Page 1

Twórczość słuchaczy

Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

2-21 kwietnia 2012 Muzeum Ziemi Rawickiej


Halina Murkowska Rawiczanka, z wykształcenia technik ekonomista, obecnie na emeryturze.

- Od najmłodszych lat wykazywałam zainteresowanie plastyką, ale dopiero teraz, dzięki RUTW, który utworzył sekcję malarską, mogę je realizować. W swoim dwuletnim dorobku mam klika płócien wykonanych farbami akrylowymi, a także kila pisanek wielkanocnych wykonanych różnymi technikami.


Helena Szczypko - Sztuka była moja pasją od zawsze. W dzieciństwie malowałam postacie z bajek, w szkole średniej lubiłam malować portrety. Miałam już wiele wystaw. Wygrałam konkurs na dekorację sali studniówkowej. Byłam typowana na studia plastyczne, jednak na wymarzony kierunek nie dostałam się. Dziś pracuję jako urzędnik w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jednak pasja pozostała. Zrobiłam wiele gobelinów, nadal maluję, kontynuuję młodzieńcze marzenia.


Helena Klimczak Słuchaczka RUTW. Haftem krzyżykowym zajmuje się od trzynastu lat. - Najbardziej lubię wyszywać pejzaże,zamki i kwiaty. Bardzo to mnie relaksuje.

Włodzisława Walczak Słuchaczka RUTW, oddziału zamiejscowego w Jutrosinie. Emerytowana nauczycielka języka polskiego. - Lubię prace ręczne, najbardziej haft krzyżykowy, szydełko, druty. Piszę także artykuły o naszym uniwersytecie do „Gazety dla Pacjentów”.


Henryk Krawczyk Rawiczanin, słuchacz RUTW. Uczestniczy w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Tomasza Bzdęgę w rawickim Domu Kultury.


Joanna Kot Emerytowana księgowa. - Dopiero na emeryturze mogłam zająć się realizowaniem moich pasji. RUTW otworzył przede mną nowe możliwości samorealizacji. Tutaj rozpoczęłam swoją przygodę z malarstwem. Inspiracje czerpię z kwiatów i przyrody. Oprócz malarstwa zajmuję się również pracami ręcznymi, m.in. haftem, szydełkowaniem, oklejaniem jajek wielkanocnych. Prace te odprężają mnie i rozwijają wyobraźnię.


Maria Kwinecka-Maćkowiak Emerytowana nauczycielka Medycznego Studium Zawodowego i słuchaczka RUTW. Od kilku lat zajmuje się ozdabianiem przedmiotów metodą decoupage’u i koralikami. Od dwóch lat maluje obrazy techniką akrylową i olejną na zajęciach sekcji malarskiej pod kierunkiem artysty plastyka Tomasza Bzdęgi.


Krystyna Wojtera Reprezentuje klubik „sprawnych rąk” przy RUTW. Wykonuje szydełkiem ozdoby wiosenno-wielkanocne.

Agata Kubiak Wykonuje ozdoby wiosennowielkanocne.

Halina Gruczek Zajmuje się haftem oraz wykonuje ozdoby wiosennowielkanocne techniką decoupage’u.

Wystawa twórczosci sluchaczy Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  

katalog wystawy