Page 1

Postrach žen

dopaden!

Průběžné výsledky dkyy

soutěže

Více na str. 5

Více na str. 18

ročník 2012, cena ročník6,5,číslo číslo21, 50,22. 13.května prosince 2011, 1515 KčKč

Koupí tohoto výtisku přispějete Charitě Opava.

Murphyho zákon: Mezi odborníky nacházíme dva typy lidí. Jedni tomu, co neřídí, rozumějí a to, čemu nerozum druzí řídí ějí.

Ujfaluši, Fenin, Vignerová

KAUZA

Loupež na poště P o d vo d ?

Celebrity

Pošta i policie mlčí

měly dostaveníčko

HÁJ VE SLEZSKU

sobotu byla v Háji k vidění skutečná kuriozita. Na hřišti hrál HÁJ VUjfaluši proti Ujfalušimu v zápase, který pískal Ujfaluši. Hvězda Istanbulu Tomáš Ujfaluši v nezvyklém sestřihu nastoupil v benefici konané u příležitosti ukončení kariéry bratra Radima. Zápas týmu hvězd, ve kterém nastoupili nadějný mladík Fenin či veterán mezi gólmany Vaniak proti výběru Radima Ujfalušiho, pískal jejich strýc, bývalý ligový rozhodčí František Ujfaluši. Zápasu přihlížela Miss ČR 2009 Aneta Vignerová.

Sourozenci

Foto: Vladimír Žurek Více na str. 23

Zachraňoval je vrtulník

těžce havarovali

vydavatel vydav y vatel

chtěla skočit

olicejní vrtulník, ktePkroužil rý v pátek odpoledne nad Opavou, hledal

následky se stala poblíž Kružberka. Do stromu tam narazilo auto s mladým sourozeneckým párem. Oba musel záchranářský vrtulník odvézt do nemocnice.

... že Opavsko čelilo v minulých dnech silnému náporu zajímavých událostí, které jsme se pokusili zachytit a v dnešním vydání Vám přinést. V uplynulých dnech k nám zavítala spousta celebrit, počínaje olympijskou vítězkou v lyžování, přes fotbalového internacionála až po nejkrásnější Češku. Nádherné počasí jakoby nalilo energii do žil také opavským basketbalistům, kteří baráž o extraligu završili šestým vítězstvím v řadě, nebo fotbalistům Opavy či Kravař, kteří svým soupeřům nadělilli pořádné „rance“ a konečně potěšili své fanoušky. Stovky lidí si přišly o víkendu prohlédnout rekonstruované budovy Slezského muzea a kongresového centra na Rybníčku, jiní sledovali zápolení cyklistů na marathonu v Opavě a Hradci nad Moravicí. Mezi dobré zprávy lze počítat úspěšné dopadení lumpa, který přepadával ženy, to, že příští víkend už otevřou opavské koupaliště, či skutečnost, že všechny vaše oblíbené rubriky najdete opět na svém m místě. Tak ppěkné počteníčk počteníčko!

Sebevražedkyně

Více na str. 4

pod vlak

nehoda VÍTKOVSKO Ošklivá s velmi vážnými

poslušně hlásím ...

Nedávné loupežné přepadení pošty v Háji ve Slezsku, odkud si údajný lupič odnesl stovky tisíc korun, provází řada nejasností. Dokonce se mluví o tom, že by celý případ mohl být fingovaný. Policie i pošta to však odmítají komentovat.

Více na str. 5

ženu vyhrožující sebevraždou. Tvrdila, že skočí pod vlak. Jen o den dříve vrtulník hledal další ženu, která odešla z domova v Hrabyni a vyhrožovala, že se nevrátí. A do třetice policie pátVíce na str. 4 rala i po psychicky nemocném muži z Opavy.

Vydávání dokladů

Nekonečné fronty na pasy kolabuje! nohaOPAVA M hodinové

fronty, stovky vystresovaných lidí včetně malých dětí a kolabující úředníci. Magistrát musel najet na nový systém vydávání dokladů. To, co kdysi trvalo dvě minuty, teď trvá nejméně 15 minut. Lidé nadávají na úředníky, úředníci na stát. Více na str. 3

Silesia bike

marathon Foto: Vladimír Žurek

Tak to vypadalo v Opavě 7. května Foto: Facebook v 8 hodin ráno.

1000 Bojovali

závodníků

s horkem

Na devadesátikilome devadesátikilomecyklistictrovou trať cyklistic kého podniku vyrazil vyrazilo v sobotu z Horníh Horního náměstí v Opavě na n 350 závodníků. Dal Dalších 650 bojoval bojovalo s únavou i horkem na n 55kilometrové trati. Více na str. 18

Region Opavsko, 22. května 2012 (titulní)  

Region Opavsko, 22. května 2012 (titulní)