Page 1

Nr.46

Tallinna Rahumäe Põhikool

Oktoober 2013

Selles lehes: • 7 küsimust direktorile • Muusikapäev • Jalgpalliturniir Rahukas • Matkapäev

• Uuenenud Hiiu staadion • Kodune kirbuturg ja perepäev • Taibu viktoriin • Õpetajate päev

KOOLIAASTA ON JÄLLE ALANUD! Ohh, me saame oma kooli mütsid kaaa!

Oi, kui ilus vaip!

Olid ajad. Ka mina olin kunagi nii väike... Fotod: Triinu Pääsik


Nr. 46 Oktoober 2013

JUHTKIRI JUHTKIRI TERE JÄLLE, KOOLIMAJA, KOOLIRAHVAS, KOOLITUNNID!

Gerli 9.B Oleme jälle istunud tagasi koolipinke kaunistama ja uusi teadmisi ühest kõrvast sisse, teisest välja laskma. Ei, nii hull see asi ikkagi ei ole. Tahan või ei taha, olen lausa häid hindeidki teeninud ja otseloomulikult ka tsipake targemaks saanud, kui olin septembri alguses. Põhjus, miks mina kirjutan teile selle lehe avaloo, on hoopis huvitav. Meie selle aasta peatoimetaja (saage tuttavaks – Signe Rebassoo) on juba alustanud varajast vaheaega ning sõitnud ära Hispaaniasse. Pole mõtet imestada, ka teised õpilased on kodumaa pinnalt lahkumas – kuid ainult selleks, et varsti jälle tagasi tulla. Kõikidele, kes veel pole märganud, järgmine nädal on juba vaheaeg. Kooliaasta on edukalt alanud. Märkamatult oleme tähistanud pidulikku esimest septembrit, käinud matkamas ja teinud sporti spordipäeval, pidutsenud Hiiu Staadionil, šopanud kirbuturul, kogunud lisateadmisi õpetajatepäeval ja näidanud neid tarkusi Taibu viktoriinil. Üheksandikud hakkavad tasapisi valmistuma kooli lõpetamiseks ja eksamiteks, sel ajal kui esimese klassi juntsud alles oma klassi tundma õpivad. ÕE on jõudsalt alustanud tegevust ja niisamuti ka koolilehe toimkond.Tahaksin kõikidele soovida toredat kooliaasta algust ja esimese veerandi lõppu. Tehke siis oma hinded ka ruttu korda! Päikest.

KOOLIELU NAD ON LÕPUKS OMETI KOOLILAPSED

Mari 9.A 1. septembril toimusid Rahumäe koolis 1.- 9. klasside aktused. See oli pühapäev, seega oli üle pika aja aktus õigel päeval. Paljudele õpilastele ei olnud pühapäeval kooli minemine meelepärane, aga nende lohutamiseks võib öelda, et kunagi, kauges tulevikus maikuus saab ühe vaba päeva lisaks.

2.- 8. klassidele oli aktus lühem ja tavapärane, see-eest 1. ja 9. klassidele, koolitee alustajate ja lõpetajate aktus, oli palju pikem ja erilisem. Saal oli pungil täis, pooled inimesed, peamiselt lapsevanemad, pidid püsti seisma. Õhus oli tunda ootusärevust ja elevust. 1. klassi astujad, kes istusid näoga publiku poole, ei suutnud paigal püsida; nad nihelesid, sosistasid kõrvalistujatega ja lehvitasid saalist naeratavatele vanematele. Kokku oli 1. klassi lapsi 84. Neid meie kooli pisemaid õpilasi hakkavad õpetama kolm klassijuhatajat: Tiina Truuts 1.a, Janne Leibak 1.b ja Meryt Saul 1.c. Aktuse kava oli mitmekesine ja huvitav. Kõnet pidasid nii direktor Matti Martinson, klassijuhatajad kui ka 9. klasside õpilased Mari ja Piia ja isegi Nõmme linnaosa vanem Erki Korp. Muusikalist poolt esindasid viiuldajad Marelle Kivinukk 9.a klassist ja muusikaõpetaja Tanel Nurk ning õpilased meie kooli loovusringist. Kõige huvitavam osa oli väikestele kindlasti Rahumäe kooli koolimütside kätteandmine. Oma mütsi kätte saanud, istusid nad juba palju rahulikumalt. Küllap said nad sellel hetkel aru, et nad on lõpuks ometi koolilapsed.

Teine


Nr. 46 Oktoober 2013

DIREKTOR

7 KÜSIMUST DIREKTORILE Signe ja Anett 9.B 1.Kus ja kuidas veetsite oma suve? Mina veedan suve alati Eestis. Mul on üks talukoht (2 hektarit maad) Tallinnast 30 km kaugusel. Mereni on kolm ja pool kilomeetrit. Mere äärde sõidan üldjuhtumil jalgrattaga. Suvel jaanipäevaks kolin ma maale ja 26. augustil kolin linna tagasi. Nii et suvel olen ma maainimene. 2.Eelmises numbris saime teada, et võtsite endale uue pereliikme. Kuidas elab Teie uus neljajalgne sõber? Minu neljajalgne, kelle nimi on Rox, saab 18. oktoobril 7-kuuseks. Ta on bokser. Aga ta on juba päris tubli ja on käinud ka ühel näitusel. Ta võitis 1. koha ja sai ka veel meistritiitli, aga tema oli beebiklassis. Nii et temal on väga hästi läinud. 3.Vabandust uudishimu pärast, aga peame ikka küsima. Miks otsustate lahkuda meie koolist? Ma olen Rahumäe kooli direktorina töötanud 19 aastat (19. aasta täitub kevadel). Ma arvan, et üks inimene 19 aastaga suudab ennast ammendada. Täpselt ma tean, et 1. september tuleb 1. septembril, ma tean, et jõulud tulevad siis ja õpetajate päev tuleb siis - see rutiin on kätte jõudnud. Ma arvan, et on aeg ka teistele võimalust anda. 4.Mida Te edasi kavatsete teha pärast direktoriametist lahkumist?

Kolmas

Tegevusi on mul palju. Ma mõtlesin, et ma elaks nagu rohkem endale ühel hetkel. Mul on tegelikult kunstieriala diplom, ma tahaksin maalida ja oma koeraga tegeleda. Natukene võibolla ka mingit tööd kõrvalt teha, aga sellist igapäevast suurt rabelemist enam ei soovi.

5.Meil on koolilehes uus rubriik koolielu apsakate kohta. Äkki Teil on omast kogemusest ka midagi välja tuua? No kindlasti neid apsakaid on olnud, aga praegu ei tule nagu ühtegi meelde, mis oleks niisugune apsakas olnud, et oleks väga midagi segamini löönud. 6. Ja minnes nüüd õpetajate päeva juurde... Kas plaanite sellel aastal õpetajatele mõeldud tundidest osa võtta? Ma ei oska öelda, kuidas ajakava lubab. Ma igal aastal mõtlen, et ikka võtan nendest tundidest osa. Ma arvan, et sel aastal võtangi nii mõnestki tunnist osa. 7.Kes oli kooliajal Teie lemmikõpetaja ja miks? Mis teeb ühest õpetajast hea õpetaja? Minule on alati meeldinud need õpetajad, kes suudavad õpilasse suhtuda erapooletult. Hea õpetaja juures ei mängi alati rolli, milliseid hindeid ta paneb, vaid pigem just see, et sa oled õpilaste vastu aus. Minul on õnneks olnud neid õpetajaid, kes on õpilaste vastu ausad, olgu see õpilane siis, milline ta on… Ausus ja vastastikune usaldus on kõige tähtsamad. Minu emakeeleõpetaja oli Heljo Laansoo, kes oli ka klassijuhatajaks. Tema on kuulsast perest - ta on Emil Laansoo (muusiku) sugulane. Tema oli hästi aus inimene.


Nr. 46 Oktoober 2013

ELU MUUSIKAPÄEV Merili 8.A 1. oktoobril tähistati meie koolis rahvusvahelist muusikapäeva. Selle puhul oli mitmeid muusikaga seotud tegevusi. Päeva algul, esimesel vahetunnil, oli kuulda renessansi- ja barokiajastu muusikat. Päeva edenedes läks tempo aina jõulisemaks ning juba teisel vahetunnil oli kuulda pop- ja rockmuusika klassikat. Kindlasti Muusikat on  üles  joonistatud  aegade  algusest  peale,  kui  veel   tundsid nii mõnedki ära noodikirja  olemas  ei  olnud. kolmandal vahetunnil esitatu, sest siis kõlasid parimad ooperiaariad ja avamängud. Päev jätkus muusikahelidega: 4. vahetund - džässmuusika; 5. vahetund klassitsismi ajastu muusika; 6. vahetund - hip-hop, jungle, Drum ’n ’Bass, reggae. Alates 7. vahetunnist 9. vahetunnini oli kuulda ka eesti kaasaegset muusikat, eesti pärimusmuusikat ning Tarbides  muusikat  igapäevaselt,  ei  tohiks  ära  unustada  ees;   lastelaule. iidseid  muusikatraditsioone.   Terve päeva jooksul oli igast klassist ühel õpilasel võimalus joonistada 2. oktoobril jätkati muusikalainel. Selleks päevaks oli iga klass valmis kirjutanud regilaulu teemal „Direktor ja kool“. Regilaule esitasid 4. tunni ajal 1.-4. klassid ja 5. tunni ajal laulsid 5.-9. klassid. Lauldi koos nagu kõik üks suur pere lõkkeõhtul või rituaalil. Tore oli kuulda erinevaid mõtteid meie koolielust ja direktorist. Regilaulu sõnad olid kohati päris naljakad, kuid mõni rida oli seevastu väga sügava mõttega.

Fotod: Merili Laur

Neljas


Nr. 46 Oktoober 2013

TRADITSIOONID MATK ÕPETAS, ET LOODUS ON VÄGA ILUS JA PÕNEV TOBIAS 3A 20. septembril käisime klassiga Aura terviserajal matkal. Matkarada oli väga põnev ja mitmekülgne. Kohe alguses sattusime kohta, kus oli väga palju marju. Metsas oli väga vahva kõndida, eriti koos sõpradega. Ronisime järsust mäest üles ja jooksime alla. Vahepeal kõndisime mööda mereäärt. Matk õpetas, et loodus on väga ilus ja põnev. Alati ei olegi kodus kõige huvitavam olla, hoopis lahedam on käia matkamas.

Viies

ME KUULASIME LINNULAULU JA... Stella-Lise 6.B

Ehk võiks järgmisel aastal korraldada matkapäeva septembrikuus natuke varem, sest seekord oli juba päris külm ja paljud jäid selle tulemusel natuke haigeks!

20. septembril toimus meie kooli matkapäev. See traditsiooniline sügisene üritus leiab aset igal aastal. Minule tähendab matkapäev üht mõnusat päeva roheluses ja värskes õhus, kus ma tutvun loodusega ja teen tervisliku Meeleolupilte matkapäevast mitmekilomeetrise jalutuskäigu metsas. Sellel aastal toimus meie matk Harku metsas ühel terviserajal. Alguspunktiks oli metsaäärne parkla, kus pidime kokku saama kell 9.45. Minu jaoks algas aga matk seekord erandlikult. Jõudsin kohale täpselt õigel ajal, kuid suureks üllatuseks oli terve klassigrupp juba ees ära läinud. Nii oligi, et asusin matkarajale koos õpetaja ja üheainsa klassivenna Frederikuga. Ausalt öeldes oli niiviisi isegi palju toredam ja lõbusam! Muidu oleksid ühel pool poisid lärmanud ja teisel pool tüdrukud oma jutukestega sädistanud. Seekord oli hästi vaikne. Me kuulasime linnulaulu ja puude sahinat ning niisama nautisime loodust. Meil oli ka väga palju rääkida. Ainult rääkisime, rääkisime ja see ei lõppenudki. Kui siis ühel meist jutt ära lõppes, alustas järgmine kohe uue teemaga. Vahepeal sobrasime kotist välja kaasavõetud mahlapaki ja juustusaia. Jätkasime juttu süües. Rada oli enamasti ühesugune. Puud, põõsad, seened ja ei midagi muud. Lõpupoole asi natuke muutus. Ühel pool teed olid vanad tehased ja majad, teisel pool oli vist raba, kuigi päris kindel ma selles pole. Kõige lõpuks jõudsime välja rattateele, kus sõideti rataste ja rulluiskudega, mõned isegi jooksid. Tundsin selle raja kohe ära, sest oleme perega seal päris mitu korda juba rullitamas käinud. Edasi läksime Frederikuga bussipeatusesse, kus meie mõnus päevane matk lõppeski. Tema läks nr 23 bussi peale ja mina nr 33 peale. Sõitsin kooli, sest meil pidid toimuma veel kaunite kunstide tunnid. Selline oli minu matkapäev ja olen väga õnnelik, et seekord niiviisi läks. Pärast kuulsin teistelt, et poistel oli matkal toimunud juustu-saia-sõda. Mul ei ole õrna aimugi, kuidas teised tüdrukud selle üle elasid ja ülemeelikute poistega hakkama said. Vähemalt ei olnud mina nende seas!

Jälle jäime  bussist  maha  !

Tekib Tä>e  -­‐-­‐  meeleolu...

Kolm meest  paadis Fotod: Kooli koduleht


Nr. 46 Oktoober 2013

SÜGISE SÜNNIPÄEV Jalgpalliturniir “Rahukas”

PUU- JA JUURVILJAD PEAB IKKA ÕIGEL AJAL ÄRA SÖÖMA Tobias 3.A

1.-2. klassid 1. koht - 2.a 2. koht - 2.b 3. koht - 2.c

23. septembril pidasime koolis sügise sünnipäeva. Koolis tähistati seda nunnunäitusega, võistluste ja mängudega. Need lapsed, kes tahtsid, võisid võtta kooli kaasa nunnu ehk puu- või juurvilja, mis näeb välja teistmoodi kui tavaliselt. Meie klassi laste kaasavõetud nunnudest oli minu meelest kõige lahedam õuntest tehtud lumememm. Ka mina võtsin oma nunnu kaasa, see oli üks väga suur porgand. See nägi naljakas välja. Mõne päeva pärast saime oma nunnud tagasi, kuid kui ma nunnu koju pidin viima, nägin, et see oli pahaks läinud ning viskasin selle ära. Ka õuntest tehtud lumememm oli pahaks läinud. Puu- ja juurviljad peab ikka õigel ajal ära sööma.

3.-4. klassid 1.koht - 3b 2.koht - 4c 3.koht - 4b 5.-6. klassid 1.koht - 6a 2.koht - 6b 3.koht - 5a

SPORT/ELU UUENENUD HIIU STAADION Laura ja Karmen 6.B

7.-9. klassid 1.koht - 9a 2.koht - 9b 3.koht - 8a

Uue kunstmurukatte saanud jalgpalli- ja kergejõustikustaadionil võtsid mõõtu Nõmme kõige sportlikumad pered ja tutvuda sai kodukandi spordiklubidega. Staadioni pidulik taasavamine toimus 15. septembril. Hiiu staadion on treeningkeskuseks Nõmme koolidele ja kodustaadioniks Nõmme Kalju jalgpalliklubile, kes on uue väljakukatte ka juba ära proovida jõudnud. Nõmme Kalju treeneri Kristiina Allose sõnul muutis uus kate mängu turvalisemaks. „Kadunud on ebatasasused ja lohud ning seega vähenenud ka kukkumistest tingitud vigastuste ohud,“ ütles Allos, kes on lastega uuenenud väljakul juba paar nädalat harjutanud. Vana murukate ei olnud nii pehme kui uus. Hiiu staadioni avaüritusel tutvustasid oma treeninguvõimalusi mitmed Nõmme spordiklubid ja lapsed said lustida Nõmme Kalju batuutidel. Linnaosadevahelise jalgpalliturniiri mängud Tallinna linnapea karikale algasid kohe staadioni avamise järel kell 12.30. Turniiri vaheajal esinesid Irina Kikkase võimlemisklubi ja spordiklubi Fittest võimlejad.

Auhinnad ootasid ka perevõistluse kümmet paremat. Parimad selgusid eriülesannete täitmisel, mida viisid läbi Nõmme spordiklubid. Perevõistlusel osalejate registreerimine algas kell 11.30 ja võistelda sai kella 12.15-16.00, viimane startimisaeg oli kell 14.30. Kolmeliikmelises perevõistkonnas said osaleda emad, isad, õed, vennad, vanaisad, vanaemad jt. Neist üks pidi olema vanem ja teine noorem kui 18. Pühapäeval võtsid staadionil mõõtu veel Nõmme lasteaedade ja koolide teatejooksuvõistkonnad. Igat osalejat ootas diplom ja šokolaadimedal, esimest kolme võistkonda eri värvi medalid. Esikoha võitjad võisid pea kohale tõsta karika.

Kuues


Nr. 46 Oktoober 2013

ÕPETAJATE PÄEV KUIDAS ON SIIS ÕPETAJAAMETIS OLLA?

Signe 9.B 11. oktoobril leidis meie koolis taaskord aset õpetajate päeva tähistamine. Nagu ikka, andsid tunde sellel päeval meie kooli üheksandikud ning õpetajad astusid ise õpilase rolli. Tunnid olid muidugi lühendatud ning koolipäev lühem, kuna toimusid ainult viis esimest õppetundi. Nagu ikka, andis 1. tunni siiski aineõpetaja, kuid siis jõudis lõpuks kord üheksandike kätte... Kuidas on siis õpetajaametis olla? See oli äärmiselt huvitav kogemus - seista ise klassi ees ning tundi anda! Kuid ikkagi osutus see päris raskeks - taltsutada tervet klassitäit energilisi noori. „Õpetajad“ lähenesid oma klassile erinevalt, kuid lõpptulemuseks said nad oma tööga siiski ilusti hakkama. Üllatuseks oli see, et kõige raskemaks osutus hoopis pärisõpetajatele tunni andmine, sest õpetajad jäljendasid meie õpilasi. Kellel oli pidev põiehäda, kes üldse tunnitööst välja ei teinud ning kellel veel õigekiri harjutamist vajas – probleeme oli palju. Kehalise kasvatuse tundi saadeti ainult ühine tõend-vabastus: pere on füüsiliselt võimetu tegema kehalist ning pole raha dresse osta. Nalja sai palju! Kuna tol päeval olid tunnid lühemad ning tunde, mida meie, üheksandikud, andsime, oli ainult neli, võime oletada, et ega see õpetaja töö ikka kerge ei ole, sest nemad tegelevad sellega iga nädal. Ega see üks lust ja lillepidu ikka ei ole. Meie andsime endast parima ning loodame, et meie õpilased jäid selle päevaga rahule. Lasime 5.b klassi õpilastel viimases tunnis kirjutada väikese arvamuse tänavuse õpetajate päeva kohta ning toome nendest mõned välja...

Seitsmes

Saskia: Õpetajate päev oli väga lahe! Õpetajad olid toredad, tunnid ka. lemmik päev kooliaasta jooksul.

Kristel: Mulle meeldis väga õpetajate päev, kuna õpetajad olid nii lahedad ja tegid nalja. Tunnid olid lühikesed ja toredad. Eriti meeldis mulle muusika, mis

mulle tavaliselt üldse ei meeldi. Neid päevi võiks palju rohkem olla! Eve: Lahe oli õppealajuhataja. Ta oli karm, parajalt range ja kindlameelne. Õpetajate päev oli äge! Mark: Mulle meeldis tänane päev seepärast, et sai palju nalja. Mulle ei meeldinud see, et osad meie klassi õpilased lollitasid tundides. Muidu mulle meeldis selle aasta õpetajate päev väga. Helena: Mulle meeldis õpetajate päev, sest kõik õpsid olid toredad ja naljakad. Eriti meeldis inglise keele tund, sest saime tunni alguses kommi. Meie õpetaja oli Melany - ta oli rahulik ja tore. Soovin juba järgmist õpetajate päeva, sest see oli tore :) Raul: Mulle meeldisid lühendatud tunnid. Kõige rohkem meeldis inglise keel. Annabel: Mulle meeldis see päev, kuna õpetajad olid leebed ja neid sai kiusata. Triinu: Mulle meeldis matemaatika tund. Seal oli väga lahe. Veel meeldis mulle muusika. Mulle meeldib, et me õpetajate päeva nii tähistame.


Nr. 46 Oktoober 2013

ÕPETAJTE PÄEV Rasmus: Mulle meeldisid üldiselt kõik tunnid. Õpetajad olid ka väga toredad. Aga mu lemmiktund oli muusika, kus kuulasime lahedat muusikat. Hugo: Mulle meeldisid kõik tunnid. Õpetajad olid ka head. Muusikas kuulasime laule. Inglise keeles õppisime inglise keelt ja õpetaja andis tunni alguses kommi. Äge õpetajate päev oli! Eva-Liisa: Arvan, et selle aasta õpetajate päev oli täitsa lahe. Eriti meeldis mulle inglise keele tund, sellepärast et õpetaja oli hea ja lahke. Muusika oli ka hästi lahe. Loodan, et järgmine aasta tuleb sama lahe õpetajate päev. Elizabeth: Mulle jäi meelde see, et me muusika tunnis tantsisime. Mu lemmik tund oli matemaatika, sest seal sai nalja. See päev jääb mulle alatiseks meelde. Ketlin: See oli väga lahe päev! Eriti meeldis mulle inglise keel ja muusika. Samasugune päev võiks olla iga nädal üks kord, sest see meeldib väga mulle ja teistele. Siiski need on vaid osade 5.b klassi õpilaste arvamused ning eks erinevaid arvamusi selle päeva kohta leidub meie koolikaaslaste hulgas palju, kuna toredaid tunde oli sellel päeval kindlasti palju. Omalt poolt soovime me edu praegustele kaheksandikele, kes seda. päeva järgmine aasta läbi hakkavad viima.

Fotod: Triinu Pääsik

Kaheksas


Nr. 46 Oktoober 2013

SÜNDMUS KODUNE KIRBUTURG JA PEREPÄEV Gerli 9.B, Stella Lise 6.B, Karmen 6.B, Laura 6.B

Üheksas

Vestlesin meie kooli kuuenda klassi tüdrukutega kirbuturu-teemal ning sain teada, et 15. septembril toimus meie koolis ka perepäev. 15. septembri hommikul, pühapäeva sügiseses karguses, kogunesid 9.b ja 6.b klassi tüdrukud ja 8.b klassi kaks abivalmis poissi natuke enne kümmet kooli tagahoovi. Tõmmati välja kõlarid ja juhtmed, tassiti õue kunstiklassi toolid ja lauad ning ehitati ilma suure mehise jõuta üles korralik laadaplats. Tasakesi kogunes ka rahvast ja kõik hakkasid oma kaupa laiali laotama. Sõbralikult jagati musti kilekotte, kääre ja abikäsi, et kõigil oleks vahva müüa. Idee ise oli pärit 6.b klassi tüdrukutelt, eesotsas Lauraga, kes jagasid oma ideed meie kooli huvijuhi ning õpilasesinduse juhatusega. Kirbuturu mõte oli oma vanu või uusi, kuid kasutust mitte leidvate asjade müük. Pole ju mõtet lasta ilusatel asjadel seista.Kõige rohkem oli müügil riideid, kuid mõnes letis pakuti mett või hoopis arvutimänge ja filme. Isegi üks jalgratas oli müügiks. Mure seisnes selles, et kuigi olid olemas müüjad, siis puudusid ostjad. Reklaami oli küll tehtud, kuid uudistajaid oli vähe.Perepäeva osa ei õnnestunud kuigi edukalt, rahvast lihtsalt polnud. Kuid kunstiõpetajad olid osavad ning haarasid oma tegevusega kaasa väiksed müügipoisid ja –tüdrukud. Pisikesed põngerjad käärisid käised üles ning ühinesid rõõmsalt tsemendist kiisu tegemisega.Laura, Stella Lise ja Karmen ütlesid ise, et nende arust läks täitsa keskmiselt – oleks võinud ka hullem olla. Loomulikult polnud üritusel endal viga midagi, probleem oli lihtsalt kuupäevas. Samal ajal toimus Hiiu Staadionil suur avamine, mis kutsus suure osa Nõmmest hoopis sinna kohale. Tegelikult pidi kirbuturg toimuma juba kevadel, kuid see nihkus edasi sügisesse ning sellisele halva kokkulangemisega kuupäevale. Tüdrukud arvasid, et kindlasti toimub see üritus varsti jälle – näiteks kevadel. Tuleks lihtsalt rohkem reklaami teha ja rahvale rääkida, mis vahva üritus on tulemas. Järgmisel korral ootame veelgi suuremat osalust – ka teid!

ÕE MIS TOIMUB ÕPILASESINDUSES ? Laura 9.A Kord nädalas toimub Rahumäe põhikoolis õpilasesinduse (ÕE) koosolek. Sinna kuuluvad meie kooli 5.-9. klassi õpilased (igast klassist on keskmiselt 2-3 õpilast), kes on huvitatud koolielu elavdamisest ja värvikamaks tegemisest. ÕE president on Anett Veske 9.b klassist, juhendaja on kooli huvijuht Reeva Kuusk. Õpilasesinduses arutatakse läbi ja võetakse vastu otsuseid koolielu eri valdkondade kohta, mille korraldamises on võimalus õpilastel sõna sekka öelda. Tähtis osa on ÕE-l kooliürituste korraldamises. Liikmetele jagatakse koosolekutel informatsiooni eelseisvate kooliürituste kohta, mida seejärel oma klassile edastatakse. Praegu kirjutatakse ÕE-s projekti, milles taotletakse koolile liivaga võrkpalliväljakut ning uusi võrke korvpalliplatsi korvidele. ÕE liikmetel on võimalik kuuluda NÕELa (Nõmme Õpilasesinduste Liitu), mille tegutsemise eesmärk on muuta kogu Nõmme noorte elu aktiivsemaks ja huvitavamaks. ÕE on osalenud järgmiste meie kooli ürituste korraldamises: mardilaat, isadepäev, jõululaat, jõulupidu, playback show, moeshow, stiilinädal jpm.ÕE-s osalemine on kasulik, kuna see õpetab meeskonnatööd, arendab loovust,avardab silmaringi, annab väärtuslikke kogemusi.

Oktoober 30. 13:30 Rahvastepalli võistlused 4.-5.kl. 31. 11:30 Viktoriinisari nr.7 November 7. 18:00 Isadepäev 1.-3.kl. 12. 9:15 Mardilaat 21. 08:30 Rebaste ristimine 28. 18:00 Korvpalliturniir ''Rahukas'' Detsember 4. 10:30 Kooli aastapäeva aktused 1.-9.kl. 6. 19:00 Direktori vastuvõtt kooli aastapäeval 12. 9:15 Jõululaat 1.-9.kl 16.-20. aktiivõppe nädal 17. 11:00 1.-3.kl. jõulupidu 17:00 4.-6.kl. jõulupidu 18. 11:00 Teatriühiskülastus 1.--3.kl. 19. 18:00 7.-9.kl. jõulupidu 20. 10:00 Nõmme Rahu kirik 1.-9.kl.


Nr. 46 Oktoober 2013

KÜSITLUS “TAIBU” -SILMARINGI LAIENDAJA Andreanne ja Heili 9.B Eelmisest õppeaastast alates korraldatakse meie koolis viktoriini „Taibu“, kus võisteldakse individuaalselt. See on hea võimalus laiendada noortel silmaringi ja testida oma teadmisi. „Taibu“ toimub kahes vanuseastmes: 4.-6. ja 7.-9. klass. „Taibu“ küsimused koostab tavaliselt eesti keele õpetaja Ülle Siirman. Kogemustest saame öelda, et küsimused on harva seotud koolis õpitavaga, pigem üldharivad. Et rohkem teada saada „Taibust“, viisime läbi väikese küsitluse. Mida sa oled kuulnud „Taibust“? Rasmus 4.c : Tean, et see on viktoriin. Annika 5.b : Pole varem kuulnudki, kuid õpetaja rääkis, et sinna saavad ainult parimad õpilased. Raul 5.b : Mitte midagi. Millised on tavaliselt küsimused? Rasmus 4.c : Ma arvan, et väga rasked ei ole, keskmise raskusega.

Sandra- Saskia Kärmas 10 p Rasmus Sander 9 p Getter Kitsing 9 p Gabriel Alaküla 8 p Sohvi Saar 8 p Triine- Liis Ainsaar 8 p Kaisa- Elise Tamberg 8 p Franz Joshep Kits 8 p

Annika 5.b : Rasked nagu alati. Raul 5.b : Kindel see, et rasked. Miks sa osaled „Taibus“?

7. -9. klass Piia Kalamees 9 p

Rasmus 4.c : Tundus huvitav olevat.

Maria Naulainen 8 p

Annika 5.b : Õpetaja käsul lähen, kuid natukene huvitab ennast ka, mis seal toimuma hakkab.

Gretel Jaanisoo 8 p

Raul 5.b: Õpetaja saatis.

Ly Runno 7 p

Rahukas loodab, et kõigil läks „Taibul“ hästi ja et kõik jäid rahule

Paula Helena Kuklane 7 p

TAIBU 1 VOORU PARIMAD

Erik Tambla 7 p

4. -6. klass

Henri Järvelaid 7 p

Agneta Uusküla 13 p

Mari Poom 7 p

Karl Oskar Mürk 13 p

Joonas Liivrand 7 p

Ruudi Mööl 10 p

Marelle Kivinukk 7 p

Grete Rannu 8 p

Kümnes


Nr. 46 Oktoober 2013

PERSOON

LÜHIDALT

INTERVJUU TOBIASEGA

Thea 9.A 1. Kooli ajalehe toimetuse koosolekul jäi sinust väga meeldiva ja tegusa poisi mulje. Räägi endast. Ma olen üheksa- aastane ja käin kolmandas klassis. Mulle meeldib lugeda ja ujuda. Väga meeldib mulle ajakiri Imeline Teadus ja raamatud ,,Mees kes teadis ussisõnu'' ja ,,Kummi-Tarzan''. 2. Miks hakkasid käima kooli ajalehes? Ma nägin kooli telekast seda kuulutust ja siis hakkas mind huvitama, mis seal tehakse ja ma tahtsin ka osaleda. 3. Mida meeldib sulle vabal ajal teha? Mulle meeldib sõpradega koos olla, väljas jalutada ja poes käia. 4. Mida arvad koolisöögist? Koolisöök on tavaliselt hea, aga mul on piima ja gluteeni talumatus ning sellepärast ei saa paljusid asju süüa. 5. Miks alustasid kitarri õppimist? Ma tahaksin suurena bändi teha. Alguses tahtsin sõbraga klaverit õppida, aga siis mõtlesin et kitarr on ägedam. Kitarri õppima hakkasin septembris. 6. Millal liitusid poistekooriga? Teises klassis hakkasin seal käima. Laulame palju erinevaid laule ja meil oli ka suvel laager.

SPORDIPÄEV

Anett 9.B Paar mõtet spordipäevaga seonduvalt ütlen südamelt ära. 25. septembril oli koolis spordipäev. 8.-9. kl alustasid 12.30. Ilm oli kohutavalt külm. Ma arvan, et paljud mõtlesid, mis mõtet on kolme spordiala pärast õue sportima minna, mina igatahes mõtlesin. Aga enamik õpilasi oli vapralt kohal ja said spordialadega tublisti ühele poole. Aladeks olid kaugushüpe, 60 ja 400 meetri jooksud. Tegelikult olgu ilm milline tahes, sport on alati tervisele kasulik ning hea.

LÜHIDALT KÜLALISED

Thea 9.A Kolmapäeval, 9. oktoobril kell 11.15 ja 12.20 käisid meie koolis Männiku ja Pääskula noortekeskusest kolm noort. Nad seadsid end sisse kolmandale korrusele ja rääkisid, mida ja kunas saab nende noortekas teha. Männikul saab näiteks õppida siidimaali, osaleda käsitööklubis ja seal on ka avatud töötoad. Pääskülas on aga võimalik lähemalt tutvuda DJ tööga, näiteringis käia ja ka žongleerimist õppida. Lisaks sellele jagati ka rinnamärke, mille pilt oli võimalik ise valida.

RAHUKAS SOOVITAB

TOBIAS LAULULAAGRIS 21.09-20.09 toimus Kloogaranna noortelaagris laste laululaager, kus osalesid poistekoor ja lastekoor. Alguses valisime me neljased grupid. Iga grupp sai oma kämpingumaja, kus öösel magati. Laagris me laulsime, mängisime, sõime ja puhkasime. Suur osa aega läks laulmise harjutamisele, aga vaba aega oli ka piisavalt palju. Poistega tegime tüdrukutele nalja nende majade akendele koputades. Juhtus ka üks õnnetus, keegi lasi õhupüssiga ühe poiste maja akna katki, aga süüdlast ei leitudki. Sellest hoolimata oli laager väga lõbus ja ootan järgmist. Üheteistkümnes

Alates 12. oktoobrist näidatakse laupäeviti kell 20.00 ETV dokumentaalsarja „Üheksandikud“ (kokku 12 saadet). Sari on tehtud möödunud õppeaastal Kuristiku gümnaasiumis. Kokku viidi raskustes 9.b klass ja linna parimad õpetajad (viies aines), kes soovisid sellele pikale ja raskele projektile pühenduda. Eesmärgiks oli, et viia klassi õpitulemused kevadeks parimate klasside tasemele. Saade põhineb Rootsi Strix´i formaadil. Saate produtsendid on Toomas Luhats ja Piret Eero.


Nr. 46 Oktoober 2013

MEELELAHUTUS

NALJA KA !

ÄPARDUSI KOOLIELUST

Gerli 9.B Klassis on herilane. Kõik üritavad tiivulist püüda või välja ajada. Keegi lömastab herilase. Kaastundlik õpilane hüüab: „Ära tee herilasele haiget, ta on ka inimene!“ Enne tunni algust kordavad õpilased inglisekeelset jutustust. Lause jutustuses : „The British went to Australia to seek for their fortune¹.“ Õpilane, kes ajab natuke sõnu segamini ütleb hoopis: „The British went to Australia to seek for their furniture².“ Seitsmendate klasside seas on juba aastaid levinud arvamus, et pasun kuulub orkestripillide hulka.

¹ Britid läksid Austraaliasse, et otsida oma varandust. ² Britid läksid Austraaliasse, et otsida oma mööblit.

Ühel õpilasel oli uhke sõrmus, mis tal vahel sõrmes loksuma kippus. Söögivahetunnis käsi pesemast tulles avastas ta, et sõrmus oli käsi paberisse kuivatades kukkunud prügikasti. Järsku märkas ka ta sõber, et temalgi polnud sõrmust enam sõrmes. Mõlemad tuhnisid paaniliselt oma sõrmuseid otsides prügikastis. Esimene õpilane leidis oma sõrmuse kiiresti üles, kuid tema sõbral nii lihtsalt ei läinud. Muudkui otsis ja otsis. Ka järgmistel vahetundidel. Ta tõi kohale lausa kummikindad, et oma sõrmust leida, kuid mis kadunud, see kadunud.

Lõpuks andis ta alla ja läks pärast tundide lõppu koju. Mis ta avastas – sõrmus oli kodus laua peal olnud terve see aeg.

NAERGE PALJU !!

Peatoimetaja: Signe  Rebassoo  9B. Uudised,  elu  ja  arvamus:  Tobias  Nurmsalu  3A,  Geil  Jasmin   Peatoimetaja  abi:  Merili  Laur  8A,   Le  Raudsepp  8A,    Karen  Minski  8A,  Liisi  Lota  Pals  8A,  Merili   Gerli  Parve  9B. Laur  8A,    Melinda  Salu  9A,  Piia  Kalamees  9A,  Laura  Lehto   Küljendus,  kujundus:  Erik  Tambla  8B,   9A,  Thea  Orub  9A,  Mari  Poom  9A,    Heili  Kukke  9B. Margo  Avik  8B  (abi). Kultuur  ja  Meelelahutus:    Stella  Lise  Maanurm  6B,   Sekretär-­‐asjaajaja:  Anne  Piibur. Karmen  Viinapuu  6B,  Laura  Volmer  6B,  Liisa  Ratassepp  8A,   Andreanne  Kallas  9B. Sport:  AneM  Veske  9B. Kaheteistkümnes

Rahukas oktoober 2013 nr 46  

Rahukas oktoober 2013 nr 46

Advertisement