Page 1

AV

перший кременчуцький таблоїд

AV ТОГРАФ

ТМ

ВІДБИРАТИМУТЬ

МАШИНИ

У П’ЯНИЦЬ

1

ГРН.

№ 46 (562), 17 листопада 2011 року Ціна уроздріб - 1 грн.

Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до закону, який посилює відповідальність п‘яних водіїв. Штраф зросте до 7650 гривень, а в разі повторного правопорушення горе-водіїв позбавлятимуть прав на 4-5 років із оплатним вилученням автомобіля. Читайте на стор. 3

18 ЛИСТОПАДА * СТАДІОН КРЕМІНЬ * 13.00

Товариська зустріч з футболу

ДЕПУТАТИ КРЕМЕНЧУКА (капітан - Олег Бабаєв)

vs

ДЕПУТАТИ ХАРКОВА

(капітан - Геннадій Кернес)

ПІДТРИМАЙ НАШИХ!


2

17 листопада 2011 року

І ПЕРЕРАХУЮТЬ УСІ ГАРАЖ ть незакон-

У Кременчуці 85% гаражів стоя голоно, заявив перший заступник міського ть маю не ники влас Їх ви Андрій Погрібний. тому у ів, мент доку их ільн дозв их необхідн ділянчислі і договорів оренди на земельні жі. гара ають займ ки, що у Тепер міська влада має намір привести внода зако ого чинн г вимо до ність відповід іщуства всі земельні ділянки, на яких розм онкоквик місь У иви. ерат кооп жні гара ються голо з ду нара ну овід мі вже проводили відп з всі не ак Одн . ивів ерат кооп х жни вами гара ій Поних з’явилися у призначений час. Андр зеня еден прив нути уник що ив, заяв грібний г вимо до ність овід мельних ділянок у відп вдастьчинного законодавства все одно не ся.

МОЛОДІЖНИЙ АСФАЛЬТУВАТИМУТЬ УЖЕ НАСТУПНОГО РОКУ

зніЦього року на вулиці 50-річчя Жовтня итпокр го жньо доро шар муть лише верхній в доми пові ть, буду не вати льту асфа А тя. прийшла міський голова Олег Бабаєв: «Пізно гнузатя ці міся ю вино поло з два на іка, техн і, які грош усі Тож ера. лося проведення тенд ся на шать зали ги, доро нт ремо на лені виді наступний рік». який Ремонт проспекту 50-річчя Жовтня, закіни увал план ня, жовт почався наприкінці ремонт и одит пров Але . року го ново до чити нижча за можна лише за температури, яка не ератемп кої низь За . сієм Цель за усів град +8 иття покр вого льто асфа тури повітря якість не можна гарантувати. на реНагадаємо, НПЗ виділив цього року внесок у як ень грив в йоні міль 5 ги доро монт розвиток інфраструктури міста.

СТАРТ УВАЛА БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ  ДІТЯМ ла благодійна акція

У Кременчуці стартува одила «Святий Миколай – дітям», яка прох редодНапе в. рокі яти протягом останніх дев’ цієї ах рамк у свят яних Різдв і их річн ні Ново руху го сько нтер акції представники воло ним збирають подарунки дітям, позбавле зпечезабе мало із ж тако батьківської уваги, а ь акцію вуют нізо орга ю, иціє трад За й. сіме них Пар«Святий Миколай – дітям» Молодіжний міський й цьки енчу Крем ка, енчу Крем нт ламе вління комітет молодіжних організацій, упра у нком вико ді моло та дітей , сім‘ї вах у спра ня влін упра , ради Кременчуцької міської р соціосвіти, Кременчуцький міський цент ді. моло та дітей , альних служб для сім‘ї омітет оргк о еден пров було а опад лист 14 акнери парт і ори нізат заходу, на якому орга ли вори обго олая Мик ого Свят и чник ції, помі Триватиетапи проведення благодійної акції. Зокре. року 2011 ня груд 25 по 14 з ме вона ма: - з 14 листопада до 12 грудня в усіх нановах вчальних закладах, організаціях та уста ого Свят ри цент я атис рюв ство ть буду міста Миколая; джу- з 14 листопада до 1 грудня розповсю ї акці ів нтер воло р вибі ватимуться анкети та ьовел торг ктах об’є у ів рунк пода у для збор ної мережі Кременчука; - 13 грудня – збір подарунків з центрів аменСвятого Миколая до Молодіжного Парл ка; енчу ту Крем які - з 14 до 17 грудня у магазинах міста, відта пців поку д сере ї, акці до ися приєднал ів; рунк пода збір ься відувачів проводитимет пеи рунк пода ані зібр ня груд 24 до 19 -з редаватимуть за призначенням.

КРЕМЕНЧУК БЕРЕ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ БЛАГОДІЙНІЙ АКЦІЇ ДЕНЬ ЩАСТЯ

ої Кременчук долучився до Всеукраїнськ нізатоблагодійної акції «День щастя», орга ейн». ром якої є компанія «МакДональдз Юкр на тів кош збір є я» Метою заходу «День щаст дитя для ня днан обла о чног меди придбання жі мере всій у тів чих лікарень України, кош «Макресторанів швидкого обслуговування закуних за року о Дональдз». Зокрема, цьог ь реілен відд для ня днан обла чне плять меди дженаро ново пії анімації та інтенсивної тера ання них дітей, а також відділень виходжув одійнедоношених новонароджених. Благ ічну ний проект «День щастя» має дев’ятир д 7 мільісторію, протягом якої зібрано пона ня для йонів гривень та придбано обладнан 47 дитячих лікарень з 28 міст України.

громада

AV

№46 (562)

Е С В Е Н М О Х А Д З В П О РЯ Д К У

ЯКЩО РУКИ КРИВІ, ТО НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ – ДО ОДНОГО МІСЦЯ...

оМіський голова Олег Бабаєв 11 лист квипада під час апаратної наради в місь бюконкомі розкритикував фірму, яка за муніджетні кошти виконувала роботи на каципальних об’єктах. А саме – робила і запремонт дахів на житлових будинках мучого знав крає єю укці нстр ймалася реко о не зею. Якість робіт і їх темпи абсолютн що влаштовують мера. Він взагалі заявив, име з міська влада більше не співпрацюват цією фірмою. (Сер– У нас велика проб лема з Бутком зашній коли і и фірм вник кері гій Бутко, з буступник міського голови М. Глухова х родівництва) стосовно якос ті виконани юбіт. Ця людина в місті не повинна прац не й музе и тільк ів план их наш вати. З усіх ни виконаний. Я в правоохоронні орга ли віри пере вони щоб , звертатимуся що підякіс ть робіт, – сказав мер. І додав, ті у реучас име брат не ше біль о приємств і. монті об’єктів комунальної власност конала вигр а фірм ця саме Цього року тів курс щодо розподілу бюд жетних кош влас ної наль кому ктів об’є на ремонт ності. За словами мера, на адресу фірми в. надходять скарги й після ремонту дахі ься одит знах нок буди ший емні Найпробл за адресою – вул. Толстого, 36. Начальник УЖКГ Олександр Любенко

неповідомив, що зараз фірма усуває свої доліки. няє – Власне мера поки що не задоволь при ала рист вико а фірм дана який матеріал, хвиконанні капремонту покрівлі. Це полі . У налорвініл, що зовні нагадує лінолеум и при шому місті його ще не застосовувал айремонті покрівлі. При тому, що за звич ройд у ної технології на дах кладеться рубе шар два шари. А поліхлорвініл – в один я за без усякої мастики чи клею і спаюєтьс ів сумн о маєм Ми ену. троф елек ю допомого щодо якості такої покрівлі, бо не бачили в дії. Хоча, як каже Бутко, один корпус стальзаводу вже три роки перекритий таким матеріалом. І гарантує його строк служби на 15 ро-

ДО ЕПІДЕМІЇ ТРЕБА БУТИ ГОТОВИМ! 14 листопада заступник міського голови Віктор Калашник разом із керівником міськздороввідділу Валерієм Литвиненком, головним санітарним лікарем міста Віктором Самойленком провели прес-конференцію щодо профілактики інфекційних захворювань. У Полтавській області, і зокрема у Кременчуці, наразі триває сезонне зростання захворюваності. Так, останній тиждень у місті на ГРВІ захворіло 1004 особи, що не сягає епідпорогового показника на 42,2%, з них: 8 % – діти до 17 років. (Епідеміологічний поріг складає межу 80 хворих на 10 тисяч населення). Віктор Cамойленко зазначив, щоб не захворіти, необхідно приділити більше уваги профілактиці. Серед головних рекомендацій – вакцинація, постійне миття рук, або протирання серветками, що містять спиртовий розчин, вологе прибирання приміщень, провітрювання, вживання вітамінізованої продукції. Найкращим протигрипозним засобом є мед, цибуля та часник. Валерій Литвиненко зазначив, що з міського бюджету було виділено кошти для вакцинації медичних і педагогічних працівників. Їм щеплення роблять безкоштовно. А в аптечній мережі міста є вакцини «Інфлювак» та «Ваксигрип», вартість однієї дози близько 70-80 гривень. Тож бажаючі зробити щеплення мають звернутися до свого сімейного лікаря або в поліклініку в кабінет інфекційних захворювань: 1-а поліклініка – каб. № 51, 2-га – каб. № 447, 3-тя –

Віктор Калашник запевнив, що влада виділить необхідні кошти

каб.№ 51, 4-та – каб № 112, Автозаводська поліклініка – каб. № 405. Але щодо щеплень варто знати одну річ – для виникнення імунітету після щеплення потрібно не менше 2 тижнів, оптимально – 20 днів. Тож якщо людина захворіє раніше, ніякої користі від вакцини не буде. Крім того, в місті достатньо противірусного препарату «Таміфлю». Його найбільша ефективність застосування у перший – другий день захворювання. Цей лікувальний засіб розподілять по поліклініках. В аптеках достатньо й масок для уникнення розповсюдження вірусу. Заступник міського голови Віктор Калашник повідомив, що у разі необхідності міськвиконком виділить додаткові кошти на придбання необхідних ліків тяжкохворим.

побаків. Але зима все покаже, і навесні ми допові – ії, чимо надійність цієї технолог мив керівник ЖКГ.

Олег Михайленко

РАДА ВИРІШИЛА ПІДВИЩИТИ ШТРАФИ П’ЯНИМ ВОДІЯМ МАЙЖЕ ВТРИЧІ Верховна Рада у вівторок ухвалила у першому читанні зміни щодо посилення відповідальності за керування транспортом у стані сп’яніння. Згідно зі змінами, п’яних водіїв штрафуватимуть на суму від 400 до 450 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлятимуть прав на 3-4 роки. За повторне вчинення таких порушень упродовж року автори проекту пропонують позбавляти прав на термін 4-5 років з оплатним вилученням транспортного засобу або адміністративний арешт на 10-15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу. Крім того, передбачено Кримінальний кодекс доповнити статтею 382-1 такого змісту: «Умисне невиконання особою судового рішення про позбавлення права керування транспортними засобами за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, карається штрафом від 700 до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом до шести місяців». Як відомо, згідно з чинним законодавством, для водіїв за керування у стані сп’яніння передбачено штраф від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або 40-50 годин громадських робіт, або адміністративний арешт на 7-10 діб.

12 листопада 2011 року на 74-му році пішла з життя добре відома і шанована в місті людина –

Литвиненко Володимир Іванович, Почесний громадянин Кременчука, Заслужений лікар України, активний громадський діяч, лікар і педагог від Бога, який 41 рік був беззмінним керівником Кременчуцького медичного коледжу. Володимир Іванович був не просто висококваліфікованим лікарем, прекрасним керівником, а й доброю, порядною і чуйною людиною. За роки роботи в Кременчуцькому медичному коледжі він виховав і виплекав не одне покоління професійних медичних працівників, які сьогодні працюють у закладах охорони здоров’я нашого міста. Вихованці Володимира Литвиненка завжди рівнялися на свого педагога, для них він був зразком у всьому: і в особистому житті, і в професії. Смерть невблаганна, вона забрала від нас не просто прекрасну людину, хорошого сім’янина, чудового, люблячого батька та дідуся, але й справжнього кременчужанина – патріота свого міста. Ми глибоко сумуємо з приводу тяжкої непоправної втрати і висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійного. Міський голова Олег Бабаєв, виконком, депутати міської ради


№46 (562)

суспільство

AV

ТИЖДЕНЬ ТРАГІЧНИХ ДТП ДІВЧИНУ ЗБИВ ПРАЦІВНИК МІЛІЦІЇ

11 листопада, після 21.00, в районі зупинки «Водоканал» сталася жахлива ДТП. Автомобіль Skoda Octavia збив 20-річну дівчину. Від удару її відкинуло на декілька десятків метрів уперед, на протилежну смугу, де на неї наїхав легковий автомобіль Daewoo, що рухався у зустрічному напрямку. Від отриманих травм дівчина померла на місці. Зі слів очевидців, вона перебігала дорогу на червоне світло. Як стало відомо, водієм Skoda Octavia був 27-річний капітан міліції, працівник лінійного відділу на річковому порту Кременчука (водної міліції). В нього відразу взяли кров на аналіз, щоб з’ясувати, чи був він тверезим. За попередньою інформацією, наявності алкоголю не виявлено. Водія не затримували, у ДТП він отримав тілесні ушкодження і його госпіталізували до лікарні. Автівку відправили на штрафмайданчик. Наразі проводяться слідчі дії щодо встановлення винного у ДТП, автотехнічна експертиза тощо. А на прес-конференції 15 листопада керівник міської міліції Сергій Зюбаненко повідомив, що за кермом Skoda Octavia був його рідний брат. Відразу після події він написав заяву на звільнення з внутрішніх органів. І керівник міліції її підписав. Сам же Сергій Зюбаненко попросив керівництво про на-

ВОДІЙ ЗБИВ ДВОХ ДІВЧАТ І ВТІК

дання відпустки, щоб «не впливати на хід слідства». Але в області його не відпустили. Наразі прокуратура порушила кримінальну справу за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України: порушення правил безпеки дорожнього руху, яке спричинило смерть потерпілого. Санкція статті - від 3 до 8 років позбавлення волі з позбавленням права водіння на строк до 3 років.

ТАВРІЯ НА СМЕРТЬ ЗБИЛА ПІШОХОДА

ДТП сталося 14 листопада на перехресті вулиці Будівельників і провулку Постишева (біля кондитерської фабрики «Лукас»). 73-річний пенсіонер переходив дорогу, де не було пішохідного переходу. О 15.25 вже було темно, а зазначена ділянка дороги не достатньо освітлювалася. Швидше за все, водій не побачив пішохода, і його автомобіль смертельно травмував дідуся. Подробиці ДТП з’ясовуються.

Подія сталася 12 листопада поточного року близько першої години ночі у Новосанжарському районі. На автодорозі Руденківка-Дубина невстановленим автомобілем було здійснено наїзд на двох дівчат-пішоходів 19-ти та 20-ти років. Обидві дівчини - мешканки села Руденківка. Після наїзду на пішоходів водій з місця автоаварії втік. Двоє збитих дівчат залишилися наодинці зі своїми травмами. Зрештою, внаслідок отриманих у дорожньо-транспортній пригоді тілесних ушкоджень 20-річна дівчина померла на місці події, а 19річну її подружку з численними тілесними ушкодженнями медики доставили на лікування до реанімаційного відділення Новосанжарської центральної районної лікарні. Вже через 8 годин міліція знайшла зловмисника, який сховав автомобіль (ВАЗ-21099) у гаражі. Порушено кримінальну справу.

Як повідомили редакції у міському ВДАІ, всього з початку року в Кременчуці сталося 26 дорожньо-транспортних пригод за участі пішоходів. З них з вини самих пішоходів - 10. Загинули четверо пішоходів, травмовано 29.

ЛЮБОВНИЙ ТРИКУТНИК ПРИЗВІВ ДО РІЗАНИНИ Минулого тижня 33-річний чоловік з цивільною дружиною завітав у гості до свого 30-річного знайомого, який живе в районі ринку Гвардійського. Вечірка налаштовувала на позитивні емоції. Трійця весело проводила час. На гулянні не обійшлося без випивки. В якусь мить гість приревнував господаря до своєї коханої. Він, не стримуючи емоції, схопив кухонний ніж і наніс йому удар у груди. Але це відразу протверезило ревнивця. Він тут же сам викликав «швидку допомогу». Потерпілого миттєво госпіталізували до хірургічного відділення лікарні. На щастя, внутрішні органи пошкоджені не були, стан здоров’я потерпілого стабільний. Наразі вирішується питання щодо порушення кримінальної справи за частиною 1 статті 122 Кримінального кодексу України - умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, яке карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Автомобіль порушника мав характерні пошкодження

І ВОДІЇВ, І ПІШОХОДІВ

і інших людей. Обирайте безпечну швидкість руху! Це сприятиме попередженню заносів на дорогах. Пішоходи! Переходьте дорогу у спеціально відведених місцях, не перебігайте проїжджу частину перед транспортом, що наближається! По можливості використовуйте одяг зі спеціальними світловідбивними елементами! Пам’ятайте, що на мокрій, слизькій дорозі автомобіль може стати некерованим, і зупинити його миттєво неможливо! Будьте уважні і цінуйте життя!

ЗНИКЛУ В ПОЛТАВІ ДІВЧИНУ ЗНАЙШЛИ У КРЕМЕНЧУЦІ Про зникнення 15-річної дівчинки з дитячого лікувального закладу у Полтаві правоохоронці дізналися від працівників медустанови. Оперативники встановили, що зникла неповнолітня є ученицею однієї зі шкілінтернатів області. На лікування хвора надійшла ще 10 листопада. У медичному закладі пацієнтка знаходилася два дні. А 12 листопада дівчина залишила медичний заклад, нікого про це не попередивши.

3

З ПОЛТАВИ ДО КРЕМЕНЧУКА ЗАПУСТИЛИ ПЕРШУ ЕЛЕК ТРИЧКУ У вівторок

на Південному вокзалі обласного центру відбулися урочистості з цього прив оду. У заході взяли участь віце-прем’єр-міністр Укра їни — міністр інфраструктури Борис Колесніков, гене ральний директор Укрзалізниці Володимир Коза к, начальник Південної залізниці Віктор Остапчук , міський голова Полтави Олександр Мамай, перш ий заступник голови Полтавської ОДА Віктор Жив отенко, голова Полтавської обласної ради Іван Мом от, міський голова Кременчука Олег Бабаєв. Як повідомила прес-служба Міністер ства інфраструктури України, електрифікація напр ямку проводилася у кілька етапів: у 2010 році Півд енна залізниця перевела на електричну тягу 23 км дільниці Полтава -Південна — Мала Перещепинсь ка. У 2011 році — 94 км дільниці Мала Перещепинсь ка — Нові Санжари — Кременчук. Від сьогодні із закінченням електриф ікації ділянки Полтава — Кременчук найкоротший транзитний хід України у напрямку Схід — одеські чорноморські порти повністю переведений на елек тротягу. Відтак вантажовідправники з Росії, Казахста ну та країн Азії отримали привабливий за собівартіс тю вихід до українських чорноморських портів. А пасажирський електропотяг ПолтаваКременчук після проведення випробувань почн е курсувати регулярно. Розклад буде затверджено трохи згодом.

НОВИХ ТРОЛЕЙБУСІВ НЕ КУПУВАТИМУ ТЬ

ДАІ ЗАКЛИКАЄ БУТИ УВАЖНІШИМИ У зв’язку із похолоданням та настанням складних погодних умов, таких, як туман, ожеледиця, хуртовини, сніг, низька температура, Державтоінспекція Кременчука рекомендує всім учасникам дорожнього руху бути максимально уважними та обережними на дорогах, особливо на заміських, та суворо дотримуватись Правил дорожнього руху. Водії! Не забудьте змінити літні гумові шини на зимові. Це сприятиме попередженню аварійності на дорогах, і як результат – відверне від небезпеки і вас,

17 листопада 2011 року

Для розшуку хворої пацієнтки була залучена максимальна кількість правоохоронців. І вже наступного після втечі дня міліціонери розшукали дитину на автовокзалі міста Кременчука. Наразі пацієнтка повернулася до медичної установи для продовження лікування. Причини, які спонукали дівчину самовільно залишити лікувальний заклад, наразі з’ясовуються.

Міська влада Кременчука вирішила ремо нтувати дороги та старі тролейбуси, а не заку пати нові, повідомляє сайт «Полтавщина». За словами першого віце-мер Андрія Погрібного, старі тролейбуси з Києва, які у столиці замінять на нові перед Євро-2012, Кременчуку тако ж не передаватимуть. — Ті тролейбуси годяться хіба що на металобрухт, — зауважив він. За державною ж програмою нові трол ейбуси до Кременчука також навряд чи направля ть. Адже останні, швидше за все, призначені для міст, у яких проводитимуть Євро-2012. Проте міська влада міста відсутністю закупівлі нових тролейбусів не переймається. За словами міського голови Кременчука Олега Баба єва, кошти на даний момент краще вкласти у ремо нт старих тролейбусів та доріг. — Зараз на балансі тролейбусного парк у є 70 тролейбусів, — зазначив він. — 50 можна випускати на лінію. 20 — у резерві. Зараз я не бачу потреби у тому, щоб купувати нові — гроші мож на направити для інших цілей, наприклад, на ремо нт доріг. Будемо дотримуватися принципу: старе, але чисте.

САМОВІЛЬНІ КАНА ЛІЗАЦІЇ ЛІКВІДУЮТЬ

11 листопада на щотижневій апаратній нараді начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населенн я Валентин Шафорост доповів, що 7 систем, чере з які мешканці зливали нечистоти в річку Сухий Кага млик, демонтовано, щодо ще 4 об’єктів - питання знах одиться в стадії вирішення. Наразі готуються мате ріали на демонтаж парканів приватних садиб, які виходять прямо на берег Сухого Кагамлика. Нагадаємо, після масового замору риби у річці Сухий Кагалик міський голова Олег Баба єв взяв під особистий контроль питання забрудне ння цієї водойми, за його дорученням цим питанням займалася спеціально створена у виконавчому комітеті комісія, до складу якої увійшли фахівці з Держ рибоохорони, санітарно-епідеміологічної станції, екол огічних і рятувальних служб. На думку членів комісії, причиною заги белі риби був одночасний злив з асенізаційних машин або в русло річки, або в зливову каналізац ію, яка впадає в річку Сухий Кагамлик, але не виключал ося і те, що загинути риба могла і внаслідок злив у стоків хозфекальної каналізації з будинків приватно го сектору, розташованих уздовж річки.

ПОВІДОМЛЕННЯ Щочетверга, з 13 до 16 години, працює Громадська приймальня депутата Кременчуцької міської ради

Бугайчука Віктора Михайловича

(ВО «Свобода») за адресою вул.Красіна,6. Т. (0536) 79 98 95 моб. (050) 327 84 67 email:radadurectoriv@ukr.net


4

офіційно

17 листопада 2011 року

У КРЕМЕНЧУЦІ ВІДБУДЕТЬСЯ КОНКУРС ТВОРЧОСТІ СЕРЕД ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОБ’ЄКТИ ОПОДАТКУВАННЯ

Я МРІЮ  Я ЖИВУ

З метою виявлення, розвитку та підтримки творчо обдарованих дітей з особливими потребами, створення умов для подальшого розвитку їх творчих здібностей, виховання засобами мистецтва, формування естетичного смаку, стимулювання бажання удосконалювати та розвивати творчі навички, привернення уваги суспільства до проблеми дітей з особливими потребами, акцентування уваги на тому, що такі діти та їхні сім’ї є частиною нашого суспільства проводиться міський конкурс серед дітей з особливими потребами, віком від 6 до 18 років. Умови конкурсу: до участі у конкурсі допускаються індивідуальні роботи, які за своєю естетикою не протирічать загальним принципам гуманізму, доброти, любові, присвячені темі «Я мрію – я живу»: - малюнки (формат А 3, А 4), виконані фарбами, олівцями, фломастерами тощо; - саморобки; - поетичні твори, проза. Роботи приймаються до 30 листопада 2011 року з наступними обов’язковими відомостями про автора (українською мовою): - назва роботи; - прізвище, ім’я, по-батькові; - дата народження; - адреса проживання, контактний телефон; - навчальний заклад; - копія ідентифікаційного коду одного з батьків. Журі нагороджує грамотами та цінними подарунками переможців конкурсу, дипломами - учасників. Кращі роботи будуть залучені до виставки, що відбудеться в Будинку дитячої та юнацької творчості. Роботи надсилати за адресою: м. Кременчук, площа Перемоги, 2, управління у справах сім`ї, дітей та молоді виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, каб. 522, тел. 2-20-89.

Відповідно до Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – кодекс) платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних органах державної податкової служби та повідомити про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об’єктів. Порядок повідомлення органів державної податкової служби про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням визначено ст.63.3 кодексу та Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України №979 від 22 грудня 2010 року (далі – Порядок). Відповідно до розділу VIII Порядку, платник податків зобов’язаний подати повідомлення за ф. № 20-ОПП до органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкту оподаткування протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкту. У вказаному повідомленні зазначаються відомості про особу, яка його подає, та відомості про наявні об’єкти оподаткування. У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування, платника податків зобов’язано надати зазначене повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією до органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни. Відділ реєстрації та обліку платників податків Кременчуцької ОДПІ

ЗАПИТУЙТЕВІДПОВІМО

Приватного підприємця цікавить питання: чи можна йому суму, сплачену за навчання, віднести до складу підприємницьких витрат? Суму плати за навчання у вищому навчальному закладі не можна віднести до складу витрат, оскільки витрати на освіту не пов’язані з одержанням підприємцем доходів у звітному періоді і, відповідно, не є витратами операційної діяльності (п.п. 138.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI).

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР: П’ятниця, 18 листопада, останній день сплати: - податку на прибуток підприємств за ІІІ квартал; - ПДВ за ІІІ квартал; - збору за спеціальне використання води за ІІІ квартал; - плати за користування надрами за ІІІ квартал; - екологічного податку за ІІІ квартал; - єдиного податку, що сплачується суб’єктами господарювання фізичними та юридичними особами; Понеділок, 21 листопада, останній день подання звітності: - податкової декларації з ПДВ за жовтень; - декларації з акцизного податку за жовтень; - розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за жовтень; - розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за жовтень; - податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за жовтень 2011 року. Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Кременчуцької ОДПІ

AV

№46 (562)

НЕРУХОМІСТЬ ПРОДАМ * Продам земельный участок 6,5 соток, приват., р-н 3 Занасыпи, торг, обмен, т. 0973472712. * Продам дом в с. Новоселовка, Кременчугский р-н, кирпичный, хозпостройки, 25 соток, срочно, недорого, обмен, т. 0973472712 МЕНЯЮ * Меняю 1-комнатную квартиру на Лейтенанта Днепрова с нишей, кухня 7,8 кв.м., кладовка НА меньшую 1-комнатную кв. в городе. Т. 2-31-51, 097-778-18-62.

Продам дом в с. Новоселовка, Кременчугский р-н, кирпичный, хозпостройки, 17 соток, срочно, недорого, обмен, т. 0973472712 АВТО, МОТОТЕХНІКА ПРОДАМ * На Опель-Омега: КПП 5-ступенч. б/у, 500 грн., торг, двигатель 2.0 инжектор, б/у, 1000 грн., торг. Т. 067-129-85-53. * Продам амортизатор на «Жигули» и прицепы. Т. 3-54-16, 097163-67-91. * Продам на ЗАЗ-30 40 л.с. новое и б/у: головки двигателя, поршня, пальцы и кольца, клапаны, вкладыши коренные и шатунные, все размеры, амортизаторы и пружины передние и задние, рулевой редуктор, фары и задние фонари, капоты, двери, кузов, электробензонасос и т.д. Т. 066-796-80-70.

Компьютерная диагностика и ремонт инжекторных автомобилей СТЕНДОВАЯ ЧИСТКА ФОРСУНОК Перепрошивка блоков Микас 7.6, 10.3, 10.3+, 11.4 (ЗАЗ)

Тел. 066-123-5775 ПОСЛУГИ НАДАМ * Производим ремонт автоматических и простых стиральных машин на дому. Подключение. Быстро, качественно, с гарантией. Т. 70-44-25, 77-23-65, 067-703-96-84 с 8.00 до 20.00. * Установка и регистрация водомеров, санфаянса, стиральных машин, бойлеров. Замена труб на металлопластиковые. Канализации, смесителей. Т.78-26-62, 097-339-06-31. Ивлев Владимир Николаевич. * Двойная экономия воды при установке и регистрации счетчиков горячей и холодной воды, сантехники (ванна, унитазтюльпан). Установка и подключение стиральных машин, бойлеров, смесителей (ванна, кухня), установка стояков, отопления. Замена труб горячей и холодной воды на металлопластиковые, замена канализации, облицовка плиткой. Качество, гарантия, система скидок. Т. 3-74-42, 067-307-77-32.

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

Указом Президента України від 7 листопада 2011 року №1026/2011 призначено Клименка Олександра Вікторовича Головою Державної податкової служби України.

ЗБІЛЬШЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ З ГРУДНЯ 2011 РОКУ

Законом України “Про Державний бюджет України на 2011 рік” від 23 грудня 2010 року №2857-VI з 1 грудня 2011 року встановлено мінімальну заробітну плату на рівні 1004 грн.

ІНФОРМАЦІЙНОДОВІДКОВИЙ ДЕПАРТАМЕНТ

На сьогодні отримати необхідну інформацію з питань оподаткування в оперативному режимі платники податків можуть в Інформаційно-довідковому департаменті державної податкової служби за телефоном 0-800-501-007. Крім того, є можливість надсилати запитання цілодобово на електронну адресу департаменту – idd@sta.gov.ua.

ПРОДАМ ЗИМНИЙ ГИДРОКОСТЮМ, «мокрый», толщина 8 мм, новый, размер 52, рост 4. 1000 грн. Тел. 097-027-27-68 РІЗНЕ

AVтограф. Кременчуцький громадсько-політичний та літературно-мистецький часопис. Виходить з грудня 2000 року. Засновник: Асоціація гуманітарно-інформаційних технологій. Cвідоцтво про реєстрацію: ПЛ №400 від 11.04.2001. Видавець: Редакція газети «Автограф».

Друк: ТОВ Видавничий дім “Кераміст”, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 16. Тел. (061) 228-10-30. Зам. № 1141146

Головний редактор Роман Кацай, випусковий редактор Володимир Ейсмонт, літературний редактор Олена Ніколаєнко Адреса редакції: 39601. м. Кременчук, вул. 1905 року, 27. Тел.: 79-27-98, 79-27-99, факс 79-30-01. E-mail: av2012@ukr.net

ПРОДАМ * Продам холодильник витрину, два игровых автомата, торг, обмен, т. 0973472712. * Продам торговый киоск на 3 Занасыпи, торг, обмен, т. 0973472712. КУПЛЮ * Куплю старые, сгоревшие, негодные: холодильники, телевизоры, стиральные машины, радиолы, бобинные магнитофоны и т.д. Т. 066-796-80-70. * Куплю лодку надувну на 2 місця, в гарному стані. Терміново! Т.067-532-72-71. * Морозильну камеру побутову в гарному стані. Терміново! Т.067-532-72-71. * Книги: енциклопедії – фізика Ландау 10 т., Блокгауза і Ефрона, по спорту. Т.098-696-47-84. * Бінокль артилерійський, або морський 20-30-кратний та прилад нічного бачення. Терміново! Т.098-696-47-84.


12 8

AV

17 листопада 2011 року

№28рік (544)з

новою

МІСЯЦІВ МІ ГРУДЕНЬ

Мер Олег Бабаєв започатковує новий для Кременчука стиль керівництва - не з кабінету, а безпосередньо на місці подій. Проводяться щотижневі об‘їзди проблемних підприємств та територій, міський голова особисто вникає у суть кожної справи. Перші поїздки мер та його заступники здійснили на Лашки, Перший та Третій Занасипи. Загалом же протягом року жоден мікрорайон не залишився поза увагою нового міського голови.

БЕРЕ

Олег Баба дувати гара баром тут з Мер прип ків практик ші бюджету кошти, його лови.

КВІТ СІЧЕНЬ

Минув рік, відколи кременчужани обрали міським головою Олега Бабаєва, 12 листопада 2010 року почалися його повноваження мера міста. Як оцінюють перший рік діяльності нового очільника міста самі городяни? Якщо судити з опублікованих кілька тижнів тому даних опитування громадської думки, то більш, ніж позитивно. Адже рейтинг Олега Бабаєва у кілька разів перевищує показники інших відомих у місті людей. Але не потрібно навіть рейтингів - позитив роботи міської влади видно буквально на кожному кроці. Коли ще так ретельно прибирали вулиці, парки, сквери, двори? І мова не про центр міста, а, скоріше, про його околиці - наскільки змінилися мікрорайони Молодіжний, Занасип, Крюків, Лашки... Місячники чистоти та суботники більше не проводяться «для галочки», а чиновники на чолі з мером беруть в них участь не для картинки на телеекранах, а в реальній праці поруч з тисячами звичайних кременчужан. Якщо ж говорити про речі більш глобальні, то не можна не відзначити те, що меру вдалося поставити на місце і взяти під контроль роботу управляючих компаній, які доти переважно тільки те й робили, що збирали гроші з кременчужан. Досить порівняти кількість капітально відремонтованих дахів (кілька будинків у минулі роки і понад 80 — у 2011-му!), щоб побачити реальні зміни. Окрім того, мер змусив управ-

ляючі компанії долучатися до прибирання листя, внутрішньоквартальних територій тощо. Шляховики більше не змушені платити гроші за оренду дорожньої техніки комерційним структурам - тепер є своя. Припинено диктат цін з боку приватних перевізників, відроджено електротранспорт - щомісяця зростає кількість тролейбусів на маршрутах, що суттєво допомагає у вирішенні транспортної проблеми. Після кількарічної пустопорожньої балаканини вирішено проблему розміщення онкодиспансеру - до кінця року буде завершено капітальний ремонт, і медичний заклад переїде в нове приміщення. Протягом року проводилися також ремонти в інших лікарнях міста, зокрема, пологовому відділенні другої лікарні, яке так прагнула закрити попередня влада. Вирішуються проблеми відпочинку, культури, спорту. Місто отримало новий комунальний стадіон, ведеться реконструкція Придніпровського парку, скверу Жовтневого (на День міста там запрацював новий фонтан), надається підтримка колективам культури, так, ансамбль «Славутич» отримав статус комунального, а, отже, в наступному році буде виділено гроші для підтримки його колективу. Одним словом, у місті, нарешті, з‘явився господар.

29 листопада мер відзвітує перед громадою: зустріч з кременчужанами відбудеться у міському Палаці культури о 17.00.

Міський голова змушує управляючі компанії підписати додаткові угоди, відповідно до яких взяти на себе більше зобов‘язань з ремонту та утримання житлових будинків. У магазинах та аптеках міста з ініціативи Олега Бабаєва відкриваються «Соціальні полички» для пільгових категорій населення. Мерія починає боротьбу з безхозними кіосками, які до того сотнями безконтрольно встановлювалися в місті. Посилюється також боротьба з незаконною торгівлею.

Формаль дять справд участь у пр ладу на вул Особлива підприємст КАТП-1628, ту нові конт На Молод кривається сяч людей б кожної потр

ЛЮТИЙ

ТРАВ

Міський голова обурюється прагненням перевізників різко підвищити ціни на проїзд у маршрутках. Принципова позиція мера вгамовує непомірні апетити власників маршрутів. Окрім того, Олег Бабаєв дає завдання відродити комунальний транспорт, насамперед - тролейбусні перевезення. Міська влада ставить завдання реорганізації парків відпочинку та скверів міста: виділяються кошти на освітлення у Придніпровському, закупівлю нових дерев, квітів, реконструкцію фонтану у Жовтневому сквері тощо.

Міський г дійну акцію тримку хвор них закладів ремонт поло пансеру, над здоров‘я. Особлива ранів, інвал


ю владою

17 листопада 2011 року

9

ІСЬКОГО ГОЛОВИ

ЕЗЕНЬ

аєв перешкоджає планам спритних ділків побуажі замість скверу біля стадіону Кредмаш. Незаакладено новий сквер. пиняє ганебну для багатьох поколінь чиновниу - коштовні ремонти власних кабінетів за гроу. Свій кабінет він ремонтує виключно на власні о ж приклад наслідують заступники міського го-

ЧЕРВЕНЬ

Місто отримує нову техніку для комунальників. Мер Олег Бабаєв особисто прискіпливо перевіряє кожну машину, цікавиться можливостями та перспективами технічного устаткування. Перший заступник міського голови Андрій Погрібний демонструє небувалу досі відкритість влади, запрошуючи журналістів до свого будинку.

ТЕНЬ

ьні раніше весняні суботники цьогоріч проході масштабно. Олег Бабаєв особисто бере рибираннях, висадці нових дерев, наведенні лицях. а увага міського голови - стану комунальних тв. У квітні закуповується нова техніка для , завдяки чому є можливість встановити по містейнери, які досі роками ржавіли без діла. діжному за сприяння мера Олега Бабаєва відя абонвідділ управляючої компанії - десятки тибільше не змушені їздити через все місто за реби.

ВЕНЬ

голова Олег Бабаєв всебічно підтримує благою «Серце до серця», яка збирає кошти на підрих дітей. Загалом задоволення потреб медичв - на особливому місці. Виділяються кошти на огового відділення другої лікарні та онкодисдається підтримка іншим закладам охорони

а увага традиційно приділяється потребам ветелідів, людей похилого віку.

ВЕРЕСЕНЬ

У вересні Кременчук відзначив 440-річчя. Одним із подарунків місту цього дня стало відкриття відреставрованого фонтану в Жовтневому сквері. Мер Кременчука особисто контролює підготовку міста до зими, виїжджаючи на кожен проблемний об‘єкт. Значна увага приділена капітальному ремонту дахів: вперше за багато років відремонтовано не кілька, а понад 80 дахів багатоповерхових будинків. Також влада береться за наведення ладу у квартирній черзі з метою покладення краю безконтрольному розподілу житла.

ЛИПЕНЬ ЖОВТЕНЬ

Дорожники також отримують нову, тепер власну, техніку - раніше вони змушені були орендувати її у комерційних структур, а місто - втрачати через це чимало бюджетних коштів. Особлива увага з боку влади - екологічним проблемам. Виділяються кошти на чистку озера у Міському саду, завдяки депутату-кременчужанину Олегу Овчарю обласна рада виділяє Кременчуку кошти для ремонту зливової каналізації.

СЕРПЕНЬ

Благоустрій міста - чи не найважливіше завдання, що поставила перед собою нова влада. Цього літа комунальники дісталися до найвіддаленіших куточків міста - викіс трави, розчищення чагарників, прибирання проводилося навіть там, де цього не робили роками. Особлива увага також приділена стану центрального пляжу та набережної.

Керівники міста жорстко контролюють початок опалювального сезону. Мер, його заступники обходять ледь не кожен будинок, реагують на кожну скаргу кременчужан. Нова влада береться за наведення ладу в гаражному господарстві міста: перевіряється законність побудови окремих гаражів, готується переоблік гаражних кооперативів міста.

ЛИСТОПАД

У місті починає роботу пересувна екологічна лабораторія. Керівники міста покладають на неї великі надії, адже відтепер буде неможливим безкарне забруднення повітря, особливо в промислових районах міста. Інша екологічна проблема, за вирішення якої взялася влада - незаконні каналізаційні зливи у приватному секторі. Саме такі призвели влітку до отруєння риби у Сухому Кагамлику.


№46 (562) УТ1

06.10 М/ф. 06.20 Украинская мечта М. Поплавского. 07.00 Д/ф «Детство в дикой природе». 07.50 Сельский час. 08.20 Укравтоконтинент. 08.50 Полезные советы. 09.05 Как это? 09.30 Ближе к народу. 10.00 Кто в доме хозяин? 10.20 Шаг к звездам. Евровидение. 11.00 Шеф-повар страны. 11.50 Кумиры и кумирчики. 12.15 Караоке для взрослых. 12.55 Атака магии. 13.45 Золотой гусь. 14.15 Имею честь пригласить. 15.10 Деловой мир. Неделя. 15.55 Футбол. Чемпионат Украины. Премьер-лига. «Карпаты» (Львов) - «Шахтер» (Донецк). В перерыве - Погода. 17.55 Формула-1. Гран-при Бразилии. 20.00, 21.40 Хоккей. Континентальный Кубок. Полуфинал. Донбасс (Донецк) - Рубин (Тюмень). 20.40 Главный аргумент. 20.50 Официальная хроника. 21.00 Итоги недели. 23.00 Эра бизнеса. Итоги. 23.35 На олимпийский Лондон. 23.50 Оперативный объектив. 00.15 DW. Новости Европы. 00.50 Полезные советы. 01.20 Итоги недели. 02.00 Д/ф «Настоящая власть Ватикана». Фильм 1 и 2. 03.45 Околица. 04.10 ЧМ по бильярду.

КАНАЛ 1+1

06.00 Комедия «Улыбнись, собачка». 07.35 М/ф. 08.00 «Холостячки. Новая любовь». 09.05 «Лото-Забава». 10.05 М/с «Русалка». 10.30 М/с «Тимон и Пумба». 10.55 «Дикие и смешные». 11.20 «Шесть кадров». 11.45 «Большая разница по-украински». 12.40 Х/ф «Место встречи изменить нельзя». 19.30 «ТСН-Неделя». 20.15 Т/с «Интерны». (2 категория). 22.15, 05.50 «10 шагов до любви». 23.15 «Светская жизнь». 01.05 Триллер «Скандальный дневник». (2 категория). 02.40 Х/ф «У холмов есть глаза». 04.20 Мелодрама «Прокаженная».

ИНТЕР

05.40 Т/с «Московский дворик». 07.15 М/с «Винкс». 08.05 М/с «Маша и Медведь». 08.30 «Это мой ребенок». 09.30 «Школа доктора Комаровского». 10.00 «Утренняя Почта с Пугачевой и Галкиным». 10.40 «Воскресенье с «Кварталом». 11.30 «Вкусная лига з А. Заворотнюк». 12.30 Х/ф «Бриллиантовая рука». 14.35 Д/ф «Портреты. Светлана Светличная. Светить всегда». 16.00 Х/ф «Бомжиха». 17.55 Х/ф «Бомжиха 2». 20.00, 01.40 «Подробности недели». 21.00 Концерт «День рождения Интера». 23.45, 03.45 Д/ф «После армагеддона». 02.25 Х/ф «Зловещее предупреждение». (2 категория).

ICTV

06.35 Факты. 06.55 Квартирный вопрос. 07.40 Анекдоты по-украински. 08.00 Т/с «Рюрики». 08.25 Х/ф «Двойные неприятности». 10.30 Ты не поверишь! 11.30 Козырная жизнь. 11.55 Другой футбол. 12.20 Битва наций. 13.55, 19.40 Спорт. 14.00 Т/с «Русский дубль», 9-12 с. 18.25 Наша Russia. 18.45 Факты недели. 19.45 Наша Russia. Премьерный выпуск. 20.05 Последний герой. 21.15 Т/с «Честь имею!» 01.35 Голые и смешные. 02.20 Х/ф «Война по принуждению». 04.05 Интерактив. Еженедельник. 04.20 Теория невероятности.

НОВЫЙ КАНАЛ

04.40 Т/с «Кремлевские курсанты». 06.15 Клипсы. 06.35 Т/с «Журнал мод». 07.45 Церковь Христова. 08.00 Спросите у доктора. 08.35 Живчик Старты. 09.00 Х/ф «Чернильное сердце». 11.05 Я - Герой! 13.10 Шоумания. 14.00 Info-шок. 15.05 Файна Юкрайна. 16.00 Х/ф «Беглецы». 18.05 Х/ф «Ирония любви». 20.00 Х/ф «Последний бойскаут». 22.10 Кто против блондинок? 23.25 Х/ф «Знакомство со спартанцами». 01.10 Х/ф «Жена путешественника во времени». 03.05, 04.05 Зона ночи. 03.10 Где ты, Украина? 04.10 С. Параджанов. Отложенная премьера. 04.20, 04.30 Зона ночи. Культура. 04.25 Неугомонный Пантелеймон.

СТБ

05.00 М/ф «Казаки». 06.05 Х/ф «Личной безопасности не гарантирую». 07.45, 16.10 «МастерШеф». 08.40 «Завтрак с Юлией Высоцкой». 08.50 «Едим дома». 10.00, 02.25 «Невероятные истории любви».

неділя, 27 листопада

AV 11.00 «Караоке на Майдане». 12.10 «Х-Фактор. Революция». 19.00 «Битва экстрасенсов. Третья мировая». 21.15 Х/ф «Мама напрокат». 23.15 Х/ф «Тебе, настоящему».

ТОНИС

06.00 Другие земли. 06.55, 15.30, 02.30 Твой хит. 07.15 Клуб Суперкниги. 07.35 Клуб 700. 08.05 Телеинциклопедия: Воспитание домашних животных. 08.40 М/ф. 09.00 Создай себя. 09.50 Красивейшие острова мира. 10.45, 20.25 Слезы мира. 12.15, 00.00 Ювелир TV. 15.00 За семь морей. 16.10 Путь к победе. 16.30 М/ф «Самый маленький гном». 17.20, 21.30 Х/ф «Удивительное путешествие Мэри Брайант». 19.00 Экспедиция вокруг света: три в одном. 20.00, 05.05 Зеленый дозор. 23.25 Американская космическая Одиссея. 03.00 Диваки. 03.25 Правда окопов. 05.30 Сильные мира сего.

ТРК УКРАИНА

06.00, 05.25 Серебряный апельсин. 06.45 События. 07.15 Х/ф «Белое платье». 09.20 Добро пожаловать. 10.20 «Кто хочет замуж за моего сына?» 12.00 «Замуж за моего сына». 13.00 Х/ф «Золотые небеса». 15.00 Т/с «Дорожный патруль 11», 5 с. 15.55 Т/с «Случайный свидетель». 17.00 «Минута на победу». 17.55 Х/ф «Позвони в мою дверь», 1 с. 19.00, 03.30 События недели. 19.30 Х/ф «Позвони в мою дверь». 22.30 Футбольный уик-енд. 23.55 Х/ф «Личный номер». 02.00 Х/ф «Мой грех». 04.00 Т/с «Дар божий», 4 и 5 с.

НТН

06.00 «Легенды бандитской Одессы». 07.30 Т/с «Паутина». 11.30 «Легенды уголовного розыска». Бриллиантовые валянки. 12.00 «Агенты влияния». 12.55 «Моя страна». 14.00 Д/с «Православные святые». 15.00 Т/с «Золотой капкан». 19.00 Х/ф «Мэверик». 21.45 Х/ф «Зона смертельной опасности». (2 категория). 23.50 Х/ф «Жестокие челюсти». 01.50 Х/ф «Девушка, которая взрывала воздушные замки». 04.20 «Вещественное доказательство». 05.05 «Правда жизни». 05.40 «Уроки тетушки Совы».

ENTERФИЛЬМ

06.00, 03.30 Киноляпы. 06.30, 04.00 Саундтреки. 07.00 М/ф. 12.00 Х/ф «Благородный венецианец». 13.55 Х/ф «Неаполитанский детектив». 15.55 Х/ф «Майор Вихрь». 20.00 Х/ф «Асса». 22.55 Х/ф «Доброе утро, Вьетнам». 01.00 Х/ф «Франческо». (2 категория). 05.00 Кинотрейлеры.

КИЕВСКАЯ РУСЬ

06.00, 09.45, 19.00, 05.30 М/с «Возвращение кота Сметанкина». 06.30 «День ангела». 06.35 Х/ф «Без ума от любви». 11.00, 13.15 Телеигра. 15.00, 23.00 «Музыкальный дресс-код». 18.00 «Честь имею пригласить». 19.35, 22.40 «Качества жизни». 19.55, 04.00 Х/ф «Воздушная скорость». 21.30 «Коктейль». 22.00 «Битва анекдотов». 22.20 «Успех на булавках».

ТЕТ

05.45 ТЕТ 2.0. 06.30, 07.40 Малышки-твойняшки. 06.50, 08.35 Телепузики. 07.15, 09.00 Мультик с Лунтиком. 08.05 Байдыковка. 09.35 Ералаш. 09.45 Т/с «Моя прекрасная няня». 11.10 Т/с «Универ». 12.30 Куколка. 13.25 Дайош молодьож! 14.15 Х/ф «Люди-Икс». 15.55 Х/ф «Люди-Икс 2». 18.00 10 желаний. 18.55 Х/ф «Люди-Икс 3: Последняя битва». (2 категория). 20.40 Т/с «Универ». (2 категория). 22.30 Это любовь. 23.00 Х/ф «Чикаго». (2 категория). 01.00 Х/ф «Теперь я - принцесса». 02.25 Дурнев+1. 02.50 До утра.

ТВI

07.00 Вселенная. 08.00 Труднейший в мире ремонт. 09.00 Основной инстинкт. Борьба за жизнь. 10.10 Основной инстинкт. Свиной грипп. Наука о пандемии. 11.20 Основной инстинкт. Жертвы сектантских игрищ. 11.55 Основной инстинкт. Звездные разводы. 12.30 Любимая работа. 12.40 Деловая кухня. 13.10 Профессиональные игры. 13.40 Фест-кино. Город без женщин. 15.10 Вспомнить все. Образ врага. 17.30 Как уходили кумиры. Борислав Брондуков. 17.56 Как уходили кумиры. Анатолий Папанов.

18.19 Как уходили кумиры. Виталий Соломин. 18.45 Цивилизация. Иван Ефремов. Последний коммунист Вселенной. 20.00 Семь чудес Украины. 20.30, 04.00 Сегодня. Итоги. 21.30 Х/ф «Тяжелые деньги». 23.40 UA.doc. Страна людей. 01.05 Клуб эротики. 02.35 КлубНички.

НТВ

03.10 Т/с «Аэропорт». 05.00 «В поисках Франции». Фильм 7. «Антикварные войны». 06.15 Лотерея «Русское лото». 06.45 Их нравы. 07.25 Едим дома. 08.20 «Первая передача». 08.55 «Развод по-русски». 10.00 Дачный ответ. 11.20 Т/с «Дорожный патруль 4». 13.05 Своя игра. 14.20 «Следствие вели...» 15.20 И снова здравствуйте! 16.20 Обзор. Чрезвычайное происшествие. Обзор за неделю. 17.00 «Сегодня. Итоговая программа» с К. Поздняковым. 18.00 Чистосердечное признание. 18.50 «Центральное телевидение». 19.55 «Александр Буйнов. Исповедь назло смерти». 21.00 «НТВшники». Арена острых дискуссий. 22.00 Д/с «СССР. Крах империи». «Путь к распаду. Продолжение». 23.10 Х/ф «Братва по-французски». 01.25 Футбольная ночь. 02.00-03.55 Т/с «Дорожный патруль 4».

НТВМИР

05.10 «Вместе с Дунаевским». 06.20 Х/ф «Каникулы Петрова и Васечкина, обыкновенные и невероятные», 2 с. 07.30 «Эксклюзив». «Римас Туминас. Мы все в жизни пассажиры...» 08.25 Их нравы. 09.05 «Безумный день». 09.25 Едим дома! 10.00 Дачный ответ. 11.20 Т/с «Возвращение Мухтара 2»: «Словесный портрет». «История с душком». 13.10 «Развод по-русски». 14.25 «Следствие вели...» 15.20 И снова здравствуйте! 16.25 Золотая пыль. 17.00 «Сегодня. Итоговая программа». 18.00 Чистосердечное признание. 18.45 «Центральное телевидение». 19.55 «Александр Буйнов. Моя исповедь». 20.50 «НТВшники». Арена острых дискуссий. 22.25 Т/с «Государственная защита». Фильм 1. «Любой ценой». 00.10 Д/с «СССР. Крах империи». 01.10 Футбольная ночь. 01.35 «Шахматное обозрение. Супертурнир Михаила Таля. Итоги». 02.05 Х/ф «Сельский врач».

ПЕРВЫЙ КАНАЛ

04.00, 08.00, 10.00 Новости. 04.10 М/ф «Две сказки». 04.25 Комедия «Гарфилд». 05.50 «Служу Отчизне!» 06.25 М/с: «Джейк и пираты из Нетландии», «Гуфи и его команда». 07.15 «Здоровье». 08.15 «Непутевые заметки». 08.30 «Пока все дома». 09.25 «Фазенда». 10.15 Новый «Ералаш». 11.20 «Специальное задание». 12.35 «Минута славы». Самое лучшее. 14.40 Х/ф «Апельсиновый сок». 16.30 «Большая разница» в Одессе. 19.00 Воскресное «Время». 20.00 «Мульт личности». 20.30 «Yesterday live». 21.35 «Красная звезда». 23.00 Т/с «Обмани меня». 01.25 Т/с «В паутине закона». 02.15 «Хочу знать». ПЕРВЫЙ КАНАЛ. УКРАИНА

06.10 Комедия «Дача». 07.40 «Играй, гармонь любимая!» 08.20 «Служу Отчизне!» 09.10 «Здоровье». 10.10 «Непутевые заметки». 10.30 «Пока все дома». 11.30 «Фазенда». 12.15 Новый «Ералаш». 13.05 «Специальное задание». 14.25 «Минута славы». Самое лучшее. 16.40 Х/ф «Апельсиновый сок». 18.25 «Большая разница» в Одессе. Финал. 21.00 Воскресное «Время». 22.00 «Мульт личности». 22.35 «Yesterday live». 23.40 «Красная звезда». 01.10 Комедия «Филиал». 02.45 Х/ф «Станционный смотритель». 04.05 «Модный приговор».

К1

05.50 «Утро на К1». 09.12 «Ювелир Т.В». 10.15 «Реальная любовь». 10.40 «PRO Свадьба». 11.15 «Cosmopolitan». 12.15 Х/ф «Материнство». 14.00, 01.00 «КВН». 16.30 «Три сестры». 17.30 «Большой Брат». 19.00 Х/ф «Библиотекарь». 21.00 Х/ф «Эволюция». 23.00 «Бойцовский клуб». 00.00 «Что? Где? Когда?» 02.50 «Ночная жизнь».

ДЕТСКИЙ КАНАЛ

22.00 Х/ф «Фантастический выдумщик». 23.40 «Мы делаем «Ералаш».

00.05 Т/с «Ералаш», 170 с. 00.45 М/ф «Старый Волк и новичок Пуфик». 01.00 Т/с «Миссия Одиссея», 21 с. 01.30 Т/с «Зверята». 01.55 Т/с «Ералаш», 171 с. 02.05, 08.10, 14.10, 20.05 «Творческие мастерские». 02.25 М/ф «Незнайка в Зеленом городе». 02.40 М/ф «Кот Леопольд во сне и наяву». 02.55 М/с «Кот Ик», 10 с. 03.15 Х/ф «Племяннички в Египте». 04.30, 06.05, 18.05 «Рукастики». 05.00, 12.05, 19.05 «Занзи в большом городе». 05.20, 12.25, 19.30 Т/с «Ясон и герои Олимпа», 3 с. 05.45 «Готовим с мамой». 05.55 Т/с «Ералаш», 172 с. 06.30 М/ф «Свинопас». 06.45 М/ф «Ель». 07.00 Т/с «Миссия Одиссея», 22 с. 07.30 Т/с «Зверята». 08.00 Т/с «Ералаш», 173 с. 08.25 М/ф «Стальное колечко». 08.40 М/ф «Воздушное путешествие». 09.00 М/с «Кот Ик», 11 с. 09.30 Т/с «Детективы из табакерки». 10.00 Т/с «Аляска Кид», 5 с. 10.50 М/ф «Гори, гори ясно». 11.00 Т/с «Мерлин», 7 с. 11.45, 14.40 М/ф «Удивительные подвиги». 13.00 Т/с «Миссия Одиссея», 23 с. 13.30 Т/с «Зверята». 14.00 Т/с «Ералаш», 175 с. 14.25 М/ф «Незнайка в Солнечном городе. Снова вместе». 15.00 М/с «Кот Ик», 12 с. 15.30 Т/с «Детективы из табакерки». 16.00 Т/с «Аляска Кид», 6 с. 17.00 Т/с «Мерлин», 8 с. 17.40 М/ф «Испорченная погода». 17.55 Т/с «Ералаш», 176 с. 18.20 М/ф «КОАПП». 18.55 М/ф «Зимняя сказка». 19.55 Т/с «Ералаш», 169 с. 20.25 М/ф «Приключения поросенка Фунтика», ч. 3. «Фунтик и старушка с усами». 20.35 М/ф «Приключения поросенка Фунтика», ч. 4. «Фунтик в цирке». 20.45 М/ф «Лето кота Леопольда». 21.00 М/с «Кот Ик», 9 с. 21.30 Т/с «Детективы из табакерки».

РУССКИЙ ИЛЛЮЗИОН

22.10 Х/ф «Фарт». 00.05 Х/ф «И возращается ветер...». 02.10 Х/ф «Предел возможного», 3 с. 03.25 Х/ф «По 206-й». 05.05 Х/ф «Сотворение любви». 06.50 Х/ф «Предел возможного», 4 с. 08.20 Х/ф «Присутствие». 10.15 Х/ф «Предел возможного», 5 с. 12.00 Х/ф «О любви в любую погоду». 13.55 Х/ф «На тебя уповаю». 15.20 Х/ф «Жмурки». 17.15 Х/ф «Праздник». 18.50 Х/ф «Странник». 20.20 Х/ф «Ночные забавы».

ТРК КИЕВ

06.00, 07.00 «СТН-еженедельник». 06.30 «Кто в доме хозяин?» 07.30 Х/ф «Гиганты Рима». 09.30 «Полезный разговор». 09.40 «Учись с нами». 10.00 «Столица» с Александром Поповым». 11.20, 03.00 «Музыкальная программа». 12.55 «Благая весть с Р. Реннером». 13.30 «Актуально-насущно». 14.35, 15.55, 02.10, 05.00 «Мультляндия». 16.30 «Я - украинец». 18.50, 00.40 Х/ф «Дорогая Елена Сергеевна». 20.25 «Горячая линия «102». 21.00 «СТН-спорт-еженедельник». 21.25 «Мир бизнеса. Итоги». 22.00 Х/ф «Так начинается преступление». 23.40 «Общественная приемная».

БЕЛАРУСЬТВ

04.00 Панорама. 04.45 Вокруг планеты. 05.25, 13.50 Тысячелетие. 05.30 Благовест. 06.00 Тело человека. 06.25, 02.20 «Славянский базар-2011». Хор Турецкого. 08.10 Комедия «Как я был вундеркиндом», 2 с. 09.15 М/ф «Листопадничек». 09.25 Утренняя волна. 09.50 Врачебные тайны с доктором А. Терещенко. 10.15 Страсти по культуре. 11.10 Арсенал. 11.35 Каранi. 12.05 Сделано! 12.30, 00.30 «Только женщина знает». 13.25 Все путем! 14.10, 23.20 Д/с «Моя правда. Авраам Руссо». (Украина). 15.00, 00.05 Эпоха. 15.25 Клуб редакторов. 16.10, 22.50 Культурные люди. 16.35 «Дети Евровидения: Алексей Жигалкович». Видеофильм АТН. 17.15 Суперлото. 18.05 Кинопробы. 18.35 Мелодрама «Мед осы». 20.00 В центре внимания. 20.55 Новости погоды. 21.20 «Славянский базар-2011». Звезды «Шансон-ТВ». 01.25 «Здоровье».

ТВ21

08.00, 16.00, 00.00 Детектив «Наварро», 4 с. (Франция). 09.35, 17.35, 01.35 Драма «Будда рухнул от стыда». (Франция). 11.00, 19.00, 03.00 Драма «Супружество». (США - Канада). 12.35, 20.35, 04.35 Комедия «Кухонные байки». (Швеция).

17 листопада 2011 року

14.15, 22.15, 06.15 Драма «Судья чести», 2 с. (Италия).

КИНОКЛУБ

05.00 Триллер «Поцелуй перед смертью». (Великобритания - США). 07.00 Комедия «Шпион по соседству». 09.00, 01.00 Комедия «Необычайные приключения Адель». 11.00, 03.00 Х/ф «Прожигая жизнь». 13.00 Триллер «Черная смерть». 15.00 Х/ф «Серьезный человек». 17.00 Х/ф «Дракон: История Брюса Ли». (США). 19.05 Драма «Бьютифул». 21.40 Х/ф «Дуэлянты». 23.25 Драма «Последнее лето в Бойте».

РТРПЛАНЕТА

06.00 Х/ф «Арифметика любви». 07.20 «Сам себе режиссер». 08.00 «Смехопанорама». 08.25 «Утренняя почта». 09.00, 12.00 Вести. 09.10 Местное время. Вести - Москва. Неделя в городе. 09.45 «С новым домом!» Идеи для вас. 10.00 Х/ф «Грустная дама червей». 11.30 «Очевидное-невероятное». 12.20 Местное время. Вести - Москва. 12.25 «Вся Россия». 12.40 «Думать не надо, плакать нельзя». С. Липкин. 13.20 «Больше, чем любовь». 14.00 «Билет в Большой». 14.40, 00.05 Х/ф «Когда деревья были большими». 16.15, 03.40 «Смеяться разрешается». 18.00 Вести Недели. 19.10 «Стиляги-шоу с Максимом Галкиным». 20.45 «Специальный корреспондент». 21.15 Х/ф «Крылья ангела». 23.05 Концерт «Виктор Третьяков и друзья. Песни о любви». 01.40 Х/ф «Тихий Дон», 3 с.

TVCI

06.00 Т/с «Наварро». (Франция). 07.30 «Православная энциклопедия». 08.00 «Хочу все знать». 08.10 Х/ф «Сказка, рассказанная ночью». 09.35 «Наши любимые животные». 10.00 «Барышня и кулинар». 10.30, 22.25 События. 10.50, 04.50 Д/с «Жизнь по законам природы». (Испания). 11.45 «Таланты и поклонники». 12.35 «Приглашает Б. Ноткин». В. Качан. 13.10 Московская неделя. 13.40 Т/с «Конец света», 4 с. 17.10, 00.10 Временно доступен. И. Крутой. 18.05, 01.30 Х/ф «Леший», 1 и 2 с. 20.00 «В центре событий». 20.50, 03.20 Т/с «Генеральская внучка», 7 и 8 с. 22.45 Т/с «Невиновен», 7 и 8 с. 01.05 Д/ф «Истребители». 05.45 М/ф «Соломенный бычок».

ОХОТА И РЫБАЛКА

04.00, 19.00 Следопыт. 04.40, 19.40 От нашего шефа. 04.55, 19.55 История охоты. 05.25, 20.25 Рыбный стол. 05.40, 20.40 Нож. 05.55, 20.55 Подводная охота. 06.35, 11.55, 16.40, 21.35, 02.55 С удочкой в открытом океане. 07.00 Планета охотника. 07.40, 22.40 Большая рыбалка. 08.10, 23.10 Ружье. 08.30, 23.30 Особенности охоты на Руси. 09.10, 00.10 Экстремальная рыбалка с Р. Грином. 10.00, 01.00 Радзишевский и К в поисках рыбацкого счастья. 10.40, 22.00 Охота с луком. 11.10, 02.10 Оружие охоты. 12.30, 03.30 Плaнета рыбака. 13.00 Личный опыт. 13.40 Амуниция и снасти. 14.20 Охота и рыбалка с Д. Томасом. 14.45 Нахлыст. 15.25 Горячие парни 2. А. Макаревич. 16.00 Клевое место. 17.10 Альманах странствий. 17.50 По рыбным местам. 18.30 На крючке. 18.45 Истории охоты от П. Гусева. 01.40 Дичеразведение.

ТНТ

04.00 М/с «Эй, Арнольд!». 05.00 М/с «Жизнь и приключения робота-подростка». 06.25, 07.00, 07.25 Т/с «Женская лига: парни, деньги и любовь». 06.55 Лотерея «Лото Спорт Супер». 07.50 Лотереи: «Первая Национальная» и «Фабрика удачи». 08.00 «Школа ремонта». «Пергола под оригами». 09.00 «СуперИнтуиция». 10.00 Д/ф «Не такой как все 2». 11.00 «Золушка. Перезагрузка». 12.00 Т/с «Счастливы вместе». 13.00, 13.30, 14.00 Т/с «Универ». 14.30 Х/ф «Темный рыцарь». 17.30 «Комеди клаб. Лучшее». 18.00 Боевик «Адреналин: Высокое напряжение». (США). 20.00 «Комеди Клаб». 21.00, 00.40 «Дом 2. Город любви». 22.00 «Дом 2. После заката». 22.30 Боевик «Одиночка». 01.40 «Секс с А. Чеховой». 02.15 «Школа ремонта». «Весь этот модерн». 03.10 «Комедианты». 03.25 Т/с «Саша+Маша».

13

ТВЦЕНТР

04.20 М/ф «Остров сокровищ», 2 с. 05.20 Крестьянская застава. 05.55 «Взрослые люди». 06.30 Фактор жизни. 07.00 Т/с «Тайны природы». 07.45 Наши любимые животные. 08.15 Д/ф «Остановите Андрейченко!» 08.55 «Барышня и кулинар». 09.30, 21.55 События. 09.45 Х/ф «Молодая жена». 11.40 «Смех с доставкой на дом». 12.20 «Приглашает Б. Ноткин». В. Качан. 12.50 Московская неделя. 13.25 Д/ф «Наколдуйте мне жизнь!» 14.15 Концерт «Валентина прекрасная». 15.25 Х/ф «Белый налив». 19.00 «В центре событий». 20.00 Т/с «Расследования Мердока». 22.15 «Временно доступен». Н. Рогозина. 23.15 Х/ф «Снега Килиманджаро». 01.30 Х/ф «Дознание пилота Пиркса». 03.30 «Звезды московского спорта». П. Болотников.

РОССИЯ К

04.30 «Евроньюс». 08.00 «Обыкновенный концерт с Эдуардом Эфировым». 08.35 Х/ф «Дело №306». 09.55 «Легенды мирового кино». Робер Оссейн. 10.25 Сказки с оркестром. С. Аксаков. «Аленький цветочек». Читает Е. Гусева. 11.10 М/ф: «Осторожно, щука!», «Бобры идут по следу». 11.45, 23.55 Д/ф «Рыжая лисица острова Хоккайдо». (Япония). 12.40 «Что делать?» 13.30 П. Семионова в постановке Цюрихского оперного театра «Лебединое озеро». Дирижер В. Федосеев. 16.00 «Ночь в музее». 16.50 «Искатели». «Загадка «подмосковного Версаля». 17.35 Большая опера. Конкурс молодых исполнителей. Финал. 20.00 Итоговая программа «Контекст». 20.40 Х/ф «Рассекая волны». 00.50-00.55 Д/ф «Харун-Аль-Рашид».

К2

06.00 М/ф. 08.50 «Что хорошо для тебя?» 09.30 «Родительский лагерь». 10.20, 10.40 «У нас малыш!» 11.20, 11.40 «Семья от А до Я». 12.10 «Сладкая кухня». 12.40 «Повара из Беверли-Хиллз». 13.30 «Лучшие интерьеры». 13.50 «Дизайнерская рулетка». 14.20, 14.40 «Дом и очаг». 15.00, 15.40 «Квадратный метр». 16.30 «Диетологи». 17.30, 23.30 «Звезды напоказ». 18.30 «За глаза: Андрей Данилко». 19.20 «За глаза: Влад Яма». 20.10 «Формула любви: Олег Меньшиков». 21.00 Концерт: «Место встречи». 22.40 «За глаза: Татьяна Овсиенко». 00.10 «Все для тебя». 01.00 «Цвет ночи»

МЕГА.

06.00 Впечатляющие кадры. 06.50, 15.10 Планета Земля. 07.40 Танки. Битва в Арденах. 08.30 Оружие Второй мировой. Танки. 09.00 Оружие Второй мировой. Скоростные катера. 09.20 Игрушки для взрослых. Оружие. 09.40 Игрушки для взрослых. Эксклюзивные автомобили. 10.10, 11.00, 11.50, 03.00, 04.00 Разрушители мифов. 12.40, 13.30, 14.20 Top Gear. 16.00 Герои спецназа. Осада посольства Ирана. 16.50 Герои спецназа. Террор в небе. 17.40 Герои спецназа. Последний бой в Омане. 18.30, 19.00 Инсайдер. 19.30 Намедни. 1994 год. 20.20 Намедни. 1995 год. 21.10 Намедни. 1996 год. 22.00 Фантастические истории. Проклятия. 22.50 Фантастические истории. Параллельные миры. 23.40 Фантастические истории. Летаргический сон. 00.30, 05.30 Хиты Интернета. 01.00 Покер. The Big Game 2, ч. 17. 02.00 Мегамодели. 05.00 10 правил успеха.

ВІЗИТ

06.00 Телешанс 06.10 Х/ф 07.45 Д/ф 08.10 «Відлік часу». Інформаційний щотижневик 09.00 Х/ф 10.15 Телешанс 10.25 Х/ф 11.55 Х/ф 13.25 М/ф 15.00 Мрійники 16.40 Телешанс 16.50 Музика на каналі 17.20 Х/ф 18.45 Д/ф 19.10 Х/ф 20.40 Телешанс 20.50 Спати пора 21.20 Х/ф 22.40 Телешанс 22.50 Х/ф 00.25 Телешанс 00.35 Х/ф 02.10 Х/ф 03.45 Музика на каналі 04.20 Х/ф

2 лунные сутки. Проявите сегодня щедрость, сделайте кому-нибудь подарок, одолжите денег, раздайте ненужные вещи - все вернется сполна. Начинать новые дела по-прежнему не надо, обдумывайте свои планы.


14

17 листопада 2011 року

НАРОДНІ ДОМАШНІ ЗАСОБИ ПРОТИ НЕЖИТІ ься з

Найчастіше застуда починаєт нежиті. Однак не поспішайте одразу а ж застосовувати аптечні препарати, олію у тепл ніс в спробуйте закапати обліпихи або шипшини. Можна вико коолив , олію у олов ристовувати мент ву або навіть соняшникову, для біль часи трох вши дода шої ефективності никового соку. Власне часникові краплі можна приготувати, якщо подрібнити 2-3 зубчики часнику, залити їх окропом япрот ати оюв наст і 50мл о лизн приб гом двох годин у теплому місці. Отри в ти пува зака ібно потр ій наст й мани ніс 3-4 рази в день. Можна використовувати і сік цибулі, з розрахунку одна крапля на столову ложку кип’яченої води. Закапувати таку суміш у ніс можна щогодини. Краплі з липового меду також полегшують нежить, якщо закапувати їх 3-4 рази на день, по 5-8 крапель у кожну ніздрю. Готують такі краплі, розводячи мед теплою кип’яченою водою 1:2. Дуже дієвим засобом, що не дає інфекції поширюватися далі, є полоскання горла відварами і настоями трав. Більшість трав, наприклад, шавлія, ромашка, календула, мають пом’якшувальну і протизапальну дію. Відвари легко приготувати в домашніх умовах, заварюючи одну столову ложку трави на склянку води, крутим окропом. Настоюйте трави 20 хвилин і полоскайте горло цими настоями не менше п’яти разів на день. Ще один спосіб - полоскання горла яблучним оцтом з медом, три рази на день. На склянку води - 2 чайні ложки меду і 3 чайні ложки яблучного оцту.

НАРОДНІ ЗАСОБИ ПРОТИ АНГІНИ

Якщо ви відчуваєте, що починається ангіна, спробуйте кожні 3 години повільно жувати лимон, разом з цедрою, або полоскати горло свіжовичавленим лимонним соком. Після полоскання нічого не пийте і не їжте, хоча б протягом однієї години. Якщо в терпляче виконувати цю процедуру поєднанні з прийомом ліків і імуномодуляторів, ангіна відступить.

І ІНГАЛЯЦІЇ ПРИ ЗАС ТУДмож -

Якщо немає температури, то на робити інгаляції, тому що вони дуже добре допомагають при захворюваннях органів дихання. Будь-яка інгаляція повинна тривати не більше 15 хвилин, інакше вона принесе не користь, а ще більшу шкоду, посиливши роздратування і сухість слизових оболонок. Найбільш популярними і простими вважаються картопляні інгаляції, але є й інші, ще більш ефективні і прості. Наприклад, можна робити інгаляції, додавши в чайник з окропом 10 крапель йоду або чайну ложку цибульного соку; або 5 крапель пихтової (ментолової, евкаліптової) олії. Можна також використовувати як інгалятор звичайну велику консервну банку, наливши туди окропу і додавши трохи бальзаму «Золота зірка». Дуже добре допомагають часникові інгаляції. Роздавіть за допомогою і часничниці кілька часточок часнику щоб , бинт на сіть нане дко дуже шви збереглися фітонциди. Покладіть цей бинт в порожній теплий чайник і зак крийте його кришкою. Взявши носи глильні пові ть робі , рота чайника в бокі вдихи, видихаючи потім через и, ніс. При вдиху ніс потрібно затискат щоб весь часниковий аромат потрапляв у носоглотку через рот. Ця процедура вимагає терпіння, проте дає прекрасні результати. Зробивши не , менше шести таких інгаляцій на день ть нежи и тільк не и могт можна пере або кашель, але також ангіну, бронхіт і пневмонію. Взагалі не варто чекати, коли горло почне боліти - починайте полоскання та інгаляції, як тільки відчуєте сухість і легке першіння.

смачно і корисно

AV

№46 (562)

 Щ Р О Б Й И К Ь С Н УКРАЇ Ь А ХТОС СЯ? АВ СУМНІВ

Х И ІШ Н Ч А М С Й А Н І У ДЕС ЯТЦ СУПІВ СВІТ У й гаспачо та екваУкраїнський борщ, андалузійськи нок – Топ-10 сви дорська юшка з м’ясцем морських авляє туристичдст пре у світ ів чик суп их найсмачніш ний портал Lonely Planet. В’єтнамський СУП ФО – страва відносно молода. На початку ХХ-го сторіччя колонізаторифранцузи познайомили місцевих кухарів із м’ясним бульйоном, а ті вже додали чилі, рибного соусу, спеції та рисову локшину. Із півночі В’єтнаму страва поширилася по всій території країни. Одначе «центром» фо вважають Ханой. Від самого ранку працівники тамтешніх вуличних яток та ресторанчиків заходяться коло м’яса та пропонують перехожим запашний супчик. ЛОКРО ДЕ ПАПАС – ця смакота, як ніщо інше, допоможе зігрітися, якщо вам доведеться потрапити до гірських селищ Еквадору. Саме ця місцина вважається батьківщиною картоплі, тож не дивно, що одним із національних наїдків є саме картопляна юшка. До неї завжди кладеться часник та гострий перець, іноді додають сир, авокадо, яловичину чи м’ясце морських свинок. Україну туристичний портал називає головною претенденткою на звання батьківщини БОРЩУ, хоча їдять його й у

Польщі, в Росії та навіть Литві. Найбільше ж розмаїття рецептів борщу слід шукати саме в Україні, й борщ у Києві, Львові та Одесі буде різним. «Дівоче» забарвлення борщу путівник радить врівноважити «мужнішим» додатком - пампушками, які порівнює з пончиками. Нігерійці вважають місцеву страву ОБЕ АТА збуджуючим засобом. Новачкові ж цей перцевий суп може здатися «пеклом у ложці». Це смачно, але враження так, наче облизуєш вила самого Сатани, щойно вийняті з печі. Окрім гострого перцю, сюди можуть додавати тельбухи, сушену рибу або ж цілу голову кози. Той, хто куштував обе ата на вулицях Лагоса, може бути певен – він пізнав справжній смак Західної Африки. Бельгійський СУП ВАТЕРЗОЙ народився в місті Гент. За оригінальним рецептом, він має готуватися з рибою (наприклад, щукою, коропом чи окунем), однак нині її часто замінюють на курку. За справжнім ватерзой варто вирушити до середньовічного кварталу Патерсхол. У тамтешніх ресторанах його готують із різ-

ними овочами, насичуючи жовтками та вершками. У страву прийнято вмочувати кусні хліба, а запивають ватерзой найчастіше бельгійським пивом. КАЛЛЕН-СКІНК, юшку з копченою рибою, уперше приготували в однойменному селищі Каллен, розташованому на північному узбережжі Шотландії. Риба в ті часи була дешевша за м’ясо, й ця страва додавала сил морякам, що виходили до затоки Марі-Ферт. Суп готується з копченої пікші, картоплі, цибулі та вершків. Тринідад можна порівняти з супом – африканське арабське, індійське, французьке, китайське та індіанське змішалося тут та повільно готувалося під карибським сонцем, утворюючи неповторний смак острову, до якого пасує ром Black Label. Традиційною стравою в Тринідад є КАЛЛАЛУ – суп, що готується зі свіжого листя таро, пюре бамії, іноді з кокосом та крабовим м’ясом. Смакує з фу-фу – товченим бананом.

До приготування супу з молюсками, що зветься клем-чаудер, кухарі Нової Англії, США, ставляться дуже серйозно. У 1930-х роках тут заледве не прийняли закон, який суворо забороняв класти до страви томати. Адже з ними це вже буде геть інший суп, Манхеттенський чаудер. Із супу бідарів іспанський ГАСПАЧО поступово перетворився на справді королівську страву. У нищівну андалузійську спеку холодна страва зі стиглих томатів та перців, із додаванням часнику та оливкової олії здатна розбудити будь-чиї смакові рецептори. Зазвичай суп вважають першою стравою. Однак після колумбійського супу АХІАКО їсти щось іще не захочеться довго. Сюди кладуть три види картоплі – жовту папас криольяс, червону воскову сабанерас та м’яку білу пастуса, а характерного аромату страві додає травичка гуаска. Із приходом іспанців до оригінального рецепту індіанців чібча було додано курку та вершки.

ЩО КРАЩЕ ЇСТИ ВЗИМКУ? Мрієте схуднути, але вам важко відмовитися від звичної їжі? А вам і не потрібно відмовлятися від повноцінної їжі! Дієтологи стверджують, що в холодну пору року, а саме восени і взимку, люди починають вживати на 500-1000 калорій більше, ніж зазвичай. Звичайно, кожен з нас знає, що організм «запасає» додатковий запас калорій на зиму. Вони не тільки зігрівають, але і є головними помічниками у боротьбі проти сезонної депресії, яка виражається у вигляді занепаду сил, поганого настрою, відчуття втоми. ОТЖЕ, ЯКЩО ВИ ВИРІШИЛИ ПРИВЕСТИ СВОЄ ТІЛО У ФОРМУ, ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО: 1. Зима - не найкращий період різко і жорстко обмежувати себе в їжі. Головне - змінюйте харчовий раціон поступово, виключаючи жирні, гострі, солодкі та борошняні продукти. 2. Ні в якому разі не голодуйте, взимку це може дуже зашкодити організму! Приймайте їжу невеликими порціями, але частіше, ніж раніше. Приміром, триразове харчування можна доповнити другим сніданком і полудником. Введіть у звичку їсти за 4 години до сну. 3. Слідкуйте за кількістю з’їдених вами продуктів. Вставати з-за столу потрібно з відчуттям легкого голоду. Ви убережетеся від переїдання, якщо будете ретельно і повільно пе-

режовувати їжу. 4. Уникайте консервованих продуктів - вони містять соду, сіль і утримують вологу в організмі. Надлишок солей перешкоджає виведенню шлаків.

ЩО Ж ЇСТИ, ЩОБ НЕ ТІЛЬКИ НЕ ПОПРАВЛЯТИСЯ, АЛЕ І СКИНУТИ ПАРУ ЗАЙВИХ КІЛОГРАМІВ? - Зверніть увагу на першу страву, - суп, - джерело білка, який легко засвоюється організмом. Супом можна легко «обдурити» шлунок: він наповнює його об’ємом, активізуючи роботу спеціальних рецепторів на стінках шлунка, дає сигнал про його наповнення. Апетит злегка пригнічується, і на друге ви будете з’їдати десь на 40% менше звичайного. А можна і відмовитися від другого зовсім. Перевагу віддавайте овочевим бульйонам, легким супам на пісному м’ясі, вегетаріанським юшкам. - Їжте ті продукти, що і раніше. Єдине, що необхідно поміняти - виключити з раціону жирну, гостру, смажену, копчену і солодку їжу. - Використовуйте замість жирного майонезу легкий, замість тваринного жиру - рослинну олію. Ідеальний варіант виключити вживання майонезу зовсім. - Молоко, сир, йогурт і сметану замініть знежиреними продуктами. - Замість жирного смаженого

м’яса їжте відварну курячу грудку і рибку. З куркою і рибою чудово поєднуються свіжі або тушковані овочі, легкі зелені салати. Смачно і корисно! - Крім того, налягайте на різні каші: вівсяну, гречану, пшоняну. Гречка - ситна, поживна крупа, містить менше вуглеводів, ніж інші крупи, до того ж сприяє втраті зайвої ваги. До складу гречки входить залізо, білок та амінокислоти, вітаміни В1, В2, В6, Р, РР, рутин, які надзвичайно корисні для організму. - Обов’язково виключіть з раціону білий хліб, булочки, різні борошняні, кондитерські вироби, торти, цукерки. Білий хліб замініть чорним, черствим, висівками. Якщо захочеться чого-небудь солоденького (чого вже гріха таїти, всі ми це любимо), їжте сухофрукти: курагу, родзинки, інжир, фініки, чорнослив, а також свіжі ягоди, фрукти. - Дуже смачні й корисні ласощі - горіхи з медом (волоські, мигдаль, арахіс, кешью, фісташки). - Повністю виключіть газовані напої - про їх шкоду знає кожна людина. Непогано було б скоротити споживання цукру, міцної кави і чорного чаю. Каву можна замінити какао (в якому менше кофеїну, а, отже, менше жирових відкладень, оскільки кофеїн порушує жировий обмін в організмі). Пийте зелений або трав’яний чай з медом.


сканворд

AV №46 (562)

на 21-27.11

"Маугли" (удав)

Буква кирилицы

Вполне реальн. событие

Го Государство в Океании

Модель Фиата

Устроенность быта

Чему равна 0,01 га

Рек на Река У Украине

Пистолет

Прыжок в балете

Немолотый хлеб

Что такое одр

У

Б

И

К

С

С

Н

У

Ответы на сканворд в № 45

О

К

Г

А

А

Б

Н Я

Н

А

Н

А

Л

К

О

И

Город в Албании

Т

К

О

А

Л

А

Л

Д

У

М

Т

А

В

А

Р

И

К

О

Л

О

Г

Б

А

О

А

У

Т

Я

Г

О

Р

О

Н

П

О

А

Р

Р

батареи

Река, правый приток Оки

Хорошо,… ,где нас нет ...-Ланка

Сын Ноя

…на вы!

Сыр

Д

А

Г

О

А

Е

Р

Д

М

А

О

П

П Л Я

О

Ц

Д Б

Е

Сантиметр

Нелепая ошибка

Город в Японии

Милицейская группа

Освещенность Овраг Сорт смородины

Песня тюрков

Мужское имя

Почтовая станция (ист.)

Г. в Двуречье (ист.)

Украинская полит. партия

НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОР

Греческая буква

БАЛКОННЫЕ РАМЫ ПОД КЛЮЧ металлопластиковые конструкции сварка, козырьки, крыша, пол утеплитель и профнастил обшивка вагонкой пластик, натуральная древесина

Салон «Вікна», 74-24-04, 2-00-66, 067-530-41-86 с 10.00 до 18.00

Мощный смерч

Все билеты проданы

Морской рак

Торговая марка

Буква кирилицы

Волга в древности

Обнаженная натура

"Черная акула"

Итальянский фюрер

...-Даг Деталь (Медведьмясорубки гора)

Г

И Я

Н

У

А

Д

В

Л

Е

Р

О

С

Ф

А

Г

Река во Франции

Убийца Марата Буква кирилицы

С

И

Ч

У

М

П

М А

Х

М

О

Ы

Я

И

С

А

Н

Т Т

А

А

Т

Е

Т

З

Я

Щ

Л

К

А Б

А

А

Л

У

Н

Б

А

Р К

В

Ч

А

С

О

В

Ц

Н

О

К

Д

Т

А

О

У

В

К

К

В

С

О В

Т Х А

О

Р Ш

Р Ф

Р

У

Не голый сук

Греческая буква

Город в Болгарии

Родная мама Зевса Греческая буква Буква кирилицы

Вид пшеницы

Колючка

А

Стойкое возмущен ие "…-2"(рос. рок-группа )

Между "ща" и "еры"

Пикир. бомбардировщик

Песен. коллектив

Немецкий автомобиль

П

Е

Е

Р

Сражение Вид искусства

Диапазон радиоволн Метание дротиков

60 минут

Французское шоу

Вид змей Тип ж/д вагона

Тип японской архитектуры

ОС в ПК Буква кирилицы

Вид транспорта

Восклицание

Цветочный горшок

"Застывшая истина" Французское "да" Команда собаке Поклонник Крис… (певец)

Мощность

Защита от ракет

Учитель, наставник

Армия

…-джей

Товар в пути

Деталь муз. инструмента

Отравляющее вещество

Просто нота

Родственница пчелы

Рыбалка

Араб. щипковый инструм.

Акционерное общество Тип предприятия

Продукт питания

Краска для волос

Наборный стол

Язык программирования

Электродвижущая сила

Озерный осадок

Вид радиосигнала

Жена Авраама

Шумерское божество

Нота

Ни ..., ни нет

Высокая скала

Христова птица

У

Ж

У

Е

Разряд

Африканская муха

В

Р А В

Д

З

Деревянный хомут

Зов

Стих Маяковского

Кнут

А

Ж

У

Кривляка, воображала

Л

Т

Б

Деревян. хомут

Приток Енисея

Вьетнамская монета

Н

Ю

И

Река во Франции

"… и смотри " (х\ф)

Операц. система

Самолет Сухого

Марка шампанского

След от раны

Река в Якутии

ОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО Н

Мужское имя

Буква Кирилицы

Группа людей

Женское имя

Египетский бог воздуха

Веревочная лестница

То же, что рудник.

…-гора

Дерево рода агатис

Женская индийская одежда

А

Е

И

С В

Е С

Р

О

И

О

Я Я

С

Ф

Б

Г А

Ж

Подруга винта

Греческая буква

Необычное проис-

И

И

И

Птица семейс. ястреб.

"блеск"

Ц

А

Я

Неядо…-24(само Башкирии витая змея лет) Размер эл.

И

О

А

С

В

Х

П

Л

Т

С

Ж

Л

Э

А

И

Ф

Президент Сирии Столица

Подпорка

То же, что трепотня.

Мать железа

…де Мопассан

Верёвочные лаптичны

М

Л

Д И

С Х

Ф О

И

А

И

К

Н

М

М

Г

И

Ф

В

К

К А

И

А

У

У Б

О

Э

Я

В

Л

З

О

А Д

Ф

Б Н

Р

И

Лагуна, лиман

Японский писатель

Президентский акт

Наука о мышлении

Промысловая рыба

…-марсель (парус)

Домовой подъемник

Жан ... Руссо

Вяз шершавый

Местоимение

Святое лицо

Единица сопротивления

... и Гек

"метр с кепкой"

15

…-банк

Чертеж "на глазок"

НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО

Р

Целина Местоимение

Поле

И

Е

А

А С

К

П

В

Эпоха

"Банное" дерево Часть роброна

Жан…Кусто С

Ф

Марка фотоапп.

Музык. ансамбль

Колесо управления

Босс

Крик

ЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО НЕДОРО

ОВЕН (21.03-20.04). На этой неделе хватит времени для всего: и развлечься, и поработать. Глав есовм им друг с одно ное, не пытаться ости. щать. На работе возможны неприятн вие. ойст спок и В семье - мир ТЕЛЕЦ (21.04-21.05). в, Не предпринимайте серьезных шаго Наа лучше вообще на время затаиться. , строение может толкнуть на поступки совершенно вам не свойственные. и Выходные принесут семейные хлопоты новую головную боль. БЛИЗНЕЦЫ (22.05-21.06). В начале недели грозит крупный разли говор с начальством. В середине неде ц предстоит встреча с родителями. В коне ь очен то кемс н рома недели возможен влиятельным и богатым. РАК (22.06-23.07). Период затишья, который вас совсем нене порадует. Долгая работа в течение дели не принесет никаких доходов. Близ ко толь И ты. забо ные кие доставят круп . здоровье и финансы вас не подведут .08). ЛЕВ (24.07-23 Денежная неделя. Вы можете получить крупную сумму денег, которую тут же итвложите в крупное предприятие. Появ свой ыть откр сть ожно ся реальная возм х набизнес. Семья поддержит вас в ваши чинаниях. ДЕВА (24.08-23.09). не Неделя связана с домом, семьей. Но те. стоит забывать о проблемах на рабо й Коллеги могут подставить ножку в самы она неудобный момент. Финансовая стор жизни - на высоте. ВЕСЫ (24.09-23.10). Возможны крупные «разборки» с коллегами и начальством. Это может отра . атке дост ьном риал мате м зиться на ваше веБудьте внимательны к близкому чело ку, ссора «поможет» вам потерять его. СКОРПИОН (24.10-22.11). В том, что касается работы, ситуация етначинает проясняться; в том, что каса Есть . ться тыва запу и ся личной жизн в шанс найти новое место работы. А вот нет. ости ильн стаб иях шен семейных отно СТРЕЛЕЦ (23.11-21.12). Два «козыря» этой недели: творческая работа и перемены во внешности. Коли лектив всегда будет на вашей стороне поддержит вас. А в выходные постарай сей свое и себе ание тесь уделить вним мье. КОЗЕРОГ (22.12-20.01). Время одиночества и раздумий. Реше найно идан неож лемы ние любой проб обдется само собой, главное, спокойно В . ацию ситу уюся думать сложивш выходные наступит пора решительных действий. ВОДОЛЕЙ (21.01-19.02). Неделя удачна для работы с информаать цией. В остальном - внимательно слуш ечь извл ете мож Вы и меньше болтать. важную новость из случайного разговое ра. Новое знакомство принесет новы связи. РЫБЫ (20.02-20.03). м На этой неделе вы волевым решение о мест и ты, рабо о мест и можете сменить в жительства. Но откажитесь от перемен одик ести прив т могу личной жизни, они ной ночеству. Возможно получение круп суммы денег.

Приток Камы

ГО НЕДОРОГО НЕДОРОГО

Астропрог ноз

Прыжок в балете

17 листопада 2011 року

Меховой сапог


16

17 листопада 2011 року

відпочинь!

AV

анекдоты

5D КІНО Площа Незалежності з 11.00 до 21.00 Пред‘явникові купона ціна квитка - 15 грн.

МЧЧ. ГАЛАКТIОНА ТА ЄПИСТИМIЇ

п‘ятниця

18

ПРП. ЛУКИ, ІКОНОМА ПЕЧЕРСЬКОГО

19

т

-1...+1

0...+2

Хмарно

листопада

Хмарно, невеликий дощ

ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРI “ВЗИГРАНIЄ

неділя

20

0...+2

-2...-1

Хмарно, невеликий дощ

Хмарно, невеликий сніг

листопада

ДИВІТЬСЯ З 17 ЛИСТОПАДА

Ясно

Ясно

субота

пос

+2...+4

-2...0

листопада

ер

13.00, 15.00, 19.00, 21.00

17.00

22.11 . день кіно Квитки по 10 грн.

ПІДСТАВА

РОМОВИЙ ЩОДЕННИК

ПРИГОДИ ТІНТИНА, 11.00

Довідки за телефоном: 2-32-31

ПК НАФТОХІМІК ДИВІТЬСЯ З 17 ЛИСТОПАДА

ьи - Доктор, у меня болит вот здесь, здес здесь! - А здесь? - Тут нет! - Сестра, Иванову молотком сюда каждые два часа! *** Когда старому индейцу объяснили ее причины перехода с зимнего на летн ал: сказ он я, врем - Только правительство может искренне верить в то, что, отрезав фут сверху одея нить удли но мож у, ла, и пришив его сниз одеяло. *** Название пельменной «Гармония» наме там у блюд у кало на то, что к основном всегда подавали водку. *** Забегает мужик в аптеку, весь растрепанный и кричит: - Моя жена хочет отравиться крысиным й, ядом. Аптекарь такой вялый, степенны : чает медленно отве от - К сожалению, у нас нет противоядия крысиного яда. - К черту протовоядие, дайте мне крысиного яда! *** На краш-тесте Лада Калина не доехала до стены. *** в Рабинович и Шлемензон эмигрируют , хали прие они куда Израиль. В том городе, менШле у. ержк подд им ает обещ община в зон - врач, его устраивают санитаром канон что рит, гово ч нови Раби больницу. ную тор. Предлагать кантору тяжёлую гряз ему т ачае назн ина общ и , обно работу неуд небольшую пенсию. гоНо потом всё же просит спеть в сина еге. Кантор-самозванец в отчаянии приб ону: гает к Шлеменз ем - Ой, Додик, что мне делать? Я же совс не умею петь! - Яша, сделай так: встань на й возвышение, издай один-единственны . себя на беру я е льно Оста и. упад и звук проон менз Шле ит. Так всё и происход у, бирается сквозь встревоженную толп си пуль ет щупа ча, осматривает Рабинови : ется выпрямля гда! - Евреи, жить он будет, но петь - нико *** Для некоторых женщин секреты красоты так и остаются секретами. * ** Власть в Украине имеет божественную природу: она творит такое, что никакой наукой объяснить невозможно. *** за В школе раздали табели с отметками год. Вовочка возвращается домой и, заглядывая отцу в глаза, говорит: - Главное, что мы все здоровы, правда, папа? *** он Родители назвали сына Изяславом и ляясь став пpед лся, зова поль этим дно выго кое-где Славой, а кое-где — Изей. *** й Абрам показывает соседу свой новы дом: - Здесь столовая. Одновременно за стол цать могут сесть, не приведи Господи, двад человек... *** Три старика отправились поиграть в гольф. Первый жалуется: ы - Н-да, похоже, что с годами эти холм е... круч и е круч становятся все Второй: - Да и расстояния от лунки до лунки тябольше, чем я их помню. А клюшки все желее и тяжелее... Третий: - Хватит ныть! Радуйтесь, что мы еще хотя бы с нужной стороны травы! *** Есть такие люди, к которым хочется поии дойти, взглянуть в глаза, обнять за плеч без шь, живе ты же «Как : сить спро ласково мозгов-то?»

№46 (562)

17.50, 21.40

14.20

ПІДСТАВА

ЧАС

Довідки за телефоном: 76-10-06

А НЕВЕСТА ОСЛЕПИТЕЛЬНО БЫЛА МОЛОДОЙ... Потом эти люди станут известными во всем мире. А когда-то давно, в дни их бракосочетания, о них только и знали, что «жених и невеста»...

Тимошенко

Лукашенко

Януковичи

Медведевы

Путины

У ГІДРОМЕТЦЕНТРІ РОЗКАЗАЛИ,

ЯКОЮ БУДЕ ЗИМА

Взимку в Україні температурний режим очікується близьким до норми, а періоди суттєвих знижень температури можливі в середині та другій половині січня. Про це повідомила начальник відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометцентру Людмила Савченко, яку цитує УНІАН. Також вона зазначила, що найближчим часом різких змін погодних умов на території України не відбудеться. У свою чергу, директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда повідомив, що в період з 25 по 30 листопада можливе відчутне похолодання, проте вже на початку грудня настане потепління. Він додав, що перший місяць зими характеризуватиметься постійними змінами погодних умов (похолодання, потепління, випадіння снігу та його танення) та великою кількістю опадів.

За словами начальника відділу агрометеорології Тетяни Адаменко, якщо прогнози справдяться, і зима дійсно буде «теплою» та сніговою, це піде на користь сільському господарству і озимим культурам. Також Кульбіда зазначив, що цієї зими очікується велика кількість несприятливих погодних явищ, зокрема, пов’язаних із посиленням вітру, хуртовинами, сніговими заметами, ожеледицями, що зазвичай призводять до порушення енергопостачання населених пунктів. За його словами, причиною цього є не найліпший стан українських енергомереж, і посилення вітру навіть до 15-18 м/с призводить до спрацьовування систем захисту і відключення від електропостачання.

AVтограф №46 2011  

Газета AVтограф

Advertisement