Page 1


Festiwal teatralny w Avignon istnieje od ponad 60 lat i jest największym tego typu wydarzeniem na świecie! Co roku przyciąga miliony widzów oraz tysiące artystów szukających miejsca promocji swojej sztuki. W ponad stu teatrach, dziennie granych jest ponad tysiąc spektakli! Przy obsłudze festiwalu pracuje ponad 2500 osób! Dzięki DRAMEDUCATION możesz dołączyć do grona osób, które przeżyły Avignon OFF Festiwal. Drameducation jest organizacją mającą na celu promocję i rozwój kultury i edukacji teatralnej i językowej, skupiając się na języku francuskim, nauczaniu tego języka poprzez teatr oraz rozwijaniu współpracy edukacyjno – kulturalnej na linii Francja – Polska. Przeżyć Avignon OFF Festival? Od 2011 roku, Drameducation we współpracy z Avignon Off Festival et Cies stwarza studentom znającym dobrze język francuski możliwość odbycia stażu w jednym z teatrów partnerskich oraz w strukturach samego festiwalu. Jaki staż przeżywamy? Staż nie ma ściśle określonego profilu, nie jest skierowany na jedną, konkretną kompetencję. Dlatego nie mówimy o jego odbywaniu lecz o przeżywaniu. Bo Avignon Off Festiwal trzeba przeżyć! Co więc przeżywamy : największy festiwal teatralny na świecie, dzień festiwalowy w jednym z avignonskich teatrów, zasady funkcjonowania festiwalu i jego teatrów, spotkania z artystami i publicznością, liczne spotkania autorskie, spotkania integracyjne w miasteczku festiwalowym, niesamowitą przygodę! Kiedy przeżywamy? Festiwal Avignon OFF 2014 rozpoczyna się 8 i trwa do 31.VII, ale sam staż zaczynamy przeżywać już 1 lipca. Tydzień poprzedzający festiwal jest czasem odkrywania miejsca, ludzi, grup teatralnych oraz festiwalowych realiów i zasad. Festiwal kończy się 31 lipca, ale tak naprawdę nie kończy się nigdy, bo opiera się na spotkaniu z ludźmi, nawiązywaniu przyjaźni, przeżywaniu. Kto może przeżyć Avignon OFF Festiwal?


Każdy student znający język francuski w stopniu biegłym lub zaawansowanym! Dodatkowym atutem będzie zamiłowanie do teatru i artystycznego życia! Bo takich właśnie ludzi spotkać można w Avignon podczas festiwalu! I takich ludzi Avignon lubi najbardziej! Warunki przeżywania! W zależności od teatru stażysta zarabia od 400 do 600 euro. Większość teatrów zapewnia również zakwaterowanie. Dojazd i wyżywienie we własnym zakresie. Wszystkie warunki uzgadniane są indywidualnie z uczestnikami stażu i zmieniają się w zależności od danego teatru. Uczestnicy znajdują się pod stałą opieką koordynatora stażu.

Jak się zapisać? Aby zapisać się na staż wystarczy wysłać swoje CV i krótki list motywacyjny w języku francuskim na adres : przezyc.avignon.off@gmail.com Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Następnym etapem rozmowa organizacyjna na której podpisywana zostaje umowa o stażu oraz uczestnik wpłaca wpisowe w kwocie 100 euro. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat proponowanego stażu wystarczy napisać pod adres przezyc.avignon.off@gmail.com lub zadzwonić pod numer 661 368 015. Niedługo również na stronie www.drameducation.eu WAŻNE DATY : 31 grudzień 2013 r. - Data składania podań na VIVRE AVIGNON OFF 2014! 01 luty 2014r. - Rozmowy kwalifikacyjne na VIVRE AVIGNON OFF 2014! 08 luty 2014r. - Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych na staż. POWIEDZIAŁY PO STAŻU PODCZAS FESTIWALU W AVIGNON : Ewa Bandosz, studentka filologii romańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. „Jak dla mnie było wspaniale... Pobyt bardzo wzbogacił mnie kulturowo, dzięki temu, że miałam okazję obejrzeć liczne spektakle, a także obcować z bardzo ciekawymi ludźmi: artystami, muzykami, aktorami. Nawiązałam też nowe przyjaźnie. Praca w teatrze okazała się również ciekawym, angażującym doświadczeniem (zresztą dość odpowiedzialnym). Warunki mieszkaniowe również super, mimo tego, że momentami brakowało intymności, ale i to miało także swój urok” Marta Kurzydło, Uniwersytet Jagielloński, Kraków. „Pobyt na stażu w Avignonie to jedna z najprzyjemniejszych przygód w moim życiu. I choć była do decyzja niezwykle spontaniczna i wydawałoby się, zupełnie nie przemyślana, to nie żałuję jej ani trochę! Sama praca w teatrze nie była skomplikowana i chyba bardziej niż znajomość teatralnej materii liczyła się po prostu odpowiedzialność, komunikatywność oraz otwartość na innych i ich pomysły. A że praca w teatrze to przede wszystkim praca zespołowa, miesięczny staż w Le Verbe Fou nauczył mnie ogromnej tolerancji na zachowania innych w sytuacjach stresowych ;) a także cierpliwości i kompromisowości. W czasie festiwalu Avignon to miasto tętniące życiem i pachnące kulturą i zabawą od wczesnych porannych godzin do późnego wieczora . Bycie małym trybikiem w tej szalonej festiwalowej machinie to nie tylko ogromna satysfakcja, ale również możliwość poznania wielu fantastycznych ludzi, twórców teatru, aktorów, muzyków, a także ludzi związanych z kulturalnym i medialnym życiem miasta i regionu. Zarobki nie są wielkie, jeśli jednak uda się znaleźć jakieś w miarę tanie zakwaterowanie, to po pracy można również cieszyć się urokami Prowansji: zwiedzać Avignon wzdłuż i wszerz, odkrywać okolice, pola lawendy, cykające cykady, niedalekie piaszczyste plaże i lazurowe morze..."

Vivre avignon off 2014  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you