Page 1


Специjалитети на месецот

Гиро пита пилешко Пилешки стек на скара, сос, свежа салата, помфрит.

Овој специјалитет можете да го најдете во ресторанот Твиги по цена од 129 денари.

Кајсери Јаглама Јуфки,мелено месо,кромид,зачин,кашкавал, салата,кисело млеко.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Истанбул Кебап по цена од 180 денари.

Шарска плескавица Свежо говедско месо, лут буковец, млечен кашкавал, помфтир, свежа салата, лепче.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Сити Грил по цена од 210 денари.


Специjалитети на месецот

Chick ’N Crisp Пилешко поховано месо, сос, лепче, среден помфирт, кока кола 250ml.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Гудис по намалена цена од 275 на 200 денари.

Фелафел (посно) Ќофтиња од наут, арпаско лепче, и сезонска салата.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Дамаскино по цена од 130 денари.

Ориз со пилешко и зеленчук Ориз, пилешко месо, зеленчук, зачини.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Анатолиа по цена од 120 денари.


Специjалитети на месецот

Chicken Royale оброк Филе од пилешки гради, ајсберг салата, мајонез, среден помфрит и пијалок по избор.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Бургер Кинг по цена од 259 денари.

Пилешко со кикирики луто Пилешко месо, кикирики, зеленчунк, лут сос.

Овој специјалитет можете да го најдете во Кинескиот ресторан по намалена цена од 220 за 170 денари.

Chicken wrap Пилешко поховано месо, свежа салата, сос, помфрит.

Овој специјалитет можете да го најдете во Ле Смос ресторан по цена од 130 денари.


Промоции на месецот

Пица капричиоза мала Twiggy Доматен сос, кашкавал, пилешка шунка, печурки + кока кола 0.25л

210 ден. 170 ден.

Пилешки донер со ориз порција Istanbul Cebap Пилешки донер, ориз, салата, ајран и лепче.

210 ден.

Хамбургер оброк City Grill Говедска плескавица, свежа салата, помфрит, сок по избор.

150 ден.


Промоции на месецот

Extreme Hamburger Goody’s Среден помфрит, кока кола (400ml).

230 ден. 170 ден.

Хумус Дамаскино Варена леблебија

90 ден.

Макорони со мелено месо Анатолиа Макарони, мелено месо, зачини, сос, ајран.

160 ден. 130 ден.


Промоции на месецот

Crispy chicken оброк Burger King Зачинето пилешко поховано со крцкава пченкарна презла, ајсберг салата, домати, мајонез, среден помфрит и пијалок по избор.

Нудли со зеленчук Кинески ресторан Нудли, зеленчук, сос.

Чорба Le Smos Чорба по избор, лепче.

159 ден.

170 ден. 140 ден.

50 ден.


Десерти

Twiggy палачинка + еспресо Twiggy

190 ден. 150 ден.

Chocolate Brownie Goody’s

150 ден.

Сутлиаш Анатолиа

Чоколаден пудинг Istanbul Cebap

80 ден.

90 ден.

Турско кафе Le Smos

30 ден.

Килограм баклава Рекорд баклава

450 ден.

Ramstore menu dekemvri  
Ramstore menu dekemvri  
Advertisement