Page 1

SOOVITAME 1

Palju häid raamatuid! 07.2013

Suur Eesti Raamatuklubi

15 aastane! Sünnipäevapakkumised!

Juuli klubiraamatut „Ravimine taimedega” soovitab Margit Härma


KLUBIRAAMAT SOOVITAME

07.2013 08.2009

2

Ravimine taimedega Traditsiooniliste looduslike ravimeetodite ülevaatlik teejuht Jade Britton Taimseid vahendeid on kasutatud keha ja vaimu turgutamiseks muistsetest aegadest alates. Selles ülevaatlikus käsiraamatus tutvustatakse erinevaid maailma ravimtaimi, mille abil on läbi aegade tohterdatud levinumaid tervisehädasid. Raamatus järgitakse nii Hiina kui Lääne taimravi soovitusi. Taimravi traditsioon keskendub tasakaalu saavutamisele keha ja vaimu vahel, mitte pelgalt haiguse sümptomite ravile. Sarnaselt teiste holistilise tervendamise liikidega on ka taimravi eesmärk toetada ja tugevdada keha isetervendavat mehhanismi leebel, kuid tõhusal moel. KLUBIHIND Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Malle Leht ja Thea Kull Poolpehme köide, 224 lk. TAVA H I N D 145 × 195 mm KOOD 27203

€ 13.50 € 19.10

Klubi teeninduspunktides veel 10% soodsam

12.15 €

Kuidas raamatut kasutada Käesolevas raamatus on kolm olulist peatükki. Tutvute üldhuvitava informatsiooniga, saate teavet erinevate vaevuste leevendamise kohta ja ülevaate ravimtaimedest, mida on lihtne kasutada ja mis toimivad paljude erinevate probleemide korral. Raamat püüab pakkuda arusaamist sellest, kuidas keha töötab ja kuidas kasutada taimseid ravimeid.

eestikeelne nimi

Immuunsüsteem hoiab meid tervena, võideldes haigustekitajate – bakterite, viiruste, seenhaiguste, parasiitide ja allergeenidega. See kompleksne süsteem on seotud organismi kõikide osadega ja korraldab kaitset mitmel eri tasandil. Organism omab potentsiaalsete kahjulike mikroorganismidega võitlemiseks mitmeid keerukaid mehhanisme. Pisarad ja sülg on mikroobe hävitava toimega, ninas asuvad karvakesed ja kleepuv lima peavad kinni haigustekitajad, nahk on kaetud kaitsva rasuga. Kahjulikest haigustekitajatest aitavad vabaneda ka happeline keskkond maos ja tupes, neid väljutatakse põie kaudu ning soolestiku floora aitab neist puhastuda. Veres sisalduvad valgeverelibled võitlevad haiguste vastu. Kui loomulik süsteem ei toimi, asub tööle lümfisüsteem ning sissetungivate mikroorganismide vastu hakatakse tootma antikehi. Üleval: tugev immuunsüsteem on vajalik külmetuse ja viiruste tõrjumiseks.

Lümfisüsteemi tähtsus Lümfisüsteem koosneb lümfisoontest ja lümfisõlmedest. Soontes asuv lümf on värvitu vedelik, mis korjab kokku bakterid ja võõrkehad. Lümfisõlmed on valgevereliblede koondumiskoht. Lümfisõlmed asuvad kogumikena kaelal, kaenlaaugus, kubemepiirkonnas, rinnakorvis ja kõhuõõnes. Valgeverelibled hävitavad kahjulikke mikroobe ja filtreerivad välja jäägid. Samuti toodavad nad lümfiga kehasse laialikantavaid antikehi. Haiguse korral on lümfisõlmed suurenenud ja hellad.

Koostöö kehaga

158

Immuunsüsteem moodustab kehaga terviku eespool kirjeldatud viisil. Lümfi tootmiseks on oluline tervislik toit ja korras seedimine, lihaste korrapärane töö tagab lümfi takistusteta liikumise kehas. Peamine mürke väljutav kehaorgan on maks ning haigustest tekkinud jäägid filtreeritakse välja verest.

Koemahl

10%

Valk 100%

Siilkübar aitab haigustest jagu saada ja tugevdab immuunsüsteemi.

Kasutatavad osad

Tõmmis 200 ml kolm korda päevas. Tinktuur 60 tilka (3 ml) kaks korda päevas. Kreem või salv Välispidiselt külmavillidele (vt Taimsed meetodid lk 20–47). Eeterlik õli Kasutage õlilambis või vannivette lisatuna.

Lehed ja õied, eeterlik õli.

Aktiivsed koostisosad Eeterlik õli, Þavonoidid, polüfenoolid (sealhulgas rosmariinhape, triterpeenhapped).

Kapillaaride ühinemisel moodustuvad rohkete klappidega lümÝsooned, mis liituvad lümÝsõlmedeks, kus lümf Ýltreeritakse ja suunatakse edasi järgmistesse soontesse.

Vastunäidustused • Allaneelamisohu tõttu laste vannivette mitte lisada.

vastunäidustused

193

Keha ja kuidas teda ravida Ženšenn aitab suurendada valgete vereliblede hulka.

Parempoolse ülakeha lümÝsooned ühinevad paremasse lümÝjuhasse, mis tühjeneb paremasse rangluualusesse veeni.

Ülejäänud lümÝsooned ühinevad rinnajuhaks, mis tühjeneb vasakusse rangluualusesse veeni. Rinnajuha lümf sisaldab suures koguses peensoole hattudelt absorbeeritud rasvu.

Tarvitamine

• Närvivaevused. • Viirushaigused: külmavillid, vöötohatis, külmetused ja gripp. • Menopaus. • Ebaregulaarne või valulik menstruatsioon.

LümÝkapillaare leidub kõigis kehakudedes, välja arvatud kesknärvisüsteem.

Looduslikke antihistamiine sisaldavad kummel ja raudrohi aitavad vähendada põletikku ägeda allergia korral.

ladinakeelne nimi

Näidustused

Vere kapillaarid on valgumolekulidele läbimatud, seetõttu ei saa rakkudest või plasmast koemahladesse imbuvad valgud vereringesse siseneda. Need molekulid neelduvad koos koemahlaga lümfisüsteemi kaudu. Kapillaar

Labiatae MELISSA OFFICINALIS

• Närvisüsteemi rahustamiseks kasutatakse peamiselt õli, mis mõjub lõõgastavalt ka lihastele. Võib tarvitada ärritatuse, südamepekslemise, depressiooni ja peavalu korral. • Polüfenoolidel on viirusevastane toime: melissist valmistatud kreem aitab hästi külmavillide vastu. • Melissi on kasutatud ka kilpnäärme aktiivsust vähendava vahendina kilpnäärme ületalitluse (hüpertüreoidism) korral. • Suguelundkonnas on meliss aidanud leevendada menopausiga kaasnevaid vaevusi, kuumahoogusid ja ärevustunnet. • Kasutatakse ka menstruatsioonivalude leevendamiseks ja tsükli reguleerimiseks.

Kuidas immuunsüsteem töötab

90%

Hiina taralõng/Sidrunmeliss

Sidrunmeliss

Kuidas toimib organismile

Immuunsüsteem

Immuunsüsteem

RAVIMTAIMED

Tavaline Euroopas, Aasias, Põhja-Aafrikas ja Põhja-Ameerikas. Sidrunmelissil on saagja servaga ovaalsed lehed, nende muljumisel eritub sidrunilõhna. Õied on valged.

KEHA JA KUIDAS TEDA RAVIDA Keha ja kuidas teda ravida

Kuidas raamatut kasutada

Küüslaugu pidev tarvitamine toetab immuunsust ja hoiab ära haigused.

Peatükk vaatleb keha erinevaid süsteeme, jälgib, kuidas need töötavad ja millised taimsed ravimid aitavad vaevusi leevendada. Antakse ka soovitusi haiguste ennetamiseks ja tervise hoidmiseks, samuti toitumist ja elustiili puudutavaid nõuandeid. Enne kui hakkate mõnda taimset ravimit tarvitama, kontrollige, mida on öeldud Ravimtaimede peatükis (lk 164–215), et kindlustada õigete annuste kasutamine ja vältida vastunäidustusi.

159

Ravimtaimed

www.serk.ee

Taimravi meetodid

18

Peatükis kirjeldatakse erinevaid ravimite valmistamise võtteid alates tõmmisest ehk teest kuni salvide ja kreemideni. Siin antakse kasulikke retsepte nagu on rauatooniku ravivein ja kompress väsinud silmadele. Välja on toodud ka annused, need erinevad sõltuvalt valmistamisviisist ja patsiendi vanusest (vt lk 26–27) ning neid tuleb alati enne ravimi tarvitamist täpsustada.

Peatükis on välja toodud täpsem teave raamatus soovitatud ravimtaimede kohta: lühike kirjeldus, milleks kasutada, kuidas tarvitada, vastunäidustused ja sobivad annused. Ravimtaimi, mida raamatus mainitakse, kuid millest ravimtaimede peatükis juttu pole, on lühidalt kirjeldatud peatükis Täiendavad ravimtaimed (lk 216–217). Siin peatükis on ka õpetus, kuidas teha ravimeid kõige tavalisematest köögis leiduvatest ainetest, ja soovitused taimravi esmaabiks.

19


Viimane äraütlemise päev

22. juuli SOOVITAME

Head klubikaaslased, Peatükk tegeleb taimsete ravimite kasutamise praktiliste küsimustega, õpetab, kust ravimtaimi saada, kuidas valida, kuidas kasvatada ja koguda ning milliseid osi kasutada. Põhjalikumalt tuleb juttu sellest, kuidas valmistada erinevat tüüpi ravimeid nagu teed, keedised ja tinktuurid ning millised peaksid olema annused.

Suur Eesti Raamatuklubi on nüüd juba 15 aastane! Kui 1998. aasta suvel esimene Suure Eesti Raamatuklubi ajakiri ilmus, oli klubiliikmeid umbes 2000. Juba jõuludeks oli liikmeid üle 4000 ja see tundus tollal väga suur arv. Tänasest 27 000 ei osanud keegi veel unistadagi. Aitäh teile kõigile, et ikka meiega olete ja raamatuid armastate! Seda klubi saame teha ainult üheskoos! Juulikuu südasuviseks klubiraamatuks on „Ravimine taimedega”. See on raamat, mis ühest küljest annab taimede kaupa väga hästi süstematiseeritud infot, millistel puhkudel teda võiks kasutada, mis kujul ja kogustes tarvitada, milline on toime organismile ja millal tasuks temast pigem hoiduda. Ent võib-olla isegi uudsem ja olulisem on ülevaatlik taustainfo taimravi põhialuste kohta ja inimkeha käsitlemine elundkondade kaupa seostatult taimraviga. Samuti antakse raamatus praktilist infot, kuidas valmistada tõmmiseid, keediseid, tinktuure, raviveine, aure, siirupeid, kreeme ja paljut muud. Veel on juulis ilmuvate raamatute abil võimalik sukelduda üliõpilasmaleva lustakasse nostalgiasse ja Tallinna ajalukku. Ja soodsad sünnipäevapakkumised leiate siit ka!

Keha ja kuidas teda ravida See peatükk kirjeldab keha erinevaid organsüsteeme ja nendega seotud tervisehäireid. Soovitatavad taimsed ravivahendid ja -meetodid võimaldavad levinumaid vaevusi tohterdada leebelt, aga efektiivselt.

Suure Eesti Raamatuklubi toimetaja

3 3

07.2013 08.2009

Taimsed meetodid


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 4

05.02013 07.2013 08.2009

4

Küsimustele vastab Margit Härma, tervisliku ja maitsva toidu eestkõneleja ning kohviku Mamo perenaine

www.serk.ee

Milline on Sinu suhe ravimtaimedesse ja taimedega ravimisse? Kuidas see suhe alguse sai? Esimese hooga mõtlesin, et ega ma ju väga palju ravimtaimi ei kasutagi, aga siis sain kohe aru, et tegelikult kasutan ikka küll, omajagu. See on lihtsalt niivõrd loomulik osa igapäevaelust, et iga päev tarvitatava kummeli- ja saialilletee või fenkoli seemnete peale ei mõtlegi enam kui ravimtaimedele. Minu puhul toimub ravimtaimede tarvitamine rohkem vaistlikult. Ega meie peres eriti palju haiged ei olda ja siin võib oma osa olla ravimtaimede igapäevasel tarvitamisel teeks ja toiduks. Hea une jaoks on mul aga melissi ja lavendlit sisaldav padjake. Mu teadmised ravimtaimedest on eelkõige rahvapärimuse põhised ja saadud vanaemalt, kelle Raplamaal, põlislaante vahel asuvas talus veetsin kõik lapsepõlvesuved. Kui vanaema teed tegema hakkas, ei läinud ta mitte kapist teekotikesi otsima, vaid kannuga õue, kus olid kohe käepärast kummel, köömned, aed-liivatee, naistepuna. Eks see nii algas. Sinu originaalretseptides leidub ebatraditsioonilisi komponente, nii mõnigi kord lausa ravimtaimi. Kas ravimtaimed toidus on teadlik valik? Taimed on ju meie põhitoidus ja pole nende süü, kui nad teinekord ka ravimtaimedeks osutuvad. Esimese umbrohusupi keetsin umbes 8-aastaselt, kui tädipojaga indiaanlasi mängisime. Käisime siis kahvanägusid röövimas ehk teisisõnu vanaema sahvrist kartuleid ja keedumune hankimas ja keetsin neist metsas lõkkel koos ümberkaudu kasvavate taimedega suppi. Naadid, nõgesed ja võililled suppides-salatites tunduvad tänagi imehead. Mu suurteks lemmikuteks on ka ohtralt c-vitamiini sisaldavad kuusevõrsed – need sobivad suurepäraselt näiteks baieri värskekartulisaltisse aga neist saab ka imehead jäätist. Ja võilille-kuusevõrsemoosi tasuks proovida. Aga pigem on see kasutamine ikkagi vaistlik, rahvapärimusel ja enda keha kuulamisel põhinev. Kevaditi, kui lisaenergiat vaja, olen teinud salatit, mis sisaldab kortslehte, värske maasika lehte ja nurmenukke ja olen seda nimetanud „Naise väe salatiks”. Üllatusin, kui avasin raamatu „Ravimine taimedega” kortslehe kohalt ning leidsin, et seda soovitataksegi just naistele energia ja hormonaalse tasakaalu saavutamiseks.

Kellele ja miks võiksid soovitada raamatut „Ravimine taimedega”? Soovitaksin raamatut kõigile, kes tahavad taimedega ravimisest rohkem teada. Siit saab taustainfot taimravi kohta nii iidses kui moodsas meditsiinis. Raamatu teine, taimede osa aitab huvilisel looduses ravimtaimede nimed ja näod omavahel kokku viia. Mulle meeldib süstemaatiline lähenemine ja registrite olemasolu. Kui ikka lapsel on nohu, siis saabki järele vaadata, mida sel puhul kasutada. Raamat tundub turvaline, sest toob ära ka vastunäidustused ja võimalikud ohud. Milliseid raamatuid Sinu öökapilt leida võib? Kindlasti leidub toitu ja tervist puudutavat, aga see on suuresti töö. Lõõgastun meeleldi ulmekirjanduse seltsis. Füüsika ja keemia olid koolis mu suurimad lemmikud, aeg-ajalt loen New Scientisti ja muid teadusajakirju.


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 5 5

07.2013 08.2009

Ravimtaimed Ravimtaimed harilikust raudrohust ingverini – viiskümmend levinumat ravimtaime, nende kasutamisvõimalused, annustamine ja vastunäidustused.

Ravimtaimed

Teekummel/vääris-vaipkakar/Aedkrüsanteem

Teekummel/vääris-vaipkakar

Aedkrüsanteem

Compositae CHAMOMILLA RECUTITA/ CHAMAEMELUM NOBILE

Compositae CHRYSANTHEMUM MORIFOLIUM (ju hua)

Teekummelil (Chamomilla recutita) ja vääris-vaipkakral (Chamaemelum nobile) on üsna sarnased ravitoimed.

Läänemaailmas populaarne taim kasvab üle 1,5 m pikaks, kasutatakse meelsasti lilleseadetes.

Kasutatavad osad Õied ja eeterlik õli.

Aktiivsed koostisosad Eeterlik õli, peamiselt kamasuleen, Þavonoidid, seskviterpeensed laktoonid,

Kuidas toimib organismile

Kuidas toimib organismile

• Kombineeritud omadused toimivad soolestiku lihaste lõdvestajana. • Rahustab ja vähendab iiveldust ning seedehäireid. • Toimib närvisüsteemi rahustajana. • Kreemi või salvina sobib nahaprobleemide raviks. • Allergiavastane toime.

• Laboratoorsed uuringud on tõestanud aedkrüsanteemi antibiootilist toimet staphylococcus ja streptococcus bakterite vastu, mis teeb ta väärtuslikuks vahendiks nakkushaiguste ravimisel. • Kollasest krüsanteemist on abi peavalude ja silmavaevuste korral. • Võib alandada kõrge vererõhu ja/või ateroskleroosi sümptomeid. • Aitab vähendada külmetuse ja gripiga kaasnevat palavikku ja peavalu. • Tuntud silmade toonikuna, aitab nii punetavate, valulike ja kuivade kui ka vesiste silmade korral. • Kasutatakse, kui silme ees on täpid, esineb hägune nägemine või peapööritus.

kumariin ja fenoolhapped.

Tarvitamine Tõmmis Lisage lõõgastava vahendina vannivette. Aurud, inhalatsioon Katarride korral. Salv Kasutada üks kuni kaks korda päevas. Kompressina kasutada raskelt paranevatel haavadel ja silmade väsimuse peletamiseks. Tinktuur Vajadusel võtta 15 ml kolm korda päevas seespidiselt või 5 ml õhtuti hea une tagamiseks. Eeterlik õli Kasutada ainult välispidiselt koos baasõliga masaažiks või pihustina.

Tarvitamine

Kasutatavad osad

Tõmmis Juua 200 ml kolm korda päevas.

Õitsev ürt.

Aktiivsed koostisosad

Näidustused

Alkaloidid, eeterlik õli,

• Seedehäired, puhitus, ülihappesus ja maohaavandid. Kasutatakse koos ingveriga iivelduse vastu, eriti raseduse ajal ja reisil olles. • Annab rahuliku une, vabastab stressist, pingest ja peavalust. • Hingamisteede haigused, nohu. • Allergilised probleemid nagu ekseem, astma ja heinapalavik. • Kuiva ja sügeleva naha rahustamiseks välispidiselt. • Silmakompressid väsinud silmadele.

• Üldised haigusnähud. • Kõrge vererõhk ja sellega seotud sümptomid. • Palaviku ja peavaluga kaasnev külmetus või gripp. • Silmatoonik.

seskviterpeensed laktoonid,

Vastunäidustused • Eeterlikku õli mitte kasutada sees-, raseduse ajal ka mitte välispidiselt.

Þavonoidid, adeniin, koliin, stahhüdriin, krüsantemiin ja vitamiin B1.

Vastunäidustused Mitte kasutada, kui on: • qi (energia) defitsiit; • nõrkus või isutus; • kõhulahtisus.

177

Kõigi mai klubiraamatu „Retseptisahtel käsitöökapis” ostjate ja tellijate vahel loosisime välja 10 MOULINEXI SAUMIKSERIT. Loosiõnn naeratas järgmistele klubiliikmetele: Kaire Kuura Ridalast Kanni Raid Tihemetsast Mati Kembo Tallinnast Liidia Rull Tõrvast Vally Viru Tallinnast

Lea Orgla Võrust Eha Innialaur Tartust Mati Lepik Tallinnast Rita Sagur Viljandist Eduard Ohaka Raplast

Palju õnne!

www.serk.ee

176

Näidustused


VALIKRAAMAT SOOVITAME

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida. Iga valikraamat annab boonuspunkti ja vabastab postikulust.

6 6 07.2013 08.2009

1 + 1. Uus hingamine

uus!

Philippe Pozzo di Borgo

Kogu maailm naeratab Philippe Pozzo di Borgole, kahe rikka aadlisuguvõsa järeltulijale ja Pommery šampanjakompanii juhile, kuni mees jääb ühel päeval paraplaaniõnnetuse tagajärjel halvatuks. Peagi kaotab ta ka oma naise ning jääb üksi kahe adopteeritud lapsega. Ratastooli aheldatud aristokraadi süngusse ja traagikasse toob nalja ja pöörasust ühiskonna põhjakihist pärinev abiline Abdel. See on tõestisündinud lugu mälestustest ja unistustest, heitumusest ja lootusest, mille põhjal on valminud ka Eesti kinodes pikalt jooksnud ülimenukas prantsuse film „1 + 1” Francois Cluzet’ ja Omar Syga peaosades. KLUBIHIND

€ 12.50 € 15.90 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Prantsuse keelest tõlkinud Anti Saar 232 lk, pehme köide 143 × 200 mm KOOD 27616

www.serk.ee

KATKEND RAAMATUST: „Abdel magab alati vaid mõne minuti ning seda ükskõik missuguses asendis. Ta juhib autot sama eriskummaliselt, nagu ta juhib oma elu. Ta tukub roolis. See ajab mind ärevile, ma olen sunnitud teda ärkvel hoidma. Minu pingutuste kiuste põhjustab ta hea hulga avariisid, nagu näiteks tookord, kui mina olin pikali kuudis oma lamatistevastasel madratsil. Sõidame juba kolm tundi kiirteel, kui järsku kostab meeletu ragin. Ma paiskun esiukse ja kõrvalistme vahele. Mu nägu on verine, ma ei suuda rääkida. Saabuvad päästjad ning annavad kaassõitjatele abi. Üks päästjatest avab tagaukse ja paneb selle uuesti kinni: „Seal on laip!” Abdel päästab mu vabaks ning venitab esitiiva raudkangiga uuesti sirgeks. Siis sõidab ta minema, nagu poleks midagi juhtunud, siunates samal ajal naist, kes olla temast ohtlikult mööda sõitnud. Tegelikult oli ta roolis magama jäänud. Aga ta on nii uhke, et ei tunnista seda kunagi. „Ma olen parim,” ütleb ta alati naerdes. Ta on selles veendunud ja ei võta kuulda ainustki etteheidet. Abdel on talumatu, edev, uhke, jõhker, püsimatu, inimlik. Ilma temata oleksin ma surnuks kõdunenud. Abdel on minu eest hoolitsenud, justkui oleksin ma rinnalaps. Tähelepanelik iga pisiasja suhtes, alati kohal, kui olen ise endast ära, vabastab ta mind, kui ma olen vangis, ning kaitseb mind, kui olen nõrk. Ta paneb mind naerma, kui ma masendusest murdun. Ta on minu kaitsekurat.”


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME Tallinna ajalugu

7 7

€ 16.50 € 19.00 TAVA H I N D

uus! KLUBIHIND

€ 19.40 € 23.40 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Saksa keelest tõlkinud Tea Vassiljeva ja Katrin Kaugver 416 lk, kõva köide, 145 × 210 mm KOOD 27043

www.serk.ee

KLUBIHIND

„Tallinna ajalugu” on esimene katse võtta ühtede kaante vahel kokku Tallinna pikk ajalugu selle algusest tänapäevani. Raamatu on kirjutanud kaks saksa ajaloolast: Karsten Brüggemann, Eesti ja üldajaloo professor Tallinnas, ja Ralph Tuchtenhagen, PõhjaEuroopa ajaloo ja kultuuri professor Berliinis. Teos ilmus saksa keeles 2011. aastal, eestikeelne väljaanne ilmub täpsustatud ja täiendatud kujul. Pöörates tähelepanu nii Tallinna ajaloo poliitilistele, sotsiaalsetele, majanduslikele kui ka kultuurilistele tahkudele, esitab raamat tervikliku üldkäsitluse, mis ulatub tulevase hansalinna esiajaloost kuni praeguse Eesti Vabariigi pealinna lähiajalooni. Teos on jaotatud neljaks mahukaks peatükiks, mida täiendavad kronoloogia, bibliograafia, koha- ja isikunimede register. Kõige enam tähelepanu on pööratud Tallinna saatusele 20. sajandil, mis hõlmab ligemale kolmandiku üldmahust. Raamatu keskaega ja varauusaega käsitlevad peatükid (I ja II) on kirjutanud prof Tuchtenhagen, uusajale ja lähiajaloole pühendatud peatükid (III ja IV) prof Brüggemann.

07.2013

Karsten Brüggemann ja Ralph Tuchtenhagen


ILUKIRJANDUS SOOVITAME 8

Pommuudis

Murelik mees

Evelyn Waugh

Henning Mankell

07.2013 08.2009

8

William Bootist saab üleöö väliskorrespondent Aafrikas, riigis, mille nimegi ta enne õieti kuulnud pole... Väljapeetud stiilis tuuakse meieni ajakirjandusmaailma hiilgus ja viletsus. Peategelase lootusetu sobimatus ajakirjanikuametisse mängib talle kätte ootamatu võimaluse saata toimetuse poole teele tõeline pommuudis, mis teeb temast mõneks ajaks päevakangelase.

Ühel 2008. aasta talvepäeval jääb pensionil olev kõrge mereväeohvitser Håkan von Enke oma igapäevasel jalutuskäigul kadunuks. Ehkki juhtunut uurib Stockholmi politsei, ei saa Kurt Wallander sellest kõrvale jääda, kuna asi on tema jaoks äärmiselt isiklik. Niidid viivad ajas tagasi, jõudes välja külma sõja, paremäärmuslike rühmituste ja Ida-Euroopa palgamõrtsukate juurde.

KLUBIHIND

€ 19.70 € 23.35 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Aet Varik 208 lk, kõva köide, 140 × 210 mm Sari „20. sajandi klassika“ KOOD 26978

KLUBIHIND

€ 19.70 € 23.35 TAVA H I N D

Täielik skandaal 2. osa

Täielik skandaal 1. osa

Penny Vincenzi

Penny Vincenzi

Sünnipäevapakkumine

15

KLUBIHIND

€ 9.90 € 22.35 TAVA H I N D

Kaheksakümnendate aastate üks suuremaid skandaale oli seotud Lloydsi pangaga. Järsku avastasid tuhanded inimesed, et nende nii turvaline elu on lõhutud, lootused purunenud. Penny Vincenzi vaatleb gruppi pangaskandals kannatada saanud inimesi ja kirjeldab äärmiselt haaravalt, milleks on inimesed niisuguses olukorras valmis ning millised iseloomujooned see kelleski välja toob. Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Tiina Viil 376 lk, kõva köide, 145 × 203 mm Sari „Varraku ajaviiteromaan“ KOOD 26909

KLUBIHIND

€ 18.50 € 22.35 TAVA H I N D

www.serk.ee

€ 17.90 € 21.25 TAVA H I N D

Charles Stross

KLUBIHIND

€ 17.90 € 21.25 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Faina Laksberg Sari „Varraku ajaviiteromaan“ 272 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 27470

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Tiina Viil Sari „Varraku ajaviiteromaan“ 320 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 27463

Vürstkaupmehed II

Marcia Willett

KLUBIHIND

„Täieliku skandaali” esimese osa lõpus jäid kõik otsad lahti – kas ja kuidas lahenevad Debbie ja Richardi abieluprobleemid, mis saab Annabeli suhtest Jamiega, kuidas lahendab enda ja laste mured Catherine, mis saab kolmnurgast Nigel – Lucinda – Blue, kuidas läheb Elizabethil ja Simonil? Alla ei anta, aidatakse üksteist, koondutakse enda kaitseks ja elatakse kõigele vaatamata oma elu.

Peidus perekond

Sellised me olime Lumetormis jõudis Tiggy viimaks kõrvalise maja juurde. Tema kallim oli traagilises õnnetuses hukkunud. Tiggy oli oma sõbranna Julia juures teretulnud ning temast sai südamliku lärmaka pere liige. Ta sai tagasi elutahte ja ootas oma lapse sündi. Aga ligi kolmkümmend aastat hiljem, kui isaks hakkab saama tema poeg, avastab järgmine põlvkond minevikusaladused.

Kirjastus Varrak Rootsi keelest tõlkinud Kadri Papp 400 lk, pehme köide, 130 × 200 mm KOOD 27449

Eelmises romaanis „Pereäri” avastas Miriam oma paralleelmaailmas elavad sugulased ja nendega kaasa tulnud kohustused ja tiitlid. Nüüd asub ta äsja avastatud merkantilistlikus pseudoviktoriaanlikus paralleelmaailmas kasutama moodsaid äripraktikaid, püüdes samal ajal ka lihtsalt elus püsida. Charles Strossi peetakse üheks parimaks 21. sajandi ulmekirjanikuks. Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Juhan Habicht 304 lk, pehme köide, 143 × 200 mm KOOD 27920


Siin kõik raamatud 5 eurot!

Sünnipäevapakkumised

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

SOODSAT SUVELUGEMIST SOOVITAME

15

9 K LU B I H I N D

K LU B I H I N D

K LU B I H I N D

€ 5.00

€ 5.00

€ 5.00

€ 5.00

Tavahind

Tavahind

22.35

25.20

Tavahind

24.45

De Niro mäng

Odessa lood ja teisi novelle

Mongoolia memuaarid

Protsessijad

Rawi Hage

Isaak Babel

Roy Strider

John Grisham

Romaan räägib kahe lapsepõlvesõbra saatusest ja lahkukasvamisest kodusõjast räsitud Beirutis. Poisipõlvesõprus ja ustavus pannakse rängalt proovile.

Babel on oma eripärase stiiliga üks vapustavamaid novellikirjanikke maailmas. Tema lood on täis hüperboole, romantilisi kontraste ja jõhkrat reaalsust.

Autor ja tema Tiibeti mastifid rändavad muinasjutulisse Mongooliasse, et uurida välja kogu tõde illegaalsest kullakaevamisest Sinise Siidsalli Maal.

See on pööraselt nauditav lugu, täis kohtudraamat, kavaldamist ja pingekruvimist – kõike seda, mida lugejad John Grishami juures armastavad.

229 lk, kõva köide, 148 × 206 mm KOOD 25162

330 lk, kõva köide, 145 × 215 mm KOOD 25070

405 lk, kõva köide, 151 × 210 mm KOOD 23991

376 lk, kõva köide, 150 × 206 mm KOOD 25865

K LU B I H I N D

K LU B I H I N D

K LU B I H I N D

K LU B I H I N D

€ 5.00

€ 5.00

€ 5.00

€ 5.00

Tavahind

Tavahind

Tavahind

15.90

24.45

16.55

Tavahind

20.20

Jutuvestja

Sherlock Holmesi lood I

Vene veri

Seilates sadamata

Edward Myers

Arthur Conan Doyle

Kai Aareleid

Kersti Unt, Marja Unt

Ükskord ennemuistsel ajal elas poiss, kelle nimi oli Jack. See Jack polnud aga kangelane, vaid jutuvestja, seitsmeteistkümneaastane talupoiss, kes läheb õnne otsima.

Kogumik sisaldab järgmised lood: „Etüüd punases”; „elja märk”; „Sherlock Holmesi seiklused”; „Sherlock Holmesi memuaarid”; „Baskerville’ide koer”.

Omapärane fragmentaarium elust lähimineviku Peterburis ja samas 21. sajandi eesti naise kiri kolmveerand sajandit tagasi elanud venelannast vaaremale.

60-ndate lõpul algas Eestis noorte vihaste meeste ja naiste liikumine, mis sai hiljem nimeks almanahhiliikumine. Siin on valik almanahhides ilmunud materjalidest.

340 lk, pehme köide, 130 × 200 mm KOOD 24769

598 lk, kõva köide, 172 × 245 mm KOOD 7275

199 lk, kõva köide, 136 × 207 mm KOOD 23748

397 lk, kõva köide, 155 × 235 mm KOOD 25308

K LU B I H I N D

K LU B I H I N D

K LU B I H I N D

K LU B I H I N D

€ 5.00

€ 5.00

€ 5.00

€ 5.00

Tavahind

Tavahind

Tavahind

15.95

22.35

25.55

Tavahind

21.25

Õhtu rannal

Raamatuhoidja

Lõhestusjoon

Pimeduse hääled

Kristjan Sander

Mihhail Jelizarov

Tiit Tarlap

Catherine Banner

Ulmekogumiku stiililt ja sisult erinevad lood räägivad kõik tavalisest tänapäeva inimesest fantastilises, omaenda seaduste järgi toimivas maailmas.

Üleloomuliku süžee taga peitub mõistulugu, sapine muinasjutt kadunud ajast, võltsist nõukogude nostalgiast ja talumatust olevikust.

Eesti ulme- ja fantaasiakirjanduse sõpradele kindlasti juba hästi tuntud autori romaan, milles maailm toimib hoopis teisiti, kui meie reaalsuses.

Fantaasiaküllase raamatu peategelase Anselmi pere on lahutamatult seotud Malonia tormilise ajaloo ning selle paralleelmaailma, tänapäeva Inglismaaga.

162 lk, kõva köide, 135 × 205 mm KOOD 25797

359 lk, kõva köide, 147 × 205 mm KOOD 24707

574 lk, kõva köide, 147 × 206 mm KOOD 25087

447 lk, pehme köide, 131 × 199 mm KOOD 25261

www.serk.ee www.serk.ee

Tavahind

25.90

08.2009

K LU B I H I N D


EÜE JÄLG SOOVITAME 10 10

EÜE jälg

07.2013 08.2009

Pildikesi üliõpilasnoorsoo elust Tiit Pruuli

uus!

Kolmkümmend aastat (1964–93) käisid Eesti tudengid suviti ehitusmalevas. EÜE ametlikuks eesmärgiks oli nõukogude noorte töine ja ideoloogiline kasvatamine. Aga õilis kommunismiüritus pöördus kiiresti tolle ühiskonna alustalade eneste vastu. Eesti NSV-s ei pilgatud kusagil mujal nii avalikult ja hulgakesi kõike nõukogulikku kui malevakokkutulekutel. Nii palju riigivastaseid laule ja nalju ei esitatud ühegi teatri laval ega asutuse peol. Igal aastal astus paar tuhat Eesti noort haritlaskonna liiget justkui reaalsest ühiskonnast välja ja elas oma vaba elu. Nalja sai malevas pööraselt, aga muidugi ei olnud EÜE ainult pullitegemise koht. Siin tehti kõvasti tööd. Siin sai üsna ruttu selgeks, kes on andekas, kes on töökas, kes karjäärihimuline. Siit leiti eluaegseid sõpru ja elukaaslasi. EÜE asus keset tormilist elu, kukesammukese kaugusel EÜE-st olid ka näiteks Hiiu õllekas ja EKP Keskkomitee. Millise sammu keegi EÜE-st edasi astus ja kuhu oma jälje jättis, on omaette põnev teema. Tiit Pruuli on raamatu „EÜE jälg” jaoks intervjueerinud sadu malevlasi ja toonud arhiividest välja dokumente, millest mõned panevad naerma ja teised nutma. Mahukas raamat annab põhjaliku ülevaate inimestest, kes EÜE-t ehitasid, ja ajast, mis neid ümbritses.

Praegune Varraku peatoimetaja Krista Kaer laskub tööpäeva lõpul objektilt alla, ignoreerides kõiki ohutustehnika eeskirju. Rühm: Uuemõisa 1970

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 560 lk, kõva köide 190 × 230 mm KOOD 28255

€ 26.00 € 29.00 TAVA H I N D

Raamatu „EÜE JÄLG” esitlus toimub EÜE 50. juubelikokkutulekul Pärnu Vallikäärus 13. juulil 2013 kell 15.30

www.serk.ee

Oo mu arm, väljas on ju elu karm... Rühm: Euromais 1982

Raamat ilmub 13. juulil. Kui Teie tellimus sisaldab raamatut „EÜE jälg”, saadame paki teele peale 13. juulit.

Kolhooosi asutamine. Regi komandör Tälli sügab paremal kõrva, Cass on arvatavasti vasakul ärevusest püksi teinud. Antikommunistid Molekul ja Pikani jälle esiplaanil. Tulevane kolhoosiesimees Suku ... Rühm: Persostrat 1981


LASTELE SOOVITAME 11 11

KLUBIHIND

€ 11.60 € 13.75 TAVA H I N D

07.2013

Kirjastus Varrak Tõlkinud Helje Heinoja 36 lk + 4 A1 formaadis posterseinakaarti, pehme köide 240 × 305 mm KOOD 26763

uus!

KLUBIHIND

€ 11.60 € 13.75

Kleepsuatlas

TAVA H I N D

Maailm, loomad, maailmaruum ja dinosaurused Põnevad faktid, fotod, joonised ja neli suurt poster-seinakaarti rohkem kui 1000 kleepsuga muudavad uute teadmiste omandamise hõlpsamaks ning kogu õppeprotsessi köitvaks. Noor lugeja saab teada, missugused loomad maailmas elavad ja kuidas neid liigitatakse; planeet Maa maastikest ning mandritest ja maailmajagudest; riikidest ja riigilippudest, ning ka sellest, kuidas nägi Maa välja sel ajal, kui seda asustasid ürgsed roomajad, teiste seas ka dinosaurused.

Muinasjutumaa

KLUBIHIND

€ 16.10 € 19.10 TAVA H I N D

Kaheteistaastaste Alexi ja Conneri isa sai töölt tulles autoõnnetuses surma. Kodumaja tuli maha müüa ja ema läks lastehaiglasse meditsiiniõeks. Kui kaksikud hommikul ärkavad, on ta tööle läinud, ja koju jõuab alles siis, kui lapsed juba magavad. Kaksikud teevad näo, et kõik on korras... Muinaslood on midagi palju enamat kui ninnu-nännu unejutud. Kui nende iidsete mõistulugudega lähemalt sõbrustada, võib ehk endalegi õnneliku lõpuga muinasjutu leida. Kirjastus Varrak Tõlkinud Lii Tõnismann 376 lk, kõva köide, 140 × 200 mm KOOD 27511

Sünnipäevapakkumine

15

Mida me täna mängime? Isegi fantaasiarikkamatel vanematel ja kasvatajatel võivad selle küsimuse peale mõnikord ideed otsa saada. „365 mängu lastele” ei jäta igavlemiseks mingit võimalust. Kõik mängud on jagatud ülevaatlikult nii aastaaegade kui ka teemade kaupa ning sisaldavad täpseid juhiseid mänguks sobiva vanuse ja mängijate arvu kohta. Ammendamatu mängude kogu igaks puhuks ja kogu perele! KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 253 lk, kõva köide, 216 × 246 mm KOOD 19468

€ 9.90 € 17.90 TAVA H I N D

www.serk.ee www.serk.ee

365 mängu lastele igaks päevaks

Chris Colfer


AED JA KODU SOOVITAME

Sünnipäevapakkumine

12

07.2013 08.2009

12

KLUBIHIND

€ 12.30 € 14.85 TAVA H I N D

Rooside lõikamise ABC

Roosiraamat

Heiko Hübscher

Roosid Eesti aedades Mart Ojasalu

See raamat jagab nõuandeid, kuidas roose õigesti lõigata. Arusaadavuse hõlbustamiseks on roosid jagatud rühmadesse. Kirjeldatakse iga rühma lõikamise eesmärki ja täpseid lõikamisvõtteid. Teksti täiendavad illustreerivad joonised ja ohtrad fotod roosisortidest. Kirjastus Varrak Tõlkinud Monika Reedik 112 lk, poolpehme köide, 130 × 200 mm KOOD 27098

KLUBIHIND

€ 17.90 € 24.45 TAVA H I N D

€ 13.95 € 16.95 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Monika Reedik 192 lk poolpehme köide, 130 × 200 mm KOOD 27647

KLUBIHIND

€ 14.50 € 15.90 TAVA H I N D

Katused, välisvooder ja viimistlus

15

KLUBIHIND

€ 9.90 € 21.85 TAVA H I N D

www.serk.ee

KLUBIHIND

€ 15.85 € 19.10 TAVA H I N D

Kirjastus Menu 128 lk, kõva köide, 195 × 270 mm KOOD 495597

Majaomaniku suur käsiraamat Leif Qvist

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Henn Käämbre 270 lk, pehme köide, 210 × 275 mm KOOD 22321

Viini kohvikute koogid on muljetavaldavad, eriti nende viimistlus ja esitlemine uhketel marmorlettidel ning kuldvaagnatel. Kummaline on aga see, et Nadja koogid on maitselt kuidagi paremad. Ta puistab oma loomingusse kübekese armastust, andmisrõõmu, sära ja spontaansust.

Aiaehitised

Sammsammuliste juhtnööridega käsiraamatust leiate vastused küsimustele, kuidas paigaldada kõige tavalisemat tüüpi katuseid (ruberoidsindlitest, kummikilest, kivist ja plekist), kuidas remontida katuseid ja välisseinu ning paigaldada sajuveesüsteeme, räästakaste ja luuke.

Sünnipäevapakkumine

Kirjastus Varrak 202 lk, kõva köide, 215 × 272 mm KOOD 20259

Koogid ja elamused Nadežda Kaarma

Martin Haberer

KLUBIHIND

„Roosiraamatust” leiate üle 240 Eesti oludesse sobiva roosisordi kirjeldused ning teavet uusimate ja moekamate sortide kohta. Roosikasvatajale on abiks praktilised tabelid, mis on koostatud pikaajaliste vaatluste põhjal.

Nadja Viinis

300 kaunist aiataime Selle raamatu abil saate lihtsalt ülevaate, millistel taimedel on kasvukohale sarnased nõudmised ja mida on seega kõige kergem omavahel sobitada. Taimed on rühmitatud päikeselisse, poolvarjulisse ja varjulisse kohta sobivateks ning kiviktaimlas ja vee läheduses kasvavateks taimedeks.

15

€ 15.95 € 26.60 TAVA H I N D

Asendamatu raamat kodusele meistrimehele sisaldab üle 100 põneva ja nutika projekti terrasside, puhkenurkade, piirete, võrestike, pergolate, garaažide, aiamajade, aiamüüride, väravate ning muude puidust, kivist ja betoonist ehitiste rajamiseks. Kirjastus Varrak Tõlkinud Allar Sooneste 335 lk, kõva köide, 225 × 285 mm KOOD 25735

Betoon. 33 ideed koju ja aeda

Vana maja ajastutruu remont

Sania Hedengren, Susanna Zacke

Hannu Rinne

Traditsiooniline ehitusmaterjal betoon on jõudnud tagasi kodudesse ja aedadesse, ilmutades seal oma õrnemat pool. Vormidena võib kasutada näiteks vanu kummikindaid, purke, lillepotte või ämbreid. Raamatus on kirjeldatud 33 betoonist eset, mis pakuvad loomisrõõmu kogu perele.

Remondietappide kaupa käsitletakse erinevaid ajaloolisi ehitusviise, tarindeid ning vee- ja elektrisüsteeme vanas majas. Sisekujunduse peatükis räägitakse erinevatest viimistlusmeetoditest. Töövõtteid on kirjeldatud nii, et ka algaja neist aru saaks.

Kirjastus Varrak Tõlkinud Mari Vihuri 200 lk, kõva köide, 210 × 210 mm KOOD 27340

KLUBIHIND

€ 20.30 € 23.60 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Toomas Tallo 208 lk, kõva köide, 210 × 245 mm KOOD 27173


MITMESUGUST SOOVITAME

€ 15.85 € 19.00 TAVA H I N D

Karen Mitchell ja Ann Mitchell

Tarmo Pikner

Sammhaaval antud põhjalikud juhised õpetavad selgeks helmesehete valmistamise alustehnikad, Raamatus on kolmkümmend projekti, mis pakuvad tehnilisi võtteid lõputu arvu ehtekavandite teostamiseks. Igale projektile on lisatud ka kolm variatsiooni.

Raamat on mõeldud eeskätt loodusearmastajale, kuid annab ka botaanikuile võimaluse mälu värskendada orhideede liigisisest mitmekesisust väljendavate fotode kaudu. Raamat annab võimaluse väliste tunnuste põhjal oma-silm-onkuningas meetodil taime määrata. KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Lii Tõnismann 200 lk, spiraalköide, 184 × 229 mm KOOD 26916

€ 13.90 € 19.15 TAVA H I N D

Sergei Volkonski

Aleksandr Maisurjan

15

Millised omadused aitasid lihtrahva hulgast pärit noormehel tervelt kaheksateist aastat püsida võimul võimsas üliriigis? Milline oli Leonid Brežnev igapäevaelus, puhkehetkedel ja perekonnainimesena, mis pakkus talle huvi vabal ajal? Kuidas ta käitus ohtlikus olukorras? KLUBIHIND

€ 9.90 € 24.45 TAVA H I N D

KLUBIHIND

€ 17.65 € 21.25 TAVA H I N D

KLUBIHIND

€ 13.90 € 16.15 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Jüri Ojamaa 376 lk, kõva köide, 145 × 225 mm KOOD 27067

Kirjastus Varrak Sari „Roheline Eesti” 262 lk, kõva köide, 170 × 245 mm KOOD 26213

Kodumaa. Mälestused

Teistmoodi Brežnev Sünnipäevapakkumine

13 13

07.2013 08.2009

Eesti orhideed

KLUBIHIND

€ 17.65 € 20.65 TAVA H I N D

Vürst Sergei Mihhailovitš Volkonski oli oma aja Venemaa üks tähelepanuväärsemaid isiksusi, liikudes ringi nii õukonnas kui talupoegade seas. Tema mälestuste kolmas osa hõlmab Venemaa elu alates 19. sajandi teisest poolest 20. sajandi kahekümnendate aastateni. Kirjastus Varrak Tõlkinud Peeter Volkonski 384 lk, kõva köide, 150 × 230 mm KOOD 27609

Tervis söögirõõmude kaudu

Looderdades täiskasvanuks

Richard Béliveau ja Denis Gingras

Sally Koslow

Esimest korda antakse ühes ja samas teoses terviklik nägemus haiguste ennetamise kohta, olgu siis tegemist südame- ja veresoonkonna haiguste, vähi, suhkurtõve või neurodegeneratiivsete haigustega. Raamatu põhiteljeks on tervislik toitumine, kuid ei unustata ka kehalist aktiivsust.

Autor jagab oma mõtteid ja tähelepanekuid noorte eksirännakutest enne iseseisvaks saamist – miks sellega võib nii kaua minna? Kui te olete ekslev noor täiskasvanu, siis saate raamatut lugedes teada, et te pole üksi. Kui olete vanem, saate teada, kui palju saatusekaaslasi teil on. KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Mart Paberit 264 lk, kõva köide, 168 × 215 mm KOOD 27623

€ 21.00 € 23.60 TAVA H I N D

Kirjastus Fantaasia Tõlkinud Jaana Talja, Eva Luts 268 lk, pehme köide, 140 × 203 mm KOOD 504237

Paleontoloogi päevaraamat

Õnn on otsuse küsimus

Kristiina Ehin

Kätlin Kaldmaa

Raamat räägib autori lapsepõlvest, koolija noorusajast Raplas kirjanikest vanemate peres. Raamat koosneb isiklikku laadi mälupiltidest, kuid perepärimuse kaudu ulatub autor ka oma sünnieelsesse aega. Eelajalugu, lähiminevik ja olevik põimuvad kokku üheks kirevaks tervikuks.

Autor ütleb: „See raamat siin on pühendatud minu tütrele, kõige ilusamale asjale, mis ma elu sees teinud olen. Olen kakskümmend aastat temaga koos kasvanud ja temalt meeletult palju õppinud. Raamatus on asjad, mida ma tahaksin, et ta kindlasti teaks, kui ta seal kusagil maailmas omaenda elu elab.”

Kirjastus Petrone Print Sari „Aja lood” 271 lk, kõva köide, 174 × 251 mm KOOD 511280

KLUBIHIND

€ 13.00 € 14.65 TAVA H I N D

Ajakirjade Kirjastus 128 lk, kõva köide, 148 × 190 mm KOOD 502882

www.serk.ee www.serk.ee

KLUBIHIND

Helmesehted


MITMESUGUST

AUHINNARAAMATUD

SOOVITAME

Iga kord, kui oled kogunud viis boonuspunkti, võid endale valida tasuta raamatu!

07.2013

14

Parandatud ja täiendatud kordustrükk!

Metsa- ja niiduseened

Mi tteekond Minu k d paradiisi

K d üh d Kevadpühade piduroad

Mauri Korhonen

Isabel Losada

Maire Suitsu

160 lk, pehme köide KOOD 23472

251 lk, kõva köide KOOD 25704

239 lk, kõva köide KOOD 22451

Kirjastus Varrak 415 lk, kõva köide, KOOD 18799 KLUBIHIND

€ 17.65 € 21.25 TAVA H I N D

Eesti taimede kukeaabits

Balti riikide ajalugu Treeni terviseks Andres Kasekamp koos minuga 319 lk, kõva köide KOOD 23335

Reet Pool

Salamängud Mark Sullivan, James Patterson

255 lk, kõva köide KOOD 23373

235 lk, pehme köide

Paastuga terveks

Kasvuhoonelill

Tuvi jalutab

Natalia Trofimova 248 lk, kõva köide KOOD 24295

Lucinda Riley 512 lk, kõva köide KOOD 25858

Ilmar Trull 72 lk, kõva köide KOOD 25360

Toomas Kukk

KOOD 24745

Ülevaatlik taimemääraja, mis hõlmab metsa- ja niidutaimi, umbrohtusid ja prahitaimi ning soo- ja veetaimi. Raamat käsitleb 1250 taime, mis ongi suurem osa Eesti piiridest leitud metsikult looduses kasvavatest taimedest. Värvitahvlite autorid on Guara Muuga ja Sirje Vabrit. Tahvlitel kujutatud taimedele on lisatud levikukaardid Eesti taimede levikuatlasest.

JUULI ERIPAKKUMISED KÕIGIS RAAMATUKLUBI TEENINDUSPUNKTIDES Neid raamatuid saab osta ainult teeninduspunktides kohapeal. Asukohti vt tagakaanelt

KLUBIHIND

€ 9.90 € 21.25 TAVA H I N D

KLUBIHIND

€ 9.90 € 17.00 TAVA H I N D

Saada mulle vaid sõna

Põnevad eksperimendid

Orlando Figes

Robert Winston

KLUBIHIND

€ 9.90 € 22.70 TAVA H I N D

Mustrimosaiik 80 motiivi loodusest rist- ja madalpistes Irina Tammis

Piirilkõndija tee

Eesti tikand 2

Printsi poole teel

Kristi Tammik

Elo Lutsepp, Irina Tammis 144 lk, pehme köide 64 mustrilehte KOOD 22864

Aune Past

192 lk, kõva köide KOOD 23304

184 lk, kõva köide KOOD 22857


KLUBIREEGLID

SOOVITAME

Kõik klubiliikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubiajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt Eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida. Pakkumised kehtivad kuu lõikes.

2.

Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle hind on eriti soodne. Iga klubiraamatu ost annab ühe boonuspunkti ja vabastab paki postikulust.

3.

Kui Te klubiraamatut ei soovi, tuleb sellest kindlasti teatada enne viimast äraütlemispäeva, milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest viisidest: • klubi kodulehel: www.serk.ee • e-kirjaga: raamatuklubi@serk. ee, lisage kindlasti oma nimi ja klubiliikme number või telefon • telefonil 646 0218 (tööpäeviti 9.00–17.00)

4.

Teatamata jätmist käsitleme tellimusena ning klubiraamat saadetakse välja.

5.

Klubi ajakirjas tutvustatakse põhjalikumalt ka valikraamatut. Iga valikraamatu ost annab samuti ühe boonuspunkti ning vabastab postikulust. Valikraamatust ei pea ära ütlema, kui Te seda ei soovi.

6.

JUULI KLUBIRAAMATUST äraütlemise viimane päev on

22. juuli

10. Kui olete andnud meile oma e-posti aadressi ja avaldanud soovi saada Raamatuklubi infot, informeerime teid meili teel jooksva kuu raamatuklubi pakkumistest ja tuletame meelde klubiraamatust äraütlemise tähtaega. Juhul, kui soovite e-kirjadest loobuda, saate seda teha kirja lõpus oleval meiliaadressil. Raamatuklubi ei väljasta oma klubiliikmete kontaktandmeid kolmandatele osapooltele turundustegevuseks. 11. Klubiliikmena tunnustatakse vähemalt 18-aastasi isikuid Eestis asuva aadressiga. Ühelt aadressilt võib klubisse kuuluda üks inimene. 12. Tellimuste täitmise aeg on keskmiselt 2 nädalat. Ostetud raamatuid saab tagastada ainult praakeksemplari või eksliku saadetise korral. Selleks võtke ühendust meie klienditeenindusega numbril 646 0218.

SAAJA

Raamatuklubi jätab endale õiguse nõuda klubiliikmelt tasumisega viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Tähtaegselt tasumata võlgnevuste sissenõudmisega seotud kulud 7.67 eurot on klubiliige kohustatud täiendavalt tasuma.

TASUB

Raamatuklubi jätab endale õiguse esitada postikulu arveid 3.83 eurot korra eest neile klubiliikmetele, kes on korduvalt jätnud raamatupaki välja ostmata. POSTIKULU

Paki eest saab tasuda arve alusel, mis on pakiga kaasas. Tasuda saab ka SERKi kodulehel kohe tellimust tehes.

Klubiraamat ja teised antud kuu pakkumises olevad raamatud on klubiliikmele soodushinnaga saadaval ka raamatuklubi teeninduspunktides. Teeninduspunktidest ostes või sinna tellides on klubiraamat pakkumises toodud klubihinnast 10% soodsam.

Luba nr. 1066

7.

Kui pakis on klubiraamat või valikraamat või kui saadetise väärtus on vähemalt 51.13 eurot, saate paki ilma postikuluta. Muudel juhtudel on postikulu 3.13 eurot ühe tellimuse kohta. Kui olete valinud paki kättesaamiskohaks mõne meie teeninduspunktidest, ei lisandu postimaksu ühelgi juhul.

9.

VARRAK AS PÄRNU MNT 67A 10134 TALLINN

• täites ja postitades kupongi, mis on ajakirja tagakaanel

Iga viie boonuspunkti eest võite endale valida tasuta auhinnaraamatu. Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule tekib pärast seda, kui viienda klubiraamatu eest on arve Raamatuklubile laekunud. Boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse vormistamisel (1 punkt = 0.64 eurot. Kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta). Punktide kasutamise soovist tuleb teatada kohe tellimust tehes.

MAKSTUD VASTUS EESTI

• SMS-sõnumiga: numbrile 1311: SERK (tühik) klubiliikme number (tühik) klubiraamatu kood. SMSi hind on 0.32 eurot

8.

08.2009

15 1.


OTSEPOST

ERIPAKKUMINE Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Kirjastus Varrak Tõlkinud Maire Aigro 312 lk, kõva köide 200 × 272 mm KOOD 25063

Kõik looduslikust kivist Sillutised, müürid ja trepid aias Friedrich Volker Sellest raamatust peaks igaüks leidma viiteid ja näpunäiteid, ideid ja nõuandeid alates looduslike kivide lihtsast töötlemisest kuni nende konkreetse kasutamiseni oma aias, kujundades terrasse, teid, müüre või treppe ja sobitades neid mõne aianurga ilmestamisel kokku teiste materjalidega. Raamat sisaldab üle 950 värvifoto ja joonistuse.

EI SOOVI tehke rist

tellin tk

KLUBILIIKME NR

E E S -

J A

ALLKIRI

P E R E K O N N A N I M I

P E A L K I R I R A A M A T U K O O D

Olen kogunud vähemalt 5 boonuspunkti ja valin auhinnaraamatuks (vt lk 14)

€ 9.90 € 30.90 TAVA H I N D

tellin tk

07.2013

KLUBIHIND

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134 Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 616 1040 Koduleht: www.serk.ee E-post: raamatuklubi@serk.ee

raamatu pealkiri

Ravimine taimedega

Rakveres: Matsoni Raamatud, Turu plats 5 E–R 9.00–18.00 ja L 9.00–15.00

Haapsalus: Haapsalu kaubamaja, kauplus Fotomeened, Tallinna mnt 1 E–R 10.00–18.00 (lõuna 13–14), L 10.00–15.00

KOOD

0 2 7 2

Raamatuklubi teeninduspunktid: Tallinnas: Kristiine Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rävala maja, Rävala pst 6 E–R 10.00–19.00 ja L 11.00–16.00

Raplas: Rapla Raamatupood, Tallinna mnt 42 E–R 9.30–18.00 ja L 9.30–15.00

3

klubiraamatu pealkiri KOOD

Klienditeeninduse telefon: 646 0218

Tellimiskupong

Kontod: Swedbank 221023684813 • SEB 10220076013011

Tartus: Tartu Ülikooli Raamatupood Raekoja plats 11 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–16.00 Tartu Lõunakeskus, Ringtee 75 Kauplus Knopka, E–P 10.00–21.00

Viljandis: Viljandi Centrum, Tallinna 24 Anu Foto kauplus E–R 9.00–19.00, L 9.00–17.00 ja P 9.00–15.00 Pärnus: Port Artur 2, Lai 11 Anu Foto kauplus E-R 10.00–20.00, L 10.00–18.00 P 10.00–16.00 Kärdlas: Hiiu Konsum, Keskväljak 1, Magnuse Äri E-R10.00–18.00, L 10.00–15.00 Kuressaares: Kauplus Knopka, Tallinna mnt 19B E–R 8.30–17.30 Võrus: Kauplus Knopka, Jüri tn 35 E–R 9.00–18.00 Valgas: Kauplus Knopka, Vabaduse 23 E–R 9.00–18.00

juuli2013  
juuli2013  

http://www.serk.ee/files/arhiiv/juuli2013.pdf

Advertisement