Page 1

visokios istorijos netikト葉os ir iナ。galvotos


kartais (netikト葉ai)


ne• tiketai (gimsta)


s m i g ta o t s i (

r

) s o ij


istorijos (Ramintos)


v

neatpazinti

malonumai


Neatpažinti malonumai išretina erdvę, neįmatomai sulipina regėjimo teplias ringes, užkemša garsų šiurkščias gerkles. Kas, jeigu panirčiau visiškai, prarasčiau rankas ir nosį? Kaktą ir nagus? Pėdas ir kelius? Kas, jeigu apgobčiau visas mintis tik gimusia jau mirusia tuštuma ir svirduliuojančiu, apgirtusiu, vėsiomis pėdomis minkančiu skylutes odoje, malonumu?


Kas, jeigu panirčiau visiškai, prarasčiau rankas ir nosį? Kaktą ir nagus? Pėdas ir kelius?..


Nepaナセinti ir priimti. Nesvarbu kas tai. Nesvarbu kodト様.


netikri

manymai


Smaugiantys ašmenys nukerta sąjungą su nežinia. Bet skausmas nepanašus į ją. Nes netikri trūkusių ilčių randai. Netikri net sūrūs žvynai, pabirę mintyse. Netikras ir nežinojimas. Nes aiškumas dusina taip, kaip ir visada, sliuogiant tais pačiais netikrais žvynais atgal. Kaip atsikratyti suvokimo? Kaip numirti tikrai?


- Mirtis susideda iš klejonių ir klajonių be nežinios ir aiškumo, - atsako Jis ir išvarva iš savęs. Jis mano esąs teisus, nes niekada neturėjo uodegos, kuri vyniotų Jo, adatomis išvarpyto, kūno pradžią prie geibios, žabalo pasaulio, skylės.


O pasaulio skylė vaišina trupančiu vynu iš bemiegės savo burnos. Tempia kiekvieną nuo mirties. Net jei turi dovanotus ašmenis, kurie iškerta skausmą, nepanašų į nežinią. Pasaulio skylėj netikrumo apstu, jis plyšta sruogomis, palikdamas tuščius, pleiskanų voratinkliais užpintus, veidus. Jie dūsta, bet pasaulio skylėj pasmerkti rištis prie suvokimo.


kartais

klausimai


O KAIP KVEPIA MĖNULIS?


kiek tavęs telpa po dviem delnais?


o kÄ… pietums valgo boruĹžiai?


o kaip vaikšto aštuonkojai?


į kokį pasaulį nunirsta keistasis srovės ilgumas?


visokios istorijos netikėtos ir išgalvotos

autorė: Raminta Juozapavičiūtė ii k. vilniaus dailės akademija

Visokios istorijos  
Visokios istorijos  

Non-commercial work for studies. It's a portfolio-like book with my artworks and poetry.

Advertisement