Page 1

SUUR EESTI RAAMATUKLUBI 04.2008 Palju häid raamatuid!

26 EESTI PEAKOKA RETSEPTID JA MÕTTED
04.2008

22. aprill

Viimane äraütlemise päev

eesti kokkade kokaraamat Eesti kokkade kokaraamat on ainu­ laadne, sest sellesse on kogutud 26 Eesti restorani peakoka retseptid. Ligi 350 leheküljel on suupistete, eelroogade, suppide, praadide, kastmete, magustoitude, tortide, kookide, hoidiste ja jookide ret­ septe, mis on mõnusad järgi­ tegemiseks nii algajale kui kogenud köögihuvilisele. Lisaväärtust annavad kokan­ duse terminite selgitused. 66

TIPPKOKAD, KELLEGA KOHTUTE SELLES RAAMATUS:

163

65

OLEG ALASI DMITRI DEMJANOV RAINER HÄRM EERO KIPPA INDREK KIVISALU MARTTI KOPPEL HEIMAR KUUSKLER RAIN KÄÄRST ANDRUS LAANISTE RIHO LEPPIK ANDER LISTRA RAIN OIDEMAA MAREN RITS DMITRI ROOZ VEIKO RUUKEL TÕNIS SIIGUR MAIA SMÕSLOVA ANDREI .MAKOV ROMAN ZAST.ERINSKI MARGUS TAMMPERE PRIIT TOOMITS SERGEI TRUNOV 011 KRISTI TÜVI ANGELICA UDEKÜLL IRINA VALINKEVITCH RUDOLF VISNAPUU

Kui te pole selleks ajaks klubiraamatust loobumisest teada andnud, saadetakse raamat Teile välja.

Head klubikaaslased! Söömiseta ei saa keegi. Aga üks söömaaeg võib teisest erineda nagu öö päevast. Muidugi tuleb jälgida, et iga päev oma kehale tervisliku ja mitmekülgse toiduannuse võimaldame. Aga aeg-ajalt tahaks ikkagi naudingut pakkuda ka meeltele!04.2008

KLUBIRAAMAT

Kaua on eestlaslikuks traditsiooniks olnud armsate inimestega ja pidulikel puhkudel ennast süldilauas oimetuks süüa. Muidugi tahab perenaine alati parimat. Aga kas pole me mitte kõik kuulnud armsate külaliste ägamist-oigamist, et miks ma ometi nii palju sõin. Ja teate, see ei pruugi olla ainult viisakusest, neil võib tõsi taga olla. Samas on üha enam perenaisi (ja miks mitte ka peremehi), kes väljendavad oma tähelepanu ja armastust külalistele midagi huvitavat pakkudes. Maailm muutub üha väiksemaks ja kättesaadavamaks, itaalia, prantsuse, vene ja hiina köök – kõik nad on siinsamas, kõigist neist võib ennast mõjutada lasta. Meie seekordses klubiraamatus räägivad Eesti tipp­ restoranide peakokad Teile, mis on nende jaoks kokakunst ja avaldavad ka oma lemmikretsepte. Need on eestimaised ja iga kokakunstniku personaalsed nägemused maailma köögitraditsioonidest. Nii lihtne see ongi – nüüdsest võib gourmet-restoran asuda Teie kodus. Kui katsetate erinevaid maitsemeeli kõditavaid kombinatsioone ja pakute midagi ka silmale, usuvad teie külalised kindlasti, et olete nende peale mõelnud ja neid oodanud. Söömaaeg on põnev, kõigi meeltega nauditav ja mitte koormav. Miks mitte proovida pisut traditsioone murda!

229.269.IND

TAVA H I N D

350 lk, kõva köide Formaat 225×245 mm

KOOD 135087

Suure Eesti Raamatuklubi juht

www.serk.ee

www.serk.ee

KLUBIH


KLUBIRAAMAT 183 152

ellkaste Tomati karam estragoniga hkrusiirupit 5 sl tumedat su at 1 keskmine tom 1 estragonioks jahvatatud 1 pööre värskelt musta pipart 5 sl vett la 1 tl sidrunimah soola

maha ja võta . Tõmba nahk tükelks kuuma vette ramellile, lisa ka rist ja pane hetke ka ale lisa pe a ja s ag no tek atile e soola. kuubiku potis. Lõika tom ahl. Pane natuk iha väikesteks up jal nim siir vil ru kru sid ati ja suh tom Kuumuta , must pipar viljaliha. Lõika datud estragon , kasuta ainult seemned välja õli ja sidruniitsestanud oliivi , mida oled ma mahlaga. rohelise salatiga e lal ka ha ko llitud gri sti hä ga vä Toit sobib SOOVITUS:

ja aste koriandri Kookospiimak ile tšilliga meriväh

04.2008

04.2008

182

312

vado suhkrut 1 sl heldat musco la ah nim 1 tl sidru git 1 kl kalapuljon iima 200 g kookosp ul 1 keskmine sib aun 1 väiksem tšillik üs 1 küüslaugukü 1sl võid õrse 1 sidrunheinav 4 cl valget veini a 3 koriandrioks

tis või ja k. Kuumuta po r tšilli ja küüslau aks. Lisa suhku Tükelda sibul, asj kla k au üsl ul ja kü passeeri tšilli, sib a rgelt. Lis aurusja karamelli ke ni vedelik on g vein. Keeda, ku sidrunimahl ja kookospiim nin ja ng ljo pu na ale ka autunud. Vala pe ol kastmest on po ni ku a, ed e. Ke kergelt. sidrunheinavõrs er ja kuumuta hakitud koriand rustunud. Lisa . nhein Võta välja sidru ähi või etabaselt meriv Kaste sobib im SOOVITUS: ga. merivähi risoto

DMITRI DEMJANOV

www.serk.ee

Miks otsustasite saada kokaks? Õppisin merekoolis raadiosidet ja navigatsiooni, ela­ sime Luise tänava ekipaažis, teisisõnu: valvega ühi­ kas. Toatööd olid ära jagatud: kes pesi pesu, kes põrandat, mina tegin süüa. 70 kopikat päevas oli kolme näljase tulevase meremehe eelarve. Aga tulin välja ja nii see algas, meremeest minust ei saanud. Kui te poleks saanud kokaks, millise eriala oleksite siis valinud? Käisin ümber Otsa kooli, mängisin trummi mere­ kooli ja Aare Rüütli orkestris Sossi klubis ja teistes juhubändides veel, eks põristaksin trumme edasi.

Kirjeldage oma toidufilosoofiat. Parim võimalik tooraine, õige tehnoloogia, lihtsad, puhtad maitsed, köögiklassika ja traditsioonide aus­ tamine. Tsiteeriksin siinkohal Oscar Wilde’i: „Minu maitse on lihtne, mulle sobib kõik parim.”

Toit, mida te ise süüa eelistate? Väikesed kalad kõikvõimalikes variatsioonides, aeglasel tulel tehtud lammas rohkete kodumaiste juurviljadega, kama, hea hapukapsas, kõikvõimalikud poti- ja pajaroad, vahel hanemaks, heast kaaviarist ja šampanjast ei ütle ka ära.

Omadused, mis on teinud teist eduka koka? Piisav annus auahnust, soov olla parim, eristuda ja viia lõpuni kõik, mis ette võtan, st võiduka lõpuni, nagu Egoistile kohane.

Ürdid ja maitseained, mida te kõige enam armastate toiduvalmistamisel kasutada? Küüslauk, mida lisan kõikidesse lubatud kohtadesse nii tasakaalu kui maitse jaoks, rosmariin ja hea sool.

Toit, mida kõige meelsamini valmistate, või köök, mille te eelisjärjekorras valite? Räimed, lammas, sealiha ja roheline, palju rohelist... väga palju rohelist, üks lemmikvärvidest lausa, teine – Toscana punane.

Teie parimad nõuanded köögis? Lihtsus, lihtsus ja veel kord lihtsus. Milline on teie tuleviku-unistus? Elada igavesti ja hullutada inimesi hea toiduga.

www.serk.ee

159


04.2008harrastusteatrite repertuaarile. Ennekõike aga pilas ta nende mõtteviisi ja maailmanägemist, ideoloogiat, mis oli mõeldud õigustama brittide viibimist Indias, kuid muutis nende maailmapildi naeruväärselt ahtakeseks ja kitsarinnaliseks. Aga muidugi ei ole „Teekond Indiasse” üksnes poliitiline romaan – nagu ütleb Walt Whitmani luuletus, kust pärineb teose pealkiri, on see a passage to more than India – teekond millegi enamani kui India. Nii võib seda lugeda kui realistlikku või hoopis sümbolistlikku romaa­ni, esiplaanile võib seada religioosse või metafüüsilise külje, keskenduda allasurutud kirgedele või leida, et te­gu on hoopis kummituslooga.

! t a m a a r k i l a v i l l pri

a

E. M. Forster

Teekond Indiasse Kui Adela ja tema eakas kaaslane proua Moore jõuavad Chandrapore’i linna Indias, tajuvad nad otsekohe sealse Briti kogukonna piiratust ja eelarvamusi. Naised tahavad näha ja tundma õppida päris Indiat ning paluvad india moslemil dr Azizil seda endale tutvustada. Kui nad aga külas­ tavad koos Aziziga Marabari koopaid, leiab aset saladuslik intsident ning nii naised kui ka Aziz satuvad skandaali keskpunkti ja kired hakkavad mölla­ ma nii Briti kui ka India kogukonnas.

www.serk.ee

KLUBIH

199.239.IND

TAVA H I N D

Tõlkinud Aet Varik 312 lk, kõva köide

KOOD 15897

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saate soovi korral tellida. Iga valikraamat annab samuti boonus­ punkti ja vabastab postikulust.

E. M. Forster. Foto: Scanpix

Teekond millegi enamani kui India Kui „Teekond Indiasse” 1924. aastal ilmus, katkestas see E. M. Forsteri pikaleveninud vaikimise, mis oli kestnud juba neliteist aastat – alates „Howards Endi” ilmumisest 1910. aastal. Forster viibis Indias 1912–1913 ja 1921–1922. Tasub meeles pidada, et ta ei viibinud Indias kunagi kui Briti ülemvõimu esindaja – pigem kui turist, kelle pilk oli seetõttu kohalike inglaste omast selgem ja erapooletum just nagu „Teekonna” äsja Indiasse saabunud daamidel proua Moore’il ja preili Questedil. Impeeriumi kriitika Kui romaan ilmus, tembeldasid Indias elavad inglased Forsteri oma rassi ja isamaa reeturiks. Ega neil ei olnudki põhjust ennast meelitatuna tunda – Forster ei halasta­ nud ei nende klubile, kommetele, söögile-joogile ega04.2008

VALIKRAAMAT

Sellest aastast pakume uuendu­ sena välja võimaluse valida kahe boonuspunkte andva raamatu vahel või tellida hoopis mõlemad.

Mis tegelikult koobastes juhtus? Seda, mis Adela Questediga koopas tegelikult juhtus, on püütud paika panna paljudest erinevatest teooriatest lähtudes – on pakutud nii metafüüsilist õudu (viimast eriti proua Moore’i kajakogemusest lähtuvalt), seksuaalset frustratsiooni, mille on tekitanud eelseisva abielu väljavaated. Ühes kirjas sõbrale on Forster öelnud, et sundis koobastes toimuvast kirjutamise ajal „oma kirjutava meele ... ähmaseks”, nii et ta ka ise ei teaks, mis tegelikult sündis. Kolonialismi äng Kuigi Forster ei võinud Indiat näha indialase silmade läbi, tuleb ometi imetleda tema teravat pilku, mis nii täpselt on tabanud kolonialismis nii koloniseerijat kui koloniseeritavat ahistavaid änge. Ta ise uskus ennast asuvat „indialaste seas” ja andis proua Moore’i viimse teekonna hakul talle kaldalt järelelehvitavate palmide sõnumiga siiski lootust, et Marabari kaja ei ole ainus, mis Indial tundliku vaatleja pilgule pakkuda on. Aet Varik Tõlkija

„Teekonnast Indiasse” on režissöör David Lean teinud samanimelise filmi (1984), mida üldiselt peetakse osaks 1980. aastate algupoole impeeriumi-nostalgiast, nn. Raj Revival’ist.

www.serk.ee

! a t u l u k i t Ilma pos ! i t k n u p s u n o o b b a n An


AJALUGU

AJALUGU 

Mälestused

Kremli sünge vari Venemaa ja Lääne kohal

Edward Lucas Edward Lucas on ajakirja The Economist Kesk- ja Ida-Euroopa korrespondent ning kajastanud piirkonna sündmusi juba alates 1986. aastast, töötades vahepeal ka Moskvas, Berliinis, Prahas, Viinis ja Balti riikides.

KLUBIHIND

www.serk.ee

239.-

Tõlkinud Marek Laane. Kirjastus Varrak 244 lk, kõva köide

KOOD 15453

KLUBIHIND

259.-

sajandi elu- ning mõttevormidest Prantsusmaal ja Madalmaades

Kaksteist aastat Hitleriga seotud olnud mehe memuaarid on ainulaadne ajalooallikas. Speeri positsioon oli eriline, kuid vastuoluline - ta oli nii Reich'i pealinna peaarhitekt, kui Saksamaa relvastumise ime autor, Hitleri lähim usaldusalune ning lõpuks ootamatu vastane.

Johan Huizinga Teaduslikult põhjalik, ent ilukirjandusena loetav uurimus hiliskeskaja vaimu- ja tundeilmast. Autor esitab haarava sissevaate hiliskeskaja iluja kangelasunelmatesse, surma- ja teispoolsuse kujutelmadesse, rüütlite ja kunstnike maailma. KLUBIHIND

Tõlkinud Mati Sirkel, Kirjastus Varrak 400 lk, kõva köide

239.- KOOD 14395

Diktaatorid. Hitleri Saksamaa ja Stalini Venemaa

KOOD 14456

Richard Overy Teos võrdleb kaht režiimi ja rahvast, kes nende tingimustes elas. Autor uurib, kuidas sai diktatuur võimalikuks, terrori kasutamist, laagrite süsteeme, juhi ja järgijate vahelist sidet ja seda, kuidas õnnestus neil meestel saada rahva nõusolek kolossaalseteks tapmisteks.

Soomepoisid. Eesti

mehed Soome Jätkusõjas

Anne-Riitta Isohella Raamat Soome Jätkusõjas osalenud noortest eesti meestest – soomepoistest. Dokumentaaljutustus põhineb autori poolt Eestis ja Soomes kogutud unikaalsetel materjalidel ja intervjuudel. See suurteos on ühtlasi lugu nii Soomest kui Eestist, kahest rahvast Teises maailmasõjas.

KLUBIHIND

309.-

Tõlkinud Marek Laane, Kirjastus Varrak 704 lk, kõva köide

329.- KOOD 14845

Laulev revolutsioon DVD Film

pikkus: 95 minutit • keeled: inglise, eesti • subtiitrid: eesti, inglise, vene, prantsuse, hollandi, saksa, hispaania

Dokumentaalfilm Eesti taasiseseisvumise protsessist, püüdlusest vabaduse ja enesemääramise õiguse poole. Terve rahva lugu, kes ei kaotanud lootust kõigi okupatsiooniaastate kestel, kelle sügaval hoitud rahvustunne muutis lähiajaloo kulgu.

Tõlkinud Katre Koit, Kirjastus Soome Sõjaveteranide Eesti Ühendus, 574 lk, kõva köide

KOOD 854846

Formeerimine ja struktuur

249.-

KLUBIHIND

uus!

Eesti rahvusväeosad 1917–1918.

KLUBIHIND

Kadri Liik, Mart Laar, Krista Kaer ja Edward Lucas kuulamas Vabariigi Presidendi Toomas-Hendrik Ilvese sõnavõttu.

Albert Speer

Tõlkinud Ülle Pahla, Kirjastus Varrak 639 lk, kõva köide, parandatud kordustrükk

Edward Lucas oma raamatu esitlusel 27. märtsil Patarei vanglas.

Lucase vahe ja murelikuks muutev ülevaade Venemaa viimasel kümnekonnal aastal autokraatia suunas kaldumisest näitab, et Kremli üha agressiivsem käitumine ohustab Euroopat, Ameerikat ja kogu maailma. 1990. aastatel oli Venemaa Lucase sõnul Euroopa „haige mees”, kes sõltus Lääne abipalukestest, aga nüüd juhib maad endiste KGBlaste režiim, kel jagub küllaga raha oma ideede teostamiseks. Vladimir Putini autokraatliku valitsemise ajal on Venemaa kasutanud järsult kasvanud nafta- ja gaasitulu võlgade tasumiseks ja mõju omandamiseks Läänes, lämmatades rahaga kriitika nii kodu- kui ka välismaal. Venemaa strateegilisest majandusharudest tõrjutakse välja Lääne firmad, „Kreml Incorporated” klammerdub aga samal ajal oma haarmetega Lääne turgude külge. Venemaa on ähvardanud suunata tuumaraketid Ameerika liitlaste peale Ida-Euroopas ning alustanud taas pidevaid tungimisi NATO õhuruumi. Kremli kompaniid vallutavad Euroopa gaasiturgu, sõlmides riikidega kahepoolseid lepinguid. Venemaa mitte ainult ei püüa Euroopat „jagada ja valitseda”, vaid proovib kõrvale tõrjuda ka Ameerika, oma kõige võimsama vastase vana külma sõja ajal. Ajal, mil Kreml ajab hambad irevile, selgitab „Uus külm sõda” nii tema taktikat kui ka Lääne nõrkusi, nii seda, kui ohtlikult lähedal on meie lüüasaamine, kui ka seda, kuidas me siiski suudame veel võita.

Keskaja sügis. Uurimus 14.–15.

Kirjastus Argo 312 lk, kõva köide

KOOD 438150

04.2008

Uus külm sõda.

KLUBIHIND

Kirjastus Allfilm Formaat DVD

189.- KOOD 320642

Vitali Lokk

Arhitektuur

Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi doktorandi major Vitali Loki raamat on esimene tervikkäsitlus 1917–1918 Vene armee koosseisus moodustatud eesti rahvusväeosadest, nende loomisest kuni laialisaatmiseni Saksa okupatsioonivõimude poolt 1918. aasta kevadel.

Jonathan Glancey

uus!

uus!

Mahukas teatmeteos räägib maailma eripalgelisest arhitektuurist, stiilidest ja ehitistest läbi viie aastatuhande – sadadel värvifotodel tutvustatakse kuulsate hoonete ajalugu ja nende ehituslikke ning stilistilisi eripärasid, käsitletakse materjale ja tehnikaid. KLUBIHIND

s! u d o o s

Tõlkinud Triinu-Liis Looveer, Peeter Mikkov, Kalle Klien Kirjastus Varrak, 512 lk, pehme köide

265.- KOOD 14999

www.serk.ee

04.2008
! e l a i a a d l Aeg mõe

AJANDUS

AIANDUS

Algajale aednikule Kim Wilde

uus! Igaüks võib alustada algusest ja õppida, kuidas luua oma unelmate aed. „Algajale aednikule” käsitleb aia planeerimise ja kujundamise põhitõdesid, raamat näitab, kuidas valida oma aeda kõige paremini sobivaid taimi ja kuidas neid tippvormis hoida. Kim Wilde jagab teiega oma kogemusi, mis tegid temast Chelsea kuldmedali võitja, ja pakub teile inspiratsiooni, et muuta teie enda rohelised mõtted lokkavaks reaalsuseks.

hea

www.serk.ee

! d n i h

KLUBIHIND

279.-

KLUBIHIND KLUBIHIND

220.-

Tõlkinud Mari Laane, Kirjastus Varrak 224 lk, kõva köide

319.-

Eesti sibullilleentsüklopeedia

Koduõue kivid ja sillutis

Sulev Savisaar

Nils Skaarer

Entsüklopeedia annab põhjaliku ülevaate Eesti aedades kasvatatavatest sibullilledest, sisaldades üle 900 liigi ja 4000 sordi kirjeldused. Vaadeldakse sibullillede kasvutegureid ja kasvunõudeid nagu külmakindlus, valgusnõuded, lubja- ja hapulembus jne. Põhiosa raamatust moodustavad taimekirjeldused.

Raamatu eesmärk on innustada aiaomanikke kujunduselemendina kive kasutama. Kive on looduses igal pool ja nende hankimiseks ei pea tegema suuri kulutusi. Raamatus esitatud praktilised nõuanded aitavad leida uusi võimalusi teede ja müüride ehitamisel ning ilukivide aeda paigutamisel. Rikkalikult illustreeritud.

s! u d o o s

Kirjastus Varrak 432 lk, kõva köide

KOOD 8832

KLUBIHIND

150.-

Tõlkinud Viivi Variksaar, Kirjastus Varrak 95 lk, kõva köide

KOOD 3558

Iluaianduse käsiraamat

Praktiline aiapidamine

Koostaja Mari Laane

Pippa Greenwood

Raamatus on põhjalikult käsitletud taimede valikut, aia kujundamist ja hooldamist. Taimed on jaotatud aiakujunduse vajadusest lähtuvalt gruppidesse. Välja toodud on ka soovituslikud nimekirjad, mis aitavad valida konkreetse aia mikrokliimasse sobivaid taimi. Käsiraamatu autorid on eesti iluaianduse spetsialistid.

Tõhus nõuanderaamat, mis aitab aiapidajal säästa aega, vaeva ja raha. Soovitatakse, mida võtta ette taimehaiguste korral ja kahjuritest vabanemiseks, kuidas kasvatada suurepärast muru, kuidas kasutada aias vett ning kuidas üldiselt aastaaegade lõikes aias toime tulla ja parimaid tulemusi saavutada.

s! u d o o s

Kirjastus Varrak 420 lk, kõva köide

KOOD 042X

KOOD 15132

KLUBIHIND

149.-

Tõlkinud Liisi Jääts, Mari Laane, Kirjastus Varrak 192 lk, kõva köide

KOOD 8549

Väliköögid ja -kaminad

KLUBIHIND

179.-

KOOD 14036

Väike aed.

B. Slipher, O.-H. Krokstrand, J. Lund

Väikese aiaruumi teravmeelsed kujundusideed

Suvel pole õues mitte ainult hea süüa, vaid ka süüa valmistada! See raamat aitab targalt kavandada ja läbi viia oma koduaia „väliköögiprojekti”. Kirjelda­ takse mitmesuguseid viise erinevat tüü­ pi puidust või kivist väliköökide ehitamiseks ja antakse nõu, millist köögi­ sisustust ja abivahendeid on kaval välikööki soetada.

Sellest kaunite fotodega illustreeritud raamatust saate nõu ja abi, kuidas kujundada väikeseid aedu, katuseaedu, rõdusid ja aknalaudu. Võite tuuletõmbe summutada, inetud vaated ära varjata, luua eraldatuse ning õigete värvilahendustega muuta ümbruse kutsuvalt soojaks isegi siis, kui päike ei paista.

Tõlkinud Piia Palge-Lepik, Kirjastus Varrak 128 lk, kõva köide

s! u d o o s

04.2008

11

John Brookes

KLUBIHIND

239.-

Tõlkinud Mari Laane 352 lk, kõva köide

KOOD 13732

www.serk.ee

04.2008

10


ILUKIRJANDUS

PÕNEVUS

Ehatähe rüütel

Küünal kadunukesele

Sõlmed ja ristid

Iris Murdoch

Kaupo Pähkel

Ann Granger

Ian Rankin

Romaani taustaks on 1916. aasta lihavõttepühadeaegne ülestõus Dublinis. Ajalooline foon on täpselt edasi antud, kuid teenib pigem eesmärki anda autorile hea võimalus Euroopa eksistentsialismi oluliste teemade arendamiseks ning inimestevaheliste suhete lahkamiseks.

Stiilipuhas fantasy-romaan autorilt, mis on ühtlasi autori küps ja sisukas debüütteos. Noor rüütel saabub tagasi lapsepõlvemaadele, kust ta aastaid tagasi oli sunnitud põgenema, kui julm ja reetlik vaenlane ta vanemad tappis ja nende valdused üle võttis.

Ebatavaliselt jahedal suvepäeval avastatakse Bamfordi vanas kirikuaias midagi jubedat. Greshamite hauaplatsilt kaevatakse välja tütarlapse surnukeha, mis lamas seaduslikuks matmiseks liiga madalal ja oli liiga värske, et kuuluda kellelegi Greshamitest. Politseiülem Alan Markby asub juhtumit lahendama.

Edinburghi on vallanud õudus, sest kaks tütarlast on röövitud ja jõhkralt tapetud. Kadunud on juba ka kolmas tütarlaps ja politsei kardab kõige halvemat. Tapjat jahtivate politseinike seas on ka John Rebus, kes ei oska alguses aimatagi, et mõrtsuka saadetud sõlmeseotud paelad ja tikkudest ristid on just talle mõeldud.

Tõlkinud Riina Jesmin, Kirjastus Varrak 320 lk, kõva köide

219.- KOOD 16207

KLUBIHIND

uus!

KLUBIHIND

219.-

Nähtused ja tehtused

Jill Mansell

Lauri Saatpalu

Humoorikas ja sümpaatses ajaviiteraamatus püüab Janey Sinclair unustada oma ootamatult kadunud meest ja hakkama saada oma isepäise, äkitselt tema juurde sadanud õega. Õde üritab oma võrku püüda väikelinna võluva moefotograafi Guy Cassidy.

Oh, kuidas tahaks kaasa laulda, aga sõnad on otsas! Tuleb tuttav ette? Nüüd on Sul see võimalus – Lauri Saatpalu laulutekstid on kõik ühiste kaante vahel. Võta, kuidas tahad: luuletusena, lauluna, biograafiana, terava­ närvilise ühiskonnakriitikana.

Tõlkinud Piret Orav, Kirjastus Varrak 352 lk, kõva köide

uus!

KLUBIHIND

189.-

Kodumaata mees

www.serk.ee

169.- KOOD 626184

KOOD 16184

uus!

Mõni laps on sündimisest peale hea ja eeskujulik. Heal ja eeskujulikul lapsel ei vaju kunagi põlvikud lonti ega tule tutipael lahti. Minuga aga juhtub ju kogu aeg midagi... Leelo Tungla isiklike mälestustega läbipõimunud raamat on mõeldud nii täiskasvanutele kui ka lastele. KLUBIHIND

279.-

Kirjastus Tänapäev 216 lk, kõva köide

KOOD 626245

Vikerabielu

Ene Mihkelson

Toom Õunapuu

Romaani minategelane hakkab uurima, mis juhtus tegelikult Teise maailmasõja lõpus ja selle järel, ajal, mil ta ise oli veel laps. Tõde, mis vähehaaval välja tulema hakkab, on keerulise aja keerulisi valikuid ja suhteid peegeldav tõde nagu katkuhaud, mille lahti kaevamist peljatakse.

Jutukogu räägib peamiselt suhetest ja tunnetest – nii neist, mis teevad õnnelikuks kui ka neist, mis teevad haiget. Lood on armastusest ja vihkamisest, ükskõiksusel ei ole seal kohta. Kuid elu ei ole mustvalge, pooltoonid ja kallutatus muudavadki inimsuhted nii põnevaiks. KLUBIHIND

159-

Kirjastus Kentaur 208 lk, pehme köide

KOOD 985267

KLUBIHIND

89.-

uus!

KLUBIHIND

199.-

KLUBIHIND

159.-

Tõlkinud Kristjan Jaak Kangur, Kirjastus Varrak 200 lk, pehme köide

KOOD 3794

Viimse piirini

Agatha Christie

Dick Francis

Väikesesse Terni külakesse on pugenud kurikaval psühhopaadist mõrtsukas. Kuid kellest saab tema ohver? Ja kuidas jõuab ta mõrvani, selle loo haripunktini? Lähenevat surma ei oska kahtlustadagi seltskond sõpru, kes koguneb mereäärses kuurordis asuvasse majja nädalalõppu veetma…

Kunstnik Alexander elab üksildasel Šotimaa mäenõlval ning naudib sealset rahu. Kui ta ühel päeval koju tuleb, leiab ta aga võrdlemisi ebameeldivad võõrad teda ootamas. Teda rünnatakse ning kui ta surnu pähe maha jäetakse, kumiseb tal kõrvus nende küsimus: „Kus see on?”

KOOD 15972

uus!

KLUBIHIND

199.-

Tõlkinud Tiiu Loog, Kirjastus Varrak 320 lk, pehme köide

KOOD 15873

Poiss paljaks

Leinalilled

Ian Rankin

Ann Granger

Parlamendiliige Gregor Jack on igati meeldiv, noor ja energiline inimene, kes on abielus kauni ja temperamentse Elizabethiga. Hoopis teise valgusse satub Jack aga pärast politseireidi ühes kurikuulsas Edinburgi bordellis. Siis kaob Elizabeth. Rebus ei jäta enne, kui ta on juhtumi lahendanud.

Meredith Mitchell kohtab juhuslikult endist kooliõde Rachel Hunterit. Neil pole endiselt midagi ühist peale selle, et selgub – Meredithi kaaslane peainspektor Alan Markby on Racheli endine abikaasa. Peagi leiab aset surmajuhtum, millega Rachelil ilmselt midagi pistmist on.

Tõlkinud Kristjan-Jaak Kangur, Kirjastus Varrak 272 lk, pehme köide

KOOD 15835

uus!

Haripunkti poole

Tõlkinud Ehte Puhang, Kirjastus Varrak 224 lk, pehme köide

uus!

Katkuhaud

Kirjastus Varrak 320 lk, kõva köide

169.- KOOD 14180

uus!

KOOD 435142

179.-

Tõlkinud Urve Liivamägi, Kirjastus Varrak 256 lk, pehme köide

Leelo Tungal

Kurt Vonneguti ülimalt naljakas ja habemenoana terav sissevaade ellu, kunsti, poliitikasse, iseendasse ja tänapäeva Ameerika vaimu üldiselt. Raamat on kirjutatud, silme ees Mark Twain, Jeesus Kristus, Abraham Lincoln ja pühaklik arst nimega Ignaz Semmelweis. Tõlkinud Tiina Randus, Kirjastus Tänapäev 160 lk, kõva köide

Kirjastus Elmatar 128 lk, pehme köide

KLUBIHIND

Seltsimees laps ja suured inimesed

Kurt Vonnegut

KLUBIHIND

KOOD 15262

uus!

Üleannetus

219.- KOOD 15880

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 432 lk, kõva köide

uus!

KLUBIHIND

179.-

Tõlkinud Urve Liivamägi, Kirjastus Varrak 240 lk, pehme köide

KOOD 15941

www.serk.ee

KLUBIHIND

Punane ja roheline

04.2008

13

04.2008

12


Siin s! u u k i kõ

KÄSIRAAMATUD

Mustrid ja ideed

Melody Griffiths Tõlkinud Marin Pärtel Kirjastus Varrak 160 lk, pehme köide

KOOD 15644 KLUBIHIND

179.-

Koera parim sõber Jan Fennell Tõlkinud Riina Jürgens Kirjastus Varrak 240 lk, kõva köide

KOOD 16214 KLUBIHIND

179.-

Koer ei kohanda ennast iial inimühiskonna liikmeks. Ainus, mida inimestena teha saame, on mõista ja aktsepteerida koera arusaamist tema elukeskkonnast: koera meelest kuuluvad kõik elusolendid karja, mis on üles ehitatud kindlate hierarhiareeglite kohaselt. Koer ise käitub vastavalt sellele, kui kõrgel redelipulgal ta enda arvates asub – ja ettekujutuse sellest anname talle meie, inimesed, oma käitumise ja suhtumisega. Käesolev raamat ei ole „koerte koolitamise õpik“ selle sõna must-valges tähenduses, vaid toob lugejani erinevad lood, mis on inimese ja koera suhte seisukohalt väga õpetlikud, aitavad inimestel oma maailmapilti laiendada ja koerte mõttemaailma pisut teise nurga alt näha.

Sassi raviraamat 3 Aleksander Heintalu Raamat jätkab põllumajandusdoktor Aleksander Heintalu (rahvasuus Vigala Sassi) taimedega ravimist uuriva ja praktiseeriva elutöö – ca 22000 retsepti avaldamist. Lugeja leiab nende kaante vahelt suurel hulgal retsepte ligi 300 haiguse raviks. KLUBIHIND

469.- KOOD 976708

Jooga sinu jaoks Tara Fraser

KLUBIHIND

179.- KOOD 15040

David Alderton Tõlkinud Tiina Kanarbik Kirjastus Varrak 192 lk, pehme köide

KLUBIHIND

Tegemist on praktilise terviseliikumise teejuhiga, mis annab teadmisi ja tuge treenimiseks ning sisaldab ka treeningukavasid, olgu siis eesmärk parema füüsilise vormi saavutamine, tervislikuma eluviisi poole pürgimine või välimuse parandamine. Raamat pakub kõike vajalikku, et eesmärgini jõuda. Kirjastus Üksraamat 160 lk, kõva köide

KOOD 156382

Julge olla õnnelik

Pema Chödrön

Barbara Berger

Otse meie käeulatuses on sügava õnne võimalus. Ometi laseme selle tavaliselt endast mööda – iroonilisel kombel just valu ja kannatuste eest pageda üritades. Pema Chödrön, USA päritolu budistlik nunn, jagab meile julgeid ja osavõtlikke nõuandeid rasketel aegadel tegutsemiseks.

Inspireerival, lugejasõbralikul ja sugestiivsel moel kirjutatud raamat, mille autor uurib kõige tüüpilisemaid mõtteviise, mis segavad olemast õnnelikud ja nautimast oma elu. Autori põhi– sõnum on: ükski väline asjaolu, mitte miski peale meie endi mõtete ei suuda meid õnnelikuks või õnnetuks teha.

uus!

KLUBIHIND

199.-

Tõlkinud Tiina Voolaid, Kirjastus Varrak 208 lk, kõva köide

KOOD 15255

Tšakraraamat

179.KLUBIHIND

Tundeterroristid. Kuidas neid

Ambika Wauters

ära tunda, läbi näha ja relvituks teha

Tšakraraamat pakub võimaluse avastada enda tervendamiseks ja vaimseks ning füüsiliseks arenguks midagi uut – keha energiakeskuste ehk tšakrate stimuleerimist õpetuse abil, mis pärineb iidsest India tervendamissüsteemist. Raamat süveneb inimese energiasüsteemi olemusse.

Kui te ei taha saada vestluskaaslase emotsionaalse terrori ohvriks, saate siit teada, millest tundeterroriste ära tunda, kuidas nad tegutsevad ning kuidas neile vastu astumiseks valmistuda. Samuti pakub raamat 10-päevase programmi isikliku vastupanujõu turgutamiseks.

Tõlkinud Marju Algvere, Kirjastus Varrak 128 lk, pehme köide

145.- KOOD 14463

uus!

Kui kõik variseb kokku

209.- KOOD 988213

KLUBIHIND

www.serk.ee

Riku Aalto

279.-

Tõlkinud Janika Kuusik, Kirjastus Pilgrim 158 lk, pehme köide

KOOD 15606

uus!

Liigutaja käsiraamat

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 144 lk, pehme köide

hin

Kuidas aru saada, et kass on stressis, kuidas näitab kass välja, et ta on vihane, näljane või lihtsalt tüdinud ning mida teie kass tahab oma kehakeelega öelda? „Sinu kassi seletajast" leiate vastuse nendele ja paljudele teistele kassipidamist puudutavatele küsimustele. Siin on palju häid nõuandeid alates sobiva kassitõu valimisest kuni kassi häiriva käitumiseni, nagu mööbli kraapimine, küünistamine, sirtsutamine ja toidu varastamine.

s! u d o o s

Tegemist on praktilise ja tervikliku teejuhiga joogasse, mis kajastab viimasel ajal jooga õpetamise vallas toimunud arenguid - rõhuasetust kiirest elu­ tempost tingitud stressi leevendamisele, treeningu mugavusele ja ohutusele. Üle 200 värvifoto aitavad aru saada põhilistest asanatest (asenditest) ning nende põhjal koostatud harjutuste seeriatest.

henaadd!

Sinu kassi seletaja

Kirjastus Nõiaraamat 544 lk, kõva köide

s! u d o o s

04.2008

Heegeldamine.

See raamat räägib kaunitest tänapäevastest heegeldistest. Rohkem kui 50 esemest koosnevast vahvast kollektsioonist leiate esemeid nii iseendale, oma perele ja sõpradele tegemiseks kui ka kodu kaunistamiseks. Siit võib leida ebatavalisi mõtteid ja originaalseid ideid – kõige lihtsamatest sallidest ja rätikutest mänguasjade, nägusate kampsunite, äärepitside ja titeriieteni. Kõik raamatus toodud mudelid on kavandatud seda silmas pidades, et nende tegemine oleks lihtne – alates tillukestest papudest, mis valmivad minutitega, kuni jämedakoeliste suurrättideni, mille saab valmis ühe nädalavahetusega.

15

Helmut Fuchs, Andreas Huber

KLUBIHIND

169.-

Tõlkinud Krista Räni, Kirjastus Varrak 152 lk, kõva köide

KOOD 14661

www.serk.ee

04.2008

14

ENESEABI


Huumori kool

Soome laht – ürgmerest tänaseni

04.2008

Mart Juur

Kirjastus Tammerraamat 288 lk, pehme köide

189.- KOOD 988404

KLUBIHIND

199.-

Tõlkinud Tiit Hunt, Hendrik Relve, Kirjastus Eestimaa Looduse Fond 178 lk, kõva köide

KOOD 830826

Parim näitleja linnas.

Johannes Pääsuke.

Varanasi päevaraamat

Mees kahe kaameraga

Lii Unt

Koostaja Jana Reidla

Lii Unti päevaraamat spirituaalsetest otsingutest Indias. Autor annab müstilise sissevaate India igapäevaellu ja kultuuri, heidab pilgu India inimestele ja nende omailma. Nauditav lugemine inimesele, kes armastab vaimsust, kaugeid maid ja asjade üle juurelda.

Johannes Pääsuke (1892–1917) oli fotograaf ja esimene Eesti elukutseline filmimees, kes on jätnud endast maha ainulaadse ja imelise 20. sajandi alguse Eesti igapäevaelu kirjeldava fotokollektsiooni, millest kataloogi on koondatud üle 100 foto. Kordustrükk.

KLUBIHIND

Kirjastus Eesti Ekspress 168 lk, pehme köide

239.-

179.- KOOD 444014

Kirjastus Eesti Rahva Muuseum 128 lk, kõva köide

KOOD 417339

www.serk.ee

449.-

Kirjastus Tänapäev 1028 lk, pehme köide, väike formaat

KOOD 625606

359.-

KLUBIHIND

Kirjastus EOK 140 lk, kõva köide

179.- KOOD 987643

KLUBIHIND

Kirjastus Maaleht 312 lk, kõva köide

99.-

KOOD 643655

Illustreerinud Kristina Viin, Kirjastus A-Disain 64 lk, kõva köide

KOOD 971833

Supidieet mehelikust vaatenurgast

Voldemar Miller Kuigi lastekirjanik Voldemar Millerit pole enam, väärivad meeldetuletamist ja ka esmaavaldamist tema huvitavad lastejutud. Autor on öelnud: „Lastele hakkasin kirjutama alles 1960. aastail. Nüüd tulevad mulle jutud ikka vahel vägisi kallale ja kiusavad, kuni nad üles kirjutan. Meeleolukad pildid on joonistanud Marja-Liisa Plats.

See ei ole dieediraamat, vaid hoopis kokaraamat, kus leiduvad supiretseptid õpetavad keetma võimatult häid leemesid ning juuresolevad heietused harivad meelt ja annavad seltskonnas vestlusainet. Ärge järgige retsepte täht-tähelt, vaid lähenege loominguliselt.

KLUBIHIND

189.-

KLUBIHIND

Ajakirjade Kirjastus 148 lk, kõva köide

169.-

KOOD 427956

KOOD 626030

Lugemistund

Soome-eesti sõnaraamat sisaldab ca 33 000 märksõna, lisaks üle 30 000 väljendi, idioomi ja kasutusnäite. Sõnaraamatu ülesehitus on kasutajasõbralik ja lihtne. Sõnaartiklites esitatakse märksõna põhitähendused ning tuuakse rohkesti väljendeid ja näitelauseid.

Tiia Toometi „Lugemistund” on mahukas lastejuttude kogumik. See koosneb järgmistest osadest: „Lastelood”, „Kauri lood”, „Koduste asjade lood”, „Vana aja lood”, „Vana aja koolilood” ja „Mänguasjade lood”. Sari „TEA lastejuttude varalaegas.”

Tiia Toomet

KLUBIHIND

TEA Kirjastus, 1088 lk, kõva köide

KOOD 715918

uus!

Kirjastus Tänapäev 144 lk, kõva köide

Soome-eesti sõnaraamat

KLUBIHIND

449.-

uus!

Kodu kõige kallim

Martin Hanson

Kristjan Palusalu on kindlasti üks meie spordiajaloo läbi aegade suurimatest kangelastest. Ta ei kõrgu teistest spordisangaritest üle mitte ainult kahe olümpiakullaga. Palusalu on teinud suureks kogu tema elu, milles oli võite, katsumusi ja kannatusi.

Bussiputka on teekonna algus- ja lõpppunkt, aga ka palju muud. 13 000 kilomeetrit Eestimaa teid, 1435 pildistatud bussiputkat – see on kahe kunstniku kolm aastat kestnud fotoprojekt, millest nüüd on saanud valmis ülipõnev raamat. KLUBIHIND

KLUBIHIND

Koostaja Tiit Lääne

Eve Kask, Signe Kivi

Selles raamatus on juttu kolmest paharetist, kes võivad lapse sisse pugeda – Kurjajuurikast, Kitupunnist ja Pugejast. Sellest, kuidas neist lahti saada, on raamatus samuti juttu. Kui juhtud avastama, et mõnele klassikaaslasele on sisse pugenud näiteks Valevorst, tasub asja koos arutada, mitte kohe last süüdistada.

Raamat tutvustab 121 maa rahvustaimi. Osa neist on hästi tuntud ja nii tavalised, et võib tunduda lausa üllatav, et tegu on mõne riigi sümboltaimega. Rahvustaimede hulka kuulub ka väga eksootilisi liike, kellest mõnel puudub isegi eestikeelne nimetus.

Kristjan Palusalu

Eesti bussiputkade peaaegu täielik teejuht

Heiki Vilep

Krista Kaur, Urmas Laansoo ja Taimi Puusepp

Miks on Soome lahe kaldad nii erinevad? Kuidas peegeldub geoloogiline erinevus taimestikus ja muus looduses? Soome ja Eesti tippasjatundjad tutvustavad mereloodust ja inimmõjul toimunud kiireid muutusi. Värvipildid annavad edasi Soome lahe ainulaadset loodust. KLUBIHIND

Kurjajuurikas, Kitupunn ja Pugeja

Maailma rahvustaimed

Kaisa Pajanen, Erik Sikk, Marjo Soulanto

Autori parimad palad jagunevad järgmistesse peatükkidesse: „Kuidas teha nalja”, kus õpetatakse kuidas olla humoorikas, „Parun Stenbocki seiklused”, kus diagnoositakse muu hulgas eestlast; „Ringo Starri memuaarid”, mille tipphetkeks kohtumine Elvisega, ning „Naine nagu Memedova”, kust ei puudu ka vagiina monoloogid.

KLUBIHIND

17

04.2008

16

LASTELE

129.-

Illustreerinud Kadri Ilves, Kirjastus TEA 137 lk, kõva köide

KOOD 716991

uus!

www.serk.ee

MITMESUGUST

Siin s! u u k i kõ


u e k i n l i l a e v h e a l v i s e T u v e h m a r u k n a o p ! a g e d a 23. aprill osi päev. Sel puhul d n i h e t a s d o o o r s a raamatu j raamatuid

Raamatu ja roosi pakkumine

Eesti elusloodus.

Kodumaa looduse teejuht

04.2008

Richard Bassett

Koostajad Rein Kuresoo, Hendrik Relve ja Indrek Rohtmets

Natsionaalsotsialistliku Saksamaa sõjaväeluure Abwehr’i ülema Wilhelm Canarise elukäiku käsitlev raamat tugineb nii varasematele käsitlustele kui ka uutele arhiivimaterjalidele ja püüab tuua selgust luuremaailma hämaratesse telgitagustesse. KLUBIHIND

Tõlkinud Marek Laane, Kirjastus Varrak 248 lk, kõva köide

179.- KOOD 3216

Raamat tutvustab lihtsas ja selges keeles umbes 600 seene-, taime- ja loomaliiki, kes Eestimaa looduses tooni annavad. Raamatu lehekülgedele on valitud just need liigid, kellega loodusehuviline kõige tõenäolisemalt kokku puutub. KLUBIHIND

269.-

Kirjastus Varrak 392 lk, pehme köide

KOOD 0411

Hruštšov ja tema aeg

Eesti pargid

William Taubman

Olev Abner, Silja Konsa, Kersti Lootus ja Urve Sinijärv

Elulooline uurimus Nikita Hruštšovist on toonud autorile nii maineka Pulitzeri preemia kui ka mitmeid muid tunnustusi. 2003. aastal ilmunud raamat on esimene sügavuti minev uurimus mehest, kes valitses Nõukogude Liitu kümmekond aastat pärast Stalini surma. KLUBIHIND

Tõlkinud Rein Turu, Kirjastus Varrak 816 lk, kõva köide

225.- KOOD 1787

KLUBIHIND

299.-

Kirjastus Varrak 400 lk, kõva köide, suur formaat

KOOD 12964

Tõlkinud Margus Leemets, Kirjastus Varrak 836 lk, kõva köide

299.- KOOD 15637

KLUBIHIND

319.-

Tõlkinud Olav Renno, Kirjastus Varrak 336 lk, kõva köide, suur formaat

KOOD 14593

www.serk.ee

Organiseeritud kuritegevuse ajalugu

KLUBIHIND

Raamat jätab kõrvale vaikimise koodeksi, mis kaitseb globaalsete jõukude tegevust ja süveneb iga suurema kuritegevuse võrgustiku ajalukku, reeglitesse, struktuuri ja saladustesse kogu maailmas ning on tõenäoliselt kõige ainulaadsem allilma ülevaade.

See raamat on vähetuntud Lahemaast - merest ja rannikust, metsadest, soodest, jõgedest, taimedest ning loomadest. Siinsetele piltidele on autor püüdnud tabada looduse, valguse, värvide ja varjundite loodud kauneid hetki, et neid vaatajaga jagada.

Tõlkinud Kaja Riikoja, Kirjastus Varrak 224 lk, kõva köide, suur formaat

239.- KOOD 14548

KLUBIHIND

Tõlkinud Eha Org Kirjastus Varrak, 136 lk, kõva köide

179.- KOOD 13725

KLUBIHIND

239.-

Fotoalbum 159 lk, kõva köide, suur formaat

KOOD 0667

KLUBIHIND

159.-

Tõlkinud Ilme Rääk, Kirjastus Varrak 256 lk, pehme köide

KOOD 3062

Tikkimine ja pisted Anita Gunnars Illustreeritud käsiraamat sisaldab 200 tikkimispistet ja tikkimisõmblust. Selged ja lihtsasti jälgitavad joonised näitavad sammhaaval iga piste või õmbluse tikkimist ning kõrval on ka kirjeldatud tehnika foto. Raamat sisaldab ka kasulikke näpunäiteid töövahendite kohta. KLUBIHIND

99.-

Tõlkinud Eha Org, Kirjastus Varrak 64 lk, kõva köide

KOOD 2538

Beebimassaaž. Imikute ja väike­

Kas kõik on juhus

laste massaaž ja refleksoloogia

Stefan Klein

Inglise keelest tõlkinud T. Voolaid

Me vajame oma elus juhuseid, ehkki kõik see, mida ei ole võimalik planeerida, tekitab meis ka hirmu. Kleini uus raamat õpetab, kuidas juhusega sõbraks saada. „Ainult tänu juhusele sünnib maailmas midagi uut,” väidab autor.

Need beebid, keda regulaarselt masseeritakse on palju tervemad ja magavad rahulikumalt. Ühendades tsoonteraapiat massaažiga saab abi tavaliste lastehädade nagu kõhuvalu, nohu, seedehäired jne vaevuste leevendamisel ilma ravimeid kasutamata. KLUBIHIND

Tõlkinud Tiina Voolaid, Kirjastus Varrak 112 lk, pehme köide

135.- KOOD 1531

Sea – forests – bogs

David Southwell

Jooga on nõtkuse saavutamiseks kõigist võimlemisviisidest parim. Pilates aitab tugevdada keha, suurendamata samal ajal lihasmassi. Jooga-pilatese puhul püütakse võtta mõlemast meetodist parim, kombineerides pilatese põhiideed – tugilihaste jõudu – jooga paindlikkusega.

Raamat on teejuht uute maitseelamuste avastamisel ja hästi tuntud taimede uudsel viisil kasutamisel. Siin õpime tundma ka selliseid taimi, mida tavaliselt toiduks ei kasutata. Iga taimeliiki aitavad tutvustada fotod ning iseloomulike tunnuste kirjeldused.

LAHEMAA. Meri – metsad – sood/ Arne Kaasik

Raamat on laiahaardeline ja praktiline teatmeteos hobuste käitumisest, aistingutest, käsitlemisest ja õpetamisest. Hobuse koolitamist on käsitletud raamatus kergesti jälgitavate praktiliste juhiste ja näidete abil. Tekste illustreerib üle 300 värvifoto.

Beate Slipher

„Linnud” on mahukas ja põhjalik ülevaateraamat kõigi Euroopa linnuliikide varjatud eluolu, eripärase välimuse ja käitumise kohta. Rikkalikult illustreeritud teos pakub teavet enam kui 420 linnuliigi kohta, sisaldades ka levikukaarte, määramisteavet ja hulka jooniseid.

Raamatus on värskematele arhiiviandmetele ja paljude sündmustes osalenute mälestustele tuginedes käsitletud Venemaa julgeolekuorganite juh­ tide elukäiku. Kuid mitte ainult – juttu on veel aljust must, millest varem ei tohtinud rääkida.

J. Smith, E. Kelly, J. Monks

Korja loodusest söödavaid taimi

Dominic Couzens

Leonid Mletšin

Tuire Kaimio ja Minna Tallberg

350.- KOOD 3534

Linnud

esimehed. Paljastatud saladused.

Pilates ja jooga

Tõlkinud Ingrid Randlaht, Kirjastus Varrak 640 lk, kõva köide

See mahukas teatmeteos sisaldab kirjeldusi kõigi Eesti muinsus- ja looduskaitsealuste parkide kohta. Raamatu juhatab sisse ajaloolase Ants Heina ülevaatlik artikkel. Illustreeritud ajalooliste ja tänapäevaste plaanide ning fotodega.

KGB. Riikliku julgeoleku organite

KLUBIHIND

KLUBIHIND

Koos hobusega

KLUBIHIND

149.-

Tõlkinud Krista Räni, Kirjastus Varrak 390 lk, kõva köide

KOOD 13923

Kuidas ennustada tulevikku

Käejoonte lugemine

Sally Morninstar

Frank C. Clifford

Kütkestav ja mänguline raamat pakub ülevaate ennustamise olemusest sisaldab praktilisi õpetusi, sümbolite seletusi, rituaale ja ravimisviise, teksti ilmestavad üle 800 kauni illustratsiooni ja foto. Avastage Kuu iidne tarkus, mandalad ja šamanis!

Käed on nagu elavad peeglid, mis peegeldavad isiksust, vajadusi ja ajendeid. Mõistes käte keelt, õpite mõistma oma vajadusi, väljendama oma loomingulisust ning tõepoolest mõjutama ka oma tulvikku. Käesolev raamat on mõeldud tähtsamate käejoonte tutvustusena.

Tõlkinud Tiina Kanarbik, Kirjastus Varraj 256 lk, pehme köide

159.- KOOD 13954

KLUBIHIND

KLUBIHIND

159.-

Tõlkinud Kaja Kappel, Kirjastus Varrak 128 lk, pehme köide

KOOD 13466

www.serk.ee

Canaris. Hitleri luureülem

04.2008

19

18


INFO JA TEATED

Raamatu ja roosi pakkumine

21

20

Teine abikaasa Elizabeth Buchan

Juri Lotman

Minty Lloyd lõi mehe üle oma kolleegilt ja arvas, et nüüd ootab neid õnnelik elu ja ta suudab pakkuda mehele põnevust, mida see oma rutiiniks muutunud ellu ihaldab. Selgus aga, et mees jätkaks meelsamini küll uue naisega, aga muidu üsna vanaviisi.

Mihhail Lotmani koostatud esseekogu oma isa, maailmakuulsa semiootiku ja kultuuriloolase Juri Lotmani (1922–1993) hilisloomingust, mille üheks põhieesmärgiks oli semiootiliselt analüüsida hirmu- ja segadusmehhanismide toimimist kultuuris. KLUBIHIND

Tõlkinud Kajar Pruul, Kirjastus Varrak 168 lk, pehme köide

119.- KOOD 14340

KLUBIHIND

149.-

Tõlkinud Faina Laksberg, Kirjastus Varrak 264 lk, kõva köide

Kummaline lugu dr. Jekyllist ja Mr. Hyde’ist

Joseph Brodsky poeetikast ja surmast

Mihhail Lotman

Robert Louis Balfour Stevenson

Raamat on pühendatud tuntud vene luuletaja Joseph Brosky elu ja loomingu vaatlemisele. Esimene osa on esseetsükkel mis sisaldab lisaks autori tõlkes mitmeid Brodsky luuletusi. Teine osa koosneb kolmest Brodsky poeetikat käsitlevast artiklist. Kirjastus Varrak 156 lk, kõva köide

129.- KOOD 0349

KLUBIHIND

www.serk.ee

109.-

KLUBIHIND

129.-

139.-

Tõlkinud Kersti Unt Kirjastus Varrak, 224 lk, kõva köide

KOOD 3240

Terve pühapäeva oli sadanud

Printsessiraamat

Philippe Delerm

Caitlin Matthews

Delerm kirjutab kõige argisematest asjadest, hetkedest ja olukordadest meie ümber tohutu tabavuse ja nõtkusega. Peategelaseks on erakordselt sümpaatne, pisut veidrik härra Spitzweg, kes elab Pariisis ning kelle väikest maailma kirjeldatakse mõnusa huumori ja tundliku sõnaga.

Kaunis raamat täis nõuandeid, õpetussõnu ja käitumisjuhiseid, mida peaks silmas pidama üks tavaline väike tüdruk, et temast saaks tõeline printsess. Kaant ehib suur kalliskivi ja raamatuga on väikestele printsessidele kaasas ka kroon.

Tõlkinud Triinu Tamm, Kirjastus Varrak 112 lk, kõva köide

KOOD 13817

KLUBIHIND

Tõlkinud Marika Makarova, Kirjastus Varrak 30 lk, kõva köide

150.- KOOD 14609

Õnnelik prints

Piraadid

Oscar Wilde

John Matthews

Üheksa kunstmuinasjuttu Oscar Wilde’lt: „Õnnelik Prints“, „Ööbik ja ja Roos“, „Isekas Hiiglane“, „Ustav sõber“, „Erakordne rakett“, „Noor kuningas“, „Infanta sünnipäev“, „Kalur ja tema hing“, „Tähelaps“.

Rikkalikult illustreeritud raamatus tutvustatakse piraatluse ajalugu, kõiki kuulsamaid piraate, erinevaid purjelaevu, lippe, relvi ja elu piraadi­ laeval. Raamatuga on kaasas aarete saare kaart, piraadikapten Musthabeme tagaotsimiskuulutus, relvade määraja.

Tõlkinud Krista Kaer, Kirjastus Varrak 187 lk, kõva köide

KOOD 3526

Kirjanikule maailmakuulsuse toonud jutt on kirjutatud ja ilmunud 1886. aastal. Jekylli ja Hyde’i lugu on jutustus inimese kaksikloomusest, temas samaaegselt peituvast heast ja kurjast, mis on ol­nud mitmete autorite lemmik­teemasid läbi aegade. KLUBIHIND

KLUBIHIND

Raamatuklubi arvete tasumisel kontrollige palun arve saaja nime ja kontonumbri õigsust! Seoses Raamatuklubide ühinemisega on esinenud palju juhuseid, kus klubiliikmed veel vanast harjumusest maksavad raamatuarveid Suur Eesti Raamatuklubi AS kontole, mis ilmselt on salvestatud Teie pangas „Määratud maksena”. Palume arveid tasudes alati jälgida, et kirjutaksite arve saajaks AS Varrak ja kasutaksite arvel kirjasolevat kontonumbrit ning ka personaalset viitenumbrit. See garanteerib, et Teie arve laekub kiiresti ning õigesse kohta. Juhul, kui Teil on mingil põhjusel ettemaks Raamatuklubile, siis kajastub maksmisele kuuluv summa arvereal „Saldo”.

KOOD 3619

Pistriku talvekarje. Esseid

KLUBIHIND

Kontrollige kontonumbrit

Tõlkinud Tõnis Värnik, Kirjastus Varrak 27 lk, kõva köide, suur formaat

199.- KOOD 13602

Valige sobivaim raamat u paki kä ttesaamise koht Meil on heameel teatada, et nüüd on võimalik valida raama­ tupaki kättesaamise kohaks Eesti Posti elukohajärgse kontori asemel ka alljärgnevad Raamatuklubi teeninduspunktid: • Varraku Raamatukauplus Rävala Majas, Rävala pst 6, Tallinn (avatud E-R 10.00–18.00, L 10.00–15.00) • Varraku Raamatukauplus Kristiine Keskuses, Endla 45, Tallinn (avatud E-P 10.00–21.00) • Varraku Raamatukauplus Rocca Al Mare Keskuses, Paldiski mnt 102, Tallinn (avatud E–P 10.00–21.00) • Tammeri Raamatuäri, Turu plats 5, Rakvere (avatud E–R 10.00–18.00, L 10.00-15.00) Juhul, kui soovite Raamatuklubi saadetud pakid edaspidi kätte saada Varraku kauplustest, saate oma valikust meile teada anda alljärgnevatel viisidel: • Helistate klienditeeninduse telefonil 646 0218 ja ütlete, millisest kauplusest edaspidi pakke soovite • Saadate meile e-maili aadressil raamatuklubi@serk.ee ja kirjutate meile oma nime, klubiliikme numbri ning kaupluse, kust soovite edaspidi pakke saada • Lähete meie koduleheküljele www.serk.ee menüüsse Minu konto -> Minu andmed ning saadate meile vastava teate valides enne rippmenüüst õige kaupluse. Miks tasub eelistada pakki kätte saada raamatukauplusest? Sageli on meie kauplused kauem avatud kui postkonto­ rid. Lisaks saab kaupluses tutvuda kogu kataloogi raamatute väljapanekuga ning küsida müüjalt vajadusel soovitusi. Klubipunktis on võimalik küsida infot ka raamatuklubi kohta, muuta või täiendada oma andmeid, saada teada boonuspunktide seisu ning öelda ära klubiraamatust.

Auhinnaraamatute tellimine Suur rõõm on tõdeda, et meie klubiliikmete hulgas on järjest enam neid, kes on välja teeninud ühe või isegi mitu auhinna­ raamatut. Ühe tasuta raamatu saab valida pärast seda, kui klubiliige on välja ostnud 5 klubiraamatut. Alates sellest aas­ tast annab boonuspunkte ka valikraamat, mis tähendab, et klubiliikmetel on võimalik 5 boonuspunkti täis saada üha kiiremini ning see omakorda tähendab ka võimalust valida enam auhinnaraamatuid. Siinkohal väike meelespea auhinnaraamatute tellimise kohta: 1. Tasuta auhinnaraamatu saab valida klubiajakirja vastavalt leheküljelt 2. Auhinnaraamatu saamise õigus tekib pärast seda, kui klient on ostnud 5 boonuspunkti andvat raamatut ja on nende eest arved tasunud. 3. Auhinnaraamatuid saadame välja ainult koos tellitud raa­ matutega, milleks võivad olla nii klubiraamat kui ka muud kataloogist valitud raamatud.

Teavitage meid saabumata klubikataloogist ja pakiteatisest! Kuna viimasel ajal on korduvalt esinenud juhuseid, kus Raamatu­ klubi poolt väljasaadetud klubiajakiri või pakiteatis ei ole adres­ saadini jõudnud, siis on meil Teile suur palve! Nimelt soovitame kindlasti meie klienditeenindusele teada anda, kui raamatukata­ loog pole 12. kuupäevaks Teieni jõudnud. Teavitada palume ka sellest, kui olete tellinud meilt raamatuid, kuid kahe nädala jook­ sul ei ole Teie postkasti jõudnud sellekohast pakiteatist. Tuletame veel meelde, et kõigil pakiteatistel, mis meie klubi­ liikmetele raamatute saabumisest teada annavad, on saatjaks mär­ gitud firma juriidiline nimi AS Varrak, mitte Suur Eesti Raamatu­ klubi nagu kliendid mõnikord eeldavad.

www.serk.ee

04.2008

Esseid kultuurisemiootikast

04.2008

Hirm ja segadus.


at

ui

u s e ga

l li m

KINGITUSE

te

am

Eelkõige filmirežisöörina tuntud autori raamat on poeetiline tagasivaade nelja inimese koos veedetud lapsepõlvele ja noorusele, hingestatud lugu lapsepõlve süütusest. Romaanis vilksatavad läbi paljud iiri kirjanduse suured teemad nagu mineviku­ pained ja Esimene maailmasõda.

ar a

04.2008

Neil Jordan

KLUBIREEGLID

os

Vari

A u hin n

­

IIG

Iga kord, kui oled kogunud VIIS BOONUSPUNKTI, võid endale valida siit leheküljelt A

22

U

TUD KLUBIL

E!

AUHINNARAAMATUD

A ST

dv

älja

sta m e ain

ult

ko

Märkige oma valik tellimiskupongi vastavasse lahtrisse.

372 lk, kõva köide

KOOD 3267

Mis teeb naised õnnelikuks?

Angibault' mölder George Sand

Fay Weldon

Romantiline veski, mahajäetud ja uuesti kasutusele võetud mõisad, hulluksajav või kõhklusi tekitav armastus ja pöördelistel aegadel inimeste ette kerkivad valikud. Ajalooline põnevus-, seiklus- ja armastusromaan.

Vaimukas ja sõnaosav kirjanik pakub omaenda kogemusel põhinevaid lahendusi ning vaatleb, kuidas mõjutavad õnnetunnet meie elud, töökohad, perekonnad, kehad, ihad, kõlblus ja kohustused. Oma arvamustele lisab ta teravmeelseid mõistujutte. 200 lk, kõva köide

320 lk, kõva köide

KOOD 14135

KOOD 955099

Rüütel rahva keeles ja meeles

Puuviljad ja marjad Eestis Kalju Kask, Jaan Kivistik

Toomas Kall

Selles raamatus on fotod ja kirjeldused Eesti Aiandusliidu poolt soovitatud puuvilja- ja marjasortidest. Antakse ülevaade taimesüste­ maatikast ja enamlevinud pookealustest. Raamat on mõeldud nii harrastus- ja kutse­ aednikele kui aiakujundajatele.

www.serk.ee

Tegemist ei ole päris kindlasti Arnold Rüütli autoriseeritud ja faktitäpse elulooga, pigem ikka rahvajuttudega. Inimeste seas räägitakse ju ikka väljapaistvatest tegelastest. Pärimused on sageli esitatud küllaltki täpses ja mahlakas kõnepruugis. 189 lk, kõva köide

272 lk, kõva köide

KOOD 2376

KOOD 577078

Kaks päikest

Monica Price ja Kevin Walsh

Jaan Kaplinski

Raamat tutvustab maailma peamisi kivimeid ja mineraale. Kompaktne ja lihtsalt kasutatav käsiraamat on illustreeritud kvaliteetsete lähifotodega üle 300 kivimist. Taskuraamat on ideaalne kaaslane igas vanuses ja eri koge­ mustepagasiga geoloogiahuvilisele.

Siia raamatusse valis, tõlkis ja jutustas Jaan Kaplinski paljudest raamatutest ümber muinasjutte, mida meie lapsed vähem tunnevad, enamus neist on pärit kaugetelt rahvastelt – indiaanlastelt, paapuatelt, saamidelt, bušmanitelt ja teistelt. Pildid joonistas Kalli Kalde. 264 lk, kõva köide

KOOD 1302

KOOD 623096

teate. Paki eest saab tasuda arve alusel, mille leiate raamatupaki peal olevast kiletaskust. Kui pakis on klubiraamat või valikraamat, saate tellitud paki ilma postimaksuta. Kui pakis ei ole klubiraamatut ega valikraamatut, on postimaks 49 krooni ühe tellimuse kohta.

2. Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle 7. Iga viie boonuspunkti eest võite hind on eriti soodne. Iga klubiendale valida tasuta auhinnaraamatu ost annab ühe boonusraamatu. Auhinnaraamatuid punkti. väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule 3. Kui Te klubiraamatut ei soovi, tekib pärast seda, kui viienda tuleb sellest kindlasti teatada klubiraamatu eest on arve enne viimast äraütlemispäeva, Raamatuklubile laekunud. milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest 8. Klubiraamat ja teised antud kuu viisidest. pakkumises olevad raamatud on klubi kodulehel: www.serk.ee klubiliikmele soodushinnaga e-kirjaga: raamatuklubi@serk.ee, saadaval ka raamatuklubi Lisage kindlasti oma nimi ja müügipunktides Tallinnas – klubi­liikme number või telefon Rävala pst. 6, Kristiine Keskuses, telefonil 6460 218 Rocca al Mare kaubandus(tööpäeviti 9.00–17.00) keskuses, Eesti Draamateatris SMS-sõnumiga: numbrile 1311: ning Rakveres Tammeri SERK (tühik) klubiliikme number Raamatuäris. (tühik) klubiraamatu kood. 9. Juhul, kui olete andnud meile SMSi hind on 5 krooni oma e-maili aadressi, saadame Täites ja postitades kupongi, mis Teile iga kuu alguses klubi- ja on ajakirja tagakaanel või valikraamatu pakkumise ning faksides selle numbrile 6460 149 enne 22. kuupäeva meelde4. Teatamata jätmist käsitleme telli­ tuletuse äraütlemistähtaja musena ning klubiraamat saadesaabumise kohta. Raamatuklubi takse välja. ei väljasta oma klubiliikmete kontaktandmeid kolmandatele 5. Klubi ajakirjas tutvustatakse osapool-tele turundustegevuseks! põhjalikumalt ka valikraamatut. Iga valikraamatu ost annab 10. Klubiliikmena tunnustatakse samuti ühe boonuspunkti ning vähemalt 18-aastasi isikuid vabastab posti­kulust. Eestis asuva aadressiga. Ühelt Valikraamatust ei pea ära ütlema, aadressilt võib klubisse kuuluda kui Te seda ei soovi. üks inimene. 6. Raamatupaki saabumisel saadab kohalik postkontor Teile koju

Kivimid ja mineraalid

224 lk, pehme köide

1. Kõik klubi liikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubi ajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida.

11. Tellimuste täitmise aeg on keskmiselt 2 nädalat.

• Raamatuklubi jätab endale õiguse esitada postikulu arveid 60 kr korra eest neile klubiliikmetele, kes on korduvalt jätnud raamatupaki välja ostmata • Raamatuklubi jätab endale õiguse nõuda klubiliikmelt tasumisega viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Tähtaegselt tasumata võlgnevuste sissenõudmisega seotud kulud 118 kr on Klubiliige kohustatud täiendavalt tasuma.

NB!

Saada meile oma uuenenud või puuduvad andmed kodulehel www.serk.ee  Minu konto  Minu andmed

a r Ä

! a t s u un

Aprilli klubiraamatust „Eesti kokkade kokaraamat” viimane äraütlemise päev on

22. aprill


ERIPAKKUMINE

Segaaed.

Puu- ja köögiviljad, maitse- ja ilutaimed ühes aias

Graham Rice

E R I PA K K U

89.225.-

MIN

E

TAVA H I N D

Tõlkinud Malle Leht Kirjastus Varrak 176 lk, pehme köide

KOOD 3100 Teile meeldiks kasvatada endale ise köögivilju, puuvilju ja maitsetaimi, kuid te ei soovi muuta oma aeda juurviljamaaks ega ohverdada lilli punapeetide nimel. „Segaaed” näitab, et tegelikult on võimalik kasvatada toidutaimi kõrvuti lilledega ja nii aeda veelgi kaunimaks muuta. Olgu teil päikeseline põllulapp, varjukas hoov või vaid aknakast, ikka on võimalik leida kohta endale vajaliku kasvatamiseks. Innustavaid ideid, häid nõuandeid ja tarvilikku informatsiooni sisaldav „Segaaed” aitab teil luua endale aeda, mis rõõmustab teie ilumeelt ja toidulauda.

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134, Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 646 0149 E-post: raamatuklubi@serk.ee

JAMÕTTED04.2008Paljuhäidraamatuid!  

RAAMATUKLUBI 26 EESTI PEAKOKA RETSEPTID JA MÕTTED 04.2008 Palju häid raamatuid!

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you