Page 1

05 (28) травень 2019

АННА ДЯКІВ:

«ПІЗНАЮ

СВІТ

КРІЗЬ ПРИЗМУ ВЕЛОПОДОРОЖЕЙ»


  


ЗАМОВЛЯЙТЕ ОНЛАЙН З БЕЗКОШТОВНОЮ ДОСТАВКОЮ ПО УКРАЇНІ


м. Львів, вул. І. Франка, 47 ТВК «Південний», ТЦ «Центральний», 2 поверх, магазин №20  (068) 469-07-06  Olyamak.official  Olyamak_official  olyamak.com


Т РА В Е Н Ь

12

20

ЦИФРИ ТА ФАКТИ З ОБКЛАДИНКИ 12 Анна Дяків

ІНТЕРВ'Ю 18 Михайло Лабковський 20 Тімур Мірошниченко 24 Артур Туманян 26 Поліна Мартинишин 28 Дмитро Харченко 30 Ірина Герчаківська

18

РІА-КИЇВ

FOR WOMEN

34 Фестиваль вуличної їжі

54 Творчі, талановиті та прогресивні by Karparation

38 Прогресивний мер Житомира

HEALTH & WELLNESS 46 Весна – саме час переглянути свій спосіб життя!

ГОРОСКОП


Салон краси

• Манікюр • Педикюр • Макіяж • Зачіска, укладка, плетіння • Корекція та фарбування брів • Послуга «Експрес»

Красуні, усім, хто використає промокод:

SweetNailRia*

гарантована знижка 10% До зустрічі! *Промокод потрібно сказати адміністратору при замовленні потрібної Вам послуги

м. Львів, вул. Коперника, 28а  (098) 200-28-28, (073) 200-28-28  sweet.nail.studio  Sweet Nail Studio


АНАСТАСІЯ ХРИЩУК Шеф-редактор

ВАЛЕРІЯ НОСКОВСЬКА Головний редактор

КОСТЯНТИН ІГНАТОВ Дизайн та верстка

УЛЯНА ІГНАТОВА Дизайн та верстка

ЖУРНАЛІСТИ ВАЛЕРІЯ НОСКОВСЬКА, МАРТА ЛУКА, ІРИНА КОТЕЛЬНИЦЬКА ФОТОГРАФ ЯРОСЛАВ МОНЧАК СТИЛІСТ НАТАЛІЯ НОВІЦЬКА НА ОБКЛАДИНЦІ АННА ДЯКІВ Одяг - Marta Wachholz Bicycle - Boomerang Boardshop Зачіска, макіяж - Genesis Esthetic Clinic РЕКЛАМНИЙ ВІДДІЛ МАКСИМ СТЕПАНОВ, МАРТА ЛУКА, ІРИНА КОТЕЛЬНИЦЬКА РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ ТЕЛ. (063) 933 - 20 - 05, (067) 869 - 80 - 45 RIA.UKRAINE.REKLAMA@GMAIL.COM АДРЕСА ДЛЯ ЛИСТУВАННЯ 79019, М. ЛЬВІВ, ВУЛ. ГАЗОВА, 17 Журнал «РІА-Україна» №05 (28) 2019 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ КВ №22413-12313Р від 24.11.2016

 RIA Ukraina,  riaukraineofficial www.ria-ukraine.com

Видавець «ФОП-Никифорець В.В.» ДРУК ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ» М. КИЇВ, ВУЛ. БОРИСПІЛЬСЬКА, 15 ТЕЛ. (067) 460 - 07 - 25 WWW.ARTPRINTSTUDIO.COM.UA НАКЛАД 7 000 ПРИМ. Редакція не завжди поділяє думки авторів публікацій. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець. У разі передруку статей чи їх цитування посилання на журнал «РІА-Україна» є обов'язковим. Сторінки, на яких не вказані рубрики, належать до рекламних.


Ц И Ф Р И ТА Ф А К Т И

42 177 000 В УКРАЇНІ ПРОЖИВАЄ 42 МІЛЬЙОНИ 177 ТИСЯЧ ОСІБ. Відповідні дані опублікував Держстат. За 2018 рік чисельність населення зменшилася на 208,8 тисяч осіб. «Залишається суттєвим перевищення кількості померлих над кількістю живонароджених: на 100 померлих – 58 живонароджених», – повідомляють у Держстаті.

50 000

50 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ – така сума отримана за проведену екскурсію по Києву Віталієм Кличком: гроші спрямовуватимуться на благодійність. Це був його лот на благодійному вечорі Всесвітньої боксерської ради (WBC) у США. Такий аукціон проводять щороку. Вилучені гроші передадуть на підтримку і реабілітацію спортсменів в усьому світі.

2020

Перші частоти 5G в Україні ПЛАНУЮТЬ ПРОДАТИ У 2020 РОЦІ. Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації, має намір провести перший 5G-тендер в Україні у 2020 році, пише «Ліга» з посиланням на міністра інфраструктури України Володимира Омеляна. Україна у 2019 році почне тестувати технологію зв’язку 5G на одній із трас міжнародного значення.

10

RIA UKRAINE

Українська письменниця Леся Мельничук ОТРИМАЛА ЗОЛОТУ МЕДАЛЬ ЗА КНИГУ «ГОЛОДОМОР: ПРИГЛУШЕНІ ГОЛОСИ ГОЛОДНИХ ДІТЕЙ» на міжнародній премії Independent Publisher Book Award 2018 (IPPY Awards). Про це повідомили в Українському інституті Америки. Книга розповідає історії 40 людей, які пережили Голодомор 1932-1933 років в Україні та емігрували до Західної Австралії.

FACEBOOK МОЖЕ ПЛАТИТИ ЮЗЕРАМ ЗА ПЕРЕГЛЯД РЕКЛАМИ власною криптовалютою. Розглядається можливість оплати своїм користувачам за перегляд реклами, взаємодію з контентом або покупки через соцмережу. Перерахунок грошей буде здійснюватися за допомогою власної криптовалюти соцмережі. Проект криптовалюти Facebook має назву Project Libra, у компанії працюють над ним уже близько року.

7 500 NASA створило найбільш деталізоване зображення Всесвіту. Для цього з’єднали усі знімки телескопа Hubble за 16 років, повідомляють в агентстві. Під час створення фото у NASA З’ЄДНАЛИ МАЙЖЕ 7,5 ТИСЯЧ ОКРЕМИХ СВІТЛИН. Усього на знімку зображено 265 000 галактик, вік яких сягає 500 мільйонів років після Великого вибуху. За даними вчених, це зображення не можна перевершити, поки із Землі не запустять потужніші телескопи.

25,46

Згідно з дослідженням інтерес глядачів усього світу до першої серії останнього сезону «ГРИ ПРЕСТОЛІВ» ОЦІНИЛИ В 25,46 ОДИНИЦІ. Далі йде рейтинг першої серії сьомого сезону – 24, 74 одиниці. Найбільше першу серію дивилися у Сполучених Штатах, Великій Британії та Франції. Світовий попит на першу серію восьмого сезону «Гри престолів» перевищив попит на прем’єру будь-якого іншого телевізійного шоу, пише Deadline.


З ОБКЛАДИНКИ

АННА ДЯКІВ:

«Пізнаю світ крізь призму велоподорожей» Автор: Марта Лука Фото: Ярослав Мончак Bicycle: Boomerang Boardshop 12

RIA UKRAINE


У неї динамічне життя, сповнене безлічі крутих поворотів та цікавих сюжетів, стрімких злетів та досягнень. Вона успішна бізнес-леді, яку покорили велоподорожі та стали її натхненням та пристрастю. Власниця та засновниця клінік «Mediostar» відверто розповідає про поїздки, які змінили життя, мотивацію працівників та власну формулу успіху. Читайте далі….

Нещодавно в одній книзі я прочитала цікаву аксіому про те, що зазвичай наш розум сприймає проблему як задачу, котру необхідно вирішити. Анно, як налаштовані Ви: у Вас проблеми чи завдання? - Я вважаю, що у будь-якому бізнесі є як задачі, так і проблеми. Тому що ці поняття схожі, проте сприймаються дещо по-різному. Зізнаюся щиро: я вирішую проблему по мірі її надходження, не вигадуючи її заздалегідь. Часом, коли ми намагаємося вирішити чергову проблему, несвідомо створюємо ще одну. Автоматично задача перетворюється у проблему наступного рівня. На мою думку, це і є основою для розвитку. Саме за рахунок вирішення складних питань ефективні люди стають сильнішими та впевненішими. Тому проблеми інколи нас загартовують! Є певні задачі, які присутні у бізнесі завжди, до прикладу, якісне обслуговування клієнтів. Тому в цьому році я продала більшість наших апаратів, тобто майже повністю оновила парк лазерного обладнання. Вчасні технічні огляди обов’язкові, та тільки перші два-три роки, потім устаткування потрібно змінювати. Я чесна перед клієнтом, у мене є свої ідеалістичні погляди на бізнес, не уявляю, як можна когось обдурити. Дякуючи моїй бабусі, яка виховувала мене духовною та щирою людиною, живу й керуюся певними принципами, яким не зраджу. Минулого року Ви відкрили клініку в Києві, яка вже відсвяткувала свої перші здобутки, про які охоче прочитають наші читачі... - Клініка «Mediostar» в Києві - проект, який відображає мене! Цей бізнес - у більшій мірі моє задоволення! Така вже у мене натура: люблю, щоб усе було вишуканим та приносило естетичну насолоду. Так склалося, що я живу на два міста, але більшість часу проводжу в столиці, тому завжди було бажання створити клініку лазерних технологій у Києві, яка б стала взірцем для колег і якісним осередком обслуговування наших гостей! Я тішуся, що клієнти, які вперше переступають поріг «Mediostar», йдучи до кабінету лікаря, завзято роблять selfie, викладають stories, тобто під справжнім враженням від інтер’єру та атмосфери клініки. Для мене це і є задоволення, підтвердження, що я на вірному шляху, що роблю все так, як хотіла, якби обслуговували мене. Понад рік я працювала над проектом, вклала туди багато зусиль, щоб отримати результат у вигляді захоплення відвідувачів! «Mediostar» - клініка, де спеціалісти працюють із моменту заснування, здобувають досягнення не лише для себе, а й для міста. Як мотивуєте своїх працівників? - Кожен лікар на базі клініки може займатися власним дослідженням. Якщо у нас є клієнт і він стикнувся з питанням, яке ми не можемо вирішити, ми пропонуємо абсолютно безкоштовно обслуговуватись із метою

дослідження його проблеми. Зовсім нещодавно ми винайшли лазерне стимулювання росту волосся і перші стали активно застосовувати в роботі, я вважаю, це гордість для України. Приблизно два роки тому ми обрали близько п’ятдесяти пацієнтів з метою дослідження цього напрямку. Я тішуся прекрасними результатами, адже на сьогоднішній день проблема алопеції стає однією з найбільш поширених. До того моменту, коли ми випадково натрапили на цей метод, у випадку випадіння волосся допомагали тільки його пересадка або різні стимулюючі ін’єкції, які або були надто вартісними, або не завжди давали бажаний результат. Процедура лазерного стимулювання ResurHair безболісна та короткотривала - лазер пробиває мікроканали, стимулює волосяний фолікул, із якого виростає волосся. На даний час ми активно працюємо над цим методом разом з лідируючою країною в медицині – Ізраїлем. У нас є бажання залишати після себе соціальний слід у житті, ми активно навчаємося, розвиваємось, що дає свої результати для клініки загалом. Я абсолютно безкоштовно використовую ресурс лазерів з метою досягнень нових винаходів, які, можливо, пізніше увійдуть в історію медицини. Нещодавно одному з лікарів «Mediostar» надали статус члена американської Асоціації лазерної медицини та хірургії (ASLMS). Це наша спільна гордість. Ви надихаєте й стимулюєте інших. А хто чи що надихає Вас? - Я чекала на це питання… (посміхається) Готуйтесь, я розповім багато… Увесь вільний час присвячую велосипедним подорожам. Це просто і водночас захоплююче… Досі пригадую, як пахне будь-яка країна, яку я проїхала на велосипеді. Велоподорож - це більше, ніж звичайна подорож, адже докладається багато зусиль для того, щоб побачити краєвиди, які не підвладні звичайній автівці. Такі поїздки захоплюють, затягують і, якщо ти спробував один раз, відмовитися надалі стане складно. Перша моя подорож велосипедом відбулася через відому паломницьку дорогу в Іспанії El Camino de Santiago (шлях святого Якова). Люди ідуть пішки місяцями, я проїхала велосипедом з Pamplona до Santiago de Compostela приблизно за 10 днів. Ця подорож згадується найчастіше тому, що вона сповнена найкрутіших вражень. Запам’яталися моменти, коли ми ночували в монастирях, автентичних альберге, які залишили найприємніші враження в моїй пам’яті. Кожного дня шлях розпочинався приблизно о 6-й ранку, з запахом іспанських круасанів, ми проїжджали близько 100 кілометрів доріг. Саме на цьому шляху я отримала травму, яка поставила під загрозу мою подорож, але бажання доїхати до Santiago було настільки сильним, що зі швами на тілі ще подолала близько трьохсот кілометрів, відмовившись від будьякої допомоги. Цей випадок мене загартував і саме тоді зрозуміла: відтепер я велосипедозалежна. RIA UKRAINE

13


14

RIA UKRAINE


Анно, чи Ви підраховували, скільки кілометрів проїжджаєте щороку? - Так, минулого року я проїхала близько трьох тисяч кілометрів на велосипеді по Україні та через три країни. Італія - регіон Тоскана, де ми селилися на ночівлю у віллах, яким понад 300 років! Тамтешній ландшафт - це рай для велосипедистів, саме тут є таке поняття, як дизайнер полів. Їх засівають різнокольоровими рослинами для того, щоб вони виглядали ефектно на знімках! Нормандія і Бретань - батьківщина устриць, вздовж велосипедного шляху були розміщені ферми мушель, для поціновувачів цих морепродуктів - просто Рай! Найзахоплюючим у Нормандії було скалисте містофортеця, відоме на весь світ - Мон-Сен-Мішель, особливо, коли море відходить до полудня, тут можна гуляти по піску, спостерігаючи цю велич із неймовірно красивих ракурсів. Третя країна, яку я проїхала у 2018 році, - це Норвегія регіон фіордів, де стався курйозний випадок: авіакомпанія загубила мій багаж ще в аеропорту Фінляндії. Скажу відверто: я ще ніколи так не раділа надписам SALE, як цьому надпису в Норвегії… (сміється). Весь велосипедний одяг довелося купувати заново! А Норвегія – країна, де в липні вдень може бути +30, а під вечір -5! Через кілька днів компанія авіаперевізника доставила багаж абсолютно безкоштовно за 200 кілометрів від аеропорту Берген, тому інколи замислююсь, які ж все-таки враження мене здивували: залишитися без одягу чи відомі на весь світ фіорди! Цьогоріч я встигла проїхати на велосипеді Каппадокію і насолодитися найромантичнішим регіоном Туреччини! Побачила дивовижне дійство - понад 200 повітряних куль щодня піднімаються у небо над фантастичним скельним пейзажем. Зараз я замислююся вирушити велосипедом із Києва до Львова, надіюся, найближчим часом реалізую свою маленьку мрію. У більшості за велопоїздки я вдячна своїм друзям, які організували компанію Velovuyki. Чим Вас привабили саме такі поїздки? - Я обожнюю їзду на велосипеді. Мені подобається споглядати живі краєвиди та відчувати їх запах. Я з гордістю можу сказати, що була в Голландії і бачила її. Тому що, окрім туристичного Амстердаму, проїхала багато тюльпанових полів, сіл, а також відомі міста - Гаага та Роттердам. Цікавим фактом в цій поїздці було те, що ми жили в плавучому готелі, який плив у наступну нашу точку велодня! В 2017 році я проїхала на велосипеді більшу частину Кіпру. На моє здивування, виявляється, це далеко не пляжний регіон, а гірський острів. Гори подекуди як у наших Карпатах з мінусовою температурою вночі. Часто пригадую Сванетію, неймовірно красивий регіон Грузії. Цей тур виявився складним, адже в більшості поїздки були вгору через повне бездоріжжя, але останніх два дні, близько 140 км, ми спускалися вниз! Це найяскравіші емоції! Гори, які ховаються у хмарах, водоспади, льодовики, всі перераховані моменти додали

незабутніх вражень! Я щаслива, що побачила історію віддалених місць, де не прокладаються туристичні маршрути. Пізнаю кожну країну без масок, без кліше чи вигаданих гідом легенд та нав’язаних ним локацій. Ці подорожі дають колосальну кількість знань, розкривають погляд на світ і дозволяють пізнавати досі незнане. Окрім велоспорту, чим ще займається Анна Дяків? - Я проста людина, яка насолоджується життям. Інколи сплавляюся на сапах по Дніпру. У всьому іншому я живу, як і кожна здорова людина: бізнес, сім’я, відпочинок. Часом здається, що в мене настільки загартована сила волі, що мені не потрібно якось реабілітуватися після тієї чи іншої проблеми. Я людина творча, але не настільки, щоб чекати натхнення. Що Вам необхідно для щастя, для внутрішнього балансу? - Тільки здоров’я. Я його дуже ціную, адже на даний час аномальні проблеми суспільства пов’язані саме з ним. Вважаю, що це найбільше щастя. Звучить дещо банально, але дійсно є найціннішим. У мене власна формула успіху: здоров’я рівноцінно заробітку грошей. Якщо ми здорові, в нас є настрій, ми мріємо, ми маємо сили щось робити, творити та надихати інших, залишаючи соціальний слід після себе.

RIA UKRAINE

15


nail studio TASTE YOUR BEAUTY, OPEN YOUR HEART LSENKLER STUDIO Ми не гонимось за трендами і не створюємо їх, адже трендом є кожна з наших клієнток, кожна дивовижна, особлива та неповторна по-своєму. Краса - це не лише гарний манікюр та яскравий макіяж, краса - це також здоров'я та хороший настрій. Про наших клієнтів ми дбаємо з відповідальністю, створюючи стерильні та комфортні умови для надання послуг, де працюють лише кваліфіковані майстри. Кажуть, красива жінка - це та, у якої очі наповнені щастям... Щасливі очі наших клієнток - це найголовніша мета, це те, заради чого ми працюємо.

ТЦ «АШАН», пр. Чорновола, 16і (097) 42-36-177, (096) 99-25-158  lsenkler_nail_studio  LSenkler_Nail_studio


ІНТЕРВ'Ю

О Л : Й Й А Х И К И Ь М С В О К Б ЛА ш ь л і б й а н а н і д і в о п д і в я н н а т и п і хвилююч

Автор: Марта Лука

Психолог-практик зі стажем у понад 35 років, останні 20 з яких ще й теле- і радіоведучий. Його лекції більше схожі на публічні консультації. Він автор власних нестандартних методик, розпочинав свою кар’єру як шкільний учитель, а сьогодні його книги читають у всьому світі. Як ваша віра в себе впливає на життя? Чому самооцінка відіграє таку важливу роль? Відповіді на найбільш хвилюючі питання читайте далі…

 labkovskiyofficial.ukraine

18

RIA UKRAINE

Ч

ОМУ ВАЖЛИВА САМООЦІНКА?

- Від цього залежить усе: кар’єрний та особистий успіх, кількість грошей та якість життя. Ми часто потрапляємо у пастку, наївно думаємо, що за самооцінкою потрібно, щоб було щось «реальне» - конкретні досягнення, відповідність загальноприйнятим канонам краси чи певні показники успішності. Насправді це все дурня: не впевнені у собі люди бувають чемпіонами світу й лауреатами премій, залишаючись при цьому залежними від думки оточуючих, вони регулярно потребують оцінок. А от впевненому в собі абсолютно не важливо, які у нього регалії і грамоти, – він порівнює себе лише з собою, а успіх для таких – лише те, що важливо для них, а не те, що диктує суспільство.

У

ЧОМУ КРАСА ЖІНКИ: ПОГЛЯД ЧОЛОВІКАПСИХОЛОГА?

- Ваша зовнішність – це виключно ваше відношення. Коли ви любите себе, такий козир б’є все. Це набагато важливіше, ніж бути ідеально красивою. А ще подумайте: ви коли-небудь любили когось за вроду? Чи люблять батьки своїх дітей за правильні риси обличчя? До себе варто ставитися так само: любити за те, що це ви!


Я

К ЗНАЙТИ СЕБЕ У ПРОФЕСІЇ?

- Для того, щоб зрозуміти свої бажання, потрібно ними жити, постійно запитуючи себе, чого хочеться в певний момент. Тобто елементарно – не їсти яєчню на сніданок, а поцікавитися: чого я хочу? Їжа та одяг – нижчі сфери, а робота – більш висока. Тобто спершу необхідно розуміти свої бажання на побутовому рівні, а потім переходити на наступні.

Х

ТО БІЛЬШ СТРЕСОСТІЙКИЙ: ЧОЛОВІКИ ЧИ ЖІНКИ?

- У всіх країнах відбуваються кризи. Коли це трапляється, жінки зазвичай більш стресостійкі, ніж чоловіки. Що робить представниця прекрасної статі, коли втрачає роботу? Йде на курси підвищення кваліфікації, змінює сферу діяльності, вона навіть згідна мити підлоги. Чоловіки до такого не готові, вони найчастіше зриваються в запій.

Щ

О ЗАВАЖАЄ СТАТИ БАГАТИМ?

- Більшість із вас, я переконаний, думає, що цьому перешкоджає насамперед походження не з заможної родини. Часто стикаюся з переконанням: досягти фінансового благополуччя заважає відсутність блату та хороших зв’язків. Два переконання хибні. Прямої залежності між щастям і грошима немає. Вона виникає у випадку серйозних проблем зі здоров’ям. Все решта – стан психіки. Здоровим людям потрібно стільки грошей, скільки можна проїсти. Статистика свідчить, що саме бідняки стають багачами. У пострадянських країнах немає так званих Old Money бізнесменів, яким все перейшло в спадок. Тобто ті багаті, яких ми бачимо сьогодні, - це люди родом з СРСР, такі ж, як і ті, хто не надто забезпечений. Стартові умови були рівні, але одні «вистрелили», а інші ні. Люди з психологією бідняка відкладають своє життя на потім, вони мріють, що колинебудь настане щасливе й забезпечене життя. Гроші не люблять страхів. Гроші люблять безстрашних.

Життя не гонка… Сенс не в тому, щоб встигнути якомога більше. Задоволення від гонки ніхто не отримує. Обсяг інформації і швидкість пересування не критерії щастя. Здорові люди живуть тим, що відбувається сьогодні. Їх увага і почуття зосереджені на даному моменті. Невротики натомість ганяють у голові пусті діалоги. Вчіться жити тут і зараз! RIA UKRAINE

19


ІНТЕРВ'Ю

ТІМУР МІРОШНИЧЕНКО: «Мені, мабуть, пощастило, що я опинився у правильний час у правильному місці» Автори: Ірина Котельницька, Карина Котюк

Він незмінний ведучий пісенного конкурсу Євробачення, український коментатор, у якого майже 15 років досвіду на телебаченні. Ексклюзивно для журналу «РІА-Україна» популярний Тімур Мірошниченко поділився історією свого успіху та закусіллям національного відбору Євробачення-2019. Сьогодні Ви один із найвідоміших ведучих країни. Чому власне така сфера, можливо, це була мрія дитинства? - Насправді я ніколи не марив журналістикою. Мабуть, перша осмислена професія, яку хотілось опанувати, - з ремонту світлофорів. Якось дивно: в той час, коли всі хотіли стати космонавтами, я мріяв про інший фах. Я собі зараз відповідаю на питання: «Чому так?». Тому що мені малому мама читала книжку про улюбленого дитячого персонажа Дядю Стьопу, де був епізод із горобцем, якого він витягнув із світлофора, відновивши рух, і мені це так припало до душі. Звісно ж, далі я думав і про футбол, і десь моментами задумувався про журналістику. Але чомусь, коли підріс, мені спало на думку: а чому не спробувати себе у психології? Тому я вступив на цю спеціальність у Національний авіаційний університет. Але все ж моя професія сама мене знайшла.

20

RIA UKRAINE

Як будувалася ваша кар’єра? Це була удача чи все ж таки самі собі проклали такий нелегкий шлях? - Мені, мабуть, пощастило, що я опинився у правильний час у правильному місці. Тому що в принципі веденням різноманітних заходів займався ще зі шкільних років. Участь у концертах, КВК - згодом усе це переросло в університетську «двіжуху». І от на другому курсі навчання ми святкували 70-річчя нашого навчального закладу, а режисером заходу був мій перший начальник на телебаченні. Тобто, коли ми місяць готувалися до цього концерту, де величезна кількість репетицій, постійні виїзди на канал, режисер помітив, наскільки я віддаюся цій справі. І вже на After Party запитав, чи не хотів би спробувати себе на телебаченні. Звісно ж, моя відповідь була очевидною. Минув рік, він мені зателефонував та запросив на кастинг, або ще це називають проба, або «тракти»,

телевізійною мовою. Але на той час на 3 курсі я став капітаном нашої команди КВК, і співпала дата першого ефіру на каналі з датою проведення півфіналу. Звісно, нікого підвести не міг, тож довелося попросити перенести перший ефір на телебаченні, але це таке нахабство з мого боку (сміється). Тим не менше ситуативна відповідальність за команду, за своїх друзів була вищою за якісь власні бажання чи амбіції. І в принципі це відтермінувало початок моєї роботи на телебаченні на цілий рік. Тому що ми тоді домовилися: «Давайте, може, з понеділка?» Його відповідь була: «Я тобі перетелефоную», і він перетелефонував рівно за рік, і сказав: «Ну що? Давай з понеділка виходити, як ти й просив». Ну, він же ж не казав, коли той понеділок настане (сміється). І з вересня 2005 року я почав працювати на телебаченні одразу в прямому ефірі. Буквально вже за два місяці з’явилося в моєму житті і Євробачення, і так

усе це завертілося аж до сьогоднішнього дня. У чому полягають складнощі роботи ведучим? - По-перше, ти маєш бути завжди в гарному настрої. Ну, мабуть, тому я і ведучий (сміється). Ти маєш бути в позитивному дусі, у будь-якому випадку, і умовно легким, і водночас зосередженим, поєднувати дуже багато таких станів, і душевних, і психофізичних, і з концентрацією, зі швидкою реакцією. В принципі тут нікого не цікавить, який у тебе сьогодні стан здоров’я та твоє самопочуття. Якщо ти вже виходиш на сцену чи в ефір, то маєш випромінювати впевненість, харизму та гарний настрій. Незалежно від кількості сну ти повинен завжди виглядати бадьорим, бути в хорошому гуморі та чудово себе почувати. Але тим не менше ось цей постійний рух, постійна зміна картинки людей навколо, обставин і так далі, вони, навпаки, підзаряджають і дають тобі якесь внутрішнє паливо рухатися вперед.


Згадаємо цьогорічний національний відбір Євробачення-2019. На вашу думку, чому все ж виникла проблема? - Насправді проблема є комплексною. Я писав великий пост у соцмережах, тому що для мене це дійсно такий власний біль. З приходом нинішнього керівництва на канал стало одразу зрозуміло: Євробачення тут нікому не цікаве. Шкода, тому що це за великим рахунком залишився єдиний якийсь ексклюзивний продукт Першого каналу. Знову ж таки роль відіграло те, що віддали відбір на комерційний канал. З одного боку, можна зрозуміти: фінансово потягнути гарний масштабний відбір суспільне телебачення не може. З іншого боку, якось раніше все вдавалося. Звісно, воно не виглядало таким масштабним, але були гарні результати, були яскраві представники, скандали, само собою, – це невід’ємна частина Євробачення, але тим не менше вони якось все одно йшли на користь країні. Останнім часом мало того, що результати «що попало», так ще й цього року не змогли обрати представника. Адже проблема є комплексною. Ці питання з’являються кожного року. Єдине, що раніше кандидати, які дозволяли собі виступати у країні агресора, не мали шансів на перемогу. Цього року склалося, що саме такий артист став переможцем національного відбору. І коли вже правовласник почав чухати голову «що ж робити?», почалися непорозуміння. Тобто я вважаю: винних людей дуже багато, і це комплексне питання. Ваша робота більше за сценарієм чи має місце імпровізація? - Само собою, імпровізую. Знову ж таки, якщо брати Євробачення,

там насправді у ведучих прописано все дослівно і посекундно, тому що це трансляція на величезну кількість країн, використання супутникового зв’язку, величезні гроші за ефірний час і так далі. Це питання релігії, політики, толерантності, культури, рівності прав і таке інше. Тобто там крок праворучліворуч може призвести до міжнародного скандалу. Тому, само собою, Європейська мовна спілка перестраховується, і там, звісно, відступати від сценарію взагалі не дозволяється, місце імпровізації - на 5% серед всього ефірного часу. Якщо брати, до прикладу, київське Євробачення, от якраз тут таки моя позиція мала найбільшу частину імпровізації. Тому що там усе інше розписано дослівно, лише, умовно кажучи, вставляй кількість балів під час підрахунку голосів. На інших заходах є певна інформація, яка має прозвучати. Само собою, це відбудеться. Крім того, будь-який захід - це живий організм, і не можна передбачити, як він розвиватиметься. Тому що сценарист може закласти в сценарій, що ти там на п’ятій хвилині

маєш усіх підняти на танці, але це стане нереально, якщо люди не будуть готові. І рухатися вже безпосередньо по сценарному задуму ти можеш, тільки спостерігаючи реакцію публіки. Все залежить від того, як вона реагує, як ти її тримаєш, куди ти її поведеш. У будь-якому разі, якщо не брати якісь ефірні проекти, а все ж таки оффлайн-заходи, то само собою, що це, напевно, на відсотків вісімдесят імпровізації. Чим для Вас є Львів, що відчуваєте, коли приїжджаєте сюди? Які емоції Вас наповнюють? - Начебто Львів вже і вздовж, і впоперек дослідив, причому не тільки центральну частину, а і Левандівку, і Сихів, і все що завгодно, я був абсолютно всюди. Начебто нічим новим здивувати він мене не може, але кожен візит сюди - це завжди якісь такі трепетні емоції, тому що це одне з найулюбленіших міст світу, ну і, однозначно можна сказати, України. В мене такі емоції викликають, напевно, тільки Львів і Одеса, ну, Київ не беру до уваги, бо це рідне місто і все. Інші міста таких емоцій не викликають. І

все одно кожного разу ти щось новеньке для себе відкриваєш, це місто, як і дитина, ти кілька тижнів її не побачиш і вона тобі дарує щось новеньке. Так само і Львів: кілька тижнів чи місяців не будеш тут присутнім – і завжди щось новеньке для себе знайдеш. Це одне з небагатьох українських міст, яке дуже швидко розвивається, у правильному напрямку і з точки зору якоїсь привабливості для туристів іноземних у першу чергу, що дуже круто, і навіть для самих мешканців. Я пам’ятаю, ще десять років тому спекулювали, що є два Львова: один для туристів, інший для нас. Мені здається, що зараз немає того кордону і жити у Львові дуже комфортно. З таким щільним графіком чи достатньо часу проводите з сім’єю? - Скільки би ти часу не витрачав на родину, завжди буде мало, це однозначно. Само собою, що і мені б хотілося більше, але насправді, коли в мене з’явилися спочатку дружина, а потім уже донька, тоді я сам для себе почав якось корегувати свій робочий графік і певну частину часу присвячувати родині. Ми стали значно більше подорожувати, кудись їздити. Коли я бачу, що в мене є вікно навіть у три дні, то відразу намагаюсь організувати поїздку, щоб все ж таки провести якийсь час разом і щоб рідні змогли відволіктися від якоїсь буденності. Якщо ми у Києві або в якомусь іншому місці (насправді неважливо, де перебуваємо), коли є можливість, завжди беру їх із собою на якісь прийоми чи ще щось. Наприклад, Мія Тімурівна з 7-ми днів вже почала відвідувати заходи. Отож, принаймні намагаюся максимально присвячувати час і поєднувати роботу з особистим життям.

RIA UKRAINE

21


ІНТЕРВ'Ю

АРТУР ТУМАНЯН:

«МОЄ ЗАВДАННЯ – ЗРОБИТИ УКРАЇНСЬКУ КУХНЮ СВІТОВИМ ТРЕНДОМ» Автор: Валерія Носковська

Артур Туманян – молодий та амбітний бренд-шеф Edem Resort Medical & SPA. Він не боїться експериментувати та поєднувати непоєднуване. Тому його страви – симбіоз ексцентричності і вишуканості. І цього літа він знову планує нас здивувати… Артуре, що надихнуло на створення нового меню Edem Resort? - Коли тобі дійсно подобається готувати, не потрібно, щоби щось надихало. Зараз нам доступна нереальна кількість рецептів: книги, соціальні мережі, подорожі… Я постійно знаходжуся у вирі інформаційного потоку. Це і є моє натхнення. Я слідкую за топовими шеф‑кухарями України та світу, багато з яких – мої друзі. Так ми стимулюємо один одного і 24

RIA UKRAINE

черпаємо нові ідеї. Наприклад, зараз у шеф-кухарів сезон кульбаби. Дехто робить із них каперси. А в Тернополі навчилися готувати локальних мідій. Я спілкуюся з гостями наших ресторанів. Ну хочуть відвідувачі Terrace сала, то чому б не подати? Головне – не боятися виходити за рамки і правила, тоді ти створюєш щось вартісне. Що найперше варто спробувати з нового меню? - У ресторані De Vine рол з креветками. Виглядає фантастично, до того ж,

хрускіт поєднується з цікавою ніжністю та кислинкою. Страва збалансована і тому – довершена. З десертів – однозначно вафельний торт. Ми осучаснили його подачу, але смак з дитинства залишився. Ну і, звичайно, борщ. Як не скуштувати його на Західній Україні? А ще – вареники, які ліпимо тільки на замовлення. У ресторані Terrace дуже багато фаворитів. З нового меню раджу міні-T-bone із битими огірками. Просто уявіть це поєднання хрусткого, гострого та пряного. Всі звикли, що стейк T-bone –


Міні-Т-bone з ягняти та битими огірками. Страва з літнього меню ресторану Terrace

півкілограмовий шматок м’яса. А ми пропонуємо 5 міні-стейків по 60 грамів. Це урізноманітнює страву. Наступний must – карпаччо з кабачка. Хоч він зі старого меню, але однозначно хіт. Додає легкості до меню сирний суп. Щоб зробити його невагомим, перед подачею ми використовуємо блендер. Виходить ніжний сирний суп із броколі, куркою, томатами чері та шпинатом. Ми йдемо на ризик, але він однозначно виправданий. Ваша місія – зробити українську кухню світовим трендом. Скільки традиційних страв у новому меню? - 80% - українська їжа. Моє правило – це повинно бути цікаво. Якщо я використовую техніки, які привіз з Італії, то міксую з локальними продуктами. Чи можна це назвати українською кухнею – спірне питання. Я практикую досвід різних країн і використовую українську продукцію. Головне – яку ідею ти несеш і що підтримуєш власного виробника. Як Ви використовуєте свій закордонний досвід у новому меню? - Я використовую навички, які привіз з Італії. Наприклад, у меню De Vine буде різотто. Листи ромену трішки спалюються на відкритому вогні. Після цього

ми готуємо базу як пюре, щоб загустити і надати смак. Дещо привіз із Латвії. Там готують овочеві бази, тобто пюре на основі молока та бульйону. Ця комбінація дає насичений сирний смак. У ресторані Terrace теж є кілька запозичених прийомів. Карпаччо з кабачка у нас подаватиметься з особливим кремовим смаком. Для цього ми беремо соус з броколі, який готуємо на бульйоні комбо (сушені водорості з яскравим і насиченим смаком). Ця зелень нетваринного походження, але ми отримаємо ніжний смак водоростей та насичений білковий, який нещодавно визначили 5-им смаком умамі. 25 червня Ви відвідаєте Ukrainian Gastro Show. Чим дивуватимете на події? - Розповідатиму про те, чим насправді є українська кухня. А також – про свої страви. Стартуватиму з 3-4 подач міксу амбісуші: маленьких компліментарних закусок та апетайзерів. До речі, вони не враховуються у чеку. Це такий маленький комплімент. Моя ідея – зробити ці подачі дешевими, але смачними. Тому перше – це паштет із голубів. Розводити їх зовсім незатратно. В меню увійде паштет із голуба в глазурі з паленого сіна та ялинковими початками. Ще подаватиму форшмак із

Роли із креветок з соусом понзу. Страва з літнього меню ресторану De Vine

копченого товстолоба. Усі страви локальні, які можна приготувати з наших продуктів. Я хочу, щоби всі інгредієнти збирали в межах Edem Resort Medical & SPA, і це цілком реально. Ще одна страва – пиріжки з «крухого» тіста. По суті, пісочного, але з мусом із мозку. Ми відійшли від «класики» і додали борошно з насіння гарбуза. Так отримали цікавий колір та текстуру. Трохи урізноманітнивши технологію приготування, ми отримуємо хрустке тісто і ніжний мус із мозку. Це можна назвати суфле. Від стартерів переходимо до холодних закусок. Рецепт я взяв із книги Ольги Франко – м'ясо в дубовій діжці. Воно маринується, засолюється, витримується, ферментується. Родзинка – дубове листя і сама дубова діжа. Правильна кількість солі, спецій, витримка – і ми отримуємо абсолютно новий смак яловичини. Відчуваємо пряність і текстуру м’яса. Подаємо страву з соленими овочами. Зараз сезон маринованих огірків, всередину яких даємо мариновану кропиву. Це варіація битих огірків, але з наших продуктів. Доповнюємо страву ніжним соусом, але це вже мій наступний експеримент. RIA UKRAINE

25


ІНТЕРВ'Ю

НЕМАЄ ОБМЕЖЕНЬ ДЛЯ ДОСКОНАЛОСТІ: ФАНТАЗУЙТЕ, ТВОРІТЬ, А

«INTERIO STORY» ДОПОМОЖЕ ВСЕ РЕАЛІЗУВАТИ Автор: Марта Лука Фото: Микола Стрелюк

Про бізнес, який розпочався з непохитної віри у себе, про унікальні пропозиції меблів світових брендів та власного виробництва розповідає засновниця салонів «Шляхетні меблі» та «Interio Story» Поліна Мартинишин.

Розкажіть про старт кар’єри. - Мабуть, прекрасно, коли тобі щастить знайти себе й одразу йти цим шляхом, тільки вдосконалюючись. Мої ж професійні митарства розпочалися після закінчення Прикарпатського університету: робота у дитячому садку, училищі, яке готувало столярів та різьбярів по дереву, туристичне бюро, згодом посада керівника… Відверто кажучи, я чітко пам’ятаю день, коли вперше поглянула на меблі як на можливість створити хороший бізнес. Це було 15 жовтня 1995 року. Ми з чоловіком приїхали до дядька в Київ на день народження. Пішли на ринок купувати продукти, де я побачила жінку, яка продавала м’які меблі. І мене як магнітом потягнуло до неї, хотілося розпитати, хто їй постачає товар, адже ми займалися перевезенням із Польщі і я розуміла, що можу розпочати ще один бізнес. Мене одразу ж почали зупиняти, мовляв, це соромно, адже тоді були такі часи, перепродаж називали «спекуляцією». Чоловік кричав вслід «Поля, зупинись, я тебе прошу». Зазвичай реагую на такі слова, проте то був не той випадок. Йду до цієї жінки, намагаюся з нею спілкуватись. І вже через тиждень ми їй привезли чотири комплекти меблів і з того все розпочалося. Коли я спілкуюсь із молодими людьми або ж проводжу співбесіду, беручи когось на роботу, то завжди кажу: якщо у вас є ідея, то ні на що не треба звертати увагу, особливо на тих, хто вас кличе назад. Якщо ви сьогодні щось вирішили, не відкладайте. Я розповіла не легенду, це насправді моя життєва історія. Головне розпочати, а далі все складається само собою. Крок за кроком Бог вів цією дорогою, яка привела до того, що ми здобули сьогодні. Запам’ятайте: коли вам дають шанс, його треба ловити й використовувати. Цікаво... Але коли все ж таки професійний шлях перетнувся з меблевим бізнесом? - Плани Бога на моє життя виявилися цікавіші, ніж я змогла б собі колись це уявити. В 1995 році випадок скерував мене у світ меблів. І згодом вони стали нашим сімейним бізнесом, саме сімейним. Від першого дня і до сьогодні я завжди могла розраховувати на міцне плече і допомогу спочатку чоловіка, а згодом і дітей. Спочатку це був 26

RIA UKRAINE

ПОЛІНА МАРТИНИШИН, власниця салонів «Interio Story» та «Шляхетні меблі»


бюджетний сегмент, проте через десять років ми заснували власну торгову марку «Шляхетні меблі». Власне, в цей час ми відкрили та знайшли для себе доволі цікаву нішу американського бренда, стали першими та єдиними представниками глобального концерну американських меблів «Ashley Furniture» в Україні. Саме тоді я зрозуміла, що означають слова Конфуція: «Знайдіть собі роботу до душі і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Те, чим я займаюся, вже не рутина, не праця, а вже частково хобі - те, що ти знайшов для душі, і це чудово. Ви як керівник часто спілкуєтеся з клієнтами? - Так, звичайно. Велике задоволення пропонувати своїм клієнтам речі, які вражають своїм комфортом і неповторним дизайном. До мене звертаються за порадою: а якими ви бачите штори до ваших диванів? Яка люстра буде гармонійною до цієї спальні? Це допомагає відчувати зворотний зв’язок і довіру до мене. Що спонукало Вас створити фабрику меблів власного виробництва? - Саме наші клієнти й стали каталізатором для цього. У вересні 2015 року ми відкрили салон, спрямований на власне виробництво якісних українських меблів та комплексний дизайнерський підхід до облаштування житла. Хто ваша аудиторія? - Сьогодні ми облаштовуємо не тільки власні домівки. У нашому арсеналі готелі та ресторани, будь-які ідеї та їх втілення. Кожна людина - індивідуальність, що яскраво проявляється, коли вона вкладає душу в своє помешкання. Ми готові допомогти з реалізацією мрії, власне для цього ми рухаємося далі. Які, на вашу думку, головні відмінності салону «Interio Story» від інших у Львові? - Насправді це я можу виділити дуже чітко, оскільки всі роки своєї роботи працювала над вивченням потреб, аналізу ринку виробників, а також того, чого ж потребують наші клієнти. 1. Як я говорила, ми перші та єдині представники американського бренда «Ashley Furniture» на ринку України, одного з найбільших світових концернів меблів. Абсолютно все, що ми пропонуємо клієнтам, - це власна складська програма, отже, сьогодні ви побачили певну річ, замовили і за кілька годин будь-що (спальня, вітальня, м’які меблі) - у вашій домівці. 2. На сьогодні у нас можна знайти абсолютно все для дому під одним дахом: освітлення, штори, шпалери, м’які та корпусні меблі, вишукані та довговічні американські, декоративні штукатурки, декори. 3. Бренд «Interiо Story» - це насамперед

девіз: ми вміємо чути клієнта. Отже, всі фантазії, мрії або десь колись щось побачене ми можемо втілити у життя. Індивідуальний дизайн і розмір, абсолютно все і будь-що. 4. Щодо тренду останніх років, тобто безпосередньої роботи з дизайнерами, це також є у нас. Клієнт, потрапляючи сюди, отримує ідеї, картинки і в кінцевому результаті їх реалістичне перевтілення. Як на мене, такого не вистачало ринку і, думаю, нам вдалося це реалізувати. У нас працюють дизайнери всіх напрямків: штор, м’яких та корпусних меблів, освітлення і всі разом ми допомагаємо зробити цілісну досконалу картинку для того чи іншого замовлення. Дуже зручно, коли в одному салоні ти можеш взяти взірець шпалер, штор і підійти до м’яких меблів та побачити їх поєднання у реальності. Чим відрізняються ваші салони «Шляхетні меблі» від «Interiо Story»? - «Шляхетні меблі» - для шанувальників елітної класики, а новий салон «Interiо Story» - вже більш сучасний, який відповідає потребам молоді та викликам сьогодення.

Поліно, знаємо, що нещодавно свої двері відкрив новий салон «Interiо Story»… - Маєте рацію, у травні з’явився новий сучасний меблево-інтер’єрний салон загальною площею у 600 кв. м, що знаходиться по вул. Шевченка, 17. Родзинкою цього закладу є окремо відведений відділ, «Ashley Gallery», а також штори, шпалери, світло відомих світових брендів, меблі для діток і, звичайно, власного виробництва. Що Ви можете порадити вашим клієнтам, які на старті ремонту та дизайну власного житла? - Немає обмежень для досконалості: фантазуйте, творіть, а ми допоможемо реалізувати. Хіба є щось неможливе, коли для цього є вправні руки, величезне бажання і ваша довіра?

Салон «Шляхетні меблі» м. Львів, вул. Окружна, 77  (067) 22-67-700  info@slmebli.com.ua  Шляхетні меблі Салон «Interio Story» вул. Шевченка, 17  (067) 421-80-00  (067) 900-40-00  info@interiostory.com.ua  www.interiostory.com.ua

RIA UKRAINE

27


ІНТЕРВ'Ю

 dr_kharchenko  Dmytro Kharchenko

ЕСТЕТИЧНА СТОМАТОЛОГІЯ

ПОСМІШКА БЕЗПРОГРАШНА ІНВЕСТИЦІЯ Автор: Марта Лука 28 28

RIA UKRAINE RIA UKRAINE


Дмитро Харченко - талановитий стоматолог-ортопед з великим досвідом роботи і чудовим естетичним смаком. Втілює в життя мрії людей про голлівудські посмішки, застосовуючи для цього передові цифрові технології та комплексний підхід в сімейній стоматологічній клініці Dent Life. Ми розпитали Дмитра про тренд в сучасній стоматології, особливості його роботи та моду на здорову посмішку. ЩО НА СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ ВИ ВВАЖАЄТЕ НАЙБІЛЬШ ЕФЕКТИВНИМ, ЕСТЕТИЧНИМ ТА ДОВГОВІЧНИМ ІНСТРУМЕНТОМ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГОЛЛІВУДСЬКОЇ ПОСМІШКИ? - Безумовно, це ВІНІРИ. Ультратонкі керамічні накладки, за допомогою яких лікар має можливість врахувати всі побажання пацієнта з естетичної точки зору: форму, колір, довжину, тобто створити абсолютно нову посмішку, яка прослужить 1520-25 років. ЧИ ВДАЄТЬСЯ ВАМ ЗРОБИТИ ПОСМІШКУ НЕ ЛИШЕ ЕСТЕТИЧНОЮ, АЛЕ І ФУНКЦІОНАЛЬНОЮ? - Звичайно, для мене це завжди в пріоритеті. Адже посмішка має бути не лише красивою, але й здоровою. Для цього в нашій клініці працює ціла команда спеціалістів, кожен з яких є профі у своєму напрямку стоматології. Командна робота відточена до автоматизму. ЧИ ВДАЄТЬСЯ ВАМ СТВОРИТИ ПОСМІШКУ У СТИСЛІ ТЕРМІНИ? - Є ситуації, коли ми створюємо посмішку пацієнта від А до Я за 7-10 днів. Однак нерідко трапляються випадки, де окрім естетики, є величезний обсяг роботи. Переліковування коренів, хірургічні втручання, імплантація та терапевтична робота. Тоді результат займає значно більше часу, оскільки кожен із етапів вимагає певного реабілітаційного періоду.

СКІЛЬКИ СЛУЖАТЬ ВІНІРИ? - При коректній роботі кваліфікованого спеціаліста, дотриманні пацієнтом усіх рекомендацій лікаря та правил гігієни планової заміни вінірів не передбачено.

ЧИ ПСУЮТЬСЯ ЗУБИ ПІД ВІНІРАМИ? - Однозначно ні! Вініри не дають усадку з роками, тому під ними не розвивається вторинний карієс. Тому вони є набагато довговічніші, ніж пломби. І на відміну від тих самих пломб, вініри з роками не змінюють колір. Під вінірами зуб почуває себе ніби черепашка в панцирі, адже кераміка вдвічі міцніша за власну емаль і в 7-10 разів за композит (стандартний композитний матеріал).

ЧИ НЕ ПОШКОДУЮТЬ ВАШІ ПАЦІЄНТИ ЧЕРЕЗ РІК, ДВА, П'ЯТЬ ПРО ТЕ, ЩО ВСТАНОВИЛИ ВІНІРИ? - Єдине, про що шкодують мої пацієнти, - що не зробили цього раніше! Дуже часто чую: «Як я могла прожити півжиття з такими зубами? Чому я нічого не робила?» Щодня мені телефонують мої пацієнти з різних куточків планети і дякують за те, що я змінив їх життя і звільнив від комплексів. Навряд чи про таке можна шкодувати! ПОСМІХАТИСЯ сьогодні МОДНО! Ваш Dr. Kharchenko RIA UKRAINE RIA UKRAINE

29 29


ІНТЕРВ'Ю

ІРИНА ГЕРЧАКІВСЬКА: «Найважливіше – знайти свого декоратора» Автор: Ірина Котельницька

Вона організатор студії «Місто ідей», по сумісництву викладач біології. Зовсім нещодавно хобі Ірини Герчаківської переросло в її професійну діяльність і сьогодні вона створює вражаючий та унікальний декор у найбільш важливий день наречених. Про свої перші кроки в обраній сфері, підтримку та поради читайте далі…. Ірино, розкажіть, із чого розпочався Ваш потяг до флористики та декору. - У творчу сферу мені хотілося завжди. Адже тато - художник, брат - дизайнер друкованої продукції. І власне ця сторона творчості в мені завжди проявлялася. Все розпочалось із того, що я пробувала самостійно робити вінки, підсвічники, створювати дрібний декор. Ідею піти на курси виношувала довго, близько року, завжди боялася, що, можливо, в мене не вийде. І от у жовтні 2018го я наважилася прийти в школу декору від «Mopis» на місячний курс. І власне тоді місяць минув під знаком змін, відколи я глибоко вникла в цю сферу. Крім того, я набула статусу нареченої. Це все сприяло тому, аби ще активніше розвиватися. Які послуги Ви надаєте? - На даний момент ми робимо різні оформлення: новорічні, корпоративи, ювілеї, дитячі свята. Зараз починається сезон весіль, тому більше будемо займатися підготовкою до цих свят. Розкажіть про Ваш найбільш вдалий проект. - Мої масштабні проекти зараз тільки починаються, тому ними пишатись я буду трішки пізніше. Але все ж пригадується, що в березні ми брали участь у дегустації для наречених і там презентували свою роботу від організації «Круті Столи». Момент активності, постійного руху, зустрічей – це надзвичайно сильні та мотивуючі емоції. Ти приходиш - і в тебе все готово, люди насолоджуються, запитують, розмовляють і цікавляться. Це був поки що такий найбільш 30

RIA UKRAINE

вражаючий момент. Але ми зараз у процесі підготовки та розробки неординарних ідей. Я думаю, що все найцікавіше лише попереду. Загалом ця сфера розвивається надзвичайно швидко. З’являється багато людей, які хочуть творити. Декоратори та флористи сьогодні на ринку є надзвичайно затребуваними. Чи важко триматися на плаву? - Насправді конкуренція існує, але є і взаємодопомога та взаємовиручка. Я вірю, що «Місто ідей» принесе в цю сферу щось свіже та нове. І що незабаром у мене появиться проект, в якому я зможу втілити свою ідею з розробкою, можливо, якихось нових конструкцій, фактур. Розкажіть про сучасні тенденції. Що модно сьогодні? - Зараз стильно використовувати пластик. Проте всі ті, з ким я стикнулася цього сезону, вибирали дуже різне. Одна наречена обрала напрямок еко, хочеться їй чогось такого нескладного, але й вишуканого. Людям подобається трохи текстилю. І є ті, хто зовсім випадають із таких рамок, бо хочуть багато кульок. Тому, як на мене, якщо узагальнювати, наймодніше - це або новітні технології, або еко. Де черпаєте натхнення Ви? - Найпершим джерелом для мене є сама наречена, від якої спрямовується певна енергія. Коли вона висловлює свої побажання, появляються ідеї. Найкраще, коли ти відчуваєш, що це твоя наречена, коли емоційно ти розумієш, що ви на одній хвилі. З образу дівчини, з її побажань формується бачення. Звісно ж, я, як і всі, дивлюся та шукаю

щось нове та модне в «Pinterest». Але, крім того, слідкую за декораторами світового рівня. Багато хто думає, що флористика та декор - це просто. Насправді робота дуже велика. Коли Ви розпочинали, хто підтримав найбільше? - Мій наречений - чарівний пендель для поштовху до дій. Тому що, коли я сумніваюся, він мені завжди каже: якщо ти не спробуєш, то ніколи не будеш знати, чи це твоє. Він завжди є, коли мені щось потрібно. Я в будь-якому рішенні з ним раджуся. Що порадили б нареченим, що готуються до створення незабутнього та ідеального дня? - Насамперед знайти свого декоратора. Дуже важко працювати з нареченою, якщо ти відчуєш, що ви не на одній хвилі. Якщо емоційний зв’язок є, то він виникає одразу. Картинка, коли потрібно просто її продублювати, - це одне, доступне кожному. А от, щоб зробити свято вашим, необхідно пошукати людину, яка буде для вас комфортною. Також не завжди потрібно рухатися за тенденціями, натомість варто відштовхуватися від того, чого хочете тільки ви. Лише тоді цей декор принесе задоволення, щастя та радість. І коли ви вже обрали свого декоратора, все ж таки до нього потрібно дослухатися. Адже він для того і є, щоб надати якусь інформацію, порадити. Тому найважливіше у створенні свята знайти свого декоратора!  (063) 75-67-295  misto_idei  ira.her4akivska@gmail.com


«Boomerang Boardshop» – мультибрендовий магазин велосипедів, скейтбордів, захисту, лиж, сноубордів, високоякісного одягу, взуття та аксесуарів провідних світових брендів. Нашими партнерами є такі компанії лідери, як Marin, Dartmoor, Romet, Demon, Dragon, Capita, Nidecker, FLOW, 686, Union, Deeluxe, SP та інші. Магазин «Boomerang Boardshop» працює на українському ринку вже понад 14 років і зараз продовжує рости та динамічно розвиватися: постійно розширюється асортимент товарів та брендів, покращується якість обслуговування клієнтів. Доставка товарів по Україні складає лише 1-3 дні. «Boomerang Boardshop» у своїй роботі орієнтується на важливі життєві цінності: фізичне здоров’я, сила духу, постійний рух та розвиток своїх вмінь в усе нових видах спорту. Ми також займаємося спортом та закликаємо і Вас долучитися!

м. Львів, вул. Героїв УПА, 80  boomerangshoplviv  boomerang_boardshop_lviv  boomerang-boardshop.ua


РІА-КИЇВ

ФЕСТИВАЛЬ ВУЛИЧНОЇ ЇЖІ Автори: Віолетта Ол Хассан, Олександр Скобцев

Роман Тугашев – засновник проекту «Ulichnaya Eda», представник self-made генерації підприємців. Колись змінив офісну роботу на підприємницьку діяльність, а вже сьогодні змінює наше уявлення про культуру вуличної їжі та вчить нас фестивалити!

Привіт! Розкажіть, як Ви готуєтеся до сезону. - Привіт! Підготовка до фестивального сезону починається ще з листопада. Ми підбиваємо підсумки, закриваємо бюджети, плануємо їх на наступний сезон. У січні ми відпочиваємо, але в сезон фестивалю працюємо без вихідних. А нові концепції, ідеї починаємо продумувати ще з лютого. Цього року, наприклад, у нас буде 13 фестивалів, хоча зазвичай 9-10. Ми впроваджуємо нові формати. У Вас сформовані мета та місія? - Спочатку нашою місією було показати різноманітність вуличної їжі, зруйнувати стереотипи про те, що це несмачно, погано, і що така їжа - не тільки шаурма. Раніше в інтерв’ю Ви казали, що ресторан - перш за все емоції, а не їжа. - Так, уже тепер фестиваль «Вулична їжа» - це ідеальні вихідні, адже ми даруємо емоції, створюємо атмосферу, місце, де можна зустріти величезну кількість друзів, отримати масу позитиву, відпочити і піти щасливими додому. Наприклад, тематичні фестивалі TOKYO DRIFT, Kupala, Ultimate, Wine&Restaurants.

34

RIA UKRAINE

Це можливість людям побути трохи іншими, не такими, якими вони є в звичайному житті. Як Ви перебудувалися з офісної роботи на підприємницьку діяльність? Чи було дискомфортно? - До того моменту нудна юридична робота мені вже набридла, захотілося спробувати себе в новій сфері і до цього я дійсно готувався. В житті буває різне, головне - в усьому знаходити кайф. Розкажіть, як Ви креативите, чи є якась техніка? - Техніки немає ніякої, ми намагаємося давати те, чого не існує в місті на даний момент. Щось ми винаходимо, щось підглядаємо у світі, привозимо в Україну і трансформуємо. Команда теж їздить у відрядження за пошуками цікавих форматів фестивалів. Чи надходили до Вас пропозиції продати франшизу? - Так, запити з’являються

«Нашою місією було показати різноманітність вуличної їжі, зруйнувати стереотипи про те, що це несмачно, погано, і що така їжа - не тільки шаурма.» постійно, але в цілому я не вірю у такі ініціативи в нашій країні через законодавчу базу. В минулому році, наприклад, ми пробували самостійно проводити фестиваль у Харкові. Та поки що я хотів би робити акцент на Київ, адже потенціал столиці досі не розкритий, місто росте, розвивається все більше і більше.

Чи буде фестиваль переміщатися районами Києва? - Поки що ми не впевнені, що столиця впорається з двома фестивалями вуличної їжі одночасно в різних районах. Тому про це говорити ще рано. Розкажіть про проект на річковому вокзалі. - Одного разу, подорожуючи в Шордітчі, я побачив Box park. Виглядає це так. Біля моря стоять контейнери і величезна кількість людей мають можливість спробувати різноманітну їжу. Це нас надихнуло на створення схожого формату в Києві на річковому вокзалі. Уздовж набережної можна побудувати з морських контейнерів щось цікаве, додати інтерактиву, кальянів, легких напоїв, устриць тощо. Чи траплялися якісь непередбачувані ситуації на фестивалі? - Будь-який фестиваль - це як мікровійна (сміється). Неможливо все передбачити. Ось я зараз з вами спілкуюся, а мені пишуть про те, що дратують великі черги і т.д. (на момент інтерв’ю починався фестиваль). Ось таких нюансів безліч. Потім ми всі зауваження збираємо, аналізуємо, робимо висновки та покращуємо фестиваль. Зрозумійте: для нас дуже важлива думка наших гостей, але об’єктивна. А зі своїм шезлонгом можна прийти? - Раніше ніхто не приходив. Спробуйте, але головне, щоб потім вас із ним випустили (сміється). Чи з’явиться кейтеринг вуличної їжі? - Думаю, ні. На цьому ринку вже багато сильних гравців. Але у нас з’явилася одна ідея в сфері доставки,


тільки про це поки що говорити рано. Хто і як підбирає партнерів для фестивалю «Вулична їжа»? - Для цього у нас є спеціальна процедура. Всі охочі можуть подати заявку на сайті, ми її розглядаємо і, якщо нам цікаво, ми запрошуємо вас, проводимо дегустації, дізнаємося мотиви та відсіюємо того, хто нам не підходить. Потім ми постійно моніторимо якість їжі, тому що для нас це дуже важливо. Чому Ви більше не займаєтеся блогерством? - Зараз часу вистачає тільки на сторіз. Доводиться обирати: або блогерство, або бізнес. На фестивалі була просто шикарна сцена! Хто її придумав? - Дякую! Її придумав я. Чесно кажучи, вона була дуже дорога, але в цілому воно того варте! Як Ви ставитеся до бізнесклубів, товариств і чи перебуваєте в якихось? - З одного боку, бізнес-спільноти - це класно. Є товариство, є щось, що об’єднує людей. З іншого боку, це забирає час. У Києві зараз багато бізнес-товариств позитивна тенденція, яку потрібно підтримувати! Напевно, такі спільноти – невід’ємна частина сучасного життя. Особисто мене запрошували в «Young Business Club», «True Life».

У Вас одна вища освіта? - Так. Я практик, а не теоретик, тому ледь-ледь відучився в університеті. Був на межі відрахування два рази, брав академічну відпустку два рази і в підсумку отримав ступінь бакалавра, провчившись 7 років. MBA для себе розглядаєте? Якщо так, то в Україні чи за кордоном? - Напевно, пізніше. Ще не досліджував цю тему, але чув, що в Україні немає хорошого MBA. Як і доброї вищої освіти, на жаль. Я вважаю, що діти повинні здобувати таку освіту та MBA за кордоном. Яка була би назва вашої автобіографічної книги? - Чомусь перше, що спало на думку, - «Как не косячить». Мені здається, що я міг би поділитися досвідом. Ще на третьому курсі ми з одногрупниками створили юридичну фірму і там зробили трішки помилок, потім я відкрив ресторан і теж не вийшло, потім пішли успішні проекти. Тепер ми готові до сміливих і крутих починань! Як Ви приймаєте рішення: швидко або стримано, радячись або самостійно? - Операційні рішення я приймаю швидко, натомість для стратегічних потрібні час і поради Віки. Це моя дружина, бізнес-партнер, співвласник проекту «Вулична їжа»

і для мене дуже важливий її фідбек. У цілому рішення приймаю зважено, завжди хочу почути кілька сторін, це звичка з мого юридичного минулого. Чи вистачає часу на сім’ю? - Звісно, хочеться більше часу, але сім’я часто зі мною на роботі. В офісі діти граються, дружина працює. У Вас є мрії або цілі? - Моя мета - це побудувати компанію №1 в фуд-ритейлі до 2024 року. Хотілося би більше часу проводити з сім’єю. Діти швидко ростуть, і я прагну насолоджуватися цими швидкоплинними моментами. Що побажаєте нашим читачам? - Бажаю всім стабільності, впевненості в завтрашньому дні, гарного інвестиційного клімату, фінансової усвідомленості, загального економічного підйому! І наостанок – бліц: Бургер з Амстердама або краби з Гельсінкі? - Краби з Гельсінкі. Apple watch або механічний годинник? - Механічний! Пасивний або активний відпочинок? - Активний. Економ-клас або бізнес? - Економ-клас. Квартира або заміський будинок? - Квартира.

RIA UKRAINE

35


РІА-КИЇВ

Сергій Сухомлин прогресивний мер Житомира Автори: Віолетта Ол Хассан, Олександр Скобцев

Сергій Сухомлин розповів про інновації в місті, реформу децентралізації, досвід впровадження електронного квитка та інші досягнення.

Яке ваше улюблене місто? – Житомир! 99% часу проводжу тут, решту – у відрядженнях до Києва. Дуже люблю Харків. У ньому мені імпонують енергетика та люди. Я навчався там упродовж 5 років і вважаю, що студентська енергетика міста відчувається досі. Буваю у Харкові десь раз на рік. Який Ваш досвід роботи з системою «ProZorro»? Скільки міських грошей вдалося зекономити? – Досвід однозначно позитивний. У перший рік вдалося зекономити близько 20% закладених у бюджеті міста грошей. Цього року економія менша, але вона досягається в конкурентних торгах. Звичайно, система «ProZorro» має свої недоліки, але розробники постійно її вдосконалюють. Я вважаю, що ціна не може бути єдиним критерієм. Так само, на мою думку, немає системи покарання за невиконані зобов’язання. Наприклад, дитячі садки проводять торги на закупівлю риби. Компанія навмисно занижує ціну і виграє, але в подальшому

38

RIA UKRAINE

виконати зобов’язання не може! У результаті діти в дитячому садку на 2 місяці залишаються без риби. Як із цим боротися? – Використовувати такі інструменти, як банківський депозит, банківська гарантія. В цілому потрібні жорсткі обмеження для недобросовісних компаній, на кшталт заборони подальшої участі в торгах.

«Уже в цьому році побудуємо перший в Україні сміттєпереробний завод, який зможе переробляти 100 тисяч тонн відходів на рік.» Чи працюєте Ви над інноваціями в місті? – Так, постійно це робимо. Два роки тому я посів друге місце у рейтингу мерів-інноваторів. Але варто усвідомлювати, що інновації – це завжди ризик! Одного бажання

впроваджувати їх мало. Для цього необхідна команда, здатна їх втілити у життя. Ми постійно проводимо конкурси, щоби люди, які відчувають у собі сили та мають відповідний досвід, могли приєднатися до нашої команди. Дуже не вистачає системних людей, якщо чесно. Які інноваційні проекти Ви вже впровадили? – Житомир став першим містом в Україні, який впровадив систему електронного квитка. Вже рік у муніципальному транспорті можна розрахуватися за допомогою PayPass: картою, смартфоном, розумним кільцем. Компанія «VISA Inc.» назвала Житомир третім містом за можливостями системи. Де Ви знаходите ідеї для міста? – Я прийшов із бізнесу і багато ідей запозичив звідти. Якщо ми говоримо про систему електронного квитка, то це продукт, який багато років успішно працює в Європі. З особистого досвіду скажу, що запустити систему було непросто, адже не вистачає фахівців. Проте за домовленістю з Ощадбанком для нас


був розроблений унікальний продукт. Це двочіпові банківські карти. Тобто з однією і тією ж картою можна проводити банківські операції та використовувати її для отримання муніципальних послуг. Хотів відзначити, що хлопці з Тернополя допомагали нам, адже ми повірили в них, а вони в нас. Чи може якесь місто України стати IT-кластером? – Для цього потрібні певні умови. До прикладу, 15 тисяч програмістів. У Житомирі на цей момент маємо лише

2 тисячі. Також потрібно розуміти, які потреби є у цих спеціалістів і як місто може їх задовольнити. Люди зважають на те, яку освіту можуть отримати тут їхні діти. Через це частіше обирають великі міста. Але поволі готуємося – ми вже почали будувати сучасні школи. Як відбувається планування в місті? – Приймаються різні стратегії, кожна з яких розрахована на певний термін виконання. Я вже написав план того, що хочу зробити

за 5-річну каденцію, і публічно його презентував виборцям. Якщо говорити про конкретні приклади, то ми 2 роки працювали з німецьким фондом GIZ і спільно розробили Концепцію інтегрованого розвитку міста до 2030 року. Нею передбачені 6 основних напрямків розвитку Житомира: Ефективне місто, Інноваційне місто, Комфортне місто, Активне місто, Зелене місто та Інклюзивне місто. Це план, за яким ми рухатимемося. Також ми взяли на себе певні

RIA UKRAINE

39


зобов’язання перед Європейським Союзом відповідно до Плану дій зі сталого енергетичного розвитку. За цією програмою ми працюємо вже 3 роки. Нам вдалося показати позитивну динаміку зі зниження викидів CO2 на 20%, зменшити кількість маршруток, а також збільшити кількість електротранспорту. Також цьогоріч Житомир стане першим містом в Україні, яке повністю переходить на світлодіодне вуличне освітлення. Роботи із заміни старих ліхтарів практично завершені. А нещодавно

40

RIA UKRAINE

місто успішно пройшло міжнародну сертифікацію за системою «Європейська енергетична відзнака». Як Ви працюєте з відходами? – Заводи з сортування та переробки відходів дуже дорогі. В Україні ніколи не було сміттєпереробного заводу. І те, що сталося у Львові, привернуло увагу громадськості до цієї проблеми. Наприклад, в Європі переробка сміття коштує споживачу 35-120 євро за тонну. В Україні діє тариф 2-2,5 євро. Але вартість будівництва заводу однакова в Європі та Україні, тому вважаю, що без державних дотацій цю проблему не вирішити! Втім, ми знайшли вихід, уклавши угоду з великим інвестиційним фондом. Тож, уже в цьому році побудуємо перший в Україні сміттєпереробний завод, який зможе переробляти 100 тисяч тонн відходів на рік. В якій ролі Вам комфортніше: підприємця або мера? – Підприємця! Я планую повернутися в бізнес після того, як виконаю всі обіцянки. В державній службі є багато стримуючих чинників: ККД роботи нижчий, ніж у бізнесі, і ти не приймаєш рішення одноосібно. Розкажіть про теплокомуненерго. – Це одне зі стратегічних комунальних підприємств, яке на 90% забезпечує містян теплом. Ми активно працюємо над модернізацією самого підприємства та всієї системи централізованого теплопостачання. У 2018 році КП «Житомиртеплокомуненерго»

відремонтувало 146,6 кілометрів і повністю замінило більше 7 км теплових мереж, реконструювало 54 котельні та встановило 710 лічильників теплової енергії. Крім того, комунальне підприємство встановило 46 індивідуальних теплових пунктів. Тариф на

«У місті вже 4 роки діє програма, завдяки якій усі городяни мають можливість подати проект на розгляд громадськості.» теплопостачання у Житомирі є одним із найнижчих по Україні. Як нам це вдається? Зокрема, взяли кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку, також шукаємо можливості для отримання грантів. До прикладу, отримали 9 млн. євро від швейцарського уряду та 5 млн. євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля Е5Р. Модернізуємо не лише КП «Житомиртеплокомуненерго», але й водоканал. За кредитні кошти від Світового банку вже зараз будуються нові очисні споруди та станція підготовки води. Цьогоріч водоканал зменшив споживання електроенергії на 20%! Якщо все буде добре, в кінці 2020 року місто отримає абсолютно нове підприємство, а житомиряни одержать якісну питну воду з кранів! Підкажіть, як вигравати гранти. – Є два важливих фактори, які можу відзначити: позитивний досвід реалізації проектів і нетолерантність до корупції! Чи будете балотуватися в президенти? Я би проголосував! – Ні. Як залучаєте туристів у місто? – Повинна бути якась фішка, щоби туди приїхали. Ми зробили ставку на спорт! Два роки тому ми створили комунальний футбольний клуб «Полісся», і вже сьогодні команда має всі шанси вийти в першу лігу! Жіночу та чоловічу команди з волейболу ми переманили з Харкова. Нещодавно обидві команди здобули перемоги на чемпіонатах України


ІІ, І та Вищої ліги і потрапили у Суперлігу! У Житомирі активно розвивається футзал. Є позитивна динаміка за кількістю людей, які беруть участь у спортивних подіях. До прикладу, з кожним роком більшає учасників традиційного Космічного напівмарафону. Розкажіть про децентралізацію, це ж одна з найуспішніших реформ! – Так, це правда! Реформа напряму не дає притоку інвестицій, але вона дає можливості. Також накладає певну відповідальність. Один із важливих мотиваційних моментів – децентралізація запускає конкуренцію між містами, об’єднаними територіальними громадами. Яка стратегія розвитку зон відпочинку в Житомирі? – Місто володіє унікальними рекреаційними ресурсами. У нас є проект, розрахований на 5 років, із реконструкції набережної річки Тетерів. Це буде велика рекреаційна зона протяжністю 15 км, наповнена спортивними та розважальними об’єктами. У минулому році ми отримали грант від Європейського Союзу, частину грошей дала держава, частину виділили з міського бюджету. Роботи вже почалися. Влітку в Житомирі завершується будівництво двох стадіонів, а протягом 2019 року починаємо спорудження багатофункціонального Палацу спорту.

Ви будете запрошувати, наприклад, Шакіру на відкриття стадіонів? – Вартість будівництва набагато менша, ніж її гонорар. У нас є свої зірки: Руслан Малиновський, Олександр Зінченко. Які технологічні новинки плануєте використовувати? – Ми закупимо для міста 3D-mapping. Ви мрієте полетіти в космос? – У дитинстві мріяв! Зараз я розумію, що багато людей вже літали, тому нецікаво. Як наразі поживає музей ім. С. П. Корольова? – Його відвідують близько 100 тисяч людей на рік. Це кращий музей космонавтики в Україні та гордість Житомира. Зараз із Максом Поляковим обговорюємо будівництво другого майданчика музею космонавтики, де будуть сучасні експонати. Дітям має стати цікаво. Я був у дитячих музеях в США і зауважив, що експонатів там 20%, а 80% – вільний простір із інтерактивом, і це дуже захоплює відвідувачів. Дуже вразило те, що на мисі Канавералі в музеї космонавтики, у першій залі, висить портрет житомирянина Сергія Корольова! Чому аеропорт у Житомирі досі не працює? – Інвестування тільки нещодавно відновилося, наразі потрібно закінчити ремонтні роботи, тоді він буде повністю придатний для

зовнішніх і внутрішніх рейсів. Зараз в аеропорту вже стоять літаки, Боїнги, є все необхідне. Які цікаві прохання надходили від городян? – Нещодавно вчителі підказали мені, як використовувати один із кінотеатрів, що давно не функціонує. Під експерементаріум! У місті вже 4 роки діє програма, завдяки якій усі городяни мають можливість подати проект на розгляд громадськості. Ми, в свою чергу, реалізуємо проектипереможці. Чому такий скандал викликала ваша фотографія з виборчої дільниці? На фото ж не було видно, за кого віддано голос! – У мене не було наміру демонструвати свій вибір. Але я визнаю, що зробив неправильно! Як Ви оцінюєте серіал «Слуга народу»? – Результати голосування показали, що вибори тепер роблять не політтехнологи, а маркетологи, які влучають в очікування клієнта. З точки зору сприйняття суспільством серіал «Слуга народу» дуже вдалий. Що побажаєте читачам журналу «РІА-Україна»? – Емоцій! Адже єдине, що варто колекціонувати в житті, – це позитивні враження. Бліц Twitter або Facebook? - Facebook. Еспресо або капучіно? - Еспресо. Квартира або заміський будинок? - Дуже хотів би жити в заміському будинку, але зараз це недоцільно, тому поки що квартира. Apple watch або механічний годинник? - Apple watch! Відпочинок на океані чи у горах? - Я обожнюю неповторну енергетику океану. Останній фільм, який вразив? - «Пан Ніхто», «Темні часи», «Втеча з Шоушенка», «Зелена миля». Серіали, які вразили? - У мене просто немає часу їх дивитися. Та я переглянув кілька сезонів серіалу «Гра престолів». Але вже рік до нього не повертаюся, бо втратив інтерес. Економ-клас або бізнес? - Економ.

RIA UKRAINE

41


Доставка Малинового щастя у різні куточки України

м. Львів, вул. Староєврейська, 24 +38 (098) 873 1845

 malynivka.com.ua


В унікальній монобрендовій крамницікафе «Галицька Малинівка» очі розбігаються від різноманіття смаколиків з малини та з її додаванням: варення, джем, конфітюр, компот, шоколад, мед, і, звісно, традиційні галицькі настоянки: класична Малинова, Малина Лісова, Малиновий глінтвейн, Малина на Граппі, Малиново-Імбирна, а також Малиновий лікер та особлива горілка на малині. Міцність напоїв: 27% об. та 38% об. Ексклюзивно у «Галицькій Малинівці» Малинове вино, на основі якого взимку тут готують неймовірно смачний глінтвейн з додаванням прянощів. І не забудьте придбати подарункові набори для близьких та друзів.

м. Львів, вул. Староєврейська, 24  +38 (098) 873 1845  Пн. - Нд. 11:30 - 23:30  www.malynivka.com.ua


КАВ'ЯРНЯ «ВІРМЕНКА» Культова кав’ярня Львова, яка існує з 1979 року. Була улюбленим місцем зустрічі львівської богеми та хіппі. Вірменка славиться своєю історією та кавою посхідному. А до кави найкраще смакують львівські солодощі, пляцки, і, звісно, натуральні Наливки зі Львова та лікери власного виробництва. В 2016, 2017 та 2018 роках Вірменка була визнана Найкращою кав’ярнею Львова в рамках свята кави «Lviv Coffee Festival». До зустрічі на каві! м. Львів, вул. Вірменська, 19  +38 (067) 278 16 08  9:00 – 23:00  www.virmenka.com.ua


Наливки зі Львова - це більше 30 видів 100% натуральних наливок та лікерів міцністю від 25% об. до 50% об. Напої виготовляються за унікальними галицькими рецептами на основі екологічно чистих ягід, фруктів, овочів та трав на власному виробництві. За результатами дослідження Національного бізнес-рейтингу «Наливки зі Львова» визнано одним з найефективніших підприємств України у своїй галузі, а підтвердженням високого статусу, надійності й ефективності ведення бізнесу стала престижна нагорода «Лідер року‑2018». Наливки зі Львова - смачний подарунок та сувенір зі Львова! м. Львів, вул. Руська, 8  +38 (098) 770 83 06  Пн.-Чт. 10:00 - 22:00  Пт.-Нд. 11:30 - 23:30 м. Львів, вул. Староєврейська, 7  +38 (097) 505 48 66  Пн.-Нд. 11:30 - 23:30  nalyvky.com


H E A LT H & W E L L N E S S

Соломія Островська генеральний директор клініки естетики «Genesis», генеральний директор офіційного представництва Seamless1, Mounir, Hair Toxx.

46

RIA UKRAINE


ВЕСНА – САМЕ ЧАС ПЕРЕГЛЯНУТИ СВІЙ СПОСІБ ЖИТТЯ! Весна – час відродження, натхнення, поштовху до нових звершень. Для того, аби почувати себе впевненим і готовим до реалізації нових ідей, важливо виглядати впевнено. Головний тренд сезону – здорова, доглянута шкіра та тіло.

ЕТАПИ ДО ВЕСНЯНОГО ПЕРЕВТІЛЕННЯ: 1. ВИВЕДЕННЯ ШЛАКІВ ТА ЗАЙВОЇ ВОДИ З ОРГАНІЗМУ Чи впевнені ви в тому, що дійсно набрали зайву вагу? Насправді це так звані «зимові набряки». Взимку ми споживаємо багато важкої їжі, мало рухаємося та набираємо вагу через порушення дренажу. Звідси загальний стан важкості та пухкості. Як позбутися від набряків та зробити легке, гнучке, пластичне тіло? Ліфмодренажні апаратні масажі виведуть шлаки та зайву воду з організму. 2. ТОНІЗАЦІЯ ШКІРИ Навіть грамотний догляд за шкірою в зимовий період - не гарантія того, що з приходом весни вона буде виглядати здоровою. Холод, перепад температур, нестача сонячного світла і дефіцит вітамінів в їжі послаблюють тонус шкіри, роблять її тьмяною і менш еластичною. Як відновити добрий стан? Весняний період вимагає від

нас регулярного і правильного догляду за шкірою. Сам процес складається з 4 основних етапів: очищення, зволоження, живлення та захист. Апаратні методи з застосуванням спеціалізованих лікувальних та відновлювальних препаратів допоможуть досягти результатів. 3. ІДЕАЛЬНЕ ТІЛО ЗА 7 ДНІВ Апаратна корекція фігури за останні кілька років набула масового застосування та великої популярності. Головна причина – дієвість та результат, який є видимим миттєво. Звісно, найкращого можна досягти, застосовуючи апаратні методики, займаючись спортом та завдяки правильному харчуванню. Але є способи, які можуть здивувати навіть тих, у кого часу на спорт обмаль. Вчені розробили формулу для досягнення ідеальної форми тіла всього за 7 днів! Запатентовані технології, почерговість застосування яких дає 100%-ві результати!

MICRODERMOLIFT - покращує тон шкіри. MULTIPOLAR LASERPORATION зменшує об’єм жирових тканин. ENDORADIOMAG - поєднання двох технік (вакуумно-роликовий масаж, радіоліфтинг) надає загального тонусу шкірі. RADIOLIFT - стимулює вироблення клітинами організму колагену та еластину, покращує пружність шкіри, посилює кровообіг. 4. ВІТАМІНІЗАЦІЯ Авітаміноз, брак кисню в організмі – наслідки зимового періоду. Як швидко отримати потрібну порцію вітамінів? Новітні медичні системи озонотерапії та кисневого насичення допоможуть підвищити загальну опірність організму, зміцнити імунітет, активізуватися до весни! Озонотерапія має лікувальний ефект при неврологічних захворюваннях, стресах. Це один із немедикаментозних і ефективних методів лікування.

ВСТИГНІТЬ ПЕРЕЗАВАНТАЖИТИСЯ ДО ЛІТНЬОГО ПЕРІОДУ! RIA UKRAINE

47


Відчуй французький шик разом із Cardin Shop

ТЦ «Роксолана», пл. Соборна, 14, 2-й пов.  (096) 929-45-18  (098) 080-63-48  (063) 214-78-84

 Cardin_Shop  Cardin Shop


Ми хочемо повернути довіру до страхування в Україні Страховий ринок України вже кілька років поспіль нагадує корабель у бурхливому морі. То виринає, то знов зникає за бурхливими хвилями економічної нестабільності. У порівнянні з європейськими країнами страхування в Україні не надто популярне, страховим компаніям українці не довіряють, не знають їх економічного стану та не можуть правильно оцінити платоспроможність тих чи інших страховиків. Тому доволі часто, застрахувавши відповідальність, майно, здоров’я чи життя в проблемних компаніях, клієнти наражаються не лише на безвідповідальність страховиків, але й на інші численні ризики. Серед яких невиплати компенсацій, затягування у вирішенні проблеми тощо. «Супермаркет страхування» – абсолютно новий гравець на страховому ринку України. Це новий підхід до звичних речей, який покликаний допомогти охочим застрахуватися, уникаючи навіть мінімальних ризиків. Співпрацюючи з «Супермаркетом страхування», клієнт не лише отримує якісний страховий продукт, а й заощаджує час, нерви та кошти. - Ми не страхова компанія, розповідає Дмитро Мелех - засновник Групи компаній «Автопоміч», а саме тут зародилася ідея створення «Супермаркету страхування». Основна мета – зібрати під одним дахом максимальну кількість кращих страховиків, платоспроможність і доброчесність яких не викликає сумнівів. А відтак, звернувшись до «Супермаркету страхування», люди зможуть порівняти умови, дізнатися все про ту чи іншу страхову компанію, визначитися і підписати угоду. Не ризикуючи! Цією ідеєю ми спробуємо відродити довіру до страхового ринку України, адже наші клієнти, а радше партнери, ніколи не стикнуться з проблемою невиплат чи нетактовною поведінкою працівників. Їм усе розкажуть та покажуть, навчать клієнта самостійно перевіряти чинність страхового полісу та надійність страхових компаній. Одним словом – ми не нав’язуємо послуги однієї компанії, а даємо право обирати серед найкращих страховиків. Обирати за тими критеріями, які найбільше підходять нашим покупцям. Зважаючи на багаторічний досвід спілкування зі страховими компаніями, тут не запропонують тих страховиків, які мають проблеми з виплатами або були нечесними зі своїми клієнтами. «Супермаркет страхування» на сьогоднішній день співпрацює з надійними страховиками. Причому перелік партнерів постійно оновлюється, в залежності від змін, які

хто у нас придбав будь-який продукт, вже наступного разу матиме преференції.

відбуваються на ринку. На сьогодні «Супермаркет страхування» - це увесь спектр послуг не лише для автомобілістів, а й для приватних та бізнесових сфер, в яких є ризики пошкодити чи втратити майно або є потреба страхування відповідальності за можливу спричинену шкоду третім особам. Тут можна укласти договори на страхування цивільно-правової відповідальності, КАСКО, придбати Зелену карту, туристичну страховку, застрахувати майно на випадок пожежі, стихійного лиха чи іншої шкоди, а також ризики в бізнесі. Кожен клієнт знає, що страхуватися в «Супермаркеті страхування» фінансово вигідно, адже вартість послуг у переважній більшості випадків нижча, ніж пропонують страхові компанії чи агенти, а сервіс та надійність перевищують сподівання. Також однією з особливостей «Супермаркету страхування» є те, що тут можна застрахувати будь-які ризики на індивідуальних умовах. Більшість компаній продають страхові продукти зі стандартними умовами, а в «Супермаркеті страхування» є можливість підбирати умови страхування під індивідуальні потреби кожного. «Супермаркет страхування» – це особливий підхід, де, окрім якісних послуг, всі клієнти гарантовано отримують знижки для себе та друзів, а за потреби допомогу «страхового адвоката». А ще чимало приємних бонусів та подарунків. Ми дбаємо про своїх клієнтів, - говорить керівник проекту Віктор Вікторович. Кожен,

- Ми відповідаємо за ті страхові компанії, з якими працюємо. Отож той, хто звернувся до нас, ніколи не стикнеться з проблемою невиплати відшкодування. Вже у перший місяць роботи в нас з’явилися постійні клієнти. От прийшов водій – купив «цивілку», йому сподобалися відношення, ціна. Через деякий час повернувся за Зеленою картою, привів товариша, в якого вже автоматично була знижка. Знаєте, клієнт повертається туди, де йому сподобалося. Відтак підвести його ми вже не можемо. Тому, говорю відверто, ми маємо своїх постійних клієнтів. Не одного, не двох, їх уже багато і вони щоразу приходять, приводять друзів та знайомих. Не всі страхові компанії можуть похвалитися доставкою полісів до клієнтів. У «Супермаркеті страхування» ця послуга безкоштовна. Замовили поліс - і його привезуть туди, де буде зручно клієнту. А можете домовитися на конкретний час і без черги та очікувань придбати страховий продукт безпосередньо в офісі. Щодня відділ аналітики «Супермаркету страхування» отримує актуальну інформацію по страхових компаніях, а тому тут пропонують лише найкращі та найактуальніші продукти за найкращими цінами.

«Супермаркет страхування»  (073) 761-88-00  (067) 361-88-00  ua-polis.com


ЛЮДМИЛА БОРОВИК

правовий експерт з земельних питань i нерухомостi

Фото: Андрій Дмитришин

Вітаю. Мене звати Людмила Боровик. Я правовий експерт з земельних питань і нерухомості. Директор і власник юридичної компанії Legal Experts, засновник Міжнародного центру медіації, який спеціалізується на майнових питаннях і працює на міжнародному рівні, допомагаючи вирішувати складні проблеми як юридичним, так і фізичним особам. Я закінчила юридичний факультет ЛНУ ім. І. Франка, школу медіації Варшавської вищої школи менеджерів, Українську академію зовнішньої торгівлі. Регулярно проходжу навчання і курси, які допомагають мені підтримувати мою експертність на найвищому рівні. Протягом 20 років займаюся вирішенням проблемних питань у сфері земельних питань і нерухомості. Я ніколи не буду адвокатом і свідомо обрала медіацію, оскільки для мене перемога - це коли справу вирішено в інтересах обох сторін. На моєму рахунку виграні судові справи і позитивні рішення суду на користь моїх клієнтів, проте найбільша цінність і перемога, яку я записую у свій особистий актив, - вирішення задач клієнта у справах,

не доводячи їх до суду. А це здані в експлуатацію проблемні об’єкти, завершені успішно проекти по юридичному супроводу об’єктів нерухомості, приватизовані земельні ділянки, вирішені конфліктні ситуації між власниками суміжних земельних ділянок. Під моїм управлінням зареєстровано право власності на десятки об’єктів нерухомості. Регулярно проводжу семінари і навчання для ріелторів із продажу проблемних об’єктів, журналістів та працівників ІТ-сфери по питаннях реєстрації та захисту інтелектуальної власності, регулярно беру участь в якості спікера на міжнародних площадках, де обговорюють перспективи розвитку ринку нерухомості. Щоб виключити або мінімізувати різні ризики, проводиться юридичний аудит. Юридичний аудит земельної ділянки – спеціальна процедура, яка здійснюється при купівлі-продажу або іншому відчуженні землі з метою перевірки достовірності документів до законодавства, нормативів та визначення можливих ризиків, пов’язаних із використанням земельної ділянки у майбутньому.

ТИХ, КОМУ НЕОБХІДНО ПОПРАЦЮВАТИ З ПИТАННЯМ ІНДИВІДУАЛЬНО, ЧЕКАЮ НА КОНСУЛЬТАЦІЇ! А також ви можете замовити онлайнконсультацію:  (067) 313-02-60  Legal-experts@bigmir.net  www.legalexperts.com.ua

Долучайтеся в соцмережах:  Lyudmila Borovik  legalexperts

Legal Experts Надійний партнер у вирішенні юридичних питань з нерухомості ПРОПОНУЄ ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ: • АУДИТ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ • ВИРІШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ • ВИРІШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ СПОРІВ • ПРИВАТИЗАЦІЯ • АУДИТ ОБ’ЄКТА НЕРУХОМОСТІ ПЕРЕД ПОКУПКОЮ, ВИЯВЛЕННЯ ТА УСУНЕННЯ РИЗИКІВ • ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД ПРИДБАННЯ НЕРУХОМОСТІ ЗА КОРДОНОМ • ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ • ЛІЦЕНЗУВАННЯ БУДІВНИЦТВА • ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД ДОГОВІРНИХ ВІДНОСИН • ЗАХИСТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ • ДОСУДОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ ТА СУДОВЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО • МЕДІАЦІЯ • ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД ОРГАНІЗАЦІЇ ВЕРТОЛІТНИХ МАЙДАНЧИКІВ • ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ З ОРГАНІЗАЦІЇ АЗС


вул. Чехова, 30 вул. В. Великого, 59а вул. С. Бандери, 57 вул. Зубрівська, 38 вул. Виговського, 29а вул. Чорновола, 16в

 (096) 015-00-55  (097) 882-00-88  (067) 117-00-33  (067) 470-00-99  (096) 722-77-00  (098) 914-77-70

Он-лайн запис: caramel.bloknotapp.com/booking  nail_caramel  nailcaramel  nailcaramel.com.ua


FOR WOMEN

ТВОРЧІ, ТАЛАНОВИТІ ТА ПРОГРЕСИВНІ by Karparation

RYPNOVSKA

(ЮЛІЯ КАРПА-РИПНОВСЬКА) Співачка, екс-учасниця гурту Glamour, керівник дитячої школи KARPARATION, об’єднує найкращих, найуспішніших людей в одну команду. В нашій школі близько 50 учнів. Щоб з ними займатися, я повинна створити свою команду людей, яким змогла би довірити найцінніше — дітей. Працюю з тим, хто мені близький по духу. Люблю фанатів роботи, а особливо щирих людей, які виступають за

ідею, за розвиток. Отже, хочу познайомити з своєю командою, і це лише частинка, адже у нашій школі працює семеро викладачів і на цьому не зупиняємося! В планах є розширюватись! Мої основні вимоги: 1. Пунктуальність. 2. Справедливість. 3. Відвертість. Влітку запрошуємо дітей у табір, де основа - вокал та хореографія. Також будуть заняття з ораторського мистецтва, англійської, майстер-класи, екскурсії та прогулянки!

Деталі за телефоном:  (097) 969-39-33

54

RIA UKRAINE


СОФІЯ МЕЛЕХ Енергійна дівчина, яка обожнює співати, виступати. Дуже харизматична і цілеспрямована. «Вокал - це улюблене та основне хобі, тому що приносить мені велике задоволення. Люблю вести блоги й активно займаюся своєю сторінкою. А ще подобається бути у ролі фотомоделі».

ЮСТИНА ТКАЧУК

СОФІЯ ФЕРЕНЦ

Любить бути першою. Наполегливість в отриманні перемоги та вміння утримувати лідерство роблять цю дівчину успішною та щасливою. Займається танцями та працює над створенням свого відеоблогу. Любить подорожувати та мріє про велику сцену. Добрим прикладом у своєму житті вважає батьків. У творчому доробку вже є авторська пісня, саме на неї дівчина планує зняти відеокліп.

СОЛОМІЯ РОМАНІВ

До занять із вокалу на початку підштовхувала мама, але згодом дівчина вивчила пісню, яка дуже припала їй до душі. Саме це стало поштовхом до подальшого захоплення Софії музикою. Вона дуже любить Dj-сети (інколи її викладач жартує, що вона стане діджейкою і буде писати свої треки). Ще дівчинка займається бальними танцями, де посідає призові місця.

Вже з 3 років ця юна красуня на сцені. За її плечима десятки фестивалів та концертів. Представляла Україну на міжнародних конкурсах, де займала призові місця. «Мрію про велику сцену. А якщо не стану відомою співачкою, то буду навчати дітей співу. А наразі працюю над собою: це щоденна робота над вокалом, хореографією, сценічною майстерністю».

ВІКТОРІЯ ВАЦЛАВ Вже більше 5 років займається у школі KARPARATION. Найбільше захоплюється музикою. «Музика мені запала у душу, і я цим живу. В мене є багато переспіваних пісень і вже кілька авторських, які спеціально написали для мене. Мрію записати свій альбом та впевнено крокую до мети стати співачкою».

RIA UKRAINE

55


ЗОРЯНА БЕРЕЗЯК Вже більше восьми років вдало поєдную 2 професії - викладача вокалу в дитячій естрадній школі KARPARATION та ведучої святкових заходів! У моєму активі - понад 300 івентів різних жанрів, що дозволяє з легкістю провести свято, навіть для найбільш вибагливого клієнта. Мій основний девіз у роботі - викликати незабутні, максимально яскраві емоції, створити неповторну атмосферу, де буде комфортно, цікаво та весело гостям різних вікових категорій. Щодо викладання вокалу, то це швидше моє покликання, адже немає нічого приємнішого, як коли на твоїх очах учні досягають успіхів, висот, злетів, перемог на конкурсах. Все це приносить колосальне задоволення...

56

RIA UKRAINE

АНГЕЛІНА ПАВЛІЙ Викладач латиноамериканських танців Естрадної школи при продюсерському центрі KARPARATION. Професійно почала займатися латиною з дитячого віку (6-7 років), тобто все життя виховувалася в спортивному дусі. Вважаю: найкраще, що можна прищепити дітям, - це творчий розвиток і любов до спорту! Брала участь у найпрестижніших змаганнях України та Європи. Для мене танці - це найвдаліший симбіоз спорту та мистецтва! Останні найулюбленіші постановки, під які виступають учні, - це Руслана «У ритмі серця», Антитіла «Лови момент». Переконана, що якщо у вас завмирає серце, коли ви дивитеся танцювальні конкурси, якщо вам не вдається стояти спокійно, коли звучить музика, і, якщо ви вмієте танцювати «душею», негайно записуйтеся до школи танців.


ЛІЛІЯ СТОЙКО Засновник дитячого всеукраїнського фестивалю моди і таланту «Міні Міс & Містер Західна Україна» та «Міні Топ-Модель Західної України» @minimisswestua, також засновник фешн-школи краси, моди та естетичного виховання MBQ Kids Fashion School @mbq_kidsfashion. Фестиваль «Міні Міс Західна Україна» початок моєї діяльності. 17 березня пройшов уже вчетверте під егідою «Міні Міс Україна». Переможницею конкурсу стала Софія Тарасюк - володарка титулу «Міні Міс Західна Україна Гран-Прі 2019» з міста Косова. @tarasiuk7710sofiia. Софії 9 років, захоплюється хореографією, акторською майстерністю, англійською мовою та моделінгом. Влітку 2018 р. стала моделлю фешн-фільму в Монако (Франція). На фестивалі дівчинка демонструвала українське танго та представила соціальний проект на тему «Щоденник добрих справ» і розгорнула тему зникаючого виду дерев, «Тиса Ягідного». Учасників фестивалю

ми закликаємо не тільки розвивати свої здібності, а й долучатися до благодійності та бути соціально активними вже з юного віку. Така ж ідея в MBQ Kids Fashion School: уроки дефіле, фотокласи, уроки стилю та журналістики дають змогу діткам більше розкритися в своїх вміннях і талантах. Ще одна надзвичайно обдарована переможниця фестивалю, володарка титулу «Міні Топ-Модель Західної України Гран‑Прі 2019» - Катерина Ситнікова, їй 6 років, родом із міста Хмельницького. @sutnikova_ket6. Катруся є обличчям багатьох модних бутиків Хмельницького, активним блогером, професійною моделлю і з недавнього часу ведучою проекту #дітикраїни. Катя мріє стати моделлю модного дому Christian Dior. Для мене важливо вкладати в дітей доброту, наповнити щастям, миром, любов’ю, дати їм знання, можливість розвиватися і повірити в свою мрію. Саме це робить мене щасливою, адже діти - наша сила, майбутнє України!

RIA UKRAINE

57


«ПРАВИЛЬНО ЗАКЛАДЕНИЙ ФУНДАМЕНТ - ЦЕ УСПІХ МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я» Вже у червні свої двері відкриє Центр здорового тіла Михалевської та Карпин. Ідея створення закладу виникла в результаті спільної праці Світлани та Яни над проектом «Super Set». Місія полягає у тому, щоб допомогти жінкам досягнути гарних результатів, скинути вагу, покращити самопочуття, зменшити об’єми та відчути зміни не тільки на рівні тіла. Після вдалого запуску проекту та позитивних відгуків своїх клієнтів Світлана та Яна вирішили комплексно допомагати жінкам, тому створили Центр здорового тіла. Аналогів такого закладу у Львові немає, адже за місяць при підтримці Яни та Світлани жінки досягають надзвичайних результатів та ефекту – 10 см. Все це відбувається без силових навантажень, лише за допомогою харчування під супроводом сертифікованого дієтолога, спеціаліста із здорового харчування Яни Михалевської. Її місія - допомогти зрозуміти, наскільки здоровий спосіб життя важливий для кожної з нас! Світлана Карпин – експерт із корекції фігури, масажист та фізичний реабілітолог. Її ціль – робити жінок красивими та здоровими. Окрім продумування збалансованого харчування та підтримки дієтолога, Світлана надає курс масажних

процедур. Загалом усе перераховане дає wow-ефект. Це перше місце, де займаються тілом та здоров’ям людини комплексно. Центр здорового тіла Михалевської та Карпин складає програму для будь-кого: чоловіків, жінок, дітей, підлітків та важких пацієнтів із проблемами цукрового діабету чи щитовидки. Мета закладу перевести людину на здоровий спосіб життя, екостиль. Зараз актуальна тема підсушки тіла, підготовки до пляжного сезону. Центр здорового тіла практикує співпрацю з модельним агентством, готує моделей до зйомок, працює з об’ємами, адже у цьому випадку важливий кожен сантиметр. Тому правильно складена програма допоможе добитися бажаного результату. Для досягнення більшої ефективності Яна та Світлана співпрацюють із гінекологом та ендокринологом, щоб розібратись із гормональним фоном та підібрати оптимальний спосіб правильного способу зниження ваги. «Ми хочемо довести всіх до мети, щоб мрії збулись. Адже так багато жінок прагнуть бути стрункими та здоровими. Правильно закладений фундамент - це успіх міцного здоров’я».


Чекаємо Вас за адресою:

м. Львів, вул. Стрийська, 3  (067) 528-54-39  Світлана Карпин  karpyn.svitlana  (096) 842-54-20  Yana Mykhalevska  Fitnessmamamafia Будемо раді зробити Вас здоровішими та красивішими!


ПОСЛУГИ ЯКІСНОЇ КУР’ЄРСЬКОЇ ДОСТАВКИ м. Львів, вул. Римлянина, 12, оф. 1  (032) 260-04-11, 260-07-62  (067) 320-48-21, (063) 580-01-80  info@lviv.dimex.ws

НОВИЙ ДЕНЬ ПРИЙДЕ САМ, ВСЕ ІНШЕ ДОСТАВИМО МИ!


Червень 2019 ОВЕН

21.3 — 20.4

ТЕЛЕЦЬ

21.4 — 20.5

БЛИЗНЮКИ

21.5 — 21.6

Овни-одинаки, не впадайте у відчай, під час червневих сімейних посиденьок ви можете познайомитися з приємною особою. Овни будуть спантеличені колосальними обсягами праці. Багато хто почне відчувати непереборне бажання абстрагуватися від справ, які навалилися, або взагалі все кинути. Тим часом саме в цей період ви отримаєте безцінний досвід і корисну інформацію, які посприяють вашій продуктивності і підвищенню доходів найближчим часом. Стихійні події і всілякі перешкоди почнуть зникати з вашого життя. Це вдалий момент для сімейного спілкування і дружніх зустрічей.

У червні вам варто відмовитися від травматичних видів спорту - існує великий ризик нашкодити своєму здоров'ю під час тренувань. Початок літа може принести невеликі проблеми зі здоров'ям, не виключені неприємні новини і тривалі конфлікти з близькими і коханими. Спробуйте зробити перший крок до примирення, фортуна на вашому боці. Інтенсивна трудова діяльність спричинить негативний вплив на емоційний стан типових Тельців у середині місяця. А проблеми на особистому фронті і в родині навряд чи зрушать з мертвої точки.

У червні обов'язково подбайте про здоров'я суглобів і хребта, постарайтеся їх не перевантажувати. Близнюків очікує вкрай відповідальний і непростий період: ваше майбутнє багато в чому буде залежати від дій і рішень, здійснених у першій половині цього місяця. На щастя, середина червня стане часом стабілізації в усіх пріоритетних сферах. Фізичний і емоційний стан покращиться. Кінець місяця ознаменується радісними звістками, романтичними знайомствами і взаєморозумінням у союзах, що утворилися.

РАК

ЛЕВ

ДІВА

22.6 — 22.7

23.7 — 22.8

23.8 — 22.9

Хвилюватися не варто перешкод на шляху до змін не передбачається, навпаки, червень подарує вам повну свободу дій. Зірки пророкують: початок і кінець червня бездоганні для реалізації бізнес-проектів і кар'єрного розвитку, зміцнення сімейних відносин, духовного зростання. Більшості вдасться зміцнити бюджет і добитися матеріальної стабільності, підвищити соціальні та професійні позиції, зайняти більш високе положення в суспільстві. Представники знаку можуть розраховувати на несподівані подарунки фортуни.

У червні вам показані велопрогулянки і плавання: вони сприятливо позначаться на роботі серця, яке в цьому місяці може періодично барахлити. Постійні стреси і щільний графік спричинять негативний вплив на фізичний стан і психологічне здоров'я типових Левів. Зірки радять більше відпочивати і відмовитися від непосильних обсягів роботи, крім того, зараз підвищується ймовірність отримання дрібних побутових травм, бережіть себе. Ті Леви, що не побояться додаткової відповідальності, приречені на успіх - у ваше життя увійдуть масштабні зміни.

Мігрені і болі в спині можуть частенько нагадувати про себе протягом місяця. Хороший масажист і повноцінний сон допоможуть вам прийти в себе. Вірогідні труднощі на професійній ниві і в навчанні, не виключаються розбіжності з партнерами або керівництвом, щось може загрожувати вашій репутації. Ви можете отримати радісні звістки, будуть надходити перспективні пропозиції, а близькі і кохані підтримають будь-які ваші ініціативи. Тим часом у сфері кар'єри і бізнесу деякі пріоритетні проекти несподівано припиняться, на ці процеси ви ніяк не зможете вплинути.

ТЕРЕЗИ

СКОРПІОН

СТРІЛЕЦЬ

Близнюки

23.9 — 22.10

23.10 — 21.11

22.11 — 21.12

У червні ймовірне загострення відносин з кимось із колег. Скористайтеся дипломатичними талантами і поводьте себе коректно, щоб нейтралізувати конфлікт в короткі терміни. Будь-які ваші ініціативи будуть зазнавати всіляких випробувань, перешкоди виникнуть на кожному кроці. Тому зірки рекомендують вам запастися терпінням, а невитрачену енергію краще використовувати для надання посильної допомоги рідним, друзям, коханій людині. Варто подбати про своє здоров'я, постарайтеся частіше відпочивати і правильно харчуватися.

Сімейним Скорпіонам у червні варто проявити фантазію і привнести щось нове в стосунки з половинкою - лише так вам вдасться зміцнити любовний союз і зберегти в ньому гармонію. Будь-які процеси, пов'язані з отриманням знань і досвіду, пройдуть вдало, з'явиться шанс налагодити комунікацію на міжнародному рівні. Може посилитися тяга до придбання дорогих дрібничок, деяким захочеться обідати виключно в ресторанах і кафе. Конфлікти з супутником життя або домочадцями будуть виникати саме на грошовому грунті.

У першій половині червня навіть творча робота буде здаватися вам стомлюючою і рутинною. Важким періодом для Стрільців по зодіаку на червень виявиться перша половина місяця. Не виключені проблеми при взаємодії з оточуючими, ви можете посваритися не тільки з кимось із близьких, але і розсваритися з начальством, колегами, діловими компаньйонами. Репутація Стрільців сильно похитнеться, якщо ви дозволите собі вступити у відкриту боротьбу.

КОЗЕРІГ

ВОДОЛІЙ

РИБИ

22.12 — 19.01

Не зловживайте червневим сонечком: перегрів загрожує не тільки опіками, ви можете заробити сильні головні болі. Літній сезон зодіаку для Козерогів на червень року почнеться деяким затишшям. Несприятлива пора для ризикових заходів у діловій і фінансовій сферах, а також слід приборкати свої нагальні бажання, особливо це стосується представниць вашого знаку - в гонитві за модою ви ризикуєте втратити нечувану суму, а покупки тим часом виявляться невдалими.

20.01 — 19.02

З перших днів місяця можуть почастішати болі в районі шлунка - терміново займіться своїм раціоном і нарешті відвідайте лікаря. Цей місяць стане одним із найбільш складних етапів поточного року. Перші дні принесуть стресові ситуації, неприємні новини, погіршення фізичного стану і зниження соціальної активності. У цей час слід відмовитися від дорогих покупок, вони негативно позначаться на вашому бюджеті і не принесуть бажаної користі. У кінці червня ви можете розраховувати на підтримку найвпливовішої жінки або толкового друга.

20.02 — 20.03

В червні вируючу енергію варто присвятити сім'ї – зокрема, дітям і літнім родичам. Представники водної стихії, як і раніше, будуть перебувати в епіцентрі суспільної уваги, не втратять своєї цілеспрямованості і позитивного настрою. Тим часом початок червня може привнести раптові потрясіння в спокійний плин вашого життя. Вірогідні стресові позапланові поїздки, вирішення проблем родичів, друзів або молодшого покоління. Зі здійсненням наполеонівських планів вам доведеться почекати.


#RIA АДРЕСИ ГОТЕЛІ Astoria Hotel вул. Городоцька, 15, Львів  (032) 242-27-01 Edem Resort Medical & SPA с. Стрілки, Львівська область  (067) 314-65-12 Kavalier Boutique Hotel вул. Старознесенська, 70, Львів  (032) 242-39-99 Modern Art Hotel просп. Шевченка, 28, Львів  (068) 709-99-33 Nobilis Hotel вул. Фредра, 5, Львів  (032) 295-25-95 Panorama просп. Свободи, 45, Львів  (032) 225-90-00 Атлас Делюкс просп. Шевченка, 27, Львів  (067) 200-00-05 Львів просп. В. Чорновола, 7, Львів  (032) 242-32-70 КАФЕ ТА РЕСТОРАНИ Big plate, піцерія вул. Валова, 13, Львів  (032) 235-63-17 Confiserie JUST, кав'ярня ТЦ Forum Lviv, 3 поверх, вул. Під Дубом, 7б, Львів Glory cafe пл. Міцкевича, 1, Львів  (032) 297-02-97 Music lab www.musiclab.ua вул. Бр. Рогатинців, 27, Львів  (032) 294-87-15 Відкриті: цілодобово Tartufo trattoria, ресторан ТЦ Forum Lviv, 3 поверх, вул. Під Дубом, 7б, Львів  (068) 885-47-36 Антрекот, ресторан вул. Кульпарківська, 226а, Львів  (067) 422-22-33

Грушевський cinema jazz, ресторан www.cinemajazz.com.ua просп. Шевченка, 28, Львів  (098) 676-46-00 Відкриті: з 09:00 - 02:00 Панська чарка www.charka.com.ua вул. В. Винниченка, 3, Львів  (032) 235-53-91 Відкриті: з 11:00–23:00 Світ Кави, кав'ярня пл. Катедральна, 6, Львів  (032) 297-56-75 пл. Ринок, 30, Львів  (032) 297-56-75 1000+1 ніч www.1001.lviv.ua Romantic-bar вул. Городоцька, 5, Львів  (032) 255-50-40 вул. Бр. Рогатинців, 19, Львів  (032) 297-03-48 Мате-клуб вул. Краківська, 23, Львів  (032) 235-41-77 КРАСА ТА ЗДОРОВ'Я Affinage. Salon Professional вул. Коциловського, 10а, Львів  (096) 459-52-68 BlueBerry. Beauty lounge вул Томашівського, 6, Львів  (098) 304-07-00 Edem Resort Medical & SPA с. Стрілки, Львівська область  (067) 314-65-12 Genesis Esthetic Clinic вул. Кривчицька Дорога, 8а, Львів  (066) 020-20-22 Iconic beauty studio, салон краси вул. Джерельна, 38/205, Львів  (093) 447-04-48

Monreal Studio, салон краси просп. В. Чорновола, 67б, Львів  (096) 646-38-81 Myroslava Novosilska www.novosilskaclinic.com пл. Д. Галицького, 2/9, Львів,  (096) 346-53-47 PersonaLux www.personalux.com пл. А. Богомольця, 3/1, Львів,  (067) 380-80-25 Tiffany Beauty Studio, салон краси вул. Шолом-Алейхема, 18, Львів  (068) 500-88-50 ПОСЛУГИ Polygraph systems, перевірка на детекторі брехні www.polygraph.systems вул. Городоцька, 45, Львів  (098) 290-34-44 МАГАЗИНИ ТА БУТИКИ Bugatti, магазин одягу ТЦ Victoria Gardens, вул. Кульпарківська, 226а, Львів  (067) 675-04-53 вул. М. Грушевського, 14, Львів CRYSTAL, весільний салон вул. Івана Франка, 61, Львів  (067) 675-51-78 Impero Uomo, концепт-стор ТРЦ Victoria Gardens вул. Кульпарківська, 226а, Львів  (098) 711-90-11 ТРЦ Forum Lviv вул. Під Дубом, 7б, Львів  (097) 008-12-11 ТЦ Роксолана пл. Соборна, 14, Львів  (098) 322-47-07 вул. Фурманська, 5, Львів  (097) 373-31-24 РОЗВАГИ

Lady Charm, салон краси вул. І. Виговського, 83, Львів  (032) 292-52-17 Miss Princess Studio, салон краси вул. Івана Франка, 61, Львів  (098) 177-01-88

Fashion Club пл. Івана Підкови, 1, Львів  (067) 374-44-91 Split Lviv Club пл. Міцкевича, 6/7, Львів  (032) 242-22-00


МІВ, У І Д О РКИ П ЛІВ!» І З І ДІТИ ТЕЛЕКАНА Ш А В « ЦІВ І ГЛЯН

 (097) 069-27-51  ma.caramel14@gmail.com  Caramel.Models.Lviv  caramel_models_lviv  www.caramelka.net.ua

Profile for Ria Ukraine

RIA Ukraine 05 (28)  

RIA Ukraine 05 (28)  

Advertisement