Page 1


Hakkımızda Raf sektöründe faliyet gösteren firmamız, ticari hayatına 1994 yılında mütevazi bir dükkanda başlamıştır. Kuruluşundan itibaren müşterileriyle karşılıklı güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurmuş, hızla büyümesi ve gelişmesiyle raf sistemleri alanında öncü kuruluşlar arasında yerini almıştır. Sahip olduğu modern ekipmanlar ve kendisine kattığı yeniliklerle sürekli ilerlemeyi hedeflemektedir. 2000 yılından itibaren raf sistemleri imalatına başlamıştır. Raf Grup, bünyesi altında çalışan ve her biri uzun yıllar kendi alanında deneyim ve tecrübe kazanmış mimar, mühendis ve teknikerlerden oluşmakta, araştırma geliştirme (AR-GE) bölümü ile iş hacmini genişleterek kendini yenilemekte ve daima bir adım önde olmaktadır. Müşteri memnuniyetini ilke edinerek sağladığımız iş çözümlerimiz ve uluslararası standartlara uygun çalışma prensibimiz ile sektörümüzdeki çıtayı yükseltirken gelişen iş hacmimiz müşterilerimize doğru hizmet verdiğimizi göstermektedir.

Misyon Depolama alanlarında doğru tespitler yaparak depolanacak malzemeye, kullanılacak istif araçlarına ve malzemelerin sirkülasyonuna göre raf sistemi oluşturarak doğru çözümler üretmektir.

Vizyon Yenilikçi ve yaratıcı iş çözümleri ile müşterilerimize en üst düzeyde değerler yaratarak pazarda lider olmaktır.

About Us Our firm operating in the RAF, the shop of trade for a modest life began in 1994. Since its foundation has established long-term relationships based on mutual trust with customer, rapidly growth and development has became one of the leading organizations, modern equipment owned and innovations, aimed at continous implement. Since 2000 started the production of shelf systems. Raf Grup, working under the structure of each is composed of many years of experience in their field and have gained experience of architects, engineers and technicians Its research and development (R & D) department and large volume of business with the constantly renews itself, and become one step ahead. Customer satisfaction with business solutions that we provide and working principle of our country with international standards shows our commitment to developing business volume excels in service to our customers.

Mission Storage areas by securate identification, stored in the material, to be used by stacking rack system by vessels and metarials circulation true solutions.

Vision Innovative and creative business solutions to our customers by creating the highest level, to become a leader in the market.


Proje Yönetimi Raf Grup, müşterilerinin raf sistemi kurmak istedikleri alanda ücretsiz keşif yapıp, üstüne koyulacak malzemeye uygun raf sistemine göre üç boyutlu projesini ve teklifini hazırlamakta ve müşterinin onayına sunmaktadır.

Çizim ve Tasarım Tasarım ve projelendirme süreçleri sırasında bilgili deneyimli ve eğitimli teknik kadromuz mühendislik çözümleri üretmeyi kendisine hedef olarak koymuştur. Diğer yandan kendi üretim sistemlerimizin geliştirilmesi için de tasarım faaliyetlerimiz sürmektedir. Tasarımlarımızı, müşterilerinin ihtiyaçlarına çözümler sunmak amacı ile en uygun çizim ve grafik yazılımlarıyla desteklemektedir.

4


Rack Sistemler Paletli Yükleme Rafları ....................................8-9 Sırt Sırta (Back to Back) Sistemler ..................10-11 Ağır Yük (Manuel Yükleme) Rafları .................12-13 İçine Girilebilir (Drive-in Drive) Sistemler ........14-15

Orta ve Hafif Yük Rafları (Minirack Sistemler) Orta ve Hafif Yük Rafları ................................18-21 Kumaş Rafları ..................................................22-23 Elbise Askılık Sistemleri ..................................24-25 Otomotiv ve Yedek Parça Rafları .....................26-27 Oto Lastik Rafları ...............................................28-29 Konveyör Uygulamaları .....................................30-31

Portatif Çelik Raf Klasör ve Arşiv Rafları .....................................34-37 Kutulu Arşiv Rafları .........................................38-39 Civatalı Depo Rafları ........................................40-41

Asmakat (Mezanin) Sistemler Ağır Yük Asmakat Rafları ................................44-45 Hafif Yük Asmakat Rafları ...............................46-47 Çelik Raf Asmakat Rafları ................................48-49

Dolap Sistemleri Raylı Arşiv Dolabı (Compact Sistem) .............52-55 Dosya Dolapları ve Kartoteks Dolaplar .............56-57 Personel Soyunma Dolapları ............................58-59

Paslanmaz Raf Sistemleri Paslanmaz ve Plastik Raf Sistemleri ................60-61

5


Ağır yüklerin ve Paletli malzemelerin istiflendiği raf sistemidir. Kısaca RACK SİSTEM diye adlandırılır. Ayak ve traverslerden oluşur. Depo yüksekliğine göre tesbit edilen ayaklara, üzerine koyulacak paletlerin kilolarına göre seçilen, traverslerin kancalı veya cıvatalı konnektörler vasıtasıyla birleştirilmesinden oluşur. Sistem tamamen monte ve de-monte özelliklerine sahiptir. Ayak derinliği standart paletlere göre 105 cm’dir. Paletler, seri ve emniyetli şekilde yükleme ve boşaltma yapılması amacıyla her iki taraftan 7,5 cm traverslerden dışarı taşar. Ayaklar genellikle koyu renkte (lacivert, siyah) traversler ise göz alıcı renklerde (sarı, turuncu) imal edilir. Böylece forklift kullanan elemanın daha seri ve emniyetli çalışması sağlanmış olur. Travers uzunlukları genellikle 270 cm yapılır. 270 cm traverslere yan yana 3 adet 80x120 veya 2 adet 120x120 palet koyulur. 100x120’lik ve özel paletler için travers boyları farklı yapılır. Paletlerin ağır olması durumunda travers boyları kısaltılarak veya travers profilleri kalınlaştırılarak yükün taşıması sağlanır. Ünitelerin zemin bağlantısı çelik dubel ile yapılır. Deprem çapraz bağlantıları takılarak sistem emniyete alınır. Asma katlı raf yapımına uygun bir sistemdir.


8


Paletli yükleme rafları, standart ve farklı ölçülerdeki paletlerin depolandığı en yaygın raf sistemidir. Kullanılacak istif aracının ve depolanacak paletlerin özelliklerine göre dizayn edilir. Ayak derinliği standart paletlere göre 105 cm’dir. Paletler, seri ve emniyetli şekilde yükleme ve boşaltma yapılması amacıyla her iki taraftan 7,5 cm traverslerden dışarı taşar.

9


10


Sırt Sırta Raf Sistemleri, depolarda azami depolama alanı yaratarak, depo alanından maksimum yer kullanımı amaçlar. En yaygın, ekonomik ve sağlam yapısıyla geniş kullanım alanına sahip olan depolama raf sistemidir. Her palet birbirinden bağımsız olarak kolaylıkla yerleştirilebilir ve taşınabilir. Forklift ile iki yönden çalışabilme olanağı sağlar. Paletlerin her iki yönden traverslerden dışarı taşması gerektiğinden sırt sırta raflar arasında 25 cm emniyet boşluğu bırakılır ve ara bağlantı parçalarıyla birbirine bağlanır.

11


12


Ağır yük rafları ağır ve hacimli malzemelerin istif aracı kullanmaksızın manuel olarak istiflendiği raf sistemidir. Ayak, travers ve üzerine koyulan tablalardan oluşur. Yükseklik, derinlik ve uzunluk üzerine koyulacak malzemelerin ölçü ve ağırlıklarına göre yapılır. Bir gözün taşıma kapasitesi 500 ile 1500 kg’dır. Sistemin sağlam ve ekonomik olması, monte ve demonte özelliklerine sahip olması, raf aralıklarının ayarlanabilir olması ve azami yük taşıması en önemli özellikleridir.

13


14


İçine girilebilir ve içinden geçişli raflar, fazla miktardaki ve aynı özelliklerdeki paletli malzemelerin istiflenmesinde kullanılan en yaygın raf sistemidir. İlk giren ilk çıkar veya ilk giren en son çıkar metoduna göre depolama yapılmaktadır. Bloklar arasında koridor bırakılmadığı için istifleme aracı yükleme kanallarını koridor gibi kullanır. Bu sistemde travers yerine raylar kullanılmaktadır. Sistemin sağlam ve ekonomik olması, monte ve demonte özelliklerine sahip olması, raf aralıklarının ayarlanabilir olması, azami yük taşıması ve diğer sistemlere göre maksimum depolama alanları yaratması en önemli özellikleridir.

15


16


Hafif yük raf sistemleri, orta ve küçük hacimli ürünlerin depolanmasında kullanılmaya elverişli en ideal raf sistemidir. Elle ulaşılabilecek her türlü malın istiflenmesine uygundur. Ürününüze uygun istenilen ölçülerde hazırlanır, kullanım kolaylığı ve düzen sağlar. Bu sistem stoklanan ürünlerin yükleme boşaltma operasyonlarının herhangi bir istif aracı olmaksızın manuel olarak yapıldığı durumlarda tercih edilir. Sistem, modüler ayaklara kanca ile birleştirilen ana taşıyıcıların(travers) üzerine koyulan tablalardan oluşur. Sistemin geçmeli yapıya sahip olması ve portatif oluşu sebebiyle montaj-demontaj işlemini ilave bir ekipman gerektirmeden kolaylıkla yapılmasına olanak sağlar. Raf derinlikleri, yükseklikleri ve aralıkları üzerine koyulacak malzemenin özelliklerine göre yapılır. Ana taşıyıcılar travers olduğundan herhangi bir deformasyon söz konusu değildir. Bir gözün taşıma kapasitesi 70 ile 500 kg’dır. Sistemin modüler olması ve diğer ekipmanlara uyumlu olması sebebiyle farklı sektörlerde ve değişik özelliklerdeki malzemelerin depolanmasında kullanılabilir. Örnek olarak oto lastik rafı, elbise askı rafı, kablo-bobin rafı, kumaş rafı, arşiv kutusu rafları gibi çeşitli sistemlerde kullanılabilir. Asma katlı raf yapımına uygun bir sistemdir.

17


18


Hafif ve orta yük rafları, özellikle orta ve küçük hacimdeki ürünler için en ideal depolama raf sistemidir. Diğer depolama sistemleri ile beraber kurulum imkanı sağlar. Göz başı taşıma kapasitesi 70 ile 700 kg arasındaki malzemelerin depolanmasına olanak sağlar. Dekoratif portatif ve ekonomik olması, raf aralıklarının ayarlanabilir olması ve kolay montaj yapılması en önemli tercih sebebidir. İstiflenecek malzemenin özelliklerine uygun olarak tasarlanarak kullanım kolaylığı ve düzen sağlar. Ana depolardaki cepdepo diye tabir edilen kısımlarda, küçük ölçekli depolarda, yapı marketlerde, toptan gıda mağazaları, otomotiv, tekstil ve sanayi kuruluşlarında vb. yerlerde en çok kullanılan raf sistemidir.

19


20


Çeşitli ve bol aksesuarı sayesinde her türlü kullanım imkanına sahip olup, yanları ve arkaları sac kaplama yapılabildiği gibi ve göz aralıkları seperatör ile bölünebilir. Metal ve ahşap tabla uygulamaları yapılabilir. Maksimum depolama için duvar kenarlarına tek sıra ve ortalara çift taraflı üniteler yerleştirilir.

21


22


Konfeksiyon ve tekstil sektöründe rulo şeklindeki kumaş toplarının depolanması ve istiflenmesi için kullanılan en ideal raf sistemidir. Sistem, modüler ayaklara kanca ile birleştirilen ana taşıyıcılar (travers) ve üzerine koyulan tablalardan oluşur. Tablalar metal veya ahşap yapılabilir. Sistemin geçmeli yapıya sahip olması ve portatif oluşu sebebiyle montaj-demontaj işlemini ilave bir ekipman gerektirmeden kolaylıkla yapılmasına olanak sağlar. Yerden ve zamandan tasarruf sağlar. Portatif oluşu sebebiyle raf aralıkları ayarlanabilir. Manuel olarak istifleme yapılan depolarda minirack sistem tarzında yapıldığı gibi istif araçlarıyla istifleme yapılması durumunda rack sistem raf yapımı uygundur. Kumaş toplarının uzun olması durumunda mukavemeti sağlamak amacıyla üçlü veya dörtlü ayak sistemi yapılır. Kumaşların raflara direkt olarak koyulabildiği gibi ,özel olarak imal edilen metal sepetler içerisinde de bu tip rafların üzerinde depolanabilir. Ayrıca istif aracının çatal ağızları değiştirilerek insan gücüyle kaldırılamayan kumaş ruloları rafların üzerinde bu şekilde depolanabilir.

23


24


Konfeksiyon ve tekstil sektöründe pantolon, gömlek, ceket, takım elbise, mont ve kaban gibi askı sistemiyle depolanan ürünler için kullanılan en ideal raf sistemidir. Sistem; modüler ayak ve her iki ucunda tırnaklı konektörler bulunan borulu traverslerin birleştirilmesiyle oluşturulur. Sistemin geçmeli yapıya sahip olması ve portatif oluşu sebebiyle montaj-demontaj işlemini ilave bir ekipman gerektirmeden kolaylıkla yapılmasına olanak sağlar. Yerden ve zamandan tasarruf sağlar. Duvar kenarlarına tekli askılık yapılabildiği gibi ortalara çift taraflı askılık rafı uygulanabilir. Portatif oluşu sebebiyle askı aralıkları ayarlanabilir. Genellikle minirack sistem tarzında yapıldığı gibi yüksek irtifalı depolarda rack sistem tarzında yapılması uygundur. Oluşturulacak askı üniteleri komple askılık olarak kullanılabildiği gibi, aynı modül içerisinde raf gözleri oluşturularak gömlek, kazak gibi ürünlerin de istiflenebildiği modüle dönüştürülebilir. Geniş ve bol aksesuarları sayesinde farklı çözümler için ideal kullanıma sahip bir sistemdir. Az alanda maksimum askılık istifleme imkanı sağlar.

25


26


Otomotiv yedek parça depolarında ve mağazalarında kullanılmak üzere, farklı modellerde raf sistemleri kullanılmaktadır. Oto yedek parçalarının değişken ölçü ve ağırlıklarda olması sebebiyle, raf derinlikleri ve aralıkları farklı ölçülerde dizayn edilir. Küçük parçaların depolandığı bölümlerde malzemelerin karışmasını önlemek için plastik avadanlık kutularına göre veya ünite yanları sac kaplama yapılarak ve seperatör bölmelerle küçük gözler oluşturulur. Egzoz ve kaportalar için minirack sistem tarzı raf uygulamaları yapılır.

27


28


Oto lastik depoları ve satış noktalarında kullanılmaya elverişli en ideal raf sistemidir. Her ebattaki lastiğin istiflenmesine uygundur. Sistemin modüler ve portatif oluşu sayesinde raf aralıkları değiştirilebilir. Az alanda maksimum sayıda lastik istiflendiği gibi depo alanına düzen getirir. Sistem modüler ayaklara her iki ucunda kancalı konektörler kaynatılmış boru veya kutu profil traverslerin takılmasıyla oluşturulur.Tek taraflı kullanıma elverişli olduğu gibi çift taraflı da kullanılabilir. Sistem de lastik istiflendiği gibi aynı modül içerisinde raf gözleri oluşturarak kutulu ve farklı özelliklerdeki malzemelerin de istiflenmesine uygundur

29


30


Hareket yoğunluğu ve malzeme sirkülasyonu fazla olan depolarda, sipariş hazırlanmasına ve sevkiyata hız vermek amacıyla mevcut raf düzenine uyumlu manuel konveyör yapılmaktadır. Raf önlerine yapılan manuel konveyörlerin devamına otomatik konveyörler yapılarak hazırlanan malların direkt olarak sevkiyat bölümüne gönderilmesi sağlanır. Sistem, insan gücünden ve zamandan tasarruf sağlar.

31


Arşiv ve depolarda kullanılan en yaygın raf sistemidir. İstenilen ölçülerdeki tablaların profillere cıvata ile bağlanmasıyla oluşur. Raf araları ayarlanabilir. Yan ve arkaları sac kapatılarak dolap şeklinde kullanıldığı gibi göz içersinde seperatör ile bölünerek küçük gözler oluşturulabilir. Ekonomik ve portatif oluşu sebebiyle her türlü malzemenin istiflenmesine uygundur. Monte ve de-monte özelliğine sahip olması ve montaj kolaylığı en önemli tercih sebebidir. Standart ölçüleri olduğu gibi ihtiyaca göre değişik ölçü ve kalınlıklarda imal edilebilir.


34


Arşivler; arşivlenecek klasör ve dosyaların belli bir düzen içinde istiflenmesi, aranıldığında kolay bulunması ve zarar görmeden saklanması amacıyla oluşturulur.Bunun için en önemli etken uygun bir raflama yapılmasıdır. Oluşturulacak klasör arşivlerinde en yaygın olanı portatif çelik raf sistemidir. Diğer raf sistemlerine göre fiyatı en ekonomik olanıdır. Klasörler için raf derinliği 31 cm, göz yüksekliği 37 cm yapılır.

35


36


37


38


Kutulu arşiv sistemi; dosya ve klasör sirkülasyonu az olan arşivlerde uygulanan bir sistemdir. Bu sistemde evrak veya klasörler kutuların içerisine koyularak raflarda istiflenir. Kutulu arşivlerde “Portatif Çelik Raf”, “Minirack Sistem” ve “Rack Sistem” olmak üzere 3 farklı raf sistemi de uygulanabilir. Küçük ebatlı arşiv kutularının tek sıra halinde ve evrak sirkülasyonu fazla olan arşivlerde “Portatif Çelik Raf” ve “Minirack Sistem”, daha büyük arşiv kutularının üst üste ve önlü arkalı istiflenmesi düşünülen ve evrak sirkülasyonu daha az olan arşivler de “Rack Sistem” raf yapılması uygundur.

39


40


Genellikle küçük ve hafif malzemelerin depolanmasında kullanılan raf sistemidir. Depolanacak malzemeye göre, istenilen ölçü ve kalınlıklar da yapılır. Oluşturulacak çelik raf ünitelerine ağır malzeme koyulması durumunda tablaların sac kalınlığı arttırılabildiği gibi altlarına takviye parçaları koyularak rafların deformasyonu önlenebilir. Yanları ve arkaları kapatılabildiği gibi göz aralıkları seperatör ile bölünerek çok gözlü üniteler oluşturulabilir. Bol aksesuarı sayesinde değişik uygulamalar yapılabilir.

41


42


İnsan gücüyle yükleme ve toplama yapılan yüksek irtifalı depolarda, tavan yüksekliğinden maksimum istifade etmek için raf üniteleri koridorlarına yürüme yolları oluşturularak meydana getirilen katlı raf sistemidir. Mezanin raf sistemi olarakta bilinen bu sistemde, raf sistemi aynı zamanda platform olarakta kullanılmaktadır. Depo alanındaki yüksekliğin tamamı kullanıldığından maksimum depolama sağlanır. Katlar arasındaki yürüme yolları ve platformların üzerleri ızgaralı sac, düz sac, mdf ve sunta gibi malzemelerle kaplanmaktadır. Üst katlara çıkış ve iniş ünite aralarına yapılan merdiven ile yapılır. Yürüme yolları sonuna ve platformlara korkuluk monte edilerek güven ve emniyetli çalışma ortamı sağlanır. İki yada fazla katlı sistemlerde malzemelerin üst katlara çıkarılması ve alt kata kolayca indirilmesi için ana girişe yakın tarafa vinç (asansör) sistemi kurulabilir. Sulu ve gazlı yangın söndürme sistemleri kolayca uygulanabilir. Sistem tamamen monte ve demonte özelliklerine sahip olup istenildiğinde başka yere taşınabilir.

43


44


Kullanım amacına göre istenildiğinde alt katta paletli yükleme, üst katta platform oluşturma avantajı. Özel delikli ızgara sayesinde “Sulu” ve “Gazlı” yangın sistemi uygulanabilir.

45


46


Kullanım amacına göre her katta maksimum ve emniyetli istifleme, istenildiğinde en üst katta platform oluşturma avantajı. Özel delikli ızgara sayesinde “Sulu” ve “Gazlı” yangın sistemi uygulanabilir.

47


48


2 Katlı ve hafif malzeme depolarında ve arşivlerde tercih edilen raf sistemidir. Fiyatı diğer sistemlere göre en ekonomik olanıdır. Portatif oluşu sayesinde kat yükseklikleri ayarlanabilir, sökülebilir ve ilave malzeme gerektirmeden başka yere kurulabilir. Özel delikli ızgara sayesinde “Sulu” ve “Gazlı” yangın sistemi uygulanabilir.

49


Zemine döşenen rayların üzerlerinde hareket eden, hareket mekanizmasına sahip taşıyıcı arabaları üzerlerine monte edilen seri dolaplardan oluşur. Sistem taşıyıcı arabalardaki rulmanlar ve gövdede bulunan direksiyonlar sayesinde kolaylıkla sağa ve sola döndürülerek birbirine doğru açılan ve kapanan gruplardan oluşur. Sistemin hareketli olması sebebiyle tek bir koridordan çalışıldığından diğer arşivleme sistemlerine göre yerden %60 tasarruf sağlanır. Kilit mekanizması sayesinde her grup bütün olarak kilitlenir. Tablaların geçmeli bir yapıya sahip olması sayesinde göz yükseklikleri ayarlanabilir.


52


53


54


Kullanım alanını genişleten az alanda maksimum arşivlemeye olanak sağlayan bir sistemdir. Açık raflama sistemlerine göre yerden % 60 tasarruf sağlar. Dolap kenarlarına takılan kauçuk contalar sayesinde evraklar tozdan korunur. Sistem tam kapatılabilme özelliği sayesinde açık raf sistemlerine göre yangından en az zarar görür. Sistem gizli mekanizmalı ve direksiyon kutulu imal edildiğinden estetik ve şık bir görüntüye sahiptir. Dolaplar, üzerlerindeki direksiyonlar çevrilerek açılıp kapatılabildiği gibi istenildiğinde elektrikli, otomatik sistem yapılabilir.

55


56


İki yanı ve arkası kapalı,ön tarafı kilitlenebilir kapaklı dolap sistemidir. Farklı ürünlerin kilitli bir şekilde muhafaza edildiği durumlar da tercih edilir. Dosya dolabı ölçüleri: Kartoteks dolabı ölçüleri: 198’lik dosya dolabı : 42x92x198 130’luk dosya dolabı : 42x92x130 100’lük dosya dolabı : 42x92x100

2’li kartoteks dolabı : 46x62x71 3’lü kartoteks dolabı : 46x62x102 4’lü kartoteks dolabı : 46x62x133

57


58


Personel soyunma dolapları metal sacdan mamül, iki yanı ve arkası kapalı, ön tarafı kilitlenebilir tek kapaklı dolaplardan oluşur.

59


Tamamı 304 kalite (İNOX) paslanmaz çelikten mamul çizilmeye ve oksitlenmeye karşı son derece dayanıklı, sert yüzeyler için elektro polisaj yapılmış, soğuk odalarda kullanılmaya elverişli en ideal raf sistemidir. Üzerlerinde ayar çentikleri olan 0,25’ lik borulara, farklı ölçülerdeki tel rafların, konik poliamid tutucularla birleştirilmesiyle oluşur. Ayak altlarında ki ayar vidası sayesinde bozuk zeminlere düzgün şekilde monte edilir. Köşe birleşimlerinde 90 derece kullanım imkanı ile birlikte tüm ürünlere direkt ulaşım sağlanır. Soğuk odalarda %80’ lik hava dolaşımı ile tüm malların eşit soğumasına olanak sağlar. -18o ‘ye kadar olan soğuk odalar da çalışabilir. Uygulama alanlarında ışığı kesmediği için mekanda aydınlık sağlar.

60


Paslanmaz polipropilen raflar, iç yüzeyinde çelik bulunan ve dış yüzeyinin kalın bir tabaka halinde polipropilen, sert plastik, maddesiyle kaplanmış, açıkta metal parçasının olmaması ve kaynaksız oluşu sayesinde pas oluşumunu ve bakteri oluşumunu önleyerek soğuk odalar ve ıslak zeminler de kullanıma uygun bir raf sistemidir. Paslanmaz polipropilen raflar ayak, traversler ve delikli raf plakalarından oluşmaktadır. Hızlı ve kolay bir şekilde temizlenebilir özelliğe sahiptir. Portatif bir yapıya sahiptir, kolaylıkla sökülüp taşınabilir ve 10 cm’ lik artışlarla raf araları istenildiği gibi ayarlanabilir.

61


İstanbul da 2000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda, depo ve arşiv raf sistemleri imalatı yapılmakta ve aylık 200.000 kg. hammadde kapasitesiyle çalışmaktadır. Kuruluşundan bu yana teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kendini sürekli geliştirmekte ve yaptığımız AR-GE çalışmalarımızla kendimizi sürekli geliştirmekteyiz. İmalat aşamasında kullanmış olduğumuz eksantrik ve hidrolik presler, apgant presler, eksantrik giyotin makaslar, tam otomatik sulu testere, gazaltı kaynak makinaları, otomatik profil delme ve bükme hatları ve tam otomatik boya tesisi ile, imalatımızın tamamını kendi bünyemizde yaparak ürettiğimiz kaliteli ve ekonomik malzemenin yanı sıra zamanında üretim yaparak müşteri memmuniyetini sağlamaktayız. Tecrübeli ve teknik personelden oluşan üretim ve montaj ekibimiz, imalat aşamasından kurulum aşamasına kadar olan süreçte, uluslararası standartları uygulamaya ve tüm güvenlik unsurlarına dikkat etmeye özen göstermektedirler.


Raf Sistemleri | Raf Grup  

Raf sektöründe faaliyet gösteren firmamız,ticari hayatına 1994 yılında mütevazi bir dükkanda başlamıştır.Kuruluşundan itibaren müşterileriyl...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you