Page 1

Elaborem un menĂş TomĂ s Demergasso, Rita Landman, Ariane Miller i Manu Spengler


Esmorzar: ● 2 racions de cereals

● 2 gots de llet

● Suc de taronja

Pes: 60g

Pes: 500cl

Unitat: 4

Preu: 0,69 €

Preu: 0,40€

Preu: 0,8€


Mig matí: ● Barreta Energètica

Unitat: 2

Preu: 2,6€


Dinar: ● Amanida de llegums: ○ ○ ○ ○ ○

llenties enciam tomàquet pastanaga formatge feta

Pes: 350g Preu: 1,8€ Unitat: ½ Preu: 0,55€ Unitat: 3

Preu: 0,75€

Unitat: 2

Preu: 0,25€

Pes: 100g Preu: 1,5€ ● 2 hamburgueses Unitat: 2 Preu: 3€ ● Espàrrecs ● Macedònia de fruites: Pes: 280g Preu: 2,5€ ○ ○ ○ ○

plàtan cireres maduixes suc de taronja

Unitat: 1

Preu: 0,65€

Pes: 100g Preu: 2€ Unitat: 5 Preu: 1,5€ Unitat: 2

Preu: 0,4€


Berenar: ● Entrepà: ○ ○ ○ ○

pà tomàquet formatge alvocat

Pes: 60g Preu: 0,15€ Unitat: 1 Preu: 0,25€ Pes: 50g Preu: 0,60€ Unitat: 1 Preu: 1,20€


Sopar: ● Risotto:

○ Arròs ○ Bolets

● Peix (rap)

Pes: 350g Preu: 2,3€ Pes: 200g Preu: 2,5€

Unitat: mitja cua Preu: 10€

● Iogurt Unitat: 2

Preu: 0,5€


Conclusió: ● Ens hem adonat que al mercat hi va molta gent, molta més del que pensàvem. Hem descobert, mitjançant les preguntes als veïns que la majoria venen cada dia i van a les mateixes parades. Gairebé tots els clients eren grans, per tant hem intuït que és com una tradició. ● Els preus, ens han sorprès que en general creiem que eren més alts que en un supermercat, ja que és aliment fresc i de bona qualitat.

elaborem un menú  
elaborem un menú  
Advertisement