Page 1

AV

перший кременчуцький таблоїд

№ 7 (575), 16 лютого 2012 року Ціна уроздріб - 1 грн.

AV ТОГРАФ

ТМ

1

ДИХАТИ

БУДЕ ЛЕГШЕ

ГРН.

www.av.pl.ua

У 2012 році промислові підприємства міста планують продовжити реконструкцію потужностей, направлену на зменшення викидів в атмосферу шкідливих речовин. Так, завдяки реконструкції планує зменшити викиди діоксиду сірки Укртатнафта, тютюнова фабрика обіцяє встановити фільтри, завдяки яким менше дошкулятиме кременчужанам легкими органічними з‘єднаннями. Як повідомили у відділі екології міськвиконкому, зниження шкідливих викидів очікується на кінець року зменшити до 12 тисяч тонн. А це, між іншим, удесятеро (!) менше, ніж викидали підприємства міста у 80-ті роки...

КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ЛЬОТНИЙ КОЛЕДЖ НАЦІОНАЛЬНОГО АВІАЦІЙНОГО УНІВЕРСИТЕТУ готує БАКАЛАВРІВ І МОЛОДШИХ СПЕЦІАЛІСТІВ, денна і заочна форми навчання, за льотно-технічними та економічними напрямами і спеіальностями. На всі напрями і спеціальності приймаються особи чоловічої і жіночої статі. Діють ліцензовані підготовчі курси з математики, української і англійської мов. 25.02, 31.03, об 11.00, ПРОВОДЯТЬСЯ ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ. вул. Перемоги, 17/6, маршрути № 12,13,16,17,20,26,30,106,224,225 Тел. (0-5366) 3-11-18, 3-72-33, (050 308-06-31); сайт www.flightcollege.com.ua. Ліцензія МОНМСУ АГ № 509000 від 20.07.11р


2

ГРОМАДА

AV

Коротко про головне ВОДОКАНАЛ ВПРОВАДЖУЄ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ

За інформацією генерального директора КП «Кременчукводоканал» Віктора Солодяшкіна, сьогодні підприємство веде активну роботу щодо впровадження в життя енергозберігаючих технологій. КП «Кременчукводоканал» отримав кредит від Світового банку у сумі 6,7 млн. грн. на заміну енергоємного обладнання. Перший крок у цьому напрямі зробили минулого року, встановивши 11 підвищуючих насосних станцій, що дозволило вирішити питання щодо цілодобового забезпечення водою 43 житлових будинків. Як зазначає керівник міськводоканалу, це дасть можливість економити близько 100 тис. грн. у рік. У кінці минулого року підприємством проведені тендери на заміну енергоємного обладнання на водоочисній станції, на станції перекачки стоків. У цьому році буде проведено тендер з реконструкції каналізаційних очисних споруд лівобережної частини міста. Завершити впровадження всіх заходів планують наприкінці 2012 або на початку 2013 року. Віктор Солодяшкін розраховує, що нове обладнання дозволить економити 30% електроенергії.

РОБОТУ МІСЬКСВІТЛА ОЦІНИЛИ ПОЗИТИВНО

10 лютого на щотижневій апаратній нараді у виконкомі міської ради про роботу КП «Міськсвітло» у 2011 році звітував керівник підприємства Віктор Шкурат. Він зазначив, що у 2011 році на поточне обслуговування електромереж зовнішнього освітлення вулиць міста із міського бюджету було виділено 3,2 млн. грн., що вдвічі більше, ніж у 2010 році. Завдяки цим коштам вперше за останні роки вдалося вирішити питання щодо освітлення вулиць міста у вечірній та нічний час. Минулого року також виділялися кошти на капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення, зокрема, на капітальний ремонт і відновлення освітлення Придніпровського парку, вуличного освітлення, ремонт та встановлення нових світлофорів, реконструкцію двох в’їзних знаків «Кременчук».

СЬОГОДНІ МІСТО ОЧІКУЄ ПРИЇЗДУ ГЛАВИ ДЕРЖАВИ

№7 [575] 16 лютого 2012 року

КРЕМЕНЧУК ЗУСТРІЧАЄ ПРЕЗИДЕНТА

Підготовка до зустрічі Віктора Януковича у місті проводилася протягом кількох днів і відбувалася, як і належить за протоколом, під керівництвом обласної державної адміністрації. Чимало довелося попрацювати комунальникам Кременчука. Снігопади, які прийшли на зміну морозам, змусили наново ретельно прибрати центр міста та головні магістралі, фахівці провели огляд та ремонт Крюківського мосту. До речі, Президент зможе особисто переконатися в тому, що міст вже не здатен обслуговувати нинішню кількість транспорту - перед нарадою у міськвиконкомі кортеж глави держа-

ви прослідує до Крюкова саме через нього. У зв‘язку з цим Державтоінспекція звертає увагу водіїв на те, що у день приїзду Віктора Януковича рух по мосту буде обмежено (орієнтовно з 11.00 до 13.00). Так само буде обмежено рух транспорту і в центральній частині міста. Зауважимо, що обласне управління ДАІ протягом останнього тижня проводило ретельне відпрацювання міста. Як вже повідомлялося, Президент має намір відвідати новий Центр для обдарованих дітей у Потоках та Крюківський вагонзавод, а також зустріти-

ся з керівним активом області та Кременчука. Під час цієї зустрічі, як очікується, перед Президентом знову порушать питання будівництва нового мосту через Дніпро. Місце проведення наради - будинок міської ради. Тут також кілька днів готувалися до приїзду керівника держави: прикрашали фойє, облаштовували виставкові стенди для демонстрації досягнень місцевих підприємств. На нараді очікуються виступи Президента Віктора Януковича, губернатора Олександра Удовіченка, міського голови Олега Бабаєва, керівників деяких районів Полтавщини.

ВИМОГИ ДО КОМУНАЛЬНИКІВ БУДУТЬ ВИЩИМИ

Звітувалися на нараді 10 лютого і керівники підприємств комунальної галузі. Відзначено, що завдяки збільшенню бюджетного фінансування вдалося збільшити обсяги виконання робіт у галузі житлово-комунального господарства, в тому числі ремонт житлового фонду, доріг та благоустрою. Міський голова, заслухавши доповіді начальника УЖКГ Олександра Любенка та керівників управляючих компаній, оцінив їх роботу як задовільну. В той же час Олег Бабаєв звернув увагу на те, що цього року його вимоги будуть вищими. Управляючим компаніям ТОВ «Житлорембудсервіс» та «Добробит» він порадив на наступний рік придбати техніку для очищення тротуарів від снігу, продовжувати роботи з капітального ремонту дахів, житлового фонду в обсягах, не менших, ніж минулорічні й тісно співпрацювати з міською владою. Керівнику шляхового ремонтно-будівельного управління Олег Бабаєв вказав на необхідність більш якісного ремонту доріг, нанесення розмітки, тим більше, що за кошти бюджету міста ШРБУ у минулому році було придбано нову сучасну техніку.

У КРЕМЕНЧУЦІ ЗАВЕРШУЮТЬ ВСТАНОВЛЮВАТИ ЄВРОКОНТЕЙНЕРИ ДЛЯ РОЗДІЛЬНОГО ЗБОРУ СМІТТЯ У 2008 році у Кременчуці було вирішено запровадити роздільний збір сміття. Для цього тодішньою міською владою для комунального підприємства «КАТП – 1628» було придбано 880 євроконтейнерів, котрі через брак необхідної техніки не були своєчасно розставлені у місті. Розуміючи нагальність проблеми, міський голова Олег Бабаєв ініціював придбання трьох сучасних сміттєвозів із маніпуляторами для КП «КАТП – 1628». Наразі ці автомобілі вже працюють у місті, а розстановка сміттєконтейнерів на контейнерних майданчиках майже завершена. Всього у комунального підприємства на балансі 7 сміттєвозів із маніпуляторами. Такої кількості цих автомобілів достатньо, щоб обслуговувати всі євроконтейнери міста. За словами начальника управління житлово-комунального господарства Олександра Любенка, роздільним збором сміття будуть охоплені всі мікрорайони Кременчука, крім тих, куди важко під’їхати сміттєвозу із маніпулятором. Стосовно того, куди дівається макулатура, скло та пластик, що накопичуються в контейнерах, головний комунальник міста зазначив, що вони продаються на переробку підприємствам із відповідною спеціалізацією. Тільки за минулий рік КП «КАТП – 1628» зібрало 56 тонн пластику, 39 тонн макулатури та 149 тонн скла. Сума, виручена за їх продаж, склала 261 тисячу гривень.

В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ МОЖНА ОТРИМАТИ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ БЕЗКОШТОВНО

Третього лютого головою Полтавської обласної державної адміністрації Олександром Удовіченком підписане розпорядження «Про утворення громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при облдержадміністрації». Прийом громадян у громадській приймальні здійснюватиметься щосереди, з 13.00 до 17.00, у кімнаті № 36.

Центр міста ретельно прибрали від снігу. Хол міської ради прикрасили 20 снопами озимої пшениці та гороху. Трохи в глибині встановлений великий банер з програмою економічних реформ Президента України. Є й стенд, яким Віктору Януковичу нагадають, що в 2011 році Полтавщина зібрала рекордний врожай. До цього всього підлогу ради перестелили доріжками синього кольору.

ЗИМОВІ ТУРБОТИ ДЕПУТАТА

Із настанням холодів депутат міської ради Петро Пугач організував доставку благодійної допомоги літнім кременчужанам. Минулого тижня він особисто привіз зимові речі до ради ветеранів тринадцятого мікрорайону. Тут він ще під час минулого скликання був депутатом і від того часу не залишає без уваги городян, з якими його ріднять корисні справи та теплі відчуття.

У раді ветеранів мікрорайону Петра Пугача завжди зустрічають радо

ВПУ №7 ЗІБРАЛО КОШТИ ДЛЯ ОНКОДИСПАНСЕРУ Після того, як благодійна організація оголосила про початок збору коштів на придбання ультразвукового ножа для здійснення операцій онкохворим, до цього долучилося й Вище професійне училище №7. Директор навчального закладу Микола Несен говорить, що ні викладачі, ні учні не могли залишитися осторонь у такій важливій справі. На нараді було запропоновано скликати учнівський актив для участі в даній акції. Адже що найдорожче в нашому житті – це саме життя. І ми повинні працювати для його забезпечення і збереження. Після того, як міська влада на чолі з Олегом Бабаєвим почала створювати належні умови для хворих, на заклик зібрати кошти для онкодиспансеру відгукнулися усі без винятку учні і викладачі училища, говорить Микола Несен. Їхніми зусиллями було зібрано понад 7 тисяч гривень, які минулого четверга, 9 лютого, урочисто передали керівнику онкодиспансеру Володимиру Севідову. Проте збір коштів у ВПУ №7 продовжується. Нагадаємо, для придбання даного устаткування необхідно більше 300 тисяч гривень.

ЩИРІ ВІТАННЯ ДОБРІЙ ЛЮДИНІ!

До депутатів, які ніколи не забувають про інтереси свого округу та переймаються проблемами виборців, належить і Микола Ляпун. Депутат та його помічники регулярно проводять прийом виборців, сприяють розв‘язанню нагальних питань, дбають про благоустрій території округу, опікуються його інфраструктурою тощо. 10 лютого Микола Ляпун відзначив свій День народження. Передаючи вітання від колег та товаришів Миколи Миколайовича, його виборців, редакція «AV» щиро поздоровляє іменинника, бажає йому наснаги, міцного здоров‘я та довгих років життя!

Зібрані кошти Микола Несен (у центрі) передав головному лікареві онкодиспансеру Володимиру Севідову (ліворуч)


ГРОМАДА

№7 [575] 16 лютого 2012 року

ПЕРСПЕКТИВИ

МЕДИЧНОЇ

ГАЛУЗІ ВІДКРИЮТЬ ХОСПІС

У вересні 2012 року в Кременчуці мають відкрити хоспіс для невиліковних хворих на 25 ліжок. Цього буде цілком достатньо для нашого регіону. Про це повідомив віце-мер Віктор Калашник. Упродовж місяця будуть завершені проектні роботи. За підрахунками фахівців, відкриття хоспісу обійдеться місту приблизно в 2,5 мільйони гривень. Він стане першим у Полтавській області і третім в Україні. Кременчужани вивчали досвід і принципи роботи хоспісу у Львові. Заступник міського голови Віктор Калашник, керівник міського відділу охорони здоров’я Валерій Литвиненко і головний лікар 2-ої міської лікарні Віктор Севастян їздили туди переймати досвід. Вони відзначили, що у львівському хоспісі умови з догляду за невиліковними хворими максимально наближені до домашніх, а головне – немає специфічного запаху. За пацієнтами цілодобово доглядають санітари, їм надаються послуги юристів, їх відвідують волонтери і представники релігійних організацій і громад. Палати пацієнтів постійно відкриті для їх ро-

ЗАСТУПНИК МЕРА ВІКТОР КАЛАШНИК ПРОВІВ ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЮ

дичів і близьких та знайомих. Віктор Калашник упевнений, що з появою хоспісу в Кременчуці повинні вирішитися багато проблем, наприклад, безперервні виклики «швидкої допомоги» до хворого. Уся медична допомога і соціальна також буде на місці.

НАДІЯ НА ІНТЕРНІВ

А в поліклініках не вистачає половини лікарів, при тому, що значна частина тих, хто працює, є пенсіонерами, зазначає начальник міського управління охорони здоров’я Валерій Литвиненко. Фінансування медичної галузі найнижча, середня заробітна плата тут складає 1700 гривень. Кременчук потребує близько 270 медпрацівників. Найбільший кадровий голод зазнає сімейна медицина, педіатрія та станція «швидкої допомоги». Проте дану проблему не вдасться швидко розв’язати. Такої спеціалізації, як сімейний лікар, у вищих медичних навчальних закладах просто немає. Хоча майбутня реформа охорони здоров’я побудована саме на тому, що ця категорія лікарів обслуговуватиме 80% хворих. А решта медиків

– вузькопрофільної спеціалізації, до яких направлятиме сімейний лікар. За словами Валерія Литвиненка, нестачу кадрів у Кременчуці вирішуватимуть за допомогою інтернів, яких заохочуватимуть житлом. Однак цей процес йде доволі повільно. Минулого року вдалося залучити до нашого міста всього трьох інтернів. А вже на 2012 рік їх планується працевлаштувати на порядок більше.

У ПЕРШІЙ ЛІКАРНІ ЛІКУВАТИМУТЬ КАТАРАКТУ

До цього часу операції з видалення катаракти проводили лише у поліклініках Укртатнафти та Автозаводській. Як повідомив начальник відділу охорони здоров’я Валерій Литвиненко, нещодавно в офтальмологічному відділенні 1-ої лікарні встановили сучасний апарат, за допомогою якого можна робити операції на очах. Лікувати хворих хірургічним методом планують почати вже за тиждень - два. Устаткування придбали не за бюджетні гроші. Операція для хворих на катаракту коштуватиме дешевше, ніж у приватних медичних закладах.

МОЖЛИВІ КАДРОВІ ЗМІНИ

Віктор Калашник та Валерій Литвиненко під час прес-конференції

Про це на прес-конференції повідомив заступник міського голови Віктор Калашник. Це, перш за все, стосується тих посадовців, які не навчилися працювати в нинішніх умовах, не є генераторами нових ідей, не впроваджують у життя новий підхід до справи, що неодмінно повинно йти на користь кременчужанам. Після закінчення контрактів, які підписали головні лікарі з міською владою на півроку - рік, можливі кадрові зміни, зазначив посадовець. Він не назвав, конкретно кого це стосується.

НАСЛІДИВ У КРИМУ НА 3,7 МЛН. ГРИВЕНЬ? Ставленик колишнього прем’єра Криму Микола Порицький (відомий кременчужанам як заступник колишнього мера Миколи Глухова) наніс житлово-комунальному господарству автономної республіки 3,7 млн. збитку, - стверджує місцеве видання «Новий Регіон». Кримські ревізори виявили в Міністерстві регіонального розвитку і житлово-комунального господарства автономії втрати на суму 3,7 млн. грн. Нестачі, незаконні витрати і відчуження майна відбувалися саме під час керівництва міністерством нинішнього віцемера Сімферополя Миколи Порицького. Як повідомляє прес-служба Держфінінспекції Криму, в ході ревізії МінЖКГ за період з 1 квітня 2010 по 31 серпня 2011 років виявлені порушення фінансово-господарської діяльності на 3,7 млн. грн. Так, під час перевірки використання бюджетних коштів, виділених для здійснення ремонтно-будівельних робіт на об’єктах житлово-комунального господарства, виявлено завищення підрядниками вартості і обсягів робіт. «Втрати державного і місцевого бюджетів від завищення оплати робіт складають 832,6 тис. грн.», – йдеться у повідомленні. Крім того, міністерство допустило незаконне відчуження майна загальною вартістю 577,3 тис. грн. Без дозволу Верховної Ради Криму (на підставі власного наказу) колишній міністр житловокомунального господарства у вересні 2010 року передав у власність водоканалу Керчі об’єкт незавершеного будівництва «Водопостачання м. Ялти з Ви-

линського водозабору в посушливі роки. Матеріальний збиток не відшкодований досі». Інвентаризацією, проведеною на чотирьох об’єктах незавершеного будівництва у рамках ревізії МінЖКГ, виявлена нестача сталевих труб, устаткування, насосів, вентилів, клапанів та інших цінностей на суму 204,5 тис. грн. Як з’ясувалося під час ревізії, колишнє керівництво МінЖКГ не освоїло засобів Стабілізаційного фонду України. У 2010 році для реалізації Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ і програми «Питна вода України» зі стабілізаційного фонду було виділено 2 млн. грн. Згідно з угодою між міністерством і ЗАТ «Кримська ПМК-238» гроші призначалися для придбання і налаштування устаткування на об’єкті «Міні-ГЕС» на Партизанському водосховищі. Вказана сума надійшла на рахунки підрядника в чітко встановлені договором терміни. Але на момент проведення ревізії на об’єкті не було ні устаткування, ні фінансових ресурсів. «При цьому міністерство не скористалося своїм правом і своєчасно не зажадало повернення бюджетних коштів і не стало нараховувати пеню за невиконання умов договору. Недотримання умов договору, окрім втрати бюджетних ко-

штів, призвело до недоотримання бюджетом пені на суму 78,3 тис. грн.», – відзначили в держфінінспекції. Частково повернути нестачу вдалося в ході ревізії. Незважаючи на це, за результатами ревізії на посадовців МінЖКГ складено два протоколи про адміністративне правопорушення. Матеріали ревізії передані в прокуратуру Криму. Нагадаємо, що до свого приїзду в Крим у 2010 році і до посади міністра ЖКГ Порицький був заступником колишнього мера Кременчука Миколи Глухова і курирував галузь ЖКГ. Причини свого звільнення Порицький не пояснював. На посаді кременчуцького віцемера він запам’ятався, зокрема, тим, що сприяв облаштуванню незаконного звалища у Великій Кохнівці та активною підтримкою скандальновідомого екскерівника комбінату ритуальних послуг Дедюріна.

AV

17 лютого 2012 року, о 17-00, в ПК «Кредмаш» відбудуться урочисті заходи, присвячені ХIV річниці від дня заснування Кременчуцької міської організації Партії регіонів.

ПОВІДОМЛЕННЯ Щочетверга, з 13 до 16 години, працює Громадська приймальня депутата Кременчуцької міської ради

Бугайчука Віктора Михайловича

(ВО «Свобода») за адресою вул.Красіна,6. Т. (0536) 79 98 95, моб. (050) 327 84 67 email:radadurectoriv@ukr.net

Коротко про головне ГЗК ПОДАРУВАВ ПЕРШІЙ ЛІКАРНІ ХІРУРГІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ

Днями новою медичною апаратурою поповнилося хірургічне відділення 1-ої міської лікарні, яке цьому лікарняному закладу подарував Благодійний фонд Полтавського ГЗК. Відтепер завдяки цій апаратурі з’явилася можливість зробити значний крок уперед у хірургічному напрямі - проводити лапароскопічні операції на різних внутрішніх органах. Вартість подарунку – 260 тисяч гривень. Як зауважив Мирослав Ушій - головний лікар хірургічного відділення 1–ої міської лікарні, який вже працює із відповідним обладнанням, перевагою лапароскопічних операцій є те, що вони безшовні та супроводжуються малою втратою крові. Хірург також відмітив, що завдяки лапароскопічній стійці та додатковому до неї обладнанню хірург при проведенні операції втрачає менше часу, а також тримає під постійним візуальним контролем місце хірургічного втручання. Мирослав Ушій наголосив, що після лапароскопічних операцій пацієнти швидше одужують та легше переносять післяопераційний період.

У КРЮКОВІ НАВОДЯТЬ ЛАД З ГАРАЖНИМИ КООПЕРАТИВАМИ

На виконання розпорядження першого віце-мера Андрія Погрібного протягом останніх двох тижнів у Крюківському райвиконкомі проводилась робота з головами 28 автогаражних кооперативів району. Основна мета - систематизувати діяльність кооперативів, визначити їх актуальні проблемні питання, - повідомляє прес-служба районної ради. За словами завідувача відділу архітектури, земельних відносин та комунального майна Ірини Тишевич, проблеми членів автогаражних кооперативів мають схожий між собою характер. Серед головних проблем – несплата або невчасна плата за користування гаражем, нецільове використання приміщень площ гаражів, тобто влаштування автомайстерні, пунктів прийому металобрухту тощо. З іншого боку є претензії і до голів автогаражних кооперативів - це, зокрема, відсутність або неправильне оформлення відповідних документів на право користування землею. За підсумками детальний аналіз цієї роботи буде направлений до міськвиконкому для визначення згідно з чинним законодавством подальших шляхів врегулювання питання оформлення документів щодо автогаражних кооперативів.

ПІДВИЩУЮТЬСЯ ТАРИФИ НА ВОДУ

КП «Міськводоканал» повідомило про підвищення з 1 березня цього року тарифів на воду та водовідведення. Так, один кубометр централізованого водопостачання обходитиметься у 2,48 грн., водовідведення (каналізація) 2,32 грн.

НА ГРВІ ТА ГРИП НАЙБІЛЬШЕ НЕЗДУЖАЮТЬ ДІТИ

На Полтавщині серед хворих на ГРВІ та грип більше половини становлять діти. Серед них – 25,6% школярі, - повідомили в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій ОДА. Показник же захворюваності населення на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області не сягає епідпорогового рівня. Він нижче його на 53,9%. Перевищення епідпорогового рівня в жодному місті та районі області не зафіксували.

ОБІГРІЛОСЯ МАЙЖЕ 400 КРЕМЕНЧУЖАН

Останнім часом щось гарних новин про Миколу не чути...

3

Під час морозів у двох кременчуцьких мобільних пунктах обігріву допомога надана майже 400 громадянам, серед яких більшість є особами без постійного місця проживання. У місті працювали два мобільні пункти обігріву (біля «Амстору» та на Московській) і ще один у приміщенні залізничного вокзалу. В усіх трьох пунктах були створені умови для обігріву та годування людей, а також забезпечено запас теплого одягу для передачі безхатченкам.


4

AV

СУСПІЛЬСТВО

Кримінал ПОНОЖОВЩИНА В АРАРАТІ

12 лютого, близько опівночі, в кафе-барі «Арарат» зав’язалася бійка із застосуванням холодної зброї. Як повідомила прес-служба МВС, вночі на пульт Державної служби охорони Автозаводського району надійшов сигнал про виклик міліції. Наряд прибув на місце за лічені хвилини. Але поножовщина вже мала криваві наслідки. З’ясувалося, що 26-річний чоловік вступив у суперечку з двома братами, які відпочивали у нічному закладі. Розійтися, порозумівшись, не вдалося, суперечка переросла у бійку. Чоловік наніс ножем одному з братів 7 колоторізаних ран у спину та грудну клітку з пошкодженням легенів, а також порізав вухо. 23-річного потерпілого доставили в реанімаційне відділення 2-ої міськлікарні. Зараз він знаходиться у вкрай важкому стані. Інший брат отримав незначні тілесні ушкодження. Підозрюваного затримали. Зараз він знаходиться в ізоляторі тимчасового утримання Кременчука. За ознаками злочину, передбаченого ст.15 і ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України (замах на вбивство) відносно нападника порушено кримінальну справу. За посягання на життя іншої людини хлопцеві загрожує від 7 до 15 років в’язниці. Розпочато досудове слідство.

ЧОЛОВІК ВИСТРИБНУВ З ВІКНА СЬОМОГО ПОВЕРХУ

Повідомлення про те, що людина вистрибнула із вікна багатоповерхівки на вулиці Миру, 17, правоохоронці отримали 12 лютого. На місці пригоди виявилося, що рахунки із життям звів 35–річний чоловік. Він вистрибнув з вікна під’їзду, яке розташоване між 7 і 8 поверхами. Що спонукало його до таких дій, наразі з’ясовують. Швидше за все, через сварку з дружиною, припускають правоохоронці. Тим паче, будучи напідпитку. У 2012 році це вже третє самогубство. Всі, хто здійснив суїцид – чоловіки. У неділю, 12 лютого, на третьому поверсі адміністративного корпусу ПАТ «ВЕПР» виникла пожежа. Не виключено, що джерело вогню було у приймальній, повідомляє МНС. Вогонь знищив офісні меблі, оргтехніку, вікно та двері приймальної, бухгалтерії та кабінету директора, пошкоджено стіни та стелю на площі 10 кв. м. Збитки та причина пожежі встановлюються. Врятовано будівлю адміністративного корпусу на суму 500 000 грн.

ФАНТРИБУНУ Кременчук під час ЄВРО -2012 може долучитися до соціального проекту фан-трибуна «Давай разом!». Про це повідомили у прес-службі міської ради Кременчука. Цей проект передбачає організацію масових заходів з метою популяризації футболу, здорового способу життя, розширення міжкультурних зв’язків та популяризації сімейних цінностей. Проект спрямований на створення атмосфери футбольного свята у містах, що не приймають чемпіонат Євро-2012. Організатором заходу є компанія «Емоушен-лаб». Під час футбольного чемпіонату в Кременчуці встановлять фан-зону на одній із площ міста. Як можливий варіант наразі розглядають площу Незалежності. Вона працюватиме з 9-ої години ранку до завершення трансляції футбольних матчів у рамках Євро-2012. У фан-зоні планують розмістити зони громадського харчування, зони відпо-

Вболівати за улюблені команди кременчужани та гості міста будуть на площі Незалежності чинку, футбольні та ігрові майданчики, де кременчужани зможуть не тільки вболівати за улюблену футбольну команду, а й розважитися разом з дітьми. Організатори обіцяють проведення ди-

тячих, сімейних та розважальних програм. Бюджетні кошти на організацію та проведення заходу витрачати не будуть. Усі витрати беруть на себе спонсори.

У КРЕМЕНЧУЦЬКІЙ КОЛОНІЇ НЕПОВНОЛІТНІХ ВИХОВУЮТЬ УЖЕ 60 РОКІВ

НАЙРОЗУМНІШІ!

У ГЛОБИНОМУ ПЕНСІОНЕР ВЛАШТУВАВ У СЕБЕ ВДОМА ІГРОВИЙ БІЗНЕС

Міліції про підпільний бізнес чоловіка повідомило місцеве населення. 63-річний пенсіонер встановив у власній літній кухні чотири гральні автомати. Протягом останніх шести місяців до його оселі пограти в азартні ігри сходилися жителі Глобиного та сусідніх сіл. Коли до «круп’є» міліціонери прийшли з обшуком, вони застали там під час гри чотирьох відвідувачів віком до 30ти років. Наразі гральні автомати вилучені. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч.1 ст. 203-2 Кримінального кодексу України – заняття гральним бізнесом. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді сплати штрафу в сумі від 170 000 до 680 000 гривень з конфіскацією грального обладнання. У пенсіонера на утриманні перебуває 35-річна дружина та 10-річний син.

КИДАЛОВО НА АВТІКИ НЕ ПРОЙШЛО

10 лютого працівники управління боротьби з економічною злочинністю встановили особи чотирьох чоловік, які ще наприкінці минулого року прокрутили аферу, заволодівши майже мільйоном гривень у потенційного покупця транспортних засобів. Зловмисниками виявилися 38-річний і 41-річний мешканці Кременчука (обидва ніде не працюють, а старший уже був раніше засуджений) та 31-річний і 29-річний мешканці Семенівки (менший – непрацюючий, а інший – приватний підприємець). Чоловіки уклали із покупцем від імені семенівського підприємця договори на поставку неіснуючих п’ятьох автомобілів іноземного виробництва. Той заплатив їм 930000 гривень на виконання умов договору. Однак автівок так і не дочекався. Наразі відносно шахраїв порушено кримінальну справу.

ЗА СТАРІ БОРГИ КРЕМЕНЧУЖАНИН РОЗРАХУЄТЬСЯ СВОБОДОЮ

ДО ЄВРО2012 ВСТАНОВЛЯТЬ

ПИШАЙМОСЯ  КРЕМЕНЧУЦЬКІ ШКОЛЯРІ

ЗГОРІВ ВЕПР

№7 [575] 16 лютого 2012 року

Працівники карного розшуку міського управління міліції розкрили шахрайство трирічної давнини. Правоохоронці встановили, що в 2009 році 42-річний приватний підприємець, мешканець Кременчука, під виглядом займу грошових коштів на розвиток бізнесу та на придбання об’єктів нерухомості на території Полтавської області заволодів грошима в сумі майже 273 тисячі гривень у двох підприємців з Росії. А гроші витратив на власні потреби. Наразі за даним фактом порушено кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

10 лютого на розширеній апаратній нараді у міськвиконкомі начальник міського управління освіти Геннадій Москалик повідомив, що за словами представника Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, який брав участь у педагогічній конференції, учні загальноосвітніх навчальних закладів Кременчука мають найвищий рівень показників успішності у Полтавській області. У минулому році четверо кременчужан отримали найвищу оцінку у 200 балів. Крім цього, за словами Геннадія Москалика, Кременчук займає лідируючі позиції у Малій академії наук та на обласних і Всеукраїнських олімпіадах.

У КОГО КРАЩІ ВАЛЕНТИНКИ? 10 лютого 2012 року напередодні Дня Святого Валентина у виконкомі Кременчуцької міської ради підвели підсумки конкурсу «Моя Валентинка». Конкурсні умови не обмежували вік та фантазії учасників. Організатори конкурсу управління у справах сім‘ї, дітей та підлітків виконкому Кременчуцької міської ради відзначили, що цього року бажаючих взяти участь у конкурсі на кращий символ свята Святого Валентина збільшилося майже втричі. Комісії довелося обирати переможців між 311 учасниками. Роботи різні за жанрами, технікою виконання та об’ємами об’єднало спільне почуття - любов. Кожен учасник передав його через різні засоби художнього мистецтва, показав своє бачення любовного зізнання. Отже, у першій віковій категорії (6-9 років )призові місця розподілили таким чином: 1 місце віддали колективній роботі учнів 2-Б класу ЗОШ №12; 2 місце - Усенко Марині, учениці ЗОШ №24; 3 місце зайняла робота Білокобильської Каміли, вихованки БДЮТ. У другій віковій категорії (10-14 років) переможцями стали наступні учасники конкурсу: 1 місце - Титаренко Поліна , вихованка БДЮТ; 2 місце розподілили між собою Майборода Анастасія, учениці ЗОШ №22 та Козлов Ярослав, вихованець БДЮТ; 3 місце – у Нечай Мирона, вихованця спеціалізованої школи-інтернату та Павленко Анастасії, учениці гімназії №6. Серед найстарших конкурсантів (15-18 років) обрали лише одного переможця, ним стала Заєць Олеся, вихованка БДЮТ.

Минулими вихідними Кременчуцька виховна колонія управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області відзначила свій 60-річний ювілей. Першим ювілярів привітав начальник управління ДПтСУ в області Микола Ісаєв. Він зазначив, що виховання неповнолітніх — це справа, яка в наші дні надзвичайно актуальна й важлива, тому що це майбутнє нашої держави. Побажав працівникам колонії професійної наснаги, стабільності в роботі та вагомих здобутків у справах. Слова вітання звучали від усіх присутніх. Творчі колективи міста та талановиті працівники колонії подарували святковий настрій своїми концертними номерами. Кращих працівники відзначили грамотами, подяками та подарунками. У святкових заходах також узяли участь віце-мер міста Віталій Малецький, депутати міської ради, представники духовенства та громадськості, нинішні та колишні працівники колонії. На початку святкового концерту присутнім продемонстрували відеослайди про історію та сучасність виховної колонії. Її історія бере свій початок у перші післявоєнні роки. Перші будівлі і споруди збудували у 1947-1948 роках для пересильної тюрми, звідки відправляли засуджених у табори для відбування покарання. На сьогодні основним завданням Кременчуцької виховної колонії є виправлення засуджених, які стали на хибний шлях, формування позитивних змін, які відбуваються в особистості засуджених, та створення готовності до самокерованої поведінки. В установі функціонують кімнати релігійних конфесій міста. Їх представниками проводяться богослужіння, заняття з релігійної тематики. До того ж вихованцям надають гуманітарну та спонсорську допомогу, проводять з ними просвітницькі заходи тощо. Сама установа тісно співпрацює з громадськими організаціями міста. З вихованцями проводять заходи виховного, просвітницького, інформаційного, гуманітарного культурно-масового та фізкультурнооздоровчого характеру. Алла Торяник, старший інспектор взаємодії із ЗМІ та ЗГ управління ДПтСУ в Полтавській області


ТЕЛЯ бачення №7 [575] 16 лютого 2012 року

УТ1

06.00 «Доброе утро, Украина!» 06.20 Православный календарь. 06.35 Эксперт на связи. 06.55 Обзор прессы. 07.15 Эра бизнеса. 07.20 Неизвестное от известных. 07.25 Тема дня. 07.40 Глас народа. 07.45 М/ф. 08.15 Полезные советы. 08.30 Копилка. 09.00 Итоги недели. 10.05 «Легко быть женщиной». 10.55 М/с «Каспер. Школа страха». 11.10 Шеф-повар страны. 12.25 Армия. 12.35 Право на защиту. 13.00 Х/ф «Сказка странствий». 14.40 Окно в Америку. 15.15 EuroNews. 15.45 Деловой мир. Агросектор. 15.50 Х/ф «Братья Карамазовы». 18.55 Смешной и еще смешнее. 19.20 Музыкальные истории. Украинское барокко. 20.00 Караоке для взрослых. 20.40 Сельсовет. 20.55 Официальная хроника. 21.00 Итоги дня. 21.25 Плюс-минус. 21.30 Мир спорта. 21.35 221. Экстренный вызов. 21.50 Наше Евро. 22.20 Православная энциклопедия. 23.00 Итоги. 23.15 Спорт. 23.25 От первого лица. 23.50 Эксперт на связи. 00.15 Копилка. 01.20 М/с «Сандокан». 02.10 М/ф «Если падают звезды». 02.20 ТелеАкадемия. 03.20 Х/ф «Сказка странствий». 04.55 Д/ф «Эра спутников на радиоволнах».

КАНАЛ 1+1

07.15 М/с «Чип и Дейл: бурундукиспасатели». 10.00, 16.00 «Давай поженимся». 11.00, 17.20 Комедия «Классные мужики». 17.00 «ТСН. Особенное». 20.15, 20.55 Т/с «Интерны». 21.20 Драма «Громозека». 23.30 «Tkachenko.ua». 00.25 Триллер «Эффект бабочки». 02.25 Боевик «Черная смерть». 03.55 Мелодрама «Дом без выхода».

ИНТЕР

05.25 Т/с «Такая обычная жизнь». 07.30, 20.25 «Спорт в Подробностях». 09.10 Т/с «Возвращение Мухтара 2». 10.05, 12.15 Х/ф «Понаехали тут». 14.10 «Детективы». 14.35 «Семейный суд». 15.30 «Судебные дела». 16.20 «Жди меня». 18.10 Т/с «Кровинушка». 19.00 Т/с «Сваты 3». 20.00 «Подробности». 20.30 Т/с «Папаши». 22.30 Т/с «Военный госпиталь». 00.30 «Позаочи». 01.15 Х/ф «Паутина лжи». 03.25 «Подробности» - «Время». 03.50 Д/ф «Наказание талантом». 04.40 «Формула любви».

ICTV

05.45, 04.45 Свитанок. 06.25, 07.35 Деловые факты. 06.40 Удержаться в кресле. 07.45 Факты недели. 08.45, 12.45, 02.35 Факты. 10.25 Х/ф «Антикиллер». 13.00 Х/ф «Властелин колец: Возвращение короля». 17.35 Т/с «Менты». 18.45 Факты. Вечер. 20.25 Т/с «Ярость». 22.30 Факты. Итог дня. 22.45, 03.10 Свобода слова. 01.45 ПроЦiкаве.

НОВЫЙ КАНАЛ

04.45 Т/с «Ранетки». 06.15, 07.00 Kids` Time. 06.20 М/с «Назад в будущее». 06.45 М/с «Джуманджи». 07.05, 14.30 М/с «Приключения Джеки Чана». 07.50 Очевидец. 09.10 Т/с «Стройбатя». 10.10 Здравствуйте, я ваша мама. 11.45, 19.35 Т/с «Папины дочки». 12.50 Т/с «Третья планета от Солнца». 13.55 М/с «Аладдин». 14.45, 15.50 Teen Time. 14.50 Т/с «Дрейк и Джош». 15.55 Т/с «Кадеты». 17.55, 20.40 Т/с «Воронины». 21.50 Аферисты. 22.55 Т/с «Бальзаковский возраст, или Все мужики сво...». 00.05 Т/с «Никита». (2 категория). 01.35 Т/с «Грань». (2 категория). 02.25 Т/с «Сплетница». 03.05 Зона ночи. Культура. 03.10 Неугомонный Пантелеймон. 03.45 Райские сады гетмана Сагайдачного. 04.05 Невероятные истории Рипли.

СТБ

05.20, 14.45 «Необъяснимо, но факт». 06.05 Д/ф. 06.30, 02.05 Т/с «Адвокат». 08.30, 18.10 «Невероятная правда о звездах». 09.30 Х/ф «Небесный суд». 13.50, 19.10 Т/с «Дежурный ангел». 15.50 «Битва экстрасенсов». 18.00, 22.00 «Викна-Новости».

20.10 «Куб». 21.15, 22.25 «Танцуют все! 4». 01.20 Т/с «Доктор Хаус». 03.35 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона. ХХ столетие начинается».

ТОНИС

06.00 Мир за неделю. 06.20 Утренняя зарядка. 06.30 Ф-стиль. 07.00, 16.00 Страна советов. 08.00 Социальный статус: ваши права. 09.00, 19.00 Т/с «Адъютанты любви». 10.00, 17.00 Алло, доктор! 11.15 Х/ф «Вызываем огонь на себя». 13.40 М/ф. 14.20 Неизвестная планета. 15.15, 02.10 Пустыни мира. 17.50, 01.40 Мастер путешествий. 18.55, 21.30 Экономический пульс. 20.00 Социальный статус: ваша пенсия. 21.35 80 островов вокруг света. 22.15 Шамвари: территория диких животных. 22.40 Х/ф «Обыкновенный фашизм». 02.35 Х/ф «Сталинград». 05.45 Чудаки.

КАНАЛ УКРАИНА

06.00 Серебряный апельсин. 07.15 Т/с «Ефросинья. Продолжение», 252 с. 08.30, 14.00, 21.15 Т/с «След». 09.10 Т/с «Ментовские войны 6». 11.00 Т/с «Шаман», 5 с. 12.00, 04.30 «Пусть говорят». 13.00, 05.20 Т/с «Медвежий угол». 15.35, 02.40 Чистосердечное признание. 16.00 Федеральный судья. 17.15, 03.50 Критическая точка. 18.00 Т/с «Ефросинья. Продолжение», 253 с. 19.20 Т/с «Катина любовь», 31 с. 20.15 Т/с «Шаман», 6 с. 22.20 Х/ф «Правила съема: метод Хитча». 00.50 Х/ф «Комната страха». 03.05 Т/с «Жить будете!», 4 с.

НТН

06.00 «Уроки тетушки Совы». 06.35 «Вторая полоса». 06.40 Х/ф «В полосе прибоя». 08.25 «Легальный доход». 08.30 «Правда жизни». Предел приличного. 09.00 Д/с «Православные святые». 10.00 Т/с «CSI: Нью-Йорк». 12.00 Т/с «Детективы». 12.40 Х/ф «Запомните, меня зовут Рогозин». 15.10 Т/с «Кобра». 17.00 Х/ф «Над Тиссой». 18.30, 03.50 «Агенты влияния». 19.30 Т/с «Литейный». 20.30 Т/с «CSI: Майами». 21.30 Т/с «NCIS: охота на убийцу 8». 22.30 Т/с «Закон и порядок». 00.00 Х/ф «Охота на зверя». 02.15 «Вещественное доказательство». 04.50 «Правда жизни».

ENTERФИЛЬМ

06.00, 04.40 Саундтреки. 06.30 М/ф. 10.20 Х/ф «Завтрак на траве». 13.10 Х/ф «Белый ворон». 15.05 Х/ф «Обвиняется свадьба». 16.30 Х/ф «Кто, если не мы». 18.20 Х/ф «Повторная свадьба». 20.05 Х/ф «Неподсуден». 21.45 Х/ф «Сильные духом». 01.10 Х/ф «Гонка с преследованием». 02.40 Х/ф «Встреча перед разлукой». 04.00 Киноляпы. 05.10 Кинотрейлеры.

КИЕВСКАЯ РУСЬ

06.00, 07.00, 11.40, 05.30 М/с «Возвращение кота Сметанкина». 06.25 «День ангела». 06.30 «Граны». 06.40, 20.10, 01.30 «Качество жизни». 07.15, 12.20, 19.50 «Здоровье». 07.35 Т/с «Безумный ангел», 10 с. 10.50, 17.25, 22.05, 01.55 «Кинопроектор». 11.10 «Школа выживания». Н. Морозова. 12.40 Телеигра. 14.50, 22.30 «Ювелир». 17.05 «Успех на шпильках». 17.35, 00.30 «Сквозь призму времени». 18.05 «Криминал». 18.25 «Честь имею пригласить». В. Ивасюк. 19.15 «Архивы истории». 20.35 Т/с «Безумный ангел», 11 с. 21.35 «На сон грядущий». 21.45, 05.10 «Именно сегодня». 01.00 «Под знаком Нобеля». 02.05 «Три цвета времени». 02.35 «Акваскоп». 02.55 «Культурное пространство». 03.25 Х/ф «Каменный цветок». 04.50 «Новости криминальные».

ТЕТ

06.00 Узнай как. 06.15 М/с «Капитан Фламинго». 06.40 М/с «Приключения Дага Смешного». 07.05, 08.30 Мультик с Лунтиком. 07.35 Малыши-твойнята. 08.00 Телепузики. 09.00 Т/с «Ранетки», 157 с. 09.55 Т/с «Баффи - истребительница вампиров», 80 с. 10.45 Comedy Woman. 11.35 Косметический ремонт. 12.05, 18.40 Даешь молодежь! 12.30 «Одна за всех». 13.00, 17.40 Т/с «Кто в доме хозяин?» 13.30, 18.10 Т/с «Моя прекрасная няня».

ПОНЕДІЛОК, 20 ЛЮТОГО 13.55 Дом 2. 14.50 Т/с «Ранетки», 158 с. 15.45 УТЕТа папа! 16.15, 21.00 Т/с «Универ». 19.10, 20.35 Т/с «Универ. Новая общага». 19.35 Одна за всех. 20.05 Т/с «Зайцев+1». 23.00 Т/с «Пристанище», 6 с. 23.50 Дурнев+1. 00.20 Х/ф «Ясновидящая».

ТВI

06.30 Голос верующего. 07.00 Утро с ТВi. 10.00, 16.00 Сегодня. Итоги. 11.00 Как уходили кумиры. Е. Моргунов. 11.30 Ювелир ТВ. 13.00 Повестка дня. Стивен Фрай и Большое американское нефтяное пятно. 14.45 Совершенно секретно. Красный инквизитор. Смерть Вышинского. 17.00 Криминальная Россия. 18.30 Мустафа Найем. О главном. 18.50, 22.30 ЖЗЛ. Ширак, жизнь в политике. 20.00 Как уходили кумиры. Г. Товстоногов. 20.30 «Сегодня». 21.14 Виталий Портников. Откровенно. 21.30 Знак восклицания! 00.15 Неделя моды. 00.45 Клуб эротики. 02.45 КлубНички. 04.30 Х/ф «Галка».

НТВ

03.55 «НТВ утром». 06.30 Т/с «Морские дьяволы». 08.55 «До суда». 10.00 Суд присяжных. 11.25 Т/с «Супруги». 14.25 «Прокурорская проверка». 15.40 «Говорим и показываем». 17.30 Т/с «Чужой район». 19.25 Боевик «Кодекс чести». 21.15 Сегодня. Итоги. 21.35 Честный понедельник. 22.25 «Школа злословия». Яков Гордин. 23.10 Главная дорога. 23.45 Центр помощи «Анастасия». 00.35 «В зоне особого риска». 01.10 Т/с «Холм одного дерева». 02.55-03.55 Т/с «Молодые и злые».

НТВМИР

03.55 «НТВ утром». 06.40 «Таинственная Россия. Рязанская область. Огнем и мечом?» 08.25 Александр Журбин. Мелодии на память. 09.05 «Программа «Максимум. Расследования, которые касаются каждого». 10.05 «Русские сенсации». 11.35 Т/с «Супруги». «Убийство адвоката». «Киллер». 13.25 «Музыкальные истории». 14.30 «До суда». 15.30 Суд присяжных. 17.30 «Прокурорская проверка». 18.35 «Говорим и показываем». 19.25 Т/с «Москва. Центральный округ 3». «Фильм, фильм, фильм», 1 и 2 с. 21.15 «Сегодня. Итоги». 21.40 Т/с «Кодекс чести». «Секретное оружие», 1 и 2 с. 23.30 Своя игра. 00.20 Честный понедельник. 01.10 Т/с «Объявлен в розыск», 5 с. 02.05 Т/с «Морские дьяволы». «Точка возврата». «Маяк». 03.45 «Смех с доставкой на дом».

ПЕРВЫЙ КАНАЛ

03.05 Телеканал «Доброе утро!» 07.20 «Контрольная закупка». 07.50 «Жить здорово!» 08.50 «Право на защиту». 10.20 «Модный приговор». 11.20 «Понять. Простить». 12.00 Другие новости. 12.20 «Хочу знать». 13.20 Т/с «Обручальное кольцо». 15.05 «Свобода и справедливость». 16.00 Вечерние новости. 16.15 Выборы-2012. 16.50 «Давай поженимся!» 17.55 «Пусть говорят». 19.00 «Время». 19.30 Т/с «Московский дворик». 20.30 «О Москве, слезах и Вере Алентовой». 21.35 «Познер». 22.35 Ночные новости. 22.55 Т/с «Белый воротничок». 23.45, 01.05 Х/ф «Игры джентльменов». 01.50 «Хочу знать» с М. Ширвиндтом. ПЕРВЫЙ КАНАЛ. УКРАИНА

05.05 Телеканал «Доброе утро!» 09.15 «Контрольная закупка». 09.45 «Жить здорово!» 10.55 «Право на защиту». 12.15, 04.05 «Модный приговор». 13.15 «Понять. Простить». 14.00 Другие новости. 14.20, 02.40 «Хочу знать». 15.15 «След». 16.05 «Поле чудес». 17.05, 01.05 «Свобода и справедливость» с А. Макаровым. 18.15 Выборы-2012. 18.45, 03.10 «Давай поженимся!» 19.50, 01.50 «Пусть говорят». 21.00 «Время». 21.30 Т/с «Московский дворик». 22.35 «О Москве, слезах и Вере Алентовой». 23.45 «Познер». 00.50 Ночные новости.

К1

06.00 «Утро на К1». 07.05 Д/ф «День акулы». 08.00 Х/ф «Каспер. Возвращение». 09.50 Х/ф «Два билета в Венецию». 11.45 Х/ф «Жандарм из Сен-Тропе». 13.45 Х/ф «Питер Пэн». 15.45 Х/ф «Больше, чем любовь». 17.50 Х/ф «Война миров». 20.00 «Истории большого города.

Красота на экспорт». 21.00 «Большая разница». 22.05 Т/с «Отчаянные домохозяйки». 23.00 Т/с «Сверхъестественное». 23.50 Т/с «Медиум». 00.40 Т/с «Менталист». 01.20 «КВН». 03.50 «Ночная жизнь».

ДЕТСКИЙ КАНАЛ

22.00 Х/ф «Бессмертная тетушка». 23.40 Т/с «Мерлин 2», 11 с. 00.20 Т/с «Ералаш», 99 с. 00.30, 06.10, 18.25 «Творческие мастерские». 00.45 М/ф «Ель». 00.55 Т/с «Дракончик и его друзья». 01.20, 07.25, 13.30 «Мы делаем Ералаш». 01.45 Т/с «Ералаш», 102 с. 01.55, 08.05 «Рукастики». 02.15 М/с «КОАПП. Самая скорая помощь». 02.25 М/с «КОАПП. Симбиоз». 02.35 М/с «Пеппи Длинный Чулок», 4 с. 03.00 Т/с «Зак и секретные материалы 2», 40 с. 03.25 Х/ф «Волшебный амулет. Кавалан». 04.45 М/ф «Клад кота Леопольда». 05.00, 12.00, 19.00 «Занзи в большом городе». 05.30, 12.30, 19.30 Т/с «Зверята». 06.00 Т/с «Ералаш», 101 с. 06.25, 06.40, 18.45 «Готовим с мамой». 06.50 М/ф «Зайчишка заблудился». 07.00 Т/с «Дракончик и его друзья»». 07.55 Т/с «Ералаш», 104 с. 08.15 М/с «КОАПП. Сонное царство». 08.35 М/с «Приключения капитана Врунгеля». 08.55 М/с «Пеппи Длинный Чулок», 5 с. 09.25 Т/с «Зак и секретные материалы 2», 41 с. 09.55 Х/ф «Лиза и саблезубый тигр». 11.25 «Испытай себя». 13.00 Т/с «Друзья ангелов», 30 с. 13.10 М/с «Приключения Компаса и Будильника», 17 с. 14.00 Т/с «Ералаш», 106 с. 14.15 М/с «КОАПП. Черный заяц». 14.35 М/с «Приключения капитана Врунгеля», 7 с. 14.45 М/ф «Крошка Енот». 15.00 М/с «Пеппи Длинный Чулок», 6 с. 15.30 Т/с «Зак и секретные материалы 2», 42 с. 16.00 Х/ф «Головастик и кит». 17.30 Т/с «Мерлин 2», 12 с. 18.15 Т/с «Ералаш». 20.20 М/с «КОАПП. Пробег». 20.45 М/с «Приключения капитана Врунгеля», 4 с. 21.00 М/с «Пеппи Длинный Чулок», 3 с. 21.30 Т/с «Зак и секретные материалы 2», 39 с.

РУССКИЙ ИЛЛЮЗИОН

22.55 Т/с «Умножающий печаль», 6 с. 00.00 Х/ф «Хочу тебе сказать». 00.30 Т/с «Умножающий печаль». 03.05 Х/ф «Покушение». 03.35 Т/с «Умножающий печаль». 06.15 Х/ф «Пес, сметана и труба». 06.45 Х/ф «Не валяй дурака». 08.30 Х/ф «Странник». 10.25 Х/ф «Садовник». 12.00 Х/ф «Дом, который построил Свифт». 14.50 Х/ф «Преданный друг». 16.15 Х/ф «Мы, нижеподписавшиеся». 18.50 Х/ф «Сердце не камень». 21.10 Х/ф «Не сошлись характерами».

ТРК КИЕВ

06.30 «Столица». 07.30, 03.00 «Музыкальная программа». 08.00 «СТН-спорт-еженедельник». 08.45, 16.55, 23.50 «Мир бизнеса». 08.50, 11.05, 01.50, 05.00 «Мультляндия». 10.15 «Полнота радости жизни». 13.20, 00.00 «Общественная приемная». 15.10 «В гостях у Д. Гордона». 16.10 «В центре внимания». 17.45, 22.25 Т/с «Инспектор Деррик». 19.20, 20.50 «Городская стража». 19.30 «Столица» с О. Поповым». 21.25, 01.00 «В гостях у Д. Гордона».

БЕЛАРУСЬТВ

04.05 В центре внимания. 06.30, 07.30, 17.30 Деловая жизнь. 08.10 Новости погоды. 08.35 Вокруг планеты. 09.15 Репортер «Белорусского времечка». 09.55, 18.55 Т/с «Жаркий лед». 10.45, 00.55 Права человека. 11.10 Диалоги о цивилизации. 11.40 Арсенал. 12.05 Здоровье. 12.55 Беларусь 24. События недели. 14.10, 17.20 Новости региона. 14.25 Клуб редакторов. 15.05, 01.35 Коробка передач. 15.35 Х/ф «Вам - задание». 17.35, 02.10 24 вопроса. Объективконференция. 18.05 Т/с «Отряд». (Россия - Украина). 19.35, 00.35 Арена. 20.00 Панорама. 20.40 День спорта. 20.50 Командировка. 21.05 Форум. 22.00 Фортификация. 22.35, 03.05 Белорусское времечко. 23.40 Т/с «Последний кордон», 1 с. 01.10 Кинопробы. 02.35 Д/ф «Город тысячи огней: сеульские ночи». (Республика Корея - Корея).

ТВ21

08.00, 16.00, 00.00 Драма «Эль Греко». (Испания - Венгрия). 09.55, 17.55, 01.55 Драма «Лето на балконе». (Германия). 11.50, 19.50, 03.50 Х/ф «Апокалипсис». (США). 14.10, 22.10, 06.10 Триллер «Беспорядок». (США).

КИНОКЛУБ

05.00 «Плюс кино». 05.30, 17.10 Мелодрама «Интимный

AV

разговор». (США). 07.15 Драма «Сансет Бульвар». 09.10, 01.05 Триллер «Шарада». 11.05, 03.00 Мелодрама «Сумасшедшее сердце». (США). 13.00 Драма «8 1/2». 15.20 Драма «Сокровище». (США). 19.00 Драма «Вердикт». (США). 21.15 Х/ф «Детки в порядке». (США). 23.05 Драма «Месть».

РТРПЛАНЕТА

06.00 «Утро России». 10.05, 04.30 Х/ф «Жду и надеюсь», 1 с. 11.10 М/ф. 11.30 Д/с «От 0 до 80. Симон Шноль». 12.30 Т/с «Маршрут милосердия». 13.15 «Мой серебряный шар. Нина Усатова». 14.30 Местное время. Вести - Москва. 14.50 «Комната смеха». 15.35 «С новым домом!» 16.25 «О самом главном». 17.10, 02.55 Т/с «Ефросинья. Продолжение». 18.45, 03.40 Т/с «Институт благородных девиц». 19.35 «Прямой эфир». 20.30 Т/с «Тропинка вдоль реки». 22.05 Т/с «По горячим следам». 22.50 «Городок». 23.40 «Вести +». 23.55 «Тем временем». 00.40 Новости культуры. 01.05 Т/с «Судьбы загадочное завтра». 01.50 Вести.ru. 05.45 Вести - Спорт.

TVCI

06.00 «Настроение». 08.10, 14.45 «Энциклопедия». Фернан Магеллан. 08.20 «Постскриптум». 09.00, 17.55, 01.30 М/с «Симба: корольлев». (Италия). 09.25, 16.15 Д/с «Атлас животного мира». (США). 09.50, 18.20, 00.45 Т/с «Маруся». 10.35 «В центре событий». 11.50 Х/ф «Ползет змея». 13.15 Тайны нашего кино. «Москва слезам не верит». 13.45, 20.35, 02.35 Т/с «Дело было в Гавриловке 2». 14.55, 00.00 Т/с «Путейцы». 15.40 «Деловая Москва». 16.00, 20.20 «Петровка, 38». 16.50 Д/ф «Чертова дюжина Михаила Пуговкина». 19.10, 03.45 Г. Остер «Сто вопросов к взрослому». 21.15, 05.00 Т/с «Военная разведка. Западный фронт». 22.10 «Народ хочет знать». 22.55 «Звезды московского спорта». 23.30 События. 25-й час. 01.55 Д/ф «Бесплодие: расплата за нелюбовь». 03.15 Д/ф «Музыка и краски». 04.20 А. Барыкин. Недоигранный концерт.

ОХОТА И РЫБАЛКА

04.00, 19.00 Личный опыт. 04.40, 10.00, 19.40, 01.00 Амуниция и снасти. 05.20, 12.40, 03.40 Охота и рыбалка с Д. Томасом. 05.40 Охотминимум. 05.45, 20.45 Мастер-класс. 06.10, 21.10 Экстремальная рыбалка с Р. Грином. 07.00 Охота с Леонидом Костюковым. 07.45, 22.40 Американская рыбалка. 08.25, 14.10 Альманах странствий. 08.55 Охота в Австрии. 10.30 По рыбным местам. 11.00, 02.00 Дневники большой охоты. 12.00, 03.00 Дичь и охотник. 13.00 Нахлыст. 13.40, 20.20 С удочкой в открытом океане. 14.50 Большая охота. 15.30 Рыбный стол. 15.45 Особенности охоты на Руси. 16.00 Оружие охоты. 16.40 Календарь рыболова. 17.10 Клевое место. 17.50 Охота на дикого кролика. 18.45 На крючке. 22.00 Под водой с ружьем. 23.20 Следопыт. 23.50 Как приготовить крупную дичь. 01.30 По рекам России.

ТНТ

04.00 «Необъяснимо, но факт». «Опыты над людьми». 05.00 М/с «Эй, Арнольд!», 88 с. 05.25 М/с «Покемоны: галактические битвы», 12 с. 05.55 М/с «Рога и копыта: возвращение», 27 с. 06.30 Д/ф «Шопоголики». 07.30, 08.00, 17.00, 17.30 Т/с «Универ». 08.40 М/с «Губка Боб Квадратные штаны». 09.40 М/с «Приключения Джимми Нейтрона, мальчика-гения». 10.30 М/с «Бен 10: инопланетная сила». 11.00 Т/с «Барвиха». 12.00 Т/с «Любовь на районе». 12.30 «Дом 2. Lite». 13.20 Боевик «Спасатель». (США). 16.00, 18.00 Т/с «Интерны». 16.30, 18.30 Т/с «Реальные пацаны». 19.00 Комедия «Маска». (США). 21.00, 00.55 «Дом 2. Город любви». 22.00 «Дом 2. После заката». 22.30 «Секс с А. Чеховой». 23.00 Триллер «Информаторы». 01.55, 02.25, 02.55, 03.25 Т/с «Друзья».

5

ТВЦЕНТР

04.00 «Настроение». 06.30 Выборы Президента Российской Федерации. 06.40 «Врачи». 07.25 Х/ф «Сказ про то, как царь Петр арапа женил». 09.45 «Постскриптум». 10.35 Д/ф «Глухари» из цикла «Доказательства вины». 11.25 «В центре событий». 12.45 Деловая Москва. 13.10, 15.50 Петровка, 38. 13.30 Т/с «Виола Тараканова. В мире преступных страстей». 14.30 Д/ф «Чертова дюжина Михаила Пуговкина». 16.15 Наши любимые животные. 16.40 Д/ф «Зоя Федорова. Неоконченная трагедия». 18.20 Х/ф «Черные волки», 1-3 с. 21.15 «Народ хочет знать». 22.10 События. 25-й час. 22.45 «Футбольный центр». 23.15 «Выходные на колесах». 23.45 Т/с «Пуаро Агаты Кристи». 01.35 Х/ф «Китайский сервиз». 03.30 «Звезды московского спорта».

РОССИЯ К

05.00 «Евроньюс». 08.00 «Наблюдатель». 09.15, 23.40 Т/с «Перри Мэйсон». 10.10 «Линия жизни». В. Шиловский. 11.05 Д/с «История произведений искусства». «Дух луны». История одного чуда». 11.30 Х/ф «Интимная жизнь». 13.40, 17.30, 21.30 Новости культуры. 13.50 М/с «Орсон и Оливия». 14.15 М/ф: «Желтик», «Зайчонок и муха». 14.35 Д/с «Дикая планета». (Германия). 15.00 Корифеи российской медицины. Георгий Несторович Сперанский. 15.30 «Золотой век скрипичной сонаты». И. Брамс. Исполнители - Анне-Софи Муттер (скрипка) и Ламберт Оркис (фортепиано). 16.25 Д/ф «Мировые сокровища культуры». «Шамбор. Воздушный замок из камня». (Германия). 16.40 «Русские цари». «Павел I - русский Гамлет», ч. 1. 17.45 Главная роль. 18.05 «Сати. Нескучная классика...» с М. Швыдким. 18.45 Д/ф «Георгий Данелия. Между вымыслом и реальностью». 19.25 Aсademia. В. Котляков. «География и проблема изменений климата». 1 лекция. 20.15 «Те, с которыми я... Александр Збруев», ч. 1. 20.40 «Тем временем». 21.50 Х/ф «Отчаянные романтики». 00.35-00.55 Пять каприсов Н. Паганини.

К2

06.00, 06.30, 07.00, 07.30 М/ф. 08.00, 08.20 «Суперняни». 08.50, 09.20, 09.50, 10.20, 10.50 «Семья от А до Я». 11.20 «Школа доктора Комаровского». 12.00, 12.20 «Сладкая кухня». 12.50, 13.40 «Диетологи». 14.30, 14.50 «Тайны шеф-повара». 15.20, 15.40, 22.30, 23.00 «За кадром». 16.10 «Лишние 10 лет». 17.15, 17.45, 18.30, 19.00 «Квадратный метр». 19.40 «Формула любви: Нонна Гришаева». 20.30 «За глаза: Тина Канделаки». 21.20 «За глаза: Александра Маринина». 23.20, 23.40 «Голливуд: великое возвращение».

МЕГА

06.00, 10.30 За миг до катастрофы. 06.50 Путешествие на край Вселенной, 1 с. 07.40 Путешествие на край Вселенной, 2 с. 08.30, 12.30 Разрушители мифов. 09.30 Арктика с Брюсом Перри. Гренландия. 11.30 Тюрьмы Америки. Стычки. 13.20 Top Gear. 14.20 В объятиях смерти. 15.10 Тайные знаки. Раздвоение души. 16.10 Фантастические истории. Генетика. Смерть после еды. 17.10 ОБХСС. Безжалостное правосудие. 18.00 Искатели. Петергофский тайник. 19.00 Искатели. Пираты Черного моря. 19.50 Сокровище.ua. Утраченные сокровища: Вторая мировая война. 20.40 Фантастические истории. Тайная сила камней. 21.40 Искатели. Неизвестный император России. 22.30 Арктика с Брюсом Перри. Аляска. 23.30 Тюрьмы Америки. Наука. 00.30 Игрушки для взрослых. Острова. 01.00, 02.00 Шпионы. 03.00, 04.00, 05.00 Мегамодели.

ВІЗИТ

06.00 – 12.00 Профілактика 12.00 Телешанс. 12.10 Х/ф. 13.50 М/ф. для дітей. 14/55 Д/с. 15.20 Д/ф. 15.45 Телешанс. 15.55 Д/ф. 16.05 Х/ф. 17.10 Музика на каналі. 17.40 Телешанс. 17.50 Д/с 18.45 Х/ф. 20.05 У країні казок. 20.25 Телешанс. 20.40 «Відомо за часом». Інформаційний щоденник. 21.00 Телешанс. 21.10 Т/с. 22.00 «Відомо за часом». Інформаційний щоденник. 22.20 Телешанс. 22.30 Х/ф. 00.05 «Відомо за часом». Інформаційний щоденник. 00.25 Х/ф.

27 лунный день. Нельзя употреблять алкоголь. Наиболее уязвимы в этот день голени. Могут начаться болезни лимфатической системы и крови. Донорство в этот день противопоказано. Не рекомендуется применять таблетки и другие лекарства.


СКАНВОРД

№7 [575] 16 лютого 2012 року

Астропрогноз на 20-26.02

То же, что Сантиметр и кунжут

ОВЕН (21 марта - 20 апреля) На этой неделе следует позаботиться о безопасности - своей и близких, так как возрастает вероятность получить травму. Наконец принесет плоды дело, которое вы уже считали совсем гиблым. Страдающим болезнями желудка рекомендуется исключить из своего меню соленое и острое. ТЕЛЕЦ (21 апреля - 21 мая) Неделя предвещает отказ высокопоставленных лиц поддержать вас. Во второй половине недели строже соблюдайте диету. Будет много встреч, обнадеживающих переговоров, возможно, откроются заманчивые перспективы. Вероятно достижение большого успеха в разных деловых операциях. БЛИЗНЕЦЫ (22 мая - 21 июня) Неделя в целом благоприятна. Зря не обольщайтесь и не отчаивайтесь, неудачи будут кратковременными. Постарайтесь лечь спать пораньше. Удачны коммерческие операции, возможна помощь из-за границы. РАК (22 июня - 23 июля) На этой неделе вас ждут финансовые потери все из-за вашей чрезмерной самонадеянности. Возможны деловые встречи или телефонные переговоры с друзьями или родственниками. Хороший момент для начала ремонта, переделок в квартире, покупки мебели. В конце недели хорошо размяться в тренажерном зале. ЛЕВ (24 июля - 23 августа) Неделя будет напряженной с самого начала. Возможно, у вас появится желание что-либо изменить в жизни. Возможны перебои в подаче электроэнергии. Вероятны бытовые хлопоты. ДЕВА (24 августа - 23 сентября) Эта неделя сделает супружеские отношения более гармоничными. Будьте сдержаннее - все будет зависеть от вашего умения держать себя в руках. Вас могут ждать награды или порицания, в зависимости от того, как вы действовали в прошлом. Удачно сложатся любовные и семейные отношения. ВЕСЫ (24 сентября - 23 октября) Неделя предвещает трудности в отношениях с коллегами, а также с родителями, близкими родственниками. Встреча с любимым человеком будет необыкновенно страстной. СКОРПИОН (24 октября - 22 ноября) На этой неделе будьте тише воды, ниже травы. Доверительная беседа вернет вам уверенность в своих силах. Если вы меняете работу, то есть шанс успешно оформится на новом рабочем месте или приступить к осуществлению смелого проекта. Фортуна благоволит конструкторам и архитекторам. СТРЕЛЕЦ (23 ноября - 21 декабря) Проявите мудрость и выдержку. Если в начале недели вы еще будете клевать носом, то уже к середине недели ваша внутренняя энергия начнет выплескиваться наружу. На работе, возможно, придется решать правовые и юридические вопросы, обращаться в суд. Вероятно романтическое знакомство с человеком издалека. КОЗЕРОГ (22 декабря - 20 января) На этой неделе возможны перемены. Бизнесмены смогут заключить выгодные контракты или обрести надежных партнеров. Бессознательно могут быть найдены интересные и оптимальные способы решения застарелых проблем. ВОДОЛЕЙ (21 января - 19 февраля) Стоит запланировать встречу с представителями государственных контролирующих инстанций. Известие, которое придет к вам, станет весьма неожиданным и радостным для всех домочадцев. Возможны незапланированные доходы. РЫБЫ (20 февраля - 20 марта) Неделя добавит вам волевых качеств, что поможет решить многие задачи. Возможно вы действительно получите деньги и даже не в одном месте. Повысится опасность пищевых отравлений, бытовых травм, дорожных аварий. С О

Т

В

О

Ц Н

А

У

Ж

Ответы на сканворд в № 6

Д

В

Е

Т

О

С

С

К

А

М

А

К

К

А

Э

А

С

Р

Е

Н

Т

Р

А

Д

А

Д

И

Д

О

Д

Н Т Р

О

И

О

А Д

М

П П

А

И

К

О

Н

К

А Р

О

Б

В

Р

А

К

И

О

С

Р

П

Г

А

И

Х

О

А

Р

О

Б

М

А

О С

О

А

Д Р

А

Т

Р

А

Г

Р

У

Т

А

А

С

П

К

А

Е

Ж

О

В

Н

И

К

Я Я

Л

Р

И

Л

К

Э

Р

Д

А

А

А

Е

О

Н

М

П

Е

С

Э

А

П

А

О

Р

Э

Л

Р

Е

Г С У

У

Ф Л

З

А

Р

Ы Б

О

А

С

Е

И

С

П

М

О Б

Т

М

Ю

К

М

И

Ж А

К

В

Н

У

С

И

С

С

А

А Т

О

Н

К А П

Г

О

Т

Ю

У

Т

Т

А

Р

У

Ж

Р

И

Ш

Е

Р

И

У

К

П

Е

Т

П

А

Я

Танц. движение

Гуляка

К

О

О

…Капоне

Муниципальное управление

Мужск. имя

Лиственное дерево

Накидная меховушка

Операц. система

Горючее

Тип ж/д вагона

Картина Н.Ярошенко

Колючка

Для ногтей

Мужской, женский

Персон. компьютер

Часть гитары

Плавающая колючка

"…-2"(рос. рок-группа)

"Черная акула"

Ментор у индусов

Килограмм

Сорт груши

Река в Судане

А

Н

Р

А

Житель республики Саха

Греческая буква

Атмосферные осадки

Старинный город на Волге

Сорт земляники

Египетский бог воздуха Ден. ед. Сауд. Аравии

Нота

Английский зодчий

…-клусклан

Микро

Мертвое тело.

Русский художник

Команда собаке

Песня Варум

Персонаж "Отелло"

Награда победителю

Дорожное одеяло

Вид бабочки

Пикир. бомбардировщик

Французское "да"

Хеттская богиня

Мать богов

Кто такой терапевт

Казачий стан

"Северная вобла" Президентский акт

Самая первая леди

"спонсор" Золушки

Местоимение

Мужское имя.

Сейфовый шифр

Босс

Повесть Тургенева

Мужское имя.

Язык программирования

Половина денье

Лошадиный позыв

Кожаная лодка

Женское пальто

Торговая марка

Карточная игра

Колючий сорняк

Цирковой термин

Греч. царство мертвых

Обычай у мусульман

Ядовитый кустарник

Ед. площади

Мера длины Серпантин

Пистолет Инженер Марка автомата

Везение

Приток Камы

Звено гусеницы

Корейская флейта

Река во Франции

Убыток, потеря (лат.) лев

Первая нота

На ТВ он первый

Отдых (антоним) Буква кирилицы

Удивление

Жан…Кусто

Греческая буква

Буква кирилицы

Снежный человек

Овраг Углубление в земле

Америк. писатель

Крик

Озерный осадок

Тишь и согласие

Прием в боксе

Арт. установка

Бакинский кондиционер

Однако

Ослик (мульт.)

Спутник Юпитера

Километр

Морской орел

Просто нота

Речная рыба Ни ..., ни нет

Спутник Сатурна Единица сопротивлен

… Рубинштейн

Противолод. самолет Сыр с плесенью

Рубеж

Немецкий эмбриолог

Н

Араб. щипковый инструмент

Ю

А Ж

О

В

Б

И

К

Л

И

Я

Г

О

Н

З

А

Х

Душистая подушечка

Ь Н

Ж

…-гора

Георг …

Е Т

Марка автомата

Город и порт в Японии.

Представление

Л

А

"Отменные манеры"

Большая кадка

Женское имя.

Г

Р

Крис… (певец) Между "ща" и "еры"

…-банк

Диапазон радиоволн

Греческая буква

Комнатное растение

Страна

Нота

З

И

Танк времен ВОВ

Морская шлюпка

Птица отряда казуаров

В

И

Мера площади в Др. Риме

9

Женское имя.

Женское имя

Марка Украиншампанск ская поого лит. партия

Птица на гербе США

Отдел кадров

О

Отелло

Селение в Киргизии

Баян-… (г. в Монголии)

Строительный камень

Г

И

А

В

Испанск. живописец

Акционерное общество

"…, погоди!"

Междометие

Т

Д

Словацкий Эверест

Сорт смородины

Заведующий сокращенно

А А

Л

О

Р

М

Л

Р

Мужское имя

А

М

Б

О

И

Мастер

А

И

Т

Г Р

И

О

Н О

Левый приток Уфы Пулемет Дегтярева

Т

Г

Б Е

Мужское имя. Украинская рок-группа

М

Ж

Р

Сорт моркови

О

П О

Болотное растение

Большое старание.

Злак

И

Армия

AV

Размер эл. батареи

Ген


ОФІЦІЙНО

№7 [575] 16 лютого 2012 року

ДОПОМОЖИ БРАТАМ МЕНШИМ! Кожного року на початку зими в усіх кременчуцьких школах, закладах позашкільної освіти, а також дитячоюнацьких клубах за місцем проживання оголошується акція «Допоможи братам нашим меншим». Протягом зими кременчуцькі дітлахи разом із дорослими виготовляють годівнички для птахів, розміщують їх у парках, скверах, на підвіконнях, а потім підгодовують пернатих, які не відлетіли у вирій. Зима цього року лютує не на жарт, немилосердна вона ні до людей, ні до тварин. Варто зазначити, що не зали-

ЗБІР ЗА ПЕРШУ РЕЄСТРАЦІЮ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

З 1 січня 2012 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів” від 22 грудня 2011 року №4235-VI (далі – Закон), яким установлено нові ставки деяких податків і зборів. Вказаним Законом змінено пункт 234.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2012 року №2755-VI (далі – кодекс) та підвищено ставки збору за першу реєстрацію таких транспортних засобів як: мотоцикли, легкові та вантажні автомобілі, автобуси, трактори, сідельні тягачі, автомобілі спецпризначення, судна, вертольоти і літаки. Так, з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2011 році ставки збору за першу реєстрацію транспортних засобів збільшено на 8,9%. Збір за першу реєстрацію транспортного засобу згідно з кодексом розраховується як добуток відповідної бази оподаткування, ставки збору та відповідного коефіцієнта. Розрахований збір сплачується фізичними та юридичними особами перед проведенням першої реєстрації транспортних засобів в Україні за місцем реєстрації транспортних засобів. Відділ майнових податків Кременчуцької ОДПІ

шаються представники фауни нашого міста без уваги до себе. Організатори акції «Допоможи братам нашим меншим» - управління у справах сім‘ї, дітей та молоді виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, міське управління освіти відзначають, що коло благодійників, які допомагають тваринам і птахам, стало набагато ширшим. Цього року її учасниками стали не тільки діти шкільного віку, до неї також долучилися вихованці дошкільних закладів і пересічні кременчужани. Всі вони чітко усвідомлюють, що не можна стояти осторонь чужих

рушенням слідкує покарання. І сплатити за рахунками все одно доведеться... Примітка 1. За неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням касових апаратів, на порушника чекає відповідальність у вигляді десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 170 грн. (пункт 9 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95-ВР запрацює з 1 липня 2012 року). Примітка 2. Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95ВР визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Відсутність її тягне за собою накладення штрафу у розмірі 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. Відділ контролю за суб’єктами господарювання, що здійснюють розрахунки в готівковій формі Кременчуцької ОДПІ

ПОВІР У СЕБЕ І В ТЕБЕ ПОВІРЯТЬ ІНШІ!

курсною комісією до 29.02.2012 р. за адресами, що вказані вище. 4. Вимоги до робіт учасників фестивалю творчих робіт - в фестивалі беруть участь творчі роботи, виконані в довільній формі; - кожна робота має бути оригінальною та не дублювати інші роботи; - обов’язково повинні бути наявними

ГРУЗОПЕРЕВОЗКИ ПО ГОРОДУ И УКРАИНЕ 1.5т. ГАЗель-борт-тент 2*3*1.5м. 2пас. места. перевозка мебели, домашних вещей, пианино, вывоз строй (мусора в мешках), доставка строй материала и др. грузов. услуги грузчиков, в любое время. недорого. т. 0972229825, 782853, 0503044943.

НЕРУХОМІСТЬ

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ФЕСТИВАЛЬ ТВОРЧИХ РОБІТ

1. Загальні положення Фестиваль творчих робіт „Повір у себе і в тебе повірять інші!” проводиться з метою формування світогляду у дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями та виховання у них відчуття прекрасного через створення власноруч творчих робіт. Учасникам надається можливість для проявлення власних талантів та здібностей. 2. Організатор фестивалю Організатором фестивалю творчих робіт є Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Радянська, 15/4, тел. 3-21-50, 3-01-91) та управління у справах сім`ї, дітей та молоді, (пл. Перемоги, 2). 3. Умови участі у фестивалі Участь у фестивалі творчих робіт можуть брати діти та молодь з обмеженими фізичними можливостями віком від 7 до 18 років. Можуть надаватися роботи, виконані в різних техніках та різними засобами. Роботи приймаються кон-

13

Приватні оголошення

проблем, тому підгодовують, зігрівають як можуть безпомічних пернатих у лютий холод. Зокрема, шефство над птахами та тваринками, які мешкають у Придніпровському парку, взяли працівники виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Щодня вони слідкують за тим, щоб кожна годівничка була повною на пташині ласощі. Шановні кременчужани! Якщо ви маєте щире, добре серце та не можете залишитися байдужими до долі тваринного світу, приєднуйтеся до акції «Допоможіть братам нашим меншим»!

ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ Незважаючи на те, що з початку минулого року фактичні перевірки не проводяться, податківцями міста постійно здійснюється аналіз поданої суб’єктами господарювання звітності, за допомогою якого виявляються порушники податкового законодавства. Інспекторами відділу контролю за суб’єктами господарювання, що здійснюють розрахунки в готівковій формі, нещодавно було проаналізовано стан звітності одного з підприємців м. Кременчука та проведено перевірку хронометраж здійснення ним розрахункових операцій. В ході проведення перевірки було встановлено, що підприємець, порушуючи законодавство, не видавав розрахункових документів споживачу та не проводив суму покупки через РРО. Також виявлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО. Порушено і порядок використання торгових патентів. Порушника чекає фінансова відповідальність у вигляді штрафу на суму більше 11 тис. грн. Тож, можливо, не варто спокушати долю і перевіряти її на удачу. Адже приховане завжди стає явним. І за по-

AV

відомості про автора роботи - паспорт роботи: а) повністю вказати прізвище та ініціали; б) дату та рік народження; в) адресу; г) контактний телефон; - кожна робота повинна мати свою оригінальну назву. 5. Порядок проведення фестивалю Фестиваль буде проводитися в три етапи: І етап – оголошення конкурсу (01.02.2012 року); ІІ етап – прийом робіт, поданих на конкурс (до 29.02.2012 року); ІІІ етап – нагородження переможців (02.03.2012 року). 6. Нагородження переможців Нагородження переможців фестивалю відбудеться 02.03.2012 року в Кременчуцькому міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кращі роботи будуть відзначені дипломами та цінними подарунками.

ПРОДАМ * Продам дом в с. Новоселовка, Кременчугский р-н, кирпичный, хозпостройки, 25 соток, срочно, недорого, обмен, т.096-145-17-19. * Продам земельный участок в р-не 3 Занасыпи . т.0633213222

АВТОЗАПЧАСТИНИ * Продам ЗАЗ-30 40 л.с. новое и б/у: головки двигателя, поршня, пальцы и кольца, клапаны, вкладыши коренные и шатунные, все размеры, амортизаторы и пружины передние и задние, рулевой редуктор, фары и задние фонари, капоты, двери, кузов, электробензонасос и т.д. Т. 066-796-80-70.

АВТОМОБІЛІ * Куплю автомобиль за 20 тысяч грн. Т. 098-98-89-661, 066-11-44978. ПЕРЕПРОШИВКА ЧИПТЮНИНГ АВТОМОБИЛЕЙ ЗАЗ

ДВУХРЕЖИМНЫЕ ГАЗ/БЕНЗИН экономичные, динамичные прошивки; улучшение ходовых качеств; отключение ДК и др. (М 7.6,10.3 (+),114)

КОМПЬЮТЕРНАЯ ДИАГНОСТИКА И РЕМОНТ ИНЖЕКТОРНЫХ АВТОМОБИЛЕЙ, ЧИСТКА ИНЖЕКТОРА Тел. (066) 123-5775

ПОСЛУГИ НАДАМ * Производим ремонт автоматических и простых стиральных машин на дому. Подключение. Быстро, качественно, с гарантией. Т. 70-44-25, 77-23-65, 067-703-96-84 с 8.00 до 20.00. * Двойная экономия воды при установке и регистрации счетчиков горячей и холодной воды, сантехники (ванная, унитазтюльпан). Установка и подключение стиральных машин, бойлеров, смесителей (ванна, кухня), установка стояков, отопления. Замена труб горячей и холодной воды на металлопластиковые, замена канализации, облицовка плиткой. Качество, гарантия, система скидок. Т.3-74-42, 067-307-77-32.

ИЗГОТОВИМ ДВЕРИ, ОКНА, ЛЕСТНИЦЫ возможно с установкой, недорого Т. 050-135-28-36, Вячеслав.

ПРОДАМ СТАНОК ФРЕЗЕРНЫЙ ВЕРТИКАЛЬНЫЙ.

Цена договорная. Тел. 050-135-28-36

РІЗНЕ ПРОДАМ * Продам шкаф с антресолью 2 шт., шкаф-купе старого образца. Недорого. Т.74-90-14, 066-325-22-26. * Продам столик для кормления, детский велосипед и коляску зимнюю в хорошем состоянии. Т. 093-867-19-09, 3-66-10. * Продам электрокотел мощностью 36 Квт для отопления производственно-бытовых и жилых помещений. Т.093-690-01-07, 067-535-87-16. * Гидрокостюм летний, 52 разм. Т. 097-027-27-68. * Продам торговый киоск на 3 Занасыпи. т.0633213222 * Продам холодильную витрину. т.0633213222 КУПЛЮ * Куплю старые, сгоревшие, негодные: холодильники, телевизоры, стиральные машины, радиолы, бобинные магнитофоны и т.д. Т. 066-796-80-70. * Куплю лодку надувну на 2 місця, в гарному стані. Терміново! Т.067-532-72-71. * Бінокль артилерійський, або морський 20-30-кратний та прилад нічного бачення. Терміново! Т.098-696-47-84. * Станок сверлильный, токарный и фрезерный. Небольшого размера (для себя). Срочно! Т.098-696-47-84. * Книги енциклопедії: фізика Ландау 10 т, Брокгауза і Ефрона, по спорту. Т. 098-696-47-84.

AV

AVтограф. Кременчуцький громадсько-політичний та літературно-мистецький часопис. Виходить з грудня 2000 року.

Засновник: Асоціація гуманітарно-інформаційних технологій. Cвідоцтво про реєстрацію: ПЛ №400 від 11.04.2001. Видавець: Редакція газети «Автограф». Головний редактор Роман Кацай випусковий редактор Володимир Ейсмонт літературний редактор Олена Ніколаєнко Адреса редакції: 39601. м. Кременчук, вул. 1905 року, 27. Тел.: 79-27-98, 79-27-99, факс 79-30-01. E-mail: av2012@ukr.net Друк: ТОВ Видавничий дім “Кераміст”, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 16. Тел. (061) 228-10-30. Зам. № 1241107


14

ВАШЕ ЗДОРОВ‘Я

AV

Вкусняшка КУРИНЫЙ СТРОГАНОВ

2 полоски бекона, 1 куриная грудка, 1 луковица, 180 мл. куриного бульйона, 110 мл. сметаны, 1 ст.л. муки, соль, молотый черный перец, паприка, чеснок.

Мелко нарежьте лук, грудку нарежьте на полоски.

В большой сковороде обжарьте бекон на среднем огне, пока он не станет хрустящим. Затем мелко его нарубите и переложите в миску.

В сковороду, где жарили бекон, положите лук и кусочки грудинки. Постоянно помешивая, обжарьте в течение 6-7 мин.

Добавьте все специи и залейте бульйоном. Доведите до кипения, уменьшите огонь и, накрыв крышкой, готовьте 10 мин.

Курицу с луком переложите в большую каструлю, а в миске смешайте сметану с мукой. Перелейте сметану к курице, перемешайте, доведите до кипения и тушите на слабом огне под крышкой 2 мин. Подавать можно с макаронами.

БОЛЬ В ГРУДИ.

ПЕРВАЯ ПОМОЩЬ. Что делать, если боль в груди застала врасплох? Принцип “помоги себе сам” зачастую может спасти жизнь или предотвратить серьезные осложнения. Но только при одном условии: вы точно знаете, чем именно и как нужно помогать! При приступе СТЕНОКАРДИИ боль в груди обычно не очень сильная, иногда это просто ощущение тяжести или сжатия. Она может отдавать в левое плечо, руку, левую лопатку и левую половину шеи. Первая помощь — это таблетка нитроглицерина под язык. Если через 5 минут боль не прошла, можно принять еще одну и подождать еще 5-7 минут. Если боль остается, значит, нитроглицерин неэффективен и следует вызвать “скорую помощь”. Главное правило — не пить нитроглицерин горстями. Это только ухудшит состояние. Не следует класть холод на грудь для облегчения боли! Это может значительно осложнить ситуацию! Совсем другими действия будут при подозрении на ИНФАРКТ МИОКАРДА. Так же, как и стенокардия, он проявляется болями за грудиной или чуть левее, однако эта боль настолько сильна, что человек может даже потерять сознание, и не снимается нитроглицерином. Боль также отдает в левую руку и левую лопатку, а иногда и в левую половину головы и шеи, реже — в челюсть. Инфаркт можно рассматривать как стадию стенокардии. Причиной инфаркта, как правило, являются очень сильные нагрузки, чаще эмоционального характера. Человек бледнеет, а кончики пальцев и губы у него синеют. Иногда он начинает задыхаться, могут возникать тошнота и рвота. Необходимо немедленно вызвать “скорую”. При обострении ОСТЕОХОНДРОЗА поможет таблетка обезболивающего или противовоспалительного средства. Можно растереть больную область мазью на основе нестероидных противовоспалительных средств. Снимает боль также тепло. Однако при остеохондрозе этих мер обычно не достаточно, чтобы снять обострение — необходима консультация врача. Еще одна причина боли в груди — заболевания ПИЩЕВАРИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ. Чаще всего это язва желудка или двенадцатиперстной кишки. Если она прорывается, возникает рез-

кая боль, эпицентр которой находится в области солнечного сплетения. Эта боль редко куда-либо отдает и часто становится причиной сильной тошноты и рвоты. Без промедления вызывайте “скорую”. Боль в груди, которая сопровождается СИЛЬНОЙ ИЗЖОГОЙ, может потребовать приема средств, нейтрализующих кислоту. Одно из таких средств — пептобисмол. Вертикальное положение тела способствует снижению болевых ощущений. Если после приема препарата болевые ощущения за грудиной не проходят, возможно, причина недомогания не связана с желудком и может быть проявлением стенокардии. В этом случае необходимо вызвать “скорую помощь”. Облегчить боль при ОПОЯСЫВАЮЩЕМ ГЕРПЕСЕ можно при помощи обезболивающих лекарств. Что касается зуда и высыпаний, то здесь помогут антигистаминные препараты. Полноценную противовирусную терапию, направленную на лечение причины боли, должен назначать врач. При ТРАВМАХ ГРУДИ И ПЕРЕЛОМАХ РЕБЕР можно увидеть отек или кровоподтек в месте травмы. При этом боль может быть очень интенсивной. Больной чувствует ослабление боли, лежа на больном боку (при фиксированной грудной клетке). При травмах возможен прием обезболивающих, но обращение за медицинской помощью

СЬОГОДНІ СТОМАТОЛОГІЯ  ЦЕ БЕЗПЕЧНО І БЕЗБОЛІСНО! Стоматологія «Доктор Хавер» відрізняється особливим ставленням до своїх клієнтів. Ми щодня доводимо своєю роботою, що стоматологічна допомога має бути професійною, швидкою і доступною. Стоматологічна клініка зможе повністю задовольнити ваші вимоги за якістю стоматологічних послуг. Ми зробимо Ваші зуби рівними, а посмішку чарівною, оскільки бажаємо, щоб Ви посміхалися! Стоматологічна клініка «Доктор Хавер» заснована в Кременчуці в 2007р. Сьогодні це сучасний стоматологічний центр з найвищими стандартами діагностики та усіма видами стоматологічного лікування зубів. У клініці постійно проводиться підвищення кваліфікації лікарів, а також пошук, аналіз і добір нових матеріалів і технологій. В світі стоматології та стоматологічної естетики існує ряд навиків, методів і матеріалів, які об’єднують пацієнта, стоматолога та техніка. Здійснення мрії красивих та однаково функціональних зубів - не є просто виконанням роботи. Це, швидше, стиль життя, бачення шляху відновлення життєвих цінностей. «Доктор Хавер» - стоматологічна клініка, в якій працюють висококваліфіковані працівники напряму терапії і профілактики, ендодонтії, імплантації, протезування, ортодонтії, дитячої стоматології. Ми постійно слідкуємо за тенденціями в сучасній світовій стоматології і систематично впроваджуємо новітні технології та методики лікування зубів у нашу практику. Усе - для досягнення оптимального результату і задоволення найвибагливіших потреб наших пацієнтів.

№7 [575] 16 лютого 2012 року

СТОМАТОЛОГІЧНА КЛІНІКА ДОКТОР ХАВЕР ЦЕ:

Висока якість при доступних цінах Сучасні технології лікування Високий ступінь майстерності Гарантія чистоти і якості Добра, затишна атмосфера Комплексний підхід до вирішення ваших проблем! У клініці до Ваших послуг тільки найсучасніше стоматологічне обладнання: бормашини з кількістю обертів 300 тисяч на хвилину і водяним охолодженням (з такою технікою пацієнт навіть без знеболювання не відчуває болю), ультразвукові апарати для зняття зубних відкладень та лікування кореневих каналів, сучасне покоління рентгенівських апара-

тів , що дозволяє безпечніше , швидше і якісніше аналізувати стан твердих тканин зубів та пародонту. Ми пишаємося тим, що можемо зробити вашу посмішку яскравіше. Довіртеся професіоналам і забудьте про зубний біль! З повагою колектив стоматологічної клініки «Доктор Хавер»!

Ми чекаємо на вас: Кременчук, вулиця Бутиріна, 28, тел. 3-36-49, (096_ 235 77 07. Градизьк, вулиця Репіна, 13, тел. (050) 308 22 33.

— обязательно! Ни в коем случае не пробуйте вправлять сломанные ребра, так как это может привести к повреждению плевральной полости и легких, и даже к болевому шоку. При невралгии боль, как правило, зависит от фазы дыхательного цикла. Она усиливается на вдохе вследствие расширения грудной клетки. В этом случае боль никуда не распространяется и имеет четкие границы. Она также может усиливаться при глубоком дыхании, а вот разговаривать не мешает. Облегчить боль могут холодные или теплые компрессы. Но делать их стоит только в том случае, если вы уверены в том, что боль вызвана именно невралгией, при панкреатите или язве, например, согревающий компресс принесет не пользу, а вред. При ИСТЕРИЧЕСКОМ ПРИСТУПЕ боль может иметь несколько нереальный характер (например, отдавать в поясницу или накатывать волнами), и ее интенсивность зависит от эмоционального состояния больного. Помогут успокоительные средства, релаксация. ПАНКРЕАТИТ — воспаление поджелудочной железы — тоже вызывает сильную боль на границе грудной клетки и живота. Обычно это опоясывающая боль, которая нередко распространяется точно так же, как боль при инфаркте миокарда: в левую руку и левое плечо. Панкреатит очень опасен. Следует как можно скорее вызывать “скорую”.

ВЛИЯНИЕ АРБУЗОВ НА ПОТЕНЦИЮ Содержащиеся в арбузе бетакаротин и ликопин являются антиоксидантами. Они способны замедлять старение организма, оказывая защитное действие на кожу, сердце и простату. До проведения этих исследований считалось, что ликопином богаты красные грейпфруты и томаты. Но его высокая концентрация в арбузе обнаружена только сейчас. Непосредственно на увеличение потенции предположительно влияет другое вещество — аминокислота цитруллин. Попадая в организм человека, цитруллин преобразуется в другую аминокислоту — аргинин. Аргинин своим действием стимулирует иммунную и сердечно-сосудистую системы, что и оказывает влияние на потенцию. Естественно, что арбуз не панацея. Из множества факторов, приводящих к нарушениям эрекции, положительное влияние на потенцию эта ягода окажет только в случаях нарушения кровотока. Способность арбуза расширять сосуды можно использовать в лечении стенокардии, гипертонии и других болезней сердечно-сосудистой системы. Положительным является тот факт, что подобное лечение не оказывает побочных эффектов.


НЕЙМОВІРНО!

№7 [575] 16 лютого 2012 року

ЗЕМЛЯ ОСТАНОВИТСЯ

16 ЯНВАРЯ 2013 ГОДА? СЕГОДНЯ ВЕТРА УСКОРИЛИ БЕГ ПЛАНЕТЫ...

На скорость вращения Земли воздействуют разные факторы. Например, если ветра замедляются, планета крутится быстрее, чтобы сохранить угловой момент. В ноябре 2009 года, однако, сыграло нечто другое. Виновником оказалось антарктическое циркумполярное течение, опоясывающее континент. Стивен Маркус и его коллеги из Лаборатории реактивного движения НАСА (США) и Института физики Земли (Франция) заметили, что 8 ноября 2009 года оно резко замедлилось. Измерения точной продолжительности дня показали, что одновременно Земля слегка ускорилась, придя в себя 20 ноября — вместе с течением, сообщает science.compulenta.ru. Подобное наблюдалось впервые. Никто не знает наверняка, почему течение замедлилось, но доктор Маркус считает, что это произошло из-за атмосферных изменений. За два дня до этого ветра, дующие в том же направлении, тоже притихли. Через два дня после того, как они вернулись к нормальной жизни, так же поступило и течение. Его коллеги из Лаборатории реактивного движения считают, что на скорость ветра мог повлиять сдвиг территории Эль-Ниньо. Кроме того, планета может начать вращаться быстрее из-за повышение уровня. Когда вода скопится на полюсах, в районе

ЧЕРЕЗ ПЯТЬ ЛЕТ ПЕРВЫЕ КОСМИЧЕСКИЕ ТУРИСТЫ СМОГУТ СОВЕРШИТЬ ПОЛЕТ ВОКРУГ ЛУНЫ Американская компания Space Adventures, которая занимается организацией полетов туристов на российских космических кораблях, планирует осуществить первый полет космического туриста вокруг Луны уже через пять лет. Глава компании Эрик Андерсон рассказал о намерении успеть запустить корабль до 50-й годовщины начала программы «Аполлон» (февраль 1967). Экспедиция будет проведена на специально модифицированном российском корабле «Союз». Для этого он будет оснажен дополнительным жилым модулем. Компания уже продала первое из двух мест на «лунный» рейс. Андерсон отметил, что второе место «уже почти продано», сообщает РИА Новости. По словам Андерсона, два человека готовы заплатить по 150 миллионов долларов за такой полет. Российский центр подготовки космонавтов готов тренировать профессионального косманавта и космического туриста к их возможному полету на орбиту Луны, сообщил глава ЦПК Сергей Крикалев.

земной оси повысится масса, и Земля закрутится как волчок.

...А ГОД НАЗАД  ЗАТОРМОЗИЛИ

Кстати, почти год назад, 25 февраля 2011 года, ученые Анкориджа (США) напугали прямо противоположным сообщением, опубликованным в Weekly World News. Тогда они обнаружили замедление вращения нашей планеты и предсказывали, что Земля прекратит вращаться через всего три года! «Замедление приведет к устойчиво более длительным дням и ночам и может вызвать все от пагубных наводнений и землетрясений до массового голодания», - уверял геофизик Джозеф Дженковски. - Это – безусловно самая серьезная и непосредственная проблема, теперь стоящая перед человечеством. Ученые долго полагали, что вращение Земли замедляется. Считается, что три миллиарда лет назад день длился приблизительно 13 часов, в то время как теперь одно полное вращение Земли на ее оси занимает 23 часа, 56 минут и 4.091 секунды. Сначала считали, что замедление было постепенным, с длиной земного дня, увеличиваясь только на 0.02 секунд в столетие. Но новые измерения якобы показали, что изменения во вращении Земли стали более существенными, чем когда-либо прежде. Согласно пу-

гающим вычислениям профессора Дженковски, вращение Земли прекратится до полной остановки к 16 января года 2013. - Невероятно, это превратится в постоянный день на одной стороне земного шара и постоянную ночь на другом! - восклицал профессор на своих пресс-конференциях. - Те люди, которые по стечению обстоятельств, окажутся на темной стороне Земли, окажутся в мрачном, холодном мире вечной черноты. Фактически вся жизнь растений – которая зависит от фотосинтеза – умрет в течение нескольких коротких недель, приводя к остановке деятельности в сельском хозяйстве и голоду, который когдалибо испытывал человеческий род. Но жизнь также не будет сладкой для оставшихся в живых на дневной стороне земного шара. Вообразите волчок, медленно вращающийся – прежде, чем он остановится, он начинает колебаться. Та же самая вещь случится с нашей планетой, заставляя континентальные пластины смещаться. Результатом будут массивные приливные волны и землетрясения, в которых умрут миллиарды». Тогда коллеги профессора предостерегли против паники, пообещав, что тщательней изучат прогноз. И сегодня оказалось, что антарктическое циркумполярное течение замедлило бег планеты.

ПОЧЕМУ ПОСЛЕДНИЙ КУСОЧЕК

САМЫЙ ВКУСНЫЙ?

С детства у многих из нас сохранилась привычка: оставлять самое вкусное напоследок, пишет science.compulenta.ru. Это может быть и кусочек торта, а может и приятные воспоминания, которые связаны с завершением чего-либо: последним звонком, выпускным вечером после защиты диплома, последним поцелуем перед расставанием. Но нет ли тут и обратного влияния? То есть, что бы ни ожидало нас в конце, не покажется ли нам это всё равно самым лучшим? Для того, чтобы ответить на этот вопрос, психологи из Мичиганского университета (США) поставили эксперимент. Они пригласили с полсотни студентов, девушек и юношей, и стали их кормить шоколадом. Шоколада было пять сортов: молочный, тёмный, с миндалём, с кремовой и карамельной добавками. Шоколад доставали в случайном порядке из мешка, чтобы добровольцы не видели, сколько его там всего. Приятность угощения испытуемые должны были оценить по 10-балльной шкале. Но одним при этом говорили: «Сейчас будет ещё одна шоколадка». Другим говорили то же самое, но перед последним «образцом» их так и предупреждали: «А теперь — последний». И вот результат: в 64% случаев последняя шоколадка, если о ней знали, что она последняя, оказывалась самой вкусной, независимо от того, молочная она была или ореховая. Когда же про последнюю порцию ничего не было известно, то есть она была просто «следующей», шоколад оказывался «самым вкусным» в 22% случаев.

Психологи объясняют этот феномен «последнего куска» тем, что завершение какого-либо процесса, действия всегда служит своего рода вознаграждением. Свою роль играют и соображения вроде «получить максимум удовольствия, пока оно не закончилось».

AV

15

Страна советов УХОД ЗА ОКНАМИ И ЗЕРКАЛАМИ Мыть оконные стекла рекомендуется в безветренную и нежаркую погоду (не под прямыми лучами солнца), иначе стекла высыхают так быстро, что после чистки на них образуются несмываемые радужные пятна. Начинают мыть окна с оконных рам. Оконные рамы и подоконники можно протирать жидкими чистящими средствами мыть теплой водой с добавлением нашатырного спирта (2 ст. ложки на 1 л воды). При мытье рам и подоконника не добавляйте в воду соду — она разъедает масляную краску, делает ее тусклой. Кстати, синтетические гардины перед мытьем окон снимают и кладут на это время в раствор моющего средства при температуре 40 °С. После полоскания и легкого отжима в центрифуге мокрые гардины можно повесить сразу на карнизы, чтобы на месте отвиселись и разгладились. Хлопчатобумажные гардины, если после мытья окон их не заменяют свежими, чистят щеткой или пылесосом, сдвигают в сторону на время мытья окна. Полируют стекла после мытья и чистки сухой тряпкой, сначала в вертикальном направлении, потом в горизонтальном. При чистке оконных стекол и зеркал жидкими препаратами типа «Нитхинол», «Секунда», а также аэрозольными следите за тем, чтобы они не попадали на окрашенные масляной краской рамы и подоконники, и особенно на поверхности зеркальных рам. Для чистки стекол хорошо зарекомендовали себя пропитанные специальным составом салфетки. Оконные стекла рекомендуется периодически протирать мягкой шерстяной тканью, слегка смоченной льняным маслом (его можно купить в магазине для художников), а затем насухо вытирать сухой шерстяной или хлопчатобумажной тканью. Старое и надежное средство для чистки стекла — порошкообразный мел или зубной порошок. Из 2-3 ст. ложек порошка и 1 стакана воды готовят однородную смесь и, смочив ею кусок ткани, протирают им стекло с обеих сторон. Когда стекло высохнет, протирают его сухой мягкой тканью или мятой газетной бумагой до ПОЛНОГО удаления мела. Сильно потускневшие стекла можно вымыть теплым раствором уксуса (2 ст. ложки на 1 л воды). Между прочим, замечено, что на оконные стекла и рамы, обработанные уксусом, мухи редко садятся. Можно мыть оконные стекла теплой водой с добавлением нашатырного спирта (1 часть нашатырного спирта на 10 частей воды), а затем до блеска вытереть тряпкой или мятой газетной бумагой... Можно мыть стекла водой с добавлением совсем небольшого количества керосина (1/2 ст. ложки на 5 л воды). Запах керосина отпугивает мух. Хорошо очищает стекла и зеркала сырой картофель. Протрите их срезом очищенной картофелины, вымойте водой и вытрите сухой тряпкой. Устойчивый блеск стекол достигается добавлением в воду для мытья крахмала (1 ст. ложка на 1 л воды). До блеска отмыть оконные стекла можно с помощью старых капроновых (нейлоновых) чулок, смоченных в холодной воде. От соленой воды стекла и зеркала также приобретают блеск. Пятна со стекол и зеркал снимают раствором уксуса (1 ст. ложка на 1 стакан воды) или составом из равных частей воды и нашатырного спирта. Пятна от мух хорошо счищаются срезом луковицы. Перед тем как покрасить оконные рамы, натрите стекла разрезанной пополам луковицей — потом это позволит вам легко снять со стекла капли и пятна масляной краски. А если протереть стекла тряпочкой, смоченной в уксусе, — краска к стеклу не пристанет. Потускневшую краску на рамах, подоконниках и дверях, окрашенных масляной краской, можно отполировать до блеска таким составом: 2 ст. ложки уксуса на литровую банку просеянных опилок. Маленькая хитрость: оконную замазку хорошо накладывать металлическим рожком для обуви. Полукруглый конец его разглаживает замазку, снимает ее излишки, оставляя за собой ровный скругленный шов.

Завершение процесса это всегда вознаграждение!

Для чистки зеркал можно применять те же готовые препараты бытовой химии, что и для мытья окон. Чтобы продлить срок службы зеркал и предохранить от пятен, рекомендуется размещать их в квартире так, чтобы на них не попадали прямые солнечные лучи, и не доходило тепло от батарей, печей и каминов. В противном случае на зеркале появляются пятна. Зеркала очищают от пыли тряпкой или салфеткой для окон (сухой метод), оставшиеся пятна удаляют несколькими каплями очистителя для окон, после чего полируют.. Сильно загрязненное зеркало можно протереть жидкой кашицей, приготовленной из нашатырного спирта и зубного порошка, дать ей высохнуть, затем растереть до блеска мягкой бумагой. Зеркала можно протирать тряпочкой, смоченной в одеколоне. Уголки рамы прочищают, навернув на спичку немного ваты. Зеркало будет блестеть, если протереть его холодной водой, в которую добавлено немного синьки.


16

КАЛЕЙДОСКОП

AV

Прогноз погоди П‘ятниця, 17 лютого Миколи Холодного.

-9...-6

Прикмети:

-8...-3

0

Хмарно, невеликий сніг

На Холодного Миколу сніга навалить гору.

0

Хмарно

Субота, 18 лютого Батьківська субота (поминальна)

-7...-50

-5...-3

Хмарно

0

Невеликий сніг, хмарно

Неділя, 19 лютого

Якщо цього дня мороз, то весна буде м‘якою, а літо - сухим і жарким.

Заговини на Великий піст (м‘ясопусна неділя)

-13...-110

-10...-70 С

Хмарно

Хмарно

Морози цього дня – до бурхливої весни і сухого літа.

Прогноз надано сайтом Гідрометцентру Метео.ua

Анекдоти Он мне позвонил ночью в час, когда я спала, и я наорала на него... Но потом я перезвонила ему в 6 утра и извинилась.

***

Из записной книжки педанта: - троллейбус 1 гривна. - газеты 2 грн. 50 копеек. - не помню куда — 570 грн.

***

У меня на балконе сосулька растет, прямо над машиной, которая сигналит каждую ночь. Я эту сосульку из чайника подкармливаю.

***

- Вот скажи, если муж чистит ногти отверткой, можно назвать его дебилом? - Ну если только отвертка крестовая! - Еще один...

***

№7 [575] 16 лютого 2012 року

УМЕРЛА УИТНИ

ХЬЮСТОН

ЗНАМЕНИТАЯ ПЕВИЦА УТОНУЛА В ВАННЕ Уитни Хьюстон могла захлебнуться в ванной. Об этом говорят данные вскрытия тела певицы. В ее легких обнаружена вода. Причиной могла стать потеря сознания из-за употребления алкоголя вкупе с антидепрессантами, которые были обнаружены в ее гостиничном номере. Полиция установила, что перед смертью певица употребляла спиртное. Кроме того, в ее номере в гостинице «Беверли Хилтон» были найдены 6 баночек с антидепрессантом. В сочетании с алкоголем этот препарат может оказать седативное воздействие, например, погрузить человека в сон или заставить потерять сознание. Печальная новость о смерти Примадонны мировой поп-сцены пришла ночью, 12 февраля. Певица скончалась в номере гостиницы Beverly Hilton в Лос-Анджелесе. Сотрудники гостиницы

обнаружили звездную постоялицу без сознания в номере, тут же вызвали «Скорую помощь» и полицию. Врачи пытались реанимировать певицу. Но, увы, их попытки оказались безрезультатными. Медики констатировали ее смерть в 15.55 субботы по местному времени (01.55 воскресенья по Киеву). Звездой мировой величины Уитни Хьюстон стала в 1992 году, когда на экраны вышел ставший уже классикой фильм «Телохранитель», в котором певица сыграла главную роль. В Книгу рекордов Гиннеса Хьюстон вошла как певица, получившая наибольшее число наград. Хьюстон получила шесть премий Грэмми, две Эмми, 30 премий Billboard, 22 American Music Awards и множество других наград. Ее альбомы разошлись по всему миру более чем 170-миллионным тиражом. Кроме того, у нее была степень доктора гуманитарных наук, полученная в унивеститете Грэмблинг в Луизиане.

А КТО ВЫСТАВИТ СЧЕТ ЗА ЖАР ДЛЯ ПЛИТЫ?

- Серёга, чего ты так долго с женой говорил? - Ты, Колян, не представляешь, какая она тупая! Я на неё так орал! Матерился на всю улицу. Ко мне даже гастарбайтеры подошли, спросили, куда щебень разгружать, думали, что я прораб.

***

Чтобы сохранить мир в семье, необходимы любовь, терпение, понимание и... два компьютера.

***

Вы знаете, Абраша, я сегодня видел очередь, где люди стояли за выпить, так у них были такие глаза, будто они стоят за убить!

***

- На самом же деле гусеница в коконе распадается до биологической каши, из которой с нуля строится тело бабочки. Т. е. гусеница по сути заползает в кокон умирать, а оттуда уже выходит на свет другое живое существо. - Ха, гусеница! У меня коллега еженедельно по пятницам до биологической каши распадается, а к понедельнику вновь собирается в прекрасную трудоспособную бабочку. И так десятки раз, без потери жизненного опыта.

***

Ну и снегу навалило! Четвёртый раз машину откапываю — и всё не моя…

***

Сегодня самый счастливый день в моей жизни. Ровно 50 лет назад я вышла замуж. У подъезда машина. Она везёт меня в церковь. Муж ждёт у алтаря. Подхожу к нему. Улыбаюсь. Целую его... Закрываю крышку.

Продолжаем знакомить читателей с самыми необычными ресторанами мира. Ресторан «El Diablo» расположен на испанском острове Ланзарот, что к северо-западу от Морокко.

Столь зловещее название вполне оправдано: ресторан расположен над активным вулканом. Конечно, речь идёт о не слишком активном вулкане: вместо потоков лавы вулкан пока извергает боль-

***

Во время свадьбы бабушка, пока читала стихотворение с открытки, сбилась, разнервничалась, сказала «я лучше своими словами» и перешла на матерные частушки… ер

***

пос

Приходит мужик к ветеринару: - На что жалуетесь? - На жизнь. - Но я не психолог, а ветеринар. - Так жизнь-то собачья.

***

Душа болит, а начнешь лечить - печень болит!

***

Объяснительная опоздавшего на работу: ‘Я пришел на работу в 10:00, не в 8:00, потому что до 10:00 все равно никто ничего не делает, а только чай пьют. А я столько чая выпить не могу!

У кіно з 16 лютого

10.45, 12.30, 17.45, 21.15

21.02 . день кіно Квитки по н. 10 гр

РЖЕВСЬКИЙ ПРОТИ НАПОЛЕОНА

14.15, 16.00, 19.30

ДЖЕК І ДЖИЛ

ПК НАФТОХІМІК

10.00, 12.00, 13.50, 15.50, 17.40, 19.40, 21.40

ОТЖЕ, ВІЙНА

т

шое количество обычного жара. И этот жар изобретатели владельцы ресторана решили использовать в мирных целях, обустроив над небольшим кратером вулкана кухню, где повара готовят с помощью тепла,

излучаемого самими недрами Земли. Интересно, не заключено ли в названии ресторана имя того, кто предъявит счет за теплоэнергию? По материалам SaSiSa.ru

AVтограф №7 2012  
AVтограф №7 2012  

Газета AVтограф

Advertisement