Page 1

11 (34) листопад 2019

МІЛА БАРАЄВА: про бізнес і материнство

АНДРІЙ ПРОЦЬКО:

«ВІД БАНКРУТА ДО МІЛЬЙОНЕРА»

ТЕТЯНА ШМИГА:

«ЯК БИ ВАМ НЕ БУЛО ВАЖКО ІТИ ВПЕРЕД, РОБІТЬ МАЛЕНЬКІ КРОКИ»


ЗАМОВЛЯЙТЕ ОНЛАЙН З БЕЗКОШТОВНОЮ ДОСТАВКОЮ ПО УКРАЇНІ м. Львів, вул. І. Франка, 47 ТВК «Південний», ТЦ «Центральний», 2 поверх, магазин №20

 (068) 469-07-06  Olyamak.official  Olyamak_official  olyamak.com


Vodka KING DANYLO

ЛЬВІВСЬКА СТОЛІТНЯ КОРОЛЬ ДАНИЛО

Ця особлива горілка виготовлена на основі спирту «Пшенична сльоза» та спеціально підготовленої води. Проходить потрійну очистку та витримана в резервуарах 7 діб згідно з особливою технологією. Використовуються спирти з ароматом чорного байхового чаю, лимонної шкірки з додаванням натурального меду. Особливий дизайн відображає багаторічні традиції українців, починаючи з часів Трипілля та часів правління Короля Данила і до наших днів. Горілка та вся упаковка виготовлені з екологічно чистої сировини та матеріалів. This special vodka is made of «Pshenychna Slioza» alcohol and specially treated water. A special manufacturing technology provides for triple purification and maturing in reservoirs for 7 days. Alcohols flavored with black pekoe tea, lemon peel and natural honey are used. The distinctive design reflects a longstanding legacy of Ukrainians – from the ages of Trypillia culture and King Danylo era to our time. This vodka itself and its packaging are manufactured from ecologically clean primary products and raw materials.

500 мл

700 мл

6х700 мл 12х500 мл


Vodka KING LEO

ЛЬВІВСЬКА СТОЛІТНЯ КОРОЛЬ ЛЕВ

Виготовлена за особливою технологією на основі спирту «Пшенична сльоза» та спеціально підготовленої води. Особливість цієї горілки – поєднання спирту з ароматом сушених яблук з додаванням кави та кориці, що надає цьому напою кавовий післясмак та приємний аромат. Дизайн пляшки та етикетки уособлює збереження українських традицій з часів Трипілля і Князівських часів до нашого сьогодення. Дерев’яний корок викликає у споживача відчуття екологічності продукту. This vodka is manufactured under special technology and is made of «Pshenychna Slioza» alcohol and specially treated water. The peculiarity of this vodka lies in alcohol flavored with a fusion of dried apples, coffee and cinnamon, which provides coffee aftertaste and pleasant aroma to this beverage. Bottle and label design evidence the preservation of Ukrainian traditions from the ages of Trypillia culture and princely times to this day. Wooden stopper arises sensation of ecological product.

500 мл

700 мл

6х700 мл 12х500 мл


6

ЗМІСТЛистопад 22 МІЛА БАРАЄВА:

30

«Про бізнес і материнство»

22

12 10 ВІД РЕДАКТОРА 12 TRAVEL, FOOD & WINE Зима не за горами, але в горах

16 З ОБКЛАДИНКИ Тетяна Шмига: «Як би вам не було важко іти вперед, робіть маленькі кроки»

16

30 DENTAL ADVICE

24

ЩО ТАКЕ ВІНІРИ?

32 SANTA CLAUS РЕКОМЕНДУЄ 2020 РІК МЕТАЛЕВОГО БІЛОГО ЩУРА

20 ІНТЕРВ'Ю 20 ДМИТРО СЛОССЕР: «Місія Stella International Beauty Awards - виявити кращих в індустрії краси»

24 АНДРІЙ ПРОЦЬКО: «Від банкрута до мільйонера»

27 ОЛЕКСАНДР ГАНУЩИН: «Прозвітував перед журналістами про четвертий рік роботи на посаді голови обласної ради»

32


Design Light Studio ПІДБІР, ПОШУК ТА ДОСТАВКА ЯКІСНОГО ДИЗАЙНЕРСЬКОГО ОСВІТЛЕННЯ

 (099) 19-77-7-77  (097) 19-77-7-77  (093) 19-77-7-77  ok_light_


ЩОП’ЯТНИЦІ В НАС -20%

НА ГОТОВІ КОМПОЗИЦІЇ З ВІТРИНИ. • ДЛЯ УСІХ КЛІЄНТІВ - НАКОПИЧУВАЛЬНА ЗНИЖКА 5% З КОЖНОЇ ПОКУПКИ. • ДОСТАВКА КВІТІВ • ВЕСІЛЬНА ФЛОРИСТИКА ДЛЯ ЧИТАЧІВ ЖУРНАЛУ - ЗНИЖКА 10% У світі існує особлива мова - селам, за допомогою якої люди, даруючи ті чи інші квіти, можуть висловлювати абсолютно будь-які почуття! Тепер ці почуття у авторських букетах від Amber, тому ви можете бути впевненими, що це не просто красиво зібрані квіти, а букети, наповнені змістом. В додаток до кожного букета прикріплені листівка з усіма правилами догляду і магічний засіб, який точно продовжить життя квітам!

вул. Костя Левицького, 4  (063) 641-40-05, (098) 641-40-06  amber_flower_house


34

40

INTERIO STORY ДОСКОНАЛІСТЬ У КОЖНОМУ ДОМІ

FOR WOMEN

ЧИ ВПЛИВАЄ ПРОФЕСІЯ ЛЮДИНИ НА ЇЇ БАЧЕННЯ ІДЕАЛЬНОГО ІНТЕР’ЄРУ?

9

40 ЗАТИШНЕ ЧТИВО НА ЗИМОВІ ВЕЧОРИ

АНАСТАСІЯ ХРИЩУК Шеф-редактор

42 СУЧАСНА КРАСА. З ІН'ЄКЦІЯМИ ЧИ БЕЗ?

МАРТА ЛУКА Головний редактор ДИЗАЙН ТА ВЕРСТКА Уляна та Костянтин Ігнатови

35

ЖУРНАЛІСТИ Валерія Носковська, Наталя Павлишин, Уляна Лаврик, Ірина Моряк, Анастасія Шкурган

ЕТИКЕТ ЕТИКЕТ - ПРАВИЛА ГРИ ПІД НАЗВОЮ «ЖИТТЯ»

36

44 44 ФОТОЗВІТ 44 HAPPY BIRTHDAY NYX

46 TARTTUFO TRATTORIA. 4-TH BIRTHDAY PARTY 47 MARY.ME. OPENING PARTY

36

47

БІЗНЕС СЕРВІС ПЕРШОГО КЛАСУ

38

РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ (063) 933 - 20 - 05, (067) 869 - 80 - 45, (073) 200 - 78 - 05 ria.ukraine.reklama@gmail.com

 RIA Ukraina  riaukraineofficial www.ria-ukraine.com АДРЕСА ДЛЯ ЛИСТУВАННЯ 79019, м. Львів, Вул. Газова, 17 Журнал «РІА-Україна» №11 (34) 2019 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ КВ №22413-12313Р від 24.11.2016 Видавець «ФОП Никифорець В.В.» ДРУК ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ» М. КИЇВ, ВУЛ. БОРИСПІЛЬСЬКА, 15 (067) 460 - 07 - 25

PSYCHOLOGY ЯК ЗАЛИШАТИСЯ ПРИВАБЛИВОЮ...

РЕКЛАМНИЙ ВІДДІЛ Максим Степанов, Марта ЛУКА

WWW.ARTPRINTSTUDIO.COM.UA

49 ГОРОСКОП

НАКЛАД 7 000 ПРИМ.

ФОТО Ярослав Мончак НА ОБКЛАДИНЦІ Тетяна Шмига СТИЛІСТ Олена Зубчик МАКІЯЖ, ЗАЧІСКА Genesis Esthetic Clinic ОДЯГ - Sole Brand ВЗУТТЯ - Kasandra

Редакція не завжди поділяє думки авторів публікацій. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець. У разі передруку статей чи їх цитування посилання на журнал «РІА-Україна» є обов'язковим. Сторінки, на яких не вказані рубрики, належать до рекламних.


10

В І Д Р Е Д А К Т О РА

Photo: Микола Стрелюк Dress: Milla Nova Mua&Hair: Nature by Mavdryk

Марта Лука головний редактор  marta_luka

Мені завжди подобались люди, які мають наглість бути щасливими. Так, саме так, адже для того, щоб бути щасливим в цьому світі, необхідна сміливість, доля ризику і навіть хоробрість. Бути щасливим просто так, лиш через те, що ти живеш, – виклик усім, а стати щасливим, незважаючи на думку інших, – нечувана зухвалість.

Інколи складно пояснити іншим, що щастя повсюди й заховане в маленьких дрібницях: в затишному зимовому вечорі біля каміну, у чашці кави і в ароматі свіжих квітів, у спілкуванні з цікавим співрозмовником та у читанні улюбленого глянцю РІА-Україна. Enjoy!


12

T R AV E L , F O O D & W I N E

Зима не за горами, але в горах Текст: НАТАЛІЯ ПАВЛИШИН

Саме такий відпочинок зарядить і запам’ятається надовго. Гостріть лижі вже, а ми підібрали для вас п’ятірку неординарних місць для стрімкого спуску. Отож, поїхали!

БОЛГАРСЬКИЙ ГІРСЬКОЛИЖНИЙ КУРОРТ БАНСКО, розташований біля підніжжя Пірінських гір,

вже завоював прихильність шанувальників драйвового відпочинку. Це також і чудове старовинне місто з безліччю пам’яток. Найкраще планувати відпочинок на курорті від середини грудня до середини квітня, коли там найбільше снігу. У Банско є шість лижних трас загальною протяжністю 14 кілометрів. Тут можна зупинитися в затишних дешевих готелях або дорогих апартаментах. Це містечко розташоване за 160 км від Софії.

Якщо ж надаєте перевагу українським гірськолижним трасам, то вам у


13

СЕЛО ПОДОБОВЕЦЬ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ, В РАЙОНІ МІЖГІР’Я. Схили Боржавських полонин пересічені безліччю лижних спусків. Зовсім поруч тут і популярний зимовий курорт — Пилипець. Одна з переваг відпочинку в Подобовці — невисокі ціни на житло, через які тут зупиняються навіть туристи, які планують кататися деінде. В селі є декілька трас різної протяжності та рівня складності, загальна їх довжина — 2 500 м. Тут є все і для новачків, і для тих, хто шукає гострих відчуттів. Різниця висот на території курорту становить 320 м. Також для туристів тут є 4 бугельні витяги довжиною до 1 230 м та невеликий дитячий підйомник. У сторону Воловця простягається такий витяг довжиною до 700 м. Та не лижами єдиними багатий відпочинок у Подобовці. Тут є безліч можливостей набратися сил у лазнях, саунах, ресторанах. Туристів катають снігоходами та бричками, запряженими кіньми.

ЕЛІТНИЙ ГІРСЬКОЛИЖНИЙ КУРОРТ ПОЯНА БРАШОВ у Румунії розташований на висоті 1030 м в оточенні хвойного лісу, неподалік від старовинного міста Брашов. Це 12 лижних трас загальною протяжністю 14 км, два трампліни та постійно працюючі крісельні підйомники. На курорті Пояна Брашов є все необхідне для активного відпочинку — штучні ковзанки, центр верхової їзди, спортивні майданчики, басейн і сауни. А також безліч затишних ресторанчиків і кафе з вишуканими наїдками національної румунської кухні.

ГІРСЬКОЛИЖНИЙ КУРОРТ ЯСНА СЛОВАЧЧИНИ ВВАЖАЮТЬ НАЙКРАЩИМ У СХІДНІЙ ЄВРОПІ. На території діють 13 підйомників, 14 лижних трас, 3 з яких — високої складності, 8 — середньої і 3 — для початківців. На відстані 20-300 метрів від підйомників є різноманітні готелі, а трохи далі — котеджі та пансіонати, від яких курсують автобуси.

У ЧЕХІЮ ВАРТО ЇХАТИ НА ГІРСЬКОЛИЖНИЙ КУРОРТ ШПИНДЛЕРУВ МЛИН, розташований на території Крконошского Національного парку — 130 км від Праги. У декількох селищах є ціла мережа лижних спусків і трас, пристосованих для сноубордів. Тут також діє школа гірськолижного катання для дорослих і дітей з російськомовними інструкторами.

НАЙБІЛЬШИЙ ГІРСЬКОЛИЖНИЙ КУРОРТ ІТАЛІЇ — ЛІВІНЬО, розташований за 35 км від міста Борміо, тішить чудовою зимовою погодою, без вітрів. Лижний сезон триває тут довше — з листопада до квітня. Лівіньо знаходиться в 235 км від Мілана. З аеропорту до місця призначення легко доїхати автобусом за 30 євро. Дорога — 4,5 години, впродовж якої ви зможете помилуватися чудовими краєвидами.


КУРС НА ПЕРСОНАЛІЗАЦІЮ:

СУЧАСНІ ТРЕНДИ СЕРЕД ГАДЖЕТІВ Популярні бренди продовжують дивувати і надихати своїх шанувальників. Улюблені гаджети не тільки стають яскравішими і функціональнішими, але й відкривають нові можливості для самовираження.


Яким би досконалим не був пристрій, згодом завжди хочеться більшого. І справа не тільки в нових функціональних можливостях, але й в естетичній складовій, яка дозволяє виділитися серед інших власників. Враховуючи побажання, виробники йдуть назустріч своїм шанувальникам і випускають новинки та аксесуари з унікальними характеристиками.

розробники встановили більш потужну батарею, яка справляється з подвійним навантаженням. Тим паче вага пристрою при цьому не змінилася, а дизайн залишився таким же витонченим. • IQOS 3 DUO заряджається швидше. Час зарядки скорочено вдвічі: тепер повністю розрядженому гаджету досить всього 1 хвилини і 50 секунд, щоб він знову був готовий до роботи. Якщо ж сеанс використання пройшов у прискореному темпі, зекономлена енергія спрямовується на ще більш швидке відновлення батареї - рекордний час зарядки складає 11 секунд. • З'явилося унікальне забарвлення. Новий IQOS 3 DUO випускається в оригінальному бронзовому відтінку, якого не було в попередніх версіях. Користувачі можуть залишити моно-колір або персоналізувати гаджет, обираючи кольорові ковпачки та панелі. Крім оригінальних кольорових комбінацій, унікальність нової моделі можна підкреслити за допомогою стильного чохла, кейса або органайзера, які роблять процес користування ще більш комфортним.

ЗВИЧНИЙ СМАРТ-ГОДИННИК У НОВОМУ ОБЛИЧЧІ

IQOS 3 DUO: ЛІМІТОВАНІ КОЛЬОРИ, ЗМІННИЙ КОРПУС І 2 ВИКОРИСТАННЯ ПОСПІЛЬ За останні 5 років IQOS не втрачає свої позиції найтрендовішого гаджета серед шанувальників електронних систем нагрівання тютюну. Користувачів можна зрозуміти: стильний лаконічний дизайн та елегантні форми недарма викликають асоціацію з легендарним Apple, а гігієнічність і технологічна альтернатива приваблюють тих, хто давно прагне знизити шкоду від своєї звички. Надихнувшись популярністю попередніх моделей, 25 жовтня Philip Morris International презентував в Україні революційний IQOS 3 DUO. Найочікуваніша новинка сезону не тільки отримала більш досконалий функціонал, але і вийшла лімітованою серією в новому благородному відтінку. Двотижнева партія IQOS 3 DUO була блискавично розкуплена в перші дні після презентації. І на це є об'єктивні причини: • Нова модель дозволяє використовувати 2 стіки поспіль. У попередній версії перед наступним сеансом необхідно було зробити невелику перерву на підзарядку. У IQOS 3 DUO

Смарт-годинники давно стали частиною повсякденного образу більшості сучасних людей. Щоб корисний гаджет не набридав користувачам, виробники подбали про можливість персоналізації пристрою. І дорогі, і бюджетні моделі дозволяють підібрати під себе: • Змінний ремінець. Він може бути силіконовим, як, наприклад, у моделей Mi Band від Xiaomi, текстильним, шкіряним або елегантним металевим, як у Samsung Galaxy Watch. • Кольоровий корпус. У деяких моделях годинників під колір ремінця можна поміняти корпус, що дозволяє створювати незвичайні поєднання. Завдяки декоративній складовій звичний аксесуар набуває унікальних рис.

IPHONE 11: ЄДИНИЙ СТАТУС, РІЗНИЙ ДИЗАЙН Випускаючи чергову довгоочікувану модель, Apple відразу подбав про те, щоб свій образ змогли підкреслити і романтична панночка, і стриманий діловий чоловік. iPhone 11 сьогодні доступний в класичному чорному і білому кольорі, а також у більш грайливому бузковому, зеленому та жовтому відтінку. Виробники не втомлюються втілювати нові ідеї та грандіозні рішення. Тож не треба боятися мріяти і висловлювати свої пропозиції – хто знає, можливо, саме вони будуть реалізовані у наступних новинках.


16

З ОБКЛАДИНКИ

ТЕТЯНА ШМИГА: «Як би вам не було важко іти вперед, робіть маленькі кроки» Розмовляла: МАРТА ЛУКА

Вона красива та успішна жінка, у якої покликання – допомагати іншим. Тетяна Шмига кандидат медичних наук, лікардерматокосметолог, спеціаліст естетичної медицини, у якої за плечима великий досвід роботи. Про те, чому обрала нелегку професію, які послуги пропонує своїм пацієнтам та з чого варто розпочати лікування шкіри, читайте далі…

Тетяно, лікар – це не лише професія, а покликання. Як Ви відчули, що ваше покликання допомагати іншим? - Розповім історію з початку. Мабуть, кожному з нас у школі доводилося писати твір на тему: «Ким ви мрієте стати у майбутньому?». Я завжди стверджувала, що хочу допомагати людям, бути корисною та творити щось добре і красиве. У певний момент у мене з’явилися проблеми зі шкірою на обличчі (акне). Пригадую, як ми з мамою зверталися в усі лікарні міста. Звичайно, ще не існувало таких розвинутих методик і вирішити проблему було складно. Саме тоді я й вирішила для себе: стану дерматологом, вилікую себе та допомагатиму іншим. Шлях становлення спеціаліста естетичної медицини нелегкий. Розкажіть, як він складався у вашому випадку. - Моя мрія почала здійснюватися, коли я вступила у Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Навчання було доволі скрупульозним. У той

же час мені хотілося більше знати саме про шкіру. І на третьому курсі навчання я пішла на курси косметології. Після закінчення університету, де навчалася на державній формі 6 років,

інтернатуру за спеціальністю «Дерматологія» я проходила в Рівному та у Львові. Згодом згідно зі скеруванням мене направили на роботу у Рокитнівську центральну районну лікарню.


17

«Іноді, щоб зрозуміти, наскільки ви близькі до успіху, вам варто озирнутись на свій пройдений шлях до нього!»


18

Працюючи там, я отримала колосальний досвід. Це було свого роду бойове хрещення, яке дало розуміння власних сил та можливостей. З часом у мене з’явилося бажання повернутися до рідної альма‑матер, до наукової діяльності, тож я вступила в клінічну ординатуру, продовжила роботу на кафедрі ЛНМУ ім. Данила Галицького, де навчалася, і залишаюся там до сьогодні. Робота на кафедрі дуже цікава і різноманітна: це і лікарська практика, і проведення клінічних досліджень, і наукова діяльність, написання статей, тез, виступи на конференціях. Два роки тому я захистила кандидатську дисертацію. Займалася поглибленим вивченням простого герпесу, вірус якого є дуже поширеним серед населення. Водночас займалась практичною діяльністю у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я населення, а також в центрі дерматології та косметології «Новодерм». Зараз я працюю в сучасному багатопрофільному медичному центрі «Академічна

медична група АМG», що знаходиться на вулиці Генерала Чупринки, 62. Мені приємно перебувати в колі справжніх професіоналів, які мають багаторічний досвід. У нас потужна команда та сильний склад. Я постійно відвідую різні семінари, конгреси, майстер‑класи і конференції як в Україні, так і за її межами, слідкую за всіма новинками та винаходами у сфері б’ютііндустрії. Також створила свій YouTube канал, на якому ділюсь інформацією про косметологію та сучасні можливості естетичної медицини. У Вас доволі різноманітна діяльність. Чи є щось, що приносить найбільше задоволення? - Відверто кажучи, косметологія та естетична медицина - це своєрідне хобі, адже я насолоджуюся процесом, відчуваю себе скульптором, а в мені просинається бажання творити. Іноді забуваю про час на обід… (посміхається). Я дуже люблю свою роботу. Найбільшу радість відчуваю, коли мої

пацієнти щиро мені дякують, коли бачу їхні щасливі очі і вони задоволені результатом. Адже своїми діями я здійснюю їхню мрію: дещо змінити форму носа, підборіддя, покращити овал обличчя, додати об’єму вилицям або губам, надати ліфтингу, ліквідувати зморшки. Тетяно, люди, мабуть, дуже задоволені, що в одному лікарі знайшли і дерматолога, і косметолога? - Мабуть, Ви маєте рацію, адже часто колеги косметологи скеровують на консультацію пацієнтів як до дерматолога, тому що не можуть визначити причини тих чи інших висипань. Мені ж простіше, я встановлюю правильний діагноз одразу та запобігаю проблемі. Також успішно лікую вугрову хворобу, яка дошкуляє багатьом підліткам і не тільки. Намагаюся самостійно вести всіх пацієнтів: призначаю план терапії, домашній догляд та виконую лікувальні процедури. У своїй діяльності я поєдную не тільки дерматологію та косметологію, а ще й естетичну медицину (ін’єкції краси) та трихологію. Розкажіть, які послуги Ви надаєте клієнтам. - Окрім консультації дерматолога чи спеціаліста естетичної медицини, це послуги класичної косметології, трихології та ін’єкційної косметології, в яку входять базові процедури, такі як: ботулінотерапія, плазмотерапія, біоревіталізація, мезотерапія, контурна пластика обличчя та тіла. Наш медичний центр застосовує лише сертифіковані та якісні препарати. Серед такої кількості б’юті‑послуг із яких процедур Ви б радили розпочати? - З консультації лікаря, оскільки кожна людина індивідуальна, адже всі випадки різні і немає стандартної схеми. Мені як лікарю необхідно вислухати пацієнта, зрозуміти, що саме його турбує і що саме


19 він хоче поліпшити. Після цього я проводжу огляд та розповідаю про можливі методи покращення зовнішності, пропоную план корекції чи лікування, який ми реалізовуємо. Зазвичай складаю поетапний план, що стосується вікових змін на обличчі, та підбираю домашній догляд по типу шкіри. Усім відомо, що більшість клієнтів - це жінки. Чи зростає відсоток пацієнтів чоловіків? - Так, із кожним роком все більше до мене звертаються чоловіки. Я вважаю, це правильно, тому що і їм теж важливо доглядати за собою. Міфи і стереотипи поступово відходять у минуле. Які процедури популярні серед чоловіків? - Найпопулярнішими є ботулінотерапія ділянок чола та міжбрів’я, а також контурна пластика, яка розгладжує зморшки на обличчі та додає чітких ліній. Ці процедури дають можливість чоловікам одразу побачити ефект. Ви є прикладом жінки, яка зуміла досягти успіху. Кому завдячуєте у підкоренні таких вершин? - Насамперед своїм батькам. Адже вони підтримали у реалізації мрії, допомагали, вірили в мене. А ще з дитинства розвинули відчуття любові до ближнього, і воно стало рушійною силою діяльності. Вдячна своєму чоловікові за допомогу, розуміння та підтримку. А також професору Олегу Никоновичу Надашкевичу, який є наставником, прекрасним керівником понад 10 років. Саме він надихав, навчав та вірив у мене, за що я дуже вдячна. Професор, академік АНВО України О. Н. Надашкевич знаходиться в статусі «лікар-бренд», одночасно є ревматологом, дерматологом та інтерністом, а також засновником медичного центру «Академічна медична група AMG».

Зазвичай прийнято говорити, що шлях до успіху складний і тернистий. Чи був Ваш випадок саме таким? - Звичайно, труднощі існували, але, коли ти їх долаєш, то відкривається нове дихання. Мене зігрівають усмішки здорових пацієнтів. Тоді я бачу, що моя мрія досягнута і реалізована. Маю пораду: як би вам не було важко йти вперед, робіть маленькі кроки. Потрібно завжди змушувати себе просуватися далі, особливо у важкі часи. Не можна втрачати

інерцію. Якщо ви рухаєтеся, навіть зі швидкістю равлика, то неодмінно доберетеся до фінішу. Тому радійте кожному зробленому кроку. І не важливо, чого саме прагнете: кращого життя чи заповітної мрії – ви досягнете цього. Розкажіть, як Вам вдається поєднувати роботу і сім’ю та чим займаєтесь у вільний час. - Мені пощастило, бо чоловік дуже розуміючий і підтримує у багатогранній діяльності. Ми любимо подорожувати, відвідуємо красиві місця, як тільки з’являється можливість. Щодо хобі – захоплююся психологією, займаюся саморозвитком, читаю книги, веду активний спосіб життя та регулярно відвідую фітнес-клуб.

Які у Вас плани на майбутнє та чи будуєте Ви їх взагалі? - Плани я маю завжди. Це і особистий розвиток, і вдосконалення професійних навичок як лікаря для моїх улюблених пацієнтів, і продовження наукових досліджень. Головне – не зупинятися на досягнутому. У значній мірі мої плани поєднуються з планами нашої медичної групи. Цікаво отримати у Вас інформацію про роботу центру «Академічна медична група AMG». - Важливо, що багатопрофільний центр (www.acadmedgroup.com) працює за європейськими стандартами і є відкритим до інновацій. Завдяки високому професіоналізму наших фахівців у ділянках дерматології, ревматології, неврології, гастроентерології, УЗД ми маємо можливість проводити естетичні ін’єкційні маніпуляції не лише здоровим людям, але і пацієнтам перелічених вище спеціалістів. При деяких хворобах з допомогою філерів ліквідовуємо викликані недугами дефекти шкіри; ботулотоксин застосовується одночасно ревматологом та неврологом для лікування м’язових дистоній, синдрому Рейно, больового синдрому при остеоартрозі та ін. Можливість такої кооперації спеціалістів є унікальною і приносить надзвичайні результати. Про все детальніше шановний читач має можливість довідатися зі сторінок:  acadmedgroup  acadmedgroup  Тетяна Шмига Медичний центр «Академічна медична група AMG» вул. Генерала Чупринки, 62  (097) 009-44-44  www.acadmedgroup.com


Здорове і гарне волосся завжди було предметом захоплення. У одних жінок чудове волосся від природи, а у інших як підсумок правильного домашнього догляду. Але будь-якому волоссю потрібні додатковий догляд та зволоження. MFL детально проконсультує Вас щодо стану вашого волосся та подальшого вирішення його проблем.

БУТИ ЖІНКОЮ - ЦЕ ЦІЛЕ МИСТЕЦТВО І MFL SPA & BEAUTY SALON ЦЕ ТОЧНО ЗНАЄ!


22

ІНТЕРВ'Ю

МІЛА БАРАЄВА:

про бізнес і материнство Розмовляла: МАРТА ЛУКА

Міла Бараєва – бізнес-мама, власниця шоу-руму «One:One» та співзасновник «One:One Agency», а ще franchise «G.Bar» у Львові. Отож, відверто про початок успішних проектів, розподіл домашніх обов’язків та як витримати баланс між кар’єрою та сім’єю… Міло, зараз Вас сміливо можна назвати успішною business-woman. Із чого розпочалася ваша історія успіху? - Насправді мій шлях розпочався ще з університетських років: вступаючи до вузу, розуміла, що повинна здобути профільну освіту, спершу отримати досвід, працюючи на когось, щоб у перспективі мати змогу відкрити власну справу. Це скоріш за все було елементом виховання, адже батьки, більше тато, розгледіли підприємницьку жилку, спрямували мене на правильне навчання і дали розуміння певних потрібних моментів. Шлях до успіху завжди складний. Чи було так у вашому випадку? - Насправді це дуже суб’єктивно й залежить від того, з чим і з ким порівнювати. Звісно, що у мене траплялися дуже важкі періоди, моментами опускалися руки і виникали проблеми, інколи хотілося все кинути і закрити проекти. Інколи пролітала думка: а для чого я взагалі це розпочала? Було і навпаки: моменти щастя й злетів, яких виявилося все-таки більше. Як Ви справлялися з невдачами та де шукали натхнення? - Насправді натхнення, як на мене, всередині нас і потрібно знаходити драйвові тригери для себе. У моєму випадку це зміна картинки, тобто подорож – не обов’язково на тиждень на море, а на два дні у Карпати чи в інше місто у гості до друзів. Чи реально поєднувати роботу та материнство без допомоги няні? - Можливо, перших вісім з половиною місяців життя Макса це так і було. Він виявився занадто маленький для того, щоб залишитися з нянею. На мою думку, дитині в ідеалі перший рік потрібна мама якомога більше. І коли Максу виповнилося майже дев’ять місяців, ми взяли людину, яка була більше допоміжними руками для мене. І от віднедавна, останніх два-три місяці,

вона вже більше часу залишається з ним вдома, гуляє і є не лише супроводжуючою нянею. Така наша історія, було дуже складно, але реально. Чи допомагає чоловік із дитиною та домашніми справами та чи ви розподіляєте обов’язки? - З дитиною допомагає. Насправді я не можу сказати, що в нас п’ятдесят на п’ятдесят, ні, це зовсім не так, адже годую грудьми досі. Максу зараз рік і чотири місяці, тобто я вже майже півтора року є «їжею» для своєї дитини. (посміхається) А до того дев’ять місяців носила її в собі. Так чи інакше дитина завжди більше хоче маму. Але чоловік дуже мені допомагає, він завжди підстрахує, коли це потрібно. А ще він класно вміє з Максом проводити час. Щодо домашніх справ – це питання ми делегували помічниці, яка приходить двічі на тиждень. Тим не менше є багато домашніх обов`язків, на кшталт купити продукти, прибрати речі і таке інше. Але у нас це органічно розділилося між мною і чоловіком. Наприклад, сміття виносить він. За мною - вечеря, хоча ми не готуємо щодня, але доволі часто. Ще у нас є правило, що я все закладаю, до прикладу прання чи посуд у посудомийну машину, а Роман дістає. (посміхається) Ніхто не розписував жодних обов’язків. Просто робимо так, як нам комфортно. Чи позначається ваша відсутність на дитині? - У мене все дуже чітко розподілено. Так, я трудоголік. Так, я багато часу проводжу на роботі, але для мене дуже важливим є баланс, стараюся його дотримуватися і приділяти дитині багато часу. Вечір - це завжди час для Макса. Субота і неділя - це також його дні. А ще ми спимо з Максом в одному ліжку, ніколи не подорожуємо без нього. За ці майже півтора року не було жодної доби, жодного дня, щоб ми

кудись поїхали чи пішли самі. Він завжди з нами, тому моя відсутність поширюється тільки на робочі години з понеділка по п`ятницю, і це не катастрофічно. Дитина все-таки у пріоритеті. Яке ваше ставлення до працюючих мам? - У мене працює доволі багато дівчат, в яких є діти. І ми або наперед про все домовляємося, або ця працівниця має тих, хто готовий її підстрахувати. Все-таки зі сторони мами, яка працює, повинна бути насамперед чесність перед роботодавцем. Чи допомагає ведення особистого блогу в просуванні бізнесу? - Я б сказала, що це не стільки сприяє розкрутці, скільки допомагає отримати довіру до бренда. Тобто позиціоную себе як експерта, як людину, якій можна довіряти. Дуже дбаю про свою репутацію. І саме тому мені здається: люди апріорі люблять те, що я роблю, і довіряють мені. Саме це важливо. Хоч би що я створила, знаю: я буду мати конкретну кількість тих, кого зацікавить мій продукт. Чи були у Вас провальні проекти? - Чесно кажучи, ні, хоча такі ситуації є теж крутими кейсами. В мене траплялися провальні випадки у моїх проектах, але це факапи, які вчать нас життю і розвивають. Але щоб провалився весь проект, то ні, такого не було і дуже сподіваюся, що не буде. (посміхається) Як вдається правильно розподілити час? - Насправді я над цим працюю майже щодня, тому що таймменеджмент у моєму житті є невід`ємною частиною. Хочеться приділяти час не тільки всім проектам і сім’ї, а й собі теж, власному розвитку, зовнішності, здоров’ю тощо. Тому я намагаюся робити все дуже чітко і структуровано. Наразі випробовую


23 новий формат: живу за календарем Google. Робочий день розписаний майже до хвилин, тому неможливо ось так просто спіймати мене посеред робочого дня і сказати: «Поговорімо». Як вдається втримати успішність проектів? - Підприємницькою діяльністю я займаюся лише чотири роки. Так, я дуже круто розвиваюся, збільшую дохід, проте, напевно, щоб говорити про тримання на плаву, має минути десять років, п’ятнадцять, двадцять. Якщо через великий проміжок часу

намагаюся хоча б раз на місяць зробити перезавантаження на один-два дні. Тоді нічого не роблю, абстрагуюся, проводжу час вдома, можу навіть нікуди не виходити. Так, бувають дні, коли я втомилася фізично, емоційно, але глобальної втоми від всього, що відбувається, в мене не виникає. Як впливають на сім’ю кризові ситуації в роботі? - Ми з чоловіком працюємо разом. Іноді це складно, тому що ми дуже емоційні люди, надзвичайно темпераментні, з лідерськими

часто не до кінця розуміють, що таке підприємництво, скільки потрібно докладати зусиль, що далеко не завжди ти у виграші чи маєш прибуток, що ти не працюєш, коли хочеш, а робиш це 24/7, в тебе немає вихідних чи повноцінної відпустки, коли можна вимкнути телефон і не думати ні про що. Тому я би порадила більше зважувати, і, якщо все ж ви прийняли остаточне рішення, то ставте собі за мету стати справді освіченим у сфері розвитку бізнесу. Наполегливо раджу всім, хто хоче бути підприємцем, розвивати скіли

ми з вами зустрінемося і я ще буду успішною, тоді розкажу вам, як це вдалося. Наразі найголовніше – стежити за тенденціями, трендами, поколіннями, розробками і бути трендсеттерами, новаторами на ринку, робити першими і робити якісно. У вашому графіку є час на відпочинок? - Доволі складне запитання. Відпочивати, наприклад від роботи, так, я встигаю. Але загалом через те, що я молода мама, то здається, що для мене поняття відпочинку просто відсутнє на найближчі декілька років точно. А якщо серйозно, то

якостями і в робочих перемовинах можемо активно сперечатись. Але, як показує практика, такі кризові ситуації навпаки нас зближують і як партнерів по роботі, і як партнерів по житті. Ми акумулюємо всі зусилля, розподіляємо обов`язки, ухвалюємо рішення, діємо і наносимо удари кризі (сміється). Це нас об’єднує. Що порадите тим, хто хоче розпочати власний бізнес? - Чесно кажучи, я б дала їм пораду не поспішати. Мені, з одного боку, подобається підприємницький бум у нашій країні, а з іншого, просто шкода ті проекти, які не вистрілять ніколи. На жаль, люди

керівника в тій сфері, в якій хочете мати підприємство. І ще. Раджу обирати правильну маркетингову стратегію, адже маркетинг є дуже важливим інструментом. Я бачила багато класних продуктів, які не змогли вміло подати, і тому вони «не зайшли». Отож, у реаліях сьогодення це дуже важливо. Людей складно здивувати, на чому треба робити великий акцент. Думаю, якщо дотримуватися цих нехитрих порад, то все у матусь буде чудово і їхній бізнес процвітатиме.


24

ІНТЕРВ'Ю

ВІД БАНКРУТА ДО МІЛЬЙОНЕРА: 4 УРОКИ ВІД УСПІШНОГО УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСМЕНА Розмовляла: МАРТА ЛУКА

Бізнесмен Андрій Процько радить не зациклюватися на грошах. Якщо ви справді хочете стати успішним підприємцем, то для вас основним повинен бути такий пріоритет - ваш продукт та клієнти. Андрій стверджує, що створення великих підприємств є більш важливим, аніж накопичення багатства.

Перш ніж усвідомити цю істину, Андрію випав важкий шлях. У підлітковому віці іммігрував в Португалію, а у 18-річному долучився до стартапу, прибуток якого становив 1250€ за 7 днів, проте одного дня все втратив. Тому життя довелося розпочати заново: у 21 рік повернувся в Україну. Андрій двічі був змушений підніматися з колін, поки він не став одним із засновників компанії, яка знаходиться у Львівській області. Зараз він контролює більше 400 працівників. Андрій стверджує, що протягом свого життя він як підприємець засвоїв чотири основних уроки, якими ділиться з читачами журналу. 1. Не варто недооцінювати людей, спираючись на їхню зовнішність та мову. На початку своєї кар’єри Андрій відчував брак поваги в бізнесі через акцент. «Мене сприймали як молодого і дурного наївного хлопця» - пояснив підприємець.

Для того, щоб зупинити неприємні коментарі в свою сторону та добитися прихильності від постачальників і ділових партнерів із Польщі, Німеччини, Чехії, Італії, Великобританії, він багато працював. І це тривало до моменту, поки його почали поважати. Тому бізнесмен стверджує, що не можна недооцінювати людину через її зовнішність, манеру поведінки, акцент чи одяг. Сьогодні, коли Андрій розглядає кандидатуру для прийняття на роботу, він оцінює характер, життєву позицію, рівень кваліфікації та те, наскільки компанію влаштовує культурний потенціал. 2. Не бійтеся зазнавати невдач. Однією з перших у біографії Андрія стала дистриб’юторна компанія в Польщі (йому тоді було 22), проте її довелося продати. Тоді він приєднався до стартапу, жив на 3$ у день і збирав гроші для власного бізнесу, підпрацьовуючи в місцях громадського харчування.

Важка робота принесла свої плоди, і, коли Андрій побачив, що бізнес став успішним, в 2015 році продав його. Але через вкладення грошей у ризиковані підприємства, які мали справу з операціями з нерухомості, майже весь статок втратив. Через п’ять років після перебування в Україні Андрій повернувся до того, з чого колись починалися його думки про бізнес. Невдача не змусила відступити. Однак цього разу, щоб знову досягнути успіху, працювати довелося ще важче. Маючи приблизно 6000$, він запустив компанію з імпорту морепродуктів і експорту сухофруктів, побудувавши другий за величиною в цій галузі бізнес в Україні. 3. Підходьте до всього з точки зору клієнта. Саме він найкращий вчитель для підприємця. Бізнес, який випускає якісний продукт, може вирішити проблеми, стане неоціненним і завдяки рекомендаціям приведе нових замовників.


25

Вам як власнику бізнесу розумно буде мислити так, як і ваш клієнт: з якими проблемами він стикається? І як ви можете полегшити його життя? Андрій рекомендує підтримувати зворотний зв’язок, а не припускати, що ваше рішення може бути правильним. Вперше, коли він відвідав Німеччину, то дізнався про цінність довіри до потреб клієнтів. Одного разу йому потрібне було нове взуття. Андрій прийшов у магазин і побачив дві пари за ціною однієї. І хоча пропозиція не зацікавила, концепція маркетингу застрягла в голові як щось, що завжди привертає увагу покупців у Німеччині. Цей досвід сформував його підхід для постійного розвитку в бізнесі. 4. Фокусуйтеся на побудові бізнесу та забудьте про гроші і стратегію виходу. Процес успіху та невдач навчив Андрія не зациклюватися на коштах. «Коли я втратив гроші, то дізнався: для досягнення успіху потрібно зосередитися на наданні цінності клієнту, а не на тому, скільки грошей він може мені принести. Тепер я живу за цим принципом, і він добре служить як мені, так і моїм компаніям», - відзначає підприємець. Також Андрій вважає: брати капітал ззовні для побудови бізнесу може бути короткочасним рішенням. Адже це примушує підприємців зосереджувати увагу на стратегії виходу, а не на розвитку бізнесу. «В той час, як деякі компанії потребують венчурного капіталу, я надаю перевагу не мати справ з інвесторами, - говорить він. - Вважаю, що власники бізнесу і підприємці повинні сконцентруватися на створенні власного бізнесу, а не на стратегії виходу». Якщо ви тільки зосереджені на стратегії виходу, то можете забути, що маєте будувати свій бізнес. Якщо ж ви зосередитеся на створенні вашого бізнесу, результат може виявитись набагато кращим, ніж ви могли б собі уявити. Особиста історія Андрія Процька доводить: краще сконцентруватися на продукті та клієнтах, аніж на грошах, тому що створення компанії — це щось набагато більше, аніж накопичення багатства.


ІНТЕРВ'Ю

27

ОЛЕКСАНДР ГАНУЩИН прозвітував перед журналістами про четвертий рік роботи на посаді голови обласної ради Розмовляла: УЛЯНА ЛАВРИК

25 листопада відбувся звіт голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина про четвертий рік роботи ради VII скликання. За його словами, у фокусі роботи ради 2019 року були такі напрямки: розвиток інфраструктури, конкурс проектів місцевих ініціатив, програма підтримки співробітництва територіальних громад у Львівській області на 20192020 роки, зміни в галузі охорони здоров’я крізь призму реформування, боротьба за державну субвенцію на соціально-економічний розвиток, стратегія у сфері екології, Карпати у фокусі державної та міжнародної політики, транскордонне та міжнародне співробітництво, співпраця Львівщини та Луганщини, підтримка бійців АТО/ ООС, добровольців, встановлення пам’ятних знаків. Щодо розвитку інфраструктури, то цьогоріч у Державному дорожньому фонді було передбачено 729 млн грн на ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення (на 20% більше, ніж у 2018 році). «Відтак відремонтовано 315 км доріг на суму 707 млн грн, з них за рахунок коштів обласного бюджету: 283 млн грн для доріг загального користування місцевого значення; 60,3 млн грн доріг для комунальної власності у 88 населених пунктах області; 15 млн грн на заходи з безпеки дорожнього руху та 11,4 млн грн – для співфінансування проектів МТД. За рахунок коштів місцевих бюджетів у сумі 48 млн грн - для доріг загального користування місцевого значення та субвенції з Державного бюджету – 304 млн грн», – зазначив Олександр Ганущин. Достатньо результативною, за його словами, стала програма «Спортивний майданчик», на яку було скеровано 57 млн грн, з яких 25 млн грн - це обласний бюджет. Завдяки цьому в області облаштовано 88 спортивних майданчиків у 86 населених пунктах: із штучним покриттям – 28, із тренажерним обладнанням – 60. Також розпочато будівництво 10 мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту за рахунок субвенції з Державного бюджету в межах 12 млн грн. Окрім того, у 2019 році виділено 30 млн грн на будівництво 2 басейнів (м. Броди, с. Давидів) та розробляється ПКД на будівництво басейнів у м. Яворів та Ліцеї імені Героїв Крут. Як наголосив Олександр Ганущин, спільно з іншими органами місцевого самоврядування Львівщина вела боротьбу за державну субвенцію на соціальноекономічний розвиток, яку було заблоковано Урядом. «Дуже раді, бо маємо першу перемогу – Кабмін відпустив 2,1 млрд грн для місцевих громад», - розповів він. Щодо галузі охорони здоров’я, то впродовж року Львівська обласна рада своїми рішеннями перетворила 25 закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування на комунальні некомерційні підприємства. Також відбувалися підготовка до якісних змін обласних закладів охорони здоров’я вторинної та третинної ланки, реорганізація обласних комунальних закладів та визначення мережі лікарень інтенсивного лікування. В стратегії у сфері екології, за словами Олександра

Ганущина, було визначальним розширення природнозаповідного фонду. Відтак в області створено 14 нових територій та об’єктів ПЗФ площею 12,5 тис. га: 13 місцевого значення (пам’ятки природи «Сможанська», «Тухлянська» (Сколівський район), «Зубрицька» (Турківський район), «Східницька» (Дрогобицький район), «Солотвина» (Буське ДЛГП), «Розгірче» (Стрийське ДЛГП), «Заріччя» (Старосамбірське ДЛГП); парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Парк Короля Данила» (м. Судова Вишня), заказник «Двірцівський» (Сокальський район), ландшафтний заказник «Торфовище Білогорща» (Зимна Вода); дендропарки «Вязівський», «Під Гараєм» (Жовківський район), дендропарк «Екопарк студентський» (м. Дрогобич),Національний природний парк «Бойківщина». «Справжня наша гордість - Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр, що у Брюховичах. Тут працюють найсучасніші технології у лісовому розсадництві

– єдині в Україні, виробництво здатне продукувати до 15 млн саджанців у рік і відповідно - забезпечувати лісогосподарські підприємства області якісним насінням та садивним матеріалом для лісовідновлення», - зазначив Олександр Ганущин. Окремо голова облради зупинився на співпраці Львівщини та Луганщини в межах програми «Змінимо країну разом». У 2019 році спільно області реалізують 31 проект з обмінів: 15 – освітніх, 12 - культурних, 4 – медійних. Загальний бюджет становить 1,86 млн грн, у тому числі грант – 1,53 млн грн. Також він наголосив на важливості підтримки бійців АТО/ООС, добровольців, ветеранів, військових частин, сімей загиблих, встановлення пам’ятних знаків нашим захисникам. Завершуючи, Олександр Ганущин окреслив основні завдання на 2020 рік, серед яких - забезпечення стабільної роботи обласної ради до завершення ради VII скликання.


ЗИМОВІ СВЯТА ЗА МІСТОМ ГОЛЛІВУДСЬКИЙ ШИК У НОВОРІЧНУ НІЧ Пам'ятаєте ті радісні часи, коли найзаповітнішою мрією було перевтілитися у роль улюбленого кіногероя і прожити хоча би день як справжня зірка? У Новий рік душа бажає дива. Неймовірної пригоди, яка залишить теплу згадку на все життя. Цей час хочеться провести у місці, віддаленому від буденності, у справжній казці… ЯКА ВОНА — ІДЕАЛЬНА НОВОРІЧНА НІЧ? Мрії існують для того, щоб здійснюватись, а особливо — у новорічну ніч! Зустрічайте 2020 рік у «Фабриці мрій» Країни Едем, в одному із кращих курортів Європи Edem Resort Medical & SPA.

Червона доріжка, шик, витонченість, краса і популярність - це «Фабрика мрій» у зимовому Едемі. У новорічну ніч Ви опинитеся у Золотому столітті світових кіношедеврів — від голлівудських блокбастерів і європейської класики до добрих

старих вітчизняних комедій. Від Фелліні до Параджанова, від Джеймса Бонда до Проні Прокопівни. У цю ніч Edem Resort стане місцем, де зустрінуться найзнаменитіші і яскраві зірки світових кінофільмів. І Ви - одна з них! Неймовірні кінопригоди, яскраві образи, життя, сповнене пригод, — фільми оживають та розфарбовують нашу буденність. Новорічний вечір в Едемі трансформує атмосферу богеми кінематографії, запалить музикою та танцями. І, звісно ж, полонить Ваше серце зимовими краєвидами.


дізнайтеся про споконвічні українські звичаї та візьміть участь у майстер-класі по створенню дідуха. А ранок 7 січня розпочнеться зі святкового сніданку у ресторані під звуки білого роялю.

ВОДОХРЕЩА - ЯРМАРОК УКРАЇНСЬКИХ ТРАДИЦІЙ Проведіть Водохреща в автентичній атмосфері святкового ярмарку. Українське вбрання, національна кухня у сучасній інтерпретації, Йорданське традиційне купання та святкове освячення джерельної води. Саме тут Ви зможете відчути справжні українські традиції. У зимовому Едемі Ви знайдете чим зайнятись: катання на ковзанах та лижах, заповітне диво — подорож на повітряній кулі, зимовий пікнік з глінтвейном, подорож до Свірзького замку XV століття, дегустації, гастровечори під звуки роялю та екскурсії святковим Львовом. А ще зимові свята — це час для сімейного возз'єднання! Тому з 20 грудня по 20 січня Едем відкриває свої двері для наймолодших гостей, і в цей період для них діятиме спеціальна програма з аніматорами. БРОНЮВАННЯ:  (067) 314-65-12  EDEMRESORT.COM

Дрес-код вечора — це ваша креативність в образі улюбленого кіногероя. Камера, мотор — розпочинаємо Новий рік 2020! ТРАДИЦІЙНЕ РІЗДВО В ЕДЕМІ А після гучної новорічної вечірки настає час для сімейного затишку — адже різдвяні святкування уже близько. У найсвітліший день року важливо зібратися усією сім'єю та розділити миті щастя з найріднішими. У передріздвяну ніч, 6 січня, зберіться на традиційну святу вечерю у ресторані на воді. Пориньте у атмосферу різдвяного дійства,


30

D E N TA L A D V I C E

ЩО ТАКЕ ВІНІРИ? Вінір - це керамічна або композитна пластинка, яка фіксується на вестибулярну (губну) поверхню зуба. Таке ортопедичне лікування головним чином складається з заміщенням видимої частини зубної емалі керамічним замінником, який щільно прилягає до поверхні зуба і володіє оптичними, механічними та біологічними властивостями, що дуже схожі до природної емалі. Цей «замінник емалі» зараз наближує нас до досягнення цілей ортопедії замінити дефект твердих тканин зуба штучною емаллю. Наскільки сильно спилюються зуби? - Це малоінвазивна техніка препарування (спилення) зуба, а в деяких випадках і без препарування. Форма та розташування природних зубів можуть бути пов’язані з функціональними або естетичними проблемами. Так, з керамічними вінірами можна, наприклад, видозмінити ікло в другий різець, але для цього потрібно більше відпрепарувати зуб. Тому препарування залежить від поставлених цілей у лікуванні. Скільки часу займає процедура? - Для того, щоб приступити до лікування керамічними вінірами, потрібно продумати лікування та врахувати всі побажання пацієнта. Починаємо з 3D-діагностики, яка складається з прогнозування анатомічної форми, враховуючи функціональні проблеми (якщо вони є). Наступним етапом буде погодження форми та кольору майбутніх вінірів разом із пацієнтом. Етап підготовки може тривати від однієї до кількох годин, це залежить від індивідуального плану

лікування та кількості вінірів. Щоб пацієнт не ходив з обпиленими зубами, йому встановлюються тимчасові вініри з пластмаси на час очікування виготовлення постійних. Через 2-3 тижні (в залежності від кількості вінірів) завершальний етап - це фіксація. Чи керамічні вініри можуть відклеїтись? - Це залежить від техніки препарування зуба, лабораторного виготовлення та методики фіксації вініра, а також показання та протипоказання до встановлення. Якщо ці етапи будуть пройдені за всіма протоколами, то відклеювання спостерігатися не повинно. Які існують вініри та чим вони відрізняються? - Вініри бувають композитні та керамічні. Композитні можна виготовити прямим (у кріслі стоматолога з пломби в один візит) та непрямим (за допомогою зуботехнічної лабораторії) способами. Керамічні вініри виготовляються з різних видів кераміки, а саме: з полевошпатної кераміки (фарфор) і склокераміки IPS Emax, рідко коли з блоків діоксиду цирконію. Вони відрізняються між собою за міцністю та естетичними властивостями. Як довго тримаються вініри та як за ними доглядати? - Згідно з даними літератури віддалені результати встановлених вінірів - більше 30 років. Усе залежить від методик їх виготовлення, фіксації, а також від показів та протипоказів. Слідкувати за ними потрібно так само, як і за власними зубами (професійна та індивідуальна гігієна ротової порожнини). В моїй практиці віддалені результати - вже більше 10 років.

Чи варто встановлювати вініри, якщо зуби здорові, але їх форма чи колір не ідеальні? - Потрібно оцінити, наскільки форма чи колір не ідеальні, бо це може бути особиста думка або навіть естетичний комплекс пацієнта, а у реальності показів до встановлення немає. Якщо проблема все-таки існує, то знову ж потрібно враховувати причину поганої форми, яка могла виникнути з часом через патологію прикусу, а колір зубів змінився через незадовільну гігієну ротової порожнини або внаслідок шкідливих звичок. Тому прийняття рішення до виготовлення вінірів приймається індивідуально. Від чого залежить ціна? - Вартість залежить від професійного досвіду лікаря та зубного техніка, які використовують сучасні інноваційні технології та художнє бачення. Тому ціна якісного вініра не може бути дешевою. Я співпрацюю з однією із кращих зуботехнічних лабораторій -Yamamoto lab (Україна, Київ), а також з відомим зубним техніком у світі Джошуа Поланскі (USA, California).  (032) 271-21-82, 251-40-97  mm_clinic@ukr.net


31

Завідувач відділення естетичної стоматології в центрі стоматологічної імплантації та протезування ТзОВ «ММ»


32

S A N TA C L A U S Р Е К О М Е Н Д У Є

2020

РІК МЕТАЛЕВОГО БІЛОГО ЩУРА Найдобріші та найвеселіші гризуни у нас зустрічаються зазвичай лише у ролі казкових героїв! Тому ми вирішили, що цей Новий рік зустрінемо під гаслом �Паркленд – дорослі, як діти�. Щоб усі були максимально задоволені, пропонуємо два формати святкування на вибір: ARTLAND - багато простору та світла, майже безкінечні святкові столи та вишукана атмосфера. За настрій відповідатиме звичайний тернопільський хлопець,

але з надзвичайною енергетикою Остап Гладкий. Новорічну музичну програму забезпечить один з найкращих кавер‑гуртів міста. І як тут втриматися від такого спокусливого поєднання? RESTLAND - зустріне усіма кольорами веселки, просторими терасами та атмосферою справжньої шаленої новорічної вечірки! А все про вечірки у місті Львові знає наш ведучий Євгеній Бєлявський. Музичні замальовки лунатимуть з пластинок нашого резидента – DJ Dancer.

Прикрасить новорічну ніч виконавиця сучасних хітів - неперевершена Тетяна Ничай. Ми дуже переживали, щоб у таке свято ви не залишились голодними, тому тепер нам треба переконати нашого шеф-кухаря Руслана Сорочинського, що майже два кілограма їжі на особу буде цілком достатньо. Обирайте Park. Art of Rest для святкування Нового року і увесь 2020 точно буде казковим!

ВАРТІСТЬ ЗАПРОШЕННЯ: З 01.11

по 30.11 Зал ART – 2 800 грн Зал REST – 2 500 грн

З 01.12

по 30.12 Зал ART – 3 000 грн Зал REST – 2 700 грн

ДЕТАЛІ ЗА ТЕЛЕФОНОМ: 

Місце на терасі - 2

(067) 44-76-166

000 грн


34

I N T E R I O S T O RY - Д О С КО Н А Л І С Т Ь У КО Ж Н О М У Д О М І

ЧИ ВПЛИВАЄ ПРОФЕСІЯ ЛЮДИНИ НА ЇЇ БАЧЕННЯ ІДЕАЛЬНОГО ІНТЕР’ЄРУ? Текст: АНАСТАСІЯ ШКУРГАН

Чи задумувалися ви над тим, як облаштовують своє житло люди різних професій і чим вони керуються, коли замість білого кольору стін обирають яскравочервоний? Якщо поставити комусь запитання, яким є його бачення, то абсолютно не кожен готовий не те що розповісти про нього, але і намалювати в уяві оселю мрії. Тому хтось чекає грандіозних ідей від професіоналів своєї справи – дизайнерів, а інший – впевнено крокує до втілення в життя власного задуму. Чи впливає професія людини на її бачення ідеального дизайну інтер’єру? Ще й як. Отож, статистика замовників дизайну власного житла показала цікаві результати. До уваги взяли представників сфери ІТ, власників бізнесу, дипломатів та юристів і останню групу: керівники, лікарі, професори. То яким виявився результат? АЙТІШНИКИ з головою занурені у роботу над своїми проектами, вони живуть у власних дедлайнах, тому зазвичай питання творчості і дизайну все ж таки довіряють спеціалістам. Оскільки сфера ІТтехнологій невпинно розвивається, щоразу стає все більше замовників дизайну інтер’єру, які цілком покладаються на смак фахівця. Вони звикли до своєрідного проджект-менеджера, готові слухати та погоджуватися, а самі вносять лише деякі корективи або й зовсім не впливають на облаштування своєї домівки. Щодо ВЛАСНИКІВ БІЗНЕСУ, тут дещо цікавіше. Звичайно, всі намагаються стежити за останніми тенденціями, а отже обов’язково користуються послугами дизайнера. Але чи проектує ваше житло такий спеціаліст, якщо ви власник бізнесу? Питання неоднозначне. Оскільки власники бізнесу

звикли тримати все у своїх руках, вони чітко та сміливо заперечують і готові навіть сперечатися з дизайнером, що саме краще і чому ось у цьому куточку. Бо житло моє і мені краще знати, як тут зробити затишніше. ДИПЛОМАТИ ТА ЮРИСТИ. З цією категорією людей, можливо, і не варто було брати «дизайнераслухача». Насправді це цікава риса характеру. Спершу дипломати та юристи просять запропонувати щось цікаве та сучасне, хоча мають вже сформовану картинку свого помешкання. Але представники цих професій доволі чіткі та дипломатичні, тому не варто пропустити чогось, що вони могли не врахувати. Після того, як дизайнер старанно готується і показує своє бачення, дипломати та юристи зазвичай розуміють, що їх варіант таки був кращим, і починають спрямовувати у правильне русло. І так триває до останньої дрібнички. Насправді люди цих професій дуже чітко і вправно дизайнують свої домівки самостійно. І ще одна група - КЕРІВНИКИ, ЛІКАРІ, ПРОФЕСОРИ. Статистика показала дуже цікаву річ. Якщо вище ми згадували про тих, хто конкретно знає, чого хоче, а завдання дизайнера - влучити у ціль, то з цією категорією ситуація дещо інша. Тут люди зовсім не мають уявлення про кінцевий результат, а дизайнер потрібен для того, щоб він про все подбав і закохав їх саме у цей варіант. Тільки не перший і не п’ятий. І взагалі незрозуміло, чому він далі не чує, чого хоче замовник? Можливо, тут поєднати два стилі? Чи замість білих стін зробимо червоні? Чому саме і для чого маємо дотримуватися певних тенденцій? До чого тут тенденції? Це ж не виставка, а житло і «мені так добре».

Впізнали себе? Про творчих особистостей, таких як ХУДОЖНИКИ, МАРКЕТОЛОГИ, СТИЛІСТИ, ПСИХОЛОГИ І КУТЮР’Є, ми не говорили з однієї причини: такі люди знають, чого вони хочуть, і йдуть до цієї картинки. У кінцевому підсумку вона виявляється ще кращою, ніж була в уяві. Хоч би який дизайн ви обрали, консультанти Interio Story допоможуть втілити ваш задум. Ви можете прийти, описати житло своєї мрії та обрати для себе: - американські меблі; - меблі власного виробництва; - кухні; - передпокої; - дивани; - світло; - штори, шпалери; - італійські штукатурки. Разом із дизайнерами різних напрямків в Interio Story ви можете безкоштовно в уяві намалювати, як буде виглядати ваш ідеальний дім. А вони вам допоможуть втілити мрії у життя.

Салон «Шляхетні меблі» м. Львів, вул. Окружна, 77  (067) 22-67-700  info@slmebli.com.ua  Шляхетні меблі Салон Interio Story вул. Шевченка, 17  (067) 421-80-00  (067) 900-40-00  info@interiostory.com.ua  www.interiostory.com.ua


ЕТИКЕТ

35

ЕТИКЕТ – ПРАВИЛА ГРИ ПІД НАЗВОЮ «ЖИТТЯ»

Наталія АДАМЕНКО, експерт з етикету

Етикет. У найширшому значенні слова і поняття це сукупність норм і правил, які стосуються зовнішнього проявлення ставлення до людей, поведінки в суспільстві, у громадських місцях. Розвиток етикету нерозривно пов’язаний із розвитком людського суспільства в цілому. Більшість дослідників вважають, що він виник ще у древньому світі у вигляді певних табу, звичаїв, ритуалів, які існували ще у древніх племен. Розрізняють декілька видів етикету: - Придворний – строго встановлений порядок і форми спілкування при дворах монархів, у світському суспільстві країн із монархічною формою правління. - Військовий – сукупність прийнятих в певній армії правил, норм і манер поведінки військових у всіх сферах життя та діяльності. - Дипломатичний – правила поведінки дипломатів на прийомах, візитах, переговорах. - Цивільний – правила гри під назвою «життя».

У сфері суспільного життя відносно недавно виділили етикет службовий (діловий). Знання норм і правил, чим далі, тим більше має значення в житті людини. У діловому спілкуванні етикет можна вважати економічною категорією. Він не тільки робить гармонійними особисті відносини, а й допомагає досягти успіху в бізнесі. Дж. Рокфеллер стверджував: «Вміння спілкуватися з людьми – такий самий товар, який купляють за гроші, як не тільки цукор чи кава. І я готовий платити за це вміння більше, ніж за будь-який інший товар у цьому світі». Основні вимоги етикету – міжнародні, оскільки їх дотримуються практично всюди. В той же час у кожній країні можуть бути свої особливості, які залежать від історії, нації, релігії, традицій і звичаїв. Основи етикету достатньо прості: - Культура мови, основою для якої є не тільки граматична та стилістична сторона, а й відсутність вульгарних слів, нецензурної лексики, слів-паразитів. - Елементарна ввічливість – вміння вітатися, прощатися, використовувати певні слова і навички у поведінці, такт. - Пунктуальність – бажання робити все вчасно, при будь-яких обставинах стримувати своє слово. - Золоте правило: усміхайтесь. Ділова людина повинна вміти це робити з жорсткою верхньою губою, що демонструє її вихованість, проте дає можливість очима висловити справжні емоції. - Ставтеся до оточуючих так, як ви хотіли би, щоб ставилися до вас. - Вміння триматись у будь-яких ситуаціях і при цьому залишатися природним. - Усвідомлювати, що говориш, і вміти правильно виражати свої думки. - Повага до всіх, вміння не тільки слухати, а й чути. Вихованій людині слід пам’ятати, що вимог етикету потрібно дотримуватися навіть тоді, коли не дуже хочеться, незалежно від настрою чи психологічного стану.


36

БІЗНЕС

Соломія Островська, CEO Genesis Group

Фото: MARTAISASHASAKO


37

СЕРВІС ПЕРШОГО КЛАСУ В умовах насиченої конкуренції і швидких змін залишатися лідером у своїй галузі неймовірно складно. Бізнес вкладає величезні кошти в маркетинг, щоб ще голосніше заявити про свою компанію. Маркетинг – важливо, однак є універсальна стратегія - якісний клієнтський сервіс. Сервіс множить результати, досягнуті рекламою, маркетингом і продажами. В основі цього мультиплікативного ефекту - позитивне відношення до компанії, яке створюється в клієнтів завдяки якісному особистому обслуговуванню і мотивує їх рекомендувати компанію іншим людям. Не важливо, працюєте Ви в сфері B2B чи B2C, в моделі «CUSTOMER INTIMACY» чи «OPERATIONAL EXCELLENCE», сервіс – невід’ємна складова.

ВІДНОШЕННЯ В КОЛЕКТИВІ – ПРЯМО ПРОПОРЦІЙНЕ ВІДНОШЕННЮ ДО КЛІЄНТІВ

СТРУКТУРА СЕРВІСНОГО ПЛАНУ ТА СТАБІЛЬНІСТЬ

Робота над колективом – також складова сервісу. В компанії повинні бути створені такі умови, при яких кожен працівник відчуватиме себе цінним і вагомим. Відношення до працівника завжди транслюється на клієнтів. Гордість ваш найкращий помічник у цих зусиллях. Люди пишаються тим, що працюють на компанію, де топменеджмент постійно говорить про необхідність якісно обслуговувати клієнтів і підтверджує свої слова справою. Вони пишаються компанією, яка демонструє свою прихильність відмінному сервісу, навчаючи своїх співробітників і створюючи відповідну атмосферу, і доводить цю прихильність.

Для того, щоб якість сервісу постійно була на відповідному рівні, потрібно розробити та впровадити в компанії стандарти якості, яких мають дотримуватися всі працівники. Після впровадження слід періодично перевіряти, чи ці стандарти не порушуються та наскільки ваші клієнти задоволені обслуговуванням. Розробіть систему гарантій. Подумайте, що найголовніше для ваших клієнтів і як ви можете їм це дати. В залежності від бізнес-моделі компанії, цінності клієнтів варіюються.

OPERATIONAL EXCELLENCE

PRODUCT LEADERSHIP

СUSTOMER INTIMACY

• • •

• •

Надійний товар/послуга; Конкурентоздатна ціна; Оперативність.

Передовий підхід; Безперервна пропозиція нових рішень; Ринкова унікальність.

• •

Адаптація продукту/ послуги; Гнучкість; Довгострокова стратегія лояльності.

Важливо вибрати свій вектор і чітко йому слідувати, щоб у клієнтів виробилося відповідне сприйняття вашої компанії, щоб Ви відповідали потребам своєї аудиторії. Ну, і, звісно, сервіс – це емоція. Налаштуйте свій бізнес на отримання потрібної Вам емоції від ваших клієнтів.


38

PSYCHOLOGY

ЯК ЗАЛИШАТИСЯ ПРИВАБЛИВОЮ... Текст: МАРІЯ КАЛИНОВИЧ

У всі часи жінки звертали увагу на свій зовнішній вигляд, робили все для того, щоб підкреслити свої принади, шукали спосіб продовжити молодість, і хтось в цьому досягав значних успіхів. З полотен давніх майстрів на нас споглядають лиця середньовічних красунь, а в книжках постаті героїнь, їх зовнішні дані, поведінка та манери розписані в деталях на сотні сторінок. У наш час, опираючись на досвід поколінь і новітні технології, безкінечні тренінги та майстеркласи, жінкам набагато легше стало визначитися зі своїм стилем і підтримувати красу. Завдяки соціальним мережам кожна може відчути себе зіркою і проявитися наповну. Але чи достатньо цих зовнішніх маніпуляцій, щоб приваблювати увагу тих, заради кого всі ці клопоти? Чи у тій безкінечній метушні: брови, вії, нігті, волосся, масаж, - втрачаємо час для більш корисних та вагомих речей, які здатні виділити тебе з тисячі?.. Жінка здатна відчути себе привабливою ще з пелюшок... Коли щасливий погляд матері і міцні обійми батька дають необхідний енергетичний посил на все життя. Доглянутій дитині легше отримати схвальний погляд вчителя та однокласників. У привітної та усміхненої дівчини більше шансів на знайомство з хлопцем своєї мрії. Впевненій у власних діях матері легше стати авторитетом дітям. Акуратно вбраній літній пані швидше уступають місце. В кожному віці комунікація з соціумом відбувається через наш зовнішній вигляд і нехтувати цим не варто. Достатньо дотримуватися кількох дієвих порад і підтримувати себе у гарній формі, що стане стилем життя і насолодою. Коли ми дорослішаємо, то забуваємо про РЕЖИМ. Нам здається, що такі формальності лише для дітей. Ми нехтуємо сном, харчуванням, прогулянками на свіжому повітрі. І все вкладене роками батьками у здорове зростання дитини зводиться нанівець за короткий проміжок

часу. Ми випробовуємо своє тіло, виснажуємо ресурси, закладені генетикою, і прокидаємося після тридцяти з бажанням щось змінити вже і негайно. Але всі шкідливі звички, які накопичувалися роками, посміхаються такій небаченій зухвалості і перешкоджають позитивним змінам, до яких прагне людина. Потрібно навчитися розподіляти свій час так, щоб усі бажання не суперечили можливостям. Щоб ранок починався гарно, ніч повинна бути спокійна. Ще Софі Лорен, коли ділилася секретами своєї вроди, звертала увагу на те, що СОН здатен для жінки зробити більше, ніж

дорого і краще вгамувати свій апетит звичним прийомом їжі ввечері, навіть якщо це всього-на-всього склянка кефіру. І не перевантажувати шлунок на ніч, що призведе до важкого сну чи роздратування від безсоння. Твоє тіло після легкого голодування приємно здивує тебе зранку, а відчуття важкості не турбуватиме. ФІЗИЧНЕ НАВАНТАЖЕННЯ людини має відбуватися щодня. Піші прогулянки на свіжому повітрі чи легкий біг у парку додадуть пружності тілу, а здоровий рум’янець на обличчі з’явиться природним шляхом. Силових фізичних навантажень вистачає тричі на тиждень по 45 хвилин, щоб не було

«Для мене Краса є дивом з див. Це тільки поверхневі люди не можуть судити із зовнішності. Справжня таїна життя — це видиме, а не невидиме...» – Оскар Уайльд пластичні хірурги, і нехтувати ним не варто. Робота доробиться, фільм нікуди не зникне, книга дочитається, а нічні гуляння після опівночі завжди стають розчаруванням, звісно, якщо сон не вкрав чоловік твоєї мрії, з яким вирішила зустрічати світанок. Відчуй своє тіло і прислухайся до сигналів, які воно подає, і організм з вдячністю відреагує на твою турботу і п’ятдесят відсотків основного догляду за красою буде пророблено, поки ти спиш. Заготовлений звечора напій краси та здоров’я (вода, лимон, мед) зробить твій ранок приємним. ВОДА протягом дня додає енергії і відчуття наповнення. Пляшечка її з собою - це гарна звичка, яка в першу чергу буде турбуватися про здорову красу твоєї шкіри. Корисні і прості продукти не потребують якихось особливих секретів приготування, тому РАЦІОН ХАРЧУВАННЯ має відігравати хоч і важливу роль, але не головну. І якщо випав день, який у клопотах забрав час на їжу і ввечері ти хочеш надолужити все за «барським столом», то така ідея буде коштувати твоїм внутрішнім органам занадто

відчуття втоми і напруження. Цього справді достатньо, щоб бути завжди у гарній формі, але важливо пам’ятати, що кожне пропущене тренування повертає тебе назад і досягнути бажаного результату стає важче. Не варто витрачати час на перегляд чужих світлин з людьми в ідеальній фізичній формі, якими переповнений інстаграм, краще заповнити цей час працею над своїм тілом. Воно з вдячністю оцінить таку увагу, і вже зовсім скоро захоплені погляди оточуючих будуть спрямовані на впевнену в собі жінку. Останні світові тенденції не можуть не тішити жінок по всіх континентах, і пошуки власного СТИЛЮ стали цікавим квестом, спрямованим на прояв індивідуальності у всій красі. Шлях до природності та зручності був довгим і той факт, що жінка тепер може виглядати однаково привабливо на підборах і без них, додає сили та впевненості. В об’ємному светрі і міні-сукні. З яскравим мейком чи зовсім без нього. Кожна обирає те, що відповідає її настрою, бажанням і можливостям. Адже кожній жінці відоме відчуття


39

полегшеної посмішки на устах після дня на підборах... Тепер робота виконується швидше та ефективніше, а стиль одягу формується так, щоб за день можна було встигнути і на роботу, і на побачення без втрати часу на переодягання. Змінивши взуття чи додавши відповідний аксесуар, щоб виглядати доречно, можна перевтілитися без зайвих клопотів. СПІЛКУВАННЯ з друзями надихають. Спільні прийоми їжі чи швидка кава додають настрою на весь день і наповнюють свіжими емоціями. Обмін новинами, цікавими враженнями, новими захопленнями заряджає і надає стимулу долати всі життєві перешкоди. Але не страшно,

якщо з’явився день, який доведеться провести на самоті. Коли всі справи зроблені, а друзі чи кохана людина зайняті, - це чудовий шанс у тиші та спокої провести ЧАС З СОБОЮ. Найбільш важливе побачення людини з собою, яке проходить з користю і як лакмусовий папірець виявляє усі зміни в свідомості. Щоб бути цікавим оточенню, треба бути цікавим в першу чергу собі. Наповнюватися цікавою літературою, новими знаннями та навичками, відкривати країни і людей у них. Все не стоїть на місці і вміння бути в темі, вміло маневруючи в часових проміжках і приймаючи нове з зацікавленням, робить тебе істотою поза часом і дарує вічну молодість.

Пошуки щастя - даремна втрата моменту і душевних ресурсів. Щастя поруч і воно всередині нас, на це світло злітаються, як на вогонь, друзі, кохані, близькі і спалахує вогнище, яке зігріває всіх. Похмурий настрій чи депресія найкраще долається фізичними навантаженнями. Щоденна праця з собою, турбота про близьких, улюблена робота це не рутина, а життя, яке має свої обов’язки. Ми віддаємо та отримуємо. ЩАСТЯ - найкращий мейкап на нашому обличчі, який сигналізує про все хороше, що з нами трапилося і може трапитися з тим, хто забажає бути поруч...


40

FOR WOMEN

ЗАТИШНЕ ЧТИВО НА ЗИМОВІ ВЕЧОРИ Підготувала: НАТАЛЯ ПАВЛИШИН

Ви помічали, які по-особливому затишні зимові вечори? Коли нікуди не поспішаєш, а просто мрієш стишитися після метушливого дня і знайти час виключно для себе. Саме взимку ми налаштовані на вишукані аромати, витончені смаки і глибокі книги. Пропонуємо 5 книжок, які наповнять кожен ваш вечір позитивними емоціями. Якщо шукаєте глибину почуттів, марите зануренням у справжню філософію кохання і шукаєте щось дуже неординарне за стилем і наповненням - всядьтеся зручно, закутайтеся у м’який плед і насолоджуйтеся легендарним романом одного із топових письменників сучасності, який вже став класиком, чесько-французького віртуоза слова в поезії, прозі та драматургії Мілана Кундери «Нестерпна легкість буття». Ось лише один фрагмент, щоб ви змогли оцінити, наскільки актуальним і справді важливим є пошук сенсу свого життя, своїх взаємин, свого сприйняття коханої людини. «Якби кожна секунда нашого життя раз у раз повторювалась, ми були б прикуті до вічності, як Ісус до хреста. Таке навіть уявити собі — жахливо. У світі вічного повернення на кожному вчинку лежить невблаганний тягар відповідальності. Ось чому Ніцше називав думку вічного повернення найважчим тягарем». Зрештою, якщо захочете доповнити свої переживання ще й блискучою акторською грою когорти зірок, то перегляньте однойменну стрічку легенди кінорежисури Філіпа Кауфмана. «Кохана» — роман Тоні Моррісон досі перевидають і визнають шедевром, незважаючи на те, що він з’явився у світ понад 30 років тому. Цей твір авторка присвятила 60 мільйонам людей по всьому світу, які загинули від работоргівлі.

Декілька цитат із роману, які точно не залишать вас байдужими і стануть поштовхом, щоб зануритися на кілька вечорів у цю надзвичайну історію. «Твоя любов надто важка. Занадто важка? Любов або є, або її немає. Легка любов - це взагалі не любов». «Є самотність, яку можна заколисати. Руки схрещені на грудях, коліна підняті, і погойдуєшся, погойдуєшся - рух цей, на відміну від качки корабля, пом’якшує душу і заколисує. Воно виходить звідкись зсередини і огортає тебе щільно, як шкіра». «Реквієм для листопаду» Дзвінки Матіяш — книга, яку можна починати читати з будьякої сторінки. Про неї кажуть, що це «розлога медитація», яка об’єднала декілька історій. «До цієї книги треба звикнути — вона незвичайна і цим особлива. Перші декілька десятків сторінок я саме те й робив, що звикав до неї, до того світу, який вона для мене відкрила. Ця книга змушує думати про те, що ми, як правило, ігноруємо. Ігноруємо ненавмисно. Однак ті речі, події, люди тощо заслуговують на увагу. Цей твір підвищує чутливість до навколишнього світу», — такими думками діляться читачі про книгу. Посмакуйте глибиною думок письменниці, які, цілком ймовірно, допоможуть налаштуватися на особливий настрій. «Люди говорять про те, що розпоряджаються своїм часом, із такою впевненістю, ніби це справді так. Кажуть: у мене немає часу, коли не хочуть чогось робити й присвячувати цьому час. Люди

вділяють комусь час — час, відданий іншій людині, може виявитися найкращим подарунком. Дарувати свій час — це дарувати себе самого, це найінтимніший подарунок». «Ожинове вино» Джоанни Гарріс прочитаєте залпом. Коли засмакуєте перші рядки цієї історії, не зможете спинитися, доки не перегорнете останньої сторінки. Це історія про те, як наше минуле формує наше майбутнє і змінює нас самих. Це книга про боротьбу зі своїми страхами перед змінами і неприйняття теперішнього. Ловіть кілька глибоких думок. «Якщо чого хочеш по‑справжньому, рано чи пізно отримаєш». «Людям не завжди подобається, що за ними спостерігають, їхні риси позичають, їхні манери копіюють». «Мовчання у жовтні» - творіння одного з найпопулярніших данських письменників Єнса Крістіана Грендаля. Цей роман називають прозовим шедевром, який викликає бажання смакувати його шматочок за шматочком, розбирати на цитати і доповнювати ними особливі миті свого життя. І ще важливо знати, що цей роман про справжні емоції і те, як людина балансує на їх межі. Посмакуйте деякими думками «Мовчання у жовтні». «Майбутнє не має обрисів, воно настільки віддалене і невизначене, що єдине, про що ще можна думати, - це про те, куди поїдеш влітку на відпочинок». «Діти знають своїх батьків значно краще, ніж батьки знають своїх дітей».


42

FOR WOMEN

СУЧАСНА КРАСА. З ін’єкціями чи без?

Ще декілька років тому, щоб зберегти красу і молодість своєї шкіри, жінки робили ін’єкції різноманітними препаратами. Завдяки розвитку технологій сьогодні можна бути гарною і здоровою і при цьому не використовувати надмірну кількість ботоксу. Однією з найпоширеніших процедур є біоревіталізація - комплексна методика, що дозволяє відновити тонус, еластичність і колір, властиві молодій шкірі. Також це допомагає захистити її від вільних радикалів. Ефект від процедури

досягається не тільки за рахунок розгладження зморшок механічним способом, але також за рахунок запуску внутрішніх резервних механізмів. Біоревіталізацію можна починати робити з 21 року, коли зморшки в районі очей і навколо рота стають видимими. Завдяки цій методиці стимулюються регенеруючі процеси у шкірі, відбувається глибоке її зволоження, відновлюються тургор і еластичність, активізується мікроциркуляція. Набуває популярності процедура плазмотерапії.

Одним із найбільших плюсів є її максимальна безпечність! У процесі підшкірно вводять збагачену тромбоцитами плазму крові пацієнта. Чому не використовуємо готові препарати? Ми не економимо на продукції. А тромбоцити відповідають не тільки за кровотворення. Вони мають в собі фактори росту, завдяки яким старанно контролюють зростання і регенерацію молодих тканин. Цим варто скористатися! У косметології ін’єкції плазми застосовують з метою омолодження, лікування акне, випадіння волосся,


43

гіперпігментації шкіри. Також цю процедуру проводять як підтримуючу. Плазмотерапія для омолодження як метод профілактики вікових змін придатна, зокрема, для прихильників природності і натуральності, які проти введення штучних препаратів. Після процедури підвищується еластичність шкіри, вона позбавляється від землистого відтінку.

Найефективніший спосіб підтяжки обличчя без хірургічного втручання - RFліфтинг. Це унікальна методика

безопераційного омолодження шкіри за допомогою впливу електричної радіохвилі. В процесі глибокого нагрівання шкіри і підшкірного шару змінюється структура колагенових волокон. Це сприяє утворенню нових, молодих волокон колагену. Така процедура підсилює кровообіг шкіри, активуються обмінні процеси й дихання клітин, поліпшується життєзабезпечення шкіри, її колір. Ефект - миттєва підтяжка шкіри обличчя, шиї, у зоні декольте, а також тіла.

Переваги RF-ліфтингу: 1. Придатен для будь-якого віку і типів шкіри. 2. Процедура повністю контрольована. 3. Відбувається розгладження як шкіри, так і м’язової тканини.

4. Безболісність, тобто не потрібне застосування анестезії, під час процедури відчувається лише приємне тепло.

5. Не залишається синців, набряків. ПРОЦЕДУРА НЕ ВИМАГАЄ ПІДГОТОВЧОГО ТА РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ.

Лікар-косметолог, власниця салону «Soul of Beauty» Оксана Лопушанська щономера ділиться секретами догляду. Адже всі жінки дбають про свою зовнішність, а обличчя є візитівкою кожної.

м. Львів вул. Лепкого, 3  (097) 992-99-93


44

ФОТОЗВІТ

y a d h t r i b py

p a H

Нещодавно відбулося святкувння третьої річниці магазину NYX. Цей офіційний представник у Львові вже три роки тішить своїх клієнтів. На святкуванні власниця магазину Андріана Фещук максимально попіклувалася про постійних клієнтів та усіх бажаючих розділити це свято, адже відбувався безкоштовний МК топ-візажиста Львова Тетяни Заставної, а також було багато подарунків, пригощали солодощами та шампанським. ТЦ «King Cross», 1 поверх ТЦ «Victoria Gardens», 1 поверх  (097) 951-66-24


46

ФОТОЗВІТ

4-TH

BIRTHDAY PARTY


ФОТОЗВІТ

OPENING PARTY

47


Твій

Стрілець

49

ГОРОСКОП 2019 ОВЕН 21.3 — 20.4

ТЕЛЕЦЬ 21.4 — 20.5

БЛИЗНЮКИ 21.5 — 21.6

У грудні Овну варто заздалегідь подумати про подарунки для близьких людей. Відкладіть деяку суму, щоб потім не займати фінанси у колег і друзів. Мрії мають властивість збуватися – в цьому ви переконаєтесь у кінці місяця, особливо, коли отримаєте несподіваний прибуток і купите те, що вже давно придивилися в магазині.

У середині місяця Тельців можуть очікувати суцільна метушня і домашні клопоти. Вам доведеться робити те, що ви давно відкладали на потім. Добре, що ви сповнені оптимізму, інакше б «видихалися» вже на початку нелегкого шляху. Самотній Телець зав’яже роман з людиною, якою був захоплений до нестями. І це не просто флірт, а серйозні відносини, що ведуть до законного шлюбу або вінчання.

Близнюкам у грудні 2019 року будуть роздавати поради всі, кому не ліньки. Лізти в особисте життя й обговорювати вашу поведінку почнуть навіть сусіди. В робочій сфері у Близнюків буде чимало змін. На краще чи на гірше – вирішувати тільки їм. За кордоном запропонують роботу, тому вас чекає переїзд і нове місце проживання. Зате завдяки цьому ви зможете не тільки залагодити особисту сферу, але і зміцнити матеріальне становище.

РАК 22.6 — 22.7

ЛЕВ 23.7 — 22.8

ДІВА 23.8 — 22.9

Раку варто цього місяця зробити акцент на новому гардеробі і зовнішньому образі. Якщо злегка змінитесь, то внесете зміни в професійну й особисту сферу. Вам варто уважно поставитися до стану нервової системи. Через часті сварки, переживання і проблеми ймовірні перепади тиску, настрою і депресія. Але, спираючись на розуміння і любов близьких людей, можна подолати всі неприємності в найкоротші терміни.

Грудень – це прекрасний і врівноважений період для вас, коли можна просто насолоджуватися життям. Головне не пуститися в авантюри і не ризикувати, захоплюючись азартними іграми, бо саме такі спокуси переслідуватимуть вас на початку місяця. Не забувайте приділяти увагу близьким, що як ніколи потребують її саме від вас.

3-9 грудня представників даного знаку чекає неймовірний прилив енергії і позитиву. Ви так завзято візьметеся за справи, що ніхто вас не загальмує – ні рідні, ні побутові проблеми. У Діви є всі шанси на кар’єрне зростання, якщо вона не відмовиться від нової посади або довгострокового проекту. В любовній сфері назріває серйозний конфлікт з обранцем, якого можна уникнути, лише якщо проводити більше часу разом.

ТЕРЕЗИ 23.9 — 22.10

СКОРПІОН 23.10 — 21.11

СТРІЛЕЦЬ 22.11 — 21.12

Гороскоп на грудень 2019 року обіцяє Терезам теплий місяць, незважаючи на те, що за вікном мороз. Прекрасний настрій не зіпсує навіть фінансове становище, яке, на жаль, не на висоті. Зате в колективі Терези проявлять себе гідно, що обов’язково помітить і начальство. У тих, хто має власний бізнес, можуть з’явитися непримиренні конкуренти, але навіть цей момент не стане приводом для зневіри і занепаду сил, якщо поряд з вами близькі люди.

10-27 грудня Скорпіон відчує бадьорість духу і богатирське здоров’я. Тільки потрібно поводити себе обережніше з алкоголем або ж все може обернутися невтішно. У фінансовій сфері справи складаються досить добре, тому можна дозволити собі покупки, подарунки і капіталовкладення. Скорпіону варто до всіх нюансів у спілкуванні поставитися філософськи і не забувати, що життя любить підносити сюрпризи.

Грудень чудово підходить для відпустки, далеких поїздок і сімейного відпочинку, під час якого вас чекають нові, вигідні та цікаві знайомства. Також 13-19 грудня передбачаються незначні проблеми з фінансами, але впоратися з ними допоможуть близькі люди, тож не бійтеся просити допомоги, вам не відмовлять.

КОЗЕРІГ 22.12 — 19.01

ВОДОЛІЙ 20.01 — 19.02

РИБИ 20.02 — 20.03

Козерогам час вносити коригування в свою долю, причому самостійно. Тільки ви як ніхто зможете визначити, що потрібно, а що ні, тож не дозволяйте робити це комусь і керувати вами. Придивіться до тих, хто знаходиться у вашому ближньому оточенні, та задумайтеся, кому варто довіряти, а кому ні, бо в подальшому ці люди можуть вплинути на вашу кар’єру.

У грудні вам варто більше плисти за течією, ніж проти тих обставин, які з’являться в житті. Так чи інакше, ви знаходитесь у владі долі, тому не йдіть їй наперекір. Також грудень обіцяє Водолію швидке вирішення проблем, якщо він сам почне активно працювати, не помічаючи нюансів і рутини. Головне не вдаватися до смутку, інакше новорічні свята зустрінете з депресією.

Гороскоп на грудень рекомендує Рибам все-таки тримати себе в руках, щоб не витратити всі заощадження, які пізніше можна вкласти у власний бізнес. Не забувайте допомагати родичам, які цього потребують, адже пізніше добро повернеться до вас сторицею. Ретельно контролюйте свої дії, тому що будь-який неправильний крок може зашкодити вашій репутації.


Графік роботи садочка

з 8:30 до 19:00.

Приватний дитячий садок «БЕМБІ» - це місце щасливих дітей! Наша мета - допомогти Вам виховати здорову, радісну, відповідальну та щасливу особистість. Наша місія - зробити світ дитинства щасливим та цікавим! Дитячий садочок розташований за адресою вул. Залізнична, 7г

Групи в дитячому садочку:

Гурткова діяльність:

«Невгамовні» - вік дітей 1,5-3 роки.

- Підготовка до школи;

«Чомусики» - вік дітей 3-4,5 роки.

- Ментальна арифметика;

«Любознайки» - вік дітей 4,5-6 років.

- Lego Education;

В групах до 12 дітей, за кожною групою закріплений вихователь та помічник вихователя.

- Хореографія; - Заняття з логопедом; - Карате; - Майстер-класи з кулінарії.

Заняття: Харчування:

- Англійська мова; - Звукова культура мовлення; - Словникова робота; - Граматична правильність мовлення; - Зв’язне діалогічне і монологічне мовлення; - Логіка і математика; - Фізичне виховання; - Худ. ест. діяльність (малювання, аплікація, ліплення, конструювання)

Харчуватись корисно та смачно можливо! Нам це добре відомо на практиці. В дитячому садочку 4-разове харчування. В меню – м’ясо кролика, індички, куряче філе, свіжі овочі, фрукти, домашня випічка та ін. Всі продукти мають сертифікати якості, а їжа готується на власній кухні. За потреби для Вашої дитини можливе індивідуальне дієтичне харчування.

НАШІ ПЕРЕВАГИ: • Індивідуальний підхід до дітей;

• Медичний супровід дитини;

• Використання сучасних методик та програм навчання;

•​Оснащення приміщень та території за сучасними стандартами (кварцування, пультова охорона, дитячий ігровий комплекс та ін.).

• Всебічний гармонійний розвиток дитини: інтелектуальний, фізичний, психоемоційний; • Висококваліфікована команда спеціалістів; • Онлайн відеоспостереження;

Навіть найвибагливіші батьки будуть задоволені, адже у нас безпека, інновації, розвиток.

ВАРТІСТЬ ТА НАЯВНІСТЬ ВІЛЬНИХ МІСЦЬ ВИ МОЖЕТЕ ДІЗНАТИСЬ НА НАШОМУ САЙТІ BAMBI.LVIV.UA АБО ЗА ТЕЛЕФОНОМ (068) 145 30 34


Profile for Ria Ukraine

RIA Ukraine 11(34)  

RIA Ukraine 11(34)  

Advertisement