Page 1

TISKOVÁZPRÁVA Praha, 12. 5. 2011

ESET představil ESET Mobile Security Business Edition pro Windows Mobile a Symbian ESET oznámil vydání bezpečnostního řešení pro mobilní telefony firem. ESET Mobile Security Business Edition, ur čený pro platformy Symbian a Windows Mobile, disponuje všemi funkcemi řešení pro běžné uživatele (ESET Mobile Security). Navíc umožňuje vzdálenou správu pomocí nástroje ESET Remote Administrator 4. ESET Mobile Security poskytuje uživatel ům chytrých telefon ů ochranu dat a zabezpe čení před vznikajícími hrozbami. ESET Mobile Security Business Edition jako vlajkový produkt společnosti ESET pro mobilní zařízení nabízí především ucelené bezpečnostní řešení pro Symbian, v současnosti nejpoužívanější operační systém na chytrých telefonech. Dle statistiky Gartner měla vloni tato platforma tržní podíl 37,6 %. ESET Mobile Security Business Edition je však určen i pro firmy využívající mobilní zařízení typu Windows Mobile. „Ochrana mobilních zařízení je čím dál důležitější nejen pro běžné uživatele, ale i pro firmy, řekl Peter Vrana, produktový manažer ESETpro firemní bezpečnost. „Už dnes existuje v tomto segmentu více druhů podvodných aplikací, mezi nimi i spyware. Našim cílem je ochránit soukromí i peníze zákazníků,“ dodal. ESET na konci dubna uvolnil i BETA verzi řešení pro platformu Android. ESET Mobile Security pro Android BETAje pro veřejné testování ke stažení zde. ESETMobile Security BusinessEdition je k dispozici v českém jazyce.

Nejd ůležitější funkce ESET Mobile Security Business Edition: •

Podpora vzdálené správy — ESET Mobile Security Business Edition umožňuje vzdálenou správu prostřednictvím nástroje ESET Remote Administrator 4, který v podnikovém prostředí nabízí řadu výhod. Administrátoři mohou zasílat a získávat konfiguraci mobilního klienta, uskutečňovat on-demand a on-access skenování, provádět bezpečnostní audity, přizpůsobovat nastavení firewallu a filtru spamu či nastavovat interval připojení k serveru podle preferencí. Zároveň mohou správci měnit konfiguraci mobilního klienta a na dálku aktualizovat virovou databázi. Prostřednictvím ESET Remote Administrator 4 je rovněž možné zasílat zprávy.

Kontakt pro média: Jakub Lohniský PRConsultant ESET E-mail: jakub.lohnisky@relativepr.cz Mobil: +420774 164 995


Anti- Theft – soubor funkcí, které jsou užitečné především v případě ztráty či krádeže zařízení.

Remote Wipe – možnost vymazat všechna citlivá data (kontakty, SMS a odstranitelná multimédia v paměti) prostřednictvím SMSzprávy.

SIM Matching – při vložení neznámé SIM karty je automaticky odeslána varovná zpráva na předem definované číslo. Zpráva obsahuje informace o telefonním čísle, IMSI a IMEI dané karty.

Ochrana heslem – ochrana mobilního zařízení před neautorizovaným přístupem do bezpečnostního softwaru. Chrání před nechtěným odinstalováním a nevyžádanou změnou nastavení.

Bezpečnostní audit – možnost získávat informace o bezpečnostním stavu vybraných funkcí telefonu.

SMS a MMS Antispam – blokování nevyžádaných zpráv podle nastavitelného black listu a white listu. Možnost blokování neznámých čísel.

Firewall – monitoring datových toků v obou směrech při nastavitelných pravidlech.

D alší funkce ESET Mobile Security: •

Proaktivní detekce – Optimalizovaná heuristika zaručuje ochranu před aktuálními i budoucími hrozbami. Tato technologie umožňuje bezprecedentní úroveň bezpečnosti mobilních zařízení.

Karanténa – Možnost výběru mezi přímým mazáním infiltrací a jejich přesouváním do karantény.

Rozší ření možnosti skenování – Skenování a mazání integrované paměti či vyměnitelných paměťových karet. Rovněž je možné kontrolovat i procesy běžící v paměti. Samozřejmostí je kontrola souborů přicházejících a odcházejících prostřednictvím bezdrátového připojení.

Automatická aktualiz ace virové databáze – Zajišťuje ochranu i vůči nejnovějším bezpečnostním rizikům. Uživatel má možnost nastavit pravidelné aktualizace na denní, týdenní či měsíční bázi.

O společnosti ESET

Kontakt pro média: Jakub Lohniský PRConsultant ESET E-mail: jakub.lohnisky@relativepr.cz Mobil: +420774 164 995


Společnost ESET,která byla založena v roce 1992, je světovým výrobcem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti a věnuje se celosvětovému boji proti vznikajícím počítačovým hrozbám. Je lídrem na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb. Díky technologii ThreatSense.Net®sbírá ESETdata od dobrovolných uživatelů z celého světa, a tak okamžitě reaguje na nové hrozby. ESETNOD32 Antivirus drží rekord v počtu ocenění v testu VB100, který vydává vysoce respektovaná nezávislá testovací organizace Virus Bulletin. ESET sídlí v Bratislavě, pobočky má v Praze, v San Diegu, v Buenos Aires a v Singapuru. Výzkumná centra ESETpro analýzu malware jsou kromě Bratislavy, Prahy a San Diega i v Krakově, Montrealu a Moskvě. Zastoupení má firma ve více než 180 zemích světa. ESETpatří podle žebříčku Deloitte Technology Fast 500 EMEAuž několik let mezi nejrychleji rostoucí technologické společnosti v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. Slovenský týdeník Trend ocenil v roce 2008, 2009 a 2010 ESETtitulem „Firma roku“.

Kontakt pro média: Jakub Lohniský PRConsultant ESET E-mail: jakub.lohnisky@relativepr.cz Mobil: +420774 164 995

ESET představil ESET Mobile Security Business Edition pro Windows Mobile a Symbian  

ESET oznámil vydání bezpečnostního řešení pro mobilní telefony firem. ESET Mobile Security Business Edition, určený pro platformy Symbian a...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you