Page 1


Специjалитети на месецот

Готвиме со Марк Пилешко со брокула Состојки: Пилешки стек (филе), брокула, хопла, крем сирење, пармезан, масло, сол и црн бибер, гарнир ориз.

Овој специјалитет можете да го вкусите само во ресторанот Истанбул Кебап. по цена од 200 денари.

Шарска Плескавица Состојки: Мелено месо,зачини,кашкавал, гарнир ориз,салата.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Истанбул Кебап по цена од 220 денари.

Тавче гравче со 5 ќебапи Состојки: Тавче гравче, 5 ќебапи, лепче.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Сити Грил по цена од 170 денари.


Специjалитети на месецот

Extreme Philly Burger Состојки: Говедска плескавица, чадена говедска шунка, крем сирење Philadelphia, салата, домат, лепче, помфирт.

Овој специјалитет можете да го вкусите во Goody’s по цена од 190 денари. Фелафел порција Состојки: пржени ќофтиња од наут, хумус, помфрит, гарнир свежи салати и арапско лепче.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Дамаскино по цена од 130 денари.

Пиде со кашкавал Состојки: Пиде, кашкавал, зачини, ајран.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Анатолиа по цена од 170 денари.


Специjалитети на месецот

Пица Капричиоза средна Состојки: пилешка шунка,кашкавал, печурки, доматно пире.

Овој специјалитет можете да го најдете во ресторанот Твиги по цена од 230 денари. Chicken Royale оброк Состојки: Филе од пилешки гради, ајсберг салата, мајонез, среден помфрит и пијалок по избор.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Бургер Кинг по цена од 259 денари.

Брокули со ракчиња Состојки: пржени брокули во сос, ракчиња, свеж зеленчук.

Овој специјалитет можете да го најдете во Кинескиот ресторан по цена од 200 денари.


Промоции на месецот

Готвиме со Марк Потпечени јуфки со пилешко месо Istanbul Kebap Состојки: Јуфки, пилешко бело месо, кромид, јајца, млеко, сол и црн пипер.

180 ден.

Оваа промоција можете да ја вкусите само во ресторанот Истанбул Кебап.

Донер ( гиро ) Порција Istanbul Cebap Состојки: пилешко месо, салата, лепче и зачини со гарнир ориз.

200 ден. 180 ден.

Чорба City Grill Телешка / Пилешка

60 ден.


Промоции на месецот

Хамбурегер оброк Twiggy Состојки: Телешко месо, корнишони, кромид, twiggy сос, марула, помфрит, чаша кока кола.

149 ден. 135 ден.

Фатуш салата Дамаскино Состојки: марула, домат, краставица, пачос, лук.

90 ден.

Пилешки батак порција Анатолиа Состојки: Батак со ориз, свежа салата, ајран

100 ден. 80 ден.


Промоции на месецот

2 x Hamburger + Country Style помфрит + 2 Coca Cola 250ml Goody’s

300 ден. 240 ден.

Crispy chicken оброк Burger King Состојки: Зачинето пилешко поховано со крцкава пченкарна презла, ајсберг салата, домати, мајонез, среден помфрит и пијалок по избор.

159 ден.

Ориз со ракчиња Кинески ресторан Состојки: ориз, ракчиња, зеленчук

100 ден.


Десерти

Готвиме со Марк Тирамису Состојки: Јајца, шеќер во прав, слатка павлака, пишкоти, еспресо.

100 ден.

Овој десерт можете да го вкусите само во ресторанот Истанбул Кебап.

Сутлиаш Анатолиа

Чоколадна торта Istanbul Cebap

80 ден.

100 ден. 80 ден.

Twiggy палачинка + еспресо Twiggy

190 ден. 150 ден.

Chocolate Brownie Goody’s

Килограм баклава Рекорд баклава

150 ден.

450 ден.

Ramstor meni april maj  
Ramstor meni april maj  
Advertisement