Page 63

тренуватись, і все це дія високого рівня гормону стресу кортизолу, який призводить до зниження рівня тестостерону в м’язовій тканині. Не кожен із нас усвідомлює, що, правильно харчуючись і дбаючи про якість продуктів, а також рахуючи кількість калорій, кожен раз він може повторювати одну і ту ж помилку, котра блокує обмін речовин, а це, в свою чергу, має неабиякий вплив на функціонування гормональної та ферментативної систем у нашому організмі.

Чому ми не втрачаємо вагу, коли перебуваємо в хронічному стресі?

Все це дія високого рівня кортизолу, який впливає на підвищення рівня глюкози та інсуліну. Дослідження демонструють, що хронічний стрес, відсутність емоційної підтримки з боку партнера у жінки, проблеми зі сном у чоловіків – чинники, які сильно пов’язані з предиспозицією до розвитку цукрового діабету 2 типу. В подальшому доходить до проблем ліполізу, тобто розкладання жирової тканини й акумуляції вісцеральної жирової тканини, що в подальшому призводить до надмірної ваги та ожиріння.

Якщо у тебе високий рівень кортизолу, то варто споживати більші порції, витримуючи довші перерви між прийомами їжі, бо під час кожного прийому рівень подвоюється. Також робити перерви між їжею близько 3,5 години, за цей час рівень анаболічного гормону інсуліну понижується і ми даємо шанс розкладатися жировій тканині. Якщо ж будемо під’їдати навіть низькокалорійні продукти в коротших перервах, то це спричинить перманентно високий рівень інсуліну і накопичення підшкірної жирової тканини, іншими словами, ми будемо набирати вагу з повітря.

Чому так важливо частіше обіймати один одного?

Вся справа в окситоцині, який виділяється гіпофізом. Цей гормон виробляється в ситуаціях, коли стимулюються ерогенні зони, під час грудного годування, а також, коли ми обіймаємо один одного. Окситоцин понижує рівень кортизолу в крові і таким чином зменшує негативні наслідки стресу на наш організм. Отож, дорогі читачі, зменшуймо стрес, кохаймося, бо ми того варті.

Як боротися з високим рівнем кортизолу?

Для Ваших запитань:

Якщо ти п’єш багато кави, це викликає надмірне виділення кортизолу, який сильно понижує рівень гормону мелатоніну. А мелатонін відповідає за міцний глибокий сон, і, як наслідок, ми погано спимо. Також для правильного функціонування гормональної осі кортизол-мелатонін треба дотримуватися певних правил, що збережуть якість сну, а саме: старатися не носити без потреби чорні окуляри, більше ходити босоніж по зеленій траві та засинати в добре затемненому приміщенні.

лікар ендокринолог-дієтолог

Злата Чайківська

dr.zczajkowska@gmail.com +380983513813 +48609533875

65

Ria Ukraine 5  
Ria Ukraine 5  
Advertisement