Page 1

3


4


5


6


7


ЗМІСТ Журнал «РІА-Україна» №7 (07) 2017 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ КВ №22413-12313Р від 24.11.2016 www.ria-ukraine.com

10 АКТУАЛЬНО Бажаний безвіз

12 БЛІЦ

Видавець «ФОП-Никифорець В.В.»

Хто поїде в ЄС?

Шеф-редактор Анастасія ХРИЩУК

16 РЕЙТИНГ

Головний редактор Валерія НОСКОВСЬКА Дизайн та верстка Даша Руденко Журналісти Тетяна ОНИШКЕВИЧ, Валерія НОСКОВСЬКА, Марта ЛУКА, Дмитро ПЛАХТА Рекламний відділ Максим СТЕПАНОВ Відділ дистрибуції Назар НАСТЮК РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ ТЕЛ. (063) 933 20 05, (067) 869 80 45 RIA.LVIV.REKLAMA@GMAIL.COM АДРЕСА ДЛЯ ЛИСТУВАННЯ 79019, М. ЛЬВІВ, ВУЛ. ГАЗОВА, 17 На обкладинці Ірина Семеряк Фотограф Олексій Самойлов Зачіска, макіяж Modern Fashion Life ДРУК ТОВ «АРТ СТУДІЯ ДРУКУ» НАКЛАД 5 000 ПРИМ.

Топ найгу чніших кіберз лочинів

20 З ОБКЛАДИНКИ Ірина Семеряк

30 ІНТЕРВ`Ю

Тарас Барщовський Оксана Караванська Мирос лава Новосільська Оксана Гнатишин Оксана Чорна Іванна Митроган Євген Тєрєхов Владис лав Калюжний Євген Сушко

56 ДІЄТОЛОГІЯ

Спок у са. Задоволення. Зале жність

58 ПОДОРОЖ Пра зькі секрети

63 ФОТОЗВІТ

Звана вечеря у г оте лі Citadel Inn Пленер «Мій рай на Землі» «Рептилія»

РЕДАКЦІЯ НЕ ЗАВЖДИ ПОДІЛЯЄ ДУМКИ АВТОРІВ ПУБЛІКАЦІЙ. ЗА ЗМІСТ РЕКЛАМНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСЕ РЕКЛАМОДАВЕЦЬ. У РАЗІ ПЕРЕДРУКУ СТАТЕЙ ЧИ ЇХ ЦИТУВАННЯ ПОСИЛАННЯ НА ЖУРНАЛ «РІА-УКРАЇНА» Є ОБОВ'ЯЗКОВИМ. СТОРІНКИ, НА ЯКИХ НЕ ВКАЗАНІ РУБРИКИ, НАЛЕЖАТЬ ДО РЕКЛАМНИХ.

8


9


10


11


АКТУАЛЬНО

Бажаний безвіз АВТОР

Валерія Носковська

У травні цього року, незважаючи на прогнози скептиків та російських пропагандистів, Україна отримала безвіз із європейськими країнами. Урочиста церемонія підписання законодавчого рішення про запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України відбулася у французькому місті Страсбург. Вже у червні такий режим запрацював для громадян України. Повернення додому. Саме так про безвізовий режим говорять українські політичні лідери. Насправді ж він дає для громадян нові можливості у навчанні, відпочинку та бізнесі. Відтепер українці мають шанс забути про візові центри та схеми посередників. Щоправда, деякі обмеження все ж зберігаються. Безвізом можуть користуватися лише ті громадяни, які отримали біометричний паспорт.

Геополітичні акценти Якщо звернутися до геополітичного виміру, то отримання Україною безвізового режиму з ЄС стало остаточним відривом від так званої «російської пуповини», якою українців довгі роки намагалися обплутати політичні ставленики Російської Федерації. Для того, щоб максимально відштовхнути Європу від безвізового режиму з Україною, РФ докладала чимало зусиль. Головним інструментом було створення зони військової напруги та нестабільності. Для цього використовували збройний конфлікт на території Донбасу, вогнище якого активно підтримується російською армією за вказівками російських кураторів. Коли в цьому плані старання російської сторони не принесли бажаного результату, було задіяно пропаганду. Оскільки такий «відрив від пуповини» максимально незручний Кремлю, то і почали з’являтися різноманітні вигадки пропагандистів про «трудове рабство» чи про «тотальну бідність», мовляв, українці не можуть дозволити собі подорожей. Окрім того, Кремлю потрібно було пояснити російським громадянам, чому європейці ідуть назустріч Україні у той час, коли для Росії найближчою перспективою є лише посилення санкцій. Відтак версії про «рабство» та «злиденність українців» періодично змінювали одна одну і губилися у своїй абсурдності. Тут доречно нагадати, що станом на липень, за інформацією Президента України, біометричні паспорти отримали п’ять мільйонів громадян.

Як працює безвізовий режим? Безвізовий режим – це в першу чергу додаткові можливості для родинних подорожей, а також ділових поїздок. Окрім того, це ще й економія часу, який українці витрачали у чергах за візами. Однак не варто забувати, що спрощення візового режиму для українців не поширюється абсолютно на всі країни ЄС.

Візи знадобляться для подорожей у Великобританію та Ірландію, які не входять до складу Шенгенської зони. Ще одна умова: спрощена система перетину кордонів ЄС можлива для громадян України лише з біометричним паспортом. Також безвізовий режим не передбачає можливості працювати в країнах ЄС. Для працевлаштування потрібно буде отримати трудову візу. На території країн Європи мандрувати без візи можна не більше 90 днів протягом півроку. Окрім того, для навчання також знадобиться віза. Якщо ж його термін не перевищує 90 днів, то віза не потрібна.

Біометричні паспорти З моменту старту безвізового режиму в Україні почався ажіотаж з приводу отримання біометричних паспортів. Що це таке? Державний документ, який має вбудований електронний чіп із інформацією про власника. Біометрика включає у себе паспортні дані, фото власника, відбитки пальців та оцифрований підпис. Такий паспорт можуть отримати лише громадяни України. З приводу цього розгорілися певні дискусії, зважаючи на те, що маємо тимчасово окуповані Росією території. Відтак ті жителі окупованого Криму, які отримали російське громадянство, не зможуть оформити біометричний документ. Такий паспорт має термін дії – 10 років, а дітям – на 4 роки. Для отримання біометричного закордонного паспорту необхідно мати внутрішній паспорт громадянина України, а також ідентифікаційний код. Для військовозобов’язаних громадян потрібно отримати також довідку з військового комісаріату. Для оформлення біометричного паспорта необхідно звернутися з документами до відділення Державної міграційної служби. Вартість виготовлення може змінюватися. Якщо біометричний документ оформляти протягом 20 робочих днів, то сума адміністративного збору становитиме більше 500 грн. У разі термінового оформлення документа протягом 7 робочих днів ціна може сягнути 800 грн. Станом на липень, за офіційною інформацією, безвізовим режимом скористалося вже більше ста тисяч українців. Незважаючи на прогнози деяких скептиків, вони відчули переваги вільного перетину кордонів. Найперше – це можливість уникнути зайвої бюрократії, а також маніпуляцій певних «посередників». Український бізнес розвивається, і безвізовий режим лише сприятиме цьому процесу. Не варто також забувати про культурний обмін та медицину. Україна завжди була відкритою для Європи, а тепер і ЄС відкрив свої двері для українців.

12


13


БЛІЦ

Безвізовий режим для України: хто поїде в ЄС Ірина Марушкіна Журналістка Згідно з інформацією представництва ЄС в Україні «безвізом» скористалися більше ніж 45 000 громадян України. Разом з тим, загальна динаміка подорожей залишилася незмінною. Адже поки що для нас, українців, Європа в форматі «безвізу» - дороге задоволення. Скільки не дивись «Орел чи решка», але відпочити і погуляти за 100 Є у Відні чи Варшаві, не говорячи вже про Париж чи Мадрид, складно, якщо в тебе немає там родичів чи друзів. Додаймо до цього проблеми з перетином кордону ЄС на авто – найдешевшому виді транспорту, черги на отримання біометричного паспорту. Отож, треба дуже хотіти побачити Європу, щоб туди поїхати. Подолати всі перераховані труднощі здатні молоді й амбітні люди. Саме для них це важливо і перспективно, і вони без зволікань можуть дозволити собі віддати останні свої накопичення на таку подорож. Подорожі в Європу для молоді - це шанс зрозуміти, чи варто в майбутньому робити ставку на продовження навчання і кар’єри в ЄС, чи вартує свої плани все ж таки пов’язати з Україною, а в Європу і надалі їздити відпочивати. Як би не було, безвіз розширяє наші можливості та уявлення про світ, про людей і робить нас більш мобільними і сучасними, а також інтегрованими в європейський культурний простір.

Остап Ярош Журналіст, мандрівник Багато людей повторюють тезу про те, що безвізовий режим нічого не змінить. Подорожуватимуть ті, хто й до того подорожував, а в решти людей нема на це грошей. З візою чи без пересічний українець не може дозволити собі мандрів, адже вони дуже дорогі. Це все неправда. З власного досвіду скажу, що десятиденна подорож Європою спокійно може обійтись у 200 євро, що для середнього класу не така вже й велика сума. А уїк-енд у Краків чи Варшаву взагалі коштує приблизно так само, як поїздка в Одесу. Тільки тепер це буде набагато доступніше – без запрошень, черг у консульствах і візових зборів. Багатьох людей лякала тяганина з документами – тепер її нема. Українці подорожуватимуть більше, і вони вже це роблять.

Андріана Строцька Журналістка Значна частина людей в Україні з нетерпінням чекали осені, щоб здійснити свою поїздку за кордон лоукост «RyanAir». Для когось вона, можливо, стала б першою. Але минулого тижня мрії українців про дешеві авіаперельоти були зруйновані. Є один авіаперевізник «МАУ», який, очевидно, боїться конкуренції та проти того, щоб на український ринок «заходили» дешеві світові компанії. Тому в нас так і не з’явиться один із найуспішніших лоукостерів. Наприклад, якщо в ірландській компанії можна було купити квиток до Будапешта в обидві сторони за 750 гривень, то в українській це коштує 3 тисячі 500 гривень. Відчуваєте різницю? Тепер варто визнати, що навіть людина з середньостатистичним заробітком не має змогу стільки платити лише за квитки.

Юліан Чаплінський Начальник управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР, або просто головний архітектор міста Думаю, до ЄС поїдуть ті, хто і так їздив. Додасться велика кількість тих, кому бракувало часу або можливостей зробити візу. Переконаний, що до Європи рине хмара студентів. Думаю, значно зростуть кількості авіа- та потягоперевезень...

14


Богдана Струк Головний редактор відділу «НОВИНИ» на телеканалі ПРАВДА ТУТ ЛЬВІВ Я не буду великим оптимістом... Добре? Безвіз для українців насправді нічого не змінив. Адже коштів від цього в людей не побільшало. Тому, хто раніше не міг дозволити собі подорожі Європою через брак грошей, той і зараз не факт, що кудись поїде. Елементарно бодай на тиждень мандрівки до ЄС потрібно мати з собою кілька сотень євро. А це для звичайних українців часто непідйомна сума. Не поїдуть до Європи і старші люди, бо знову ж таки пенсія не дозволяє. Але сподіваюся, що не полінуються зібрати всі документи і зробити біометричні паспорти мешканці Центральної та Східної України. Бо їм таки треба побачити, як люди в Європі живуть. А от жителі Заходу, що з візою, що без: вони як їздили, так і будуть їздити. І тут справа не у безвізовому режимі. Просто ті, хто вже подорожував Європою і мають гроші на відпочинок, сімейні або ж робочі поїздки, ті й будуть кататися до країн ЄС.

Олександр Ганущин Голова Львівської обласної ради Перш ніж відповісти згадаймо часи Революції Гідності, коли український народ повстав проти зняття з порядку денного питання підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Пам’ятаємо, що один із наріжних каменів цієї асоціації – бути в європейській сім’ї бодай на тому рівні, щоб вільно пересуватися Європою без візових обмежень. Безумовно, найбільше від запровадження безвізового режиму виграє Західна Україна. Адже ми географічно ближчі до ЄС, а наші земляки вже дуже добре уявляють, що таке Європа. На мою думку, скористаються безвізом три основні групи людей: - ті, які поїдуть в Європу вперше з пізнавально-туристичною метою; - туристи, які звикли витрачати свій час і гроші під час відпустки на подорожі світом; - ті, що використають безвіз як спосіб виїхати за межі України і домовитися про легальний заробіток, не оформлюючи довготривалі робочі візи. З метою покращення ситуації з існуючими пунктами пропуску в першу чергу ми потребуємо перемовин із польською стороною на найвищому урядовому рівні для збільшення пропускної спроможності до 120-140 осіб на годину. Якби це запрацювало, то на певний час проблему з корками на кордоні можна було б відтермінувати. Принагідно повідомлю, що нарешті на поїзд Київ – Львів – Перемишль квиток можна придбати і через Інтернет, а це, упевнений, дозволить завантажити його на 90-95%. Відтак, сподіваюся, незабаром розпочне працювати ще один рейс за цим же маршрутом. Крім того, зараз уже курсує в експериментальному режимі поїзд Ковель – Хелм. Варто зауважити, що з польського боку вже є добра логістика: після прибуття потяга з України людина в межах години може пересісти на інший Інтерсіті в будь-якому європейському напрямку.

Андрій Болюбаш Голова Громадської ради при ЛОДА, юрист ГО «Розвиток Громади» Омріяний українцями безвізовий режим – це, безперечно, можливість відчувати себе частинкою Європи і безперешкодно перетинати кордони європейських країн, це розвиток ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС та зміцнення рівня довіри між прикордонними службами України та держав-членів ЄС, обмін оперативною інформацією, спільний аналіз ризиків. Безперешкодне перебування на території ЄС становить 90 днів. У разі протермінування вказаного терміну в подальшому в’їзд до ЄС заборонятиметься. У разі необхідності залишатися в ЄС довше (наприклад, навчання, робота) потрібно оформити візу. Прикордонні служби можуть відмовити у в’їзді на територію ЄС у разі, якщо громадянин України не зможе надати їм інформацію про мету в’їзду, в разі відсутності у нього фінансових засобів, а також у разі перебування такої особи у списку осіб, яким раніше заборонявся в’їзд. Беззаперечно, безвізовий режим - це великий крок вперед для України.

15


Новобудова чи вторинний ринок?

9 причин обрати новобудову

Рішення придбати квартиру не виникає спонтанно. Це досить дороге задоволення, тому кожен потенційний покупець ретельно зважує всі за і проти, детально планує свій бюджет, перегляне не один і не два варіанти перш ніж здійснити покупку. Одне з перших запитань, що постає: на якому ринку шукати собі квартиру - на первинному ринку новобудов чи на вторинному. І ось чому, на нашу думку, помешкання в новобудові - це краще рішення.

1. Ціна Напевно, найвагомішим фактором при виборі стає ціна. І тут новобудови явно виграють у квартир із вторинного ринку. По-перше, ціна за квадратний метр у новобудові Львова та й всієї країни значно менша, особливо якщо вкласти кошти на початку будівництва, а по-друге, зробити ремонт у житлі «з нуля» завжди дешевше, аніж переробляти після когось.

2. Brand New У новобудові вам не доведеться здирати шпалери в квіточку після попередніх господарів чи звикати до синіх стін у ванній. Тут ви все зробите з чистого листа саме так, як подобається. Додайте сюди новенькі труби, проводку, каналізацію та всі комунікації і можете бути впевненими, що непередбачених обставин, ризику замикання, затоплення, поломок і різних недоробок стане на порядок менше. Це не тільки безпечніше, але й економніше.

ЖК «ПАРУС LIFE» вул. Городницька, 7

16

ЖК «ПАРУС CITY» вул. Кульпарківська


3. Чистота Маємо на увазі «чистота в документах». На первинному ринку ви будете першими власниками квартири і можете мати впевненість, що після покупки не з’являться прописані родичі тощо, а це означає зниження ризиків пред’явлення прав на квартиру від третіх осіб.

4. Можливість вибору ЖК «ПАРУС SMART» вул. Трускавецька

На вторинному ринку квартири, які відповідають вашим критеріям, є одиничними. Тоді як на ринку новобудов вибір широкий і можна розглядати однакову квартиру в різних під’їздах, поверхах із виходом на південь чи північ і т.д.

5. Ліквідність Квартири в новобудовах мають значну вищу ліквідність, ніж на вторинному ринку, де ви стикнетеся зі застарілими комунікаціями, незручним плануванням квартири, зношеними дитячими майданчиками, відсутністю достатнього місця для паркування автотранспорту. Як показує практика, банки з більшою вірогідністю надають іпотеку на придбання житла в новобудові.

6. Інфраструктура Як правило, новобудови споруджуються вже в обжитих районах зі зручною транспортною розв’язкою, дитячими садочками, школами, супермаркетами тощо. Часто перші поверхи у новобудовах віддаються в оренду під комерцію. В деяких житлових комплексах передбачені «свої» школи, дитячі садки, басейни тощо. Тобто все, що вам може бути необхідно, знаходиться буквально за порогом квартири. Для тих, хто цінує комфорт і свій час, це великий плюс.

7. Прибудинкова територія

ЖК «ПАРУС» вул. Липинського, 28

Купуючи житло в новобудові, ви отримуєте чисті необмальовані під’їзди, справний ліфт, чистий двір із лавочками і дитячим майданчиком, зручний доїзд, рівні стежки до дверей дому тощо. На вторинному ринку житла, особливо у Львові, стан під’їздів залишає бажати кращого. Ну і, особливо в центрі, завжди є проблема з паркуванням.

8. Планування квартир У новобудовах ви зустрінете помешкання зі зручним плануванням, просторими коридорами, великою кухнею тощо. У квартирах «з других рук» скоріш за все вам запропонують тісні коридорчики і мініатюрні кухні, вхід через балкон відразу в кухню тощо.

9. Термін придатності Ну, і наостанок хочемо звернути вашу увагу на те, що, купуючи квартиру в новобудові, ви не просто купуєте нерухомість, але інвестуєте кошти у спорудження нового будинку, який завдяки новим технологіям має значно більший термін експлуатації, ніж старі споруди різних епох. Новобудова чи готова квартира - вибір за вами. В будь-якому випадку вибирайте прозору організацію, з якою збираєтеся співпрацювати або купувати помешкання у новобудові.

ЖК «ПАРУС PARK» вул. Кульпарківська, 63

17


РЕЙТИНГ

Топ найгучніших кіберзлочинів Дмитро Плахта, журналіст Комп’ютери в офісах раптово припиняють працювати. Із банкоматів неможливо зняти готівку. Електронні табло з розкладом рейсів у аеропортах не справні. Неможливо відправити та отримати пошту. Припинили функціонувати цілі медіахолдинги. Раніше більшості з нас здавалося, що таке можливо лише в фільмах про поганих дядьків-хакерів, яких наприкінці стрічки зупиняє місцевий супергерой. Напередодні Дня Конституції, 27 червня, українці переконалися, що кібератаки – це наша реальність і неабияка загроза. На відміну від фільмів, де всі проблеми вирішуються одним

помахом чарівної палички, в реальному житті наслідки куди серйозніші та довготриваліші. До сьогодні Україна цілком не оговталася від найпотужнішої за всю свою історію кібератаки вірусу Petya.A. У сучасному світі актуальність проблеми кібербезпеки зрозуміла всім. Щодня кожен із нас користується інформаційними технологіями. Від соціальних мереж до користування банкоматами, банківськими рахунками і т.п. Минулого року Рада національної безпеки і оборони України затвердила Стратегію кібербезпеки України. Однак… «Кібербезпека в Україні є пріоритетом лише

на папері, а в реальності амбітні цілі потонули в бюрократії», – на цій серйозній проблемі експерти вже давно наголошували в своїх нечисленних інтерв’ю. Насправді проблема не врегульована не тільки на практиці, а й на рівні вітчизняного законодавства. В Україні досі навіть не визначено таких ключових понять, як кіберзлочин, кіберзлочинець, кіберпростір, кібербезпека, кіберзахист. Чим займається Департамент кіберполіції, багатьом українцям досі не зрозуміло. Атака вірусу Petya.А стала болісним ляпасом, який підкреслив дуже низький

рівень українських фахівців з інформаційної безпеки, які працюють у державних установах. І не тільки у державних. Кібербезпека сьогодні є обов’язковою умовою стабільності будь-якого бізнесу. Ваше підприємство цього разу пронесло? Пощастило. Та чи варто чекати наступну кібератаку непідготовленим? Зараз час для того, аби держава, бізнес і звичайні українці зробили правильні висновки. А ми тим часом пригадаймо найгучніші хакерські атаки сьогодення, про які ще згадуватимуть довго.

1. Petya.A Почнемо з найболючішого. Вірус Petya.A пройшовся багатьма країнами світу, проте найбільше постраждала Україна, оскільки саме наш кіберпростір виявився найбільш незахищеним і вразливим. Отже, більшість випадків зараження комп’ютерів вірусом-здирником Petya.А трапилися в Україні. Відповідно до статистики на нашу державу припало 75,2% заражень від загального числа в світі. На Німеччину – 9%, на Польщу – 5,8%. Також дещо постраждали Сербія, Греція, Румунія, Росія і Чехія. Росії перепало лише 0,8%. На країни, які перебувають за межами Європи, припадає менше 3% загальної кількості заражень. А тепер детальніше про масштаби кібербіди в Україні. Вірус вразив системи десятків компаній. Погляньте на перелік

постраждалих структур, він насправді вражає: «Ощадбанк», «Укрпошта», «Нова пошта», «Укрзалізниця», «Укртелеком», аеропорт «Бориспіль», компанії «Київенерго», «Дніпроенерго» та «Укренерго», клініка «Борис», лікарня «Феофанія», корпорація «Артеріум», ТРК «Люкс», «Укргазбанк», банк «Південний», «ТАСКомерцбанк», «ОТР банк», «ДТЕК», Чорнобильська АЕС, Київводоканал, Київський метрополітен… Цей перелік можна продовжувати. Під удар потрапив навіть Кабінет Міністрів. Загалом, за офіційними даними Microsoft, було заражено майже 13 тисяч комп’ютерів. Масштаби кіберінфікування вражають. Наслідки атаки на собі відчув ледь не кожен українець – навіть той, хто далекий від комп’ютерів, Інтернету та інших благ сучасного світу, адже цілком ймовірно, що внаслідок вірусу

18


йому не вдалося зняти гроші з банкомату чи поповнити мобільний телефон. Petya.A – вірус-здирник, який шифрує дані на комп’ютері та вимагає викуп. Якщо конкретно, то вірус атакував комп’ютери на базі операційної системи Microsoft Windows шляхом шифрування файлів користувача, після чого виводив повідомлення про перетворення файлів із пропозицією здійснити оплату ключа дешифрування у віртуальній валюті Bitсoin в еквіваленті суми $300 для розблокування даних. Звичайно, сенсу платити гроші не було і на цьому наголошували і наголошують фахівці з комп’ютерної безпеки – жодних ключів після виплати власники уражених комп’ютерів не отримують. Інфікування операційних систем переважно відбувалося через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Відомо, що кібератаку здійснили з використанням модифікованої під Україну версії вірусу-вимагача WannaCry, який в травні цього року паралізував роботу сотень установ у Європі й завдав світовій економіці мільярдні збитки. Хто ж стоїть за кібератакою, яка дестабілізувала

ситуацію в Україні? Українські високопосадовці відразу ж заявили: кібератака мала російський слід. Поки версія така, що джерелом кібератаки була Російська Федерація. Плюс є дані: сам вірус Petya.А – американська технологія. Пригадаймо, що американський програміст, колишній працівник ЦРУ та Агентства національної безпеки Сполучених Штатів Едвард Сноуден, який був фігурантом шпіонського скандалу, із секретним комп’ютером втік до Москви, де йому надали притулок. Мовляв, цю американську розробку допрацювали у Російській Федерації. Звідти й запустили. Додатковим доказом слугує те, що ті російські компанії, які постраждали від вірусу, належать опозиціонерам. На жаль, Україна нині не має ні сил, ні коштів, щоб повністю відстежити історію вірусу, природу його виникнення й розробити повноцінну протидію. Petya.A чітко вказав на велику прогалину в оборонній сфері України. У ХХІ столітті кібербезпека – пріоритетна сфера, яку треба постійно розвивати та укріплювати, адже прогресують не лише технології, а й самі хакери.

2. WannaCry Комп’ютерні віруси Petya.A та WannaCry – дуже схожі. Перший, по суті, є модифікованою версією другого, який наробив галасу в світі весною. WannaCry атакував урядові та комерційні установи з 12 травня 2017 року. Однією з перших постраждала Іспанія. Згодом вірус поширився на інші країни. Загалом зараженими виявилися 150 країн. Кількість інфікованих комп’ютерів перевищила 500 тисяч. Очевидно, що уразливими перед хакерськими атаками можуть бути всі. Навіть ті країни, які приділяють чимало уваги кібербезпеці. WannaCry – вірус-вимагач, який функціонує за вже описаною формулою. Він потрапляє на пристрій через носії інформації або мережу і повністю блокує його. Для відновлення доступу до інформації вимагають заплатити в криптовалюті суму, еквівалентну 300-600 доларів США. Врешті-решт на біткоін-гаманці зловмисникам надійшло більше трьохсот переказів, тобто понад 100 тисяч доларів. Це досить невелика сума. На думку аналітиків, хакери, можливо, і не хотіли заробити на кібератаці. Це могло бути спробою заявити про себе. Загалом світовій спільноті хакерська атака нанесла куди більше втрат. Аналітики компанії KnowBe4 оцінили збиток

від вірусу WannaCry в мільярд доларів. Збитки компаній від вірусу-шифрувальника оцінили, враховуючи втрату даних і продуктивності, порушення бізнес-процесів і репутаційні втрати. Серед компаній, які постраждали від дії вірусу, були FedEx, Renault, Nissan, іспанська телекомунікаційна компанія Telefonica, російський оператор стільникового зв’язку «Мегафон» і 48 лікарень Великобританії. Останні заслуговують особливої уваги. Хакери інфікували вірусом лікарні в Лондоні, Блекберні, Ноттінгемі, в графствах Камбрії й Хартфор. Як наслідок, персонал не міг отримати доступ до комп’ютерів і багато клінік не могли приймати пацієнтів, які потребували невідкладної допомоги. Ось такий кіберапокаліпсис відчули на Туманному Альбіоні. Уразливими до WannaCry виявилися пристрої, які працюють на операційній системі Windows. Про ранню версію вірусу WannaCrypt було відомо ще в лютому 2017 року. Microsoft нейтралізувала уразливість, яку використовує вірус, в березні опублікувавши заклик до користувачів оновити систему. Однак до нової версії вірусу сотні тисяч виявилися неготовими. І один вірус-вимагач почав шантажувати та дестабілізувати весь світ.


3. WikiLeaks А тепер перейдімо до одіозної фігури Джуліана Ассанжа, який відомий світові, передовсім, завдяки своєму WikiLeaks. Обнародування шокуючих подробиць збройних протистоянь в Афганістані, викриття таємниць війни в Іраку, оприлюднення дипломатичної переписки США... Про досягнення скандальної організації славнозвісного Джуліана Ассанжа можна розповідати нескінченно довго. До речі, сам Ассанж уже п’ять років живе у стінах посольства Еквадору в Лондоні. Переховується, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачують у злочинах сексуального характеру. WikiLeaks – організація, що з 2006 року займається витоками таємної інформації та її подальшою публікацією на своєму сайті. Сайт став широко відомий після публікації секретних матеріалів Пентагона, Держдепартаменту та інших державних органів США. Джерела інформації порталу завжди залишаються анонімними. Можна лише стверджувати, що здебільшого таємну інформацію добувають саме хакери. WikiLeaks – нетипове явище для нашого рейтингу, адже це не класична кібератака. Насправді це платформа, де розміщають і впорядковують здобуті «трофеї» хакерів. Переоцінити значення WikiLeaks неможливо. Це розуміють всі, тому часто її використовують як інструмент для маніпуляцій. Зокрема, Wikileaks вже не вперше втручається в хід виборів. Минулого року під час виборів у США саме тут опублікували скандальне листування Гілларі Клінтон, що значно підвищило шанси на перемогу Дональда Трампа. А нещодавно організація влізла в справи

Франції, взявши активну участь у ситуації зі «зливом» листування штабу майбутнього президента Франції Еммануеля Макрона. Американське ЦРУ вже неодноразово звинувачувало Джуліана Ассанжа і Wikileaks у зв’язках із Росією. Слід визнати, що ці звинувачення далеко небезпідставні. Якою б не була WikiLeaks, це, без сумніву, серйозне та впливове явище в сучасному світі. WikiLeaks читають, бояться, довіряють, вивчають. Навіть знімають фільми. Кінострічка «П’ята влада» присвячена саме такій темі, хоча на максимальну об’єктивність вона не претендує. «Це масована пропагандистська атака проти організації «WikiLeaks», проти моєї особистості і т.д. і т.п.», – так висловився про фільм сам Джуліан Ассанж. Це логічно, зважаючи на те, що в основу кінострічки покладена книга Даніеля Домшайта-Берга, в якого було надто багато розбіжностей із засновником «WikiLeaks». Зайвою причиною переглянути фільм слугує те, що в головній ролі тут Бенедикт Камбербатч. Так, той самий Шерлок, який у черговий раз приміряє роль харизматичного асоціального генія. Пряме білосніжне волосся, опухлі очі, параноїдально блукаючий погляд. У «П’ятій владі» він – Джуліан Ассанж, засновник «WikiLeaks» і, залежно від вашої позиції, або Прометей інформаційного століття, або безумець із манією величі. Над цією неоднозначною постаттю, без сумніву, розмірковуватимуть ще десятиліттями.

20


4. Операція Shady RAT Ця кіберкампанія розпочалася ще в 2006-му і тривала п’ять років. Жертвами атаки стали 72 компанії по всьому світу: урядові структури США, ООН, Міжнародний олімпійський комітет, Світове антидопінгове агентство, 12 оборонних підприємств, ряд технологічних фірм і багато інших організацій. Усі атаки починалися зі стандартного фішингового повідомлення, яке направлялося співробітнику компанії, що має необхідні права доступу. Після відкриття автоматично завантажувався зловмисний код, виконання якого призводило до встановлення каналу зв’язку з шкідливим сервером. Інфекція швидко розповсюджувалася по мережі компанії, а шкідливий код виявляв джерела ключових даних. Широкий спектр уражених компаній продемонстрував тоді світовій спільноті не тільки всесильність технічних можливостей

хакерів, а також те, що практично будь-яка організація може стати жертвою подібного вторгнення. Експерти переконані: ноги цієї операції ростуть із Китаю, де в здійснених кіберзлочинах була зацікавлена місцева влада. Атаки на ресурси національних олімпійських комітетів різних країн і Антидопінгового агентства безпосередньо перед Олімпіадою 2008 року в Пекіні і після неї вказують на те, що вони проводилися на замовлення державних органів, оскільки дані цих організацій навряд чи могли зацікавити комерційні структури. Експерт стверджує, що деякі вторгнення могли проводитися за участю держструктур Китаю. Ця кібератака стала одним із перших випадків геополітичного застосування шкідливого програмного забезпечення. Тривалий час саме Shady RAT вважалася найбільшою кібератакою в історії.

5. Атаки на eBay, Yahoo і т.д. Насправді глобальні світові компанії чи не щотижня переживають кібератаки. Інша справа, що здебільшого з потугами кіберзлочинців їм вдається впоратися. Однак були і сумні винятки. Наприклад, у 2013-2014 роках мали місце грандіозні кібератаки проти американської корпорації Yahoo, про які керівництво компанії розповіло лише через кілька років. У ході «зламів» системи були викрадені дані 1,5 мільярда користувачів: імена, телефони, паролі, поштові адреси та ін. Оскільки ця пошта користується чималою популярністю в США, постраждало чимало авторитетних американців, серед яких дипломати, співробітники фінансових структур та інші. Згодом після розслідування справи в кіберзлочинах звинуватили російські спецслужби. Наприкінці лютого 2014 року хакери також отримали доступ до бази даних користувачів популярного інтернет-аукціону

eBay. Цікаво, що компанія оприлюднила цю інформацію тільки три місяці потому. Фахівці компанії стверджували, що хакерам не дісталася платіжна інформація, проте все одно рекомендували всім 145 мільйонам користувачів змінити пароль від сервісу eBay, а також від усіх інших сайтів, де використовувалася така ж комбінація логіну та паролю. Щороку бізнес втрачає шалені суми внаслідок злочинів кіберзловмисників. Відповідно до дослідження страхового ринку Lloyd`s of London, оприлюдненого нещодавно, у 2016 році компанії в усьому світі втратили близько 450 мільярдів доларів через кібератаки. Очевидно, що хакери не зупинятимуться надалі, лише вдосконалюючи свої коди, віруси та інші атрибути сучасного злочинця в мережі. Тому важливість кібербезпеки з кожним роком лише зростатиме.

21


Ірина Семеряк власниця салону MFL SPA & Beauty Salon 22


З ОБКЛАДИНКИ

Студія краси MFL SPA & Beauty Salon: ваш унікальний шлях у світ краси -Дизайн MFL SPA & Beauty Salon дуже оригінальний. Одразу ж помічаєш особливу атмосферу, що тут панує. Розкажіть, хто Вам створював дизайн інтер’єру. -Над концепцією та дизайном студії працювала дуже творча та талановита людина - Юрій Подолюк, фахівець із практичним досвідом і високим рівнем навичок у сфері дизайну інтер’єру. Я дуже довго плекала саму ідею створення такого спа-салону, і найбільше мене надихнули наші українські Карпати, їхні звуки природи, шум гірської річки і співи пташок. -Що чекає на Ваших клієнтів, які прийшли у салон? -Наша студія краси спеціалізується на послугах догляду за тілом та обличчям, перукарстві, на послугах манікюру та педикюру, оформлення брів, візажу та нарощення вій. У кожній сфері послуг на клієнтів чекають унікальні спа-програми, які спрямовані на повну релаксацію та занурення у світ краси через природу. З клієнтами працює висококваліфікований досвідчений персонал. Тут кожен зможе по-справжньому розслабитись і оновити свій організм. У салоні доступні ціни, а також додаткові знижки та акції для клієнтів. -Назвіть кілька цікавих пропозицій від MFL SPA & Beauty Salon. -У нашій студії розроблене унікальне спа-меню для естетики тіла та обличчя, а саме: безопераційна підтяжка обличчя, антицелюлітна терапія з морською гряззю та водоростями, також в нашому салоні є унікальний лазерний апарат Fotona. Аналогів цього апарату ще у Львові немає. Він як «роллс-ройс» на ринку лазерів, котрий зроблений вручну, щоб добитися досконалості. який сертифікований за всіма міжнародними стандартами якості та допущений до використання у всіх країнах світу. -Косметикою якої фірми користуються майстри у Вашому салоні? -Якщо говорити про косметологію, то це італійська фірма Gerard’s – професійна, а також декоративна косметика найвищої якості, забезпечення спа-процедур. На сьогоднішній день компанія Gerard’s пропонує понад 100 програм по догляду за обличчям та тілом і більше 400 найменувань продуктів, які абсолютно взаємозаміняють і взаємодоповнюють один одного, що сприяє великому полю діяльності й можливостям для косметологів. Що стосується перукарської справи, то ми зупинилися на голландській косметиці KEUNE, cистема спа-фарбування So Pure Color – унікальна технологія лікувального фарбування за допомогою органічного безаміачного барвника, який збагачений комплексом ефірних масел і маслом аргана. У сфері манікюру ми обрали фірму OPI, що спеціалізується на професійній системі догляду за руками та за своєю якістю наближена до продуктів по догляду за обличчям. Система легка у використанні й включає чотири кроки, які дозволяють очистити, відновити та захистити шкіру рук. Гелеву систему покриття ми обрали в компанії AKZENTZ, яка представляє сучасну лінію для манікюру і педикюру – LUXIO (гель-лаки високої якості) і має широку палітру кольорів. Засоби для догляду за ногами представляє GEHWOL («Геволь») - це краща пропозиція на ринку, яка визнана у всьому світі. Досвід і знання, накопичені фірмою за довгі роки, дозволяють стверджувати, що кожен клієнт зможе знайти в її асортименті індивідуальне рішення будь-якої проблеми догляду за ногами. -Здебільшого клієнти цінують охайність та чистоту в салонах! Як Ви забезпечуєте стерилізацію? -Студія краси MFL SPA & Beauty Salon за рівнем стерильності й дотримання санітарних правил не поступається ні кабінету стоматолога, ні лікарняній палаті. Підготовка та обробка манікюрних та педикюрних інструментів - це прихована частина роботи майстра, яка, з одного боку, практично невидима для клієнта, а з іншого, – відіграє дуже важливу роль. Адже правильно

продезінфікований інструментарій – це запорука безпеки як клієнта, так і майстра. Манікюр та педикюр передбачають декілька етапів стерилізації. Спочатку інструменти занурюються у контейнер із рідиною Сурфаніос, тоді проходять ультразвукову очистку, наступним етапом є кварцовий стерилізатор фірми Velko і тільки після того інструменти поміщаються в автоклав Classic Prestige Medical у герметично закритих пакетах для стерилізації. В косметологічному кабінеті рушники також стерилізуються, так само, як і у перукарській зоні, щітки та гребінці для волосся. -Кожна жінка дбає про красу своєї шкіри. Які косметологічні послуги пропонує Ваш салон? -Послуги косметолога в нас найбільш поширені. Естетика обличчя представлена такими послугами, як: атравматична чистка обличчя, трикислотний пілінг Derma Shine3 (сприяє делікатному очищенню, висвітленню та ліфтингу шкіри лиця, шиї та зони декольте), лікувальний догляд. Догляд за сухою/ чутливою шкірою з куперозом є також послугою догляду за жирною, комбінованою шкірою (нормалізує роботу сальних залоз, звуження пор, попереджає вугрові висипи та запалення). За зволоження і мінералізацію з морськими водоростями відповідає Algo Therapy (процедура спрямована на активну детоксикацію шкіри, насичення її мікроелементами і вітамінами). Також у нас є і антивіковий догляд LIFT MASK. Це зволожуючий догляд із ліфтинг-ефектом, завдяки комплексу з циклодекстрином шкіра тонізується і стає пружною та гладкою. Найбільшим нашим надбанням є Spa-Menu від італійської косметики Gerard’s, яка вже згадувалася вище. На основі цієї косметики ми пропонуємо такі послуги для естетики обличчя: - Soy Soy Face - екзотична надефективна процедура-масаж для пластичної корекції обличчя. Це комплексний інноваційний омолоджуючий догляд для обличчя. - Gym Massage - гімнастика обличчя. Приводить лице в тонус, збагачує киснем і покращує біохімічні процеси в шкірі. - VIP-послуга LUXURY CAVIAR MASSAGE для обличчя на основі чорної ікри. Ексклюзивна процедура для розгладження зморшок, покращення кольору обличчя – гарантує миттєвий ефект. - Спа-догляд для обличчя. Шоколадна ейфорія. Шоколадна маска для обличчя, шиї та зони декольте. Відновлює дуже втомлену та суху шкіру, а також розгладжує дрібні зморшки. - LULUR TROPICAL - екзотична процедура з островів Ява і Балі. Глибоко зволожує, насичує, відновлює еластичність шкіри, атакож дарує довготривале відчуття свіжості та комфорту. -Оскільки це вже другий салон, можна зробити висновок, що Ви успішна бізнес-леді. Які риси характеру допомагають здобувати успіх? -Наполегливість і працьовитість. Ви не повірите, але я працюю майже 24 години на добу. Залишаю для сну 5-6 годин, і це в кращому випадку. Незважаючи на такий щільний графік, я дуже сильно люблю свою роботу. Відкриваючи новий салон, я хотіла подарувати жінкам місце, де б вони могли забути всі свої проблеми і поринути у світ комфорту та гармонії. Наш спа-салон, так би мовити, наповнений живою природою, адже, саме доторкнувшись до неї, ми дійсно забуваємо проблеми великого міста. Будьте завжди наполегливими, не зупиняйтеся на досягнутому!!! Все, що Ви змогли нафантазувати в своїй уяві, Ви зможете втілити в реальність. Потрібно тільки цього захотіти. -Успіх салону багато в чому залежить від команди. Як Ви створювали свою команду? -Наша команда не надто велика, але кожен - це дійсно спеціаліст. А косметологи - це лікарі, які справді знають все про будову та властивості шкіри не з інтернета. Щомісяця з нашої beauty команди хтось обов’язково вирушає у поїздку для підвищення своїх знань і привозить у салон щось нове і цікаве. Ми любимо свою роботу і всі працюємо в тандемі над нашими клієнтами. Буває, що перед їхнім приходом ми всі радимося, обговорюємо і ділимося своїми знаннями.

23


24


25


26


27


28


29


30


Стань зіркою караоке разом з клубом Split! Караоке-клуб Split запалює нові зірки! Якщо ти володієш вокальними здібностями та унікальною харизмою, завітай 8-9 серпня на останні відбіркові тури до Чемпіонату України з караоке у Західному регіоні в Split та не прогав свій шанс стати переможцем! «Euroke» і здобула чемпіонство в жіночій категорії. Незабаром вона поїде представляти Україну на новому міжнародному караоке-конкурсі I-sing. Такі результати показують, що у Львові надзвичайно талановиті люди, які є гордістю нашої нації! Наразі у караоке-клубі Split тривають відбіркові тури до Чемпіонату України з караоке 2017. Ексклюзивне освітлення та інтер’єр, найдосконаліша версія професійної музичної системи Evolution Pro ІІ, комбінована система відеовізуалізації, професійний звукорежисер за пультом: у караоке-клубі передбачено все, чого тільки можна очікувати від караоке. Атмосфера та концепція караоке-залу нікого не залишить байдужим: столики розташовані по кругу, в центрі сцена та велика диско-куля, що перетворює кожного на зірку. Для того, щоб взяти участь, не потрібно мати спеціальної освіти, а лише співати від душі! Участь можуть взяти усі охочі: для цього потрібно прийти, заповнити анкету та виконати пісню. Відбіркові тури відбуваються на основі каталогу пісень системи Evolution. Стати зіркою легко разом з караоке-клуб Split і все, що Вам потрібно, – це прийти й проявити себе. А Ваш талант достойно оцінить професійне журі. Хто поїде представляти Україну цьогоріч на Чемпіонат світу в Хельсінкі? Дізнаємося зовсім скоро.

Караоке-клуб володіє ексклюзивним правом у Західному регіоні на проведення відбіркових турів до Чемпіонату України з караоке в рамках KWC і Euroke, переможці якого брали участь у Чемпіонаті світу та Європи. Split дарує унікальний шанс заявити про себе не лише в Україні, а й за її межами: представити наше місто та країну на таких престижних міжнародних конкурсах, як Karaoke World Championship та Euroke. Своїм зіркам клуб допомагає підготуватися до участі та організовує поїздку безкоштовно, а представники займаються підготовкою, пошиттям костюмів та постановкою шоу. Минулого року ті, хто здобули першість у відбірковому турнірі у Львові, поїхали на фінал Чемпіонату України з караоке в Одесу і результат перевершив сподівання. В жіночій категорії участь брала Оксана Караїм, яка стала віце-чемпіонкою, а у чоловічій – Ярослав Работицький, який здобув перемогу. Пісня Тараса Чубая «Коли до губ твоїх…» у надзвичайно емоційному виконанні Ярослава підкорила серця, принесла йому перемогу й дала шанс представляти Україну на Міжнародному змаганні у Ванкувері, Канада. Ярослав увійшов у ТОП-10 кращих караокерів світу за версією KWC. Оксана Караїм, яка стала віце-чемпіонкою Чемпіонату України, цього літа взяла участь у Чемпіонаті Європи

Зірками не народжуються, ними стають у караоке-клубі Split!

31


ІНТЕРВ`Ю

ТАРАС БАРЩОВСЬКИЙ:

«СОКИ GALICIA - ЦЕ МІЙ ПРИНЦИП І МІЙ ІМІДЖ» Тарас Барщовський - засновник Групи компаній T.B. Fruit, що займається вирощуванням, переробкою та перевезенням сировини, яку понад 30 країн світу використовують для виготовлення соків, смузі, пюре та інших продуктів. Він народився в невеличкому селі Братковичі на Львівщині. Він той, хто створив власний бізнес своїми руками, а визнання здобув завдяки наполегливій праці та вірі у власні сили. В інтерв’ю для журналу «РІА-Україна» Тарас Барщовський поділиться власним рецептом успіху. АВТОР Анастасія Хрищук

32


-Як вважаєте, що виявилося початком кар’єри і поштовхом до того, аби стати тим, ким Ви є сьогодні? Розкажіть, із чого почали свій бізнес. Я ніколи не бачив себе тим, ким є сьогодні. Ніколи не думав про те, що робитиму: це ставалося по мірі розвитку. Завжди мріяв стати великим юристом і адвокатом - чотири рази вступав на юридичний факультет, а коли поступив, то вже на другому курсі зрозумів, що ніколи не працюватиму на державній роботі, хоча я рік був помічником голови суду. Мабуть, любов до волі, до свободи, до того, що ти можеш сам розпоряджатися своїм часом, перемогла. Хоча в бізнесі ти стаєш заручником часу: якщо ти думаєш, що вільний, то насправді це зовсім не так: ти набуваєш відповідальності, а відповідальність - це не воля. Як на мене, то вільніший той, хто попрацював з 9.00 до 18.00 і пішов додому. Мною завжди найбільше керувала відповідальність за тих, хто поруч. -Як завойовували світові ринки? Лідерами стають тільки ті, в кого ця жилка з народження, і в мене вона є: у школі був старостою, потім пішов в армію, яка відірвала всіх, у тому числі й мене, від маминої спідниці. Коли ти стаєш сержантом і повинен відповідати за 30 солдатів, то усвідомлюєш, що таке ця відповідальність. Армія навчила мене двом речам: відповідальності за тих, хто поруч, і того, що ніколи не можна здаватися. Я завжди всім говорю: безвихідних ситуацій немає. В житті буває різне, але тільки смерть є безвихіддю, а за все решта треба боротися, хапатися за останню соломинку і йти до кінця. Якщо ти так робиш, то маєш шанс. Насправді я борюся і ходжу по лезу ножа 25 років, оскільки веду бізнес із нуля. Весь світ - це порівняння, і той, хто нічого не порівнює, нічого не аналізує, ніколи не буде успішним бізнесменом. -Ви починали все з нуля. Як це було? Межі досконалості немає. Коли я починав усе з нуля, то думав, що найважливіше - взяти кредит в банку, інвестиції, машини. Справді, люди, команда - це надважливо. Хоча вони можуть як все зробити, так і все знищити. Якщо взяти продукт, наприклад яблуко, то спершу ми робили соки та концентрати, потім арому, вичавку ми викидали, а згодом почали сушити і продавати, а зараз починаємо виробництво пектину з жмиху (вичавки). Пектин – натуральний згущувач, якого найбільше в яблуках та лимонах. В світі є всього лиш п’ять компаній, що виробляють пектин, а ми будемо шостою. T.B.Fruit сьогодні займається переробкою фруктів, і це основне. Також є перевезення, виробництво соків для наших власних брендів: Galicia та Filvarok, виробництво європіддонів та інжиніринг. Але все це довкола

одного ядра — переробки фруктів, ягід, овочів. Ми постійно розвиваємося та ростемо. Кожен, хто створює бізнес, повинен знати: важливо не те, куди вкладаєш гроші, а те, наскільки віддано ти це будеш робити. Важливим є те, скільки праці ти вкладаєш у свою справу. Що б ти не робив, віддаючи багато праці, отримуєш результат. Я одержую велике задоволення від досягнутого. Коли переробляється десятки тисяч тонн фруктів і ягід, втішений від того, що моя праця доходить до великої кількості людей. Коли летиш над Індійським океаном, а тобі подають сік, який зроблений із українських яблук, немає гордості, є задоволення. -Скільки на вашому виробництві працює людей? Це дуже риторичне питання. В мене працює до 3 тис. людей, проте я завжди кажу, що роботу даємо 3-4 мільйонам, адже сировину, яку приймаємо, вирощують люди в селі. Якось ми з друзями поїхали на квадроциклах у гори, в глибинку, а там збирають чорниці, дівчата, яким по 15-16 років, несуть десятикілограмові мішки з нею, бо чекає машина і забирає це до Львова. І ти стоїш біля них, а вони не знають й не здогадуються, куди ягоди їдуть. Я є той посередник між ними та тими, хто десь в Японії чи Америці буде пити сік із їхніх ягід. -Які у ваших працівників зарплати? Досить різні: від 5 тис. гривень до 10 тис. доларів. -Хто отримує 10 тис. доларів? Той, хто виріс із нуля. Ми рідко беремо на керівні посади людей з вулиці, бо часто вони себе не виправдовують. У мене є хлопці, які працюють з 2003 року: починали роботу з вивантаження яблук, а сьогодні управляють цим бізнесом і отримують відповідні зарплати. -Розкажіть про соки Galicia, чим вони кращі від інших? Що може бути краще за натуральність? Galicia - це, мабуть, найбільш розрекламований продукт, який знають. Для мене Galicia - це мій принцип і мій імідж. Колись одна людина мені сказала: я не вірю в те, що ти туди нічого не доливаєш. Я відповів: «Візьми будь-яку банку соку Galicia в супермаркеті і віддай у найкращу лабораторію світу. Якщо там знайдуть щось ненатуральне, я дам тобі мільйон, якщо ні – ти мені». Звісно, цього робити не захотіли. Для виробництва соку використовують концентрат і розбавляють його водою, а Galicia не розбавлена. -У скільки країн Ви постачаєте соки Galicia? Наші соки п’ють більше 30 країн світу. Клієнтами T.B. Fruit є відомі компанії, такі як: PepsiCo, Coca Cola, Eckes Granini, Refresco, 33

riha Wesergold, Lassonde USA. А нещодавно сік Galicia потрапив на стіл до шейха Дубаю. Там ми виграли тендер на соки, ми хотіли цього не заради прибутків, а заради престижу. Тепер кожен гість готелів в Еміратах зможе насолоджуватися українськими соками. Нічого не відбувається без мене: навіть кожному штриху етикетки я приділив багато часу. -Чи залучаєте дітей до ведення бізнесу? Чи хотіли би, щоб син свого часу замінив Вас? У мене двоє дітей: донька Ірина і син Святослав. Багато думав про те, де вони повинні вчитися: в Швейцарії, Лондоні чи у Львові. Вибрав Львів, бо тут відчуваєш дух сім’ї, і думаю, що жоден університет не дасть того, що дав я. Зараз дочка освоїла один з підрозділів нашого бізнесу – виробництво європіддонів, хоча це однозначно не жіноча професія. Син навчається на економічному факультеті та чи зможе він управляти побачимо. Вважаю, що найбільшою помилкою є те, коли діти не здатні керувати, а їх примушують. Нехай управляють менеджери. Найважливіше, щоб діти розуміли, скільки коштує шматок хліба та як його заробити. -До Вас приходили різні політичні сили і пропонували місце в партії. Чому Ви відмовлялися? Відповім просто: вважаю, що політика - це болото, а я страшенно люблю чистоту. Мій бізнес ніколи не був залежний від влади. Політика мене манить одним: я б хотів зробити щось направду краще для тих людей, які оточують. Але водночас у мене непочатий край роботи в своєму бізнесі: я маю розписане все на три-чотири роки. Коли бачу, як когось змінює політика, то думаю: треба бути дуже сильним, аби витримати владу і гроші. Проблеми нашої політики та суспільства в тому, що люди втрачають страх. Політика в Україні - це бізнес.


ІНТЕРВ`Ю

Оксана Караванська: «Чим ще ми можемо здивувати? Та тільки своїм, власним!» Вона одна з найкреативніших дизайнерів нашої країни, її покази завжди яскраві та сповнені феєрії, колекції модні, по-особливому цікаві та непередбачувані. Оксана Караванська в інтерв’ю для «РІА-Україна» розповідає про вишиванку haute couture третього тисячоліття, власну мотивацію і те, як не стати жертвою fashion-індустрії, про рідний Львів, львів’янок та домашні традиції. -Оксано, звідки черпаєте натхнення на створення колекцій? Що мотивує Вас рухатися вперед та які перешкоди були на старті Вашої кар’єри? -Це, мабуть, одне з тих питань, відповіді на яке не існує. Моє натхнення – життя, все, що є навколо, мене це надихає… Перша і найголовніша мотивація – те, що я страшенно люблю свою роботу. Чоловік завжди говорить, що я щаслива людина, адже моє хобі збігається з професією. Коли бачу щасливі посмішки клієнтів, це дає стимул рухатися вперед. На старті виникало дуже багато перешкод: я починала у ті часи, коли поняття дизайну в Україні майже не існувало. Ніхто не вірив, що українці можуть створювати для українців не менш якісний продукт, ніж європейці, існували моменти недовіри до вітчизняних дизайнерів. Друга перешкода внутрішня й особиста: я була страшенно лінива, завжди все відкладала на останній момент, не встигала, халявила, це, мабуть, залишилося ще зі студентських років. Коли я потрапила на свій перший у житті серйозний конкурс в Таллінні, тоді лише закінчила академію й отримала запрошення. Організаторами були В’ячеслав Зайцев і Пако Рабан. Я думала, що все

складеться, як у студентські роки: красиво показати, а якість не відіграє ролі. Проте виявилося, що перший тур – перевірка якості. Звісно, я отримала низький бал і це стало для мене наукою: я зрозуміла, що лінощів потрібно позбуватися. Коли я поборола лінощі, усвідомила: мені необхідно забути все, чого мене навчали в академії, й почати все з нуля. Тоді я стала кравчинею, а потім вирішила, що потрібно створювати колекції. Мій перший показ проходив у театрі імені Марії Заньковецької, це була креативна вистава, зав’язана на фешні. Наступного дня львівські газети рясніли заголовками «Жаба в пір’ї від Караванської». Тоді я зрозуміла, що етап Львова закінчено. -Чому львів’яни так критично відгукнулися? -Тому, що вони такого ще не бачили й не зрозуміли, що мода і шоу – це дві різні речі. Тоді й критиків не було, які вміють професійно оцінити колекцію. -Коли починали свій бізнес, то Львів реагував на Ваші ідеї не так, як би того хотілося. Зараз ситуація змінилася? -Якщо враховувати, що моєму бренду 20 років, то ситуація, безперечно, змінилася, проте ментальність і те, що 34

українці не хочуть купувати українське, яке коштує стільки ж, як і світові бренди, залишилася. Ще не до кінця розуміють, що українські речі haute couture не можуть обходитися у копійки. -Ви ніколи не брали участь у Львівських тижнях моди. Чому? -Перше, що мені не подобалося категорично, – те, що львів’яни продають квитки на покази. Я вважаю: це неправильно й ніде таке не практикується. На такі заходи запрошують пресу та клієнтів бренду. -Як можете охарактеризувати наших львів’янок, які вони? -Мені важко бути об’єктивною. Завжди хочеться їх бачити кращими, ніж вони є… Відверто кажучи, за останні десять років львів’янки стали значно цікавішими в одязі. Якщо раніше вони виглядали достатньо консервативними, а головний критерій був не відрізнятися, а купувати те, що й товаришка, то зараз вони зрозуміли, що як не крути, а мода – це один із рушіїв нашого особистого я. Нас сприймають по тому, як ми виглядаємо. Одна з моїх улюблених фраз, яку сказала легендарна Коко Шанель: «У вас ніколи не буде другого шансу справити перше враження». Вважаю, що


потрібно одразу показати себе з правильної сторони. Одяг – це один із способів маніпуляції, і галичанки це зрозуміли… (сміється) -Сьогодні fashion-індустрія стрімко розвивається. Як не стати її жертвою? Дайте декілька порад, як зберегти власну індивідуальність та стиль. -Багато порад немає, є лише одне – це те, що у голові: якщо в тебе є комплекси і ти у собі не до кінця впевнена, то однозначно можеш стати жертвою моди. Потрібно додавати собі значимості внутрішньої, адже жертвою моди є ті, хто мавпують все, що пропонується. -24 червня у Митрополичих Садах у Львові відбувся показ Вашої нової колекції «Український Haute Couture». Що надихнуло Вас на її створення? -Це вже третій мій показ у Митрополичих Садах. Він присвячений тій тематиці, яку я власне ніколи не використовувала. Мене називали етнодизайнером, хоча я ніколи ним не була. Я зрозуміла, що автентичність вишиванці потрібно повернути, а, оскільки ми живемо в третьому тисячолітті, то мені цікавіше мислити категоріями сучасності. Мені прийшла думка зробити вишиванку в сучасному крою. Я хотіла показати щось таке, що не було б схоже на дві попередні колекції. За два місяці до показу цілком випадково познайомилася з дуже цікавим режисером Наталею Половинкою, вона хотіла, щоб я пошила їй костюми для вистави. Тоді я зрозуміла, яким буде мій наступний показ: тема українського автентичного весілля. Ось так випадково до мене прийшла ця ідея разом із натхненням. -Кому колекцію присвятили? -Самому Таїнству Вінчання. Мені сподобалася теза, що весілля – це вічне цвітіння Землі, адже так і є: після одруження відбувається народження дітей, розвиток. Останнім часом не лише в українських тенденціях, а й світових спостерігаю те, що брати шлюб не модно, люди просто живуть разом. Але власне день весілля – дуже світлий і залишається на все життя, ми забули про це. Вважаю, що даремно такий день ігнорують, і справа не у фінансових можливостях, а просто в лінощах. -Це не перший Ваш показ у Митрополичих Садах. Чим манить Вас таке місце? -Йдеться про соціальний проект разом із УГКЦ. Мені подобається ця церква власне тим, що там мислять прогресивно

і відкриті для всіх. Я вирішила, що хотіла б робити в підтримку цих Садів покази і збирати кошти для їх реставрації. -Що носить Оксана Караванська? -Те, що під руку потрапить (сміється)… Коли постає питання «виходу в люди», то на мені одяг власного бренду. -Як охарактеризуєте стиль речей Вашого бренду? -Дуже багато разів професійні критики пробували охарактеризувати мій стиль і дійшли висновку, що одного стилю немає… Мені до вподоби конструктивізм, нестандартні та неправильні форми. -Яким надаєте перевагу тканинам та фактурам? -Дуже люблю тканини, які мають пластичність. Не люблю шовк, адже він не дуже піддається формам. Мені до вподоби шити верхній одяг – це моя улюблена «фішка», адже тканини об’ємні, масивні і з них можна зробити гарну річ. -Ви працюєте також і в Києві, проте квартиру там принципово не купуєте. Чому? -Київ не манить мене. Люблю Львів, мені в ньому надзвичайно комфортно. Як тільки сходжу з літака і відчуваю розмірений львівський ритм життя, серце починає битися спокійніше. Мені подобається наше місто тим, що тут є нотка провінціалізму – і це прекрасно. В столиці шалений ритм, корки, а тут я можу дозволити собі з дому йти пішки до роботи, що у Києві неможливо в принципі. -Львів – Ваш рідний дім, проте є, мабуть, міста, які подобаються не менше. В які країни подорожуєте? -Як не дивно, при всьому моєму небажанні їхати в США мені випала така можливість, і я нею скористалася. Я вирушила на екскурсію, що затягнулася більш ніж на десять років. Для мене є два міста: Нью-Йорк і Чикаго, які я просто обожнюю і не можу пояснити, чому. Люблю також Лондон, але це не те місце, куди мені хочеться вертатися. А от коли я хоча б двічі на рік не полечу в Нью-Йорк, то почуваюся погано. Мені подобаються молода енергія цієї країни, величезні хмарочоси, парки. Які б важкі не були перельоти, я ніколи не втомлююся. -Коли до Вас приїжджають гості, куди ведете їх у Львові? Який Ваш власний список місць і кафе, які обов’язково відвідуєте?

35

-Своїх гостей веду куштувати страви в «Амадей»: там, як на мене, найсмачніша класична львівська кухня. Та зазвичай ми просто гуляємо старим містом, сідаємо, де є місце. Загалом не можу сказати, що є певні наші «точки», адже люблю увесь Львів. -Як створювалася Ваша перша колекція вишиванок? Що надихало та якою є Ваша вишиванка сьогодні? -Все почалося з того, що в ході останніх критичних подій у нашій країні я полетіла в Нью-Йорк і вирішила: американцям потрібно розповісти про нашу країну, бо вони про неї знають дуже мало. Мода – це штука сучасна та інтернаціональна. Я вирішила, що буде доречно в колекцію додати невеличку українську ноту, так і зробила. Я не позиціонувала це як вишиванку, а просто ввела етномотиви по-сучасному. Чим ще ми можемо здивувати? Та тільки своїм, власним. В світі бачили вже багато, а нашого бачили ще мало. Тому мій візит у Штати був із колекцією вишиванок «haute couture третього тисячоліття», і ця назва не зміниться ніколи. Від попередніх колекція відрізняється тим, що кроєна сучасно, з сучасних тканин та з використанням новітніх технологій, але водночас зберігається ручна вишивка, також присутня маленька деталь із старовинної вишиванки. Дуже багато суперечностей щодо цього, адже дехто думає, що Караванська «рубає» старовинні вишиванки, проте я вважаю: це зв’язок поколінь та навіть тисячоліть і роблю все для того, щоб такий зв’язок передавався. -Як поєднуєте роботу і сім’ю? -Я думаю, що мені просто дуже пощастило, адже чоловік, скажімо так, не класичний галичанин і не змушує сидіти вдома біля плити. Я дуже люблю готувати і завжди роблю сніданки. На вихідних ми ніколи не ходимо по ресторанах, а їмо те, що я приготувала. Люблю робити салати, але не за класичними рецептами, а також супчики. А от м’ясо в нашому домі готує чоловік. Як мені вдається зберігати теплі сімейні стосунки? Маю правило: завжди відпочиваємо всі разом, відкладаємо всі справи та проводимо час разом. Зимою їздимо у гори, а влітку в Хорватію – люблю цей клімат та природу, ментальності у нас схожі.

АВТОР

Марта Лука


36


Мирослава Новосільська: «Краса в гармонії...» АВТОР

Анастасія Хрищук

-За якими критеріями потрібно обирати косметолога, в якого плануєш зробити ін’єкцію? -Перш за все це однозначно повинен бути лікар. В ідеалі, якщо Ви знаєте його особисто. А ще краще - бачили його пацієнтів. Не менш важливим є й те, як виглядає він сам. -З якими проблемами до Вас звертаються найчастіше? -Виправлення невдалих спроб контурної пластики малокваліфікованих і дуже часто не медичних працівників, проблемна шкіра, асиметрії обличчя, пігментація; все частіше звертаються батьки новонароджених із атопічними дерматитами та їх наслідками. -Які тонкощі повинен знати той, хто наважився змінити свою зовнішність за допомогою ін’єкції? -Краса в гармонії… Природа створила нас особливими. Ін’єкції – це не зміна зовнішності, а лише профілактика старіння та підкреслення природної краси людини. -З якого віку рекомендовано вносити зміни в природну красу? Чи може це негативно вплинути на молодий організм? -Це індивідуальний підхід до клієнта. Все залежить від проблеми та ставлення людини до неї. Якщо йдеться про ваду і лікар погоджується на зміни, тоді після 18 років, до цього - лише з батьківської згоди!!! Якщо проблема «навіяна», раджу поговорити з юною пацієнткою. Тому що досить часто можна обмежитися лише правильним доглядом за обличчям. -Що стосується губ, як не переборщити з ін’єкцією? -У першу чергу це залежить від самоповаги лікаря. Я ніколи не спотворюватиму своїх клієнтів! І, до речі, часто їм повторюю: додати можна завжди, а ось забрати... -Назвіть найкращі препарати для ін’єкцій. -Я тренер італійської компанії «Phitogen», подвійний ступінь очистки гіалуронової кислоти – це те, що для мене важливо.

Звичайно, якщо будуть інші, більш якісні засоби, то, повірте, я буду перша, хто їх запропонує своїм пацієнтам. Корекція локальних жирових відкладень без хірургічного втручання мною виконується за допомогою Mesosculpt C 71. Усуваються малярні мішки, поверхневі жирові відкладення, друге підборіддя, «бульдожі щічки», втрата чітких контурів обличчя. Стимуляція «фітнес» жирових клітин, зменшення об’єму, не руйнуючи тканини, попередження нових жирових клітин; покращення якості шкіри та чудовий ліфтинг-ефект - такі результати дають тільки найкращі препарати. -Як підсилити ефект ін’єкційних методик? -Перш за все це правильне харчування, сон, споживання великої кількості води і, звичайно, догляд за шкірою (чистки + правильно підібраний домашній догляд). -Хто в основному Ваші клієнти? -Підлітки з проблемною шкірою, які пройшли кількох спеціалістів, а також жінки, які цінують свій час та не хочуть експериментувати зі своєю зовнішністю. Для мене кожен клієнт особливий, згодом усі вони стають моїми друзями! Все, що ми обговорюємо, завжди залишається в стінах мого кабінету. І, до речі, найбільше чоловіків обслуговується саме у мене - це впливові люди, які хочуть доглянуту здорову шкіру, гарно виглядати і, звичайно, отримати природний результат. -Коли відбудеться відкриття вашої клініки у Львові? І чим вона буде особлива? -Це моя мрія, яка ось-ось здійсниться. Поєднання європейського досвіду, знань та спостережень, які я отримала на стажуваннях, з передовими методами ізраїльського лікування, де медицина, а особливо дерматологія славиться довготривалими ремісіями для хвороб, які до цього часу давали малопозитивну динаміку. Все це отримають пацієнти Aesthetic Medicine Clinic Myroslava Novosilska.

37


ІНТЕРВ`Ю

Оксана Гнатишин:

«Заходьте… Правда живе тут…» Навесні Львів заговорив про появу нового телеканалу на медійному просторі регіону. На всіх подіях міста з’явилися знімальні групи з брендованими мікрофонами «ПравдаТУТ». А кожен, хто слідкує за новинками в телеефірі, побачили яскраву якісну картинку – нетипову для регіонального телебачення. І тільки завдяки логотипу (ПравдаТУТ Львів) можна було зрозуміти, що це місцевий телеканал. Зайшли ефектно, втім, обіцяють, що всі родзинки для глядача – ще попереду. Про немалі амбіції телеканалу нам розповіла його генпродюсер Оксана Гнатишин, коли ми навідалися в офіс. - Оксано, в офісі рух, всі зосереджені, я так розумію, готуєте до ефіру якийсь матеріал? -Через 45 хвилин (о 20:30) виходять наші новини, команда допрацьовує моменти, домонтовують сюжети. Йдемо до мене, щоб не заважати… Чай? Каву? - Якщо вже ми заговорили про новини, розкажи, чи мають ваші свою специфіку. -Специфіку? Напевне, тільки в тому, що, окрім сухого викладу фактів, робимо все, аби не просто розповісти про подію, проблему, конфліктну ситуацію, а дати глядачам відповіді на запитання: Де дізнатися об’єктивну правду? Куди звернутися по допомогу при потребі? Як встояти в нерівній боротьбі з бюрократією і системою? Хочемо бути не просто інформативними, а корисними. - Ваші новини виходять щовечора в будні? -Наші новини готуємо і в суботу, до речі, не лише вечірні. Більше місяця тому почали готувати і ранкові та обідні випуски, щоб глядача тримати в курсі подій – оперативно і систематично. А на неділю наші редактори готують і підсумковий випуск - більш аналітичного спрямування. - У тебе така, бачу, дружня команда. Важко було зібрати колектив? -На диво ні. Коли мені запропонували тут очолити, а фактично «з нуля» зробити телеканал, перше, що мене стримувало «а як я зберу фахових людей?». Але, коли побачила, що багато журналістів й інших спеціалістів були готові об’єднуватися довкола ідеї побудови нового телеканалу ПравдаТУТ у Львові, зрозуміла: ми «будемо» і будемо найкращі! Ти би бачила, з якої кімнатки ми починали! (сміється). Писали, монтували, камери тримали… Всі разом і все разом. Ще меблів не було… На підлозі зі своїми ноутбуками…

- Ти кажеш: «об’єднуватися довкола ідеї ПравдаТУТ». Що маєш на увазі? -Чула таку фразу: «Вільний тільки той, хто може дозволити собі не брехати»? Ми - телеканал без олігархів, а отже без заангажованих суджень, без маніпуляцій людською свідомістю. - У вас центральний офіс Правда Тут - в Києві. Не вірю, що власники чи редактори не втручаються у політику телеканалу. -Втручаються! Ще й як! Але не у політику телеканалу, а в організаційні моменти. Особливо на початках, мені допомогли «поставити» новини, інші проекти. Без них було б дуже важко, бо, як я казала, починали «з нуля». Всією технікою, яку бачите (професійною, якісною), нас забезпечив київський офіс. І на тому все! Я можу порадитися з центральним офісом - «як краще зробити?», але мені ніколи за весь час співпраці не сказали «це - знімай, таке - ні, а тут напиши так…» - Трішки раніше інтерв’ю вашого власника Івана Гришина викликало ажіотаж серед місцевих медійників. Гришин заявив, що ви телеканал, який зароблятиме сам на себе. Люди, що в даній сфері працюють, кажуть: «Це нереально». -Ми вже частину заробітної платні закриваємо за рахунок рекламних надходжень. А працюємо фактично тільки три місяці… Реально, якщо не роздувати штат.., не купувати обладнання втридорога (щоб усі ще паралельно на «відкатах» заробили), тоді все можливо. Хтось вам порахує, що «такий-то» проект можна запустити у виробництво за, до прикладу, 100 тисяч гривень. Але, якщо підходити до теми з совістю, то ми зрозуміємо, що реально і за 20 000. Можна, звичайно, маніпулювати і таким чином собі в кишеню нормальні гроші покласти, якщо є «олігарх», який «сіє» грошима. Як є багато грошей, 38


«веселіше». Але тут треба розуміти, що пізніше доведеться і відпрацювати. Ціною власного іміджу і насамперед совісті. -Побутують чутки, що ваш власник Іван Гришин, молодий спортсмен, не виключно за свої кошти утримує телеканали. -Ти правильно почала: «побутують чутки». Тому що мало кому віриться, що в Україні можуть бути незаангажовані ЗМІ. Я, напевне, не маю право відповідати за Гришина, тому просто почитайте його біографію. Як він починав свій телеканал з маленької продакшн студії. Цей чоловік, будучи власником, сам може знімати, монтувати відео, орієнтується у виробничих процесах і прекрасний менеджер. Він відноситься до нової генерації телевізійників. Думаю, в цьому основний відсоток успіху у веденні медіабізнесу. -Скільки проектів зараз виходить на телеканалі Правда ТУТ Львів? -Зараз порахуємо! Окрім щоденних новин, кожного дня є також програма про події культури і шоу-бізнесу. Називається «LVIV ART». Вже давно мені наші творчі люди Львова скаржилися, що їх діяльність, на жаль, оминають увагою місцеві ЗМІ. Тому я найперше взялася за такий проект. Тепер фактично кожна подія нами висвітлюється (чи то невеличка виставка, чи то масштабне культурне дійство, вистави наших театрів, нові роботи наших талановитих виконавців). Проект щоденний, 13-15 хвилин. І ми маємо змогу всіх показати. І їм приємно, і для глядача повний виклад культурних новин і подій. -Одного разу до мене на вулиці підійшла знімальна група «ПравдаТУТ Львів» і сказала про опитування на тему «Чи довіряєте ви нашим політикам?». Що це за проект? -Це, напевно, була наша команда, яка робить проект «Точка погляду» - опитування громадської думки з усіх важливих для суспільства питань. Ви можете побачити, що думають львів’яни про сміття, політиків, суддів, комуналку, міжнародні відносини країни, окремі події… про все. І також можете самі розказати все, що думаєте. Проект щоденний. Наша знімальна група працює в найлюдніших точках міста, опитує дуже багато городян, щоб дати змогу висловитися і щоб проаналізувати думку громади. -Зі щоденних проектів у вас все? -Ще є унікальний довідник історичних подій. Дивлячись наш канал, можна дізнатися, що саме у цей день відбулося в Україні у минулі роки, й проаналізувати хід історії. Наш редактор не просто на щодень готує підбірку відомих усім фактів про Україну, а радиться з істориками, шукає маловідомі дані. Через рік хочу об’єднати ці програми разом – вийде повнісінький історичний виклад. -«Західний кордон», де знаменитості перевтілюються у прикордонників, також тепер виходить на телеканалі «ПравдаТУТ Львів». ДОВІДКА: Телеканал «ПравдаТУТ Львів» мовить на частоті 32 ТВК у Львові та області. Знаходиться у всіх без виключення пакетах кабельних операторів Львова та більшості кабельних операторів Львівської області. Перегляд каналу можливий в усіх ОТТ сервісах країни. Аудиторія телеканалу - 2 500 000 глядачів. Щоденна аудиторія - більше як 50 000. Входить до «ПравдаТУТ media group», що включає супутниковий телеканал, телеканал «ПравдаТУТ Київ», офіси в Києві, Львові, Вишневому, Обухові,

Більше того, він виходить на супутнику на загальноукраїнському телеканалі «ПравдаТУТ». Скажу по секрету, вже згодом переформатовуємося, називатися будемо, напевне, «Наш Кордон». Показуватимемо специфіку служби наших зелених беретів по всій країні. З останнього – ми знімали, як футболіст-патріот Артем Федецький служив в АТО, а також до ефіру готуємо випуск, де прикордонником став міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. -До речі, найвдячніша аудиторія – жіноча. Чи є що подивитися на Правда ТУТ Львів прекрасній половині людства? -Маємо проект «Краса», де розповідаємо про революційні новинки в сфері новітньої косметології. А ще знімаємо програму «Just Do it». Ведучі спілкуються з успішними особистостями. Але тут фішка не просто в інтерв’ю, а у тому, що наші психологи за підсумками відвертої розмови виводять психологічний портрет особистості і 7 кроків в її житті, які посприяли успіху. -А чому ти нічого не розповідаєш про те, що відомий журналіст, телеведучий Роман Скрипін тепер також веде програму на вашому телеканалі? -Я ще не встигла про це сказати (сміється). Ну, тут заслуга київського офісу. Там досягнули таких домовленостей. Тепер щочетверга можна бачити програму «16+» на «ПравдаТУТ». Роман Скрипін - шанований, авторитетний журналіст, який вміє вивести на чисту воду політиків, тому нам було цікаво транслювати його проект і у Львові. -Чим ще здивуєте глядача? -Я не дуже схильна розказувати й обіцяти наперед, як люблять наші політики… Але трішки розкажу. Буде ще більше розважальних програм, суспільно-політична, готуємо якісні економічні новини, потужний проект розслідувань, з’являться на телеканалі і авторитетні впізнавані обличчя.., ще реаліті-проект – про який уже зовсім скоро почуєте. - (Журналісти, оператори і режисери монтажу збираються в одному з кабінетів). На цьому наші 45 хвилин для розмови, я так розумію, вичерпалися? Готуєтеся до наради? -Не зовсім (сміється). Зараз будемо дивитися наші новини в ефірі й усі разом аналізувати пророблену роботу. Класичне завершення нашого робочого дня! -Дякую за розмову. -Дякую за гарні запитання. Хочеш, залишайся з нами – подивишся, що у Львові робиться. -Із задоволенням…

Броварах, дві інформаційно-аналітичні газети. ФОТО: 4389 Журналіст відділу новин Валерія Паненко, редактор програми «LVIV ART» Каріна Бойчук (у червоному) 4495 Генпродюсер Оксана Гнатишин, журналіст відділу спорту Андрій Дідоводюк і редактор-ведуча програми «Точка погляду» Оксана Руда 4464 Режисери монтажу: Роман Паньків, Ольга Турянська 4546 Шеф-редактор відділу новин Богдана Струк

АВТОР

Валерія Носковська

39


ІНТЕРВ`Ю

АВТОР

Валерія Носковська

40


Оксана Чорна:

«Те, що можна зробити сьогодні, я не відкладаю на завтра» -Чи є якась сформована ідеологія, яку Ви хотіли би донести своїм клієнтам?

-Цікаво дізнатися, з чого почалася Ваша кар’єра дизайнера. Ви з самого дитинства стежили за модними показами і славилися відмінним стилем, або ж навпаки? Що на Вас вплинуло?

-У планах зробити корегування та назвати Woman Shin від Оксани Чорної. Моє бажання - підкреслити всі найкращі риси, які тільки є у жінці. Я хочу донести це через крої, кольорову гаму. Також прагну, щоб мій одяг став універсальним, щоб сукню можна було вдягти як на роботу, так і на вечірку і всюди виглядати ефектно й водночас доречно.

-З дитинства я мріяла бути дизайнером. На уроках трудового навчання робила все у 2-3 рази більше, адже мені це дуже подобалося. Перша моя вища освіта зовсім не перегукується з теперішньою професією. А, здобувши другу освіту дизайнера, я знайшла роботу мрії. Зараз дякую долі, що 6 років тому почала йти до своєї мети: стати успішним дизайнером. І головне, що я бачу результат.

-Назвіть ТОП-3 улюблених світових брендів. -Ну, звісно, Coco Chanel, її образи особливі, передають жіночність, витонченість. Також італійський бренд Valentino, який користується популярністю в жінок і чоловіків усього світу. Він став символом елегантності, розкоші й шику. Та Cavalli, що відрізняється оригінальними дизайнерськими рішеннями в поєднанні з вишуканим смаком.

-Чи Ви брали участь у Fashion-показах, конкурсах і чи можна побачити Ваші колекції на Lviv Fashion Week? -Брала участь у New Fashion Zonе (Київ). Конкурс відбувався у 3 тури: починаючи з самого ескізу і закінчуючи суцільним образом. Також запам’ятався New Fashion days в Одесі. А ще були покази в Тернополі, де представляли власну колекцію. У Lviv Fashion Week брати участь не доводилося, але цього року маю такі плани.

-Джеймс Холліс колись сказав: «Мистецтво – це розмова душі». Про що говорить Ваша душа? -Моя душа мрійлива. І якось зловила себе на думці, що мої мрії завжди здійснюються, скоріше за все це ціль. Моя душа - в гармонії з моїм повсякденним ритмом життя. В гармонії, адже я займаюсь улюбленою справою. І щаслива, що знайшла свою нішу.

-Розкажіть, як відбувається весь процес розробки одягу, скільки часу потрібно для отримання готового виробу. І де берете натхнення? -У першу чергу головне - це натхнення! Іноді воно приходить дуже неквапно, а інколи береться нізвідки. Коли є ідея, тоді точно знаєш, що робити далі! Можу сказати: мені дуже до вподоби Моніка Беллуччі, вона мене надихає. Ну, і, звісно, природа. Перед тим як створити образ, я обов’язково повинна поспілкуватися з людиною. Оцінюю емоційний стан жінки, її світосприйняття, щоб образом підкреслити її духовний стан і внутрішню силу.

-Чи пам’ятаєте, яку річ створили першою? І чи задоволені роботою? -Звісно, пам’ятаю: це була трикотажна сукня молочного кольору, адже тоді він був у тренді. Зараз я розумію: це не те, що мало бути. Але щаслива, адже усвідомлюю, що розвиваюсь. Я створюю нові, якісні колекції.

-Коли Ви створюєте виріб, чи враховуєте, що серед клієнтів є різні типажі жінок? Чи намагаєтеся все вміло поєднати, щоб усім личило?

-Розкажіть про Ваші плани на майбутнє. -Підвищую свою кваліфікацію, точніше, це не плани, а досягнута ціль. Переконана, що мрії люблять тишу, тому не хочу говорити наперед. Незабаром відкривається ще один магазин. Я прагну розвитку, на мою думку, для дизайнера це головне. А моє життєве кредо: «Те, що можна зробити сьогодні, я не відкладаю на завтра».

-Звісно, намагаюся, аби образ підходив усім, але зрозуміло, що багато залежить від людини. Можливо, фасон лягає бездоганно, а от тон не дуже личить. Тому до кожної жінки я стараюся підійти індивідуально. А, створюючи колекції, швидше намагаюся зробити так, щоб кожна жінка змогла підібрати собі річ до душі і по образу.

М. Львів, Дорошенка 33
 М. Тернопіль, ТРЦ «Подоляни»
 М. Івано-Франківськ, ТРЦ «Велес»

41


ІНТЕРВ`Ю

Іванна Митроган: «Музика – це частина мого життя» АВТОР

Валерія Носковська

Тендітна жінка, любляча мама 4-річної донечки та кохана дружина. З раннього дитинства поєднала життя з музикою та переконана, що головне в будь-якій роботі – це постійна праця. -Розкажіть трішки про себе! Коли Ви вперше відчули, що руки й серце самі тягнуться до арфи? -Вважаю, що найголовніше завдання батьків - це направити дітей у правильному напрямку, чим вони повинні займатися. Так склалося, що батьки вирішили мене віддати у музичну школу. Тому вже з першого класу навчалася в спеціалізованій музичній школі ім. Соломії Крушельницької. Спочатку грала на бандурі, але з часом мене перевели на арфу. Пізніше поступила у Київську консерваторію, але згодом переїхала до Львова. Тепер працюю у Львівській філармонії. -Чи отримуєте Ви задоволення від праці? Адже це досить важко бути справжнім віртуозом у своїй справі! -Так, звісно, це частина мого життя. Сповна себе реалізовую як оркестровий музикант та сольна виконавиця. Часто виступаю на вечірках, днях народження, пропозиціях у коханні т.д. В дуеті з будь-яким інструментом, хоча арфа - самодостатній інструмент. Переконана, що 50% успіху - це те, в кого ти навчався, а решта твоя праця, тому намагаюсь ніколи не зупинятися на досягнутому та якомога більше себе задіяти. Зараз досить цікавий проект із світловими балеринами. Неймовірне видовище, раджу Вам на власні очі це побачити. Недавно почала ще один проект, якого ще не було у Львові, з електроарфою. Це інший стиль, інший напрямок, навіть інший вигляд. -Поділіться з читачами журналу про свої плани на майбутнє. Одна з мрій, а точніше цілей, - це зробити сольний концерт для хороших музикантів, виконавців, друзів. Сподіваюся, що вона незабаром стане реальністю. -Чим для Вас арфа відрізняється з-поміж інших інструментів? -Своєю глибиною звуку. Вона зачіпає душу. Хоча кожен інструмент по-своєму особливий, але з арфою ми одне ціле. -Які ваші улюблені виконавці? -Мій еталон у грі на електроарфі - Дебора Хенсон, яка подала ідею її виготовлення. Серед поп - це Девід Гаррет, Чарлі Пут, Coldplay, Тейлор Свіфт. Також люблю джаз. Слухаю різних виконавців, цим надихаюся, беру приклад і створюю щось нове, своє. 42


43


ІНТЕРВ`Ю

Євген Тєрєхов: «Майбутнє твориться сьогодні» Його світ став зовсім іншим у 2014-му. Війна зробила надпотужну і незворотну зміну у психології молодого безтурботного чоловіка. Він став воїном та захисником: для своєї країни та власної родини. Важка рана під Мар’їнкою, місяці реабілітації та операція зі встановленням титанової пластини. Сьогодні розмова з ним, Титановим Джексоном - Євгеном Тереховим.

-Євгене, з весни цього року Ви на посаді радника міністра внутрішніх справ. Що змінилося для Вас відтоді, як залишили поле бою? -Я не можу сказати, що залишив його, адже війна в Україні триває, а боротися можна не лише зі зброєю в руках та на території воєнних дій. Щоденно контактую з нашими захисниками, волонтерами, ветеранами. Є сотні питань, які перед нами поставила війна, і я пробую їх так чи інакше вирішувати, адже знаю про ситуацію не з картинок телевізора.

дально ставиться до викликів життя, живе просто егоїстично. Що мене цікавило? Спорт. Я віддавав йому багато часу й сил. І все те, що може мати молодий чоловік, не обтяжений турботами. Я навіть на фронт не хотів іти, про передову мови не могло й бути. Але одного разу під час бойових дій я побачив діток, їх очі. І тоді мій світ перевернувся. Я зрозумів, що воюватиму за свою землю заради них. У мене ж є донька. Кому як не їй жити в цій країні, яка має бути прихильною до неї. Я боявся навіть на мить уявити, що моя дочка побачить весь цей жах війни.

-Здавалось би, Ви б могли скласти умовну «зброю», адже виконали свій обов’язок, боронячи нашу землю? -У тому й то біда, що багато людей зараз «склало зброю», а для нашої держави все ж тільки починається. Зараз модно на кожному кроці кричати «зрада». А ви спробуйте самі щось робити, змінювати себе, в першу чергу, працювати, врешті-решт. На жаль, з часом до багатьох приходить зневіра, розчарування, але це, як на мене, повна слабкодухість.

-Якою є Ваша країна мрії? -Культурною. Спокійною. Багатою. Ми часто рівняємося на Європу, коли говоримо про стиль спілкування людей. Моя країна починається з мене. Я маю бути прикладом. Мої друзі, рідні. Якщо нас буде багато, то і є шанс, що держава матиме інше обличчя.

-Коли Вам важче було: тоді на фронті чи зараз, коли навіть між колишніми побратимами починаються розбіжності? -На війні ти знаєш ворога в лице, а зараз мені доводиться пильніше вдивлятися у людську сутність. На жаль, є й такі, які шукають для себе певну вигоду. Там, де просто потрібно допомогти. Буває, що власні інтереси домінують над важливими і стратегічними для держави. -Людська природа легкої спокуси? -Знаєте, може, я колись, до війни, теж би дбав про свої «шкурні інтереси». Шукав би легкої й не завжди чесної наживи. Але робити так зараз, коли моя країна є як маленька дитина, котру можна виховувати, вчити для доброго майбутнього, – це непростимий гріх. Війна - це добрий лакмусовий папірець на людську гординю і чесність чи її відсутність. Я стояв на полі бою за правду, за свій народ. А осколки в моєму тілі, які так і залишилися після поранення, фізично нагадують, що схибити вже не можна, як і осквернити гідність воїна. -Ви хочете змінювати свою країну. І, я так розумію, Вас особисто змінила війна? -Кардинально! Я був абсолютно безтурботним хлопцем, і мій батько ніяк не міг змиритися, що його син досить безвідпові-

-В кожному Вашому слові є непідробний патріотизм… -Мій патріотизм - це моя праця і віддача тим, хто потребує. Це мої пріоритети: родина, країна, мова. Я, до речі, колись навіть не задумувався, що, живучи в Україні, розмовляю лише російською. Тепер я стараюсь говорити українською, бо для мене мова і нація - невіддільні речі. Патріотизм - це мої знання, компетенції, які можуть стати корисними державі. Приміром, я зараз веду перемовини щодо створення реабілітаційного центру для воїнів АТО. І мова не лише про фізичну допомогу. У багатьох хлопців із війни залишається багато агресії. Так, вона припустима там, на полі бою, але вдома через це потерпають дружини, діти. Воїнам потрібні добрі психологи, розвантаження, адаптація до нових умов життя. Щось схоже я бачив у Литві, де сам проходив реабілітацію через свої поранення. -У Вашому житті відбулося багато кардинальних змін. Ви з собою таким звиклися і не боїтеся розчарувань та нових життєвих викликів? -Олександр Македонський казав: «Невирішених питань немає. Є люди, які не хочуть їх вирішувати». То ж я не опущу руки перед будь-якими труднощами. Працюватиму, наскільки мені вистачить сил: моральних і фізичних. Адже я це роблю не для себе, а для доньки, дружини, батьків і моєї держави. Майбутнє ж твориться сьогодні.

44


45


ІНТЕРВ`Ю

Владислав Калюжний:

«Мода – це стиль життя, а стиль життя – це M’VIVE» M’VIVE – сайт, де розміщені найактуальніші новини світу львівської моди та світського життя… Про історію створення онлайн-ЗМІ, команду та плани на майбутнє розповідає засновник та керівник проекту Владислав Калюжний.

-Владе, чи важко було створювати сайт і чому власне про львівську моду? Чесно кажучи, важко… (сміється). Створенням сайту зайнявся ще у 18 років, коли мені батьки, як то кажуть, «перекрили кисень»: перестали давати кишенькові гроші. Тоді в моєму житті почався етап під назвою «вижити». І оскільки я все життя провів перед екраном монітора: писав коди і мені це дуже подобалося, вирішив й далі своє життя пов’язати з роботою за комп’ютером, адже відчуваю, що ця сфера мені близька й комфортна. Спершу хотів створити платформу, де б фотографи і моделі могли швидко знайти один одного, адже колись мав стосунки з дівчиною, що хотіла реалізувати себе як модель… Стосунки закінчилися, а ідея та прототип залишились. Я вклав багато коштів та зусиль і тому не закрив проект, а навпаки, продовжував займатися його наповненням та розкруткою. Я мав зрозуміти, що і для кого ми створюємо, тому я влився в світ моди. Наразі вже й не уявляю своє життя без модних показів та світських вечірок. Потім був вибір: вкладати гроші в рекламу або ж створювати бренд. Тоді вирішив

створювати брендове онлайн-ЗМІ, де б розміщувалися новини світу моди, а згодом й світського життя. Було важко, адже ми не вкладали гроші в рекламу, самі домовлялися з організаторами різних подій, щоб висвітлювати заходи, і так крок за кроком піднімалися. Ми стикнулись з проблемою: всі хочуть висвітлювати всеукраїнські новини світу моди та світського життя і мало хто робить це якісно у Львові. Також люди не дуже вміють працювати з онлайновими ЗМІ в порівнянні з Києвом, де розуміють, що основний трафік, де про тебе дізнаються, - це онлайн. -Скільки вас у команді? -У нас багато фрілансерів, а стабільно в команді нас п’ятеро: я організовую і програмую, світський та фешн-фотографи, маркетолог і журналіст. Не щастить нам знайти хорошу і постійну ведучу… -Що означає «M’VIVE»? -Це скорочення латинської фрази «Modus Vivendi», що в перекладі означає: стиль життя. Вважаю. що бути модним – це мати власний стиль життя… -Скільки років сайту M’VIVE? 46

-Сайт створювали два роки… А цьогоріч, у липні, в нас перший ювілей – рік повноцінної роботи сайту. Сайт має хорошу аналітику, а серед відвідувачів не лише українці, а й поляки, італійці та англійці. Приємно отримувати хороші відгуки гостей, які з задоволенням читають та переглядають наші матеріали. -А яке в тебе відношення до критики? -До критики ставлюся добре, адже хочу виправляти помилки та робити якісний продукт… -Хто ваші конкуренти? -Я не вважаю, що в нас є конкурент, скоріш за все це наші колеги. -Поділися своїми планами на майбутнє… -Ми працюємо ще й в Києві та Одесі, але найбільшою нашою ціллю є підтримати львівських модельєрів та повернути Львову звання «столиці моди». Ми розвиваємося та завжди прагнемо робити кроки вперед. В планах створювати онлайн-ЗМІ в Польщі, Італії та Франції.


47


Яка весільна сукня створена для тебе? Весілля – найочікуваніша подія для кожної дівчини. Ще з дитинства дівчатка уявляють свою бездоганну церемонію: місце проведення, торт, букет, зачіску. Та найважливішою завжди була сукня. Цей елемент відігравав особливу роль, дехто під сукню організовує все весілля. Колись у наречених не було такого вибору, не доводилося перебирати відомими дизайнерами. Дівчата обмінювалися вирізками з журналів, фотографіями подруг, талановиті самі створювали собі ескізи. Але ніщо не стоїть на місці і з розвитком соціальних мереж та електронної комерції весільна індустрія зайняла почесну нішу і використовує всі можливі ресурси, щоб захопити уяву й серця наречених усього світу. Знайти модний тренд чи обрати улюблений фасон зараз не проблема: Pinterest, Tinder, Instagram, Facebook – мільйони фото привертають увагу наречених щосекунди. Та як серед усього цього потоку стилю, кольорів, фасонів, модних тенденцій обрати сукню, яка підійде саме тобі? Підкреслить фігуру, приховає недоліки, пасуватиме до рис обличчя, не сковуватиме рухів, стане особливою, сподобається як подругам, так і матері нареченого і, найголовніше, буде актуальною та модною. Модний бренд OKSANA MUKHA вже давно тішить своїми унікальними сукнями ручної роботи не лише українок, а й модниць із усього світу. В чому секрет модного дому, в якому приховані така популярність та ажіотаж серед покупців? Ні для кого не секрет, що найпершу сукню всесвітньовідома дизайнерка створила для себе самої ж. Відсутність якісного та вишуканого продукту і відповідна освіта дозволили одній жінці здійснити свою мрію, а згодом і започаткувати модний бренд, який лідирує у жорсткому світі моди завдяки своїй унікальності, легкості, вишуканості та особливому характеру кожної сукні. Що ж таке характер сукні та як визначити, котра створена саме для тебе: підкреслить твій смак, твої вподобання та продемонструє твій посил усьому світу? Ніжна та чарівна, спокуслива та витончена, стримана та жіночна – кожна наречена по-своєму прекрасна та особлива. І для кожної бренд створив свою, особливу та ексклюзивну, прекрасну та довершену сукню, при першому погляді на яку ти зрозумієш: це вона! Вона – гармонійне сплетіння моїх смаків та поглядів, мого стилю та вподобань, ця сукня – відображення мене самої. Це те, у що він закохався, що він так любить та що найбільше цінує. Для тих, хто цінують довершений смак, хочуть зберегти прекрасні спогади про своє весілля та впродовж життя бачити палкий закоханий погляд свого обранця, Оксана Муха створила нову колекцію весільних суконь, кожна з яких несе свій особливий характер та стане ідеальним доповненням кожної нареченої. На прикладі суконь із нової колекції OKSANA MUKHA 2018 ми спробуємо зрозуміти, що таке характер сукні та як знайти ідеальну по типажу та внутрішньому світу нареченої, що, до того ж, буде модною та актуальною у наступному 2018 році.

АВТОР

Юлія Лобас Модні елементи: Фаворит усіх дизайнерів – фатін, об’ємне фактурне мереживо, колір капучино. Характер: казкова та ніжна, вишукана та чаруюча – ідеальна для нареченої, яка прагне унікальності, цінує особливі речі та обожнює проявляти свою креативність.

Модні елементи: щільна фактура, відкриті плечі, квітковий орнамент, бюстьє, ніжний беж і рожеві перли. Характер: Сукня стала мрією найніжніших наречених, які прагнуть бути особливими завжди та у всьому. Підкреслить твій легкий характер, чуттєвість та прагнення до унікальності.

48


Модні елементи: відкриті плечі, силует – годе, оголена мереживна спина. Характер: для впевнених у собі красунь, які не йдуть на компроміси і звикли вражати усіх своїми неймовірними особливими образами.

Модні елементи: V-подібне декольте, атлас, покритий мереживом, оголені плечі та спина, шлейф. Характер: Для спокусливих та витончених наречених. Якщо в тебе на все свій погляд і ти прагнеш бути особливою та неймовірно ніжною водночас, ця сукня саме для тебе.

Модні елементи: накидка, мереживне декольте, квітковий орнамент, відкриті плечі та спина, кристали. Характер: Вільний дух, нестандартні погляди, тяга до всього незвичного гармонійно поєднані у тобі з ніжністю та любов’ю до природи? Вітаємо, ти знайшла свою сукню!


Панорамний ресторан & тераса «Євроготель»

АВТОР

Марта Лука -Віталіє, розкажіть про винну карту ресторану, як підбиралися вина. -Винна карта в нашому ресторані розроблялася після того, як ми повністю закінчили меню кухні. Вина підбиралися по їх насиченості та смаку, по тому, наскільки вони будуть гастрономічно поєднуватися зі стравами. До кожної страви, яка є в нашому меню, підберемо саме те вино, яке підкреслить її смак. Мені здається, що жодна людина, навіть сам винороб, не зможе детально описати всі смаки й аромати напою. Кожна людина, яка п’є вино, по-різному відчуває його післясмак. -Вина з яких країн представлені в меню? -У нашій винній карті представлені напої як Нового, так і Старого світу, країни, які є класикою виробництва вина – Франція, Італія, Чилі, Грузія, а також Португалія, США, Іспанія, Нова Зеландія. У нашому меню представлено досить непоганий вибір червоних, білих, рожевих та ігристих вин, які ми наполегливо рекомендуємо спробувати. Це по-своєму особливі напої, які п’ються під час їжі, а також дозволяють вечорами насолоджуватися келихом хорошого вина, чудовою атмосферою ресторану та панорамою Львова. -Вина з яких країн є найбільш популярними серед гостей вашого ресторану? -Напевне, як і в кожному ресторані, завжди будуть найбільш популярними країнами виробники вина – Франція, Італія, Чилі та Грузія. Також за останній період до цієї четвірки увійшли Іспанія, Нова Зеландія, Аргентина та Південно-Африканська республіка (ПАР). Ми стараємося переконати людей у тому, аби вони попробували щось нове, наприклад: вина США, які є не надто популярними, мабуть, тому, що люди ще бояться пробувати щось нове, експериментувати й тому надають перевагу більш відомим виробникам та країнам. Часто в ресторані офіціант не може вдало підібрати вино та гарно його презентувати гостеві… У нас, будьте впевненими, Вам запропонують правильний напій, який підкреслюватиме смак страви, а також Ваш настрій. Вино, як жінка, – до нього потрібно знайти особливий підхід. -Чим керуєтесь, обираючи вино?

У сучасному світі ресторан – це місце, де ми відчуваємо себе як вдома і куди хочеться повернутися, де про нас піклуються та завжди раді бачити. Панорамний ресторан & тераса «Євроготель» радо вітає усіх, хто хоче скуштувати смачні та вишукані страви від шефа, що доповнюються вином на будь-який смак. Керуючий рестораном Губайдуллін Віталій розповідає про особливості створення оригінальної та особливо винної карти панорамного ресторану & тераса«Євроготель».

-Я вважаю, що вино потрібно обирати під настрій – важливо зрозуміти гостя, його вподобання, смак і запропонувати найбільш вдалий варіант, щоб людина отримала максимум задоволення. -Ви говорили, що винна карта розроблялася під меню кухні. Яке вино порадите вашому гостеві до м’яса і що буде найбільш вдалим варіантом для риби? -Нашим гостям ми рекомендуємо гастрономічно поєднати страви та напої. До м’яса, що готується в хоспер групі, рекомендуємо легкі, не надто насичені червоні сухі вина, до рибних страв пропонуємо як білі, так і рожеві вина. У ресторані Ви можете скуштувати чудові м’ясні страви, які готуються в хоспері, це: Т-боун стейк - його особливість - те, що гість одразу куштує два різних стейка: філе-міньйон з одного боку і кісточки НьюЙорк з іншого. Найкраща просмажка, яка підходить до цього м’яса, – MEDIUM RARE: стейк буде досить соковитим. Хоспер надасть м’ясу легку задимленість, копченість, смак природи. До цього м’яса можна порадити вино країни Франції з провінції Лангедок-Русільйон, до антрекота - легке вино помірно терпкувате та з чудовим післясмаком чорносливу, відтінком червоної стиглої вишні, де також відчуваються нотки чорної смородини. До стейка Філе-Міньйон – найніжніший стейк із вирізки, який подається з зеленою спаржею та ягідним соусом, до нього рекомендуємо легко насичене вино, країна США, штат Каліфорнія, Зінфандель Вудбрідж із сортів винограду: Пті Сіра, Зінфандель. А ось до ніжного лосося, який подається на подушці з вершковим шпинатом та ікорно-вершковим соусом, пропонуємо спробувати вино країни Чилі, Монтес Череб, воно надає страві вишуканості та легкості. Якщо Ви бажаєте провести тихий літній вечір на терасі чи ресторані, насолоджуючись чудовою панорамою величного Львова, тоді Вам неодмінно слід посмакувати неймовірний та вишуканий напій, такий як: Амароне делла Вальполічелла (червоне сухе), країна Італія, регіон Венето, а також Сансер (біле сухе), країна Франція, долина Луари. Ці вина зроблять ваш вечір незабутнім. Завжди раді вітати Вас у панорамному ресторані «Євроготель».

50

м. Львів вул. Тершаковців, 6а + 38 ( 093 ) 348 31 14 +38(032) 242 - 31 - 65


51


ІНТЕРВ`Ю

АВТОР

Марта Лука

Українських шефів гостинно приймає Брашов Мальовниче містечко Брашов у Румунії гостинно прийняло шеф-кухарів різних країн та національностей на East European Culinary Cup. Про подорож українських шефів, організацію конкурсу та румунські страви розказує його суддя - шеф-кухар готелю Citadel Inn Євген Сушко. -Євгене, розкажіть про містечко Брашов та те, як воно зустріло українську команду. -Це чудове місто, де живуть привітні люди, які організували нам дуже теплий прийом. Трансільванія починається в Брашові: всіяні густим лісом гори, загадкові готичні храми, легендарні замки – все це місцевий румунський колорит. Старий центр міста затиснутий горами у вузькій долині, в ньому збереглися всі атрибути середньовіччя – це і будинки з черепичними дахами, й вузькі вулички, і приголомшливі види з навколишніх гір. По суті, сучасний Брашов надзвичайно мальовничий і відображає дивовижну середньовічну чарівність. Румуни зберегли його у всій красі: архітектура історичного центру гармонійно поєднується, залишилися багряні черепиці на всіх будинках. Гордість міста та Румунії – це готична лютеранська церква, яка єдиною вціліла з усього міста при пожежі під час турецької війни. Мальовничі краєвиди на середньовічний Брашов заворожують… -Брашов зібрав на кулінарний кубок багато талановитих шефів. Скільки загалом було учасників та як відбувався конкурс? -На міжнародні змагання приїхали учасники Румунії, Італії, Греції, України, Тунісу, Південної Кореї, Македонії, Ізраїлю, Туреччини, Кіпру та інших країн. Західна асоціація

шеф-кухарів представляла Україну, а саме: шефи зі Львова, Івано-Франківська та Луцька, а також колеги з Києва. Нас запросили румунські шефи Radu Zarnescu та Lulia Dragut. Загалом участь взяло понад 200 шефів. Кубок був поділений на категорії: змагання юніорів та сеньйорів, де досвідчені кухарі могли продемонструвати свою професійність одразу в десяти різних категоріях. Я не змагався, а був одним із 24 суддів, які оцінювали майстерність учасників. Також на Кубок приїхали два шеф-кухарі з мішленівськими зірками. Оцінювали за міжнародними правилами: спеціальна таблиця та певна послідовність і градація оцінок. До уваги брали співвідношення кольорів на тарілці, форму посуду, консистенцію страви, техніку, в якій шеф працює, та особливо – смак страви. -Скільки медалей і нагород отримала українська команда? -Наша команда показала чудовий результат: здобула чотири золота, три срібла й 6 бронзових медалей у різних номінаціях. Я вважаю, що нашу країну ми представили достойно. -Чим дивували й частували учасників і гостей? -Ми з собою привезли багато українських продуктів. До п’ятої ранку ліпили вареники, робили котлети по-київськи, варили борщ на вогні в казані. З собою ми взяли сало, сири,

52


в’ялені ковбаси. Борщ румуни щось не дуже сприйняли, а от за салом стояла черга… (сміється). Вареники з’їли за сім хвилин. Все, що ми приготували, всі наші українські смаколики розійшлися за 15 хвилин, всі хотіли добавки. -Румунська кухня: яка вона? Що цікавого довелося спробувати? -Ми були в традиційних закладах, яким уже по 20-30 років: на вигляд вони нагадують радянську їдальню, де стоїть величезна черга, де на мангалі готують ковбаски з фаршу, їх подають із булочкою та гірчицею. Загалом румунська кухня досить проста. Основу її становили страви з кукурудзяного борошна, м’яса, великої різноманітності фруктів і овочів. Завдяки сусідству з Грецією в стравах стали використовуватися гострі приправи і спеції. З молдавської кухні в Румунію прийшли страви з бринзою. Кукурудза і м’ясо — головні продукти румунської кухні. Мабуть, найвідомішою стравою є мамалига, це круто зварена каша з кукурудзяного борошна. Мамалига стала візитною карткою румунів. Ще одна страва, яка мене здивувала, - це куртуш-кулак: на палицю намотують здобне тісто, промащують вершковим маслом,

посипають цукром та запікають на вогні - це їх традиційний смаколик, який готують на кожному кроці в маленьких палатках із мангалом. Та й загалом там дуже багато страв роблять на вогні. Домашню кухню ми куштували в гостях у Patrichi Florin шеф-кухаря з Румунії, який вже 8 років живе й працює у Львові. Його мама 25 років провела на кухні й готувала нам смачні домашні румунські страви: mititei (ковбаски з фаршу), ciorba de gaina (легкий суп), tochitura de porc (свина, копчена ковбаса та бекон з томатним соусом і вареною картоплею, яйцями та сиром), fasole pastai cu mamaliga (паста з часником та полентою), mujdei de usturoi verde (соус з часнику), zacusca de vinete (овочеве рагу з баклажанами, помідорами та перцем), placinta cu branza (легкий та смачний пиріг), sarmale in foaie de vita de vie (румунські голубці, закручені у виноградне листя), ciulama (дичина під білим соусом). Порівняно з румунською наша кухня більш виразна за смаком. Навіть у готелі, в якому ми жили, у горах, кухня виявилася європейська, і не було жодного акценту на національну. Гриби, дичина чи ягоди в меню не потрапили і це здивувало, адже очікували скуштувати щось їхнє національне.

53


Спорт гартує характер, а характер формує особистість! 30 березня 2015 року у Львові за підтримки громадської організації «Розвиток Громади» відкрито новий спортивний клуб «Легіон». З того часу його вихованці не тільки зуміли стати хорошими спортсменами, а й з кожним роком примножують рейтинги колективу у вигляді нагород, призів та грамот, які здобувають на різноманітних всеукраїнських змаганнях. «Сьогодні в Україні дуже мало уваги приділяється фізичному вихованню, - говорить співзасновник СК «Легіон» Роман Цигилик. - Серед дітей почастішали серцево-судинні захворювання, причиною цього є малорухливість та нехтування власним фізичним розвитком. Тому саме зараз на часі популяризація та пропаганда здорового способу життя. Дітей потрібно чимось зацікавити, щоб забрати з вулиць. Спеціально для підростаючого покоління ми започаткували безкоштовну секцію з дзюдо. Заняття спортом загартовує не тільки тіло, а й характер, діти стають самостійними та дисциплінованими. Що стосується наших дорослих спортсменів, то всі вони є активними членами суспільства, беруть участь не тільки в спортивних заходах, а й у суспільному житті міста та в різноманітних благодійних акціях. Люди, які займаються спортом,

зазвичай наполегливо йдуть до своєї мети та досягають успіхів у різних напрямках. Спорт гартує характер, а характер формує особистість. Наша ціль – здорова нація». 21 квітня легіонери взяли участь у вражаючому змаганні «Гонка нації», що відбувалося у нашій столиці. Чемпіон із «Легіону» Олександр Конопацький виборов друге місце. «Гонка нації» - це забіги з перешкодами на великі дистанції. Змагання створені для кожного, хто прагне бути переможцем, має багато сили та терпіння. Вони для тих, хто готовий випробовувати себе і підкорювати нові вершини спорту. «Це було неймовірно! У мене та моїх колег море позитивних вражень. Атмосфера змагання, бажання довести собі свою силу, серйозне ставлення усіх спортсменів до забігу, - вже тільки це надихало на перемогу. Ми з хлопцями не могли передбачити кінцевий результат та наполегливо робили все, щоб стати першими. Постійні тренування, не лише фізичні, а й гартування духу, допомогли нам у цих перегонах», - ділиться враженнями Олександр Конопацький. І це далеко не перша перемога СК «Легіон». Хлопці вже перед тим вибороли золото у змаганнях зі Street Workout.

54

10 червня ГО «Розвиток Громади» за сприяння СК «Легіон» організувала перший благодійний Spоrt_Fest у Брюховичах. Захід згуртував близько трьохсот людей різного віку на пляжі улюбленого озера брюхівчан «Колиба». Територію розбили на три основні локації, кожну з яких можна було обрати згідно з власними уподобаннями. Гостей зустрічали активісти громадської організації «Розвиток Громади» та спортивного клубу «Легіон» під звуки квадроциклів. Тим часом поруч були кінні катання на міні-іподромі, лазерне шоу пейнтбольного клубу та дитячі розваги на батутах. Загалом перша зона була зорієнтована виключно на найменших відвідувачів, яких зібралося понад півсотні. Найбільш драйвовою виявилася друга зона: показові виступи стронгменів спортивного клубу «Легіон», спортсменів воркауту та мікс-файту вразили всіх присутніх. Спершу відбулося показове тренування спортсменів клубу «Легіон», до якого з ентузіазмом приєдналися місцеві діти. А вже згодом маленькі дзюдоїсти, атлети воркауту та мікс-файту ошелешили глядачів вміннями й талантами.


Продемонстрував тут свою майстерність і найсильніший студент Львова Павло Кордіяка. Хлопець піднімав металеву колоду вагою 70 кг, перекочував мега-колесо і здіймав догори на одній руці дівчат-організаторок фесту. З користю провести час та навчитися самозахисту змогли й жінки: для них провели майстер-клас жіночої самооборони та рукопашного бою. А ще у цей день кожен із присутніх вніс свою лепту благодійності, тому що зібрані кошти стали додатковою фінансовою дотацією для облаштування

«Кутка добра» - своєрідної кімнати відпочинку для маленьких пацієнтів офтальмологічного відділення обласної лікарні «Охматдит» у Брюховичах. «У найближчому майбутньому ми плануємо розвивати нашу справу, - говорить голова СК «Легіон» Володимир Фещук. - У межах Львівської області будуть функціонувати наші осередки. В 2018 році нами буде відкрито спеціалізований великий зал для занять з мікс-файту, де зможуть займатися до 200 спортсменів на місяць у п’яти групах. Також на базі СК «Легіон» постійно працює інструктор із рукопашного бою,

55

який навчає жінок прийомам самооборони. А ще дуже хвилює той факт, що у Львові є багато спортсменів, які через брак коштів не можуть їздити на змагання і захищати честь своєї країни. Тому закликаємо меценатів долучатися до нашого колективу, щоб підтримати спорт у рідному місті. Ми завжди раді новим учасникам клубу і запрошуємо усіх охочих вступати до лав «Легіону». У СК «Легіон» постійно діє безкоштовна секція дзюдо для дітей, а також відбуваються систематичні тренування з ММА під керівництвом відомих тренерів, чемпіонів Європи та України.


56


57


ДІЄТОЛОГІЯ

Спокуса. Задоволення. Залежність. Або чому солодкий смак зводить нас з розуму?

Солодке життя чи солодка залежність? Чому не кожен із нас зуміє сказати остаточне «ні» цукру? Сьогодні цукор та його замінники присутні майже всюди або під назвою «вуглеводи», «аспартам», або «підсолоджено натуральним виноградним соком». Чомусь слово «вуглеводи» і «солодке» ми асоціюємо тільки з солодкою випічкою, варенням і тому подібне. Проте вперто продовжуємо споживати фруктовий йогурт, аби наші кістки були міцніші, а кишківник здоровіший, бо там містяться і кальцій, і корисні для мікрофлори кішківника бактерії. Але чи хоча б хтось зауважив, скільки цукру в 75 г фруктового йогурту (це одна мала порційна упаковка)? Близько 35 г, а це 7 чайних ложок цукру. Чому ми стаємо залежними від їжі? Продукти харчування, а саме: цукор - узалежнюють не менше, ніж алкоголь і наркотики. Вся справа в залежності від ендогенних опіатів (похідних опіуму), які виділяє наш мозок у відповідь на отриману дозу глюкози, і таким чином ми отримуємо задоволення. Чим більше і частіше ми споживаємо продукти з високим вмістом глюкози, тим більше наш мозок виділяє ендогенних опіатів, і ступінь залежності зростає. Якщо ж

перестаємо споживати цукор, то, як наслідок, отримуємо синдром відміни і маємо схожі симптоми, як у залежних від алкоголю. Особлива небезпека підстерігає тих, хто страждає від надмірної продукції інсуліну. Бо його високий рівень викликає стрімке зниження цукру в крові, тремтіння рук, холодний піт, бажання з’їсти все й одразу. Алкогольний детокс триває близько двох-трьох тижнів. Цукровий детокс деколи продовжується тиждень, два тижні, місяць, а іноді і цілком неможливий. Є люди, які взагалі не здатні відмовитися від цукру, що пов’язано не з їхнім особистим бажанням, а з генетичними особливостями, а саме: генетичною модифікацією рецептора для греліну. Грелін відповідає за відчуття задоволення після прийому певної дози глюкози. Є популярний вислів «треба з’їсти шматочок шоколаду для настрою», і це істинна правда. Чому, коли ми відмовляємося від солодощів, настає депресивний стан? Вся справа в тому, що інсулін, який виділяється підшлунковою залозою у відповідь на глюкозу, призводить до зростання рівня гормону стресу - кортизолу. Надмір останнього, в свою чергу, викликає відчуття емоційного виснаження, і, як наслідок, починається депресія.

58


Під гаслом «цукор та сіль - це біла смерть» ми дуже часто починаємо замінювати буряковий цукор (це звичайний цукор із цукерниці) на інші цукри – фруктозу, замінники цукру (аспартам, сорбітол), сиропи з агави, клену, фініків, і часто допускаємо помилки, бо починаємо запускати механізм цукрової залежності й ушкодження органів. Особливу небезпеку в даному випадку становить фруктоза. Фруктоза містить алкогольну групу, яка при надмірі цього цукру в дієті ушкоджує печінку в схожому механізмі, як алкоголь. Також фруктоза не стимулює центри ситості у головному мозку і в такий спосіб ми не відчуваємо ситості, а далі хочемо їсти. Дуже часто практикують сокову та фруктові дієти. Чи правильно це та які ефекти можна отримати? Наш організм виробляє фермент, який перетравлює фруктовий цукор – фруктозу, називається він альдолаза. Найбільша її активність спостерігається до 15-16 години дня, а також 100% активно альдолаза може перетравити до 400 г фруктів. Якщо ми будемо з’їдати на день більше фруктів, ніж дозволена доза, а також споживати їх ввечері (помилково є їсти яблука на ніч як останній прийом їжі), то будемо відчувати симптоми непереносимості фруктози, це важкість у шлунку, здуття. Якщо ви знаходитеся в групі людей, які хочуть втратити зайві кілограми і у вас є інсулінорезистенція (ваш організм погано відповідає на інсулін) чи інші гормональні проблеми, не варто застосовувати замінники цукру. Коли ми споживаємо продукти, які мають солодкий

смак, то підтримуємо все більше і більше бажання з’їсти щось солодке, що власне й узалежнює. Навіть якщо ви приготуєте тістечка із здорових вуглеводів, горіхів, насіння і додасте «здорові, натуральні» замінники цукру, тобто ксилітол, стевію, еритритол, сироп із фініків, агави, клену і т. д., то так чи інакше збільшите ступінь залежності від цукру і, як наслідок, швидше наберете вагу. І навіть якщо стевія чи ксилітол не впливають настільки сильно на інсулін і глюкозу, то так чи інакше стимулюють смакові рецептори на язику й певні центри в мозку і в такий спосіб активують ефект цукрової залежності. Як же ж боротися зі спокусою у вигляді цукру? Для такої групи людей розроблені цілі програми цукрового детоксу, але є кілька порад, як допомогти собі в домашніх умовах. По-перше, слід замінити всі напої, що ви споживаєте, на воду, залишивши інші харчові звички на певний короткий період часу. По-друге, замість солодкої випічки вживати великі порції фруктів, поступово зменшуючи їх кількість, щоб уникнути непереносимості фруктози. По-третє, дозволяти собі їсти багато, без ліміту часу і кількості певний період здорові овочі, м’ясо, рибу, фрукти для того, щоб зменшити відчуття голоду за солодким. Якщо перші 2 тижні ви будете дотримуватися таких правил, то з легкістю зможете почати контролювати свої бажання з’їсти щось солоденьке, а також вам вдасться легко харчуватися за системами, які спрямовані на втрату зайвої маси тіла.

Для Ваших запитань: лікар ендокринолог-дієтолог

Злата Чайківська

dr.zczajkowska@gmail.com +380983513813 +48609533875

59


ПОДОРОЖ

ПРАЗЬКІ СЕКРЕТИ Прага - просто неймовірне місто, у нього закохуєшся з першого погляду. Тут стародавні й сучасні пам’ятки архітектури поєднуються з незвичайним затишком і масштабними будівлями. Після поїздки в серці назавжди залишаться помаранчеві черепичні дахи будинків, шарм середньовічних веж і стара бруківка, викладена великим кругляком. Оскільки Прага часто є транзитним містом на шляху до інших країн Європи, практично кожен із вас вже знайомий із її найвизначнішими пам’ятками, такими як Празький Град та Карлів міст. Тому сьогодні ми поговоримо не про них, а про секретні місця, які відомі далеко не всім.

Музей алхіміків і магів Шарлатанів вистачало в усі часи. У XVI столітті одним із найпомітніших був англійський медіум Едвард Келлі, який стверджував, що за допомогою своєї кристальної кулі може спілкуватися з духами, а також перетворювати метал у золото. Останнім «даром» алхіміка зацікавився правитель Рудольф II, він дарував Келлі титул «барона королівства» і віддав йому під лабораторію «Будинок у осла в колисці» на Янському пагорбі. Саме там зараз розташований празький Музей алхіміків і магів, овіяний, як і сам Едвард Келлі, безліччю містичних легенд. За однією з них Келлі не мав вух (у середньовіччі їх відрізали за шахрайство), але успішно це приховував за довгим волоссям. Однак одна жінка випадково помітила цей «недолік», за що і була проклята. Повернувшись додому, вона виявила, що її син перетворився в осла. На щастя, закінчилося все добре - жінка молитвами повернула дитині людську подобу. У цьому музеї ви зможете зануритися в атмосферу справжньої алхімічної лабораторії. Серед експонатів - кришталева куля (та сама!), Філософське яйце (призначене для виробництва філософського каменю),

печі для варіння зілля та інші цікавинки. До речі, багато предметів дозволяється чіпати руками і перевіряти на собі. Крім того, в межах відвідування музею можна заглянути в ресторанчик «Келліксір» і покуштувати «еліксир молодості» або інше «середньовічне зілля».

Пінгвіни на Влтаві Сучасне мистецтво часом непросто зрозуміти. Наприклад, достеменно невідомо, що хотіла сказати арт-група Cracking Art Group, встановивши на березі Влтави в межах виставки Re-Evolution при музеї Кампа 34 жовтих пінгвіна. Пінгвіни зроблені з перероблених пластикових пляшок. Вони дружно рядком стоять на невеликому містку, неподалік від ще одного незвичайного празького пам’ятника під назвою «Стілець». Пройти повз ці композиції і не сфотографувати їх неможливо. Вони, як магніт, притягують пражан і гостей міста. Різниця лише у відношенні: для одних це просто прикольні пам’ятники, а для інших - модерн, що розширює межі звичного світогляду. Як би там не було, жовті пінгвіни на Влтаві виглядають дуже яскраво, особливо ввечері, коли включається підсвічування.

60


Королівство залізниць Багато з нас у дитинстві мріяли про іграшкові залізниці. Королівство залізниць - це апогей дитячих мрій, найбільша діюча модель залізниць в Чехії. Розташовується вона у будівлі готелю Anděl і являє собою 121 метр колій, що пролягають по Карловарському й Устецькому краях. Чеські містечка, маленькі та великі станції відтворені в найдрібніших деталях, а у локомотиви вбудовані відеокамери, що дозволяє уявити себе пасажиром поїзда і жителем цього крихітного світу. Проект відтворення Чеської республіки у мініатюрі почався в 2009-му, а його завершення відбулося у 2014 році, коли Празький Град з’єднався із замком Карлштейн. Від його відвідування будуть у захваті не тільки діти, але дорослі, адже для них це ще один привід відчути себе маленькими.

Музей Lego Ще одне чарівне місце для дітей та тих, хто молодий душею, - музей Lego. Празький музей цього всесвітньовідомого конструктора є найбільшим в Європі: більше 2 500 експонатів, зібраних більш ніж з мільйона деталей, 340 кв. м, що займають 3 поверхи. Архітектура, Гаррі Поттер, світові пам’ятки, космос, Зоряні війни - всього 20 тематичних експозицій, 20 світів, відтворених за допомогою конструктора. Поринути в їх дивовижну атмосферу реально, не тільки розглядаючи музейні стенди, але і в ігровій кімнаті, де діти можуть за допомогою Lego побудувати ще один, власний світ. Крім того, на території музею знаходиться магазин, в якому відвідувачам пропонуються різні серії конструктора.

Пивна-депо Чехія - пивна країна, тому місць, де розливають відмінне чеське пиво, в Празі більш ніж достатньо. Але всі ці заклади схожі один на одного. Всі, крім одного. Мова йде про ресторанчик «Витопна» (Vytopna), розташований на Вацлавській площі (вхід із торгового центру Fenix Palace). Чехи явно небайдужі до потягів, адже Vytopna - це ще одна модель залізниці. Точніше, це пивна-депо, де пиво доставляється на маленьких паровозиках по рейках, прокладених між столиками відвідувачів (є зали для курців і некурящих). Барна стійка при

цьому виконує роль розвантажувально-завантажувальної станції: туди привозиться брудний посуд, там розливаються нові партії пива і задається маршрут прямування. Таким чином розпивання пінного напою перетворюється в захоплюючу дитячу забаву. До речі, сюди нерідко приходять всією сім’єю (для дітей є спеціальний куточок), адже, окрім відмінного пива, «Витопна» славиться своєю кухнею. Правда, вільні місця в ресторані - рідкість, тому столик краще замовляти заздалегідь.

Абсент-бар Іншим популярним алкогольним напоєм у Чехії є абсент. І в Празі є бар, повністю йому присвячений - Absinthe Time bar. У меню закладу десятки видів абсенту з різним вмістом туйона: від 10 мг до 100 мг (такий алкогольний напій продається тільки в цьому барі). Крім того, можна пригоститися різноманітними коктейлями, до складу яких, зрозуміло, також входить абсент. Від привітних офіціантів ви дізнаєтеся способи приготування, види та навчитеся культурі вживання (гарячий і холодний методи).

Стіна Джона Леннона Після смерті культового британського музиканта Джона Леннона в Празі почала у буквальному сенсі вимальовуватися стіна його пам’яті. Один напис, ще один і ще один ... Зараз стіна Леннона вся обмальована графіті: цитати з пісень, жовта субмарина, портрети співака. Але цього всього могло б і не бути, адже стіна Леннона - не тільки пам’ятник легендарному «бітлу», а й пам’ятник Свободі. За однією з версій це було свого роду «будкою гласності», де прогресивна чеська молодь 1980-х висловлювала думку з приводу комуністичного режиму. Влада регулярно зафарбовувала стіну, але написи «strawberry fields», «Imagine» і «laska» (з чеськ. - «любов») з’являлися знову і знову. The Beatles перемогли. Як і будь-яке культове місце, з цією стіною пов’язано безліч легенд. Наприклад, фанати вірять: серед написів можна знайти автограф самого Леннона. І краще їм не знати, що Джон Леннон ніколи не був у Празі. Такими от цікавими місцями може здивувати знайома багатьом Прага. Бажаємо і вам найближчим часом відкрити для себе кілька празьких секретів та пізнати невідомі досі сторони чеської столиці.

АВТОР

Юля Самойлова 61


придбати можна на офіційному сайті співачки www.natalkakarpa. com , в мережі магазинів «Імідж», салон краси H4 (м. Львів вул. Сихівська,20) салонкраси «КароНель» (м. Львів вул. Тарнавського,17) 62


63


64


ФОТОЗВІТ

Звана вечеря у готелі Citadel Inn: особливий гість Moët & Chandon 4 липня готель «Citadel Inn» гостинно відчинив двері, щоб подарувати незабутні емоції поціновувачам вишуканої їжі та елітного шампанського. Шеф-кухар ресторану Євгеній Сушко разом із бренд-амбасадором дому Moët & Chandon Іваном Бачуріним створили особливу звану вечерю. Під чарівні мелодії фортепіано гості насолоджувалися п’ятьма ексклюзивними стравами та спеціально підібраними п’ятьма видами шампанського Moët & Chandon. Бренд-амбасадор дому Moët & Chandon Іван Бачурін: «Шампанське – це найкраще вино, яке є на планеті… І це факт! Вечір присвячений Moët & Chandon – це одне з найвідоміших шампанських світу, улюблене шампанське Наполеона Бонапарта, це саме те шампанське, яке подарувало нам традиції й асоціюється з святом і перемогою…» Це був дегустаційний вечір насолоди: задоволення від їжі, ігристого напою та спілкування…

65


ФОТОЗВІТ

Пленер «Мій рай на Землі» в Edem Resort Medical & Spa Зовсім нещодавно, з 28 червня по 04 липня, у Арт-просторі Едем відбувся пленер за участі Арт-фундації «Вільні», де 11 молодих та амбіційних художників зі всієї України надихались, отримували позитивну енергію, збагачувалися духовно, вбирали чисті емоції та творили. Всі різні та цікаві, вони обмінювалися досвідом, розмовляли про мистецтво і нові тенденції.

Вже скоро очікуйте нові арт-проекти у Арт-просторі Едем!

66


67


8 липня в палаці ім. Гната Хоткевича пройшов Fashion trends, де відбулося представлення колекцій: Rimma Donna, Bunt, Рептилія, Magma, Limpopo, Детско. Ведучою заходу була Ксенія Ліардо, яка створила особливу атмосферу заходу. Також гості насолодилися живою музикою від групи Dzezva. P.S. Олена Газда та Микола Мілабінський мають на меті два рази на рік організовувати Fashion trends, де кожен зможе поринути у світ моди та придбати те, що подобається! Цього року колекції представляли моделі зі школи «Рептилія».

Партнери заходу: салон краси Уляни Григи «Gloss», клуб «Лялька», Chameleon models, модельна школа «Рептилія». Дизайн-студія «Рептилія» (063)277-57-73, вул. Виговського, 55 Модельна школа «Рептилія», вул. Кушевича, 1 Клуб «Лялька», вул. І. Гонти, 8 Салон краси Уляни Григи «Gloss», Чорновола, 73

68


69


Радісні обличчя малечі – наш обов’язок Я точно знаю, яким повинен бути аніматор – веселим та доброзичливим, адже малюків притягує щирість почуттів та посмішка…

Марта Кушнір – власниця event-агенції Happy Moments Якщо Ви плануєте свято для дитини, то не обійтися без аніматорів – професіоналів, які вміють привернути увагу, зацікавити та допомогти яскраво провести час. Найголовніше для нашої команди – це якість та прагнення до досконалості у всьому: від костюмів до щирої усмішки кожного, задля кого ми працюємо. Всі друзі Вашого малюка стануть учасниками великого свята: доброзичлива атмосфера, веселий настрій, конкурси і розваги приїдуть разом із нами. Ми створюємо сценарії, враховуючи всі побажання замовників, беремо до уваги вікові потреби, а наші

яскраві костюми не залишать байдужими навіть найпримхливіших. Ми проведемо дитяче свято у Львові та в межах області: наші аніматори приїдуть туди, куди Вам буде зручніше, зроблять день іменинника незабутнім, а дорослим подарують можливість відпочити та насолодитися. Веселі конкурси, радість та дитячий сміх Вам гарантовані! Наші професійні аніматори зроблять день для Вашого малюка яскравим та незабутнім, даруючи позитивні емоції всім присутнім. Відповідно до тематики Вашого свята Ви можете замовити у нас пірата, фіксиків, клоуна, фею, міньйонів «Анна і Ельза» або міккі маусів.

Ми пропонуємо наступне:

- Понад 50 оригінальних костюмів. -Анімація (музичний супровід та реквізит). - Боді-арт. - Квест. - Майстер-класи: посипання картинок кварцовим кольоровим піском, розмальовування футболок, горнят, пряників, солодка вата, виготовлення морозива. - Шоу-програми: карамель-шоу, наукове, конфетті, бульбашкове, паперове чи робот-шоу.

+380930107675 happy_moments_lviv Happy Moments #happymomentslviv

70


71


АкЦія !!!

«МОЄ ФОТО В СТИЛІ НА ЦІЙ СТОРІНЦІ » ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО УЧАСТІ ЗА ТЕЛ. 0674544611

МОДЕЛЬ НОМЕРА Роман, 9 років

шорти - 440 грн. футболка - 305 грн.

джинси - 440 грн. піджак - 950 грн. футболка - 250 грн.

чекаємо за покупками: ПІВДЕННИЙ РИНОК, «КАРПАТИ», МАГАЗИН № 110 АБО ТЕЛ. 0674544611 фото зроблено:

72


м. Львів,​вул. Шептицьких, 25 (068) 820 45 08 salon_paw_ PAWЛапа Email: pawlappa@gmail.com pawlapa.com.ua

У НАС ПРОФЕСІЙНИЙ ПІДХІД ДО ВСІХ ПОСЛУГ, ЩО НАДАЮТЬСЯ:

ГРУМІНГ Професійні стрижки, тримінг, купання, чистка зубів ультразвуком, косметика

Можна залишити вашого улюбленця на час стрижки, відлучившись у справах, або ж розслабитися за чашкою кави, спостерігаючи онлайн за нашою роботою

АКСЕСУАРИ Кращі, зручні та якісні забавки на будьякі вподобання, що приноситимуть радість вашим улюбленцям

Обладнання, що дозволяє кожен раз якісно робити зачіски для собак і кішок

ХАРЧУВАННЯ Найкраще натуральне і найсмачніше від провідних виробників

Задоволені вихованці незалежно від тривалості косметичної процедури

ОДЯГ Індивідуального дизайну високої якості, широкий вибір взуття для вашого улюбленця АТЕЛЬЄ Пошиття одягу різного розміру та моделі на будь-яку породу і погоду. Можливе ексклюзивне пошиття моделі за вашим бажанням, і надається гарантія одного екземпляра, який буде пошито саме для вашого улюбленця. Також можливе пошиття Вам і вашому улюбленцю однакових моделей одягу 73

Стрижка собак, стабільні ціни Дипломовані фахівці


СЕРПЕНЬ

ГОРОСКОП

РИБИ

ЛЕВ

20 лютого — 20 березня Впертість Риб, яку вони будуть схильні проявляти у серпні, принесе в їх життя додаткові складності, призведе до ускладнення відносин у робочому колективі та вдома. Риби, які не зуміли проявити потрібну гнучкість і поступитися особистими амбіціями, ризикують провести місяць на самоті. Тим не менше серпень буде успішним з точки зору грошових надходжень. Самотні представники цього знаку можуть зустріти особистість, яка закрутить голову, але зникне з горизонту так само швидко, як і з’явиться на ньому.

23 липня — 22 серпня

Андрій Доманський Народився 8 серпня Український телеведучий

Серпень особливо сприятливий для людей, занятих творчістю. Очікуйте на нові знайомства, які переростуть у міцну дружбу, а можливо, і у щось більше. Приділяйте увагу коханій людині, влаштуйте романтичну вечерю або інший сюрприз і ваша друга половинка проявить себе з кращої сторони. Будинки сімейних Левів чекає тиша, спокій.

ОВЕН

БЛИЗНЮКИ

ДІВА

21 березня — 20 квітня

22 травня— 21 червня

23 серпня — 22 вересня

Початок місяця сприятиме будь-яким вашим починанням, а от другу половину серпня варто провести у відпустці, відмовившись від турбот і тривог. Не забувайте, що перш ніж прийняти будь-яке рішення необхідно уважно вивчити ситуацію. Якщо ви не перебуваєте в шлюбі, то подумайте над тим, що, можливо, потрібно зареєструвати свій союз та другу половину місяця провести з близькою вам людиною.

Кожна справа, за яку будуть братися Близнюки, закінчуватиметься з досить плідним результатом. Тому є сенс починати нові справи і будувати важливі плани на серпень. Для побудови особистих відносин серпень буде цілком сприятливим. Якщо ви давно вже перебуваєте в парі, то чекайте сюрпризу від своєї половинки, вам також може надійти пропозиція з’їхатися або створити сім’ю. Якщо ж ви поки одинокі, то в серпні можете позбутися цього статусу. Сміливо починайте спілкування з вподобаною вам людиною, йдіть на зближення й обов’язково досягнете в цьому успіху.

Серпень сприяє тому, щоб внести у своє життя давно бажані зміни. Діви можуть дозволити собі практично все – змінити місце проживання, сімейний статус, країну, професію і місце роботи. Однак для успішного завершення розпочатого вам доведеться докласти велику кількість сил і витратити весь вільний час. У професійній сфері на вас чекає визнання – колектив і начальство нарешті зможуть оцінити потенціал, що виразиться в матеріальному заохоченні. Особисте життя буде наповнене яскравими зустрічами і побаченнями, одне з яких приведе до появи людини, гідної стати другою половинкою на довгі роки.

ТЕЛЕЦЬ

РАК

ТЕРЕЗИ

21 квітня — 20 травня

22 червня — 22 липня

23 вересня — 22 жовтня

Для Тельців серпень принесе у життя напруженість. Особливо обережними слід бути тим, хто займається власним бізнесом. Високий ризик загострення конкурентної боротьби і навіть несподіваних «підстав» з боку партнерів. Тельцям буде складно впоратися з усіма труднощами поодинці, тому варто звернутися за допомогою і порадою до старих друзів чи рідних, думку яких ви цінуєте.

Для Раків серпень стане досить нервовим і динамічним місяцем, який може вибити зі звичної колії. Представники цього знака будуть незадоволені тим, що їм доведеться покинути затишну раковину і бути готовими до щоденних подвигів, але тільки так ви зможете зберегти позиції, досягнуті на професійному терені. Одиноким Ракам рекомендовано стати сміливішими, адже особисте щастя буде безпосередньо залежати від зусиль, докладених до пошуку другої половинки.

Незважаючи на всю розважливість і прагматичність Терезів, їм не вдасться уникнути негативного впливу зовнішніх факторів. Місяць позбавить душевної рівноваги і приведе в стан стресу і нервового розладу. Вихід лише один: не намагатися боротися з обставинами, які будуть сильніше вас. З усіма наслідками ви зможете розібратися пізніше, коли зірки нарешті займуть більш сприятливу позицію. Варто відійти на час від справ, відправившись у короткострокову відпустку. ниві – є ймовірність, що ви нарешті заслужите визнання громадськості.

74


СКОРПІОН

КОЗЕРІГ

23 жовтня — 21 листопада

22 грудня — 19 січня

Серпень поверне до життя багато невирішених питань. Недоброзичливці можуть нашкодити вам вдома і на роботі. В ідеалі Скорпіонам було би добре самостійно відправитись у відпустку. А от коли наберуться сил і вдосталь поніжаться на сонечку, вистачить енергії, щоб розправитися з будь-якими негараздами. Але місяць обіцяє бути досить успішним з точки зору фінансів.

Козерогам випав один із найбільш вдалих місяців. Проблеми і тривоги, які будуть переслідувати більшість представників зодіакального кола, обійдуть їх стороною. А, може і навпаки, – хитрий Козеріг зуміє обійти всі труднощі, як тільки вони почнуть маячити на його життєвому горизонті. Серпень сприяє особистісному зростанню і саморозвитку. Представники даного знаку не будуть відчувати нестачу в грошах, проте це не привід витрачати їх тільки на свої примхи.

СТРІЛЕЦЬ

ВОДОЛIЙ 20 січня — 19 лютого

22 листопада — 21 грудня Початок серпня для Стрільців сприятиме реалізації задуманих цілей. Друга половина місяця буде характеризуватися різкою зміною обстановки, тому готуйтеся до інтриг та чвар. А от фінансова складова життя радуватиме постійними грошовими надходженнями з найнесподіваніших джерел, тому Стрілець зможе без праці профінансувати особисті примхи і побалувати другу половинку приємним сюрпризом. Одиноким Стрільцям не варто бездумно кидатися в обійми.

З самого початку місяця неприємності почнуть сипатися на вашу голову. Єдине заспокоєння полягає в тому, що вони будуть дрібними. При можливості варто взяти відпустку і вдатися до спокійного відпочинку, тим більше що серпень сприяє подорожам і обіцяє Водоліям легку дорогу. Необхідні на організацію відпустки грошики можете взяти зі скарбнички. Повернувшись на роботу з новими силами, ви швидко заповните розтрату.

ria-ukraine.com ria.ukraine riaukraineofficial

75


MUSIC LAB www.musiclab.ua

1000+1 ніч www.1001.lviv.ua

WE ROCK 24/7 м. Львів вул. Бр. Рогатинців, 27 тел.: (032) 294-87-15

ROMANTIC-BAR м. Львів, вул. Городоцька, 5 тел.: (032) 255-50-40 м. Львів, вул. Бр. Рогатинців, 19 тел.: (032) 297-03-48

ГРУШЕВСЬКИЙ CINEMA JAZZ http://cinemajazz.com.ua

МАТЕ-КЛУБ м. Львів, вул. Краківська, 23 тел.: (032) 235-41-77

PAPA JERRY www.papajerry.com.ua

м.Львів, пр.Чорновола 67 Г Тц “Інтер- Сіті” Доставка їжі. Тел.: +38067 255 255 0 Працюємо без вихідних, з 11:30 до 01:00

Адреса: проспект Шевченка, 28, Львів, Львівська область, 79000 Телефон: 098 676 4600 Години роботи: Відкрито сьогодні · 09–02

ПАНСЬКА ЧАРКА http://charka.com.ua

Modern Art Hotel

Адреса: проспект Шевченка, 28, Львів, Львівська область, 79000 Телефон: 068 709 9933сьогодні · 11–23

76

Адреса: вулиця Володимира Винниченка, 3, Львів, Львівська область, 79000 Телефон: 0322 355 391 Години роботи: Відкрито сьогодні · 11–23


77


78

Ria Ukraine №7  

Ria

Ria Ukraine №7  

Ria

Advertisement