Page 1

OCAK 2019 SAYI: 239 / 11

İLHAM KAYNAĞI OLDUĞUMUZ BİR YARIYIL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ!

1


Sevgili Rotaract Ailem,

Rtc. Sezgi Güllü Erciyestepe UR 2420. Bölge Rotaract Temsilcisi

2018 e veda etmeden önce Kariyer Gelişim Komitemiz koordinasyonunda birlikte Meslek Tanıtım Günleri yapma imkanı bulduk. Lise öğrencileri ile birlikte mesleklerimizin detaylarını konuştuk. Okulumuzun ayarlanması için yoğun emek sarf eden Hande BRT Yardımcıma teşekkürlerimi sunuyorum. Aralık ayı Başkanlar ve Bölge Görevlileri toplantımızı gerçekleştirdik. Kalabalık katılımla keyifli ve lezzetli (gerçek manada lezzetli) bir pazar kahvaltısında Rotaract ailemizle bir aradaydık. Yine çok verimli bir toplantıyı geride bıraktık. Katılan tüm başkan ve yönetim kurulu üyesi dostlarıma ve özellikle de ev sahibi kulübümüz Şişli Rotaract ailesine çok teşekkür ediyorum. Tarihler 13 Ocak’ı gösterdiğinde UR 2420. Bölge Rotaract Temsilciliği Yarıyıl Değerlendirme Toplantımızı gerçekleştirdik. Yoğun katılımla keyifli bir toplantıda; kulüplerimizin yarıyıl boyunca bölgece ve kulüpçe yaptığı etkinlikleri/projeleri konuştuk, değerlendirdik ve ikinci yarıyıl için ilham kaynağı olduk ve ilham aldık. Katılan tüm katılımcı Rotaract dostlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayan Rotary ailemize şükranlarımızı sunarız. Yarıyılımıza kadar tüm kulüplerimizin BRT Ziyaretlerini gerçekleştirmiş olmak üyelerimizle tanışma ve sohbet etme imkanı bulmuş olmakta beni çok mutlu etti. İkinci yarıyılda her bir Rotaract dostumla projelerde görüşmek en büyük arzum. Şubat ayı yaklaşırken; kulüplerimizin ocak ayını Rotaract Sahnesinde ki şovları için hazırlanarak değerlendirdikleri kulaklarımıza gelmeye başladı. 16 Şubat tarihinde çok keyifli gösteriler izleyip; keyifli bir partide birbirinden ünlü jüri üyeleriyle birlikte gecenin birincisini seçeceğiz. Şimdiden nefesler tutuldu. Tarabya Rotaract Kulübü ev sahipliğinde muhteşem bir Rotaract Sahnesi bizleri bekliyor.. En Derin Rotaract Sevgi ve Saygılarımla

2


Değerli Rotaract Dostlarım, İlham Kaynağı Olduğumuz ve olmaya devam ettiğimiz yeni bir sayımızdan herkese merhaba! Muhteşem bir ayı daha geride bıraktık, bu muhteşem ayla beraber de muhteşem yazılarımız bulunmakta! Aralık - Ocak Aylarında yaptığınız projelerle ilgili yazı yollayan kulüplerimize çok teşekkür ederim. Ayrıca Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı’nda bütün projeler için kulüplerimizi tebrik ederek, hepsiyle ilgili yazılarınızı beklediğimi belirtmek isterim :)

Rtc. Ege Anbar Halkla İlişkiler Ana Komitesi Görsel Kimlikten Sorumlu BRT Yardımcısı

Bu sayımızda da her zaman olduğu gibi hatırlatmak isterim ki sizlerden projelerinizi, haberlerinizi ve yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı bekliyoruz! Rotaract Sevgi ve Saygılarımla,

3


CAREER SIMULATOR Maslak Rotaract Kulübü 2017 yılında temellerini attığımız ve ilk etkinliğini Kasım 2017’de gerçekleştirdiğimiz Career Simulator; Darüşşafaka Lisesi öğrencilerinin kariyer planlamalarına yardımcı olabilmek amacıyla geliştirilmiş bir projedir. 2017 yılında hazırladığımız anket vasıtasıyla Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencisi kardeşlerimizin kariyer hedefleri belirlerken, bu genç dostlarımızın kariyer hedefleri doğrultusunda anlaştığımız şirketlerde bir gün geçirip hem hedefledikleri meslek grubunu hem de iş hayatını yerinde gözlemlemelerini diledik. Yerinde gözlem fırsatı olmayan; hukuk, tıp ve psikoloji alanlarının önde gelen isimleriyle Darüşşafaka Lisesi’nde 4 Aralık 2017 günü öğrencileri ve alanından uzman konuşmacıları buluşturarak bir kapanış etkinliği gerçekleştirdik. Tam 43 öğrenciye ulaştık ve etkinlik kapsamında Florence Nightingale, 1 FS Turkey (Yazılım), İstanbul Terapi Enstitüsü, Öney Mimarlık, Pakel Hukuk Bürosu ve Setmoda.com ile çalıştık. 2018 yılında etkinliğimizin ikincisini daha büyük bir firma yelpazesinde gerçekleştirme hedefiyle Darüşşafaka Lisesi ile iletişime geçtik. Uzun uğraşlar sonucunda projemiz için onay çıktı, ek olarak lise yönetimi tarafından 12. sınıf öğrencilerinin de projeye dahil olması istendi. Daha büyük bir heyecan ve istekle yola koyulduk ve çalışmalarımıza başladık. 2018 Kasım ayı boyunca firma ziyaretleri şeklinde devam eden etkinliğin finali 29 Kasım 2018 tarihinde yine Darüşşafaka Lisesi’nde gerçekleşti. Tam 88 öğrenciye ulaştığımız projenin 2018 kısmında; Abdi İbrahim, Ares Psikolojik Danışmanlık, Boyner, EnerjiSA, Ford Otosan, Hepsiburada, McCann Reklam Ajansı, Seba Hukuk ve Teğet Mimarlık ile çalıştık. 2018 yılı kapanış etkinliğimizi ise 2 Aralık tarihinde alanında uzman konuşmacıların katılımı ile gerçekleştirdik. Hukuk alanında Av. Serken YAĞCI, tıp alanında Op. Dr. Birgül GÜR ve psikoloji alanında Psk. Hasan ARSLAN konuşmacı olarak Darüşşafaka Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Önümüzdeki yıllarda daha güzel ve anlamlı projeler gerçekleştirmek dileğiyle!

4


SARIYER’DEN HABERLER Sarıyer Rotaract Kulübü 2019’un ilk yazısından herkese merhaba! Umuyoruz ki 2019 bolca ilham kaynağı olabileceğimiz, verimli geçireceğimiz bir yıl olur tüm Rotaractlar adına. 29 Aralık’ta kulüpçe yılbaşı kahvaltısı yaptık. Burada kulüp olarak 2018’i nasıl geçirdiğimizi ve hangi projeleri yaptığımızdan bahsettik,2019 projeleri için de ilk adımlarımızı attık.

Yeni yılın ilk projesi olarak 4 Ocak’ta Ortaköy Rotaract Kulübü ile birlikte Çorbada Tuzun Olsun Derneği’ne gittik. Yemeklerin paketlenmesine yardımcı olduktan sonra rotalara ayrılarak evsiz insanlara yemek dağıttık. Soğuk bir kış gününde evsizlerin içini ısıtmaya çalıştık, yardım ediyor olmanın verdiği mutlulukla da biz ısındık.

5


SARIYER’DEN HABERLER Sarıyer Rotaract Kulübü 6 Ocak’ta Ataköy Rotaract Kulübü ile birlikte Darülaceze ziyareti yaptık. Önce Darülaceze hakkında genel bilgi aldık, sonra da büyüklerimizle vakit geçirdik; onlarla sohbet ettik, çay içtik ve en önemlisi yüzlerine tebessüm getirdik.

10 Ocak’ta yılın ilk konuk konuşmacılı toplantısını yaptık; konuşmacımız Reiki & Çin Astrolojisi Uzmanı Saliha Güner oldu. Bize Reiki hakkında bilgiler verdi, astroloji konusunda farklı bir bakış açısı edinmemizi sağladı. Kendisine katılımı için yeniden teşekkür ediyoruz. Kısacası, biz 2019’a bomba gibi başladık. Darısı yılın devamına olsun, diğer kulüplere olsun, beraber yapacağımız güzel projelere olsun !

6


İNSANI, İNSANA; İNSANLA ANLATAN SANAT DALI: TİYATRO Selin Balcık

Fındıklı Rotaract Kulübü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’ Sanattan mahrum bir ülkenin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’’ Hiç kuşkusuz. Yoğun ve yorucu hayatlar, gelecek kaygısı, yoğun politik ve siyasi gündem, geçim kaygısı ve özel yaşam. Nefes almayı unuttuğumuz günlerde sanatın iyileştirici gücü hatırlanmalı. Sanatla uğraşmak sizi mutlu eder, stresinizi alır götürür. Öğrenme kabiliyetinizi de olumlu etkiler. Beynin öğrenme mekanizması içindeki en önemli hormonlardan biri serotonindir. Hangi bilgilerin kalıcı olarak kaydedileceği, hangilerinin silineceği nöronlara bağlanan serotonin hormonunun etiketlemesi sayesinde olur. Serotonin ise biz mutluyken salgılanır. Bu yüzden keyif aldığımız şeyleri daha kolay öğreniriz. Beyin bölgelerimiz sevdiğimiz işlerde daha etkili iletişim kurar. Sanatsal eylemlerde bulunan kişiler beyinlerini daha iyi eğitir. Sevmeyip, yapmaya mecbur kaldıkları işlerde de daha başarılı olurlar. Sanatla uğraşan insanların beyinleri kendinden eğitilmiştir. Onların daha güçlü ve kendi içinde iyi organize olmuş zihinleri vardır. Tiyatro da kalp penceresini açan; insanı, insana, insanla anlatan bir sanat dalıdır. Toplum içinde oluşan her olay gibi, tiyatro da, toplumsal bir nitelik taşır. Tiyatro, toplum kültürünün aynasıdır; tamamen doğal olarak yansıttığı olay ve olguları kendi içinde barındırır. Paralel bir evrenden farksızdır. Sadece toplum ve bireyin yaşayışına yakın değil, onlardan biridir; onlarla birlikte yaşar, duygulanır, düşünür. Tiyatro her şeyden önce bir dil ve seyir sanatıdır. Sahne dilin en iyi konuşulduğu ve aktarıldığı yer olmalıdır. Tiyatroda hayalle gerçek iç içedir. Bir tiyatroda; söz, müzik, ışık, renk ve dans ayrılmaz bir bütünün parçalarıdır. Bir tiyatro eserinde her türlü duyguyu yaşamak ve hissetmek mümkündür. Bir anlamda tiyatro topluma gönül birliği yaptırarak aynı mekân içerisinde bir duygu bütünlüğü yaşatır. Tiyatroda; hüzün, sevinç, kahkaha, gözyaşı, doğum ve ölüm vardır. Tiyatronun amaçları arasında en unutulmaması

7


unutulmaması gerekenlerden birisi de tiyatronun bir iletişim sanatı oluşudur. Kısacası tiyatro bu yönüyle toplumun bireysel bir sözcüsüdür. Tiyatro çoğu zaman kolaylıkla farklı dönemlerin zaman ve mekân boyutlarına bizi taşıyabilir. Hatta çağlar arasında geniş bir iletişim bağı kurulur. Bir tiyatro eserini seyrederken en azından oyun süresince kendinizi sözü edilen zaman ve mekânda hissedebilirsiniz. Okuduğum bir makalede yazar ‘’çoğu zaman tiyatroda belirsiz kalmış duygu düşüncelerimi keşfediyorum ve bu bana büyük bir haz veriyor. Yani kafamda herhangi bir konuyla ilgili dağılmış toplayamadığım düşünceler olduğu zaman bir tiyatro eseri bana onun özünü keşfetmemi ve kararsız kaldığım düşüncelerimde istikrar sağlıyor. Sanırım bazen hatalarımı kabulleniyor, doğruyu arama yoluna gidiyorum.’’ diye ifade etmişti. İşte yalnızca tiyatronun değil, sanatın en güzel işlevi insanlara hatalarını en medeni yolla kabul ettirmektir. Tiyatronun tarihçesine bakıldığında başlangıcı için kesin bir zaman verebilmek mümkün olmasa da, insanın daha mağaralarda yaşayıp en büyük lükslerinin yakalanan av etinin tuz eşliğinde ateşte kızartılması olduğu dönemlerde, avlanma anında başlarından geçenleri diğerlerine tüm vücut dillerini de kullanarak anlatmaları ile başladığını söyleyebiliriz. Yani ailesini ya da kabilesini doyurabilmek için geyik avına çıkmış ilkel biri, bu av sırasında başka yırtıcı hayvanlarla karşılaşıp farklı tehlikeler atlattıysa, kendi ortamına döner dönmez bu durumu amatör ruhla hazırlanmış kendi rejisi ile hem kendisini, hem zıplamakta olan geyiği hem de ona kafayı takmış yırtıcı hayvanı oynardı. Yani bu şekilde taklit yoluyla bundan binlerce sene sonra onun hayatına göz dikmiş yırtıcı hayvan sayesinde bir sanat dalının doğacağını tahmin bile edemezken tiyatronun ilk adımlarını atmış oluyordu. Bundan sonraki yüzyıllarda, artık dini törenlerde de dans eşliğinde sahne gösterilerinin gündeme gelmesi ile tiyatro da yavaş yavaş bir sanat dalı olarak ortaya çıkmaya başladı. Tiyatronun ilk oyun formundaki büyük adımları Antik Yunan döneminde atıldı. Daha milattan önce 6. yy’dan itibaren dram ve 5. yy’dan itibaren de komedi türü oyunlara rastlanmaya başlandı. İlk tiyatro sahnesi de yine Atina’da Milattan önce 5. yy’da inşaa edilen Dionysos Tiyatrosu’dur. Bundan 2500 sene önce konulmuş mermer taşların üzerinde oturup o sahneye bakmak insanın ruhunu okşayan bir duygu olsa gerek. Tabii ava çıkmış ilkel insandan Shakespeare’e, Schiller’den günümüze kadar sanatın bu gösteri tarzının en olmazsa olmazı da seyircidir.

8


‘’Zaten aktör dediğin nedir ki? Oynarken varızdır. Yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır. Bir zaman sonra da unutulur gider. Olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız. Görüyorum hepiniz gardıroba koşmaya hazırlanıyorsunuz. Birazdan tiyatro bomboş kalacak. Ama tiyatro işte o zaman yaşamaya başlar. Çünkü Satenik’in bir şarkısı şu perdelerden birine takılı kalmıştır. Benim bir tiradım şu pervaza sinmiştir.Hiranuş’la Virjinya’nın bir diyaloğu eski kostümlerin birinin yırtığına sığınmıştır. İşte bu hatıralar, o sessizlikte saklandıkları yerden çıkar, bir fısıltı halinde yine sahneye dökülürler. Artık kendimiz yokuz. Seyircilerimiz de kalmadı ama repliklerimiz fısıldaşır dururlar sabaha kadar. Gün ağarır, temizleyiciler gelir, replikler yerlerine kaçışır. Perde!“ ( Münir Özkul) OYUN ÖNERİSİ

HAKİKAT ELBET BİR GÜN D22, yeni sezona Berkay Ateş’e 25.Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazandıran, Serkan Salihoğlu’nun yönettiği ‘Hakikat, Elbet Bir Gün’ oyunuyla merhaba diyor. “Deli dediğin gerçeği çalınandır” Bütün normallerin değiştiği, değerlerin alt üst olduğu ‘uzak’ bir ülkede, hepimizin cebinden çıkması muhtemel o son mektubun şarkılarla beraber anlatılan, etkileyici hikayesi.Uzak olmayan bir distopya.’’ Yazan: Berkay Ateş Yöneten: Serkan Salihoğlu Oyuncular: Gizem Erdem, Seda Türkmen, Emir Çubukçu, Can Kulan, Berkay Ateş

9


ŞİŞLİ’DEN HABERLER

Şişli Rotaract Kulübü LASER TAG OYUNU Şişli Rotaract ailesinin Yönetim Kurulu üyeleri ve Komite Başkanları olarak 23 Aralık 2018 Pazar günü, Kanyon AVM FunLoft’ta Laser Tag oyunu etkinliği gerçekleştirdik. Haftayı enerjimizi atarak ve oldukça eğlenerek sonlandırdık.

LASER TAG GAME As the Board Members and Committee Chairs of our own Sisli Rotaract Family, we played Laser Tag in FunLoft which located in Kanyon Shopping Mall, on 23th of December, 2018. We ended the week with joy!

10


GALATASARAY’DAN HABERLER Galatasaray Rotaract Kulübü Cerrahpaşa Hastanesi’ndeki Dostlarımızla Yeni Yıl Kutlaması Galatasaray Rotaractlılar olarak 29 Aralık Cumartesi günü Cerrahpaşa Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü’ ndeki minik dostlarımız için yılbaşı partisi organizasyonu gerçekleştirdik. 15 kişilik geniş bir katılımla miniklerimizle buluşmak için hastanenin yolunu tuttuk. Bu partide yılbaşı partilerinin olmazsa olmazlarından Noel Babamız, çam ağacımız, hediyelerimiz ve oyunlarımız vardı. Noel babamız arkadaşlarımızı odalarında tek tek ziyaret etti ve yeni yıl hediyelerini verdi. Yılbaşı ağacımızı ortak alanda hep birlikte süsledik. Minik arkadaşlarımızla oynadığımız geleneksel tombala oyunu ise çok eğlenceliydi. Hep birlikte çok keyifli bir etkinlik oldu ve güzel anılar biriktirdik. Çocuklarımız da bizleri görünce çok mutlu oldular; onlara yeni yıl için güzel umutlar aşılayabildiysek, ne mutlu bize. Bütün kanser hastalarına acil şifalar diliyoruz. Katılan herkese ve Cerrahpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümü çalışanlarına teşekkür ederiz. New Year Party at Cerrahpaşa Hospital As Galatasaray Rotaracters, we threw a new year party for our little friends in Cerrahpaşa Hospital, Department of Child Oncology on December 29, Saturday. With a wide participation of 15 people, we took the path of the hospital to meet our little ones. In this party, we had our Santa Claus, pine tree, gifts and games as a must for the new year’s parties. Our “Santa Claus” visited the children who has no ability to come common area in their own rooms. He gave their new year presents wishing they will be more happy by feeling our support and love. We prepared our tree with beautiful decorations with children. The traditional bingo game we played with our little friends was very fun. Whole event was a very enjoyable and we gathered wonderful memories. Our children were very happy when they saw us. If we could give them beautiful hopes for the new year, happy to us! We wish all cancer patients to be get well soon. We would like to thank all the participants and the staff in Cerrahpaşa Hospital, Department of Child Oncology department.

11


GALATASARAY’DAN HABERLER Galatasaray Rotaract Kulübü İlköğretim Kitap Bağışı Harry potter etkinliğimizde toplanan bütçe ile Van Erciş’ te bulunan Aselsan Ortaokulu’ na kitap bağışı gerçekleştirdik. Tam 50 tane kitap dostlarına kavuştu. Kalan bütçemiz ile bir okula daha yardım yapacağız. Bizi takipte kalın.

Book Donation for Primary Education We donated books to the Aselsan Secondary School in Erciş, Van with the budget collected at our Harry Potter event. 50 books have been donated for our little friends. With our remaining budget, we are going to support one more school soon. Stay with us.

12


GALATASARAY’DAN HABERLER Galatasaray Rotaract Kulübü Dost Yaşam ile Yılbaşı Konseptli Dans Workshop’ u Dost Yaşam Down Sendromlular Derneği’ ndeki arkadaşlarımızla ayda bir farklı aktiviteler düzenliyoruz. Geçtiğimiz ay Yeşilköy Rotaract Kulübü ile ortak, hep birlikte yılbaşı konseptli dans workshopu gerçekleştirdik. 22 Aralık günü Depo Dans ekibinin önderliğinde, BAU dans ev sahipliğinde, eğlenceli mi eğlenceli bir dans atölyesi gerçekleştirdik. Dost Yaşam Derneği’ ndeki arkadaşlarımızla danstaki yeteneklerimizi ortaya koyduğumuz dans figürleri öğrendik. Üyelerimizden Depo Dans eğitmeni Efe Karakuş’ a bu atölyenin gerçekleşmesindeki emekleri için teşekkür ederiz. Bir sonraki etkinliğimizde ise hep beraber sinemaya gideceğiz.

New Year Dance Workshop with Dost Yaşam Every month we organize different activities with our friends at Dost Yaşam Down Syndrome Association. Last month, we organized a dance workshop with the New Year concept, together with Yeşilköy Rotaract Club. On the 22nd of December we organized an entertaining dance workshop with the contribution of Depo Dans. We learned dance figures in which we demonstrated our talents with our friends in Dost Yaşam. We would like to thank our member Efe Karakuş, Depo Dance instructor, for his efforts in the realization of this workshop. Our next event will be watching movie together.

13


TEK AYAKKABI Fındıklı Rotaract Kulübü Geçtiğimiz sene, Nike firmasında stajını gerçekleştirmekte olan bir arkadaşımız, bizi defolu üretilen ayakkabı modellerinin elimine süreci hakkında bilgilendirdi. Defolu ürünlerin hiçbir ayrım yapılmaksızın - her iki çift de olmak suretiyle - satış amaçlarıyla kullanılmadığını ve sağlam ayakkabıların da defolularla birlikte imha edildiğini öğrendik. Fındıklı Rotaract olarak, defosuz olan ayakkabı teklerini ampüte vatandaşlarımıza yardım sağlamak amacıyla kullanabileceğimizi fark ettik. Bunun için geçtiğimiz dönemde ‘Tek Ayakkabı’ adını verdiğimiz projemizi hayata geçirmek için yola çıktık. Bu uğurda Nike firması ile iletişime geçme kararı aldık. Daha sonra ampüte vatandaşlarımıza ulaşmak amacıyla Ampüte Spor Kulüpleri ile iletişime geçtik. Onlardan edindiğimiz ayakkabı numaraları ile Nike firmasından temin ettiğimiz ayakkabı numaralarını eşleştirdik, ve MNG Kargo firması vasıtasıyla Adana, İstanbul, Konya, Batman, Bursa gibi çeşitli illere ayakkabılarımızı ulaştırdık. Bu projemizin dağıtım ayağına sponsor olan Rtn. Guşan Duygun’a gönülden teşekkür ederiz. Bu proje doğrultusunda geçen dönem 7 kulübe 150 ve bu dönem 190 ayakkabı gönderdik.

14


Bütün bunları yapabilmek adına bu dönemin ilk toplantısını bile henüz yapmamışken geçen dönem kaldığımız yerden devam etmek için Ağustos ayında çalışmalara başladık ve elimizdeki ayakkabıları eşleştirmeyi, saymayı ve kolilemeyi tamamladık. Tek Ayakkabı Projemiz sayesinde döneme hızlı bir giriş yapmış olduk. Geçtiğimiz dönem hayata geçirmeye başladığımız ‘Tek Ayakkabı Proje’mizi hiçbir maliyet harcamadan gerçekleştirdiğimiz gibi kullanılmayan ürünleri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olduk. Bu şekilde yaptığımız sponsorluk anlaşmaları doğrultusunda, defosuz ürünlerin atılmasını engelleyip, ihtiyacı olan ampüte vatandaşlarımıza ulaşımını gerçekleştirdik. Tek Ayakkabı Proje’mize sonraki dönemlerde de hayata geçirmeye devam etmek amacıyla spor ayakkabı ve kramponlar için yeni ayakkabı firmaları ve sponsorluk arayışlarımıza devam etmekteyiz. Bu projemizle birçok ampüte vatandaşımıza ulaşmayı başardık ve daha nicelerine ulaşarak ilham kaynağı olma niyetindeyiz.

15


www.rotaract2420.com

SEN DE GİR, PROFİLİNİ GÜNCELLE

16


BRT’MİZ NEREDEYDİ? Ocak 2018

BOSTANCI ROTARACT KULÜBÜ BRT ZİYARETİ 17 ARALIK 2018

CİNSEL SAĞLIK BİLİNÇLENDİRME TOPLANTISI 18 EKİM 2018

17


BRT’MİZ NEREDEYDİ? Ocak 2019

MESLEK TANITIM GÜNÜ 1 17 ARALIK 2018

18

GAYRETTEPE ROTARACT KULÜBÜ BRT ZİYARETİ 19 ARALIK 2018


BRT’MİZ NEREDEYDİ? Ocak 2019

DOLMABAHÇE ROTARACT KULÜBÜ BRT ZİYARETİ 20 ARALIK 2018

ERENKÖY ROTARACT KULÜBÜ BRT ZİYARETİ 21 ARALIK 2018

19


BRT’MİZ NEREDEYDİ? Ocak 2019

ATAŞEHİR ROTARACT KULÜBÜ BRT ZİYARETİ 22 ARALIK 2018

20

YENİKÖY SİLİVRİ ROTARACT ROTARACT KULÜBÜ KULÜBÜ BRT BRT ZİYARETİ ZİYARETİ 2213 ARALIK EKİM 2018 2018


BRT’MİZ NEREDEYDİ? Ocak 2019

BÖLGE GÖREVLİLERİ VE BAŞKANLAR TOPLANTISI 2 23 ARALIK 2018

İSTANBUL ROTARACT KULÜBÜ BRT ZİYARETİ 25 ARALIK 2018

21


BRT’MİZ NEREDEYDİ? Ocak 2019

ARALIK AYI KOMİTE TOPLANTILARI 26 ARALIK 2018

22

ETİLER ROTARACT KULÜBÜ BRT ZİYARETİ 28 ARALIK 2018


BRT’MİZ NEREDEYDİ? Ocak 2019

TARABYA ROTARACT KULÜBÜ BRT ZİYARETİ 8 OCAK 2019

YARIYIL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI 13 OCAK 2019

23


The Rotaract Ocak 2019 239 / 11 24

Profile for rotaract2420.bolge

The Rotaract Ocak 18  

The Rotaract Ocak 2019 Sayısı

The Rotaract Ocak 18  

The Rotaract Ocak 2019 Sayısı

Advertisement