Sport

REGIONALNI TJEDNIK || 29. travnja 2014. , br. 519

Rekordna pobjeda Varaždinaca

sport

U 25. kolu 3. HNL-a Sjever NK Varaždin pobijedio je NK Čakovec s rekordnih 10:0. Prvi put u svojoj novijoj povijesti varaždinski je nogometni klub iz Zagrebačke ulice jednu službenu utakmicu započeo s 20 minuta zakašnjenja, a završio s deset postignutih golova i bez ijednog primljenog. Gosti iz Čakovca su kasnili na početak utakmice zbog svađe u vezi dugovanja kluba prema igračima. Strijelci za domaćina su bili Rebernik s jednim, Egri, Petrović i Režić s po dva te Robert Malnar s tri pogotka u gostujućoj mreži.

U 4. kolu Lige za poredak ŽRK Koka pobijedila je ekipu Split 2010 i učvrstila se na prvoj poziciji. Varaždinke su pobijedile rezultatom 36.25 (17:13) i prikazale odličnu igru, koja ih je često krasila tijekom sezone.

RUKOMET GRK Varaždin pobijedio RK Nexe 29:28 u derbiju Lige za prvaka

Ovom pobjedom Varaždin na tek korak do SEHA lige Junior OK Varaždin Volley Luka Somođi, kao član hrvatske juniorske odbojkaške reprezentacije boravio je u Ankari na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Europsko juniorsko prvenstvo. S obzirom na prilično jaku skupinu s Njemačkom, domaćinom Turskom i Crnom Gorom, hrvatski juniori nisu napravili pozitivan rezultat, ali je sudjelovanje varaždinskog odbojkaša na međunarodnoj sceni još jedna pohvala stručnom i kavlitetnom radu u klubu.

Rukometaši GRK Varaždin pobijedili su ekipu RK Nexe i time napravili veliki korak prema ukupnom drugome mjestu Lige za prvaka, koje vodi u SEHA ligu

Piše: Damir IvanČić damir@regionalni.com

U 2. kolu Lige za prvaka rukometne Premijer lige, GRK Varaždin pobijedio je ekipu RK Nexe 29:28 (13:11) u zanimljivom i napetom susretu, punom kvalitetnih rukometnih poteza.

Podrška

Susret je bio posjećen najbolje u ovoj sezoni, a procjenjuje se da je na tribinama bilo oko 1.500 gledatelja.

Susret je bio posjećen najbolje u ovoj sezoni, na tribinama bilo oko 1.500 gledatelja.

18.

Kajak kanu spust Memorijal Siniša Razlog održat će se u četvrtak 1. svibnja na rijeci Dravi s početkom u 11:00 sati. Natjecanje počinje starim koritom rijeke Drave od mjesta Svibovec do kolnog mosta na rijeci Dravi kod Varaždina za kadete, juniore, seniore, veterane i turiste. Očekuje se dolazak natjecatelja iz Slovenije i Bosne i Hercegovine, što uz nastup svih članova reprezentacije Hrvatske obećava odlično natjecanje. Uz članove kajakaških klubova pozivamo i sve vlasnike turističkih kajaka i kanua da se pridruže na natjecanju, a prijaviti se mogu i na dan natjecanja kod prostorija kajakaškog doma do 9 sati te u jednom ugodnom sportskom druženju upoznaju ljepote nedirnute prirode uz rijeku Dravu.

Trenutno druga najbolja hrvatska rukometna ekipa i uz Zagreb CO sudionik SEHA lige pobijeđen od vrlo motivirane ekipe Varaždina. Gledatelji su dali svoj doprinos, pa je ukupni sportski doživljaj bio potpun. Prvi dio susreta prošao je rezultatski izjednačen dok su se tek pred kraj poluvremena odvojili Varaždinci na

13:10, a poluvrijeme je na kraju završilo 13:11. Nastavak susreta ponudio je sličan sportski scenarij. Samo nekoliko minuta u nastavku i ponovo su obje ekipe bile rezultatski izjednačene. Varaždinci su stalno ostvarivali prednost, a rukometaši iz Našica se nisu dali “slomiti” i svaki put su stizali prednost, koja je načešće iznosila po dva pogotka. Tek pred kraj susreta domaći ponovo rade prednost, a gosti ne uspijevaju stići prije isteka vremena.

Optimizam

Ovom pobjedom Varaždinci su si otvorili put prema drugom mjestu Lige za prvaka, koje vodi u SEHA ligu. Ako je prvo mjesto zagarantirano za RK Zagreb CO, vodi se borba s ekipom Nexe za drugu ulaznicu za regionalnu rukometnu ligu. U Ligi za prvaka osim Varaždina, Nexea i Zagreb CO još su Dubrava, Poreč i Karlovac, ekipe koje je Varaždin pobjeđivao u dosadašnjem dijelu prvenstva. Ključna utakmica ovog dijela Lige za prvaka svakako je bila ova utakmica s ekipom Nexe.

GRK Varaždin : RK Nexe, posljednje sekunde prvog dijela napetog susreta

Trebalo je zadržati smirenost napetog susreta

Agresivna obrana

BEJZBOL Otvorena nova sezona BK Vindija - uspješno nastupili seniori i kadeti

Pobjede nad Siščanima i Zagrepčanima

BKVindija nastupa i ove godine u Srednjeeuropskoj ligi

Nakon pripremnih utakmica seniori BK Vindija započeli su ovogodišnju natjecateljsku sezonu u hrvatskom prvenstvu, te su na samom početku ostvarili i dvije pobjede. Prva je ostvarena u Zagrebu protiv ekipe BK Novi Zagreb s visokih 12:0, a druga u Sisku protiv ekipe BK Storks sa 6:1. Prošlog vikenda započelo je i natjecanje u Srednjeeuropskoj Interligi koja okuplja 12 ponajboljih ekipa iz Hrvatske, Mađarske i

Slovačke i koja je ove sezone podijeljena na prvu i drugu ligu, a varaždinski bejzbo-

U Srednjeeuropskoj Interligi Varaždinci su doživjeli dva poraza od Olimpije 83 6:1 i 7.2 laši našli su se u prvoj ligi a još dvije hrvatske ekipe, Olimpijom ’83 i Nadom

SSM, dvije slovačke - Apollo i White Angels i jednom mađarskom - Obuda Warriors. Varaždinci su od karlovačke Olimpije ‘83 poraženi sa 6:1 i 7:2. Uz seniore, s natjecateljskom sezonom započeli su i kadeti, U15 BK Vindija, a glavni cilj je plasman među četiri najbolje ekipe i play off na jesen. Na sa mom počet k u i otvorenju sezone u Sisku pobijedili su domaću ekipu Storks s visokih 23:4.

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.