Page 1

ŽINIOS KURIA SĖKMĘ

Bakalauro studijos 2012 EKONOMIKA EKONOMIKA IR POLITIKA FINANSAI FINANSAI IR APSKAITA TARPTAUTINIS VERSLAS IR KOMUNIKACIJA VERSLO VADYBA IR ANALITIKA


TURINYS

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19


3

REKTORIAUS ŽODIS

KAIP PASIEKTI, KAD STUDIJOS TAPTŲ SVAJONIŲ PASIRINKIMU? Studijų pasirinkimas yra vienas rimčiausių iššūkių gyvenime. Pavydime tiems, kuriems viskas aišku nuo pat vaikystės. Kur kas didesnė dalis jaunuolių susiduria su didžiule dilema, ką studijuoti – kas turėtų nulemti ateitį ir profesinę karjerą. Pats buvau tarp pastarųjų. Rinkausi tarp matematikos, teisės, ekonomikos, vadybos – nuspręsti buvo sunku. Šiuolaikinis pasaulis tikisi drąsių, kūrybingų, nestandartiškai mąstančių žmonių. Nereikia suvokti siaurai, kad pakanka tik lakios vaizduotės ar meninių gebėjimų. Kur kas didesnė dalis idėjų, virstančių naujovėmis, gimsta analizuojant, stebint ir suvokiant, kaip keičiasi visuomenė, žmonių poreikiai, kokios technologijos atsiranda ir kaip jos įgalina mus keisti savo gyvenimą. Analitiniai gebėjimai yra vienas iš raktų į ateities pasaulio kūrimą, todėl renkantis studijas būtina pažvelgti į tai, kokius analitinius gebėjimus padės formuoti konkreti studijų programa. Studijos negali būti nei mados, nei užsakymo klausimas. Studijos pirmiausia yra asmeninio augimo pagrindas. Tai reiškia, kad žmogus turi galvoti apie tai, kas jam patinka, kaip tai, ką jis studijuos, pravers įvairiose gyvenimo situacijose. Ypač bakalauro studijų atveju, reikėtų vengti labai siaurų pasirinkimų. Siauras pasirinkimas atrodo patrauklus, nes pabaigus studijas galima aiškiai pasakyti „aš mokų tą ir galiu dirbti šitą“. Tačiau studijų prasmė yra kita – pirmiausia, turime įgyti plataus mąstymo gebėjimus. Nėra nereikalingų ar neperspektyvių profesijų, yra tik blogi pasirinkimai, kuriuos lemia didelis noras pasirinkti perspektyviausią nišą. Visose srityje – nuo menininkų iki programuotojų – yra daug pasiekusių žmonių, kuriais didžiuojasi darbdaviai, lygiai taip pat yra tokių, kurie nesidžiaugia savo darbu, nes netinka jam pagal savo asmenybę. Kiekvienas pasirinkimas, padarytas šiandien, gali būti perspektyvus, jeigu jis yra lydimas vidinio balso, jei jaunas žmogus žino, kad tai, ką darys ar kuo domėsis, jam teiks malonumą. Sėkmės! Dr. Nerijus Pačėsa Rektorius


4

APIE ISM

Visos universitetinių studijų pakopos: bakalauro, magistrantūros, doktorantūros, vadovų studijų ir mokymų; pirmoji vieta tarp nevalstybinių Lietuvos universitetų (žurnalo „Veidas“ reitingai, 2010 ir 2011 m); geriausias vadybos ir ekonomikos studijas siūlantis universitetas Lietuvoje („TNS Gallup“ tyrimas, 2008 m.); tarptautinės kokybės akreditacija IQA (Vidurio ir Rytų Europos vadybos plėtros asociacija CEEMAN); vienas iš 200 geriausių verslo universitetų pasaulyje (EDUNIVERSAL reitingas). ISM suteiktos keturios iš penkių palmių šakelių – aukščiausias įvertinimas Lietuvoje ir vienas aukščiausių visame Vidurio bei Rytų Europos regione; vienintelis universitetas Lietuvoje ir vienas iš kelių Vidurio ir Rytų Europos regione, kuriam jau antrą kartą suteikta Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos etiketė (angl. ECTS label); studijos nukreiptos į kompetencijų ugdymą bei praktiką, atvejų analizėmis ir projektais paremtą mokymąsi, integruojant žinias ir įgūdžius; beveik 100 ERASMUS ir kitų mainų partnerių įvairiose pasaulio šalyse; daugiau nei 2000 studentų; daugiau nei 100 vietos ir užsienio dėstytojų; puiki studijų ir mokymosi aplinka Vilniuje ir Kaune.

1999 m. įsteigtas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas – pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Pagrindiniai ISM steigėjai – BI Norwegian Business School, pripažįstamas vienu didžiausių verslo universitetų Europoje, ir Innovation Norway (Norvegijos pramonės ir regioninės plėtros fondas).


ISM BAKALAURO STUDIJOS

5

ENERGINGIEMS. KŪRYBIŠKIEMS. AMBICINGIEMS.

ISM bakalauro studijos skirtos būsimiems visuomenės lyderiams, verslo ir ekonomikos profesionalams. Energingiems. Kūrybiškiems. Ambicingiems. Svarbiausia – orientuotiems į sėkmę ir jos siekiantiems tikslingais, motyvuotais veiksmais. Žmonėms, kuriems reikalingos žinios, patirtis bei sėkmei įkvepianti aplinka.

STUDIJŲ ISM IŠSKIRTINUMAS Pasirinkusieji bakalauro studijas ISM, nuo pirmų dienų pajus išskirtinę šio universiteto dvasią: tarpdisciplininės studijų programos, jungiančios glaudžiai susijusias sritis; moderni, šiuolaikiška ir reikli atmosfera universitete; sėkmingas teorinių žinių bei praktinių įgūdžių derinimas visų studijų metu; kiekvienais metais atnaujinamos studijų programos, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, verslo poreikius bei rekomendacijas; 100% arba 40% anglų kalba dėstomos programos; nuo ketvirto studijų semestro studentai gali patys formuoti savo specializaciją; plačios tarptautinės praktikos ir akademinių mainų galimybės; pripažinti akademikai ir praktikai iš Lietuvos ir viso pasaulio; dėmesys asmenybei, kūrybiškumo, verslumo ir atsakomybės ugdymas; pažangių mokymo metodų taikymas: bendri projektai, darbas grupėse – komandinė studentų veikla parengia vadovaujantį darbą gebančius dirbti profesionalus; www.ism.lt/bs

atvejų analizės metodas išmoko mąstyti ir veikti remiantis realiais verslo, ekonominiais bei politiniais pavyzdžiais.


6

ABSOLVENTAI

ABSOLVENTŲ KARJERA Žinių pritaikomumas, absolventų sėkmė profesiniame gyvenime yra vienas iš svarbiausių ISM tikslų, kurį atskleidžia ir universiteto šūkis: „Žinios kuria sėkmę“. Vienas iš būdų įvertinti studijų kokybę – pasižiūrėti, kaip klostosi universiteto absolventų karjera. Viešosios politikos ir vadybos instituto 2010 m. atliktas tyrimas parodė, kad ISM absolventai sėkmingiausiai įsidarbina pagal specialybę, lyginant su kitų Lietuvos universitetų atitinkamų programų absolventais. ISM Karjeros centras taip pat stebi absolventų karjerą ir kasmet atlieka tyrimus.

7%2% 10%

Dirba pagal specialybę Turi savo verslą Tęsia studijas

81%

Kita

ISM ABSOLVENTŲ UŽIMAMOS POZICIJOS

5% 9% 18% 68%

Vadybininkai ir specialistai Viduriniojo lygio vadovai Verslo savininkai Aukščiausiojo lygio vadovai

2011 m. ISM bakalauro studijų absolventų tyrimas

Visus ISM absolventus vienija bendruomenė virtualioje erdvėje. Čia jie gali ieškoti savo studijų draugų, domėtis vieni kitų karjeros pokyčiais, gauti įdomių darbo pasiūlymų, dalintis sėkmės istorijomis, gauti kvietimus į universiteto renginius ir juose dalyvauti Absolventai renkasi čia: http://alumni.ism.lt.

JŪRATĖ DACIENĖ AB Danske bankas Personalo tarnybos direktorė Danske bankas glaudžiai bendradarbiauja su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu, kadangi mūsų nuomone, būtent šioje aukštojo mokslo įstaigoje atrenkami vieni gabiausių ir labiausiai motyvuotų studentų, kurie kartu su savo srities teorine medžiaga gauna aktualią, su šiandienos verslu susijusią informaciją. Pabendravus su ISM studentais, susidaro įspūdis, kad jie skatinami nuolat domėtis nūdienos ekonominėmis šalies ir pasaulio aktualijomis, o tai leidžia paprasčiau ir efektyviau susieti teoriją su praktika, aiškiau suprasti esamą situaciją visuomenėje ir versle. Taigi būdami ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto socialiniais partneriais, tikimės visokeriopai prisidėti prie šios aukštosios mokyklos studentų ugdymo ir pelnyti potencialaus bei pageidaujamo darbdavio vardą, nes norime, kad mūsų darbuotojų komandą papildytų ISM absolventai ar studentai.

EGLĖ BLEKAITYTĖ 2010 m. ISM Verslo vadybos programos absolventė, „L‘Oréal Paris“ prekės ženklo vadovė Lietuvai „L‘Oréal“ – viena didžiausių kosmetikos įmonių pasaulyje. Įmonėje pradėjau dirbti 2010 m. iškart po studijų ISM. Dar besimokydama universitete dalyvavau rinkodaros konkurse „Brandstorm“, kurį organizavo „L‘Oréal“. Po konkurso įmonės atstovai paskelbė atranką į stažuočių programą, kurioje, įveikusi keletą atrankos etapų, laimėjau galimybę dalyvauti. Baigusi stažuotę bei padirbėjusi „L‘Oréal“ padalinyje Rygoje gavau pasiūlymą užimti „L‘Oréal Paris“ prekės ženklo vadovės Lietuvai pareigas. Dirbdama šioje pozicijoje turiu užtikrinti visus rinkodarinius veiksmus bei įgyvendinti iškeltus tikslus. Studijos ISM padėjo atrasti kryptį, kurioje norėjau išbandyti savo jėgas – studijų metais būtent rinkodaros dalykai sužadino domėjimąsi šia sritimi. Atradusi tai, galėjau kryptingai siekti savo tikslo pasinaudodama universiteto suteikiamais ne tik teoriniais pagrindais, tačiau ir įvairiais tarptautiniais projektais bei praktiniais darbais. Darbe man daugiausiai ir padeda praktinės žinios, įgytos universitete įvairių projektų metu, kadangi tuomet išmoksti pritaikyti teorines žinias ir pamatai, kaip jos iš tikrųjų veikia praktikoje.


7

KARJEROS CENTRAS Karjeros centras – grandis, jungianti ISM studentus bei absolventus su verslo bendruomene, valstybinėmis institucijomis bei organizacijomis. Studentai skatinami pradėti planuoti savo karjerą jau universitete, kad baigę studijas turėtų ryšių su bendrovėmis ir profesiniu pasauliu.

ISM Karjeros dienose dalyvaujančios įmonės

KARJEROS CENTRAS:

konsultuoja studentus, ieškančius praktikos ar darbo, pasiūlo ir kartu aptaria galimas paieškos alternatyvas ir strategijas; padeda studentams pasirengti profesionalų CV bei parašyti pirmuosius motyvacinius laiškus; skelbia praktikos ir darbo pasiūlymus, aktyviai kviečia studentus dalyvauti įvairiuose konkursuose ir projektuose; organizuoja renginius, seminarus, diskusijas ir susitikimus su įmonių atstovais, absolventais; rengia Karjeros dieną, kurioje studentai gali prisistatyti verslo bendrovėms, užmegzti naudingus kontaktus, surasti potencialias praktikos ir darbo vietas. Kasmet čia apsilanko keli šimtai universiteto studentų ir virš 20 verslo kompanijų.

DALIUS MISIŪNAS „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Džiaugiamės praktiką energetikos sektoriuje jau atlikusiais studentais iš ISM, kurie tęsia savo karjerą „Lietuvos energijoje“ ar kitose energetikos bendrovėse. Atlikdami praktiką įmonėje, studentai ne tik įgyja naujų įgūdžių, bet ir turi galimybę prisidėti prie realių klausimų sprendimo ir įsitraukti į bendrovės veiklą. Sėkmingai baigus praktiką ir studijas, kviečiame absolventus tapti mūsų kolektyvo nariais. ė

www.ism.lt/karjeroscentras

RENATA VAINILAITIENĖ LESTO personalo ir komunikacijos tarnybos direktorė

Studentų praktikos klausimais dažnai bendradarbiaujame su ISM. Nuo LESTO įsikūrimo 2011 m., praktiką čia atliko 16 universiteto studentų. ISM studentai pasižymi organizaciniais gebėjimais, moka dirbti komandoje, yra komunikabilūs, drąsūs, smalsūs, geba analizuoti situacijas ir savarankiškai daryti išvadas. Daugumą jų galima rekomenduoti kaip puikius būsimus specialistus.

MINGAILĖ SUBAČIŪTĖ 2011 m. ISM Ekonomikos programos absolventė, „Western Union“ Pinigų plovimo ir prevencijos specialistė Įsidarbinau gana atsitiktinai, kuomet po poros pastarųjų gyvenimo metų Azijoje, grįžusi į Lietuvą užsukau į ISM. Universitete kaip tik vyko Karjeros diena. Pabendravau su trimis mane dominančiomis įmonėmis ir iš visų gavau kvietimus į tolimesnius atrankos etapus. Sėkmingai juos įveikusi, sulaukiau kelių darbo pasiūlymų. Pasirinkau pasaulinę pinigų perlaidų įmonę „Western Union“, kuri veikia daugiau nei 200 šalių. ISM mainų programos atvėrė kelius studijuoti geriausiuose Azijos universitetuose, studijos bei komandinis darbas suformavo globalų ir analitinį mąstymą, o įgyta patirtis padėjo greičiau prisitaikyti prie dinamiškos ir tarptautinės darbo aplinkos.


8

EKONOMIKA

Ši, viena populiariausių ISM studijų programų, skirta veržliems, analitiškai mąstantiems bei siekiantiems aukštumų šiuolaikinės ekonomikos pasaulyje. ISM Ekonomikos programa yra viena iš trijų studijų programų Lietuvoje, 2011 metais pritraukusių daugiausiai studentų su valstybės finansavimu. Ekonomikos programos studentai mokosi suprasti ir analizuoti ekonomikos procesus visuose lygiuose: įmonės, šalies bei pasaulio. Studijų metu daug dėmesio skiriama finansiniams bei ekonominiams rodikliams identifikuoti ir analizuoti. Tai leidžia atpažinti ir išsamiai įvertinti kasdien matomus ekonominius veiksnius. Ekonomikos studijos sudomins tuos, kurie geba tiksliai ir visapusiškai mąstyti, domisi ne tik aplink vykstančiais pokyčiais ekonomikoje, bet ir nori suvokti, kodėl viskas vyksta būtent taip.

PO STUDIJŲ JŪS GEBĖSITE: analizuoti ir vertinti statistinius duomenis ir ekonominę informaciją mikro ir makroekonominiu lygiu; apibūdinti ir analizuoti ekonominę, teisinę, politinę bei socialinę verslo įmonių bei kitų organizacijų aplinką; prognozuoti priimamų ekonominių ir finansinių sprendimų įtaką ne tik finansiniame, bet ir platesniame įmonės ar organizacijos valdymo kontekste, įvertinant, kokias pasekmes šie sprendimai turės įmonės ar organizacijos procesams; taikyti sisteminį, kritinį bei konstruktyvų mąstymą identifikuojant problemas ir jas sprendžiant.

EKONOMIKA www.ism.lt/bs/ekonomika

DVIGUBO DIPLOMO PROGRAMA

KARJEROS PERSPEKTYVOS Ekonomikos programos absolventai dirba: banke Swedbank, Lietuvos geležinkeliuose, FedEx Express, Western Union, DNB banke, Pricewaterhouse Coopers, LESTO, Litamilk, BNS, Mokesčių sraute, Europos socialinio fondo agentūroje, AC Nielsen Baltics, Europos Parlamente, Ernst &Young Baltic ir kt.

Praleidę vienerius studijų metus BI Norwegian Business School, gausite ir šio Norvegijos universiteto diplomą.

EMILIJA MAČYTĖ IV k. Ekonomikos programos studentė Žinios – tai vis besikeičianti informacija. Gauti jas atnaujintas labai svarbu. Manau, kad ekonomikos studijos ISM universitete suteikia puikią progą žengti koja kojon su aktualiausiomis ir šviežiausiomis naujienomis. Tai aukštos kokybės studijos su patyrusiais ir daug gyvenimiškos patirties turinčiais Lietuvos bei užsienio dėstytojais. Studijuodama susidūriau ne tik su dideliu informacijos ir žinių srautu, bet ir išmėginau savo jėgas žaisdama simuliacinius žaidimus ir atlikdama praktines užduotis. Universitete nuolat vyksta konferencijos, organizuojami projektai su Lietuvos ar užsienio partneriais. Man ekonomikos studijos ISM – tai dar vienas žingsnis savo svajonių ir troškimų išsipildymo link, tad kodėl gi nepasisėmus patirties iš geriausiųjų? Susisiekite su Emilija: emilija.macyte@stud.ism.lt

STUDIJŲ MODELIS 1 metai I SEMESTRAS

II SEMESTRAS

III SEMESTRAS

IV SEMESTRAS

Bendravimo psichologija Ekonomikos, verslo ir vadybos pagrindai

Diskrečioji matematika Logika

Akademinių darbų Ekonominių teorijų rašymas ir pristatymas istorija Finansų Informatika apskaita

Matematinė analizė

Mikroekonomika

Makroekonomika

Verslo anglų kalba I Pasirenkamas dalykas

Verslo anglų kalba II

Matematiniai metodai ekonomikoje Rinkodaros principai

Pasirenkamas dalykas

3 metai

2 metai

Pasirenkamas dalykas

V SEMESTRAS

Finansų rinkos ir institucijos Finansų valdymas

Informacinės technologijos

Globalioji ekonomika Statistinė duome- Valdymo apskaita nų analizė

Pasirenkamas dalykas/ specializacija

Pasirenkamas dalykas/ specializacija

VI SEMESTRAS

Ekonometrija

4 metai VII SEMETRAS

Organizacijų ekonomika

Ekonominis prognozavimas Valstybės finansai

Politinė ekonomija

Pasirenkamas dalykas/specializacija

Strateginis valdymas Pasirenkamas dalykas/ specializacija

Studentai gali specializuotis finansinių rinkų, organizacijų ekonomikos ar makroekonomikos srityse.

VIII SEMESTRAS

Baigiamasis darbas Praktika


95

EKONOMIKA IR POLITIKA

Tai viena populiariausių programų geriausiuose Didžiosios Britanijos, Airijos ir JAV universitetuose. Visos programos metu į ekonomikos subtilybes stengiamasi žvelgti ir per politikos prizmę, taip suteikiant studentams unikalių įgūdžių ir savitą perspektyvą. Ekonomikos ir politikos studijos sudomins tuos, kuriems įdomus valstybės ar pasaulio ekonominis bei politinis gyvenimas. Studijų pagrindas – ekonomikos ir politikos sąsajų identifikavimas ir analizavimas, todėl studentai mokomi efektyviai taikyti lošimų teoriją bei kokybinę ir kiekybinę duomenų analizę. Šių įrankių įvaldymas suteikia privalumų nusprendus tęsti studijas geriausiuose pasaulio universitetuose bei darbe neakademiniame sektoriuje.

PO STUDIJŲ JŪS GEBĖSITE: taikyti ekonomikos teorijas bei teorinius modelius teorinėms ir praktinėms problemoms spręsti; paaiškinti politinius ir ekonominius sprendimus, modeliuoti jų priėmimą, naudojant strategijos ir racionalaus pasirinkimo sąvokas; prognozuoti politikos ir ekonomikos įvykius, remiantis naujausiomis politikos mokslų teorijomis; apibūdinti tarptautinių santykių dėsningumus ir paaiškinti sąsajas tarp valstybių vidaus politikos ir tarptautinių santykių; apibūdinti tarptautinių ir nacionalinių politikos institucijų struktūrą ir jų poveikį politikų sprendimams; palyginti Lietuvos ir užsienio politines institucijas; taikyti sisteminį, kritinį bei konstruktyvų mąstymą identifikuojant problemas ir jas sprendžiant.

EKONOMIKA IR POLITIKA http://www.ism.lt/bs/ep

DVIGUBO DIPLOMO PROGRAMA

KARJEROS PERSPEKTYVOS

Praleidę vienerius studijų metus BI Norwegian Business School, gausite ir šio Norvegijos universiteto diplomą.

Šios studijos yra puikus pagrindas visiems, siejantiems savo ateitį ir karjerą su valstybės, Europos ar pasaulio politinėmis-ekonominėmis organizacijomis (Europos Parlamentu, JTO ir kt.).

VYKINTAS GLODENIS II k. Ekonomikos ir politikos programos studentas Ekonomikos ir politikos programa mūsų universitete yra inovatyvaus mąstymo subrandinta galimybė, kuria privalo pasinaudoti ambicingi bei aukštus tikslus sau ir valstybei keliantys žmonės. Tikiu, kad naujas požiūris į politikos mokslus ir ypač stiprus ekonomikos žinių bagažas padės išugdyti ateities lyderius, sugebėsiančius ne tik priimti naudingiausius ekonominius sprendimus, bet ir įgyvendinti geriausias idėjas praktikoje. Ekopolitikams (taip studentai tarpusavyje vadina Ekonomikos ir politikos programos studentus) yra suteikiami įgūdžiai analizuoti politinius bei ekonominius procesus, apskaičiuoti galimų įvykių tikimybes bei sugebėti efektyviausiu keliu paveikti procesus norima linkme. Būtina paminėti, jog tokio tipo akademinės žinios, skatinančios kritinį ir loginį studentų mąstymą, bei su verslo pasauliu susijusios disciplinos ir nepriekaištinga anglų kalba, studentams suteikia konkurencinį pranašumą tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Susisiekite su Vykintu: vykintas.glodenis@stud.ism.lt

STUDIJŲ MODELIS 1 metai I SEMESTRAS

II SEMESTRAS

III SEMESTRAS

IV SEMESTRAS

V SEMESTRAS

VI SEMESTRAS

VII SEMETRAS

Gerovės ekonomika Globalioji ekonomika

Organizacijų ekonomika Politinė ekonomija

Lyginamoji politika

Tarptautiniai santykiai

Valstybės finansai

Pasirenkamas dalykas/specializacija Pasirenkamas dalykas/ specializacija

Pasirenkamas dalykas/specializacija Pasirenkamas dalykas/ specializacija

Pasirenkamas da- Pasirenkamas lykas/specializacija dalykas/specializacija Pasirenkamas dalykas/ specializacija

Ekonomikos ir politikos anglų kalba I Ekonomikos, verslo ir vadybos pagrindai

Diskrečioji matematika Akademinių darbų rašymas ir pristatymas

Ekonominių teoInformacinės rijų istorija technologijos Matematiniai meto- Finansų įvadas dai ekonomikoje

Matematinė analizė

Mikroekonomika

Makroekonomika

Politikos įvadas

Ekonomikos ir politi- Statistinė duomenų kos anglų kalba II analizė Pasirenkamas Politinė sociologija dalykas Pasirenkamas dalykas

Pasirenkamas dalykas

4 metai

3 metai

2 metai

VIII SEMESTRAS

Ekonometrija

Baigiamasis darbas

ES ekonomika

Praktika

ES politika

Studentai gali specializuotis tarptautinės ekonomikos, viešojo administravimo ar politikos ir valstybės valdymo srityse.


10

FINANSAI IR APSKAITA

Finansai ir apskaita – šiandienos rinkos poreikių padiktuota verslo vadybos programos specializacija. Studijos skirtos siekiantiems žinių ir įgūdžių finansų, apskaitos ir kapitalo rinkų srityse. Tai intensyvi ir labai praktinė programa – įmonės finansų valdymo įgūdžių studentai mokosi nuo pat pirmų studijų metų, todėl gali pradėti juos anksti taikyti realioje veikloje. Finansai – viena svarbiausia verslo dalių. Tai verslo „kraujotaka“, apsprendžianti, kaip sparčiai ir sklandžiai vystysis verslas. Svajojantiems apie savo verslą, finansų ir apskaitos programa padės suprasti įmonės finansines ataskaitas ir jose esančią informaciją bei priimti su tuo susijusius organizacijos valdymo sprendimus.

PO STUDIJŲ JŪS GEBĖSITE: paaiškinti finansų teorijos ir praktikos ryšį, pritaikyti šias žinias vertinant finansinę informaciją; paaiškinti ir analizuoti valstybės vaidmenį finansinėje politikoje, modeliuoti valstybės fiskalinės ir monetarinės politikos sprendimų įtaką valstybės ekonomikai ir socialinei gerovei; analizuoti finansų valdymo bei finansinių sprendimų priėmimo procesus verslo įmonėse bei kitose organizacijose, spręsti įvairaus sudėtingumo lygio finansų ir valdymo apskaitos uždavinius; taikyti sisteminį, kritinį bei konstruktyvų mąstymą identifikuojant problemas ir jas sprendžiant.

FINANSAI IR APSKAITA

KARJEROS PERSPEKTYVOS

http://www.ism.lt/bs/fa

Finansų ir apskaitos programos studentai turi galimybę išmokti ne tik pagrindinių finansų ir apskaitos dalykų, bet ir sudėtingesnių, išvestinių finansinių priemonių, rinkų struktūros, prekiavimo akcijų ar kitose investicijų rinkose. Taigi programos absolventai galės rinktis finansų ir apskaitos profesionalų karjerą Lietuvos ir tarptautinių kompanijų finansų skyriuose, bankuose, draudimo kompanijose, pensijų ir investiciniuose fonduose, audito, konsultacinėse bei kitose įmonėse.

DVIGUBO DIPLOMO PROGRAMA Praleidę vienerius studijų metus BI Norwegian Business School, gausite ir šio Norvegijos universiteto diplomą.

JUSTĖ JŪRAITĖ II k. Finansų ir apskaitos programos studentė Programoje mokomės ne tik vertinti kompanijų finansinę padėtį, bet ir bendrauti su žmonėmis, rašyti verslo planą, originaliai ir kūrybiškai pristatyti savo idėjas, atlikti tyrimus, juos analizuoti ir daryti išvadas. Dėstytojai skatina analitiškai ir kritiškai mąstyti, kai skaitome realių įmonių atvejų analizes ir jas nagrinėjame, o pateikiama naujausia mokslinė medžiaga padeda pamatyti, kur ir kaip galime pritaikyti įgytas teorines žinias. Svarbiausia, kad beveik visas užduotis atliekame 2-4 žmonių komandose, o tai padeda išmokti bendradarbiauti ir dalintis atsakomybe. Labai vertinu ir tai, kad daugiau nei pusė dėstomų dalykų yra anglų kalba – manau, kad tai suteiks man pranašumo ieškant darbo tarptautinėse kompanijose. Susisiekite su Juste: juste.juraite@stud.ism.lt

STUDIJŲ MODELIS 1 metai I SEMESTRAS

II SEMESTRAS

2 metai III SEMESTRAS

V SEMESTRAS

VI SEMESTRAS

Bendravimo psichologija Ekonomikos, verslo ir vadybos pagrindai

Informatika Akademinių darbų Diskrečioji rašymas ir pristatymas matematika Investicijų Finansų apskaita Finansų valdymas valdymas

Finansų rinkos ir institucijos Tarptautinis verslas

Auditas

Matematinė analizė

Mikroekonomika Makroekonomika

Informacinės technologijos

Organizacijos elgsena

Verslininkystė

Verslo teisė

Verslo anglų kalba I Pasirenkamas dalykas

Verslo anglų kalba II Pasirenkamas dalykas

Statistinė duomenų analizė Pasirenkamas dalykas

Valdymo apskaita Pasirenkamas dalykas

Verslo etika

Pasirenkamas dalykas

Personalo valdymas Rinkodaros principai Pasirenkamas dalykas

IV SEMESTRAS

4 metai

3 metai

Gamybos procesų valdymas

Pasirenkamas dalykas

VII SEMETRAS

Strateginis valdymas Valstybės finansai

VIII SEMESTRAS

Baigiamasis darbas Praktika


11 5

FINANSAI 2011 m. startavusi Finansų programa sudaryta atsižvelgiant į CFA® (sertifikuotas finansų analitikas, angl. Chartered Financial Analyst) pirmojo lygio egzaminui keliamus reikalavimus. CFA® yra pasaulyje pripažinta aukščiausio lygio finansų analitikų kvalifikacija, kurią sertifikuoja CFA institutas. Šioje studijų programoje ypatingas dėmesys skiriamas visapusiškam finansų specialisto ugdymui – pradedama nuo esminių finansų apskaitos principų, o vėliau pereinama prie specifinių metodų ir finansų principų taikymo. Programos studentai gauna žinių apie valstybės, finansų institucijų, įmonių ir asmens finansų valdymą, kurias vėliau gali gilinti pasirinktoje srityje. Finansų programos absolventas sugebės valdyti įmonių grupių finansinę atskaitomybę, priimti sudėtingus investicinių projektų, investicinių portfelių ir finansinių rizikų valdymo sprendimus, analizuoti finansų rinkų veiklą.

PO STUDIJŲ JŪS GEBĖSITE:

prognozuoti priimamų ekonominių ir finansinių sprendimų įtaką organizacijos valdymo kontekste parinkti matematinius, statistinius, ekonometrinius ir kitus deramus tyrimo metodus ir savarankiškai atlikti šalies, sektoriaus ar įmonės ekonominę analizę; analizuoti finansų valdymo procesus, spręsti įvairaus sudėtingumo finansų ir valdymo apskaitos uždavinius; paaiškinti finansų teorijos ir praktikos ryšį, pritaikyti šias žinias vertinant finansinę informaciją; analizuoti finansų rinkų bei institucijų veiklą.

KARJEROS PERSPEKTYVOS

Prie specialistų, kuriems paklausa krizės metu tik augo, priskiriami ir finansų specialistai. Daugelyje įmonių finansų specialistai ne tik neprarado darbo, bet buvo sukurtos naujos darbo vietos. Studijas baigęs specialistas gebės sėkmingai dirbti organizacijos ar valstybės finansų srityje: audituoti įvairius verslo vienetus, vertinti rinkų efektyvumą, valdyti įmonės finansus, atsižvelgdamas į įmonės ir sektoriaus specifiką, finansinių sprendimų pasekmes kitoms vadybinėms sritims (rinkodarai, personalo valdymui, gamybos bei paslaugų teikimo procesams), ekonominę šalies situaciją, teisinius reikalavimus.

FINANSAI http://www.ism.lt/bs/finansai

RŪTA RASTENYTĖ I k. Finansų programos studentė, ISM 100 Talentų programos dalyvė Džiaugiuosi, kad 100 Talentų programa man suteikė galimybę nemokamai studijuoti tarptautiniame universitete Finansų programą. Labiausiai vertinu, kad visi dėstomi dalykai pateikiami įdomiai, praktiškai, dėstytojai duoda daug naudingų pavyzdžių, noriai suteikia pagalbą. Nuo pat pirmo semestro gilinamės į finansinius dalykus, todėl manau, jog per ateinančius studijų metus tapsime stipriais finansų specialistais. Taip pat džiaugiuosi, kad 100 Talentų programos metu bendradarbiausime su verslo atstovais, spręsime realias įmonių problemas, taip įgydami praktinės patirties. Susisiekite su Rūta: ruta.rastenyte@stud.ism.lt

STUDIJŲ MODELIS 1 metai I SEMESTRAS

II SEMESTRAS

2 metai III SEMESTRAS

VI SEMESTRAS

Organizacijų ekonomika

Valstybės finansai

Investicijų valdymas

Asmeniniai finansai

Finansų valdymas I

Ekonometrija

Finansų apskaita II

Statistinė duomenų analizė

Verslo etika

Globalioji ekonomika

Verslo informacinės sistemos

Pasirenkamas dalykas/specializacija

Pasirenkamas dalykas/specializacija

Pasirenkamas dalykas/specializacija

Matematinė analizė

Mikroekonomika

Anglų kalba I

Anglų kalba II

Akademinių darbų Logika rašymas ir pristatymas

V SEMESTRAS

Finansų valdymas II

Makroekonomika

Ekonomikos, verslo ir vadybos pagrindai

IV SEMESTRAS

Strateginis valdymas Finansų rinkos ir institucijos

Diskrečioji matematika Finansų apskaita I

Finansų pagrindai

3 metai

Valdymo apskaita

Informatika

Studentai gali specializuotis įmonių vadybos, finansų rinkos ar ekonominės aplinkos srityse.

4 metai VII SEMETRAS

Baigiamasis darbas Praktika


12

TARPTAUTINIS VERSLAS IR KOMUNIKACIJA

Tarptautinio verslo ir komunikacijos programa sukurta atsižvelgiant į pasaulines verslo tendencijas: globalizaciją, verslo komandų daugiakultūriškumą, komunikacijos svarbą kompanijos viduje bei išorėje. Šiuolaikinis verslas, būdamas labai atviras, dažnai plečiasi už savo šalies ribų, bendradarbiauja su kitomis užsienio kompanijomis, kuria savo padalinius ir atstovybes kitose šalyse ar netgi perkelia gamybą į palankesnę ekonominę zoną. Ši programa – siekiantiems mąstyti analitiškai ir globaliai. Plati orientacija – viena geidžiamiausių specialisto ar vadovo savybių šiandienos verslo rinkoje. Programa leidžia studentui suprasti tarptautinio verslo funkcijas, lavina tiek asmeninės, tiek verslo komunikacijos įgūdžius bei suteikia vadybinių kompetencijų, reikalingų dirbant tarptautinėje kompanijoje.

PO STUDIJŲ JŪS GEBĖSITE: planuoti ir organizuoti gamybos, paslaugų teikimo, kitus įmonės veiklos procesus trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje, nacionalinėje ir tarptautinėje rinkoje; parinkti ir taikyti praktikoje įmonės ar organizacijos veiklos organizavimo, planavimo, valdymo, motyvacijos ir kontrolės teorijas ir modelius; identifikuoti naujas nacionalinės ir tarptautinės rinkos galimybes, numatyti, analizuoti, vertinti tikslines rinkas, jų potencialą, pritaikyti senus ir vystyti naujus produktus ir paslaugas šioms rinkoms, efektyviai komunikuoti savo pasiūlymus rinkai; apibūdinti ir analizuoti politikos ir tarptautinio verslo strategiją, pasaulinę ekonomiką, visuotinio verslo tendencijas, tarptautinę teisę, tarptautinius finansus ir komunikaciją; valdyti kultūros įtaką tarptautiniam verslui ir analizuoti tarptautinio verslo rizikas bei naudas.

KARJEROS PERSPEKTYVOS Studijos parengia profesionalius, įvairiapusiškus vadovus ir specialistus, galinčius dirbti dinamiškoje tarptautinėje aplinkoje. Programos absolventai gali rinktis karjerą tarptautinėse kompanijose rinkodaros, komunikacijos, viešųjų ryšių, pardavimų, personalo ar apskaitos specialisto pozicijose.

TARPTAUTINIS VERSLAS IR KOMUNIKACIJA http://www.ism.lt/bs/tvk

DVIGUBO DIPLOMO PROGRAMA

MANTAUTAS RUDYS II k. Tarptautinio verslo ir komunikacijos studentas Stodamas neabejojau šios studijų programos nauda, neabejoju ir dabar. Tikiu, jog mūsų mažoje šalyje dirbančiam verslininkui yra tiesiog būtina sugebėti veikti užsienyje. Nesvarbu, ar tai būtų ES, ar Azijos rinka, ar bet kuri kita, mes privalome mokėti efektyviai komunikuoti. Žinau, jog tai, ką sužinau per teorines paskaitas ir ko išmokstu per praktinius užsiėmimus, man labai pravers šioje srityje. Susisiekite su Mantautu: mantautas.rudys@stud.ism.lt

Praleidę vienerius studijų metus pasirinktame partnerių universitete, galėsite gauti ir šių universitetų diplomą:

BI Norwegian Business School (Norvegija)

INSEEC Bordeaux (Prancūzija)

STUDIJŲ MODELIS 2 metai

1 metai I SEMESTRAS

II SEMESTRAS

III SEMESTRAS

3 metai IV SEMESTRAS

V SEMESTRAS

VI SEMESTRAS

Informacinės Komunikacijos technologijos įvadas Ekonomikos, verslo ir Užsienio kalba II vadybos pagrindai

Finansų įvadas

Globalaus verslo socialinė atsakomybė ir etika

Tarptautiniai finansai

Projektas

Makroekonomika

Tarptautinis personalo valdymas

Tarptautinio verslo strategijos

Taikomoji matematika Mikroekonomika socialiniuose moksluose Verslo komunikacijos Verslo komunikacijos anglų kalba II anglų kalba I

Rinkodaros principai

Organizacijos elgsena Tarptautinė ekonomika ir prekyba

Statistinė duomenų analizė

Verslo tyrimų metodai

Tarptautinė rinkodara Tarptautinė verslo komunikacija

Tarptautinė verslo teisė Pasirenkamas dalykas/specializacija

Pasirenkamas dalykas

Pasirenkamas dalykas/specializacija

Pasirenkamas dalykas/specializacija

Užsienio kalba I

Pasirenkamas dalykas

Studentai gali specializuotis tarptautinio verslo, geografinių rinkų ar komunikacijos srityse.

4 metai VII SEMETRAS

Baigiamasis darbas Praktika


13 5

VERSLO VADYBA IR ANALITIKA Verslo vadyba ir analitika – tai atnaujinta bei papildyta Verslo vadybos programa. Vadyba – tai veiklos, reikalingos tikslams pasiekti, organizavimas. Vadybos mokslas lavina asmens gebėjimą organizuoti ir valdyti organizacijos veiklą taip, kad nustatyti tikslai būtų pasiekiami tinkamiausiu bei efektyviausiu būdu. Analitika – padeda tinkamai ir greitai išanalizuoti kylančias problemas, naujus pokyčius bei priimti reikalingus strateginius ir įmonės valdymo sprendimus. Taigi Verslo vadybos ir analitikos programos studentai mokomi būti universaliais verslo valdymo specialistais, išmanančiais visas organizacijos funkcines sritis ir suprantančiais jų veikimą.

PO STUDIJŲ JŪS GEBĖSITE: prognozuoti priimamų sprendimų įtaką platesniame įmonės ar organizacijos valdymo kontekste; analizuoti verslo aplinką, valdyti organizacijos procesus, greitai reaguoti į pokyčius rinkoje; planuoti ir organizuoti gamybos, paslaugų teikimo, kitus įmonės veiklos procesus trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje, nacionalinėje ir tarptautinėje rinkoje; parinkti ir taikyti praktikoje įmonės ar organizacijos veiklos organizavimo, planavimo, valdymo, motyvacijos ir kontrolės teorijas ir modelius; identifikuoti naujas nacionalinės ir tarptautinės rinkos galimybes, vertinti tikslines rinkas, jų potencialą, pritaikyti senus ir vystyti naujus produktus ir paslaugas šioms rinkoms, efektyviai komunikuoti savo pasiūlymus rinkai, praktiškai taikyti socialinės verslo atsakomybės principus.

VERSLO VADYBA IR ANALITIKA http://www.ism.lt/bs/vva

DVIGUBO DIPLOMO PROGRAMA

KARJEROS PERSPEKTYVOS Programos absolventai dirba: Bitė Lietuva, SEB banke, L‘Oreal Baltic, Carlsberg, Statoil ASA, Nordea Bank Lietuva, British American Tobacco, Sportline, Arvi ir ko, Husqvarna Lietuva, Grafton Recruitment, RIMI Baltic, PZU Lietuva, Kotryna, Unilever, Deloitte Lietuva, Media House, Ūkio banke, Small Planet Airlines, Accenture, Lietuvos ryto televizijoje, Rait, MAXIMA LT, Western Union, Kraft Foods Lietuva ir kt.

Praleidę vienerius studijų metus BI Norwegian Business School, gausite ir šio Norvegijos universiteto diplomą.

IEVA CEMNOLONSKYTĖ IV k. Verslo vadybos programos studentė Manau, kad sprendimas pasirinkti vadybos studijas šiame universitete buvo geriausias iš visų tuo metu turėtų alternatyvų. ISM dėstytojai iš Lietuvos ir užsienio yra kvalifikuoti savo srities specialistai, gerai žinomi ne tik akademinėje bendruomenėje, bet ir už jos ribų. Jie mielai dalinasi savo patirtimi, padeda suprasti dėstomo dalyko subtilybes bei suteikia galimybę įgytas žinias panaudoti praktikoje. Dėstant orientuojamasi daugiau į dalyko suvokimą bei pritaikymą, o ne vien į teorine pusę. Vadybos studijos ISM universitete leido pamatyti daug platesnį sprendimų priėmimo spektrą, suteikė galimybę įgyvendinti savo sumanymus ir efektyviau naudotis turima informacija. Pastarųjų metų patirtis parodė, koks iš tiesų universalus mokslas yra vadyba, ir kaip dažnai ji taikoma kasdieniame gyvenime. Šios studijos turi labai daug perspektyvų, taip pat suteikiamos visos reikiamos žinios savo verslo kūrimui. Susisiekite su Ieva: ieva.cemnolonskyte@stud.ism.lt

STUDIJŲ MODELIS 1 metai I SEMESTRAS

II SEMESTRAS

III SEMESTRAS

IV SEMESTRAS

V SEMESTRAS

VI SEMESTRAS

VII SEMETRAS

VIII SEMESTRAS

Finansų valdymas

Strateginis valdymas

Baigiamasis darbas

Gamybos procesų valdymas

Verslo teisė

Praktika

Verslininkystė

Pasirenkami dalykai/specializacija

Bendravimo psichologija

Diskrečioji matematika

Akademinių darbų rašymas ir pristatymas

Vartotojų elgsena

Ekonomikos, verslo ir vadybos pagrindai

Vadybos teorijos

Informatika

Finansų apskaita Socialinių tyrimų metodai

Matematinė analizė

Mikroekonomika

Makroekonomika

Informacinės technologijos

Verslo anglų kalba I

Verslo anglų kalba II

Personalo valdymas

Statistinė duomenų Valdymo apskaita analizė

Verslo etika

Pasirenkamas dalykas

Pasirenkamas dalykas

Rinkodaros principai

Pasirenkamas dalykas/ specializacija

Pasirenkamas dalykas/ specializacija

Pasirenkamas dalykas

4 metai

3 metai

2 metai Organizacijų elgsena

Tarptautinis verslas

Pasirenkamas dalykas/ specializacija

Studentai gali specializuotis rinkodaros, personalo, finansų, procesų valdymo arba organizacijų ekonomikos srityse


14

TARPTAUTINĖS GALIMYBĖS STUDENTAMS

Šiandien verslas peržengia vienos šalies sienas, todėl ISM itin skatina studentus pasinaudoti plačiu universiteto partnerių tinklu ir įgyti patirties bei žinių užsienio šalyse.

STUDENTŲ MAINAI beveik 100 universitetų partnerių visame pasaulyje: Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Australijoje ir Afrikoje; galimybė atlikti praktiką įmonėje užsienyje; Švietimo mainų paramos fondo duomenimis, ISM studentai turi dvigubai daugiau galimybių nei kitų Lietuvos universitetų studentai išvykti į užsienio universitetus pagal mainų programas; beveik pusė kiekvienos laidos studentų išvažiuoja į mainus.

DVIGUBO DIPLOMO PROGRAMA ISM suteikia galimybę gauti dviejų universitetų diplomus, vienerius studijų metus praleidus pasirinktame užsienio universitete. Šiuo metu dvigubo diplomo sutartys sudarytos su šiais universitetais:

BI Norwegian Business School (Norvegija)

INSEEC Bordeaux (Prancūzija)

TARPTAUTINIAI KONKURSAI ISM studentai puikiai pasirodo prestižiniuose verslo simuliacijų konkursuose tokiuose kaip Peak Time, L‘Oreal EStrat, L‘Oreal Brandstorm ir kituose. Dalyvavimas tarptautiniuose verslo edukacijos projektuose yra skatinamas, nes padeda studentams: lavinti ir išbandyti universitete įgytas žinias ir įgūdžius; užmegzti svarbius dalykinius kontaktus; išsiskirti, įgyti pranašumą ir palankų darbdavių vertinimą.

http://www.ism.lt/tr

VYTAUTAS ULOZAS IV k. Ekonomikos ir politikos programos studentas, pagal mainų programas studijavęs universitetuose Prancūzijoje ir Australijoje Akademiniai mainai yra unikalus šansas, kurio tiesiog nevalia praleisti. Mokydamasis užsienyje ne tik gauni progą pakeliauti, pamatyti neatrastas vietas ir sutikti naujų įdomių žmonių, bet ir patenki į visiškai kitokią kultūrinę aplinką – su savais darbo, bendravimo ir gyvenimo įpročiais. Būtinybė prisitaikyti prie šių dalykų išmoko lankstumo, tolerancijos, padeda lavinti socialinius įgūdžius, o pažintis su užsienio šalies akademine kultūra ir metodais leidžia praplėsti savo, kaip besimokančiojo, akiratį. Taigi bagažas, kurį galima sukaupti keliems mėnesiams ar net metams palikus savo komforto ir ramybės zoną, yra neįtikėtinai didelis ir vertingas tiek akademinio, tiek profesinio, tiek asmeninio tobulėjimo prasme ir visas investicijas atperka šimteriopai. Nepraleiskite savo progos! Susisiekite su Vytautu: vytautas.ulozas@stud.ism.lt


STUDIJŲ MAINŲ ŠALYS EUROPA:

ŠIAURĖS AMERIKA:

JAV Austrija Baltarusija Kanada Belgija PIETŲ AMERIKA: Kroatija Čekija Argentina Danija Meksika Estija Peru Latvija Suomija AUSTRALIJA Prancūzija AFRIKA: Vokietija Graikija Marokas Vengrija Pietų Afrikos Airija Respublika Italija Nyderlandai AZIJA: Norvegija Lenkija Armėnija Portugalija Japonija Rusija Singapūras Slovakija Pietų Korėja Turkija Slovėnija Indija Ispanija Kazachstanas Švedija Šveicarija Ukraina Jungtinė Karalystė

15 Į ISM taip pat atvyksta mainų studentai iš viso pasaulio


16

STUDENTIŠKAS GYVENIMAS

Sąmoninga, draugiška ir aktyvi studentų bendruomenė – universiteto brandumo požymis. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete kiekvienas studentas kasdien randa vis naujos veiklos.

ISM irkluotojų komanda po pergalės pavasarinėje studentų regatoje Kaune, 2011 m.

STUDENTIŠKOS ORGANIZACIJOS ISM STUDENTŲ ATSTOVYBĖ (ISM SA) – savarankiška, aktyviai veikianti studentų organizacija universitete. ISM SA veikia tiek Kaune, tiek Vilniuje ir nuolat vienija apie 100 narių. Studentų atstovybės veikla sujungia studentiškas pramogas ir užsiėmimus, skatina kūrybiškumą, sąmoningumą, suteikia papildomų profesinių žinių bei įgūdžių. AIESEC in ISM – tarptautinės jaunimo organizacijos AIESEC padalinys ISM. Visame pasaulyje ši organizacija vykdo tarptautinę mainų stažuočių programą, organizuoja konferencijas, projektus ir kitus renginius, kurie prisideda prie jaunų žmonių ir šalies visuomenės tobulėjimo.

MENINĖS VEIKLOS ISM CHORAS – jei nesi abejingas muzikai, tavo vieta ISM chore! ISM TEATRO STUDIJA – savo sąskaitoje jau turi porą spektaklių, kurie susilaukė ypatingai gerų publikos įvertinimų, todėl plečia savo veiklą ir laukia naujų aktorių.

SPORTO KOMANDOS ISM KREPŠINIO KOMANDA – tiksliau dvi komandos, nes universiteto studentai treniruojasi ir žaidžia tiek Kauno, tiek Vilniaus krepšinio lygose. ISM TINKLINIO KOMANDA – tinklinio gerbėjus vienijanti komanda kasmet laukia ir priima naujus žaidėjus. ISM IRKLAVIMO KOMANDA – jauna komanda, skinanti pergales studentiškose regatose. ISM FUTBOLO KOMANDA – Kauno ISM studentų suburta komanda 2011 m. pradėjo pirmąjį savo sezoną.

INTERESŲ KLUBAI

Klubai vienija studentus, kuriems neužtenka vien paskaitose gaunamų žinių. Būsimus bendramokslius kviečia: ISM investuotojų klubas ISM debatų klubas ISM politikos klubas ISM jaunųjų tyrėjų klubas ISM socialinės žiniasklaidos klubas


17

ISM 100 TALENTŲ PROGRAMA Programos partneriai

Alumnas

GABIAUSIEMS – NEMOKAMOS STUDIJOS ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas nuo 2011 m. vykdo ISM 100 Talentų partnerystės programą, kurios tikslas – užtikrinti galimybę gabiausiems studentams gauti kokybišką mokslą Lietuvoje nemokamai. Programos praktika parodė, kad studentai rinkdamiesi tarp ISM ir studijų užsienyje, patekę tarp 100 Talentų programos dalyvių, mielai pasilieka Lietuvoje. ISM 100 Talentų partnerystės programa paremta studijų mokesčio finansavimu – ISM kartu su programoje dalyvaujančiomis verslo įmonėmis padengia skirtumą, kuris susidaro tarp universiteto studijų kainos ir valstybės skiriamų lėšų. Tačiau programa neapsiriboja tik finansine parama. Studentai skatinami bendradarbiauti su stipendijas įsteigusiomis įmonėmis: bendrauti su jų atstovais, dirbti bendruose projektuose, atlikti praktikas.

Pretenduoti į finansinę paramą gali stojantieji, turintys 20,20 ir didesnį stojamąjį balą. 2011 metais nemokamas studijas ISM skyrė 71 abiturientui. www.ism.lt/100talentu

MARIE DOUŠOVÁ Nestlé Baltics generalinė direktorė Didžiuojuosi, kad NESTLÉ yra ISM rėmėja, nes tai viena iš geriausių švietimo įstaigų regione. Mūsų sprendimas dalyvauti ISM 100 Talentų programoje buvo pagrįstas tikėjimu, kad jauniems ir talentingiems asmenims reikėtų suteikti galimybę pasinaudoti kokybiškomis studijomis, kurios padėtų siekti tikslų ir tapti sėkmingais lyderiais, galinčiais daugiau prisidėti prie Lietuvos visuomenės ir verslo bendruomenės. ISM studijų programos suteikia jaunimui daugiau galimybių konkuruoti. Tam pasitelkiamos pažangiausios verslo vadybos teorijos ir praktika, naujausi praktiniai pavyzdžiai. Taip pat čia sutelkti geriausi ekspertai ir dėstytojai, vyksta itin įdomus ir įkvepiantis komandinis darbas. Studijos tikrai suteikia tinkamą suvokimą ir galimybę jį pritaikyti praktiškai. Esame įsitikinę, kad ISM universitetas yra svarbus Lietuvos visuomenei, o ISM 100 Talentų programa gali prisidėti prie šalies ūkio raidos.


18

PRIĖMIMAS

PRIĖMIMAS Į ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijas priimami asmenys, turintys dokumentais patvirtintą ne žemesnį kaip vidurinį ar jį atitinkantį išsilavinimą. Stojantieji priimami konkurso tvarka pagal surinktų konkursinių balų skaičių. Stojamųjų egzaminų nėra. Priėmimas į ISM bakalauro studijas organizuojamas dviem etapais: 1. bendrasis priėmimas per www.lamabpo.lt; 2. papildomas priėmimas (bendrasis bei ISM), rengiamas likus laisvų vietų po bendrojo priėmimo. www.ism.lt/bs/priemimas Konkursinio balo sandara Minimalus konkursinis balas stojant į Tarptautinio verslo ir komunikacijos bei Ekonomikos ir politikos programas yra 12, kitų programų minimalus konkursinis balas yra 9. Konkursinis balas yra formuojamas tik iš lentelėje pateiktų mokomųjų dalykų brandos egzaminų ir metinių pažymių: Brandos egzaminai*

Konkursinio balo skaičiuoklę galite rasti www.ism.lt/bs/skaiciuokle

Egzaminų pažymių svertiniai koeficientai

Matematika

0,4

Lietuvių kalba

0,2

Užsienio kalba arba istorija

0,2

Mokomieji dalykai

Užsienio kalba arba istorija

Mokomųjų dalykų metinių pažymių svertiniai koeficientai

0,2

*Jei brandos egzaminas nelaikytas, ISM papildomo priėmimo metu vietoje brandos egzamino pažymio imamas metinis mokomojo dalyko įvertinimas, kuris dauginamas ne iš brandos egzamino, o iš metinio pažymio svertinio koeficiento. Stojantieji, neturintys anglų kalbos dalyko brandos egzamino ar metinio pažymio, konkurse nedalyvauja.


19

STUDIJŲ FINANSAVIMAS STUDIJŲ PROGRAMOS IR KAINOS Studijų programa

Trukmė

Suteikiamas laipsnis

Studijų vieta

Kalba

Semestro kaina

Kreditų skaičius

Ekonomika

4 metai

Ekonomikos bakalauras

Kaunas, Vilnius

Lietuvių k./ anglų k.

5 400 Lt

240

Ekonomika ir politika

4 metai

Ekonomikos bakalauras

Vilnius

Anglų k.

6 200 Lt

240

Finansai ir apskaita

4 metai

Vadybos bakalauras

Kaunas

Lietuvių k./ anglų k

5 400 Lt

240

Finansai

3,5 metai

Finansų bakalauras

Vilnius

Lietuvių k./ anglų k

5 900 Lt

210

Tarptautinis verslas ir komunikacija

3,5 metai

Tarptautinio verslo bakalauras

Kaunas, Vilnius

Anglų k.

6 500 Lt

210

Verslo vadyba ir analitika

4 metai

Vadybos bakalauras

Kaunas, Vilnius

Lietuvių k./ anglų k

5 400 Lt

240

STUDIJŲ FINANSAVIMO BŪDAI Studijų krepšelis

Moksleivis, kuris pagal akademinį pažangumą pretenduoja į studijų krepšelį, t.y. valstybės finansavimą, gali jį atsinešti ir į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą. Studijų krepšelis – tai valstybės skiriamas studijų finansavimas, kurį gali gauti baigusieji mokyklas geriausiais rezultatais. Studijų krepšelio dydis - 3 892 Lt/ metams.

ISM 100 Talentų programa

Stojantieji, kurių konkursinis balas yra 20,20 arba daugiau, kviečiami studijuoti nemokamai. Ši sąlyga galioja asmenims, įstojusiems į pirmą kursą ir studijuosiantiems visą bakalauro studijų programą. Daugiau informacijos http://www.ism.lt/100talentu

Lietuvos valstybinio studijų fondo paskola studentams

ISM studentai gali gauti valstybės remiamas paskolas studijų kainai sumokėti. Daugiau informacijos www.vsf.lt

ISM nuolaida aktyviausiems

Nuolaida gali būti skirta pažangiems, aktyviai universiteto bendruomenės gyvenime dalyvaujantiems studentams.

Socialinės stipendijos

Socialinės stipendijos, gaunantiems valstybės finansavimą ir už studijas mokantiems savo lėšomis, bei stipendijos neįgaliems studentams. Daugiau informacijos rasite www.vsf.lt

ISM Magistrų klubo stipendija studentams

ISM Magistrų klubas kasmet skiria 3000 Lt stipendiją bakalauro studijų studentams, dalyvaujantiems visuomeninėje ir universiteto bendruomenės veikloje, veržlioms ir iššūkių nebijančioms asmenybėms.

FINANSAVIMO MODELIS

Finansai ir apskaita Verslo vadyba ir analitika

Finansai

Ekonomika ir politika

Tarptautinis verslas ir komunikacija

3954

4254

4554

1946

1946

1946

Ekonomika

Semestro kaina, Lt

www.ism.lt/bs/ finansavimas

3454 1946

Studento mokama suma

Studijų krepšelis


Vilnius: Arklių g. 18, tel. (8 5) 212 3953, faks. (8 5) 212 3961 Kaunas: E. Ožeškienės g. 18, tel. (8 37) 302 400, faks. (8 37) 302 368 ism@ism.lt, www.ism.lt

Buklete pateikta informacija gali keistis.

2012 metų ISM bakalauro studijų bukletas  

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas siūlo rinktis šešias bakalauro studijų programas - ekonomikos, ekonomikos ir politikos, finansų ir a...