Page 1

3


4


5


6


7


8


9


ЗМІСТ Журнал «РІА-Україна» №11 (11) 2017 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ КВ №22413-12313Р від 24.11.2016 www.ria-ukraine.com Видавець «ФОП-Никифорець В.В.» Шеф-редактор Анастасія ХРИЩУК Головний редактор Валерія НОСКОВСЬКА Дизайн та верстка Даша РУДЕНКО Журналісти Тетяна ОНИШКЕВИЧ, Валерія НОСКОВСЬКА, Марта ЛУКА, Юлія ВАКСМАН, Дмитро ПЛАХТА Рекламний відділ Максим СТЕПАНОВ, Марта ЛУКА РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ ТЕЛ. (063) 933 20 05, (067) 869 80 45 RIA.UKRAINE.REKLAMA@GMAIL.COM АДРЕСА ДЛЯ ЛИСТУВАННЯ 79019, М. ЛЬВІВ, ВУЛ. ГАЗОВА, 17 На обкладинці Наталія Іванова Фотограф Олексій Самойлов Стиліст Наталія Новіцька

ДРУК ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ» НАКЛАД 5 000 ПРИМ.

12. БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ Новорічні канік ули: де відпочиватимуть українці?

14. РЕЙТИНГ

Топ молодих і впливових політиків с у часності

20. З ОБКЛАДИНКИ Наталія Іванова

24. ІНТЕРВ`Ю

Ярос лав Заблоцький Андрій Павлунь Іг ор Коць Марта Дума Igor Volkoff Катя Сільченко Христина Кушинська Ольга Собенникова Мирос лава Новосільська

60. БЛОГ

Що таке коу чинг?

64. КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ПАРУС DEVELOPMENT 72. КОНСУЛЬТАЦІЯ НОТАРІУСА Ви к упили квартиру в новобудові — чи є у Вас право на тишу?

80. ДІЄТОЛОГІЯ

Старість — не радість. Або як бути вічно молодим?

82. ФОТОЗВІТ Tartufo Trattoria

92. ПОДОРОЖ

П'ять земе ль Лігурійськог о у збере жжя

98. ГОРОСКОП РЕДАКЦІЯ НЕ ЗАВЖДИ ПОДІЛЯЄ ДУМКИ АВТОРІВ ПУБЛІКАЦІЙ. ЗА ЗМІСТ РЕКЛАМНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСЕ РЕКЛАМОДАВЕЦЬ. У РАЗІ ПЕРЕДРУКУ СТАТЕЙ ЧИ ЇХ ЦИТУВАННЯ ПОСИЛАННЯ НА ЖУРНАЛ «РІА-УКРАЇНА» Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ. СТОРІНКИ, НА ЯКИХ НЕ ВКАЗАНІ РУБРИКИ, НАЛЕЖАТЬ ДО РЕКЛАМНИХ.

10


11


12


13


БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

Новорічні канікули:

Ольга ФілатоваКривецька

де відпочиватимуть українці?

Засновник та ідейний натхненник «Edem Resort Medical & Spa». Громадський діяч Затвердивши за собою репутацію мандрівника - експерта з величезним стажем, не сумніваюся, де святкувати Новий рік та Різдво. Хіба може бути щось краще, ніж зимові забави на рідних теренах (Едем Резорт та Буковель) у колі друзів, дітей та батьків?! Саме так я святкую останні десятиріччя. Для мене це прекрасний баланс між сімейними традиціями та бажанням новизни, можливість зробити висновки в кінці року та перезавантажитися, поділяючи ці відчуття разом із друзями та гостями Едему. Саме час зібрати родину за одним столом, це ж наші традиції, і для мене вкрай важливо їх шанувати та передавати третьому поколінню. Люблю знайомити та об’єднувати людей, створювати атмосферу казки та дарувати оточуючим радість буття! Для мене це і є ключ до особистісного щастя та успіху. P. S. До речі, цього року в Едем Резорт прийде справжня казка, - ми влаштуємо Карнавал, тому запрошую!

Оксана Юринець Народний депутат України, співголова Групи міжпарламентських зв`язків із Республікою Польща Відверто говорячи, Новий рік для нашої родини не є пріоритетним. Ми більше готуємося і святкуємо Різдво. З усіма традиціями, 12-тьма стравами, велелюдною колядою. Саме це для нас дуже важливе. А от місце зустрічі Нового року не є принциповим. Чи дім це буде, чи гори, головне, щоб з сім’єю. Через роботу і так обділяю її увагою і присутністю, тому Новий рік без чоловіка і дітей навіть припускати не хочу.

14


Роман Городечний Бізнесмен, співвласник кількох успішних компаній, одна з яких імпортує улюблений напій усіх українок Fragolino Fiorelli Надаю перевагу активному, але водночас комфортному відпочинку. Цього року відзначатиму новорічні свята в горах із сім’єю. Лижі, сноуборд, снігоходи – ну чим не ідеальні канікули? Поїдемо на гірськолижний курорт Буковель. Це для мене найкращий відпочинок і можливість добре поспілкуватися з найріднішими. В Карпатах особлива атмосфера – гори заряджають і надихають, що так важливо для сучасного ритму життя.

Валерій Созановський Бренд-шеф ресторану The Cake

Ми з командою The Cake дуже багато працюємо напередодні новорічних свят, тому на Новий рік мені хочеться чогось теплого, екзотичного і безтурботного. Країна, яка здатна надихнути мене на весь наступний рік, - це Таїланд. Звичайно, будь-яка моя мандрівка так чи інакше перетворюється на гастрономічну. Під час поїздки мій Інстаграм заповнює тайська їжа, я її просто обожнюю. Обов’язково спробуйте в Таї суп Том ям! Дуже раджу побувати в цій частині планети, у Таїланді не буде нудно нікому!

15

Юлія Федак Керівник туристичної агенції «Час відпочити» Через те, що я не перший рік працюю в туризмі, неодноразово оформляла новорічні тури. На сьогодні багато людей задумуються, аби Новий рік та свята провести за кордоном. Молодь здебільшого вибирає автобусні тури в Європу, у Париж чи в Прагу, Амстердам через те, що це більш колоритно. Що стосується сімей із дітьми, обирають Єгипет через доступну ціну та відпочинок на морі. Досить популярним напрямком є Фінляндія. Для сімей із дітьми та для тих, хто любить лижі, - це фантастика. Мабуть, саме тут насправді можна відчути дух новорічних свят. Це дитяча казка, яка стає реальністю: собачі упряжки, резиденція Санти та полярне сяйво +доступні ціни. Ну і, звичайно, острови, які саме на НР є сезонним відпочинком та є більш популярними серед людей із високим достатком. Через те, що всі ми різні, різні у нас можливості та смаки, є можливість підібрати будь-що, аби новорічні свята запам’яталися. Як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш.


РЕЙТИНГ

ДМИТРО ПЛАХТА Журналіст

Топ молодих і впливових політиків сучасності не всі. Дуже часто в очах українців, особливо представників старшого покоління, читається певна недовіра. Відразу слід наголосити, що йдеться про ту активну молоду меншість, а не пасивну та інертну більшість. Така недовіра має зневажливий та песимістичний характер: «Побавтеся зараз собі, проваліться з тріском врешті-решт і ступіться з цієї дороги». Мовляв, що ви тут такі «зелені» можете зробити? Краще покластися на людей із досвідом. Однак зазвичай забувають, що «досвід» цей буває різний. Якось чеського президента Вацлава Гавела, який свого часу докорінно змінив Чехію, запитали: «Навіщо ви проводите люстрацію і даєте владу в руки молодим і недосвідченим – вони ж нічого не вміють?» На що видатний чеський політик відповів: «Краще 5 років помилок, ніж 50 років саботажу». Ця фраза вже давно стала культовою, проте досі не знайшла підтримки у критичної більшості українців. «Перевірені часом» люди для останніх далі в фаворі: «Вони ж з досвідом і знають, що робити!». Так, добре знають, як саботувати реформи, боротьбу з корупцією і т.д. Хоча, без сумніву, молодь також буває різна. Чимало з тих, хто рветься в політику, банально прагне влади… ой, тобто «змін». Вони відверто дискредитують право молоді на участь у політичному житті держави. Однак люди такого типу були, є та будуть незалежно від вказаного року народження в паспорті. Їх треба просто навчитися вирізняти, знімаючи популістичну обгортку та аналізуючи саму суть, а не гучні слова. Водночас має рацію історик Ярослав Грицак, який не так давно різко описав сучасних молодих політиків, зокрема тих, хто зараз є народними депутатами: «Вам не подобається Янукович – і ви виходите на вулицю. Але що після цього? Ви зникаєте з Майдану й переходите у «Фейсбук». Такими були всі протести цього покоління – Occupy у Сполучених Штатах, Арабська весна, російська Болотна площа. І що виходить у результаті? Що всі революції цього покоління не вдаються. Тому що спосіб його діяльності – красивий, але безнадійний. А поки політичні проекти у вас не сформуються– буде правити старий політичний клас. Він постійно просуватиме свої правила гри і змінюватиме їх хіба що під сильним тиском.

2017 рік відчинив двері у велику політику топ-рівня для багатьох молодих політиків. Ще у травні 39-річного Еммануеля Макрона обрали президентом Франції. У жовтні 31-річний Себастьян Курц разом зі своєю партією переміг на парламентських виборах в Австрії, тепер серйозно претендуючи на крісло канцлера. А буквально через тиждень після тріумфу Курца 37-річна лейбористка Джасінда Ардерн стала наймолодшою главою уряду Нової Зеландії за всю історію. Звичайно, на перших ролях здебільшого залишаються мастодонти політичного ремесла. Нещодавно Ангела Меркель вчетверте була обрана канцлером Німеччини. Або ж пригадаймо президентські вибори у США, де за перше крісло в Білому домі боролися Дональд Трамп із Хілларі Клінтон, яким уже по сім десятків літ. Однак те, що виборці починають більше довіряти молоді, поступово стає трендом. На жаль, в Україні така тенденція поки чітко не простежується. Хоча слід визнати, що кількість молоді, яка прагне генерувати зміни всередині країни на ділі, а не просто на словах, справді постійно зростає. Втім, у більшості випадків існуюча в державі система або не пропускає, або ж поглинає молодих політиків. Розкажу одну історію, про яку свого часу писав у колонці для газети «День». Декілька років тому я брав інтерв’ю у наймолодшого на той момент сільського голови в Україні. Його обрали у 21-річному віці. Згодом я ще раз поїхав до його села, але в результаті повернувся не тільки з ще одним інтерв’ю, а з дечим більшим. Спілкування з місцевими жителями дало чимало поживи для роздумів, які стосуються не одного лише села з населенням 5 тисяч, а всієї 45-мільйонної країни. «Нехай молодь спробує щось змінити! Майдан тримався на ній, тому зараз їй треба дати можливість завершити почате», – слушні слова однієї пані, які навіть звучать красиво, чи не так? Зараз насправді правильний час, аби молодь у політичному житті суспільства перейшла з площини об’єкта в роль суб’єкта безпосередніх дій. Однак із ними погодяться насправді далеко

16


Це те, що ми зараз і бачимо. Бо виявилось – а це зрозуміли і Петро Порошенко, й інші, – що вас можна спокійно ігнорувати. Цим поколінням, цими 15 відсотками українського суспільства, для яких важливими є цінності самовираження, можна політично знехтувати. Воно красиве, галасливе – але імпотентне. Багато галасу – й нічого». Так, молода кров у політиці повинна стати генератором змін у країні, каталізатором ліквідації нинішньої системи. Однак треба бути реалістами. Самій молоді без підтримки старшого покоління нічого не змінити. Поради та уроки, настанови та повчання інтелігенції, політиків з дійсно великої літери повинні стати цінними дороговказами. Сплав молодості та цінного досвіду – запорука якісних змін. Завтра ми не прокинемося у країні, в якій різко почали робити ставку на юних політиків. Державний апарат враз не оновиться і не омолодиться. Так, це можна було зробити, проте подібний момент «зверху» свідомо проґавили. Який вихід? Змінювати систему крок за кроком, починаючи з локального рівня. Ці рядки

не так покликані переконати нинішніх політиків зі стажем в тому, що необхідно довіряти молоді. Розуміння хочеться добитися саме від звичайних українців, адже їхній вибір вирішальний. Підтримка громади – визначальний актив будь-якого політика. «Молодим треба не лише довіряти, а й допомагати», – золоті слова, що актуальні не для однієї лише політики. Це стосується й ініціативної молоді, яка конкретними діями намагається відвоювати зміни у своєму університеті, житловому будинку і взагалі будь-де. Часто їй не вдається добитися помочі навіть від пасивних однолітків. Однак старше покоління повинно виявитися мудрішим і більш виваженим. На сигнал «SOS» необхідно своєчасно реагувати та допомагати. Потім уже буде пізно. Що ж, тепер від вступу, який розтягнувся на півматеріалу, переходимо до нашого традиційного рейтингу. Цього разу ми поглянемо на найбільш яскраві сучасні приклади того, коли владу в країнах доручали молодим політикам. Отож, наш топ наймолодших глав держав і урядів.

1. ДЖАСТІН ТРЮДО, ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР КАНАДИ Відкриває рейтинг найстарший його представник, якого, втім, неможливо було оминути увагою. Джастіну Трюдо – 45. І ось уже пішов третій рік, як він очолює уряд Канади. Він, здається, встиг закохати в себе весь світ. І це вдалося далеко не лише завдяки привабливій зовнішності (прихильниці, до речі, постійно відзначають схожість із принцом Еріком з діснеївського мультфільму «Русалонька»). Крім того, Джастін – надзвичайно розумний і з чудовим почуттям гумору. А головне – він завжди думає про благополуччя своєї країни і про мир у всьому світі. Ліберал і гуманіст, Трюдо заявив про політичні амбіції несподівано, але впевнено, вигідно виділившись на фоні консервативного уряду, який уже дещо набриднув канадцям. Тепер під керівництвом Трюдо Канада прямує до посилення прав жінок, полегшення міграційного законодавства, а також до пом’якшення податкового режиму для малозабезпечених громадян. У Кабміні, який зібрав Трюдо, – 15 чоловіків і 15 жінок. Коли запитували, чому важливе рівне число чоловіків і жінок у державі, він відповів: «Тому що на вулиці 2015 рік». Крім того, Трюдо називає себе феміністом. Більше того, дві українки стали міністрами. Відоміша у Канаді та США письменниця та журналістка Христя Фріланд отримала портфель міністра міжнародної торгівлі, а Марієн Міхичук займається в уряді питаннями праці та зайнятості. Однак м’яка ліберальна політика –далеко не все, що виділяє Трюдо на тлі інших державних діячів. Джастін – справжній любимець інтернет-користувачів. Меми з ним з’являються в мережі так часто, як і офіційні фотографії з протокольних зустрічей. Виною всьому кумедні звички і вчинки політика. Наприклад, його милі різнокольорові шкарпетки, які він періодично вдягає, відразу ж опиняються в центрі медійної уваги. Відійти від політичної повістки та дещо подуріти канадський прем’єр дійсно любить. Фотографії з пандами, участь у боксерському поєдинку, індійські танці, чудові жарти… За все це його люблять не лише в Канаді, а й у всьому світі. Окремо подяку хотілося б висловити за послідовну підтримку України, зокрема в боротьбі з російським агресором. До речі, у міжнародний день вишиванки Трюдо також приєднався до світового флешмобу та надягнув українську вишивку. Звичайно, медійний улюбленець із задоволенням позував у ній для камер і зробив декілька селфі.

17


2. ЕММАНУЕЛЬ МАКРОН, ПРЕЗИДЕНТ ФРАНЦІЇ У свої 39 років став наймолодшим президентом в історії Франції. За французькими виборами весь світ, і Україна разом із ним, уважно стежили навесні цього року. У президентській гонці Макрон конкурував із відверто проросійським політиком, яскравим євроскептиком і просто популісткою Марін Ле Пен. Очевидно, що лідерку ультраправої партії «Національний фронт» на чолі країни, яка має провідну роль у Європейському Союзі, бачити нам не хотілося. Зрештою, у другому турі Еммануель Макрон отримав 65% голосів – проти 35% у його суперниці. Ким був Макрон до президентства? Працював інвестиційним банкіром у Банку Ротшильда, міністром економіки Франції, асистентом Поля Рікера – одного з найвідоміших французьких філософів ХХ століття. Будучи, по суті, втіленням французької політичної системи, Макрон від самого початку своєї передвиборчої кампанії позиціонував себе як «позасистемного кандидата». Зрештою, така позиція виявилася успішною. Президентське крісло дісталося Еммануелю у дуже непрості часи для Франції та всього ЄС. Від Макрона чекають реформ, як французи, так і всі європейці. Чи вдасться молодому лідеру виправдати ці сподівання? Будемо спостерігати.

3. СЕБАСТЬЯН КУРЦ, КАНЦЛЕР АВСТРІЇ У жовтні на позачергових парламентських виборах в Австрії перемогу здобули консерватори на чолі з 31-річним міністром закордонних справ Себастьяном Курцом. Отож, із ймовірністю 99% уряд очолить наймолодший канцлер у Європі. Справа у тому, що на момент написання цього матеріалу коаліція в австрійському парламенті ще не була сформована, а, отже, Курц офіційно ще не обійняв посаду. До речі, питання формування коаліції викликало великі питання, адже під час волевиявлення австрійці зробили вагомий крок праворуч. Дуже ймовірним, але не бажаним для України і не тільки, був варіант коаліції консерваторів із крайньо правою проросійською політичною силою. Варто сказати, що у своїй переможній передвиборчій кампанії Курц зробив ставку на три теми: міграція, безпека та загроза ісламізації. А тепер декілька слів про самого без п’яти хвилин канцлера Австрії. «Wunderwuzzi» – тобто вундеркінд – таке прізвисько в австрійському політикумі отримав Себастьян Курц. Навчався на юридичному факультеті у Віденському університеті. Втім, залишив навчання через брак часу. У 2013 році, коли йому було лише 27, очолив міністерство іноземних справ, ставши наймолодшим міністром за всю історію країни. Себастьян досі не має вищої освіти, але це не стало йому на заваді, аби очолити Австрійську народну партію та перемогти на виборах. У контексті України слід сказати, що Курц добре знайомий із українським питанням. Будучи на посаді глави австрійського МЗС та очільника ОБСЄ, він неодноразово висловлював нашій країні свою підтримку. Після поїздки на Донбас взимку цього року Курц заявив, що Україна залишається для нього в пріоритеті.

18


4. КІМ ЧЕН ИН, ВЕРХОВНИЙ ЛІДЕР КНДР Одному з найжорстокіших диктаторів сучасності лише 34 роки. Нічого хорошого про Кім Чен Ин розповідати не доводиться. Наприклад, своє правління у 2011 році молодий диктатор почав із того, що розстріляв всіх невгодних йому генералів. Північна Корея – найбільш закрита держава в світі. Нечисленних туристів, які в’їжджають у країну, постійно супроводжують і детально інструктують, що вони можуть фотографувати, а що – ні. На відміну від інших комуністичних диктатур, Північною Кореєю вже три покоління керує одна родина. Династія Кімів при владі з 1948 року. Кім Чен Ин – третій диктатор зі свого роду. Останнім часом Північна Корея опинилася в фокусі медіа через ескалацію конфлікту зі США. Виною всьому ядерний потенціал, який розвиває Кім Чен Ин, погрожуючи ядерною зброєю всьому світу. За це на КНДР накладається сотня найрізноманітніших санкцій, вона ізольована практично від усього світу. За словесною перепалкою Трампа з Кім Чен Ином зараз спостерігають усюди. Президент США відреагував на корейські ядерні випробування заявою, що «божевільний» лідер КНДР поплатиться, як ніколи раніше. У відповідь Кім Чен Ин назвав Трампа «психічнохворим старим дурнем», пригрозивши знищити вогнем. Залишається лише сподіватися, що «божевільний» Кім Чен Ин не розв’яже справжню ядерну війну, де у нього, як не крути, шансів на перемогу немає жодних.

5. ШЕЙХ ТАМІМ БІН ХАМАД АЛЬ ТАНІ, ЕМІР КАТАРУ А це вже молодий правитель королівського роду – емір Катару з 2013 року. Шейху Таміму бін Хамад Аль Тані – 37 років. Освіту він здобував у престижній британській військовій академії Сендгерст. До речі, паралельно є головнокомандувачем збройних сил Катару і головою Національного олімпійського комітету. Саме він відіграв вирішальну роль у присудженні Катару права приймати фінальну частину Чемпіонату світу з футболу в 2022 році. Цікаво, що Катар, колись найбідніша держава Перської затоки, тепер є однією з найбагатших. Тамім бін Хамад Аль Тані – молодий та амбітний правитель, відрізняється від місцевих монархів, які зазвичай мають поважний вік.

P.S. Поза рамками рейтингу в якості символічного бонусу хотілося б також згадати Ванессу Д’Амброзіо. Наймолодшою главою держави в цілому світі до жовтня цього року була саме вона. Ванесса очолювала одну з найменших країн світу Сан-Марино. Цю державу з усіх боків оточує Італія, а проживає в ній усього близько 33 тисяч мешканців. Ванессі Д’Амброзіо лише 29 років. У квітні 2017 року її було обрано капітан-регентом, тобто очільницею Сан-Марино, разом із Міммою Дзаволі. Вперше в історії цю країну очолили дві жінки. Однак справа в тому, що термін повноважень капітан-регентів становить лише шість місяців. Цікаво, що вони тут призначаються з далекого 1243 року. Колективні голови цієї маленької держави обираються по двоє генеральною радою Сан-Марино.

19


20


21


З ОБКЛАДИНКИ

Наталія Іванова:

«Мрію творити красу для всіх без винятку жінок» АВТОР - Валерія Носковська

Власниця салону краси «Mon Real» Наталія Іванова – сучасна та красива мама двох діточок, успішна бізнес-леді та кохана дружина. Переконана, що притягальна зовнішність є не тільки даром природи, а й результатом вмілого застосування методів сучасної beauty-індустрії. У догляді за собою варто пам’ятати, що в першу чергу важливо отримувати позитивні емоції, відчуття повноцінного відпочинку і відновлення сил.

22


-Як виникло бажання почати власний бізнес? -Рішення не було спонтанним, адже це моя дитяча мрія. Я завжди захоплювалася красою, жіночністю, ніжністю та хотіла донести це іншим. -Як вдалося реалізувати себе в обраній сфері? -Нелегко, скажу відверто. Довелося багато навчатися. Люди різні, намагалася шукати вдалий підхід до кожного - як працівника, так і гостя. -Ви є власницею салону краси «Mon Real». Які процедури є і що б Ви порадили обов’язково спробувати на собі? -Процедури дуже різні та доволі ефективні. Зізнаюся, всі без винятку випробувані на мені. Ми використовуємо тільки натуральну косметику американських та італійських брендів. Намагаємося йти в ногу з часом. А порадила б усім жінкам хотіти бути красивими та завітати до нашої студії, а дівчатка-професіонали зроблять свою справу. Вони відвідують різні семінари та тренінги як в Україні, так і за кордоном. -Чи важко керувати власним бізнесом? -Так, важко. Потрібні знання, вміння керувати людьми. Також це забирає багато часу та зусиль. І звичайно, потрібна жіноча інтуїція. Як же без неї?! (посміхається) Успіх у бізнесі – це задоволення від праці. -Ні для кого не є секретом, що у створенні будь-якої власної справи часто виникають певні складнощі і є нюанси. Що виявилося найважчим для Вас? -Найскладнішим є згуртувати хороший колектив працівників, які б у першу чергу були порядними людьми, а тоді вже професіоналами. З деким іноді доводиться, на жаль, прощатися. Мрію творити красу для всіх без винятку жінок. Моя сім’я – це моя гордість. У мене прекрасний чоловік та двоє чудових діток, які завжди мене підтримують. -Топ улюблених місць. -Багато подорожуємо, тому не можу назвати найулюбленіші. Не важливо, де відпочиваємо, головне - з сім’єю. Разом нам дуже добре. -Поділіться з читачами про плани на 2018 рік. -Звичайно, плани є, але ділитися з читачами вважаю ще зарано (посміхається). Нехай спершу збудуться, а тоді обов’язково поділюся. -Чи встигаєте все втілити, що плануєте протягом робочих буднів? -Встигаю. Але кожен день розпланований погодинно. Звичайно, на першому місці моя сім’я, діти, без яких я не уявляю себе. Їм віддаюся сповна. -Що любите читати? -Часу для читання залишається не так багато, але захоплююся поезією Ліни Костенко. -Як проводите свої вихідні і чи є взагалі вони у Вас? -Так, звісно, вихідні мусять бути. Разом ідемо до церкви, це найперше. Зустрічаємося з друзями, подорожуємо. Набираємося енергії від дітей, які є нашими позитивчиками. -Сильна людина не та, яка може собі багато

дозволити, а та, яка може багато від чого відмовитися. Від чого Ви відмовилися або можете відмовитися заради своєї мрії? -Я знаю, що сильна людина мусить від багатьох речей відмовитися заради мрії. Але я ніколи не занедбаю сім’ї та дітей, навіть заради найамбітніших прагнень. -Дайте кілька порад тим, хто шукає мотивацію, щоб змінити своє життя. -Найперше по-справжньому оцінити своє життя та хотіти рухатися далі; полюбити тих людей, які стануть на вашій дорозі; пам’ятати, що буде нелегко, але ніколи не опускати рук. -Якою є ваша життєва мета? -Хочу робити щасливими людей, які є навколо мене. -Головний редактор американського «Vogue» Анна Вінтур переконана, що для успіху, професійного та особистого, необхідна власна родзинка. Як Ви опишете свою? -Я завжди позитивно налаштована на будь-яку справу. -Особиста перемога, якою Ви пишаєтеся… Особиста перемога для мене – це сім’я, діти та доволі успішний бізнес. Дякую Богу за це все. 23


ЖК “ГЛОБУС МЕРИДІАН”, ВУЛ. МАЛИНОВА, 8

24


ЖК «GLOBUS MERIDIAN» «ГЛОБУС - дім, де живе добро!» Нещодавно минув один рік від дня заснування будівельної компанії «Глобус», а ми вже впевнено завершуємо роботи зі спорудження першого нашого проекту ЖК «Глобус Меридіан», що затишно розташувався по вул. Малинова, 8. Цей будинок бізнес-класу поєднує в собі сучасні технології та функціональність площ, стриманість в архітектурі, щоб гармонійно зливатися з надбанням, залишеним історією. Хто, як не ми, галичани, випиває найбільше кави в рік на одного мешканця по Україні? Яке місто, як не Львів, є культурним та мистецьким центром України зі своїми фестивалями та традиціями, пам’ятками архітектури, що занесені до спадщини ЮНЕСКО? І саме такими пам’ятками архітектури клієнти, що обрали ЖК «Глобус Меридіан», зможуть насолоджуватися, щодня випиваючи філіжаночку запашної кави, зручно розташувавшись у кріслі на своїй терасі з виглядом на Високий Замок. Підземний паркінг забезпечить постійне місце для ночівлі Вашого друга, а дизайнерське рішення з оздоблення холу та поверхів не залишить байдужим кожного, хто відвідуватиме цей будинок. Завершуючи роботи по даному комплексу, ми наближаємося до фінішу по втіленню проекту з креслення у життя, але кожен фініш – це по суті новий старт. Ми відкриті для кожного та гарантуємо прозорість нашої співпраці. З нами надійно, адже всі комплекси будуються виключно при наявності дозвільної документації. З нами

безпечно, адже всі наші комплекси відповідають усім нормам ДБН. Завітавши до одного з наших офісів, Ви отримаєте повноцінну та вичерпну консультацію про наявність квартир та форму їх придбання, ціну та умови оплати. Наші менеджери з радістю допоможуть зробити правильний вибір, знаючи Ваші побажання. Зараз ми активно проводимо одночасне будівництво вже кількох житлових комплексів «Глобус Комфорт», «Глобус Панорама», «Глобус Парк», «Глобус Континент», а у прийдешньому Новому 2018 році плануємо відкриття щонайменше трьох нових комплексів. Будуючи Ваш дім, як для себе, ми піклуємося про добробут та комфорт, про щасливе майбутнє Ваших родин. Як соціально активна компанія ми запровадили знижку для придбання житла в наших комплексах учасниками та членами сімей загиблих в АТО, членами сімей загиблих на Майдані Незалежності. Будівельна компанія «Глобус» щиро вітає всіх львів’ян та гостей міста з прийдешнім Новим 2018 роком та Різдвом Христовим. Зичимо всім добра та достатку, здоров’я та успіхів у будь-яких починаннях, звершення всіх ідей та миру у Ваших домівках. З повагою до Вас будівельна компанія «Глобус»

Відділи продажу: м. Львів, вул. Наукова, 3 м. Львів, вул. Липинського, 16 м. Львів, вул. Пасічна, 45 (097) 454-57-77 (050) 454- 57-77 www.globus.org.ua globusccsale@gmail.com novobudovyglobus ОЗДОБЛЕННЯ МІСЦЬ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ

25

ПІДЗЕМНИЙ ПАРКІНГ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ КВАРТИР НА 22 ПАРКОМІСЦЯ *Фото об’єкту може відрізнятися від реального


ІНТЕРВ'Ю

Ярослав Заблоцький:

«Не мати мільйон – це нормально» АВТОР - Анастасія Хрищук ФОТО - Віктор Москалюк

-Свою першу клініку Ви побудували 20 років тому за рахунок кредитних коштів. Чи не було страшно в ті роки позичати гроші, брати кредити та що Вас спонукало до такого ризику? -Страшно. Коли я будував свою першу клініку у Львові, то не знав, скільки таке коштуватиме, але беззаперечно навіть на початку це були великі фінансові запозичення. А де ж було взяти гроші для клініки, та ще й так багато? Жоден стоматолог не має мільйон. Якщо у тебе він є, то ти не хочеш стати стоматологом. Ти швидше за все мрієш бути депутатом чи президентом. Тому я вважаю, що не мати мільйон для започаткування бізнесу – це нормально. І жоден українець не мав би соромитися його відсутності, як я тоді, ну зрештою, як і тепер. Тому, на мою думку, нічого не змінилося за ці 20 років. Для того, аби досягнути мрії: побудувати ресторан, клініку, будь-що інше, що потребує грошей, - є два способи, де можна взяти гроші: або вкрасти, або позичити. Коли 20 років тому я відкривав першу клініку, то стоматологи Львова теж думали, де ж я взяв гроші. Те, що я просто позичив, для багатьох звучало якось дивно, адже кожен може позичити. Проте підприємливих людей у світі є 5-6% і лише вони готові брати кредити та ризикувати. Навіть якщо завтра такі кредити будуть більш доступними, це не означає, що кількість бажаючих їх брати збільшиться, адже відповідальність є великою. -А скільки часу Вам довелося віддавати цей кредит? -10 років. Хоча, як тільки ми віддали один, взяли одразу інший. -А другий кредит був на що? -На клініку у Києві. Якщо у Львові на це знадобилося два роки, то другу клініку в Києві ми зробили за 2 місяці. -Як Ви створювали свою клініку, хто займався маркетингом, адже це важлива складова бізнесу? -Тоді я не знав, що таке маркетинг, а просто оперував та консультував пацієнтів. Я практикуючий лікар і що таке маркетинг зрозумів лише останнім часом. Нещо-

давно моя дружина (директор клініки) та моя донька (провідний хірург клініки) зробили зауваження, чому я не виставляю у Facebook клінічних випадків, а пишу лише про маркетинг та бізнес. Я відповів, що вважаю за потрібне більше говорити про маркетинг, бізнес і стратегію, адже стоматологи -власники клінік, про це не знають. Як науковець, доктор медичних наук і професор не можу жити зі знаннями, мені потрібно їх передавати іншим, тому й пишу для всіх. Хоча було багато стоматологів, які жартували, що я головний стоматолог-маркетолог. Керівник компанії має бути маркетологом, бізнесменом, стратегом. Ти не можеш сказати, що в тебе погано вийшло, бо ти найняв поганого маркетолога. Просто є речі, яких я тоді не знав. Мої приятелі, які сьогодні є бізнес-елітою України, вважають, що у мене дуже добра інтуїція. Розумію, що хочуть люди, вмію поставити себе на місце клієнта, гостя, пацієнта. Я тільки не знав, як мої бізнес-ініціативи називаються. Не завжди про них розказував, тому що не був впевнений, чи правильно роблю. Але виявилось: я багато чого робив краще, аніж написано в книжках із бізнесу чи маркетингу. -Ви пройшли довгий та тяжкий шлях й далі рухаєтеся вперед. Будівництво першої клініки - а чи пам’ятаєте, як це було? -Завдяки першій клініці, яку зробив, я реалізував у Львові мрію європейських стоматологів. Багатьом здається, що здивувати стоматологічною клінікою неможливо. Коли у 35 років я був доцентом кафедри

26


Нещодавно один пацієнт на мене образився. Я йому рекомендував іншого хірурга. «Як? Ти мені 20 років тому робив імплантацію. А тепер ти що не хочеш зі мною працювати? - говорить клієнт. - Чому ти віддаєш мене іншому?» Я кажу: «Ні, у тебе є проблема, з якою краще справиться інший хірург. І моя відповідальність перед тобою не в тому, що це буду робити я, а в тому, аби тобі зробили якнайкраще». -Ваша донька працює стоматологом. А яку професію обрав син? -Йому 27 років. Він закінчив лікувальний факультет Ягеллонського університету в Кракові, англійською мовою. Зараз він на 4 курсі стоматологічного факультету в Познані. Він прагне отримати дві медичних освіти, йому зараз 27 років і ще залишилося півтора роки навчання. Це дасть йому право кандидувати на спеціалізацію «щелепно-лицьова хірургія». Якщо все так складеться, як він планує, то ще років 6-7 він, уже працюючи, буде навчатися в Британії. І у років 35 повернеться до України, де зможе працювати. Таких спеціалістів в Україні ще немає. -Чи Ви впливали на те, аби діти йшли вашим шляхом? -Звісно, я хотів, аби мої діти стали стоматологами. Я усвідомив, що зробив щось незвичайне. В 2008му до мене прийшов приятель, який подарував книжку «Фанкі-бізнес». Я говорю: «Ти ж знаєш, я не читаю видань про бізнес!» «Так це ж про тебе», - відповідає приятель. Заінтригував. Це була моя перша книжка про бізнес. Пам’ятаю слова президента компанії «Canon»: «Якщо ви придумали якийсь проект - журнал, клініку, ресторан чи ще щось, прийшли в своє товариство, сказали: от я придумав ось таке, а всі кажуть «молодець», це поганий проект. Якщо тебе в товаристві з 20 людей розуміє хтось один, а всі інші критикують, то цей проект має шанс стати чимось унікальним». Колись усі стоматологи називали мене «титаніком» і казали: все, що я зробив, потоне. Вони говорили, що така клініка передчасна для Львова, Києва і навіть для Москви! А я взяв та зробив те, чого ніхто раніше не робив. У 2008 році я вже усвідомлював, що мені вдалося реалізувати унікальний проект не лише в Україні, а в світі. Моя донька – музикант, брала участь у різних конкурсах, закінчила школу Соломії Крушельницької. До речі, дружина, яка працює директором клініки, є викладачем цієї школи по класу фортепіано. Вона все своє життя викладає. Ми сперечаємося, де основна робота, а де хобі. Дружина каже, що музика - це основна робота, а клініка - це хобі, а я говорю навпаки. І коли моя донька закінчила школу, я думав, що вона піде музичними шляхами. Але вона приходить і каже: «Тату, я вирішила стати стоматологом». Коли донька обрала мою професію, то я сказав сину, що він може обирати теж будь-яку. На доньку я не впливав, вона вирішила все самостійно. І на сина я не впливав, бо і він мав шанс обрати будьяку професію, проте зупинився на стоматології.

медичного університету, то хотів зробити сучасну клініку. Я чомусь думав, що знаю, як це реалізувати. Звісно, я нічого не знав. У мене була лише уява, така дуже «сира», але вона була. І тоді, як зараз пригадую, Олег Мацех - мій приятель, привіз дві сумки каталогів із Німеччини. Тоді, слава Богу, Інтернету не було. Я не мав, куди подивитися, як виглядають клініки Заходу. Я переглядав ці каталоги, і мені здавалося, що там відображена реальність стоматологічного світу. І я брав їх за основу. Лише через кілька років усвідомив, що в каталогах була зображена мрія Європи, яку я випадково реалізував у 1998 році. При вході в нашу клініку, що на Коперника, висить медаль – «Перша взірцева клініка «КаВо», яку нам вручив президент компанії на відкритті клініки. «КаВо» – це такий собі «Мерседес» серед виробників стоматологічного обладнання. Уявіть собі станцію технічного обслуговування автомобілів – очевидно, їх у світі багато, як і стоматологічних клінік. Компанія-виробник стоматологічного обладнання випускає його не тільки для Заблоцького, але й для інших, як і автомобільна компанія. Але якщо на станції технічного обслуговування «Мерседес» у будь-якому місті світу знаходиться табличка, що це є «Перша взірцева станція технічного обслуговування «Мерседес», це щось значить? От таке ми маємо з 1998 року. -Ви були першим, хто вивів цей бізнес на рівень франчайзингу. Як таке вдалося? -Франчайзинг – це стандартизація. Я створив 5-зіркову клініку, а компанія «Каво» погодилася давати 40% знижки на обладнання моїм клієнтам по франшизі, при умові, якщо вони будують клініку за моїм «п’ятизірковим» зразком. Це може виглядати трохи дивним, але в стоматології світу немає зірковості. Як собі стоматолог захотів, так і зробив – зробив на дві зірки, а сказав, що це всі п’ять!? -Перша ваша клініка по франшизі була в Одесі. А які інші міста? -Так. Я вважав та вважаю, що франчайзинг – це хороший рівень розвитку, і я започаткував його ще у 2008 році. Всі тоді з мене сміялися. Говорили, що мені чогось бракує. Я озвучив, що продаю торгову марку «Клініка Заблоцького» за 100 тис. євро. Одеський стоматолог погодився це купити. Він хороший, кваліфікований стоматолог, мав досвід як керівник, головний лікар, але не мав досвіду як власник і як власник не зумів справитися з бізнесом. На жаль, клініка в Одесі закрилася. У Софії ж клініка по франшизі успішно працює вже чотири роки, а я щомісяця отримую 2 тис. євро за українську торгову марку. Нещодавно компанія-інвестор хотіла купити частку мого бізнесу (приблизно 20%) у Львові та Києві за 20 млн. євро, при умові, що ми відкриємо по всій Україні 20 стоматологічних клінік за моїм зразком. Я відмовився. А знаєте, в чому причина? У лікарях! Проблема із «зірками». В моїх клініках працюють лише «зірки». Знайти хорошого стоматолога - виклик не лише для пацієнтів, але й для мене. У мене 20 років немає лікарів, які роблять все. Кожен спеціаліст робить щось своє, але найкраще. 27


Я думаю, що ми з дружиною були взірцем для дітей у питанні, як вести справи. Діти розуміли, що у нас кредити і що нам дуже складно. Спочатку було навіть дуже складно. Я позичав гроші на хліб, але без масла, на туалетний папір. Хоча вартість обладнання складала майже мільйон німецьких марок, в кишенях не мав нічого. Треба було якось жити, тому ми позичали гроші. На час відкриття клініки кількість кредиторів досягала 150. Але потім, починаючи з 2005-го, навіть маючи кредити, ми жили нормально. Ми нормально відпочивали, нормально харчувались, у нас був хороший автомобіль. Тобто кредити – це не означає, що ти відмовляєш собі у всьому. Я себе цілком нормально почував, але розумів, що не маю кишені, з якої можу просто так дістати мільйон. Якщо потрібно, то ми знову беремо кредити. Що ж тут такого? Те, що діти обрали мою професію, тішить. Але це лише збільшує відповідальність перед ними. -Ви пам’ятаєте, як познайомилися з дружиною? -На вулиці. Я був студентом медінституту (3 курс). Час від часу батько давав мені свої «Жигулі». Якось я їхав по вул. Маяковського і щось побачив таке, що сколихнуло. Об’їхав квартал ще раз і шукаю, на що ж я звернув увагу. Їду, дивлюсь: іде дівчина з такою довгою косою, така фігура гарна, їду за нею і думаю, а може, обігнати, щоб подивитися на неї спереду. Я так захопився, що ледве не врізався у бордюр. Потім об’їжджаю спереду і бачу, яка краса неземна – вона така ж гарна і спереду. Я зупинився посередині дороги і запитав, чи можна познайомитися, вона, звісно, на мене ніякої уваги не звертала. Я витягую студентський, показую, що я студент, кажу: машина татова і прошу, давайте познайомимося. Хотів її підвезти, вона відмовляла. Але склалася така ситуація, що вона і вибору не мала, мусила сісти в машину, бо вже і люди почали звертати на нас увагу. Я її підвіз під гуртожиток, лише запитав, як її звати, вона відповіла, і ми попрощалися. Потім я її довго шукав, а через кілька місяців одружилися. У 2014-му написав книжку «Як я став Заблоцьким», де згадував, як познайомився з дружиною. Я назвав цю історію Орнелла Муті, адже вона була подібна на всесвітньовідому акторку.

-У Вас декілька стоматологічних клінік, Ви розвиваєтесь і працюєте, Вас усі знають. Чого б ще хотілося досягнути, отримати чи, можливо, купити? -Я хочу, щоб українці були здоровими. Знаю, що стоматологічна допомога у всьому світі дуже дорога. Я усвідомлюю, що державна стоматологія в Україні пропаде. Її як такої не буде. Я розумію, що стоматологи, як і всі українці, платитимуть податки, бо зараз це роблять не всі. І я розумію, що стоматологічна допомога буде ще дорожчою. Але я знаю і інше: майже всі українці мають дірки в зубах. За деякими даними, від 50 до 80% страждають на пародонтит - запалення ясен, що призводить до втрати всіх зубів. Я також знаю, що є така країна, як Швеція, де теж синьо-жовтий прапор. Там у людей немає дірок взагалі. Там стоматологів водять в анатомічний музей їх показати. І все з одної простої причини: шведи вміють доглядати за собою. Вони знають, що якщо будуть хоча б двічі на день чистити зуби і два рази в рік приходити до лікаря стоматолога – гігієніста, то залишатимуться здоровими. Дві основні причини, через які люди втрачають зуби, – карієс та пародонтит. І лише одна послуга - професійне чищення зубів лікарем - дозволяє вирішити дві проблеми. Але українці чомусь це не знають. В Америці та Канаді послуга професійної гігієни ясен та зубів, яку роблять кожних півроку, вже відома 115 років. Ті, хто хочуть бути здоровими, кожних півроку приходять і їм чистять зуби там, де самі почистити їх не можуть. За моїми підрахунками, в Україні це робить один відсоток людей, і тому ми започатковуємо зараз нові проекти, які направлені на те, аби таку культуру принести сюди. У Києві та Львові ми відкрили Центри турботи про ясна та зуби – Dental Care Offices, де надається лише одна послуга – професійна гігієна. Хоча це преміум-послуга по Заблоцькому, вона є доступною всім. Для того, щоб бути нашим постійним клієнтом, треба витрачати в рік $140, а це 10-12 гривень на день. Отже, якщо ви чистите самі зуби і ще два рази в рік приходите до стоматолога - гігієніста, то будете здоровими.

28


29


30


31


Андрій Павлунь:

«Ми вирішили організувати навчальний центр і самостійно готувати для себе кадри» Андрій Павлунь – директор ТзОВ «Бадер Україна», що спеціалізується на виготовленні шкіряних автомобільних салонів екстра-класу. З їх продукцією знайомі практично усі, хто віддає перевагу надійним і представницьким автівкам марок AUDI та BMW. На сьогодні компанія є однією із найбільших у Західному регіоні України і продовжує дуже стрімко розвиватись. «Бадер Україна» створила унікальну систему підготовки майбутніх працівників, показала неймовірний приріст у виробництві, а також відкрила три великих заводи на Львівщині. В інтерв’ю журналу Андрій Павлунь поділився секретами успіху, планами на майбутнє та знаковими подіями у житті компанії, якій цьогоріч виповнюється 11 років. - Як розпочинався Ваш шлях на цій посаді, та що було на старті? - Це була справа випадку. Так склалось, що я вже мав можливість перевірити себе у власному бізнесі, але досвід був, швидше, негативний ніж позитивний. Тому я зрозумів, що потрібно змінювати ситуацію, що не реально буде займатись тим самостійно. Дізнавшись, що на Львівщину іде великий німецький інвестор «БАДЕР ГмбХ», я вирішив запропонувати свою кандидатуру та очолити тут цей бізнес. На той час (2006 рік) вони вже зареєстрували підприємство в Україні і мали партнера, який ознайомив їх із кон’юктурою ринку. Звісно ж, на цю посаду претендувало чимало кандидатів і довелось пройти відбір у два тури. Але компанія прийняла рішення та з-поміж інших обрала мене. На початку роботи не було нічого – був лише я, печатка і установчі документи. - Тобто на старті Вам, фактично довелось «будувати» компанію з нуля? - Саме так. Все почалось у місті Городок на Львівщині. Ми тоді були дрібною компанією, яку ще жартома називали «гаражною фірмою». На старті не було такого масового виробництва, як сьогодні, і ми робили лише перші кроки. У цьому плані дуже допомогли наші партнери із польської компанії «Бадер». Від них приїжджали тренери, спеціалісти різного профілю і паралельно ми теж скеровували працівників на стажування у Польщу. Це допомогло нам пройти початковий етап. - А коли компанія зробила свій перший прорив, отримала велике замовлення? - Одним із перший викликів був наш повноцінний контракт із компанією AUDI (модельний ряд автомобілів

А6, А7), підписаний у 2009 році. Ми були змушені за короткий час збільшити у багато разів об’єми виробництва, забезпечити вчасне постачання та належну якість. Це був наш виклик і ми його здолали, зробивши стартовий майданчик, на який можна було б обпертись та рухатись далі. Зараз у нас, для прикладу, кілька контрактів такого об’єму і не має проблем у співпраці. Які ж масштаби виробництва були на той час? Перше офіційне постачання відбулось рівно 8 років тому – у 2009-му. Ми розпочали із 20-ти комплектів на добу. Комплект – це, умовно, один автомобільний салон. Тоді це був автомобіль AUDI А4. Із впровадженням проекту «AUDI А6, А7» у 2010 році ми «вийшли» на 550 автомобільних салонів на добу. Відкривши у 2016 році друге виробництво на Львівщині спеціально для BMW (с.Кожичі Яворівського району), і вивівши його на планову потужність, сьогодні в загальному ми виготовляємо близько 2400 комплектів за добу. Тобто за 8 років нам вдалось наростити об’єми у 120 разів. - Цьому, звісно ж, передувала дуже велика робота, у тому числі із набору персоналу. Як Вам вдалось знайти достатньо фахівців у цій галузі? - На той момент, коли компанія почала стрімко розвиватись, нам за короткий час потрібно було набрати дуже багато людей. Ситуацію ускладнювало й те, що на ринку праці майже не було кваліфікованих фахівців. Якщо говорити про працівників виробництва, а це орієнтовно 95% від усіх працюючих, як мінімум 80% з них, прийшовши до нас, не мали досвіду. Компанія зрозуміла, що забезпечити навчання паралельно виробництву і виконувати контракти стає майже не реальним

32


ІНТЕРВ'Ю завданням. Врахуйте, що на сьогодні у нас працює понад 3500 людей, і більшість з них були без досвіду. Тому ми прийняли рішення організувати навчальний процес поза виробництвом і самостійно готувати для себе кадри. Для цього у 2016 році запрацював Тренінговий центр – окремий підрозділ із виробничими лініями, швейним обладнанням та кваліфікованими тренерами. Тут майбутні працівники і здобувають потрібні навики. - А як на інших підрозділах «БАДЕР ГмбХ» закордоном? Чи існує там проблема із кадрами? - У Європі такої проблеми практично не існує. Там взагалі питання професійно-технічної освіти на дуже хорошому рівні. Тому в Україні ми дуже зацікавлені, щоб і держава, і працедавці докладали зусиль до вирішення цього питання. Компанія «Бадер Україна» сьогодні готова взяти «опікунство» над професійними навчальними закладами Львівщини. Таку ідею ми запропонували владі і зараз спільно робимо поступові кроки у цьому напрямку. - Зважаючи на «боротьбу» за професійні кадри між працедавцями, як Ви зацікавлюєте та мотивуєте працівників? - «Бадер Україна» є компанією із німецьким корінням, що асоціюється із надійністю, відповідальністю та якістю. Я не кажу, що ми є ідеальними, але підхід до роботи у нас базується саме на німецьких стандартах. Звісно, працювати у нас не так вже й романтично, адже тут велика специфіка та відповідальність. Тому кожен працівник повинен розуміти, що має справу із преміум-продуктом. Для мотивації у нас діє ряд бонусних програм, які дозволяють заробити більше. Якщо людина краще виконує свою роботу, досягає кращих показників якості, продуктивності, навіть просто не пропускає без поважних причин – це все допомагає їй отримувати більше коштів. А ще у нас діє програма лояльності, яка дозволяє працівникам зі стажем отримувати 13 та 14-ту зарплату. - Але, окрім фінансової сторони, дуже важливим є можливість кар’єрного росту. Що пропонує «Бадер Україна»у цьому напрямку? - Із цим теж немає проблем. Це як піраміда – рух знизу догори. До прикладу, із відкриттям третього заводу у Кожичах близько 25 осіб, які будували свою кар’єру із «Бадер Україна», обійняли посади вищого управлінського рівня. Відповідно, вони звільнили свої місця для нижчої керівної ланки на виробництві. За останні 10 років у нас сотні людей змогли піднятись по кар’єрній драбині, розпочавши на виробництві, потім пройшовши посаду керівника лінії, чи бригадира, керівника відділу, або навіть цілого підрозділу. І таких прикладів у нас дуже багато. Цей шлях трудомісткий, але, коли ти вмотивований, відкритий і готовий рухатись вперед – у нас ти маєш 100% шанс. Більше того, маючи за плечима 11-річний досвід, наші працівники навчають своїх закордонних колег.

(Зліва-направо) БЕНТ ДРАЙЛІХ, Виконавчий директор Bader Group АНДРІЙ ПАВЛУНЬ, Директор ТзОВ «Бадер Україна» ФЛОРІАН ОЗЕР, Керівник швейних підрозділів Bader Group

«Бадер Україна» є найбільшим швейним підрозділом у структурі компанії, тому до нас часто приїжджають переймати досвід працівники із Польщі, Таїланду та Мексики. Також на виробництво закордон, зокрема у Мексику та Польщу, їдуть і наші фахівці. - Зважаючи на те, що продукція компанії належить до преміум-сегменту, як вдається дотримуватись усіх стандартів? - Основним і визначальним чинником тут є вміння працівників, яких ми називаємо нашим «золотим фондом». Виробничий процес дуже складний, тому це щоденна кропітка праця кожного, хто відповідає за окремий процес. У 2010 році ми пройшли сертифікацію системи управління якістю за стандартами ISO і щороку її поновлюємо. Також періодично ми проходимо аудити (зовнішні та внутрішні), які нас тримають у тонусі, вказують наші слабкі місця. Це все є гарантією для клієнтів, що із питанням якості у нас все гаразд. - І на останок, чи можете трішки привідкрити завісу та розповісти про плани на майбутнє? - У наступному році ми плануємо набрати ще тисячу нових працівників, розширити модельний ряд автівок та виконувати замовлення для SKODA. Також у 2018-му очікуємо на підписання контракту із компанією MERCEDES-BENZ на нову модель S-класу. То ж невдовзі компанію очікують нові виклики.

33


ІНТЕРВ'Ю

Ігор Коць:

«Наша молодь має розбудовувати Україну, а не шукати заробітків за кордоном » АВТОР - Юлія Ваксман ФОТО - Ігор Коць

Відомий львів’янин Ігор Коць стартував з новим проектом ГО «Твій дім - Україна». Ми дізналися в Ігоря Коця, чому він залишив політику і що збирається досягнути в новому проекті. - Чому Ви пішли з політики? - Мені стало шкода власних сил і часу, адже перестав бачити віддачу від політичної діяльності. Політика в Україні, попри декларації й обіцянки, на жаль, залишається непрозорою і незрозумілою для людей. Рушійною силою реформ у країні сьогодні стало громадянське суспільство. Лише воно спонукає політичну систему до змін на краще. Отож у серпні я написав заяву про складання повноважень голови ЛМПО «Батьківщина». Рішення це прийняв свідомо, адже, попри свою постійну зайнятість у бізнесі, вирішив зосередитися на громадській діяльності. Сьогодні я є заступником голови Громадської ради при ДФС України у Львівській області та членом Громадської ради при ДАБІ. - У чому полягає Ваша робота в громадських радах? - Громадські ради як інститут громадянського суспільства потрібні для того, аби виявляти недоліки в роботі влади та спонукати останню до прозорості й ефективності. Громадські організації, асоціації та недержавні ЗМІ об’єднуються у ради при органах державної влади, аби відстоювати інтереси громад, порушувати перед владою реальні проблеми і спільно шукати їх вирішення. Саме ради сьогодні уособлюють ідею громадського контролю за державними чино-

вниками, які дуже неохоче звикають до думки про те, що влада повинна служити людям, а не навпаки. - Які цілі ставите перед собою в майбутньому і чи плануєте повернутися в політику? - Нещодавно я став головою правління новоствореної громадської організації «Твій дім - Україна». Вона сформована з метою захисту прав та свобод українців. Потрібно створити умови для наших громадян, аби вони мали можливість працювати тут, у своїй країні, годувати свої сім’ї, а не їхали за кордон. Наша молодь має розбудовувати Україну, а не шукати заробітків на чужині. Лише економічно сильна і політично незалежна Україна здобуде гідне місце в родині європейських народів і держав. - Що, на Вашу думку, для цього потрібно зробити в Україні? - Розбудовувати громадянське суспільство, стимулювати ініціативу молодих людей, шукати нових лідерів в їхньому середовищі. Я не вірю популістським гаслам і простим рецептам. Але я знаю, що українці – працьовита і мудра нація, і ми своєю наполегливістю та працею здатні здолати труднощі й знайти відповіді на всі непрості виклики, які сьогодні постали перед нами.

34


35


ІНТЕРВ'Ю

Марта Дума:

«MDclutch– це ексклюзив ручної роботи» АВТОР - Марта Лука

«Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра, а може, «Анна Кареніна» Льва Толстого чи «Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда – в чиїй компанії Ви б хотіли відвідати наступну вечірку?На світські раути тепер приходять, прихопивши улюблену книгу. Адже у тренді неймовірно стильні книги-клатчі, які не лише підкреслюють ваші літературні вподобання, а також є ідеальним доповненням образу. Українські модниці вже почали «вигулювати» нові аксесуари, щоправда, стати власницею унікального аксесуару можуть не всі, оскільки виготовляють їх не так багато дизайнерів. Однією з перших, хто почав впроваджувати новий тренд, є львівська дизайнерка Марта Дума, засновниця бренду MDclutch. 36


- Книга-клатч – це аксесуар із історією… - Книга-клатч – це не лише модний тренд у всьому світі. Це аксесуар із історією, яку ти переживаєш заново так, ніби щойно прочитав книгу. Я обожнюю читати, із захопленням ковтаю нові видання. Пригадую, як у дитинстві, вночі ховалася під ковдрою з ліхтариком та черговою улюбленою книжкою. - Коли я розказала про свої ідеї подругам, то у відповідь почула: «І як ти собі це уявляєш?» - Якось я збиралася на вечірку і замість клатча приставила до свого луку книгу, яку читала в той момент. Тоді подумала, що класно було би носити з собою такий предмет як аксесуар. Адже подібне доповнення образу передає твій внутрішній стан та інтелектуальні вподобання. Подумала і забула... Тоді я працювала в банку, адже я менеджер за фахом, і до шиття, вишивання та дизайну не мала жодної дотичності. Проте з того часу я почала звертати увагу на сумки дівчат на вулицях, старалась розібратись, як виглядає процес створення, почала думати, як реалізувати книгу-клатч. Коли я розказала про свої ідеї подругам, то у відповідь почула: «І як ти собі це уявляєш?» Відверто кажучи, я й сама не знала, як, але знала, що головне - мати бажання. Ночами розробляла макети, до речі, перший досі стоїть у нас і нічого спільного з тим, що ми робимо зараз, у нього немає… (сміється) Але я не здавалась. І одного дня перший клатч таки був створений. - Кожен book-clutch – це ексклюзив ручної роботи… - Кожну сумочку-книгу роблю вручну і, як то кажуть, з нуля - не використовуючи ніяких заготовок, це схоже на те,

як письменник пише свою історію: керуючись виключно натхненням та ідеєю. Процес створення кожного book-clutch доволі трудомісткий і налічує більше 15 етапів – від ідеї і до конструювання, підбору тканин, ниток, вишивання зображення на спеціальній машинці. Все починається з того, що спершу генерую ідеї для обкладинок книг, підбираю тканини, нитки та вишиваю безпосередньо я. Працюю тільки з високоякісними матеріалами: якість для мене - це головне. Адже, якщо тканина - то виробництва Італії, нитки - Німеччини, основа для клатчів - швейцарського виробництва. Буває так, що працюю по 20 годин на день. Втомлююся, проте це приємна втома, і вдячні відгуки клієнтів такого вартують. - MyFashionStory – колекція, яка отримала успіх… - У межах LvivFashionWeek я презентувала свою колекцію MyFashionStory, яка отримала успіх… Серед найпопулярніших книг-клатчів були представлені «Анна Кареніна» Льва Толстого, «Лоліта» Володимира Набокова, вінтажна обкладинка журналу Vogue, книга «Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда, «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, «Ті, що співають у терні» Колін Маккалоу, «Гордість і упередження» Джейн Остін.

Я втілила ще далеко не всі свої улюблені книги, тож попереду багато роботи. - За 3 роки існування бренду MDclutch кількість клієнтів із кожним місяцем зростає… - Свій проект я вважаю успішним. За 3 роки існування бренду MDclutch кількість клієнтів із кожним місяцем зростає. Звісно, приємно, що book-clutch мого бренду представлені в шоу-румах інших країн, ті, хто вже знайомі з сумочками, рекомендують друзям, часто клієнти пишуть, що клатч став улюбленим аксесуаром їхнього гардеробу. Однозначно радію, що наші книги-клатчі є в гардеробах модниць у Сполучених Штатах, Канаді, Франції, Італії, Німеччині, Австрії, ОАЕ, Казахстані та інших країнах. - Ох…Звісно, плани грандіозні… - В планах у мене безліч різних ідей. Є ще багато улюблених книг, які не втілила в клатчі. Не так давно ми почали працювати зі шкірою, а зараз займаємося інкрустацією клатчів напівдорогоцінним камінням, проте це буде більш люксова версія. Також планую розробити клатчі в інших варіаціях, а от в яких саме, наразі таємниця.

(067) 933 60 06 mdbookclutch@gmail.com mdclutch mdclutch

37


38


39


ІНТЕРВ'Ю

Igor Volkoff:

«Музика в мене у крові» АВТОР - Марта Лука

Харизматичний музикант, який вперше у Львові поєднав електронну музику та саксофон, розповідає про дитинство, що було сповнене звуками цимбалів та флейти, а також про перші кроки в електронній музиці.

- Ігоре, як довго Ви граєте на саксофоні? - Насправді власне на саксофоні я граю не так давно. Проте я маю вищу музичну освіту: закінчив Львівську Музичну Академію за класом цимбалів та флейти. Але, відверто кажучи, в мене завжди було бажання грати ще й на саксофоні. Флейтисти за освітою легко можуть грати на саксофоні, тому що ці інструменти є аплікатурно спорідненими. Ще змалечку я хотів грати на цьому інструменті, але на той час мої батьки, теж музиканти, мали трохи інше бачення щодо вибору музичних інструментів. Адже це були радянські часи, і саксофон був ідеологічно непопулярним - саме тому, мабуть, вони обрали для мене класичний напрям. - То Ви з сім’ї музикантів? - Так. Мої батьки музиканти і брат, до речі, теж пішов цією стежкою. Ще й прадід теж був музикантом. Тому можна сказати, що музика в мене у крові. - Якби не батьки, Ви б обрали іншу професію? - Важко сказати. - Ви в дитинстві чим захоплювались? - Як і всі діти - футбол, кіно, велосипед, хоча я вже змалку займався на цимбалах і флейті. Мій тато був доволі суворим і протягом дня я грав по дві години на кожному інструменті - інакше мене просто не відпускали гуляти, а особливо влітку. Якщо не музика, можливо, я б обрав танці. В спорті я себе не бачу, в точних науках теж. Одно-

значно щось пов’язане з ритмом, з рухом – так, найімовірніше, я б пішов на танці. - Кожен музикант обирає свій напрям у музиці: який обрали Ви? - Після закінчення Музичної Академії мене більше цікавили джаз та фольк. Я не хотів грати класику, хоча дуже її люблю: ходжу на концерти, слухаю, цікавлюся новинками та подіями цього напрямку. Проте кожен музикант обирає свій шлях, свій стиль. Якось так склалося, що я створив один колектив, потім інший, і мій музичний напрямок був визначений. Згодом я потоваришував із професійними ді-джеями, захопився електронною музикою. Так у мене виникла ідея залучити саксофон до цього напрямку. П’ять років тому, коли ми починали робити перші кроки, у Львові такого ще не було, і тому я вирішив, що треба спробувати, а раптом піде і буде щось цікаве та новеньке. З того моменту, можна сказати, почалася моя кар’єра саксофоніста, який грає перш за все електронну музику. - Про Вас можна сказати, що Ви у Львові найкращий у цьому напрямку? - Я ніколи не любив слова «найкращий». Дуже часто на виступах оголошують: «найкращий саксофоніст…»… Мені здається, точніше говорити «один із найвідоміших», адже завжди знайдеться хтось кращий. Здорові амбіції – перш за все. Я першим у Львові застосував саксофон в електронній 40

музиці, з чого згодом виникли деякі проекти, і це було неабиякою новинкою для місцевої публіки. Вже з того часу я мав достатньо пропозицій та виступів, і моя ідея досі користується шаленим попитом. Можна сказати, що завдяки цьому проекту я став одним із найвідоміших саксофоністів на даний момент у Львові. У кожному музичному напрямку є свої правила, і це також стосується електронної музики, що поділяється на так звані квадрати: конкретні тембри і біти поступово накладаються один на одного протягом всієї композиції, потрібно обрати оптимальне місце, де можна саксофон застосувати, і саме в цей момент заграти певну кількість квадратів, що гарно обіграти зможе лише майстерний музикант, ця справа не любить дилетантів. Існують певні межі, але також є можливість імпровізувати і творити щось нове. - А з якими ді-джеями починали? - Насправді я, напевно, зіграв із усіма львівськими ді-джеями. Але починав із моїм тепер дуже хорошим другом Олексієм Худяковим, що відомий як Ді-джей Профреш. Він на той момент був резидентом одного з львівських нічних клубів, в якому ми зробили перші кроки в даному напрямку музики. - До Вас прийшла популярність раптово чи для цього знадобився певний проміжок часу?


- Насправді раптовості не було. Це, мабуть, була послідовна робота. Спочатку виступів виявилося небагато і це, як на мене, нормальне явище: треба пограти певний час, аби тебе побачили, почули, щоб тобою зацікавились. І так, крок за кроком, почали запрошувати то в один клуб, то в інший. Згодом ми почали створювати власні музичні підбірки, і визначився стиль, зручний для роботи й легко сприйнятний слухачами. Пропозиції співпраці надходили дедалі частіше. Ти працюєш, щоразу охоплючи більше коло слухачів. Ми докладали максимум зусиль, аби якнайшвидше популяризувати даний напрямок. Теперішній статус прийшов заслужено, step by step, як кажуть. - Igor Volkoff – Ваш псевдонім: чому власне такий? - На це є причина. В мене була можливість працювати з одним ді-джеєм, якого звати Ігор, а прізвище у нього Заєць. Тобто він був Ігор Зайцев, а я Ігор Волков: це виглядало кумедно, це сподобалося слухачам, я до того звик. - Це сталося на початку вашої кар’єри? - Так, на початку. Потім так склалося, що наші шляхи розійшлися з певних обставин. Я почав працювати з іншим ді-джеєм, про що не шкодую, адже ді-джей Профреш став мені хорошим другом й надійним товаришем, майже братом. - А Ви зараз з ним виступаєте чи більше сольно? - Буває по–різному. Є замовлення, коли доводиться грати самому чи з резидентами інших клубів. А буває так, що виступаю з Профрешем, усе залежить від обставин. - А як проводите свій вільний час? Як розслабляєтеся після концертів, як відновлюєтеся? Які у Вас захоплення? - Я дуже люблю іздити на лижах. Як тільки сніг - одразу в Карпати. У музикантів ідеальний варіант в плані поєднання роботи і відпочинку. Люблю їздити у Закарпаття. По-перше, в нас там дуже багато друзів, по-друге, там своя атмосфера, по-третє, є можливість відпочити після виступу. В Закарпатті є достатньо місць, які варті уваги. - А за кордон їздите виступати? Де вже довелось побувати? - Коли я вчився в Консерваторії, з різними музичними колективами (камерним, фолькльорним чи симфонічним) я об`їздив всю Європу. А зараз переважно їздимо в Польщу. - Розкажіть про кавер-бенд «JAM». - Гурт засновано десять років тому. Музиканти змінювалися час від часу. Я художній керівник гурту, загалом нас семеро: окрім, мене, ще клавішник Юрій Романів, гітарист Володимир Оленський, бас-гітарист Денис

Тіхонов, барабанщик Олексій Дольніков, вокалісти Ескендер Іслямов та Вікторія Зяблікова. Був період, коли ми довго визначались із напрямком, але після того, як був сформований основний склад, ми почали активно працювати на різних заходах, визначивши для себе: головне – не музичний стиль, а шалений драйв і невгамовно-позитивний настрій, що завжди приносить із собою гурт «JAM». Пишаємося, що за роки праці ми невпинним розвитком і професійним підходом заслужили собі місце в десятці найвідоміших кавер-гуртів Західної України. Насправді за стільки часу ми стали дуже дружні, як родина. На репетиції йдемо з задоволенням, вчимо нові пісні й виконуємо їх із радісттю. Ми

41

раді, що саме наявний склад музикантів є оптимальним для нашої роботи. - Я знаю: нещодавно Ви відзняли нове промовідео. - Так. Насправді ідея виникла в нас самих. Розглядали спочатку різні варіанти: хотіли зробити щось неординарне, як не робив ніхто. Спочатку виникали ідеї зйомки на поїзді, але вирішили, що найкраще буде на вантажівці, адже вона менш обмежена в локаціях. Де знімати, ми не думали – звісно ж, Карпати, серце зеленої країни. От ми й поїхали… (сміється) (067) 710-03-62 Igor Volkoff volkoffigor


42


43


ІНТЕРВ`Ю

Катя Сільченко:

«Моя амбітність не дає мені зупинитися!» АВТОР - Марта Лука ФОТО - з особистого архіву Каті Сільченко

Вона красива й надзвичайно талановита. Засновниця і дизайнер бренду the COAT Катя Сільченко розповідає про те, що надихнуло на створення останньої колекції, про традиції своєї сім’ї та країну, в яку їздить не лише по справам, а й в пошуках натхнення. Чи вміє модниця готувати та що, на її думку, мust-have у гардеробі жінки, читайте далі… - Мust-have у гардеробі жінки - це ..? - Звичайно, це пальто від the COAT! - Що Вам подобається більше: штани чи спідниці? Мені подобаються дуже жіночні спідниці і не менш жіночні штани. Якщо це навіть джинси, все одно люблю, щоб у силуеті проглядалася лінія та якісна посадка. - Які особистості минулого й сучасності Вас надихають? - Останній кампейн – це історія, яка пов’язана з жінками віком 50+ - моє натхнення. Не обов’язково повинні надихати відомі діви, це можуть бути й реальні жінки. Наприклад, у даній ситуації це наші матері, які прекрасні в своєму віці: вродливі, вони сяють, живуть повноцінним життям, подорожують і навіть крутять романи! - Чи бували моменти, коли немає сил рухатися далі? Як відновлюєтеся? Де любите відпочивати та звідки черпаєте натхнення? - Ось у мене зараз такий момент, що зовсім немає сил рухатися далі. Але скажу відверто: мені не хочеться так жити. Не маю бажання, щоб хтось через мене переступив і пішов далі: моя амбітність не дає зупинитися! Тому я, як Мюнхаузен, витягаю себе кожен день із ліжка, хоча часом це настільки складно дається, що хочеться сховатися в барлозі й нікуди не бігти... Проте я знаю, що чекає команда, від мене залежать люди, які разом працюють, тому вперед і тільки вперед!

- Що Ви вкладаєте в поняття «стиль»? Опишіть свій. - Для мене стиль – це такий же прояв самобутності людини, як відбиток її пальця. Проте лише в тому випадку, коли ми не говоримо про примітивність: сині джинси і чорна курточка. Тобто, якщо людина знає слово «стиль», любить моду, їй до вподоби шукати себе, і не суттєво, йдеться про чоловіка чи жінку. В будь-якому випадку стиль – це індивідуальність. Наприклад, глянувши на взуття, я запросто можу зрозуміти дещо про чоловіка ще до того, як він заговорить: працює в сфері арту чи сутенер, чи, ймовірно, торговець на ринку (сміється). Стилізація взуття говорить сама за себе. - Як підбираєте луки на щодень і з чого починається Ваш день? - Найчастіше я збираю образ, починаючи з взуття. Я Вам дам ось яку підказку: якщо я розумію, що у мене сьогодні божевільний день, то однозначно оберу взуття на низькому ході, а на вечір – босоніжки на підборах, навіть якщо дощитиме. - Ви одягаєтеся за модними трендами чи у Вас є власні критерії стилю? - Я одягаюся від душі та за критеріями власного стилю… Який сьогодні мій внутрішній стан, що у мене на серці, це й відображає мій одяг. Зараз я сиджу в сірому кашеміровому светрі, в комфортних джинсах і в божевільно-яскравого кольору взутті з глітером - прояв того, що вогник у мені залишився, хоча все інше сіро-сумне. Буває і таке в мене на душі... (сміється) - Ви любите шопінг? Що подобається більше: купувати в онлайні чи ходити по магазинах? - Однозначно ходити і пробувати, відчувати фактури, приміряти! Ось із онлайном мені, чесно кажучи, завжди не щастить... Як будь-яка жінка, я обожнюю шопінг.

Я люблю мріяти, і для мене мрії важливіші за плани

44


А щодо того, де люблю відпочивати, то це Італія, там я і надихаюся, туди і їжджу по роботі, і відпочиваю. Для мене нормально, якщо я разів п’ятнадцять на рік буваю там, адже це моя улюблена країна… - Ви не лише талановитий дизайнер, а ще мати та дружина. Чи не складно поєднувати роботу і сім’ю? Які традиції у вашій родині? - Це те питання, яке мені ставлять найчастіше! Знаєте, ще рік тому я говорила: «Ні, ну, звичайно, складно, але я справляюся». А зараз, поклавши руку на серце, відповім чесно: «Дуже складно! І мені здається, що я перестала справлятися»... Дуже багато над цим думаю, шукаю відповіді, добираю людей у команду, щоб розвантажити себе в дечому. І у цьому теж я вдосконалююся, йду далі, не стою на місці. Щодо традицій, то скажу так: у нас інтернаціональна сім’я, тому щось принесено зі Сходу завдяки моєму чоловікові. До прикладу, є страви, які він дуже смачно готує: у нього є свій метод приготування м’яса, а ще він нереально смачно робить салат із помідорів. У свою чергу, ми з мамою пропонуємо український борщ: мама його варить, а я дивлюся, як саме…(сміється). Признаюся, сама готувати не вмію. А більш сталі традиції ми зараз намагаємося вибудувати, адже відчувається, що зійшлися два народи і ми на етапі закладення фундаменту традицій нашої молодої сім’ї. - Ваше життєве кредо. - Мій перший і, я вважаю, найсильніший вчитель у моєму житті Олексій Литвинов казав: «Краще один раз стати чемпіоном, ніж все життя говорити, що було слизько на паркеті або що хтось підсипав скла у туфельки та шукати різні відмовки». Тому я не хочу багато говорити, а намагаюся своєю роботою довести, що я на своєму місці й рухаюся в правильному напрямку. - Що надихало на створення колекції для показу TheCoatbyKatyaSilchenko s/s 2018? Розкажіть про фактури, тканини, силуети. - Нещодавно повернулася з відпустки, де бачила, як красиві лайнери виходили з портів, моряки в смугастих футболках і відпочиваючі в різнокольорових нарядах прогулювалися на палубі, а маленькі прапорці майоріли різними кольорами… Це й надихнуло на створення колекції… Ой, ці три слова: «фактури», «тканини»і «силуети» – це моя найбільша при-

страсть на сьогоднішній день! Коли я бачу якісні тканини на фабриці, у мене починають розбігатись очі і я веду себе як середньостатистична жінка, котра зайшла в ювелірний магазин і не розуміє, що їй взяти: колечко, сережки або підвіски, чи все ж таки годинник. Ось так і я - бігаю від тканини до тканини: розглядаю, торгуюся, роздумую, купувати чи ні. А все тому, що тканини італійські, дорогі, дуже якісні, і це моя велика любов. - Катя, на вашу думку, модна індустрія в Україні зараз на якому етапі? - Вона зараз вийшла на новий рівень! Ще досі з’являються ті, хто зізнаються: «Я боялася купувати українські бренди, але все ж таки наважилась… І мені все так подобається!» Дуже приємно, коли люди, які вважали якісним лише одяг із Західної Європи, спробувавши наш, говорять: «Я стала вашою фанаткою!» Ми розробляємо все більш індивідуально, враховуємо думку й побажання клієнтів і робимо так на основі прекрасної тканини і дуже класних ідей. Це стосується не тільки мого бренду, адже я теж люблю інших дизайнерів, наприклад Климчука, Олену Реву, у мене є вироби LAKE і я хочу спробувати якомога більше українських брендів і вдівати їх, тому що, повірте, це насправді якісний одяг! - Як вважаєте, чи достатньо українці підтримують/купують речі вітчизняних дизайнерів чи все ж таки надають перевагу іноземним брендам? - Якщо ще 3-4 роки тому на українському тижні моди можна було зустріти дуже багато різних людей, які намагалися показати, у кого більш брендові речі і якийсь знаменитий бренд із Європи, то зараз тенденція змінилася - люди роблять компліменти: «...Це ж остання колекція the COAT, як ти встигла? Ти мене випередила, я тільки зробила замовлення...» Це дуже приємно чути, тому що ми залишаємо гроші в Україні, підтримуємо українського виробника, розвиваємо економіку, ну і українські бренди все активніше продаються за кордоном. - Любите планувати? Що в планах на наступні 2 роки? - На наступні два роки дуже багато ідей по роботі the COAT, тому працювати, працювати і ще раз працювати! А ще я люблю мріяти, і для мене мрії важливіші за плани.

45


46


ІНТЕРВ`Ю

Христина Кушинська:

«Кожен повинен займатися своєю справою» АВТОР - Валерія Носковська

23-річна красуня, власниця найбільш конкурентоспроможних як у Львові, так і в Україні магазинів IKEA Христина Кушинська. В такому молодому віці знає, як потрібно правильно починати та розвивати бізнес. В інтерв’ю з журналом поділиться з Вами частинкою свого життя.

-Розкажіть читачам, чому саме магазин для дому? Скільки часу він працює? -Дім для кожного з нас - це окремий острівок, де обов’язково повинно бути затишно, де ми відпочиваємо і морально, і фізично. А за допомогою таких магазинів, як IKEA, кожен може собі скласти, скомбінувати те, що йому до вподоби. Перший магазин відкрився 18 липня, майже півтора роки тому, а ось другий відчинив двері 1 грудня, навіть ще року не має. З цього моменту в мене почалося нове життя (посміхається). Відбулося все дуже швидко і буквально за три дні все зробили з нуля. -IKEA для вас… -IКЕА – це все… Інколи навіть сама ставлю собі питання: «Що зі мною..?». Рідні часто трішки зляться через те, що я приходжу додому дуже пізно і багато працюю. Але для мене це в задоволення, я отримую максимум емоцій, ніколи не йду на роботу, бо мушу, а йду, бо хочу. -Як вважаєте, що потрібно для успішного бізнесу? Власне тут, в Україні, у Львові. -Бажання і наполегливість. Для людини, яка працює над собою та знає, чого хоче в своєму житті, має мету, всі двері рано чи пізно обов’язково відчиняться, головне - почати. Я у тому вже переконуюся дуже багато разів. -Що найважливіше, на вашу думку, в домі кожного? Та чи представлена ця річ у такому магазині? -Чесно, вдома важливе все, кожна дрібничка. Від горнятка до комоду, дзеркала до гардеробної, ванни. Головне - те, що ІКЕА власне дає таку можливість підібрати все в одному магазині, зробити все від а до я. Не можна

47

виділити якусь одну найважливішу річ. Я думаю, що для жінки важлива кухня, а також усі дрібниці, які там є. Для чоловіка загалом має значення затишок. Йому все рівно, що там, головне, щоб було затишно, чисто та прибрано. -А як Ви обираєте товар для магазину? -Відповідно до бажань клієнтів. В IKEA - 45 тис. найменувань товару, тобто привезти все фізично неможливо. Більшість людей уже знають, що хочуть, і, прийшовши, дають конкретне замовлення. -Розкажіть про ваш передноворічний декор. Можливо, дасте поради, як правильно комбінувати? -В IKEA виходить ціла серія новорічних речей: Winter 2016, Winter 2017. Кожного нового року вона оновлюється. Тому, якщо виділите трішки часу, то обов’язково щось для себе знайдете.

ДОСТАВКА ПО ВСІЙ УКРАЇНІ м. Львів, вул. І. Богуна, 12, вул. Кн. Ольги, 100Г (093) 434-50-73 (097) 580-80-60 IKEA_LVIV


48


49


ІНТЕРВ'Ю

Ольга Собенникова:

«DolceCupcakery: у нас є головне - досвід і почерк, наш почерк…І він впізнаваний» АВТОР - Марта Лука

Вона одна з перших, хто запропонував львів’янам скуштувати вишукані капкейки, смачні макаруни та мусові торти з оригінальною начинкою. DolceCupcakery – домашня кондитерська, відома вишуканим стилем та якістю солодощів. Про власні амбіції, шлях, який довелося пройти, аби стати успішною та впізнаваною, розповідає засновниця Ольга Собенникова – молода мама й дружина, що готує солодощі, про які знають давно і не лише у Львові. - Олю, з чого почалася ваша солодка робота? - Чесно кажучи, ця ідея виникла випадково. Я переглядала американський серіал, де дівчата почали займатися кондитерською справою. Вони поняття не мали, що це таке, проте взялися та почали випікати, і їм все вдалося. От і я подумала: чому би і мені не спробувати? Саме так більше двох років тому й почалася моя солодка робота. Я розробила все сама: придумала логотип, назву і щодня випікала щось, пробувала, комбінувала смаки… На той час у Львові ще таким ніхто не займався і для всіх це було цікаво й незвично… - Чи пам’ятаєте своє перше замовлення? - Я не пам’ятаю, хто замовив, але пригадую, що це були капкейки - дуже великі капкейки, в які входило багато начинки, надзвичайно пухкі зі смаком снікерсу. Всередину понапихала всього: арахіс, згущонку, карамель. Смак був неймовірний та й розмір теж: з’їдаєш один капкейк і наїдаєшся… Починала сама й працювала так дев’ять місяців. Потім я познайомилася з Яною і почали пекти разом: розширили асортимент, вона навчилася робити макаруни (а я взагалі не вмію їх готувати - сміється) й спеціалізується на них, а також займається декором. Я працюю над зефірами, вирівнюю торти. Потім взяли до себе Наталю - разом, звісно, працювати легше. Спершу ми виготовляли лише капкейки, а потім додалися торти і зефіри, макаруни, а вже через рік ще й мусові торти. Тоді ми переїхали на професійну кухню: обладнали приміщення, адже

був великий обсяг роботи і вдома вже стало тісно. У нас хороша локація: неважко знайти і завжди є місце, щоб припаркуватися. - Чи важко виявилося навчитися готувати солодощі? - Я півроку пекла все сама: це були лише капкейки. Проте якось потрапила на майстер-клас до Лізи Гончарової, з якою ми здружилися і яка приїжджала до мене. Вдома провели майстер-клас лише для мене. Ліза показала мені основи з основ: бисквітні тортики, навчила особливостям мусових тортів, із глазур’ю, показала, як робити зефір та начинки. Тобто в один день ми втиснули просто неможливий обсяг праці. А от як декорувати – всі ідеї вигадувала сама, адже не було на кого рівнятися, отож довелося придумувати. - Яка у Вас найекстравагантніша начинка? - Найцікавіша - манго, але в нас таке нечасто замовляють. Є зараз класні з пряною вишнею і з грушею у вині: це як глінтвейн із шоколадною карамеллю. Чесно скажу, люди бояться пробувати щось нове, беруть стандартний бисквіт, сметанковий крем із маскарпоне та ягодами. - Комусь сьогодні захотілося поласувати капкейками. Вони у Вас є в наявності чи потрібно замовляти? Так, вони у нас є завжди: кожного дня свіжі на будь-який смак. - Зараз Ви проводите майстер-класи: нескладно навчати когось? - Я починала давати майстер-класи вдома, а зараз ми вже на кухні проводимо. Ні, це неважко. Проте головне - практика. Після майстер-класу не варто очікувати, що будете їх робити ідеальними. Потрібно стати наполегливими і хотіти вдоско-

50


налюватись, а також твердо прямувати до мети, не стресувати й не розчаровуватися. Скажу відверто, я вольова: якщо шлях тернистий, знайду в собі сили, зроблю все і пройду до кінця. - Коли багато замовлень, Ви стресуєте? - О так, стресую… (сміється) Я взагалі дуже емоційна. В нашій команді лише Яна спокійна, бо Наталя також стресує. Скажу відверто: мені інколи сняться торти, і таке враження, що я щось забула. Важливо те, що в нас чітко поділені обов’язки: у кожного свій напрям, тому працювати комфортно. А ще я вмію постояти за себе та команду. - Скільки випічки готуєте за день? - Тут теж важко відповісти, адже буває по-різному. До прикладу, на завтра в нас замовили 15 тортів... - Чи не забирає надто багато часу робота, адже у Вас є сім’я? - Скажу так: я народила дитину в неділю, а в четвер потрібно було на роботу, і я прийшла. Коли малюк спав, я активно працювала. Тепер вже важче, тому що треба його з кимось залишати, але ми справляємось. Я не уявляла, як можна з дитиною щось робити, але, чесно кажучи, якщо з 10 ранку й до обіду працюєш, часу достатньо. Адже в нас усе чітко поділено: я знаю, що мені необхідно зробити, і не переживаю, що чогось не встигну. Я ніколи не розслабляюся, навпаки - люблю себе навантажити. Я складна, складна за характером, складна всім, і у сімейному житті така ж сама. А ще дуже прискіплива. Мені треба, щоб все виглядало ідеально і найкраще. Я не потерплю, щоб вдома була навіть маленька пилинка. В житті немає нічого неможливого – моя фраза, це точно мене стосується. Зараз такий період, що багато роботи: лежиш із малим на руках або годуєш його, а в іншій руці тримаєш телефон і одразу записуєш всі замовлення. Я не можу сказати, що виходжу з роботи і розслабляюся чи відходжу від телефону - це нон-стоп: я завжди онлайн. - DolceCupcakery – це одна з перших домашніх кондитерських, яка дала львів’янам можливість куштувати смачні та якісні солодощі. Зараз велика конкуренція, але ваші клієнти й надалі ваші. Чи буває так, що йдуть до інших, але повертаються до Вас?

- Є такі. Це, мабуть, тому, що в нас ціна висока, і я їх розумію. Сама шукаю завжди щось подешевше… (сміється) Проте в плані випічки потрібно обирати якість. Так, клієнти пробують щось інше, але повертаються. Є й із Києва, які приїжджають за тортами. Класних кондитерів багато, але чомусь обирають нас. - Ви успішні, тому що… - У нас є якість та власний стиль. Ми нічого не здешевлюємо: готуємо смачне солодке з якісних продуктів, не економимо. Так, це коштує, проте воно й смакує! Та й взагалі успіх – складний шлях, потрібно йти і вірити. Навіть тоді, коли близькі кажуть, що тобі не вдасться. В такі моменти необхідно не втрачати віри у власні сили. Ти віриш у себе найбільше, ти хочеш заробляти, ти хочеш донести людям те, що ти робиш. Не потрібно знижувати ціну. От, до прикладу, дівчата, які в нас навчилися, починають самі пекти. Є перелік продуктів, із яких у нас складається торт. І в нас він коштує 800 грн, а в них - 600 грн. Так, підуть до них. Але не завжди так вчиняти правильно. У нас практика, ми робимо це вже давно і робимо це по-іншому. В нас є головне – досвід і почерк: наш почерк. І він впізнаваний. - Ви працюєте за принципом… - Клієнт завжди правий. Проте ми завжди хочемо вийти на компроміс: щоб було добре і нам, і клієнту. - Які у Вас плани? Чи плануєте відкривати своє кафе, розвивати бренд? - З дитинства в мене була мрія реалізувати себе: стати популярною. Але корону я отримала не на конкурсі, а від своїх подруг та чоловіка: це така життєва моя корона, адже для них я найкраща. Звісно, є плани, є велике бажання відкрити щось своє. Хочеться, щоб до тебе прийшли, сіли і спробували кусочок тортика, фотографувалися, надихалися, смакували. Я за гороскопом Терези, а тому мені складно визначитись, яке саме кафе буде… (сміється) Коли навіть щось вибираємо, мені важко купити: довго вагаюся, приймаю рішення, так і в роботі.

51


52


ІНТЕРВ`Ю

КРАСА В ГАРМОНІЇ

Мирослава НОВОСІЛЬСЬКА: «Ми щодня творимо красу, і це більше, ніж саме життя»
 АВТОР - Юлія Ваксман

Мирослава Новосільська - одна з найвідоміших та найуспішніших жительок Львова, лікар дерматолог - онколог, косметолог, ін’єкціоніст контурної пластики та засновниця Клініки естетичної медицини Мирослави Новосільської. Ця жінка без перебільшення є уособленням сучасної українки, яка добилася успіху в улюбленій справі.Сьогодні Мирослава - наша співрозмовниця. Про відкриття однієї з кращих клінік Львова, власну роботу, найновітніші техніки в естетичній косметології та насолоду від щоденного створення краси - у розмові з Мирославою Новосільською. 
 
 - Щоб відкрити клініку, необхідно володіти глибокими знаннями в цій сфері. Розкажіть, де набиралися досвіду. 
 - Все залежить від напрямку роботи, про який ми говоримо. Контурну пластику вивчала в Італії, пластичну хірургію та лікування дерматитів, ведення хворих із онкологією шкіри - в Ізраїлі. Позбавлення дерматологічних проблем - в Австрії та Польщі, трансплантацію волосся - в Туреччині.
 - Що цікавого та нового запропонує ваша клініка львів’янам? 
 - Ми постійно оновлюємо та поповнюємо список послуг та процедур, якими можна скористатися у нашій клініці. Наразі, впевнена, кожен знайде те, що його зацікавить. - Чи можете назвати мені кілька із справді інноваційних чи екзотичних процедур, які у вас проводять? На чому робите акцент? Розкажіть про них детальніше.
 - Напевне, варто згадати про видалення шкірних новоутворень. Це питання, яке не просто важливе для зовнішності та комфортного самопочуття у соціумі, але й серйозно впливає на здоров’я, а тому потребує особливої уваги фахівців. Тут би хотілося особливо акцентувати увагу українців - якщо подібна проблема з’являється, затягувати з лікуванням не варто. Довіртеся фахівцям, знайдіть доктора, з яким вам буде комфортно, і обов’язково займіться вирішенням цієї проблеми. Окрім того, не можу не згадати про процедури більш естетичного спрямування - біоревіталізацію, що може у відносно короткі терміни омолодити обличчя на кілька років, контурну пластику (не тільки обличчя, а й зони інтимних ділянок). Одне з наших нещодавніх відкриттів - унікальна технологія біоревілюметрії, так званих «зелених ін’єкцій», що як омолоджують шкіру, так і запобігають подальшому старінню. Ми пропонуємо клієнту в спеціально обладнаній кімнаті побачити своє зображення та зрозуміти, якими можете вийти з нашої клініки завдяки 3D техніці. Це дає усвідомлення очікуваного результату, і це круто!!!


53

300 грн * при сумі процедури більше тисяча грн.

ПОДАРУНКОВИЙ СЕРТИФІКАТ


ТОП-50 ЛІДЕРІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ 54


55


«ЯЛИНКА БАЖАНЬ» Відокремлений підрозділ ГО «Ділові Українські Жінки у Львівській області» - громадська організація, діяльність якої має на меті зміцнення впливу та ролі жінки у реформуванні українського суспільства, формування свідомості, сприяння розкриттю її творчого потенціалу та реалізації в суспільстві, а напрямки в роботі охоплюють просвітницьку, соціальну, духовно-культурну діяльність, а також широке та різнобічне партнерство. Передбачено блок програм та проектів, призначених для допомоги жінкам. Діяльність організації спрямована на створення, збереження, поширення культурних цінностей. Це також цикл семінарів, лекцій, вебінарів для розвитку особистості, безпосередніми учасниками яких є не тільки члени організації, а й зацікавлені в удосконаленні й самореалізації жінки України. У Львові проводяться щомісячно такі проекти, як: «Ранкова Кава Ділової Жінки», «Променад з Незнайомцем», на які організація запрошує відомих, успішних, впливових особистостей, духовних наставників, культурних діячів, які розповідають свої історії досягнення висот та діляться своїм життєвим досвідом.

7 грудня ГО “Ділові Українські Жінки у Львівській області” стали організатором благодійного заходу “Ранкова Кава Ділової Жінки” в рамках проекту “Ялинка Бажань” із відомою, талановитою, українською дизайнеркою, учасницею благодійного фонду “Я не один”, лауреат конкурсу “Благодійна Україна”, “Жінка 3го тисячоліття” Роксоланою Богуцькою.

ЮЛІЯ ЖИШКО: «Громадська Організація Ділових Українських Жінок» є всеукраїнським об'єднанням. Ми завжди підтримуємо звернення, які надходять до організації з дитячих будинків, із навчально-реабілітаційних центрів і т.д., адже одним з напрямків нашої діяльності є благодійність. Напередодні новорічних свят нам передали листи до св. Миколая, які написали діти з НРЦ "Довіра". У грудні ми провели благодійний захід "Ранкова Кава Ділової Жінки" в межах благодійної акції "Ялинка Бажань" із відомою, талановитою, українською дизайнеркою Роксоланою Богуцькою. До доброї справи приєдналися благодійники, меценати, дієві та ініціативні жінки. Ми розпочали гарну традицію. Дякуємо усім небайдужим. З нашою допомогою збудуться дитячі мрії. Я вірю, що добро повертається сторицею!»


Юлія Жишко

Тетяна Давиденко

Наталія Мацола

Президент ГО «Ділові Українські Жінки у Львівській області». Комерційний директор заводу «Пінопласт 100 ЗИМ™».

Виконавчий директор ГО “Ділові Українські Жінки у Львівській області”.

Психолог, психотерапевт.

Олександра Юрченко

На фото представниці ГО " Ділові Українські Жінки у Львівській області "

Кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту ЛНУ ім. І. Франка.

Світлана Ярмолюк Співзасновник родинного бізнесу у сфері торгівлі, послуг і нерухомості.

Олена Олійник

Галина Давидюк

Ірина Христинич

Львівський дизайнер.

Стиліст імідж-дизайнер, засновниця студії іміджу «VALYAZH».

Дружина, матір двох діток, засновник, креативний директор, дизайнер Студії авторського вишитого одягу «Гойра».


Sweet Nail Studio – затишне місце, де подбають про вашу красу Sweet Nail Studio – це місце, де кожна жінка почуватиметься комфортно й отримає якісний сервіс. Заходьте

та беріть участь у

розіграші й неодмінно отримаєте подарунок!

До

новорічних свят даруємо

кожному клієнту можливість виграти подарунки:

- безкоштовну чистку - безкоштовне покриття гель-лаком - безкоштовну корекцію брів

Ми

гарантуємо якісні послуги та хороший настрій!

З нагоди відкриття Sweet Nail Studio дарує знижку 10% на усі послуги: - манікюр - педикюр - корекція та фарбування брів - візаж 58


м. Львів, вул. М. Коперника, 28а (098) 200-28-28 (073) 200-28-28 sweet.nail.studio sweetnaillviv@gmail.com

59


ЩО ДАРУВАТИ НА НОВИЙ РІК АВАНТЮРИСТАМ ТА ПРАГМАТИКАМ Існує два типи людей: хтось обожнює сюрпризи, інші - ставляться до них скептично. Але обирати подарунки однаково складно для обох категорій. Перших – не так легко вразити, а для других – потрібно точно вгадати очікування. Проте, є ідея, як догодити обом. Якщо ваші близькі та друзі палять, ідеальним подарунком для них стане IQOS. Він, з одного боку, буде раціональний вибором, а з іншого – викликатиме справжній wow-ефект.

Що таке IQOS IQOS – це система нагрівання тютюну, менш шкідлива та більш гігієнічна альтернатива сигаретам. IQOS нагріває тютюн, а не підпалює його, як це відбувається у звичайних сигаретах. Завдяки цьому, в процесі використання практично відсутні шкідливі продукти горіння. А кількість шкідливих речовин в цілому зменшується на 90-95% у порівнянні зі звичайною сигаретою.

60


Чому саме IQOS? Менше шкоди. З IQOS кількість шкідливих речовин суттєво зменшується. Звичайно, найкращий спосіб не шкодити здоров’ю – це відмовитися від тютюну та інших його нікотиновмісних замінників взагалі. Проте більшість курців не готові покинути свою звичку. Тож, може принаймні запропонуємо їм менш шкідливу опцію? Гігієнічне використання. За рахунок відсутності горіння, від IQOS немає диму та попелу. Неприємний запах не залишається на руках, волоссі та одязі. Можна використовувати в приміщенні. По-перше, IQOS не залишає попелу, диму та неприємного запаху. Тож, меблі, фіранки або салон авто не матимуть сигаретного запаху. По-друге, технологія IQOS не призводить до пасивного паління. Тому його можна використовувати навіть у барах та ресторанах. У Львові вже близько 50 закладів оголосили себе IQOS Friendly. Більше посмішок. Так можна навіть підписати вітальну листівку, даруючи IQOS. З ним зуби не жовтіють, а притаманний курцям наліт залишається в минулому. Здається, з таким подарунком в 2018 році буде набагато більше селфі. Легко перейти. Переключитися на IQOS курцеві буде легко. Оскільки «наповнювачем» для IQOS є стіки з натуральним тютюном, а не рідина, як в електронних сигаретах, ритуал використання є максимально наближеним до звичного курцям. Більше того, один сеанс навіть триває 14 затяжок, так само як звичайна сигарета.

Як придбати? IQOS можна придбати в фірмовому магазині IQOS Space в ТЦ Форум або онлайн на iqos.ua з безкоштовною доставкою. 1499 грн – ціна IQOS у складі стартового набору (IQOS за 1499 грн + 2 блоки стіків за 700 грн).

61


БЛОГ

Юлія Ваксман Практикуючий коуч Випускник Erickson University Ukraine

62


ЩО ТАКЕ КОУЧИНГ? Напевно, кожен із нас ще зі школи чув про Сократа. Навіть у ті далекі часи цей мудрий чоловік розробив метод, який сприяв використанню діалогу для отримання знань, і успішно застосовував його зі своїми учнями. Сократ спілкувався, ставлячи питання. А учні в процесі діалогу знаходили відповіді й усвідомлювали, що всі вони всередині них самих. Минули тисячоліття, і вже у 1970-х роках Тімоті Голві, тренер по тенісу, помічає, що найбільшим ворогом спортсмена, як не дивно, є власний розум. Суперник у його голові є набагато сильнішим, ніж по ту сторону сітки. Він пише про це свою «Внутрішню гру в теніс». Книга стає міжнародним бестселером та видається мільйонними тиражами. Метод, запропонований Голві, починає застосовуватися в спорті, бізнесі, сфері освіти і здоров’я. Термін «коучинг» був введений у бізнес-менеджмент на початку 90-х років англійським бізнесменом та консультантом сером Джоном Уітмором і дослівно звучить як «наставляти, готувати, тренувати». Насправді ж поняття «коучинг» є набагато обширнішим і глибшим. Це вчення, яке об’єднало у собі психологію, менеджмент, філософію, логіку і життєвий досвід. Спробуємо розібратися, що таке коучинг і з чим його, як то кажуть, подають. Визначень існує маса, але сьогодні для вас зупинюся на одному. Коучинг - це професійна допомога людині у визначенні й досягненні її цілей. А тут вже вибирайте, в якій сфері ви хочете над ними попрацювати. Адже цілі - свого роду мрії з терміном виконання, а у вас вони можуть бути в бізнесі, професійному зростанні, в особистому плані, в здоровому способі життя, і список цей ще можна довго продовжувати. Зупинимося на основних видах. За сферою застосування є коучинг топ-менеджменту, бізнес-коучинг, коучинг високої ефективності, коучинг команд, кар’єрний коучинг, коучинг особистої ефективності, лайф-коучинг, сімейний коучинг і т.д. Працюючи з коучем, ми вчимося кільком ключовим речам: ставити самі собі по-справжньому важливі питання, що ж саме нам важливо в конкретній ситуації, які наші справжні цілі та як їх досягти; ми вчимося формулювати одразу декілька питань, щоб отримати мультиваріантність вибору і шляхів вирішення. Питаючи, коуч направляє вас, допомагає дослідити ситуацію, що склалася, для того, аби ви могли зрозуміти, що потрібно змінити, аби досягнути вашої цілі, і як саме це зробити. У процесі коуч-сесії людина отримує доступ до набагато більшого обсягу інформації, ніж зазвичай. Вона починає усвідомлювати особисті цінності й цілі, приходить розуміння, які практичні навики необхідні для їх реалізації. Коучинг отримує зараз надзвичайно широке розповсюдження, і це не випадково. Адже з кожним роком наш світ змінюється все швидшими темпами. Технологічний прогрес, стрімкий розвиток цифрових технологій, досягнення науки у всіх сферах…

Цілі - мрії з терміном виконання

Згідно з дослідженнями глобальних тенденцій у 25 ключових областях, від телекомунікацій до охорони здоров’я і будівництва, з’являються новітні технології, які зараз активно впроваджуються. Вони повністю змінять вимоги до навиків та компетенцій людей і, як наслідок, зауважте, відповідно відношення людей до світу. Якщо спробувати оцінити у цифрах те, що зараз відбувається на ринку праці, то виявиться, що дві з чотирьох (!!!) професій, в яких люди працюватимуть через п’ять років, ще навіть не придумані! Це, з одного боку, потребує від нас дедалі більшої гнучкості й ефективності, а з іншого, - дає необмежені можливості зловити хвилю успіху, принесену такими змінами. І тут коучинг як модель розвитку створений саме для того, щоб розвивати у людині нові можливості в світі, що так динамічно змінюється. Як це працює на практиці? Американським журналом Fortune опубліковано список найуспішніших компаній, так звану золоту 1000. Приблизно 60% з них використовують коучинг як форму управління і виявили, що затрати на навчання робітників не просто окупилися, вони окупилися у шестикратному (!) розмірі. Адже головна проблема менеджменту по персоналу - запобігання текучки кадрів. Головною причиною, по якій люди йдуть з роботи, є складні відносини з керівництвом. Коучинг кардинально змінює ситуацію. Менеджмент у стилі коучингу дозволяє працівникам застосовувати їх здатності й талант в процесі роботи. І коуч стає партнером, що допомагає робітнику збільшити ефективність у той час, поки той (робітник) досягає своїх цілей. Коучинг перших осіб, або Executive-coaching, є теж надзвичайно важливим. Адже більшість керівників знаходяться під постійним стресом і їм необхідно навчитися розслаблятися, щоб подивитися на ситуацію зі сторони і побачити всі можливі варіанти дій та прийняти правильне рішення. І навіть 30-хвилинна коуч-сесія допоможе їм у цьому. Life-коучинг - ще один напрямок, що стрімко набирає оберти. Коли щось не ладиться в особистому житті чи на роботі, ми скаржимося друзям, але у них такі ж проблеми і їх поради навряд чи нам допоможуть. Можна звернутися до психоаналітика, але кому цікаво слухати, що твої проблеми з керівництвом – результат того, що в дитинстві тебе карали батьки, а в школі над тобою сміялись однокласники? Нам потрібне вирішення питання, а не спогади про минулі образи! Кожному хочеться побудувати ідеальні стосунки, знайти спільну мову з дітьми, побудувати гармонійне й щасливе життя і т.д. Для цього і існує лайф-коучинг. Він не дасть універсальну пігулку від усіх проблем, але допоможе зрозуміти, що буде найкращим результатом саме для вас та як його досягти. Якщо мені все-таки вдалося вас зацікавити, то наведу кілька порад, як знайти «свого» коуча. Поцікавтеся, де він навчався та чи отримав сертифікат ICF (International Coach Federation - організації з 179 представництвами в понад 30 країнах світу). Таким чином, будете знати, що людина пройшла навчання за міжнародними стандартами, знає, що таке коучингова етика і професійна компетенція. Також, як правило, передує укладенню контракту пробна установча сесія, де ви знайомитеся й обираєте форму подальшої співпраці. На цьому завершую, всім нам яскравих та мотивуючих цілей, друзі!

63


64


КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ПАРУС DEVELOPMENT

Зима - чудова, дивовижна пора року, коли кожен чекає чогось казкового та незабутнього. З нею завжди асоціюються свята, неповторна атмосфера домашнього затишку, горнятко гарячого какао і Кевін, який вкотре залишається «сам удома». Як би чарівно не виглядала надворі ясна та зимова погода, але все ж більшість часу хочеться проводити під ковдрою саме вдома. Тому радимо створити у своїй квартирі відповідну святкову та домашню атмосферу, яка завжди підвищуватиме вам настрій. Але звідки черпати ідеї та натхнення?

ЯК СТВОРИТИ ДОМАШНІЙ ТА СВЯТКОВИЙ ЗАТИШОК НА ПРИКЛАДІ СМАРТ-КВАРТИРИ Погодьтеся, з відзначенням зимових свят у нас пов’язані найкращі дитячі спогади. А щоб завжди у повітрі витав цей святковий настрій, радимо не забувати про новорічне оформлення квартири. Останнім часом все більшої популярності набуває інтер’єр у стилі мінімалізму з яскравими акцентами (smart design). Цей стиль вимагає від квартири використовувати лише стримані декори. Сюди не пасуватимуть класичні дизайнерські рішення та кольори. Мінімалізм вимагає ретельного опрацювання всіх деталей. Предметів мало, проте вони абсолютно досконалі. Такий інтер’єр потребує простору і великої кількості світла, а також відмінного почуття міри та стилю. Все зроблено функціонально, компактно і красиво. Дизайн побудований на тонкій грі акцентів. Усі приміщення в будинку витримані в одному стилі, але при цьому яскраво індивідуальні.

Довідка: Девелоперська компанія Парус спільно з декоратором Оксаною Біленькою оформили до новорічних свят смартквартиру у відділі продажу Парус SMART на Трускавецькій.

Для оформлення обирався мінімалістичний стиль інтер’єру. Таку атмосферу вдалося відтворити за допомогою використання ніжних пастельних тонів, натуральних екологічних матеріалів та гармонійного легкого декору, який ідеально пасує до сучасного інтер’єру.

66


За словами Оксани Біленької, стиль інтер’єру квартири - це в першу чергу відображення внутрішнього світу її власниці. «Я сама себе оточую завжди всім світлим, пухнастим, милим і красивим - як візуально, так і на дотик. Це дуже добре співпало з розвитком модних трендів та дизайнерських рішень, і ми вловили саме цю хвилю. Дедалі рідше декоратори використовують активні, прямі кольори, а увагу звертають на складні пастельні відтінки», - зазначила Оксана,

засновниця декор-студії та бренду «Belove decor».

Полички та підвіконня радимо прикрасити різноманітними дизайнерськими свічками та підсвічниками, наборами м’яких та твердих іграшок. Виграшно і святково буде виглядати різдвяний віночок ручного плетіння з елементами декору. Дивани та ліжка можна оформити за допомогою ексклюзивних ковдрочок, створених за технікою в’язання «patchwork», та подушками різних форм і дизайнів. Також невід’ємною частиною декору вашої квартири стануть гірлянди різних форм і видів та декоративні фігурки з дерева, кераміки чи пластику. До новорічного дизайну квартири завжди слід підходити індивідуально, головне, щоб інтер’єр володів естетичними якостями, був зручним для вас і комфортним.

Не бійтеся проявляти фантазію й експериментувати, створюйте святкову атмосферу, заряджайтесь ідеями та втілюйте їх.

Команда Парус Development щиро вітає Вас із прийдешніми святами. Нехай у ваших домівках панує мир, злагода та затишок, а кожен новий день дарує безліч моментів гармонії та натхнення!

097 173 75 77 parus.lviv.ua 67


VERSAL САЛОН МЕБЛІВ ТА ДЕКОРУ

Ексклюзивна колекція меблів для найвимогливіших

ТЦ «Три Слони» с. Зимна вода, вул. Яворівська 22 ліве крило, 2-й поверх (066) 122 - 24 - 42 (098) 980 - 81 - 03 in-style.com.ua


70


71


Дмитрій:

«Моя місія – зробити світ добрішим…» АВТОР - Марта Лука

Новий рік – одне з найдавніших і наймагічніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях. Незважаючи на те, що Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та свої святкові прикмети. Новий рік – магічне свято, що об’єднює серця. В новорічну ніч здійснюються усі бажання, у цей час душа прагне чудес та магії. Проте якщо знати прикмети можна досягнути успіху і отриматибажане, отримати все, чого прагнете. Здавна люди вірили в магічну силу. Природа має свої сили та секрети впливу на нашу долю. Передбачити майбутнє може багато хто, а змінити – тільки обрані, одним з яких є Дмитрій – ясновидячий-екстрасенс, зцілювач, магістр білої магії. З раннього дитинства Дмитрій був наділений двома дарами: перший від природи, а другий – той, що передається з роду в рід від предків. Дмитрій ділиться порадами зустрічі Нового року, адже як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш… «Згідно зі східним календарем, 2018 рік буде роком Жовтого Земляного Собаки. Собака символізує вірність, відданість, чесність і мудрість. 2018 рік буде різним, але одне можна сказати напевно цей рік стане позитивним для людства, в цілому.На святковий стіл потрібно приготувати побільше страв з м`яса й риби. В переддень Нового року потрібно обов’язково винести сміття з домівки, щоб не налякати успіх та удачу, а щоб не напророчити на когось біду – не затіювати прання перед святом. Всі речі, які непотрібні

та викликають негативні емоції, слід викинути чи віддати людям, які їх потребують. Так Ви зможете увійти в новий рік з позитивним настроєм. Чим більше радості та хороших слів Ви подаруєте близьким – тим більше щастя вас чекає в новому 2018 році. Якщо біля свого дому Ви зустрінете собаку чи кішку: потрібно добряче їх нагодувати або забрати собі – це притягне удачу Вашому дому. Я хочу зробити світ кращим. Кожне життя унікальне й безцінне і прожити його щасливо сповна реально і в цьому я можу допомогти: розповісти про минуле й майбутнє, допомогти подолати будь-яку Вашу проблему: позбавитись негативу, зглазу, я зроблю амулети на удачу, любов, щастя, а також дам поради у веденні бізнесу. Я допоможу знайти вихід з будь-якої життєвої ситуації, адже моя ціль – допомогти людям, які втратили надію, здобути щастя. Після зустрічі зі мною Ваше життя помітно зміниться в кращу сторону, я працюю з силами, які несуть добро. Якщо проблеми в сім’ї, упадок сил і поганий настрій – звертайтеся, я Вам допоможу. Зглаз - це хвороба душі, від якої немає ліків, це - погана енергія, яка руйнує людину. Якщо Ви зайшли в глухий кут і не бачите виходу з цієї ситуації – я Вам допоможу.»

(095) 438 18 40

DMITRII.MAG@ukr.net

(068) 264 85 66

DADUSA242

(063) 487 41 30

GADANIE.POMOSH777

72


73


КОНСУЛЬТАЦІЯ НОТАРІУСА

Ольга Новосад: приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу

Ви купили квартиру в новобудові – чи є у Вас право на тишу?
 Ви купили квартиру в новобудові? Ремонт робите Ви і всі ваші сусіди!!! Яких правил треба дотримуватися при проведенні ремонтів?
 Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» до захищених об`єктів належать жилі будинки, інші будівлі й споруди, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди, прибудинкові території тощо. Особи, які проводять ремонтні роботи на захищених об`єктах, мають дотримуватися наступних вимог:
 - проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21.00 год. до 8.00 год., а у святкові та неробочі дні — цілодобово; шум при здійсненні робіт не повинен перевищувати установлених санітарними нормами рівнів для відповідного часу доби;
 - особа, яка проводить ремонтні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих в житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщеннях, зобов`язана повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт.
 Виключно за згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Особа, яка здійснює роботи, що викликають значний шум, може не дотримуватися вказаних вимог виключно у випадках, якщо:
 - шум із квартири не поширюється за її межі; - проводяться роботи, пов`язані з ліквідацією наслідків аварій та інших надзвичайних ситуацій або припинення (попередження) правопорушень; та в інших випадках за рішенням місцевої влади.
 Крім того, у час із 22.00 до 8.00 години забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, використання піротехнічних засобів;
Правилами утримання жилих будинків та прибу-

Україна 79053, м. Львів, ЖК «Добра Оселя» вул. Княгині Ольги, 100К (032) 253 - 98 - 90 (050) 955 - 55 - 89 office@novosad.lviv.ua

динкових територій заборонено слухати радіо і музичні фонограми при відкритих дверцятах і вікнах автомобіля як на стоянках, так і під час руху машини. При цьому, якщо в салоні ввімкнена магнітола, музика не повинна чутися на відстані більше п`яти метрів від транспортного засобу. Робота музичних ансамблів у ресторанах, барах, кафе й інших закладах громадського харчування, на концертах, танцювальних площадках дозволена до 23-00. При цьому повинен бути такий рівень шуму, щоб у розташованих поблизу будинках він не перевищував 40 децибелів вдень і 30 – у нічний час. Таке саме обмеження передбачене при роботі різного технологічного устаткування, вентиляційних систем, телевізорів, радіоприймачів, музичних інструментів і «засобів індивідуальної трудової діяльності». Якщо ж торгові підприємства, ресторани, бари, кафе, розважальні й гральні заклади розташовані в житлових будинках, то рівень шуму не повинен перевищувати 30 децибелів. Особу, яка порушує вимоги щодо дотримання нормативів тиші, можна притягнути до відповідальності. Кодексом України про адміністративні правопорушення (а саме: статтею 182) передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму у вигляді попередження, як мінімум, та штрафу – від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо порушник повторно, протягом року, здійснить таке ж порушення, то штраф буде значно більшим – від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією предметів порушення тиші. Правовою підставою для притягнення порушника до відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення, який може бути складений працівником поліції.


75


OLYA MAK - сукні преміум-класу для урочистих подій. МАГАЗИНИ: м.

Львів, вул.

Грушевського, 11 м. Львів, вул. Щирецька, 36 ТВК Південний ТАКОЖ НАС МОЖНА ЗАМОВИТИ ОНЛАЙН НА САЙТІ: Olyamak.com ДОСТАВЛЯЄМО ПО УКРАЇНІ БЕЗКОШТОВНО. СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ В СОЦМЕРЕЖАХ: @olyamak.official @olyamak.official

76


77


78


79


80


81


ДІЄТОЛОГІЯ

Старість - не радість. Або як бути вічно молодим?

Життя – це час. Це мить. Це феєрверк емоцій. У кожного воно різне. Хтось собі його малює фарбами, хтось крейдою, а є й такі, у кого все життя чернетка олівцем. Де ж знаходиться цей таємничий годинник біологічного старіння? Сьогодні поговоримо про ДНК, енергію і час.

Мітохондріальне ДНК нашої бабусі – ось біологічний лічильник віку.

Щоб жити і функціонувати, наш організм потребує енергію. Енергія виробляється в мітохондріях – це такі маленькі клітинні органели. Вони присутні майже усюди, в кожному органі, тканині, клітині. Тільки еритроцити – червоні кров’яні тільця, позбавлені цих «фабрик енергії». Кількість мітохондрій залежить від того, як інтенсивно працює певний орган, а також, скільки енергії використовує. Найбільше мітохондрій міститься в яйцеклітині - близько 100 тисяч у клітині, та серцевому м’язі - 16 тисяч. Така їхня кількість в яйцеклітині говорить про те, що вже від моменту зачаття мітохондрії відіграють важливу роль у правильному функціонуванні людського організму, а також керують енергетичними процесами в кожному органі. Адже саме мітохондрії впливають на процес клітинного дихання. Мудрою біохімічною мовою цей процес називається – дихальний ланцюг та процес окислювального фосфорилювання. А координацією роботи мітохондрій займається мітохондріальна медицина.

82


До чого ж тут старіння? Мітохондрії мають своє власне ДНК, яке ми успадковуємо по жіночій лінії через покоління, тобто від своєї бабусі. Іншими словами, ми будемо жити плюс-мінус стільки, скільки прожила наша бабуся по маминій лінії. Дуже часто нас турбують хвороби, певний дискомфорт, які не мають пояснення, причина їхнього виникнення невідома, наприклад дуже часті мігрені, збільшення маси тіла, як то кажуть, «з повітря». Всі ці проблеми нерідко спричинені поганим функціонуванням мітохондрій. А ми, в свою чергу, можемо успадкувати від своїх рідних ушкоджене мітохондріальне ДНК. Якщо генетичний матеріал клітини ушкоджений (ДНК), то така клітина не може виконувати свої функції. Якщо ушкоджуються мітохондрії, то вони перестають виконувати функцію клітинного дихання. Клітини, які не мають повноцінного доступу до кисню, просто відмирають, а це викликає передчасне старіння організму. Мітохондріальна терапія має за ціль ліквідувати причину захворювання, а не просто зменшити симптоми. Існує ряд мітоцевтиків – це фізіологічні стимулятори роботи мітохондрій. Ключову роль серед мітоцевтиків відіграє коензим Q. Наш організм за нормальних умов виробляє цей мітоцевтик, але після 25 року життя продукція коензиму Q зменшується і виникає необхідність суплементувати цю речовину. Адже від неї залежить правильна робота мітохондрій, а від них, у свою чергу, правильне клітинне дихання. Коензим Q - це високоенергетичний антиоксидант. Про недостатність коензиму Q говорять такі симптоми як: синдром хронічної втоми, ослаблення серцевого м’яза, проблеми з пам’яттю. Є два види коензиму Q: окиснений (убіхінон) та активна форма (убіхінол). Щоб перетворити неактивну форму коензиму Q в біологічно активну,

варто додавати до нього селен та цинк. Тоді він буде стимулювати процес клітинного дихання. Такі речовини, як ненасичені жирні кислоти омега-3, також впливають на функції мітохондрій, адже беруть участь у побудові мітохондріальної мембрани. Магній, хром, цинк, селен, вітаміни В2, В3, В12, Д3 та вітамін С становлять фундамент для правильної роботи мітохондрій. Неабияку важливу роль у мітохондріальній медицині відіграє вітамін С. Адже саме він є регулювальником та координатором процесів утворення енергії в нашому організмі. Вітамін С проникає до мітохондрій, де перетворюється на мітохондріальний вітамін С, який «змітає» реактивні форми кисню, які ушкоджують клітини, а також бере участь в утворенні карнітину, необхідного в процесі утворення енергії з жирів. Все частіше ми чуємо, що краще отримувати «натуральний» вітамін С із фруктів, а не вживати аскорбінову кислоту в таблетці. Щоб перетворити так званий «штучний» вітамін С із таблетки в «натуральний» фруктовий, варто додати до аскорбінової кислоти 50-100 мл свіжо вичавленого соку будь-яких фруктів. Якщо правильно виконувати всі рекомендації, то можна зупинити час біологічного старіння. Але головне – щоб душа завжди була молода!

Для Ваших запитань: лікар-дієтолог

Злата Чайківська www.zlataczajkowska.com dr. zczajkowska@gmail.com 83


ФОТОЗВІТ

Tartufo Trattoria Ресторан італійської кухні Tartufo, що у торговому центрі Forum Lviv, відсвяткував свою другу річницю. Гостей події вітала вся команда закладу, а атмосферу пристрасної Італії створили вишукані страви та солодощі, ексклюзивні вина та головний атрибут події – трюфель. У сонячну Італію гостей переніс і ярмарок, на якому всі охочі куштували традиційні страви та напої п’яти регіонів країни: Тоскани, П’ємонта, Емілії-Романьї, Лігурії та Кампанії. Фірмовою пастою справжніх гурманів тішив шеф-кухар ресторану Tartufo Давіде Лагомарсіно. А ще заінтригував новинками, які кухарі закладу готують наступного сезону. Також для гостей події організатори підготували кондитерське шоу, а на десерт презентували розкішний торт у вигляді Колізею.

84


85


86


87


88


89


Салон краси і фотостудія «ЛАВАНДА ЛЕДІС» У проекті

Перевтілення Світлана Лотоцька, засновник компанії FM WORLD UA, в образі НІКОЛЬ КІДМАН Візаж – Ірина Гришко, Наталія Василів Зачіски, стиль, фото – Ірина Кузів Костюмер, гід по стилю – Наталія Хтей Комп’ютерний дизайнер – Валерій Прачук Макіяж виконано косметикою «FM WORLD»

90


91


ПОДОРОЖ

АВТОР - Юля Самойлова ФОТО - Олексій Самойлов

П’ять земель Лігурійського узбережжя Прекрасне місце на узбережжі Лігурійського моря, яке називають Чінкве Терре (іт. Cinque Terre) – П’ять земель. Регіон вважають світовою спадщиною, що оберігається ЮНЕСКО. Чінкве Терре - не класичний курорт із великими готелями «все враховано», а на диво самобутня глибинка, де полюбляють бувати самі італійці. І попри те, що тут є всі блага цивілізації, спосіб життя, здається, мало змінився.

ЧІНКВЕ ТЕРРЕ - це фактично національний

Зате Корнилья багата на мальовничі вузесенькі вулички й крамнички з «артезіанськими» сувенірами та продуктами.

парк-заповідник, який об’єднав п’ять середньовічних селищ з кольоровими будиночками-вуликами на скелях, що нависають над глибоким лазуровим морем.

Монтероссо (1500 мешканців) – єдине з поселень, де дозволене пересування на автівках. Тут найкращі піщані пляжі, оскільки селище не так жорстко затиснене між скелями, тож змогло вмістити кілька пансіонатів і пішохідну алею, яка все-таки нагадає, що ви приїхали на середземноморську Рив’єру.

До ХХ століття, коли туристи відкрили для себе Чінкве Терре, місцеві жителі заробляли собі на життя виноробством і риболовлею, сьогодні ж тут непогано розвинений туристичний бізнес - відкриті комфортабельні готелі, ресторани, таверни, організовано транспортне сполучення. Слід зазначити, що на території національного парку заборонено автомобільний рух, винятком є лише селище Монтероссо, по іншим же можна пересуватися тільки на екологічних місцевих автобусах, а між селищами - на поїзді.

Ріомаджоре (1736 осіб) – найбільше й найближче поселення від Спеції, звідки починають свою мандрівку туристи. На морському узбережжі є невеликий пляж із галькою та гавань. У місті розташовано кілька дайвінг-центрів, а також міні-порт, звідки ходять пороми до інших міст Лігурії.

Найкрасивішим через різнокольорові фасади будиночків вважається Вернацца (населення - 1000 осіб). Геть усі будиночки багатоповерхові, тож сам розмір селища крихітний. Дійти від залізничної станції, що розміщена серед скель, до набережної, пляжу, собору та центральної площі можна за дві хвилини.

Усі п’ять селищ об’єднує стежка завдовжки 10 кілометрів — це без перебільшення наймальовничіша прогулянка по Італії. Найважчий відтинок між Вернаццою та Монтероссо, а коротеньку дорогу між Манаролою та Ріомаджоре назвали Дорогою кохання (Via dell’Amore). Уздовж неї закохані залишають на перилах замочки на знак вічного кохання.

Зображення іншого селища Манароли (450 мешканців) стало фотовізитівкою Чінкве Терре. Воно прославилося будиночками-вежами. Тут чимало ресторанів, де варто поласувати місцевими анчоусами.

Гірська дорога, звідки відкривається чудовий краєвид на море, пролягає по заповіднику, тож потрібно придбати квиток (5 євро на день). Гроші спрямовуються на підтримку цієї дивовижної місцини. Втім, варто купити так звану картку Чінкве Терре – 10 євро на день. Вона також дає право їздити скільки завгодно між усіма селищами (для тих, хто хоче на якийсь час сховатися від палючого середземноморського сонця).

Корнилья (245 людей) – «найатмосферніша» з усіх. Розмістилася на скелі найвище з п’яти селищ (80 метрів над морем). У самій Корнильї немає пляжу. Щоправда, за 15 хвилин можна дістатися до води, здолавши 337 сходинок униз.

92


вирощеного на приголублених сонцем кам’янистих терасах, які нависають над морем. У музеї можна ознайомитися з історією виробництва, взяти участь в дегустації, а також придбати пляшечку-другу. Неподалік від Манароли знаходяться винні погреби Аграрного кооперативу, де дегустують кращі вина, а також прогулюються по виноградним плантаціям.

Час пішої прогулянки між населеними пунктами: Ріомаджоре — Манарола — 20 хвилин Манарола — Корнилья — 45 хвилин Корнилья — Вернацца — 1 година Вернацца — Монтероссо — 1,5 години За бажання всі містечка можна подивитися за день, ось тільки в кожному з них хочеться провести вічність.

Оглядати околиці Корнильї - найвищого села Чінкве Терре, краще зі сходів Лардаріна. Звичайно, подолати 377 крутих кам’яних сходинок зовсім нелегко, але зусилля варті того - з висоти 100 метрів над рівнем моря відкриваються прекрасні краєвиди.

ЩО ДИВИТИСЯ В ЧІНКВЕ ТЕРРЕ?

Найвідоміша пам’ятка - Стежка любові, що з’єднує Ріомаджоре і Манаролу. З цією доріжкою, протяжність якої всього два кілометри, пов’язана красива легенда - звичайно ж, про кохання, на середині шляху Ви неодмінно побачите пам’ятник нещасним закоханим, загиблим через ворожнечу жителів двох сіл.

Вернацца славиться релігійними пам’ятками - в самому центрі містечка знаходиться церква Святої Маргарити Антіохської, трохи далі - Святилище Діви Марії, а також кілька старовинних каплиць. Море та берег у Чінкве Терре справді унікальні. Піщаний пляж є лише в Монтероссо, решта – з каменю та гальки. Дивує, наскільки прозора вода, навіть якщо плаваєш прямісінько біля середньовічного собору. Море глибоке й має багату фауну, тож не варто дивуватися крабам по сусідству. Чінкве Терре не з дешевих саме тому, що не може вмістити всю кількість охочих насолодитися таким поєднанням гір, моря, автентичного сільського життя й середньовічної архітектури. Влітку, якщо пощастить, можна зняти двокімнатну квартиру за 100 євро на добу.

У Ріомаджоре туристам пропонують оглянути руїни замку, збудованого для захисту від набігів сарацинів ще за часів Генуезької республіки. На жаль, до теперішнього часу непогано збереглися лише дві вежі. У селищі Монтероссо теж чимало цікавого. По-перше, велична статуя Нептуна, що сидить на скелі з величезною раковиною на плечах - колись в цій раковині розташовувався танцмайданчик, однак під час Другої світової війни скульптура сильно постраждала від бомбардувань, а потім і від штормів. Проте величезна статуя і сьогодні справляє враження. Друга пам’ятка Монтероссо - вежа Аврора, одна з трьох, що залишилися від середньовічної фортеці. Споруда стоїть на межі старого і нового міста, з неї можна оглянути і руїни замку, і селище, і панораму моря. У Монтероссо знаходиться і монастир капуцинів, а також церква Святого Франциска, в якій зберігається безліч картин релігійної тематики відомих італійських майстрів, у тому числі і Антоніса ван Дейка.

Фактично всі мешканці регіону здають свої помешкання. Шукати їх варто за оголошеннями в інтернеті. Хоча туристів тут завжди чимало (переважно американців та італійців), їх не буває більше кількох тисяч, тому кожне з селищ неймовірно затишне. А ось заощадити в Чінкве Терре можна лише тому, що, потрапивши сюди, не хочеться купувати геть нічого, настільки прекрасний краєвид. А вечеря вдома чи на пляжі з чіабаттою, оливками, пармезаном і пляшкою місцевого вина буде все одно найпрекраснішою в житті лишень завдяки горам, морю та будиночкам довкола.

Ще обов’язково слід відвідати Музей вина в Манаролі! Він розташований на батьківщині благородних білих вин, присвячений шакетрі - напою, що виготовляється з винограду,

93


94


95


96


97


98


99


ГОРОСКОП

ОВЕН

ГРУДЕНЬ

СТРІЛЕЦЬ

21 березня — 20 квітня

22 листопада — 21 грудня

Овнам рекомендують повністю зануритися в роботу, присвятивши себе завершенню раніше розпочатих справ. Не поспішайте, щоб не допустити безліч дрібних, але прикрих помилок, які можуть коштувати вам річної премії. Овни, які встигнуть поставити крапку в проектах 2017 року, можуть сміливо розраховувати на фінансову винагороду за докладені ними зусилля. Весь вільний час присвятіть родині.

Юлія Бориско Народилася 28 листопада Українська журналістка, ведуча ТСН на каналі 1+1

Представникам цього знаку в грудні будуть по плечу будь-які складнощі, адже накопичені знання і природна завзятість допомагають долати будь-які бар’єри, що виникають на їх життєвому шляху. Сімейним Стрільцям рекомендується проводити менше часу з друзями, приділяючи вільні дні прогулянкам із сім’єю або вечірнім посиденькам за чаєм і настільними іграми. Ті, хто не так давно почали вибудовувати нові відносини, можуть зрозуміти, що саме ця людина призначена їм долею, і захочуть докорінно змінити свої звичне життя і статус.

БЛИЗНЮКИ

ЛЕВ

ТЕЛЕЦЬ

22 травня— 21 червня

23 липня – 22 серпня

21 квітня — 20 травня

Представникам цього знаку можна згадати не тільки про робочі питання, але і про особисті задоволення. Місяць якомога краще підходить для піклування про свій зовнішній вигляд. Заздалегідь продумайте наряди з приводу наближення вечірки, оновіть стрижку і пройдіть курс розслаблюючих масажних процедур, щоб скинути втому і зустріти свято у всеозброєнні. На роботі встановиться спокійна атмосфера. Близнюки знають, що відмінно попрацювали, так що їм залишилося лише чекати бонусів за зусилля.

Зірки рекомендують не приймати близько до серця будь-яке почуте слово. Минулі успіхи Левів просто не могли залишитися поза увагою заздрісників, так що вони спробують збити вас зі шляху, поширюючи за спиною неприємні чутки. Тримайте себе в руках і не розтрачуйте емоції, щоб не прийти до кінця року з нервовим виснаженням. Левам варто зануритися в роботу і приємні передноворічні клопоти, поставивши бар’єр між собою і навколишнім світом. Виняток повинні скласти лише сім’я і кілька найближчих друзів – зустрічі з ними дадуть вам необхідну віддушину.

Представникам даного знаку рекомендується зберігати терпіння. Останній місяць 2017 року завантажить вас копіткою роботою у всіх сферах життя. Однак не поспішайте переживати. На роботі доведеться займатися не тільки своїми справами, але і надати допомогу колегам, які підставляли вам плече протягом року. Звичайно, це може знизити особисту ефективність, проте борги слід віддавати. Плануючи подарунки, намагайтеся відійти від практичного підходу, а виходити з особистих переваг обдарованого. У сфері сімейних відносин від вас буде потрібно вміння тримати себе в руках, щоб не посваритися з половинкою через дріб’язковий привід.

РАК

ДІВА

ТЕРЕЗИ

22 червня — 22 липня

23 серпня — 22 вересня

24 вересня — 23 жовтня

У Раків нарешті з’явиться час, щоб приділити увагу всім сферам життя. На роботі ви зможете з легкістю завершити розпочаті раніше справи, щоб відчувати себе вільно в період канікул. На великі річні бонуси розраховувати не доводиться, однак, якщо ви вели себе розумно протягом року, накопичень вистачить на задуманий відпочинок і подарунки для друзів і рідних. Вільні Раки відчують, що здатні підкорити будь-яку вершину — щоправда, не кожна з них буде гідна докладених вами зусиль.

У грудні зірки рекомендують не перевантажуватися і грамотно чергувати роботу з відпочинком. Дівам потрібно вести себе так, щоб увійти у новий рік в оновленому стані й зуміти відразу розпочати активні дії щодо покращення свого матеріального становища. При виборі новорічних подарунків постарайтеся стримати звичайну скупість. Пам’ятайте, що увага, надана друзям і рідним, повернеться до вас сторицею. Не давайте грошей у борг, адже не тільки доведеться попрощатися з цими сумами, але й втратити людину, якій вирішили дати позику.

Нарешті Терези зможуть прийти в урівноважений стан і з успіхом завершити все, що було почато в 2017 році. Особливу увагу повинні проявити ті, хто зайнятий у сфері фінансів або працює на посаді бухгалтера. Привести документацію в легкотравний вигляд стане непросто, так що не зволікайте зі звітами, щоб не заслужити осуд замість винагороди. Фінансові надходження будуть швидше за все з нерегулярних джерел. Цілком можливо, що Терезам повернуть старий борг або розплатяться за разову роботу. Рекомендується провести новорічні свята в колі сім’ї. Галасливі вечірки з безліччю гостей не доставлять вам задоволення.


СКОРПІОН

ВОДОЛIЙ

24 жовтня — 22 листопада

20 січня — 19 лютого

У грудні Скорпіони будуть переповнені далекосяжними планами і фантазіями. Тим не менше варто хоча б інколи повертатися до дійсності й займатися поточними справами, які не зробить ніхто, крім вас. Представникам даного знаку рутинна робота може здатися занадто нудним заняттям, однак саме від цього буде залежати ваше фінансове становище на початку нового року. Не намагайтеся перекинути пару проектів на плечі колег – начальство відразу відзначить цей факт, що може знизити шанси на просування по кар’єрних сходинках.

Початок місяця може ознаменуватися дещо проблематичною ситуацією, яку ви, втім, зможете подолати з мінімальними витратами сил і часу. Не соромтеся звертатися за допомогою до друзів – вони нададуть необхідну підтримку, в тому числі й фінансову. Цього місяця вас чекає кілька корисних знайомств, які будуть вельми до речі в найближчому майбутньому. Особливо це стосується Водоліїв, які вирішили з нового року зайнятися власним бізнесом.

КОЗЕРІГ

РИБИ

22 грудня — 19 січня

20 лютого — 20 березня

У грудні в житті Козерогів може з’явитися безліч спірних питань, які потрібно буде вирішувати практично щодня. Лише тверезість розуму, розважливий підхід і міркування без зайвих емоцій допоможуть закінчити рік із тими результатами, на які ви розраховували. Рекомендується відмовитися від будь-яких парі й азартних ігор, щоб не провести новорічні свята в режимі тотальної економії.

Останній місяць 2017 року Рибам не вдасться провести в спокійному настрої. Ці емоційні особистості будуть постійно переживати, що не встигли зробити все заплановане. Однак це не означає: потрібно опустити руки, махнувши услід поїзду. Докладіть трохи старань і правильно розподіліть сили. Не бійтеся попросити поради у своєї половинки – ви навіть не підозрюєте, які геніальні думки можуть відвідувати цю голову. Незважаючи на все природне марнотратство, Рибам варто трохи стриматися при купівлі нових нарядів на Новий рік.

ria-ukraine.com ria.ukraine riaukraineofficial

101


MUSIC LAB www.musiclab.ua

1000+1 ніч www.1001.lviv.ua

WE ROCK 24/7 Львів, вул. Бр. Рогатинців, 27 Тел.: (032) 294-87-15

ROMANTIC-BAR Львів, вул. Городоцька, 5 Тел.: (032) 255-50-40 Львів, вул. Бр. Рогатинців, 19 Тел.: (032) 297-03-48

ГРУШЕВСЬКИЙ CINEMA JAZZ http://cinemajazz.com.ua

МАТЕ-КЛУБ Львів, вул. Краківська, 23 тел.: (032) 235-41-77

ПАНСЬКА ЧАРКА http://charka.com.ua

Львів, Львівська область, проспект Шевченка, 28, 79000 Тел.: (098) 676-46-00 Години роботи: з 09:00 - 02:00

Львів, Львівська область, вул. Володимира Винниченка, 3, 79000 Тел.: (032) 235-53-91 Години роботи: з 11:00–23:00

Modern Art Hotel

Адреса: проспект Шевченка, 28, Львів, Львівська область, 79000 Телефон: (068) 709-99-33 Години роботи: з 11:00 – 23:00

102


103


104

Riaukraine №11  
Riaukraine №11  
Advertisement