Page 1

M AG A Z Y N 02-19 I

INNOWACJA & PASJA Inteligentne produkty, najwyższa jakość

So fresh PL

Świeże kosmetyki i suplementy


I THE

SMARTER

FOOD

CHOICE

I

Odżywianie na nowym poziomie

11 CZAS

NA

WAŻNE

RZECZY

I

Ulla Wannemacher opowiada o inteligentnym jedzeniu na co dzień

14 OCHRONA

SKÓRY

I

Krok po kroku do pięknej skóry

16 ZRÓWNOWAŻONY

ROZWÓJ

I

Program RINGANA REuse

20 AKTUALNOŚCI

I

Zawsze na bieżąco

22 KEEP

CALM

I

Uspokojenie i relaks z RINGANAisi__

26 WSZYSTKO

POD

KONTROLĄ

I

Zarządzanie jakością na najwyższym poziomie

28 QUALITY

FIRST

Andreas Wilfinger o bezpieczeństwie produktów I

R I N G A N A

04

30 BIAŁKO

NA

WYNOS

Wegańskie białko pod kontrolą


U P

Artykuł wstępny

C H E C K

RINGANA lansuje rewolucyjne nowe produkty. Zgodnie z naszą wizją zawsze chcemy być najlepsi. Gdy RINGANA wprowadza nowy produkt, zawsze jest on rewolucją i kontynuacją historii naszego sukcesu. Dlatego też jesteśmy wyjątkowo dumni z naszych aktualnych innowacji: 1. COMPLETE d-eat – pełnowartościowy zamiennik posiłku do kontrolowania wagi i elastycznego stylu życia. 2. Uspokajający shot RINGANAisi__ – bezpośredni przeciwnik bestsellera RINGANAchi__ to produkt idealny do wyciszenia i odprężenia. 3. SPORT protein – nowe wegańskie źródło białka dla tych, którzy chcą osiągnąć maksymalną wydajność organizmu. Tematem tego numeru magazynu są trudne wyzwania, jakie sami sobie stawiamy. Dążenie do najwyższej jakości wiele nas kosztuje. Siedmioro naszych pracowników zajmuje się wyłącznie kwestią zapewnienia jakości produktów. W tym numerze zobaczysz także, jak rozwija się nasza mozaika zrównoważonego rozwoju. I dowiesz się, co zrobić ze szklanymi flakonikami po naszych kosmetykach w ramach systemu REuse. Z każdym zwróconym pustym szklanym flakonikiem przyczyniasz się aktywnie do ochrony klimatu.

P R Z YJ E M N E J ANDREAS

LEKTURY! I

ULLA

3


R I N G A N A

RINGANA COMPLETE

THE SMARTER FOOD CHOICE 4


N

owoczesne życie jest niezwykle stresujące. Jesteśmy mobilni, stale się przemieszczamy. Z tego powodu niejednokrotnie omijamy posiłki albo sięgamy po niezdrowe przekąski. Często spożywamy wtedy zbyt dużo niewłaściwych posiłków, a później irytujemy się przez zbędne kilogramy.

d-eat

Toczysz walkę ze swoją nadwagą? Czy często, kierując się napadem głodu, sięgasz po śmieciowe jedzenie? Zastanawiasz się, czy Twoja dieta jest wystarczająco zbilansowana?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie: COMPLETE d-eat – odżywianie na nowym poziomie. COMPLETE d-eat to pełnowartościowy, elastyczny, kompaktowy i niepochłaniający czasu posiłek w wersji „to go”, który dostarcza organizmowi wszystkie niezbędne substancje odżywcze i ma przy tym zaledwie 200 kcal.

5


R I N G A N A

Doskonały sposób na zrównoważone odżywianie mimo braku czasu. Receptura bazuje na wegańskich, naturalnych źródłach protein z ryżu pełnoziarnistego, siemienia lnianego, grochu oraz nasion słonecznika i zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Dostarcza również najlepszych węglowodanów (np. z ryżu) i błonnika z włókien nasion rośliny guar i włókien cytrusowych. Pełne spektrum witamin i minerałów z naturalnych źródeł dostarcza ciału wszystkich mikroskładników odżywczych oraz kwasów tłuszczowych Omega 3 z mikroalg i kwasów tłuszczowych Omega 6 z oleju z krokosza barwierskiego w idealnych proporcjach. Zastosowanie naturalnych składników odżywczych, wysoka zawartość składników aktywnych oraz brak sztucznych aromatów,

WSZYSTKO W JEDNEJ SASZETCE

substancji słodzących lub podobnych syntetycznych dodatków sprawiają, że COMPLETE d-eat to produkt unikalny na rynku.

Zastąpienie dwóch z wszystkich głównych posiłków substytutem COMPLETE d-eat przyczynia się w udowodniony sposób do utraty wagi. Zastąpienie jednego pomaga utrzymać pożądaną masę ciała. Przygotowanie jest łatwe i szybkie – najlepiej nadaje się do tego RINGANA Glass Shaker. Gotowy shake zmieszany z 300 ml wody ma naturalny, delikatny i kremowy smak. Dzięki COMPLETE d-eat dostarcza organizmowi dokładnie tego, co jest potrzebne do zrównoważonego odżywiania, utrzymania wydajności, formy i dobrego samopoczucia.

6

neutralnemu smakowi produkt może też stanowić podstawę indywidualnych przepisów i smakowych odkryć (przykłady na następnej stronie). W biurze, podczas uprawiania sportu czy w podróży. Zrównoważone jedzenie nigdy nie było tak proste!


d-eat

Wszystko w jednym 1 saszetka zastępuje pełnowartościowy posiłek i zawiera wszystkie istotne składniki odżywcze, których potrzebuje zdrowy organizm. Bardziej naturalnie się nie da! Zawiera najlepsze naturalne składniki, ale bez sztucznych aromatów, substancji słodzących i innych syntetycznych dodatków. Idealny towarzysz odchudzania Kontrola wagi nigdy nie była tak prosta! Sprawdzony zamiennik posiłku liczący zaledwie 200 kcal w widoczny sposób pomaga osiągnąć pożądaną wagę. Fast Food 2.0 Czy to w biurze, w podróży, czy w domu – COMPLETE d-eat stanowi ekonomiczną alternatywę dla śniadania, obiadu czy kolacji.

7


R I N G A N A

W

PRACY

COMPLETE d-eat zapewnia wydajność i produktywność podczas pracy w biurze. Szybki i zdrowy posiłek bez gotowania ani zmywania w biurowej kuchni.

W

PODRÓŻY

W szczególności weganie cierpią podczas podróży z powodu ograniczonej oferty gastronomicznej. Ale dla wszystkich innych również obowiązuje zasada: znacznie lepszym wyborem niż czekolada i ciastka w samolocie czy szybka bułka z kiełbasą w zajeździe jest COMPLETE d-eat.

KAŻDEGO

DNIA

Nie ma czasu na kolację? Ani ochoty na gotowanie? Zawsze, gdy musisz poświęcić czas na inne rzeczy, COMPLETE d-eat jest doskonałą alternatywą dla śniadania, obiadu lub kolacji.

DLA IDEALNEJ WAGI Kontrola wagi nigdy nie była tak prosta! Z COMPLETE d-eat nie potrzeba planu dietetycznego. Ten sprytny zamiennik posiłku ma jedynie 200 kalorii. Pozwala to na utratę zbędnych kilogramów i jednocześnie dostarczanie do organizmu wszystkiego, czego potrzebuje.

8


d-eat

lose weight RINGANA spekulatius smoothie 213 kcal

Przy niskokalorycznej diecie szczególnie trudno jest skomponować posiłek tak, by zawierał wszystkie niezbędne tłuszcze, białka, witaminy i minerały. Ten shake sprawia, że nie musiszsięjużtymmartwić.

SKŁADNIKI 1 COMPLETE d-eat 200 ml wody 100 ml niesłodzonego mleka migdałowego 1 łyżeczka przyprawy piernikowej 1 łyżeczka wanilii w proszku

PRZYGOTOWANIE Wlej 200 ml wody i 100 ml niesłodzonego mleka migdałowego do RINGANA Glass Shaker. Dodaj zawartość saszetki COMPLETE d-eat i przyprawy. Shake it, drink it!

9


R I N G A N A

Zdoświadczeniawiemy,jak

SKŁADNIKI

przyjemne jest celebrowa-

1 COMPLETE d-eat

nie posiłków. Jeśli jednak

250 ml jogurtu migdałowego 50 ml soku pomarańczowego

nie masz na to czasu, COMPLETE d-eat to idealne rozwiązanie. Zero stresu w kuchni i pełnowartościowyposiłek. Czego chcieć więcej?

1 łyżeczka tartego imbiru

PRZYGOTOWANIE Do RINGANA Glass Shaker dodaj jogurt migdałowy i sok pomarańczowy. Dodaj łyżeczkę tartego imbiru i zawartość saszetki COMPLETE d-eat. Shake it, drink it!

save time RINGANA ginger & orange cream

10


Wywiad z Ullą Wannemacher:

Dobrażywność i posiłek w formie proszku. Czy to się nie wyklucza?

Absolutnie nie. Żyjemy w ciągłym biegu. Dawniej w każdym domu była jedna osoba, jak mama czy babcia, która całe przedpołudnie poświęcała na gotowanie. Obecnie w wielu miejscach tego brakuje. Gotowanie, jedzenie i poznawanie smaków są wciąż ważne – także dla mnie prywatnie. Ale praktycznie nikt nie jest w stanie robić tego dzisiaj trzy razy dziennie. Wiele osób sięga wów-

Co najbardziej ceni Pani

w COMPLETE d-eat?

To, że udało nam się stworzyć substytut posiłku dostarczający wszystkich substancji odżywczych, które potrzebuje ciało i które są do tego naturalne. Nie stosujemy aromatów, słodzików ani innych sztucznych dodatków, których nasze organizmy nie potrzebują. Podoba mi się też oczywiście niesamowita oszczędność czasu. Ten shake jest doskonały, gdy chcę pospać dłużej o poranku, bez nerwów zdążyć na następne spotkanie albo gdy po prostu chcę odpocząć po pracy zamiast gotować.

Jaknajskuteczniejschudnąćdzięki

COMPLETE d-eat? Nasz produkt to pełnowartościowy zamiennik posiłku i ma tylko 200 kalorii. Przemyślany skład zawierający wszystkie ważne mikroskładniki oraz mała ilość kalorii pomagają w prosty sposób osiągnąć, a przede wszystkim utrzymać wymarzoną wagę. Czujemy się przyjemnie nasyceni aż do kolejnego posiłku. W ten sposób nie wpada się też w pułapkę podjadania, ponieważ przekąszając coś stale mię-

czas, często z ciężkim sumieniem, po szybką przekąskę. COMPLETE d-eat jest w tym przy-

dzy posiłkami, nie dajemy odpocząć trzustce, która wydziela wtedy stale insulinę. Zwiększo-

padku znacznie lepszym wyborem. Pełnowartościowy zamiennik posiłku dostarczający

ny poziom insuliny we krwi pobudza apetyt i spowalnia spalanie tłuszczu, przyczyniając się

wszystkiego, czego potrzebujemy.

w ten sposób podwójnie do nadwagi.

Kiedy sięga Pani najchętniej po

Jaki jest Pani ulubiony sposób

COMPLETE d-eat? Zawsze wtedy, gdy wszystko muszę robić

spożywania COMPLETE d-eat? Bardzo chętnie gotuję i jem – i już na etapie

szybko. Kto tego nie zna? Stres w pracy, w międzyczasie spotkanie i już brakuje czasu na to, aby w spokoju cieszyć się posiłkiem.

rozwoju produktu kombinowałam z przepisami. Najchętniej mieszam mój zdrowy zamiennik posiłku z wodą, owocami jagodowymi i łyżką jogurtu kokosowego. Jeśli ktoś preferuje bardziej pikantne smaki, powinien wypróbować przepis RINGANA mary. Smakuje dokładnie jak bezalkoholowa Krwawa Mary. Ten przepis i wiele innych można znaleźć na naszym blogu na stronie www.ringana.com.

COMPLETE d-eat jest wtedy idealnym rozwiązaniem. W każdej chwili mogę przyjąć zrównoważony posiłek i cieszyć się nim bez presji czasu. Również podczas podróży COMPLETE d-eat jest znacznie lepszy niż przydrożny fastfood.

d-eat

CZAS NA WAŻNE RZECZY

11


R I N G A N A

SPRYTNY UPDATE Rewolucje są w firmie RINGANA czymś naturalnym. Formuła żadnego z produktów RINGANA nie pozostaje bowiem niezmienna na zawsze. Zespół badawczy zatrudniony w naszej firmie wciąż poszukuje nowych, jeszcze skuteczniejszych substancji czynnych pochodzących z natury. Gdy udaje im się je odnaleźć, skład produktów ulega modyfikacji. Aktualnie unowocześniona została formuła trzech bazowych kremów do twarzy FRESH RINGANA, dzięki czemu produkty te są teraz zgodne z najnowszym stanem badań i wykazują wyższą skuteczność.

12


FRESH cream light

Sprytny update

Y

Bazowy krem do twarzy do skóry tłustej. Lekka formuła pielęgnująca do tłustej, zanieczyszczonej skóry zawierająca

Nowa

cynk PCA, siarczan cynku i miedź PCA reguluje produkcję łoju i zmniejsza efekt błyszczenia się. Bisabolol i wyciąg z kory magnolii działają przeciwzapalnie i uspokajająco na skórę twarzy.

formuła

FRESH cream medium Formuła bazowego kremu do skóry normalnej i mieszanej opiera się teraz na substancjach czynnych z rośliny jiaogulan (tzw. „zioła życia”) i czystka (zwanego „rośliną piękności”). Składniki te działają przeciwutleniająco oraz wzmacniają barierę skóry. Mieszanka z krótko- i długołańcuchowych kwasów hialuronowych długotrwale ją nawilża. Nowością są również oleje z cupuacu, mango oraz rzeżuchy łąkowej, które pozostawiają przyjemne uczucie ukojenia.

FRESH cream rich Bazowy krem do skóry suchej dzięki zawartości brunatnej substancji czynnej – astaksantyny – zyskał teraz elegancką, różową barwę. Pozyskiwana z alg astaksantyna działa przeciwutleniająco i z wyjątkową skutecznością chroni skórę przed efektami stresu. Kolejne nowości to substancje czynne z czystka i jiaogulanu pobudzają zmęczone komórki. Olejek z rzeżuchu łąkowej zapewnia skórze jedwabistość i nawilżenie.

13


R I N G A N A

K RO K P O K RO KU D O P I Ę K N E J S KÓ RY Dokładne oczyszczanie delikatnych porów Z myślą o drugim etapie pielęgnacji RINGANA stworzyła dwa wysokiej jakości toniki roślinne dopasowane do różnych typów skóry. FRESH tonic calm przynosi ukojenie dla suchej i normalnej skóry twarzy, zaś FRESH tonic pure oczyszcza skórę tłustą i zanieczyszczoną.

Oczyszczanie: istota pięknej skóry.

Elke: Toniki RINGANA sprawiają, że skóra powraca do swojego idealnego, lekko kwaśnego środowiska i przygotowują ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Tylko oczyszczona i stonizowana skóra może bowiem skutecznie chłonąć substancje czynne zawarte w kosmetykach.

Oczyszczanie jest pierwszym krokiem naszej codziennej pielęgnacji. Mleczko oczyszczające FRESH cleanser uwalnia skórę od zanieczyszczeń, które gromadzą się na twarzy i przygotowuje ją do dalszych zabiegów. Skóra jest pielęgnowana i nawilżana już na etapie oczyszczania.

Sera: wysoka technologia o natychmiastowym działaniu Gasimy pragnienie skóry. Zarówno FRESH

Ekspert w zakresie pielęgnacji RINGANA – Elke: Wiele kobiet z przyzwyczajenia nakłada mleczko FRESH cleanser przy pomocy wacika na suchą skórę. Rytuał oczyszczający będzie jednak jeszcze bardziej zmysłowy i skuteczny, gdy FRESH cleanser nałożymy palcami na zwilżoną skórę, a następnie wmasujemy go i zmyjemy nadmiar pro­ duktu. Tego typu masaż zapewni lepsze ukrwienie skóry, dzięki czemu twarz będzie wyglądała promiennie i świeżo.

14

hydro serum, jak i FRESH anti wrinkle serum RINGANA trwale nawilżają skórę, a dzięki pomysłowej technologii transportują zawarte substancje czynne do jej głębokich warstw. Elke: Dział badań RINGANA zdołał połączyć substancje czynne w niewielkie kuleczki lipidowe, które podczas nakładania wnikają w naturalną warstwę lipidową skóry. To właśnie tam przez kilka godzin uwalniane są stopniowo wartościowe składniki.


Wysokiej jakości krem powinien być „chlebem powszednim dla naszej skóry”. Tego typu produkty dbają nie tylko o odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie, lecz także zawierają substancje, które chronią skórę przed codziennymi obciążeniami i wpływem środowiska. FRESH cream light, medium oraz rich marki RINGANA to trzy bazowe kremy do twarzy dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. Elke: Trzy bazowe kremy do twarzy RINGANA dopasowują się do typu skóry, nie zaś do wieku. Wprawdzie wraz z wiekiem skóra staje się z reguły coraz bardziej wysuszona, jednak również osoby po 30. roku życia mogą walczyć np. z niedoskonałościami i błyszczeniem się skóry, w czym najlepiej sprawdzi się FRESH cream light.

O D ŚW I E Ż A JĄC Y S U KC E S

Ładna skóra

Pielęgnacja ochronna

Tym razem rozmawiamy z partnerką świeżości Berenice Scarabelli. Jakodnaleęęswójindywidualnyrytuał pielęgnacyjny? Wiele osób twierdzi, że brakuje im na to czasu. Dlatego właśnie zawsze wychodzę od osobistych przyzwyczajeń i upodobań klientów i próbuję je zoptymalizować, krok po kroku poszukując odpowiednich produktów. W ten sposób szybko osiągamy widoczne efekty. Co jest najwaęniejsze w codziennej pielęgnacji? Regularność. Osoby, które regularnie dbają o swoją skórę, nie potrzebują zabiegów medycyny estetycznej. Najważniejszą podstawą pięknej skóry jest jej konsekwentne oczyszczanie przy pomocy preparatów FRESH cleanser oraz FRESH tonic.

RINGANA for you Chcesz,ęebyTwojezabiegipielęgnacyjnebyłyjeszcze skuteczniejsze i miały bardziej indywidualny charakter? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkiej pomocy w zakresie specjalnych wyzwań, czy też uzupełniających produktów o silnym działaniu: test typu skóry RINGANA dostarczy Ci praktycznych porad dotyczących pielęgnacji oraz wskaże produkty odpowiednie dla Twojej skóry. www.ringana.com/ringanaforyou

Jakaęradawzakresiepielęgnacjiust? Ostatnio bardzo popularne są matowe szminki, które jednak mocno wysuszają skórę. Rozwiązaniem może stać się FRESH lip balm, który zapewni odpowiednie i głębokie nawilżenie ust. Jakzadbaęopięknowewnętrzne? Korzystanie z produktów RINGANA matcha tea oraz CAPS beauty & hair pozwoli na utrzymanie tkanki łącznej w dobrej kondycji.

15


16

R I N G A N A


RE

 use duce cycle

REuse

Drugie życie Twoich flakoników  po kosmetykach. Ekologiczne podejście od samego początku jest podstawą filozofii RINGANA. Zasada „3R” (reduce, reuse, recycle) odzwierciedla nasze dążenie do oszczędnego wykorzystywania zasobów Ziemi podczas naszych działań. Jest to szczególnie ważne w przypadku opakowań naszych produktów.

17


R I N G A N A

Inwestujemy dużo czasu, pieniędzy oraz pomysłów, aby wspólnie z naszymi dostawcami wprowadzać w życie rozwiązania, które w optymalny sposób zabezpieczą nasze produkty, a jednocześnie będą jak najbardziej ekologiczne. Jesteśmy pierwszym przedsiębiorstwem z branży kosmetycznej, które proponuje opakowania wielokrotnego użytku, a więc zgodne z koncepcją REuse. Osoby, które wyślą do nas dziesięć pustych szklanych flakoników, otrzymają dowolny produkt zupełnie za darmo. Odesłane szklane flakoniki zostaną w odpowiedni sposób przygotowane, a następnie ponownie napełnione. Dzięki opatentowanemu próżniowemu dozownikowi możliwe jest bowiem wielokrotne wykorzystywanie szklanych flakonów. Sprzyja to zrównoważonemu rozwojowi i jest przyjazne dla środowiska. Dzięki przejściu w zeszłym roku na aktualne nowe szklane flakoniki udało nam się osiągnąć jeszcze wyższy wskaźnik ponownego wykorzystania materiałów. To innowacja w branży kosmetycznej oraz ważny krok dla ochrony cennych zasobów Ziemi. 18


W YGL ĄDA

PIELĘGNACJ I

I DEAL N Y RI NGAN A

CY K L W

Zbieraj Korzystaj z produktów pielęgnacyjnych RINGANA i ciesz się nimi do ostatniej kropli. Dzięki sprytnym wkładom zastosowanym w szklanych flakonach możesz wykorzystywać nasze kosmetyki do samego końca. Wystarczy po prostu zachowywać puste flakoniki, tak aby zebrało się dziesięć sztuk.

ŻYCI A

P RO D U KTÓ W

SZK L AN YC H

D O

F L A KO N I K AC H

REuse

TA K

obiegu produkcyjnego. W ten sposób opakowania naszych kosmetyków zyskują drugie życie.

Twój produkt gratis Czas na prezent od marki RINGANA. W podziękowaniu za ekologiczną postawę otrzymasz wybrany przez siebie produkt RINGANA zupełnie za darmo. Kupon rabatowy znajdziesz w wiadomości e-mail.

Z powrotem do RINGANA Dziesięć pustych szklanych flakoników RINGANA należy odesłać do firmy najlepiej w kartonie, w którym dostarczone zostały kosmetyki przy okazji ostatniej dostawy. Kartony z wypełnieniem na bazie kukurydzy doskonale chronią delikatną zawartość oraz zapobiegają stłuczeniu się flakonów. Ważne: flakoniki należy wysyłać do nas tylko w całości – a więc wraz z pompką, nakrętką i wkładem wewnętrznym.

Kontrola bezpieczeństwa Puste szklane flakoniki sprawdzane są ręcznie przez wyszkolonych pracowników RINGANA. W dalszej kolejności nakrętki, pompki oraz wkłady są usuwane oraz sortowane, tak aby mogły trafić do recyclingu. Również pęknięte flakoniki zostają odrzucone i w odpowiedni sposób zutylizowane.

Ponowne napełnianie Tylko flakoniki w doskonałym stanie 1A poddawane są profesjonalnemu czyszczeniu przy użyciu delikatnych środków. Czyste flakoniki RINGANA zostają wyposażone w nowe wkłady, pompki i nakrętki, a następnie ponownie wprowadzone do

So smart

Jeden produkt gratis

= 19


R I N G A N A

Aktualnoęci

Nowe zestawy do pielęgnacji ciała H U R A , W K O Ń C U P O J A W I ŁY S I Ę N O W E Z E S TAW Y R I N G A N A DO PIELĘGNACJI CIAŁA

Zapewnij sobie pełną pielęgnację z zestawem FRESH body care set (body milk, foot balm, hand balm) i FRESH wash care set (stay fresh, tooth oil, shampoo, body wash, deodorant).

@ringana Szukamy najbardziej pomysłowych propozycji przepisów z wykorzystaniem nowego COMPLETE d-eat! Opublikuj swój ulubiony przepis do końca marca i oznacz wpis tagiem #ringanadeat. Najlepsze przepisy zostaną nagrodzone paczką niespodzianką RINGANA.

PRINT REVOLUTION

#ringanadeat 20

WspólniezdrukarnięzDolnejAustrii RINGANA tworzy wydruki, które są certyfikowane według najsurowszego standardu druku ekologicznego Cradle to Cradle™. Pojęcie Cradle to Cradle™ oznacza dosłownie „od kołyski do kołyski” i opisuje pozytywną gospodarkę obiegu zamkniętego. Za zasadą Cradle-to-Cradle (C2C) kryje się idea oszczędzania zasobów i myślenia od samego początku w kategoriach gospodarki obiegu zamkniętego – tak, aby nie powstawały żadne odpady.


Ochrona klimatu

Aktualności

Aktualności

Zmiana klimatu jest największym wyzwaniem XXI wieku. Wszystkie przedsiębiorstwa powinny jej przeciwdziałać. Dlatego RINGANA zawarła partnerską współpracę z niemiecką inicjatywą Climate Partner. Strategiczni doradcy pomagają firmie RINGANA w tworzeniu i wdrażaniu neutralnych dla klimatu rozwiązań we wszystkich obszarach. Zapewnia to transparentny bilans CO2 i zrównoważony, przyszłościowy rozwój przedsiębiorstwa. Wszystkie wartości będące stałą cząstką DNA firmy RINGANA.

STATE OF FRESH hand balm, FRESH foot balm i FRESH body milk są teraz jeszcze lepsze!

THE ART

Jakirodzajpielęgnacjijestnajlepszy?Oczywiście ten, który wykorzystuje najnowszy stan wiedzy naukowej. RINGANA wprowadziła rewolucyjne zmiany w recepturze FRESH hand balm i FRESH foot balm. W balsamie FRESH hand balm połączenie trzech nowych ekstraktów roślinnych (maliny, jabłka i brzoskwini) zwalcza plamy pigmentacyjne. Z kolei balsam FRESH foot balm zawiera nowy olej manuka, przeciwdziałający bakteriom i grzybom. Szałwia i skrzyp polny delikatnie redukują powstawanie potu. Również FRESH body milk zostało delikatnie zmodyfikowane. Zawiera teraz substancje czynne z bakterii kwasu mlekowego, które optymalnie pielęgnują skórę, oraz zapewniającą odpowiednią ochronę betainę z buraka cukrowego.

21


take it

22 R I N G A N A


take it isi__

23


R I N G A N A

Czy to w pracy, czy też w życiu prywatnym – w dzisiejszych czasach stres towarzyszy nam na każdym kroku. Nawet w czasie wolnym nie potrafimy odnaleźć należytego spokoju. Pędzimy ze spotkania na spotkanie, odbieramy dzieci z zajęć i staramy się uporać z obowiązkami domowymi. Coraz więcej osób ma więc trudności z wyciszeniem się. Ci, którzy narażeni są na ciągły stres i zmęczenie, nie są na dłuższą metę w stanie sprostać stawianym wymaganiom. W ten sposób powstaje błędne koło.

RINGANA znalazła rozwiązanie tego problemu. RINGANAisi__ – sprytny, wegański napój pozwalający na wyciszenie się i odprężenie. Nie zawiera sztucznych substancji konserwujących ani aromatów. Zamiast tego łączy w sobie to, co natura ma najlepszego do zaoferowania. Passiflora i melisa cytrynowa zapewniają głębokie odprężenie i wprawiają ciało w stan odpowiedniego relaksu. Owoc wiśni oraz zielony owies ułatwiają zasypianie. Dzięki temu następnego dnia znów czujemy pełnię energii i sił witalnych.

Napój RINGANAisi__ jest idealny dla wszystkich, którzy chcą uciec od codziennego stresu, wieczorami nie potrafią się zrelaksować lub mają problemy z zasypianiem i przesypianiem n 24


L I PA D R O B N O L I S T N A

take it isi__

ZIELONY OWIES

K W I AT C H M I E L U WIŚNIA PA S S I F LO R A L ­T R Y P T O F A N LIŚCIE MELISY CYTRYNOWEJ

W Y W I A D Z M S C E L I S A B E T H WAC H T E R Z DZIAŁU BADAŃ RINGANA

Jak działa napój RINGANAisi__? RINGANAisi__ to z założenia przeciwieństwo RINGANAchi__. Nie działa pobudzająco, lecz uspokaja. Połączyliśmy 20 wegańskich składników, które tworzą doskonałą kompozycję. Jak w przypadku każdego produktu RINGANA, do RINGANAisi__ wybraliśmy tylko uzasadnione naukowo składniki, których działanie potwierdziły różnorodne badania. Zastosowane surowce podstawowe są regularnie badane pod kątem zawartości substancji czynnych przez niezależne laboratorium.

Jak radzi sobie Pani ze stresem? Zainteresowania oraz sport to skuteczne sposoby walki ze stresem, które pomagają uwolnić umysł po pracy. Ci, którzy w ciągu dnia dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, zauważą, że aktywność fizyczna nie tylko pobudza mięśnie, ale również rozładowuje stres. Również delikatne ćwiczenia takie jak joga czy pilates przynoszą długotrwałe odprężenie – fizyczne i duchowe.

CZYM RÓŻNI SIĘ NOWY PRODUKT OD KAPSUŁEK CAPS MOODOO?

RINGANAisi__ Napój wyciszający Pomaga się zrelaksować i odprężyć Przeciwieństwo RINGANAchi__ zapewnia spokój pod koniec dnia i łatwiejsze zasypianie. Idealny na uspokojenie w sytuacjach stresowych.

CAPS moodoo Poprawia nastrój Zapewnia więcej luzu i radości z życia Wzmacnia odporność psychiczną Idealny do przywracania równowagi emocjonalnej

25


R I N G A N A

Wszystko pod kontrolą Aby wyprzedzać konkurencję, marka RINGANA stawia wyjątkowo wysokie wymagania względem jakości. Zapytaliśmy Elisę, kierowniczkę działu zarządzania jakością, w jaki sposób marka troszczy się o jakość produktów.

Od momentu wpłynięcia surowców, aż do chwili sprzedaży gotowych produktów regularnie pobieramy próbki, a następnie poddajemy je wewnętrznym testom i wysyłamy do niezależnych instytutów. W każdym miesiącu gruntownie badamy około 140 produktów. Wszystkie suplementy diety są ponadto partia po partii sprawdzane w instytucie LEFO. W tym przypadku niezwykle ważne jest, aby zawarte w nich substancje czynne wykazywały odpowiednie stężenie. W firmie RINGANA swoje niezapowiedziane kontrole przeprowadzają także regularnie pracownicy agencji AGES. Kontrolerzy odwiedzają magazyn i dział produkcji, a także rozmawiają z pracownikami firmy. Sprawdzają zarówno kosmetyki, jak i suplementy diety, a ponadto kontrolują skład i dane zawarte na opakowaniach produktów. Dodatkowo firma RINGANA zgłasza się regularnie do dobrowolnych kontroli przeprowadzanych pod nadzorem uznanych instytucji takich jak Quality Austria, która kontroluje przestrzeganie standardów GMP.

26


AG E S Austriacka Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności – państwowy urząd certyfikujący.

Wszystkopodkontrolą

O czym mówimy?

AU DY T Podczas swojej pracy audytorzy sprawdzają, czy nasze procesy, wymogi i wytyczne spełniają określone standardy.

E C O C E RT

G R E E N L I F E

Jednostka certyfikująca ECOCERT Greenlife (znak ECOCERT lub COSMOS) sprawdza, czy nasze procesy produkcji są przyjazne dla środowiska na każdym etapie.

G M P Dobra praktyka produkcyjna (ang. Good Manufacturing Practice, w skrócie GMP) to zbiór wytycznych w zakresie zapewniania odpowiedniej jakości produkcji. Ta zgodna z normą ISO 22716 certyfikacja wiąże się również z możliwością dogłębnej kontroli warunków higienicznych przedsiębiorstwa.

L E FO Niemiecki Instytut Badania Żywności i Środowiska LEFO to uznane laboratorium, które bada, analizuje i ocenia produkty.

„Chcemy, aby nasze praktyki produkcyjne były zatwierdzane przez zewnętrzne instytucje,” mówi Elisa. Dalsze audyty i kontrole przeprowadzane są przez pracowników jednostek Ecocert Greenlife oraz LACON.

27


R I N G A N A

E GZAMI N

Założyciel RINGANA Andreas Wilfinger opowiada o wysokich standardach bezpieczeństwa w RINGANA Kosztowne audyty, ciągłe analizy ikontrole.Możnabyłobypomyśleć, żeprodukcjakosmetykówpiękności to prawdziwe cierpienie. Chętnie zgłaszamy się do kontroli i inwestujemy dużo pieniędzy w zarządzanie jakością. W ten sposób nasi klienci mogą być pewni, że dostają to, co najlepsze. To ważny element filozofii RINGANA. RINGANA dokonuje ponownej kontroli każdego dostarczonego surowca. Czy to naprawdę konieczne? Bez wątpienia. Produkty RINGANA opracowywane są przez nasz wewnętrzny zespół badawczo-rozwojowy i produkowane w oparciu o badania naukowe zgodne z najnowszym stanem techniki. W naszych kompozycjach wykorzystujemy ok. 450 różnych surowców. Stawiamy na jak najwyższą skuteczność standaryzowanych substancji czynnych. Oznacza to, że np. zawartość witaminy C w danym wyciągu roślinnym musi być zawsze taka sama. Wszelkiego rodzaju odstępstwa są przez nas automatycznie zgłaszane.

28

ZAL I C ZO N Y


ostrzejszy niż ostatnim razem. Takie są

przeprowadzane testy sensoryczne.

uroki natury.

Jak przebiega ten proces? Podczas testów sensorycznych produktów RINGANA wykorzystujemy

DlaczegoWaszeproduktyznajdująsięna LiścieKolońskiejicotowłaściwieoznacza?

wszystkie zmysły ponad 25 pracowników najróżniejszych działów. Oglądamy, nakładamy, kremujemy, próbujemy i porównujemy. Bierzemy przy tym pod lupę takie właściwości produktów jak kolor, zapach, konsystencja, smak i wiele innych.

Dla profesjonalnych sportowców i ambitnych amatorów niezwykle istotne jest, aby suplementy diety były zgodne z przepisami ustawy o zwalczaniu dopin-

Jakie produkty nie zdają egzaminu? Może zdarzyć się tak, że nie udaje nam się przetworzyć któregoś z surowców lub że jego konsystencja jest nieodpowiednia. Naturalny składnik może być też np. raz żółty, a raz pomarańczowy. Jeżeli różnice są zbyt widoczne, partia zostaje odrzucona. Z drugiej strony są oczywiście odstępstwa, które bez problemu tolerujemy. Nasz kultowy produkt RINGANAchi__ zawiera np. naturalny proszek z imbiru. I może on być odrobinę

Wszystkopodkontrolą

Szczególnąciekawośćwzbudzają

gu, ponieważ w przeciwnym wypadku mogliby zostać wyeliminowani z zawodów. Z tego względu każda partia badana jest przez Instytut Akademii Wychowania Fizycznego w Kolonii. Wynik publikowany jest na tzw. Liście Kolońskiej. Jak dotąd wszystkie testy przeszliśmy śpiewająco.

» Nasi klienci oczekują tego, co najlepsze «.

Nasze najważniejsze certyfikaty: IS O

9 0 0 1

Certyfikat potwierdza skuteczne zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie.

GMP Skrót od ang. „Good Manufacturing Practice” (Dobra Praktyka Produkcyjna). Certyfikat określa wytyczne w zakresie zapewnienia jakości procesów produkcyjnych.

ECOCERT GR EENLI F E Największa na świecie organizacja przyznające certyfikaty „Bio”.

29


R I N G A N A

SHAKE IT BABY WEGAŃSKIE BIAŁKA TO GO

30


się jednak zaspokoić zapotrzebowanie na białko, przez co później czujemy się zmęczeni, wypadają nam włosy, a paznokcie stają się łamliwe.

Shake it Baby

Proteiny, zwane również białkami, są niezbędne dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu człowieka. Stanowią nie tylko podstawowy warunek rozrostu mięśni, ale również wspomagają szybką regenerację po treningu i mają ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy organów, enzymów oraz hormonów. To zatem jasne, że nie tylko sportowcy, lecz każdy z nas potrzebuje białka w codziennej diecie.

SO EASY Nowy, wegański produkt SPORT protein to najłatwiejsza i najwygodniejsza metoda zaspokajania codziennego zapotrzebowania na białko będąca uzupełnieniem zbilansowanej diety. Inteligentne połączenie białek z nasion słonecznika, ryżu pełnoziarnistego, nasion dyni, siemienia lnianego i grochu zapewnia doskonałą biodostępność. To właśnie biodostępność określa, w jakim stopniu nasz organizm wykorzysta przyjęte białko i czy w odpowiedni sposób je przetworzy.

Z AWA RTO Ś Ć BI A Ł KA

Białkaskładajęsięwnajmniejszych częstkach z aminokwasów. Istnieje w sumie 20 aminokwasów, z których 9 jest niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i dlatego ich codzienne przyjmowanie jest konieczne. W przypadku osób dorosłych austriackie i niemieckie Towarzystwo Żywieniowe zaleca spożywanie 0,8 g białka na każdy

Ciecierzyca 3 g / 44 g

SPORT protein 26 g / 44 g

kilogram masy ciała. Osoby ważące 60 kg potrzebują zatem 48 g białka na dzień. W przypadku osób intensywnie uprawiających sport ilość ta zwiększa się nawet o 1,8 g na każdy kilogram masy ciała. Nie każdemu z nas udaje

31


R I N G A N A

Dzięki innowacyjnej formule produkt zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, w tym BCAA, które wspomagają utrzymanie i przyrost masy mięśniowej. Bioaktywne mikroelementy dbają o optymalne funkcjonowanie naszego ciała. Witamina D2 z pieczarek wspomaga np. pracę mięśni. Ryboflawina, biotyna oraz witaminy B6 i B12 z proszku z komosy ryżowej odgrywają ważną rolę w metabolizmie energetycznym. Magnez z nasion słonecznika i cytrynian magnezu wspomagają optymalną syntezę białek, zaś naturalne żelazo przyczynia się do redukcji uczucia zmęczenia i znużenia.

2 NAJWIĘKSZE MITY DOTYCZĄCE KOKTAJLI PROTEINOWYCH

BIAŁKO POCHODZI JEDYNIE Z MIĘSA

KO K TA J L E P R OT E I N O W E S P R AW I A JĄ , Ż E U KO B I E T P O J AW I A S I Ę M U S K U L AT U R A

32

Większoęęznasbiałkokojarzy przede wszystkim z mięsem, podczas gdy

Wiele osób myęli, ęe napoje

również wiele roślin i grzybów w dużej części zbudowanych jest z białka. Słonie,

proteinowe działaję tak jak bajkowy szpinak Popey’a. Ten mit jest tak głęboko zakorzeniony w naszej świadomości, że wiele kobiet nie przyjmuje koktajli białkowych z obawy przed zbyt

żyrafy i goryle jedzą w końcu „tylko” rośliny, a jak widać nie ma to negatywnego wpływu na siłę ich mięśni. Dodatkowo spożywanie białka pochodzenia zwierzęcego wiąże się z ryzykiem podwyższone-

dużym przyrostem mięśni. Same koktajle nie sprawią jednak, że nagle staniemy się muskularni. Bez dodatkowych, konsekwentnych treningów mięśnie z pewnością nie urosną.

go ciśnienia, wysokiego poziomu cholesterolu oraz cukrzycy. Większość koncepcji i terapii profilaktycznych opiera się za to w głównej mierze na przyjmowaniu żywności pochodzenia roślinnego.


Mieszanka białek z nasion słonecznika, ryżu pełnoziarnistego, nasion dyni i grochu

Doskonała biodostępnośćdzięki inteligentnej kombinacji białek

Shake it Baby

SPORT PROTEIN W SKRÓCIE

Magnez wspiera optymalną pracę mięśni i syntezę białek Zawiera Bacillus coagulans i hesperydynęzwyciągu

Zawiera 26 g białka

z pomarańczy

w każdej porcji, a także wszystkie niezbędne amino-

Żelazo redukuje

kwasy, w tym BCAA

uczucie zmęczenia i znużenia

K A Ż DA PA R T I A P R O D U K TÓ W J E S T B A D A N A P O D K ĄT E M O B E C N O Ś C I ST E RY D Ó W A N A­ BOLICZNYCH I ST YMUL ANTÓW W WIODĄCYM NA ŚWIECIE LABO­ R AT O R I U M W Y S P E C J A L I Z O WA N Y M W ANALITYCE NEM W KIERUNKU Ś RO D KÓ W D O P I N G UJĄC YC H

33


R I N G A N A

Ĺš W I A T

P R O D U K T Ă“ W

R I N G A N A

34

so


so me

me

35


F R E S H

FRESH cleanser

M L E C Z KO D O D E M A K I JA ŻU

Pierwszym krokiem do pięknej skóry jest jej prawidłowe oczyszczenie. FRESH cleanser usuwa zanieczyszczenia i makijaż w delikatny i dokładny sposób. Skóra jest pielęgnowana i nawilżana już na etapie czyszczenia.

Naturalne talenty: Olej sezamowy, wyciąg z nostrzyka, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, olej migdałowy, olej z pestek winogron, wyciąg z nagietka lekarskiego, wyciąg z rozmarynu

FRESH tonic pure

O D ŚW I E Ż A JĄCY D O T WA R Z Y

Wysokiej jakości tonik oczyszcza i nawilża tłustą cerę ze skłonnością do niedoskonałości. Reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając w ten sposób niepożądany połysk skóry. Cenne wyciągi z roślin mają działanie przeciwutleniające i tonizujące.

FRESH tonic calm Łagodny tonik roślinny działa harmonizująco i szczególnie dobrze nadaje się do wrażliwej skóry ze skłonnością do zaczerwienień i podrażnień. Wspiera naturalny odczyn pH skóry i zapewnia odpowiednie nawilżenie.

9724 zł 2 2 ,1 0 € 1 2 5 M L 77,79 zł / 17,68 € za 100 ml

TO N I K

Naturalne talenty: Wyciąg z maclura tricuspidata, cynk PCA, wyciąg z hydrolatu z lippii trójlistnej, alkohol

KOJĄCY TO N I K D O T WA R Z Y

Naturalne talenty: Substancje czynne z bakterii kwasu mlekowego, mirt anyżowy, pieprz górski, wyciąg z kwiatów hibiskusa, betaina z buraka cukrowego

9504 zł 2 1 ,6 0 € 1 2 5 M L 76,03 zł / 17,28 € za 100 ml

9504 zł 2 1 ,6 0 € 1 2 5 M L 76,03 zł / 17,28 € za 100 ml

ęwieęoęędowypróbowania RINGANA Fresh Cosmetics w formie poręcznych próbek:

36

Do wyboru sę 3 zestawy do pielęgnacjitwarzy,pielęgnacji ciała oraz kępieli. Idealne do wypróbowania oraz w podróży. Ponadto pierwsi zamawiający otrzymają próbki w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.


F R E S H

FRESH hydro serum

21692 zł 4 9 ,3 0 € 3 0 M L 723,07 zł / 164,33 € za 100 ml

Gasi pragnienie suchej skóry, zapewniając maksymalne nawilżenie. Wzmacnia barierę ochronną i widocznie redukuje zmarszczki spowodowane wysuszeniem. Skóra staje się ponownie naprężona, świeża i rozświetlona.

FRESH anti wrinkle serum

28116 zł 6 3 ,9 0 € 3 0 M L 937,20 zł / 213,00 € za 100 ml

/1

18084 zł 4 1 ,1 0 € 361,68 zł / 82,20 € za 100 ml

/2

19888 zł 4 5 ,2 0 € 397,76 zł / 90,40 € za 100 ml

/3

Serum o wysokim stężeniu pobudza skórę oraz koryguje i wygładza zmarszczki. Wyjątkowa formuła RINGANA powoduje, że komórki skóry zaczynają naśladować zachowanie młodych komórek.

445,28 zł / 101,20 € za 100 ml

Z AW S Z E 5 0

M L

N AW I L Ż A JĄC E

Naturalne talenty: Ektoina, olej z czarnuszki, wyciągi z wiśni, buku, winogron i pąków brzoskwini

S E RU M P R Z E C I W Z M A RSZC Z KO W E

Naturalne talenty: Pochodna witaminy A, bakuchiol, odmładzająca komórki karnozyna, wyciąg z kigelii afrykańskiej, kwas hialuronowy

FRESH cream

BA ZO W E K R E M Y D O T WA R Z Y

/ 1 FRESH cream light Lekki krem nawilżający jest produktem stworzonym specjalnie dla cery ze skłonnością do błyszczenia się i niedoskonałości. Rozjaśnia i wygładza skórę.

Naturalne talenty: Olej andiroba, olej z jagód acai, olej z kopaiwy, olej z pestek winogron, olej tamanu, cynk PCA, siarczan cynku, miedź PCA, bisabolol. Wyciąg z kory magnolii

/ 2 FRESH cream medium Inteligentna formuła poprawia działanie naturalnych funkcji skóry. Staje się ona bardziej odporna i odzyskuje równowagę.

Naturalne talenty: Roślina jiaogulan, olej z orzechów makadamia, olej z rzeżuchy łąkowej, olej z baobabu, olej z czystka, masło cupuacu, masło z mango i masło shea

/ 3 FRESH cream rich Bogata, kojąca konsystencja odżywia i wzmacnia suchą skórę, zaopatrując ją intensywnie w oleje roślinne. Łagodzi naprężenia i podrażnienia.

Naturalne talenty: Olej makadamia, olej kokosowy, olej z wiesiołka, olej z baobabu, astaksantyna, wyciąg z owoców bzu, wyciąg z rozmarynu

22264 zł 5 0 ,6 0 €

S E RU M

Nowa

formuła

Zastrzega się możliwość zmiany cen i kursów

37


F R E S H A D D S

Pielęgnacja szyta na miarę: Wybrane serum można mieszać z odpowiednim FRESH ADDS zgodnie z aktualnymi potrzebami skóry.

FRESH ADDS glow Zanieczyszczenie powietrza, stres, za mało snu – wszystko to stanowi obciążenie dla skóry. FRESH ADDS glow to preparat upiększający – dla wszystkich osób prowadzących nowoczesny styl życia. Naturalny kompleks detoksykujący chroni skórę przed wpływami środowiska.

Naturalne talenty: Witamina B3, szanta zwyczajna, witamina C, woda z kwiatu lotosu, wyciąg z otrębów ryżowych, wyciąg z oczaru wirginijskiego

FRESH ADDS effect

BO O ST E R P I E L Ę G N ACYJ N Y D L A J Ę D R N E J S KÓ RY

Produkt „SOS”, zapewniający natychmiastowy efekt napinający przy postępującym starzeniu się skóry. Wygładza zmęczoną skórę, np. w przypadku wyczerpania organizmu lub w trudnych momentach życia.

Naturalne talenty: Peptyd miedzi o działaniu przeciwzmarszczkowym, Acmella oleracea z efektem intensywnego napięcia skóry, skuteczny wygładzacz zmarszczek z mikroalgami, woda jabłkowa

FRESH ADDS repair

BO O ST E R P I E L Ę G N ACYJ N Y D L A C Z YST E J S KÓ RY

Wahania poziomu hormonów, niezdrowe odżywianie, brak ruchu. Kiedy skóra wypada z rytmu, skutkiem są niedoskonałości i zaczerwienienia. FRESH ADDS repair zawiera składniki o działaniu przeciwzapalnym i oczyszczającym, które wyrównują strukturę skóry i regulują pracę gruczołów łojowych. 38

P R E PA R AT U P I Ę KSZ A JĄC Y Z E F E KT E M D E TO KSUJĄCY M

Naturalne talenty: Bioflawonoid, łagodząca pory witamina B6, przeciwzapalne olibanum, specjalna pochodna witaminy C przeciwko zanieczyszczeniom skóry, wyciąg z magnolii, woda pomarańczowa

18040 zł 4 1 ,0 0 € 1 5 M L 1202,67 zł / 273,33 € za 100 ml

22660 zł 5 1 ,5 0 € 1 5 M L 1510,67 zł / 343,33 € za 100 ml

18040 zł 4 1 ,0 0 € 1 5 M L 1202,67 zł / 273,33 € za 100 ml


F R E S H

FRESH tinted moisturiser

17996 zł 4 0 ,9 0 € 3 0 M L 599,87 zł / 136,33 € za 100 ml

Dba o równomierny koloryt i promienny wygląd skóry. Zawarte w nim naturalne pigmenty zapewniają delikatny efekt tonujący, optymalnie dopasowujący się do odcienia skóry. Zapewnia perfekcyjny wygląd i intensywną pielęgnację dla skóry.

FRESH moisturiser for men

17996 zł 4 0 ,9 0 € 5 0 M L 359,92 zł / 81,80 € za 100 ml

17556 zł 3 9 ,9 0 € 1 5 M L 1170,40 zł / 266,00 € za 100 ml

17864 zł 4 0 ,6 0 € 1 2 5 M L 142,91 zł / 32,48 € za 100 ml

Idealny produkt pielęgnacyjny dla mężczyzn, których skóra jest szczególnie narażona na niedoskonałości. FRESH moisturiser for men odżywia zmęczoną skórę, nadając jej świeżość, witalność i optymalną elastyczność. Ma przyjemną lekką konsystencję i szybko się wchłania.

TO N I ZUJĄCA P I E L Ę G N AC JA N AW I L Ż A JĄCA

Naturalne talenty: Olej z nasion żurawiny, wyciągi z pąków, ksylitol, olej kokosowy, kwas hialuronowy, koenzym Q10

P I E L Ę G N AC JA N AW I L Ż A JĄCA D L A M Ę ŻC Z Y Z N

Naturalne talenty: Ektoina, wyciąg z pąków buku, wyciąg z owoców bzu, koenzym Q10

FRESH eye serum

S E RU M

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i wrażliwa. Opuchnięcia i sińce pod oczami są często oznaką stresu i zmęczenia. FRESH eye serum przynosi natychmiastowe orzeźwienie, zmniejsza opuchliznę i działa napinająco.

Naturalne talenty: Cyprys, oczar wirginijski, liść czerwonej winorośli, myszopłoch, cedr atlaski, wyciąg z miąższu czarnej jagody, Acmella oleracea, naturalne peptydy

FRESH scrub

P E E L I N G

FRESH scrub likwiduje obumarłe komórki skóry i przyspiesza w ten sposób odnowę komórek. Naturalne drobiny peelingujące poprawiają ukrwienie skóry, zapewniając jej promienny wygląd i świeży koloryt. Nie zawiera mikroplastiku.

P O D

O C Z Y

Naturalne talenty: Drobiny peelingujące z trukwy indyjskiej, bambusa i nasion granatu, zielona herbata matcha, rozmaryn, olej migdałowy, olej z baobabu

Zastrzega się możliwość zmiany cen i kursów

39


F R E S H

Nowa

FRESH lipids

BO GATA I I N T E N SY W N A P I E L Ę G N AC JA

Dzięki lipidom FRESH lipids nawet bardzo suche partie skóry stają się znowu delikatne i gładkie. Preparat zapewnia dodatkową pielęgnację również wtedy, gdy skóra reaguje podrażnieniem na częste różnice temperatur.

Naturalne talenty: Olej tamanu, oliwa, wyciąg z owoców cytryńca chińskiego, olej z wiesiołka, olej z orzechów makadamia, olej z ogórecznika, olejek różany

FRESH foot balm

BA LSA M

D O

16324 zł 3 7,1 0 € 1 5 M L 1088,27 zł / 247,33 € za 100 ml

STÓ P

formuła

Sucha skóra stóp i zniszczone pięty stają się wyraźnie gładsze i bardziej miękkie dzięki intensywnej pielęgnacji. Innowacyjna formuła z naturalnymi substancjami czynnymi skutecznie zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi.

Nowa

formuła

40

Naturalne talenty: Olej manuka, masło cupuacu, szałwia, skrzyp polny, wyciąg z kasztanowca, olejek z rzeżuchy łąkowej, wegański mocznik

FRESH hand balm

BA LSA M

Regeneruje skórę i redukuje przebarwienia. Zaopatruje trwale w substancje pielęgnacyjne zmęczone dłonie, które stają się znowu delikatne i gładkie.

Naturalne talenty: Wyciągi roślinne z maliny, jabłka i brzoskwini, wyciąg z drzewa Croton lechleri, masło cupuacu

FRESH cooling spray

C H ŁO DZ ĄCY

Dobroczynne orzeźwienie. Orzeźwiający FRESH cooling spray daje natychmiastowe uczucie ulgi w przypadku zmęczonych nóg i stóp. W gorące dni może być używany jako spray chłodzący na kark, nadgarstki i zagłębienia pod kolanami.

Naturalne talenty: Mięta, imbir, wyciągi z kasztanowca, escyna, alga czerwona, olejek z mirtu cytrynowego, polifenole z czerwonego wina

D O

9416 zł 2 1 ,4 0 € 1 2 5 M L 75,33 zł / 17,12 € za 100 ml

R Ą K

9108 zł 2 0 ,7 0 € 1 2 5 M L 72,86 zł / 16,56 € za 100 ml

S P R AY

10648 zł 2 4 ,2 0 € 1 2 5 M L 85,18 zł / 19,36 € za 100 ml


F R E S H

FRESH deodorant

10032 zł 2 2 ,8 0 € 1 2 5 M L 80,26 zł / 18,24 € za 100 ml

Nowy FRESH deodorant to kremowa, skuteczna pielęgnacyjna emulsja typu woda w oleju. Krem powstrzymuje powstawanie przykrych zapachów bez krytycznych soli aluminium i reguluje naturalne wydzielanie potu przez skórę.

FRESH body milk

14168 zł 3 2 ,2 0 € 2 0 0 M L 70,84 zł / 16,10 € za 100 ml

FRESH body milk to bogata pielęgnacja dla całego ciała, opracowana specjalnie do potrzeb suchej skóry. Odżywia i koi suchą skórę za pomocą cennych olejów roślinnych, zapewniając niezrównany komfort i gładkość.

FRESH after sun

10560 zł 2 4 ,0 0 € 1 2 5 M L 84,48 zł / 19,20 € za 100 ml

FRESH aſter sun to kojąca pielęgnacja nawilżająca po opalaniu, która pogłębia brązowy kolor skóry. Krem ma delikatny kokosowy zapach, szybko się wchłania i pozostawia przyjemne uczucie ukojenia.

D E ZO D O R A N T

W

K R E M I E

Naturalne talenty: Wyciąg z indyjskiego olibanum, lippia trójlistna, woda z owoców pomarańczy, natron, tlenek cynku, wyciąg z orzechów włoskich, ziemia okrzemkowa, oleje roślinne

M L E C Z KO

D O

C I A Ł A

Naturalne talenty: Substancje czynne z bakterii kwasu mlekowego, betaina z buraka cukrowego, świeży sok aloesowy, bisabobol, wyciąg z kory magnolii

P I E L Ę G N AC JA

Nowa

formuła

B R Ą ZUJĄCA

Naturalne talenty: Wyciąg z dziurawca, sok ze świeżej rośliny aloe vera, wyciąg z korzenia lukrecji, ektoina, erytruloza, olej z rokitnika

Mikroelementy do wypróbowania RINGANAchi__ x 3 ładuje wyczerpane baterie. Mini pojemniczki SPORT push są praktyczne dla np. dla osób, które bezpośrednio po pracy idą na trening. Małe opako-

wanie CAPS d-gest to idealny produkt do wzięcia ze sobą, gdy czeka Cię posiłek lub impreza. PACKS 1 day doskonale nadaje się w podróż i do testowania koncepcji ABC.

Zastrzega się możliwość zmiany cen i kursów

41


F R E S H

FRESH sunscreen Dzięki nowej formule jeszcze lepiej rozprowadza się na skórze. Wodoodporna ochrona przeciwsłoneczna z SPF 20 bez nanocząstek zawiera wyłącznie naturalne filtry mineralne. Jest idealna dla wszystkich osób, które chcą zrezygnować z syntetycznych filtrów UV.

Naturalne talenty: Tlenek cynku, dwutlenek tytanu, olej karanja, olej z czarnuszki, wyciąg z kurkumy

FRESH shampoo

P I E L Ę G N AC JA

Łagodnie oczyszcza włosy, nadając im piękny naturalny połysk. Dzięki wyselekcjonowanym substancjom czynnym włosy odzyskują naturalną gładkość i elastyczność. Przyjazna dla środowiska pompka zmienia łagodną formułę w kremową pianę.

Naturalne talenty: Aktywna substancja myjąca z oliwy z oliwek, woda różana, pielęgnująca substancja czynna z molekuł cukru, zwiększająca objętość betaina

FRESH conditioner

BA LSA M

Oferuje dodatkową pielęgnację po myciu włosów. Ten bogaty produkt pielęgnacyjny ułatwia rozczesywanie włosów. Naturalne substancje czynne działają natłuszczająco i antystatycznie na zniszczone włosy.

Naturalne talenty: Olej migdałowy, masło shea, wyciąg z oleju z ostropestu plamistego, substancje czynne działające aktywnie na włosy, takie jak molekuły cukrowe inuliny, betaina

FRESH soap

M Y D ŁO

Ręcznie wytwarzane, wycinane i stemplowane, wygodnie zapakowane w ściereczkę. Podczas używania powstaje piana o delikatnym zapachu i silnych właściwościach czyszczących. Dzięki swojej formule mydło nadaje się idealnie do częstego stosowania. 42

BA LSA M P R Z E C I WS ŁO N E C Z N Y

D O

16984 zł 3 8 ,6 0 € 1 2 5 M L 135,87 zł / 30,88 € za 100 ml

W ŁO S Ó W

7524 zł 1 7,1 0 € 2 0 0 M L 37,62 zł / 8,55 € za 100 ml

W ŁO S Ó W

Naturalne talenty: Olej migdałowy, olej z czarnuszki, zmydlony olej kokosowy, zmydlona oliwa, olej z ogórecznika

6688 zł 1 5 ,2 0 € 1 2 5 M L 53,50 zł / 12,16 € za 100 ml

3960 zł 9,00 € 1 0 0 G 39,60 zł / 9,00 € za 100 g


F R E S H

FRESH body wash

7260 zł 1 6 ,5 0 € 2 0 0 M L 36,30 zł / 8,25 € za 100 ml

4532 zł 1 0 ,3 0 € 5 M L 906,40 zł / 206,00 € za 100 ml

5676 zł 1 2 ,9 0 € 1 2 5 M L 45,41 zł / 10,32 € za 100 ml

FRESH body wash dokładnie myje ciało, nawilża i orzeźwia. Podczas nakładania innowacyjny dozownik zamienia żel pod prysznic w kremową pianę. Piana jest wytwarzana wyłącznie z użyciem powietrza. Zrezygnowaliśmy z zastosowania jakiegokolwiek gazu wytłaczającego.

8 ,9 0 € 5 0 M L 78,32 zł / 17,80 € za 100 ml

P O D

P RYSZ N I C

Naturalne talenty: Tenzydy cukrowe, ekologiczny olej z migdałów, bisabolol, koenzym Q10, niezbędne kwasy tłuszczowe pozyskane z oleju z ostu (Omega-3 i Omega-6)

FRESH lip balm

P I E L Ę G N AC JA

Intensywnie pielęgnuje delikatną skórę ust, pozostawiając przyjemne uczucie miękkości i delikatności bez nadmiernego natłuszczenia. Redukuje zmarszczki spowodowane wysuszeniem, a spękane usta odzyskują swoją gładkość.

Naturalne talenty: Wyciąg z drzewa Croton lechleri, wosk z borówki, imbir, kwas hialuronowy, kompleks substancji czynnych DPHP, Glyceryl Glucoside, olej rycynowy, olej migdałowy

FRESH tooth oil

Z Ę BY

Efektywna pielęgnacja zębów na bazie oleju: FRESH tooth oil nawiązuje do tradycji płukania jamy ustnej olejem. Usta należy wypłukać, a następnie wypluć preparat. Do czego służy? Olej do mycia i płukania ust wiąże bakterie w jamie ustnej.

FRESH stay fresh

3916 zł

Ż E L

FRESH stay fresh to przyjazna dla zdrowia i środowiska alternatywa dla nawilżanego papieru toaletowego. Pielęgnująca pianka bazuje na naturalnych składnikach i zmienia każdy papier toaletowy w papier nawilżany.

I

UST

DZ I ĄS Ł A

RINGANA idzie krok dalej, oferując olej zastępujący pastę do zębów. Naturalne talenty: Olejek sezamowy, olejek mirrowy, olejek miętowy, olejek anyżowy, olejek eukaliptusowy

P I A N K A P I E L Ę G N AC YJ N A I M YJĄCA

Naturalne talenty: Woda pomarańczowa, woda różana, woda z kwiatu lotosu, ektoina, kwas mlekowy, inulina

Zastrzega się możliwość zmiany cen i kursów

43


C O M P L E T E

COMPLETE d-eat

SU B ST Y T U T

Nie masz czasu na jedzenie? Ani ochoty na gotowanie? Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? COMPLETE d-eat to pełnowartościowy, wegański posiłek, dostarczający wszystkich niezbędnych składników odżywczych w zaledwie 200 kcal.

Naturalne talenty: Ryż pełnoziarnisty, siemię lniane, nasiona słonecznika, groch. Błonnik gumy guar i cytrusowy, kwasy tłuszczowe Omega-3 z mikroalg i oleju lnianego, kwasy tłuszczowe Omega-6 z oleju z krokosza barwierskiego

PACK antiox

O C H RO N A

P O S I Ł KU

Nowy

produkt

25960 zł 5 9 ,0 0 € 14 SASZETEK 700 G 370,86 zł / 84,29 € za 1000 g

70752 zł 160,80 € Z E S TA W 3 S Z T.

PAC KS

PACK antiox zawierający przeciwutleniacze rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach wspiera naturalne siły obronne* organizmu i chroni komórki przed wolnymi rodnikami**.

PACK balancing Preparat PACK balancing istotnie przyczynia się do wyrównania gospodarki kwasowo-zasadowej*, poprawia metabolizm energetyczny** i dba o zachowanie niezbędnej równowagi.

PACK cleansing Błonnik oraz wapń zawarte w saszetce PACK cleansing dbają o zdrową pracę jelit* i naturalnie regulują trawienie**. Ponadto produkt dostarcza niezbędnych witamin i minerałów.

KO M Ó R E K

27764 zł 6 3 ,1 0 €

Naturalne talenty: * Witamina C z proszku z soku z owoców aceroli, wyciąg z kurkumy **OPC, resweratrol i antocyjany z wyciągu z pestek czerwonych winogron

RÓ W N O WAGA KWAS O W O ­Z ASA D O WA

Naturalne talenty: * Cynk z proszku z kiełków gryki ** Witaminy B 1, 2, 6 i 12, mangan, miedź, biotyna, sproszkowany sok z trawy jęczmiennej, sproszkowany sok z trawy pszenicznej kamut, proszek z alg chlorella i spirulina

T R AW I E N I E

Naturalne talenty: * Wapń z proszku z miąższu owocu baobabu, mąka z siemienia lnianego ** Proszek z łusek nasion babki śródziemnomorskiej

26 SASZETEK 260 G 1067,85 zł / 242,69 € za 1000 g

75724 zł 1 7 2 ,1 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

19360 zł 4 4 ,0 0 € 26 SASZETEK 260 G 744,62 zł / 169,23 € za 1000 g

52756 zł 119,90 € Z E S TA W 3 S Z T.

27236 zł 6 1 ,9 0 € 26 SASZETEK 520 G 523,77 zł / 119,04 € za 1000 g

74184 zł 168,60 € Z E S TA W 3 S Z T.

44


S P O RT

9944 zł 2 2 ,6 0 € 1 2 5 M L 79,55 zł / 18,08 € za 100 ml

25432 zł 5 7,8 0 € 9 0 K A P S U Ł E K 2,83 zł / 0,64 € za 1 kapsułkę

68156 zł 154,90 € Z E S TA W 3 S Z T.

22880 zł 5 2 ,0 0 € 14 SASZETEK 700 G 326,86 zł / 74,29 € za 1000 g

62392 zł 1 4 1 ,8 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

22880 zł 5 2 ,0 0 € 14 SASZETEK 616 G 371,43 zł / 84,42 € za 1000 g

62392 zł 1 4 1 ,8 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

SPORT go

ROZ LU Ź N I E N I E

Idealny do regeneracji zmęczonych mięśni po treningu. W połączeniu z masażem SPORT go pomaga skutecznie zwalczyć nadmierne napięcie mięśni.

Naturalne talenty: Olibanum, wyciąg z kwiatów arniki, olej z gruszyczki, olejek z trawy cytrynowej, olej z płatków goździka, kofeina z ziaren kawy

SPORT push

I M PU LS

SPORT push z naturalną kofeiną i magnezem to nieodzowny towarzysz przed uprawianiem sportu. Unikalna formuła wpływa korzystnie na mikrocyrkulację krwi*, chroniąc jednocześnie organizm przed wolnymi rodnikami**.

Naturalne talenty: * Wyciąg z kory sosny francuskiej ** Naturalne OPC z wyciągu z pestek winogron Inne składniki: Aktywna SOD z melona, winian l-karnityny, ATP, NADH

SPORT boost

N A J L E P SZ E

SPORT boost zwiększa wydolność organizmu*, przeciwdziała zmęczeniu** oraz szybko i trwale uzupełnia wyczerpane zasoby energii dzięki węglowodanom i aminokwasom (np. BCCA).

Naturalne talenty: * Kreatyna, wyciąg z korzenia i liści ashwagandhy ** Roztwór elektrolitów z węglowodanami z wysokorozgałęzioną dekstryną o budowie cyklicznej, izomaltuloza

SPORT protein

U LT I M AT E

M I Ę Ś N I

M OT Y WACYJ N Y

R E Z U LTAT Y

ST R E N GT H

Nowy

produkt

Wegański shake proteinowy z białkiem roślinnym zapewnia doskonałe rezultaty. Idealny produkt wspomagający organizm podczas wysiłku fizycznego, kształtowania sylwetki, budowy i regeneracji* mięśni.

Naturalne talenty: * Białka wegańskie z nasion słonecznika, ryżu pełnoziarnistego, pestek dyni, siemienia lnianego i grochu. Witamina D2 z pieczarek, sproszkowane ziarna komosy ryżowej, bacillus coagulans, orzech kokosowy, hesperydyna z wyciągu z pomarańczy Zastrzega się możliwość zmiany cen i kursów

45


D R I N KS

RINGANAchi__

Ś RO D E K

P O BU DZ A JĄCY

20548 zł 4 6 ,7 0 €

Zawierający kofeinę środek pobudzający RINGANAchi__ o owocowopikantnym smaku zawiera bioaktywne substancje roślinne zapewniające orzeźwienie. Booster stanowi dobrą alternatywę dla kawy na nieco gorsze chwile, na przykład przykład popołudniowy kryzys formy.

Naturalne talenty: * Witamina C z proszku z soku z owoców aceroli, wyciąg z imbiru i korzenia maca Inne składniki: Wyciąg z korzenia żeńszenia, kofeina z ziaren kawy

RINGANAdea__

WAGA

Innowacyjny napój herbaciany RINGANAdea__ łączy w sobie czysto naturalne składniki w wysoko skoncentrowanym napoju. Wyjątkowa kompozycja sprawia, że ten Beauty-Shot jest idealnym towarzyszem dla osób dbających o dobrą sylwetkę*.

L E K K A

Naturalne talenty: * Wyciąg z liści mate, witamina C ze sproszkowanego soku z owoców aceroli, sproszkowany sok z owoców opuncji z betalainami, wyciąg z liści morwy

570,78 zł / 129,72 € za 1000 ml

39116 zł 88,90 € Z E S TA W 2 4 S Z T.

24464 zł 5 5 ,6 0 € Z E S TA W 1 2 S Z T. 679,56 zł / 154,44 € za 1000 ml

46552 zł 1 0 5 ,8 0 € Z E S TA W 2 4 S Z T.

RINGANAisi__

OA Z A

Wycisz się, zrelaksuj, zapanuj nad stresem. Uspokajający napój RINGANAisi__ zawiera wysoce skuteczne składniki roślinne zapewniające maksymalne odprężenie* w całkowicie naturalny sposób.

Naturalne talenty: * Wyciągi z korenia witanii ospałej, passiflora, liście melisy cytrynowej, kwiaty lipy drobnolistnej, zielony owies, liście roibosu i kwiat chmielu

Herbata RINGANA matcha

N A P ÓJ N A D O B R E SA M O P O C ZU C I E

S P O KOJ U

Nowy

produkt

Z E S TA W 1 2 S Z T.

21560 zł 4 9 ,0 0 € Z E S TA W 1 2 S Z T. 598,89 zł / 136,11 € za 1000 ml

41052 zł 9 3 ,3 0 € Z E S TA W 2 4 S Z T.

17248 zł 3 9 ,2 0 €

Herbata RINGANA matcha pochodzi w 100% z ekologicznej uprawy. Zielony napój poprawiający samopoczucie pomaga nam w łagodny sposób zbliżyć się do rytmu natury.

Naturalne talenty: Przeciwutleniacze, aminokwasy, l-teanina, kofeina, polifenole, galusan epigallokatechiny

3 0 G 574,93 zł / 130,67 € za 100 g

61908 zł 1 4 0 ,7 0 € Z E S TA W 4 S Z T.

46


CA P S

21252 zł

CAPS beauty & hair

4 8 ,3 0 € 90 KAPSUŁ E K 2,36 zł / 0,54 € za 1 kapsułkę

56980 zł 129, 50 €

Naturalne substancje odżywcze zawarte w CAPS beauty & hair wzmacniają od wewnątrz skórę, tkankę łączną* oraz paznokcie i włosy**.

Z E S TA W 3 S Z T.

21252 zł 4 8 ,3 0 € 90 KAPSUŁ E K 2,36 zł / 0,54 € za 1 kapsułkę

56980 zł 129, 50 € Z E S TA W 3 S Z T.

19404 zł

Naturalne talenty: * Karnozyna, kwas hialuronowy, mangan i miedź z proszku z kiełków gryki ** Wyciąg z boczni piłkowanej, cynk z proszku z kiełków gryki

CAPS cerebro

WS PA RC I E

CAPS cerebro poprawiają percepcję oraz pamięć i pomagają zachować funkcje kognitywne takie jak zdolność zapamiętywania*. Bioaktywne mikroelementy* wyostrzają zmysły. Dla wsparcia podczas wzmożonego wysiłku umysłowego**.

Naturalne talenty: Kompleks szałwii w mikrokapsułkach, kompleks kurkumy z fosfolipidem, wyciąg z liści bakopy drobnolistnej * Proszek z kiełków gryki ** Wyciąg z korzenia róży

CAPS d-gest

U C ZU C I E KO M FO RT U W ŻO Ł Ą D KU

PA M I Ę C I

44,10 € 90 KAP SUŁ E K 2,16 zł / 0,49 € za 1 kapsułkę

52228 zł 1 1 8 ,7 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

21252 zł 4 8 ,3 0 € 90 KAPSUŁ E K 2,36 zł / 0,54 € za 1 kapsułkę

56980 zł 129, 50 €

Obfite posiłki i alkohol mogą obciążać nasz układ trawienny i system detoksykacji. CAPS d-gest od RINGANA łączą w sobie specjalne wyciągi roślinne, które wspierają nasz układ pokarmowy.

CAPS fem CAPS fem zawierają cenne substancje roślinne, które przywracają ciału równowagę* na każdym etapie życia i łagodzą wszelkie nieprzyjemne objawy**.

Naturalne talenty: * Enzymy trawienne, wyciąg z liści i kwiatostanu karczocha, bogaty w papainę wyciąg z papai, kompleks ostropestu plamistego i fosfolipidów, wyciągi ziołowe z liści i korzeni mniszka oraz z korzeni goryczki żółtej

E N E RG I A

DL A

KO B I E T

Naturalne talenty: * Wyciąg z korzenia shatavari z saponinami, wyciąg z siemienia lnianego z Secoisolariciresinol diglucoside ** Wyciąg z chmielu z flawonoidami

Z E S TA W 3 S Z T. Zastrzega się możliwość zmiany cen i kursów

47


CA P S

CAPS hydro

Z D RO W Y

P Ę C H E R Z

15796 zł 3 5 ,9 0 €

CAPS hydro z niacyną z proszku z kiełków gryki przyczyniają się do zachowania błon śluzowych, także tych w drogach moczowych. Witamina D2 z proszku z pieczarek wspomaga układ odpornościowy organizmu.

Naturalne talenty: D-mannoza, forskolina z wyciągu z korzenia pokrzywki, hibiskus, proantocyjanidyna z wyciągu z żurawiny

9 0 K A PSU Ł E K 1,76 zł / 0,40 € za 1 kapsułkę

42328 zł 9 6 ,2 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

CAPS immu

U K Ł A D

O D P O R N O Ś C I O W Y

21252 zł 4 8 ,3 0 €

Wybrane witaminy i grzyby witalne zawarte w CAPS immu wspomagają siły obronne organizmu* oraz układ immunologiczny**.

Naturalne talenty: * Grzyb witalny Agaricus blazei, wyciąg z guduchi, grzyb Reishi ** Witamina C z proszku z soku z aceroli

9 0 K A PSU Ł E K 2,36 zł / 0,54 € za 1 kapsułkę

56980 zł 1 2 9 ,5 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

CAPS mascu

M Ę S K A

R Z E C Z

21252 zł 4 8 ,3 0 €

Wraz z wiekiem organizm mężczyzny coraz bardziej narażony jest na czynniki, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie gruczołu krokowego* i poziom tłuszczu we krwi. CAPS mascu od RINGANA to suplement diety opracowany specjalnie dla mężczyzn.

CAPS moodoo

Naturalne talenty: * Wyciąg z boczni piłkowanej, Secoisolariciresinol diglucoside z wyciągu z siemienia lnianego

9 0 K A PSU Ł E K 2,36 zł / 0,54 € za 1 kapsułkę

56980 zł 1 2 9 ,5 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

W E W N Ę T R Z N A RÓ W N O WAGA

22484 zł 5 1 ,1 0 €

Naturalne składniki zawarte w CAPS moodoo zwiększają odporność psychiczną* oraz wprowadzają w spokojny nastrój**. Idealne do przywrócenia równowagi emocjonalnej przy chandrze jesiennej i zimowej czy PMS. 48

Naturalne talenty: * Niacyna i ryboflawina z proszku z kiełków gryki ** Wyciąg z korzenia ashwagandy, witania ospała

9 0 K A PSU Ł E K 2,50 zł / 0,57 € za 1 kapsułkę

60588 zł 1 3 7,7 0 € Z E S TA W 3 S Z T.


CA P S

17160 zł

CAPS move

SW O BO DA

RU C H U

3 9 ,0 0 € 90 KAPSUŁ E K 1,91 zł / 0,43 € za 1 kapsułkę

46332 zł 1 0 5 ,3 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

36388 zł 8 2 ,7 0 € 6 0 KAPSUŁ E K 6,06 zł / 1,38 € za 1 kapsułkę

98120 zł 2 2 3 ,0 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

25344 zł 5 7,6 0 € 90 KAP SUŁ E K 2,82 zł / 0,64 € za 1 kapsułkę

68640 zł 1 5 6 ,0 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

21252 zł 4 8 ,3 0 € 90 KAP SUŁ E K 2,36 zł / 0,54 € za 1 kapsułkę

56980 zł 1 2 9 ,5 0 € Z E S TA W 3 S Z T.

Stawy ludzkiego ciała działają jak zawiasy, które należy chronić i pielęgnować, dbając w ten sposób o ich prawidłowe funkcjonowanie. Specjalna formuła CAPS move przyczynia się do zachowania mobilności* i większej lekkości w codziennym życiu.

CAPS omega 3 vegiplus Wegańskie CAPS omega 3 vegiplus bazują na kwasach tłuszczowych omega-3 z alg. Rozpuszczalne w oleju przeciwutleniacze*, takie jak procyjanidyna (OPC) z wyciągu z pestek winogron oraz witamina E mają działanie przeciwutleniające i pomagają w ochronie przed wolnymi rodnikami**.

Naturalne talenty: * Wapń z proszku z alg, kompleks kurkumy z fosfolipidem, bogaty w papainę wyciąg z papai, kompleks olibanum z fosfolipidem

Ź RÓ D ŁO

M ŁO D O Ś C I

Naturalne talenty: * Procyjanidyny (OPC) z wyciągu z pestek winogron, witamina E, astaksantyna, zeaksantyna, luteina ** EPA i DHA z mikroalgi, witamina D3 z wyciągu z porostów

CAPS protect

O C H RO N A

CAPS portect to prawdziwy multitalent, który chroni przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Naturalne przeciwutleniacze chronią komórki przed stresem oksydacyjnym* powstałym np. na skutek działania promieni słonecznych, zanieczyszczenia powietrza i dymu papierosowego.

Naturalne talenty: Antocyjany i kwasy hydrok­ sycynamonowe z wyciągu z pomarańczy malinowej * Miedź, astaksantyna z wyciągu z algi Haematococcus pluvialis, luteina i zeaksantyna z wyciągu z kwiatów aksamitki

CAPS pump

U K Ł A D S E RC O W O - N AC Z Y N I O W Y

Aby utrzymać witalność fizyczną i dobre samopoczucie, należy zadbać o to, aby serce było zaopatrywane w odpowiednie składniki odżywcze. CAPS pump wspiera „silnik naszego organizmu” poprzez inteligentne połączenie przeciwutleniających witamin i minerałów*.

O D

W E W N ĄT R Z

Naturalne talenty: * Witamina C z proszku z soku z owoców aceroli, wapń z proszku z alg, wyciąg z pestek winogron

Zastrzega się możliwość zmiany cen i kursów

49


Ekologiczne myślenie się opłaca! Ringana jako pierwsza firma w branży kosmetycznej oferuje flakoniki do wielokrotnego użytku. Dzięki opatentowanemu próżniowemu dozownikowi możliwe jest wielokrotne użycie szklanych butelek. Jest to zgodne z myślą zrównoważonego rozwoju, a ponadto właściwe dla Ciebie. Po odesłaniu do nas 50

10 pustych szklanych flakoników (z pompką i pojemnikiem wewnętrznym) otrzymasz jeden produkt z oferty RINGANA Fresh Cosmetics w prezencie. Więcej informacji na stronie www.ringana.com/blog/reuse.

So smart

= Jeden produkt gratis


Świeżość prosto do domu. Jesteśmy dostępni pod telefonem od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 18:00. Tutaj możesz złożyć zamówienia i uzyskać kompetentne porady: +43 (0)3332/615 50

Swoje życzenia można również przesyłać drogą mailową: BACKOFFICE@RINGANA.COM

Szeroki wybór produktów RINGANA jest oczywiście dostępny także w sklepie internetowym: W W W. R I N GA N A .C O M

N OTA R E DA KC YJ N A

Podmiot odpowiedzialny za treść: RINGANA GmbH, A-8230 Hartberg T: +43 (0)3332/61550 E-mail: office@ringana.com Miejsce wydania i produkcji: Hartberg. Koncepcja, design i zdjęcia: moodley brand identity. Zdjęcia na stronach 6, 14, 15, 21, 30-35, 50, 51: Michael Königshofer Zdjęcie na stronie 20: Stocksy Zdjęcia na stronach 4, 9, 10, 16, 20: Lippzahnschirm Zdjęcia na stronach 3, 11, 18, 19: Alexander Krischner Ilustracje ze stron 8, 15: Elisabeth Schagerl Redakcja: paperbirds. Wydrukowano na papierze ekologicznym. Podstawowe przeznaczenie: Informacja dla klientów i osób zainteresowanych RINGANA. Zastrzega się możliwość błędów na etapie składu i druku. Zastrzega się możliwość zmiany cen i kursów. (Stan na październik 2019) Nasze ogólne warunki handlowe (OWH) są dostępne na stronie: www.ringana.com

Kupon

P O D A R U J Ś W I E Ż O ŚĆ Szukasz pomysłu na prezent last minute? Wypróbuj świeży podarunek ze sklepu internetowego RINGANA! To proste:

1

N A S T R O N I E W W W. R I N G A N A .C O M Z N A J D Ź M OT Y W, KTÓ RY M A S I Ę Z N A L E ŹĆ N A KU P O N I E

2

WYPEŁNIJ KUPON, SPERSONALIZUJ GO I WPISZ KWOTĘ

3

WYDRUKUJ, PODARUJ ŚWIEŻOŚĆ I R A D O Ś Ć . D O B R E J Z A BAW Y !


T W ÓJ O S O B I ST Y PA RT N E R R I N GA N A

lub: RINGANA GmbH, A-8230 Hartberg, tel.: +43 (0) 3332/615 50 faks wewn.: 15, www.ringana.com, office@ringana.com

So new

www.ringana.com

Profile for RINGANA

RINGANA Magazin 02-19 PL  

INNOWACJA & PASJA Inteligentne produkty, najwyższa jakość

RINGANA Magazin 02-19 PL  

INNOWACJA & PASJA Inteligentne produkty, najwyższa jakość

Profile for ringana