Page 1

MAREK JAGUSIAK

PORTFOLIO


Aqua Carpatica Butelka wody mineralnej o pojemności 0,7l została zaprojektowana z myślą o dystrybucji w sieciach HORECA. Zastosowane materiały: szkło, papier oraz aluminium sprawiają, że jest to opakowanie przyjazne środowisku. Największe wyzwanie stanowiło zaprojektowanie takiego opakowania, które wyeksponuje produkt, czyli wodę o nieskazitelnej czystości. Forma strukturalna butelki oraz zastosowany materiał, miały „zacierać” granicę między opakowaniem a jego zawartością. Kolejnym celem było zaprojektowanie butelki wody klasy premium, która nie udaje wódki, nie wygląda jak szampon do mycia włosów, lecz jednoznacznie i bez kompleksów nawiązuje do kategorii produktu.

Butelka wyposażona jest w naklejkę ze znacznikiem temperatury, który jest nadrukowany farbą termochromową.

Zakres projektu: branding / opakowanie / etykiety. Rok realizacji: 2010

Projekt opakowania został nominowany do nagrody za najlepsze opakowanie Art Of Packaging 2010 „Perła wśród opakowań” (kategoria: projekt koncepcyjny). Konkurs jest organizowny przez miesięcznik branżowy Packaging Polska.

Projekt graifczny, podobnie jak sama butelka, nawiązują do charakterystyki produktu. Linie oraz rytm obecny zarówno na etykiecie jak i samym znaku graficznym, przywołują skojarzenia z wodą.


Hopfest Hopfest to marka piwa jasnego, dolnej fermentacji. Brand został zaprojektowany z myślą o rynku konsumentów w przedziale wiekowym 25-45 lat. Kompaktowa forma butelki o pojemności 400 ml z charakterystycznym uskokiem u podstawy sprawia, że butelkę cechuje dobra ergonomia. Można ją trzymać w ręce, siedząc wygodnie w fotelu lub przechadzać się z nią po ogrodzie podczas garden party.

Zakres projektu: branding / opakowania / BTL / web layout. Rok realizacji: 2007

Forma brandu wykorzystuje wizerunek naturalnych składników: jęczmieniu i chmielu. Paleta kolorów nawiązuje do naturalności (ciemna zieleń), kolorów piwa (żółcienie) a folia metalizowana podkreśla szlachetność produktu.

Etykiety zostały zaprojektowane pod druk fleksograficzny na transparentnej folii.


Logo


Diesel Projekt graficzny przygotowany dla marki odzieżowej Diesel. W skład projektu wchodzą banery na wystawę sklepową, druki reklamowe oraz reklama prasowa. Key visual miał korespondować ze sloganem w dwóch wariantach „Break The Rules, Break Free / Break Through” oraz jednocześnie miał oddawać ducha niepokornej marki. Do tego celu, wybrałem zdjęcia tancerzy freestylowych, które stanowiły punkt wyjścia do dalszej edycji. Dzięki manipulacji obrazem oraz nadaniu mu dużego kontrastu, cała kompozycja stała się bardziej plastyczna oraz dynamiczna. Jedno elementowa, blokowa typografia nadaje komunikatowi odpowiednią siłę przekazu. Jednocześnie, odpowiednio dobrany kolor sprawia, że hasło jest zintegrowane z postacią będącą centralną częścią kompozycji.

Kompozycja sprawdza się zarówno na dużych, poziomych formatach banerów wystawowych, jak i na pionowych reklamach prasowych oraz pomniejszonych ulotkach.

Zakres projektu: key visual / copywriting. Rok realizacji: 2010


Happy Mum Ilustracje zaprojektowane dla producenta odzieży Happy Mum, miały znaleźć zastosowanie w projektach odzieży ciążowej. Producent chciał podejść do tematu z przymrużeniem oka i zakomunikować, że okres ciąży może być „cool, fun & sexy”. Inspiracją i punktem odniesienia była popkultura, subkultura hipisowska oraz Art Nouveau.

Zakres projektu: ilustracje Rok realizacji: 2011

Postać żółnierki to oczywiście ukłon w kierunku twórczości Stanleya Kubrick’a. Inspiracją w tym przypadku był film „Full Metal Jacket”.


Dekoracyjny charakter ilustracji oraz motywy roślinne, to oczywiście język wizualny Art Nuoveau, który po ponad 100 latach, nadal cieszy się popularnością wśród kobiet.


Owoce Tymbark Zakres projektu: Key visual / implementacja na podkładki pod szklanki / POS.

Materiały wizerunkowe marki Tymbark, zaprojektowane na zlecenie działu trade marketing, Grupy Maspex Wadowice.

Rok realizacji: 2007

Key visual bazujący na kompozycjach owoców, podstawowych linii produktowych marki, miał komunikować soczystość, smak i świeżość. To pierwsze materiały, w których pojawiła się przestrzenna forma znaku graficznego Tymbark. Logo w takiej formie, naturalnie integruje się zresztą kompozycji owocowych. Na bazie tego projektu, powstało wiele materiałów funkcjonalnych, takich jak podkładki pod szklanki oraz materiały POS.


Kampanie Tymbark Materiały POS wykorzystane w kampanii promocyjnej „Poczuj miętę do Mini” oraz materiały do kampanii, która towarzyszyła wprowadzeniu na rynek nowej marki wody źródlanej, Źródło Tymbark. W przypadku pierwszej kampanii, chodziło o dopracowanie key visuala oraz przeniesienie go na nośniki POS. W przypadku „Źródła Tymbark”, oprócz key visuala oraz POSów, zaprojektowane zostały piktogramy, które miały się znaleźć na etykiecie wody.

Zakres projektu: dopracowanie key visuala, implementacja na nośniki POS, projekt piktogramów. Lata realizacji: 2006 - 2007


Tymbark ATL Przykładowe kompozycje eksponujące produkty Tymbark, które ukazały się drukiem w prasie wysokonakładowej. Reklamy towarzyszyły kampanii wprowadzającej na rynek całkiem nowy produkt jakim było „Duo Fruo”; ożywiały sprzedaż w okresie letnim, jak było w przypadku napoju jabłkowo-miętowego, lub promowały produkt na rynku holenderskim (sok porzeczkowy oraz jabłkowy 100%).

Kompozycje z sokami porzeczkowym oraz jabłkowym miały komunikować przede wszystkim smak a dopiero potem produkt i markę. Reklama promowała produkt na rynku holenderskim.

Zakres projektu: kompozycja, prepress. Lata realizacji: 2006 - 2008


Kampanie promująca całkiem nowy produkt Tymbarka, Duo Fruo. Reklama miała komunikować „gęstość” doznań smakowych, duże kawałki owoców oraz 2 składniki.

Okresowa kampania napoju jabłko-mięta, której celem było zwiększenie sprzedaży napoju w okresie letnim.


Szklanki Tymbark Limitowane serie szklanek Tymbark. Projekty były zrealizowane na zlecenie działu trade-marketing Grupy Maspex Wadowice. Szklanki znalazły zastosowanie jako gratis dodawany do multipaków różnych linii produktowych tej marki, sprzedawanych w dużych sieciach handlowych.

Zakres projektu: ilustracje, kompozycja, prepress. Lata realizacji: 2006 - 2008


Planergia Rynek energetyczny jest rozległym obszarem, w którego granicach działają dostawcy technologii, inwestorzy oraz ci, którzy posiadają odpowiednie know-how. Planergia jest pierwszą na polskim rynku platformą on-line, która uwzględniając naturę ścisłej zależności pomiędzy tymi 3 segmentami rynku energetycznego, umożliwia ich przedstawicielom sprawną wymianę informacji.

Zakres projektu: Big Idea, nazwa, key visual, brand, projekt serwisu internetowego, BTL, nadzór produkcji, artdirecting. Rok realizacji: 2012

Prace projektowe zostały podzielone na 3 etapy. Na pierwszy etap składało się poszukiwanie odpowiedniej nazwy marki oraz opracowanie dla niej identyfikacji wizualnej. Motywem graficznym jest sześcian, na planie którego powstał sygnet znaku, eksponujący 3 równoważące i dopełniające się elementy Planergii. Drugim etapem było zaprojektowanie serwisu, na który złożyło się 78 layoutów, między innymi strony z artykułami, forum dyskusyjne, kalkulatory energetyczne, „pulpit użytkownika”, harmonogramy inwestycji i wiele innych rozwiązań funkcjonalnych. 3 etap, to opracowanie materiałów BTL oraz gadżetu, uwzględniającego implementację systemu identyfikacji wizualnej.

INFORMA Oprócz podstawowej wersji znaku graficznego, zaprojektowana została forma, która znalazła zastosowanie w tłoczeniach oraz grawerach.

Sygenty, będące składowymi podstawowej formy znaku graficznego, kodyfikują poszczególne części serwisu transakcyjno - informacyjnego.

TECHNOLOGIE


Sygnet znaku, motyw graficzny i deseń, oparte zostały na wizerunku sześcianu.


Gminna Mapa Energetyczna Gminna Mapa Energetyczna to program szkoleniowy opracowany przez Grupę Doradczą Altima oraz Park Naukowo Techniczny Euro Centrum. Szkolenie kierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i tematyką obejmuje zagadnienia związane z optymalizacją oraz efektywnym planowaniem gospodarki energetycznej gminy. Projekt obejmuje identyfikację wizualną, która kojarzy się ze strukturą, siecią zależności oraz energią. Rozwinięciem projektu są liczne materiały drukowane, gadżety promujące oraz rozbudowana witryna e-learningowa, na której oprócz wielu informacji związanych z zagadnieniem szkolenia, znajdują się video forum oraz najlepsze „case-studies”. Innowacyjną częścią serwisu jest „matryca”, czyli zintegrowany z witryną panel, umożliwiający napisanie „krok po kroku” planu strategicznego zaopatrzenia gminy w energię, przy wykorzystaniu systemu pomocy oraz dostępu do materiałów on-line.

Zakres projektu: identyfikacja wizualna, materiały promocyjne, materiały drukowane, projekt serwisu internetowego. Współpraca: Piotr Szencel - współpraca w zakresie opracowania layoutu serwisu internetowego. Rok realizacji: 2011

Gminna Mapa Energetyczna


Gminna Mapa Energetyczna

Krajowy Cykl Szkoleń

Projekt „Mapa energetyczna – krajowy cykl szkoleń”, opracowany przez Grupę Doradczą Altima, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Edukacja Ekologiczna.


Ligi Biznesu Ligi Biznesu.com to przedsięwzięcie małopolskiej firmy, która zajmowała się organizowaniem rozgrywek piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Usługa skierowana była do okolicznych firm oraz przedstawicieli różnych grup biznesowych, których rozgrywki organizowane były właśnie w formie ligi. Forma znaku nawiązuje do emblematów drużyn sportowych amerykańskiej ligi NFL.

Zakres projektu: Znak graficzny, akcydensy biurowe, ulotki reklamowe.

Znak graficzny w wariancie przeznaczonym na stronę www.

Podstawowa wersja znaku graficznego, która znalazła zastosowanie w materiałach drukowanych.

Rok: 2010

Alternatywne propozycje znaku, wykorzystujące motyw tarczy.


S.C. LigiBiznesu.com Grzegorz Grzywa Maciej Guja Michał Szewczyk Ul. Lenartowicza 18/4 30-038 Kraków

Zestaw akcydensów firmowych, na który składa się listownik, koperta oraz wizytówki.

S.C. LigiBiznesu.com Grzegorz Grzywa Maciej Guja Michał Szewczyk Ul. Lenartowicza 18/4 30-038 Kraków

NIP: 677-233-82-45 REGON: 121140291 www.ligibiznesu.com

Druki promocyjno-informacyjne.


Altima Altima to grupa doradcza, świadcząca usługi konsultingowe oraz szkoleniowe z zakresu pozyskiwania funduszy UE pod inwestycje oraz optymalizacji gospodarki energetycznej. Jakość oferowanych przez firmę usług została wyróżniona przez prestiżowy miesięcznik Forbes oraz branżowe pismo ogólnopolskie Fundusze Europejskie. Projekt obejmuje materiały informacyjne, zarówno drukowane jak i kolportowane drogą elektroniczną.

Zakres projektu: Materiały drukowane, mailing. Rok realizacji: 2011


Picola Kolekcja metalowych pudełek Picola została zaprojektowana jako produkt typowo giftowy. Do pudełka można zapakować drobny upominek lub może ono służyć jako prezent sam w sobie, dzięki swoim walorom estetycznym.

Zakres projektu: Organizacja produkcji / dobór formy pudełka, logo, ilustracje, weblayout.

Pudełka Picola to również praktyczne opakowanie różnych drobiazgów, których jest pełno w każdym domu. Można w nich trzymać klucze, drobne pieniądze, spinacze lub bardziej delikatne przedmioty, którym trwałe, metalowe pudełko zapewnia właściwą ochronę.

Projekt opakowania, został nominowany do nagrody za najlepsze opakowanie Art Of Packaging 2010 „Perły wśród opakowań”. Konkurs jest organizowany przez miesięcznik branżowy Packaging Polska pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Rok realizacji: 2009


Frutarica Projekt brandu przygotowany dla firmy Chespa, biorącej udział w przetargu na projekt opakowania owoców w puszce. Zarówno nazwa jak i forma brandu zostały opracowane zgodnie z trzema zaproponowanymi wariantami komunikacji marki. Są nimi: egzotyka, pełnia i bogactwo smaku oraz strategia komunikacji kierowanej do młodszych klientów.

Zakres projektu: Nazwa, branding. Rok realizacji: 2011


Dżem Projekt demonstracyjny przygotowany na prośbę studia reprograficznego, na który składa się forma strukturalna opakowania linii dżemów, ilustracje oraz branding.

Zakres projektu: forma strukturalna opakowania, ilustracja, etykiety, brand. Rok: 2011

Zgodnie z założeniem, forma opakowania oraz forma graficzna, miała przyciągać uwagę najmłodszych konsumentów. Projekt został zoptymalizowany pod druk metodą fleksograficzną na folii PP.


ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

MAREK JAGUSIAK

reximagines@gmail.com

Rex Imagines  

Marek Jagusiak portfolio

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you