Czas na Wnętrze

pismo miłośników stylowych i komfortowych wnętrz

czas na wnetrze

www.CzasNaWnetrze.pl 2012-02-09 16:37:05

okladka11.indd 1

28 marca 2012 r. o godzinie 18.00 w salach wystawowych Hotelu Harenda ul. Krakowskie Przedmieście 4/6, Warszawa

Otwarcie wystawy 23 marca o godzinie 19.00 Wystawa przedaukcyjna 24 – 28 marca 2012 r. sobota – niedziela: 12.00 – 15.00 poniedziałek – wtorek: 11.00 – 19.00 środa: 11.00 – 18.00

Dom Aukcyjny REMPEX 00-324 Warszawa, ul. Karowa 31 tel./fax: (0-22) 826 44 08 www.rempex.com.pl rempex@rempex.com.pl j.dziewulska@rempex.com.pl

Partner

Szanowni Państwo, Prezentujemy ofertę kolejnej aukcji Domu Aukcyjnego Rempex. Chcielibyśmy w skrócie przybliżyć Państwu zasady udziału w licytacji. Aby uczestniczyć w aukcji należy przed jej rozpoczęciem wpłacić vadium (500 zł) i odebrać numer licytacyjny, za pomocą którego będą dokonywane zakupy. Mając na uwadze czas trwania aukcji, licytujemy tylko te obiekty, którymi jesteście Państwo zainteresowani. Prosimy zatem na początku aukcji zgłosić na specjalnie przygotowanych kartkach numery katalogowe obiektów, które Państwa interesują. Podczas licytacji wyczytujemy tylko zgłoszone obiekty.

Patroni

Jeśli nie możecie Państwo osobiście wziąć udziału w aukcji, istnie je możliwość zgłoszenia przed aukcją oferty zakupu z podaniem oferowanej najwyższej ceny - wówczas w licytacji w Państwa imieniu weźmie udział wyznaczony pracownik. Istnie je również możliwość telefonicznego udziału w licytacji za pośrednictwem naszego pracownika. W przypadku braku ofert kupna po cenie wywoławczej, stosujemy stopniowe – trzykrotne obniżanie proponowanej ceny. Wówczas pierwsze zgłoszenie oferty kupna kończy licytację. Zakup poniżej ceny wywoławczej musi być w ciągu trzech dni potwierdzony przez właściciela obiektu. Osoba, która wygrała licytację ma zawsze pierwszeństwo zakupu. Po aukcji przyjmujemy jedynie dodatkowe oferty kupna po cenach wywoławczych, ale i wówczas prawo pierwokupu przysługuje osobie, która wygrała licytację. Po zakończeniu pierwszej tury licytacji, istnieje możliwość dodatkowego zgłaszania do licytacji niesprzedanych obiektów. Zwracamy uwagę, że do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Nasi pracownicy są zawsze do Państwa dyspozycji. Prosimy się do nich zwracać z wszelkimi pytaniami i prośbami. Mogą oni być również Państwa osobistymi doradcami pod czas aukcji. Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu aukcji znajdziecie Państwo w regulaminie na końcu katalogu oraz pod numerem telefonu (0-22) 826 64 82. Na okładce: Chazme 718 | Real 3D poz. 11

Wydawca REMPEX Sp. z o.o. 01-839 Warszawa, ul. Barcicka 38 Redakcja katalogu, noty katalogowe Joanna Dziewulska Współpraca Katarzyna Włodarska

Projekt graficzny Piotr Dziewulski Zdjęcia Robert Wancerz i autorzy Kierownik projektu Joanna Dziewulska j.dziewulska@rempex.com.pl tel. 669 111 109

Wszystkie prawa zastrzeżone ISSN 14 29-9755 nakład 1100 szt.

01

Bezt Fishing with the Death, 2012 olej, płótno, 184 x 64,5 cm sygn. na odwrocie: Bezt / „Fishing with the Death” / 2012 3 800 zł

06

02

ETAM The journey, 2012 akryl, olej, płótno, 120 x 80 cm sygn. na odwrocie: ETAM 2012 / BEZT SAINER Jest to pierwsza wspólna praca artystów wykonana na płótnie. 4 700 zł

07

03

Aqualoopa Carbon, 2011 akryl, tusz, płótno, 60 x 60 cm sygn. p.d.: AQUALOOPA na odwrocie: IGOR CHOŁDA (AQUALOOPA) „CARBON”, AKRYL, TUSZ, 2011 1 000 zł

08

04

05

Autone

Autone

„CUTS set 1” 2011 technika własna - collage, 200 x 78 cm praca wystawiana: CUTS, Poznań, 2011/2012 - wystawa indywidualna 2 000 zł

bez tytułu, 2011 akryl, spray, outliner, elementy fosforyzujące, płótno, 70 x 100 cm sygn. p.d.: AUTONE na odwrocie: AUTONE 2011 / SOPOT / 1=1 1 500 zł

09

06

KRZYSZTOF ARSZENNIK Szczerbaki, 2010 olej, płótno, 50 x 80 cm sygn. na odwrocie: 04 V 2010 / K Arszennik 700 zł

07

Coxie Bez tytułu, 2011 z cyklu: Circus akryl, płótno, 80 x 60,4 cm sygn. na odwrocie: Coxie / 2011 / Z CYKLU: CIRCUS 1 000 zł

08

Ciah Ciah | Bell Cosmic covenant spray, akryl, marker, płótno, 30 x 30 cm sygn. na odwrocie: „CIAH” Bell 600 zł

09

ELŻBIETA ‘Ella’ PRUSINOWSKA Ella, 2012 akryl, płótno, 20 x 25 cm sygn. na odwrocie: ELLA ELŻBIETA PRUSINOWSKA I.02. / 2012 800 zł

Peter FUSS JP2/B16, 2009 akryl, szablon, płótno, 50 x 70 cm; numerowana: 2/5 sygn. na odwrocie: FUSS / 2009 3 000 zł

Chazme 718 REAL 3D, 2012 technika mieszana, płótno, 90 x 60,3 cm sygn. p.d.: HZME na odwrocie: CHA / ZME / 718 . II.12 1 800 zł

Chazme 718 Impas technika mieszana, płótno, 70,2 x 60 cm sygn. p.d.: CHA / ZME / 718 2 000 zł

Czarnobyl bez tytulu, 2010 spray, szablon, płyta MDF, 60 x 40 cm sygn. p.d.: CZARNOBYL na odwrocie: CZARNOBYL / Berlin / 2010. 1 600 zł

Czarnobyl Eva v.02, 2011 spray, szablon, płyta MDF, 82 x 26 cm sygn. na odwrocie: CZARNOBYL / Berlin 2012 / ‘EVA’ 1 600 zł

Jacyndol Autoportret z rogami, 2012 akryl, tusz, płyta hdf, ok. 130,5 x 94 cm sygn. p.d.: JACYNDOL na odwrocie: JACYNDOL 2012 600 zł

Gregor Gonsior Litery technika własna – collage, ok. 232 x 195 cm 2 500 zł

MALWINA ‘ESZE’ SWAWOLSKA

Foxy

Deers technika mieszana, płótno, 100 x 70 cm sygn. na odwrocie: M.Sa 2012 700 zł

Gejsza akryl, tusz, płótno, 120,3 x 60 cm sygn. p.d.: Foxy 2 000 zł

Lump

Lump

Ucieczka Lota technika mieszana, płyta pilśniowa, 58,7 x 88,7 cm (w świetle oprawy) sygn. p.d.: Lump 2012 na odwrocie: Lump 2012.. 1 800 zł

Gepetto was born in Poland technika mieszana, bristol naklejony na płytę pilśniową, 68,5 x 48,8 cm (w świetle oprawy) sygn. p.d.: LUMP tagi na szybie - Kersoe 1 400 zł

Jola Kudela Nuit Blanche 2011 fotografia barwna, druk APP, papier - HGE 310 gsm, 36,5 x 50 cm (wym. obrazu); 50 x 70 cm (wym. arkusza) opisana i numerowana l.d.: Nuit Blanche 2011 1/1 sygn. p.d.: Jola Kudela wydruk autorski nakład: 1/1 cena: 1 000 zł

Jola Kudela Doubting Thomas fotografia barwna, druk APP, papier - HGE 310 gsm, 40 x 59,8 cm (wym. obrazu); 50 x 70 cm (wym. arkusza) opisana i numerowana l.d.: doubting Thomas 1/1 sygn. p.d.: Jola Kudela wydruk autorski nakład: 1/1 1 000 zł

Looney

Looney

Karty spray, akryl, płótno, 130 x 97 cm sygn. p.d.: Looney 2 900 zł

Americano spray, akryl, szablon, płótno, 114 x 97 cm sygn. l.d.: looney 1 900 zł

Maniac

Maniac

Children of the Grave spray, szablon, płótno, 100 x 140 cm (całość składa się z dwóch płócien o wymiarach 100 x 70 cm - każde) sygn. na odwrocie: maniac ’12 (każde) 1 200 zł

The Tribe spray, szablon, akryl, płótno, 100 x 70 cm sygn. na odwrocie: maniac ’11 600 zł

Monstfur

Monstfur

Strange Love, 2012 spray, szablon, blacha 70 x 49,3 cm sygn. l.d.: monstfur na odwrocie: STRANGE / LOVE 2012 / hęd / kut / monstfur 800 zł

Hard workin mar, 2012 spray, szablon, blacha, 66 x 45,7 cm sygn. l.d.: monstfur na odwrocie: HARD / WORKIN / MAR 2012 / hęd / kut / monstfur 800 zł

M-City Uwaga fabryka – tryptyk, 2002 spray, szablon, płyta pilśniowa, 102 x 142 cm (każda) sygn. p.d.: mariusz / WARAS / 2002 (każda) Praca reprodukowana: Graffiti w Polsce 1940 - 2010, Tomasz Sikorski, Marcin Rutkiewicz, [wyd.] Carta Blanca, 2011, il. s. 216 12 000 zł

M-City

M-City

„Raspberry laboratory m-city 620”, 2012 akryl, spray, szablon, płotno, 150 x 100 cm sygn. na odwrocie: „RASPBERRY LABORATORY / M-CITY 620” / MARIUSZ WARAS 2012 / M-city 5 000 zł

„Raspberry empire m-city 621”, 2012 akryl, spray, szablon, płótno, 150 x 100 cm sygn. na odwrocie: „RASPBERRY EMPIRE / M-CITY 621” / MARIUSZ WARAS 2012 / M-city 5 000 zł

PENER Dekonstrukcja 05, 2012 technika mieszana, płótno, 100 x 100 cm sygn. na odwrocie: Bartosz Świątecki / Pener 2012 1 600 zł

PENER Dekonstrukcja 02, 2012 technika mieszana płótno, 100 x 100 cm sygn. na odwrocie: Bartosz Świątecki / Pener 2012 1 600 zł

Chazme 718 /Nawer

Nawer/Chazme 718

ONE TO SPRAY TWO, 2011 technika mieszana, płótno, 100,5 x 50,2 cm sygn. l.d.: CHAZME/NAWER na odwrocie: NAWER! 2011 / CHAZME 1 800 zł

ONE TO SPRAY TWO, 2011 technika mieszana, płótno, 100 x 49,8 cm sygn. na odwrocie: NAWER! 2011 / CHA / ZME / 718 1 800 zł

NeSpoon

NeSpoon

Grottaglie, 2012 ceramika szkliwiona, średnica: 26,3 cm sygn. na odwrocie oprawy: NeSpoon / 2012 / Grottaglie / Sterntaler / ceramika 2 400 zł

Most Poniatowskiego, 2012 ceramika szkliwiona, 32,2 x 15 cm sygn. na odwrocie: NeSpoon na odwrocie oprawy: NeSpoon / 2012 / MOST PONIATOWSKIEGO 2 400 zł

Pikaso

Pikaso

Pikaso

Bez tytułu, 2012 akryl, papier, płótno, 24 x 18 cm sygn. na odwrocie: PIKASO / ONE / 2012 700 zł

Bez tytułu, 2012 akryl, płótno, 30 x 20 cm sygn. na odwrocie: PIKASO / 2012 800 zł

Bez tytułu, 2012 akryl, płótno, 24 x 18 cm sygn. na odwrocie: PIKASO / 2012 700 zł

SEIKON 77-C, 2012 akryl, spray, płótno, 120 x 70 cm sygn. na odwrocie: 77-C SEIKON 2012 600 zł

Proembrion

Proembrion

Sprawl, 2012 akryl, tusz, płótno, 80 x 60 cm sygn. p.d.: Proembrion na odwrocie: Krzysztof „Proembrion” Syruć / Proembrion / 12.02.2012 1 700 zł

Agglutinare, 2011 z cyklu: „Scattering” akryl, spray, tusz, płótno, 92 x 73 cm sygn. p.d.: Proembrion na odwrocie: Krzysztof Syruć / Proembrion 2011.07.20 „Agglutinare” / z cyklu „Scattering” 1 300 zł

Michał Polaczek Przeszłość, 2012 olej, płótno, 100 x 100 cm sygn. p.d.: „Przeszłość” M. Polaczek 2012 1 200 zł

RAFAŁ SAIKO IKKO

RAFAŁ SAIKO IKKO

SINNER technika mieszana, płótno, 100 x 100 cm sygn. p.d.: 19 1 9 11 15 na odwrocie: Saiko / TRUEST / 2013 1 600 zł

SAINT technika mieszana, płótno, 100 x 100 cm sygn. l.d.: 19 1 9 11 15 na odwrocie: Saiko / TRUEST / 2013 1 600 zł

Swanski bez tytułu, 2011 akryl, fornir z drewna orzechowego, ok. 65 x 27 cm sygn. p.d.: S.XI Praca wystawiana: Something for all the family, Amsterdam, 2011 3 000 zł

Swanski bez tytułu, 2011 akryl, fornir z drewna egzotycznego, ok. 76 x 33 cm sygn. p.d.: S.XI Praca wystawiana: Something for all the family, Amsterdam, 2011 4 000 zł

Sainer Ugly duckling, 2012 akryl, płótno, 80 x 60 cm sygn. na odwrocie: PRZEMEK / BLEJZYK / SAINER / 2012 2 300 zł

Chazme 718 / Sepe Konie, 2010 technika mieszana, cztery płótna o wymiarach 50 x 100 cm (każde) sygn. p.d.: ‚ chazme 718 / sepe’ 2010 na odwrocie każda praca numerowana i sygnowana: sepe.chazme 3 000 zł

Sepe

Sepe

Insomniac 2, 2011 technika mieszana, płótno, 100 x 80 cm sygn. p.d.: SEPE na odwrocie: sepe / 2011 1 800 zł

Insomniac 1, 2011 technika mieszana, płótno, 100 x 80 cm sygn. p.d.: SEPE na odwrocie: sepe / 2011 1 800 zł

Wiur Biskup, 2010 akryl, marker, tusz, płótno, 60,2 x 50,2 cm sygn. p.d.: - WIÓR - ’10 1 300 zł

Szum Herezje na temat świata końca, 2012 technika mieszana, płótno, 146 x 168 cm sygn. p.d.: ’12 SZUM Praca wystawiana: Świata koniec, Warszawa, 2012 - wystawa indywidualna 3 500 zł

Tuse

Tuse

Bob sitodruk, płótno, 70 x 48 cm sygn. l.d.: TUSE 500 zł

Piegi, 2012 akryl, płótno, 70 x 50,2 cm sygn. p.d.: Tuse ’12 600 zł

Tone Public enemy, 2011 akryl, płótno, 130 x 130 cm sygn. p.d.: R. Proch’2011 na odwrocie: R. Proch 2011 / „Public enemy” 3 900 zł

Aqualoopa

Autone

poz. 03 | s. 8 ur. 1978 r.

poz. 04,05 | s. 9 ur. 1986 r.

Bezt

Mateusz Gapski

ciah-ciah poz. 08 | s. 12 ur. 1983 r.

POZ. 01 | s. 6 ur. 1987 r.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Filozofii oraz Łódzkiej Szkoły Filmowej. Niezależny ilustrator, animator i artysta streetartowy. Konsekwentnie podąża za swoim stylem. Zanany jest głównie jako autor wielkoformatowych prac ściennych – murali. Jego pokazy live paintingu (malowania na żywo) zdobyły wielu wielbicieli i zyskały uznanie. Obrazy artysty coraz częściej pojawiają się na renomowanych aukcjach. Aqualoopa tworzy oraz współtworzy także teledyski i krótkie animacje. Chętnie angażuje się w ciekawe i nieszblonowe projekty łącząc tradycyjne media z nowymi technologiamii. Lubi ożywiać świat swoimi rysunkowymi fantasmagoriami. Wystawiał m.in. w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Łodzi.

Krzysztof Arszennik szczerbak (sheki173) poz. 06 | s. 10 ur. 1980 r.

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (dyplom u dr. hab. Piotra Lorensa w 2009 r.) oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Rozwojem Przestrzennym Miasta, Politechnika Gdańska (2011 r.). Od 1998 r. jest czynnym twórcą graffiti i street artu. Jest autorem wielu indywidualnych projektów malarskich realizowanych głównie w miejscach opuszczonych, zapomnianych, w najbardziej zniszczonych fragmentach tkanki miejskiej. W swojej działalności stara się łączyć wiedzę na temat miasta z bezpośrednimi interwencjami w jego przestrzeń. Uczestnik wielu festiwali związanych z graffiti (m.in. TINA B. 2011 Prague Contemporary Art Festival) oraz wystaw zbiorowych m. in. w Berlinie, Gdańsku, Gdyni, Glasgow, Lublinie, Łódzi, Palagiano, Pradze, Sopocie i Warszawie. Na swoim koncie ma również wystawy indywidualne m. in. w Sopocie i Pozaniu.

Bell poz. 08 | s. 12 ur. 1985 r.

Samouk, którego przygoda ze street artem rozpoczęła się od graffiti. Jego prace charakteryzuje zarówno format (zawsze jest to prostokąt) jak i nieme twarze tworzone czystą plamą koloru obwiedzioną outlinerem. Artysta swoje prace wykonuje w technice olejnej. Artysta ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe m.in.: w Galerii OFF w Warszawie (2004) i Street Art vs Graffiti w Galerii Sztuki Zachęta w Lublinie (2011).

Choć jest absolwentką Historii na Uniwersytecie Wrocławskim to wciąż poszukuje nowych wyzwań. Jednym z nich jest właśnie street art, na polu którego nie ustępuje pozostałym twórcom. W swoich pracach malarskich wykorzystuje złocenia i inkrustacje.

Student piątego roku na Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Założyciel grupy Etam, zajmuje się malarstwem wielkoformatowym i sztalugowym, sitodrukiem oraz projektowaniem graficznym. Jego ulubionymi tematami są portrety ludzi oraz spersonifikowane postacie zwierząt. Na swoim koncie ma liczne wystawy w kraju i za granicą. Jego prace wielkoformatowe można oglądać w wielu miastach Polski. Wystawiał m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, Berlinie i Monachium.

Chazme 718

Daniel Kaliński poz. 11, 12, 34, 35, 50 | s. 14, 27, 36 ur. 1980 r.

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej (dyplom w 2008 roku pod kierunkiem prof. Molskiego). Od 1996 roku związany jest ze street artem, zajmuje się także ilustrcją, malarstwem i projektowaniem graficznym. Jako artysta streetartowy zdobył już uznanie poza granicami Polski i jest zapraszany np. do Berlina i Genewy. Jego prace można zobaczyć na murach takich miast jak: Praga, Berlin, Lille, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Szczecin czy Kraków. Wystawiał m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Berlinie, Monachium i Glasgow. Brał również udział w wielu festiwalach street artowych.

Przedstawiciel polskiego street artu, samouk tworzący murale, płótna i vinyl toys. Wykazuje się również aktywnością na polu projektowania graficznego. Jak sam o sobie pisze, jest samozwańczym fetyszystą czaszek i piramid. Jego styl charakteryzują geometria oraz zredukowana paleta barw. Uwielbia zderzać ze sobą przeciwieństwa nie tylko w sferze formy – malarstwo i grafikę wektorową, ale i treści – słodycz i mrok. Często podejmuje motyw okultyzmu, kontroli umysłu oraz omamienia jednostki. Niezależnie od środków wyrazu wspólnym mianownikiem jego prac jest nacisk na jakość i znajomość rzemiosła tak tradycyjnego jak i cyfrowego. Jego prace można zobaczyć zarówno w galeriach jak i na murach miast takich jak: Wrocław, Zabrze, Łódź, Kraków, Goerlitz, Brno czy Turyn.

Coxie

Anna Szejdewik poz. 07 | s. 11 ur. 1982 r.

Absolwentka wydziału Malarstwa oraz Architektury Wnętrz w Instytucie Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Zielonogórskim (dyplom w 2006 r. u prof. Stanisława Kortyki). Malarka, ilustratorka, często działająca w przestrzeni publicznej. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Związana jest z zielonogórskim i wrocławskim środowiskiem twórców ulicznych. Kobieta, dziewczyna, dziecko, to główne motywy jej malarstwa i murali. Coxie z łatwością łączy estetykę komiksu z realistycznym portretem, malarstwem oraz designem. Jej prace,

z pozoru trywialne, kolorowe, operujące charakterystycznym językiem graficznym, poruszają ważne kwestie począwszy od feminizmu, kobiecości, wrażliwości po prawa zwierząt. Wystawiała m.in. w Zielonej Górze, Krakowie, Dusseldorfie i Wrocławiu.

Wystawiała m.in. w Warszawie, Zielonej Górze, Budapeszcie, Radomiu. Wzięła również udział w 4. Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Kobiet (No Women No Art) w Poznaniu w 2011 r., podczas którego zaprojektowała i namalowała mural.

Czarnobyl

Esze

Malwina Swawolska

poz. 13,14 | s. 15 ur. 1974 r. poz. 17 | s. 18 ur. 1987 r.

Od lat mieszka w Berlinie tworząc pod wpływem filmów takich jak Stalker Andrieja Tarkowskiego. Wydaje się, że w swoich pracach chce przypomnieć nam o postępie technologicznym i jego niespełnionych obietnicach lepszej przyszłości. W latach 80. sięgnął po raz pierwszy po szablony. W latach 90. pod wpływem berlińskiej sceny graffiti, zaczął wyrażać swoje emocje w przestrzeni miejskiej. Tworzy hybrydy ludzi i futurystycznych maszyn. Poprzez nakładające się na siebie warstwy, lustrzane odbicia oraz ciągle przebudowywane szablony udało mu się stworzyć swój własny język form, który jest innowacyjny i nowoczesny.

Ella elżbieta prusinowska poz. 09 | s. 12 ur. 1985 r.

Absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze. W 2011 otrzymała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka. Tworzy kompozycje malarskie w zdegradowanej przestrzeni miejskiej i wiejskiej. W prace tworzone na ścianach opustoszałych budynków wpisuje swoje imię – Ella. Maluje także na płótnie techniką akrylową.

Absolwentka LXXV LO im. Jana III Sobieskiego oraz Warszawskiej Szkoły Reklamy. Street artem i graffiti zajmuje się od czterech lat. W tym czasie wzięła udział w wystawach zbiorowych w Lublinie, Wrocławiu, Szczecinie, Goerlitz, Warszawie i Białymstoku. Artystka miała również wystawę indywidualną zatytułowaną Monochrome, która miała miejsce w Warszawie w 2010 r.

etam poz. 02 | s. 7 ur. 1985 r.

Jest to dwuosobowa grupa istniejąca od czterech lat. W jej skład wchodzą Przemek ’Sainer’ Blejzyk (biogram s. 45) i Mateusz ’Bezt’ Gapski (biogram s. 42).

FOXY(DOA) poz. 18 | s. 18 ur. 1980 r.

Historyk sztuki, rysownik, malarka i projektantka ubrań. Od roku 1996

obecna na scenie graffiti. Była związana z grupami z Radomia i Lublina, obecnie jest członkiem gdańskiego DOA. Zaczynała od napisów i postaci inspirowanych komiksami. Obecnie jej styl jest bardziej lekki i malarski. Bohaterami jej prac są baśniowe kobiety o białej skórze i przymkniętych oczach. Inspiruje ją sztuka secesji oraz grafiki japońskie. Wpływy te widać w bogato zdobionych tłach, wzorzystych tkaninach oraz złotych elementach, które często pojawiają się w jej pracach tak na płótnach jak i na ścianach. Brała udział w licznych projektach artystycznych m.in.: Festiwalu Sztuki Żywej w Łowiczu, Festiwalu Solidarności w Gdańsku, festiwalach graffiti takich jak: Graffest w Gdańsku, Kontext w Wiesbaden, Write4Gold w Chemnitz. Wystawiała m.in. w Toruniu, Łowiczu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Warszawie.

PETER FUSS poz. 10 | s. 13 ur. 1980 r.

To działający głównie w Trójmieście artysta wizualny, który ze względu na nielegalny charakter swoich działań nie ujawnia swojej tożsamości. Jego działania w przestrzeni miejskiej polegają na zaklejaniu billboardów reklamowych czarno białymi plakatami, które często komentują aktualne wydarzenia polityczne. Pierwszy taki plakat zamieścił w maju 2006 roku. Przedstawiał on sylwetki papieży Jana Pawła II (przekreśloną) i Benedykta XVI. Jednak to plakat towarzyszący wystawie w Koszalinie wzbudził jak dotąd najwięcej kontrowersji. Przedstawiał on twarze kilkudziesięciu osób, którym na publikowanych w internecie listach przypisuje się żydowskie pochodzenie i był opatrzony napisem Żydzi won z katolickiego kraju. Plakat ten był przyczyną zamknięcia wystawy przez prokuraturę następnego dnia po jej otwarciu.

Gregor Gonsior poz. 16 | s. 17 ur. 1979 r.

Absolwent Wydziału Projektowania Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi (dyplom u prof. Barbary Hanuszkiewicz w 2008 r.). Styl jego murali i grafik jest niezwykle bogaty. Dominuje w nim surrealizm, symbolika, zaskakujące zestawienia, zniekształcenia i przerysowania. Całość obrazu kipi niezliczoną liczbą detali, z których każdy mógłby stanowić autonomiczny element. Jednym z takich szczegółów jest melonik pojawiający się w różnych kontekstach. Można go traktować jako autorski podpis, który nawiązuje do drugiego zajęcia artysty związanego z projektowaniem mody.

Jacyndol

Jacek Wielebski poz. 15 | s.16 ur. 1986 r.

Student piątego roku Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Street artem zajmuje się od dziesięciu lat. Do jego ważniejszych realizacji można zaliczyć: Galerię Wrzeszcz 2009/10/11 (galeria na przystanku SKM Gdańsk Wrzeszcz, której był pomysłodawcą i organizatorem), mural powstańczy na murze stadionu Polonii Warszawa (2009 r.), mural na Zaspie w Gdańsku (2010 r.) oraz teatr Atelier w Sopocie (2011 r.).

JOLA KUDELA

Lump

poz. 21, 22 | s. 20 ur. 1970 r.

poz. 19, 20 | s. 19 ur. 1984 r.

M-City

Mariusz Waras poz. 29, 30, 31 | s. 24, 25 ur. 1978 r.

Absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej i paryskiego CFT Gobelins. Obecnie mieszka w Paryżu i Londynie, gdzie zawodowo zajmuje się motion and graphic designem. Najbliższe jednak są jej street art i neo-fotografia. Prace Kudeli zamieszczały na swoich łamach specjalistyczne czasopisma między innymi: Création Numerique, Block Note, ComputerArts. Prestiżowe międzynarodowe wydawnictwo graficzne IDN poświęciło jej część zbiorowego albumu dotyczącego nowych trendów w fotografii Neo-Photo. Za cykl Secret Garden artystka została w 2007 roku nagrodzona na PX3 Prix de la Photographie Paris. Brała również udział w licznych akcjach ulicznych w Paryżu i Brighton oraz w akcji pt. Renesansowy Street Art na warszawskiej Pradze.

Looney

MANIAC

Marek Rybowski

poz. 25, 26 | s. 22 ur. 1994 r.

poz. 23, 24 | s. 21 ur. 1977 r.

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego. Od 2008 roku tworzy w technice szablonu, zarówno na murach, jak i płótnach. Jego głównymi inspiracjami są stare, średniowieczne ryciny, maszkarony oraz kaligrafia. W swoich pracach skupia się na dużej ilości detali. Jak na tak młodego artystę brał już udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: One Sugar to Go – Australia, Come Inside – Warszawa 2011, Street Art vs Graffiti – Lublin 2011, Expo for Mattia – Włochy, Vinyl Disc Art Attack – Włochy, Upfest Gallery Xmas Show – Bristol. Jego prace w przestrzeni miejskiej znaleźć można m.in. w Warszawie i Mińsku Mazowieckim.

Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (w 2008 r. dyplom z grafiki u prof. Walickiego, aneks z rysunku sprayem u prof. Marii Targońskiej). Przedstawiciel sztuki graffiti działający od 1995 r. Jest założycielem pierwszej trójmiejskiej grupy zrzeszającej artystów graffiti – DSC, jest również członkiem legendarnej grupy EWC. Jego twórczość obejmuje graffiti zewnętrzne oraz malarstwo na płótnach. Najczęściej stosuje techniki sprayu, szablonu i markerów. Uczestniczył już w wielu wydarzeniach związanych z graffiti. Na swoim koncie ma również wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom u dr. hab. Krzysztofa J. Baranowskiego w 2011 r.). W kręgach graffiti funkcjonuje od 1999 roku. Swój utopijny świat przedstawia używając mieszanych technik. Przy ich pomocy tworzy świat, który jest odskocznią od szarej rzeczywistości. Łącząc wyobraźnię ze zdolnościami manualnymi, potrafi nadać każdemu przedmiotowi nową historię. Wychodząc od przestrzennych adaptacji swoich bohaterów kończy na dużych instalacjach pozostawianych w przestrzeni publicznej, ingerując tym samym w tkankę miejską. Na swoim koncie ma już siedem wystaw indywidualnych.

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w 2004 r. w Pracowni Grafiki u prof. Janusza Górskiego, aneks w Pracowni Malarstwa u prof. Henryka Cześnika). Obecnie jest asystentem prof. zw. Jerzego Ostrogórskiego w Pracowni Malarstwa na ASP w Gdańsku. Grafik, malarz zewnętrzny, podróżnik, architekt amator. Autor kilkuset murali w ramach autorskiego projektu m-city. Głównym motywem w jego twórczości jest pejzaż miejski. Jego prace można zobaczyć m.in. w Warszawie, Gdańsku, Berlinie, Paryżu, Budapeszcie, Sao Paulo, Rio de Janeiro, Bolzano, Londynie i Pradze. Wystawiał m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Mediolanie, Carugate, Krakowie, Wrocławiu, Los Angeles, Paryżu, Bogocie, Nowym Jorku i Miami. W 2011 r. wziął udział w The Undrebelly Project, Miami Art Basel, Miami, USA; Miłość, Gdańska Fabryka Karabinów, Gdańsk; Transformer, Praca i Wypoczynek, Alternativa, Gdańsk; Capitalism?, Nuart & NHH, Bergen, Norwegia; Urbanism, Holon, Israel; The Power of Fantasy, BOZAR, Bruksela, Belgia; Divergence, Notrh Art Space, Jakarta, Indonezja.

MONSTFUR poz. 27, 28 | s.23

To projekt zapoczątkowany w 2006 r. przez Łukasza Gawrona (ur. 1985 r.) i Bartłomieja Stypkę (ur. 1983 r.) absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie i Akademii im.

Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Wychowania Artystycznego w Zakresie Sztuk Plastycznych na kierunku Komunikacja Wizualna i Malarstwo. Jednym z założeń projektu o nazwie Monstfur jest wygenerowanie wirtualnej postaci podpisującej się pod pracami. Artyści zajmują się projektowaniem graficznym, fotografią, malarstwem i videoartem. Przede wszystkim uprawiają jednak grafikę szablonową, którą stosują również w przestrzeni miejskiej. Korzenie ich twórczości sięgają do tradycyjnego malowania graffiti. Monstfur wystawiał m.in. w Berlinie, Paryżu, Graz, Częstochowie, Warszawie, Chorzowie, i Łodzi.

NAWER poz. 34, 35 | s. 27 ur. 1980 r.

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Ze street artem związany od połowy lat 90. Jest zafascynowany ożywianiem zastanej przestrzeni publicznej i użytkowej, dzieli swoje zainteresowania zawodowe pomiędzy malarstwo, aranżację wnętrz, grafikę i scenografię. Jego znakiem rozpoznawczym stały się izometryczne grafiki, operowanie perspektywą i aksonometrią malowaną głównie aerozolem. W aktualnych projektach coraz częściej sięga po nowoczesne narzędzia łącząc płaską grafikę malowaną na ścianie z wizualizacją – mappingiem 3D. Ta próba ożywienia obrazu i wprowadzenia w ruch statycznej formy zyskuje dodatkową dynamikę dzięki wypełnieniu przestrzeni dźwiękiem. Uzyskane dzięki temu złudzenie trójwymiarowości trwale zmienia nasze podejście do bryły umiejscowionej w przestrzeni. Wystawiał m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Paryżu, Berlinie, Lyon, Glasgow, Lublinie i Rennes.

NeSpoon poz. 36, 37 | s. 28

Od 2009 r. tworzy na pograniczu street artu, tradycyjnej ceramiki warsztatowej i jubilerstwa. Wspiera się wytworami jeszcze jednego, nieco zapomnianego dziś rzemiosła, koronczarstwa. Tworzy tzw. sztukę pozytywną. Jej prace nazwano kiedyś biżuterią dla miasta. Sporo w tym racji, bo często celem jej działań jest podkreślenie urody wybranych miejsc. Większość jej prac jest motywowana estetycznie, ponieważ artystka wierzy w zdobniczą funkcję sztuki.  Zdarza się jej również wypowiedzieć na tematy społeczne i polityczne, które uważa za ważne. Posługuje się koronkami ze względu na ich kod estetyczny, symetrię, ład i harmonię, której instynktownie szukamy. Koronki, których wzory wykorzystuje, pochodzą z Koniakowa i robione są ręcznie przez artystki ludowe.

PENER

Bartek Świątecki poz. 32, 33 | s. 26 ur. 1981 r.

Absolwent Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom w 2006 r. z malarstwa sztalugowego u prof. Lecha Wolskiego i malarstwa ściennego u prof. Krzysztofa Pituły). Zaangażowany w sztukę uliczną od połowy lat 90. Tworzy obrazy, murale, graffiti abstrakcyjne i instalacje. Obecnie pracuje, jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Liceum Plastycznym w Olsztynie. Styl artysty doskonale opisał Cedar Lewisohn we wstępie do jego katlogu: ...Prace Bartka Świąteckiego łączą w sobie abstrakcję i graffiti. Sztukę wysoką i kulturę młodzieżową, modernizm i skateboarding. Jego

obrazy opierają się na geometrycznych skupieniach, i kanciastych formach, które odwołują się do futurystycznych projektów architektonicznych. Pozorna gładkość prac Świąteckiego często stoi w opozycji ze zniszczonym otoczeniem, w których są one umieszczane. Zastosowany w obrazach wizualny język daje przelotne spojrzenie w śmiały, nowy świat, w którym graffiti i sztuki piękne wzajemnie się przenikają. Świat, w którym graffiti równie chętnie czerpie z neoplastycyzmu De-Stijl, co z Wu-Tang Clan…

Pikaso poz. 38, 39, 40 | s. 29 ur. 1986 r.

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom u Jacka Staniszewskiego, a aneks do dyplomu u dr. hab. Zygmunta Okrassy w 2010 r.). Jest zaangażowany w trójmiejską scenę street artu od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się nie tylko sztuką ulicy ale także malarstwem i projektowaniem graficznym. W swoich pracach porusza aspekty niepokoju i lęku. W rezultacie jego prace są postrzegane jako lekko kontrowersyjne. Jego zasada działania to negacja znaczenia i niszczenie formy. Uliczny kontekst jego prac dopisuje dodatkowe znaczenia. Wykorzystuje on przestrzenie ubogie, zdegradowane, takie, gdzie zagnieżdżenie surowych wrzutów wydaje się naturalne. Artysta jest w tym procesie jak najbardziej świadomy i szczęśliwie unika estetyzacji oraz nadmiaru kulturowo-artystycznego balastu. Wystawy indywidualne: Moje – Galeria nad Wisłą – Toruń, 2010; Someone tell me – Galeria Viuro – Warszawa, 2010; I had a bad day – Klub Papryka – Sopot, 2010; Pikaso w Galerii 63 – Galeria 63 – Sopot, 2010; Pikaso na apartamantach – Apartament – Gdańsk, 2011. Ponadto brał udział w licznych wystawach zbiorowych, a w 2010 nominowany został do nagrody Artaq streetart

award w kategorii Obraz (Francja). Wystawiał m.in. w Gdańsku, Sopocie, Warszawie, Toruniu, Berlinie i Paryżu.

MICHAŁ POLACZEK poz. 44 | s. 32 ur. 1983 r.

Absolwent Europejskiej Akademii Sztuk (dyplom w 2009 r. u prof. Barbary Szubińskiej). Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, tworzy również wielko formatowe kompozycje na ścianach. Pierwsze murale zaczął malować w 1999 roku, wtedy jeszcze inspirowane zachodnim stylem graffiti. Od 2006 r. zaczął poszukiwać bardziej indywidualnej formy plastycznej, której przełożenie na ściany określić można mianem postgraffiti. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych m.in. Laktace w Galerii Nabrezi (Praga, 2007), czy wystawa Come inside w Soho Factory (Warszawa, 2011). Jego grafikę wybrano na międzynarodowym konkursie Prima Septembris- Przeciw Nienawiści a następnie prezentowano ją w kilku polskich miastach takich jak m.in.: Wrocław, Poznań i za granicą m.in. w Niemczech, Rosji i Izraelu. Artysta wielokrotnie brał udział w festiwalach m.in w Krakowie, Koszalinie, Rucianem Nidzie, Wrocławiu, Bydgoszczy, a ostatnio w Piszu. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoją przygodę ze street artem rozpoczął od malowania graffiti w 1999 roku, jednak szybko zmienił obiekt swoich zainteresowań z liter na szeroko pojętą abstrakcję. Obecnie specjalizuje się poz. 42, 43 | s. 31 w geometrycznych wzorach, które w ur. 1984 r. połączeniu z wyrazistymi kolorami odmieniają oblicza malowanych przestrzeni - m.in. ścian, ławek czy obiekAbsolwent Wydziału Architektury tów codziennego użytku. Został docePolitechniki Gdańskiej w 2011 niony m.in. przez czeski(dyplom Block Painting r. u dr. inż. Gabriela i festival czyarch. Miejskie ZnakiRembarza Kultury. W dr. inż. arch. Waldemara 2011 r. wygra przez FETĘ,Leszkiewicza). wygrywając Twórca konkursabstrakcyjnego na plakat Poza graffiti/street Polską jego prace można spotkać także w Pradze, Budapeszcie czy Amsterdamie.

PROEMBRION

Krzysztof Syruć

artu, grafiki parametrycznej, przestrzennych instalacji, rysunków. Inspiruje go natura i matematyka. Obecnie pracuje nad koncepcjami wykorzystania technologii Augmented Reality. Współtworzy grupy: SPECTRUM / CITY2CITY / TELE – Street art/graffiti/mural; HEXANOISE – postgraffiti; NONE – architektura Graffiti zaczął malować w wieku dwunastu lat (w 1996 r.). Litery, które projektował przeszły przez wiele etapów ewolucyjnych. Poprzez przestrzeganie wykreowanych przez siebie zasad, wypracował charakterystyczny styl oparty na geometrii diagonalnej. Specjalizuje się w wielowarstwowych kompozycjach z linii ciągłej, o przebiegu której decyduje chwila. Bliskie są mu rozwiązania o dynamicznych kształtach zmieniające percepcje miasta. Zajmując się urbanistyką myśli o przyszłości w kategoriach futurologicznych. Przy znajdowaniu rozwiązań dla poszczególnych przestrzeni bierze pod uwagę coraz większe spektrum środków. Dlatego działania, które podejmuje, nie rzadko pozbawione są farby w spreju. Tworzy instalacje przestrzenne z pogranicza architektury wykorzystujące geometrię i światło chemiczne. Wystawiał m.in. w Olsztynie, Sopocie, Gdańsku, Warszawie i Lublinie.

Rafał Saiko Ikko poz. 45, 46 | s. 33 ur. 1986 r.

Graficiarz, projektant i organizator wydarzeń street artowych. Od 2000 r. zajmuje się graffiti. Obecnie bierze udział w licznych projektach zarówno w kraju jak i zagranicą. Jest jednym z członków grupy TRUEST. Nieustannie poszukuje i bawi się szeroko pojętymi formami graficznymi. Wystawiał m.in. w Częstochowie, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie.

Sainer

SEPE

poz. 49 | s. 35 ur. 1988 r.

poz. 50, 51, 52 | s. 36, 37 ur. 1982 r.

Student piątego roku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa. Studiuje w pracowni malarstwa, sitodruku, grafiki przestrzennej i plakatu oraz ilustracji. Poza uczelnią zajmuje się malarstwem wielkoformatowym. Razem z Mateuszem Gapskim ’Bezt’, od czterech lat współpracują jako grupa ETAM. W swoich pracach najczęściej zestawia ze sobą portret, ilustracje i elementy abstrakcyjne. Wystawiał m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Berlinie, Monachium, Weil am Rhein i Genui.

SEIKON poz. 41 | s. 30 ur. 1987 r.

Student piątego roku Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoją przygodę ze street artem rozpoczął od malowania graffiti w 1999 roku, jednak szybko zmienił obiekt swoich zainteresowań z liter na szeroko pojętą abstrakcję. Obecnie specjalizuje się w geometrycznych wzorach, które w połączeniu z wyrazistymi kolorami odmieniają oblicza malowanych przestrzeni – m.in. ścian, ławek czy obiektów codziennego użytku. Został doceniony m.in. przez czeski Block Painting festival czy Miejskie Znaki Kultury. W 2011 r. wygrał konkurs na plakat zorganizowany przez FETĘ. Poza Polską jego prace można spotkać także w Pradze, Budapeszcie czy Amsterdamie.

Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom w 2008 roku pod kierunkiem prof. S. Iwańskiego) oraz Wydziału Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie. Od 1996 roku związany z nurtem graffiti i streetartem. Oprócz murali zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. Jego prace można zobaczyć m.in. na murach takich miast jak: Monachium, Oslo, Praga, Berlin, Lille, Warszawa, Gdańsk, Łódź czy Wrocław. Brał udział w takich festiwalach sztuki jak: Europe XXl Lille 2009, Inspiracje Międzynarodowy Festiwal Sztuki, Szczecin 2009, Secret Wars Glasgow/ Malmo/Bristol/Warszawa 2010. Jako artysta street artowy zdobył już uznanie poza granicami Polski i jest zapraszany np. do Berlina i Genewy. Wystawiał m.in. w Warszawie, Krakowie, Berlinie, Monachium i Glasgow.

SWANSKI

Wystawiał m.in. w Warszawie, Kleinwalsertal, Kolonii, Berlinie, Bazylei i Manchesterze.

Szum poz. 54 | s. 39 ur. 1992 r.

Samouk uprawiający rysunek i graffiti. Jest bardzo młodym artystą o sprecyzowanym stylu. Swoje inspiracje czerpie z graffiti. Wykorzystuje już istniejące (zastane) prace innych twórców, które stają się tłem dla jego prac. Za bardzo ważne w swojej twórczości uważa eksperyment i niewiedzę. Bój staczany z obrazem, często zaczyna od czystego przypadku, kształtu, plamy by okiełznując ją zacząć opowiadać historię. Gdzie indziej historia pojawia się wcześniej i zostaje opowiedziana przez obraz. Artysta ma na swoim koncie liczne murale m.in. w Polsce, Meksyku i Japonii.

Tone poz. 57 | s. 41 ur. 1986 r.

poz. 47, 48 | s. 34 ur. 1980 r.

Malarz samouk, projektant, ilustrator, grafik. Od malarstwa, przez design, grafikę, animację do ilustracji to dziedziny, w których działa, często łącząc sztukę z produktem i na odwrót. Na swoim koncie ma trzy wystawy indywidualne w Polsce, dwie za granicą oraz udział w Art Basel. Jest twórcą animacji do Mtv czy Vh1. Jego ilustracje znalazły się Lodown, Blond, Belio, DosDedos, Laifstajl oraz Exklusive. Jego murale można oglądać w miastach takich jak: Warszawa, Berlin, Manchester, Barcelona, Kolonia czy Tirana.

Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom u prof. Hieronima Neumanna w 2010 r.). Muralista, animator i ilustrator. Z twórczością zewnętrzną związany od 2002 r. Reprezentuje styl stanowiący mieszankę figuratywnego graffiti oraz klasycznych środków malarskich. Tendencję operowania ruchem, zdynamizowaną formą czerpie bezpośrednio z działań na polu filmu animowanego. Działa w grupach: City2City, Intoxicated Demons, Nahlaim. Wystawiał m.in. w Krakowie, Sofii, Monachium, Aalbrog, Gdańsku, Genui, Newcastle i Lisbonie.

TUSE

Piotr Jaworski poz. 55, 56 | s. 40 ur. 1977 r.

Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ze sceną graffiti związany od 1995 roku. Jego prace publikowane były w takich magazynach jak: Dosdedos, Hiro, Backspin, Magazyn Hip Hop, Slizg, Brain Damage. Wystawiał m.in. w Spocie, Krakowie, Rzeszowie, Warszawie i Lublinie.

WIUR (DOA) poz. 53 | s. 38 ur. 1975 r.

Grafik, rysownik i malarz. Od 1995 roku związany z gdańską sceną graffiti. Obecnie jest członkiem gdańskiego DOA. Od fascynacji samymi literami przeszedł do malowania murali oraz obrazów sztalugowych. Wykorzystując stylistykę komiksową oraz elementy robotyczne stworzył charakterystyczne postaci – roboty, które przedstawia w różnorodnych kontekstach. Łączy efekty stylizacji technicznej z tematyką, która go w danej chwili fascynuje. Charakterystyczną cechą jego prac, tak w przypadku napisów jak i postaci, jest użycie grubego konturu  i wielu kolorów. Jego prace na ścianach można oglądać w wielu miastach Polski i za granicą. Brał udział w licznych projektach artystycznych m.in.: Festiwalu Sztuki Żywej w Łowiczu, Festiwalu Solidarności w Gdańsku, festiwalach graffiti takich jak: Graffest w Gdańsku, Kontext w Wiesbaden, Write4Gold w Chemnitz. Wystawiał m.in. w Lublinie, Warszawie, Sopocie, Gdańsku i Krakowie.

REGULAMIN AUKCJI I 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego. 2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu. 3. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji. 4. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. 5. W przypadku obiektów oznaczonych gwiazdką (*) do ceny końcowej (tj. wylicytowanej kwoty wraz z opłatą organizacyjną) doliczana jest opłata z tytułu „droit de suite” w wysokości do 5 %. II 1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne vadium w wysokości 500 zł. 2. Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość wpłaty vadium i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną). 3. Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym. 4. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane są do godz. 17.00. Po godz. 17.00 oraz w trakcie aukcji można licytować za pośrednictwem www.artinfo.pl (0-693 108 148) III 1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - aukcjonera. 2. Postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) wynosi nie więcej niż 10%. 3. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą ceną. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo roztrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację. 4. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny wywoławczej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta. 5. W przypadku braku ofert kupna istnieje możliwość prowadzenia licytacji poniżej ceny wywoławczej, poprzez stopniowe obniżanie proponowanej ceny. Pierwsze zgłoszenie oferty kupna ostatecznie kończy licytację. 6. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie niższym niż cena wywoławcza, ostateczne zawarcie umowy kupnasprzedaży musi zostać potwierdzone przez właściciela obiektu w terminie 3 dni od daty aukcji. Wylicytowana cena stanowi wiążącą ofertę nabywcy. W przypadku gdy po aukcji zostanie zgłoszona druga oferta zakupu conajmniej w cenie wywoławczej, pierwszy oferent ma prawo pierwokupu. IV 1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Vadium stanowi zadatek lub jego część. 2. W przypadku sprzedaży warunkowej (poniżej ceny wywoławczej) wpłacone vadium pozostaje w Domu Aukcyjnym, a po okresie 3 dni, w zależności od decyzji właściciela obiektu, podlega zwrotowi lub stanowi zadatek na poczet zakupu. 3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. V 1. Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca może w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. 2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. VI 1. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu. Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów starszych niż 55 lat poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.

Druga Polska Aukcja Street Artu

Druga Polska Aukcja Street Artu 28.03.2012 / godz. 18.00