Page 1

3


4


5


6


7


8


ЗМІСТ Журнал «РІА-Україна» №10 (10) 2017 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ КВ №22413-12313Р від 24.11.2016 www.ria-ukraine.com Видавець «ФОП-Никифорець В.В.» Шеф-редактор Анастасія ХРИЩУК Головний редактор Валерія НОСКОВСЬКА Дизайн та верстка Даша РУДЕНКО Журналісти Тетяна ОНИШКЕВИЧ, Валерія НОСКОВСЬКА, Марта ЛУКА, Дмитро ПЛАХТА, Юлія ВАКСМАН Рекламний відділ Максим СТЕПАНОВ, Марта ЛУКА РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ ТЕЛ. (063) 933 20 05, (067) 869 80 45 RIA.UKRAINE.REKLAMA@GMAIL.COM АДРЕСА ДЛЯ ЛИСТУВАННЯ 79019, М. ЛЬВІВ, ВУЛ. ГАЗОВА, 17 На обкладинці Леся Падучак Фотограф Ярослав Мончак Стиліст Наталія Новіцька за підтримки Ярослава Залівського Одяг MANGO

ДРУК ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ» НАКЛАД 5 000 ПРИМ.

12. БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

XVII МІЖНАРОДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ « ЛЬВІВЩИНА — ЛОКОМОТИВ ПРОМИС ЛОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ В УКРАЇНІ»: яким він був?

14. З ОБКЛАДИНКИ

Лес я Паду чак: «Жінки в бізнесі приділяють більше уваги деталям, із яких вибудовуєтьс я індивідуальність, що вирізняє компанію серед інших та надає їй конк урентних переваг»

16. ІНТЕРВ’Ю

Ростис лав Кісіль Денис Ринський Юлія Ткач Наталія Холоденко Дмитро Борисов Христина Ярема Марта Малишняк ANGEL A

44. АРХІТЕКТУРНИЙ ПРОЕКТ 48. ДІЄТОЛОГІЯ

Дієта «під настрій» або як за допомог ою їжі керувати емоціями

54. ЦІКАВО ВІД ПАРУС DEVELOPMENT 56. КОНСУЛЬТАЦІЯ НОТАРІУСА 58. ФОТОЗВІТ

Міжнародний економічний форум CRYSTAL DE SIGN FA SHION SHOW 2018 Презентація фотокартин «Історія незале жної жінки» Olena Dat s`Gallery

72. ГОРОСКОП

РЕДАКЦІЯ НЕ ЗАВЖДИ ПОДІЛЯЄ ДУМКИ АВТОРІВ ПУБЛІКАЦІЙ. ЗА ЗМІСТ РЕКЛАМНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСЕ РЕКЛАМОДАВЕЦЬ. У РАЗІ ПЕРЕДРУКУ СТАТЕЙ ЧИ ЇХ ЦИТУВАННЯ ПОСИЛАННЯ НА ЖУРНАЛ «РІА-УКРАЇНА» Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ. СТОРІНКИ, НА ЯКИХ НЕ ВКАЗАНІ РУБРИКИ, НАЛЕЖАТЬ ДО РЕКЛАМНИХ.

10


11


ЖК «Глобус Парк» вул. Ак. Підстригача

ЖК «Глобус Панорама» вул. Пасічна, 49а

12


Будівельна компанія «Глобус» - дім, де живе добро! У 2016 році на ринку девелоперів Львова з’явився новий гравець - компанія «Глобус». Молодий колектив професійних та амбітних львів’ян прагне покращити та розбудовувати власне місто. Нові проекти та нове сучасне бачення, що поєдналися з використанням забудовником новітніх технологій та високоякісних матеріалів, дають змогу втілювати в життя мрії багатьох львів’ян та гостей міста. Ми створюємо практичне та затишне житло для людей різного віку. Піклуємося про рідне кожному з нас місто і тому відповідально проектуємо наші комплекси, до найменших дрібниць продумуємо їх деталі. Тут комфортно почуватимуть себе як найменші, так і найстарші їх жителі. Компанія «Глобус» активно втілює свої задуми вже у п’яти комплексах одночасно. Відтак ми будуємо «Глобус Парк», «Глобус Комфорт», «Глобус Меридіан», «Глобус Панорама», «Глобус Континент» - це 145 тис. м кв. житла, нові інфраструктури мікрорайонів, дитячі майданчики, зони відпочинку та ін. Ми створюємо нові робочі місця і тим самим покращуємо економічну ситуацію в місті, області, регіоні. Наше житло доступне кожному, адже вартість 1м кв. - від 10 000 грн, а нещодавно нами впроваджена знижка на придбання квартир у розмірі 3% для членів родин загиблих в АТО, учасників АТО, членів родин загиблих на Майдані (Небесної Сотні), учасників бойових дій, ліквідаторів ЧАЕС. За результатами VII щорічної церемонії «Люди Львова 2017» компанія «Глобус» визнана кращим забудовником року. Ми і надалі будемо впроваджувати задумане та нарощуватимемо об’єми будівництва завдяки новим проектам.

ЖК «Глобус Комфорт» вул. Демнянська, 3

Павлишин Назар Керівник відділу продажу будівельної компанії «Глобус»

Відділи продажу: м. Львів, вул. Наукова, 3 м. Львів, вул. Липинського, 16 м. Львів, вул. Пасічна, 45 (097) 454-57-77 (050) 454-57-77 www.globus.org.ua globusccsale@gmail.com novobudovyglobus

13

ЖК «Глобус Меридіан» вул. Малинова, 8


БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

XVІI МІЖНАРОДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ

«ЛЬВІВЩИНА – ЛОКОМОТИВ ПРОМИСЛОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ В УКРАЇНІ»:

ЯКИМ ВІН БУВ?

Олександр Ганущин

Степан Кубів

Голова Львівської обласної ради

Перший віце-прем’єрміністр України, Міністр економічного розвитку і торгівлі України

Що цікавить місцеву владу? Податки до місцевого і державного бюджетів та робочі місця. Дякуючи бізнесовій частині, сьогодні на XVII Міжнародному економічному форумі є зростання обох головних показників. Як наслідок, маємо у регіоні спокійну соціальну атмосферу і візуальні зміни. Видимий ефект створює в першу чергу транспортна і соціальна інфраструктура, яка на Львівщині змінюється на очах. Що потрібно бізнесу, який працює або бачить себе в регіоні? Щоб не чинили тиску правоохоронні органи, не було затягування з процедурами і не доводилося працювати поза правовим полем. Очікуємо, що функції стеження за бізнесом невдовзі передадуть у новостворену службу фінансових розслідувань. Також питання боротьби з корупцією залишається номером один. На сьогодні простір для зловживань зменшує дерегуляція та система державних закупівель ProZorro. Закликаю інвестувати у Львівщину і працювати тут!

Цьогорічний форум у Львові засвідчив цікавість інвесторів до регіону та України, яка щороку зростає. Понад 200 компаній, учасники з більше 13 країн, відкриття кількох потужних підприємств і далекоглядні плани інвестицій на наступні роки - це найкраще свідчення того, що Львівщина послідовно розвивається. У межах форуму іноземні колеги та партнери висловлювали високу оцінку ефективності реформ в Україні, які спрямовані на зростання економіки, подальшу децентралізацію, створення привабливого бізнес-клімату. Такі заходи найкращий діалоговий майданчик для взаємодії бізнесу та влади, де на практиці формуються нові якісні можливості для розвитку і зростання.

14


Ярослав Дубневич

Роман Матис

Народний депутат Верховної Ради України VII та VIII cкликань. Входить до фракції Блоку Петра Порошенка. Голова Комітету з питань транспорту.

Начальник управління інвестиційної політики Концепції Міжнародного економічного форуму вибудовуються, виходячи з того, які питання необхідно винести на публічне обговорення з бізнесом. Цьогоріч серед тем були активізація інвестування в альтернативну енергетику, а також, як на мене, найважливіше питання - стан професійнотехнічної освіти та шляхи вирішення ситуації, що є станом на сьогодні. Учасники форуму також обговорили дії, які робить держава, європейський досвід у плані професійно-технічної освіти. Звісно, висловили свою думку представники бізнесу, які вже мають досвід створення лабораторій для підготовки потрібних їм фахівців. Адже навчальні професійно-технічні заклади не випускають затребуваних працівників належної кількості та якості. Враховуючи це, компанії мають власні навчальні центри й готують фахівців для себе. В межах форуму учасники ділилися досвідом, а в підсумку вирішили, що буде започаткована співпраця між закладами професійно-технічної освіти та компаніями з метою того, щоб заклади переорієнтували свою навчальну програму під реальні потреби бізнесу, щоб випускали фахівців, які насправді потрібні компаніям, а не просто людей із дипломами, які не є затребуваними на ринку праці.

Міжнародний економічний форум проходить на Львівщині неодноразово. Але, порівнюючи з попереднім роком, рівень підвищився, мені здається, що це очевидно. Набагато більше є представників із різних країн. Це вказує на те, що Львівщина йде правильним шляхом щодо розвитку в першу чергу транспортної інфраструктури, що дає можливість інвесторам розглядати не тільки Львів і найближчі точки Львова відносно вкладання інвестицій, а й усю Львівщину з огляду на перспективу інвестицій та створення нових робочих місць. Я радий, що спільні зусилля роботи народних депутатів, представників місцевої влади дають добрі результати. Надіюся, що Львівщина і надалі буде локомотивом нових економічних зрушень в Україні.

15


16


17


ІНТЕРВ`Ю

РОСТИСЛАВ КІСІЛЬ:

«MEEST GRОUP - МІЖНАРОДНА КОМПАНІЯ З МІЦНИМ УКРАЇНСЬКИМ КОРІННЯМ» АВТОР - Анастасія Хрищук ФОТО - Руслан Бокало

Ростислав Кісіль, засновник і президент міжнародної поштово-логістичної компанії Meest Group, яка розпочала свою діяльність у 1989 році і сьогодні представлена у понад двадцяти країнах світу. Глобальний офіс Meest Group знаходиться у Львові. Ростислав Кісіль спеціально і тільки для РІА розкриває секрети успіху та довголіття власного бізнесу, а також розповідає про проекти, над якими його компанія працює в Україні.

18


Для тих, хто сьогодні живе поза Батьківщиною, Meest став символом надії й віри в те, що вони завжди можуть розраховувати на підтримку співвітчизників. Це також рекомендація для них у спілкуванні з представниками інших країн, яка гарантує, що ми, українці, працелюбні, чесні та надійні партнери. -Які проекти Meest Grоup розвиває в Україні? -Від моменту створення компанії нашим пріоритетом завжди були інвестиції в Україну. Ми вклали у розвиток вітчизняного бізнесу понад 80 млн. доларів та створили близько 20 підприємств під торговими марками Meest та Росан, переважна частина яких є беззаперечними лідерами у своїх галузях. Одне з найбільш відомих серед них Meest Експрес – компанія, яка вже багато років поспіль є лідером ринку кур’єрської доставки. Поруч із нею виросла компанія Meest Cargo, що спеціалізується на міжнародній доставці габаритних вантажів. Meest Transfer – добре знаний і надійний партнер у сфері міжнародних грошових переказів. Мабуть, багато хто знайомий з нашим Meest Tour – одним із найавторитетніших туристичних операторів України. А підприємство РосанПак є беззаперечним лідером із виробництва пластикової упаковки. До речі,

-Meest Grоup – компанія з 28-річним стажем діяльності. Як усе починалося? -З мрії, яку вдалося реалізувати завдяки зустрічі з непересічними людьми. Це було в 1988 році у Канаді. Я познайомився з представниками української діаспори, побачив, як вони переживають за Україну, думають, як зробити життя своїх родичів і близьких кращим у вільній країні. Під їхнім впливом я став іншими очима дивитися на світ. Саме тоді в мене виникла ідея створити компанію, яка б стала мостом між діаспорою та Україною, допомогла у зв’язках із Батьківщиною. -Meest Grоup і сьогодні виконує цю місію? -Ми давно її переросли, адже глобалізм – основний тренд розвитку міжнародного бізнесу в епоху інформаційного суспільства. Meest Group сьогодні впевнено розвиває інноваційні поштово-логістичні рішення, які об’єднують людей у всьому світі. Серед наших працівників і клієнтів – представники багатьох держав і національностей. Ми – інтернаціональна компанія і в цьому нічим не відрізняємося від інших представників міжнародного бізнесу. Разом з тим, Meest Grоup залишається вірною традиціям: міцні зв’язки і співпраця з українцями у всьому світі для нас пріоритетні.

Meest Grоup у 1998 році заснувало ГО «Благодійний Фонд «Міст Надії» (Meest Hope), який надає підтримку дитячим будинкам в Україні. В 2000 році виступила ініціатором створення Міжнародної ГО українців «Четверта хвиля», яка сьогодні є членом Світового Конгресу Українців. З 2015 року активно підтримує волонтерські ініціативи, які піклуються про воїнів АТО. Багато років опікується гандбольним клубом «Галичанка», допомагає талановитій молоді ФК «Карпати».

СП «Росан» – найбільший приватний поштовий оператор України – нещодавно відсвяткував 25 років від моменту створення. На вітчизняного споживача також орієнтований міжнародний проект myMeest. Не побоюся сказати, що нам вдалося створити унікальний та інноваційний для України сервіс доставки покупок із онлайн-магазинів цілого світу. Крім того, Meest Grоup є партнером багатьох відомих брендів по доставці покупок, здійснених українцями в їх онлайн-магазинах. Ми працюємо з Next, Bonprix, Answear, Lamoda, YesSport, Rozetka, Allo та багатьма іншими компаніями і за допомогою поштово-логістичного оператора Meest Експрес у гарантовані терміни доставляємо покупки з Китаю, США, Італії, Великобританії та багатьох інших країн на будь-яку зручну для користувачів адресу. -Що забезпечує Meest Grоup потенціал до стабільного розвитку всі ці 28 років? -Люди і кадрова політика компанії. Для мене Meest Grоup – це велика родина, де кожний працівник – особистість, якій ми повинні забезпечити шанс і гідні умови для професійного зростання, тобто допомогти реалізувати себе. Ми нікому не відмовляємо в розвитку. І працівники цінують таке ставлення. Саме це дозволило нам пережити кризові моменти, вистояти в непевні часи і з оптимізмом дивитися сьогодні у майбутнє. -Де Ви знаходите стимули для того, щоб стільки років керувати розвитком такого великого і складного бізнесу?

-Для мене важливо робити добрі справи для людей. Ми не повинні бути егоїстами, жити й працювати виключно заради збагачення. Навпаки, ми повинні всі можливості, які маємо, скерувати на допомогу тим, хто поруч із нами і потребує уваги та турботи. Тисячі людей працюють у різних країнах світу в Meest Grоup, а мільйони споживачів користуються нашими послугами. І мені хочеться, щоб всі вони усвідомлювали, що Meest Grоup – соціально відповідальна компанія. Бо який інакше зміст життя на Землі? -Яким Ви бачите Meest Grоup у майбутньому? -Як одного зі світових лідерів міжнароднологістичного ринку з українським корінням. Таких можливостей, які є у Meest Grоup за кордоном, в Україні не має жодна інша компанія. За 28 років ми збудували міцний фундамент і завоювали довіру споживачів і партнерів у багатьох країнах, залишаючись вірними своїм основним принципам: близькість до споживача, легкість отримання, доступна ціна послуг і постійне впровадження найновіших технологій в е-commerce та в поштовій логістиці. Ми збудували надійний міст між Україною та десятками країн світу, через який можемо допомогти українському бізнесу вийти на міжнародні ринки, а іноземним компаніям – інвестувати в Україну.

19


ІНТЕРВ`Ю

ДЕНИС РИНСЬКИЙ:

«Global Events команда людей, які живуть організацією та проведенням заходів» АВТОР - Марта Лука

Про секрети організації наймасштабніших івентів міста, про команду молодих та амбітних професіоналів, які за півтора роки завоювали авторитет, про плани та перспективи руху однієї з найзнаковіших event-агенцій Львова розповідає засновник компанії «Global Events»Денис Ринський. -Денисе, сьогодні на ринку багато event-агенцій. Що відрізняє вашу від інших та в чому полягає особливість? -Компанія Global Events - передусім команда людей, які живуть організацією та проведенням заходів. Ми обрали свою нішу, а це проведення подій ділового та розважального характеру, а також організація урочистих відкриттів. Ми вважаємо себе спеціалістами в проведенні таких заходів. Від інших нас відрізняє, мабуть, те, що в нашій команді зібралися люди, які направду отримують задоволення від зробленого, які віддають максимум себе і свого часу цій справі і кожен нею живе. Організація івентів - робота, яка базується на тисячі дрібниць, і якщо хоч одну проґавити, кінцевий результат буде недосконалим. Відповідно, ми намагаємося скласти усі пазли, які включає івент, таким чином, аби кінцевий результат виявився вдалим та емоційним. Дуже тішить, що зараз маємо можливість обирати клієнтів, відбирати проекти. Нас не приваблюють завдання банальні, мало емоційні або чисто технічні. Для нашої команди цікаво тоді, коли ми переймаємося, запалюємося проектом і наприкінці падаємо з ніг від приємної втоми. Якщо можна охарактеризувати це як відмінність від інших та особливість, тоді це воно. -Скільки років компанія Global Events та Ви особисто працюєте на такому ринку? -Думаю, що реально я в цій сфері 15 років, почав займатися організацією заходів ще в інституті, тоді й відчув, що це мені цікаво. А власне компанія була створена влітку 2016 року, проте тут варто розділяти всіх нас під ім’ям компанії та кожного працівника особисто. Я працював на різних посадах, моя діяльність завжди була якоюсь мірою пов’язана з організацією заходів і це мені дуже подобалося: інтрига, коли люди готуються до події, переживають певні емоції - фактично в тому і є основний мотив власне мій і 20

наш спільний. Більшість працівників компанії мали стосунок до event-діяльності, до створення та проведення наймасштабніших івентів міста. Тут зібралися люди не випадкові. Скоро нам півтора роки і ми дуже стрімко мчимо вперед… Ще у часи роботи на стадіоні «Арені Львів» мене надихали такі великі проекти як «Альфа Джаз» або концерт гурту «Океан Ельзи», котрі професійно приймалися та обслуговувалися фахівцями стадіону під моїм керівництвом. Сьогодні ж у «Global Events» кожен проект для нас є незабутнім та заслуговує на особливу роль у житті компанії. -Якими принципами в роботі керуєтеся? -Насамперед це професійний підхід, пунктуальність, креативна складова та виключна прозорість у роботі з клієнтом. Ми завжди намагаємось бути для клієнта партнером, адже його успіх - наш успіх. Його репутація в заходах - наша репутація. Ми хвилюємося за результат заходу, радимо клієнту і радимось з ним, пропонуємо детальний кошторис, пояснення, розробляємо презентації, концепти заходу - робимо його професійне життя зручнішим. Наші замовники відчувають задоволення від такого партнерства і такої турботи про себе. -Який наймасштабніший проект компанії Global Events доводилось організовувати? -Останнім часом маломасштабних та дрібних проектів ми не робимо. Нам до вподоби складні та багатозадачні івенти, де ми маємо справу з освоєнням нової локації, з реалізацією творчої концепції, з великою кількістю технічних інсталяцій, із забезпеченням харчування у різних форматах. Практично всі роботи є масштабні, де гостей не менше трьох сотень. Варто відмітити: наша компанія вже двічі поспіль ставала генеральним підрядником з організації конференції ІТ-Арена, тобто більшість організаційних процесів по цьому проекту реалізовується нашою коман-


просуваємо її творчо і забезпечуємо цікаве дозвілля для гостей. Магія відбувається тоді, коли в кінці заходу замовник і ми залишаємось однаково задоволені подією. Я завжди аналітично ставлюся до всіх наших подій, але мені подобається бачити людей, коли вони приходять в те місце, де вже були раніше, а ми перетворили його в щось зовсім інше. -Чи помічали Ви конкуренцію між самими замовниками: бувало таке, що одна компанія, до прикладу, хоче провести кращий івент, ніж інша? -Абсолютно правильно. Кожен замовник хоче зробити свій захід кожного разу краще. До прикладу, ІТ-індустрія, де особливим чином дбають про своїх працівників і щоразу намагаються підготувати щось значно ефектніше. Щоразу потрібен новий, кращий рівень проведення заходів. Я б поділив усіх замовників event-послуг на два типи: ті, які починають розуміти потребу в подіях та організовувати їх власноруч, або ж ті, хто вже відчув, як це круто, і кожного разу розвиваються. Я не зустрічав тих, хто зробив один раз потужний, креативний івент, а потім обрав щось простіше. Кожен хоче здивувати та подарувати кращі емоції. -Які у Вас плани на майбутнє? -Основне завдання, яке є найбільш актуальним для нас, - зробити так, щоб галузь event-індустрії розвивалася. Це важливо і вигідно усім. В event-індустрії працюють тисячі людей, є багато різних видів спеціалістів і компаній, які задіяні в організації івентів: оператори з кейтерингу, модельні агенції, фахівці по звуку, світлу, фото- та відеооператори, компанії, які займаються декором, хостес, орендарі меблів, трансфери, рекламні агенції, ті, хто продає квитки, та ще безліч інших. До прикладу, є івенти, над якими працює до 300 осіб із різних сфер діяльності. Ринок глобальний, але ніхто його не називає event-ринком. Ми хочемо ініціювати ідентифікацію event-бізнесу як галузі. Важливим моментом буде організація нашого власного івенту – Event Industry Forum, який відбудеться 9-10 лютого на стадіоні «Арена Львів». Завдання форуму – зібрати всіх, хто має дотичність до сфери, послухати провідних фахівців у цій галузі. На одному майданчику будуть представлені усі учасники індустрії, обговорюватиметься безліч важливих тем. Спікери - організатори найбільших фестивалів і бізнес-форумів, режисери, продюсери, дизайнери, майстри PR і просування, визнані лідери в галузі стратегічного планування та створення заходів. Зараз ця галузь не є чітко виражена. Я вважаю: такий напрям є дуже важливим, адже кількість івентів зростає, що ми відчуваємо на собі. Це свідчить про затребуваність. Серед інших наших планів, звісно, - робити якомога більше нових цікавих заходів, працювати зі знаковими клієнтами і виходити за межі міста.

дою. Друга велика робота - відкриття ТРЦ «Victoria Gardens», де ми фактично зробили усе, як то кажуть, з нуля, придумали ідею і реалізували абсолютно всі процеси в межах відкриття: як продуктові акції, так і саме свято, концертні речі та digital-елементи. Це було складно, але від процесу ми отримали задоволення. Є проекти, які проводяться у Львові вперше, як-от Форум Новобудов, котрий ми організовували «під ключ». З останніх масштабних заходів, які наша компанія проводила, - це: конференції, ділові заходи, форуми, бізнес-семінари, корпоративні вечірки, дні компаній, відкриття філій і ресторанів, презентації автомобілів тощо. Ми обрали свою нішу виключно за покликанням серця, і це те, що нам найкраще вдається. По суті, у кожній компанії є люди, які можуть зробити івент власноруч, люди, які так чи інакше стикалися з івентами. Немає чіткої поради, звертатися до івент-агенції чи ні. Наша фаховість полягає в тому, щоб запропонувати справді якісні послуги. Ми стараємося зробити щось таке, чого ще не було, кожен раз, коли з’являється замовлення, шукаємо щось унікальне. Хоча є клієнти, що хочуть схожу концепцію, яку ми вже реалізовували. Це теж має місце. -Як вдається відчути, чого саме потребує замовник? -Спершу слід виокремити, для чого взагалі проводити певні заходи. Івенти – це спілкування, обмін інформацією, знайомства, неформальна обстановка, під час якої вирішують корпоративні завдання, працівники стають більш лояльні до компанії. Як замовник, так і гість із події виносить емоцію, а наше завдання - зробити так, щоб вона була найбільш позитивною. -Як вдається відчути, яку саме концепцію заходу потребує замовник? -Все починається з того, що клієнти не завжди знають, чого хочуть. Дуже важливо вступити в діалог, вислухати та отримати перше бачення. Зазвичай у тих, хто замовляє івент, вже є певний досвід, ми аналізуємо та вивчаємо компанію, а тоді розробляємо концепцію. Переважно всі хочуть щось нове. Є компанії, яких важко здивувати, але нам це під силу. Нерідко одразу стає зрозуміло, куди рухатись і у якій формі. Кожен захід – це все з нуля, все по-новому. Слід сказати, що організація заходів як галузь розвивається, самих заходів стає більше, багато компаній починають робити корпоративні івенти, а ті, хто завжди готували все самотужки, звертаються до спеціалізованих event-агенцій, що дуже важливо, адже з’являється ринкова свідомість. Кожен івент перш за все ми організовуємо як для себе, нам це має сподобатися, ми не робимо подію як виключно механічну роботу. -Денисе, Ви говорите, що розробляєте концепції івентів, які не повторюються. Звідки в компанії беруться завжди оригінальні ідеї? -Ідеї насправді літають у повітрі, вони є постійно. Насправді, найважливішим моментом є почути замовника. Створення концепції - це кілька кроків. Починаємо із захоплюючої ідеї,

Розкажіть нам про ідею Вашого івенту. А все інше ми зробимо за Вас! м. Львів, вул. Левицького, 55 (032) 275-00-77 www.globalevents.lviv.ua Global Events

21


VERSAL САЛОН МЕБЛІВ ТА ДЕКОРУ

Ексклюзивна колекція меблів для найвимогливіших

ТЦ «Три Слони» с. Зимна вода, вул. Яворівська 22 ліве крило, 2-й поверх (066) 122 - 24 - 42 (098) 980 - 81 - 03 in-style.com.ua


23


ІНТЕРВ`Ю

ЮЛІЯ ТКАЧ:

«Все, що я маю в житті, навіть свого чоловіка,— це завдяки боротьбі» АВТОР - Валерія Никифорець ФОТО - Руслан Хомишин

Ми зустрілися з Юлею в перший день після її повернення з Парижа, де вона стала срібною призеркою на Чемпіонаті світу з вільної боротьби. Незважаючи на її вражаючу колекцію медалей і титулів, як на мене, у чоловічому виді спорту їй вдалося зберегти свою жіночність, вона багато сміється, в неї горять очі, а її харизма безспірна. У найкомфортнішому для неї місці, сидячи на матах в її рідному спортивному клубі «Лідер-Львів», нам і вдалося поговорити про олімпійські мрії, дівочі сльози, чоловіків та материнство. -Коли писала Вам, щоб домовитися про інтерв’ю, то перше, що хотіла сказати, - це «Юля, вітаю з перемогою». Але засумнівалася: для багаторазово титулованої чемпіонки Юлі Ткач срібна медаль на Чемпіонаті світу в Парижі - це перемога? Вас вітати? -Все ж таки вітати, адже кожна медаль дається дуже важко. Ми тренуємося, вкладаємо працю, багато чим жертвуємо, часом і сім’єю, в мене є маленька дитина. Все ж це вагомий результат і успіх. Чому срібна? Мабуть, десь виникли прогалини: в підготовці, можливо, або психологічно десь була не така стійка чи наполеглива, як потрібно. Коли я зійшла з фінальної сутички, засмутилася, адже розуміла: досить близько знаходилося золото. Тим більше, що японка не виглядала явною фавориткою. Глибокого аналізу ми ще не проводили, адже пройшло мало часу і це як ножем по серцю. Сьогодні перший день у Львові, хочу насолодитися перебуванням у сім’ї. На такому рівні все складається з дуже маленьких нюансів і тому шукатимемо прогалину, маленький нюанс, який було втрачено. В Парижі так вирішив Бог, отже, японка в той момент виявилася кращою. Я до цього відношуся зараз уже спокійно, але після сутички була буря емоцій і сліз. -Що Ви відчували, коли сходили з килиму? Яку емоцію? -Ну, напевно, таки злість… -На всесвіт чи на себе? -Ні, на себе. Не маю такої риси когось звинувачувати, я завжди дорікаю в усьому собі. Розумію: це залежало від мене, на килимі боролася лише я. Люди з оточення лише допомагають мені реалізовуватися, але не більше. Тому проблема була в мені і десь я запорола. Взагалі-то

я людина дуже емоційна й на все реагую одразу бурею емоцій, штормом, який накриває мене й оточуючих. -Ви плакали? Взагалі Юлія Ткач плаче? -ТАК!!! Заливаюся гіркими слізьми… Плачу від радості, горя, розпачу, страху. Я емоційна і цього не приховую. Я досить щира людина з рідними. Від мене можна очікувати будь-що, а коли переживаю такі надемоції, вони накривають і оточуючих. Тому, коли мені щось не вдається, перепадає інколи тренеру, чоловікові, спарингу. Я починаю дуже злитися, агресія виливається на спаринг-партнера і він розуміє, що зараз буде бойня. -А спаринг-партнер - це жінка чи чоловік? -Я практикую тренуватися як із жінками, так і з чоловіками. «Локомотив», в якому ми зараз, – це зал мого клубу «Лідер», тут тренуються хлопці. Також ходжу на заняття в училище фізичної культури до дівчат. Чому поєдную? Тому що чоловіки більш сильні фізично і витриваліші й боряться до кінця. Натомість жінки гнучкіші, більш неочікувані… -Маєте на увазі підступні? -Ну… і так, і ні. Розумієте, коли людина хоче перемогти, це все виправдовується. Єдине, що я не люблю, - коли дійсно нечесно боряться, брудно. Це суперник показує, що він просто слабкіший, я вважаю. -Чи були такі випадки? -Так, у моїй спортивній кар’єрі яких тільки випадків не було. Наприклад, ми заплітаємо косички, а нам туди засовують пальці під волосся. Це реально дуже боляче. Одразу такий розпач і ти нічого не можеш зробити, бо суддя просто не бачить. Страшний фізичний біль, але це для мене. Коли

24


людина таке робить, це ознака слабкості. Ну, і пальці ламають, засовують пальці у вуха (у мене таке було), в очі, в рот. -Як Ви готувалися до Чемпіонату світу (тренування, режим харчування)? -Тоді в нас було три досить важких етапи підготовки, два навчально-тренувальних збори, 14-16 днів із перервою в 5 днів. На навчально-тренувальному зборі ми прокидаємося о 7.15 і займаємося цілими днями. І так тиждень за тижнем і за тижнем. -Чи вдавалося в цей період бачити сина? -Ви знаєте, на навчально-тренувальні збори в Київ я його з собою не беру, тому що це важко, адже він потребує досить багато уваги. Ти повинен чимось жертвувати. Я викладаюся на тренуваннях і хочу відпочити, відновитися. Знаю, для чого це роблю, а коли є дитина, ти повністю присвячуєш себе їй: віддаєш усі емоції й переживання, і на боротьбу вже просто нічого не залишається. Коли ми у Львові, то синочок Ярослав ходить в садочок, а потім на тренування. Ще розкажу, як перед посадкою на літак, коли добиралися на Чемпіонат світу, дзвоню попрощатися до мами, до бабусі й до сина. І каже мені Ярослав: «Мама, ти як захочеш програти, дуже-дуже старайся - і ти виграєш!» -Зараз у Вас два тренера: чоловік Олександр Ткач та Юрій Копитко. Перед тим Ви займалися в Анатолія Мілехіна. Чому розійшлися? -Не зовсім так. Спочатку мене тренував Анатолій Мілехін, перший тренер із Волинської області, з Ковеля, я є уродженкою звідти, тоді приїхала на навчання з фізичної культури у Львів, в 8 класі тренувалася у Пістуна Андрія Ігоровича. Довгий час займалася в нього. Обставини склалися так, що у нас із ним розійшлися погляди на життя і розуміння тренувального процесу. Виникли нюанси, які не можу пояснити. Загалом у нас просто не було взаєморозуміння, і ми вирішили, що потрібно припинити співпрацю. Ми є не ворогами, а хорошими знайомими. Коли їхала на Чемпіонат світу, він побажав мені удачі, сказав, що я гідна перемогти. Багато за що йому вдячна, з ним я досягла успіху, сформувалася як спортсмен. Але час минає, ми змінюємося. У мене появилася сім’я і трішки

погляди розійшлися і тому я зараз працюю з Юрієм Богдановичем Копитком і чоловіком Олександром Леонідовичем Ткачем. -У Вас два тренери, у них не відрізняється бачення, як має розвиватися кар’єра? -Якщо вони працюють разом, то в них одне бачення. У нас всіх спільна ціль – це бажання перемогти і виграти олімпійську медаль. Якщо ми стільки часу працюємо разом, то однозначно вони підходять мені, а я їм. В Юрія Богдановича цілий клуб «Лідер», він є його президентом. А в мого чоловіка я одна, він займався вільною боротьбою, в 2007 році їздив на Чемпіонат світу серед молоді, ми там і познайомилися. Він чемпіон України, майстер спорту України. -До успіхів своєї дружини не ревнує? -Ні. Те, що сам не зміг реалізувати, вкладає в мене. Він повністю знає, що необхідно, все контролює від початку до самого кінця. Він знає, коли мені треба прокинутися, коли потренуватися, тобто абсолютно все… Він живе цим. -Коли чоловік-тренер, чи це не означає, що відпочинку в спортсменки немає взагалі? -У нас постійно дискусії, конфлікти. Ми намагаємося розділяти роботу і сім’ю, але це загалом не вдається. Звичайно, є конфлікти, непорозуміння, образи, але є розуміння того, що ми ідемо в одному напрямку і варто прислухатись один до одного. Здоровий глузд приходить до нас і ми розуміємо, що потрібно працювати. Маю свого персонального тренера, відчуваю індивідуальний підхід, все працює на мене. І я до цього вже так звикла, що по-іншому вже просто б не змогла. -Хто з ваших тренерів більш строгий? -Олександр є більш дотичним до мене. Він має більші й конкретніші вимоги. Тому, мабуть, це він. -Чому вільна боротьба, як так сталося? Ви молода, гарна дівчина. Звідки ця тяга до боротьби? Були брати? -Так, молодший брат. Я взагалі з сім’ї спортсменів: мама займалася легкою атлетикою, а батько - вільною боротьбою. Молодший брат Віталік ходив на секцію вільної боротьби і на

25


ІНТЕРВ`Ю правах старшої сестри я його водила туди й забирала. І в один прекрасний момент вирішила, що мені цього теж хочеться. Я попробувала і все вдалося. Так і народилася любов до боротьби. Я не уявляю свого життя без цього, адже все, що я маю в житті, - завдяки боротьбі і свого чоловіка я зустріла завдяки боротьбі. -У Вас дуже багато грамот, медалей, поясів, державних орденів. Але впевнена, що є нагорода, яка посідає особливе місце у вашому серці. Яка саме і чому? -З тих, що я маю, чи з тих, що хочу мати? -З тим, що ми хочемо мати, все зрозуміло (мова йде, звичайно, про мрію всіх спортсменів - олімпійські медалі. - Ред.). Давайте про те, що вже маємо. -Напевно, після народження дитини це моє перше місце на Чемпіонаті світу. Це моє повернення, той, хто народив дитину і живе у великому місті без батьків, мене зрозуміє. Було дуже важко… як згадаю, то капець… Коли народила, як тільки вийшла з родильного будинку, відразу почала бігати, але це більше можна назвати ходити. А вже як був місяць малому, то повернулася на килим і почала тренуватися. Наша дитина росла на килимі. Ця медаль для мене особлива, я стояла і плакала, коли тримала її в руках. Дуже боялася повернення в спорт після народження дитини, знала, що буде важко, але не настільки… -Ну що? Про те, що ми вже говорили …11, 7 і 9.... Три рази боролися… (мова йде про результати Юлії Ткач на Олімпійських іграх в 2008, 2012 та 2016 роках) -Можна, пущу сльозу? (сміється) -Мрія спортсмена очевидна. Наступний олімпійський цикл, напевно, вирішальний у вашій спортивній кар’єрі… -Підготовка відбувається повним ходом. Зараз працюю з спортивним психологом, він мені надзвичайно подобається. Я сама по собі дуже відповідальна людина. Бажання, відповідальність – це все настільки задавлює, що на попередніх іграх я не змогла повністю реалізуватися, хоча була готова. Зараз прислухаюся до кожної думки і поради свого спортивного психолога. Намагаюся стати кращою і перебороти в собі ті нюанси і прогалини, які не дають мені повністю розкритися на таких важливих стартах. Олімпійські ігри – це свято спорту, їх не можна порівняти ні з чим, це єднання всієї планети, ну а якщо ти призер Олімпійських ігор, то це все, ти - історія, ти - Бог. -От мені цікаво: ніч перед боєм. Як спиться? Про що думається? Судячи з того, що з психологом вже працюємо, то спиться погано… -Ну, так… Усі ми люди, ми переживаємо. Також на змаганнях перемагає той, хто емоційно стійкіший, той, хто зміг у собі

цей страх якось подавити або не дати йому виплеснутися назовні. Не можу сказати, що в кожну ніч перед боєм сплю погано, але я обдумую, я знаю жереб. Іноді цілу ніч не спиш і ти борешся, думаєш, як це все виглядатиме, кожен свій крок. Просто, як на плівку відзнімаєш, як повинно бути завтра. Ну, все ж таки дуже важливо відключатися, інакше ти заповниш весь свій мозок боротьбою і це тебе просто з’їдатиме. -Який оберіг у Юлії Ткач? -Я вожу свою іконку, ангела охоронця. Завжди беру з собою і молитовник. -У ніч перед боєм іконка під подушкою? -Так! (сміється)… Ми віримо всі в Бога. І у такий страшний для нас момент, звичайно, ти просиш у Всевишнього… Просиш навіть не перемоги, а просто, щоб він допоміг тобі зреалізуватися і зробити все, що ти вмієш… І виходиш і борешся. Страшно тільки тоді, коли тебе ведуть на килим. Ці спецефекти, оплески, камери, а коли вже починається сам бій, страх відступає. -Перед самим боєм Ви ще бачите когось чи бажаєте бути однією? -Раніше хотіла бути одна, зараз більше підходить, коли поряд мій тренер, мій Ткач. Подобається, коли він дає останні настанови перед боєм. Я відчуваю, що він за мене, що в мене прикриті тили, і так навіть приємніше виходити. -Що в голові під час бою? Чи видно публіку, камери? -Ні! Ти повністю сконцентровуєшся на боротьбі. Ти борешся. Тут треба отримати задоволення і розслабитися. Треба одержувати кайф! Єдиноборство – це як мистецтво. Після змагання ти отримуєш масу емоцій! -Ну, і як постскриптум, чи доводилося Юлії Ткач битися за межами килиму? Вже після того, як здобула професійні навички? -Ні, але я вважаю, що дівчата повинні бути різносторонніми й опановувати навички самозахисту, світ досить жорстокий і ти маєш вміти за себе постояти. Супер! Якщо я скажу, що чисто випадково (сміється) в мене у рюкзаку спортивна форма, то Юлія Ткач покаже мені, як вкладати на лопатки? P.S. У той день на лопатки вкладали сугубо мене. З мінімальними втратами, як забій стопи, я пошкандибала з інтерв’ю додому. Кульгала ще десь тиждень, підбори не могла носити три. Юлія багато разів перепрошувала, а я з усмішкою відповідала, що «відхватити» від чемпіонки світу та майбутньої олімпійської чемпіонки – це для мене за честь!

26


27


ІНТЕРВ`Ю

Наталія Холоденко:

«Атакує осіння депресія? Дайте їй відсіч!» АВТОР - Марта Лука

Як не допустити появи осінньої депресії, якщо вже в останні дні літа погода стає похмурою, а з нею й настрій? На жаль, осінь – це не лише час для прогулянок у парках, наповнених різнокольоровим листям, не тільки теплий чай в затишному кафе, але й справжній розпал депресій! Як зрозуміти, що ця тема стосується вас, на що варто звернути увагу, аби не допустити осінньої хандри, і як правильно з нею боротися? Про симптоми сезонної депресії та методи боротьби з непроханою гостею розповідає психолог, кандидат філософських наук, тренер особистого росту Наталія Холоденко. знати свої особливості. Загалом я рекомендую: якщо є підозра, звернутися до фахівця і не соромитися цього, адже прості поради лікаря та препарати допомагають жити повноцінним життям. -Чим характеризується емоційна сторона такого стану, окрім поганого настрою? -Небажання щось робити, кудись іти, відсутність сил до праці, прояви апатії або дратівливість. Кожна людина чутлива по-своєму: хтось до температури, хтось до погоди, хтось до того, що літом була відпустка, а восени потрібно працювати. Погода дуже впливає, адже хмари і дощ негативно позначаються на емоційному стані та настрої. -Не кожній людині загрожує осіння депресія і важливо знати, що існує спадкова схильність до певних емоційних станів - чи це правда? -Чесно кажучи, можна пояснити спадковістю будь-що. Але я вважаю: все залежить від способу життя та загалом від емоційного стану людини, це особисте, внутрішнє. -Назвіть ТОП-5 власних способів боротьби з осінньою депресією. -Насправді кожен повинен вивчати себе і розуміти, що приносить задоволення. Але у цілому я би виділила прості способи, такі як: гарна компанія, що підвищує настрій, плавання, танці, музика, малювання.

-Які симптоми такого стану? -Осіння депресія - це той стан, який супроводжується не безсонням, а, навпаки, постійною сонливістю. Можливе різке посилення апетиту, особливо у жінок. А це призводить до значного збільшення ваги, що ще сильніше пригнічує і так поганий настрій. У деяких випадках сезонна депресія посилюється тілесними недугами: можуть проявитися астма, мігрень, остеохондроз та інші хвороби. Людина при цьому не підозрює, чому її турбують болісні симптоми. Намагаючись позбутися хвороб, вона відвідує різних лікарів, але навіть не думає про візит до психотерапевта. Якщо людина схильна до перепадів настрою, то важливо, щоб вона дотримувалася режиму сну, адже це дуже впливає на роботу нервової системи. Необхідно знати, від чого настрій погіршується, а від чого покращується, й свідомо робити прецеденти, аби поліпшувати власний настрій. Це я зараз не про цукерки говорю… (сміється). Не потрібно їсти солодощі кілограмами. Корисними є прості речі, які знімають напруження і займають небагато часу. Варто привчити свій організм, щоб він виробляв більше гормону задоволення природним шляхом. -Хто найбільш схильний до депресії? -Є люди, чутливі до погоди: на когось це впливає, а когось не торкається. Кожен має себе досліджувати,

28


29


30


31


ІНТЕРВ`Ю

Дмитро Борисов:

«Це історія про мрію, а не про бізнес-стратегію» АВТОР - Марта Лука

Кухар, власник та бренд-шеф однойменної «сім’ї ресторанів». Його мрія та мета – розвиток гастрономічної культури України, а головні цінності – любов та повага. В основі роботи – екопідхід, який стосується всього: відносин з гостями та партнерами, власною командою та світом загалом. Колись він ризикнув і створив місце, не схоже на інші: там не було піци або суші, караоке, кальянів, знижок та розкішного інтер’єру. Натомість була смачна їжа, і саме заради неї щодня приходили гості. Про «сім’ю», що об’єднує 14 абсолютно різних закладів, які засновані на спільних цінностях, про хобі, яке переросло у справу життя, про ресторанний бізнес та сучасну українську кухню розповідає успішний та креативний ресторатор Дмитро Борисов. -Дмитре, сьогодні Ви – успішний ресторатор, засновник «сім’ї ресторанів» по всій Україні. Розкажіть, з чого починався шлях до успіху, що було в пріоритетах та цілях на старті, що вдалося реалізувати, а над чим ще досі працюєте? -У певний момент я зрозумів, що в своєму бізнесі з брендингу досяг «стелі» - ми вивели на ринок цілу низку національних компаній, і мені бракувало нових амбітних задач. Я хотів «взяти паузу» і зайнятися тим, що було чи не найбільшим моїм хобі – готувати смачну їжу для друзів. Тож я знайшов маленьке приміщення на Печерську, майже нічого не витратив «на інтер’єр» і просто став працювати – сам зустрічав гостей, приймав замовлення та стояв на кухні. Це історія про мрію, а не про бізнес-стратегію. Так склалося, що на той час люди вже втомилися від «лакшері» - ресторанів з одноманітною їжею. Ми все робили не так, неправильно,

не за тим сценарієм, за яким працює «ресторанний ринок» - і саме тому в нас було багато гостей. Якщо чесно, я думав, що на цьому все й закінчиться – я просто стану власником та кухарем маленького затишного ресторанчика типу сімейних європейських закладів. Але попит був настільки значним, що я не втримався і відкрив ще GastroRock та Oxota na Ovets на Воздвиженці. Весь час була мрія про сучасний ресторан української кухні зі справді актуальною гастрономією - так з’явилася «Канапа». Зараз у «сім’ї» 12 абсолютно різних ресторанів та два дитячих креативних простори BabyRock. На старті я навіть не міг уявити цього. -Більшість власників називають свої ресторани «мережа», а свої заклади Ви позиціонуєте як «сім’я»… -Ми не «мережа» хоча б тому, що не «штампуємо» подібні ресторани в різних частинах міста або країни. Ми саме «сім’я», 32

що об’єднує 14 абсолютно різних закладів, які засновані на спільних цінностях. -Коли Ви відкривали перший ресторан «Борсук», чи було важко завойовувати серця клієнтів? Хто працював над створенням концепції і хто займається зараз розробкою створення нових закладів Вашої «сім’ї»? -Я нічого не «завойовував», просто робив те, що мені страшенно подобалося – готував смачну їжу для своїх гостей. Цього достатньо, аби вже протягом 7 років у «Борсуку» завжди було повно людей. Усі концепції та всі стратегії розвитку розробляю я. А що, може бути по-іншому? -Кожен Ваш ресторан має свою особливу ідею. Звідки черпаєте натхнення на створення щоразу нових оригінальних проектів? Що надихає? -Кожен проект – особливий і до кожного ресторану я йшов роками. Наприклад,


колись я побував в гостях у Рене Редцепі в NOMA, зацікавився концепцією нової скандинавської кухні Nordic. Виникла на той момент абсолютно фантастична ідея відкрити на подібних засадах український ресторан. Не заклад із салом, горілкою та рушниками, а сучасний простір, в якому найкращі кухарі працюють з 400-500 локальними продуктами, за допомогою сучасних технологій переосмислюють аутентичні рецепти та створюють страви, враження про які залишається на все життя. Тоді це була просто мрія: знадобилося кілька років, аби я зустрів людей, із якими ми змогли створити «Канапу». Мрія про «Ватру» виникла років 5-6 тому. Ми й справді сиділи біля ватри на якійсь полонині, і я подумав, що добре відкрити такий ресторан, в якому палатиме вогонь, в якому готуватимуть настільки ж смачне м’ясо, в якому відчуватиметься містицизм та магнетизм Карпат. Це була відправна точка. А такі проекти, як «Остання Барикада», - справа всього життя. Я пам’ятаю «Останню Барикаду» Олеся Донія – перший україномовний простір у Києві. Я спостерігав, як змінюєть-

Кожен проект – особливий і до кожного ресторану я йшов роками ся країна, як ми сприймаємо самі себе та як визначаємо власну ідентичність, мріяв про простір, який би вбирав для себе, фіксував все це. Так з’явилася наша нова «Остання Барикада» - музей трьох українських революцій, арт-гастрономічний простір, перший на 100% український бар, магазин українських книжок… Це місце, яке ми будемо розбудовувати все життя, наповнюючи його разом новими змістами. Секретне місце, що вже зараз відвідує 1000 гостей на день. -Окрім цікавої кухні, кожен ресторан має й цікаву назву. Розкажіть детальніше про них. -Справа в тому, що, на щастя, мені не потрібно вигадувати назви. От якби я був звичайним ресторатором і знадобилося б для якогось приміщення придумати «концепт», ще й, може, вигадати якусь легенду, тоді б усе було по-іншому. Але ж я з самого початку створюю цілісний зрозумілий продукт, назва якого є абсолютно органічною. «Бессарабія» - це ресторан нової бессарабської кухні на Бессарабській площі.

Що може бути більш логічним? «Остання Барикада» наслідує і продовжує справу «Останньої Барикади» Олеся Донія. Chicken Kyiv – це київський ресторан, одним зі спеціалітетів якого є котлета по-київськи… «Любчиком» називають коханих в Одесі, ми так назвали сімейний одеський ресторан… Трохи інша історія з «Охотою на Овець». Це радше данина моєму захопленню книгами та філософією Муракамі. І в моїй уяві все це влучно поєдналося з багатовимірністю азійської культури та азійської кухні. -Ви говорили про те, що Ваша мрія та мета – розвиток гастрономічної культури України. Як вважаєте, наскільки змінилася та розвинулася наша гастрокультура за останнє десятиліття? -Скажімо так: вона почала з’являтися. Ми дістаємо її з-під майонезних салатів, сіруватих котлет та локшини швидкого приготування. Ми намагаємося відроджувати українську гастрономічну культуру після 72 років знецінення та спрощення. Ми створюємо місця, в яких щодня за дуже невеликі кошти можна їсти смачну, різноманітну, цікаву їжу, від якої в тотальному захваті всі європейці. Наразі розвиток ресторанної культури (співвідношення ціна / якість, смак, сервіс) значно перевищує розвиток побутової гастрономічної культури (готовність платити / оцінювати справді смачну їжу), але це нормальний процес, якщо зважати на ситуацію у країні. Все відбувається поступово – зараз радіємо успіхам українських фермерів, невеличких виробників українського вина, сиру, м’яса. Тут помітний бурхливий розвиток. Із часом це зрозуміють не лише ті 2% людей, які хоча б іноді відвідують ресторани, а значно більша кількість. Поки й серед 2% є позитивні зрушення – люди почали обирати заклад для відвідування за меню, кухаром, смаками, а не за шикарністю інтер’єру та величиною знижки. Це вже крок вперед. -В основу Вашої роботи покладено екопідхід. Розкажіть про це детальніше. -Це просто основа мого сприйняття бізнесу як такого. Йдеться не лише про «зелені технології», скоріше про стосунки з гостем, власною командою, суспільством, світом. В основі – любов та взаємна повага, абсолютна прозорість. Це фундамент, який потім проявляється в деталях: у використанні виключно натуральних сертифікованих продуктів, системах енергозбереження, підході «від носа до хвоста», який націлений на розумне споживання, тощо. -Як вважаєте, заради чого гості приходять у ресторан: цікавий інтер’єр, неординарна кухня, гарне фото для Інстаграм чи симбіоз усього? -У кожного гостя своя мета. Хтось приходить заради «модного чекіну», 1-2 рази. Постійні ж гості в будь-який

33

гідний заклад вирушають саме за смачною їжею та емоціями. -Як загалом можете охарактеризувати ресторанний бізнес та кухню сучасної України? Чого найбільше потребують українці, яких закладів, яких страв? -Розвиток, нестабільність, «тренди», що живуть 1-2 роки. «Піца, суші, караоке», потім бургери, потім грузинські ресторани, потім в’єтнамські. В той же час створюються і розвиваються цілісні якісні заклади. Ось їх хочеться бачити більше: не «ресторанних проектів», а закладів, відкритих із розумом та душею, аби готувати для гостей справді смачну їжу, будь-якого напрямку. Чекаю на той час, коли сучасна українська кухня стане світовим трендом. Думаю, що це відбудеться дуже скоро, адже у нас є все для такого: неймовірне розмаїття унікальних продуктів (від чорноморської камбали до закарпатської мангалиці, від добронської паприки до полтавської в’яленої груші, від херсонських устриць до снятинської фуа-гра), є чудові давні гастрономічні традиції, є досвід перетворення аутентичних рецептів на актуальні страви, смак та подача яких здатні вразити людину з будь-якої точки світу. Саме це ми спостерігаємо в «Канапі» - іноземні туристи бронюють столики за кілька тижнів, вони просто не можуть повірити, що за 20 доларів отримають дегустаційний сет із 12 абсолютно фантастичних українських страв. -У Львові поки що є лише один ресторан Вашої «сім’ї»: бар «Мушля». Чому саме сіфуд ресторан відкрили на площі Ринок? Як львів’яни сприйняли цей заклад? -Приблизно в той же час ми відкрили РИБАLOVE та Crab’s Burger у Києві. Для нас було важливо розвивати культуру споживання делікатесної риби та морепродуктів у різних форматах – рибного ресторану, краб-хаусу та такого камерного закладу із завжди свіжими мушлями, вином і смачними стравами в середземноморському стилі. Це абсолютно новий формат для Львова. Зважаючи на те, що протягом усіх років тут завжди повно людей, він був до вподоби. -Що у Ваших планах на найближчі п’ять років? Які ресторани плануєте відкривати, на чому робити акцент? -Загадувати на 5 років, працюючи в Україні, – це приблизно те ж саме, що думати про колонізацію Марсу: варто тримати в голові таку можливість, але поки концентруватися на короткостроковій перспективі. Зараз майже всі сили зосереджено на відкритті «Канапи» у Варшаві та на підготовці до повноцінного запуску потужного освітнього проекту - Борисов Академії. Сьогодні дуже гостро відчувається брак професіоналів на ринку, брак тих людей, які свідомо обрали роботу в ресторанній сфері. Ось саме цю проблему має вирішити Академія.


34


35


36


Фітнес-тренер Олена Проценко:

«Я знаю, як зробити Ваше тіло досконалим» Мені 42 роки, і я переконана, що в будь-якому віці жінка може бути в хорошій фізичній формі, тому необхідно тримати своє тіло в тонусі та правильно харчуватися! Часто на тренування не йдуть, бо мають страх втратити жіночність, обходять зал десятою дорогою, адже помилково вважають, що не схуднуть, а стануть ще об’ємніше. Проте я Вам допоможу зробити Ваше тіло рельєфним та красивим. Сертифікований тренер, фіналістка Чемпіонату України з бодібілдінгу та фітнесу WABBА 2015

Я знаю, як допомогти отримати фігуру, про яку мрієш, за допомогою: Онлайн-тренування Індивідуальної програми тренування та харчування Графіка тренувань, максимально зручного для Вашого денного режиму

(096) 457-67-67 procenko_fit Елена Проценко


ІНТЕРВ`Ю

Христина Ярема:

«Капелюхи, як вишенька на торті, є тим фінальним штрихом, що довершує образ» АВТОР - Валерія Носковська ФОТО - MR group

Український дизайнер капелюшків Христина Ярема поділилася з читачами журналу «РІА-Україна» історією виникнення бренду Charlie та розповіла про плани та ідеї на майбутнє, а також про модні тенденції…

-Коли Ви відчули, що капелюхи - це саме те, чим хочете займатися? -Чесно кажучи, це було дуже спонтанне рішення. А почалося все навесні 2015 року. Тоді ще була студенткою, попереду літні канікули, і я мріяла про поїздку в Італію, уявляла собі якийсь такий теплий, легкий і душевний відпочинок. Лігурійське побережжя, маленькі різнокольорові будиночки, я в лляному білому платті та в солом’яному капелюшку їду вузькими вуличками на велосипеді з корзинкою, в якій чіабата, оливки і хороше вино на пікнік біля моря. Хотілось якогось такого спокою, щоб це було нетуристичне місто, а малесеньке з атмосферними ресторанчиками та привітними людьми. Ось ця літня фантазія змусила мене почати пошуки солом’яного капелюшка. Бо саме з ним в мене асоціювався легкий і романтичний літній образ. Проте це виявилося складним завданням, знайти канотьє саме такої форми, яку я уявляла, а ще ж мені, вибагливій, треба було не просто гарний, а й якісний. Тоді ще мода на них не прийшла і вибору великого не мала. Все, що я знаходила, не підходило. Але в мене такий характер, що я не зупиняюсь, і пошуки тривали. Коли я зрозуміла: в магазинах нічого не знайти, почала думати, хто б мені зробив. Власне це і стало початком. Після місячного пошуку все ж

знайшла дівчаток, які зробили мені модель на замовлення і я була дуже задоволена. Навіть не могла сподіватися, що вже після першого виходу в світ у новому образі мій капелюшок так припаде до душі усім. Дуже багато компліментів було від просто прохожих повз чоловіків. Подругам настільки сподобалося, що теж попросили їм подібні капелюшки зробити. Ось так і народився мій бренд Charlie. -Чому саме така назва вашого бренду? Можливо, є якась пов’язана з цим цікава історія? Взагалі є дві інтерпретації. З самого початку я вирішила назвати саме так на честь великого актора Чарлі Чапліна. Власне він перший, хто асоціюється з капелюшками. Він дуже легкий і позитивний, саме такий настрій я хотіла передати своїм капелюшкам і їх власницям. Проте назву мого бренду читали не як Чарлі, а як Шарлі, з наголосом на і. Всім настільки сподобалося і запам’яталося, що так і залишилося остаточно. Можна сказати: назва була створена спільно з моїми красунями клієнтками. -З якими тканинами Ви любите працювати? -Зараз у мене в колекції є літні капелюшки, зроблені з натуральної соломи, які не лише дуже стильно дивляться, але й прекрасно захищають від палючого сонця. Я сама брюнетка і відчула, що з федорою голова та волосся захи-

38


щені і можна годинами гуляти на спеці, не боячись. Що стосується прохолодних пір року, то представлені моделі з натурального пуху кроля. Це 100% шерсть дуже високої якості, приємна на дотик, м’яка, що має надзвичайний велюровий вигляд. Я використовую у своїх виробах лише найкращі матеріали та тканини. Такі капелюшки - це речі преміум-класу, вони потребують бережливого ставлення, тому укомплектовані спеціальними шляпними коробками для зберігання. Про догляд за ними я вже детальніше розповідаю своїм клієнткам особисто. -В Україні мода на капелюхи мінлива. Проте все ж таки є ті, хто хоче мати стильний головний убір у своєму гардеробі. Які українські знаменитості - клієнти вашого бренду? -Хотілось би сказати, що капелюшки Charlie припали до душі не лише українкам, але й багатьом красуням із європейських країн та США. Водночас я стараюся, щоб мої дітки, так я називаю свої капелюшки, були доступні кожній дівчині, жінці, незалежно від того, наскільки вона відома. Найголовніше для мене - ощасливити власниць і передати їм цей веселий та легкий настрій, саме такою енергетикою наповнені мої вироби. Бренд ще молодий, проте серед клієнток уже є відомі особистості. З українських знаменитостей можна виділити актрису Аврам Оксану, знаного блогера з Дніпра Анну Алхімову, учасницю популярного українського телешоу Віту Буланую. Мені дуже приємно, що такі відомі люди обирають український бренд. Звичайно, все мінливе. Коко Шанель, яка відома своєю любов’ю до головних уборів, казала: «Мода минає, та стиль залишається». Думаю, що головний убір буде актуальним завжди, бо він довершує образ, він так само, як вишенька на торті, що є тим фінальним штрихом. -Які тренди у новому осінньому сезоні та на що варто звернути увагу українським модницям? -В цьому сезоні перші місця посідають класичні моделі канотьє - циліндричної форми та з прямими полями, федори - капелюхи з широкими полями й заломом на наголовку, а також дуже модні картузи, чи, як їх ще називають, – кепі. -Як Ви розробляєте моделі і скільки часу потрібно для втілення ідей? -Я є єдиним дизайнером свого бренду і над всіма моделями працюю особисто. За основу взяті класичні форми, проте я намагаюсь їх інтерпретувати під сьогоденні тенденції, які нам диктують мода та побажання клієнтів. Найбільше часу спрямовується на підбір тканин, адже я дуже прискіпливо ставлюсь як до зовнішнього вигляду, так і до якості виробу. Хочу, щоб власниці моїх головних уборів були щасливими і капелюшок служив їм не один сезон. Я завжди намагаюся знайти індивідуальний підхід до клієнта, максимально допомогти підібрати саме те, що дозволить людині підкреслити свою індивідуальність, свій стиль. Особисто для мене капелюшок - це щось таке, що додає образу не лише завершеності, а й елегантності, жіночності, загадки. -Поділіться з читачами про ваші плани та ідеї. -Зараз у планах створення моделей зимових шапок, береток та картузів із фетру, твіду, ангори з елементами натурального хутра лисиці, кроля, норки. Не буду розкривати всі карти, нехай це буде сюрпризом (посміхається).

kristenmurr Christina Yarema

39


ІНТЕРВ`Ю

Марта Малишняк:

«Для мене музика — це своєрідний наркотик, я не можу прожити без неї і дня…» АВТОР - Марта Лука

Для неї музика – це невід’ємна частинка життя, а кожен день вона живе в новому ритмі… Вона не знає, що припаде до вподоби сьогодні: house чи soul, а може, pop або jazz? Про своє знайомство з музикою та сценою, про мрію, яку вдалося здійснити самотужки, розповідає учасниця проекту «Голос Країни» та солістка кавер-бенду «JAM» Марта Малишняк. Своє життя я пов’язала з музикою цілком випадково… Як розказувала мама, на той час мені було 4 роки, старша сестра займалась у дитячій естрадно-танцювальній студії і коли у них проходили телезйомки, мене мама взяла з собою, а в перерві я заспівала пісню Ірини Білик «Так просто». Знімальній групі настільки сподобалося, що мене задіяли у 2-му відділенні телеконцерту, і це був мій перший дебют на телебаченні. Відразу після зйомок відомий львівський композитор Саєнко написав для мене «Пісню про Мартусю», з якою я виступила на дитячому фестивалі і стала лауреатом 1-ї премії. Відтоді моє дитинство можна асоціювати тільки з фестивалями і концертами, що однозначно прив’язало до музики і вже без неї не бачу сенсу свого життя! Для мене музика - це своєрідний наркотик, я не можу прожити і дня без неї. Думаю, це все завдяки батькам, адже вони мені прищепили цю безмежну любов до пісні. Я завжди мріяла пов’язати свою майбутню професію з музикою… Так склалася доля, що після школи я поступила в ЛНУ ім. Франка на факультет міжнародних відносин. Але і там не пропускала жодний захід. Я поставила собі за ціль, що обов’язково отримаю ще одну вищу освіту - музичну. Це виявилося дуже важко реалізувати, проте бажання було сильніше понад усе. Я поступила в один із найкращих вищих творчих навчальних вузів

України — Київську муніципальну академію естрадного та циркового мистецтв на факультет «Музичне мистецтво, естрадний спів». Під час навчання мені пощастило взяти участь у шоу «Голос Країни-5», де я обрала команду Потапа. Вдячна долі за цей неймовірний період мого життя, адже отримала колосальний досвід виступити перед справжніми зірками України, отримати від них поради і підтримку на майбутнє, а ще, звичайно, дуже багато нових знайомств із творчими людьми! В батлах шоу Потап поставив мене в пару разом з відомою українською співачкою Tayanna. І знаєте, я така щаслива і горда, що мені повезло виступати на одній сцені саме з нею, бо це не тільки одна з найкращих і найсильніших співачок України, а ще й чудова людина! Після проекту ми досі дружимо і при кожній нагоді бачимось! До речі, наш батл на пісню «Очі на піску» визнали одним з найкращих. Я - меломан… Я люблю дуже різні стилі. Від джазу, блюзу до класної рокової музики. Правда, хардрок - це точно не моє. Найбільше мені імпонують house, deep house, electro, soul, pop, pop rock, jazz. У даний момент найчастіше я виконую пісні стилів pop, pop rock, soul, lounge music. В майбутньому дуже б хотіла себе спробувати в electro, house, deep house. На даному етапі мого творчого життя з’явився чудовий львівський кавер-бенд «JAM»…

40

В дитинстві у мене було достатньо власних пісень. Але час летить, все змінюється. Нещодавно я зареєструвала свої перші авторські права і є у планах втілити пісню в життя. На даному етапі моєї творчості з’явився чудовий львівський кавер-бенд «JAM». Це класні хлопці, музиканти-професіонали. Гурт входить в трійку найкращих у Західній Україні, а репертуар налічує понад тисячу пісень на будь-який смак! Якщо бажаєте зробити своє свято неповторним, кавер-бенд «JAM» обіцяє вам подарувати драйвовий настрій та чудові емоції! http://jam.lviv.ua (067) 232-30-24 А ще можете зв’язатися зі мною за номером: (063) 154-32-87 mmalyshnyak@gmail.com martusia_m Marta Malyshnjak

Наше промо-відео Ви зможете переглянути на youtube каналі (кавер-бенду «JAM») До зустрічі на вашому святі!


ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН: www.barbercompany.com

barbercompany2208@gmail.com

ТЦ «РОКСОЛАНА» пл. Соборна, 14 3 поверх (068) 882-22-08 (095) 882-22-08 (063) 882-22-08

41


42


43


ІНТЕРВ`Ю

ANGELA:

«Успішним можливо стати і в Україні» АВТОР - Віталій Шуляр ФОТО - прес-служба Angela

Angela – cпівачка та модель із України. Після переїзду в Нью-Йорк стала телеведучою «Paris Fashion Week», «Milan Fashion Week». Переможниця міжнародних конкурсів краси – «Miss Fashion Universe» та «Miss International Diamond Beauty». Її сингл «Black and white», випущений польським лейблом Julia Global Records, зайняв першу позицію кращих синглів на iTunes («TOP -100 single iTunes USA»). Музичну кар’єру розпочала в Туреччині, де вперше представила своє концертне шоу «Angela Show» у 2015 році. Сьогодні в ексклюзивному інтерв’ю для «РІА-Україна» Angela поділилась історією про свій успіх і найближчі плани на осінь. - Angela, Ви успішна леді та досягли успіху за межами України. Чи можна досягнути успіху тут? - Думаю, що успішним можливо стати і в Україні тільки тепер. Але для цього потрібно багато працювати, вірити в себе і уміти себе оточувати успішними людьми. Без цього дорога до успіху буде дуже довгою. Потрібно вибрати одну ціль та її досягти, досягши цілі, потрібно вибирати іншу. Пару років тому в Україні не було стільки можливостей навіть і для стартапів. В Україні мені було важко досягати мети, тому я змушена була починати усе з нуля в Туреччині. На Батьківщині мої пісні не брали в ротацію радіостанції, бо вони були на українській мові. Мене просили приносити пісні на російській. А українське модельне агентство, з яким я підписала контракт, не могло мені надати всі ті

умови праці, які мали моделі провідних агентств Європи. Я не змогла переконати жодного українського продюсера вкладати в мене кошти та займатись моєю співочою кар’єрою. Тому підписала контракт з новим модельним агентством в Туреччині. А через деякий час з’явився турецький продюсер, який повірив в мене та почав вкладати кошти в записи перших пісень, зйомки перших кліпів. За кордоном успіху можливо досягти швидше, якщо у тебе талант та знання англійської мови на відмінно. - Ціна вашого успіху? - Це безсонні ночі, багато перельотів, робота над своїм тілом, дієти та відсутність часу на близьких мені людей. У мене майже нема вільного часу, щоб влаштовувати своє особисте життя, а ілюмінатор в літаках я бачу частіше, ніж

44


обличчя своєї мами. Постійно бачу себе в роботі та кожен раз ставлю нові цілі. Ще коли навчалась у вузі, хотіла спробувати себе як модель. Коли стала моделлю, не забувала про свою дитячу мрію. Я хотіла стати співачкою. Для досягнення цієї цілі витратила дуже багато років. - Розкажіть історію успіху співачки Angela. - Аngela – це моє сценічне ім’я, яке з’явилось два роки тому. Вперше для численної аудиторії я заспівала на подіумі. Це був показ купальників та суконь турецького дизайнера. На мені тоді були білі крила ангела – такі крила для показів одягають моделі Victoriа’s Secret. З того моменту, як я заспівала на подіумі, мій образ запам’ятали. Глядачі вперше побачили співаючу модель з габаритними крилами ангела. Так з’явився псевдонім Angela. Після показу до мене підійшли менеджери турецької продюсерської компанії, які запропонували контракт. Вони шукали на показі модель для зйомок в кліпі їх турецького артиста, а знайшли собі нову співачку…Ось так розпочалась моя співоча кар’єра. - Angela, Ви не тільки талановита співачка, модель, але і красива дівчина. Поділіться своїм головним секретом краси. - Бути красивою легко, якщо не лінуватись. Мій головний секрет краси – більше пити очищеної питної води, не їсти солоних страв, солодкого, копченого. Дотримуватись дієти та приділяти сну не менше семи годин на добу. Займатись йогою та танцями. Це дуже допомагає тримати тіло в тонусі.

-Чи бувають успішні жінки без підтримки чоловіків? - Бувають, оскільки чоловіки стають успішними завдяки підтримці люблячих жінок та віри в них. Вважаю, що є жінки, яким менше пощастило з чоловіками, ось тому вони стають сильними та досягають значних успіхів у житті самі. Вся їх енергія витрачається на роботу, на реалізацію цілей. Я ніколи не розглядала чоловіків як будь-яку допомогу в досягненні моїх цілей. Тому можу подякувати тільки собі та батькам за те, що уже досягла в житті. - Які ваші плани на осінь? - У мене є така прикмета: чим більше я ділюсь своїми планами, тим більша ймовірність того, що вони не здійсняться. От я планувала зі своєю командою відзняти свій новий кліп цього літа. Але ми не зняли його, оскільки мені несподівано запропонували поїхати в концертний тур містами Америки. І як тільки закінчився тур, я вирішила жити там. Зараз я працюю над новими піснями на англійській мові. Тому скоріше всього ми знімемо кліп на нову пісню в Нью-Йорку. Також ми зараз готуємо нове концертне шоу «Angela Show» для України. За усіма новинами можна слідкувати на моїй офіційній сторінці в facebook.

www.angelaofficial.com www.shulyar-artists.com (Management & PR Angela)

45


АРХІТЕКТУРНИЙ ПРОЕКТ

ПРОСТІР ДЛЯ КНИГ ТА ЛЮДЕЙ АВТОР - Марта Лука

Унікальний мультифункціональний центр Українського католицького університету споруджували два роки, а після урочистого відкриття, яке відбулося 10 вересня, він є доступним для відвідування всіма охочими. Багатофункціональний заклад, що об’єднує сучасну бібліотеку, простір для проведення культурних заходів і наукових конференцій, будували за проектом, що розробляла німецька компанія Behnisch Architekten разом із головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським. Окрім бібліотеки, тут є навчальні аудиторії, конференцзал, кав’ярня, дитяча кімната, адміністративні приміщення та сувенірна крамничка. Все розташовано на площі, що становить 6027 м2. Про інноваційний комплекс розповідає директор Центру Митрополита Андрея Шептицького Олег Яськів. Ідея Центру Шептицького народилася років п’ять тому, як бібліотека для студентів УКУ. Декілька років велось обговорення саме створення проекту бібліотеки. І ця установа, і університет зростає, з’являється більша кількість програм, факультетів та студентів, постає необхідність в аудиторіях, з’являються нові підрозділи, яким потрібні теж офіси, тому бібліотека повинна стати чимось більшим – комплексом. Згодом народилася ідея просвітницької місії Університету назовні: місце, яке повинно не тільки слугувати для своєї спільноти, але й бути також публічним простором, де проводяться різноманітні події культурного, освітнього чи наукового характеру. Таким чином постала концепція Центру Шептицького, головним ядром якого є, безумовно, бібліотека. Другим важливим ядром є культурний простір, де будуть реалізовуватися різноманітні події високої якості з інтелектуалами різних форматів, які б збирали

не лише спільноту нашого університету, а й інших ВНЗ, науковців чи всіх, хто цікавиться мистецтвом, соціальними процесами, бізнесом чи підприємництвом. Третє ядро – це навчальна частина: ряд аудиторій. Четверте ядро – офісні приміщення, де розміщені і кабінети ректора, проректорів, відділів, які працюють із студентами. Це чотири основні складові нашого простору, додатково в центрі є со-working зона, вона стане місцем зустрічі студентських організацій університету. Ми плануємо реалізувати в будівлі центр соціального підприємництва, ініційований бізнес-школою. Окрім того, для більшої зручності наших гостей є кафетерій, яким опікується львівське соціальне підприємство «Горіховий дім». Воно працює у Львові з 2012 року і фінансує центр для жінок, що опинилися у кризових ситуаціях (алкоголізм, насильство в сім’ї, махінації з житлом тощо). На першому поверсі є простір для дітей, де

46


за ними доглядатимуть, поки батьки відвідують заходи чи бібліотеку. Для малечі ще передбачені школа вихідного дня, багато цікавих майстер-класів. Також є невелика зона для презентацій та виставок: тут ми відкрили сучасну інноваційну мультимедійну виставку, присвячену Митрополиту Шептицькому, над якою працювало багато художників та дослідників. Виставка, як на мене, революційна, у Львові така принаймні вперше й одна з небагатьох в Україні. Вона відображає декілька блоків життя й творчості Митрополита. Вступна частина вводить людину в час, коли жив Шептицький, показує умови та зміни кордону в ту епоху. Виставка супроводжується тайм-лайном – біографією, знятою у вигляді фільму, де відслідковуються основні віхи життя Митрополита. Кожен гість може гортати інтерактивні екрани, читати цитати Шептицького, вислови, тексти про нього двома мовами, модулі підсилені артефактами, які найкраще характеризують ту чи іншу сторону життя. Завершує виставку ще один відеоартовий фільм, який обігрує картину Адама Хмільовського - Ecce Homo («Се людина»). Візуальну частину створили художник Влодко Кауфман та відеомитець Сергій Петлюк, а музичний супровід – композитор Святослав Луньов. На виставці можна, зокрема, почути голос Митрополита Андрея Шептицького. Показ складний, готувався довго. Ми би хотіли, аби гості зрозуміли, що можна говорити про Шептицького сучасною мовою й новітніми засобами. Бібліотека сучасна, проте такий проект - це трохи більше, ніж ми могли уявити. Йдеться не лише про гарний простір, адже бібліотека - це також люди, сервіси, можливості.

Нам потрібно ще багато чого досягнути, багато розвинути. Розуміння бібліотеки змінюється, як також місія і завдання. Ми намагаємося з часом ставати інакшими, переходити на цифрові технології, але й повернути любов до книги. У нас відкритий доступ до всіх джерел інформації: кожен бажаючий може записатися в бібліотеку і користуватися фондами та колекціями без контакту з бібліотекарем. Ми будемо намагатися забезпечити широкий доступ до електронних видань, готувати бібліотекарів так, щоб вони могли надавати консультативні послуги в написанні курсових, магістерських, дисертаційних робіт, аби вони працювали над формуванням цікавої колекції. Планів багато. Будемо сподіватися, що більшість із них нам вдасться реалізувати. Наразі маємо чудовий простір та хорошу команду. Наша бібліотека, якщо брати кількісні показники, є, безумовно, не найбільшою навіть у Львові. Проте ми намагаємося формувати її дуже якісно, щоб у читача було переконання: це кращі книги, а їх ми відбираємо ретельно. У фондах є художні, наукові, богословські видання, філософські та мистецькі, розвиваємо зараз бізнес-тематику, в нас література різних напрямків та різними мовами, зокрема класичними, невелика, проте хороша колекція стародруків. Це сучасна бібліотека з елементами української культури, зокрема в фасаді проглядаються фрагменти української вишивки, кольори. Все зроблено для комфортного перебування в нашому просторі. Поза тим, що бібліотека - це місце для читання книг, для роботи з електронними джерелами, вона повинна бути місцем, де хочеться залишатися.

47


49


ДІЄТОЛОГІЯ

Дієта «під настрій» або як за допомогою їжі керувати емоціями

Гормональна дієтологія та психодієтологія - це галузі дієтології, завданням яких є не тільки підбір правильних продуктів харчування і розрахунок калорій, а й розуміння впливу гормонів на метаболізм, а також впливу гормонів на наші емоції. Бо емоції та різні психологічні стани дуже часто залежать від гормональних порушень. Вам постійно мало світла, лампочка потужністю 40 ват уже не влаштовує і ви змінюєте її на 100 ват. Через поглиблене відчуття співчуття до оточуючих самотній котик на вулиці через 5 хвилин опиняється у вашому домі. Ви постійно запитуєте себе: «Чому так стається тільки зі мною?», «Чому всі нещастя світу тільки для мене»? У таких випадках слід пити більше зеленого чаю, їсти чорного шоколаду, босоніж ходити по зеленій траві та припинити носити сонячні окуляри. Ймовірно, у вас понижений рівень кортизолу – гормону, який відповідає за здатність організму боротись або втікати, коли настає відповідна потреба. Як те, що ми їмо, може впливати на наші емоції? Безпосереднє сполучення кишківника з центральною нервовою системою здійснюється через блукаючий нерв, який є складовою нейрогормональної осі кишківник-центральна нервова система (brain-gut axis). Тут присутній двосторонній зв’язок, де інформація про роботу кишківника надсилається до головного

50


Невідповідна дієта, продукти харчування, які викликають харчову непереносимість, харчову алергію, – це може впливати негативно. Як наслідок, усі токсини, алергени, антигени бактерій із травного тракту потрапляють до кровообігу та активують імунологічну відповідь і, відповідно, розвиток запального стану. Запальні цитокіни IL-1, IL-6,TNF-а дуже часто викликають епізоди депресії, оскільки перешкоджають синтезу (утворенню) серотоніну з амінокислоти триптофану. Натомість активують утворення токсичного метаболіту – кинуреніну, що ушкоджує нейрони головного мозку. Внаслідок цього виникають такі психологічні порушення, як депресія, напади агресії, роздратованість, стани вивченої безпорадності. Тому маленький шматочок справжнього чорного шоколаду на ніч та правильна терапія пробіотиками («корисними бактеріями»), а також відповідне здорове харчування подарують вам чудовий настрій та відчуття «метеликів у животі» надовго!

мозку, а мозок, у свою чергу, спрямовує її до кишківника. Цікаво, що аж 90% сигналів рухаються від кишківника до головного мозку і лише 10% у зворотному напрямку. Саме тому в стресових ситуаціях можуть виникати такі симптоми, як нудота, болі в області шлунку, проноси, закрепи. Захворювання травної системи мають безпосередній зв’язок із етіологією (причиною) психологічних порушень. Як кишківник може впливати на ваш настрій? Першу скрипку тут відіграє нейромедіатор серотонін. Ви, мабуть, неодноразово чули про «гормон щастя»? Знайомтеся, це саме він. Цікаво, що 90% продукції серотоніну виробляється в кишківнику завдяки активній роботі кишкових бактерій. Серотонін відповідає за правильне переказування сигналів звідси до головного мозку. Якщо в кишківнику є присутній запальний стан, то головний мозок застосовує оборонні рефлекси і людина, на жаль, починає впадати в депресію. Субстратом для утворення серотоніну є амінокислота триптофан, яку ми отримуємо з дієтою. Какао-боби – це найкраще джерело триптофану. Тому дуже часто радять з’їсти маленький шматочок шоколаду на сон грядущий або випити філіжанку какао. Все це для того, щоб збільшити рівень серотоніну, який має неабиякий вплив на мелатонін – гормон, що відповідає за якість сну, кольорові сновидіння та відсутність нічних кошмарів. Існує таке поняття, як «протікаючий кишківник», позначає воно ушкодження кишківникового бар’єра.

Для Ваших запитань: лікар ендокринолог-дієтолог

Злата Чайківська

www.zlataczajkowska.com dr. zczajkowska@gmail.com

51


52


ДИТЯЧИЙ БРЕНДОВИЙ ОДЯГ м. Львів, пл. Князя Ярослава Осмомисла, 3 м. Київ, ТЦ «Dream Town», аутлет - містечко «Мануфактура» (067) 673-65-58

53


54


ЦІКАВО ВІД ПАРУС DEVELOPMENT

10 неймовірних, але абсолютно правдивих фактів про нерухомість Parus Development, провідна компанія на ринку нерухомості, у цій статті вирішила занурити вас у світ цікавих та захоплюючих фактів про нерухомість. Бажаємо приємного читання! Нам усім відомі поняття: первинна і комерційна нерухомість, купівля-продаж квартир, інвестиція в будівництво тощо, але не всі ми знаємо і усвідомлюємо, наскільки велику роль нерухомість відігравала у світовій історії та культурних подіях. Ми розповімо вам про декілька абсолютно неймовірних фактів щодо цієї теми в історії та сьогоденні. Не вірите? Гортайте далі і зрозумієте, що ми маємо на увазі.

1. Коли проектувалася Ейфелева вежа, архітектор запланував секретну квартиру для себе на самому її вершечку.

2. Марк Цукерберг придбав чотири сусідніх до свого будинки в Пало-Альто і віддав назад попереднім власникам. Він зробив це для того, щоб споруди не продавали на ринку за завищеною ціною, позиціонуючи їх як «сусідів Цукерберга».

3. Квартира Моніки з серіалу «Друзі» коштувала б на ринку приблизно $3.5 мільйонів.

4. В Тунісі, Африка, ви можете забронювати будинок дитинства Люка Скайвокера (Star Wars) всього лиш за $10 за добу.


5. Через те, що Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку збудували і ввели в експлуатацію під час Великої депресії в США, більшість приміщень не змогли здати в оренду. В результаті багато ньюйоркців називали будівлю як «Емпті-Стейт-Білдінг» (Empty, англ. - пустий).

6. Адольф Гітлер одного разу придбав будинок у Голлівуді, але так ніколи в ньому й не побував.

7. Незважаючи на імідж вільного ринку, в Сінгапурі всі землі належать уряду, а 85% житла здається урядовою будівельною корпорацією.

8. «The World» є найбільшою пасажирською яхтою, спроектованою в якості приватного житла. Там налічується 165 приватних резиденцій, а саме судно постійно плаває навколо землі.

9. В Японії більшість будинків знецінюються у вартості. Половину всіх споруд за останні 38 років було знесено і практично немає попиту на вторинну нерухомість. Для порівняння: на душу населення в Японії у чотири рази більше архітекторів і вдвічі більше будівельників, ніж у США. 10. В декількох великих містах, таких як Лондон, Торонто, Нью-Йорк та інші, існують цілі особливі будівлі. Їхнє єдине завдання - заховати в собі вентиляційні шахти, залізничні шляхи, телекомунікаційні вишки тощо.


КОНСУЛЬТАЦІЯ НОТАРІУСА

Ольга Новосад: приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу

Сплата фізичними особами податку на житлову нерухомість

Україна 79053, м. Львів, ЖК «Добра Оселя» вул. Княгині Ольги, 100К (032) 253 - 98 - 90 (050) 955 - 55 - 89 office@novosad.lviv.ua

Податок на нерухоме майно сплачується фізичними особами, в тому числі і нерезидентами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості, в тому числі за їх частки. Порядок сплати податку визначено статтею 266 Податкового кодексу України. Оподатковується загальна площа об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх частин. Для фізичних осіб база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності, зменшується:
 - для квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
 - для житлових будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
 - для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності квартир та будинків) – на 180 кв. метрів.
 Ухвалою Львівської міської ради затверджено ставки податку на об’єкти житлової нерухомості: 
 - для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 0,5% мінімальної заробітної плати;
 - для житлових будинків незалежно від їх кількості – 1% мінімальної заробітної плати;
 - для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності квартир та будинків) - 0,5/1% мінімальної заробітної плати, суму податку, обчислену з врахуванням сумарної неоподаткованої площі (180 кв. м для різних типів нерухомого майна) розподіляє контролюючий орган пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості.
 Ухвалою Львівської міської ради передбачено, що додаткові пільги з податку, який сплачується на території міста Львова, з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. Слід враховувати, що додатково оподатковуються об’єкти житлової нерухомості, площа яких перевищує 300 кв. метрів для квартир та 500 кв. метрів для житлових будинків, у сумі 25000 гривень за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки). 
 Якщо фізична особа є власником нерухомого майна, загальна площа якого перевищує пільгову, то для сплати податку необхідно отримати податкове повідомлення-рішення. Контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку - фізичній особі таке податкове повідомлення надсилається до 1 липня року, що настає за звітним роком. Сплатити податкове зобов’язання необхідно протягом 60 днів. 
 У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період із 1 січня цього року до початку того місяця, у якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника, - починаючи з місяця, в якому виникло право власності. 58


59


ФОТОЗВІТ

Міжнародний економічний форум Два дні, 26 та 27 жовтня, у місті Лева традиційно відбувався вже XVІI Міжнародний економічний форум. Цьогоріч цей захід мав назву «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні». В основі XVІI Економічного форуму були дієві реформи в контексті розвитку економічного потенціалу, боротьби з корупцією, сприятливого і безпечного інвестиційного клімату. Понад 2,5 тисячі учасників, серед яких – вище керівництво держави, іноземні інвестори, підприємці, дипломати, представники міжнародних фондів, - відвідали цей захід та мали змогу поспілкуватися. За два дні було підписано ряд важливих документів, які стосуються конкретних інвестиційних проектів, важливих для цілої країни. В межах форуму відкрили дві електростанції – вітрову та сонячну, а також новий завод «Бадер-Аунде», що спеціалізується на пошиві автомобільних чохлів. Загалом за два дні було проведено 10 тематичних панелей, близько 20 провідних експертів і фахівців державного та приватного сектора виступили спікерами та ділилися своїм досвідом. Завдяки цікавим та результативним дискусіям варто підсумувати, що XVІI Міжнародний економічний форум організували на найвищому рівні.

60


61


ФОТОЗВІТ

CRYSTAL DESIGN FASHION SHOW 2018 В жовтні у Львові відбувся CRYSTAL DESIGN FASHION SHOW 2018. Відомий бренд весільних і вечірніх суконь Crystal Design представив свою нову колекцію 2018 року. Ексклюзивний показ у FestRepublic запам’ятається всім відвідувачам надовго, поєднання урбаністичного стилю приміщення та яскравої й ексклюзивної колекції весільних та вечірніх суконь залишить приємний післясмак для партнерів та відвідувачів шоу. Розмаїття стилів, тканин і фасонів передбачало розділення на три колекції весільних суконь та одну вечірню. Між показами на гостей чекали фуршет та жива музика. Відкривала шоу Royal Garden Collection - у цій колекції були представлені сукні класичного стилю з нотками романтики, які доповнювало ексклюзивне мереживо ручної роботи. Сукні Eva Lendel - це легкий і ніжний стиль для романтичних наречених. У музичному супроводі відомого українського виконавця IVAN NAVI моделі презентували вечірню колекцію, яка викликала яскраві емоції і запам’яталася своєю неймовірною енергетикою. На десерт третьою і найяскравішою була весільна колекція от-кутюр - сміливі форми та яскраві акценти у розкішних весільних сукнях CRYSTAL закривали показ моди для 2018 року. У новій колекції 2018 кожна наречена зможе знайти для себе ту єдину, ідеальну сукню, в якій вона почуватиметься неперевершено у свій найважливіший день весілля.

62


63


ФОТОЗВІТ

Презентація фотокартин «Історія незалежної жінки» 20 жовтня вперше у Львові редакція журналу «РІА-Україна» презентувала фотовиставку картин «Історія незалежної жінки». Колекція складається з 15 унікальних картин та історій. Хто вони? Кожна з них особлива, по-своєму чарівна та загадкова, сильна, незалежна, вольова та незламна, чуттєва й тендітна водночас. Кожне фото є історією, втіленням душі та істинної сутності. Кожне фото особливе, як і жінка. Це незалежні жінки, після існування яких світ ніколи не буде колишнім. Кожна з них певною мірою повпливала на моду, музику, спорт, красу, політику, бізнес і зробила свій внесок у цей світ.

64


65


66


67


МОДЕЛЬ НОМЕРА Марта, 10 років

футболка 250 грн

бриджі 250 грн

чекаємо за покупками: ПІВДЕННИЙ РИНОК, «КАРПАТИ», МАГАЗИН № 110 АБО ТЕЛ. (067) 454 -46-11

плаття 450 грн

фото зроблено:

Стань моделлю наступного номера!

тел. (067) 454-46-11

68


м. Львів, вул. Дорошенка, 48 (032) 261-45-99 (096) 414-17-35 www.bonbuton.com bon_buton Бон Бутон 69


70


71


Wave TV (wave - з англійської “хвиля”) – команда фото- та відеооператорів, яка висвітлює найголосніші та найцікавіші події міста. За чотири роки активної діяльності Wave TV заполонило всю нішу репортажної зйомки у Львові. Сьогодні вони завжди там, де море емоцій, вони завжди на хвилі. Ця хвиля бере свій початок ще з серпня 2013 року, саме тоді Сергій Столяр відзняв відео гучної вечірки, яке знайшло свій відгук у багатьох глядачів. Уже взимку 2014 року до Сергія приєднався фотограф Ігор Мартович. З того часу цей тандем почав висвітлювати культурно-розважальні події міста. Згодом до них почали приєднуватись й інші талановиті фото- та відеооператори, а діяльність поширилась ще й на такі міста, як Чернівці, Тернопіль, Ужгород та Варшава. Зараз в арсеналі Wave TV репортажі таких гучних подій, як Чемпіонат Європи з боксу (молодіжна ліга), встановлення рекорду Олегом Скавишем (Тягнизуб), Lviv Fashion Week 2015, співпраця з ТЦ «Магнус» та ТЦ «Роксолана», Kavalier Boutique Hotel, рестораном «Vapiano», нічними клубами

«Fashion» та «Rafinad», журналом «РІА-Україна», львівськими дизайнерами Оксаною Бешлей та Христиною Славновою. Уже кілька років вони працюють для West Night Life Awards та тричі нагороджені як кращий проект на Західній Україні. Віднедавна команда Wave TV почала працювати ще й у напрямку реклами. Вони можуть не лише втілити вже готові ідеї замовників, а й створити власний сценарій відповідно до ваших побажань. Також зараз стартує авторський проект Сергія Столяра під назвою «Rope». Rope – це дизайнерські аксесуари з плетіння, яким ще немає аналогу в Україні, створені спеціально для операторів, що подорожують. В пам’яті кожного з нас є такі моменти, коли ми почували себе на хвилі. На хвилі позитиву, радості, щастя, любові, свободи, на хвилі життя. Згадка про ці моменти допомагає в будь-якій ситуації підвищити собі настрій, усміхнутися і рухатися вперед. Шкода, що з часом певні спогади стають розмитими або зовсім зникають. А ви б хотіли їх зберегти? Будьте на хвилі завжди з Wave TV.

72


73


ГОРОСКОП

ОВЕН

ЛИСТОПАД

СКОРПІОН

21 березня — 20 квітня

23 жовтня — 21 листопада

Овнам доведеться взяти на себе багато організаційних питань. На вас чекають клопоти з нерухомістю і, можливо, ви навіть розпочнете будівництво. Помітно покращаться відносини з друзями та родичами, з якими давно не спілкувалися. Більшість планів у листопаді здійсняться без особливих проблем. Але все ж таки перегляньте свої відносини з партнерами і будьте готові до емоційних сплесків. Також на вас чекають нові знайомства в найнесподіваніших місцях.

Вдалий місяць для завершення старого і початку нового, розібратися в собі й відносинах, почати нові стосунки або ділові проекти. Хоча фізичних сил вам може не вистачати, духовних буде дуже багато, як і інтуїції. Це час для нового початку. Основними акцентами у місяці стануть відносини, фінанси, духовні питання. Нові можливості потрібно використовувати для творчості й нових романів.

ОЛЕГ ТЯГНИБОК 7 листопада український політик, голова політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

БЛИЗНЮКИ

ЛЕВ

ТЕЛЕЦЬ

22 травня — 21 червня

23 липня – 22 серпня

21 квітня — 20 травня

У листопаді намагайтеся виконувати свою роботу відповідально, але без зайвої ініціативи. А в особистому житті, навпаки, будьте дуже активні: побачення, освідчення, сюрпризи, примирення повинні линути саме від вас. У матеріальному плані все стабільно: без втрат, але і без додаткових прибутків. З бізнес-партнерами очікується повне порозуміння. Також зірки вам пророкують корисні знайомства та цікаві зустрічі.

У листопаді Леви зможуть виконати навіть найважчі завдання. Удача залишатиметься з вами протягом усього місяця. Щоб не злякати її, будьте досить скромні, стримані і просто пливіть за течією. Намагайтеся нікому не розповідати про свої плани та справи. В особистих відносинах почуття трохи охолонуть, але це тимчасово. Приділіть коханим більше уваги, і все налагодиться. У вільних Левів є всі шанси закохатися в цьому місяці й розвинути відносини.

Щоб досягти гармонії в цьому місяці, будьте в усьому консервативні й дотримуйтеся заздалегідь продуманого плану. Скористайтеся своїм умінням наперед прораховувати ситуацію. Намагайтеся не ризикувати в бізнесі, вирішуйте проблеми поступово. Будьте послідовними і постійними в особистому житті, не варто шукати пригод на стороні. Ну, а якщо ви вільні, то потрібно стати активним, частіше знайомитися та спілкуватися. Тоді у вас буде більше шансів зустріти свою любов!

РАК

ДІВА

ТЕРЕЗИ

22 червня — 22 липня

23 серпня — 22 вересня

23 вересня — 22 жовтня

В останній місяць осені ви будете сміливі, рішучі та готові до ризику. Дійсно, листопад – дуже вдалий для вас місяць. Ви зможете відкрити нову справу, інвестувати в цікаві проекти, отримати вищу посаду або змінити роботу. В сімейних стосунках ви будете мудрим миротворцем, що нейтралізовує конфлікти. Ті Раки, які ще не влаштували особисте життя, зможуть знайти пару серед свого оточення.

Діви в середині листопада будуть схильні до стресів і внутрішнього напруження. Але ці переживання безпідставні. Адже ваше матеріальне становище трохи покращиться, на роботі все досить вдало і в родині також повне порозуміння. На самотніх Дів чекають перспективні знайомства. Ваша тривога буде пов’язана тільки з тим, що плани несподівано змінюватимуться. Просто прийміть всі зміни, і ваш душевний стан прийде в рівновагу.

До кінця місяця ви будете відчувати напругу, пов’язану з кар’єрою. І це не дивно, адже на роботі можливі скорочення або зменшення окладу. Але будьте спокійні, вас такі зміни точно не торкнуться. Цей період потрібно просто перечекати. До того ж, особисте життя порадує своєю стабільністю. Також ви зустрінете людину, яка в майбутньому стане вам хорошим другом.


СТРІЛЕЦЬ

ВОДОЛIЙ

22 листопада — 21 грудня

20 січня — 19 лютого

Найбільш духовний, релігійний, сильний місяць для питань віри і надій, містики, екстрасенсорики. Основними акцентами будуть духовний світ, таємниці, секрети, поїздки. Час підлікувати здоров’я. На другому місці залишається дружба і реалізація ідей. У листопаді буде результат, пов’язаний з роботою й обов’язками. В кінці місяця прискориться розвиток сімейних справ.

Місяць акцентів у сім’ї й роботі, ще з жовтня у вас почався важливий період у кар’єрі, його перше посилення буде в цьому листопаді. Найбільша увага - на сфері кар’єри, вона ж відповідає за повагу і репутацію, нагороди і статус. Місяць хороший, багато успішних періодів у фінансовій сфері. Немало спілкування і поїздок.

КОЗЕРІГ

РИБИ

22 грудня — 19 січня

20 лютого — 20 березня

У гороскопі триватимуть періоди, що акцентують увагу на кар’єрі й статусі, але і почнуться нові етапи з акцентом на дружбу і планах на майбутнє. Гороскоп матиме 2 складних періоди, коли можете бути дуже агресивні й схильні скандалити з рідними і керівництвом, а можете занадто відстоювати свої права або тиснути на інших. Дуже хороший місяць для Козерогів, багато періодів для відпочинку та навчання, спілкування. Час приділити увагу здоров’ю.

Вдалий місяць, особливо якщо ви з тих Риб, які вірять в силу віри, духовні, творчі особистості. У цьому місяці буде багато любові, душевного спокою, творчості, новин, поїздок, навчання, шансів на нове кохання або гармонію в існуючому. Настане середньостроковий період душевного підйому, слухайте свою інтуїцію і віру. З негативу це скоріш за все фінансові втрати або скандали через гроші.

ВЕЛИКА ТАРІЛКА запрошує на святкування Нового року та корпоративних вечорів Працюємо цілодобово! Ресторація Львівської кухні. Доставка їжі (098) 822-55-66 вул. Валова 13 www.big-plate.com.ua 75


MUSIC LAB www.musiclab.ua

1000+1 ніч www.1001.lviv.ua

WE ROCK 24/7 Львів, вул. Бр. Рогатинців, 27 Тел.: (032) 294-87-15

ROMANTIC-BAR Львів, вул. Городоцька, 5 Тел.: (032) 255-50-40 Львів, вул. Бр. Рогатинців, 19 Тел.: (032) 297-03-48

ГРУШЕВСЬКИЙ CINEMA JAZZ http://cinemajazz.com.ua

МАТЕ-КЛУБ Львів, вул. Краківська, 23 тел.: (032) 235-41-77

ПАНСЬКА ЧАРКА http://charka.com.ua

Львів, Львівська область, проспект Шевченка, 28, 79000 Тел.: (098) 676-46-00 Години роботи: з 09:00 - 02:00 Львів, Львівська область, вул. Володимира Винниченка, 3, 79000 Тел.: (032) 235-53-91 Години роботи: з 11:00–23:00

Modern Art Hotel

Адреса: проспект Шевченка, 28, Львів, Львівська область, 79000 Телефон: (068) 709-99-33 Години роботи: з 11:00 – 23:00

76


77


78

Profile for Ria Ukraine

Ria Ukraine №10  

Ria Ukraine №10  

Advertisement