Page 1

Број 105

17.11.2011 - 07.12.2011

www.ramstore.com.mk


ар

а

жи Ко са ли мо чи ни за те Ра се мс ог ра то ни рЦ че ен ни т

ом оц ија та в Пр

Секој ден од 16:00 - 21:00ч промоции - За купени Милка чоколади добивате брендирани Милка подароци

136

99

84

74

-15%

62

55

22

19

70

62

159

145

67

61

165

145

73

63

185

276

245

76 2

67

159

183

162

67

59

152

135


65

57

36

30

43

36 41

36

31

35

24

21

43

37

1+1 За купени KINDER, RAFFAELLO И ROCHER производи во вредност од 150 ден подарок Kinder Surprise

29

24

2+1

74

ГРАТИС

Само регистрираните Рамстор клуб картички ќе се земат во предвид при избор на добитниците

315

275

507

444

45

39 76

65

197

169

Do~ek na Nov a Godina vo Praga

2.

va na No Do~ek a Godin riz vo Pa

1.

a Godin Nova a n k l Do~e tanbu vo Is

.

269

3

310

За најлојалните 3 купувачи со Ramstor клуб картичка на Kinder, Raffaello, Rocher. 1. Новогодишно патување за двајца во Париз, Виена, Салцзбург и Минхен (8 дена 4 ноќевања) 2. Новогодишно патување за двајца во Прага и Виена (5 дена 3 ноќевања) 3. Новогодишно патување за двајца во Истанбул (4 дена 2 ноќевања)

3


135

-15%

99

42

31

159

119

149

109

44

68

35

37

11

За најлојалните 3 купувачи со Рамстор клуб картичка на Најлепше жеље производите - ПОДАРОК пакет производи Stark ( во вредност од 1500.oo ден)

125 159

199

119

68

50

15

167

89

35

31

92

47

47

172 25

40

32

-10%

21

35

27

Само регистрираните Рамстор клуб картички ќе се земат во предвид при избор на добитниците

26

Само регистрираните Рамстор клуб картички ќе се земат во предвид при избор на добитниците

23

26

23

16

14

75

65

35

31

36

32

113

99

99

85

За најлојалните купувачи со Рамстор клуб картичка 3 викенд патувања за двајца во БАНСКО (хотел со 4*, полупансион, со вклучен превоз)

1х Sony дигитален фото апарат 30 пакет производи SNICKERS 20 х SNICKERS маици 20 х SNICKERS капи 4


129

115 229

198

269

239

239

209

89

77

425

365 75

62

71

59

130

115 125

105

3+1

52

45

99

156

84

135

За купени 2х Ритер чоколади подарок mouse pad За купени 3х Ритер чоколади подарок чаша

За најлојалните 2 купувачи со Рамстор клуб картичка - викенд за двајца во Боровец,

За купени 4х Ритер чоколади подарок торба

77 58

99 69

69

36 31

Само регистрираните Рамстор клуб картички ќе се земат во предвид при избор на добитниците

За купени 5х Ритер чоколади подарок топка

5


Само регистрираните Рамстор клуб картички ќе се земат во предвид при избор на добитниците

За најлојалните 2 купувачи на Краш производи со Рамстор клуб картичка - Подарок вредносни ваучери за пазарење во Рамстор маркетите во износ од 5.000 ден. 6


3+1 88

155

77

85

75

136

119

Гратис

49

44

87

76

47

41

59

51

69

59

39

33

129

129

102 % 5 1 -

102

61

46

158

118

155

142

108

118

399

385

205

182

„Дизни ” • Чоколадни Јајца со играчка 3/1

135

45

„Дизни ” • Чоколадни Јајца со играчка

7


219

192

209

182

219

192

54

48

„Pop & Play“ • Диносаурус Кумл фан вентилатор играчка • Минис кул фан вентилатор играчка

„Pop & Play“ • Минис-Страјп • Диносаурус Страјп

124

106

49

192

Бонбони со играчка

75 62

55

65

105

92

„Pop & Play“ • Диносаурус јајце изненадување • Минис јајце изненадување

92

82

„Pop & Play“ • Фешн бендс силиконски бразлетни

„Pop & Play“ • Гормити Атомик

117

105

55

219

124

75

109

108

66

95

„Европа“ • Кинг Штангла 500 гр.

134

94

195

„Европа“ • Чоколокум 500гр

155

139 219

195

122

215

105

20

„7Дејс ” • Миди кроасан 60гр какао

„Финети ” • 600гр дуо

90 „Европа“ • Наполитанки Лена Адриатик 900 гр.

„Европа“ • Крем банана 850 гр

23

„Финети ” • крем 1кг

82 „Финети ” • крем 200гр дуо

„Финети ” • крем 400гр

„7Дејс ” • Дабл кроасан 80гр портокал&ванила

99

17

45

„Бајадера ” • 400гр

115

19

50

89 29

26

„7Дејс ” • Бејк Ролс мултигрејн 70гр цазики • Бејк Ролс мултигрејн 80гр лук • Бејк Ролс мултигрејн 80гр класик

„Бомбици ” • 400гр

78 95

85 „Обланда” • 450гр

8


219

142

192

129 „Нестле “ • Фитнес 250гр

„Нестле “ • Корнфлекс несквик 375 гр

10

9

„ПингВи” • Бар бело чоколадо 20 гр • Бар темно чоколадо 20 гр

157

142

92

199

179

„Нестле “ • Корнфлекс кеса 500 гр

„Нестле “ • Корнфлекс Чокапик 375 гр

102

89

54

49

„ПингВи” • Житни Чоко колачиња 225 гр • Житни Прстени со мед 225 гр • Житни Топчиња дует225 гр

83

„ПингВи” • Бар бело чоколадо 6/1 120 гр • Бар темно чоколадо 6/1 120 гр

39

35

„Банини” • Густав крцкав кекс ПОСЕН 780гр

21

„Виго” • Наполитанка Чоко 150 гр кутија • Наполитанка Ванила 150 гр кутија

19

„Банини” • Рум Касато 120гр

32

69

60

62

„Банини” • Њамб чоко 300гр

54

62

54

„Банини” • Њамб 250гр

28

68

62

„Банини” • Тото 275гр

„Виго” • Ванилици 450гр

„Хепи Туна” • паштета 80гр лименка

„Виго” • Цинамон кејк 135гр кутија

42

38 78

69 „Мое колаче” • чајни колачи 450гр

139

60

54

„Тортина плус” • 300гр какао • 300гр млеко • 300гр јагода • 300гр карамела

122

„Мое кpемче ” • 800гр

73

65

„Мое кpемче ” • 400гр

9


49

65

54

60

54

57

58

50 61

55 47 49

49

52

55

114

99

83

„Хепи Деј “ • портокал 1л • мултивитамин 1л

55

63

„Браво “ • портокал 2л • мулти 2л • зелена јаболја

92

65

69

„Браво “ • јаболко 1л • портокал 1л • мултивитамин 1л

„Браво “ • 1,5л

95

86

25

23

„Хепи Деј “ • јагода 1л

„Књаз Милош “ • 1,5л

69

65

61

58

„Браво “ • црвен мултивит 1л • праска-јаболка 1л

„Браво “ • боровница 1л

348

318

44

39

61

54

87

„Ред Бул “ • 250мл • лајт 250мл

10

80

„Ред Бул “ • 4/1


115

152

99

64

134

56 59

36

42 76

164

29

52 67

42

48

59

174

25 113

99

96

92 132

118

152

68 145 154 134

149

1092

225

133

985

199

„Шток XO“ • екстра старо

215

193

1+1

2553

2272

285

259

Vrvno vino proizvedeno od najdobrite grozdovi od sortata vranec Na vinoto Vranec

182

162

336

304

„Попова кула “ • Вранец 0,75л • Мерлот 0,75л • Кабарнет совињон 0,75л

199

180

„Попова кула “ • калеш 0,75л • алтан 0,75л

11


165

153

„Златиборац ” • чајна вакум 320гр

665

572

572

609

527

527

„Златиборац ” • салама говедска рефус

„Златиборац ” • салама домашна рефус

„Златиборац ” • кулен домашен рефус

45

40 114

104

92

„Зелена Долина” • кисела павлака 18% 900 гр.

85 365

335

„Зелена Долина” • кашкавал Едамец 45% реф.

„Маестро“ • Фета Фетино 450гр

149

„Маестро“ • Фета Фетино 800гр

90

82

„Зелена Долина” • Путер 250 гр.

222

199

138

258

128

235

„Здежле” • Босански суџук 500 гр. парче

139

79

72

„Маестро“ • Кришка кравјо сирење вакум

„Здежле” • Говедска полутрајна кобасица 500 гр.

„Маестро“ • Павлака 850гр

55

51 121

109

195

175

„Колиос“ • Замена за кашкавал Ана 3кг Гауда

„Колиос“ • Тостино сецкан замена за кашкавал 500гр

36

32

„Винди“ • Ладен чај ПРАСКА 3 х 0,2л 2+1 ГРАТИС • Кашест нектар ПРАСКА 3 х 0,2л 2+1 ГРАТИС

108

95

99

„Колиос“ • Павлака Витал 1кг

12

„З’брегов“ • Јогурт 2,8% мм ПЕТ шише 1000гр • Јогурт лајт 0,9% мм ПЕТ шише 1000гр

97

215

192

92 „Колиос“ • Санто пармезан 500гр

„З’брегов“ • УХТ Млеко 2,8% мм 2л со чеп

88

„З’брегов“ • УХТ млеко 0,9%мм + калциум 2л со чеп


56

53

23

21

48

22

21

65

61

88

83

„Мегле“ • цврст јогурт 850мл

59

56

„ Баланс +“ • Јогурт 1% 1Л

362

„Дукат “ • Трајно млеко 7 Витамини 1л

„Мегле“ • Чоколадно млеко Милки Макс 200мл

„Мегле“ • Млеко 3.2% 1л

335

„Идеал Шипка “ • павлака 18% 200гр

„Идеал Шипка “ • Кравји кашкавал 0,5 кг.

229

212

„Мегле“ • путер 200гр

„Идеал Шипка “ • Мешано сирење вакум

59

54

46

50

44

48

„ Баланс +“ • Јогурт 1% 0,4Л

„Aлпско“ • млеко3.5%

36

34

19

392

362

35

„ Баланс +“ • Јогурт 1% 250гр.

„Aлпско“ • млеко0.5%

34

„Дар на природата“ • пробиотик 0,1%мм 0,5л

52

„Јoшт“ • Kaшкавал 45% 3кг

49

„Дар на природата“ • Јогурт 2,8% 1л

400 g

97

89

„ АБЦ“Млечен намаз • 200гр

25

23

„ АБЦ“Млечен намаз • 50гр

86

49

45

„ АБЦ“Млечен намаз • 100 гр шунка • 100 гр зеленчук • 100 гр • 100гр кромид

72 „Топено сирење МУ“ • 240гр фам.пак.

51

47 31

28

„Топено сирење МУ“ • 100гр Оригинал чашка

„Топено сирење МУ“ • 140гр

13


99

88

136

122

alma m tomi od 103

„Хајнз “ • 342гр кечап пластика

„Хајнз “ • 460гр кечап • 460гр кечап лут

122

109

„Хајнц “ • Сос од лук 250мл • Сос за скара 250мл • Сос од бибер 250мл • Хот чили сос 250мл • Медитерански сос од маслинки 250мл • Кари сос 250мл

138

17

33

15

29

145

129

„Дијамант” • мајонез 100гр

„Дијамант” • Мајонез лајт 300гр • мајонез 200гр

104

146

129

82

95

78

„Дијамант” • мајонез деликатес 750гр

„Дијамант” • сончогледово масло за јадење 1л

49

42

„Мек Доналдс” • кечап 580гр

„Табаско ” • рвена пиперка сос 57мл • зелена пиперка сос 57мл • лук пиперка сос 60мл

49

44

„Сенф” • кромид туба 200гр • феферони туба 200гр

46

41 „ Леванте“ • Макарони 48 500гр

62

53

„Дона Вера” • спирали во три бои (фусили триколоре) 450 г

14

„Дона Вера” • шпагети 450 г • спирали (фусили) 450 г • прави макарони (тортиглиони) 450 г • коси макарони со риги (пене ригате) 450 г • грклани со риги (чифери ригате) 450 г

299

269

„ Вила Антика“ • Екстра Вирџин 750мл

56

48

„Дона Вера” • машнички (фарфале) 450 г

204

185

„ Вила Антика“ • Екстра Вирџин 500мл

139

125

„ Вила Антика“ • Екстра Вирџин 250мл


„Аргета“ • ексклузив - говедска паштета со тартуфи 95гр

78

69 123

117

109

105

69

63

„Ева” Туна • парчиња во масло 160г

105

95

228

105

49

99

89

„Ева” Туна • сецкана во масло 160г

54

179

162

45

41 134

122

125

129

„Олиталиа” • Mаслиново масло 750мл+ Aњеси шпагети 500гр ГРАТИС

32

114 Гратис

412

36

126

117

462

„Ева” Сардина • во масло 115г • со зеленчук во сос 115г • во масло со лимон 115

139

39

35

Гратис

„Карнекс” • Паштета туна 100гр

„Карнекс” • Паштета 100гр

323

289

„Олиталиа” • Mаслиново масло 250мл + Балзамиран оцет 250гр + Mетален сталак ГРАТИС

117

„Карнекс” • Месен сос за шпагети 400гр

105

15


139

„Гранд“ • Арома 500 г.

94

125

82

„Браво” • Рио Браво Премиум 500гр

195

174

„Браво” • Инстант Браво /75гр Зипер

115

109

92

80

82

72

„Браво “ • 2*200гр

185

168

„Гранд“ • де лукс 200 г.

„Браво “ • Премиум 200гр

„Гранд“ • Голд 500 г.

99

„Цедевита “ • чај портокал+цимет 20*2,5гр • чај брусница+калинка 20*2,3гр

148

129

„Подравка” • Мармалад шипка 710г • Мармалад од брусница 710г

152

132

„Подравка” • Мармалад од аронија 710г

85

125

108

72

„Подравка” • Мармалад мешан 710г „Цедевита “ • чај камилица 20*1гр • чај зелен 20*2гр

62

2+1

175

162 16

99

„Јупик” • Сет Грашок 450гр 2+1 боранија 450гр


1999

1559

„Северин“ • апарат за палчинки

1130

845

939

629

„Идео“ • кафемат бел

„Идео“ • Електричен блендер

998

679

„Алдер“ • електрична кујнска вага

1799

2539

1499

1899

989

649

„Северин“ • апарат за вафли

„Северин“ • фритеза фонду

„Идео“ • електричен миксер бел 125w

34

2+1

48

29

40

„Струма“ • полуперлон хулахопка 22дтеx

289

„Љубица“ • 20% ликра хулахопка

„Ива“ • Сет Ива 66 + Ива 88 + подарок свилена хулахопка Ема

48

42

89

79

262

„Вилкинсон“ • Екстра III сензитив 1/1

„Вилкинсон“ • Екстрим III 1/1

„Ива“ • Сет Ива 44 + Ива 88 + подарок свилена хулахопка Ема

„Варта“ • Алкални батерии XE AA 4П

„Вилкинсон“ • Екстра III актив 4/1

„Вилкинсон“ • Екстра II Лејди 5 во кеса 2+1 ГРАТИС

104

150

184

319

„Марија“ • полуперлон хулахопка 22дтеx

88

135

205

364

85

89

90

74

79

79

„Росал“ • нов лип балм чери лејди 4,5гр

„Росал“ • нов лип балм натурал

„Варта“ • Алкални батерии МТ 1,5В АА 2П

105

92 109

99

135

98

85

„Варта“ • алкални батерии XE 1,5В AАА 4П

„Варта“ • алкални батерии ЛЛ AA 4П

„Росал“ • нов лип балм шајн

150

„Росал“ • нов лип балм млеко&мед

98

84

„Росал“ • нов лип балм прити грл

17


191

169

655

579

499

209

444

189

ГРАТИС

Одржете ја Вашата кожа мека,сјајна и хидрирана 24 часа на ден со Норвешката формула за длабока хидратација. .

За купени Плеј Бој производи во вредност од 300,00 ден. ПОДАРОК несесер

Совршена за секојдневна употреба. Веднаш впивлива формула. Резултатите се веднаш видливи. Лосион за тело за длабока хидратација Регереративен и интензивен лосион за тело Мелем балзам за лице и тело

191

169

499

444

420

369

Концентрирана крема за раце Крема за раце веднаш впивлива Балзам за усни

135

122

„Лејди Спид Стик“ • дезодоранс 24/7 • 24/7 рол он

212

189

„Лејди Спид Стик“ • гел 24/7

175

159 „Лејди Спид Стик“ • 24/7 део стик

149

Вам добро познати со сосема нов лик 185

164

„Опен“ • млеко за тело чоколадо&портокал 250мл • млеко за тело ванила&колачи 250мл

„Нивеа“ • Шампон против првут 250 мл.

172

152

135 „Нивеа“ • Балсам за kоса 200 мл. • Нивеа Шампон 250 мл.

18

„Опен“ • купка ванила&колачи 750мл • купка чоколадо&портокал 750мл


405

359

„Ши“ • тоалетна вода за жени 50мл.

146

115

„Гарниер“ • Колор Натурал боја за коса

119

104

„Експлицит“ • боја за коса + четка за фарбање гратис

ГРАТИС 144

124

„Субрина“ • брилијант крема 150мл

147

129

„Палете“ • Палете интензивна колор крема дуо пакување (-50% попуст на втората боја) • Палете перманент натурал колор дуо пакување (-50% попуст на втората боја)

215

„Субрина“ • Рецепт против опаѓање шампон 200+200мл гратис

169 198

172

„Фа“ • дуо гел за туширање 2x300мл НС моистурисинг

„Субрина“ • Субрина восок за коса 100мл

19


92

82 112

99 49

44

168

149

„Колгејт“ • паста Макс Вајт Оне 75мл

72

65

102

89

„Аквафреш“ • четка за заби Флекс стандард 1+1 гратис

„Аквафреш“ • белење&комплетна нега 75+50мл. гратис

70

64

155

139

119

104

185

119

179

104

„Аквафреш“ • четка за заби мини попинс 0-3години

159

20

138

124

164

172

155

139

154

29

26

„Аквафреш“ • вода за уста Минт- 250мл

749 „Свитбреат“ • освежувач ленти за уста 24/1 спеарминт

98

86

„Аквафреш“ • фреш&минт 75+50мл гратис • Милд&минт 75+50мл гратис • Хербал 75+50мл гратис

49

44

859 819

„Свитбреат“ • освежувач ленти за уста 24/1 пеперминт

659


„Милде“ • Пурити тоалетна хартија 8/1, 3сл • Романсе тоалетна хартија 8/1, 3сл • Спа тоалетна хартија 3сл. 8/1 • Релакс тоалетна хартија 8/1, 3сл • Зен Гарден тоалетна хартија 8/1, 3сл.

148

148

132

132

184

169

„Милде“ • Релакс тоалетна хартија 8/1, 3сл. • Спа тоалетна хартија 3сл. 8/1. „Milde“ • ..........................

529

519 579

138

124

„Виолета“ • пелени ГРАНД 7-18кг. 50/1 4-ка

„Виолета“ • пелени ГРАНД 11-25 50/1 5-кa

584

„Палома“ • Тоалетна хартија ексклузив парфимирана 3сл .8/1 150л

„Палома“ • ексклузив тоалетна хартија 8+2 гратис 150л-жолта

131

119

68

62

177

162 „Виолета“ • тоалетна хартија 24/1

82

76

„Виолета“ • тоалетна хартија 8/1 2сл

„Палома“ • ексклузив кујнски брисач 2сл.2=4 МАКС 23цм бел.

104

„Виолета“ • тоалетна хартија 8/1 3сл

70

64

„Палома“ • ексклузив тоалетна хартија парф.3сл. 4/1 150л

94

159

149

„Перфекс“ • ЏАМБО брисачи 1/2

144

„Перфекс“ • 3сл 1/8+4 ДЕЛУКС тоалетна хартија праска • 3сл 1/8+4 ДЕЛУКС тоалетна хартија камилица

95

„Саносан“ • сет мече розево

629

559

„Саносан“ • сет мече сино

88

„Перфекс“ • 3сл бела 1/8+2 праска • 3сл бела 1/8+2 камилица

150

142

„Перфекс“ • 2сл 1/24 тоалетна хартија

21


204

62

179

54

„ Силар“ • Таблети против жуљ 3парч.

„Фиталп“ • гел за масажа со етерични масла 50мл

93

82

„Др. Бекмен“ • супер бело 80гр (2*40гр)

195

169

134

118

„Фиталп“ • спортско масло со етерични масла 150мл.

104

„Фиталп“ • тоник за масажа со етерични масла 150мл.

„Виледа“ • Хигиенски сунѓери 10/1+3

„Др. Бекмен“ • избелувач на чипка, долна облека 150гр (2*75)

124

109

175

164

144

188

154

164

„Др. Бекмен“ • експрес елиминатор на флеки 9мл

„Др. Бекмен“ • марамици ловец на бои 20/1

„Др. Бекмен“ • чистач за рерни и скара 375мл

114

99

89

110

99

„Виледа“ • Сунѓераста крпа 3/1+1

„Арис“ • Деграс одмастувач со пумпа 0,8л + Арис Универзал гратис

1429

736

1265

689

„Виледа“ • Актив моп + подарок резерва

„Виледа“ • Вива драј базик сушара

ГРАТИС

122

105

38

34

42

35

„Гизги“ • Даска за пеглање

34

30 22

699

79 „Прекривка“ • Прекривка за даска за пеглање


203

181

192

174

259

229

392

299

129

115 212

189

126

192

119

174

199

174

199

161

228

199

„ Рубел“ • Повер Фреш 3кг • Натурал Фреш 3кг • Флорал фантази 3кг

99 855

749

99

89

„АБЦ“ • Спреј за соба

„Факс“ • Суперактив 9кг. • Аквамарин 9кг.

„Арф “ • абразив 500мл.

289

265

46

39

„ Первол“ • магичен 2л.

„ Мер“ • 500мл.

469

184

174 „ Силан“ • 2л.

112

98

419

„ Сомат“ • мултиперфект 28+14 таблети гратис

572

535

„ Мерикс“ • 9кг

„ Бреф“ • дуо актив 60мл.

23


599 939 Рамстор се извинува за евентуалните печатни грешки

689

Ramstorama 105  

Catalog of Ramstore market

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you