Page 52

АКТУАЛЬНО

Íàø³ ë³òàþòü çà áóäü-ÿêèõ óìîâ ³ çà áóäü-ÿêî¿ ïîãîäè. Áî ³íàêøå íå âì³þòü... розкладають на землі нехитрі хар! чі: варену і смажену кукурудзу, ба! нани, якісь речі на продаж. — Боже, ніби це якийсь інший світ! — не втримується Тетяна Па! сова. Їй усе в новину, усе дивує і вражає... *** Оглядаємо Монровію чи не з найвищої точки — майданчика бі! ля 5!зіркового готелю «Дюкор». Колись він був окрасою, візитів! кою столиці. Нині ж від колишньої розкоші одні згадки — готель спа! лено, пограбовано, нікого, крім кількох місцевих охоронців. До нас підходить молодий чор! ношкірий чоловік. Називається Еріком. Каже, що життя складне, заробітків немає. Але добре, що в країні нема війни. Дякує українцям, які допомагають утримувати мир і стабільність. *** На вулицях Монровії ніхто не дотримується жодних правил до! рожнього руху — їздять кому як за! манеться. Водії нашого табору до цього вже звикли і не втрачають пильності ні на секунду. Вікна у ма! шинах мають бути завжди зачине! ними — бували випадки, коли міс! цеві крали щось ледь не на ходу. Замість звичних номерних зна! ків на деяких автомобілях — папір! ці з якимись цифрами. І ніхто їх не зупиняє — бо свої. На перехрестях бачимо регулювальників, які не цу! раються щось попросити у водія, особливо коли це біла людина.

50

Мовляв, треба дати невеличкі гро! ші — «смол!смол» і їдь собі далі. Жебракують, так би мовити, при виконанні службових обов’язків. *** На зворотному шляху зупиняє! мося у невеличкому селищі. Міс! цеві кажуть, що воно має гучну назву — Девідс!Таун. Хоча спочат! ку казали інакше — Тіві!Віладж. Тут живе всього кілька сімей. Злидні страшенні. Бруд. Діти голі!босі. На вогнищі в алюмінієвій каструлі за! кипає вода. Квокче курка. Прихо! дить старший — стрункий тем! ношкірий чоловік. Дізнавшись, що до селища завітали українські жур! налісти, діловито показує госпо! дарство: «Отут ми вирощуємо ка! саву (солодкі коренеплоди, щось на кшталт нашої картоплі), отут кілька разів збираємо врожай ба! нанів, а ось ростуть ананаси — ці ще не дозрілі, а ось ці уже можна вживати...» Час зупинився в Девідс!Тауні. Так жили їхні діди!прадіди. Так жити! муть їхні діти та онуки. Вони не знають, де та Україна і що взагалі вона є. Але пізнають українських миротворців по їхньому зеленому камуфляжу. *** Ми хочемо полетіти хоч куди, аби лишень піднятися в повітря з нашими екіпажами. Але команду! вання каже, що місць не вистачає навіть для військових і треба поче! кати. Доводиться спілкуватися з льотчиками на землі.

Бачився мимохідь з майором Рус! ланом Мельником. Він летить до Кот!д’Івуару. Заклопотаний. Всти! гає лишень відповісти, що вдома й досі не отримав свого житла. Мину! лого разу розповідав, що, коли піс! ля обстрілу артскладів в Абіджані його екіпаж сів на французькій вій! ськовій базі «Лікорн», французи запрошували його в гості до Пари! жа. А він знітився — бо хіба міг зап! росити у відповідь до своєї скром! ної найманої квартири в Україні... — Командир французького вер! тольота отримує платню 10 тисяч доларів на місяць, а ми — півто! ри, — казав Руслан. — Хоча літаємо значно більше. А в тамтешній їдальні чого тільки немає: і краби, і креветки, і м’ясо кількох видів, і сві! жі фрукти. За кілька днів, що ми пе! ребували на «Лікорні», жодна стра! ва не повторювалася... Щодо зарплатні, то з 1 січня 2012 року нашим миротворцям її на! решті підвищили у два з полови! ною рази. Тепер, як запевнив мене полковник Пліс, командир верто! льоту отримуватиме близько 3 ти! сяч доларів. Непогано. Але все рів! но менше, ніж у тих самих росіян, які теж присутні в Ліберії. Та вони літають рідко і можуть відмовити! ся в будь!який момент — то через зливу, то через харматан — під! ступний вітер із пустелі Сахара. Наші літають за будь!яких умов і за будь!якої погоди. Бо інакше не вміють і не можуть. І їх так само, як раніше, назива! ють тут «крейзі юкрейніен пай! лотс». Що в перекладі — «божевіль! ні українські льотчики». Ну, а відносно крабів!креветок... У нас — власні делікатеси: пісний борщ, кирзова каша, курячі криль! ця. Правда, одного разу пригощали морозивом. Чому у країні, де повно фруктів, до столу миротворців не потрапляють ні ананаси, ні бана! ни, ні манго, які тут коштують ко! пійки, — загадка, яку ніхто не може розгадати. У тих самих пакистанців, які по! руч служать, — усе це в достатку. Чи ООН на комусь економить? Питан! ня до тиловиків... *** Мої колеги!телевізійники поле! тіли до Кот!д’Івуару. Я вже там був минулого разу, а тепер місця у вер! тольоті для всіх не вистачило. Дуже шкодую. Хотілося б полетіти Мі!

"Військо України"  
"Військо України"  

Журнал "Військо України"

Advertisement