Page 1

AV

перший кременчуцький таблоїд

№ 5 (573), 2 лютого 2012 року Ціна уроздріб - 1 грн.

AV ТОГРАФ

ТМ

1

www.av.pl.ua

ГРН.

МАРШРУТКИ БУДУТЬ ПО ГРИВНІ?

1

Перевозчик! Ты мне рубль должен!

Стор. 3

КОЛИ, НАРЕШТІ,

БУДЕ ТЕПЛО?

Дізнайся про останні прогнози синоптиків Стор. 2


2

МІСТО І ТРАНСПОРТ

AV

НА ЗАНАСИПУ

Коротко про головне СИНОПТИКИ РОЗПОВІЛИ, КОЛИ В УКРАЇНІ ПОТЕПЛІШАЄ

Український гідрометеорологічний центр прогнозує значне потепління з 11 лютого. Про це на прес-конференції повідомив начальник Гідрометцентру Микола Кульбіда, якого цитують «Українські новини». «Розраховувати на більш істотне підвищення температури можна вже після 10 числа, десь з 11 по 14, в цей період температура повітря в Україні, навіть мінімальна, підвищиться істотно і досить швидко - вночі від 5 до 10 градусів морозу, а вдень до 0 .. 0,5 градусів морозу», - сказав він. Кульбіда додав, що з 1 по 3 лютого температура знизиться до мінімальних значень -22 ...- 27 градусів, причому в західних, північних та центральних областях нічна температура знизиться до -28 ...- 33 градусів, а денна становитиме -15 ...- 20 градусів. З його слів, з 4 по 7 лютого температура повітря підвищиться до -14 ...- 19 градусів у нічний час, а з 8 по 10 лютого знову знизиться на 2-4 градуси, а вже після цього буде значне потепління. На закінчення він сказав, що з 25 по 31 січня спостерігалися низькі температурні показники по всій території України, але рекордних значень температури в цей період зафіксовано не було.

БОРОТИСЯ З МОРОЗОМ БУДЕ СПЕЦІАЛЬНИЙ ШТАБ

У зв’язку із різким зниженням температури повітря та з метою недопущення надзвичайних ситуацій міським головою Олегом Бабаєвим 31 січня підписане розпорядження «Про створення міського штабу з роботи в умовах різкого зниження температури повітря». Очолює штаб заступник міського голови Валерій Медведовський, до його складу увійшли також керівники Автозаводської та Крюківської районних рад, управління житлово-комунального господарства, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, відділу охорони здоров’я та управління освіти. Міський штаб з роботи в умовах різкого зниження температури повітря повинен забезпечити стале безперебійне функціонування всієї інфраструктури, що забезпечує життєдіяльність міста, вжити заходів щодо недопущення аварійних ситуацій в мережах водопостачання та водовідведення, теплопостачання, газопостачання і електроенергетики, організувати роботу щодо соціального супроводу безпритульних громадян, при необхідності забезпечити їм обігрів, харчування та медичну допомогу.

ОБЛАШТОВУЮТЬСЯ НОВІ ПУНКТИ ОБІГРІВУ

Через морози у Кременчуці відкрито третій пункт обігріву для безхатченків. Він працюватиме з 1 лютого біля оптових складів по вулиці Московській. Два існуючі пункти, обладнані біля залізничного вокзалу та у його приміщенні, вже уподобалися особам без постійного місця проживання. Там вони можуть погрітися, поїсти бутерброди із салом, попити гарячий чай. А також отримати теплий одяг і медичну допомогу.

МАРШРУТНИКИ МАЮТЬ ОГОЛОШУВАТИ ЗУПИНКИ

Транспортний відділ міськвиконкому закликає міських перевізників оголошувати зупинки. Щоб люди чули і знали, де вони їдуть. Адже під час морозу вікна замерзають, і пасажирам нічого не видно. Керівник транспортного відділу Володимир Кургаєв зазначив, що до нього почали надходити скарги на те, що деякі пасажири проїжджають свою зупинку. А водії їм не допомагають, а, навпаки, висловлюють обурення.

№5 [572] 2 лютого 2012 року

ПРОБЛЕМИ З ТЕПЛОМ

ХОЛОДНИМИ БАТАРЕЯМИ ПЕРЕЙНЯЛИСЯ ДЕПУТАТИ На Першому Занасипу почали виникати проблеми з опалюванням, заявила на сесії міськради 31 січня депутат від партії «Батьківщина» Оксана Гуйда. До неї почали звертатися мешканці даного мікрорайону зі скаргами. Люди нарікають на те, що вночі в багатоповерхівках практично немає гарячої води. А вранці доводиться довго спускати холодну воду, поки з’явиться тепла. Виходить ті, хто сплачує комунальні послуги згідно з показаннями лічильників, платять за холодну воду, як за гарячу. Крім того, вранці батареї ледве теплі. Міський голова Олег Бабаєв відразу доручив начальнику УЖКГ Олександру Любенку розібратися в даній проблемі.

ВАЛЕНТИНУ МІНЕНКОВУ НАГОРОДИЛИ ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД МІСТОМ

чуцького госпіталю для інвалідів війни. Від благодійної організації за 8 років отримали допомогу госпіталь для інвалідів війни, друга та третя міські лікарні, онкодиспансер.

Почесною відзнакою керівника управляючої компанії «Добробит» Валентину Міненкову нагородили на сесії міськради, яка пройшла 31 січня. За відповідне рішення проголосували 33 депутати з 46 присутніх. Це питання внесли у порядок денний вже в ході сесії. Для ухвалення рішення потрібен був 31 голос. Сама ж Валентина Міненкова з першого лютого йде на пенсію. Також почесним знаком «За заслуги перед містом» нагородили Йозефа Куберека, президента благодійної організації допомоги Східній Європі Святої Марії Ешендорф. Пропозиція про нагороду цієї людини надійшла від Кремен-

СЕРГІЙ ЗЮБАНЕНКО СТАВ НАЧАЛЬНИКОМ ЛЬВІВСЬКОЇ МІЛІЦІЇ

Начальника Кременчуцького міського управління Сергія Зюбаненка перевели на нове місце роботи. Тепер він очолюватиме львівську міліцію. Відповідний наказ Міністерства внутрішніх справ, підписаний 31 січня, на сесії міськради зачитав мер Кременчука Олег Бабаєв. Сергій Зюбаненко подякував за співробітництво і додав, що не знає, чи радіти зараз, чи плакати. В душі він вва-

жає себе кременчужанином, і символіка нашого міста буде знаходитися у нього у львівському кабінеті.

МЕРІЯ ВИПУСТИТЬ ОБЛІГАЦІЇ НА 25 МІЛЬЙОНІВ

Ці гроші влада планує використати на потреби міста. Відповідне рішення було ухвалено на сесії міськради. На 15 мільйонів гривень придбають 10 новеньких тролейбусів, а на 10 мільйонів закуплять атракціони для парку відпочинку «Придніпровський». Міський голова Олег Бабаєв сподівається, що в місті знайдуться інвестори, яких зацікавить пропозиція щодо придбання облігацій під гарантії місцевої влади. Олег Михайленко КОМИКССЕССИЯ

СО СЛЕЗАМИ НА ГЛАЗАХ...

- Разрешите вас поздравить, крепко обнять...

- ...и поцеловать?

- Вах, какая женщина!

«Надо бы и себе медальку выхлопотать...»

НАШІ ПОЇХАЛИ ДО ПОЛЬЩІ НАБИРАТИСЯ ДОСВІДУ...

Перший заступник міського голови Андрій Погрібний і керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов з 30 січня по 3 лютого перебуватимуть у Польщі, де вивчатимуть досвід залучення інвестицій і реклами міста. Обмінятися досвідом роботи їх запросив Інститут трансформації суспільства. Українські гості відвідають три воєводства: Люблінське, Свентокшиське і Прикарпатське. Їх цікавить досвід польських управлінців зі створення бізнесінкубаторів і технопарків.

...А ПОЛЯКИ ПРИВЕЗЛИ У КРЕМЕНЧУК ВИСТАВКУ АРМІЯ ГЕНЕРАЛА АНДЕРСА

Вона відкрилася в гімназії № 5 і діятиме протягом місяця. Відвідати історичну виставку можуть усі бажаючі. На відкриття експозиції приїхав Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат, віце-консул Аніта Сташкевич, Секретар Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва, міністр Анджей Кунерт. Армія Генерала Андерса була створена з полонених радянською владою польських військових для боротьби з фашистською Німеччиною. Це об’єднання брало участь у боях не лише в Європі, а й у Африці. Але найцікавіше те, що третину особового складу армії генерала Андерса складали українці, білоруси, росіяни, євреї та інші національності. Експозиція являє собою стенди з фотографіями, картами бойового шляху армії Андерса тощо.

- Тепло ли тебе на Занасыпи, красавица?

- Этот праздник со слезами на глазах...

- Та не замерзнет, скоко той зимы...

- Алё, вокзал? А во сколько поезд на Львов?

«Буде тепер як вуйко...»


№5 [573] 2 лютого 2012 року

НА ДОРОГАХ

AV

ПЕРЕВІЗНИКИ ПРИХОВУЮТЬ

РЕАЛЬНІ ПРИБУТКИ,

У ПРИДНІПРОВСЬКОМУ ОНОВЛЯТЬ АЛЕЮ АТРАКЦІОНІВ

А ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ МАЄ БУТИ МЕНШОЮ, НІЖ ЗАРАЗ? Тема підвищення вартості проїзду у маршрутках ніяк не може залишити світлі голови перевізників. Вони вкотре тиснуть на міськвиконком, аби той погодив їм тариф у 2,5 гривні, тобто на 50 копійок більше, ніж зараз. Але може бути так, що вартість проїзду навіть у 1,5 гривні є завеликою. 25 січня перший заступник міського голови Андрій Погрібний провів чергову нараду з керівниками підприємств - перевізників. Вони вже кілька місяців поспіль вимагають від керівництва міста підвищити вартість проїзду у маршрутних таксі. Однак до цьоНА ОЗЕРІ МІСЬКОГО САДУ го часу вони так і не надали нормальні розрахунки. Свої обґрунтування вартості проїзду до міськвиконкому надали лише три підприємства - «Ямщик», «Союзавтоекспрес» і «Автокрона». Але цифри чомусь не сходяться з реальністю. Наприклад, дехто вказує, що одне маршрутне таксі протягом дня роботи перевозить не більше 40-70 пасажирів. Насправді ж така кількість людей перевозиться рейсом тільки в один бік у годину пік. А робочий день триває з 6.00 до 22.00, тобто 16 годин. За цей час виконується до 15 повних кіл. Для підрахунку візьмемо скромно, по 20 пасажирів за рейс, виходить – 40 чоловік маршрутка перевозить по повному колу. Виходить, за день вона перевозить до 600 людей, а це 1200 гривень виручки. Минулого тижня «AV» вирішив підрахувати, яка наповнюваність маршруток. У час пік це робити ми не наважилися, оскільки тоді мікроавтобуси забиті, немов бляшанки з оселедцями. А після дев’ятої ранку людей набагато менше. І ось яку картину ми побачили. На маршруті № 3А від кінцевої зупин-

Вони підрахували альтернативний ки у Великій Кохнівці до центру міста до салону увійшло 24 пасажири. А біля тариф на проїзд, який в маршрутних Центрального ринку в маршрутку сіло таксі повинен бути меншим за 2 гривні. Громадські активісти протягом ще чоловік 5, щоб дістатися Першого двох днів підраховували пасажирЗанасипу, де інша кінцева зупинка. А ський потік у міському транспорті мікроавтобус маршруту №3Б з МолоЧернігова. Середній пасажиропотік діжного до центру перевіз 38 чоловік (одні пасажири виходили, інші заходи- обраховувався за одне коло. До розли впродовж поїздки). І це, підкресли- рахунку тарифу були включені також витрати і 15% рентабельність роботи мо, не в годину пік! Так що твердженза одне коло. ня перевізників про не наповнюваПісля проведення власного підраність маршруток абсолютно безпідхунку дослідники зробили висновок, ставні. що перевізники занизили пасажироАндрій Погрібний говорить, що влада розглядатиме БУДЕ ОСТРІВ питання підвищення потік та зависили витрати, які були надані міській раді з метою підвищення тарифу лише у тому випадку,УПОРЯДКУЮТЬ коли пеСКВЕР ЖОВТНЕВИЙ тарифу. Результати розрахунку альтерревізники економічно доведуть його нативного тарифу такі: обґрунтованість. Керівники автотран- На маршрутному таксі при середспортних підприємств відповідають, що не можуть офіційно показати части- ньому пасажиропотоці за одне коло – 33 людини – тариф складає 1,29 грн.; ну своїх доходів і витрат. Але ж новий - На автобусі, що працює в звичайПодатковий кодекс дозволяє працюваному режимі руху (ПАЗ, Еталон) при ти чесно і вести бухгалтерію відкрито, середньому пасажиропотоці за 1 коло особливо тим, хто знаходиться на – 58 людей – тариф складає 1,35 грн. спрощеній системі оподаткування. «Ці підрахунки також підтверджуОскільки перевізники знову не надали ють слова деяких водіїв, які в неофівладі економічно обґрунтованих доводів, керівник міста дав їм десятиденний ційній обстановці повідомили, що, натермін для подачі всіх необхідних доку- приклад, кожен водій зобов’язаний в кінці дня здати 620 грн. так званої ментів в управління економіки. «оренди», а на близько 300 грн. запраА ми можемо вільно припуститися такої думки: якщо при наповнюванос- витись, решта залишається водію як єдиний заробіток, – зазначив предті маршрутки 40 – 70 пасажирів на ставник громадськості. - Але я сподідень, як показують перевізники (та ваюсь, що податкова інспекція провехоча б і 300), їх задовольнить ціна де дослідження щодо сплачених поквитка у 2,50 грн., то насправді, при датків». реальній наповнюваності 600 чолоМіж іншим, картина у Чернігові не вік, тариф і 1,5 грн. буде завеликий! набагато відрізняється від КременчуДо речі, даною проблемою перека. В нас також існує і «оренда» мікроймаються й в інших містах. автобусів, і заниження пасажиропотоКвиток у чернігівських маршрутках ку, і амбіції перевізників, яким усе має коштувати не більше 1,5 грн., стверджують тамтешні громадські екс- мало. Олег Михайленко перти.

ГОСПОДАРІ ВЕЛИКИХ БУДИНКІВ

Минулого тижня голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) провели першу міську конференцію, яку організував Фонд розвитку громади міста Кременчука. ОСББ – це об’єднання мешканців багатоповерхівки з метою колективного догляду за своїм будинком та прилеглою до нього територією. Люди самі на зборах встановлюють розмір експлуатаційних витрат, а обраний голова безпосередньо організовує обслуговування будинку. У Кременчуці сьогодні вже існує 146 ОСББ. Зазвичай, одне ОСББ об’єднує

мешканців одного будинку. У місті на сьогодні 1176 багатоповерхівок. Це майже 400 тисяч квадратних метрів житлової площі, на якій мешкає близько 25 тисяч городян. Можна сказати, що процес створення ОСББ іде повільно, сьогодні в Україні кількість будинків, які перейшли в управління їхніх мешканців, ледь сягає 10% усіх будинків, які мають не менше 5 поверхів. Міністерство ЖКГ планує, що до 2014 року в ОСББ будуть уже 70% таких будинків. Як сказав на конференції у своєму виступі голова правління Фонду розвитку громади міста Кременчука Ігор Семеняченко: «Поки що невідомо, як державні чиновники планують досягти вищезазначених 70%, проте, відчуваю, що якимось не дуже приємним засобом». Ремонт старих «хрущовок» і «сталінок» – заважка ноша для держбюджету, от функцію турбуватися про житло не тільки у межах власної квартири, а й усього будинку держава й прагне перекласти на плечі його мешканців. Серед плюсів створення ОСББ є контроль за використанням коштів, а також за кількістю та якістю послуг, можливість обрати постачальників послуг з утримання житла, розпоряджатися прибудинковою територією. На думку експертів ЖКГ, при вмілому керівництві вартість житловоексплуатаційних послуг ОСББ може знизити на третину. Однак є й мінуси: місцева влада вбереже комунальний ЖЕК від бан-

крутства, а ОСББ від цього не застраховане; в ЖЕКу є професіонали, в той час, як ОСББ часто керують випадкові люди; ЖЕК має можливість отримати кошти на утримання будинків з місцевого бюджету. Як зазначили учасники конференції, кременчуцькі голови ОСББ у своїй більшості пенсіонери. Оплата їх діяльності є невеликою, тому вони тримаються здебільшого на патріотизмі та ентузіазмі. За своїм фахом це колишні лікарі, вчителі, військові й розібратися у комунальному господарстві їм нелегко. Ігор Семеняченко розповів, що завдяки гранту, який виграла його організація, у Кременчуці вже у лютому буде організовано навчання голів ОСББ. У першу групу потраплять далеко не всі голови, проте він сподівається, що це буде перший крок, і навчання на цьому не зупиниться. Учасники конференції поділилися власним досвідом господарювання. У місті вже є випадки, коли ОСББ через суди змушували злісних боржників комунальних послуг виплачувати заборговане (деякі борги сягають 40 тисяч гривень). В одному випадку суд навіть забрав за борги квартиру. Добрим прикладом є діяльність ОСББ, яке створене у будинку на вулиці Щорса. Завдяки грамотному та раціональному використанню коштів там спромоглися не тільки утримувати будинок, а й назбирати на ремонт даху 75 тисяч гривень. В’ячеслав Герасименко

3

Кримінал АВАНС $9 ТИСЯЧ ЗА КВАРТИРУ ЗНИК РАЗОМ З ЇЇ ВЛАСНИЦЕЮ

Чоловік два роки чекав утікачку з його дев’ятьма тисячами доларів, щоб звернутися до міліції, аби правоохоронці допомогли повернути гроші. Як повідомляє прес-служба міського управління міліції, у 2009 році чоловік мав на меті купити квартиру у своєї знайомої. Вони знали один одного - колись жінка продала йому свій приватний дім. Натомість вона володіла малосімейкою і квартирою, яка дісталася від родички. Щоправда, жінка не встигла переоформити необхідні документи. Свою нерухомість вона знову збиралася продати, щоб купити власний будиночок. І звернулася до знайомого чоловіка, з яким вже провернула подібну оборудку. Вони домовилися про ціну і про те, що жінка оформить необхідні документи для продажу. У якості передоплати жінка взяла $9 тис. Але, отримавши гроші, вона зникла на цілих два роки. Як виявилося пізніше - жила в іншому місті у родичів. Нещодавно вона з’явилася у Кременчуці. Про це дізнався ошуканий чоловік і вирішив повернути свої гроші, звернувшись до міліції. Наразі триває перевірка даного інциденту.

ДО В’ЯЗНИЦІ ЗА ПЛЯШКУ ТЕКІЛИ

Екзотичний алкогольний напій, вартістю 315 гривень, припав до душі 21-річному молодику в одному із супермаркетів у районі Центрального ринку. Грошей в кишені не було, а скуштувати текілу хотілося аж занадто. Тож стриматися він не зміг. Як повідомляють у міліції, крадіжку хлопець скоїв серед білого дня, 29 січня. Він зайшов до торгового залу і довго «шукав підходящий товар» на полицях магазину. Потім взяв пляшку текіли, сховав під одягом і направився до виходу, начебто без покупки. Але там його затримала пильна охорона і викликала міліцію. Тепер крадію загрожує до трьох років тюрми. Хоч він і каже, що його нечистий поплутав.

ЗАКУРИВ, ЗАБРАВ МОБІЛКУ І ПІШОВ ПОСИПАТИ...

Співробітники карного розшуку Крюківського райвідділу міліції розкрили грабіж, який був скоєний 14 січня поточного року. Близько опівночі двоє 17-річних кременчужан йшли до знайомих посипати. Проходячи по вулиці Шевченка, один з хлопців побачив 31-річного чоловіка і підійшов до нього, аби попросити цигарку. Збагнувши, що той напідпитку, юнак раптом ударив перехожого. А коли той упав, хлопець витяг з його кишені мобільний телефон і втік. Після пограбування юнак продовжив святкування. Наразі вирішується питання щодо порушення відносно підлітка кримінальної справи за частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України – грабіж, поєднаний з насильством. Юному зловмиснику загрожує від чотирьох до шести років ув’язнення.

АВТОКРАДІЇ ПРАЦЮЮТЬ БІЛЯ СУПЕРМАРКЕТІВ!

Нещодавно у Кременчуці з парковки біля магазину поцупили чергову престижну іномарку - Лексус. Належить вона дружині державного чиновника, і це вже друга втрата у сімействі менше, ніж за рік: у травні 2011 у цієї ж жінки викрали Тойоту. Ще одна прикрість сталася біля супермаркету «Сільпо» на Молодіжному. Тут зловмисники змогли за допомогою спецпристрою відключити сигналізацію Мазди і виламали «бардачок», шукаючи цінні речі. Обставини крадіжки свідчать, що за дорогими іномарками на парковках стежать, і жодна сигналізація не становить для злодіїв проблем. Єдиний вихід власникам - залишати когось біля машини, а супермаркетам (якщо вони дбають про свою репутацію), встановлювати відеоспостереження парковок.

ДЕРЖАВТОІНСПЕКЦІЯ М.КРЕМЕНЧУКА ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВОДІЇВ!

Шановні водії, нагадуємо вам, що кожного року на території міста Кременчука здійснюються незаконні заволодіння транспортними засобами, найчастіше крадіїв приваблюють автомобілі марок Тойота, Лексус, ВАЗ. Протягом 2011 року в м.Кременчуці невідомі особи незаконно заволоділи 6-ма позашляховиками, які на теперішній час залишаються не знайденими. За останньою інформацією, за січень 2012 року на території України скоєно 6 незаконних заволодінь позашляховиками, а саме Тойота Прадо – 2, Лексус RX 350 –2, БМВ Х6 – 2. Переважно викрадення транспортних засобів сталось зі стоянок, що не охороняються, а саме на подвір’ї багатоповерхових будинків та вулицях міста. Практика свідчить про те, що для крадіїв не становить великих труднощів нейтралізувати навіть найновішу та найскладнішу сигналізацію. Запам’ятайте, що зберігати транспортні засоби необхідно в гаражах та на автостоянках, що охороняються. Водій! Не залишай автомобіль без нагляду! Начальник ВДАІ Кременчуцького МУ УМВС України в Полтавській області майор міліції В.Самойленко


4

AV

Коротко про головне СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА НА ПОЛТАВЩИНІ СЯГАЄ 3000 ГРН. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника підприємств, установ, організацій (з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) за січень–вересень 2011р. становила 2989 грн., - повідомляють в обласному управлінні статистики.

СУСПІЛЬСТВО

№5 [573] 2 лютого 2012 року

ЯК ПОКІЙНИК ЗМУСИВ

СНІГ ПРИБИРАТИ ПРОСТО НЕЙМОВІРНИЙ ВИПАДОК СТАВСЯ ДНЯМИ В ОДНОМУ ІЗ СІЛ ПОЛТАВЩИНИ

ТРОТУАРИ ПРИБИРАЛИ ПОГАНО

На щотижневій апаратній нараді у виконкомі міської ради перший заступник міського голови Андрій Погрібний звернув увагу керівників управляючих компаній ТОВ «Житлорембудсервіс» та «Добробит» на незадовільний стан прибирання тротуарів. Керівник міста зазначив, що в той час, коли сніг тільки почав падати, момент був пропущений, тепер же двірникам доводиться боротися з наслідками. Андрій Погрібний зазначив, що на наступний рік управляючим компаніям необхідно закупити додаткову малогабаритну техніку для розчищення тротуарів. Вона не тільки значно зменшить навантаження двірників, а й буде більш результативною у плані прибирання.

ЗА НЕПРИБРАНІ ВІД СНІГУ ЗУПИНКИ МОЖУТЬ ОШТРАФУВАТИ НА 1700 ГРН.

Автозаводський райвиконком вимагає від власників торговельних об’єктів, що знаходяться на зупинках громадського транспорту, прибрати сніг та лід біля своїх об’єктів та на зупинках. Протягом 25-26 січня спеціалісти відділу з благоустрою та екології райвиконкому двічі перевірили всі 32 зупинки району, передані в оренду власникам торговельних об’єктів. Вони особисто попередили про це підприємців, а під час повторної перевірки виписали 24 приписи щодо термінового наведення ладу на зупинках. Заступник голови Автозаводської районної ради Олександр Климовських заявив, що з понеділка всіх тих, хто не виконає вимоги приписів, буде притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення статті 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів». Санкції, передбачені даною статтею, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 – 1360 грн), а на громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн).

ЩЕ РАЗ ПЕРЕЙДЕМО НА ЛІТНІЙ ЧАС?

Навесні 2012 року Україна, ймовірно, ще раз переведе стрілки на годину вперед. Про це говорили у понеділок під час наради у Міністерстві надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-міністра Миколи Азарова. Законопроект про обчислення часу на території України ґрунтуватиметься на позиції уряду - цього року перейти на зимовий час і залишити Україну в другому часовому поясі, - повідомляє прес-служба МНС. Про це повідомив міністр МНС Віктор Балога після завершення наради. За словами Балоги, голова уряду уважно вислухав позиції вчених щодо зміни обчислення часу в Україні. Зокрема, доповідав Голова Державної комісії єдиного часу та еталонних частот, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України, академік Ярослав Яцків. «Доповідачі рекомендували: враховуючи, що Україна прийматиме Чемпіонат Європи з футболу, для зручності іноземців цього року перейти на літній час. Після чого, восени, країна переведе стрілки на годину назад і за цим обчисленням часу житиме і далі. Ця позиція вчених та Прем’єр-міністра про залишення в Україні другого часового поясу і ляже в основу законопроекту, що буде підготовлений та переданий на голосування до Верховної Ради», - зазначив Віктор Балога. ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА „СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ПІДПРИЄМСТВО „ЮСТИЦІЯ” (вул. Заводська,12, к.313 м. Полтава) проводить прилюдні торги з реалізації арештованого нерухомого майна (предмета іпотеки) , а саме: Лот №1 - Житловий будинок з господарськими будівлями, загальною площею 337,0 кв.м., житловою площею 129,9 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Чередницька, буд. 24, що належить Жерновнікової Світлани Миколаївни. Стартова (початкова) ціна – 845 276,80 грн. без врахування ПДВ (Договір 22/208/11/І). Гарантійний внесок у розмірі – 25 358,30 грн. без урахування ПД. Майно реалізується в рахунок погашення заборгованості перед : 1) Державний бюджет України; 2) КП «Кременчукводоканал» (м. Кременчук, пров. Г.Бресту, 35-А, ЄДРПОУ 03361655);3) Управління ПФУ у Автозаводському районі м. Кременчука (м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, 66, ЄДРПОУ 22529706);4) ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» (м. Полтава, вул. Монастирська, 5-А, ЄДРПОУ 22550053); 5)ТОВ «Гофер» (м. Київ, вул. Смілянська, 7, ЄДРПОУ 32961411); 6) Регіональне відділення фонду державного майна України по Полтавській області ( м. Полтава, вул. Леніна, 1/23, ЄДРПОУ 34698778); 7) СТГО «Південна залізниця» в особі Полтавської дирекції залізничних перевезень (м. Полтава, вул. Гайового, 5, ЄДРПОУ 01073389);8) ПАТ «Прокредитбанк»

Почалося все з того, що до Машівського райвідділу міліції надійшло анонімне повідомлення з одного з сіл району: «У своєму будинку повісився Грицько». При цьому міліціонерам повідомили адресу, за якою проживав вішальник. За викликом на місце події одразу ж виїхали правоохоронці та медики. Але при під’їзді до села представники відповідних служб зупинилися: дороги не

розчищені, і через велетенські кучугури снігу проїхати ніяк. Відтак довелося чекати спеціальну техніку. Трактори звільнили дорогу від снігових опадів — міліціонери та медики таки дісталися до домівки самогубця... Однак Грицько, який повинен був висіти на мотузці, на превеликий подив приїжджих... спокійнісінько розгулював на своєму подвір’ї. Як виявилося, до «телефонного жар-

ту» вдалися місцеві молодики. За свідченнями мешканців села, хлопці постійно їздили місцевістю на власних автомобілях. Випав сніг, виїхати стало ніяк... От вони й вирішили таким от неординарним способом спровокувати місцеву владу на снігоприбиральні роботи. На даний момент з хлопцями вже «розбираються». А от дорога до села чиста-чиста, - повідомляє «Полтавщина».

МОРОЗ ВІДБИРАЄ ЖИТТЯ ТА КЛАДЕ НА ЛІКАРНЯНІ ЛІЖКА В управлінні з питань надзвичайних ситуацій Полтавської обласної держадміністрації повідомили, що протягом останніх чотирьох днів відмороження кінцівок тіла отримало 7 людей. Для однієї з постраждалих переохолодження організму закінчилося трагічно. Минулого тижня у Кременчуці виявили труп 51-річної жінки. Згідно з висновком судмедекспертизи, смерть потерпілої настала внаслідок переохолодження. З обмороженнями до медиків звертаються безхатченки. Зокрема, в опікове відділення Кременчуцької центральної районної лікарні направили 39-річного чоловіка. Діагноз потерпілого — обмороження ніг 2-4 ступенів. Через низьку температуру постраждали й ті громадяни, які мають дах над головою. Відтак, ще двоє чоловіків потрапили до хірургічного відділення Кременчуцької центральної районної лікарні з діагнозом обмороження рук другого ступеня. На даний момент стан здоров’я 32-річного мешканця села Єрестівка Кременчуцького району та 76-річного кременчужанина задовільний.

ПОВІДОМЛЕННЯ Щочетверга, з 13 до 16 години, працює Громадська приймальня депутата Кременчуцької міської ради

Бугайчука Віктора Михайловича

(ВО «Свобода») за адресою вул.Красіна,6. Т. (0536) 79 98 95 моб. (050) 327 84 67 email:radadurectoriv@ukr.net (м. Київ, пр. Перемоги, 107-А, ЄДРПОУ 21677333);9) Травецька Світлана Василівна ( м. Кременчук, вул. Гвардійська, 10 кв. 73); 10) Ронжина Ольга Леонідівна ( м. Кременчук, вул. Г.Сталінграду, 11 кв. 29); 11) Чихаріна Валентина Миколаївна ( м. Кременчук, пров. Г.Бресту, 79 кв. 62); 12) Кременчуцька ОДПІ ( м. Кременчук, вул.. Красіна, 76, ЄДРПОУ 21049890); 13) ПАТ «ВТБ БАНК» (м. Полтава, вул. Жовтнева, 19, ЄДРПОУ 14359319). Гарантійний внесок вноситься на п/р № 26004176897 в «Райффайзен Банк Аваль» в м. Києві, МФО 380805, код ЄДРПОУ 32277680, Отримувач: ПП „СП Юстиція”. Посилання в платіжному документі на номер договору є обов’язковим. Торги відбудуться 20.02.2012 р., об 11:00 год., за адресою: м. Кременчук, вул. Свіштовська, 9. Остаточний термін подачі заяв 20.02.2012 р., до 10:00 год. Остаточна оплата за придбаний об’єкт здійснюється протягом 10 робочих днів з дня затвердження протоколу проведення прилюдних торгів. Ознайомитися з майном можна щодня, крім вихідних і святкових днів, за його місцезнаходженням, звернувшись до організатора прилюдних торгів. Бажаючим взяти участь у прилюдних торгах необхідно звернутися до організатора торгів для подачі заяв за адресою: м. Полтава, вул. Заводська,12, к.313 тел. (0532) 519-138.

У лікарню села Свердлове Кобеляцького району нещодавно звернувся 45-річний чоловік. Медики діагностували у нього відмороження 2-3 ступенів обох кистей рук на площі 3,4%. Внаслідок низької зовнішньої температури постраждав і 20-річний хлопець. Останній відморозив два пальці правої стопи і направлений до хірургічного відділення Лубенської центральної міської лікарні. Туди ж доставили і 57-річного мешканця Лубен. Діагноз потерпілого — легке відмороження рук і ніг.


ОФІЦІЙНО

№5 [573] 2 лютого 2012 року

ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ В ОРГАНАХ ДПС ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

З метою попередження та викриття корупційних правопорушень з боку податківців у системі органів державної податкової служби створено Управління внутрішньої безпеки ДПС України, структурним підрозділом якого є відділ внутрішньої безпеки при ДПА у Полтавській області. Основними завданнями відділу є здійснення заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх здійсненням в апараті органів державної податкової служби області, забезпечення безпеки діяльності органів державної податкової служби та їх працівників, а також захисту працівників від протиправних посягань, пов’язаних з виконанням ними службових обов’язків.

Окрім цього, багато уваги в діяльності підрозділу внутрішньої безпеки приділяється профілактиці корупційних правопорушень та вчиненню службових злочинів. На жаль, незважаючи на проведену протягом 2011 року профілактично – виховну роботу, продовжують мати місце факти вчинення податківцями службових злочинів. Зокрема, протягом минулого року, силами відділу внутрішньої безпеки виявлені факти вчинення податківцями злочинів, передбачених ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем», ст.366 КК України «Службове підроблення» та ст.368 КК України «Одержання хабара», за якими органами прокуратури порушені кримінальні справи. Ефективна діяльність підрозділу внутрішньої безпеки безпосередньо залежить від громадянської позиції платника податків. Але не завжди платники податків намагаються повідомити до відділу про протиправні дії податківців, що тільки стимулює корупцію. Для покращення взаємодії з громадянами та підприємцями, які потерпають від протиправних діянь окремих працівників податкових органів облас-

VIPСЕРВІС ДЛЯ ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

Віднедавна великі платники податків отримали можливість працювати у відповідності до рекомендацій міжнародних експертів. Для створення більш сприятливих умов обслуговування великих платників податків Голова ДПС України Олександр Клименко підписав наказ №45 від 17 січня 2012 року про створення єдиного централізованого офісу у Києві. Запровадження нового сервісу для великих платників податків можна назвати таким собі антикорупційним важелем, який до того ж дасть змогу підприємствам зменшити час на отримання дозволів та автоматизувати процес обліку. Для обслуговування великих платників, за словами очільника податкової служби України, будуть відібрані найкращі спеціалісти та запроваджені найновіші сервісні послуги. За його переконанням, завдяки цьому податкова зробить черговий крок до перетворення на службу високого ґатунку.

“ПУЛЬС ПОДАТКОВОЇ”

Державна податкова служба запроваджує проект, який дозволить громадянам разом із податківцями остаточно подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Нова ініціатива податківців має назву «Пульс податкової». «Пульс податкової» - це гаряча телефонна лінія, яка працюватиме цілодобово. Інформацію про неправомірні дії прийматимуть оператори, у неробочий час – автовідповідач. Телефонний номер «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07. Відділ масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Кременчуцької ОДПІ

ВИЯВЛЕНО 50 НЕЛЕГАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ Міська влада Кременчука працює над тим, щоб вивести заробітну плату з тіньового сектору економіки та забезпечити легалізацію роботи найманих працівників. У місті активно працює робоча група з координації роботи щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, вона проводить роботу зі збирання інформації про факти нелегальної виплати заробітної плати та зайнятості населення. У 2011 році робочою групою було проведено 48 рейдів, під час яких обстежено 545 суб’єктів підприємницької діяльності, у 167 з них виявлено 252 найманих працівників без оформлення трудових відносин.

У січні 2012 року робоча група з координації роботи щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснила 5 рейдів, обстежено 75 суб’єктів підприємницької діяльностіфізичних осіб, у 32 з них виявлено 50 працівників без оформлення трудових відносин, по двох СПД матеріали передано до прокуратури. За інформацією начальника управління економіки Миколи Здойми, лише за останній рейд робочою групою було обстежено 14 суб’єктів підприємницької діяльності, у 9 з них виявлено 18 неоформлених працівників.

ті, забезпечення оперативного реагування на можливі зловживання податківців, у відділі внутрішньої безпеки при ДПА у Полтавській області цілодобово працює «телефон довіри» (0532) 56-30-76. Інформацію про випадки порушення прав підприємців та громадян, де вбачаються ознаки корупційних дій, появи громадян, які видають себе за податківців, а також інші правопорушення з боку працівників державної податкової служби, можна також повідомити і під час особистого прийому, завітавши до відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Фрунзе, б. 155 (каб. 318-321). Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується! Окрім цього, в Державній податковій службі України запроваджено єдиний телефонний номер 0-800-501-007, для мешканців міста Києва (044) 45416-13, за яким можна повідомити інформацію про неправомірні дії працівників податкової служби, а також отримати консультації з питань оподаткування. Відділ внутрішньої безпеки при ДПА у Полтавській області

ЗА НАСЛІДКАМИ ПЕРЕВІРОК

Нещодавно працівники управління податкового контролю юридичних осіб Кременчуцької ОДПІ стикнулися з такою схемою ухилення від оподаткування. Одним із кременчуцьких підприємств було укладено договори на отримання послуг від декількох підприємств з пошуку покупців електротехнічної продукції. Згідно з умовами укладених договорів між замовником та агентом, перший повинен отримати послуги від агента з пошуку замовників для забезпечення збуту продукції, що виробляється замовником. Винагорода перераховується агенту після надходження оплати на рахунок замовника за поставлену продукцію по кожному контракту, здійсненому при посередництві агента. В ході перевірки встановлено, що підприємство і раніше укладало угоди, відвантажувало продукцію та працювало з тими покупцями, яких нібито знаходив йому посередник. І, зрозуміло, що потреби в наданні таких агентських послуг підприємство не мало. За результатами перевірки винахідливому підприємству донараховано майже 192,70 тис. грн податку на прибуток та 154,16 тис.грн. податку на додану вартість. Управління податкового контролю юридичних осіб Кременчуцької ОДПІ

AV

13

Приватні оголошення ГРУЗОПЕРЕВОЗКИ ПО ГОРОДУ И УКРАИНЕ 1.5т. ГАЗель-борт-тент 2*3*1.5м. 2пас. места. перевозка мебели, домашних вещей, пианино, вывоз строй (мусора в мешках), доставка строй материала и др. грузов. услуги грузчиков, в любое время. недорого. т. 0972229825, 782853, 0503044943.

НЕРУХОМІСТЬ ПРОДАМ * Продам дом в с. Новоселовка, Кременчугский р-н, кирпичный, хозпостройки, 25 соток, срочно, недорого, обмен, т.096-145-17-19. * Продам земельный участок в р-не 3 Занасыпи . т.0633213222

АВТОЗАПЧАСТИНИ * Продам ЗАЗ-30 40 л.с. новое и б/у: головки двигателя, поршня, пальцы и кольца, клапаны, вкладыши коренные и шатунные, все размеры, амортизаторы и пружины передние и задние, рулевой редуктор, фары и задние фонари, капоты, двери, кузов, электробензонасос и т.д. Т. 066-796-80-70. ПЕРЕПРОШИВКА ЧИПТЮНИНГ АВТОМОБИЛЕЙ ЗАЗ

ДВУХРЕЖИМНЫЕ ГАЗ/БЕНЗИН экономичные, динамичные прошивки; улучшение ходовых качеств; отключение ДК и др. (М 7.6,10.3 (+),114)

КОМПЬЮТЕРНАЯ ДИАГНОСТИКА И РЕМОНТ ИНЖЕКТОРНЫХ АВТОМОБИЛЕЙ, ЧИСТКА ИНЖЕКТОРА Тел. (066) 123-5775

ПОСЛУГИ НАДАМ * Производим ремонт автоматических и простых стиральных машин на дому. Подключение. Быстро, качественно, с гарантией. Т. 70-44-25, 77-23-65, 067-703-96-84 с 8.00 до 20.00. * Двойная экономия воды при установке и регистрации счетчиков горячей и холодной воды, сантехники (ванная, унитазтюльпан). Установка и подключение стиральных машин, бойлеров, смесителей (ванна, кухня), установка стояков, отопления. Замена труб горячей и холодной воды на металлопластиковые, замена канализации, облицовка плиткой. Качество, гарантия, система скидок. Т.3-74-42, 067-307-77-32. Лечение молитвами, ясновидение, анализ кармы, прорицание судьбы, гадание на картах Ленорман. Устранение из судьбы проклятия, порчи, сглаза. Снятие головных, суставных болей. Лечение рожи, энуреза, экземы, псориаза, заикания, опухолей, рака, пьянства. Разрушение камней. Лечение деток. Разрешение Минздрава № 949 от 16.09.04 г. Т. 71-07-60, 097-296-03-22.

ПРОДАМ НОВЫЕ ДВЕРИ МЕЖКОМНАТНЫЕ

4 шт, сосна, пинотекс, лак. С фурнитурой, коробкой и наличниками. Возможно с установкой. Недорого. Т. 050-135-28-36, Вячеслав.

ПРОДАМ СТАНОК ФРЕЗЕРНЫЙ ВЕРТИКАЛЬНЫЙ.

Цена договорная. Тел. 050-135-28-36

РІЗНЕ ПРОДАМ * Продам шкаф с антресолью 2 шт., шкаф-купе старого образца. Недорого. Т.74-90-14, 066-325-22-26. * Продам столик для кормления, детский велосипед и коляску зимнюю в хорошем состоянии. Т. 093-867-19-09, 3-66-10. * Продам электрокотел мощностью 36 Квт для отопления производственно-бытовых и жилых помещений. Т.093-690-01-07, 067-535-87-16. * Гидрокостюм летний, 52 разм. Т. 097-027-27-68. * Продам торговый киоск на 3 Занасыпи. т.0633213222 * Продам холодильную витрину. т.0633213222 КУПЛЮ * Куплю старые, сгоревшие, негодные: холодильники, телевизоры, стиральные машины, радиолы, бобинные магнитофоны и т.д. Т. 066-796-80-70.

AV

AVтограф. Кременчуцький громадсько-політичний та літературно-мистецький часопис. Виходить з грудня 2000 року.

Засновник: Асоціація гуманітарно-інформаційних технологій. Cвідоцтво про реєстрацію: ПЛ №400 від 11.04.2001. Видавець: Редакція газети «Автограф». Головний редактор Роман Кацай випусковий редактор Володимир Ейсмонт літературний редактор Олена Ніколаєнко Адреса редакції: 39601. м. Кременчук, вул. 1905 року, 27. Тел.: 79-27-98, 79-27-99, факс 79-30-01. E-mail: av2012@ukr.net Друк: ТОВ Видавничий дім “Кераміст”, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 16. Тел. (061) 228-10-30. Зам. № 1241105


14

AV

Вкусняшка ЗАКУСКА ИЗ БОЛГАРСКОГО ПЕРЦА Перец сладкий красный - 2 шт, чеснок - 2 дольки, яйцо куриное 2 шт., майонез, плавленые сырки, петрушка, молотый черный перец, соль.

Отварить 2 яйца вкрутую. Пока яйца будут остывать, на крупной терке измельчаем плавленные сырки. Очищаем чеснок, «потрошим» перцы.

Натираем на терке уже остывшые яйца и смешиваем их с тертыми сырками. В массу добавляем перец, соль, нарезанный укроп и майонез. Туда же выдавливаем чеснок.

Все ингредиенты перемешиваем как следует и плотно укладываем начинку в опустошенные перцы.

Перед подачей нарезаем колечками.

ДІМ, САД, ГОРОД

№5 [573] 2 лютого 2012 року

КАК ВЫРАСТИТЬ Новый сезон для огородника начинается с выращивания рассады. Задолго до того, как сойдет снег, на подоконнике уже проклевываются первые ростки. Какие тонкости нужно учесть, чтобы к приходу долгожданного тепла они превратились в крепкие здоровые растения?

ГОТОВИМ ПОЧВУ Почву для рассады можно получать двумя способами – покупать или заготавливать самим, например, у себя на участке. Почти весь покупной субстрат для выращивания рассады изготовлен из верхового торфа с добавлением песка и минеральных удобрений. Не забудьте взглянуть на показатель кислотности, указанный на упаковке. Большинство растений предпочитает грунт с рН не более 6,0–6,5. Если указана более высокая кислотность (рН 5–5,5), проще поискать другой грунт, так как регулировать ее в домашних условиях слишком хлопотно. Чтобы уберечь нежные ростки от болезней, не берите почву с тех грядок, где в последние годы выращивались овощи. Рассада будет чувствовать себя значительно лучше, если в горшочки насыпать не просто огородную землю, а ее смесь с песком и перегноем (перепревшим навозом) в соотношении 4:3:3. Заменить перегной можно также биогумусом (продукт жизнедеятельности земляных червей). ДРУЖНЫЕ ВСХОДЫ За посевом должен следовать обильный полив. Но часто это приводит к излишнему заглублению семян. Для того, чтобы они не «тонули» в почве, лучше всего сеять так: наполнить емкости землей на 1 см ниже положенного уровня и хорошо полить. Только после этого высевают семена и присыпают их сантиметровым слоем влажной земли. Не наполняйте горшочек землей вровень с краями, иначе при поливе вода будет выплескиваться. Взрослую рассаду полезно поливать из поддона, стимулируя таким образом рост и развитие корневой системы. Рассаду баклажанов нужно поливать чаще, чем большинство других культур, но при этом следить, чтобы на листьях не оставалось капель. Горшочки с рассадой размещайте на достаточном расстоянии друг от друга,

РАССАДУ

чтобы листья растений не соприкасались. Помещение с рассадой регулярно проветривайте, но не допускайте сквозняков. ОСВЕЩЕНИЕ Основная проблема при выращивании рассады – нехватка света, особенно ранней весной. Даже на подоконнике его часто не хватает. Рассада получается бледной и вытянутой. Вытягиванию также способствует слишком высокая температура воздуха и избыток азота в почве. Чтобы избежать неприятных последствий, приходится досвечивать посадки искусственно. Лучше всего для досвечивания подходят специальные фитолампы, а вот лампы накаливания почти непригодны. Если освещенность заведомо оставляет желать лучшего, а возможности организовать досветку нет, лучше приобрести рассаду в садовом центре. ЗАКАЛИВАНИЕ Начинают его за неделю до высадки. Это не только воздействие прохладно-

го воздуха. Во время закаливания сокращают полив (не допуская увядания) и уменьшают содержание азота в подкормках. Вместе с тем увеличивают освещенность рассады, чтобы привыкала к прямым солнечным лучам, и постепенно приучают к перепадам температуры, выставляя на открытый воздух – сначала в дневное время, а потом и на ночь. В результате закаленные растения лучше укореняются и скорее приносят урожай. Все же в первые 5–7 дней после высадки рассаду желательно защищать от прямых солнечных лучей. ПЕРЕРОСТКИ Не всегда удается высадить рассаду в намеченные сроки. Самый действенный способ приостановить ее рост – сделать повторную пикировку, заглубляя растения до первых настоящих листьев (если это томаты) или до семядолей (если это перец и баклажаны). Каждая пикировка задерживает рост рассады на 2–3 недели.


№5 [573] 2 лютого 2012 року

ЖЕНСКИЕ СЕКРЕТЫ

МОРОЗ И ВАША КОЖА Если в жару кожа нуждалась больше в увлажнении, то зимой она требует защиты. Резкий перепад температур при выходе из теплого помещения на улицу, сухость воздуха в отапливаемых помещениях, холодный и мокрый ветер, часто со снегом – это неполное перечисление негативных факторов, которые могут нарушить водно-липидный баланс кожи лица, т.е. основной защитный фактор. Кожа находится в состоянии постоянного стресса.

Противопоказаны категорически кремы, содержащие гиалуроновую кислоту. Да, замечательное средство для увлажнения кожи летом, гиалуроновая кислота недопустима для использования в холодное время. Вода, которая удерживается кислотой на поверхности кожи, просто замерзнет с образованием кристалликов льда, который могут травмировать ткани. В любом креме есть массовая доля воды, поэтому выходить на улицу в мороз раньше, чем за 30 минут после нанесения крема нежелательно. Но можно использовать в инъекциях в проблемные места, что на 2-3 месяца (некоторые препараты до 5 месяцев) обеспечит подкожное удержание воды и сохранит внешнюю красоту кожи лица. Также помните о питьевом режиме – употребляйте достаточное количество жидкости, без наличия необходимой воды гиалуроновая кислота просто не действует. ЧАЩЕ ИСПОЛЬЗУЙТЕ МАЗИ. Косметологи определили, что безопасными являются мази, содержащие норковый жир, масла арахиса, ореха макадами, тыквенных семечек,

авокадо, жожоба, семян моркови, силиконы, косметический вазелин, протеины молока, пчелиный воск и прополис. Забудьте о косметических средствах в форме геля и содержащих спирт, а также с парфюмерными композициями, т.е. с резким ароматом (масло эвкалипта, мяты, розы и т.п.), солевые добавки и много глицерина (небольшое количество допустимо). Зимний холод не причина забыть о защите от солнечного ультрафиолета, особенно при отдыхе в горах, при катании на лыжах. Только летние солнцезащитные средства нельзя использовать зимой, есть специальные зимние кремы на жирной основе. Или еще проще, перед выходом на улицу нанесите классический макияж с тональным кремом и пудрой. Холод! Только одно слово вызывает у нас массу отрицательных эмоций. Но ТАК ЛИ СТРАШЕН ХОЛОД, как о нем сказано? Давайте разберемся. Кратковременное действие низкой температуры благоприятно влияет на состояние как отдельных участков тела человека, так и на организм в целом, способствует укреплению имму-

КАЛЕНДАРЬ КРАСОТЫ

нитета, улучшает обмен веществ и работу практически всех систем и органов организма. Целебные свойства холодного воздуха и воды известны из древности, например: купание в проруби, обливание ледяной водой после распаривания в русской бане. В настоящее время использование холода во благо нашло применение в методе криотерапии – в переводе с греческого «лечение холодом», проводятся процедуры закаливания способом обливания, обтирания или купания в холодной воде пребывания в окружении холодного воздуха в специально оборудованных комнатах, где низкие температуры достигаются при помощи испарения жидкого азота. Легко можно сделать криосауну в своем доме с помощью обычной морозильной камеры и формочек для приготовления льда. Приготовьте настой или отвар из лекарственных трав, ягод, фруктов, добавьте в него эфирных масел, заморозьте смесь и используйте кубики льда для протирания лица, шеи перед сном, утром тоже – ледяной кубик поможет вам быстро проснуться.

НА ФЕВРАЛЬ

ПОСЕЩЕНИЕ КОСМЕТОЛОГА Для процедур, целью которых является питание и увлажнение кожи, лучше всего подойдут 15-29 февраля. Для проведения очистительных процедур, устранения явных дефектов кожи выбираем время в первой половине месяца, в период с 1 по 14 февраля. 17, 18 и, по меньшей мере, до 14 часов 19 февраля желательна предельная умеренность в декоративном макияже (в идеале вовсе обойтись без него). Вторая половина дня 19, а также 20 и 21 февраля — в это время стараемся не тревожить область шеи и декольте. Пилинг, пластические операции, удаление косметических дефектов не стоит назначать на 9, 10, 11, 17, 18, 19 и 20 февраля.

ЭПИЛЯЦИЯ Рекомендуемые дни: 3-13 февраля, при этом 5 и 6 февраля допустима лишь эпиляция механическая. Нежелательно: 14-28 февраля. Категорически не рекомендуется: 2628 февраля.

МАССАЖ Массаж с целью расслабления, снятия судорог, выведения вредных веществ лучше всего приурочить к первой половине месяца, а именно с 1 по 13 февраля. В это же время есть смысл провести и курс антицеллюлитного массажа. Снятие нервного напряжения легко достижимо, если курс массажа выпадет, в том числе на 22 и 23 февраля. Для лечения у мануального терапевта лучше всего подойдут : 2, 3, 9 , 10, 11, 19 , 20, 21, 28, 29 февраля.

ПЕДИКЮР Рекомендуемые дни: 2 (особенно до 16:40), в эти же дни нелишним будет сделать массаж стоп, 9 (после 12:45), 10, 11, 28 февраля. От процедур желательно воздержаться: 14, 15, 16, 24, 25.

БОРЬБА С ЛИШНИМ ВЕСОМ В период с 1 по13 февраля вполне реально похудеть без особого напряжения для организма, достаточно лишь соблюдать умеренность в приеме пищи. 13-14 февраля не мешало бы устроить разгрузочные дни, по возможности рекомендуется попоститься, пить больше жидкости (чистая вода, чай без сахара, травяные отвары) — всё это при отсутствии медицинских противопоказаний. На период 15-27 февраля рекомендации не переедать, по возможности не есть после 18 часов.

2 - обострение чувств зависит от визита к парикмахеру. 3 - откажитесь от визита к парикмахеру возможны недомогания, болезни. 4 - вам улыбнется удача. 5 - имущества станет больше. 6 - благополучие и благоденствие не покинут вас. 7 - к ошибочным поступкам и болезни. 8 - лучше оставить волосы в покое, иначе будете плохо выглядеть. 9 - стрижка приведет к материальным потерям. 10 - познакомитесь с хорошим другом. 11 - если хотите, чтобы хватало на хлеб с маслом - лучше не стричься. 12 – неудачный день, все-таки лучше не

МАНИКЮР Рекомендуемые дни: 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 19, 20, 21, 26 февраля. Не рекомендуется: 22-24 февраля. Предельную осторожность в работе с любыми острыми, режущими предметами стоит проявить в период с 17 по 20. СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ Оптимальные дни для удаления зубного камня – 2-12 февраля. Для замены пломб и зубопротезирования стоит выбрать время в промежутке между 1 и 13 февраля. Лечение и профилактические процедуры у пародонтолога наиболее эффективно пройдут в период с 1 по 12 февраля. 28-29 февраля крайне нежелательно посещение стоматолога-хирурга.

AV

15

Страна советов ВАННОЧКИ ДЛЯ РУК

Наступившие морозы нещадно губят нежную и чувствительную кожу ваших рук. Чтобы уберечь их от шероховатости и трещин и сохранить шелковую гладкость, ежедневно пользуйтесь смягчающими ванночками. ВАННОЧКА ИЗ СЕМЕНИ ЛЬНА Для потрескавшейся на морозе кожи рук можно предложить следующую ванночку. Одну столовую ложку семени льна залейте 500 мл горячей воды. Полощите руки в отваре в течение 10 минут. МАСЛЯНАЯ ВАННОЧКА 2 стакана теплой воды смешайте с 2 столовыми ложками растительного масла и 2 чайными ложками йодированной соли. Опустите в жидкость руки и подержите 10 минут. КАРТОФЕЛЬНАЯ ВАННОЧКА Когда вы варите картофель, не спешите сливать воду. Позвольте ей немного остыть и опустите в нее руки. 10 минут – и ваша кожа станет мягче и белее. ВАННОЧКА ИЗ КРАХМАЛА Одну чайную ложку крахмала заварите стаканом кипятка и после этого разведите полученную жидкость в одном литре воды. Опустите в нее руки на 20 минут. РОМАШКОВАЯ ВАННОЧКА Влейте в миску отвар ромашки аптечной (1 столовая ложка на 1 л воды), температура которого 40-42°C, погрузите в него руки на 15-20 мин, затем слегка осушите их мягкой салфеткой или полотенцем и вотрите в кожу жирный крем.

МЕДОВЫЙ КРЕМ ДЛЯ ТЕЛА

«Готовим» увлажняющее косметическое средство, которое особенно пригодится вам зимой! Пользуйтесь этим кремом, когда ваша кожа подвергается наибольшему высушиванию и особенно нуждается в питании витаминами. Перемешайте в одну консистенцию 2 столовые ложки жидкого глицерина, 2 столовые ложки масла зародышей пшеницы, 2 столовые ложки оливкового масла первого холодного отжима, яичный желток и одну десертную ложку меда. Мягко нанесите крем на все тело на 20 минут. Через 20 минут смойте крем теплой водой. Не стоит использовать гель для душа - для смывания крема используйте только воду. После этой процедуры ваша кожа станет мягкой и гладкой.

РЕСНИЦЫ: УДЛИНЯЕМ И УКРЕПЛЯЕМ

Одним из способов укрепления ресниц является регулярный уход за ними. Обязательно удаляйте косметику вечером перед сном, при этом откажитесь от мыла, его применение может привести к ухудшению состояния кожи вокруг глаз, появлению лишних морщин, раздражению слизистой. Удаляя макияж, необходимо использовать специализированные средства: эмульсии или косметическое молочко. Если вы пользуетесь водостойкой тушью, для ее удаления лучше использовать двухфазный лосьон с маслом, легкими движениями снимая остатки туши. Делайте компрессы с ромашкой, это отличное успокаивающее антисептическое средство. Опустите ватные диски в процеженный отвар ромашки и приложите на 20 минут к глазам. Также можно использовать отвары василька, шалфея, череды, черного чая без добавок. Питание ресниц натуральными маслами оказывает удивительный лечебный эффект - способствует росту и оздоровлению волос. При ежедневном использовании масел срок восстановления ресниц может быть от недели до месяца, но эффект проявится в любом случае. Вы можете использовать питательные масла одного вида, или смешивать несколько разных, делая из них различные маски. Очень эффективной является смесь растительного масла с добавлениями масляных растворов витаминов А и Е, эти витамины продаются в аптеках в виде капсул. Окуните щеточку в масло, позвольте ему стечь, не стоит накладывать масло на ресницы так, чтобы с них текло, аккуратно и медленно причешите их от корней до самых кончиков.

ЛУННЫЙ КАЛЕНДАРЬ СТРИЖЕК стричься. 13 - не рекомендуется обращаться к парикмахеру, возможны недомогания. 14 - стрижка добавит денег в вашу копилку. 15 - визит к парикмахеру принесет достаток в ваш дом. 16 - лучше отложить ножницы - здоровье дороже. 17 - хорошее зрение дороже прически. 18 - счастье придет надолго. 19 - благополучия достигнет тот, кто решится изменить прическу. 20 - во избежание ссор и обид не трогайте волосы. 21 - чтобы не было душевных мук, советуем оставить волосы в покое.

22 - чем короче волосы, тем короче жизнь. 23 - визит к парикмахеру сделает вас богаче. 24 - чтобы тело и чувства окрепли, сходите в парикмахерскую. 25 - если финансы поют романсы, загляните в парикмахерскую. 26 - новая прическа сделает вас красивее. 27 - жизнь в мире и согласии несовместима с визитом к парикмахеру. 28 - подстригите хоть один локон, и жизнь станет длиннее. 29 - чтобы надолго избавиться от болезней, загляните сегодня в салон красоты.


16

КАЛЕЙДОСКОП

AV

Прогноз погоди П‘ятниця, 3 лютого Прп. Максима

Історія погоди:

-24...-22

-17...-14

0

Малохмарно

0

Мінлива хмарність

макс: 9.8° (2002) мін: -28.0° (1967)

Субота, 4 лютого Ап. Тимофія

-19...-180

-14...-120

Мінлива хмарність

Малохмарно

макс: 11.8° (2002) мін: -27.0° (1956)

Неділя, 5 лютого Сщмч. Климента

-14...-120

-13...-90 С

Хмарно

Хмарно

макс: 8.0° (2002) мін: -26.0° (1956)

Прогноз надано сайтом Гідрометцентру Метео.ua

Анекдоти Прихожу домой, смотрю - пыль лежит. Дай, думаю, и я полежу.

***

Женщинa познaкомилaсь по Интернету с состоятельным мужчиной и пошлa нa свидaние. Вернулaсь очень рaсстроеннaя и говорит подруге: - Предстaвляешь, он приехaл нa Мерседесе двaдцaть восьмого годa выпускa! - Тaк это же рaритет! - Дa, и он его первый влaделец!

***

Я с мужем своим как в сказке живу! Вчера он решил приготовить плов и забубенил в кастрюлю всю килограммовую пачку риса! А потом прыгал вокруг кастрюли с выпученными глазами, вопя на всю кухню: « Горшочек не вари!!! Горшочек не ваааааари!!!»

***

№5 [573] 2 лютого 2012 року

ГЛАВНОЕ  ПРАВИЛЬНОЕ ПЛАТЬЕ

ЛЯ Н А РЯ Д Д Ы СМЕ Л Х

ФРАНЦУЗСКАЯ ПЕВИЦА ВЫШЛА НА КРАСНУЮ ДОРОЖКУ С ГОЛОЙ ГРУДЬЮ Французская певица Шайм (Shy’m) не слишком известна за пределами Европы. Однако ее появление на красной ковровой дорожке музыкальной премии NRJ Awards, которая прошла в минувшие выходные в Каннах, наверняка запомнится надолго. Молодой артистке удалось затмить таких известных звёзд, как Шакира, Джастин Бибер, Патрисия Каас и Милен Фармер. А все благодаря смелому наряду, в котором R&B-исполнительница выглядела скорее раздетой, чем одетой. 26-летняя певица, настоящее имя которой Тамара Марте, появилась на красной дорожке Дворца фестивалей в Каннах в кутюрном наряде от Franck Sorbier из новой кол-

лекции весна-лето-2012. Смелое платье состоит из прозрачного корсажа и длинной белой юбки с высоким разрезом. Кроме того, корсет из пластика покрыт легким пухом, словно инеем. Прозрачный «верх» открывал превосходный обзор на прелести певицы, которые она с удовольствием преподносила фотографам. От подобной смелости опешили даже видавшие виды жители Канн — уж они-то за время проведения знаменитого кинофестиваля повидали многое!

А вы наденете такое?

АНИ ЛОРАК СТАЛА SEXY Ж

Садится мужик поддатый в такси. - Куда едем? - А по барабану, я везде нарасхват!

***

Мы уже научились делать сказки былью, но пока только самые страшные...

***

Мальчик на кухне, наблюдавший за папой с друзьями, когда они говорили «Поехали», думал, что сейчас все улетят в космос.

***

Сегодня я так опаздывал на работу, что пришлось переводить бабушку через дорогу на красный свет. Когда водитель со стажем вставляет флэшку в компьютер, он по привычке её поворачивает.

***

- Знаете, почему ёжик сворачивается в клубочек? - Носик в попке греет.

***

Женская народная забава: сама придумала, сама обиделась.

***

- Ну как у вас с детьми? - Да сложно, не высыпаемся, времени на себя вообще нет. - А Лена как? - Лена - это я. Вася выглядит еще хуже.

А кто-то сомневался?

В Москве состоялось вручение одной из самых престижных российских музыкальных премий «Звуковая дорожка». Среди победителей оказалась и наша Ани Лорак. Певице вручили награду как самой сексуальной исполнительнице в номинации «Sexy Ж». Каролина на бис еще раз доказала, что самые красивые и соблазнительные девушки живут в Украине: поднялась на

сцену и исполнила балладу «Я буду солнцем». - Я очень рада, что новый год начался с побед. Как девушке мне было очень приятно получить награду «самая сексуальная певица», - сказала Каролина. Эта премия за сексуальность - не первая, которую получает Ани Лорак в России. Три года назад певицу признали самой сексуальной, по версии радиостанции «Монте Карло».

ТАК ДАРВИН БЫЛ ПРАВ?

***

- Алло! Это ГорВодоКанал? - Да! - А почему у меня из крана бежит вода? - А в чём дело? - Ну, судя по счёту за январь - должно течь Hennessy или на худой конец Бэйлис.

***

Склероз внес в жизнь пенсионера Ивана Иванова приятную новизну. Каждое утро он просыпается с новой женой, не догадываясь, что это хорошо забытая старая.

***

Гаджеты — это такие штуки, кoтoрые покупаешь, приносишь домой, говоришь жене, сколько стоит, и в ответ слышишь: — Ну и гад же ты!

***

Граждане Украины, которые плохо вели себя в этой жизни, после смерти снова попадают в Украину...

У кіно з 2 лютого 7.02 . день кіно Квитки по 10 грн.

12.45, 16.15, 19.45

ІНШИЙ СВІТ: ПРОБУДЖЕННЯ

11.00, 14.30, 18.00, 21.30

НОКАУТ

ПК НАФТОХІМІК 12.00; 16.00; 18.00; 21.40

РЖЕВСЬКИЙ ПРОТИ НАПОЛЕОНА

14.00, 19.15

КАМІНЬ

Возможно, Чарльз Дарвин был не так уж и далек от истины, когда говорил о том, что у человека и обезьян был общий предок: 31-летний шимпанзебонобо Канзи (в переводе с языка суахили означает — сокровище) научился разводить огонь и готовить себе пищу. В детстве Канзи, живущий в питомнике для обезьян Great Ape Trust в штате Айова, неоднократно смотрел фильм под названием «Борьба за огонь». Постепенно он начал учиться обращению со спичками, собиранию сухих веточек для разведения костра, приготовлению еды на огне… Сейчас Канзи может разжечь огонь с помощью спичек, поставить на костер сковороду-гриль для приготовления гамбургера, насадить на палочку пастилку и аккуратно ее поджарить — так, чтобы не подгорела.

AVтограф №5 2012  

Газета AVтограф

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you