Page 1

X Jubileuszowe Lipiec 2014


Szanowni Państwo, !

W 2014 roku, już po raz dziesiąty, dzieci, młodzież i dorośli spotkają się, aby wspólnie, pod okiem mistrzów rozwijać się twórczo. Jubileuszowa edycja odbędzie się w Europejskim Centrum Krzysztofa Penderckiego w Lusławicach, a zwieńczy ją wyjątkowy koncert rodziny Steczkowskich. !

Serdecznie zapraszam! Agata Steczkowska


Idea

Mistrzowskie Warsztaty Artystyczne są doskonałą okazją do tego, aby w kreatywnym środowisku, pod okiem uznanych autorytetów poznać tajniki muzyki, teatru, tańca, rzeźbiarstwa, fotografii czy sztuk plastycznych. Zajęcia prowadzone są według autorskich programów, łamiących stereotyp ciężkiej 
 i mozolnej nauki w szkole. Proponują 
 w zamian pełne radości, twórcze działanie. Na warsztatach każdy znajduje coś dla siebie, bez względu na wiek.


Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego To tutaj, w 2014 roku, uczestnicy spędzą dziesięć niezapomnianych dni. Otwarte w maju 2013 roku Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie


. Ideą tego miejsca i instytucji jest inspirowanie najzdolniejszych młodych muzyków z całego świata do doskonalenia umiejętności i osiągnięcia pełnej dojrzałości artystycznej.


Nowoczesny obiekt Centrum harmonijnie komponuje się z otoczeniem stanowiąc wspaniałe miejsce do twórczej aktywności.


Mistrzowie

Warsztaty są niepowtarzalną okazją do rozwijania umiejętności pod okiem wybitnych artystów i twórców. W gronie Mistrzów znajdziemy takie osobistości, jak m.in. Paweł Althamer, Rafał Zawistowski, Szymon Szcześniak, Paweł, Marcin i Jacek Steczkowscy i oczywiście Agata Steczkowska !

Uczestnicy mogą wziąć udział 
 w warsztatach chóralnych, instrumentalnych, rzeźbiarskich, teatralnych, fotograficznych i wielu innych.


Wielkie Przedstawienie Ukoronowaniem warsztatów jest otwarte dla publiczności Wielkie Przedstawienie, podczas którego wszyscy uczestniczy, pokonując tremę, prezentują swoje osiągnięcia. !

Każdorazowo Wielkie Przedstawienie staje się znaczącym wydarzeniem w życiu lokalnej społeczności i nie tylko. Poprzedza je koncert wykonany podczas mszy w miejscowości, w której odbywają się warsztaty.


Koncert Jubileuszowy W 2014 roku warsztaty zakończy wielki koncert jubileuszowy w którym wezmą udział m.in. Agata, Justyna, Paweł, Marcin, Jacek i Krystyna Steczkowscy. ! Koncert ten odbędzie się w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki mieszczącej 650 osób.

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Minister Bogdan Zdrojewski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Marszałek województwa Mazowieckiego Adam Struzik Poseł Andrzej Halicki Burmistrz Warszawa Praga Południe Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Warszawa Śródmieście Wojciech Bartelski Wiceburmistrz Dzielnicy Warszawa Śródmieście Krzysztof Czubaszek Burmistrz Dzielnicy Ochota Piotr Żbikowski Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa ! Grzegorz Turnau Elżbieta i Krzysztof Pendereccy Leszek Możdżer Zbigniew Zamachowski Irena Santor Zbigniew Wodecki Eleni ! Jerzy Maksymiuk oraz wielu znanych artystów Jurek Satanowski i polityków. Jan Kanty Pawluśkiewicz !


Partnerzy

Warsztaty odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i honorowym patronatem woj. Mazowieckiego Adama Strudzika !

W inicjatywę zaangażowane są także Narodowe Centrum Kultury oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.


Media

Z roku na rok warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony mediów, a p. Agata Steczkowska jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych.

Planowana jest również transmisja koncertu w telewizji polskiej. Obecnie trwają rozmowy z TVN, TVP1 oraz TVP Kultura.


Do współpracy zapraszamy firmy i instytucje, którym bliskie są kultura i sztuka i które pragną wspólnie z nami tworzyć te ważne wydarzenia artystyczne.


Kontakt

Fundacja Agaty Steczkowskiej „9 Fenomenów” Agata Steczkowska !

602 779 700 agatasteczkowska@gmail.com !

Więcej informacji o warsztatach na: www.agatasteczkowska.com

Mistrzowskie Warsztaty Artystyczne Agaty Steczkowskiej  
Mistrzowskie Warsztaty Artystyczne Agaty Steczkowskiej  
Advertisement