Page 1

3


4

5


6

7


ЗМІСТ Журнал «РІА-Україна» №8 (08) 2017 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ КВ №22413-12313Р від 24.11.2016 www.ria-ukraine.com Видавець «ФОП-Никифорець В.В.» Шеф-редактор Анастасія ХРИЩУК Головний редактор Валерія НОСКОВСЬКА Дизайн та верстка Даша РУДЕНКО Журналісти Тетяна ОНИШКЕВИЧ, Валерія НОСКОВСЬКА, Марта ЛУКА, Дмитро ПЛАХТА Рекламний відділ Максим СТЕПАНОВ, Марта ЛУКА Відділ дистрибуції Назар НАСТЮК РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ ТЕЛ. (063) 933 20 05, (067) 869 80 45 RIA.LVIV.REKLAMA@GMAIL.COM АДРЕСА ДЛЯ ЛИСТУВАННЯ 79019, М. ЛЬВІВ, ВУЛ. ГАЗОВА, 17 На обкладинці Роман Михайлів та Михайло Кулик

12. АКТУАЛЬНО

Люди Львова Особливі історії ра зом із «РІА-Україна»

22. БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

КОНДИТЕРСЬКА CONFISERIE JUST

26. З ОБКЛАДИНКИ

ПРЕЗЕНТУВАЛА НОВУ ПАЛІТРУ СМАЧНИХ СОЛОДОЩІВ

18. РЕЙТИНГ

26 спортивних дос ягнень незале жної України 26 років незале жності: що ми здобули та що ми втратили? Роман Михайлів Михайло Кулик

32. ІНТЕРВ`Ю

52. БЛОГ

Львівщина - локомотив промислової революції в Україні Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра!

Стиліст Наталія Новіцька

56. ДІЄТОЛОГІЯ

ДРУК ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ» НАКЛАД 5 000 ПРИМ.

Тут виготовляють солодощі із інгредієнтами найкращих європейських виробників, смакова палітра задовольнить усіх клієнтів. А ще є можливість самому створити свій власний шедевр. Кондитерські вироби у JUST творять справжні профі своєї справи, які тренувались в найкращих європейських кулінарних майстрів.

54. СОЦІАЛЬНИЙ ЛЬВІВ

Фотограф Ярослав Мончак

Одяг Impero Umo, ТРЦ Victoria Gardens

-ТОРТИ ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ; - ВИШУКАНІ ДЕСЕРТИ; - ЦУКЕРКИ ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА; - КЕЙТЕРІНГ

Олександра Коваль Івона Лобан Наталія Новіцька Наталка Струк Мирос лава Новосільська

Дієта, як туфлі, повинна бути зру чна та добре підібрана

КОНДИТЕРСЬКА JUST ВІДЧИНЕНА ДЛЯ СПРАВЖНІХ ГУРМАНІВ У ТОРГОВОМУ ЦЕНТРІ «ФОРУМ ЛЬВІВ»

58. ПОДОРОЖ

Ідеальний день у Вероні

60. ФОТОЗВІТ

LvivMozArt Живописна атмосфера у г оте лі A storia Ексклюзивний пока з вишиванок

82. ГОРОСКОП РЕДАКЦІЯ НЕ ЗАВЖДИ ПОДІЛЯЄ ДУМКИ АВТОРІВ ПУБЛІКАЦІЙ. ЗА ЗМІСТ РЕКЛАМНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСЕ РЕКЛАМОДАВЕЦЬ. У РАЗІ ПЕРЕДРУКУ СТАТЕЙ ЧИ ЇХ ЦИТУВАННЯ ПОСИЛАННЯ НА ЖУРНАЛ «РІА-УКРАЇНА» Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ. СТОРІНКИ, НА ЯКИХ НЕ ВКАЗАНІ РУБРИКИ, НАЛЕЖАТЬ ДО РЕКЛАМНИХ.

8

9


10

11


«Ellis» - еvent-агенція, що створює унікальне свято… Організувати незабутнє свято, що залишить яскраві враження у всіх присутніх і буде відповідати всім побажанням клієнта, - ось основне завдання event-агенції «Ellis». Як створюються дорослі й дитячі тематичні концептуально наповнені вечірки, весілля та інші свята, розповідає стильна й красива жінка, бізнес-леді, яка всього лиш за рік створила event-агенцію, що втілює в реальність усі побажання клієнта, а кожен, хто працює в команді, вкладає частинку своєї душі у роботу. Олеся Мацелко – власниця event-агенції «Ellis», яка займається організацією концептуально наповнених подій, які завжди оригінальні й неповторні, розповідає про власну формулу успіху, філософію агенції, а також ділиться планами на майбутнє.

Все почалося з власного весілля…

Еvent-агенція «Ellis» організовує унікальне свято…

Все почалося з організації власного весілля. П’ять років тому я вирішила сама спланувати й організувати день одруження: в той час я абсолютно нічого не знала про цей процес, проте піднесений стан і захоплення справою мене й гостей нашого свята вразили. Зараз я називаю такий емоційний стан «синдром майбутньої нареченої»… (сміється). Моє весілля було в помаранчевих тонах із апельсинами: на той час це виглядало цікаво й неординарно. Тоді я дуже захопилась організацією і не підозрювала, що тимчасове хобі переросте у справу, яка приноситиме колосальне задоволення. Я зрозуміла, що в мене безліч нестандартних ідей, які хочеться втілити у життя, й вирішила, що хочу займатися саме організацією свят, але не банальних, не таких, як в інших, а неповторних та оригінальних. Після того, як пройшла курси у талановитої Саші Дергоусової, я остаточно усвідомила, що організація свят – те, чим хочеться займатися і розвиватися. В мене появився зовсім інший погляд на цю справу, я зрозуміла, що хочу створювати свята, які змінюють життя людей, які приноситимуть радість та посмішку й ніколи не повторяться.

Еvent-агенція «Ellis» не просто організовує вечірки, а створює особливе свято, яке робить гостей щасливими, приємно дивує, надихає та залишається в пам’яті назавжди. Найцінніше для нас – це довіра клієнтів. Надважливо подарувати незабутні враження, тому до організації кожної події докладаємо максимум зусиль та креативу. Ми продумуємо одну спільну тему, яка прослідковується у всьому: в оформленні столу, фотозони, кенді-бару, в анімації. Я завжди намагаюся розробити те, що не бачила ніде. До прикладу, навіть якщо це тема «Тачки Маквін», вона буде продумана й обіграна так, як ні в кого. Наше оформлення завжди оригінальне й ніколи не повторюється – це є основним правилом. Навіть якщо клієнти хочуть тему, яку ми колись вже проробляли, концепція свята буде інша й не схожа на попередню. Концептуальне наповнення полягає в тому, що агенція продумує абсолютно всі деталі. До прикладу, якось ми оформляли дитячий день народження в стилі ведмедиків, де кожен гість мав брошку-ведмедика, на якій було написане його ім’я, гостей зустрічали аніматори у костюмах ведмедів, що склада-

ли подарунки на спеціально задекорований столик. Аквагрим, боді-арт, розмальовування пряників - усі дрібнички та деталі й створюють свято незабутнім. Так ми готуємо кожну подію – продумуємо й підбираємо деталі, які складають загальну картинку.

Моя робота полягає в тому, щоб створити не окремий елемент свята, а цілу концепцію…

Я люблю створювати оригінальні й неповторні проекти, щоб бачити результат: мені подобається організовувати найскладніші завдання та втілювати найекстравагантніші мрії й ідеї своїх клієнтів. Моя робота полягає в тому, щоб створити не окремий елемент свята, а цілу концепцію, де фотозона гармонійно поєднана з кенді-баром, оформленням столу, анімацією. Мені важливо зробити все так, щоб кожен елемент свята доповнював один одного, поєднувався з тематикою, щоб кольорова гама була вдало підібрана й дарувала чудовий настрій, драйв, найкращі емоції.

Для нас важливо постійно розвиватися та бути на крок попереду…

Для мене має значення завжди йти в ногу з часом та щодня навчатися новому, адже все розвивається, з’являються різні цікаві ідеї. Я недовго в бізнесі – всього лиш рік, проте за цей короткий період зрозуміла, що людям не цікаві стандартні замовлення та декорації, що можуть запропонувати будьякі еvent-агенції. Потрібно робити акцент на посуді, якого в нас у Львові практично немає. Всі ресторани пропонують власний стандартний посуд. До прикладу, Київ вже давно вийшов на ринок: різноманітні підтарільники в золотому кольорі або прозорі бокали в різних кольорах, тарілки оригіналь-

ної форми - всі названі деталі кардинально змінюють картину свята. Зараз я зробила акцент власне на цьому. Незабаром наша агенція матиме змогу дивувати клієнтів та додавати святу ще більшого шарму завдяки деталям. Концепція несе у собі глибокий зміст усього свята, у чому і полягає моя робота – продумати все зі змістом й до дрібниць.

Це робота до душі…

У кожне оформлення вкладаю частинку свого серця. Конфуцій сказав геніальну фразу: «Виберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Це однозначно про мене. Я працюю кожного дня. Навіть вагітною робила до останнього. Після народження дитини я одразу пішла працювати, бо для мене важливо перебувати в русі, щодня вчитися чомусь новому, вдосконалювати свої вміння й водночас отримувати задоволення від цього процесу. В мене є стимули, щоб рухатися далі.

Наша філософія:

- Будь-який захід перетворити в незабутню подію. - Докладати максимум зусиль, аби співпраця з клієнтом стала максимально легкою та комфортною. - Турбуємося про кожного та підбираємо індивідуальний підхід. - Завжди давати клієнту більше, ніж очікує.

У нас є власні принципи і правила, за якими працюємо. Ми цінуємо довіру, надійність, сімейні цінності і створюємо маленьку сім’ю з професіоналів.

(067) 981-89-03 ellis_event ellispartyplanner@mail.ru

13


АКТУАЛЬНО

ЛЮДИ ЛЬВОВА Цьогоріч журнал «РІА-Україна» буде відзначати 7-річчя премії нагородження найдостойніших львів’ян. Багато років тому Віталій Новосад, що і дотепер входить у редакційну колегію журналу, заснував премію «Люди Львова». Ми вирішили з Віталієм згадати, як усе починалося…

Віталій Новосад Всі геніальні ідеї народжуються випадково. Вперше організована вечірка була створена для партнерів нашого журналу. Пізніше на офіційному сайті редакція проводила голосування, де кожен львів’янин міг висловити свою думку та назвати того, хто вартий відзнаки. Ми нагороджували відомих громадських діячів, політиків, співаків та людей, які доклалися до популяризації міста або своєю працею показали відданість Львову та країні у громадській, культурній, політичній та бізнесовій сферах. Два роки тому премію «Люди Львова» ми проводили на Арені Львів, де Людиною року став легендарний заслужений тренер України, тренер ФК «Дніпро», який вивів свою команду в фінал Ліги Європи – Мирон Маркевич. Пізніше премію нагородження корегували та створили ще одну номінацію «Гордість Львова», де відзначилися паралімпійські чемпіони Антон Дацко та Андрій Демчук. Також із минулого року захід відбувається у форматі гала-вечеря. Я свого часу заснував премію «Люди Львова», а Анастасія Хрищук та Валерія Никифорець гідно продовжують розпочате. Згадую минулорічну гала-вечерю, яка відбулася в Edem Resort Medical & SPA, де ведучою виступила Катерина Осадча. Це було неймовірно вишукано та водночас досить стримано. А що очікує нас цього року, дізнаємося зовсім скоро.

14

Анастасія Хрищук Щорічна премія журналу «РІА-Україна» для багатьох, і для мене в тому числі, стала традицією. З 2016 року ми вирішили змінити формат заходу і стали його проводити у стилі гала-вечері. Таке нововведення всі сприйняли схвально, адже у Львові ніхто до нас нічого подібного не проводив. Буду щира: захід в організації доволі складний, але особисто я щороку чекаю на нього. Коли після церемонії підходять гості і виражають захоплення подією, для мене це найбільша особиста винагорода. Я хочу, аби кожен отримав емоцію, бо це найголовніше. Ми відзначаємо достойних людей, які своєю працею, наполегливістю, часто впертістю та незламністю доводять всім, що у житті можна отримати все, потрібно лише бажання. Минулого року номінацію «Гордість Львова» отримали двоє паралімпійських чемпіонів, які привезли до рідного Львова золоті медалі. Я просто захоплююся ними: Антон Дацко та Андрій Демчук, спортсменами, які своїм прикладом показали незламність духу та характер і шлях до паралімпійського золота. Коли ми вручали їм цю нагороду, я бачила, як дехто із залу плакав, люди стоячи аплодували хлопцям, і я в ту хвилину зрозуміла, що ми на правильному шляху. Часто виникає багато запитань, хто отримує відзнаку, чому він, а не вона і так далі. Колегіально ми прийняли рішення, що нагороду будуть отримувати люди за вибором редакції. Цілий рік ми працюємо, журнал видається кожного місяця, ми часто аналізуємо події, проводимо опитування, спілкуємося з людьми різних сфер, аби почути їхню думку: хто достойний отримати премію «Люди Львова» від журналу «РІА-Україна». Тому я можу сказати з впевненістю: відзнаку отримують люди за рішенням редакції та думкою суспільства. Щороку ми хочемо вас вражати, хочемо дарувати приємні емоції, хочемо, аби цей вечір ви пам’ятали. В цьому і є цінність життя, - у моментах, які ми проживаємо та відчуваємо. Мене завжди переповнюють приємні почуття, коли заходжу до когось у кабінет, на підприємство, завод і бачу наші нагороди – це дає мені впевненість у тому, що ми на правильному шляху. Ваша віра дає нам сили. Сьома щорічна премія журналу «РІА-Україна» стане особливою, вона, можливо, не виявиться кращою за попередню, вона просто буде іншою. Щороку ми змінюємося, адже ростемо, але не змінюються принципи та цілі.

15


АКТУАЛЬНО

ОСОБЛИВІ ІСТОРІЇ

Анна Дяків

разом із «РІА-Україна»

Напередодні гала-вечері премії-нагородження журналу «РІА-Україна» редакція глянцю вирішила пригадати всіх, хто був обличчям журналу. Впливові, успішні, красиві й талановиті, по-своєму особливі й такі різні, львів’яни, що знають, як досягти успіху. Вони здобули визнання та повагу, працюють і вкладають максимум зусиль в те, що роблять. У кожного з них свій шлях, вони підкорюють вершини і показують приклад іншим. «Люди з обкладинки» розповідають про свою історію з «РІА-Україна».

Любов Бакай Я захотіла бути на обкладинці саме такого видання, адже популярніших журналів у Західній Україні, на мою думку, немає. Надзвичайно приємно стати обличчям «РІА-Україна», це велика честь. Під час співпраці з командою РІА найбільше запам’яталися та вразили дружність і почуття гумору, весь процес відбувався дуже весело: ми жартували, сміялися, час промайнув непомітно і зйомки принесли мені колосальне задоволення. Всім близьким та друзям було приємно читати журнал, тепер не пропускаємо жодного номера. А бабуся, мабуть, напам’ять знає текст статті, тому що не раз його перечитала. Найголовніше: емоції, які отримала від роботи з командою журналу, та власне сам журнал запам’ятаю назавжди. В своєму інтерв’ю розповіла про себе, власний світогляд, а також дала відповідь на найбільш популярне питання, яке мені ставлять, про конкурс краси «Міс Львів» та «Міс Україна»: як все розгорталося, про конкуренцію та атмосферу. Зйомка обкладинки проходила в кафе «Cabinet» і, як на мене, була чудовою. Мені сподобалося все: стиліст, фотограф, колектив. Редакція створює якісний продукт: там у журнал вкладають душу, і результат вражає.

Я завжди уникала публічності. Для мене важливі зовсім інші критерії життя, а саме: те, чим я займаюся. Але Вашій редакції та моєму менеджеру таки вдалося мене вмовити прикрасити обкладинку «РІА-Україна». Співпрацюючи вже доволі великий період, я розуміла не тільки Ваш професійний і бездоганний підхід до роботи, але й те, що це велика честь для мене бути на обкладинці березневого номера, адже саме тоді анонсувалася подія - «ТОП 50 успішних жінок Львівщини». Я пишаюся Вашим підходом до висвітлення інформації. Відчувається, що команда працює в задоволення. Окремої уваги заслуговує не тільки сам журнал, але й талановитий фотограф Ярослав Мончак та не менш талановитий стиліст Наталя Новіцька. Таке враження, що вони наперед знають, як відчуває себе жінка та якою вона має відкритися читачу, адже раніше я з ними не була знайома. Приємно спостерігати за тим, наскільки все злагоджено і продумано до найменших дрібниць. Після виходу журналу надійшло багато різноманітних пропозицій щодо участі у різних проектах, а також запрошення від інших друкованих видань прикрасити їхні обкладинки. Це, звісно, надзвичайно приємно. Я вдячна долі за те, що під час проекту з обкладинкою познайомилася з неймовірними людьми, з якими зараз товаришую. Тому з упевненістю можу сказати, що березневий номер журналу «РІА-Україна» змінив моє життя. Була лишень одна думка: «Як приємно, що все організовано і не виникає жодних хвилювань». І дійсно, Ваша редакція заслуговує тільки приємних слів. Адже Ви творите історію не лише Львова, але й України. Чого вартують тільки одні креативні проекти під керівництвом талановитого шеф- редактора Анастасії Хрищук. Не припиняю дивуватися цій дівчині. В своїй статті хотілося розповісти про те, чим я займаюсь. І донести до читача, наскільки закохана в свою роботу. Я жінка, яка азартна тільки в одному напрямку: «Підхід до клієнта повинен бути кращий, ніж у інших», «Лазерний парк обладнання має бути найновіший і найвідоміший». Я впевнена, що саме «Медіостар» підкреслить Вашу красу та любов до себе.

Мирослава Новосільська

Зоряна Поротько Кожного разу, коли бачу повідомлення чи дзвінок із «РІА-Україна», на моєму обличчі з’являється посмішка, а це ознака того, мої друзі, що Ви великі молодці! Ви - команда справжніх професіоналів, із якими легко працювати. Команда чудових людей, які вкладають всю душу в те, що роблять. І, головне, Ви надихаєте інших своєю працею. Я дуже горда бути частинкою «РІА-Україна»! Вдячна за ті емоції, які супроводжували мене під час спілкування з Вами. Робота з журналом - це не просто красива зйомка в моєму улюбленому Edem Resort, це Ви такі молоді, творчі, такі глибокі й справжні. Я щаслива спостерігати, як «РІА-Україна» росте. Ви створюєте якісний український продукт. Кожного разу, коли хтось у США, де я зараз живу, бере в руки Ваше видання, я бачу здивування і захоплення. «Так, це український журнал» - з гордістю кажу я. Бажаю Вам невичерпного натхнення! Нехай Ваш талант, Ваш геній працюють на благо нашої України! Квітучої, сильної, багатої! Браво, «РІА-Україна»!

16

Я прийняла пропозицію бути на обкладинці «РІА-Україна» тому, що видання презентабельне та якісне, а я ціную свій імідж. Журнал приємно читати, адже там можна знайти цікаві статті на різну тематику, корисну та «свіженьку». Скажу відверто: працювати було легко й приємно. Адже робота команди видання дуже злагоджена. Після того, як надрукували номер із моєю фотографією на обкладинці, я отримала пропозиції від інших видань, проте не розглядала їх. Розкажу Вам одну цікаву історію, пов’язану з номером, де розміщувалося моє фото. В той час у Львові відбувалася конференція Ротарі клубів України, і в закритій групі подобалося почитати, що ті ротарійці, які добиралися потягом Інтерсіті, писали: «Дуже приємно бачити своїх людей на обкладинках». В цьому журналі була ще стаття про діяльність Ротарі клубу «Львів Княжий» та благодійний захід, який ми проводили напередодні. Люди оцінили, що висвітлюються різні події, зокрема благодійність, а це хороший показник рівня журналу. Щодо фотосесії, то вона проходила дуже комфортно для мене: і фотограф, і стиліст робили все максимально якісно. В своїй статті найбільше хотіла розповісти про естетичну медицину загалом та плани відкриття Aesthetic Medicine Clinic Myroslava Novosilska. 17


АКТУАЛЬНО

Злата Чайківська «РІА-Україна» – це журнал про успішних, сильних та непересічних особистостей. Команда журналу – це професіонали високого класу. Все у період роботи з командою, починаючи від роботи з фотографом, стилістами, відбувалося на найвищому рівні. Особливо хочу відзначити Анастасію Хрищук як дуже дипломатичного та професійного редактора вищого класу! Журнал виправдав всі мої очікування, все було саме так, як заплановано. Зйомки проходили в дуже дружній та теплій атмосфері. Під час фотосесії команда вела себе як одна сім’я, а це, власне, і є однією з рис, що свідчать про професіоналізм. В інтерв’ю я намагалася ближче познайомити читача зі своєю улюбленою роботою, а також розповісти про досить нову галузь медицини – ендокринологічну дієтологію, яка ще поки не настільки відома та розвинута в Україні.

Ірина Семеряк У наш час популярними є модні видання, назви яких вважаються брендом. Подібні журнали мають власний світогляд, свою точку бачення на все, що відбувається в світському житті. «РІА-Україна» є саме таким: він допомагає читачу бути завжди в курсі усіх цікавих подій Львова. І я аналогічно до будь-якої жінки сама люблю погортати сторінки модного глянцю. Тому й вирішила, що буде доречним розповісти всім львів’янкам про створення свого куточка оазису. Там вони в оточенні професійних майстрів зможуть, як і я, листати сторінки журналу і насолоджуватися spa-процедурами. Привітний колектив, з одного боку, професіоналізм і досвід, - із іншого: саме так виглядає команда видання «РІА-Україна». Чи можна в такому оточенні працювати й отримувати задоволення від спілкування? Безумовно. Коли мені привезли в салон серпневий випуск журналу і я побачила себе на обкладинці, то першою моєю думкою стало: «Вау… Це ж я!». Хоча я вже не вперше на сторінках видання, але все ж таки незвично бачити себе там. Усі наші клієнти та друзі студії отримали приємні враження від прочитаної статті в журналі, оцінили відкриття і все, що відбувалося на ньому. Адже ми це все створювали для них – наших дорогих клієнтів, які вже роками відвідують студію краси. Під час зйомок мене переповнювали водночас емоції переживання та щастя, адже нарешті я відкриваю виплеканий місяцями той осередок краси, про який завжди мріяла та який уявляла. І тут все відбувається в реальності: зйомки, фотографи, промова. І ось я перерізаю червону стрічку на честь відкриття. Ідеальна зйомка відбувається в розмовах на ті теми, які тобі близькі до душі та про які ти можеш говорити безперервно. Це був саме той випадок. Я з великою радістю розповідала про те, що хотіла створити для наших українських жінок і яку тему хотіла донести: бути жінкою - це непросто, це мистецтво.

Ірина Ткачук З дитинства я із захопленням роздивлялася різні журнали, які купувала мама: дивилася на цих красунь з обкладинки і ніколи не могла подумати, що колись і моє фото з’явиться на першій сторінці глянцю. Мені було надзвичайно приємно стати обличчям саме такого журналу, адже це дуже почесно й відповідально. «РІА-Україна» не просто глянцевий журнал – це бренд, який асоціюється з престижем. Найбільше з фотосесії запам’яталося те, як ми старалися зробити цікавий кадр, де моє волосся розвівається... Ох.., це було непросто. Але тоді я побачила, наскільки команда журналу працює злагоджено й професійно: кожен допомагав, докладав максимум зусиль, щоб отримати хороший результат. Мої близькі й друзі купували видання, виставляли фото в соціальних мережах. Батьки були в захваті, а саму обкладинку я повісила у рамку.

18

19


РЕЙТИНГ

6. Олімпійський хеттрик Лілії Подкопаєвої

Продовжуємо розповідати про літню Олімпіаду в Атланті! А точніше, про одну з її героїнь – українську гімнастку Лілію Подкопаєву. Тоді їй вдалося вибороти відразу три нагороди: «золото» у найпрестижнішому виді програми – багатоборстві та у вільних вправах, а також «срібло» на колоді.

ДМИТРО ПЛАХТА Журналіст

26 спортивних досягнень незалежної УкраЇни

Н

езалежній Україні вже 26 років. За цей час у нашої держави було як чимало перемог, так і немало поразок. Ми вирішили згадати ті моменти, від яких завмирало серце, тобто пригадати найвизначніші спортивні досягнення незалежної України, подавши їх у хронологічному порядку. Отже, 26 найбільших здобутків за 26 років незалежності.

1. Перше олімпійське золото

У 1994 році в норвезькому Ліллехаммері збірна України вперше виступила на Олімпіаді окремою командою. Тоді під час зимових баталій дебютну медаль для нашої країни здобула біатлоністка Валентина Цербе, яка у гонці на 7,5 км виборола «бронзу». Однак справжній фурор згодом викликав виступ 16-річної фігуристки Оксани Баюл. На Олімпіаду в Норвегію вона приїхала в статусі чемпіонки світу. Роком раніше, дебютувавши на світових форумах, вона сенсаційно виграла золоту медаль. Утім, ніхто не розраховував, що 16-річній українці вдасться створити таке «диво» ще раз. Під час Олімпіади Оксана зазнала серйозної травми на одному з тренувань. Пересилюючи біль, фігуристка таки виконала довільну програму… І зробила це просто чудово, здобувши перше олімпійське «золото». Цікаво, що медаль Оксани Баюл, завойована в Ліллехаммері, залишалася єдиним «золотом» України на зимових Олімпіадах аж до 2016 року…

2. «Вічний» рекорд Сергія Бубки

Легкоатлет Сергій Бубка за свою фантастичну спортивну кар’єру встановив 35 світових рекордів у стрибках із жердиною. Останнє його досягнення датоване 1994 роком, коли він на змаганнях у італійському Сестрієре буквально злетів на 6,14 м та став автором «вічного» рекорду, який нікому не вдалося перевершити й досі. Також протягом більше 20 років Сергію Бубці належав світовий рекорд і у стрибках із жердиною в приміщеннях – 6,15 м, який

він встановив у 1993 році в Донецьку на змаганнях «Зірки жердини». Символічно, що саме на цьому турнірі в 2014 році рекорд Бубки оновили – висота 6,16 м підкорилася Рено Лавіленні. Ще одним унікальним досягненням Сергія Бубки є перемога на шести поспіль чемпіонатах світу.

3. Ще один не побитий досі рекорд

Чергове унікальне досягнення українських легкоатлетів належить Інесі Кравець. 10 серпня 1995 року на чемпіонаті світу в шведському Гетеборзі вона стрибнула на 15,5 м, встановивши новий світовий рекорд у потрійному стрибку. Перевершити його не може ніхто вже більше 20 років.

4. Єдиний тріумф у командних видах спорту

За 26 років незалежності у командних видах спорту на світових та континентальних першостях Україні вдалося тріумфувати лише одного разу. Це сталось у далекому 1995 році на чемпіонаті Європи з баскетболу серед жінок у Чехії. Наша збірна не була фаворитом змагань, проте зуміла здивувати всю Європу. Під керівництвом Володимира Рижова вдалося завоювати «золото» чемпіонату, здобувши у фіналі впевнену перемогу над збірною Італії – 77:66. До речі, на Олімпіаді-1996 українки знову були найкращими серед європейок, але поступилися представницям інших континентів та фінішували лише четвертими.

5. Дебют на літній Олімпіаді

Ось ми і плавно підійшли до перших літніх Олімпійських ігор української збірної. Дебютували на них наші олімпійці у 1996 році в Атланті. Перше (але далеко не останнє!) у історії літнє золото нашій команді приніс борець греко-римського стилю В’ячеслав Олійник, який переміг у категорії до 90 кг.

20

7. Золоте покоління київського «Динамо»

У 1997 році на посаду головного тренера «Динамо» повернувся Валерій Лобановський, із іменем якого пов’язані всі найбільші досягнення київського клубу. Сказати, що його повернення виявилося вдалим – нічого не сказати. Наприкінці 90-х «Динамо» було грізним топ-клубом, із яким рахувалися всі європейські гранди. На жаль, підняти над головою найпрестижніший кубок Ліги чемпіонів киянам так і не вдалося. Спочатку легендарний фахівець вивів у 1998 році команду до чвертьфіналу турніру, двічі розтрощивши на груповому раунді каталонську «Барселону» – 3:0 і 4:0. В сезоні 98/99 «динамівці» зупинилися за крок до фіналу. Здолавши у чвертьфіналі іспанський «Реал», у півфіналі наша команда вдома зіграла внічию з німецькою «Баварією» – 3:3. А на виїзді все вирішив єдиний гол німців...

8. Гегемонія братів Кличків

Віталій та Володимир Клички – українські феномени, які написали величезну главу в історії боксу. Без сумніву, брати Клички – найбільш впізнавані українські спортсмени у світі. І саме вони – ті українці, кому вдалося добитися найбільш тотального домінування в своєму виді спорту. Віталій Кличко розпочав свій шлях у професійному боксі в 1996 році разом із молодшим братом – Володимиром, який щойно став олімпійським чемпіоном у надважкій вазі. Скільки перемог вони здобули відтоді? Нам тут банально місця в журналі не вистачить, аби про них всіх розповісти. У братів Кличків – одна професія, одне прізвище та перемоги – все на двох. У 2011 році вони здійснили давню мрію і стали першими братами в історії боксу, хто зміг зібрати всі найпрестижніші пояси у надважкій ваговій категорії. Віталій Кличко завоював пояс WBC, а його молодший брат Володимир став чемпіоном за версіями IBF/IBO, WBO та WBA. Однак кожній гегемонії рано чи пізно приходить кінець. Тепер брати Клички – славетна історія. Місяць тому Володимир оголосив про завершення кар’єри, а Віталій, як ми знаємо, вже давно повісив рукавиці на цвях, подавшись на інший ринг – цього разу політичний.

9. Найтитулованіша біатлоністка

Олена Зубрилова – найбільш титулована українська біатлоністка в історії, на рахунку якої 21 особиста перемога на етапах Кубка світу. Навіть наблизитися до цього показника не вдавалося жодній її співвітчизниці. На чемпіонатах світу Зубрилова виграла 14 медалей, а найуспішнішим для неї виявився турнір 1999 року. Тут вона оформила золотий хет-трик, до якого додала ще «бронзу» в спринті.

10. «Золота рибка»

У 2000 році на весь світ про себе заявила українська спортсменка Яна Клочкова. На Олімпіаді в Сіднеї вона здобула одразу два


золота у комплексному плаванні – на дистанціях 200м та 400м, де українка ще й встановила світовий рекорд – 4.33,59 хв. Тим не менше «Золота рибка» українського плавання на цьому не зупинилася, вигравши два золота через чотири роки на Олімпіаді в Афінах. Так вона стала найтитулованішою спортсменкою України в історії Олімпійських ігор. Також за свою кар’єру спортсменка завоювала 10 золотих медалей чемпіонату світу.

11. Шах і мат

У 2002 році українець Руслан Пономарьов у свої 19 років став наймолодшим в історії чемпіоном світу з шахів. Слід відзначити, що тоді в фінальному двобої за шахову корону Руслану протистояв інший українець – іменитий львівський спортсмен Василь Іванчук. Утім, сильнішим виявився молодий гросмейстер.

12. «Золотий м’яч» Шевченка

Про золоте покоління київського «Динамо» ми вже розповідали, але тепер настав час згадати його головну зірку – Андрія Шевченка. Після періоду в Києві Шева відправився підкорювати Європу з італійським «Міланом», у складі якого виріс у зірку світового масштабу. Справедливо та логічно, що у 2004 році Андрій здобув головний індивідуальний трофей у футболі – «Золотий м’яч». Загалом Шевченко виявився третім українцем, якому підкорився цей приз – у 1975 році «Золотий м’яч» діставався Олегу Блохіну, а у 1986 році – Ігорю Бєланову. Зараз Андрій Шевченко очолює національну збірну України з футболу. Хочеться вірити, що і в тренерському ремеслі Шева досягне не менших успіхів, аніж йому це вдавалося безпосередньо на футбольному полі.

13. По дорозі на афінський Олімп

Літні Олімпійські ігри 2004 року в Афінах для української збірної виявилися напрочуд вдалими. На олімпійській батьківщині вдалося завоювати 9 золотих нагород, а також 5 срібних і 9 бронзових медалей. Зокрема, тут жіноча збірна України з гандболу стала першою та єдиною нашою командою з ігрових видів спорту, яка змогла здобути олімпійські нагороди. Українки під керівництвом Леоніда Ратнера вибороли «бронзу». А Ірина Мерлені назавжди вписала своє ім’я

в історію, ставши першою у світі олімпійською чемпіонкою з вільної боротьби, яка дебютувала у 2004 році в олімпійській програмі.

14. Гучний дебют на Мундіалі

У 2006 році збірна України вперше пробилася на чемпіонат світу з футболу. Однак цим успіхом команда Олега Блохіна не обмежилася. Наша команда тоді створила головну сенсацію Мундіалю, зумівши в дебютному розіграші дістатися на полях Німеччини до чвертьфіналу, де українці поступилися майбутнім чемпіонам світу – збірній Італії.

15. Пекін-2008

На літній Олімпіаді-2008 у Пекіні українці встановили свій новий рекорд – 27 медалей (7 золотих, 5 срібних та 15 бронзових). Перемоги українських олімпійців дозволили нашій збірній вибороти 11 місце серед 205 команд у неофіційному медальному заліку. До речі, саме в Пекіні у вазі до 57 кг серед боксерів зійшла зірка Василя Ломаченка, якому у фіналі вистачило одного раунду для перемоги. Детальніше про нього ми ще розповімо згодом…

16. Здобуття останнього Кубка УЄФА

України блискуче там виступила, де перемогла у загальному командному заліку. Чемпіонами світу стали Василь Ломаченко (до 60 кг), Олександр Усик (до 91 кг), Тарас Шелестюк (до 69 кг) та Євген Хитров (до 75 кг), а «срібло» дісталося Денису Берінчику (до 64 кг).

18. Євро-2012

В 2009 році «Шахтар» став першим за часів незалежності українським клубом, який виграв єврокубок. У фіналі донеччани здолали німецький «Вердер» із рахунком 2:1. До речі, той сезон став останнім, в якому європейські футбольні клуби змагалися за Кубок УЄФА – наступного року турнір змінив як назву, так і частково формат проведення. Тому «Шахтар» і залишився в історії як останній володар цього трофею. До «Шахтаря» європейські трофеї вдавалося вигравати лише «Динамо» за часів СРСР – у 1975 та 1986 році кияни здобували Кубок кубків, а у 1975 році стали володарями Суперкубка УЄФА.

У 2012 році вперше в історії Україна стала господаркою такого масштабного спортивного турніру, як чемпіонат Європи з футболу, який наша країна приймала спільно з Польщею. Матчі Євро-2012 відбувалися у Донецьку, Харкові, Львові та Києві, де на НСК «Олімпійський» пройшла фінальна зустріч між Іспанією та Італією (4:0). У підсумку турнір виявився вдалим. Розчарувала лише збірна України, яка навіть із групи тоді не вийшла (між іншим, не в останню чергу через суддівську помилку).

17. Як українські боксери в Баку перемагали

Літня Олімпіада у столиці Великобританії для української збірної виявилася не такою вдалою, як попередня. В активі української команди 6 золотих, 5 срібних і 9 бронзових нагород (14 підсумкове місце). Знову потішили боксери: дві зірки українського боксу, Василь Ломаченко і Олександр Усик, стали олімпійськими чемпіонами, після чого досить успішно дебютували на професійному ринзі.

В той час, поки у надважкій ваговій категорії домінували брати Клички, інші українські боксери теж не пасли задніх. 2011 рік також запам’ятався тріумфом українців на чемпіонаті світу в Баку. Збірна

19. Лондон-2012

20. Довгоочікуване олімпійське «золото» біатлоністок

22 роки українці чекали золотої медалі на зимових Олімпіадах. Врешті-решт у 2016 році в Сочі не було рівних у жіночій біатлонній естафеті саме українській команді, яку представляли сестри Семеренко, Юлія Джима та Олена Підгрушна.

21. Нова зірка боксу

Про дворазового олімпійського чемпіона ми вже згадували неодноразово. Окремо слід відзначити, що його професійна кар’єра зараз розвивається надзвичайно вдало. За плечима в українця 10 поєдинків на професійному ринзі та декілька здобутих титулів. Ломаченко вже увійшов в історію світового боксу як спортсмен, котрому знадобилася найменша кількість боїв (лише 7) для того, щоб стати чемпіоном світу в двох вагових категоріях.

сенсацію, діставшись фіналу Ліги Європи. Там українська команда, попри затяту боротьбу, поступилася іспанській «Севільї». Те, що сталося з клубом потім, не вкладається в голові досі. І це вже треба записувати до найбільших трагедій українського спорту.

23. Кваліфікація на Євро-2016

У 2015 році збірна України з футболу вперше у своїй історії здолала кваліфікацію чемпіонату Європи (на Євро-2012 наша команда потрапила на правах господарки). Українцям нарешті вдалося пройти і стадію матчів плей-офф, яка раніше була для них непрохідною. На жаль, сам виступ у фінальній частині турніру завершився провалом і останнім місцем у групі.

24. Шахова королева

Марію Музичук невипадково називають українською шаховою королевою. У свої 23 роки їй вдалося в 2015-му стати п’ятнадцятою чемпіонкою світу з шахів серед жінок. На жаль, під час чемпіонату світу, який відбувався у 2016 році у Львові, Марія поступилася шаховою короною китайській шахістці Хоу Іфань.

25. Рекордна Параолімпіада

Літні Параолімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро у 2016 році стали справжнім бенефісом українських спортсменів. «Синьо-жовті» параолімпійці завоювали 117 медалей – 41 золоту, 37 срібних та 39 бронзових. У Ріо Україна вперше посіла третє місце за кількістю золотих медалей та в командному заліку. Також наші параолімпійці встановили 109 рекордів. Із них 22 світових, 32 параолімпійських та 54 Європи. Тоді з Ріо спортсменів в Україні зустрічали як справжніх героїв!

26. На шляху до Великого Шолома

Свого часу в 90-х український тенісист Андрій Мєдвєдєв був за крок до вершини. Однак йому перемога на турнірі Великого Шолома (найпрестижніша серія) так і не підкорилася. Зараз переможною дорогою впевнено крокує 22-річна тенісистка Еліна Світоліна. Перша ракетка України зіграла вже в п’ятому фіналі WTA за сезон і вп’яте перемогла! Українка наздогнала український рекорд Мєдвєдєва – у серпні якраз піднялася на четверту сходинку в світовому рейтингу. Однак є впевненість, що найбільші перемоги Еліни ще попереду.

22. Фінал «Дніпра»

2015 рік став найуспішнішим у історії дніпровського футбольного клубу «Дніпро». Команда Мирона Маркевича створила справжню

22

23


БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

26 років незалежності: що ми здобули та що ми втратили?

Оксана Муха

Оксана Юринець

Засновниця і головний дизайнер бренду OKSANA MUKHA

Народний депутат України

За 26 років Незалежності ми вважаємо вагомим здобутком підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. Нульова ставка мита, з одного боку, збільшує кількість замовлень європейських клієнтів, а з іншого, - сприяє у пошуку та залученні нових постачальників сировини з європейського ринку. А це, відповідно, збільшує конкурентоспроможність вітчизняної продукції. Позитивним є встановлення безвізового режиму, що дає можливість розвитку підприємництва через пришвидшення налагодження контактів із партнерами чи постачальниками, адже не потрібно витрачати додаткового часу на оформлення візи. Та разом із позитивним розвитком стикаємося з певними негативними моментами. Зокрема, на сьогоднішній день легка промисловість має слабке забезпечення вітчизняним швейним обладнанням. Та й не лише обладнанням, у нас важко знайти українські голки, ножиці чи нитки. Також ми очікуємо зняття обмеження з обов’язковим п’ятдесятивідсотковим продажем валюти, яка надходить нам на рахунок, адже це викликає значні труднощі для функціонування компанії. Окрім того, сподіваємося на спрощення законодавства у плані скасування обов’язкового підписання договорів. Це теж дуже важливо, оскільки у наших європейських партнерів є усталена практика роботи лише з підписанням рахунків. І, мабуть, одна з найбільших проблем, яка сьогодні і надалі залишається невирішеною, – міграція цінних кадрів у ближні країни. Ми гостро відчуваємо брак кваліфікованих швачок та декораторів, саме тому цінуємо своїх працівників, забезпечуємо їм комфортні умови роботи та високий рівень заробітної плати.

Наталка Струк Головний редактор телеканалу НТА Я би сказала, що ми здобуваємо. Здобуваємо і, на жаль, виборюємо. Наша країна ще дуже молода. І ми всі разом творимо її, з новим телебаченням, новими цінностями, новими підходами. Набираємося досвіду, вчимо англійську. Я щиро тішуся, що виросло покоління українців, які не пам’ятають іншої України, окрім Незалежної. Зараз «ровесники незалежності» – це ті люди, які починають займати активні позиції у різних сферах нашої держави: політиці та науці, підкорюють світ і створюють імідж для України. За ними – майбутнє. Тому все тільки починається!

24

Віталій Новосад

Найбільший наш здобуток – це країна. Ми її втримали, зберегли і змінили. За останні кілька років Україна на міжнародній арені перейшла зі статусу об’єкта у статус суб’єкта геополітики. З нашою позицією рахуються, до нашої думки прислухаються, ми можемо диктувати правила. Ми здобули армію. Наші військові довели всьому світу, що вони – міцний тил і надійна опора. Ми все менше навчаємось, а все більше вчимо. У силу своєї теперішньої роботи в комітеті Верховної Ради з питань європейської інтеграції не можу оминути безвіз. Це велике досягнення, заслужений здобуток, шлях до якого торувався багато років. Водночас і супроводжувався численними жертвами. Це і є нашою найбільшою втратою. Життя тисяч молодих людей, які спочатку їх віддали у боротьбі за європейські цінності, а тепер і далі віддають, захищаючи кожного з нас від російського ворога. Ми часто зараз втрачаємо час. Нерідко втрачаємо можливості. Але шанси є! Бо є найбільший наш здобуток – майбутнє країни!

Генеральний директор телеканалу ПравдаТУТ Львів Працюючи на телебаченні та спілкуючись із різними людьми, досить часто чую песимістичні думки, мовляв, ми все загубили, все пропало. Це не так, про втрати не хочеться говорити, особливо напередодні такого свята, як День Незалежності. Проте втрати, що ми як держава понесли в останні роки, забути неможливо. Перш за все багато людей, захищаючи незалежність, загинули на Майдані та далі віддають життя на фронті у війні з Росією. Також ми втратили територію, але, як на мене, це не так болюче. Я переконаний, що територію ми обов’язково повернемо, а от людей – ні. Зараз, перераховуючи всі здобутки, потрібно обов’язково пам’ятати про втрати. За останні роки ми дійсно стали однією нацією. Українська нація сотні років веде боротьбу за свою незалежність із ворогом, який хоче її поневолити. І в цьому протистоянні ми постійно відсовуємо лінію фронту на схід. Колись вона проходила по Збручу, потім по Дніпру, під час Революції гідності через Майдан та вулицю Інститутську. Зараз ми пересунули цю лінію до зони АТО та до межі з Кримом. Дуже вірю в те, що всі випробування, які переживає тепер наш народ, гуртують його, роблять усіх українців патріотами, і такі зміни незворотні. Ось це найбільший здобуток.

25


БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

Ігор Коць Голова Львівської міської партійної організації «ВО«Батьківщина»

Діана Гайворонюк

Ми народили та виховали розумну, патріотичну молодь, яка всім серцем вірить у свою Батьківщину і заради неї готова покласти життя. Ми обрали для себе європейський шлях розвитку держави та здобули глибоку віру в її майбутнє. Збагнули надвисоку ціну своєї незалежності й жертву наших героїв. Ми змінились і повірили у себе.

PR-директор «Dуже Radio» Ну, якщо чесно і відверто, то ми ніби здобули незалежність, але досі її не маємо! Ми втратили збройні сили, зате виростили армію олігархів. Ми отримали безвіз, але втратили гривню... У нас європейські ціни при монгольських зарплатнях. А ще у нас війна, яку називають АТО! Проте ми знаємо своїх героїв, бачимо, наскільки зростає патріотична свідомість молоді! І саме завдяки «молодим серцям» та нашим дідам і прадідам, нашим воїнам сучасності Україні бути! З Днем Незалежності!

Уляна Дорош Депутат Львівської обласної ради

26

Здобутків, як на молоду державу, багато і всі вони вагомі. Попри економічні негаразди і «дихання в спину» з боку Кремля, українці гартуються як нація. Чого вартують лише дві революції за час незалежності. Обидві зробили неоціненний внесок у самоорганізацію українців, загострили наше почуття національної гідності. Однозначно це міцна основа для побудови мирної, здорової та самодостатньої нації.

27


З ОБКЛАДИНКИ

Роман Михайлів:

«Головне дотримуватися свого слова» АВТОР - Валерія Носковська

Роман Михайлів, президент футбольного клубу «Львів», розповів про останні досягнення, незабутній матч, назвав фаворитів та поділився планами на майбутнє. -Чому вирішили взяти під свою опіку дитячу школу ФК «Львів»? -У певний період займався ФК «Карпати» (Кам’янка-Бузька), а згодом тренер Роман Марич попросив підтримки, адже вони в той час перебували в скрутному становищі. Тому я прийняв рішення допомагати дитячій школі ФК «Львів». А відносно основної команди, то я вирішив відновити її, через те, що в нас дуже багато випускників ДЮФШ ФК «Львів» і в них немає можливості продовжувати свою футбольну кар’єру. -Розкажіть про останні досягнення клубу. Кого можете відзначити? -Щодо досягнень, це, напевно, те, що ми обіграли колишню команду Прем’єр-ліги «Волинь» та команду Першої ліги «Кремінь». Це найбільш яскраві моменти, що вдалося згадати та що відбулися зовсім недавно, приблизно місяць тому. В нас є багато молодих, перспективних гравців. Можу відзначити таких, як Кисленко, Шпирка. А ще за ті роки, що я займаюся ФК «Львів», у нас з’явилися вихованці, які зараз грають у «Динамо» Київ та «Шахтарі». -Чи будете підсилювати команду досвідченими гравцями? -У нас є вже відомі гравці. Один із них Ощипко Ігор, український футболіст, який виступав, зокрема, за донецький «Шахтар», львівські «Карпати», австрійський «Штурм». Це колишній гравець національної збірної України. -Які цілі ФК «Львів»? -Є дитяча школа, тому найбільше сил та коштів будемо вкладати саме сюди. Основна ціль - розвиток та створення все кращих умов. Другою нашою метою є, щоб діти після школи продовжували грати в ФК «Львів». 28

29

-Чи є якийсь незабутній матч для Вас? І розкажіть, чим він особливий. -Я переконаний, що він ще тільки попереду. Але, звісно, запам’ятався матч, який став стартом у професійній Другій лізі. Це гра ФСК з «Буковиною». Матч відбувся на оновленому стадіоні «СКІФ» і завершився нашою перемогою 4:3. -В одному з інтерв’ю Ви сказали: «Я вирішив відновити основну команду ФК «Львів», бо дуже багато випускників нашої ДЮФШ не мали можливості продовжувати свою футбольну кар’єру». Чи виправдала Ваші надії команда? -Головне, що я отримую задоволення від співпраці з молодим поколінням. Коли приходжу на стадіон та спостерігаю за грою діток, одержую масу позитивних емоцій. Наші вихованці - це діти з 4 років, які в майбутньому будуть підсилювати основну команду. -Які плани стосовно реконструкції стадіону «Сокіл»? Що вже зробили і що на меті? -Президент Юрій Кіндзерський доклав максимум зусиль, щоб реконструювати стадіон, але під час кризи йому не вдалося до кінця все довести до ладу та міська рада вирішила забрати приміщення. Тому реконструювати приміщення ми не маємо права, а от штучне футбольне поле зробили останнього покоління, аналогів якому немає в Західній Україні, а можливо, і у всій країні. Також для дітей збудували ще одне невеличке поле та влаштували окремі роздягальні, адже в тих корпусах, що належать міській раді, немає відповідних санітарних умов. -Як проводите свої вихідні? Чи часто вдається відпочити? -Як тільки відчуваю потребу у відпочинку, то мерщій їду десь із сім’єю, в ідеалі на природу.


З ОБКЛАДИНКИ

Михайло Кулик:

«Я знаю, що таке зламати себе і стати іншим» АВТОР - Анастасія Хрищук

Далеко не кожна людина готова розповісти про своє життя відверто, більше того, напевно, не всі в силі визнати помилки, змінитися та змінити своє життя. Михайло Кулик - людина, яка любить та розвиває футбол у рідному селі, але багато років тому все було по-іншому. Що змінило вже сформованого чоловіка, що кардинально перевернуло його життя та кому він завдячує? Його історія… Мої батьки були дуже хорошими людьми, мама і тато працювали у торгівлі. Батько чудово грав у футбол, займався шахами. 90-ті роки були важкими, почалися проблеми вдома, з якими справитися не вдалося. У 1997 році помер тато, і можна сказати, що родина потрохи почала розвалюватися. Я, молодша сестра, мама тяжко перенесли втрату голови сім’ї. Перший раз у місця позбавлення волі я потрапив у 1996 році. У 1998-му одружився. З моєю половинкою ми познайомилися ще у школі, разом

виросли в одному селі, вона весь час була для мене опорою, багато чим завдячую їй, підтримку відчував і від її батьків, які, незважаючи ні на що, не відвернулися. Життя виявилося складним, я не знав правильного шляху, тому робив багато помилок, за які доводилося розплачуватися. Часто виникали навіть думки про самогубство. Пізніше я почав ставити собі запитання: Де правда? Чому в мене така доля та хто її написав? Спілкувався з багатьма священниками, але відповіді так і не знаходив.

30

Тоді почав сам читати Біблію. Виявляється, що нашої долі ніхто не пише, доля – це ми. Все залежить від цілей та вчинків, які ми робимо. Від нашого вибору залежить наше майбутнє. На нас впливає лише час та випадок. Свого часу мене сформував світ, я розумів, що маю змінитися, бо хочу іншого життя для себе та сім’ї. Я приділяв багато уваги читанню Біблії, почав зміцнюватися духовно, адже, коли ти знаєш, що є Творець, тоді просиш його підтримки молитвою. Все це формувало мене по-іншому. В закладах позбавлення волі ти обмежений певними законами, тримаєш себе у рамках, а в житті воля є небезпечною, бо це вседозволеність та відсутність контролю. Якщо ти хочеш щось змінити кардинально, треба зламати себе та старі принципи. І тільки тоді починаєш змінювати колишні погляди. Я знову будував себе та свою сім’ю з самих основ, вже у доволі дорослому віці, багато переживши. Я знаю, що таке зламати себе і стати іншим. Все наше життя – це боротьба з неправильними бажаннями та спокусами. Допомогли люди, які були поруч, люди, які вірили.

У Біблії написано: щаслива людина та, що усвідомлює свої духовні потреби. Ми все життя шукаємо щастя, хтось у роботі, хтось у сім’ї, а його немає, бо щастя - це інше. Щастя - це коли людина живе у правді. Сьогодні завдяки правильному розумінню важливих, духовних речей я на своєму місці. Маю хорошу роботу, справжніх та вірних друзів, сина, яким пишаюся, підтримую молодих спортсменів. Я народився та виріс і до сьогодні живу в смт. Запитів, яке дуже люблю. Хочу підняти футбол у рідному селі на вищий рівень, є бажання заснувати там академію спорту. Нам потрібно в правді виховувати своїх дітей, а правда в Біблії. Ми вже почали роботи з реконструкції та оновлення стадіону, і участь у цьому бере все село. Не важливо, як ти жив колись, важливо, як ти живеш сьогодні. Моє спасіння було не в друзях, не в грошах, а у правді, що мені відкрив Бог. Друзі «можуть зрадити», гроші можуть принести як комфорт, так і проблеми, а в житті найважливіше - віра та гармонія.

31


КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ПАРУС DEVELOPMENT

Якщо ви задумалися про можливість купівлі власного житла найближчим часом чи ви вже вирішили купити квартиру в новобудові у Львові чи іншому місті країни, ця стаття має бути для вас корисною. Ми детально розглянемо всі етапи, які проходить спочатку потенційний покупець, а в кінці щасливий власник нової квартири в новобудові. А також розкажемо про всі вибори, які постануть перед вами на вашому шляху до омріяної квартири, спробуємо роз’яснити незрозумілі слова і звернути увагу на непомітні на перший погляд нюанси.

7 КРОКІВ ДО КУПІВЛІ КВАРТИРИ В НОВОБУДОВІ Крок 3. Обираємо забудовника

Крок 1. Знаходимо локацію Перш за все потенційний покупець квартири в новобудові визначається з районом, де йому було б комфортно жити. Обираючи локацію, варто звернути уваги на об’єкти поруч, які мають значення саме для вас - дитячі майданчики для вашої малечі, паркова зона для прогулянок з собакою, ряд ресторанів чи магазинів, навантаженість автошляхів тощо. Комусь важлива тиша спального району, а хтось обирає швидший спосіб добирання на роботу та вечірні розваги. Обравши варіанти локацій, покупець переходить до наступного кроку - вивчення пропозиції новобудов в обраному районі.

На ринку міста Львова представлена велика кількість різних будівельних компаній, які будують різного типу будинки і навіть цілі квартали. Обираючи забудовника зверніть увагу на кількість зданих будівель і їхню якість. Чи були вони здані вчасно і в якому стані знаходяться зараз. Ви можете навіть прийти до будинку і поговорити з мешканцями.

Довідка: Парус Development використовує різні схеми продажу на різних об’єктах. Може бути, що на одному проекті пропонується 2 схеми до вибору. Найчастіше це договір купівлі-продажу майнових прав або про сплату пайових внесків. Менеджер з продажу покаже вам типовий договір і ви зможете з ним детальніше ознайомитись і поставити всі можливі запитання. Ви також можете порадитись зі своїм юристом, прийти з ним в офіс компанії і внести будь-які уточнюючі правки. У Парус Development дуже гнучка політика для кожного клієнта.

В кожного забудовника є свої умови мінімального внеску. Зазвичай це 20-50 %. Часто, якщо мінімальний внесок менше 80% вартості квартири, то сума майбутніх виплат буде прив’язана до курсу долара, а в договорі ціна квартири буде прописана в доларах чи іншій валюті.

Довідка: у Парус Development всі ціни в гривнях. Мінімальний перший внесок зазвичай 50%. Але кожен покупець для нас унікальний, тому умови можуть адаптуватися під кожного індивідуально.

Крок 6. Вивчаємо і підписуємо договір Залежно від схеми купівлі житла вам запропонують типовий договір. Існують різні схеми, через які продається житло в новобудовах. Найпоширеніші з них: • Договір купівлі-продажу майнових прав - інвестор сплачує кошти, а забудовник передає у власність саме майнові права на об’єкт, що буде побудований в майбутньому. Особливість цього договору в тому, що на момент його укладення забудовник ще не може продати не існуючої поки квартири. Тому в договорі прописується право власності на майнові права на майбутню нерухомість. • Форвардний контракт на поставку майнових прав на квартиру. По суті, це вид товарних директивів, за яким продавець зобов’язується в майбутньому у встановлений строк передати актив у власність покупця, а покупець зобув’язується сплатити за нього ціну, визначену договором. • Фонд фінансування будівництва (ФФБ) - це схема, де інвестор сплачує внески до ФФБ, який фактично є банківським рахунком із спеціальним статусом. Управляє фондом спеціальна фінансова організація, яка з коштів фонду оплачує роботи забудовника зі зведення багатоквартирного будинку. На етапі залучення коштів до ФФБ інвестор — довіритель — укладає договір з фондом, а той, у свою чергу, закріплює за ним певний об’єкт (квартиру). Після введення будинку в експлуатацію за інвесторами реєструється право власності на квартири.

Крок 4. Уважно вивчаємо пропозицію забудовника

Крок 2. Розлядаємо найцікавіші проекти

Коли ви зупинили свій вибір на якомусь конкретному забудовнику, корисно вивчити всі його пропозиції. Не полінуйтесь, уважно вивчіть його сайт, поставте всі можливі питання менеджеру з продажу. Дізнайтеся, які типи квартир пропонує забудовник, і підберіть для себе найоптимальнішу.

Майже в кожному районі міста ви знайдете по декілька новобудов чи проектів. Це можуть бути одиничні будинки чи навіть цілі квартали. В кварталах ціна зазвичай нижча, ніж в одиничних будинках. А також тут скоріш за все для вас запропонують тренажерний зал, супермаркет, школу та дитсадок відразу в будинку. Але, на жаль, коли ви отримаєте свою квартиру, вам ще доведеться якийсь час чути хід будівництва наступних черг. Отже, доведеться визначатись зі своїми пріоритетами. Розглядаючи проект, зверніть увагу на планування квартир, кількість поверхів, інфраструктуру та заплановану кількість під’їздів. На цьому етапі у вас вже є уявлення про приблизний розмір бажаної квартири. Чи це буде бюджетна однокімнатна квартира чи дворівневий пентхауз - все залежить від ваших особистих потреб та фінансових можливостей. Якщо будівництво розпочате, ви можете прийти на екскурсію з менеджером забудовника і побачити все на власні очі. Коли покупець склав шортліст найцікавіших будинків, пора дізнатися про надійність забудовників.

Крок 5. Схема оплати На сьогодні в Україні майже всі забудовники працюють з гривнею. Якщо у вас є кошти у валюті, при купівлі квартири ви можете внести валюту на рахунок наприклад, фонду, і вона конвертується у гривні за поточним курсом банку. Немає значення, чи у вас є готівка, чи кошти є на рахунку в банку. В будь-якому випадку їх потрібно буде перерахувати на рахунок того, з ким ви уклали договір. Найпривабливішою перевагою інвестування в новобудову є можливість оплачувати частинами. 32

33

Крок 7. Здача будинку в експлуатацію і оформлення права власності У визначений в договорі термін будинок здається в експлуатацію і відбувається оформлення права власності. Починається процес з видачі всіх необхідних документів, таких як сертифікат про готовність будови, розпорядження про присвоєння поштової адреси тощо. Процес збору документів та їх завірення може зайняти деякий час - від декількох днів до кількох місяців. Це потрібно враховувати при плануванні дати початку ремонту.

Довідка: Парус Development постійно співпрацює з однією групою юристів, що дозволяє оформити і завірити всі документи в дуже швидкі терміни. Таким чином усі власники можуть отримати весь пакет документів протягом найкоротшого часу від моменту здачі будинку в експлуатацію.


ІНТЕРВ`Ю

Олександра Коваль:

«Форум видавців є точкою, з якої починаються роздуми» АВТОР - Марта Лука

Олександра Коваль - президент громадської організації «Форум видавців», організатор Національного книжкового «Форуму видавців у Львові» розповідає про улюблених авторів, історію створення Форуму та формулу успіху головної книжкової події України, про надбання та труднощі, про цінність книги та точку, звідки розпочинаються роздуми… -У чому для Вас полягає цінність книги? -Читаючи книги, маємо можливість прожити кілька життів: бути героями, людьми слова й діла, відкривати нові світи, це дуже приваблювало мене в дитинстві і в підлітковому віці. Всі підлітки мають схожі проблеми, якими соромляться ділитися, думаючи, що вони самотні й унікальні. А читаючи книжку, в якій йдеться про схожі ситуації, відчувають, що у всесвіті є люди, які їх зрозуміють. І що варто пошукати таких людей у своєму оточенні, а якщо ні, - то вести діалог із книжковим героєм. Мені здається, що кожен читач, насамперед, шукає в книжках співзвучність своїм думкам. -В якому зараз стані книжковий ринок України? Чи достатньо у нас україномовної продукції? -Видавці кажуть, що він на етапі піднесення, пов’язуючи це із забороною ввезення російських книжок. Проте минуло мало часу, щоб можна було сказати, наскільки ефективним був цей захід. Можливо, люди просто почали більше цінувати українські книжки, купувати їх, а попит породжує пропозицію. -В епоху Інтернету люди менше ходять у бібліотеки й обирають друковані книги. Як читаєте Ви: в електронному варіанті чи видання на папері?

-Не важливо, як і де: в транспорті, в бібліотеці, на кухні. Головне – не припиняти читати, не міняти читання на перегляд рухомих картинок. І неважливо, яку книжку читати, - паперову чи електронну, я закликаю і щиро раджу: знайдіть, що вам до вподоби, - і читайте, не припиняйте. Важливо: оплатіть електронну книжку, а не скачуйте її з піратських сайтів. За ці гроші і автор, і видавець можуть продовжувати писати і видавати.

Бути письменникомце велика щоденна робота -Як Ви вважаєте, чи багато в сучасній Україні є авторів? -В нас поки що не так багато молодих людей, які володіють словом і можуть писати, їх цього просто не вчать, ні в школі, ні в університеті. Але цьому можна навчитися. Інша справа – чи мають люди що сказати, чи отримали вони якийсь унікальний досвід, чи знайшли якесь особливе бачення для опису буденності життя, чи відкрили незвідані глибини, чи скорили своїх демо-

34

нів, чи створили нові світи і нове життя? І коли вже є ідея, коли сверблять пальці, а викласти потік думок не дуже вдається – тоді потрібно вчитися ремеслу. Бути письменником – це велика щоденна робота. -Які потреби у сучасного українського читача? -Скільки людей - стільки і потреб, тому я радію, що на Форумі вдається зібрати таку різноманітну пропозицію для всіх. Інколи нам закидають те, що ми не робимо якісного відбору, що поряд із письменниками, яких називають живими класиками, які входять у програму літератури в школі, є одночасно автори детективів або книжок, про які не прийнято говорити у вищому товаристві. Я переконана, що на кожну книгу свій читач, і не бачу причини, чому ми повинні змушувати когось читати філософські, глибокі, психологічні тексти, коли хочеться розважитися. В цьому і є принада видавничого життя: видавець має розуміння, для кого він готує свої книжки, і, якщо пропонує читачам те, що вони хочуть, – то його справа процвітає. -Назвіть своїх улюблених українських авторів та які їх твори вразили найбільше. -Я люблю Сергія Жадана, Софію Андрухович, Юрія Винничука. Новий роман Сергія Жадана «Інтернат» я прочитала в рукописі, він ще не виданий. У Софії Андрухович

подобається «Фелікс Австрія», «Сьомга» і особливо «Старі люди». Твори Винничука можна читати від першого до останнього і навпаки. Всі ці письменники вже добре відомі в Європі. Звичайно, флагмани української літератури у світі – Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Андрій Курков (мушу згадати і його останній прекрасний роман «Шенгенська історія», – це і легка, і якісна література, такі книжки на Заході стають бестселерами). Також мушу згадати про книжку Маріанни Кіяновської «Бабин Яр. Голосами», яку не можна читали без сліз і без болю в серці, це - перша українська художня книжка про Голокост! Українські автори досі бояться складних тем, не знають, як до них підступитися. Потрібно описувати свій внутрішній світ, але треба й розуміти все, що відбувається і відбувалося, бо з цього складається наше життя і про це цікаво читати. -Якось Ви сказали: «Ніщо маленьке мене не цікавило. І мабуть, це якось на Форумі видавців відбилося – мене не цікавлять маленькі заходи». Сьогодні Форум видавців – подія, на яку чекає не лише Львів, а й вся Україна. Як вдається щороку організувати такий масштабний захід? -Ми відразу почали Форум як великий всеукраїнський захід, з участю експертів з Польщі, тобто планка від початку була поставлена висока. Ми вирішили зібрати у Львові всіх видавців і книготорговців, яких вдалося знайти в Україні (без інтернету!). Нас підтримав Міжнародний фонд «Відродження» і час від часу він досі підтримує деякі наші проекти, як і цього року. Чому захід називається не Львівським книжковим ярмарком, а власне «форумом»?

Ідеєю було не лише показати нові видання, а подискутувати, спробувати спільно знайти вихід із кризової ситуації, в якій на початку 90-х опинилися українські видавці і книготорговці. Зібралися в Національному музеї Шептицького, книжки розклали, поговорили… Наш захід відвідало дві тисячі людей, - і це був тріумф! Ми не хотіли продовжувати, йшлося про одноразову акцію.

Читаючи книги, маємо можливість прожити кілька життів Але навесні почали дзвонити видавці, які мали велике бажання приїхати знову. З музею ми перемістилися до Палацу мистецтв, там і знаходимося, хоча давно потребуємо іншого місця, якого у Львові просто нема. Ми пристосувалися до того формату, який нам диктує життя: ми не можемо розгорнути велику експозицію в одному місці, але можемо принести фестиваль в місто, щоб весь Львів став фестивалем. Така формула у нас спрацювала, і її ніхто не може повторити, бо в Україні немає міста, більш фестивального, ніж Львів. На Форумі пропонуємо людям, які цікавляться конкретною тематикою, наприклад історією, бізнес-літературою, філософією, жіночою темою, нон-фікшеном, художньою літературою, жанровою літературою, поезією тощо, - понад 800 заходів 25 тематичних напрямків, які відбуваєються на 40 локаціях і які відвідує близько 50 тисяч осіб.

35

-Цьогоріч Форум видавців проходитиме під назвою «Точка творення». Чому така назва та що нового запропонуєте гостям? -Це фокусна тема. Ми вважаємо, що Форум видавців є точкою, з якої починаються роздуми і творяться нові сенси. Приходить людина вперше, а навколо безліч творчих людей, і її це заряджає і заражає, вона починає творити сама. Форум - те місце, де починається творчість та щось нове. -Яким був перший Форум та які його здобутки сьогодні? -На першому Форумі було 47 учасників і 10 заходів у програмі, 2 тисячі відвідувачів. Торік – близько 300 учасників (і це практично всі «живі» українські видавці), понад 1000 заходів і 50 тисяч відвідувачів. До нас приїжджали автори з 40 країн і щороку цей список збільшується. Нові українські книжки вже неможливо відрізнити від західних, обирати найкращу книжку Форуму стає все важче. Але є нові видавці з новими вимогами комфорту, нові читачі, які також хочуть більше інформації, більше віртуальної реальності і більше простору для відпочинку. Намагаємося розширювати межі. І щороку починаємо наче вперше. І кожен наступний Форум має бути кращим за попередній. Так і відбувається, і ми щороку стрибаємо вище голови, адже всіляка «халтура» неодмінно вилізе боком, і пропонувати людям щось не найвищої якості – просто нечесно в стосунку як до учасників і відвідувачів, так і до решти світу. Його необхідно робити кращим, чистішим і відповідальнішим. На цьому й стоїмо, а читання врятує світ!


36

37


ІНТЕРВ`Ю

Івона Лобан:

Я вважаю, що Пінзель перевершив навіть Мікеланджело АВТОР - Марічка Алексевич

друзів, вони всі з вищими освітами, серед них чимало львів’ян, але вони часто не знають, хто такий Пінзель. І я поставила собі запитання: «Що я можу зробити, аби його більше знали?» І тоді мені прийшла ідея: створити колекцію. Так з’явилася колекція прет-а-порте, тобто така, яку можна носити. Але у ній є елементи з творчості Пінзеля, наприклад я взяла ангелика, а також надпис «Пінзель. Львів. Бароко». Це повинно зацікавити людей, вони мають подумати: «А хто це такий»? І захотіти відкрити його для себе. А вже, як вони відкриють: підуть у музей чи почнуть читати книжки, - це вже їхня особиста спава. Моє завдання – зацікавити.

-А як ви відкрили Пінзеля для себе?

-Першим знання про Пінзеля подарував мені Борис Возницький – багаторічний директор Львівської національної галереї мистецтв. Велика шана і подяка йому за те, що він відкрив для України і світу Майстра. А хресною мамою цієї моєї ідеї є Галина Вдовиченко, письменниця. Колись вона написала дуже гарну книжку «Пів’яблука». За сюжетом збираються чотири коліжанки, їм потрапляє до рук дерев’яне яблуко – невідомий твір Пінзеля, який потім змінює на краще долю кожної. Третім джерелом став журнал «Караван історій». Вони всі зародили в мені насіння любові до Пінзеля. А потім почалися закордонні подорожі, де я побачила, як в інших країнах пишаються своїми митцями, і собі постійно думала: «А чому ми не можемо так відчувати гордість за наших геніїв?»

-Знаю, що презентація вашої колекції задумана як масштабна мистецька акція. -Окрім дизайнерської роботи, я ще й арт-кураторка. У мене серед друзів дуже багато митців. І я запропонувала їм створити картини та скульптури на тему «Мій Пінзель». Пишаюся тим, що на моє запрошення відгукнулося чимало молодих творчих людей, а також відомих в Україні та світі метрів: Михайло Демцю, Володимир Одрехівський, Олександр Крохмалюк, Орест Скоп – разом понад 25 митців! Усі вони погодилися взяти участь у цьому проекті й розповісти у своїх творах, як відчувають Пінзеля. А пізніше мене доля звела з Тарасом Демкурою. Він якраз до Форуму видавців готує презентацію другого видання альбому «Таїна Пінзеля» Віри Стецько, і ми вирішили об’єднати наші зусилля. Тому 16 вересня о 17:00 у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких буде презентація книги та фільму. А потім на площі перед Палацом митці виставлять свої картини та скульптури, які в них асоціюються з Пінзелем. Під музичний акомпанемент гурту Rоckоkо та всесвітньо відомої співачки Оксани Мухи відбудеться показ моєї нової колекції «Пінзель. Львів. Бароко». Кожна людина, яка буде на Форумі, зможе побачити це шоу.

Коли ми говоримо про індивідуальний пошив, ти маєш любити людину, а людина має тобі довіряти

Львівська модельєрка присвятила колекцію одягу галицькому скульптору зі світовим іменем – Іоану Георгію Пінзелю. Таким чином мисткиня хоче мотивувати українців ознайомитись із біографією та творчістю геніального земляка. Чому саме Пінзель? Як виношувалась ідея? Та чим приглянуться модницям нові творіння львівської дизайнерки? Читайте в ексклюзивному допрем’єрному інтерв’ю модельєрки Івони Лобан для «РІА-Україна». Свою дизайнерську кар’єру вона почала у 14-річному віці. Першими клієнтками стали дівчата-танцівниці, які замовляли в Івони бальні сукні. Майстриня вдосконалює свої вміння, поступово коло клієнтів зростає. Сім років інтенсивної щоденної праці – саме стільки коштувало жінці заробити ім’я у світі моди, щоб обирати клієнтів, з якими їй комфортно працювати. Перша колекція Івони Лобан побачила світ понад 15 років тому. Після неї була ще одна індивідуальна та колекція, випущена разом із подругами-дизайнерками, яку свого часу відзначив навіть історик моди Олександр Васільєв. За цей час Івона Лобан встигла двічі стати мамою, працювати як дизайнер не припиняла, однак часу на створення нового таки бракувало. «Коли ми говоримо про індивідуальний пошив, ти маєш любити людину, а людина має тобі довіряти», - пояснює Івона.

-Починати завжди нелегко. Що вам допомогло протриматися перші роки і не відмовитися від мрії стати модельєром?

-У першу чергу має бути підтримка сім’ї, навіть дуже талановитій людині буде важко без рідних на старті. Також необхідний початковий капітал – ти маєш взяти в оренду майстерню, платити

зарплату добрим швачкам і закрійникам, запастися коштами на тканини. Без початкового капіталу ти навіть не зможеш спробувати. А ще тобі треба знайти перших клієнтів. Буває і таке, що не всі речі в тебе куплять, але за тканину все одно доведеться заплатити, як і майстрам за роботу. Творчим людям потрібна моральна і фінансова підтримка – так було завжди, навіть Ван Гога підтримував його брат. Це треба врахувати, коли починаєш.

-Як це – бути модельєром в Україні?

-Це щоденна праця. Ти маєш себе пропонувати, просувати, піарити, рекламувати. Щоб стати успішним, ти маєш бути не лише модельєром, а й серйозним комунікатором. Ти мусиш все розуміти і все знати.

-З 2013 року спілкуватися, писати, співати українською – тренд. А вдягати українське?

-Тепер дуже модно носити одяг від українських дизайнерів. Це гарно виглядає і добре звучить. Співаки, артисти, еліта з радістю вдягаються у дизайнерів із України.

-Як вам спало на думку популяризувати Пінзеля?

- 29 грудня 2016 року трапилося справжнє передноворічне диво. Я добре пам’ятаю той день, мені тоді дуже боліло, що є багато 38

-Чим так зачепив цей скульптор, що ви наважилися присвятити йому цілу колекцію?

-Я вважаю, що Пінзель перевершив навіть Мікеланджело. Тому що останній віддав належне красі тіла, а перший втілив красу духу. Він передав розмову з Богом, емоції. Ця динаміка скульптур неймовірна, вони живі – вони динамічні, дивовижні, хоча їм і понад двісті років. А ще ж його містична біографія: невідомо звідки він взявся, невідомо, куди зник, у дуже молодому віці його граф Потоцький підтримав і він одразу став відомим, мав можливість творити грандіозні об’єкти. Пінзель – це досі особистість-таємниця, яку нам усім було б цікаво розкрити.

-Ви часто говорите, що Пінзель є широковідомим у вузьких мистецьких колах. Не боялися ризикувати, створюючи колекцію, присвячену відомому-невідомому генію?

-У мене навіть таких думок не виникало. Я була дуже приємно здивована, як творчі люди відгукуються на це. Вони дуже тішаться, і багато хто каже, що проект, присвячений Пінзелю, визрівав уже давно, але чомусь досі не був втілений. А ще багато коліжанок-модельєрок погодилися дати мені скористатися послугами своїх швачок, бо колекція – це дуже копітка праця, не встигається все одними руками зробити.

-То яка вона, ваша нова колекція? Привідкрийте таємницю читачам «РІА-Україна».

-Це колекція у ніжних кольорах – золотисті, пудрово-рожеві. Там використана українська барокова вишивка. Багато вишитих елементів, зокрема ангел Пінзеля. Я обрала цього ангела, бо мені здається, що саме через нього можна пронести любов до Майстра у широкі кола. Створила колекцію, щоб її можна було полюбити. Речі теплі, ніжні, я прагнула саме таких асоціацій. Мені хотілося б, щоб ці речі люди носили одразу, щоб вони не чекали у шафі довго свого часу. В колекції є все: плащі, штани, сукенки, світшоти, спіднички. Речі на весну або теплу осінь. Ця колекція – початок, вона затишна і вона для того, щоб зацікавити людей, а далі підуть складніші твори.

-Можемо очікувати продовження?

-Ймовірно, я почну думати про нову, більш складну колекцію, присвячену Пінзелю. Але наразі у мене є мрія, щоб наступного року в нас вже був фестиваль Пінзеля, де ми задіємо акторів, де з’являться інсталяції, перфоменси. Я дуже хочу, щоб творчі люди об’єднувались і ширили ім’я Майстра світом.

-Що для вас означає відновити пам’ять про Пінзеля?

-У Франції виставка скульптур Пінзеля в Луврі здійснила справжній фурор. Стояли черги, щоб на неї потрапити. І люди були у захопленні. Це показує, що ми маємо чим достойно презентувати Україну в світі. Ми маємо витягувати на світло наші здобутки, це дає нам міцний стовбур, на якому потім з’являться красиві квіти, а квіти дадуть плоди. Ми є могутньою державою і культурою. Такими проектами ми маємо відроджувати меценатство і любов до свого краю. Адже це все у нас було. Згадати хоча б графа Потоцького, якого ми століттями пам’ятаємо за те, що він зробив для України. За його добрий приклад меценатства. Я тішуся, що наші заможні люди навчилися заробляти гроші, але їм було б добре подумати, як їх пам’ятатимуть через століття… Можливо, через цей проект хтось задумається.

Моє завдання — зацікавити

-Скільки часу вам знадобилося, щоб задум перетворився на одяг із ідеєю «Пінзель. Львів. Бароко»?

- 9 місяців. Це для мене дуже особлива цифра. Це як виношування дитини. Протягом дев’ятьох місяців я спілкувалась із багатьма митцями і медіапартнерами. Я розповідала про Пінзеля також багатьом друзям-бізнесменам, лікарям, юристам, і мені було дуже приємно, коли після наших зустрічей вони запалювались і шукали інформацію, починали своє знайомство з ним. Дуже гріє, що я змогла надихнути людей на це.

39


40

41


ІНТЕРВ`Ю

Наталія Новіцька:

«Ми намагались показати красу кожної жінки» АВТОР - Анастасія Хрищук

Секрети, що залишилися поза кадром, відкриває фешн-стиліст проекту «Історія незалежної жінки» Наталія Новіцька. А також розповідає про створення унікального образу та дає поради модницям. -Як підбирали образи жінкам? -До кожного проекту, зйомки я готуюся таким чином: уважно вивчаю людину, яку ми маємо фотографувати. Це не тільки зовнішність жінки, а, перш за все, хто вона, чим займається, як себе хоче показати людям, її внутрішній світ. Тоді відповідно до кожної людини я придумую образ: підбираю одяг, зачіску, макіяж, аксесуари, локацію, в якій найкраще все можна показати. -Чому жінки постали перед суспільством саме в таких образах? -У цьому проекті ми хотіли показати жінок таких, які вони є насправді. Тобто без додаткового навантаження одягом, косметикою, антуражем. Ми намагалися розкрити внутрішню красу кожної з них. Тому образи були прості й водночас цікаві для глядача, щоб привернути увагу до себе, але не відволікати від краси самої жінки. -Чи дотрималися тенденцій цьогорічної моди? -Насправді такі речі, як маленька чорна сукня, пальто чи піджак, накинуті на плечі, є класикою, тому актуальні кожного сезону. Але я підбирала одяг на зйомку з нових колекцій дизайнерів, тому так, думаю, дотрималися! -В яких кольорових гамах образи? -Згідно з нашою концепцією фотовиставки всі світлини повинні бути чорно-білі. Тому колір одягу не мав суттєвого значення. Переважно це були чорні, сірі, білі речі. -Можливо, на жінках є якісь всесвітньовідомі дизайнерські речі? -Звичайно, робота з такими жінками вимагає відповідного рівня одягу. Ми використовували Balmain, Vivienne Westwood, Elisabetta Franchi, Victoria’s

Secret. Завдяки нашим партнерам - магазинам Trend Boutique, Weekend Concept Store, Secret Shop, Lily - жінки були дуже задоволені! -Як ви думаєте, чи всі почували себе комфортно у таких образах? -Скажу більше: всі були щасливі, під час зйомки панувала атмосфера свята, всі пили шампанське, спілкувалися - склалося таке враження, що зустрілися подруги гарно провести час, заодно і пофотографуватися. -Поділіться тенденціями моди на цю осінь, що буде у тренді. На які кольори мають звертати увагу модниці? Що ви рекомендуєте придбати? -У кожен сезон осінь-зима, особливо в наших кліматичних умовах, актуальні теплі тканини та фактури (твід, шерсть, шкіра, кашемір, вельвет). Ну, і одяг, відповідно, такий, в якому буде затишно, зручно і тепло. Найбільше я би виділила серед трендів об’ємні чоловічі костюми, всі речі з деніму темно-синього класичного кольору, твід, шерсть у клітинку, щоб додати благородного англійського шику. Також нікуди не ховаємо спортивні речі (об’ємні пуховики, треніки). Головне - вміти правильно поєднувати їх із іншим одягом. Мій найулюбленіший тренд - смокінг - це чудова альтернатива вечірнім сукням для любителів виглядати неординарно і стильно. Щодо кольорів і фактур, то нюдові пастельні відтінки, які були так популярні влітку, також можна сміливо використовувати восени. Життєрадісні жовто-гарячий та оранжевий допоможуть побороти осінню хандру. Звичайно, будуть актуальні і традиційні теплі осінні кольори: бургунді, болотяно-зелені відтінки, бежеві, коричневі.

Головне — вміти правильно поєднувати

f b.com/nataliya.novitska.stylist instagram.com/nataliyanovitska nataliyanovitska.tumrl.com

(067) 658-59-78

42

43


44

45


47


ІНТЕРВ`Ю

Наталка Струк:

«Телебачення нового зразка має змушувати думати» АВТОР - Олег Бійців

Телеканал НТА останні півроку активно відвойовує позиції серед популярних львівських медіа. Канал постійно на слуху. Зміни менеджменту, які відбулися наприкінці 2016-го, кардинально розвернули спрямування – з розважального жанру до інформаційного мовлення. Про оновлення НТА та новий телевізійний сезон говоримо з головним редактором – Наталкою Струк. -Наталю, осінь для телевізійників – це зазвичай новий сезон. Чим буде дивувати свого глядача телеканал НТА, який лише фактично з березня почав свій рестарт? -Якістю і змістом (посміхається). Як на мене, глядачів зараз не вразиш масштабами телевізійного проекту чи спецефектами у тій чи іншій програмі. Я прихильниця швидше журналістики змісту, а не форми. Саме тому в нових проектах на телеканалі НТА ми зосереджуємося на контексті. До Дня Незалежності у нас стартував проект «Правова революція» з Сергієм Різником. Ведучий – правник, викладач конституційного права, людина абсолютно не з журналістського середовища. З авторитетними гостями він намагається розібратися, у чому проблема того, що закони в Україні не діють, разом з тим, закликає глядача думати й аналізувати разом. Аби збудувати нову країну, мусимо розпочинати з себе. А для цього українці мають знати історію, бути підкованими у праві, свідомо мислити. Телебачення нового зразка має сприяти у цьому. Нещодавно у нас стартувала програма «Правда у Христі з отцем Юстином Бойком» – це несподіваний погляд на світські та навіть політичні теми через призму віри та християнства. Я щиро тішуся, що Юстин Бойко в нашій команді. Ми активно працюємо над тим, аби залучати до нас людей з-позажурналістського середовища. Вважаю, що в цьому є сенс. Глядачі хочуть бачити ведучими представників інших середовищ та сфер, інколи більше довіряючи їм. Молоду команду ми підсилюємо авторитетними людьми. Загалом Ви правильно зауважили: лише у березні НТА абсолютно змінив свій формат, тому всі наші проекти свіжі й на часі. Ми ще не вичерпали себе в них (усміхається).

-«Правда. Наживо» – саме так називається флагманська програма оновленого НТА. Від неї, я так розумію, відштовхуються інші проекти: «Правда. Розслідування», «Правда у Христі», «Скажи правду вголос». Використавши у назві слово «правда», чи не наразилися Ви на скептичне ставлення, мовляв, у кожного своя правда? -Та ні, правда - вона одна. Але з Вашого дозволу не буду вдаватися у філософію. Щодо нашої «Правди», тобто програми «Правда. Наживо», то назва говорить сама за себе. Ми показуємо максимум подій онлайн. В нас лише прямі ефіри у новинах. Маніпулювати в таких умовах не вдасться. Ми їдемо на подію, вмикаємо камеру та LiveU (прилад для трансляцій онлайн) і показуємо все так, як є. Правду, якою вона є. Саме цього вимагає сучасний глядач, який хоче сам аналізувати і робити висновки. Натомість не хоче чути штампів та нав’язування думки. Всі наші ефіри новин та й інших програм ми паралельно з телеверсією транслюємо онлайн у Фейсбук. Це дає нам краще розуміння ситуації і найголовніше – фітбек від аудиторії: коли цікаво, а коли треба щось змінювати (картинку, локацію чи спікера). Про все кажуть перегляди, які відображаються у реальному часі. Це неймовірні можливості сьогодення! -Кількість підписників телеканалу НТА у Фейсбуці за останні кілька місяців зросла майже в десять разів. Прямі трансляції НТА обговорюють у середовищі львівських медійників та політиків. Чи правильно я розумію, що ставка на трансляції залишиться і у новому телевізійному сезоні? -Насправді ми просто йдемо в ногу з часом. І максимально використовуємо технології й можливості. Тепер для прямого

48

ввімкнення з місця події фактично потрібен лише смартфон та інтернет! Наші СПЕЦЕФІРИ – це справді наша гордість. Ще на етапі планування концепції нового НТА ми намагалися відійти від стандартного подання новин лише у вечірніх чи денних випусках. Наш глядач не мусить їх чекати, аби дізнатися все найцікавіше, що відбувається у суспільно-політичному житті Львова. Якщо подія непересічна і тим більше може бути скандальною, як-от засідання Львівської міської чи обласної рад, події 9-го травня чи приїзд до Львова Президента, ми організовуємо спецефір. Робимо один майданчик безпосередньо на місці події, інший – це наша студія, куди запрошуємо експертів, гостей, які змінюються відповідно до контексту обговорення, і виходимо у прямий ефір. Не обмежуємося у часі, а знову ж таки реагуємо на перегляди: дивляться чи не дивляться, цікаво чи не цікаво? Найдовше – це 5 годин безперебійного ефіру. Наш рекорд. Я впевнено можу сказати, що глядачів цікавить місцева політика! Вони хочуть бачити депутатів від своєї вулиці, вони хочуть знати, що ж там приймають у раді за зачиненими дверима. Це те, що їм не покажуть на центральних каналах; це експерти та близькі теми, які собі може дозволити саме місцеве телебачення. А перманентна готовність команди вийти у прямий ефір дає нам можливість бути першими. Так сталося під час спецефіру, присвяченого приїзду Петра Порошенка до Львова. Студію ми запланували ще напередодні, але й подумати не могли, що ранок розпочнеться з гучного затримання директора бронетанкового заводу детективами НАБУ. НТА про це повідомило першим, ми мали ексклюзивне відео, яке потім ретранслювали всі інші телеканали. Ми просто були готові знімати і повідомляти все НАЖИВО. Тому, безперечно, трансляції залишаться, їх буде ще більше. Хоча не лише спецефіри! Не менш популярний серед глядачів проект «Правда. Розслідування». Ми зробили серію викривальних матеріалів про те, хто та як заробляє на львівському смітті; як і чим живуть директори комунальних підприємств Львова; як розкрадають комунальне майно міста… Матеріалами

цих розслідувань вже зацікавилися і в прокуратурі, і у НАБУ. В новому сезоні буде ще більше резонансних розслідувань. -В пріоритеті каналу лише суспільно-політична тема? -В пріоритеті – так. І це цілком нормально, адже від цього залежить загалом життя всіх глядачів. Але також у нас вже зараз з’являються спортивні трансляції. Зокрема, телеканал НТА на постійній основі транслює матчі другої після «Карпат» команди Львівщини – ФК «Рух». І лінійку спортивного мовлення ми збираємося лише розширювати. З часом плануємо активно висвітлювати і культурне життя регіону. Словом, усе тільки починається! -Біля логотипу НТА після ребрендингу з’явився напис #мовимоукраїнською. Чому додали цей хештег? -Ще у березні, коли в Раді у першому читанні голосували Закон про мовні квоти на телебаченні, ми вирішили провести флешмоб, аби показати: пишаємося тим, що маємо стовідсотково україномовний телевізійний продукт в Україні, як це не парадоксально звучить. Ми розмістили цей хештег і закликали колег із інших телеканалів до нас долучатися будь-де: в ефірі, у Фейсбуці. Тоді до нас приєдналися, зокрема, колеги з 5-го каналу. Пізніше, у травні, Рада таки ухвалила закон про 75% української мови на ТБ. Наразі ми вирішили хештег не забирати. Виглядає стильно, нам подобається (усміхається). Шкода, що в нашій державі українська мова постійно має відвоювувати свої позиції навіть таким чином. Для нас це принципово. -Дякуємо Вам за розмову. Бажаємо успіхів! -Дякую! Приходьте дивитися НТА – ми маємо чим Вас здивувати. Телеканал НТА (Незалежне телевізійне агентство) мовить у Львові з 1998 року. У листопаді 2016 р. генеральним директором НТА став Роман Любицький. Разом з ним на посаду головного редактора прийшла Наталія Струк. 49


ІНТЕРВ`Ю

Консультація лікаря

Мирослави Новосільської АВТОР - Анастасія Хрищук -Нещодавно в косметології з’явилося нове поняття «платиновий пептид». Розкажіть детальніше, що це таке. -Пептиди - революційний компонент у косметології майбутнього, який не тільки зупиняє старіння, але й повертає красу. Біоревіталізація пептидами - нова методика позбавлення проблемних зон не лише на обличчі, але й на тілі. -Які особливості біоревіталізації пептидами? -Крім того, що процес старіння людини запускається з моменту народження, на шкіру впливають сонячна активність, несприятлива екологія великих міст, незбалансоване харчування. Процедура забезпечує: • Моментальний ліфтинг • Зволоження шкіри обличчя • Покращення текстури і тургора шкіри • Сяючий колір обличчя • Збільшення життя клітини на 40% • Очищення і відлущення • Зміну глибини і скорочення кількості зморшок • Усунення пігментації й дрібних дефектів

• Додаткову енергію для шкіри • Помітність результату вже після першого сеансу біоревіталізації -Який результат варто очікувати після використання платинового пептида? -Я раджу його для целюлітних зон, а така проблема є у багатьох. Ця тема дуже цікава жінкам, тим, хто хоче гарний рельєф, і амінокислоти з пептидами власне для досягнення цієї мети працюють чудово. Результат дії препаратів можна побачити на фото. Ціна на препарат Cybee Skin Lift дуже демократична, тому можна дозволити собі обколювати великі ділянки тіла. -Звідки Ви дізналися про існування такого препарату? -Я познайомилася з ним в Ізраїлі, і він мене підкорив. Спробувала спочатку проколоти ділянку чола, а вже за місяць помітила без перебільшення неймовірний результат. Ця ділянка була зморшкувата та бугриста, проте все зникло та розгладилося. Я у захваті!!! Для замовлення препарату лікаря та косметолога: тел. (066) 964-10-10 тел. (097) 297-67-62

До та після процедури

50

Фонд культурного розвитку «АРТ-МІКС»​

51


PRODUCTION STUDIO телевізійний центр

«Кадрики» запрошує на навчання!

спеціальних вправ, повністю підготує до виступу, поставить не тільки голос і мовлення, а й жестикуляцію і позу тіла. Часто виникає проблема в тому, що дитини зі сцени не чутно, адже вона не розуміє специфіку сценічного мовлення і різницю між сценічним та ораторським мовленням. У цьому вам допоможе наш професійний викладач-актор.

Production studio Телевізійний центр «Кадрики» запрошує дітей віком від 5 до 17 років розвинути свій потенціал, розкрити талант, стати успішним і знаменитим. А для цього потрібно лише пройти відповідні курси за напрямками, які вам більше до вподоби, - і вперед у світ шоу-бізнесу та глянцю! Серед напрямків навчання такі курси: 1. Телевізійна журналістика і курс «Телезірка» – це напрям занять, спрямований на те, щоб навчити дітей азам журналістики, працювати перед камерою, правильно себе поводити, розвинути своє мовлення і грамотно викладати думки. Засвоїти основні терміни й поняття, які повинен знати журналіст, а ще це хороший перший крок перед тим, як стати справжнім журналістом. Один раз у місяць-півтора група знімає телевізійну програму, яку транслюють по телебаченню. Тобто не лише вивчається теорія, а проходиться практика. Навіть якщо ваша дитина не стане журналістом чи телеведучим, знання, здобуті на цьому курсі, стануть їй у нагоді в майбутньому в будь-якій професії, де потрібно спілкуватися з людьми. А ще курс навчить впевнено себе поводити перед публікою і позбутися сором’язливості. 2. Ораторське мистецтво – це індивідуальні заняття з красномовства. Ваша дитина навчиться правильно розмовляти,

опанує систему вправ на дихання, постановку голосу та мовлення. Також вона знатиме, як виголошувати промови, виступати перед публікою, і позбудеться незначних дефектів мовлення (якщо такі є).

3. Акторська майстерність – це курс занять із розвитку акторських умінь, вміння демонструвати свої емоції, правильно жестикулювати. Дитина позбудеться комплексів, невпевненості й сором’язливості. Викладач знаходить підхід до кожного. На заняттях діти працюють також над своїм голосом, пластикою тіла. Група вивчає сценарії і потім демонструє акторські сценки, вистави перед глядачами, на різноманітних майданчиках, інколи відбувається телевізійний запис, який транслюється по телебаченню. 4. Сценічне мовлення – це індивідуальні заняття з постановки мовлення для виступу на сцені, наприклад перед виставою чи концертом. Викладач освоїть із дитиною систему 52

5. Естрадний вокал – індивідуальні заняття з вокалу. Прослуховування дитини з визначенням музичного слуху і голосу. Викладач на кожному занятті виконує з дитиною вправи на розвиток музичного голосу. Для кожного відповідно до особливостей вокаліст обирає репертуар пісень, причому такий, щоб він обов’язково подобався. Після їхнього вивчення пропонуються запис професійних фонограм, виступи на концертах і фестивалях та запис кліпів. 6. Вокально-хореографічний колектив «Кадрусики» для найменших діток – заняття відбуваються двічі на тиждень: один раз – вокал, де діти співають, вивчають пісні, а другий раз – хореографія, де займаються постановкою танцю. Після вивчення пісні й танцю колектив обов’язково бере участь у різноманітних концертах, фестивалях, зйомках кліпів.

7. Модельна школа – курс занять, який спрямований на те, щоб дитина навчилася позувати перед камерами, освоїла дефіле, опанувала основні поняття з модельного бізнесу, які мають знати всі моделі. Також діти розглядають такий напрямок, як модельний етикет. Група вивчає різноманітні модельні постановки і бере участь у фотосесіях, модних показах, часто ці покази транслюють по телебаченню.

Після закінчення обраного напрямку Production studio Телевізійного центру «Кадрики» дитина отримає відповідний сертифікат. www.kadryky.com 53


БЛОГ

РОМАН МАТИС Економіст, експерт з маркетингу, керівник управління інвестиційної політики ЛОДА

Львівщина — локомотив промислової революції в Україні

К

оли заходить мова про робочі місця в Україні, то постає одразу питання, звідки брати ресурс на розвиток системи, що забезпечить працею людей. В умовах сьогоденної України залучення інвестицій є основним та найбільш ефективним інструментом для вирішення питання безробіття. Все просто – для розбудови системи необхідний зовнішній елемент, а це вливання іноземного капіталу в економічну систему Львівського регіону, побудова трудомістких підприємств, розбудова інфраструктури, створення освітніх програм для підвищення кваліфікації працівників. Системною можна назвати роботу над цими процесами на Львівщині останні півтора-два роки. 2016 рік для нашої команди пройшов швидко і неймовірно результативно. За рік було відкрито понад 50 підприємств, до роботи яких ми особисто долучилися. Серед них такі гіганти, як Fujikura, Bader Ukraine, Nexans, Hima тощо, на яких створено понад 12 000 нових робочих місць. Але це тільки початок довгого шляху, бо на сьогодні головною моделлю реалізації залучених інвестицій є створення підприємств, яким необхідна велика кількість робочих рук, це основа запропонованої короткотермінової стратегії «Львівщина — фабрика Європи». Термін реалізації стратегії передбачався у часовому проміжку 2-3 роки, але активна та системна робота почала давати плоди значно швидше, що стимулює перехід на наступний щабель і запуск нової короткотермінової

другого етапу заплановано на 2018 рік, а третій, за моїми підрахунками, мав би розпочатися вже у 2021 році. Якщо говорити про пріоритетність напрямків інвестування, то, очевидно, важливим є максимально укрупнити автомобілебудівний сектор шляхом локалізації максимальної кількості процесів саме на Львівщині, а також потрібно продовжити інвестувати в альтернативну енергетику, аграрну промисловість чи то навіть швидше у поглиблення переробки продукції аграрних виробників, деревообробку, логістичну інфраструктуру. Питання останньої є цікавим для всіх учасників процесу, адже розбудова логістичного хабу для вантажних перевезень на Львівщині дає перспективу розвитку не лише логістичного бізнесу, але паралельно надає можливості для створення робочих місць та залучення нових інвестицій в інших галузях, зокрема і у розвитку індустріальних парків. У системі постійної турбулентності, в якій перебуває зараз країна, з огляду на процеси постійних змін і трансформацій значущим є постійний супровід важливих процесів, у тому числі й пов’язаних із реалізацією інвестиційних проектів. Це однозначно повертається хорошими

дивідендами у вигляді розвитку економіки регіону. Одним із ключових завдань, які ми розглядаємо для себе, є лобіювання максимального спрощення процедур та усунення бар’єрів для ведення бізнесу. Такими значними досягненнями стали усунення обов’язкової реєстрації іноземних інвестицій, скасування вимоги обов’язкового продажу 75% валютної виручки, отримання дозволу репатріації дивідендів, що нараховані іноземним інвесторам, та ін. Важливим у всьому вищезазначеному є також те, що принаймні якась частина суспільства перестала чекати, коли потрібну роботу виконає якась міфічна «держава», і особисто долучається до реалізації змін у країні. В економічних питаннях до державних справ приєднуються люди з бізнесу, котрі знають, як непросто працювати у бюрократичній системі, і кваліфікована молодь, що має вже просто іншу ціннісну модель поглядів на життя. Переконаний: новаторство та відкритість владних структур, відданість неофітів в органах влади ідеї розвитку дадуть змогу реалізувати власне українське «економічне диво» не лише на Львівщині, але й в інших регіонах України.

ЦЕ ТІЛЬКИ ПОЧАТОК ДОВГОГО ШЛЯХУ

стратегії. Найближчим часом для нас логічним стане перехід до напівавтоматизованих підприємств, котрі працевлаштовуватимуть сотню-другу осіб. А з підвищенням кваліфікації кадрів постане необхідність у побудові автоматизованих підприємств із обмеженою кількістю висококваліфікованих працівників, що слідкують за процесами. Наступним рівнем можемо очікувати перехід до R&D (research and development) підприємств, що потребують добре підготовлених спеціалістів, науковців, винахідників. Така схема вирішує нашу сьогоднішню проблему високого рівня безробіття серед некваліфікованих працівників. Зі зростанням виробничих навичок з’являється потреба у більш складній кваліфікованій роботі, вищої заробітної плати, що, в свою чергу, сприяє переходу в склад менеджерів діючого підприємства. Ті, хто не потрапив на цю посаду через лімітованість місць, перекидаються на інші підприємства і таким чином ланцюгова реакція запускається. Місця вивільняються, і на них з’являються нові люди, що створює потік спеціалістів у різних галузях виробництва. Важливо, що ми даємо сигнал ринку професійної освіти, який повинен паралельно запустити підготовку вузькогалузевих фахівців із вищою освітою, які і розвинуть R&D напрям, де працюватимуть найкращі спеціалісти, що пройшли через усі етапи професійного зростання на підприємстві. Шлях від точки безробіття до сталого зростання робочих місць можна поділити на етапи, що матимуть інтервал між собою у 2-3 роки. Орієнтовний початок

ЛЬВІВЩИНА — ФАБРИКА ЄВРОПИ

54

55


СОЦІАЛЬНИЙ ЛЬВІВ

Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра! Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо. Любомир Гузар Більш ніж два роки проект «Майстер на годину» Громадської організації «Розвиток Громади», за підтримки однойменного благодійного фонду, допомагає потребуючим. 500 жителів нашого міста вже отримали кваліфіковану допомогу у дрібному побутовому ремонті. Щомісяця їх кількість зростає, а сам проект постійно розширює сферу своєї діяльності. «‘‘Майстер на годину’’ є одним з найдорожчих проектів, ділиться керівник Благодійного фонду «Розвиток Громади» Вероніка Хідченко, більш відома як письменниця Ніка Нікалео. - Кошти на цей проект ми шукали досить довго. І тепер отримуємо їх від одного із наших постійних донорів, який не поспішає розголошувати свого імені. Думаю, він щиро вважає, що за християнськими канонами добрі вчинки потребують тиші. Єдине, що можу сказати, - це представник однієї з поважних будівельних компаній міста Львова. Цей меценат завжди підтримує фінансово наші найскладніші проекти, за що ми безмежно вдячні. Допомога потребуючим, інвалідам-візочникам, стареньким малозабезпеченим пенсіонерам, просто літнім самотнім людям, вдовам воїнів АТО, багатодітним матерям-одиначкам, дітям-сиротам – в цьому і полягає благодійна діяльність нашої організації». Під опікою благодійного фонду «Розвиток Громади» є не тільки цей проект, а й багато інших. Наприклад, «Жіночність без границь». В ньому брали участь жінки на інвалідних візках із різних куточків України: з Черкас, Одеси, Івано-Франківська, Тернополя… Так само проходив і теж вже завершився проект «Такі різні - такі рівні», у рамках якого люди в інвалідних візках малювали картини, потім ці полотна виставляли на аукціон. За виручені кошти у Львові було встановлено десять пандусів. «Куток добра» по дитячих лікарнях, «Жіночність без границь», «Такі різні - такі рівні», «Подаруй дитині мрію», «Подарунок дитині героя», «Щорічний фестиваль на День вишиванки», курси «Іпотерапія для дітей з ДЦП» - ось далеко не весь перелік проектів Громадської організації «Розвиток Громади», якими безпосередньо опікується однойменний благодійний фонд. Та «Майстер на годину» є одним із найнепомітніших медійно, але вкрай необхідним соціально незахищеним людям. «Велика соціальна проблема кожного українського міста - це відсутність нормальних умов життя для людей з інвалідністю та одиноких пенсіонерів.

Саме тому Громадська організація «Розвиток Громади» спільно з благодійним фондом започаткували соціальний проект «Майстер на годину», - розповідає куратор проекту Тетяна Захарчук. – Ми допомагаємо з дрібним побутовим ремонтом самотнім пенсіонерам, інвалідам I - II групи та сім’ям загиблих учасників АТО. Розуміючи, що людина з інвалідністю чи самотня пенсіонерка не зможуть самостійно відремонтувати кран, дверний замок чи завісу, а у професійних компаніях такі послуги коштують дуже недешево, ми не лише швидко знайшли доброго майстра, який тепер приймає виклики на виїзд, а й самі долучаємося до роботи. В рамках соціального проекту «Майстер на годину» тепер проводимо ще й виїзди активістів до стареньких пенсіонерів для миття вікон у їхніх оселях... Складно описати ті відчуття, коли зі сльозами вдячності тобі тиснуть руку і бажають Божого благословення знедолені львів’яни. Це ті приємні, щирі емоції, які за гроші не купиш. Вони окриляють і надихають на подальші добрі вчинки. Приємно, коли до таких заходів долучаються молоді люди, адже саме від них у більшій мірі залежать перспективи та добробут нашого суспільства. Кваліфікований майстер на всі руки пан Юрій Палагнюк забезпечує безкоштовний дрібний побутовий ремонт: «Я ремонтую розетки, сантехніку, електроприлади, поламані меблі тощо. Ці, здавалось би, незначні технічні труднощі для людей з обмеженими можливостями, пенсіонерів та сімей, що залишилися без годувальника, можуть стати справжньою великою проблемою, як технічною, так і фінансовою. Саме тому активісти з «Розвитку Громади» зініціювали роботу такої собі «Швидкої технічної допомоги», - пояснює майстер. З вересня цього року до проекту «Майстер на годину» планується доєднати ще один вид послуг – «Перукарські послуги в домашніх умовах». Нещодавно інваліду 1 групи (вади зору) від ГО «Розвиток Громади» було подаровано пральну машинку. Це також нововведення у проекті. І це далеко не усі нові напрями допомоги, які планується втілювати в життя вже найближчим часом. «Звісно, цим повинна опікуватись держава, і перш за все місцева влада, а не громадська організація чи благодійний фонд, - продовжує Вероніка Хідченко. – У європейських країнах кошти благодійних організацій зазвичай спрямовуються лише на смертельно небезпечні випадки зі здоров’ям, коли немає страхування. Ми показали на ділі, що будь-яку суспільно важливу роботу можливо виконати власними силами, потрібно лише бажання і все знайдеться, гроші насамперед».


ДІЄТОЛОГІЯ

Дієта, як туфлі, повинна бути зручна та добре підібрана

Ви коли-небудь пробували два-три місяці підряд ходити в незручних туфлях? В туфлях, які пекельно некомфортні, малі за розміром, натирають, «гризуть»? А, коли нарешті їх скинули, чи отримали відчуття райського задоволення? Аналогічна ситуація з дієтою. 80% людей обирають її як крісло тортур. Ми не можемо «сідати на дієту», ми маємо змінити стиль життя загалом і харчування зокрема, для того, щоб бути здоровими та щасливими. Дієта не є чорна або біла, вона може бути сіра, зелена, кольорова, прозора. Дієта - це не алгебра і геометрія. Дуже часто ми змушуємо себе рахувати калорії, бо має бути чіткий баланс білки-жири-вуглеводи. Але чи всіх ми можемо поставити у ці рамки? Розклад білків, жирів, вуглеводів дуже відрізняється у кожної людини в залежності від стану її здоров’я та фізичної активності. Той, хто має хронічні здуття, має обмежитися у клітковині й вуглеводах, той, хто страждає на хвороби щитовидної залози, – зменшити кількість тваринних білків. Тоді як же ж з пропорціями «білки-жири-вуглеводи»? Дуже часто чую питання, чи апельсини-яблука-банани корисні. По-перше, мусимо знати походження продукту – органічне чи промислове, щоб уникнути великої кількості хімії. По-друге, можна мати непереносимість фруктози, алергію на цитруси. Тому питання,

58

що здорове, а що шкідливе, дуже філософські. Це індивідуальна справа, бо те, що корисне для тебе, є шкідливе для твого друга. Дієта має бути приємна. Харчування загалом і сам по собі прийом їжі зокрема - не просто процес вибору продуктів харчування, пережовування, травлення й отримання енергії у вигляді калорій, а насправді дуже складний імунокомпетентний процес в нашому організмі. На кожному кроці споживання їжі нас супроводжує гормональна та імунологічна система. Немає універсальної дієти, так, як і немає в світі двох абсолютно однакових людей. Ті правила харчування, що будуть ідеальними для однієї людини, іншій будуть шкодити. Коли мене запитують: «А яблука корисні? А капуста корисна? А молоко корисне?», я з усмішкою відповідаю: між користю і шкодою є відстань у цілу гормональну систему кожної окремої людини, те, що допомагає одному, шкодить іншому. «Ще тиждень і сідаю на дієту» - дуже популярний коментар перед початком нового способу харчування. Чому? Чому дієта нами асоціюється з якимось «табором виживання», з голодуванням, із обмеженнями, стресами, недоспаними голодними

ночами, дратівливими ранками і салатами з молочаю? Неодноразово спостерігаю такий оборонний механізм перед початком системного харчування, як «наїстися всього і побільше», перед тим як перейти на здоровий спосіб харчування. Це якраз найгірший вибір, бо, застосовуючи такий механізм, ви поглиблюєте цукрову залежність і, коли починаєте харчуватися по-новому, настає синдром відміни, або по-іншому, «цукрове голодування» і ви отримуєте не що інше, як синдром абстиненції, схожий на синдром абстиненції у людей, залежних від алкоголю, але в цьому випадку йдеться про залежність від цукру.

Дієта – це смак, стиль, спосіб існування. І, як сказала Марлен Дітріх, «Я сиділа на дієті 14 днів і втратила лише 2 тижні». В цьому випадку я можу сказати лише одне: живіть у гармонії з собою і нехай у вашій голові будуть лише думки про щастя, а не 200 ккал. капусти з буряком.

Для Ваших запитань: лікар ендокринолог-дієтолог

Злата Чайківська

dr.zczajkowska@gmail.com www.zlataczajakowska.com

59


ПОДОРОЖ

Величезною популярністю будинок почав користуватися, коли на екрани вийшов перший фільм «Ромео і Джульєтта» Франко Дзеффіреллі. І лише з 2002 року тут відкрили музей із балконом, шлюбним ложе і костюмами героїв. Як і у багатьох пам’ятних місцях, біля Будинку Джульєтти є свої прикмети. Наприклад, у дворі знаходиться бронзова її статуя, і, якщо вірити прикметам, дотик до її грудей приносить удачу в любові. Ну, а якщо закохані мріють бути разом назавжди, потрібно поцілуватися під тим самим відомим балконом. З недавнього часу Будинок Джульєтти став використовуватися і в якості місця для одруження. Звичайно, з’єднуватися шлюбними узами у такому романтичному місці - задоволення не з дешевих, проте бажаючі знаходяться із завидною постійністю.

АВТОР - Юля Самойлова ФОТО - Олексій Самойлов

Ідеальний день у Вероні Верона - місто, яке не потребує окремого представлення. Зобов’язане всесвітньою славою історії про любов Ромео і Джульєтти, вона асоціюється з романтикою не менше, ніж Париж. Крім цього, місто також відоме численними пам’ятниками Середньовіччя і Ренесансу. Завдяки великій кількості останніх Верона навіть була включена в 2000-ому році у список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Верона - одне з найбільш популярних міст Італії - розташована на берегах річки Адідже з мальовничим Старим Містом із численними історичними будівлями, що відображають його бурхливу історію. Для детального знайомства з Вероною краще виділити кілька днів, однак, якщо Ваш час обмежений, ми спробуємо скласти список місць, вартих для відвідування та огляду впродовж одного дня.

П’ЯЦЦА ДЕЛЛЕ ЕРБЕ Це відмінне місце для першого знайомства з Вероною, знаходиться на місці давньоримського форуму в самому серці міста й оточене величними будівлями та ресторанчиками різних епох. Прогулюючись по П’яцці делле Ербе, зверніть увагу на фонтан Нептуна, споруджений на місці, де раніше знаходився стовп для засуджених. Також на увагу заслуговує фонтан Веронської Мадонни. Побудований ще в 1368-му році, він відомий тим, що для фігури Богоматері була використана римська статуя IV століття.

Оскільки П’яцца делле Ербе знаходиться в центрі міста, від неї легко дістатися до будь-якої з головних визначних пам’яток Верони, до яких належать Вежа Ламберті, Вежа де Гарделло (ратуша), Палаццо Маффей та ін.

ВЕЖА ЛАМБЕРТІ Якщо не найкращий, то, мабуть, один із кращих оглядових майданчиків у Вероні, куди обов’язково слід навідатися кожному, хто небайдужий до краєвидів з висоти пташиного польоту. Підніміться сходами на вершину (368 сходинок) за 2 євро або витратьте 3 євро на ліфт, і Вам вже є що запостити в Instagram. Будівництво середньовічної дзвіниці було розпочато в XII столітті. Вона добудовувалася у кілька етапів до тих пір, поки запал реконструкторів не вичерпався на 84-х метрах.

БУДИНОК ДЖУЛЬЄТТИ Найвідомішою пам’яткою Верони по праву вважається Будинок Джульєтти, в якому начебто жила шекспірівська героїня. Насправді ж споруда існує з XVIII століття, і в ній жили прототипи героїв родини Капулетті, на що вказує мармуровий капелюх - герб роду Капелло.

60

АРЕНА ДІ ВЕРОНА Однією з головних архітектурних пам’яток Верони є Арена, яка вважається третьою за величиною в Італії (після римського Колізею та арени в Капу). Побудована ще в I ст. до н.е., вона одночасно могла вміщати до 25 000 глядачів. З 1913 року Арена ді Верона - головний майданчик для відомого на всю Європу оперного фестивалю і важлива сцена для інших театралізованих вистав. Сучасна Арена вміщує 15 000 глядачів і вважається найбільшим оперним театром під відкритим небом. Як і належить майданчику просто неба, пік її завантаженості припадає на літні місяці. Крім театральних вистав, Арена часто використовується і як місце для концертів, а також для проведення різного роду ярмарків.

ЦЕРКВА САН-ДЗЕНО МАДЖОРЕ

Одна з найважливіших романських базилік в Італії і, поруч із Ареною й Будинком Джульєтти, є однією з візитних карток Верони. Церкву Сан-Дзено Маджоре побудували над місцем поховання святого Зенона, який був одним із перших єпископів міста і вважається його небесним покровителем. Хоча першу церкву на цьому місці звели ще у V столітті, та конструкція, яка прикрашає Верону в наші дні, з’явилася у кінці XIV століття. Головною родзинкою Церкви вважається триптих роботи Андреа Мантеньї «Мадонна на троні з ангелами і святими». Про його значення говорить вже той факт, що при Наполеоні триптих був вивезений до Франції. А французи, як відомо, розуміються на мистецтві.

Сад Джусті Прекрасне місце для завершення знайомства з Вероною. Саме тут Вас огорне дзвінка тиша, яка дозволить відволіктися від шаленого ритму життя, запорошених італійських вулиць і експресивних автомобілістів, які дзвонять в клаксон майже весь час. Лише опинившись у Джардіно Джусті, Ви зрозумієте, що мав на увазі під своєю фразою «другий рай на землі» англійський мандрівник Томас Коріат, який побував тут ще в 1611 році. Князь Агостіно Джусті, що також мав звання почесного Лицаря Венеціанської республіки, брав активну участь у розробці дизайну цього чарівного саду, поруч із його палацом. Садово-парковий комплекс, прикрашений численними статуями і фонтанами, виконаними відповідно до канонів тодішнього часу, зустрічає своїх відвідувачів вхідними воротами з витонченими обелісками, звідки тягнеться чудова алея з високими деревами, яка приведе вас до старовинного гроту. У західній частині парку можна побачити безліч квітів і вимощених доріжок, а також старих цитрусових дерев, що розкинулися прямо під стіною палацу Джусті, побудованого ще в XII столітті. Тепле повітря приносить із собою аромат лимонів і апельсинів, вдихнувши який, Ви перенесетеся на кілька століть назад і відчуєте атмосферу тих часів, коли по цьому місцю гуляли такі гості сім’ї Джусті, як Козімо Медічі, імператор Джозеф II, Гете і Моцарт. Сьогодні ж (завдяки тому, що Сад Джусті не включений у список обов’язкових до відвідування пам’яток у Вероні) Ви навряд чи зустрінете в цьому райському містечку багато туристів, швидше за все ніхто не потривожить Вас. Тераси в Джардіно Джусті були побудовані таким чином, щоб із них відкривалися види на Верону. Тераси на верхньому і нижньому рівнях разюче відрізняються: так, в одній з них юна леді, що гостювала у князя Джусті за часів Ренесансу, могла грати у хованки зі своїм шанувальником, ховаючись між численними зеленими кущами, а з другої - закохана пара в романтичній обстановці спостерігати за життям міста. До слова, згідно з переказами половинкам пари, яким вдасться знайти один одного в лабіринті, судилося бути разом до кінця своїх днів. Верона, хоч і поступається розмірами та кількістю визначних пам’яток таким італійським містам, як Рим та Флоренція, однак наділена душевністю та затишком і в неї закохуєшся з перших хвилин та перших пройдених вуличок. Закохайтесь і Ви!

61


ФОТОЗВІТ

LvivMozArt 18-25 серпня у Львові вперше відбувся міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, названий на честь Франца Ксавера Моцарта, знаного педагога, піаніста, диригента, композитора, сина Вольфґанґа Амадея Моцарта.

62

63


ФОТОЗВІТ

ЖИВОПИСНА АТМОСФЕРА У ГОТЕЛІ ASTORIA 22 серпня у готелі Astoria відбулася виставка живопису «Сине.Вир». Художники Дзевенко Альона та Шайдарів Ростислав презентували публіці свої картини зі смоли та олійної фарби, розказали секрети роботи та радо познайомилися з любителями мистецтва, які прийшли на відкриття. Виставку живопису можна відвідати щодня до 22 вересня. Я знаю, як створити незабутню атмосферу в будь-яку погоду! ТВОЯ АСТОРІЯ

Новий стильний та атмосферний lounge bar в серці Львова. Великий вибір кальянів на будь-який смак, смачна кухня та приємна атмосфера зроблять Ваш вечір особливим… Проспект В. Чорновола, 21 Години роботи: 12.00 – 24.00 gembar_lounge gembarlounge

64

65


НОВИЙ Ф’ЮЖН-РЕСТОРАН АВТОРСЬКОЇ КУХНІ «SPLIT» – ВДАЛЕ ПОЄДНАННЯ НЕПОЄДНУВАНОГО! Бренд «Split» із 15-річною історією перероджується, активно оновлюється та приємно дивує львів’ян і гостей міста новим ф’южн-рестораном авторської кухні у серці Львова з дивовижною панорамою. Чаруючий панорамний вигляд на центральну історичну частину міста: з просторих вікон відкривається краєвид неймовірної краси – ідеальне місце, щоб насолоджуватися смачною та цікавою кухнею від шеф-кухаря Романа Щурка, оригінальними напоями і спілкуванням. Ф’ЮЖН-РЕСТОРАН – АБСОЛЮТНО НОВИЙ НАПРЯМ У ЛЬВОВІ Роман Щурко – шеф-кухар із колосальним досвідом роботи, який працює з дня заснування закладу (15 років!). Відвідавши Гонконг, ознайомившись з його культурою і пройшовши навчання новим технікам та особливостям приготування страв паназіатської кухні, він віднайшов власне бачення й створив оригінальне авторське меню. Паназіатська, японська-ф’южн, українська-ф’южн кухня приємно здивує кожного гостя. ЩЕ ОДНІЄЮ «РОДЗИНКОЮ» ЗАКЛАДУ Є АКВАРІУМ ІЗ ЖИВИМИ МОРЕПРОДУКТАМИ: ЛОБСТЕРАМИ ТА УСТРИЦЯМИ, які при Вас приготують у відкритій кухні, а Ви зможете спостерігати за процесом і переконатись у якості продуктів! Різні технології приготування – тепан-які, робата, вок, дим сами, суші – спрямовані на те, щоб максимально зберегти свіжість та якість продуктів, а також підкреслити їх смак. Гостей здивують унікальною і самобутньою подачею кожної страви в дизайнерському посуді ручної роботи, що виготовлений із екологічних матеріалів. РЕСТОРАННИЙ КОМПЛЕКС ЗАГАЛЬНОЮ ПЛОЩЕЮ ПОНАД 600 КВАДРАТНИХ МЕТРІВ може прийняти 160 гостей на святкування банкетів та 300 – для відзначення фуршетів. Різноманітне та ексклюзивне меню складається з урахуванням побажань гостей. Вишуканий дизайн преміум-класу в стилі Loft та ексклюзивні речі, виготовлені на замовлення, медійна система з великим спектром можливостей, професійне світлове та звукове оформлення дозволять сповна насолодитися часом, проведеним у ресторані

66

67

нового формату з умовним зонуванням, де при необхідності та за бажанням гостей транслюються відео різної тематики, регулюються звук і світло, що забезпечує відокремлення від інших. У Ф’ЮЖН-РЕСТОРАНІ Є ВЛАСНА ЕНОТЕКА З ШИРОКИМ АСОРТИМЕНТОМ ВИШУКАНИХ ВИН: понад 200 найменувань елітних напоїв, де також гості можуть скуштувати і біодинамічні та кошерні вина. Професійний сомельє Сергій Верескун підбере для кожного гостя саме те, що зробить вечір довершеним. Скуштувати і зрозуміти найрізноманітніші вина, краще вивчити культуру споживання цього благородного напою гості матимуть можливість на дегустаціях. А ДЛЯ ТИХ, ХТО БАЖАЄ РОЗСЛАБИТИСЯ ТА НАСОЛОДЖУВАТИСЯ СИГАРАМИ ЧИ КАЛЬЯНОМ, Є ОКРЕМА СПЕЦІАЛЬНО ОБЛАШТОВАНА КІМНАТА. Індивідуально розроблене кальянне меню налічує більше 200 видів тютюну та понад 300 смаків. Здивують і різноманіттям колб, яких тут більше 30 видів: від найпростіших до найексклюзивніших, виконаних на замовлення. Ф’ЮЖН-РЕСТОРАН «SPLIT» ЗАПРОШУЄ ЛЬВІВ’ЯН ТА ГОСТЕЙ МІСТА ВІДПОЧИТИ У ПРИЄМНІЙ АТМОСФЕРІ ЗАКЛАДУ НОВОГО ФОРМАТУ. ТУТ ЗДИВУЮТЬ НАЙВИБАГЛИВІШОГО КЛІЄНТА ВИШУКАНИМИ СТРАВАМИ, ЕЛІТНИМИ НАПОЯМИ ТА БЕЗДОГАННИМ СЕРВІСОМ, ЯКИЙ ЗАВЖДИ НА НАЙВИЩОМУ РІВНІ. ДРЕС-КОД: для підтримання атмосфери закладу вітається одяг у стилі кежуал, діловий, коктейльний, окрім спортивного, пляжного. РЕСТОРАН ПРАЦЮЄ з 18:00 до 06:00 (після 24:00 лаундж-атмосфера, діджей) ПОПЕРЕДНЄ РЕЗЕРВУВАННЯ: (032) 242 - 22 - 00 SplitClub


РЕСТОРАН VINTAGE NOUVEAU — особливе місце, що зачаровує поєднанням авторської кухні й винотеки АВТОР - Марта Лука

Ресторан Vintage Nouveau – це гастрономічна резиденція авторської кухні, що знаходиться на першому поверсі Vintage Boutique Hotel, на історичній вулиці в серці Львова. Це місце, де панує атмосфера затишку, де можна заховатися від метушні великого міста, занурившись у світ високої кухні… Нестандартні гастрономічні рішення, створені шеф-кухарем Юрієм Ковриженком, бездоганно гармонують із винною картою — ще одним предметом гордості ресторану. Про свою історію знайомства з напоєм, створення оригінальної винної карти та нагороди від найавторитетнішого світового експерта у світі вина Wine Spectator розповідає шеф-сомельє ресторану Vintage Nouveau — Мар’яна Скавінська. ВИНО МЕНЕ ПОЛОНИЛО Й ЗАЧАРУВАЛО ВЖЕ ДАВНО… Близько 10 років тому я вперше відкрила для себе вино не лише як напій, а як цілу філософію. Воно зачарувало та полонило мене. Далі були навчання у школі сомельє, безліч дегустацій у різних куточках країни, стоси прочитаних книг… Робота сомельє вимагає постійно оновлювати свої знання та самовдосконалюватися, адже ніщо не стоїть на місці, все розвивається і необхідно йти в ногу з часом. Найкраще цьому сприяють поїздки на виноробні, спілкування з людьми, які створюють вино та живуть своєю справою. Занурюючись у культуру та традиції різних країн, я щоразу детальніше знайомлюся з особливостями гастрономії, а вина завжди відкриваються мені по-особливому. Це одна з улюблених сторін професії. Вже понад два роки я є частиною чудової команди ресторану Vintage Nouveau. Вже з перших робочих днів я чітко розуміла, що це заклад високого рівня, й мені потрібно йому відповідати. Таке усвідомлення завжди надавало мені мотивації та наснаги рости над собою, щодня відкривати нові грані своєї професії та невпинно працювати над розвитком спільної справи. Команда Vintage Nouveau — люди особливі, їхня робота надихає творити й розвиватися. Вино — це моя пристрасть. Я переконана, що немає нічого красивішого, ніж людина з келихом вина. ВИННА КАРТА: ПОЄДНАННЯ КРАЩИХ ВИН СВІТУ ТА АВТОРСЬКОЇ КУХНІ РЕСТОРАНУ Моя перша винна карта була особливою: головна ідея полягала в тому, щоб представити якомога більше унікальних напоїв із різних країн. Нечасто у наших ресторанах можна побачити вина Хорватії, Чорногорії, Греції, Уругваю… У другій карті була збережена тематика попередньої, проте основний акцент я вирішила зробити на Італії, а особливо

на регіоні П’ємонт. Перша моя поїздка на виноробню була саме в цей регіон, і він причарував мене з першого погляду. Густий ранковий туман, високі пагорби, вкриті виноградниками, ну і, звичайно, величні вина - одні з найкращих у світі. Бароло і Барбареско — справжня гордість П’ємонту. У нашій карті чи не найбільший вибір цих вин в Україні. Ще однією особливістю нашої карти є широкий вибір знаменитого бургундського вина Шаблі. У нас представлені усі вісім Гран Крю Шаблі (найвища категорія якості для цих вин), що досить рідко спостерігається в ресторанах. ДЕГУСТАЦІЇ У VINTAGE NOUVEAU — МОЖЛИВІСТЬ ПОРИНУТИ У НЕПОВТОРНИЙ СВІТ ВИНА Винний погріб ресторану Vintage Nouveau — ідеальне місце для проведення дегустацій. Чудовий інтер’єр, приємна атмосфера та затишок сприяють близькому знайомству з вином, дозволяють відчути всі грані його смаку та аромату. Часто до нас у гості з дегустаціями приїжджають представники виноробень із усього світу. Також щомісяця ми проводимо фестивалі вина. Це чудова нагода у легкій атмосфері продегустувати напій, а також насолодитися гастрономічним супроводом від нашого шеф-кухаря. НАГОРОДА WINE SPECTATOR «BEST OF AWARD OF EXCELLENCE» У VINTAGE NOUVEAU У 2016 році винна карта ресторану Vintage Nouveau отримала нагороду Award of Excellence (один бокал) від авторитетного

світового видавництва Wine Spectator. «Знаком досконалості» (Award of Excellence) відзначаються ресторани, які представляють грамотно складену карту вин, що оцінюється за такими параметрами, як репутація виробників, поєднання вин із кухнею ресторану, ціноутворенням та оригінальністю карти. Ми стали єдиними володарями такої відзнаки у Львові. Нагорода надихнула нас на подальші досягнення, і вже цього року ми отримали «Best of Award of Excellenсe» (два бокали). Надзвичайно приємно, що саме моя винна карта принесла нашому ресторану відзнаку, я відчуваю велику честь і відповідальність. ОБЕРІТЬ СВОЄ УЛЮБЛЕНЕ ВИНО У ВИНОТЕЦІ VINTAGE NOUVEAU Ще одна особливість нашої винної карти — це великий вибір вин побокально, який ми змінюємо кожні три місяці. Також ми використовуємо пристрій Coravin, який дозволяє наливати напій, не відкриваючи пляшки. Завдяки цьому наші гості можуть продегустувати преміальні вина, не купуючи цілу пляшку. У винотеці нашого ресторану можна не лише з насолодою провести час за келихом, а й придбати напій із собою. м. Львів вул. Сербська, 11

69


ФОТОЗВІТ

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПОКАЗ ВИШИВАНОК У нічному клубі «Галерея лицарів» відбувся ексклюзивний показ вишиванок, національних костюмів та етносуконь від галереї «Мамина світлиця» (вул. Вірменська, 8) та студії «Miss Princess» (ТЦ «Роксолана», 3-ій поверх). Показ розгортався за участі красунь нашого міста - це переможниці та фіналістки попередніх років у конкурсах «Міс Львів», «Міс Україна» та «Міс Україна Всесвіт». Артдиректор закладу Юрій Хомин зазначив: «Вишиванка - це генетичний код кожного українця. З кожним роком вона стає все популярнішою та повсякденнішою. Ми одягаємо її не лише на великі релігійні свята, але і у звичному житті. Саме тому ми вирішили донести до львів’ян та гостей міста красу та велич української вишиванки різних регіонів, показати її як у стародавній, так і сучасній інтерпретації».

70

71


ФІТНЕС-ЦЕНТР KING КОРОЛЬ ФІТНЕСУ! Фітнес-центр KING - це 3000 квадратних метрів спорту, які дають Вам масу можливостей! Величезна тренажерна зала 2000 квадратних метрів, професійне обладнання, кардіозона, зона TRX & CrossFit, зона боксу, різноманітні групові напрямки для дітей та дорослих, a також косметологічні і масажні кабінети, солярій, сауна, лаунж-зона, фітнес-бар. Фітнес-центр KING - це унікальний проект нашого міста. Чекаємо Вас з понеділка по суботу 8-00 до 22-00 та в неділю з 9:00 по 19:00 за адресою: ТРЦ Victoria Gardens, 3 поверх, вул. Кульпарківська, 226А. тел. (032) 253-03-77 тел. (073) 253-03-77


Студія краси NЮ – внутрішня краса кожного Надія Дорош та Юліана Лушпак - подруги, яких 6 років тому звела доля. З тих пір це не лише друзі, а й партнери по бізнесу. Нещодавно відкрили спільними зусиллями власну студію краси NЮ. Це унікальне місце, де творяться дива: заспокійлива і розслаблююча атмосфера в поєднанні з турботливими руками майстрів, які роблять чудові перевтілення. Це перша у Львові студія краси, де для Ваших дітей створений спеціальний куточок справжніх емоцій і позитиву.

З’являється загадковий погляд, як у голлівудських зірок. • Мікроблейдинг брів та татуаж губ. -Як підбираєте колектив? Чи строгі Ви керівники? -Надія: Переконана, що один із головних чинників хорошої студії – це атмосфера, тому ми намагаємося зробити так, щоб кожен відвідувач відчував себе як дома. Щоб було затишно, в міру весело, комфортно. Тим більше, якщо ми себе позиціонуємо як студія, куди можна завітати зі своїми дітками. Це ж теж наші маленькі гості і нам важливо, щоб і їм було в радість приходити до нас. -Як встигаєте поєднувати сім’ю та роботу? І чи вдається? -Надія: Головне, щоб робота приносила безмежне задоволення. Дуже приємно усвідомлювати, коли певний час у собі носиш мрію, до якої прагнеш, а вона здійснюється, як це сталося і в мене.

-Юлія: Я займаюся не тільки студією, а ще й кардинально іншою сферою-виробництвом та реалізацією виробів з деревини. Напевно, в читачів з’явиться питання: як мені це вдається? Відповідь: головне - бажання та правильно поставлені цілі. -Які плани на майбутнє? -Звісно, ми не збираємось зупинятися на досягнутому. Нашій студії менше року, тому на даний момент ми вкладаємо ідеї та сили по максимуму. P.S. Бажаєте завжди мати чудовий зовнішній вигляд? Тоді студія краси NЮ чекає саме на Вас. Тут справжні майстри своєї справи, обслуговування найвищого рівня, широкий спектр послуг та приємна атмосфера. NЮ знає спосіб зробити будь-яку жінку по-справжньому красивою, а Ваших дітей щасливими. У студії краси гарантують відмінний результат.

АВТОР - Валерія Носковська ФОТО - Руслан Бокало

-Юліана, розкажіть, як Ви познайомились і з чого почалась Ваша дружба. -Ми зустрілися близько 6 років тому в пологовому будинку, коли Надя народжувала сина Даниїла, а я доньку Емілію. З того дня триває як наша дружба, так і між дітками. -Надія, як виникла ідея створити студію краси? -Манікюром я займалася ще раніше як хобі та в майбутньому хотіла відкрити студію. Ну ось, моя мрія здійснилася. Через те, що ми з Юліаною без слів розуміємо одна одну, то ідея створення студії якось виникла раптово. Ми в прямому значенні доклали максимум зусиль, аби кожен наш гість почував себе комфортно. Навіть по ремонту ми все робили самі, відчули себе дизайнерами. NЮ - це внутрішня краса, яку ми створили від душі. І найприємніше те, що наші відвідувачі наші зусилля цінують і ми відчуваємо віддачу за те, що ми робили і робимо. -Які послуги Ви надаєте в студії краси гостям? -Юліана: Однією з головних пропозицій є дитячий куточок. Вперше у Львові з’явилася студія краси, де всі бажаючі можуть прийти з малюками, де їм буде весело та цікаво. Загальновідомо, що час швидкоплинний і не

завжди встигаєш все зробити, тим більше, якщо маєш дітей. А догляд за собою – це візитна картка кожного. -Які саме послуги можете запропонувати своїм гостям? - Надія: Ми вдячні всім нашим відвідувачам, щодня працюємо над тим, щоб покращити сервіс, щоб гості були впевнені: ми контролюємо весь процес відносно безпеки та якості послуг. У центрі краси працює тільки висококваліфікований персонал із багаторічним досвідом роботи в цій сфері, який відрізняється, перш за все, індивідуальним підходом до кожного. У нас повний спектр послуг: • Догляд за волоссям (відновлення, зволоження, ботокс), зачіски. Здорове і доглянуте волосся - мрія багатьох! Густі локони, ефект шовку або стильна стрижка додають впевненості й привертають захоплюючі погляди друзів і шанувальників. • Манікюр і педикюр. Візитівкою кожної жінки є доглянуті руки з відмінним манікюром, адже вони надають їй вишуканості. • Послуги візажиста. Професійний макіяж - це справжнє мистецтво і чарівництво. • Нарощення, ламінування вій і архітектура брів.

74

75

м. Львів Вул. Тролейбусна, 2 (093) 696-53-90 (068) 818-03-03 (093) 696-53-90 BeautyStudioNY beauty_studio_ny


76

77


РЕСТОРАН «L’AMOUR»:

МАРІЯ - шеф-кухар ресторану «L`amour»

смачна кухня й виняткова гостинність АВТОР - Марта Лука ФОТО - Олена Умрихіна

Недалеко від Львова, в с. Зимна Вода, гостинно запрошує скуштувати смачну авторську кухню ресторан «L’amour», місце, сповнене затишком, теплом та приємною атмосферою. Страви європейської кухні, а також традиційні українські в особливій інтерпретації від шеф-кухаря нікого не залишать байдужим. АНАСТАСІЯ- керуюча рестораном «L`amour» Ресторан «L’amour» - місце, де гостям пропонують смачну кухню, винятковий сервіс та гарантують приємні враження. Ресторан у класичному інтер’єрі, розділений на три зали, де на першому поверсі є бар, а також жива музика, і вміщує до 30 гостей, що можуть відсвяткувати будь-яку подію. На другому поверсі є два крила, що дає змогу організувати дві різні події водночас. Простора тераса дозволяє провести спокійний вечір із келихом вина Старого чи Нового світу, посмакувати бельгійське пиво чи розслабитися від важких буднів, насолоджуючись коктейлем та кальяном: великий вибір тютюну та різноманіття смаків подарують лише найкращі емоції. Якщо на святі очікується більше 50 гостей, то будьте спокійними: ніхто не заважатиме, адже ресторан для вашого комфорту закриваємо. Для нас важливо зробити ваше свято максимально приємним. Завжди кажу про те, що завдання у день свята - прийти з гарним настроєм, а ми про все потурбуємось. Адже в команді ресторану працюють тільки ті, хто прагне піклуватися про гостя, докладає всіх зусиль, щоб кожен не лише отримував задоволення від смачної кухні, а й відчував свою особливість. Страви у нас на будь-який смак: від українського сала до японських суші. Ми обрали все найкраще з усіх кухонь й об’єднали в нашому меню: нотки східної кухні, італійської та української – завітайте до нас й оберіть те, що смакує під настрій.

Кулінарія – не лише робота для душі, це моя пристрасть вже більше десяти років. Натхнення, стимул працювати, розвиватися й вигадувати нові оригінальні рецепти додають приємні відгуки задоволених гостей. У ресторані «L’amour» я з моменту відкриття: змінювалася команда, проте принципи роботи залишалися незмінними. Для нас важливо подати класичну страву у власній інтерпретації, адже кухня – це серце нашого ресторану. Сезонність – ще один критерій, за яким працюємо: робимо те, що буде не лише красивим, а й корисним, виключно зі свіжих продуктів готуємо смачненьке з-під ножа. Своїм гостям пропонуємо не лише класичні страви, наприклад, у нас ви можете обрати бургер зі смаженою на грилі яловичиною, томатним соусом, корнішонами та сиром у запашній чорній булочці чи з курячою грудинкою в хрумкій паніровці, помідорами та беконом. Прихильникам суші пропонуємо класичні роли та оригінальні, за власним рецептом із мідіями, сиром сулугуні чи вугром. У нашому меню знайдете й нотки Італії: пасту карбонара, з білими грибами чи марінаре. Щоб страви смакували якнайкраще, своїм гостям пропонуємо м’ясні вироби власного приготування за спеціальними технологіями на мангалі чи грилі, а також свіжу запашну випічку. Ми регулярно робимо спеціальні пропозиції: з останніх для дівчат це дощечка з різними ролами й чотири коктейлі в подарунок. А чоловіки могли скуштувати «Поляну» - дошку з м’ясом, приготовленим на мангалі, разом із ароматною картоплею по-домашньому, а у подарунок до цього набору горілку, вино чи віскі. Для нас важлива комунікація з гостями: лише знаючи, що більше до вподоби, на що ставити акцент та що вдосконалити, ми можемо розвиватися й пропонувати щоразу кращі страви та сервіс!

Зимна Вода, вул. Шухевича, 2а (067) 371-71-31 Lamour.rest@gmail.com Lamour_rest 78

79


Основна з вимог успішності, за якою складають перше враження про особу, — це доглянута зовнішність. Тому нашим найпершим завданням є підібрати найефективніший, найприйнятніший догляд, відповідно до Вашого стилю і способу життя, щоб це було не обтяжливою процедурою, а приємною невід’ємною складовою вашого життя! (067) 380-80-25 Personalux.com, м.Львів, вул Ак.Богомольця 3/1

80

81


чекаємо за покупками: ПІВДЕННИЙ РИНОК, «КАРПАТИ», МАГАЗИН № 110 АБО ТЕЛ. (067) 454 -46-11 фото зроблено:

Данчик, модель травня

Віка, модель червня

Влад, модель квітня

Роман, модель липня

СТАНЬ МОДЕЛЛЮ наступного номера! тел. (067) 454-46-11

83


ГОРОСКОП

ОВЕН

ВЕРЕСЕНЬ

ДІВА

21 березня — 20 квітня

23 серпня – 22 вересня

Представникам цього знаку з перших днів вересня для досягнення поставлених цілей не варто йти напролом. Хитрість і гнучкість повинні стати зброєю, яка забезпечить перевагу сил на вашу користь. Велика частина Овнів можуть змінити звичний світогляд, навчившись бачити глибинну суть речей і людей. Нові навички дозволять налагодити стосунки в родині. У кінці вересня постарайтеся не надто активно витрачати гроші – зараз із фінансами все в повному порядку, але існує ризик того, що незабаром вам доведеться витратити значні кошти для облаштування побуту.

Період, у який вступить Діва, буде непростим. З одного боку, доля відміряла вам чимало вдалих днів у вересні, коли всі справи будуть вирішуватися як за помахом чарівної палички. При цьому хвиля везіння несподівано змінюватиметься днями, коли все валитиметься з рук, примушуючи Дів задуматися. Не намагайтеся переломити хід подій. Найкращою тактикою, якої може дотримуватися Діва у вересні, буде спокій і вміння підлаштовуватися під обставини.

Катерина Осадча 12 вересня 1983 українська журналістка

БЛИЗНЮКИ

ЛЕВ

ТЕЛЕЦЬ

22 травня— 21 червня

23 липня – 22 серпня

21 квітня — 20 травня

Присвятіть вересень тому, щоб остаточно розправитися з усіма справами, що накопичилися за літо. Якщо не зробити цього зараз, можна серйозно зіпсувати собі перспективи кар’єрного зростання. Обстановка на роботі здасться занадто нервовою. У другій половині місяця ваше життя ускладниться постійними конфліктами в сім’ї. Близнюки, які досі проживають із батьками, можуть навіть зважитися на знімання житла і переїзд. В особистих стосунках варто розраховувати на природне вміння знаходити спільну мову навіть із найбільш складними людьми.

Місяць буде наповнений дрібними, але неприємними клопотами і завданнями, які постійно вимагатимуть вашого втручання. У вересні доведеться забути про відпустку і провести оксамитовий сезон, не виїжджаючи з міста. Зірки рекомендують Левам-одиначкам стати більш відкритими і проявити романтичну сторону натури, щоб завоювати увагу симпатичної вам особи. Сімейні представники цього знаку повинні приборкати природні ревнощі й більше довіряти своїй половинці, щоб не спровокувати затяжний конфлікт.

У першій половині місяця Тельці можуть сміливо планувати ділові та особисті поїздки. Нові контакти, встановлені в цей період, принесуть у ваше життя кілька довгострокових проектів із відмінним фінансуванням, а поїздки на відпочинок можуть закінчитися приємними змінами в особистому житті. Тельцям варто заздалегідь почати вдосконалювати комунікативні навички.

РАК

ТЕРЕЗИ

СКОРПІОН

23 вересня — 22 жовтня

23 жовтня — 21 листопада

Перша половина місяця буде сприяти досягненню нових професійних вершин. Однак зірки радять грамотно розподіляти зусилля, щоб у гонитві за кар’єрними висотами не заробити проблем зі здоров’ям. Усі зустрічі з друзями і відвідування родичів перенесіть на двадцяті числа, коли ділова активність помітно піде на спад. Фінансові проблеми Терезів не потурбують, тому відволіктися від поточних справ вам допоможе приємна прогулянка і шоппінг у торговому центрі на вихідних.

У вересні Скорпіонів чекає успішне завершення чергової справи. Тим не менше така прихильність не повинна закрутити голову. У любові представники цього знаку мають бути готові до затяжного суперництва за увагу предмета ваших мрій. Лише найбільш терплячі й винахідливі Скорпіони отримають гучну перемогу на любовному фронті. У сім’ї можуть виникнути нагальні питання побутового характеру, отож, якщо ви самі або ваш партнер не є майстрами на всі руки, запасіться терпінням.

22 червня — 22 липня У вересні Раки мають шанс вийти зі звичного для них меланхолійного стану, чим здивують оточуючих. На початку місяця на думку цих мислителів спаде чимало цікавих ідей, які в підсумку можуть втілитися. Багато представників цього знаку здатні докорінно змінити своє життя, зважившись на переїзд в іншу країну з особистих або професійних причин. Рекомендується не розтрачувати даремно життєву енергію, тому навіть не намагайтеся вступати в непотрібні дискусії й конфлікти.

СТРІЛЕЦЬ 22 листопада — 21 грудня Вересень дуже вдалий для вирішення робочих завдань і налагодження особистих контактів. Однак це не означає, що подарунки долі будуть сипатися. Доля обіцяє свою прихильність, але зажадає додати і особисті старання. Індивідуальними проектами краще не займатися. У вересні найвищий результат забезпечить злагоджена робота в колективі. У другій половині місяця варто відправитися у відпустку в одну з європейських країн. Зірки говорять, що пізнавальний туризм і знайомство з чудесами світової архітектури підуть на користь. Є шанс, що в дорозі ви зустрінете людину, яка докорінно змінить ваше життя, так що до кінця року деякі Стрільці можуть змінити сімейний статус.

ВОДОЛIЙ 20 січня — 19 лютого Водоліям може здатися, що життя навколо них практично завмерло. На відміну від інших представників зодіакального кола, вересень не принесе в їх життя помітних змін. Таке положення справ доведеться до душі прагматичним Водоліям, які рідко позитивно реагують на зміни. Будь-які перешкоди, що виникають на життєвому шляху у вересні, потрібно долати тільки в парі. Самотні особи можуть звернутися за допомогою до близького друга, а сімейні – підключити другу половинку.

КОЗЕРІГ

РИБИ

22 грудня — 19 січня

20 лютого — 20 березня

На початку вересня багато Козерогів будуть відчувати себе незрозумілими і можуть навіть стати в опозицію по відношенню до оточуючих. Період, наповнений нескінченними конфліктами і з’ясуванням відносин, далеко не кращим чином позначиться на вашій розумовій активності й стані нервової системи, так що постарайтеся бути терпимими до чужої точки зору і не вступайте в дискусії з кожного приводу. Найкраще провести вересень у відпустці, перечекавши всі життєві бурі на теплому пляжі.

У житті Риб починається період, коли зовнішні фактори будуть постійно втручатися в їх ретельно продумані плани. Не сподівайтеся, що вам вдасться вийти з цієї боротьби переможцем. Краще просто поменше планувати і не ставити перед собою глобальних завдань — тоді і втрати будуть мінімальними. Фінансова сфера порадує несподіваними надходженнями грошей – вам можуть нарахувати премію за підсумками першого півріччя або повернути старий борг.

ria-ukraine.com ria.ukraine riaukraineofficial

85


MUSIC LAB www.musiclab.ua

1000+1 ніч www.1001.lviv.ua

WE ROCK 24/7 м. Львів вул. Бр. Рогатинців, 27 тел.: (032) 294-87-15

ROMANTIC-BAR м. Львів, вул. Городоцька, 5 тел.: (032) 255-50-40 м. Львів, вул. Бр. Рогатинців, 19 тел.: (032) 297-03-48

ГРУШЕВСЬКИЙ CINEMA JAZZ http://cinemajazz.com.ua

МАТЕ-КЛУБ м. Львів, вул. Краківська, 23 тел.: (032) 235-41-77

PAPA JERRY www.papajerry.com.ua

м.Львів, пр.Чорновола, 67 Г Тц “Інтер-Сіті” Доставка їжі. Тел.: (067) 255-25-50 Працюємо без вихідних, з 11:30- 01:00

Адреса: проспект Шевченка, 28, Львів, Львівська область, 79000 Телефон: (098) 676-46-00 Години роботи: з 09:00 - 02:00

ПАНСЬКА ЧАРКА http://charka.com.ua

Modern Art Hotel

Адреса: проспект Шевченка, 28, Львів, Львівська область, 79000 Телефон: (068) 709-99-33 Години роботи: з 11:00 – 23:00

Адреса: вулиця Володимира Винниченка, 3, Львів, Львівська область, 79000 Телефон: (032) 235-53-91 Години роботи: з 11:00–23 86

87


88

Ria Ukraine №8  
Ria Ukraine №8  
Advertisement