Page 37

SK U K A T

NA RIESA

Teksts: Māris Berķis, pulsometrs.lv

Ieskrien mežā ar mūsdienu tehnoloģijām Ieskrienot mežā mēs kļūstam labāki un stiprāki, elpojam svaigu gaisu un kļūstam tuvāki dabai. Bet tas nebūt nenozīmē, ka mūsdienu tehnoloģijas mums jāatstāj mājās. GPS pulkstenis uz rokas, pulsa josta ap ap krūtīm un mežā iekšā! Kāda šīm ierīcēm jēga, kādas ir priekšrocības - par to šajā rakstā!

Par GPS un failu ielādi

Mūsdienīgs pulsometrs, kas aprīkots ar GPS, ļaus skriešanas laikā redzēt skriešanas tempu un noskrieto distanci, bet dažiem modeļiem varam ielādēt arī maršruta .gpx failu. Jau izsenis Stirnubuks mājas lapā pirms katra posma ir iespējams lejupielādēt trases .gpx maršrutu, kuru Tu vari ielādēt savā pulsometrā, ja tas atbalsta šādu funkcionalitāti.

distances beigām. Arī šī informācija var labi noderēt, ja domā vai dzirdināšanas punktā ņemt vienu šampanieti vai divus. Kā vēl ļoti labi izmantot ielādējamos maršrutus? Treniņiem! Vai Tu zini, kur ir forša distance, kur var izskriet 20km pa mežu? Es zinu - visur, kur ir bijis Stirnubuks posms! Ielādēju aizvadītā posma .gpx failu pulsometrā un zinu, ka būs lielisks treniņš pa takām, kur iepriekš skrējuši buki, lūši, zaķi un vāveres.

Skienot sekot pulsam Ja Tavs mērķis ir skriet ne tikai šodien, bet visu sezonu un vēl daudzus gadus uz priekšu, tad seko pulsam un plāno atjaunošanos - būt piesardzīgam ir lieliska ideja. Cilvēki mēdz teikt, ka sacensībās pulss nav jāskatās, jo sacensībās tāpat jāskrien ar gāzi grīdā. Nekā nebija! Pulsa josta jāliek ap krūtīm vai vismaz jāseko līdzi pulsometram, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas! Lūk kapēc:

Tam ir vairākas priekšrocības: ja skrien pirmais, tas palīdzēs nenoskriet no īstās takas, un, ja aizskriesi pa nepareizo maršrutu pulsometrs uzreiz ziņos, ka esi novirzījies. Daudziem pulsometriem varēsi redzēt arī distances augstumlīkni, kas ļaus redzēt, vai priekšā vēl kalni vai pēc Kalnu Karaļa atlikušā distance ir līdzena. Dažreiz ļoti noder, lai pietaupītu spēkus trases beigu galam. Skrienot vienmēr varēsi redzēt cik atlicis līdz

• Daudzi pulsometri nosaka atjaunošanās ilgumu un pēc lielām slodzēt atjaunoties ir ļoti svarīgi. Lietojot pulsometru, sāksi labāk apzināties, ka atpūta ir daļa no treniņu procesa. • Regulāri lietojot pulsometru iepazīsi savu sirdi un, ja distancē redzēsi, ka pulss ir augstāks nekā parasti, tad zināsi, ka varbūt vērts sevi pietaupīt. • Ja Tu izmanto mūsdienīgu pulsometru, kas saglabā datus mākonī, laika gaitā Tev būs uzkrāti dati, varēsi salīdzināt kā Tava sagatavotība mainījusies no gada uz gadu. • Ja Tu uztver skriešanu nopietni, padomā par treneri! Gudram trenerim noteikti interesēs Tavi sirds ritma dati!

35

Profile for Stirnubuks.lv

Es esmu Stirnu buks I 03 Piebalga I 2018.  

Es esmu Stirnu buks I 03 Piebalga I 2018.  

Advertisement