Page 1

Број 18, февруари 2013 - март 2013, БЕСПЛАТЕН ПРИМЕРОК

01.02.2013 ДО 31.03.2013

50 615

192

565 Кашкавал овчи Алпи 1kg

192

179

205

175

Копан со надкопан ПП 1kg

48

48

189

Ослич метро 800g

Панга филети Метро 800g

72

45

235

66

215

Млеко З`брегов чоколадно 1l

Млеко З`брегов 2,8%, 0,9% 1l

Краток копан Цекин 1kg

49

47 69

195

24

252

178

22

232

Пиле Цекин 1kg

Мешано сирење Идеал Шипка 1kg

Јогурт Идеал Шипка 1l

Кисело млеко Идеал Шипка 400g

19

62

45

40

17

Дукатино 62,5g 3+1 ГРАТИС

Чоколадно млеко Дукат 0,5l

Чоколадно млеко Попи 200ml

325

299 333

215

309

199 Кравјо сирење Еко Шар 1kg

298

Биено сирење Еко Шар 1kg

352

275 Овчо сирење Еко Шар 1kg

Мешан кашкавал Еко Шар 1kg

109

59 245

63 Урда Маестро 450g

225

54 Зденка Хепи Кау 140g

30

99

27

Полимарк сенф 500ml

Мешано сирење Здравје 1kg

Полимарк мајонез 620ml

Полимарк маргарин 250g

113

27 Виршла Римес пилешка, свинска специјал 200g

388 149

225

209 Мик Кулен 1kg

415

103

485

485 Мик Чајна 1kg

29

248

Кравјо сирење Здравје 1kg

520

122 Урда Еко Шар 1kg

272

520

58

325

Кравји кашкавал Еко Шар 1kg

65

69

132

Мортадела Мик 1kg

139

459

429 Горановиќ печеница, говедски пршут 100g

Римес печеница, чајна 1kg


l

www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

52

47 87

95

79

88

Кисела павлака Маестро 850g

51

50

45

48

Јупик пченка 450g

Боранија јупик жолта, зелена 450g

Сирење фета Маестро 450g

48

54

Јупик грашак 450g

26

Јогурт Дар на природата 2,8% 1l

22 113

50

103

48

Печурки Принцип цели, сецкани 720ml

62

76

26

104 Алпско млеко 3,5% 1l

85

29

114

Маслинки Ориент 500g, 250g

Гурман кечап 1,02kg

Алева супа пилешка 45g, AАлева супа посна 50gl

125

56 45

29

115

41

26 129

95

85

68

119

62

60

41

Туна Хепи мексикана 170g

Алва неготинска бела, чоколадна 450g

66

45

Туна Доми парчиња во масло 95g, 170g

Туна Доми филе во масло 95g, 170g

Чај Цедевита

95

30

88

27

34

31

152

138

46

42

42

Горењка суво грозје/лешници 200g Горењка кокос снегулки и рум 90g

Горењка цели лешници 300g

Херба гумени бонбони лимон 90g, портокал/ѓумбир 90g, еукалипта 90g

Херба бонбони оригинал 70g, алпин минт 70g

46

Горењка грозје и лешник 90g

60

55

60

55 Горењка Мистика кора од зелен лимон 100g

Горењка Мистика со суви малини 100g

Горењка Мистика 75% какао 100g

58

58

53 Шпагети гранде дурум со јајце бр.7 500g

Горењка Мистика 70% какао и кора од портокал 100g 22

35

125

115

135

125

Дедебо чипс од пченка оригинал, мексикан 454g

32

29 Паломитас пуканки за во микро печка солени

32 Паломитас пуканки за во микро печка со путер

58

53

62

53

Шпагети гранде дурум бр.5 500g

Шпагети гранде дурум бр.1 500g

Ролник паштета пилешка, со домати, со печурки, јетрена 130g

Чај 1001 цвет - зелен филтер 20/1

10

18

19

57

16 Ролник паштета пилешка, со домати, со печурки, јетрена 100g

9 Ролник паштета пилешка, со домати, со печурки, јетрена 50g


www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

205

www.reptilmarketi.mk

209

www.reptilmarketi.mk

79

39

229

188

www.reptilmarketi.mk

69

36 66

125

60

135

111

65

Инкафе премиум 200g, 100g

59

8

122

7

Инкафе голд 200g, 100g

Кроко крекери сусам и афион 400g

30

Кроко стапчиња 250g, 40g

52

Кафе Браво арома 200g

49

99

46

48

59

55

Дариана ориз 400g

Дорина млечна 80g

Дариана леќа 400g

Дариана пченица 400g

92

54

42

27

Дариана грав 400g

435

395

Дорина лешник 100g

48

42 Дорина ледена 100g

Домачица оригинал, интегрална 275g

299

96

85

279

169

152

235

215

195

172

Мерси 400g

Шери бонбоњерa 204g

179

158

Нутела 750g

Нутела 400g

Шери бонбоњерa 128g

138

Кафе Кубанита 100g

Кафе Браво капучино 2/1

43 30

27

55

Кафе Браво премиум 200g

Рафаело 150g

Мерси 250g

128 68 72

66

27

Мое кремче 400g

Мое кремче 800g

63

30

Чипси XXL ребраст 175g

Брускети

22

20

Чипси класик 175g

Чипси 40g

29

27

36

33

48

138

44

128 Ети бисквити 1kg

Сникерс Марс кинг кинг сајз 75g сајз 75g

60

96

86 Тутку 120g

53

65

Бонбоњера маунтаин 300g

59

33

30

Њамб наполитанки 260g, 130g

Трик микс 300g

59

41

65

Виго ванилици 450g

Тутку 187g

58

37

54

77

69 Донка бисквити 400g

Гора сокови 1l

Сокови Воќне капи 2l

92

95

84 Вива АЦЕ, јаболко 2l

88 Вива коктел 2l


www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

www.reptilmarketi.mk

225

195

225

195

Гарниер крема за сува и оштетена кожа 50ml 166

198

149

198

172 Гарниер млеко за чистење 200ml

225

172 Гарниер ноќна крема 50ml

Гарниер тоник 200ml

1090

195 Гарниер крема за нормална кожа50ml

Фелче азура купки

475

435

725

135

575

665

Фа део

Рексона део

Нивеа шампони 250ml

289

148

175

123

149

Нивеа регенератори

999 189

135

166

225

485

202

Сетови Дове женски

265

Сетови Дове машки екстра фреш, клин конфорт

Сетови Аксе

62

55 85

Боксер део 150ml 135

92

75

105

Астера паста за заби 100ml

135

122

66

Виоелета 8/1 трослојна

Тео течен сапун 0,9l

Боксер лосион по бричење 100ml

38

99

82

115

78

42

60

Виоелета брисачи 2/1 Виоелета 8/1 двослојна

122 58

75

75

69

69

54

Виолета влошки сензитив 10/1, 20/1 Виолета влошки нормал 10/1, 20/1

149

129 Ајакс 1l

132

120 Аир вик - спреј 345ml

229 155

Милде тоалет 8/1 трослојна

499

109 Арф

469 Калгонит се во 1 37/1 бекинг сода, лимон, регулар

209

279

139

Дуел детергент 500g

119

299

Персил 2kg

Биоактив детергент 3kg

39

56

36

52 Тео крокети за мачки риба, пилешко, говедско 400g

ИНФОРМИРАЈТЕ СЕ ЗА СИТЕ НАШИ ПОПУСТИ ПРЕКУ Е-MAIL! ПРАТЕТЕ НИ ПОРАКА СО СОДРЖИНА „САКАМ ИНФО“ НА

Тео храна за кучиња 415 g пилешко, говедско

info@reptilmarketi.mk

Маркет бр.6 - Карпош 1 бул. Партизански Одреди бр.59 (На автобускта постојка веднаш спроти Симпо)

Klun Katalog Fevruari  
Klun Katalog Fevruari  

Klub katalog reptil

Advertisement