Page 1

Více na str. 5

Na hladině Sádráku

plavala mrtvola

Koupí tohoto výtisku přispějete Charitě Opava.

Dítě z babyboxu bojovalo o život!

Více na str. 3

ročník 7, číslo 37, 10. září 2013, cena 15 Kč

NAV ÍC

NOVÉ TV PRO GRAMY

Náklaďák

začal hořet za jízdy OPAVSKO Technická závada na motoru může za velký požár, který zničil na silnici u Lesních Albrechtic nákladní vůz Tatra 815. Více na str. 5

Foto: Hasiči

poslušně hlásím ... …že rok před volbami do místních zastupitelstev to v radniční koalici pěkně skřípe. Neshodne se například v tom, jak naložit s vydrancovanými Městskými lesy. Více o tom si přečtěte na straně 3. Hláska se ptala Opavanů, co je nejvíce trápí ve městě. Jak to dopadlo, zjistíte na straně 2. Na stejné straně se dočtete, že jedno z nejfrekventovanějších míst v Opavě, Východní nádraží, se po letech slibů konečně dočká policejních kamer. Doufejme, že to pro nádraží bude znamenat i více čistoty, méně sprejerů a obtěžujících bezdomovců. Dnešní rozhovor vám představí ředitele Muzea Hlučínska Metoděje Chrásteckého. Hospodářská komora předala poslední cenu Merkurova křídla. Komu zjistíte na stránce ekonomika. Přeji vám poučné čtení, a protože nás čeká i pátek třináctého, o, pokud možno hodně štěstí. tí. Na shledanou nou za týden týde d n

Roman Konečný šéfredaktor

Africké bubny zahájily Bezručovu Opavu

Benešov slavil

Opavě začal již 56. ročník festivalu Bezručova Opava. Vslavnostním Letos je věnován cestování a duchu Afriky. I proto na zahájení nemohli chybět afričtí bubeníci.

800 let D

Děti se zřítily ze stohu tohu

Letěl pro ně vrtulník

Foto: Míša Žurková

né následky DOMORADOVICE Vážné mělaa hra

Zemřel

Ilja Hurník

Více na str. 2

Dnes s přílohou

ZPÁTKY DO ŠKOLY str. 12 a 13

H

udební skladatel Ilja Hurník, který měl rodové kořeny v Opavě, o víkendu zemřel ve věku 90 let. K Opavě měl Hurník velmi blízko, je tu po něm pojmenována umělecká škola a před rokem dostal od radnice Cenu Petra Bezruče.

Více na str. 10

Foto: Petr Rumpertesz

olnobenešovští si o víkendu připomněli 800. výročí od první zmínky o městu historickým průvodem či třeba promenádou mažoretek.

dvou dětí na stohu u Domoradovic. Desetiletá dívka a sedmiletý chlapec see zřítili z šestimetrové výšky. ý y Přiletět pro ro ně musel u záchra usel záchranářský raaná nářřsský k vrtulník. vrtulníkk. Více na str. 5

Radikálové se opět

Mladá žena

chystají do Vítkovaa

se zabila

se Vítkov vzpamatoval z Smuotva jednoho průvodu radikálů, hrozí další shromáždění. Extremisté

nnárazem do stromu

je svolali na konec září. Město tak zřejmě čekají další policejní manévry. Více na str. 5

P PUSTÉ JAKARTICE Te Tento týden začal hodně tragicky. V poli u silnice tr poblíž Pustých Jakartic náhodný svědek v pondělí hodně brzy ráno našel havarované auto. V něm pak záchranáři objevili mrtvou pětatřicetiletou ženu z nedalekého Oldřišova. Kdy se nabourala, se zatím neví, vyšetřuje to policie.

Plameny ožehly

motorkáře V

elmi dramatický průběh měla páteční srážka motocyklisty s traktorem. Motorka po střetu začala hořet. Plameny devatenáctiletého motorkáře ožehly tak, že ho musel vrtulník přepravit na popáleninové centrum.

Foto: Peter Soós

Více na str. 5

Více na str. 5

„O Vaši spokojenost se postarám osobně. Volejte 603 574 622.“ WWW.VALUSEK.CZ | Horní nám. 68, Opava

37ro01  
Advertisement