Page 1


11.2016 01.2015

2

Hingedeajal olevat väravad teistesse maailmadesse paokil. Ehk on lihtsam kontakti saada ka iseenda intuitsiooni ja võimetega. Aeg soosib süvenemist ja tubaseid tegevusi, raamatute lugemist ja miks mitte ka pendli jõu ja võimaluste proovimist. Igal juhul väidavad raamatu autorid, et info vahendaja võimed on olemas igal inimesel. Miks siis mitte ka sinul! Ka uudishimust tehtud katsetused võivad viia uute avastusteni. Novembrikuine tavalisest mahukam Raamatuklubi ajakiri on ehk esimene asi, mis mõtted sel aastal jõuludele ja jõulukinkidele viib. Et pühade ajal rahulik ja mõnus oleks, tasub kinkidele mõelda varakult. Raamat on endiselt üks parimaid kingitusi – väikesesse pakki mahub terve avar maailm. Ja neid maailmu on siin suures valikus, ikka igaühele oma ja sobiv. Sisukat sügist ja rõõmsat ning kasutoovat pendeldamist!

www.serk.ee

Suure Eesti Raamatuklubi toimetaja

Iga klubiraamat annab boonus­punkti ja vabastab postikulust!

AVASTA PENDLI VÄGI Uue raamatuga „Kuidas kasutada pendlit” tutvus KALJU PALDIS, geobioloog, nõustaja ja koolitaja, tuntud ka kui energoman. Ta julgustab inimesi uurima, mis on pendel, intuitsiooni lainele häälestuma ning oma võimeid katsetama. Kellele ja milleks seda raamatut võiksite soovitada? Soovitaksin raamatut igaühele, kes tunneb, et vajab vastuseid. Nii kitsamas kui laiemas tähenduses. Väga paljudel inimestel on tegelikult olemas võime infot vastu võtta ja vahendada. Raamat võiks sobida algajale pendlikasutajale, kuna annab ette suhteliselt ranged reeglid. Raamistik on üsna täpne alates pendlit hoidva käe asendist ja keti või nööri pikkusest. Mina ise olen neis asjus intuitiivsem, kuid kindlasti on inimesi, kes vajavad julgustust ja täpset valemit. Mille poolest see pendliraamat erineb? Ega pendliraamatuid eesti keeles väga palju ilmunud olegi. Uudne on lähenemine, et värvikaardid on seostatud kindlate eluvaldkondadega ja vastuseks selged jah/ei/ võib-olla. Tavalisem on poolringikujuline küsitluskaart, kus oletatavad vastused või põhjused peal. Edaspidi võib ka proovida tunnetada, kas mõni värv teie jaoks isiklikult muu valdkonnaga ei seostu, sest eelkõige peaks toimuma avanemine enda jaoks. Mis on pendel? Kui nõiavits on otsingu ja kohaenergeetika määramise vahend, siis pendel on eelkõige infovahendaja, küsitlemisvahend. Pendlit tunti nii muistsetes India kui indiaani kultuurides, seda kasutas ka Kleopatra. Pendel räägib universaalset keelt ja maailm on tagasi pöördumas universaalse poole. Pendel sobib väga hästi täiesti praktilisel tasandil kasutamiseks, meid ümbritsevast tohutust infohulgast endale õige väljaselekteerimiseks. Kui te ei suuda otsustada, kas või milline asi osta, kas valida just see koolitus või kontsert, siis on pendel hea abimees.

Kalju Paldis

KLUBIRAAMAT SOOVITAME

Ravipendel ja infovahenduspendel (siin raamatus nimetatud sageli ennustuspendliks) on minu jaoks erinevad. Info vastuvõtmiseks sobib hästi terava otsaga pendel, nagu terava pliiats sobib kokku kindla mõttega. Ravipendel võiks olla pigem ümar, et see koguks või eemaldaks haiguste põhjuseid psühholoogilisel tasandil ja annaks juurde positiivset energiat. Kuidas ja millal Teie pendeldamiseni jõudsite? Olen lapsest saadik teadnud, et tunnetan asju. Üheteistaastaselt panin koolis käärid lauluraamatu vahele ja ennustasin kaaslastele hindeid. Seegi oli omamoodi pendel. Teadlikumalt jõudsin pendli juurde 17 aastat tagasi. Minu esimene õpetaja oli Rein Veber, tema juures sattusin kohe ka praktilisse tegevusse, huvitavate sündmuste keerisesse. Tegelen palju geobioloogiaga, looduslike kiirgusfoonide kindlaks määramisega. 3–4 aastat hiljem hakkasin kursusi korraldama ja kõikjal üle Eesti nõustamas käima. Teen seda tänaseni ja tulen meeleldi ka igasse Eestimaa nurka kohale. Annan inimestele kätte info, aga peamine on siiski see, et inimene avaneks, iseennast usaldama hakkaks, õpetajast sõltuvusse ei satuks.


Viimane äraütlemise päev

22. november SOOVITAME KOMPLEKTI KUULUVAD Kuula iga kuu TEISEL laupäeval veidi peale kl 9.30 Raamatuklubi saatelõiku raadios Elmar! Saad teada mõndagi huvitavat uue klubiraamatu kohta. Saated on järelkuulatavad ka meie kodulehel www.serk.ee

• 160-leheküljeline illustreeritud käsiraamat • Pendel koos pendliketiga • Lahtivolditav alus värvikaartidega

11.2016 01.2015

3 3

• Langeta otsuseid • Ennusta sündmusi • Tasakaalusta tšakraid • Õpi oma isiksust tundma

Mida raamat „Kuidas kasutada pendlit” lugejale eelkõige anda võiks? Algaja saab kindlasti julgustust õppida tundma, mis on pendel, kuidas infovahendus tema käes töötab, avastada ehk enda jaoks terve uus valdkond. Minu arvates on kõige tähtsam, et see raamat lihtsalt julgustab inimest infoväljadega suhtlema ja vastuseid leidma. Usun, et raamat kergendab iseenda võimete avastamist ja enesekindluse saavutamist. Edasi avaneb juba huvitav tee nii mõnegi vastuseni.  Vaata Kalju Paldise tegemiste kohta www.energoman.ee

KLUBIHIND

€ 14.90 € 19.90 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Ardi Tammesk 160 lk, pehme köide, 155 × 210 mm KOOD 37615

KUIDAS KASUTADA PENDLIT

Teenindus­ punktides veel 10% soodsam

13.41 €

Ronald L. Bonewitz, Lilian Verner-Bonds Igaüks võib õppida pendlit kasutama. See võimas tööriist aitab intuitsiooni lainele häälestuda ning tunnetada energiaid ja võnkeid, mida kiirgavad inimesed, objektid või paigad. Raamatus on palju praktilisi harjutusi, illustratsioone ja üksikasjalikke juhiseid – kõik, mida alustamiseks vaja. Järgides lihtsaid harjutusi, saab selgeks, kuidas tõlgendada pendli liikumisi ning jah- ja ei-vastuseid, seejärel võib proovida suurt hulka erinevaid meetodeid. Pendli abi saab kasutada paljudes valdkondades: vastused küsimustele, otsuste langetamine, sündmuste ennustamine, sobiva kaaslase või töökoha leidmine, kadunud esemete asukoha määramine, veesoonte avastamine, oma isiksuse tundmaõppimine, tšakrate tasakaalustamine … ja veel palju muud! Kasuta pendlit lihtsalt meelelahutuseks või päri sellelt juhiseid, kuidas elus toimida – tulemused üllatavad igal juhul.

www.serk.ee

Olete nõustamas käinud ka kaugemal. Mis alati Eestisse tagasi toob? Siia ei tõmba mitte ainult mind, vaid ka väga paljusid teisi inimesi üle maailma. On ju tõmmanud läbi ajaloo. Minu arvates on asi selles, et Eesti kohaväli soodustab lihtsate mõttevormide tekkimist. Oleme väike rahvas, aga väga teadlikud kõigest maailmas. Meie esivanemad on sageli suhelnud infoväljadega iseseisvalt, ilma vahendajateta. Elame heas kohas. Ja meie jumal on hetkejumal. Maa, tuli, vesi ja õhk on siin ja praegu, me ei pea nende poole pöördumiseks minema kaugesse minevikku.


KLUBIRAAMAT SOOVITAME Vaatame raamatusse:

4

11.2016 01.2015

4

RAAMATUST LEIAD PEATÜKID: • • • • • • • • •

PENDLI JÕUD LÜHIDALT TAUSTAST ÕPIME PENDLIT KASUTAMA PENDLIGA SAMALE LAINELE HÄÄLESTUMINE SISSEJUHATUS VÄRVIKAARTIDE KASUTAMISSE VÄRVIKAARTIDE KASUTAMINE TERVENDAMINE PENDLI ABIL PENDEL KUI NÕIAVITS PROFESSIONAALNE PENDLITÖÖ

JAH

KLASSIKALINE PENDLI KASUTAMISE MEETOD

VÕIB-OLLA

EI

ETTEVALMISTUS • Istuge ja seadke end mugavalt sisse. • Võtke pendlikett parema käe (kui olete paremakäeline) või vasaku käe (kui olete vasakukäeline) pöidla ja nimetissõrme vahele. Seda kätt nimetatakse küsitlevaks käeks. • Teise käe (teeniva käe) pöidla ja nimetissõrmega siluge ketti õrnalt üles-alla. Nii jääb pendel rahulikuks ja lõpuks paigale. • Kui pendel on paigal, jätkake nööri silumist sõrmeotstega üles-alla. Küsige: „Kas ma tohin paluda?” Võite seda küsida vaikselt või häälega. See on viisakuse väljendamine kõigi asjas osalevate jõudude suhtes.

EESMÄRK

www.serk.ee

• Jätkake teeniva käega keti silumist üles-alla ja esitage ühemõtteline küsimus. Ükskõik kas ennustate endale või kellelegi teisele, esitage küsimus alati sel ajal, kui tegelete veel pendli ketiga. Kett on ühendusvarras, sellest saab teile vajalik antenn. Nüüd on sissepääs ennustamisjõudude juurde teile avatud.

FOOKUSKAART Fookuskaart on veel üks võimalus avada kanal universaalse tarkuse ja teadmiste juurde. See kaart võimaldab keskenduda kõige tähtsamale ja jah-, ei- või võib-olla-vastustel paremini esile tulla. Loe edasi lk 35 VALGE Jah – täiskäik edasi; see on teile kasulik;

täis võimalusi

MUST

Ei – sinna ei maksa minna; seda ei maksa püüelda;

PROTSEDUUR

see ei too teile kasu

• Kui olete küsimuse esitanud, laske teeniv käsi keti küljest lahti. • Seejärel pange teeniva käe peopesa pendli alla. Langetage pendlit aegamisi väljasirutatud peopesa keskosa suunas, nii et pendli ots peaaegu puudutab peopesa. Ärge laske ketti lõdvaks ega alla vajuda (vt allpool). Hoidke pendlit mõne sekundi selles asendis, seejärel tõstke pendel tagasi õigesse asendisse 10 cm kõrgusel peopesast.

HALL

Võib-olla – vaim ei ole vastuse andmiseks ja

avaldamiseks praegu valmis

• Nüüd laske pendlil vabalt liikuda, et saaksite vastuse oma küsimusele – olgu see siis „jah”, „ei” või „võib-olla”. (Kui vastus on „võib-olla”, hakkab pendel lihtsalt mingis suunas edasi-tagasi kiikuma.) • Kui olete vastuse saanud, keskenduge jälle ketile. Viige uuesti teeniva käe pöial ja nimetissõrm keti otsa juurde ja siluge sõrmedega kolm korda mööda nööri üles-alla ning öelge samal ajal: „Tänan sind, pendel, et andsid mulle vastuse.” Loe edasi lk 32


KLUBIRAAMAT SOOVITAME TÖÖTAMINE SPEKTRIVÄRVIDEGA

Üldkaardil asub seitse spektrivärvi sektorite kaupa ringis. Klassikalist pendli kasutamise meetodit rakendades jääb teie pendel kiikuma kindla värvuse kohale. Erinevalt klassikalisest meetodist ei näita pendel nüüd jah-, ei- või võib-olla vastust, vaid jääb pidama värvisektori peale. Üldkaardiga töötamiseks lugege läbi informatsioon värvipsühholoogia kohta lk 88–108, seal tutvute iga värvuse ainult positiivsete joontega – see lisab pendlilt juba saadud vastusele ühe lisamõõtme.

Üheksal värvikaardil on kasutatud seitset spektrivärvi koos nende varjundite ja toonidega, lisaks on seal veel kaks segatud värvi – magenta ja türkiissinine. Nagu näete, vastab igale värvikaardile üks sõna. Kuigi igal värvusel on mitu selle sõnaga seotud aspekti, on sõnad valitud tugeva psühholoogilise sideme pärast antud värvusega. Seetõttu võitegi juhinduda neist võtmesõnadest, kui valite oma küsimusega seostuvat sobivaimat värvust.

TERVIS

spektrivärvidega üldkaart

TÕDE

Kuidas värvikaarte kasutada Värvikaartide tõlgendamise saab jagada neljaks etapiks: 1. 2. 3. 4. TÖÖ

RAHA

Kõigi vahel, kes ostsid septembris klubiraamatu „Õpilase inimkeha entsüklopeedia”, loosisime välja 10 Eesti Tervishoiu Muuseumi perepiletit. Loosivõitjad on: Riina Külasalu Heimtalist Anu Teppo Pärnust Ingrid Savi Kaiust Leo Jeser Lihulast Mart Saareoja Audrust Kersti-Mall Koonik Tallinnast Kristin-Mari Looveer Paistust Imme Neare Kehtnast Mart Jürimäe Jõgevalt Epp Altrov Tallinnast Õnnitleme!

11.2016 01.2015

5 5

VÄRVISEKTORITE MEETOD

Valige oma küsimusele kõige kohasem võtmesõna. Esitage küsimus, kasutades selleks vastavat värvikaarti. Oodake vastus ära. Kui vaja, lugege uuesti üle vastava värviga seotud värvipsühholoogia alane informatsioon.

Põhivärv tähistab jaatavat vastust. Monokromaatiline värvus Erk Jah

Must punkt värvikaardi keskel tähistab müstilist silma ja kohta, mille peale panna pendli ots.

Heledam värvitoon tähistab kahtlevat vastust (või vastuseid „ei tea” ja „mitte praegu”).

Värvitoon Hele Võib-olla

Värvivarjund Tume Ei

Tumedam värvivarjund tähistab eitavat vastust.

Loe edasi lk 111

Kui ostad 2016. aastal vähemalt 3 klubi­ raamatut, osaled automaatselt suures raamaturaha loosis. Iga järgmine klubi­raamat annab ühe loosipileti lisaks. Vaata lähemalt www.serk.ee/uudised

www.serk.ee www.serk.ee

Loosime välja 100 × 50 € raamatuostu raha!


VALIKRAAMAT SOOVITAME

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida. Iga valikraamat annab boonus­punkti ja vabastab postikulust.

6 6

Riigi saladus

01.2015 11.2016

Mika Waltari

uus!

Aateromaaniks nimetatud „Riigi saladuse” aine on Piibli sündmused paasapühadest nelipühadeni. Kogu tegevus toimub 30. aasta kevadel pKr 40 päeva jooksul. Haritud ja jõukas roomlane Marcus Mezentius Manilianus saabub Jeruusalemma päeval, mil Jeesus risti lüüakse. Ta näeb seda väga detailselt kirjeldatud sündmust pealt ja käib kaljuhauas, kuhu Jeesuse surnukeha viidi ja kus surnukeha enam ei ole, on vaid surilina. Siit saavadki alguse Marcus Mezentiuse küsimused ja otsingud. Kes oli see ristil surnud kuningas, kas ta tõesti tõusis surnust üles ja mis on tema riigi saladus? „Riigi saladuse” esimene tõlge eesti keelde ilmus 1965. aastal Kanadas, tõlkijaks Johannes Aavik. Nüüd ilmub „Riigi saladus” Piret Saluri uues tõlkes. Sisulises mõttes eelneb „Riigi saladuse” tegevustik 2013. aastal eesti keeles ilmunud Waltari „Inimkonna vaenlastele” (orig. 1964), aga et „Inimkonna vaenlased” oli eesti keelde varem täiesti tõlkimata, siis mõjutas see ilmumisjärjekorda. „Inimkonna vaenlased” on „Riigi saladuse” peategelase Marcus Mezentius Manilianuse poja Minutus Lausus Manilianuse mälestused 46.–79. aastani pKr.

KLUBIHIND

€ 16.40 € 19.30 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Soome keelest tõlkinud Piret Saluri Järelsõna Tiit Aleksejev 376 lk, kõva köide, 145 × 215 mm KOOD 38186

MIKA TOIMI WALTARI (1908–1979) on kindlasti soome kirjanduse läbi aegade loetuimaid autoreid. Ta kirjutas ajaloolisi romaane, lühiromaane, näidendeid, luuletusi, novelle, kriminaalromaane. Maailm, Eesti sealhulgas, hindab ennekõike Mika Waltari ajaloolisi romaane. Autor liigub oma romaanide ajas ja keskkonnas tähelepandava loomulikkusega ja võtab ka lugeja kuidagi märkamatult kaasa.

Katkend Tiit Aleksejevi järelsõnast raamatule On mõistetav, et sügavalt usklikust perest kirjanik, kes on end romaanižanris tõestanud, pöördub varem või hiljem viimase kahe tuhande aasta võimsaima loo poole. Ning selleks ei pea üldsegi kristlane olema. Piisab, kui keskenduda Jeesuse loo koostisosadele: võõrvõimu rõhumine ja vabastaja ootamine, iidse ettekuulutuse järkjärguline täideminek, kangelase ilmumine, tema tõus ja langus, armastus, reetmine, alandus ja surm ning seejärel – täielik triumf. Isegi stsenaristika poolkohustuslik element „hinge pimedaim öö”, mis tähistab kangelase masendust, olukorra näilist lootusetust, millele järgneb tee üles, viitab lunastusloole. Seesama element on liikunud kirjandusest draamasarjadesse, mille neelamine on romaanide neelamise välja vahetanud, aga ei ole kuhugi kadunud.

www.serk.ee

„Riigi saladuse” kangelase Marcus Mezentius Manilianusega ei ole raske samastuda. Ta on kahtlev, segaduses ja ümbritsejate arvamusest kergesti mõjutatav. Marcus soovib uskuda ning samas otsib ta pidevalt käegakatsutavaid tõendeid, mis seda usku kummutaksid. Läbinisti „nüüdisaegne” inimene. Mis peategelase ja „Riigi saladuse” eriti lähedaseks teeb, on asjaolu, et Markus elab suure ajastumuutuse päevil. Seesama muutus ümbritseb meidki. Ning põhiküsimuski on muutumatu: kas meil on lootust? Kas meil on lootust lunastusele, jumalariiki pääsemisele? Mida me selleks tegema peaksime? Kas riigi peale on üldse mõtet aega raisata? On see midagi, mis meid kindlamaks muudab, või lihtsalt ilus lugu, millel pole meie eluga mingit pistmist. Nagu ütleb „Riigi saladuse” pime kerjus: „Jumal on olemas, seda ma tean. Aga selles maailmas ei ole muud meelevalda kui raha ja rusikas.” Kas meil on lootust Euroopa ühtsusele ja seniste kokkulepete püsimisele või mängitakse islamismi ning üha uute diktatuuride tõusuga kõik kaardid ringi? Kas ajastumuutus tähendab ilmasõda? On see sõda juba alanud? Kas meil on niipalju meelekindlust, et suudame omaenda maist riiki kaitsta? Kas oleme nii tugevad, et peame vastu tormile, mis ida poolt koguneb? Kui palju saame selles liitlastele loota? Kelle peale me üldse loota saame? Kas on midagi, mis keerab maailma hävingult kõrvale, või tuleb mõistusele jõudmiseks järjekordne purustuste tsükkel läbi teha?


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME Kaisuloomakirg Amigurumi tehnikas heegeldamine

uus!

7 7

See raamat kutsub sind üles haarama heegelnõela, et valmistada lapsele üks vahva mänguasi. Oma käte ja südamega tehtul on teine hingus. See miski, mida me ei näe, aga tunneme. Küllap tabab sind juba oma esimese kaisulooma meisterdamise käigus pidurdamatu kirg luua üha uusi ja uusi lelusid! Raamatust leiad 20 kaisulooma heegeldamise õpetused, mis ühendavad endas jaapanipärase amigurumi tehnika ja Euroopas armastatud kaisukarutraditsiooni. Siin on midagi nii poistele kui tüdrukutele, beebidest kuni koolilasteni. Kas oskad näiteks arvata, kes võiks olla Sasipea Siim? Või Teele Taevamanna? Või hoopis Ninatark Nelli? Raamatu kaante vahele piiludes saad selle järele uurida. Rõõmsat heegeldamist ja mõnusat kaisutamist!

11.2016

Mari-Liis Lille

„Kaisuloomakirg” on järg Mari-Liis Lille esimesele mustriraamatule „Võluväega mänguasjad”, mida on saatnud suur edu nii Eestis kui ka kaugemal. KLUBIHIND

€ 16.95 € 19.30 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 200 lk, kõva köide, 168 × 215 mm KOOD 38896

Võluväega mänguasjad Amigurumi tehnikas heegeldamine See raamat aitab sul siseneda imelisse mänguasjade võlumaailma ning luua midagi ainukordset omaenda kätega. Isetehtud mänguasjades on imelist väge. Selle erilise jõu poetab tegija sinna märkamatult, juba töö käigus. Ema valmistatud lelu aitab lapsel tunda end turvaliselt ja hoitult, peletada tusatuju, leevendada igatsust. Raamatust leiab 20 mänguasja heegeldamise õpetuse. Need on klassikalistest amigurumi’dest veidi suuremad, kuid väga lihtsate võtetega heegeldatavad loomad ja nukud. Lastest inspireeritud ja lastele mängimiseks loodud. KLUBIHIND

€ 14.75 € 16.80 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 128 lk, kõva köide, 160 × 210 mm KOOD 30425

www.serk.ee www.serk.ee

Mari-Liis Lille


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME 8 8

Taro käsiraamat

11.2016 01.2015

Tarokaardid: ajalugu, ladumine ja tõlgendamine Liz Dean

Taro on arhetüüpide süsteem, mis kirjeldab meie meeleseisundeid ja elujärkusid sümbolite keeles. Juba kuussada aastat on inimesed tarokaartidelt nõu küsinud, saamaks selgust vaimsetes sisekaemustes, tulevikku ennustades ja iseendasse süüvides. Iidsed sümbolid on kujundatud ergutama meie intuitsiooni, ühendama meid oma kõrgema mina ehk jumaliku või vaimse aspektiga, need ergastavad mälestusi ja alateadlikke teadmisi iseenda ja teiste kohta. Tarokaartide tõlgendamine aitab näha valikuid, mõista suhteid, õppida minevikust, mõtiskleda oleviku üle ja valmistuda tulevikuks. Rahvusvaheliselt tunnustatud taroekspert Liz Dean annab „Taro käsiraamatus” asjatundliku ülevaate kõikide kaartide tähtsatest elementidest alates sümbolitest kuni seosteni astroloogia, numeroloogia ja kabalaga, ühtlasi õpetab, kuidas kaarte laduda, kui tahame saada vastuseid elu pakilistele küsimustele. Samalt autorilt on eesti keeles ilmunud populaarne „Kuldne taro” (2009, Varrak). Käesolevas raamatus on kasutatud universaalse Rider-Waite’i tarokaartide tänapäevastatud varianti. KLUBIHIND

€ 19.50 € 22.20 TAVA H I N D

v

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Marju Algvere 240 lk, poolpehme köide, 202 × 253 mm KOOD 37622

Alternatiivsed nimed: Kojanarr, Tobu Number: 0 (võib olla ka XXII või ilma numbrita, sõltuvalt pakist) Numeroloogiline seos: mitte ükski ja kõik suure arkaani kaardid Astroloogiline märk või planeet: Uraan Element: õhk Heebrea täht: aleph Sümbol: härg Tähendus: instinkt Elupuu rada: esimene, Kether’i ja Chockmah’i vahel Tšakra: kroontšakra vaimseks ühendumiseks ja juurtšakra ellujäämiseks Võtmetähendused: süütus, risk ja algused

Vaatame raamatusse: NARRI OLEMUS Narr on süütu seikleja, kes on asumas tähtsale teekonnale. Lootustest tulvil, on ta pigem i­ dealistlik kui praktiline; kahtlemata pole ta rõivad rändamiseks sobivad. Kannul jooksev väike koer püüab teda eesootava hädaohu eest hoiatada, aga Narr on kuristikku kukkumise suhtes õndsas teadmatuses. Oht on käega katsuda – ent missugusel muul viisil võiks ta leida maailmas oma tee?

Kirjastus Varrak Tõlkinud Marju Algvere 153 × 203 mm KOOD 36649

www.serk.ee

uus!

KLUBIHIND

€ 16.95 € 19.30 TAVA H I N D

v

Loe edasi lk 30

Kristallravi. Raamat ja kaardid Tilly Lister Sellest kaunist komplektist leiab juhised, kuidas kasutada kristallide energiat oma võimete, suhete ja tuleviku arendamiseks, samuti kuidas igivanu rituaale ja ennustustehnikaid kasutades iseennast paremini mõista ja tervendada. Raamatuga on kaasas kolmkümmend kuus kaunist kristalliga kaarti, mida saab kasutada ennustamisel ja visualiseerimisel kristallide asemel.


llllllll llllllll llllllll uus! llllllll llllllll KLUBI SOOVITAB SOOVITAME

Universumi saladused 100 sümbolis

99

„Universumi saladused 100 sümbolis” on kaunilt illustreeritud kogumik sajast mõistatuslikust märgist ja sümbolist, mis aitavad mõista vanade kultuuride pühasid uskumusi ja rituaale ning siduda neid praeguse ajaga. Raamatu autor uurib, mida erinevad märgid ja sümbolid jutustavad jumalatest, keda kummardasid meie esivanemad, loojajumalatest ja emajumalannadest kuni Põhjala, inka ja hindu jumalateni. Ta kirjeldab maaja mütoloogia nägemusmao rituaali ning uurib tarokaartide, ennustus­ kalendrite ja sodiaagi rolli. Kõiki sümboleid on vaadeldud nende ajaloolisest, kultuurilisest, mütoloogilisest ja religioossest tähtsusest lähtuvalt. KLUBIHIND

€ 18.70 € 21.25 TAVA H I N D

11.2016 01.2015

Sarah Bartlett

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Kaja Riikoja 256 lk, pehme köide, 182 × 246 mm KOOD 37554

HAAKRIST

Vaatame raamatusse:

Iidne võimas sümbol on seotud päikese, õnne ja tagakiusamisega.

Selle Itaaliast Bolsenast leitud rabava etruski kuldripatsi (u 700 eKr) kujunduses on kasutatud iidset haakristi.

19. sajandi lõpu Saksamaal ilmus haakrist paljudele embleemidele ning seda seostatakse tänini natsismi, Hitleri ja massimõrvadega.

Loe edasi lk 129

KLUBIHIND

€ 16.95 € 19.30 TAVA H I N D

Ruunioraakel. Raamat ja kaardid Lona Eversden Rakenda ruunitähestiku väge ja õpi mõistma tähtede taga peituvaid märke. Õpi tundma ruunide põnevat ajalugu ja vanu uskumusi, mis on kujundanud neid müstilisi sümboleid. Raamatuga on kaasas kolmkümmend kuus kaunist ruunisümboliga kaarti, mida saab kasutada ennustamiseks, ja seitse ruunitalismani kaarti, mida võib õnnetoojana kaasas kanda.

www.serk.ee

Kirjastus Varrak Tõlkinud Laura Valli 153 × 203 mm KOOD 37608


ILUKIRJANDUS

10

uus!

Spioon Paulo Coelho

11.2016

Paulo Coelho räägib oma uues romaanis loo Mata Hari salapärasest elust. Mata Hari oli tantsija, kes ei peljanud alasti lavale astuda, paljude rikaste ja mõjukate meeste armuke ja julge teenäitaja, kes oli üle 20. sajandi alguse provintslikust piiratusest, teenides sellega ära Pariisi suurilmadaamide kadeduse ja viha. Paulo Coelho esitab Mata Hari loo läbi tema viimase kirja, mille peategelane kirjutab Pariisi Saint-Lazare’i vanglas, kus ta viibib kahtlustatuna spionaažis. See kiri on otsekui testament, mille adressaadiks on Mata Hari tütar, kellele ema tahab selgitada, miks ta otsustas omal ajal kodust lahkuda ja elule iseseisva naisena vastu astuda, kuni ta oma Champs-Elyseel asuvas hotellitoas 1917. aastal arreteeriti. Paulo Coelho romaan loob sellest ajaloo ühest mõistatuslikust naisest elava pildi ning näitab, et ka kõige kõrgemad puud kasvavad vaid väikesest seemnest, nagu õpetas tulevasele tantsijannale tema ema. . KLUBIHIND

€ 12.70 € 14.45 TAVA H I N D

Viimased tuhat aastat Andris Feldmanis

Kirjastus Varrak Portugali keelest tõlkinud Indrek Koff 192 lk, pehme köide, 140 × 210 mm KOOD 38889

Imelike uute asjade raamat Michel Faber

Kirjastus Varrak 200 lk, pehme köide 130 × 200 mm KOOD 38124 KLUBIHIND

€ 12.70 € 14.45 TAVA H I N D

Niko elab Berliinis. Tal on korter ja mõned sõbrad. Ta veedab oma päevi mängides, süües ja magades. Nii teevad ka kõik teised selles tulevikus, kus masinad hoolitsevad inimeste eest. Selles vaikelus, kus inimestel pole enam funktsiooni, on midagi väljakannatamatut. Paljud löövad käega, ent Niko ootab, teadmata täpselt mida. Kõik muutub, kui ta näeb sajanditevanust filmi „Terminaator 2”, mille painajalik nägemus inimkonna tulevikust ei lase tal enam oodata. Niko sukeldub Vanasse Kultuuri, et kogeda eluiha nagu möödunud lugude kangelased. „Viimased tuhat aastat” on stsenarist Andris Feldmanise debüütromaan.

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Aet Varik Sari „Moodne aeg” 564 lk, kõva köide, 143 × 200 mm KOOD 38919 KLUBIHIND

€ 23.85 € 27.10 TAVA H I N D

Pühendunud usumees Peter sõidab elu põnevaimale missioonile: ta peab levitama ristiusku teises galaktikas planeedil Oaas. Abikaasa Bea jääb Maale meest tagasi ootama. Bea ja Peter hoiavad sõnumite abil teineteist oma eluga kursis, ent üsna pea on naise kirjad tulvil meeleheidet. Maad tabab üks looduskatastroof teise järel ja igapäevaelus võtab maad kaos. Bea usk Jumalasse lööb vankuma. Peter tajub küll abikaasast kaugenemist, ent on niivõrd hõivatud Oaasil toimuvast, et ei suuda naisele kaasa elada. Peategelaste katsumustest kasvab välja sügav mõtisklus inimsuhete, ennekõike armastuse, aga ka usu ja vastutuse olemuse üle.


Sõda ja rahu. I ja II raamat

11

KLUBIHIND

€ 21.30 € 24.20 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Vene keelest tõlkinud Virve Krimm, Eduard Suursepp ja Oskar Truu 744 lk, kõva köide, 145 x 215 mm KOOD 38193

Sõda ja rahu. III ja IV raamat Lev Tolstoi KLUBIHIND

€ 21.30 € 24.20 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Vene keelest tõlkinud Virve Krimm ja Marta Sillaots 744 lk, kõva köide, 145 × 215 mm KOOD 38902

Maailmakirjanduse olulisimate teoste hulka kuuluvas romaanis kujutab Lev Tolstoi (1828–1910) Vene ühiskonda 1805. ja 1812. aasta vahelisel, Napoleoni sõdade aegsel perioodil. Romaani keskmes on kolme perekonna – Bolkonskite, Bezuhhovite ja Rostovide – saatus. Romaan algab veidi enne Napoleoni sõjakäiku Venemaale, ajal, mil Venemaa aadel naudib oma kuldajastut, ja lõppeb 1812. aastal, kui Vene vägedel õnnestub prantslased Borodino all lõplikult tagasi lüüa. Oma sotsiaalse tausta ja maailmavaadete poolest on „Sõja ja rahu” tegelaskond väga mitmekesine, ulatudes lihtsõdurist keisrini välja. Sõjakeeristes, kus ristuvad erinevate ühiskonnakihtide püüdlused, saab ilmsiks, kuivõrd hägus on piir ajaloo ja üksikisiku elu vahel. Ajaloosündmused mõjutavad nii või teisiti tegelaste isiklikku elu, ent ka ajaloosündmused ise võtavad kuju loendamatute isiklike sündmuste kaudu.

Sai mis tahtis Louise O’Neill Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Helen Rohtmets-Aasa 264 lk, pehme köide, 130 × 240 mm KOOD 38155 KLUBIHIND

€ 16.15 € 18.35 TAVA H I N D

Emma O’Donovan on 18-aastane, ta on piltilus ja enesekindel. Ühel õhtul peavad linnakese noored pidu. Järgmisel hommikul ärkab tüdruk kodumaja verandal. Ta ei mäleta midagi eelnenud ööst ega tea, miks kogu ta keha niimoodi valutab. Küll aga teab seda kogu ülejäänud linn. Peol tehtud fotodelt on üksikasjalikult näha, mis Emmaga juhtus. Eriti siis, kui karm tõde käib linnakese kangelaste kohta. O’Neill vaatleb halastamatult ausalt, kust jookseb piir vägistamise ja vastastikusel nõusolekul toimuva vahekorra vahel ja kuidas toimib ohvri häbistamine nutitelefonide ajastul.

Armastuse toit I raamat. Laura lugu Prue Leith Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Krista Suits Sari „Varraku ajaviiteromaan“, 344 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 39039 KLUBIHIND

€ 20.40 € 23.20 TAVA H I N D

Ilus ja särtsakas Laura Oliver armub endisesse itaalia sõjavangi Giovannisse, kes töötab nüüd lihtsa kokana. Snoobist isa vastuseisu ja raevu trotsides põgeneb Laura kallimaga Londonisse. Suurlinn, kuhu Giovanni ja Laura jõuavad, ei ole veel toibunud Teise maailmasõja traumast. Meeleheitlikku olukorda sattunud noored saavad loota ainult oma armastusele ja unistusele avada enda restoran. Ennekõike räägib see raamat eelarvamustest ja pürgimustest, võimust ja kirest ning kahe noore inimese püüdlusest viia kõigi takistuste kiuste ellu oma ühine unistus.

11.2016

Lev Tolstoi


ILUKIRJANDUS SOOVITAME 12

Uurivad Tommy ja Tuppence. I osa Agatha Christie

uus!

11.2016

Tommy ja Tuppence on detektiivid, kelle tegutsemist on Agatha Christie kirjeldanud neljas romaanis ja ühes jutukogus. Esimese köite kaante vahel on romaanid „Salavastane”. „V või W” ja „Pöial sügeleb kui hull”. Detektiivide tegelikud nimed on Thomas Beresford ja Prudence Beresford (neiupõlvenimega Cowley). Tommy ja Tuppence vananevad raamatute käigus, nad abielluvad ja saavad lapsed ning viimases romaanis on nad juba üle seitsmekümnesed, kuid endiselt uudishimulikud ja täis seiklusvaimu. Nagu detektiividel ikka, tuleb ka neil igas raamatus lahendada uus ülesanne ning sageli satuvad nad mingi kahtlase loo peale täiesti juhuslikult. Nii on nad „Salavastases” alles noored ning tahavad end proovile panna. Kui nad kuulutavad, et võivad minna ükskõik kuhu või teha ükskõik mida, ei arvestada nad paraku ohuga, millesse võivad sattuda. Sarja teine osa „V või W” viib lugejad ja kangelased Teise maailmasõja aegsele Inglismaale ja paljastada tuleb ohtlik natside agent. Kolmandas raamatus „Pöial sügeleb kui hull” satub sündmuste keerisesse eelkõige Tuppence, kellele tunduvad hooldekodus toimunud sündmused sedavõrd kahtlased, et ta hakkab neid lähemalt uurima. KLUBIHIND

€ 19.50 € 22.20 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Ralf Toming, Maia Planhof, Karin Suursalu 448 lk, kõva köide, 168 × 240 mm KOOD 38032

Uju koos uppujatega

Nahkhiirmees

Lars Mytting

Jo Nesbø

Kirjastus Varrak Norra keelest tõlkinud Ene Mäe 384 lk, pehme köide 145 × 200 mm KOOD 39053

Kirjastus Varrak Norra keelest tõlkinud Kadri Rood 336 lk, pehme köide 130 × 200 mm KOOD 38759

KLUBIHIND

€ 19.55 € 22.25

www.serk.ee

TAVA H I N D

1971. aasta sügisel hukkuvad Prantsusmaal Esimese maailmasõja lahingupaigas noor norralane ja tema prantslannast elukaaslane. Nende kolmeaastane poeg Edvard kaob jäljetult. Neli päeva hiljem ilmub laps välja kadumiskohast sadakond kilomeetrit eemal. Edvard kasvab üles vanaisa juures üksildases Norra mägitalus. Kui vanaisa sureb, seisab 23-aastane Edvard silmitsi mitme mõistatusega. Miks läksid tema vanemad ohtlikku metsa, ja kas see oli juhus, et sõjaaegne gaasimürsk nende jalge all lõhkes? Vastuseid otsides satub Edvard Shetlandile ja Prantsusmaale ning kaevab mineviku hämaratest soppidest välja oma perekonna loo, mis on tihedalt seotud 20. sajandi Euroopa suurte tragöödiatega.

KLUBIHIND

€ 17.85 € 20.30 TAVA H I N D

Politseinik Harry Hole saadetakse Sydneysse, et ta aitaks Austraalia politseid noore Norra naise mõrva uurimise juures. Oma teekonnal Sydney valgustkartvates piirkondades kohtub ta prostituutide ja kupeldajate, transvestiitide, klounide ja diileritega. Ja mõne Austraalia põliselanikuga. Harry Hole on sõitnud Norrast nii kaugele, kui üldse sõita saab, juhtum on keeruline ning ööpimeduses mõrvarit jahtides tuleb tal navigeerida üksnes nõrga kaja abil. Politseiuurija Harry Hole lugude ja ka filmilinale jõudnud menuromaaniga „Pearahakütid” on Jo Nesbøst (snd 1960) saanud kirjandusmaailmas tõeliselt arvestatav nimi.


Aasta aias. Märkmik-kalender 2017

AASTA AIAS SOOVITAME

uus!

13 13

11.2016

Kasutajasõbralikus spiraalköites märkmik-kalender on üles ehitatud nädala kaupa, ära on toodud päikese ja kuu tõusud ning loojangud, liikuvad ja riiklikud pühad, aastaaegade algused, tähtsamad rahvakalendri pühad ja Kuu liikumine sodiaagimärkides. Eraldi on märgitud vilja-, juure-, õie- ja lehepäevad ning istutusperiood. Kalendaariumi alguses on tutvustus, kuidas arvestada Kuu faaside ja sodiaagimärkide mõjuga aianduses. „Aasta aias” märkmik-kalender on ilmunud aastaid, arhiiv on tekkinud ja vajab järge. Uued kasutajad saavad oma aiapäevikule aluse panna. Aasta-aastalt üles tähendatud kogemused aitavad teid edaspidigi. Väga kasulik on teha märkmeid külvi-, istutus-, õitse- ja saagikoristusaegade, miks mitte ka kodu- või lemmikloomade kohta. Veelgi NÄDAL 24 Kuu Kuu veerusõlmes tähtsam on märkida üles kõik aia, ilma või ka iseenda, 02.13 15.33 pereliikmete ja suguseltsi kohta tehtud tähelepanekud. Hea kindel tagantjärele vaadata, mis millal tegelikult juhtus. SISUKORD Aiapidamine kuukalendri järgi. Regina Engelke ºC

JAANUAR Uus aasta, uus algus – kõik algab mõtlemisest. Kadi Toompere

K A D U N E L J A PÄ E V

VEEBRUAR Kapsad. Sinikka Piippo MÄRTS Punapeet ja must sõstar. Sinikka Piippo APRILL Loodusaed lumest lumeni. Rein Sander ºC

MAI Mõtle ökonoomselt, tegutse looduslähedaselt. Pentti Alanko JUUNI Värvivikerkaar lilleniidul ja lummavad kõrrelised. Helle Väärsi

JUUNI

11. N

KLUBIHIND

€ 11.00 € 12.50 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 216 lk, spiraalköide 148 × 203 mm KOOD 39213

Sellest märkmik-kalendrist leiate: TEABEOSA: • esmaspäeviti päikese tõusu ja loojangu kellaaeg Tallinnas, • iga päev kuu tõusu ja loojangu kellaaeg Tallinnas, • kuuV I L faasid, I • aastaaegade algused, Kuu 02.34 • liikuvad pühad, R 16.58 • riiklikud pühad ja tähtpäevad ning lipupäevad, • tähtsamad rahvakalendri tähtpäevad, • igal päeval valitsev kuu sodiaagimärk, • vilja-, Kuu juure-, lehe- ja õiepäevad, Sõnni • kellaaegades on arvestatud üleminekut talveajast suveajale 17.16 ja vastupidi;

12.

PLANEERIMISABI: sellesse kuukalendrisse saab ülevaatlikult kirja panna V I L I , järgnevaks JUUR kõik aastaks kavandatavad ettevõtmised. Talvel valmis tehtud plaanidel Kuu on kiirel kevade- või suveajal hea silma peal pidada. Kasutajate 02.57 L soovil oleme 18.20 püüdnud jätta senisest enam tühja ruumi vajalike pikemate märkmete tegemiseks.

13.

JUULI Värvidega loodud draama või harmoonia. Ella Räty, Hanna Marttinen

SEPTEMBER Hoidistaja salaraamat. Ragne Värk, Andra Kalda

JUUR

Kuu 03.24 19.38

OKTOOBER Kõrreliste kasutamine aias. Martin Haberer

P

Leinapäev

NOVEMBER Sibullilled aiakujunduses. Frank M. von Berger ºC

14.

Kuu Kaksikutesse 20.51

DETSEMBER Aastaring roosiaias. Else Liventaal JUUR, ÕIS

Leinalipp

107

www.serk.ee www.serk.ee

ºC

AUGUST Köögiviljarikkad road ehk kuidas küpsetada Trooja hobust. Margit Härma


LASTELE SOOVITAME 14

Appi, me muutusime kassideks!

14

Mari Teede

11.2016

Kujuta ette, kui sulle kasvaksid ühel päeval vurrud ja saba ja sa muutuksid kassiks! Ühtäkki oleks kõik hoopis teisiti. Sa peaksid põgenema naabri koera eest ja nägema vaeva iga toidupala hankimisega. Sa ei pelgaks enam kodutuid ja hakkaksid nägema asju, mida inimesed ei märka … Just nii juhtub Andra ja Ave perega pärast seda, kui nende kass Mirri salapärastel asjaoludel kaotsi läheb ja neil ei jää tema leidmiseks midagi muud üle, kui ise võluväel kassideks muutuda. Mustamäe parditiigi lähiümbruses, suurte majade vahel lahti hargneva muheda ja haarava loo tegelasteks on lisaks Andra ja Ave perele kummaline mehike, looma­kliinikust põgenenud kass Aadu, ülbe naabrimees, hundikoer, kes oma peremeest ootab, ja palju teisi värvikaid kujusid. Ja muidugi nende armas kass Mirri.

KLUBIHIND

€ 10.15 € 11.55 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 72 lk, kõva köide 200 × 210 mm KOOD 38926

1000 looma. Minu uued sõnad Agnes Besson

www.serk.ee

Põnev ja detailirohke piltsõnastik uudishimulikele lastele, et õppida tundma rohkem kui tuhandet looma. Sellest raamatust leiab nii suur kui väike maailmaavastaja ka selliseid loomi, kelle olemasolust tal varem ehk aimugi ei olnud – ja seda kõikjalt maailmast! Raamatus tutvustatakse loomade elu nende keskkonnas, lisaks on esindatud erakordsed liigid ja rekordid. Ninaahv, tonthai või kingnokk vajavad igal juhul lähemat uurimist.

KLUBIHIND

€ 12.70 € 14.45 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Madis Jürviste 60 lk, kõva köide 252 × 318 mm KOOD 37288


LASTELE SOOVITAME 15 15

Miss Edison

KLUBIHIND

€ 11.85 € 13.50 TAVA H I N D

Meie geniaalne pöörane õpetaja Irene Zimmermann

Oskari sõber Emma on nähtamatu ja süüdi on selles veider miss Edison – nende inglise keele õpetaja, kes on ühtlasi geniaalselt pöörane leiutaja. Tema nähtamatuks tegeva skanneri kahekümne seitsme pooliga ventiil on kahjuks katki ja Oskar peab sellele võimalikult kiiresti asenduse leidma, sest muidu võib Emma igaveseks nähtamatuks jääda.

11.2016

Kirjastus Varrak Tõlkinud Piret Pääsuke 208 lk, pehme köide, 145 × 205 mm KOOD 38933

Väike elevant, kes tahab magama jääda Carl-Johan Forssén Ehrlin

Carl-Johan Forssén Ehrlin on üleilmseks fenomeniks saanud ja eesti keeleski ilmunud lasteraamatu „Jänes, kes tahab magama jääda” autor. Tänu rahulolevatele lastevanematele, kes rääkisid raamatust sõpradele ja kirjutasid sellest sotsiaal­meedias, hakkas levima sõna selle imetabasest mõjust ja raamat tõusis peatselt Amazoni edetabeli tippu. Tänaseks on seda tõlgitud rohkem kui nelja­kümnesse keelde. „Väike elevant, kes tahab magama jääda” on sarja teine raamat. Kõigi sarja raamatute eesmärk on aidata lastel lõdvestuda ja magamamineku ajal kiiresti uinuda. KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Pille Kruus 24 lk, kõva köide, 210 × 240 mm KOOD 37172 KLUBIHIND

€ 11.00 € 12.50 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Pille Kruus 32 lk, kõva köide, 210 × 240 mm KOOD 38971

Jänes, kes tahab magama jääda Carl-Johan Forssén Ehrlin

Psühholoogiat õppinud rootslane Carl-Johan Forssén Ehrlin on appi võtnud erialased teadmised ja kirjutanud kõigi lastevanemate rõõmuks unejutu, mis aitab lastel hõlpsalt uinuda. Jänes Robert proovib tuttu jääda, ent uni ei taha kuidagi tulla, nii et jänkuema võtab Roberti käekõrvale ja nad lähevad külla unehaldjale. Autor on lisanud juhtnöörid, kuidas lugu peaks ette lugema

www.serk.ee www.serk.ee

€ 11.00 € 12.50 TAVA H I N D


SOOVITAME 16

Minu esimene inglise-eesti sõnaraamat

Noor progeja

11.2016 01.2015

16

Mänguline ja pilkupüüdev illustreeritud sõnaraamat inglise keele õpingute alustamiseks vanusele alates 5.–7. eluaastast. Raamatus on 1000 sõna, väljendit ja näidet, et end igapäevastes olukordades väljendada, sealhulgas vastused lihtsatele küsimustele.

Selle sammsammuliste juhenditega ja lõbusate illustratsioonidega raamatu abil õpib noor arvutihuviline kasutama Logo, looma arvutimänge Scratchis, programmeerima Pythonis, katsetama HTML-iga ja kirjutama JavaScripti, et teha ise lõbusaid veebilehti.

KLUBIHIND

€ 13.95 € 15.90 TAVA H I N D

€ 11.90 € 24.90 TAVA H I N D

KLUBIHIND

€ 15.25 € 17.35 TAVA H I N D

KLUBIHIND

€ 13.10 € 14.45 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Nika Brett Udras 128 lk, kõva köide, 205 × 240 mm KOOD 32573

Õpilase teaduse entsüklopeedia

KLUBIHIND

Max Wainewright

soodus!

Mahukas entsüklopeedias on rohkem kui 7500 märksõna, fakti ja arvu ning 2500 värvilist illustratsiooni. Siin käsitletakse kõiki olulisi teemasid, mis on seotud füüsika, keemia ja bioloogiaga, alates plahvatuslikest reaktsioonidest kuni arukate robotiteni. Kirjastus Varrak Tõlkinud Kalle Klein, Piret Frey 304 lk, kõva köide, 225 × 285 mm KOOD 34409

Harry Potter. Värviraamat Värvid on mänginud olulist rolli Harry Potteri lummava maailma ekraanile toomises. Need peenekoelised ja detailideni läbi mõeldud pildid olid aluseks Harry Potteri filmide kavandamisel. Raamatu lõpus asetsevad fotod filmivõtetest on inspiratsiooniks. KLUBIHIND

€ 11.85 € 13.50 TAVA H I N D

Otsi, leia ja värvi meid ära!

Meie planeet on täis kauneid ehitisi, eksootilisi loomi ja muinasjutulisi vaatamisväärsusi. Et näha, kus maailma kandis need kõik asuvad, uuri atlase kaarte ja piilu arvukate klappide alla. Raamatu tagakaane taskus on suur maailmakaart koos riigi­ lippudega.

Selles vahvate joonistustega raamatus on palju otsida ja leida ja värvida. Mustvalged joonistused pakuvad hulganisti värvimisvõimalusi ja arendavad lapse tähelepanuvõimet. Vanusele alates 4. eluaastast.

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kalle Klein 14 lk, kõva köide, 220 × 284 mm KOOD 34911

KLUBIHIND

€ 11.00 € 12.50 TAVA H I N D

www.serk.ee

TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Pille Kruus 112 lk, kõva köide, 160 × 210 mm KOOD 35291

Kirjastus Varrak 96 lk, pehme köide, 215 × 275 mm KOOD 35628

Jõulusalmik Vahva ja lõbus jõulusalmik, kust saavad Jõuluvanale ette lugemiseks luuletusi valida nii väikesed kui suured. Salmik sisaldab armastatud jõulusalme meie tuntud lastekirjanikelt nagu Leelo Tungal, Ellen Niit, Heljo Mänd ja teised. Koostanud Peep Ilmet.

See raamat vastab rohkem kui kahesajale harivale ja üllatavale küsimusele, mida lapsed küsivad ja millele täiskasvanud alati vastata ei oskagi. Raamatus on viis kleepimislehtedega eraldatud teemat: loomad, inimkeha, loodus, tsivilisatsioon ja maailm.

€ 12.70 € 14.45

Kirjastus Varrak 96 lk, pehme köide, 215 × 277 mm KOOD 37271

Laste pildiatlas

Ütle mulle, kui palju?!

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Piret Frey 134 lk, kõva köide, 190 × 250 mm KOOD 37585

KLUBIHIND

€ 11.00 € 12.50 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 110 lk, kõva köide, 135 × 205 mm KOOD 15613


SOOVITAME Nõuandeid koeraomanikule

Vicky Halls

Kutsika valikust koera vanaduspõlveni Aivo Oblikas

KLUBIHIND

€ 16.95 € 19.30 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Helje Heinoja 208 lk, kõva köide, 170 × 240 mm KOOD 36441

KLUBIHIND

€ 18.70 € 21.25 TAVA H I N D

Kuduja mustrikogu

KLUBIHIND

€ 15.70 € 17.63 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Tiina Viil 208 lk, kõva köide, 195 × 250 mm KOOD 23915

25 õpetust värvi- ja koemustriliste sokkide kudumiseks Madeline Weston

KLUBIHIND

€ 15.55 € 17.70 TAVA H I N D

Maailma imetajate mitmekesisus

Vikki Haffenden ja Frederica Patmore

KLUBIHIND

€ 17.50 € 19.90 TAVA H I N D

Andrei Miljutin

KLUBIHIND

€ 17.90 € 26.10 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Ülle Suvi 224 lk, kõva köide, 200 × 242 mm KOOD 28705

€ 18.70 € 21.75 TAVA H I N D

soodus!

Raamat tutvustab maailma imetajate kõiki suuremaid süstemaatilisi üksusi, nende esindajate klassifikatsiooni, põlvnemist, levikut, kehaehitust ja eluviisi. Teksti on arusaadav, kuid samas teaduslikult korrektne, illustratsioonid autorilt endalt. Kirjastus Varrak 288 lk, kõva köide, 210 × 240 mm KOOD 35574

Meele ja mõistuse toidud

Lihtne Hiina köögi kursus

KLUBIHIND

Raamatust leiate 25 õpetust sokkide ja põlvikute kudumiseks. Siin on kõike alates kaunitest palmikutest ja värviküllastest mustritest kuni elegantsete pitskudedeni. Valikus on sokke nii meestele kui naistele, nii lühikese sääreosaga kui ka ülepõlve põlvikuid. Kirjastus Varrak Tõlkinud Aet Terasmaa 144 lk, kõva köide, 230 × 250 mm KOOD 22895

Õpime kuduma Kudumisõpikus on üle 200 kudumisvõtte ja koekirja koos lihtsamate kavanditega. Tutvustatakse vajalikke töövahendeid, kudumisvõtteid ja koekirju, alustades põhivõtetest, nagu silmuste ülesloomine ja mahakudumine, kuni keeruliste tehnikateni.

Kirjastus Varrak 296 lk, kõva köide, 168 × 215 mm KOOD 34768

Vahvad sokimustrid

Üle 300 juhendiga koekirja: uhiuued mustrid ja ajatu klassika Lesley Stanfield ja Melody Griffiths Suurepärane kudumismustrite valik igal tasemel kudujale. 300 koekirja hulgast leiab nii klassikalisi kui ka uhiuusi algu­ päraseid kirju, iga mustri juures on värvifoto, mustrite skeemid on aga trükitud mustvalgelt, nii et neid saab kopeerida.

Raamatus on käsitletud õige kutsika leidmise ja valimise temaatikat, samuti koera arengu erinevaid etappe ja sellega kaasnevaid probleeme ning eripärasid. Veel tuleb juttu koolitusest ning koeraga ühise keele leidmisest. Nõuandeid illustreerivad näited elust.

Jeremy Pang

Sinikka Piippo

Üksikasjalik ülevaade Hiina köögi kõigist olulistest tahkudest ja tehnikatest. Iga retsept on vürtsitatud detailideni täpsete juhiste ning isiklike kogemustega. Raskemini leitavate koostisainete asemel on välja pakutud ka midagi kättesaadavamat.

Aju, närvisüsteemi ja mälu tõrgeteta toimimises on suur osa toidul ja selle koostisosadel. Õige toiduga võime leevendada stressi, ängi, väsimust ja unetust. Asendamatu käsiraamat kõigile, kes hindavad tervislikke eluviise ja tahavad tõsta oma elukvaliteeti

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kaja Riikoja, Kristina Efert 160 lk, kõva köide, 200 × 245 mm KOOD 37530

KLUBIHIND

€ 18.70 € 21.25 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Toomas Tallo 288 lk, kõva köide, 168 × 240 mm KOOD 38025

www.serk.ee www.serk.ee

Kas olete mõelnud, mismoodi näeb maailma kass ja mida ta teeb, kui teid silma­ piiril pole? Selle raamatu abil saab selgeks, miks kassid käituvad just nii, nagu nad seda teevad. Fotod, tõsielust pärit lood ja autori humoorikas jutustamisstiil aitavad mõista kasside maailma

17 17

11.2016 01.2015

Kasside varjatud elu


SOOVITAME 18 Maailma ajalugu

18

London: lühibiograafia

Seppo Zetterberg

Peter Ackroyd

11.2016 01.2015

Maailma sündmusterohke ajaloo paigutamine ühe raamatu kaante vahele pole lihtne ülesanne. Soome ajaloolaste kollektiiv on selle keerulise ülesandega igati edukalt toime tulnud, andes meile koondpildi maailma ajaloo olulisematest sündmustest. KLUBIHIND

€ 39.95 € 45.50 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Erkki Bahovski, Elle Vaht 928 lk, kõva köide, 185 × 250 mm KOOD 31552

Ackroyd tutvustab Londonit esmajoones linna eri omaduste ja elutahkude kaudu. Millised on Londoni lõhnad ja hääled, naised ja lapsed, söök-jook ja prügi, keelepruuk ja mängud, kuritöö ja karistus, heidikud ja epideemiad, looduslugu ja nõiakunst? KLUBIHIND

€ 23.50 € 26.10 TAVA H I N D

Kuninganna Victoria

Peaministri nõuniku päevik

A. N. Wilson

Vladimir Juškin

Pahatihti on Victoriat kujutatud puise ja ülespuhutud isiksusena, ent tegelikult oli tegu väga tundeküllase, väljendusrikka, ülemeeliku ja ebakonventsionaalse naisega. Mälestusväärse ajastu kujunemise ja kulgemise taustal avaneb põnev vaade Victoria isiklikku ellu. KLUBIHIND

€ 25.50 € 29.00 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kalev Lattik Sari „Inimene ja ajalugu” 480 lk, kõva köide, 160 × 240 mm KOOD 37196

Autor oli Eesti iseseisvuse taastamise kõige dramaatilisemal perioodil kakskümmend kaks kuud peaminister Edgar Savisaare nõunik. Märkmed, mida ta tegi sel ajal peaaegu iga päev, loovad pildi toonasest sisepoliitilisest võitlusest ja välispoliitilistest pingutustest. KLUBIHIND

€ 23.75 € 27.00 TAVA H I N D

Jeruusalemm

KLUBIHIND

€ 29.90 € 34.50 TAVA H I N D

1001 retke, mida elu jooksul ette võtta

Jeruusalemm on universaalne linn, kahe rahva pealinn, kolme usundi pühamu; ta on kohtupäeva toimumispaik ning tänapäeva tsivilisatsioonide kokkupõrkekoht. See on 3000 aasta pikkune ajalugu, millesse mahuvad usk, veresaunad, fanatism ja kooseksisteerimine.

Rikkalikult illustreeritud teejuht maailma kõige paeluvamate matkaradade juurde hõlmab linnamarsruute, mägiteid, kalda- ja rannikuradu ning teekondi, mille kestel tutvutakse kultuuriliselt kõige paeluvamate sihtkohtade pärandiga.

Kirjastus Varrak Tõlkinud Aldo Randmaa 800 lk, kõva köide, 160 × 240 mm KOOD 324011

KLUBIHIND

€ 29.80 € 33.90 TAVA H I N D

www.serk.ee

Saaremaa põnevik Katrin Pauts

Siin rullub lahti neli aastakümmet Eesti ajakirjanduse ajalugu, teljeks Eesti suurima ajalehe Postimees ja suurima meediaettevõtte Eesti Meedia ülesehitamine. Siin põrkuvad ning põimuvad isiksused ja ideed, lootused ja pettumised, siirus ja silmakirjalikkus.

€ 19.95 € 24.20

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 400 lk, kõva köide, 160 × 240 mm KOOD 38322

Kirjastus Varrak Tõlkinud: K. Klein, P. Frey, K. Riikoja, T. Tõnismann, T. Treit, T. Lilleoja, T. Värnik 960 lk, kõva köide, 160 × 210 mm KOOD 35017

Politseiniku tütar

Mart Kadastik

TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Tiito Himma 504 lk, kõva köide, 160 × 240 mm KOOD 38308

Simon Sebag Montefiore

Nüüd ma siis kirjutan

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kalev Lattik 524 lk, kõva köide, 150 × 230 mm KOOD 34089

€ 15.30 € 17.40

Oma töös ja eraelus pettunud ajakirjanik Eva sõidab vanematekoju Saaremaale. Ta asub lahendama ema hüvastijätukirja saladust, sest tahab välja selgitada, mis juhtus aastaid tagasi tema perekonnaga ning miks külarahvas nende kunagist kodu nii väga kardab.

TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 312 lk, kõva köide, 130 × 200 mm KOOD 36939


KLUBIHIND

€ 21.50 € 23.80 TAVA H I N D

Rio de Janeiro XXXI olümpiamängud Gunnar Press Olümpiat kokku võttev väljaanne toob lugejani sügavamad emotsioonid ja põhjalikumad kommentaarid, kui seda võimaldavad meediakanalid suveolümpia toimumise ajal. Lisaks antakse ülevaade Rio de Janeirost kui olümpialinnast ja mängude põhjalik statistika. Kirjastus Ajakirjade Kirjastus 400 lk, kõva köide, 170 × 245 mm KOOD 391998

KLUBIHIND

€ 2.69 € 2.99

TAVA H I N D

Metsaelu kalender Kalendrist leiad nimepäevad, rahvakalendri tähtpäevad, kuufaasid, päikesetõusud ning 12 ilusat pilti loomadest. 297 × 210 mm, KOOD 19010126

Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda

KLUBIHIND

€ 2.69 € 2.99

Mihkel Raud

KLUBIHIND

€ 20.60 € 22.90 TAVA H I N D

„See on elulooline eneseabiraamat, mis algab seal, kus lõppes romaan „Musta pori näkku”. Minust sai muusik, kirjanik ja saate­juht. Selles raamatus tutvustan ma nippe, mida ma selle saavutamiseks kasutasin. Tarvita neid targalt ja sa jõuad palju kaugemale kui mina,” ütleb autor raamatu tutvustuseks.

TAVA H I N D

Eesti vanarahva kalender Kalendrist leiad nimepäevad, rahvakalendri tähtpäevad, kuufaasid, päikesetõusud ning valiku rahvakalendri tähtpäevade selgitusi. 297 × 210 mm, KOOD 19010232

Kirjastus FD Distribution 400 lk, pehme köide, 145 × 220 mm KOOD 13124 KLUBIHIND

Tervislikult maiustades

€ 2.69 € 2.99

Taimsed magustoidud ja reisijutud kõrbest Sandra Sentjurin

KLUBIHIND

€ 21.30 € 24.20 TAVA H I N D

Haaran sind selle raamatuga kaasa oma lõbusatele seiklustele Dubais. Särtsakad reisi­lood vahelduvad 60 taimse magustoidu retseptiga. Valikus on lisaks magustoitudele ka salatid, joogid, küpsised, küpsetised, kommid ja muud lummavad maiustused. Kirjastus Varrak 184 lk, kõva köide, 168 × 230 mm KOOD 37233

TAVA H I N D

Naiseliku väe kalender Kalendrist leiad nimepäevad, rahvakalendri tähtpäevad, kuufaasid, päikesetõusud ning kaksteist inspireerivat sõnumit koos Jaana Ojakääru illustratsioonidega. 297 × 210 mm, KOOD 9010270

KLUBIHIND

Šokolaadi meistriklass

€ 2.69 € 2.99

William Curley

KLUBIHIND

€ 21.90 € 24.90 TAVA H I N D

19 19

Kaunis raamatus on spetsiaalselt koduköögi jaoks kohandatud retseptid trühvlite, šokolaadiampsude, tortide, koogikeste, maiustuste ja küpsiste valmistamiseks. Nii mõnegi retsepti teevad eriti põnevaks originaalsed maitseained, nagu rosmariin, sidrun­hein või ingver. Kirjastus Varrak Tõlkinud Piret Raudsepp 224 lk, kõva köide, 217 × 280 mm KOOD 27821

TAVA H I N D

Esoteerika ja müstika Kalendrist leiad nimepäevad, rahvakalendri tähtpäevad, kuufaasid, päikesetõusud ning kaksteist müstilist kuud, kus leidub kõike kristallidest ruunide ja taroni. 297 × 210 mm, KOOD 9010256

www.serk.ee www.serk.ee

Tavahind 4 × 12.50 = 50 €

KALENDRID 2017 SOOVITAME

11.2016 01.2015

MITMESUGUST


SOOVITAME 20

11.2016 01.2015

20

AITÄH, ET OLED MEIE KLUBI LIIGE! • Mugav võimalus kodust väljumata raamatuid tellida • Suur ja mitmekesine raamatuvalik • Ekstra klubiliikmetele valitud klubiraamat poehinnast vähemalt 25%* soodsam • Igakuine valikraamat poehinnast vähemalt 15% soodsam • Kõik Varraku raamatud vähemalt 12% poehinnast soodsamad** • Igakuised eripakkumised kuni 50% soodustusega • 5 klubi- või valikraamatu ostmise järel tasuta auhinnaraamat • Kord kuus tasuta raamatuajakiri • Vahvad reisid ja klubiüritused

TULETAME MEELDE: MEIE HEADE KOOSTÖÖPARTNERITE PÜSISOODUSTUSED SERKI LIIKMETELE

Suure Eesti Raamatuklubi liikmekaardiga saad kasutada erinevaid toredaid soodustusi. Kui sul klubi liikmekaarti veel ei ole või oled selle kaotanud, anna sellest teada telefonil 6460 218 või e-posti teel raamatuklubi@serk.ee. Võid küsida liikmekaarti ka meie teeninduspunktidest.

OPTIKAKAUPLUSTE KETT INSTRUMENTARIUM Raamatuklubi liikmetele kehtib soodustus –10% täishinnaga kaupadest ja teenustest ning –5% lisasoodustust kampaaniapakkumistest.

KONTSERDIKORRALDAJA CORELLI MUSIC Raamatuklubi liikmetele kehtib soodustus –10% täishinnaga pileti tavahinnast. Soodustus kehtib kuni 4 pileti ostmisel ühele kontserdile.

STRAND SPA JA KONVERENTSIHOTELL PÄRNUS Raamatuklubi liikmetele kehtib soodustus –10% majutuse parimast päevahinnast (ei laiene soodus­kampaaniatele), 10% restorani à la carte menüüst, 10% siseminigolfi piletist.

• Soodustused Raamatuklubi partnerfirmades • Kompetentne teenindus nii telefoni teel kui klubi teeninduspunktides

TEATER ENDLA Raamatuklubi liikmetele kehtib soodustus –10%. Soodustus kehtib kuni 2 piletile ja ei kehti eri­projektidele ning äljasõiduetendustele. Klubiliikme soodustust saate kasutada, ostes piletid teatri kassast või Piletimaailma müügipunktidest üle Eesti.

www.serk.ee

KALEVI VEEKESKUS Raamatuklubi liikmetele kehtib soodustus –10% kõikidelt veekeskuse teenustelt.

*

Klubi müügipunktides üle Eesti klubiraamat veel 10% soodsam.

**

Hinnad kehtivad Tallinna Rävala 6 ja Kristiine Keskuse Varraku poodides ning Raamatuklubi klienditeenindusest tellides.

SEEDER KONSULTATSIOONID Raamatuklubi liikmetele kehtib soodustus –10% koolituste, loengute ja seminaride hinnast.

Vaata lisa www.serk.ee/partnerid


SOOVITAME 21

Suur Eesti Raamatuklubi kutsub oma liikmeid uusaastaväljasõidule

ROOTSI: ABBA ERI REISIKAVA: Neljapäev, 12. jaanuar 16.–17.00 pääs laevale Tallinna sadama D-terminalist (laev väljub kell 18.00) 17.30 kogunemine konverentsikeskuse ruumides, kus toimub ABBA-teemaline õhtu. Õhtut juhatab raamatu „ABBA lugu” tõlkija-toimetaja ning ansambli suur fänn Meelis Kapstas. Kuulame lugusid, vaatame videoid, meenutame... 19.30 ühine pidulik buffee-õhtusöök samas 20.15 viktoriin Abba teemadel Õhtu jätkub laeval vabas vormis: show, tants, karaoke... Reede, 13. jaanuar Hommikusöök laeva buffee-restoranis 10.15 jõuab laev sadamasse, väljume laevast jala 11.00 istume bussi 11.00–14.30 Abba muuseumi külastus ja linnaekskursioonid grupiti 14.00–16.00 lõuna Eesti Majas 16.00 sõidame tagasi laeva 17.30 laev väljub, vaba aeg. Soovijatele buffee-õhtusöök 21.00 alustab show-baar, reserveeritud kohad Laupäev, 14. jaanuar Hommikusöök soovijatele laevas 10.00 laev jõuab Tallinna sadamasse Jätame endale õiguse vajaduse korral kavas muudatusi teha.

12.–14. jaanuarini 2017 Tänavune Raamatuklubi talvereis viib meid nostalgilisele ABBAkruiisile Stockholmi. Meid ootavad luksuslik kruiisilaev Baltic Queen, Abba-teemaline õhtu Meelis Kapstase juhtimisel, talviselt karge ja kaunis Stockholm, ABBA muuseum ja lõunasöök Eesti Majas. KLUBILIIKME HIND: 135 €, ööbides neljakohalises kajutis 140 €, ööbides kolmekohalises kajutis 150 €, ööbides kahekohalises kajutis 175 €, ööbides ühekohalises kajutis Kahe- ja kolmekohalisi kajuteid müüakse ainult tervikkajutina (2 kohta korraga, 3 kohta korraga). Hind sisaldab: • kruiisi Tallinn-Stockholm-Tallinn (Tallinki laeval Baltic Queen) • Abba-teemalist meeleolukat õhtut Meelis Kapstase juhtimisel • pidulikku buffee-õhtusööki (12.01) • buffee-hommikusööki (13.01) • muuseumipiletit • lõunat Eesti Majas • ekskursiooni Stockholmis Lisatasu eest eelmüügist: • reisikindlustus • buffee-õhtusöök laevas (13.01) 33 € • buffee-hommikusöök laevas (14.01) 10,50 € Registreerumine ja info kuni 22. novembrini või kuni kohti jätkub.

e-maili teel sales@gotravel.ee või kõigis GO Traveli büroodes. TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam tel 6 310 147, 6 310 149. TARTU: Kaluri 2, tel 6 310 226. PÄRNU: Hommiku 4, tel 6 310 217. VILJANDI: Arkaadia aed 5, tel 6 310 227, 6 310 228. RAKVERE: Tallinna tn 21, tel 6 310 219, 6 310 220. JÕGEVA: Aia 1, tel 6 310 213. Vaata lähemalt www.serk.ee/yritused


AUHINNARAAMATUD Iga kord, kui oled kogunud viis boonuspunkti, endale valida tasuta raamatu! võid

PSÜHHOLOOGIA SOOVITAME

Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega.

22 KLUBIHIND

11.2016

€ 18.70 € 21.25 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Toomas Taul 456 lk, kõva köide 140 × 216 mm KOOD 37257

Eesriie

Abielurikkumine

Agatha Christie

Paulo Coelho

224 lk, pehme köide KOOD 31460

280 lk, pehme köide KOOD 31422

Paarismäng

Käsi

Punane prints. Ühe Habsburgide soost ertshertsogi salajased elud. Timothy Snyder 272 lk, kõva köide KOOD 34072

Elu varjatud rõõmud Theodore Zeldin

See on raamat otsingutest, mille eesmärgiks on leida uut laadi elamise viis. Kuidas pääseda eemale tüütutest töökaaslastest ja põgeneda organisatsioonidest, mille edu on rajatud stressile? Kas inimestel oleks võimalik anda oma eraelule mingi teist­ sugune sisu? Kui romantiline ideaal valmistab pettumust, siis kuidas oleks veel võimalik armastada ja olla armastatud? Kui rikkaks saavad ainult vähesed, siis kas on midagi, mis hüvitab allajäämise? Kui religioonid ja riigid ei saa omavahel läbi, siis kas sellel võib olla veel mingeid tagajärgi peale vaenu ja umbusu? Kas olukorras, kus vabadust napib, on ka muid valikuid peale vastuhaku? Kui ettearvamatut on nii palju, siis mis võiks asendada auahnust? Neile küsimustele üritab leida vastuseid Oxfordi ülikooli õppejõud ja avara silmaringiga kirjanik Theodore Zeldin (snd 1933). Seni on temalt eesti keeles ilmunud sellised teosed nagu „Inimsuhete ajalugu”, „Vestluskunst” ja „Õnn”.

NOVEMBRI ERIPAKKUMISED KÕIGIS RAAMATUKLUBI TEENINDUSPUNKTIDES Neid raamatuid saab osta ainult teeninduspunktides kohapeal. Asukohti vt tagakaanelt.

KLUBIHIND

€ 6.90 € 10.90 TAVA H I N D

Minu väike päkapikuraamat

KLUBIHIND

€ 5.90 € 17.60 TAVA H I N D

Nii meil jõulud tuppa toodi Liina Karron, Piret Õunapuu

Mart Kadastik ja Katariina Tammert 312 lk, kõva köide KOOD 32061

Lääne-Eesti teejuht Tiit Hunt

Henning Mankell

Koduaia ilupuud ja -põõsad

248 lk, pehme köide KOOD 29955

Rein Sander

Jumalik puudutus

Surmalähedaste kogemuste tarkus

Elizabeth Gilbert

290 lk, kõva köide KOOD 30043

504 lk, kõva köide KOOD 30593

Penny Sartori

101 Eesti vana aja asja

Loo. Koo. Rõõmusta.

214 lk, kõva köide KOOD 33440

160 lk, kõva köide KOOD 30777

Da Vinci pärand ehk Kuidas Leonardo maailma uuesti avastas

200 lk, pehme köide KOOD 30784

288 lk, kõva köide KOOD 32801

KLUBIHIND

€ 7.90 € 16.73 TAVA H I N D

Piret Õunapuu 101 Eesti lille Parandatud ja täiendatud kordustrükk

Toomas Kukk

Riina Tomberg

Stefan Klein

272 lk, kõva köide KOOD 30739


KLUBIREEGLID

SOOVITAME

2. Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle hind on eriti soodne. Iga klubiraamatu ost annab ühe boonuspunkti ja vabastab paki postikulust. 3. Kui Sa klubiraamatut ei soovi, tuleb sellest kindlasti teatada enne viimast äraütlemispäeva, milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teata sellest ühel järgnevatest viisidest: klubi kodulehel: www.serk.ee

e-kirjaga: raamatuklubi@serk.ee, lisa kindlasti oma nimi ja klubiliikme number või telefon

telefonil 646 0218 (tööpäeviti 9.00–17.00)

SMS-sõnumiga numbrile 15977: SERK (tühik) klubiliikme number (tühik) klubiraamatu kood. SMSi hind on 0.19 eurot

täida ja postita kupong, mis on ajakirja tagakaanel.

5. Klubi ajakirjas tutvustatakse põhjalikumalt ka valikraamatut. Iga valikraamatu ost annab samuti ühe boonuspunkti ning vabastab postikulust. Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida.

äraütlemise viimane päev on

22. november

Raamatuklubi ei väljasta oma klubiliikmete kontaktandmeid kolmandatele osapooltele turundustegevuseks.

11. Klubiliikmena tunnustatakse vähemalt 18-aastasi isikuid Eestis asuva aadressiga. Ühelt aadressilt võib klubisse kuuluda üks inimene. 12. Tellimuste täitmise aeg on kuni 2 nädalat.

Raamatuklubi jätab endale õiguse esitada kuluarveid 5 eurot korra eest neile klubiliikmetele, kes on korduvalt jätnud raamatu­paki välja ostmata.

Raamatuklubi jätab endale õiguse nõuda klubiliikmelt tasumisega viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Tähtaegselt tasumata võlgnevuste sissenõudmisega seotud kulud 10 eurot on klubiliige kohustatud täiendavalt tasuma.

SAAJA

Ostetud raamatuid saab tagastada ainult praakeksemplari või eksliku saadetise korral. Selleks võta ühendust meie klienditeenindusega numbril 646 0218.

TASUB

POSTIKULU

7. Paki eest saab tasuda arve alusel, mis on pakiga kaasas. Tasuda saab ka SERKi kodulehel kohe tellimust tehes.

NOVEMBRI KLUBIRAAMATUST

Luba nr. 1066

6. Kui pakis on klubiraamat või valikraamat või kui saadetise väärtus on vähemalt 50 eurot, saad paki ilma postikuluta. Muudel juhtudel on postikulu ühe tellimuse kohta 4.80 kulleriga ja 2.90 pakiautomaati. Kui oled valinud paki kättesaamiskohaks mõne meie teeninduspunktidest, ei lisandu posti­ maksu ühelgi juhul.

10. Kui oled andnud meile oma e-posti aadressi ja avaldanud soovi saada Raamatuklubi infot, informeerime Sind meili teel käesoleva kuu pakkumistest Raamatuklubis ja tuletame meelde klubiraamatust äraütlemise tähtaega. Juhul, kui soovid e-kirjadest loobuda, saad seda teha kirja lõpus oleval meili­ aadressil.

VARRAK AS PÄRNU MNT 67A 10134 TALLINN

4. Teatamata jätmist käsitleme tellimusena, klubiraamat saadetakse välja ja kuulub väljaostmisele.

9. Klubiraamat ja teised antud kuu pakkumises olevad raamatud on klubihinnaga saadaval ka raamatu­klubi teeninduspunktides. Teeninduspunktidest ostes või sinna tellides on selle kuu klubiraamat pakkumises toodud klubi­hinnast veel 10% soodsam.

MAKSTUD VASTUS EESTI

23

8. Iga viie boonuspunkti eest võid endale valida tasuta auhinna­ raamatu. Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule tekib pärast seda, kui viienda klubi­ raamatu eest on arve Raamatu­ klubile laekunud. Boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse vormistamisel (1 punkt = 0.64 eurot. Kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta). Punktide kasutamise soovist tuleb teatada kohe tellimust tehes.

01.2015

1. Kõik klubiliikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubiajakirja, milles tutvustatakse antud kuu klubi­raamatut ja uudiskirjandust Eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida. Pakkumised kehtivad kuu lõikes.


OTSEPOST

ERIPAKKUMINE

Olen kogunud vähemalt 5 boonuspunkti ja valin auhinnaraamatuks (vt lk 14)

Kirjastus Varrak 168 lk, kõva köide 143 × 200 mm KOOD 35369

Piparkoogimaitseline ALLKIRI

P E R E K O N N A N I M I

KLUBILIIKME NR

E E S -

KOOD raamatu pealkiri tellin tk

K O O D

3

7 2

6 8

1

5 8

Kuidas kasutadaintelligentsus pendlit Emotsionaalne

KOOD klubiraamatu pealkiri KOOD klubiraamatu pealkiri

Klienditeeninduse telefon: 646 0218

Tellimiskupong

€ 7.90 € 23.20 TAVA H I N D

J A

R A A M A T U

P E A L K I R I

KLUBIHIND

EI SOOVI tellin EI SOOVI tellin tehke rist tk tehke rist tk

11.2016

Pakkumine i kehtib, kuntkub! jä raamatuid

Andra Kalda

Kas oled tundnud piparkoogitainasse segatud värskelt jahvatatud vürtside aroomi? Kas tead, kui uskumatult lihtne on valmistada tõeliselt maitseküllast piparkoogitainast? Raamatust leiad hulgaliselt retsepte ja nippe, mis aitavad sul oma kööki ja koju mõnusat piparkoogiaroomi tuua. Saad teada, kuidas algusest lõpuni ise piparkoogitainast valmistada ja glasuure ning kaunistusi teha, samuti leiad ideid, mil moel valmis piparkooke, piparkoogitainast või jõuluhõngulisi maitseaineid kasutada. Lisaks leidub siin palju põnevaid retsepte küpsiste, kookide, tortide, kommide, glasuuride ja siirupite valmistamiseks, millel kõigil piparkoogimekk juures.

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134 Tallinn Telefon: 646 0218 Koduleht: www.serk.ee E-post: raamatuklubi@serk.ee

Swedbank EE282200221023684813 SEB EE701010220076013011 Raamatuklubi teeninduspunktid: Tallinnas: • Kristiine Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 • Rävala maja, Rävala pst 6 E–R 10.00–19.00 ja L 11.00–16.00 • Nõmme Raamat, Jaama 1 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–16.00 Tartus: • Tartu Ülikooli Raamatupood Raekoja plats 11 E–R 10.00–18.00 • Tartu Lõunakeskus, Ringtee 75 Kauplus Charlot, E–P 10.00–21.00 Rakveres: Matsoni Raamatud, Turu plats 5 E–R 9.00–18.00 ja L 9.00–15.00 Viljandis: Viljandi Centrum, Tallinna 24 Brigitta Äri E–R 9.00–19.00, L 9.00–17.00 ja P 9.00–15.00

Pärnus: Port Artur 2, Lai 11 Büroo+ kauplus E–R 10.00–20.00, L 10.00–18.00 P 10.00–16.00 Kuressaares: Kauplus Knopka, Saare Selver Tallinna mnt 67 E–R 8.30–20.00, L 10.00–19.00 P 10.00–17.00 Võrus: Kauplus Charlot, Jüri tn 35 E–R 9.00–18.00 Raplas: Rapla Raamatupood, Tallinna mnt 42 E–R 9.30–18.00 ja L 9.30–15.00 Kärdlas: Hiiu Konsum, Keskväljak 1, Magnuse Äri E–R 10.00–18.00, L 10.00–15.00

2016 11 a  

http://www.serk.ee/files/2016_11_A.pdf

2016 11 a  

http://www.serk.ee/files/2016_11_A.pdf

Advertisement