Page 1

Záhada

Primátora operovali!

Bernard

sudu s jedy

Opavě vládne Brady

získal cenu

vyřešena

Více na str. 2

Více na str. 4

Více na str. 8

ročník 2012, cena ročník6,5,číslo číslo26, 50,26. 13.června prosince 2011, 1515 KčKč

Koupí tohoto výtisku přispějete Charitě Opava.

VYHR AJTE ceny v hod notě

150 00 0 Kč

Murphyho Murphyh Murphy Murp urrphyho urphyh phyho hyho hyho hy yyhho ho zá zzákon: áko kkon: kon onnn:: oon: K veškerým veškerý vešk vveške eškerým ešker ešk eškerý škerým škerý ker kerý erým erým ýým m poruchá poru por poruc ppo orru oruc oruchá ooruch oruchám ruchá ruchám uch uc uuchá chám hháám hám dochází dochá docház ddo doc och ochází och oc cchá chází ház há hází ázzíí v době, ází ddobě obě oob obě, bbě, bě ě, kdy ě, kddyy má kd má vá vváš áášš servisní seeer sservisn erv ervisní ervisn rvis rvisn rv rrvisní visní vvis vi visn isn is sní ní technik tteecch chnik chni hhnik hnnik nniik ik dovoleno doovol dov ddovol dovo oovvvo ovo vol oolllen enou eno een nno nou oouu. u.

Smrt policisty po pádu z kola e Hi ulic

llov

a

pomníček se objevil den poté, co KATEŘINKY Improvizovaný na tomto místě zahynul bývalý policista. Ten se svým kolem vjel do díry na silnici a upadl na zem. Oživovací pokusy záchranářů byly marné. Místo nehody vymezuje dopravní značení.

Foto: Roman Konečný

ulice Vrchní

Více na str. 5

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže:

Hláska porušila zákon Parkur v Kateřinkách výběrové řízení na hledání firmy, která radnici připraví OPAVA Kontroverzní dokumentaci pro územní rozhodnutí ke stavbě severního obchvatu,

nebylo v pořádku. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Radnice prý nepostupovala vůči všem uchazečům stejně, což ovlivnilo jejich výběr. Úřad výběrové řízení proto zrušil. Více na str. 6

poslušně hlásím ... ...že dnešní REGION OPAVSKO je plný tváří. Máme za sebou víkend fotbalových turnajů, na kterých si zahráli fotbalisté od těch nejmenších po ty starší. Takže pokud máte v rodině nějakého budoucího fotbalistu, třeba ho na některé ze sportovních stránek uvidíte. Pomalu se nám blíží prázdniny. Jak je budou trávit školáci z Opavska? Dozvíte se v naší anketě. A když už jsme u škol, kraj volil jejich ředitele. Jak volba dopadla? Přečtete si na straně 3. Máme za sebou horký týden. Lidé často kolabovali a záchranáři jezdili od případu k případu, jak můžete zjistit na straně 4. Volila se Stavba roku Moravskoslezského kraje. A uspělo i několik budov z Opavska. Které se dozvíte na straně 2. Na stejně straně zjistíte, jaké problémy mají lidé v Kateřinkách s parkováním. A není to jen dlouholetý stesk, ale i dost nezkoordinované opravy parkovišť a chodníků, kvůli kterým dočasně ubyla další parkovací místa. Přejeme vám pohodový týden, příjemné čtení a hezléto ké léto.

Roman Konečný šéfredaktor

zazpívala

a opavském koupališti vystoupila mladá hvězda českoN slovenského hudebního nebe Kristina, kterou proslavil zejména hit Horehronie. Byla jednou z hvězd na uzavřené akci konané v sobotu odpoledne.

Foto: Roman Konečný

Mladík se utopil na hlučínské štěrkovně

léto rozhodně nezačalo šťastně. Den poté, co se v Lbotuetošní Opavě zabil cyklista, došlo k další tragické události. V sose utopil mladý Polák na hlučínské štěrkovně.

Slezanka: Nájemné úvěr nezaplatí

Čtyřiatřicetiletý Polák trávil víkend u hlučínského jezera. Policie později zjistila, že popíjel alkohol. Poté si šel zaplavat. „Z neznámé příčiny zmizel pod vodní hladinu a již se nevynořil,“ řekl mluvčí policie René Černohorský. Do příjezdu sanitky a příletu záchranářského vrtulníku muže oživoval plavčík. Další oživování lékařem pokračovala v sanitce. Jenže marně. Po několika desítkách minut lékař konstatoval smrt utonutím. Kruté je i to, že marný boj o život mladého Poláka podle všeho sledoval i jeho otec. (rok)

z nelichotivých symbolů Opavy, Jčekáeden centrum Slezanka na Horním náměstí, rekonstrukce. Do roku 2014 se má změnit její tvář. Rekonstrukce bude jen minimální, plány na zásadní proměnu padly. Nájemné, které město za 20 let získá, je jen zlomkem částky, kterou zatím za Slezanku zaplatilo a ještě bude muset zaplatit.

Kristina Horehronie

LITULTOVICE

Další poštovní loupež!

se konala Velká cena Obojevíkendu Opavy v parkuru. Závodníci do dali vše, což názorně dokládá tento snímek.

Více na str. 3

Foto: Hana Kuncová Více na str. 18

Buty a Zeťová

ejméně 25 tisíc korun si odnesl maskovaný ozbrojený N lupič, který přepadl poštu v Litultovicích. Na vyděšenou pošťačku namířil krátkou zbraní. Kriminalisté po něm zatím neúspěšně pátrají.

Foto: Jan Kuzník Více na str. 5

zpívaly

v Městských sadech Koncert populární skupiny Buty si nenechala ujít ani první náměstkyně primátora Pavla Brady. V piknikové atmosféře jej strávila po boku ředitele Model Obaly Wallo Hinterbergera. Foto: Roman Konečný Více na str. 11

Stínicí technika Garážová vrata

Interiérové dveře

Markýzy

www kk www.kkdesign.cz kkd desiign cz

+420 734 322 460

Region Opavsko, 26. června 2012 (titulní)  

Region Opavsko, 26. června 2012 (titulní)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you