Page 1

SUBDECK HEADLINE POSITION

İLKBAHAR / YAZ 2015 2017

Bold Copy: Non-bold copy

EĞLENİN | YEMEK YİYİN EĞLENİN | ALIŞVERİŞ | YEMEK YAPIN YİYİN | DİNLENİN | ALIŞVERİŞ | KEŞFEDİN YAPIN |

SAYFA 88

Türkiye'nin MUHTEŞEM FESTIVALLERI

COVER LINES THIN BOLD COVER LINES LIGHT BOLD BAŞTAN ÇIKARAN COVER LINES MISIR BOOK BOLD YUNAN GÜZELLIKLERI


RCI Ekstra Tatilleri ile

Adalar Arası Gezi Bir yandan Avrupa'yı keşfederken kaliteli apartların, muhteşem konumların ve harika fiyatların keyfini çıkarın

Sadece

2

1169 TL (haftalık)*

Karşınızda sizin için seçtiğimiz keşfedilmeyi bekleyen en iyi Avrupa noktaları. Unutmayın, bu tatillere rezervasyon yaptırmak için haftalarınızı veya puanlarınızı kullanmanıza gerek yok.

GÖZ ALICI PLAJLAR

TATİL NOKTASI

OLAĞANÜSTÜ BİR MANZARA

Anezina Village (4806) Yer: Yunanistan

Club Tenerife (2389) Yer: Tenerife

Residence Syracuse (R660) Yer: Fransa

MAYIS-HAZIRAN

MART-EKİM

MART-EYLÜL

Haftalık

Haftalık

Haftalık

başlayan fiyatlarla

başlayan fiyatlarla

başlayan fiyatlarla

1169 TL'den

1309 TL'den

2019 TL'den

Rezervasyon için RCI.com adresini ziyaret edin veya +90 216 282 1 567 numaralı telefonu arayın *Hafta yatırılması/değişim yapılması veya puan kullanılması gerekmez. Ekstra Tatiller yalnızca konaklamadır ve seyahatleri veya diğer masrafları içermez. Tesislerin tümü Mart 2017-Ekim 2017 tarihleri arasındaki tüm aylarda mevcut değildir. Tüm fiyatlar en yakın para birimine yuvarlanmıştır ve fiyatlarda değişiklik yapılabilir. Kuzey Amerika'daki tesislerin fiyatları yerel vergiye tabidir. Bilgiler Aralık 2016 itibariyle doğrudur; ancak yoğun dönemler ve okul tatilleri sırasında sınırlı olabilen müsaitlik durumuna ve değişikliklere tabidir. Tüm rezervasyonlar müsaitlik durumuna ve Üyelik Koşullarına bağlıdır ve rezervasyon koşulları geçerlidir. Bu fırsatı önceden bildirmeksizin değiştirme, geri çekme veya uzatma hakkını saklı tutuyoruz. Fiyatlar, 05.12.16 tarihi itibarıyla doğrudur. Fiyatlandırma dahil olmak üzere şartlar ve koşulların tamamı için rcitc2.com adresini ziyaret edin.

1 İLKBAHAR / YAZ 2015


Değişimin Ayrıntıları Hoş Geldiniz İlkbahar yaklaşırken hepimiz bu yılın maceralarını planlıyor ve güneşin bizi ısıtmasını dört gözle bekliyoruz. Hep hayalini kurduğunuz o seyahate 2017'de mi çıkacaksınız, yoksa bir anlık kararla herhangi bir yere mi uçacaksınız? Yolculuğunuz nereye doğru olursa olsun, yılın sonuna geldiğinizde umarım geri dönüp hatırlayacağınız tatil anıları biriktirirsiniz. Endless Vacation dergisinin bu sayısı çok çeşitli tatil fikirleri sunuyor. Unutmayın, haftalarınızı veya puanlarınızı kullanmadan RCI Ekstra Tatil'den faydalanabilirsiniz. RCI Platinum üyeliğine geçerek de muhteşem avantajlar elde edebilirsiniz. Bu yıl ne getirirse getirsin, hepinize güvenli ve mutlu seyahatler diliyorum...

RCI.com adresindeki animasyonlu ve öğretici yepyeni videomuza göz atın. Bu eğlenceli ve neşeli video, üyeliğinizden en iyi şekilde yararlanmanız için değişim sistemimizi nasıl kullanacağınızı ve dünya çapında binlerce tatil fırsatını nasıl elde edeceğinizi açıklar. RCI Değişim Tatili rezervasyonlarını olabildiğince basit hale getirmeye çalışıyoruz; böylece en önemli şeye, en değer verdiğiniz insanlarla ömür boyu hatırlayacağınız anılar biriktirmeye odaklanabilirsiniz. RCI.com/explained-weeks-tr adresini ziyaret edin.

Sean Lowe, Genel Müdür RCI Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan

RCI'ın eğlenceli videosu, üyeliğinizi nasıl kullanacağınızı gösterir.

RCI.com adresini ziyaret edin

veya bizi hemen arayın!

ÜYE HIZMETLERI: +90 216 282 1 567

ENDLESS VACATION 3


HABERLER

Hareket Halindeyken Rezervasyon Yapın!

Yeni Ufuklar

Bizimle dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman iletişime geçme özgürlüğüne sahip olmanızı istiyoruz. Artık masaüstü bilgisayarınız, tabletiniz veya mobil telefonunuzu kullanarak RCI.com adresine erişebilirsiniz; böylelikle hareket halindeyken bile müsaitlik durumuna göz atabilir, ihtiyacınız olan yardımı alabilir ve elbette bir sonraki Değişim Tatiliniz için rezervasyon yapabilirsiniz.

RCI olarak sizlere daha fazla seçenek ve esneklik sunmak önceliğimizdir. 2016 yılında 100'den fazla yeni tesis, üye olarak bünyemize katıldı. Bunlardan birkaçı:

Forte Da Oura (DB67)

Portekiz'de bulunmaktadır ve Oura Plajı'nın altın kumlarına yakındır. Tesiste bulunan havuza dalın, ardından restoran ve barda leziz yiyeceklerin ve ferahlatıcı içeceklerin tadını çıkarın.

Grand Muthu Golf Plaza

(DB68), Tenerife, muhteşem teraslar ve bahçelerle çevrilidir. Piano Bar'da gösterinin ve içeceklerin tadını çıkarmadan önce yakınlardaki golf sahasında golf oynayın.

Karma Cay Tre (DE41),

Vietnam'da bulunmaktadır ve Hoi An tarihi bölgesine yakındır. Tropik bahçelerle çevrili havuzun kenarında hindistan cevizi ağaçlarının altında dinlenin, ardından geleneksel Banana Restaurant'ta Vietnam mutfağının ve uluslararası yemeklerin tadını çıkarın.

4 İLKBAHAR / YAZ 2017

Arkadaşınıza Tavsiye Edin Arkadaşlarınıza RCI'dan bahsetmek için daha iyi bir zaman olamaz; böylelikle onlar da RCI üyeliğinin sunduğu birçok avantajdan faydalanabilir. Yeni web sitemizin işlevselliği sayesinde devre tatil sahipleri RCI hafta üyeleri olarak online şekilde kolaylıkla katılabilir. Ayrıca bir arkadaşınıza tavsiye ederseniz ve kendisi de katılırsa sizin ve arkadaşınızın hesabına 140 TL değerinde kredi tanımlanır ve bu kredi RCI değişim tatili, kiralık ve diğer birçok ürün* için kullanılabilir. *Şartlar ve koşulların tamamı için rcitc2.com adresini ziyaret edin.

Önceki Kazananlar Bir önceki sayımızdaki yarışmaya katıldığınız için teşekkür ederiz. Kazananları açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz:

1. ÖDÜL: İsviçre'den Bernard

Matthey-Doret Golden Prague Resort Salabka (DB65) tesisinde üç haftalık konaklama kazandı ve AYRICA tatil harcamaları da karşılanacak.

2. ÖDÜL: İsveç'ten Yvonne

Karlsson, Kindle Fire HD Ekran 8 inç HD, Wi-Fi kazandı.

3. ÖDÜL: İspanya'dan Manuel

Machio bir Amazon kuponu kazandı.


YARIŞMA

Bulgaristan'da Bir Hafta Kazanın!

Bu üç muhteşem ödülden birini KAZANMAK için şu soruyu yanıtlamanız yeterli: Balkan Jewel, kaç delikli golf sahası manzarasına sahiptir? A) 9 B) 15 C) 18 BIRINCI ÖDÜL: Balkan Jewel (DB70), Bulgaristan'da 2136 TL değerinde bir haftalık konaklama AYRICA 4248 TL değerinde harcırah, bir akşam yemeği ve kişi başı bir spa bakımı. İKINCI ÖDÜL: Havuz başında okumak için 425 TL değerinde bir adet Kindle Fire HD 8 8 inç HD Ekran, Wi-Fi ÜÇÜNCÜ ÖDÜL: Tekerlekli RCI bavulu 132 TL değerinde

Balkan Jewel (DB70), Razlog Vadisi'nde ideal bir konumda yer alır ve Pirin Dağları ile çevrilidir. Konuklar yakındaki 18 delikli Pirin Golf Sahasında golf oynayabilir veya yürüyüş, bisiklete binme ya da yakınlardaki ata binme aktiviteleri için tepelere tırmanabilirler. Bu tesis, aileler veya macera dolu bir tatil isteyenler için idealdir. Tesis, golf sahasına ve Razlog merkezine giden ücretsiz bir servis aracı sunmaktadır. Tesiste; restoran, spa ve fitness merkezi, iki adet kapalı yüzme havuzu ve çocuk oyun alanı dahil olmak üzere çok sayıda eğlence seçeneği bulunur. Kazanan, en fazla altı kişinin konaklayabildiği iki odalı bir apartta kalacaktır.

KATILMAK İÇİN: Adınız ve RCI kimlik numaranız ile birlikte 31 Mart 2017 tarihinden önce yanıtınızı gönderin. E-posta: EV@RCI.com Yanıtı şu adrese posta olarak da gönderebilirsiniz: The Editor, Endless Vacation Magazine, Kettering Parkway, Kettering, Northamptonshire, NN15 6EY, İngiltere. Şartlar ve koşullar için rcitc2.com adresini ziyaret edin. Katılımcıların en az 21 yaşında olması gerekir. Katılımcılar ödüllü çekilişe katılarak koşullara tabi olduklarını kabul etmiş sayılırlar.

ENDLESS VACATION 5


Türkiye'yi Keşfediyoruz Avrupa ve Asya'nın ortasında yer alan Türkiye, tam anlamıyla büyülü bir ülke. Türk kültürünü yakından tanımak için festivaldeki müzik ve dansların yanı sıra şaraba ve yemeklere yer açın. HAZIRLAYAN: OLIVIA ALABASTER

6 İLKBAHAR / YAZ 2017


B

irçok festivalinden birini ziyaret ederek Türkiye'nin zengin kültürüne kucak açın ve bu kültür hakkında bilgi edinin. Bu etkinlikler hiçbir zaman ülkenin harika plajlarından ve muhteşem antik alanlarından uzakta bir yerde gerçekleştirilmez. Karşınızda sizin için seçtiğimiz en iyi festivaller: Edremit Yerel olarak bölgenin zeytin başkenti olarak bilinen ve Anadolu'nun batısında yer alan Edremit, Türk yaşamını deneyimleyebileceğiniz, cenneti andıran bir yer. Şehrin hemen dışında bulunan İda Dağı, zengin ve klasik bir tarihe sahiptir ve hem Homer'in hem de Vergilius'un İlyada ve Aeneis adlı epik eserlerinde yer almıştır. Antik Yunanlılara göre Zeus'un, daha sonra görkemli kralın sakisi olacak olan yakışıklı genç Ganimedes'i kaçırmak için bir kartal kılığında dünyaya iniş yaptığı yer burasıdır. Dağlar, termal kaynaklarla kaplı kocaman yeşil bir alan olan Kazdağı Milli Parkı ile çevrilidir. Mayıs ayının ortalarında Bursa'da Uluslararası Bursa Festivali düzenlenir.

2

1

Müzik ve dans türleri arasında yerel ve uluslararası gösteriler yer almaktadır. Marmara Bölgesi'nde bulunan Bursa, göz alıcı bir şehirdir. Kıyı kesiminde bolca park bulunur ve bu parklardan bazılarında termal hamamlar ve harika camiler yer alır. Aynı zamanda ipek çarşısıyla birlikte birkaç adet geleneksel çarşı da bulunmaktadır. Yine Temmuz ayında Bursa'da düzenlenen bir başka etkinlik olan Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, açık hava tiyatrosunda Türk halk dansının canlı ve geleneksel bir kutlamasıdır. Edremit'ten arabayla birkaç saat uzaklıkta olan büyüleyici ve tarihi Truva (Troy) şehirleri olan; antik kalıntılar, taşlı caddeler ve ilgi çekici butiklerle dolu Asos ve Bergama'yı ziyaret edin.

KARŞISINDA: Geleneksel Türk kılıç kalkan dansı. 1. Semazenler Bursa'da gösteri sergiliyor. 2. Bursa, Koza Han ipek çarşısındaki çay bahçeleri ve ipek mağazaları. 3. Çocuk Festivali'ndeki çocuklar.

3

ENDLESS VACATION 7


1

İzmir Ülkenin üçüncü büyük şehri olan İzmir, Türkiye'nin Ege kıyısında yer alır. Türkiye'deki en eski festival olan Uluslararası İzmir Festivali, Mayıs ayının ortasından Haziran ayının ortasına kadar devam eder. İzmir'in konumu Asya ve Avrupa arasında önemli bir noktada bulunduğu için bu festival, seyahat eden iş adamlarına yönelik bir ticaret fuarı olarak başlamıştır. Diğer mekanların yanı sıra Efes tiyatrosu ve Çeşme kalesinde düzenlenen ve bir ay süren bu festivalde müzikten dansa ve modern sanat sergilerine kadar geniş çapta kültürel etkinlikler gerçekleşir. Geçmişte sahne alan kişiler arasında James Brown, Tom Jones, Sting, Elton John ve New York City balesi yer almaktadır.

3

2

Mart ayının ilk yarısında düzenlenen İzmir Avrupa Caz Festivali de bir diğer önemli etkinliktir. Sıcak aylarda ziyaret ederseniz şehrin çevresinde yer alan plajlardan birinde dinlenin veya Kordon'da fayton ile gezintiye çıkın. Taşlı caddeleri keşfedin ve Kemeraltı Çarşısında pazarlık etmenin keyfini çıkarın. Bolca Türk kilimi ve gümüşü satın aldıktan sonra geleneksel bir hanın avlusunda lezzetli bir çay eşliğinde dinlenin. Enerjinizi topladıktan sonra bu antik ve birçok farklı insanın yaşadığı şehrin muhteşem camilerini, kiliselerini, sinagoglarını gezin veya Agora'da çarpıcı Roma kalıntılarının etrafında yürüyüşe çıkın.

4


5

Hatay Türkiye'nin güney Akdeniz sahilinde yer alan Hatay, büyüleyici ve lezzetli bir mutfak macerasıdır. Bölgenin başkenti Antakya'dır ve şehri güçlü Arap etkisi ve tarihi eser zenginlikleriyle kasıp kavurmaktadır. 19 Aralık'ta gerçekleşen ve bir narenciye festivali olan Dörtyol Portakal Festivali'nde şehrin meyve sepetini deneyin. Alanda araçla dolaşarak bitmek bilmeyen portakal, mandalina ve limonların ağaçlardan sarktığı meyve bahçelerinden geçin. Antakya Arkeoloji Müzesi, dünyadaki en büyük ikinci klasik ve Roma mozaikleri koleksiyonuna sahiptir. St. Pierre Kilisesi ise

7

1. İzmir'de bir konser. 2. İzmir'de bir fayton. 3. Agora. 4. Geleneksel Türk lambaları, İzmir Çarşısı. 5. St. Pierre Kilisesi. 6. Portakal Bahçesi. 7. Künefe. 8. Antakya Arkeoloji Müzesi'ndeki Roma mozaikleri.

6

bölgedeki en eski kiliselerden biridir ve bazı kısımları 4. yüzyıla dayanır. Katoliklerin St. Pierre Günü kutlaması için burayı 29 Haziran'da ziyaret edin ve bu büyüleyici mağara tapınağında özel bir kilise ayinine katılın. Antakya seyahati, şehrin keyifli tatlarını denemeden dönerseniz yarım kalmış olur. Fransa, Osmanlı ve Halep'ten ilham alan yiyecekler tek kelimeyle muhteşem. Sıcak yoğurtla servis edilen kebap, kıymalı patlıcan dolması, fıstıklı bulgur pilavı ve ızgara dana dilin tadına bakın. Tatlı olarak, içi yumuşak peynir dolgulu ve üstü şeker kaplı bir hamur işi olan künefe tatlısı kesinlikle denenmelidir.

8


1

10 İLKBAHAR / YAZ 2017

sahip Hamamönü mahallesinde gezinmek üzere Ankara Kalesi'nden aşağı doğru ilerleyin. Kafelerden birinde Türk kahvesi ve nargile için. Şehirdeki önemli anıtlardan biri olan Anıtkabir, ülkenin kurucusuna adanmış ücretsiz, açık bir parktır. Kemal Atatürk'ün anıt mezarı ile Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi burada yer alır. Resmi tatillerde Türkler kutlama yapmak üzere bu parka akın eder ve burayı bu zamanlarda ziyaret etmek hareketli bir deneyim olabilir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan'da, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise Atatürk'ün doğum günü kabul edilen 19 Mayıs'ta, 1922'deki Büyük Taarruz'u anmak üzere Zafer Bayramı 30 Ağustos'ta ve 1923 yılında Cumhuriyet'in ilan edilişi ise 29 Ekim'de kutlanır. Ankara'ya bağlı bir ilçe olan Kalecik, Eylül ayının ortalarında Kalecik Karası Şarap Festivali'ne ev sahipliği yapar. Üzüm çiğneme yarışmasında yarışmacıları seyrederken yerel üzüm çeşitlerini tadabilirsiniz.

1. Cumhuriyet Bayramı'na katılan göstericiler. 2. Ankara'da düzenlenen Çocuk Festivali'ndeki çocuklar.

2

FOTOĞRAFLAR: ALAMY (3), iSTOCK (6), SHUTTERSTOCK (5).

Ankara Ülkenin başkenti Ankara, Türk kültürünü deneyimlemek için en ideal yerdir. 17 Nisan - 7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali, yerel ve küresel film yeteneklerinin kutlandığı muhteşem bir etkinliktir. 1988 yılında kurulan festival, ülkenin en gösterişli festivallerindendir. Kısa filmlerden belgesellere ve uzun metrajlı filmlere kadar Türk film yeteneklerinden harika kesitler sunar. Aynı zamanda küçüklere özel çocuk filmleri de gösterilir. Nisan (tarihler belirlenecek), Ankara Uluslararası Müzik Festivali'nin şehre geldiği aydır. Açık havadan parklara ve milli bahçelere uzanan farklı yerlerde gerçekleşen dans gösterilerinden büyük konser salonlarındaki senfoni orkestralarına kadar Ankara, müziğin sesiyle hayat buluyor. Şehirdeyken Ulus semtine uğrayarak Ankara Kalesi'ni ziyaret edin. Orta çağa ait bir yapı olduğu düşünülen bu yer, şehrin en iyi müzelerine ev sahipliği yapmaktadır. Osmanlı havasına ve büyüleyici geleneksel mimariye


KONAKLAMA BU TESISLERDEN BIRINI DENEMEYE NE DERSINIZ?

TÜRKIYE

Muhteşem plajları nedeniyle bizim için Türkiye, balayımızı geçirdiğimiz özel bir varış noktasıydı. Üstelik Kahire'den iki buçuk saatlik uçuş mesafesinde. Antalya'da romantik bir kaçamak için yola çıkmadan önce alışveriş için ideal olan hareketli şehir İstanbul'da konakladık. Etrafımız muhteşem manzara, doğal güzellik, masmavi deniz ve çok sayıda seçenek ile çevriliydi ve tüm bunları deneyimlerken güneş yüzünü gösteriyordu! - SALLY SAAD BOUSHRA, RCI REHBERI, KAHIRE, MISIR.

Hayıtlı Merada Termal D886

Astyra Spa & Thermal Resort A830

Üye yorumu: "Huzurlu ve dinlendirici bir kaçamak için ideal."

Üye yorumu: "Geleneksel Türk hamamı, tam tamına bir dinlenme imkanı sunuyor."

Akropol Termal D793

Hitit Ayas Termal D617

Heramis Thermal Resort C810

Erzin Isos Termal D618

 Tesislerle ilgili daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yapmak için:

RCI.com İletişim bilgileri için sayfa 3'e bakın

ENDLESS VACATION 11


HURGHADA Bir Yerlinin Rehberi

MISIR'IN KIZILDENIZ'DEKI RIVIERA'SI, LÜKS PLAJLARI AYAĞINIZA SERIYOR VE ZENGIN BIR KÜLTÜREL MIRAS SUNUYOR. HAZIRLAYAN: OLIVIA ALABASTER

Plajda Söz konu plaj seçenekleri olduğunda Sharm el-Sheikh'in tam karşısında yer alan Hurghada istediklerinizi sunuyor. Anakaraya çok yakın konumda ve etrafı mercanlarla çevrili büyüleyici Giftun Cennet Adası, romantik bir plajdır. Cenneti andıran, berrak turkuaz sularla çevrili Mahmya Plajı, şnorkelle veya tüple dalış ve Kızıldeniz'in su altı zenginliklerini görmek için en ideal noktadır. Hurghada'nın güneyindeki Soma Koyu, üzerinde sıra sıra dizili plaj kulübeleri bulunan altın kumları ile Kızıldeniz'den tüm beklentinizi

1 SONBAHAR / KIŞ 2015

karşılıyor. Macera peşindeyseniz rüzgar sörfünü deneyin veya yalnızca bir palmiye ağacının gölgesinde dinlenin. Hurghada'nın güneyinde bulunan El Gouna kompleksi, hoş yapay plajları birbirine bağlayan sonsuz kanallarıyla muhteşem bir konumdur. Tropik balıkların yakınında uyanmak istemiyorsanız birçok plaj ve tesis tarafından sunulan cam tabanlı tekne gezisine katılabilirsiniz. Yunusları ve mercan kayalıklarını görmek için gözünüzü dört açın. Mağazalarda Tütsü, parfüm, aromalı çay, baharatlar

YUKARIDAKI RESIM: Hurghada'da bir plaj. 1. Bedevi kamp ateşi. 2. Develer dinlenirken Bedevi kadınlar yorgunluk atıyor. 3. Hurghada'da sokak pazarı.


KONAKLAMA BU TESISLERDEN BIRINI DENEMEYE NE DERSINIZ?

MISIR Mirette Touristic Village 2420 Le Pacha Resort 5580 1

New Sindbad Beach Resort 4430

2

3

 Tesislerle ilgili daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yapmak için:

RCI.com

FOTOĞRAFLAR: ALAMY (3); SHUTTERSTOCK (2).

İletişim bilgileri için sayfa 3’e bakın

ve pamuk gibi hatıra eşyaları ve Mısır'a özgü el işi eşyalar için Hurghada'nın kuzeyinde bulunan El Dahar yerel pazarını ziyaret edin. Daha kaliteli bir pazar alışverişi için Şehir Merkezi Pazarını ziyaret ederek mücevher ve özel tasarım giysiler bulabilirsiniz. Ardından Kızıldeniz'de sütunların üzerine yerleştirilmiş Caribbean Bar'a giderek taze deniz ürünlerinin ve kokteyllerin tadını manzara eşliğinde çıkarabilirsiniz. Günlük Gezi Antik Mısır'ı keşfetmek üzere Hurghada'dan bir gecelik gezi için yola çıkın. Efsanevi Krallar Vadisi'ne ev sahipliği yapan, Firavunların başkenti Luksor'u ziyaret edin. Hareketli pazarlara ve zengin öğelerle dolu müzelere

sahip Kahire'yi ziyaret etmeyi de unutmayın. Kahire'nin yakınında yer alan Gize'yi ziyaret ederek ömür boyu unutamayacağınız bir piramit gezisi gerçekleştirin. İki günlük Nil nehri turu, yıldızların altında Mısır'ı deneyimlemek için romantik ve unutulmaz bir fırsat sunar. Çok uzağa seyahat etmek ilginizi çekmiyorsa Hurghada yakınındaki çölü ziyaret ederek gün batımında deve gezisine çıkabilir veya daha maceracı bir yolculuk için plaj arabaları üzerinde kum tepeciklerini gezebilirsiniz. Yaşayabileceğiniz en benzersiz oda ve kahvaltı deneyimi için Sina yarımadasındaki Bedevi kamp alanında uyurken gökyüzünü seyredin.

ENDLESS VACATION 2


DESTANSI BIR YUNAN TATILI


RCI Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Dimitris Manikis, her yıl yaklaşık 250 gün seyahat ediyor ve şöyle açıklıyor: "Söz konusu tatil olduğunda, en ideali devre tatildir." HAZIRLAYAN: DIMITRIS MANIKIS

D

evre tatil, aile açısından baktığımızda yaklaşık on yıl önce hayatıma girdi. 19 ve 17 yaşlarında, Anastasia ve Aggeliki adındaki kızlarım ve eşim Ria ile tatil ihtiyaçlarımızın değiştiğini ve daha fazla alan ve mahremiyet istediğimizi fark ettik. Okul tatillerinde seyahat etmek zorunda olduğumuz ve hepimizin konaklayabilmesi için iki odaya veya büyük bir odaya ihtiyaç duyduğumuzdan tatiller gittikçe pahalı hale geliyordu. RCI ile çalışmak alan, kalite, mahremiyet ve sahip olunan tesisteki satın alınmış tatil haftalarımı RCI

değişim tatilleri programındakilerle değiştirebilme esnekliği gibi devre tatilin avantajlarından haberdar olmam demekti. Sektöre dair bilgiye sahip olma avantajım olsa da her zaman söylediğim şey şudur: RCI'da çalıştığım için değil, bana ve aileme göre kullanışlı olduğu için bir devre tatil sahibiyim. Yunan adası Paros'ta tatil yaptık ve oraya bayıldım. Devre tatilimizi nerede yapacağımıza karar vereceğimiz zaman pek de zorlanmadık. Romantik ve etkileyici Santorini ve partileriyle ünlü şık Mikonos arasında yer alan Paros Adası'ndaki Anezina Village ENDLESS VACATION 15


(4806) tesisinde iki hafta satın aldık. Adada muhteşem bir gece hayatının yanı sıra olağanüstü plajlar ve yiyecek seçenekleri var. Burası hem ailelerin hem de çiftlerin muhteşem bir tatil geçireceği bir yer. İnsanlar devre tatil için neden kendi ülkemi seçtiğimi soruyor ancak benim için Yunanistan; denizi, mavi gökyüzü ve sadeliği ile büyülü bir yer. Kulağa tarafsız gelmediğini biliyorum ama Yunanistan, bir yaz tatilinde isteyebileceğiniz her şeyi sunuyor. Hayatımın büyük bir kısmını iş için seyahat ederek geçirdim, bu nedenle tatilde olduğumda plajda dinlenerek, güneşi vücudumda hissederek, kafelerde bir yandan soğuk kahve içerken diğer yandan kitap okuyarak ve dinlenerek ailemle birlikte rahatlamayı seviyorum.

Sırada neresi var? Paros Adası tatil haftalarımızı farklı yerlerde konaklama ile değiştirmekten keyif aldık. RCI sistemi gerçekten çok işimize yaradı. Özel deneyimlerimizden biri, ailece Las Vegas'a gitmemizdi. Wyndham Desert Blue (D881) tesisinde konakladık. Burayı iş amaçlı çok kez ziyaret etmiş olsam da, kızlarım daha önce gelmemişti ve alışık olduğumuz plaj tatillerinden farklı olması hoşlarına gitti. Yaptığımız seyahat, paramızın karşılığını mükemmel şekilde verdi. Aynı kalitede iki yatak odalı bir apart kiralasaydım yaklaşık 2,500 - 3,000 € arasında bir ödeme yapardım; ancak yalnızca değişim ücretini ödemem yeterli oldu.

1

2


3

4

Aynı zamanda kızlarımız daha küçükken değişim ile Orlando, Florida'daki bir tesiste de konakladık ve tema parklarını ziyaret etmek çok hoşumuza gitti. Genellikle olduğu gibi, ben çocuklardan da çok heyecanlandım. Şimdi eşimi ve çocuklarımı Asya'ya seyahat etmek için ikna etmeye çalışıyorum çünkü daha önce oraya gitmedim! Kamboçya, Vietnam, Çin ve Japonya'nın kültürü beni büyülüyor ve RCI üyeliğimi kullanarak değişim ile bu ülkelere seyahat etmeyi planlıyorum. Aile Zamanı Eşim, devre tatil olmasaydı asla tatil yapamayacağımızı; çünkü aksi

takdirde benim çalışacağımı veya tatil rezervasyonu yapma fırsatımız olmayacağını söylüyor. Devre tatil ve RCI aile hayatımız üzerinde olumlu bir etki yarattı çünkü o haftaları takvimimizde işaretledik ve sözümüzü tuttuk. Bunu yapmasaydık zaman hızla geçecekti ve bir yılı aile tatili yapmadan geçirecektik. Evim, tatillerin bir aile için neler yapabileceğinin güzel bir örneği. Fotoğrafların neredeyse tamamı birlikte geçirdiğimiz özel anları sergiliyor. Tatiller, ailelerin bir araya gelmesine yardımcı olur. Ortalama bir insana göre evde daha az zaman geçirdiğim için tatil zamanları ailem için özel bir önem taşıyor.

(Önceki sayfa) Naoussa Limanı, Paros Adası. 1. Dimitris ve kızları Paros Adası'nda tatilde. 2. Anezina Village (4806), Paros Adası. 3. Parikia'da bir yel değirmeni, Paros Adası. 4. Parikia'nın bembeyaz caddeleri, Paros Adası.


KONAKLAMA

1

YUNANİSTAN Golden Coast Holiday Club 1789 Villea Village 5895 Grand Leoniki 7456  Daha fazla tesis bilgisi ve rezervasyon için:

RCI.com

1. Alacakaranlıkta Heraklion Limanı'nın Venedik kapıları. 2. Akropolis, Atina.

2

Yunan Güzellikleri Girit: Burada tatil tarzınıza uymayan bir yer bulmak oldukça zor olur. Günlerinizi pembe kumlu tropik plajlarda dinlenerek veya etkileyici sıradağlarda yürüyerek ve hizasında yer alan geleneksel Girit köylerini ziyaret ederek; sakin koyları ve hayranlık uyandıran vadileri keşfederek ya da gece mekanlarında partilere katılarak ve marina kenarındaki büyüleyici restoranlarda muhteşem yiyeceklerin tadını çıkararak geçirebilirsiniz. Heraklion, adanın en büyük şehri ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. 16. yüzyıla ait Venedik Kapıları

oldukça etkileyici ve tarihi bölgeyi çevreliyor. Bu antik duvarlar arasında yürürken atıştırmalık bir şeyler için birkaç mola vererek güzel bir öğleden sonrası geçirebilirsiniz. Atina: Burası, canlı şehrin manzarasına sahip heybetli Akropolis ile geçmiş ve günümüzün birleştiği noktadır. Bu tarihi ve hareketli yer, demokrasinin ve Avrupa medeniyetlerinin doğum yeri olarak görülüyor. Panteon, Poseidon Tapınağı ve Kerameikos gibi simgesel tarihi alanlar "mutlaka görülmesi gereken yerler" listenizde olmalı. Gecenin erken saatlerinde antik Agora alanının tepesinde yer alan Thissio'ya gidin ve büyük teraslardan birinde bir masaya oturarak meze yemek ve içki içmek için bir araya gelen aileler eşliğinde muhteşem manzaranın tadını çıkarın. Renkli pazarı ve şehrin gece hayatının kalbi Psyrri ile modern Atina'nın da keyfine varın.

FOTOĞRAFLAR: SHUTTERSTOCK (4); ALAMY; DIMITRIS MANIKIS.

İletişim bilgileri için sayfa 3'e bakın.


Hem Kaçamak Yapın Hem Tasarruf Edin: Karşınızda

RCI Son Dakika Tatili

HAFTALIK

555 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Önümüzdeki 45 gün içinde seyahat etme imkanınız varsa sizin için muhteşem bir son dakika kaçamağı teklifimiz var. Kendinizi bir RCI Son Dakika Tatili ile ödüllendirin!

Haftada yalnızca 555 TL'den başlayan fiyatlarla Çok çeşitli tatil yerleri arasından seçim yapın Kaliteli tesisler Tüm yıl boyunca kullanılabilir Haftalarınızı veya puanlarınızı başka bir tatil için saklayın!

Rezervasyon yapmak için RCI.com adresini ziyaret edin ya da bizi +90 216 282 1 567 numaralı telefondan arayın. Son Dakika Tatili: Hafta yatırma/değişim veya puan gerekmez. Bilgilerin tamamı RCI Lite veya Club üyeleri için geçerli değildir. Son Dakika Tatili fiyatı, rezervasyon tarihinden sonraki 45 gün içinde seyahat etmek için rezervasyon yaptırıldığında belirli tesisler için geçerli olur. Fiyatlandırma dahil olmak üzere şartlar ve koşulların tamamı için rcitc2.com adresini ziyaret edin.


İçiniz Rahat Seyahat Edin Yalnızca

131 TL

karşılığında bir üst kategoriye yükseltin

Her yıl dünyanın dört bir yanındaki havalimanlarında 26 milyon bavulun kaybolduğunu biliyor muydunuz? Bagajınızı kaybetmek tatilinizin tadını kaçırabilir RCI Platinum Üyeliğinin en harika avantajlarından biri, MyTAG ile bagaj takibi gerçekleştirerek içiniz rahat seyahat edebilmenizdir. MyTAG Kimlik etiketlerinde kişisel bilgiler yer almaz; bunun yerine dünyanın neresinde olursanız olun bagajınızın size ait olduğunu gösteren bir kimlik numarası bulunur.

RCI Platinum üyeliği çok daha fazla avantaj sunar...

Şartlar ve Koşullar: RCI, mevcut avantajlarda değişiklik veya düzeltme yapma hakkını saklı tutar. Bazı avantajlar müsaitlik durumuna bağlı olabilir. Lütfen www.aboutrci.co.uk/platinum/terms adresini ziyaret edin. RCI Lite üyeleri, RCI Platinum üyeliğinden yararlanamaz.

EV0217/TK

RCI.com adresini ziyaret edin

Profile for RCI Europe & Middle East

PEM002511 Endless Vacation magazine Spring/Summer 2017 Turkish  

Endless Vacation magazine Spring/Summer 2017 Turkish

PEM002511 Endless Vacation magazine Spring/Summer 2017 Turkish  

Endless Vacation magazine Spring/Summer 2017 Turkish

Profile for rcieurope