Page 1

Sprzedaş Nieruchomości Plan Marketingowy


O RE/MAX

Nikt na świecie nie sprzedaje więcej nieruchomości niż


O RE/MAX

Historia firmy / RE/MAX został założony w 1973 roku w Denver, Colorado, USA. / Twórcą sukcesu RE/MAX jest Dave Liniger. Jego celem było się stworzenie sieci biur nieruchomości, w której kupujący i sprzedający obsługiwani będą zgodnie z najwyższymi standardami. / Stworzony około 40 lat temu koncept sprawił, że RE/MAX (Real Estate Maximums) stał się najbardziej produktywną organizacją w całej historii działania branży nieruchomości. / Agenci RE/MAX mają więcej doświadczenia i sprzedają więcej nieruchomości niż inni agenci w branży.

RE/MAX to międzynarodowa sieć agencji nieruchomości zrzeszająca ponad 6 000 biur i niemal 100 000 agentów na sześciu kontynentach. Po zaledwie 40 latach funkcjonowania RE/MAX sprzedaje nieruchomości w 35 krajach Europy i w sumie 90 krajach na świecie!

w z r o s t l i c z b y a g e n t ó w o d p o c z ąt k u działalności re/max

100000

64128 41875 9818 21 1973

1 9 8 5

27413

1 9 9 0

1 9 9 5

2000

2012


O RE/MAX

RE/MAX w Polsce

RE/MAX to wielokrotny zwycięzca prestiżowych konkursów i rankingów. W 2011 roku otrzymał nagrodę ZADOWOLENIA KLIENTA. Kryteria kwalifikacji dotyczyły m.in.: ogólnej satysfakcji ze współpracy, profesjonalizmu i przygotowania pracowników, dobrze opracowanego planu marketingowego.

/ RE/MAX rozpoczął działalność w Polsce w 2007 roku. Rozwija się równie prężnie, jak to miało miejsce w innych krajach na całym świecie. / RE/MAX Polska jako agencja sieciowa ma nieograniczone możliwości. / Biura regionalne zatrudniają tylko najlepszych specjalistów w branży, ludzi doświadczonych i dobrze zorientowanych w temacie nieruchomości. / Wszyscy agenci RE/MAX przechodzą specjalistyczne, akredytowane przez Ministerstwo Infrastruktury kursy, które stworzone zostały w Instytucie w Wiedniu.

swoim Klientom żmudny i skomplikowany proces Setki agentów z całej Polski czekają w gotowości, aby ułatwić sprzedaży nieruchomości.


PLAN SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Dlaczego warto wybrać agenta RE/MAX? / Agenci RE/MAX współpracują ze swoimi Klientami zgodnie ze standardami umów ekskluzywnych. / Decydując się na zatrudnienie agenta RE/MAX Klient może być pewien, że agent reprezentuje wyłącznie jego interesy. / Taki rodzaj współpracy pozwala agentowi na zatrudnienie do sprzedaży danej nieruchomości wszystkich agentów na lokalnym rynku. Dzięki temu oferta zyskuje maksymalną ekspozycję. / Sprzedający ma tylko jednego OSOBISTEGO agenta, z którym utrzymuje kontakt i od którego wymaga aktywności i jak najszybszej sprzedaży. / Agent RE/MAX w ramach umowy uzgadnia z Klientem strategię marketingu jego oferty oraz raportuje mu swoje działania. / Agent podpisujący umowę zobowiązany jest do dostarczania najwyższego poziomu usług i do informowania sprzedającego o wszelkich podejmowanych działaniach i etapie, na jakim znajduje się sprzedaż nieruchomości.

Działanie agenta RE/MAX rozpoczyna się w chwili podpisania umowy ze sprzedającym. Krok po kroku przygotowuje nieruchomość do sprzedaży. Od tego momentu agenta i Klienta łączy wspólny cel – doprowadzenie do zawarcia intratnej transakcji.


PLAN SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Ustalenie ceny i dokumentacja

Ustalenie odpowiedniej ceny a zainteresowanie potencjalnych Klientów cena właściwa -10%

200% potencjalnych Klientów

Ustalenie ceny zbyt wysokiej może być równie szkodliwe, co cena zbyt niska.

cena właściwa -5%

150% potencjalnych Klientów

cena właściwa

100% potencjalnych Klientów

/W  ystawienie nieruchomości z ceną ustaloną na odpowiednim poziomie stanowi ważny czynnik w procesie sprzedaży. / Przy prawidłowym oszacowaniu wartości rynkowej nieruchomości jesteśmy w stanie zaoferować sprzedaż największej grupie potencjalnych Klientów. Im bardziej przeszacowana nieruchomość, tym większy odsetek potencjalnych nabywców zostaje wyeliminowany na samym początku działania. / Grupa potencjalnych Klientów zainteresowanych danym typem nieruchomości jest ograniczona. / Oferta nieruchomości cieszy się największym zainteresowaniem przez pierwsze tygodnie od daty wystawienia jej na rynku.

cena właściwa +5%

50% potencjalnych Klientów

cena właściwa +10%

0% potencjalnych Klientów

CENA

ZALEŻNOŚĆ MIĘDZY CZASEM WYSTAWIENIA NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ A CENĄ

czas wystawienia nieruchomości na sprzedaŻ

Czynniki, które NIE MAJĄ wpływu na cenę rynkową nieruchomości

Ile zapłaciłeś za nieruchomość

Jaką kwotę potrzebujesz

Jaką kwotę chciałbyś otrzymać

Za jaką kwotę sprzedał nieruchomość Twój sąsiad

Jaką cenę wyznaczył inny agent

Ile aktualnie kosztowałaby budowa

Cena sprzedawanej nieruchomości zależy od tego, jaką kwotę jest w stanie zapłacić za nią KUPUJĄCY oraz jaką ofertę SPRZEDAJĄCY jest w stanie zaakceptować.


wprowadzenie oferty na rynek

Home staging Celem home stagingu jest skrócenie czasu sprzedaży i uzyskanie jak najlepszej ceny. Na prośbę Klienta agent RE/MAX przygotowuje plan home stagingu.

Pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz!

Pierwsze wrażenie może zaważyć na tym, czy potencjalny Klient będzie nadal zainteresowany zakupem nieruchomości. Doświadczony agent RE/MAX potrafi wyeksponować zalety nieruchomości w taki sposób, by na nich skupić uwagę zwiedzającego.

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży? Najważniejsze zasady: 1 Nieruchomość powinna być posprzątana i uporządkowana, a przed wizytą Klienta należy zadbać o odpowiedni nastrój (muzyka, zapach). 2 Wnętrze powinno być odpowiednio rozjaśnione. Zdarza się, że agent RE/MAX proponuje np. pomalowanie ścian w jaśniejszych odcieniach, choć na ogół wystarczy dobór odpowiedniego oświetlenie i nasłonecznienie pomieszczenia. 3 Umeblowane pomieszczenie powinno dawać poczucie przestrzeni i swobody. Wszelkie zbędne sprzęty i meble powinny być usunięte na czas sprzedaży. 4 Istotna jest odpowiednia aranżacja. Kilka drobnych elementów dekoracyjnych może sprawić, że pomieszczenie nabierze nowego, świeżego charakteru. 5 Należy dokonać wszelkich drobnych napraw. 6 Należy zadbać o otoczenie nieruchomości.


PLAN SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Profesjonalne zdjęcia i plan nieruchomości / Profesjonalne zdjęcia nieruchomości mają zainteresować największą możliwą liczbę potencjalnych Klientów. / Przygotowanie planu mieszkania pozwoli przyszłemu nabywcy na zaprojektowanie wnętrza nieruchomości według własnych upodobań.

Agent RE/MAX wykorzystuje te materiały podczas prezentacji bezpośredniej oraz w akcjach marketingowych on-line i mediach drukowanych.


wprowadzenie oferty na rynek

Wideo prezentacje & wirtualne wycieczki Współczesne narzędzia marketingowe pozwalają na korzystanie zarówno z klasycznych form prezentacji, jak i bardziej zaawansowanych technologicznie, m.in. „wirtualnych wycieczek” (virtual tour). Agent RE/MAX zajmuje się przygotowaniem i rozpowszechnieniem profesjonalnego filmu video.


PLAN SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Social media Informacja o sprzedawanej nieruchomości opublikowana na profilu RE/MAX na wszystkich portalach społecznościowych dociera do tysięcy użytkowników w przeciągu kilku minut. Agenci RE/MAX dbają o aktualizację informacji umieszczonych na portalach.


DZIAŁANIA

Marketing on-line, strony internetowe, portale i mailingi Agent umieszcza informacje o sprzedawanej nieruchomości wraz ze zdjęciami na stronie internetowej RE/MAX Polska. W przeciągu zaledwie 24 godzin wszyscy pozostali agenci mają możliwość zaprezentowania jej swoim Klientom.

Pełna informacja o sprzedawanej nieruchomości pojawia się również w wydawanych mailigach i newsletterach. Prowadzący agent RE/MAX zajmuje się prezentacją nieruchomości na najpopularniejszych portalach internetowych związanych z nieruchomościami.


PLAN SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Materiały drukowane: banery, ulotki, gazety, broszury

Nieruchomość wystawiona na sprzedaż zostaje oznaczona banerem RE/MAX.

Szczegółowe informacje wraz ze zdjęciami agent publikuje we wszelkich materiałach drukowanych, które wydaje RE/MAX: ulotki, broszury informacyjne, gazetki.


DZIAŁANIA

Wydarzenia Prowadzący agent RE/MAX organizuje spotkania, podczas których prowadzi prezentację w taki sposób, by wzbudzić jak największe zainteresowanie potencjalnych nabyw-

ców. Agent pomaga w przygotowaniu nieruchomości przed prezentacją, dba o każdy szczegół, który może mieć wpływ na decyzję o zakupie nieruchomości. Podczas spotkania zachęca zwiedzających do składania ofert.


PROCES SPRZEDAŻY

Sprzedaż z RE/MAX Sprzedaż nieruchomości jest zadaniem trudnym i złożonym. Dzięki współpracy z agentem RE/MAX masz pewność, że nieruchomość zostanie profesjonalnie przygotowana do sprzedaży, odpowiednio wypromowana, sam proces transakcji przebiegnie szybko i zakończy się sukcesem!

Ustalenie warunków transakcji Podpisanie umowy

Przygotowanie nieruchomości na sprzedaż

Przygotowanie materiałów promocyjnych

Akcje marketingowe

Zbieranie ofert

Negocjacje i ustalenie warunków

Sprzedaż nieruchomości

ZNALEZIENIE NABYWCY / Działanie agenta rozpoczyna się w momencie podpisania umowy z Klientem. / Agent RE/MAX dokłada wszelkich starań, by sprzedać nieruchomość w korzystnej cenie. / W porozumieniu z Klientem agent przeprowadza kolejno akcje marketingowe. / Agent RE/MAX angażuje się w proces znalezienia nabywcy w jak najkrótszym czasie. NEGOCJACJE I KOMUNIKACJA / Agenci RE/MAX posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w sprzedaży nieruchomości. / Agenci RE/MAX znają techniki negocjacyjne. Dążą do zawarcia intratnych transakcji. / Agent osobisty zdaje relacje Klientowi z prowadzonych akcji na każdym etapie działania. / Agent osobisty przedstawia Klientowi wszystkie złożone oferty zakupu nieruchomości. / Ostateczną decyzję podejmuje ZAWSZE Klient. SPRZEDAŻ – STRONA FORMALNA / Agent uczestniczy w procesie sprzedaży do samego końca, czyli do momentu sfinalizowania wszystkich spraw formalnych. / Zarówno kupujący, jak i sprzedający, mogą liczyć na wsparcie i doradztwo agenta w kwestii dokumentacji dotyczącej transakcji.


PROCES SPRZEDAŻY

Umowa ekskluzywna / Klient podpisuje z agentem RE/MAX umowę ekskluzywną. / Agent staje się wyłącznym reprezentantem interesów swojego Klienta. Nie oznacza to, że nikt poza agentem RE/MAX nie zajmuje się sprzedażą danej nieruchomości. Agent RE/MAX zatrudnia innych agentów, którzy także zaangażowani są w promocję danej nieruchomości. Dzięki temu Klient ma pewność, że agent dokłada wszelkich starań, by doprowadzić do zawarcia intratnej transakcji przy zminimalizowaniu okresu sprzedaży, na czym korzysta przede wszystkim sprzedający. / Dzięki umowie na wyłączność agent ma swobodę działania – zarówno w kwestii marketingu nieruchomości, jak i w zakresie promocji oferty wśród innych biur nieruchomości na danym rynku. / Agent RE/MAX stosuje wszelkie dostępne nośniki i techniki marketingowe, by sprzedać nieruchomość. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z promocją nieruchomości.

W krajach zachodnich umowy na wyłączność stanowią aż 90% spośród wszystkich zawieranych umów przez agencje. Korzystając z pomocy wykwalifikowanego agenta i podpisując umowę na wyłączność oszczędzasz czas i możesz zarobić znacznie więcej pieniędzy podczas sprzedaży nieruchomości!


www.remax-polska.pl

Wydawca: NWRegion Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2012

RE/MAX :: Skuteczny marketing  

Od ponad 40 lat RE/MAX stanowi wiodący system sprzedaży nieruchomości na świecie.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you