Page 1

Број 57, декември - јануари 2020, БЕСПЛАТЕН ПРИМЕРОК

ДО

е т в и д те

1

Заш

275

467

225

ЗАЧЛЕНЕТЕ СЕ И ДОБИЈТЕ ЈА ВАШАТА КЛУБ КАРТИЧКА

ден.

349

515

459

Кајмак Мегле реф. 1kg

265

2

385

Крилца пилешки печени Перутнина Птуј 750g

419

359

285

Персил Дуо капсули 14/1

Таблети за машинско миење садови Финиш Квантум 16/1

3

Чајна Мик Св. Николе реф.1kg

125

419

379

Кашкавал мешан Осоговски вак. 1kg

99

Нутела крем 400g

ЗАШТЕДАТА СЕ КОРИСТИ БЕЗ УСЛОВИ, ВЕДНАШ!

Чоколадо Брацо/Сека 75g

73

Пиле Цекин ќеса смрзнато

62

69

175

145

185

Виршла пилешка Фемили Вуди 500g

56

29

152

Чоколадо Кандит со ориз 300g

ПОКАЖЕТЕ ЈА КАРТИЧКАТА НА КАСА И ПЛАТЕТЕ ЈА СМЕТКАТА СО НАМАЛЕН ИЗНОС!

36

169

99

82

ПОБАРАЈТЕ ГИ ПРОИЗВОДИТЕ КОИ СЕ ОЗНАЧЕНИ СО КЛУБ ЦЕНА

165

89

75

Салама пилешка Вуди Поп 500g Српска кобасица Златиборац 290g Грил кобасица Златиборац 250g

115

99

Ослиќ Фриком 800g

122

109

Сирење Президент Салакис кравјо/мешано/овчо 330g

125

105

269

239

Сирење кравјо Еко Шар вак. 1kg

373

335

Кашкавал кравји Еко Шар вак. 1kg

89

75

Сурими ракчиња Метро 250g


239

48

57

42

215

98

50

89

39

33

77

65 Кашкавал Едамко Маестро реф.1kg

Млеко Суташ 2.5% 1l

Јогурт Збрегов 2.8% 1l

Млеко чоко Монте 200ml

Млеко Збрегов 2.8% 2l

46

46

Намаз сирен Збрегов класик 200g

41

41 78

139

125

29

25

72

49

Путер Олденбургер златен/сребрен 250g Туна Бадуко цела 95g

23

20

Јајца Супер Јајце Л 10/1

Паштета Ловечка 100g

39 84

69

Туна Хепи сечкана 95g

Туна Бадуко цела 185g

Јајца Супер Јајце Л 6/1

75

45

65

209

35

Зачин Алева за говедски гулаш 100g/за ќофте 100g/ за грав 84g

Грав посен Карнекс 400g

222

189 105

89 Бадем Дариана 250g

Ориз Дариана 900g

47

35

Чај Франк нане 30g

Паштета Аргета јуниор 95g

65

52

Каша Хипп јаболко-банана-бисквит/јаболко-круша-банана/јагода-банана-јаболко/слива-рибизла-круша/калинка-ацерола-јаболко 100g

45

469

389

Нескафе голд 200g

42

Кафе Браво Премиум 100g

78

Кафе Ц 200g

69

165

Маслинка црна премиум Олео 600g


33

29

18

16 37

69

32

75

57

Чипс Веј класик/ребраст 90g

Флипс Јес кикирика 80g

65

Чипс Марбо класик 150g

Крекери Кроко сусам/сирење/сол/пица 400g

Соленки Пардон со кикирики 120g

149 19 20

25

16

22

Пуканки за микро сол/чоколадо 100g

Кроасан 7 Дејс какао-ванила/какао 80g

119

16

27

Алва Неготинска Алева чоколадирана 450g Корни Биг со млечен и какао фил 40g/ со млечен фил 40g/ кокос 50g/ мусли чоко 50g/ мусли банана 50g/ мусли кикирики 50g/ темно чоколадо 50g

Пудинг Лиегеоис чоко/ванила 175g

49

45

45

39

29

173

33

26 Интегрален кекс Медела брусница-суво грозје/ белгиско чоколадо/класик 175g

149

Штрудла Медела брауни шумско овошје/ малина 240g

44

39

15

13

Чоколадо млечно Најлепше жеље 90g

Вафли Мај Мотто тирамису/лешник/какао 34g

125

35

27 165

30

Бонбониера Шери Соко Штарк 204g

149

Бонбониера Гриотте Краш 204g

65

49 Сок Нектар овошен микс/мулти тропик 1.5l

Чоколадо Галеб млечно/криспи 80g

55

52 Сок Гора портокал/мултивитамин/зелено јаболко/мулти ред/праска/А+Ц+Е 1.5l

40

24

27 Голден Игл 250ml

Дорина млечна 220g

34

Марс Кинг Сајз 70g

32

109 Сникерс Кинг Сајз 75g

Твикс Кинг Сајз 75g

43

37 Синалко лимонада/газоза 2l

29

24 Јана изворска вода 1.5l


252

195 119

139

109

189

129

Нивеа део 150ml

159

Фелче пена за капење 650ml

Шампон Елсеве 250ml

109

168

89

Фарба за коса Сиос

179

132

142

185

139

Паста за заби Аквафреш милд & минти 125ml

79

59

52

39

45

Крема за бричење Арко екстра сензитив 100ml Влошки Еври Деј нормал/супер/макси најт 18/1

Течен сапун Тео 400ml

34

Крема дневна/ноќна невен Афродита 50ml Марамици влажни Бони бебе пудра/камилица 72/1

185

149 82

Озонер Аир Вик Пјур цреша/ пролетни задоволства 250ml

98

69

Циф хербал/бел/лимон 500ml

75

93

Арф натурал/оригинал/цитро 450ml

83

Фери за садови јаболко/лимон/калинка-портокал 800ml

Тоалетна хартија Виолета праска 3сл. 10/1

95

379

52

139

45

Спин за садови 460ml

285

Таблети за машинско миење садови Финиш Се во 1 Макс лимон 20/1

119

75 135

109

Крпа Виледа 3/1

Жица инокс Логекс 2/1

115

153

89

115

Батерии Панасоник алкални ААА 6/1 / АА 4+2

Сунѓер Виледа 10/1

109

82

215

182

Чистач за влакна Тренд ролер Др.Бекман ловец на бои и нечистотии 20/1

202

НАРАЧАЈТЕ ON-LINE И КОРИСТЕТЕ ГИ КЛУБ ПОПУСТИТЕ! ЗАШТЕДЕТЕ ВРЕМЕ И УЖИВАЈТЕ! Количините се ограничени

119

Течен детергент Первол црн/колор/голд 900ml

www.reptilmarketi.mk

За можните печатни грешки, Рептил маркетите Ви се извинуваат однапред

Маркет бр.1 - Карпош 1 Маркет бр.2 - Црниче Ул. Рузвелтова бр.68 Ул. Востаничка бб (спроти стари поштенски (над црквата Св.Петка) гаражи, спрема ЗОО градина) тел. : 070/316-592 тел. : 070/316-591 Маркет бр.8 - Радишани Маркет бр.9 - Тафталиџе 1 Ул. Радишанска бр.4 Ул. Анкарска бр.21 (после бензинската, на (Млечен) главната улица) тел. : 070/207-894 тел. : 071/382-887

Маркет бр.3 - Кисела Вода Ул. Тоне Томшиќ бр.25 (зад хотел Пелагонија) тел. : 070/316-593

Маркет бр.4 - Стар Аеродром Маркет бр.5 - Ново Лисиче Маркет бр.6 - Карпош 1 Маркет бр.7 - Порта Влае Ул. Пандил Шишков бр.7 лок.1 Ул. Видое Смилевски Бато Ул. Партизански Одреди бр.59 Ул. Партизански Одреди (зад трите воени кули, кај бр.1/1-1 (во зградата кај Базаро) (на автобуската постојка бр.151 лок.7 амбулантата Јане Сандански) тел. : 071/261-698 веднаш спроти Симпо) (во комплексот Порта Влае) тел. : 071/394-480 тел. : 070/231-124 тел. : 070/390-788 Маркет бр.10 - Бутел Маркет бр.11 - Државна Маркет бр.12 - Драчево Маркет бр.13 - Маџари Маркет бр.14 - нас.Лисиче Ул. Александар Урдаревски Бул. 50-та Дивизија бр.12 Бул. Борис Трајковски бр.15/7 Ул.Анри Барбис бр.1/1 Бул.12-та Македонска бр. 1/1-1 (кај задниот излез на (на влезот на Драчево) (Триангла) Бригада бр.17/1 (спроти општина Бутел) Клинички Центар) тел. : 072/229-006 тел. : 071/382-882 (во трговскиот центар) тел. : 070/246-655 тел. : 070/245-645 тел. : 071/373-512

Маркет бр.15 - Центар Ул.11-ти Октомври бр.16А (Зелен Пазар) тел. : 072/807-245

Profile for Marijan Stojcevski

Klub Katalog 02.12.2019-31.01.2020  

Klub Katalog 02.12.2019-31.01.2020  

Advertisement