Page 1


Брза торта Во длабок сад се мати 250ml слатка павлака со една чаша минерална вода. Во смесата се додаваат и мелените бисквити. Смесата се изедначува и се става во калап. Потоа во 250g слатка павлака се додава една чаша минерална вода, се мати, а потоа се додават сецканите крем банани. Откако добро ќе се измешаат, се додаваат во калапот. Повторно се матат 250ml слатка павлака со една чаша минерална вода и се додава 300g нутела, па и тоа се става во калапот. На крај се матат 250g слатка павлака со чаша минерална вода и се става во калапот. Тортата пред да се служи треба малку да се замрзне и се превртува на чинија за сервирање.

Состојки 4 чаши минерална вода Горска | 15 парчиња Крем банани Соко Штарк | 1l слатка павлака Халта | 400g Бисквити Ети | 300g Нутела крем


Prilog Oktomvri 2012  

Oktomvriski prilog reptilmarketi 2012

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you