Page 1

ГРУЗІЯ: Нова концепція надання послуг


Будинок Юстиції (Руставі) У роботі будинку Юстиції у місті Руставі застосовано принцип OneStop-Shop, що адаптовано до нашої мови можна перекласти як «універсам послуг». Така назва є доречною з огляду на рекламний слоган «Усе в єдиному просторі» та більш ніж 250 послуг, що тут можна отримати. Нині в країні діє 4 універсами послуг, наступним буде відкриття у 2012 році 12 універсамів в усіх великих містах Грузії. Державні служби, представлені в універсамі:


Будинок Юстиції (Руставі)


Будинок Юстиції (Руставі) Головна цінність: Послуги універсаму доступні кожному громадянину Грузії. Універсам допомагає зробити життя громадян простим та впорядкованим. Головні принципи: Відкритість, прозорість, двосторонній зв'язок, швидкий, простий та клієнт - орієнтований сервіс. Концепція: Створення для одержувача послуги комфортної атмосфери, привітна зустріч та направлення відповідно до мети візиту до необхідного оператора. Ділова візитка: Висококваліфіковані, компетентні та дружні адміністратори. Найбільш запитувані послуги: - отримання паспорта; - зміна імені або прізвища; - отримання ID-карти (електронна карта, що виконує функцію платіжної карти, проїзного квитка, страховки тощо); - зміна актів громадянського стану; - завірення або легалізація документів; - отримання громадянства; - відновлення громадянства; - отримання дозволу на проживання; - реєстрація власності; - реєстрація бізнесу; - отримання інформації з кадастру тощо.


Зонування території Універсаму


Зонування території Універсаму

Територія самообслуговування: За допомогою автоматизованих систем та сенсорних екранів відвідувач може отримати інформацію про власність, бізнес, земельну ділянку або будівлю; самостійно зробити фото для отримання паспорту тощо.


Зонування території Універсаму

Територія швидкого обслуговування: Час очікування складає не більше 5 хвилин. Тут можна забрати готові паспорти, ID-карти, сертифікати, свідоцтва про право власності на рухоме, нерухоме майно, інтелектуальну власність тощо.


Зонування території Універсаму

Територія швидкого обслуговування


Зонування території Універсаму

Територія тривалого обслуговування: Час очікування отримання послуги складає більше 5 хвилин. Можна отримати консультації та бланки для отримання паспорту, реєстраційних документів про право власності або реєстрації підприємства.


Хол: Натуральні елементи інтер’єру, корпоративний запах, приємна музика, відкритий простір, зручні місця для очікування та комфорт.


Зонування території Універсаму Територія розваг для дітей: Телевізор з великим екраном; іграшки, олівці та альбоми.

Уся територія універсаму оснащена спеціальними покажчиками та банерами, що містять необхідну інформацію про послуги та робочі місця необхідних спеціалістів. Це виключає можливість хаотичного руху та максимально спрощує навігацію відвідувачів.


Он–лайн послуги, що надаються Універсамом Електронні послуги з питань власності та реєстрації бізнесу дають можливість: - отримати інформацію щодо реєстрації власності, бізнесу; - заповнити бланки-заяви для реєстрації; - знайти будь-яку інформацію у публічних реєстрах за кількома критеріями. Реєстраційні документи та інформація з публічних реєстрів виготовляються в електронному вигляді, мають унікальний цифровий код, який замінив печатку та підпис та має таку ж юридичну силу як паперовий документ. У разі необхідності одержувач послуги може роздрукувати його та використовувати як офіційний. Про готовність послуги одержувач отримує електронне SMS – повідомлення на мобільний телефон. - знайти інформацію з кадастру та детальну інформацію про земельну ділянку та її правовий статус; - швидко знайти за допомогою інтерактивних карт вулиці, об’єкти інфраструктури із зазначенням їх географічних координат, адрес та фото; - знайти вже готові документи (описи, інвентарні плани, інформацію про статус нерухомого майна, копії документів) з інформації технічного інвентарного бюро; - отримати дані про підприємницькі та некомерційні юридичні фірми. Такі документи містять інформацію щодо назву компанії, юридичну адресу, офіційні представництва, засновників та партнерів; - отримати юридичну консультацію щодо оформлення права власності або реєстрації бізнесу тощо.


Он–лайн послуги, що надаються Універсамом Он-лайн паспорти: Громадяни Грузії, які знаходяться за кордоном, можуть заповнити електронну форму для отримання паспорту. Он-лайн дублікати документів: Заповнивши електронну форму громадянин за допомогою поштового відправлення або в уповноваженого представника може отримати дублікат свідоцтва про реєстрацію актів громадянського стану. Он-лайн громадянство: Громадяни, що мешкають за кордоном, можуть заповнити та надіслати в електронному вигляді заяву про громадянство. Он-лайн нотаріальна реєстрація та послуги дозволяє: - перевірити, чи зареєстровані нотаріальні акти, документ про право спадщини тощо без територіальних обмежень; - отримати консультацію; - оформити бізнесову операцію зо допомогою двох або більше нотаріусів (ліцензованих лише на території Грузії). Он-лайн фото з архіву: Можна знайти та отримати бажане фото з національного архіву Грузії.


Центр послуг для громадян (мерія міста Тбілісі)

Кількість працюючих: 30 осіб. Кількість звернень на день: більше 1000 фізичних та юридичних осіб.


Центр послуг для громадян (мерія міста Тбілісі) - інформаційне бюро, бюро видачі перепусток (розташовані за однією стійкою у холі приміщення). Працює 2 консультанта та 2 працівника охорони, що здійснюють видачу перепусток на інші поверхи будівлі. - фронт-офіс (оператори, які приймають та реєструють звернення). Працює 14 операторів (10 з них приймають та реєструють звернення з питань, що стосуються роботи мерії, решта – з питань архітектури).

Структура Центру І поверх


Центр послуг для громадян (мерія міста Тбілісі) Для того, щоб звернутися до оператора фронт-офісу, необхідно отримати талон з номером черги у кіоску управління чергою та дочекатися виклику. Територія очікування обладнана місцями для сидіння.

- бек-офіс (оператори, що опрацьовують звернення, які надходять поштою). Там само знаходиться робочий кабінет керівника Центру. Потрапити на територію бек-офісу можливо лише за допомогою електронної перепустки. Структура Центру І поверх


Центр послуг для громадян (мерія міста Тбілісі)

інформаційне бюро (консультант та працівник охорони)

Структура Центру IІ поверх


Центр послуг для громадян (мерія міста Тбілісі) Службові кабінети консультантів-представників адміністративних органів, що надають послуги. Представлено 13 служб мерії (екологічна служба, архітектурна служба та землекористування тощо), працівники яких знаходяться на території Центру щоденно протягом усього робочого часу. Установа працює з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години.

Структура Центру ІI поверх


Центр послуг для громадян (мерія міста Тбілісі) Територію другого поверху так само оснащено кіоском управління чергою, інформаційними табло, табло оператора над дверима службових кабінетів та більш зручною, розрахованою на тривале перебування, територію очікування.

Структура Центру ІI поверх


ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Profile for rada.cherkasy.ua rada.cherkasy.ua

Gruzіya_CNAP  

ГРУЗІЯ: Нова концепція надання послуг Державні служби, представлені в універсамі: Будинок Юстиції (Руставі) Головна цінність: Послуги універ...

Gruzіya_CNAP  

ГРУЗІЯ: Нова концепція надання послуг Державні служби, представлені в універсамі: Будинок Юстиції (Руставі) Головна цінність: Послуги універ...

Advertisement