Page 1

SONBAHAR / KIŞ 2017

EĞLENİN | YEMEK YİYİN | ALIŞVERİŞ YAPIN | DİNLENİN | KEŞFEDİN

İspanya KIYILAR VE KÜLTÜR

EKSTRA ÖZEL TATILLER AILE DOSTU VEGAS


RCI Ekstra Tatilleriyle haftada yalnızca 1083 TL'den başlayan fiyatlarla

Avrupa'yı keşfedin Keşfedilmeyi bekleyen, Avrupa'daki muhteşem tesislerimizden üçüne göz atın. Müsaitlik durumu sınırlıdır. Acele edin ve bugün rezervasyon yapın! Unutmayın, bu tatillere rezervasyon yapmak için haftalarınızı veya puanlarınızı kullanmanıza gerek yoktur. Müsaitlik zamanı Ekim - Aralık 2017'dir. Belirli tesisler 2018’de de müsaittir.

COSTA BLANCA İSPANYA

TENERIFE

ALMANYA

ONA Ogisaka Garden

Royal Park Albatros Club (3941)

Gemuender Ferienpark Salzberg (1667)

Haftalık

Haftalık

başlayan fiyatlarla

başlayan fiyatlarla

(2928) Haftalık

1083 TL'den başlayan fiyatlarla

1889 TL'den

1539 TL'den

RCI.com adresini ziyaret edin veya bizi hemen arayın! ÜYE HIZMETLERI: +90 216 282 1 567

*Hafta yatırılması/değişim yapılması veya puan kullanımı gerekmez. Ekstra Tatiller yalnızca konaklamadır ve seyahatleri veya diğer masrafları içermez. Tesislerin tümü, 2017 ve 2018'in tüm aylarında müsait değildir. Güncel müsaitlik durumu için RCI.com adresini ziyaret edin. Tüm fiyatlar en yakın para birimine yuvarlanmıştır ve fiyatlarda değişiklik yapılabilir. Bilgiler 27.06.17 itibarıyla doğrudur; ancak yoğun dönemler ve okul tatilleri sırasında sınırlı olabilen müsaitlik durumuna ve değişikliklere tabidir. Tüm rezervasyonlar müsaitlik durumuna ve Üyelik Şartlarına tabidir ve rezervasyon koşulları geçerlidir. Bu fırsatı önceden bildirmeksizin değiştirme, geri çekme veya uzatma hakkını saklı tutuyoruz. Fiyatlandırma dahil olmak üzere şartlar ve koşulların tamamı için rcitc2.com adresini ziyaret edin.


Ekstra Teklifler

Hoş Geldiniz Burada yeni bir yüzle karşılaştığınızın farkında olabilirsiniz; bu nedenle öncelikle kendimi tanıtayım. Adım Andy Liggins ve 15 yıldır RCI’da çalışıyorum. RCI’daki iş arkadaşlarımla birlikte çalışarak elimizden geldiğince esneklik, seçenek ve değer sunmaya devam etmek için sabırsızlanıyorum. Her yıl çoğumuz, yapmak ve görmek istediklerimizin bir listesini yaparız. Bizim gibi seyahat tutkunları için tatiller bu listede en cazip öğeler olarak ön plandadır. Bu yılın macera kotasını henüz doldurmadıysanız Endless Vacation’ın bu sayısının sunacağı rehberlikten yararlanabilirsiniz. Altıncı sayfada, İspanya ve Kanarya Adaları’nda bulunan ve kapsamlı restorasyonların yapıldığı çok sayıda üye tesisimizi göreceksiniz. RCI olarak kaliteyi her zaman ön planda tutuyoruz ve bu muhteşem tesis iyileştirmelerini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Bünyemize her yıl şık tesisler ve rüya gibi yerlerde ekstra konaklama imkanı katarak sizlere RCI Ekstra Tatillerinizi planlarken daha fazla seçenek sunabiliyoruz! Bildiğiniz ve sevdiğiniz tatil yerlerini keşfetmek için daha fazla zaman ayırın; ancak henüz keşfetmediğiniz yerleri görmeyi de unutmayın. RCI Üyeliğinizi akıllı bir biçimde kullanarak kendinize her yıl, paranızın karşılığını alacağınız daha fazla Ekstra Tatil hediye edebilir ya da Ekstra Tatil seçeneğiyle ek bir konaklama rezervasyonu yaparak aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte tatile çıkabilirsiniz. En güzel yanı da tek başınıza uzun bir tatilin veya grup olarak uzun ve özel konaklamanın keyfini çıkarmanız için haftalarınızı veya puanlarınızı kullanmanıza gerek yoktur; çünkü Ekstra Tatiller, RCI üyelerine özel muhteşem fiyatlarla sunulur. İlham arayışında mısınız? RCI üyesi Maria Musgrove-Wethey'in RCI Ekstra Tatillerini nasıl kullandığını görmek için sayfa 14'e bakın.

Mutlu tatiller,

Andy Liggins, Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı, RCI Avrupa, Orta Doğu ve Afrika

RCI.com adresini ziyaret edin veya bizi hemen arayın! ÜYE HIZMETLERI: +90 216 282 1 567 ENDLESS VACATION 3


Yardımınıza Koşuyoruz RCI.com, hak ettiğiniz Değişim Tatillerini araştırmanız ve rezerve etmeniz için ihtiyacınız olan önerileri alacağınız tek adrestir. RCI.com'daki 7/24 kullanılabilen yardım kitaplığı, üyeliğinizi yönetmeniz ve Değişim Tatilinizi planlamanız için ihtiyaç duyduğunuz rehberliği sunar. Aynı zamanda yeni RCI üyelerinin ve RCI üyeliklerini tam olarak kullanamayanların, paralarının karşılığını almaları için hafta ve puan değişimleriyle devre tatillerini nasıl kullanacaklarını anlamalarına yardımcı olması amacıyla oluşturulmuş renkli video kitaplığı da mevcuttur. RCI'a Hoş Geldiniz, RCI Puanları Ayrıntıları ve RCI Haftaları Ayrıntıları, RCI üye yorumlarını içeren animasyonlu videolardır ve dört dakikadan az bir sürede RCI ile nasıl hafta yatıracağınızı ve değişim yapacağınızı gösterir. RCI.com/yardim adresini ziyaret edin. Tatil planlama aşamasında ihtiyaç duyduğunuz her şey için tek kaynak olan RCI.com'u hemen ziyaret edin.

Kazananlar! Bir önceki sayımızda 18 soruya doğru yanıtı veren kazananlarımızı tebrik ediyoruz: İspanya'dan Clemente Santos Martin, Balkan Jewel'da bir hafta tatil kazandı. İyi tatiller diliyoruz. İtalya'dan Paolo Demarchi, muhteşem Kindle Fire HD8’in sahibi oldu ve Finlandiya'dan Arto ve Tuula Ylinen ise kompakt eşya toplama sağlayan iki RCI bavul sahibi oldu. 4 SONBAHAR / KIŞ 2017

RCI çalışanları Hurghada'da

Uzmanlara Sorun Hak ettiğiniz unutulmaz tatilleri sunabilmek amacıyla tıpkı sizin gibi varış noktalarını keşfetmeleri için rehberlerimizi gönderiyoruz. Rehberlerimiz, bu tatil yerlerinde konaklarken tadını çıkarabileceğiniz aktiviteler hakkında bilgi edinmek için seyahat ediyor; bu sayede tatil planlama aşamasında bilgilerini sizlerle paylaşabiliyorlar. Bu yılın başlarında beş RCI çalışanı Hurghada'yı ziyaret ederek tesisleri, su parklarını, restoranları ve vahşi yaşamı ilk elden deneyimledi. RCI Rehberi Khaled Saeed şöyle söylüyor: “Muhteşem vakit geçirdik, kendimizi üyelerimizin yerine koyarak tatil yapmak paha biçilemezdi. Hurghada etrafındaki tesislerin konumu sayesinde mükemmel plaj ve havuz kenarı deneyimleri sunuluyor. Bazı tesisler plajlara ücretsiz servis hizmeti sağlıyor. Bunun yanı sıra tarihi bir yer olan El Dahar'ın büyüsü ve eski uygarlığı da keşfedilmeyi bekliyor. RCI üyelerine tatil planlama aşamasında yeni fikirler sunarak deneyimlerimi ve önerilerimi onlarla paylaşmak için sabırsızlanıyorum."

İletişim bilgileriniz mi değişti? Tüm RCI haberlerinin size ulaştığından emin olmak için hesabınızı RCI.com üzerinden üzerinden güncelleyin veya bizi arayın.


Tenerife'de bir hafta tatil kazanın! Üç muhteşem ödülümüzden birini kazanmak için şu soruyu yanıtlamanız yeterli: Vigilia Park, hangi bölgeyi keşfetmek için en ideal yerdir? A Los Pollos B Las Vegas C Los Gigantes BİRİNCİ ÖDÜL: Vigilia Park'ta kahvaltı dahil bir hafta konaklama ve 4538 TL'lik harcırah İKİNCİ ÖDÜL: 408 TL değerinde Kindle Fire HD8 ÜÇÜNCÜ ÖDÜL: 272 TL değerinde iki adet RCI bavul Güne başlamak veya günü sonlandırmak için ideal olan apartlar huzurlu ve geniştir. Oyun alanı, bar, restoran, spa ve eğlence olanakları ile Vigilia Park, herkese uygun bir seçenek sunar. Kazanan, en fazla dört kişinin konaklayabildiği tek odalı bir apartta kalacaktır.

Vigilia Park (2802), Los Gigantes ve diğer batı kıyısı tesislerini keşfetmek için en ideal yerdir ve Puerto de Santiago, Tenerife'de yer alır. Sabaha tesisin kafesinden alacağınız sütlü kahve ile başlayın. Daha sonra kıyı boyunca gezinmek için bisiklet kiralayın. Tesisin çatı katındaki havuzda dinlenin ve güneşin batışını izlerken rahatlayıp kokteylinizi yudumlayarak deniz manzarasının tadını çıkarın.

KATILMAK İÇİN: Adınız, konumunuz ve RCI kimlik numaranız ile birlikte 31 Ekim 2017 tarihinden önce yanıtınızı gönderin. E-posta: EV@RCI.com. Yanıtı şu adrese posta olarak da gönderebilirsiniz: The Editor, Endless Vacation Magazine, Kettering Parkway, Kettering, Northamptonshire, NN15 6EY, İngiltere. Şartlar ve koşullar için rcitc2.com adresini ziyaret edin. Katılımcıların en az 21 yaşında olması gerekir. Katılımcılar ödüllü çekilişe katılarak koşullara tabi olduklarını kabul etmiş sayılırlar.


İspanya'da Kalite Hüküm Sürüyor

HAZIRLAYAN: STEVE ADAMS

M

uhteşem bir konum her zaman ilgi çekici olacaktır ancak tesislerin, özellikle de eski tesislerin konuk alanlarını yenileyerek, hem tesis sahiplerinin hem de RCI üyelerinin beklediği standartları karşılamaları önemlidir. Yıllık bakım ücretleri tesis yenileme çalışmaları için kullanılır ve bu çalışmaların sonuçlarından herkes faydalanır. İspanya ve Kanarya Adaları'ndaki bazı üye tesislerimiz, yüzme havuzlarından kapsamlı konaklama restorasyonlarına kadar çeşitli yenileme çalışmaları gerçekleştirmiştir. Tatilinizi olabildiğince konforlu hale getirmek için kaliteye yatırım yaparak tesislerini baştan aşağı yenileyen yerlerden bazıları:

Apartamentos Tropical Park (2403) Callao Salvaje plajından yalnızca 137 metre uzaklıkta olan bu Tenerife tesisi, tüm tesise yepyeni bir görünüm kazandıracak, 6 milyon € değerinde devasa bir yenileme programı gerçekleştiriyor. Tüm tek, çift ve üç yatak odalı üniteler yenilenecek ve tesis Kasım 2017'de çeşitli tesis olanaklarıyla modern bir tesis olarak yeniden açılacak.

Pearly Grey Ocean Club (1786) Tenerife'de bulunan RCI Gold Crown Resort; otelde bulunan tüm stüdyo, tek ve çift yatak odalı apartlarını yüksek standartlarla ve son teknolojiyle tamamen yenileyerek büyük bir çalışma gerçekleştiriyor. Tesisin deniz kıyısındaki apartları da yenileniyor ve bu apartların ilki halihazırda müsait.

6 SONBAHAR / KIŞ 2017

Vigilia Park (2802) Tenerife'deki Los Gigantes'in kalbinde, Puerto de Santiago'da yer alan Vigilia Park, konaklama


Üyelerimiz, RCI'a bağlı tesislerde kalitenin bir numara olduğunu biliyorlar. Bu nedenle RCI Altın Taç ve RCI Gümüş Taç derecelendirmelerimiz bulunuyor.

ve konuk alanlarını kapsayan büyük bir yenileme çalışması gerçekleştiriyor. Ünitelere modern bir görünüm kazandırmak amacıyla döşemelerin, tesisatın ve aletlerin yanı sıra hemen kullanabileceğiniz "yağmur" duşları, restoran, bar, mini golf, Petanque, çocuk oyun alanları ve hatta kaldırımlar da yenilendi.

Koleksiyonunun oluşturulması ve apartların içi de dahil olmak üzere tesisi ve apartlarını yenilemek için 1,7 milyon €'yu aşkın bir yatırım yaptı. Calahonda, Malaga’da yer alan Crown Resorts, konuklara muhteşem değerde bir tatil deneyimi sunmaya devam etmek için gelecekte de yenileme çalışmalarına yatırım yapmayı planlıyor.

Crown Resorts at Club Marbella (2404)

ONA Club Bena Vista, Malaga (1464)

Crown Resorts, kaliteli mobilyalar ve tesisatla donatılmış üst kalite apart olan Sapphire

Mutfak ve dinlenme alanlarının yenilenmesiyle RCI Gümüş Taç statüsüne yükselen ONA'nın yeni sahipleri, bu tesisteki 49 ünitenin tümünü baştan aşağı yeniliyor.

İspanya Anakarası, Balear Adaları ve Kanarya Adaları'nda RCI'a bağlı olan, konaklama ve imkanlarını yenilemek üzere yatırım yapan diğer tesisler: ONA Aucanada, Mallorca (2821); Apartamentos Fenix Beach (Mar y Golf), Almería (2930); ONA Club Novelty, Tarragona (3902); Habitat Playa Romana, Castellón (2848); Crown Resorts at Club Calahonda, Malaga (1878); La Pinta Beach Club, Tenerife (2568); Holiday Club Sol Amadores, Büyük Kanarya Adası (8695); Club Marina, Tenerife (2378).

ENDLESS VACATION 7


1

PALTOLARINIZI ÇIKARIN VE İSPANYA'NIN GÜNEŞLİ SAHİL ŞERİDİNE GEÇİN. HAZIRLAYAN: JEANETTE PARKIN

SICAK

UFUKLAR Kulağa hoş geliyor, değil mi? Yalnızca siz, aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte güneş, tişört ve sandaletle gezebileceğiniz sıcak günler, lezzetli kırmızı şarapların, denizden, tarlalardan ve ağaçlardan toplanan lezzetlerin tadıldığı akşamlar... Ekim ve Mayıs ayları arasında yazın çılgın temposunun durduğu ve şezlong dışında da keyif alabileceğiniz seçeneklerin sunulduğu İspanya'nın güneşli kıyılarında tatil yapın.

Costa Blanca Adının hakkını veren Beyaz Kıyı. Kar beyaz plajlara yapılan gönderme apaçık olsa da; bal, karamel ve altın tonları da bu palmiyelerle süslü kıyılara renk katıyor. Güneşin hakim olduğu manzaralar, bembeyaz yatlar ve sıcağı yansıtan beyaz renge boyanmış binalar Costa 8 SONBAHAR / KIŞ 2017

Blanca'nın daha da büyülü olmasını sağlıyor. Costa Blanca'da karaoke barlar, kültürel farklılıklar ve hatta kıyıya bastığınızda ayağınızın altında adeta eriyen sonsuz kumsaldan çok daha fazlası yer alıyor. Alicante, bir tatil yeri olarak tüm vazgeçilmez özelliklere sahip ve aynı zamanda


görsel, kültürel ve ruhsal olarak İspanya'yı yansıtan öğelerini de koruyor. Golf sahaları ve limandaki yatlar ziyaretçilerin uğrayışına tanık olurken gölgenin hakim olduğu meydanda bir yudum kahve içmek ve yerel etkinliklerle dolup taşan festivale göz atmak, bu muhteşem şehre kendinizi kaptırmanız için yeterli olacaktır. Plaj tutkunları, Alicante'nin Playa del Postiguet plajının neredeyse bir kilometreyi bulan yumuşak kumlarına bayılıyor. Ekim ve Mayıs ayları arasında günlük ortalama 15°C ve 25°C arasında değişen sıcaklıktaki en güneşli akşam üstü vakitleri, plajda vakit geçireceğiniz ve barda serinleyeceğiniz anlara dönüşebilir. Ziyaretçileri Alicante'ye çeken diğer şeylere bakalım. Santa Bárbara Kalesi iyi bir başlangıç. Mount Benacantil'nin tepesinde yer alan bu 9. yüzyıla ait kale, Alicante'nin geçmişini anlatırken, şehrin engin manzaralarını da ayaklarınızın altına seriyor. Alicante'nin müzelerinde çeşitli hazineler

keşfedin. Plaza Santa Maria'da bulunan Çağdaş Sanat Müzesi'nde Picasso ve Dalí gibi sanatçıların modern sanat eserleri, Alicante Arkeoloji Müzesi'nde seramik ve çömlek eserleri, Gravina Güzel Sanatlar Müzesi'nde ise tarihi bir saray içerisinde yerel sanat eserleri sunuluyor. Alicante'de alışveriş yapmak bir spor çeşididir. Kaç poşet taşıyabilirsiniz? Madrid ve Barcelona'dakilere benzer mağazalara rakip olacak çok sayıda butik mağaza bulunuyor. Kredi kartınızla antrenman yapmak için Rambla de Méndez Núñez'de ilk siparişlerinizi verin. Sezon dışında gerçekleşen çok sayıda etkinlik, şehrin hareketli gece yaşantısını tamamlar niteliktedir. Ocak ve Nisan ayları arasında gerçekleşen ve Porrat Festivali, Paskalya ve Pilgrimage of the Holy Visage'nin (Kutsal Yüz Hac Yolculuğu) önde geldiği bu yılın kış/ilkbahar programını kaçırmayın. Şehirden uzakta bulunan Calpe, Dénia ve Javea sahil şehirleri ise

3

1. Guadalest tepesi. 2. Elche'deki El Huerto del Cura Botanik Bahçelerinde bulunan görkemli palmiyeler, kaktüsler ve sukulentler. 3. Alicante'nin Tarihi Şehrinde bulunan süslü caddeler.

2


Alicante'den araçla 70 dakikalık uzaklıktadır. Denizden uzaklaştığınızda, baş döndürücü kaya oluşumlarına tutunmuş gibi görünen Guadalest kasabası çevresinde rüya gibi bir manzarayla karşılaşacaksınız. Alicante'den araçla 30 dakika uzaklıkta olan tarihi Elche şehri de görülmeye değer. Buradaki büyük palmiye korularının tek rakibi yalnızca Orta Doğu'da. Costa del Sol Bu güneşli güney İspanya bölgesi, rahat yaşam tarzından ve ılıman hava koşullarından keyif alan yabancıların yanı sıra golf tutkunları için de bir cennettir. Altın Endülüs plajları, ortalama sıcaklıkların yirmi dereceye

1

yaklaştığı kış aylarında bile çoğu tatilcinin ilgisini çekiyor. Malaga'da, Playa de la Caleta ve Playa de la Malagueta'nın uzun kumları oturup dinlenebileceğiniz bir alan sağlarken, Peñón del Cuervo gibi deniz kıyısında yer alan daha küçük yerler, Malaga merkezinden yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır. Torremolinos, Fuengirola ve Estepona'da yer alan plajlar güneşli öğle sonraları için; Marbella ve Puerto Banús'ta bulunan plajlar ise butik mağaza alışverişlerinden sonra kumlarda kokteyllerinizi yudumlamanız için idealdir. Kumları silkeleyin ve Malaga'nın kültürünü içinize çekin. 2800 yıl önce kurulan bu yerde, tarih adeta nefes alarak yaşamaya devam ediyor. Büyüleyici Centro

2

3

10 SONBAHAR / KIŞ 2017


4

1. Alcazaba, Malaga'nın Mağribi mimarisi. 2. Camdan inşa edilmiş, "gezici" müze Centre Pompidou Malaga. 3. Playa de la Malagueta. 4. Ronda'daki nefes kesici Puente Nuevo köprüsü.

Historico'nun fayans yollarında yürüyüşe çıkarak Malaga'nın zengin geçmişini keşfetmek çok uzun sürmüyor. Tepede yer alan Moorish sarayı, Alcazaba, Gibralfaro Kalesi ve Malaga Katedrali, geçmişe doğru olağanüstü bir bakış sunuyor. Modern tarihle ilgilenenler için sanatçının doğum yerine yakın Calle San Agustín'de yer alan Picasso Müzesi, görebileceğiniz en tatmin edici yamuk burunlu portrelere sahiptir. Müze, Malaga'da yer alan yaklaşık 30 müzeden biridir ve limanda cam küpten inşa edilmiş Pompidou şubesi de yeni açılmıştır. İçinde 80 tablonun ve fotoğrafın yer aldığı Centre Pompidou Malaga'dan birkaç adım uzaklıkta olan, deniz kenarındaki modern Muello Uno alışveriş merkezinde bir şeyler atıştırabilirsiniz. Malaga'dan çıkarak günübirlik bir gezi yapmak istiyorsanız Granada'yı tercih

edebilirsiniz (araçla 90 dakika). Sierra Nevada Dağlarının alt yamaçlarında yer alan bu şehir olağanüstüdür. Ancak Mağribi gizemi arayışında olanların akın ettiği yer Alhambra'dır. Dağ yolculuğunda önemli bir diğer yer ise Ronda'dır (aynı şekilde Malaga'dan 90 dakika uzaklıkta). Tepesinde şehrin kurulu olduğu ve içinden nehrin geçtiği kanyon, boşlukları dolduran yenilikçi ve baş döndürücü yükseklikteki köprülere sahiptir. Bu köprüleri gördüğünüzde ağzınız neredeyse bu boşluklar kadar açık kalacak! Ronda'nın büyüleyici güzelliğini insanoğlu işlemiş olsa da, Malaga'dan araçla bir saat uzaklıkta olan ve son derece düzenli olan kireç taşlarının uzun yürüyüşlerde birçok fotoğraf molası verdirdiği El Torcal Doğa Koruma Alanındaki büyünün sahibi doğadır.

ENDLESS VACATION 11


KONAKLAMA BU TESISLERDEN BIRINI DENEMEYE NE DERSINIZ?

COSTA BLANCA

ONA Ogisaka Garden 2928

Albir Garden 2827

ÜYE YORUMU: "Dénia'da çok iyi bir konumda ve civarını gezmek çok kolay. Ziyaret edilecek çok sayıda güzel yer var."

ÜYE YORUMU: "Yakınlarında çok sayıda restoran ve barın bulunduğu, iyi konumda güzel bir tesis."

Parque Denia Club 3053 ÜYE YORUMU: "Çok özel bir tatil için hazırlanmış mükemmel ortama sahip sessiz bir tesis."

12 SONBAHAR / KIŞ 2017

Bahia Azul 2587 ÜYE YORUMU: "Güzel bahçelerin içinde yer alıyor ve doğrudan plaja açılan bir kapısı var."


COSTA DEL SOL

Sunset Beach Club 1469

Torrenueva Park 2222

ÜYE YORUMU: "Yetişkinler ve çocuklar için çok sayıda aktivite ve restoranda her gece eğlence bulabileceğiniz bir aile tesisi."

ÜYE YORUMU: "Temiz, sessiz, iyi donanımlı ve geniş apartlar."

Crown Resorts at Club Calahonda 1878 ÜYE YORUMU: "Şimdiye dek konakladığım birçok tesisin en iyisi."

Crown Resorts at Club Marbella 2404 ÜYE YORUMU: "Muhteşem yerel olanaklar, mağazalar ve restoranlarla şahane bir aile tesisi."

 RCI.com Tesislerle ilgili daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yapmak için: İletişim bilgileri için sayfa 3'e bakın

ENDLESS VACATION 13


Nasıl En İyi Şekilde Faydalanabilirsiniz? RCI Ekstra Tatilleri

Maria Musgrove-Wethey, 25 yıldır RCI üyesi. Maria, değişim haftalarına ek olarak neden RCI Ekstra Tatilleri için rezervasyon yaptırdığını açıklıyor: Ailece daha fazla eğlenmek için. HAZIRLAYAN: MARIA MUSGROVE-WETHEY

Değişimlerinizi değerlendirin İş sahibi ve anne olarak hayat telaşlı geçebiliyor; bu nedenle eşim Robin ve kızım Isabella (12) ile tatil yapmak benim için çok önemli. 25 yıl önce dört haftalık devre tatil satın aldım ve bugün bu konuda tek bir olumsuz kelime bile duymak istemem. İyi satın alma kararları verip bunları hızlıca yatırırsanız yepyeni bir macera dünyasına adım atmış olursunuz. Devre tatili, bir RCI üyesi olarak satın aldım. Bu nedenle değişim haftalarım benim için değerli. Bakım ve değişim ücretlerini ödüyorum, böylelikle değişim gücümle mümkün olan en iyi tatili yapıyorum. Ekstra Tatiller 555 TL* kadar uygun bir fiyatta olabiliyor, bu yüzden değişim haftalarımı özel bir kaçamak için saklamak ve bunun yerine paramın karşılığını alabildiğim Ekstra Tatilin keyfini en iyi şekilde çıkarmak mantıklı geliyor. RCI.com'da arama yaparken yalnızca değişimlere değil, müsait olan her yere bakıyorum. Bu sayede benim için hangisinin daha uygun olduğuna karar verebiliyorum. Bir kez Ekstra Tatil olarak


Saint Lucia'da her şey dahil bir haftalık rezervasyon bile yaptım. Seçeneklerinizi her zaman açık tutmak iyidir! Kaliteye güvenin Tatillerimin çoğunu RCI ile gerçekleştiriyorum çünkü stressiz tatiller yapmak istiyorum. Yıllar içerisinde hangi RCI tatillerinin değişim, hangilerinin Ekstra Tatil olduğunu unuttum çünkü kalite aynı ve buna güvenmeyi öğrendim. Bir yere gittiğimde en küçük bir endişemin bile olmasını istemem. RCI ile bunu düşünmeme gerek kalmıyor. Bir karşılaştırma sitesinde Ekstra Tatilimin fiyatının mantıklı olup olmadığını kontrol ediyorum ve sonuç her zaman rekabetçi. Bu nedenle RCI.com'da kendimden emin ve rahat bir şekilde rezervasyon yapabilecekken internette ava çıkmayı anlamlı bulmuyorum. Arkadaşlarınıza ekstralar hediye edin Geçmişte Ekstra Tatil rezervasyonu yaptım ve bir arkadaşıma veya akrabama aktarmak üzere Misafir Sertifikası satın aldım. 2007'de arkadaşlarımızla Madeira'ya tatile gittik ve ilk başta Pestana Miramar'da (5440) bir apart paylaşmayı planlamıştık. Ancak daha fazla mahremiyetin iyi olacağını düşündüğümüz için ayrı apartlarda kalmaya karar verdik. Hangi

1

1. Maria, Robin ve Isabella ile Antigua'dayken. 2. Aile Madeira'dayken.

2

Ekstra Tatillerin mevcut olduğuna baktım ve Miramar ile tesislerini paylaşan Pestana Village'da (3725) yalnızca 100 GBP karşılığında bir stüdyo apart buldum. Bu fiyata Madeira'da iyi bir otelde bir gece bile konaklayamazsınız. Arkadaşlarımız da çok mutlu oldular.

RCI EKSTRA TATILLERI NEDIR? RCI olarak üyelerimize kulak veririz. Rüyalarınızdaki Değişim Tatiline tekrar tekrar çıkmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Bunu yapabilmemiz için üyelerimizin hafta yatırmaları gerekiyor. Üyelerimiz haftaları ne kadar erken yatırırsa herkes için o kadar seçenek olur! Ancak sizlere daha fazla seçenek ve esneklik sunmak için talepleri karşılamak amacıyla her yıl ekstra konaklama ayırıyoruz ve bunu RCI Ekstra Tatilleri olarak paranızın karşılığını alacağınız şekilde sunuyoruz; çünkü tatiliniz bizim için dünyalara bedeldir. Tatiliniz için rezervasyon yaptıktan sonraki 45 gün içerisinde seyahat edebilir misiniz? Yanıtınız evet ise paranızın karşılığını aldığınız ve indirimli son dakika Ekstra Tatiller olan Son Dakika Tatilleri için RCI.com'a göz atmayı unutmayın. *Fiyatta, Avrupa içerisinde Son Dakika Tatili olarak sunulan Stüdyo/Otel apart temel alınmıştır. Son Dakika Tatilleri, genellikle tesise giriş tarihine altı hafta veya daha az süre kalan indirimli Ekstra Tatillerdir.


Kazanan: Vegas!

A

nnemin çocukluğundan beri Büyük Kanyon'u görme hayali vardı, bu nedenle Las Vegas bizim tatil yerimiz haline geldi. Doğrusunu söylemek gerekirse rüya gibi bir tatildi! Birkaç nesilden oluşan grubumuz (eşim Támas, ben, altı yaşındaki kızım Maya ve annem Zina) Sin City'yi (Günah Şehri) ailelere uygun bir tatil hedefi olup olmama konusunda teste tabi tuttu. Karşılaştığımız ilk sürpriz, Vegas'ta herkes için her an ve her yerde görülecek bir şeyler olmasıydı. Maya sokaklarda yürümeye bayıldı. Her yerde sokak performansları vardı; sanki büyük bir festival gibiydi ve çok sayıda kaliteli ve uygun restoran vardı. İlk günlerimizi Vegas'ın merkezine yakın olan Grandview at Las Vegas'ta (6923) geçirdik. Şehir merkezinin biraz daha dışında kalıyorsanız bu civardaki otellerde otopark ücretsiz. Büyük Kanyon Ulusal Parkı'na daha yakın olmak için tatilimizin ilerleyen günlerinde Wyndham Flagstaff'e (0759) geçtik. 16 SONBAHAR / KIŞ 2017

Şehirde eğlence Vegas'taki Mirage otelinde bulunan Siegfried & Roy's Secret Garden and Dolphin Habitat (Siegfried ve Roy'un Gizli Bahçesi ve Yunus Habitatı) hepimiz için heyecan vericiydi. Bu küçük hayvanat bahçesinde kaplanları, aslanları ve panterleri yakından görebilir ve yunus şovlarını izleyebilirsiniz. Siegfried, kaplan hikayeleri ve bozuk para numaralarıyla Maya'yı eğlendirdi. En fazla üç turistik yeri ziyaret etmek için bizim yaptığımız gibi kombine bilet alın. Luxor Hotel'deki Titanic Deneyimi beni büyüledi. Memleketim İrlanda'dakini ziyaret etmeyi çok seviyorum ama buradaki bir başkaydı! Vegas'taki deneyimde şimdiye kadarki en geniş Titanic parçasının yanı sıra geminin büyük merdivenlerinin harika bir canlandırması da bulunuyordu. Yolculukla ilgili çok sayıda hikaye bizleri duygulandırdı. Mandalay Bay'deki Shark Reef Akvaryumu bize başka heyecanlar yaşattı. Bildiğiniz


BIRLIKTE LAS VEGAS TATILINE ÇIKTIĞIMIZDA AILEM ADETA PIYANGOYU KAZANDI. VEGAS, AILEYE UYGUN BIR TATIL YERI OLARAK YÜKSEK PUAN ALDI. HAZIRLAYAN: GABI ILIA, RCI PAZARLAMA EKİBİ

3

1

2

1. Maya, Venetian'daki gondollara bakıyor. 2. Maya, Strip'te Olaf ile poz veriyor. 3. Maya, Büyük Kanyon'dayken. 4. Maya ve büyükannesi Zina, Hoover Dam'in önünde.

4

ENDLESS VACATION 17


KONAKLAMA LAS VEGAS Grandview at Las Vegas 6923 Holiday Inn-Desert Club Resort 0110

1

1. Aile, Büyük Kanyon Ulusal Parkı'ndayken.

Tahiti Village C610

2. Gabi sevinçle zıplarken! 2

Daha fazla tesis bilgisi ve rezervasyon yapmak için.s

RCI.com akvaryumlardan değil. Bu tamamen duyulara hitap eden bir deneyim. Orada üç saat geçirdik. Akrilik tünellerden oluşan bir labirentin içinde balıklar ve köpekbalıklarıyla dolu bir okyanusta kaybolduk. Burada, antik bir tapınakta, denizin canlıları yeniden ele geçirmek istediği bir sahne oluşturulmuş. Dokunma Havuzu sayesinde vatozlar, at nalı yengeçleri ve köpekbalıkları gibi deniz canlılarına daha yakın oluyorsunuz. Dünya üzerindeki en büyük şov Kanyonun tadını pek çok şekilde çıkarabilirsiniz. Bütçeniz izin veriyorsa helikopterle, zamanınız azsa Skywalk'u kullanarak (Kanyonun 21 metre içine uzanıyor ve 1219 metre yükseklikte) gezebilirsiniz. Yalnızca 30 $ karşılığında yedi günlük bilet aldık çünkü Ulusal Park kendi içinde muhteşem bir yer ve çevresinde çok sayıda Büyük Kanyon izleme noktası var. Annemin, ilk baktığı andaki tepkisini sabırsızlıkla bekliyorduk. Hem nutku tutuldu

18 SONBAHAR / KIŞ 2017

hem de nefesi kesildi. Hayallerini fazlasıyla karşıladı ve yalnızca ilk izleme noktasında 90 dakika geçirdik. Kanyon 16 kilometre genişliğinde ve 365 kilometre uzunluğunda. Göz alabildiğince devasa kayalar var. Uçsuz bucaksız arazinin renkleri çok güzel. Gün batımına kadar kaldık ve bunun karşılığını da aldık: Kırmızılar, bronz renkler, morlar ve sarılar... Muhteşem bir renk cümbüşü gibiydi ve doğanın en şahane gösterilerinden birinin içinde olmak büyüleyici bir deneyimdi. Annemin hayali artık hepimizin paylaştığı ve değer verdiği harika bir anı haline geldi. Keyif aldığımız diğer birçok muhteşem deneyimi anlatmaya tek bir yazı yetmez. Kısaca, en iyi Vegas ve ötesindeki çöl manzarası için High Roller adlı dönme dolabı, kırmızı kayalarla dolu kanyonlarla çevrili ve canlı sanat topluluğuyla bilinen Sedona kasabasını ve Vegas'tan araçla yalnızca 30 dakika uzaklıkta olan, Vegas'a enerji sağlayan Hoover Dam'i kaçırmayın. Hoover Dam olmasaydı parlak ışıkların hiçbiri olmazdı.

FOTOĞRAFLAR: SHUTTERSTOCK (1); GABI ILIA (6).

İletişim bilgileri için sayfa 3'e bakın.


RCI Tatil Eğlencesini Paylaşın! Arkadaşınıza RCI'a katılmasını önerin ve 140 TL kazanın.*

Hem de çok kolay bir şekilde:

1 2 3

Arkadaşınız rci.com/rfrl adresinden kaydolur ve sizin RCI Üye Kimliğinizi ekler RCI arkadaşınızı kaydeder Her iki taraf da 140 TL* kredi kazanır

RCI.com/rfrl adresini ziyaret edin *140 TL değerinde RCI kredisi almaya hak kazanmak için yönlendirdiğiniz devre tatil sahibi RCI Hafta Değişimi Programı'na katılmalı ve bu programa kabul edilmiş olmalıdır. Kredi, yalnızca seçilen RCI ürünleri ve hizmetlerinin ödemesinde kullanılabilir ve para iadesi yapılamaz ya da nakde çevrilemez. Kredi, kayıttan sonra altı ay süreyle geçerli olacaktır. Bu fırsatı önceden bildirmeksizin ve herhangi bir zamanda değiştirme, uzatma ve/veya geri çekme hakkını saklı tutuyoruz. Şartların tamamı için rcitc6.com adresini ziyaret edin.


Üyeliğinizi Bir Üst Seviyeye Taşıyın RCI Platinum'un özel avantajlarını deneyimleyin ve sizi ödüllendirmemize izin verin. Seçili rezervasyonlarda 54 TL'ye varan geri ödemenin keyfini çıkarın ve diğer RCI ürünleri veya hizmetlerinde kullanmak üzere hesabınızda kredi biriktirin. Bir sonraki kaçamağınızı planlamanız için bir neden daha!

RCI.com adresini ziyaret edin Şartlar ve Koşullar: RCI, mevcut avantajlarda düzeltme yapma hakkını saklı tutar. Bazı avantajlar müsaitlik durumuna bağlı olabilir. Lütfen aboutrci.co.uk/platinum/terms adresini ziyaret edin. RCI Lite üyeleri, RCI Platinum'dan yararlanamaz.

EV0917/TK

Bitmedi! RCI Platinum ile daha fazlasına sahip olursunuz…

Profile for RCI Europe & Middle East

Turkish Endless Vacation Autumn/Winter 2017  

Turkish Endless Vacation Autumn/Winter 2017  

Profile for rcieurope