Page 1

TISKOVÁZPRÁVA Praha, 12. 5. 2011

ESET představil ESET Mobile Security Business Edition pro Windows Mobile a Symbian ESET oznámil vydání bezpečnostního řešení pro mobilní telefony firem. ESET Mobile Security Business Edition, ur čený pro platformy Symbian a Windows Mobile, disponuje všemi funkcemi řešení pro běžné uživatele (ESET Mobile Security). Navíc umožňuje vzdálenou správu pomocí nástroje ESET Remote Administrator 4. ESET Mobile Security poskytuje uživatel ům chytrých telefon ů ochranu dat a zabezpe čení před vznikajícími hrozbami. ESET Mobile Security Business Edition jako vlajkový produkt společnosti ESET pro mobilní zařízení nabízí především ucelené bezpečnostní řešení pro Symbian, v současnosti nejpoužívanější operační systém na chytrých telefonech. Dle statistiky Gartner měla vloni tato platforma tržní podíl 37,6 %. ESET Mobile Security Business Edition je však určen i pro firmy využívající mobilní zařízení typu Windows Mobile. „Ochrana mobilních zařízení je čím dál důležitější nejen pro běžné uživatele, ale i pro firmy, řekl Peter Vrana, produktový manažer ESETpro firemní bezpečnost. „Už dnes existuje v tomto segmentu více druhů podvodných aplikací, mezi nimi i spyware. Našim cílem je ochránit soukromí i peníze zákazníků,“ dodal. ESET na konci dubna uvolnil i BETA verzi řešení pro platformu Android. ESET Mobile Security pro Android BETAje pro veřejné testování ke stažení zde. ESETMobile Security BusinessEdition je k dispozici v českém jazyce.

Nejd ůležitější funkce ESET Mobile Security Business Edition: •

Podpora vzdálené správy — ESET Mobile Security Business Edition umožňuje vzdálenou správu prostřednictvím nástroje ESET Remote Administrator 4, který v podnikovém prostředí nabízí řadu výhod. Administrátoři mohou zasílat a získávat konfiguraci mobilního klienta, uskutečňovat on-demand a on-access skenování, provádět bezpečnostní audity, přizpůsobovat nastavení firewallu a filtru spamu či nastavovat interval připojení k serveru podle preferencí. Zároveň mohou správci měnit konfiguraci mobilního klienta a na dálku aktualizovat virovou databázi. Prostřednictvím ESET Remote Administrator 4 je rovněž možné zasílat zprávy.

Kontakt pro média: Jakub Lohniský PRConsultant ESET E-mail: jakub.lohnisky@relativepr.cz Mobil: +420774 164 995


Anti- Theft – soubor funkcí, které jsou užitečné především v případě ztráty či krádeže zařízení.

Remote Wipe – možnost vymazat všechna citlivá data (kontakty, SMS a odstranitelná multimédia v paměti) prostřednictvím SMSzprávy.

SIM Matching – při vložení neznámé SIM karty je automaticky odeslána varovná zpráva na předem definované číslo. Zpráva obsahuje informace o telefonním čísle, IMSI a IMEI dané karty.

Ochrana heslem – ochrana mobilního zařízení před neautorizovaným přístupem do bezpečnostního softwaru. Chrání před nechtěným odinstalováním a nevyžádanou změnou nastavení.

Bezpečnostní audit – možnost získávat informace o bezpečnostním stavu vybraných funkcí telefonu.

SMS a MMS Antispam – blokování nevyžádaných zpráv podle nastavitelného black listu a white listu. Možnost blokování neznámých čísel.

Firewall – monitoring datových toků v obou směrech při nastavitelných pravidlech.

D alší funkce ESET Mobile Security: •

Proaktivní detekce – Optimalizovaná heuristika zaručuje ochranu před aktuálními i budoucími hrozbami. Tato technologie umožňuje bezprecedentní úroveň bezpečnosti mobilních zařízení.

Karanténa – Možnost výběru mezi přímým mazáním infiltrací a jejich přesouváním do karantény.

Rozší ření možnosti skenování – Skenování a mazání integrované paměti či vyměnitelných paměťových karet. Rovněž je možné kontrolovat i procesy běžící v paměti. Samozřejmostí je kontrola souborů přicházejících a odcházejících prostřednictvím bezdrátového připojení.

Automatická aktualiz ace virové databáze – Zajišťuje ochranu i vůči nejnovějším bezpečnostním rizikům. Uživatel má možnost nastavit pravidelné aktualizace na denní, týdenní či měsíční bázi.

O společnosti ESET

Kontakt pro média: Jakub Lohniský PRConsultant ESET E-mail: jakub.lohnisky@relativepr.cz Mobil: +420774 164 995


Společnost ESET,která byla založena v roce 1992, je světovým výrobcem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti a věnuje se celosvětovému boji proti vznikajícím počítačovým hrozbám. Je lídrem na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb. Díky technologii ThreatSense.Net®sbírá ESETdata od dobrovolných uživatelů z celého světa, a tak okamžitě reaguje na nové hrozby. ESETNOD32 Antivirus drží rekord v počtu ocenění v testu VB100, který vydává vysoce respektovaná nezávislá testovací organizace Virus Bulletin. ESET sídlí v Bratislavě, pobočky má v Praze, v San Diegu, v Buenos Aires a v Singapuru. Výzkumná centra ESETpro analýzu malware jsou kromě Bratislavy, Prahy a San Diega i v Krakově, Montrealu a Moskvě. Zastoupení má firma ve více než 180 zemích světa. ESETpatří podle žebříčku Deloitte Technology Fast 500 EMEAuž několik let mezi nejrychleji rostoucí technologické společnosti v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. Slovenský týdeník Trend ocenil v roce 2008, 2009 a 2010 ESETtitulem „Firma roku“.

Kontakt pro média: Jakub Lohniský PRConsultant ESET E-mail: jakub.lohnisky@relativepr.cz Mobil: +420774 164 995

ESET představil ESET Mobile Security Business Edition pro Windows Mobile a Symbian  
ESET představil ESET Mobile Security Business Edition pro Windows Mobile a Symbian  

ESET oznámil vydání bezpečnostního řešení pro mobilní telefony firem. ESET Mobile Security Business Edition, určený pro platformy Symbian a...

Advertisement