Page 1

s端gis 11

Kataloog DIY:Metsakool Rulavideod 2011

Urberg

Foto: Kaarel Lehtsalu


Sügisball Eesti oma rulaajakiri? Ei ole võimalik! Tänu internetile, Adobe’i toodetele ning eksponeerimist vajavatele fotodele ja mõtetele on sündinud rulaajakiri “Kataloog”. Idee tekkis Tartu maanteel, suunaga Tallinna poole, kui neli rulatajat diskuteerisid teemal: “Miks ei ole Eestis ühtegi rulaväljaannet?” Lihtsast jututeemast alguse saanud mõte sai konstruktiivsemat täiendust, kui Peterburi maanteel Volvo paak tühjaks sai. Olime sunnitud kõndima lähima bensujaamani kolme suure limonaadipudeliga. Just sellel hetkel tekkisid lood, mida siit esimesest väljaandest leida võib. Septembri lõpus olnud ajutormist on saanud reaalne tulemus. Meie eesmärk on hoida ning arendada Eesti rulakultuuri ja propageerida linnaruumis teostatavat füüsilist art performance-it. Kuigi rulatamisel on mitut erinevat maailmavaadet ning stiili, leiab siit ajakirjast ainult core rulatamisega seonduvat kajastust. Ehk üritame jääda oma juurte juurde ning kajastame meie jaoks huvitavaid teemasid, mis loodetavasti lugejatele meeltmööda on. Kataloogi esimeses väljaandes on juttu Metsakooli DIY-st, intervjuu Tartu rulataja Raul Urbergiga ning muud huvitavat. Loodetavasti õpime selle väljaandega oma vigadest ning järgnevad numbrid lähevad nii sisu kui ka vormi poolest paremaks. Head lugemist! Antti Sinitsyn

Toimetajad: Fotod:

Kujundus:

Antti Sinitsyn Hendrik Hundt Lauri Täht Antti Sinitsyn Kaarel Lehtsalu Alessandro Volpin Antti Sinitsyn Hendrik Hundt

rulakesetlinna@gmail.com rulakesetlinna.ee


Küsib: Hendrik Hundt Fotod: Lauri Täht Tallinnas Pirita-Kosel asuva Pirita noortekeskuse kõrvale ehitati sel suvel kohalike rulatajate poolt Eesti esimene(?) DIY spot. Projekti algatajateks ja elluviijateks olid omad poisid Silver Jõesaar, Pärtel Niitaru, Henri Berendsen, Lauri Täht, Samuel Oja ja ehitamisel aitasid kaasa veel mitmed pealinna rulamehed. Oma mälestusi Metsakoolist jagavad kahe erineva vaatenurga alt local-herod Pärtel Niitaru ja Henri Berendsen.

Millal Metsakoolis esimesed trikid tehti? Millal te sinna oma esimese boxilogu vedasite ja sellest kohast nö ametlikult spot sai? Pärtel Niitaru: Minuarust oli seal enne jah jooksurada või siis samal ajal tekkis sinna üks rämp, kus sai persepeal rulaga drop inni teha. See oli umbes 10 aastat tagasi. Rämp pandi suht ruttu põlema. Esimesed boxilogud olid seal teiste kohalike tehtud (samud, randod, rolandid, aavod, kristjan juured ja muud tegelased). Need koristati sealt suht tihti ära ja siis jäi see koht päris pikaks ajaks tühjaks. Henri Berendsen: Kunagi oli see koht, kus praegu on tennise ja korvpalliväljakud, üks suhteliselt sitas olekus jalgpalliväljak. Seal kus on jooksurada oli mingi sissekäidud rada ja seal kus on park oli tavaline võsa. Mul on veel meeles, et mingi aeg oli seal minirämp ka. Ise ma siis rulaga ei sõitnud ja ei pannud sihukest asja tähelegi. See oli kõik umbes 2000. aasta paiku. Siis hakati sinna ehitama mingit spordiväljakut. Miniramp lõhuti ka umbes see aeg maha. Algul asfalteeriti see vist Metsakooli õpilastele kehalise tundide jaoks aga siis otsustati teha lihtsalt park ja spordiväljak.

Täpselt ma seda ka ei mäleta, kuna se vabaajakeskus sinna tehti aga ma tean, et see oli mõnda aega hiljem. Jooksuradasid hakati suht kohe peale ehitamist rulatamiseks kasutama. Siinkandis oli igasugu kohalike sõitjaid, kellest meelde on mul jäänud ainult vos ja klemmi nimed. Nendel oli sinna viidud box ja reil. Umbes selle aja paiku hakkasin ma ise ka sõitma. Oma rula algustõed on kõik õpitud Metsakoolis ja sõbrad, kellest osadega siiamaani koos sõitmas käin, kohtasin siin. Kahjuks on enamus inimesi, kes seal sel ajal sõitmas käisid, nüüdseks rula maha jätnud. Üks kutt kellega koguaeg sõitsime ja kes ka praegu paljudele

Eesti rulatajatele tuttav, oli Samuel Oja. Tihti käisid metsakoolis ka niinimetatud Russian Mafia tüübid Sergo, Paša ja teised. Boxide, reilide ja muude asjadega oli koguaeg see jama, et neid veeti minema ja lõhuti ära. Nii et suht tihti oli vaja uusi asju teha. See koht, kus praegu on lastemänguväljak, oli põhiline joomiskoht. Seal käisid igast Lasnamäe kambad. Mul on meeles vähemalt üks kord, kui skinheadid tulid ja ütlesid, et teil on 1 minut aega joosta, ennem kui me järgi tulema hakkame. Mingiaeg olidki asjad nii hullud, et me seal enam sõitmas ei käinud. Hakkasime selle asemel linnas käima või siis esimeses uues ja uhkes Laululava skeitpargis.


Kas metsakoolis sõites on kodutunne ka tekkinud? Umbes nagu Kaarel Lugus, kes käis omal ajal ainult Pässas sõitmas. Kas teil on ka varsti nii, et enam pole vaja mujale sõitma minna? PN: Kodutunne tekib ikka! Elasin suurema osa oma elust seal väga lähedal ja sai palju sõitmas käidud. Kokkuvõttes kõik spotid tüütavad lõpuks ära kui väga palju sõita. HB: Natuke ikka on kodutunne, sest elan ju paarisaja meetri kaugusel. Ja vahest ikka tulevad meelde need alguseajad, kuidas pundiga sõitmas käisime jne. Mujal sõita tahaks ikka aga alati ei ole enam selleks aega. Ja mõnikord on hea ka sõita vaiksemas metsaaluses kohas, kui rahvast täis kesklinnas. DIY spottide näpunäiteid? (kust liiva saab, kuidas segu teha, kuidas pole ühtegi joonist vaja, et asju ehitada jms.) PN: Tuleb vaadata videotest, kuidas teised teevad. Siis tekivad head mõtted, mida ehitada. Liiva saab karjäärist!!! Segu valem: 1 osa tsementi, 2 osa liiva, 2 osa killustikku, ½ osa vett. Umbes midagi nii. Valad kõik kokku mingi aluse peal ja loobid labidatega segamini. See vist kõige kergem variant, kui odavalt teha. Mingid mõõdud ja värgid mõtleb peas välja ennem kui tegema hakkab, muidu ei tea palju segu osta.

Kogu protsessi juures on põhiline ikkagi pealehakkamine! Ehitad valmis ja saad sõita. Isegi kui tuleb mingi käkk. Kui teist korda teed, siis tuleb juba parem. HB: Eks me ise ka vaatasime netist DIY ehitamise videosi ja mis nõuandeid anti. Iseenesest pole selles ehitamises midagi keerulisemat, kui näiteks vineerist obstaaklite tegemisel. Segu tegemiseks on igast valemeid. Kokku tuleb panna tsement/betoon, liiv ja vesi. Nende suhet ma täpselt peast ei teagi, aga selle kohta igalpool infot, kas või paki peal. Võib panna kruusa ka sisse. Seda peab ise ehituse käigus vaatama. Joonist väga tõesti vaja ei ole aga mingi eeskuju või nägemus oma obstaaklist võiks ikka olla, muidu võib asi kummaliseks minna. Võimalikult palju tasub kasutada igast kiviprahti täitena. Selle arvelt läheb vähem segu ja raha! Liiva ja vett läheb küllaltki palju, seepärast on hea, kui ehitatava koha lähedalt oleks võimalik neid võtta. Täpselt ei tea, aga soolast vett ei soovitata betoonis kasutada. Kõige tähtsam on, et oleks kannatust ja viitsimist, sest ehitamine võtab aega ja korraldamist. Kui juba peale hakata siis läheb asi kergemini edasi. Alustamine on kõige raskem.

Kas on mingeid suuri plaane Metsakooli tulevikuga? PN: Kui ära ei lõhuta, siis ju võiks asju juurde ehitada. Loodame, et tekib ruumi kevadel juurde, siis kindlasti midagi teeb. Mingid quatezid ja leedsid. Aaa, vinkli vahetab kindlasti leedsi peal välja kevadel mingi normaalsema vastu. Mujale tahaks ka nagu ehitada.


Jan Tomson Ollie Foto: Lauri T채ht


Rain Lindemann SS FS BIGSPIN Foto: Alessandro Volpin


Teisel pool maanteed: Raul Urberg Küsib: Antti Sinitsyn Fotod: Kaarel Lehtsalu Raul Urberg on Tartust pärit noor rulataja, kes on oma stiili ja trikivaliku tõttu sattunud suuremalt Eesti rulakultuuri huviorbiiti. Isiklikult arvan ma, et ta meenutab väga palju Josh Kalist, miinus räppaririided. Tõestades, et hea tase pole ainult Tallinnas, vaid ka muudes Eesti linnades, tundus Raul olevat parim kandidaat Kataloogi esimese numbri kaanemeheks. Istusime Rauliga mõlemad omas soojas kodus arvuti taga ning tegime väikese Skype’i kõne, kus ma küsisin temalt erinevaid küsimusi, millele ta vastama pidi. Järgnev lugu on kokkuvõte meie vestlusest. Kes sa oled? Ma olen Raul Urberg, elan Tartus, olen 18 aastat vana jaa... sõidan rulaga. Kaua sa rulaga sõitnud oled? Mis sind ajendas selleks? Huh, 6 ja pool aastat. Sugulased sõitsid mul ja siis ma ostsin sünnipäevaks ka endale rula. A, mingi hea kompliidi vä? Justice’i kompliidi Sportlandist. Vana hea Justice, ma mäletan seda. Huvitav, miks seda enam olemas ei ole? Mis juhtus? Igatahes oli tegu odava toodanguga, mis läks hästi peale rulatajatele. Ma ei tea. Odavad olid küll jah. Trukid olid ainult suht sitad. Hah, jah. No ainukesed normaalsed trukid on Indyd ainult nagunii. Loodan, et Hans ei loe seda. Hans vihkab Indysid. Tema arust on Thunder ainult õige. Äkki talle meeldib Dylan Rieder, seepärast? Võib-olla. Okei, aga räägi sellest, kuidas sa üldse Surfhouse’i tiimi sattusid? Kuidas see protsess käis?

Nad vist otsisid kedagi uut sinna tiimi ja siis Rain soovitas mind. Tänks, Rain! Kas ainult Raini soovitusest piisas? Minu teada küll. Rain vist näitas Kuumale minu eelmise aasta suvevideo osa ja mingeid klippe. Ma ise muidugi ei teadnud asjast midagi. Et siis oli nagu üllatus sinujaoks? Ja. Kuidas sa siis teada said? Kuum helistas ja ütles? Ei, Rain ütles mulle, et midagi võib saada. Ja siis hiljem Kuum rääkis minuga. Mida sulle Surfist antakse? Ma saan praegu laudu, kosse, särke. Rattad ja laagrid saan ka. Kas sulle antakse spetsiifiliste firmade tooteid? Ei ole. Lihtsalt Tallinnast Kuum saadab pakke. Kuna sõidad tihti Reali laudade ja Circa tossudega, siis arvasin, et sulle antakse ainult neid. Ei, nii on lihtsalt juhuslikult sattunud.

Kuidas sul need lauad nii kiiresti lähevad? Viimane kord, kui Tartus sind nägin, siis sul oli vist poolteist nädalat vana laud, mis nägi päris kohutav välja. Ma ei tea... Ma arvan, et see oli rohkem sellepärast, et mul oli mingi hull Fan Surfi jama. Ma ei saanud üldse laudu kevadel ega suve alguses ja ei saanud sõita eriti. Ma tahtsin täie pasaga sõita koguaeg! Ja arvatavasti siis sellepärast. Nüüd on mul igasugused jamad olnud viimased kuu aega, et pole sõita saanud. Kanna põrutasin ära ja... nüüd laud kestab vähemalt! Nägid vaeva, et uut videoosa teha? Ma üritasin. Aga ega mul midagi erilist ei ole seal, sellepärast et pole sõita saanud eriti. Midagi ikka tuleb! Mida sina arvad, mis suunas hetkel Eesti rulakultuur liigub? Mis on sinu mõtted? Tallinnas minuarust areneb täiega hästi, niipalju kui ma näinud olen. Seal on koguaeg mingid uued näod, keda ma näinud pole ja seda on täiega lahe vaadata! Aga näiteks Tartus... No nüüd juba tuleb vaikselt neid uusi nägusid. Aga vahepeal oli küll niimoodi, et... kümnekesi sõitsime siin. Kuidas nende vanemate Tartu vendadega on? Nad eriti ei sõida, aga vahel käivad küll. Marko Sirel on haige pro! Pargis käivad vahepeal, aga see on suht harva.


Aga TRT All Day vennad? Sõidavad ikka üllatavalt palju! Kas teie olete ka TRT All Day’s? Ei ole jah... Meil on oma kruu. Nime ei ole, aga on oma kruu! Me üritasime eelmine suvi mõelda nime, aga kõik olid nii mõttetud nimed. Te võite lihtsalt “Tartu nooremad” olla. Senimaani kuni 21 saate, või midagi. Jah, näiteks (naerab). Jaan (Suits) sõidab teiega päris palju, kuna ta elab nüüd Tartus. Aga mida Jarmo (Kangro) üldse teeb? Kuulsin, et ta käib Simpel Sessioni nokamütsiga igalpool ringi. Jarmost ma ei tea midagi eriti. Tal on muidu Rockstari müts ka. Ta on vist rõõmus selle üle! Kuulsin, et ta sai teise kohal mingil võistlusel, kus ta võitis kasti Monsterit ja ta ütles, et ta ei saa juua seda, kuna ta on Rockstarsis. (naerab) Mida kuradit? Seoses Jaaniga, et kus ta vahepeal kadunud oli (rulaskenest)? Ma ei teagi. Just eile Rommi rääkis mulle, kuidas nad sõitsid 2004.

Aastal Elvas kell 3 öösel streeti sõitsid. Siis Jaan otsustas, et ta laseb ühte handreili fiftyga. Ja lasi ka! Seitsmese trepi kõrval, suht sitt run-up ja kõrge reil. Lihtsalt lampi tegi for fun. Kas teile meeldib ka öösiti sõita? Niisama kruisida on lahe. Aga hullu eriti ei viitsi panna. Minnes tagasi rulakultuuri juurde. Tallinnas areneb, Tartus ka... Tartus ja hakkab vaikselt arenema. Park võiks korras olla. Park on nii perses, mitte keegi ei viitsi seal sõitma hakata. Teil on niipalju häid streedispote, milleks üldse seda parki vaja? Hea warmuppida. Alles hakkad sõitma, siis ikka ei viitsi streeti ronida. Einoh, tähendab, viitsid aga pargis on parem. Suht paljud videod Tartust on pargis filmitud. Ei saagi aru, et seal oleks streedispote, kuigi teil on neid päris palju. Tegelt on niimoodi, et me streedis neid leboklippe ei tee. Lähme parki ja kui kellegil on kaamera kaasas, siis filmime seal. Enamus, mis me

streedis teeme läheb suvevideosse. Rulakultuur areneb positiivses suunas, aga kui nüüd võtta arvesse Eesti Tänavaspordi Liidu ja Gruuvi niiöelda mainstream suund, siis millised on sinu mõtted antud teemal? Mulle tundub, et rulatajates on tekkinud mingil määral lõhe, kes on mainstream ja kes on underground/ core. Minuarust peab mõlemat sorti rulatajaid olema. See on pigem hea asi. Eesti Tänavaspordi Liit reklaamib rulatamist ja neil on see rulakool ka, kuhu väiksed harjutama lähevad. Kas sa ei arva, kui väikesed lapsed lähevad rulakooli harjutama, siis neile sisestatakse juba varakult, et võistlused on olulised ning olenteistest-parem-mentaliteet? Võib-olla. Minuarust on niimoodi, et kui sa oled siuke tüüp, kes peab teistest parem olema ja tahab ainult võistlustel võita, siis sellise suhtumisega kaugele ei jõua. Kas Tallinna ja Tartu rulatajatel on mingitmoodi erinev stiil välja kujunenud?


“VÕIB-OLLA ON TARTU ROHKEM EAST COASTI STIILIS LINN. SIIN ON LOLLAKAD KIVID IGALPOOL.” Võib-olla on Tartu rohkem east coasti stiilis linn. Siin on lollakad kivid igalpool. Tallinnas on näiteks Vabakas, mis on ülipöörfi spot. Tartus meil sellist asja pole kuskil. Käisite läinud kevadel Barcelonas. Kaua te olite seal ja milline mulje jäi? Me olime vist 18-29 aprill ja täiega lahe koht oli! Sõitsite iga päev hommikust õhtuni? Meil kujunes küll selline graafik välja. Me käisime rohkem üle vaatamas spote. Filmisime ka. Mõni päev hakkasime üldse alles kell 3 kuskile minema. See oli vist kõige hilisem kellaaeg. Me ööbisime seal Villa Novas, see on rongiga tund aega Barcelonst eemal, et mõni päev jäime sinna päevaks kohalike spote vaatama. Miks te nii kaugel Barcelonast ööbisite? Lehe (Kaarel Lehtsalu) elas seal. Kõige tuntumad spotid said teil

kindlasti läbi käidud, kas leidsite midagi uut ka, mida varem näinud pole? Ja. Villa Novas oli neid piisavalt. Kelle videot sa ise kõige rohkem ootad? Alexi oma. Olen kuulnud, et seal on päris palju tüüpe. Tahaks neid haamreid näha. Tegelt Lauri oma ka... Tahaks kõiki! Äkki tahad midagi lõpetuseks öelda? Ma eriti rohkem küsida ei oska. Ma tänaks kõiki rulatajaid! Ja Arti, et ta endale VX-i ostis. Rohkem midagi ei tule. Aaa, Surfi tahaks ka tänada!


Samuel Oja BS Flip Foto: Lauri T채ht

Samuel Oja, Siim Sild, Mihkel Vahremaa Foto: Lauri T채ht


Vihmane laupäeva öö. Üllatus-üllatus! Levika ette sõitis ei keegi muu, kui Sergei Zorin, spordikott õlal ning papitükk käes. “What’s the sign for?” küsisin. Poiss koguvat tänaval trikke tehes raha Barcelona reisi jaoks, kuhu ta kavatseb kolida üsna pea. Saatsin talle meili, et ta selgitaks seda kõike natukene lähemalt: I didnt do triple flip 10 stairs although i wanted to finish it this year, last year i tryed the triple flip 9 stairs but unsucesfull, this time i was closer i did land trile flip 10 stair, and there was 2 times i cloud do it, but landed on last stair becose was not enogh stairs, i tryied and triyed others days, but i lost feeling completly, and not feeling like i can do it, so its means i wouldnt get more sponsors, and i wouldnt go this year simpel sesion, which pissed me off, at this rate i would do triple flip in the ages later, so i decide to go spain, to baselona, i wont level up like this if im not focused on skating, cause in estonia i have to do lot of other things, but if i be in spain i be focused and only be able to concetrate on skating, and there will be rule for me Skater or die, there will be true chalgange, and i will get here level much fastter, my dream is becoming Proskater of all the world, in the spain will be harsh and hard, but only there i be able to focus only on skating and all the time, i hope i get sponsors in spain, and then i be able to stabilze things, only there i be able to become true pro, im learn on my mistakes, there was time when i diddnt do flip 9 stair its was 4 years ago 2007, and then i feelt into dark age,, im not going repeat msitake, there time has come to fight with others for title of Proskater of all the world! Jõudu ja jaksu! Antti Sinitsyn


Jaan Suits BS 50-50 Foto: Kaarel Lehtsalu


Kinoõhtu Haiglas 12. novembri õhtupoolikul kogunes arvestatavas koguses inimesi Haigla rulaparki, et osa võtta selle aasta rulafilmide esilinastusest. Projektoriga näidati valgele linale koguni kolme videot: “KINO”, “Kuldtartu” ning “RULKER”. Meeleolu hoidis üleval soe tee ning Walteri balloonide armee. Lisaks pakkusid valguskuma ning romantikat üle pargi laiali jaotatud küünlad. KINO

KuldTartu

Rezissöör: Alex-Andre Viik

Rezissöör: Art Odras

Kaamera: Alex-Andre Viik, Herman Aadamsoo

Kaamera: Art Odras

Kestus: 15 minutit

Kestus: 9 minutit 20 sekundit Peale lühikest pausi sai hakata vaatama Tartust tulnud videot. Suur ootus, vähemalt minul, oli näha Jaan Suitsu materjali. Ehk ei ole ma väga kursis asjadega, aga ma pole selle tüübi materjali juba aastaid näinud. Et nüüd asi ebaaus ei oleks, siis tegelikult tahtsin ma kõiki skeboreid näha. Lihtsalt, Tartu poisid haipisid Jaani osa juba kuu varem üles, kui heade mõtete linna külastasime. Kokkuvõtvalt oli video mahe. Lühikese kestuse tõttu oli ta intensiivne ning niisama mula- ja artsuklipid jäid välja. Konkreetne rulatamine! Nüüd jääme kõik ootama, millal Raul teeb kickflipi trikiõpetuse...

Videos osalevad mitmest erinevatest kruudest pärit Tallinna rulatajad, kes sõidavad segamini linnaosade kaupa. Idee tundub väga kohtlane olevat Tallinna linna suhtes, kus erinevad linnaosad või tsoonid on märkimisväärselt erinevad üksteiselt nii arhikektuuriliselt kui ka kultuuriliselt. Igaks juhuks küsisin Laurilt üle, millest tema teos räägib. Ta vastas mulle: RULKER on kooslus rulatamisest, kultusfilmist “Stalker” ning Rukeli’st. Inspiratsioon on tulnud Venemaa kultusfilmist, kus Stalker siseneb kahe soovijaga tsooni. Minu filmis olime me kõik Tallinna erinevates tsoonides. Loodetavasti andsin “stalkerlikud” algusevaated seda emotsiooni edasi. Kui ei, siis mis seal ikka. Lõpp peaks andma täieliku paralleeli Stalkeriga. Kultusfilmis ei minda “ruumi” kus kõik kõige sügavamad unistused täituvad, kuid minu filmis minnakse, ehk läheb üks inimene. Niiöelda minu unistuse täitumine. Kokkuvõttes on RULKER ainult teema, kõige tähtsam on ikkagi rulatamine ning minu soov näidata nägemata spotte ning rahulikumat ja minuarvates südamlikumat rulatamist. Ma ei tee teistsugust rulatamist maha, vaid just tahaksin seda niiöelda “striit STRIIT” rulatamist rohkem jäädvustada. Sellesuhtes oligi 3 rulafilmi näitamine haiglas väga hea kontseprsioon, sest kõik filmid olid erinevad!

Esimesena läks peale “KINO”, mis on haipi tootnud juba viimased paar kuud. Videos olevate rulatajate arv oli päris suur, mille tõttu polnud peale Rain Lindemanni kellegil osa. Niiöelda segapudru montaazid, mis pole tingimata halb omadus. Rulatajalt-rulatajale üleminek sujus piisavalt hästi, et ei häirinud, kui ühe lauluga sai näidatud umbes 10 erinevat sõitjat. Võib-olla jättis ainult sellise tunde, et tahaks mõnda rulatajat rohkem näha, kui kolme trikki. Aga midagi pole teha! Materjali niisama maagiaga pole võimalik arvutisse avi failina võluda. Üldisemas perspektiivis oli “KINO”-l Stay Gold’ilik atmosfäärihõng. Ta oli piisavalt RULKER erinev, et mitte jätta muljet, et niisama oli maha kopeeritud Emer- Rezisöör: Lauri Täht Kuid see pole veel kõik! Detica tiimivideolt. Pigem oli tegu Kaamera: Lauri Täht + sõbrad sembrikuu alguses esilinastub Priit inspiratsiooniallikaga, mida rezisPalumaa debüütfilm “Payback söör omas võtmes ära kasutas. AiKestus: 17 minutit 8 sekundit time” Jääme ootama! nuke asi, mis häiris terve filmi ajal, oli liigne Vabaduse Väljaku materÕhtu “kardinad” oli Lauri Tähe Antti Sinitsyn jal. debüütfilm “RULKER”.


Kataloog Sügis 2011  

Ajakiri "Kataloog" kajastab sündmusi Eesti rulamaailmast.

Kataloog Sügis 2011  

Ajakiri "Kataloog" kajastab sündmusi Eesti rulamaailmast.

Advertisement