Page 1

PARYŽIUS PRANCŪZIJA


Paryžius — vienas gražiausių, romantiškiausių pasaulio miestų, žavintis savo istoriniu palikimu bei kultūrine įvairove, įstabia architektūra. Tai – meilės, romantikos, stiliaus ir mados, meno ir kultūros miestas. Miestas, užburiantis savo prabanga ir, kartu, paprastumu.


TURINYS   

SVARBŪS FAKTAI ................................................... 7 psl. KĄ VERTĖTŲ IŠBANDYTI ..................................... 9 psl. KĄ BŪTINA APLANKYTI .................................... 11 psl.


SVARBŪS FAKTAI  Paryžius—Prancūzijos

sostinė ir svarbus šios šalies ir visos Europos kultūros, verslo ir politikos centras. Miestas pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Miestas visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros.

 Paryžius

dažnai įvardijamas kaip „Meilės miestas“ arba „Šviesų miestas“.

 Paryžiaus

gyventojų skaičius perkopęs 2 mln., o kartu su priemiesčiais viršija 12 mln.

 Valiuta:  Kalba:

Euras (€).

Prancūzų .

 Paryžiaus

istorinis centras nuo 1991 m. yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.


KĄ VERTĖTŲ IŠBANDYTI  Prancūzijoje

būtina „atrasti“ vyno kultūrą. Čia ji labai stipri ir savita.

 Sūriai,

panašiai kaip vynas – stebina gausa, įvairumu ir prancūzų meile.

 Svogūnų

sriuba – tradicinė prancūziška sriuba, pagaminta iš karamelizuotų svogūnų ir jautienos sultinio.

 Foie

gras arba riebiosios ančių kepenėlės.

 Marselio

patiekalas-žvaigždė – tradicinė žuvienė (pranc. bouillabaisse).

 Pissaladière

arba prancūziška pica kepama su daug troškintų svogūnų, alyvuogių ir ančiuvių.

 Boeuf

bourguignon – Burgundijos pasididžiavimas – burgundiškame vyne su daržovėmis ilgai troškinta jautiena. Ji visada pateisina gurmaniškųjų turistų lūkesčius.

 Confit

de canard – savo taukuose troškinta antienos kulšelė gali būti gaminama net iki 36 valandų.

 Šokoladinis

 Tarte

gas.

suflė negali praslysti pro gurmanų akis!

tatin—atsitiktinai gimęs nuostabus obuolių pyra-


KĄ BŪTINA APLANKYTI 

Eifelio bokštas — 1889 m. pasaulinei parodai pastatytas kaip laikinas šiuolaikinis Paryžiaus akcentas, bokštas tapo neatsiejama miesto veido dalimi.

Luvras — didžiausias pasaulyje meno muziejų. Šiame turtingame meno pasaulyje viešpatauja „trys deivės“: Leonardo da Vinčio „Mona Liza“; Egėjo jūroje rasta sparnuotoji pergalės deivė – Nikė Samotrakė; žymiausia pasaulyje antikinė meilės deivė – „Milo Venera“.

Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Notre-Dame de Paris) - šį gotikos šedevrą, vieną iš populiariausių Paryžiaus ikonų, aplankyti tiesiog būtina.

Triumfo arka—Paryžiaus architektūrinis paminkla, pastatytas pagerbti kovojusius už Prancūziją, ypatingai Napoleono laikais.

Per Lašezo kapinės — čia galite pasisveikinti su didžiaisiais rašytojais kaip Balzakas, Prustas, o galbūt parymoti prie bučiniais nusėto Oskaro Vaildo kapo.


„Tad nenuostabu, jog Paryžiaus lankytojus traukia istorinis ir kultūrinis palikimas, vyno mėgėjus – geras prancūziškas vynas ir jo įvairovė, o gurmanus – puikūs restoranai. Paryžius – svarbus miestas mados pasaulyje, čia gausu madingų parduotuvių ir prabangių mados namų.“

Leidinys  
Leidinys  
Advertisement