Page 1

SOOVITAME 1

Palju häid raamatuid! 12.2013

Telli kohe, siis saad paki enne pühi kätte!

Detsembri klubiraamat: Hiina horoskoop – lihtne, kuid põnev teejuht Hiina astroloogia juurde


KLUBIRAAMAT SOOVITAME HIINA HOROSKOOP

12.2013 08.2009

2

* Kaksteist loomamärki * Isiksus ja anded * Suhted ja sobivus * Töö, raha ja tervis * Väljavaated Gerry Maguire Thompson Konsultant Shuen-Lian Hsaio

Kes võib olla teie jaoks õige partner armastuses, kes äris? Kas aasta astroloogilised mõjud toetavad teie soovi uuele karjäärile pühenduda? Kas aeg soosib rahaasjades julgemat tegutsemist või kulude koomale tõmbamist? Kas tuleks oma eesmärkide nimel pingutada või hoopis jõuvarude taastamiseks aeg maha võtta? Hiina horoskoop aitab teil langetada paremaid otsuseid igas eluvaldkonnas alates kodust, tööst ja reisimisest ning lõpetades perekonna ja sõprusega. Sellest raamatust saate teada, millised on teie võimalikud tugevad ja nõrgad küljed ning kuidas nendega arvestades oma elu tasakaalustatumaks muuta. See on igati traditsiooniline ja ühtaegu praktiline raamat, mis vahendab iidset Hiina tarkust tänapäeva elustiiliga sobivas vormis.

KLUBIHIND

€ 13.95 € 18.90

www.serk.ee

TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Helena Niidla 224 lk, pehme köide 153 × 234 mm KOOD 27777

Klubi teeninduspunktides veel 10% soodsam

12.56 €

Esimest korda puutusin Hiina astroloogiaga kokku 1970ndate lõpus ja 1980ndatel, kui õppisin Londonis, Bostonis ja Californias idamaiste õpetajate juures makrobiootikat. Avastasin, et tegu on väga põneva valdkonnaga, kus käsitletakse inimpotentsiaali minu jaoks täiesti uue ja sealjuures veenva nurga alt ehk lähtudes kaheteistkümnest inimarhetüübist. Sellest ajast saadik olen kirjutanud mitmeid raamatuid isikliku arengu, meele, keha ja vaimu teemadel ning tihti toetunud idamaade tarkusele ja kosmoloogiale. Alles nüüd avaneb mul võimalus raamatusse koondada kõik teadmised, mida olen selles vallas 30 aasta jooksul omandanud. Mulle tundub endiselt pisut müstiline, et planeetide liikumine ja aja tsükliline kulg meid niivõrd mõjutavad, ent Hiina sodiaagisüsteem näib imekombel tõesti toimivat. Teisalt ei ole ma iial kuulunud ettemääratust uskuvasse astroloogiakoolkonda, mis pakub ettekirjutusi ja kaljukindlaid ennustusi selle kohta, milline inimene on ja mis tulevik talle toob; eriti naeruväärsed on kollase ajakirjanduse lihtsustatud horoskoobid. Arvan pigem, et Hiina astroloogia traditsioonidega kooskõlas on käsitleda teemat pragmaatiliselt. Astroloogia toob välja suundumused ja võimalused, kuid meie otsustada jääb, mida me enda kohta õpituga peale hakkame ja kuidas edasi elame. Gerry Maguire Thompson

Gerry Maguire Thompson on edukas kirjanik, õpetaja, koolitaja ja motivatsioonitreener, kes on kirjutanud raamatud ka näiteks shiatsu’st ja armastuse feng shui’st.

Shuen-Lian Hsaio on Hiina taimravitseja ja feng shui meister, kes elab Taiwanil.


Viimane äraütlemise päev

22. detsember SOOVITAME

KAKSTEIST LOOMAMÄRKI

HObunE HOBUSEAASTAD: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026 HOBUSETUNNID: 11.00–13.00 FIKSEERITUD ELEMENT: TULI, YANG

Hobuse märgi all sündinud tahavad alati liikumises olla. Nad kappavad läbi elu ja otsivad uusi kopleid. Avaratel aasadel koguvad nad karja kokku ja asuvad meelsasti selle etteotsa. Hobused tüdinevad kergesti ja armastavad väljakutseid. Neid paelub riskiga kaasnev põnevus ja nad ei kaalu üldjuhul võimalikke ohtusid. Enamik Hobuseid läheb pikemalt mõtlemata uuega kaasa, kuid nende elevus kaob kähku, kui midagi muud silmapiirile ilmub. Nad ei oska eriti asju pikas perspektiivis vaadata, ja kui miski hästi välja ei tule, siis võivad nende illusioonid puruneda ja nad muutuvad rusutuks. Sellest hoolimata on Hobustel terav mõistus ja nad oskavad suurepäraselt mitut asja korraga teha. Nad on ideedest pakil, kuid võivad mõnes küsimuses kangekaelsed olla, ja kui keegi neid ähvardab või nende arvamust kritiseerib, siis löövad nad vihaselt takka üles. Hobuste kirglik loomus on imetlusväärne, kuid neil võib vajaka jääda enesekontrollist: suhetes Hobusega ei ole iial mingit kindlust. Tööd ja lõbu ei aja nad samas kunagi sassi. Hobuse täiendav ja vastandmärk on Lammas.

VÕTMESÕNAD

• ELAV • SÕLTUMATU • ÜLEVOOLAV • VAIMUKAS • ERK • AUS • ELURÕÕMUS • LÕBUS • HINGESTATUD • ENTUSIASTLIK • SIIRAS • ENESEKESKNE • MUUTLIK • IMPULSIIVNE

See raamat on lihtne, kuid põhjalik teejuht Hiina astroloogia juurde, mis kasutab 12 loomamärgi süsteemi, et aidata heita valgust teie iseloomule ja saatusele. Raamat pakub lihtsaid selgitusi, mida illustreerivad tabelid ja diagrammid. Toodud teave aitab teil: • uurida oma isiksust ja motivatsiooni, harjumusi ja eelistusi ning paremini mõista, kuidas saavutada edu ja jõuda soovide täitumiseni raha, jõukuse, karjääri, vaba aja, tervise ja heaolu vallas; • avastada, milline on teie potentsiaal luua püsivaid armu-, perevõi ärisuhteid; • valida kõige soodsam aasta oma elus oluliste sammude, tähtsate otsuste või muudatuste tegemiseks. Läänes on vaimustus ida distsipliinidest, näiteks feng shui’st, aegade jooksul kord kasvanud, kord kahanenud, kuid Hiina astroloogiast on pidevalt lugu peetud. Raamatust saate teada, kuidas Hiina kalender toimib, kust loomamärgid pärit on ja mida need esindavad, samuti elementide ning yin’i ja yang’i tähtsusest oma sünnikaardi tõlgendamisel. Siit leiate ka vajaliku info horoskoopide koostamiseks. Alustage isiklikust horoskoobist, ning kui olete selgeks saanud, kuidas ühe horoskoobi koostamine käib, siis võtke ette sõbrad ja perekond.

Uusi põnevaid romaane on taas ilmunud mitmeid. Huvipakkuvat leiavad ka ravimtaimede ja kokanduse huvilised. Rolling Stonesi biograafia ja ilus, uudse lähenemisega Eesti oma autori vürtsiraamat sobivad suurepäraselt jõulukingiks. On, mille hulgast valida.

Rõõmsat jõuluootust ja säravaid pühi! Suure Eesti Raamatuklubi toimetaja

12.2013 08.2009

Taas on üks aastaring täis saamas. On aeg teha vahekokkuvõtteid ning uusi plaane, aeg mõtisklusteks ja enda sisse vaatamiseks. Peaaegu igaüks meist tahaks midagi endas, oma elus, töös või suhetes muuta ja sugugi alati ei ole selge, millest või kuidas alustada. Detsembri klubiraamatuks olev „Hiina horoskoop” ei paku kindlaid ennustusi ega ettekirjutusi. Pigem keskendub Hiina astroloogia sellele, et välja tuua igaühe võimalused ja potentsiaal, mida ise arendada ja kasutada. Raamatus leidub väärtuslikku teavet selle põneva valdkonna ajaloo ja põhitõdede kohta ning õpetused horoskoopide koostamiseks nii endale kui teistele. Mänguliselt ja loominguliselt suhtudes leiate Hiina horoskoobi abil kindlasti tee lähemale oma tegelikule minale.

3 3


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 4

05.02013 12.2013 08.2009

4 •

Meile kõigile avaldavad mõju paljud erinevad astroloogilised tegurid. Hiina astroloogid rõhutavad seda, kui tähtis on vaadata tervikut, mitte keskenduda vaid horoskoobi mõnele konkreetsele detailile. Igal märgil on nii positiivne kui ka negatiivne potentsiaal. Ükski loomamärk pole teisest parem – kõik võivad olla õnnelikud või õnnetud, rahul või rahulolematud, edukad või edutud. Kõik saavad ühiskonna heaks oma väärtusliku panuse anda. Meie eesmärgiks peaks olema elus ja suhetes oma potentsiaali võimalikult hästi realiseerida – nii loomegi oma „hea õnne”.

Suhteid ei mõjuta sugugi ainult astroloogilised tegurid – need on paljuski meie endi teha. Tugeva suhte loomisel on olulised suhtlemine, kompromissid, pühendumine ja usaldus.

Kui uurite oma tulevikuväljavaateid, siis keskenduge iga aasta energiatele ja kasutage aega sel aastal valitseva looma energiat silmas pidades targalt. Kasu võivad meile tuua kõik aastad, isegi need, mis tunduvad esmapilgul rasked, kuna siis on meil võimalus kasvada ja areneda. hobune madu

Kõige õigem on käsitleda astroloogilisi kirjeldusi kui kalduvusi ning võimalikke tagajärgi, mitte neid puhta kullana võtta. Edu sõltub sellest, kuidas saavutate elus oma potentsiaali, millele astroloogia tähelepanu juhib.

lammas

ahv

draakon

jänes

kukk

tiiger

koer

pühvel

siga rott SOBIVUSRING

SISSEJUHATUS

TEIE AST ASTROLOOGILINE KAART

KUK

K

AHV

www.serk.ee

On

K AA dr

0

20

AHV

7.0

keskpaigani, siis võib see olla nii enne kui ka pärast Hiina aastavahetust.

K

5.00

et kui teie sünnipäev jääb vahemikku jaanuari keskpaigast veebruari

KUK

0

Vaadake lk 25−27 olevaid tabeleid ja leidke neist oma sünniaasta. Pange tähele,

R

L

1 Leidke oma sünniaasta loomamärk

SÜNNITUNNID Teie sünnitundi valitsev loom tähistab seda, kuidas teised teid näevad. Iga kahetunnist perioodi ööpäevast mõjutab erinev loomamärk, mida nimetatakse tõusumärgiks. Tõusumärgi leiate kõrvalolevalt diagrammilt.

OE

AE

horoskoop. Selleks talitage järgmiselt:

K

HV

12

19

0 3.0

19

suhteid ning heaolu ja ennustada tulevikku, tuleks teil koostada isiklik

1.0

MADU

72

1

23.00

00

21.

r

M AS hoBU NE

3 91

T

OT

73

19

SIGA

Enne kui jätkate selle raamatu läbitöötamist, et uurida lähemalt oma iseloomu,

4

191

EL

HV

ROTT

TEIE HOROSKOOP

4

197

M

energia ning elemendiga.

yin g n ya

er

g tiI

LA

kahest 60-aastasest tsüklist koos iga antud aasta loomamärgi, yin’i või yang’i

1975

ng

ya

ES

JÄN

00

alguse Rotist ning lõpeb Seaga. Kõrvallehe ülemisel diagrammil on näha lõik

1915

TULI U PU I ES V

19.

12 loomamärgi üle valitseks üks viiest elemendist; vt lk 17). See pikk tsükkel saab

g yan yin

KON

DRAA

1976

lL

MAA

yin

MADU

1917 1977

1916

HOBUNE

yang

meta

17.00

Hiina astroloogia mõjutsükkel kestab kokku 60 aastat (nii kaua kulub aega, et iga

yin

00

MÕJUTSÜKKEL

1918 1978

LAMMAS

U

SI

15.

1919 1979

PU VE

00

1981 1920 19 80

13.

3. peatükis.

yi n ya ng yin yan g yin yang

KO

ER

horoskoobis olevate loomadega on samuti oluline, kuna see muudab teile omaseid jooni ja seega potentsiaalselt ka käekäiku. Vaatame seda täpsemalt

SIG

A

2

1921

EL

11.00

3

2 1 98

HV

Tt

0

198

9.0

energiaga mõju käesolevat aastat valitsev loom, kelle suhestumine teie

PÜ rO

J

192

r

sünnitunniga (vt kõrvallehekülje alumist diagrammi). Lisaks avaldab oma

85

84

ÄNE S

olulises aspektis. Kindel loomamärk on seotud ka sünnikuu (vt tabel lk 22) ja

19

19

tIige

24

192 loomamärk, kuid loomamärgid esinevad ka kahes teises astroloogilise kaardi

25

19

3

Hiinlased usuvad, et kõige rohkem mõjutab inimese elu tema sünniaastat valitsev

60-AASTANE TSÜKKEL Iga aastat 60-aastases tsüklis valitseb erinev loomamärgi, elemendi ja yin’i või yang’i energia kombinatsioon. Loomad korduvad igas 60-aastases tsüklis viis korda ning iga kord valitseb neid erinev element. Tabelis on näidatud lõigud kahest 60-aastasest tsüklist.

19

Teie astroloogiline kaart

21


KLUBIRAAMAT SOOVITAME Iga elemendi omadused väljenduvad ka seoses aastaaegadega (Hiina traditsioonilise arusaama järgi on aastaaegu viis): puu seostub kevadega (uuestisünd ja kasvamine), tuli suvega (küllus ja kuumus), maa hilissuvega (jahtumine ja rahunemine), metall sügisega (saagilõikus ja mugavus) ning vesi talvega (talveuni ja rahu).

Raamatus on iga loomamärgi juures juttu viiest elemendist ning nende mõjust sodiaagi kõnesolevale esindajale. Hiina uskumuse järgi on viis elementi järgmised: METALL – jäätunud järve meenutav metallienergia valitseb selliseid omadusi nagu solidaarsus ja tahtejõud; VESI – vesi on nagu voolav jõgi, mis lõpuks takistused hävitab, ning toob endaga kaasa tundlikkuse ja veenmisvõime; PUU – puu tähistab energiat, mis loob elu ja kasvu (mitte puidu jäika olemust); puu õhutab kujutlusvõimet ja loovust; TULI – tuld kujutatakse tihti lõõmavate leekidena, see toob kaasa kirge ja jõulisi energiapurskeid; MAA – maa on nagu mullaks saav põrm ning tähistab maalähedasi iseloomujooni, nagu keskendumis- ja pühendumisvõime.

12.2013 08.2009

5 5

VIIS ELEMENTI

YIN JA YANG Kõigi Hiina distsipliinide keskmes, alates feng shui’st ja lõpetades qigong’iga, Hiina astroloogia kaasa arvatud, on yin’i ja yang’i ehk vastandlike, kuid teineteist täiendavate energiate kontseptsioon. Yin ja yang tähistavad kõigi asjade duaalsust ja tasakaalus olles loovad täiusliku harmoonia.

Telli kohe, siis saad paki enne pühi kätte!

V E E B R UA R

JA AN UA R 1

6

2

7

3

8

4

5

3

13

9

14

10

15

11

12

4

20

16

21

22

27

23

5

28

24

29

30

31

Februar y

ES MA SP ÄE

Monday

V

TE ISI PÄ EV

Tuesday

KO LM AP ÄE

Wednesday

V

NE LJA PÄ EV

Artur Adson

6

7

8

9

18

MÄ RT S Ma

rch

10 17

Isese Eesti Vabariigi isvuspäev aastapäev

4 11 18

Eesti Kirjamee esimene koos ste Seltsi olek 1872

25

5 12

Jaan Kross

1920

19 26

21:22

6

25

13 20

Kaduneljapä

ev

27

28

19:15

22

8

13

9

14

15

20

16

21

22

27

23

28

29

30

13

24

25

26

AT!

2

7

12 19

11 18

15

1 6

10

8 KLU BIR AAM

5

17

1

01:53

4

12

Saturday

Sõbrapäev

21

3

L AU PÄ EV

7

14

31

10 11

26

Friday

Kingi sõbrale raamat!

9/14

19

1889

3

24

17

RE ED E

Thursday

5

Januar y

1

2

PÜ HA PÄ EV

Sunday Tartu rahulepin gu aastapäe v Küünlapäev

Miina Härm

2

a 1864

9 16 23

www.serk.ee

Kõik klubiliikmed, kes ostavad või tellivad detsembri ajakirjast, saavad KINGITUSEKS KAUNITE LOODUSFOTODEGA SERKI KALENDRI


VALIKRAAMAT SOOVITAME

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida. Iga valikraamat annab boonuspunkti ja vabastab postikulust.

6 6

Jõuluingel

12.2013 08.2009

Marcia Willett

uus!

Käes on jõulud ja Dossie jaoks näib kõik laabuvat. Tema poeg Clem ja imearmas viieaastane pojapoeg Jakey on kolinud Cornwalli, et tema läheduses olla. Naine on edukas ettevõtja ja pakub maakonnas toiduvalmistamise teenust. Ainus, mida ta praegu vajab, on õnn armastuses. Dossie ebatraditsioonilist peremudelit täiendab vaimustavalt ekstsentriline Janna: sooja südamega suuremeelne naine, kes hoolitseb kohalikus kloostris veidravõitu nunnade eest. Huumorimeel, heasüdamlikkus ja siiras sõprus aitavad sõlmida nende vahel tugeva sideme. Aga kloostriõdede tavapärane elu peab läbima mitu katsumust, kui nende kauni ajaloolise kodu ümber hakkab hiilima ahne kinnisvaramaakler. Kas omavahel lähedaseks saanud kogukond, kus kõik üksteisest sõltuvad, peab vastu järgmiste jõuludeni? Ja mida on nad selleks ajaks õppinud perekonna tõelisest väärtusest ja sellest, kui oluline on kusagile kuuluda?

Kirjastus Varrak Sari „Varraku ajaviiteromaan” Tõlkinud Faina laksberg 304 lk, kõva köide 145 × 203 mm KOOD 29115

KLUBIHIND

€ 18.60 € 21.90 TAVA H I N D

www.serk.ee

Foto © Rodney Willett

„Me kõik oleme palverändurid,” lausus mees mõtlikult. „Nii või teisiti, kas pole? Alati millegi otsingul.” MARCIA WILLETT oli nooruses pühendunud balletile, aga unistus baleriiniks saada purunes, kui ta mõõtmed ei vastanud enam klassikalistele nõuetele. Ta oli alati armastanud lugeda ning pärast perekriisi otsustas hakata romaanikirjanikuks – seda otsust pole ta kunagi kahetsenud. Ta elab Devoni maakonnas kauni puutumata looduse keskel ning rõõmustab oma poja ja tema pere külaskäikude üle.


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME 101 Eesti ravimtaime Ain Raal

uus!

7 7

€ 16.60 € 18.90 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Sari „101 Eesti....” 224 lk, kõva köide 160 × 210 mm KOOD 29221

28

Eestlane on ravimtaime usku!

HARILIK VEREURMAROHI Chelidonium majus

Soolatüükad kaotab vereurma roho sõlme koht. Teha sie katki ja määrida tüüke peale, kaob ära (Lihula).

Sugukond: magunalised (Papaveraceae)

Rahvapärased nimetused: ihupuhastaja, koorehein, käsnarohi, lehmarohi, punatõverohi, veretõberohi, õuetõberohi Eluvorm: mitmeaastane rohttaim Kõrgus: 20–80 cm Õite värvus: kollased Levik: pärismaine – hajusalt Kasvukoht: jäätmaad, teeservad, asulate ümbrus, aias umbrohuna Kogumine: ürt maist oktoobrini Hinne: 2 Üks mu lemmikkirjanikke Mika Waltari on üles tähendanud järgmised read: Kõik tuleb endise juurde tagasi ega ole midagi uut päikese all ning inimene ei muutu, kuigi ta riided muutuvad ja ka ta keele sõnad muutuvad. Seepärast usun, et tulevasilgi aegadel kirjutamine ei erine sellest, mis siiamaani on kirjutatud. Püüan siiski teisiti kirjutada, vereurmarohi annab 66

selleks küllaga põhjust. Lapsena meeldis mulle vereurmarohuga mängida: olin kindel, et see varre murdmisel eralduv kollane vedelik on rohi kõikide hädade vastu. Sellega sai isegi autosid „parandatud”. Jumal tänatud, et taipasin vähemalt seda mitte endale silma hõõruda. Tookord ei teadnud ma, et vereurmarohu perekonnanimi Chelidonium tuleneb pääsukese kreekakeelsest nimest. Vana-Kreekas arvati nimelt, et meie rahvuslind kogub vereurmarohu piimmahla ja puudutab sellega oma poegi, kes seetõttu omandavad nägemisvõime. Nägemisega seostub vereurmarohi muulgi moel: Vana-Egiptuses ja Vana-Hiinas püüti selle mahlaga ravida silmahaigusi. Silmarohuks peavad vereurmarohtu ka kõik vana-, kesk- ja uusaja käsiraamatud – hoolimata piimmahla ärritavast toimest nahale ja limaskestadele, iseäranis nii tundlikus elundis, nagu seda on silm. Jah, aegade jooksul ei muutu tõesti midagi, ikka ja alati kannatab paber kõik välja: ravida vereurmarohuga silmahaigusi on väga ohtlik tegevus. Muide, teise tõlgenduse kohaselt tugevdavad pääsukesed vereurmarohumahlaga hoopis oma pesa. Vereurmarohu päikeselised kollased õied on alust andnud mitmesugusteks rituaalseteks toiminguteks päikese kasvava jõu tervitamiseks ja seda eriti ajal, mil päike on keskpäeval kõige kõrgemal. Reas rahvapärastes nimetustes esinevad veri ja

AIN RAAL (snd 1961) on lõpetanud Tartu Ülikooli proviisorina ja töötab TÜ farmaatsia instituudi õppejõuna. Farmakognoosia dotsendina on ta tegelenud ravimtaimede uurimise ja tudengite õpetamisega kolmkümmend aastat.

punane värvus viitavat sellele, et vereurmarohtu on laialt kasutatud loomade punakusesuse (puukide tekitatud babesioos, mille puhul uriin värvub punaseks) ravimisel. Nimetus ihupuhastaja on ilmselt tulnud vene keele vahendusel (tšistotel) ja tähendab ihu puhastamist soolatüügastest jm. Rahvameditsiinis ongi taime piimmahla inimestel kõige enam soolatüügaste, konnasilmade ja muude käsnade, aga ka ekseemide, sügeliste, mädavistrike, lööbe ja kõikvõimalike muude nahahaiguste kaotamiseks tarvitatud; harvem püüti sellega ka verejooksu sulgeda (Tõstamaa). Uuemal ajal on hakatud vereurmarohtu vähi vastu sisse võtma. Seespidi kasutamine on omasem pigem teistele rahvastele. Näiteks venelased pruukisid seda taime muu hulgas ka maksa- ja sapipõiehaiguste ning langetõve korral. Sakslased jõid ürdi ja juurte teed neerukivide, maksahaiguste, mao- ja soolepõletiku, gripi, podagra, reuma ja muu vastu. Välispidi kasutamisel ei saa märkimata jääda nahavähk. Ürt sisaldab isokinoliinalkaloide (kuni 1%, berberiin, protoberberiin, koptisiin) ja flavonoide, mistõttu seda kasutatakse peamiselt sapinõristuse suurendamiseks ning eriti bakteriaalse vahendina maksa- ja sapipõiehaiguste korral. Varem peeti vereurmarohtu nii mürgiseks, et selle seespidi kasutamist soovitati vältida. Nüüdsel ajal on ohuhinnangut leebemaks muudetud, kuid leidub ka teisiti arvajaid. Kindlasti tuleb vereurmarohutee joomist vältida sapikivide, sapiteede ummistuse ja ägedate maksahaiguste korral; harvad ei ole kõrvaltoimed. Päevane annus 2–5 g droogi. Välispidi võib piimmahlaga määrimine leevendada soolatüükaid vaid haiguse algstaadiumis. Retsept. Murra õitseva vereurmarohu vars, naudi sellest immitseva piimmahla värvi ja võid ju soolatüüka korral katsetada, aga ära silma topi! Oluline põhjus mittekasutamiseks seespidi: parem on karta kui kahetseda.

www.serk.ee

KLUBIHIND

12.2013

Autor tutvustab oma raamatut järgmiselt: „101 ravimtaime nimekirja kokku pannes tuli mul vahel valida meie kui maarahva põlise pruugi ja nüüdisaegse teaduspõhisuse vahel. Farmakognostina kaldusin siis viimase poole ning lülitasin nimekirja kultuurtaimi, kes ei pruugi Eestis pikkade kasutustraditsioonidega olla, kuid leiavad ravim- ja maitsetaimedena maailmas laialdast kasutamist. Raamatus on endale koha leidnud ka rida mürgiseid taimi, mida esivanemad omal ajal pruukisid, kuid nüüdisajal kasutab ainult farmaatsiatööstus. Ma ei usu, et peale eestlaste leidub mõnda teist rahvast, kellel oleks saja tuhande elaniku kohta välja antud sedavõrd palju omakeelseid ravimtaimeraamatuid. Siit ka põhjus, miks selles raamatus ei ole tavakohaseid taimekirjeldusi. Vabaks jäänud kirjaruumi olen jätnud teistsugusema lähenemisnurga tarvis, mis on tavalisest etnoloogilisem ja samas sihilikult subjektiivne – kui mitte öelda enesekeskne. Meie rahvas on ju ikka ja alati loodusele läbi enese vaadanud.”

67


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME 8

12.2013 08.2009

8

Tervislikud ürdid ja vürtsid Teejuht põnevate maitsete maailma Juta Raudnask

uus!

• Kas teadsid, et kaneel aitab kõrge vererõhu korral, aga samas parandab ka mälu? • Miks Indias usutakse, et kurkum on kõikvõimas imerohi või miks ei tasu Tai kookospiimasuppi tom kha’d ilma kalganirohuta valmistada? • Kas teadsid, et matcha tee sisaldab 10 korda rohkem antioksüdante kui roheline tee? • Või seda, milline vürts aitab kaasa pikaealisusele? • Kas oled proovinud Amazonasest pärit aromaatset tonkauba? • Sooviksid teada, kuidas maiad ja asteegid vanillikaunu kasutasid? • Või et tamarindiga saab lisaks maitsvate roogade valmistamisele ka metallesemeid puhastada? Vürtsipoe Umami.ee perenaine Juta Raudnask tutvustab lähemalt vürtse ja ürte kogu maailmast – nende tervislikke omadusi, nende ajalugu ja nendega seotud legende. Lisaks leiate sellest raamatust retsepte ja nippe rohkem kui 40 vürtsi-ürdi kasutamiseks.

KLUBIHIND

€ 16.60 € 18.90 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 240 lk, kõva köide 168 × 215 mm KOOD 29313

India kurkumipiim : See on tõeline talviste õhtute energiajook, milles lisaks lik kaneel kurkumi raviomadustele mõjub ka piima omadus aidata Tervis kaneeli headel ainetel imenduda, ingveri põletikuvastane 0,25–0,5 tl si ük nu ai rut konttoime, kardemoni seedimist soodustav toime, kaneeli * juba a veresuhk id ho b ta veresuhkrut kontrolli all hoidev toime ja pika pipra päevas ai mürke väljastav toime. erolli all; igse kolest

li hea vahend * kaneel on l; rooli puhu tike vastu; inalt põle us b le it võ * udaineid, on palju ki is el ne ka * kuna rvetiste paljusid kõ e se b ta siis ai lu; korral; parandab mä tarbimine i el ne ka al * korr ; kurguvalu b ta ai oel * kane dantide po s antioksü ka ri on * kaneel lest.

www.serk.ee

Kõigi raamatu „TERVISLIKUD ÜRDID JA VÜRTSID” ostjate ja tellijate vahel loosime välja 3 × 40 g Umami.ee poolt välja pandud matcha teed * 1 klaas matcha't võrdub antioksüdantide ja toitainete sisalduse poolest 10 klaasis rohelises tees sisalduvaga; * matcha kiirendab ainevahetust ja põletab kaloreid; * viib kehast mürgid välja; * annab organismile C-vitamiini, tsinki, kroomi, magneesiumit; * alandab kolesterooli ja veresuhkrut.

Loosimine toimub 10.01.2014

Vt ka www.umami.ee

umami maailm täis maitseid


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME

12.2013 08.2009

uus!

Retseptid, millega võita südameid Silja Luide

Lihtsate ahvatluste hulka kuulub nii soolaseid kui ka magusaid kooke, pirukaid ja suupisteid, mida on hea pakkuda ootamatutele külalistele või viia rõõmustavaks külakostiks. Raamat pakub häid ideid neile, kes soovivad valmistada midagi lihtsat, millega võita sööjate südameid, ilma et peaks tunde köögis veetma või mööda poode mõnd retseptis nõutavat eksootilist koostisosa otsima. Raamatu üle 60 retsepti seast leiab igaüks midagi meelepärast. Valikusse kuuluvad näiteks krõbedad juustumuffinid, õllesai ja pähklileib, mitut masti vastupandamatuid pirukaid, šokolaadiküllaseid hõrgutisi ja suus sulavaid marjamaiusi, samuti mahlane kohupiima- ja kreemjas juustukook. Retseptid on lihtsad, aga nende järgi valminud suupisted ja küpsetised nii isuäratavad, et sobivad hästi ka pidu- ja tähtpäevalauale. Raamatus on mitmeid gluteenivabade roogade retsepte ja palju selliseid, mille juures on näpunäited, kuidas teha nii, et valminud rooga saaks nautida ka inimesed, kes nisujahu süüa ei saa.

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 144 lk, kõva köide 168 × 215 mm KOOD 29306

€ 13.10 € 14.90 TAVA H I N D

www.serk.ee www.serk.ee

Lihtsad ahvatlused

99


ILUKIRJANDUS SOOVITAME 10

Accra käsikiri

10

Paulo Coelho 12.2013 08.2009

14. juuli 1099. Ristisõdijad piiravad Jeruusalemma, linn on langemas. Linnarahvas, rahumeelselt kõrvuti elavad kristlased, juudid ja moslemid, kes valmistuvad võitluseks ülekaaluka vaenlase vastu, tulevad kokku linnaväljakule, et kuulata kummalist kreeklast, keda hüütakse Koptiks. Suure lahingu eelõhtul ootavad mehed ja naised küllap juhatust selle kohta, kuidas vaenlasele vastu panna. Kopt aga kõneleb neile Elust ja inimese kohast siin ilmas, nõrkusest ja tugevusest, armastusest ja sõprusest, truudusest ja valikutest. Accrast leitud käsikirja on üles tähendatud Kopti õpetussõnad, mis on kui poeetiline vastus suurele küsimusele inimsuse kohta: mis jääb alles, kui kõik on hävitatud?

Brasiilia kirjanik Paolo Coelho (snd 1947) on üks maailma menukamaid autoreid. Tema teosed on tõlgitud 80 keelde ja neid on müüdud üle 150 miljoni eksemplari enam kui 170 riigis. Coelhole tõi rahvusvahelise kuulsuse romaan „Alkeemik”. Kirjastus Varrak Portugali keelest tõlkinud Indrek Koff 168 lk, pehme köide, 140 × 210 mm KOOD 29047

KLUBIHIND

€ 10.45 € 11.90

„Sa ei ole lüüa saanud mitte siis, Kui sa kaotad, vaid siis, Kui oled loobunud võitlemast.”

TAVA H I N D

Foto: Marvi Zilm

Inimkonna vaenlased Mika Waltari

www.serk.ee

„Inimkonna vaenlased” on tuntud Soome klassiku Mika Waltari suurtest ajaloolistest romaanidest viimane, mis ilmus tema eluajal. Romaan kirjeldab aega 1. sajandi keskpaiku pKr. Niisiis Rooma riigi murrangulisi aastaid. Waltari ongi põiminud teksti rohkesti tõestisündinut, raamatu lehekülgedel elavad ja hingavad ajaloost teada tegelased, teiste seas keiser Nero. 1. sajand oli aeg, mil kujunes välja ristiusk. Peategelane Minutus rändab ringi paljudes Rooma provintsides, ka Britannias ja Korintoses, heitleb iseenesega usutõdede pärast ning kohtub mitmete persoonidega Uuest Testamendist. Romaanis on kirgi ja armastust, võitlust ja võimuiha ning seiklustki, nagu Waltaril ikka. Soomes on sellest romaanist ilmunud neliteist trükki ja raamat on tõlgitud paljudesse keeltesse. Eesti keeles „Inimkonna vaenlasi” tänini ei olnud. Nüüd jõuab ta siis, Mart Laari järelsõnaga varustatuna, ka meie lugejani. KLUBIHIND

€ 19.25 € 21.90 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Soome keelest tõlkinud Piret Saluri ri 680 lk, kõva köide, 145 × 2215 mm KOOD 29061


ILUKIRJANDUS SOOVITAME Harbini ööliblikad

Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?

Andrei Ivanov

€ 15.75 € 17.90 TAVA H I N D

TAVA H I N D

KLUBIHIND

€ 17.50 € 19.90 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Vene keelest tõlkinud Veronika Einberg 440 lk, kõva köide, 130 × 200 mm KOOD 29016

€ 17.50 € 19.90 TAVA H I N D

Lumm A. S. Byatt

Sussexi lapsepõlvemaale naasnud keskealine inglane meenutab seal kunagi toimunud sündmusi – kuidas üüriline tappis nende kassi ja hiljem ka iseenda. Kogemata kombel oli ta äratanud ka tumedad jõud, mis ohustasid seejärel majas elavat poissi. Poisi õnneks tulid talle appi kolm naist, kes elasid tänava lõpus ja nimetasid ookeaniks nende maja juures olevat tiiki.

Kaks kirjandusteadlast, Maud Bailey ja Roland Michell, kohtuvad, sest neile näib, et nende uurimisobjektide vahel on olnud seni avastamata lähedane tutvus. See, mida nad avastavad, ähvardab pea peale keerata kõik, mida neist luuletajatest seni teada oli. Uurimistöö muutub neile isiklikult oluliseks ning nad leiavad end ammu elanud inimeste elu ja loomingu lummas.

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Lauri Vahtre 184 lk, kõva köide, 130 × 200 mm KOOD 29177

KLUBIHIND

€ 21.90 € 24.90 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Krista Kaer Sari „Moodne aeg“ 632 lk, kõva köide, 143 × 200 mm KOOD 28125

Karistus

Klaaslinn

Dick Francis

Surmav arsenal 3 Cassandra Clare

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Toomas Taul 256 lk, pehme köide, 130 × 200 mm KOOD 29122

12.2013

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Pille Kruus 344 lk, pehme köide, 130 × 200 mm KOOD 28132

Neil Gaiman

Tippratsutajaks ihkav seitsmeteistaastane Ben Juliard, kes armastab kiirust ja põnevust, kistakse jahivõidusõidu maailmast poliitikasse, kui tema isa George Juliard otsustab parlamenti kandideerida. Terase taibuga poiss on nõus sõlmima isaga kokkuleppe, mille kohaselt hoiduvad mõlemad tegudest, mis võiksid kahjustada George’i poliitilist karjääri. KLUBIHIND

Bernadette Fox on Microsofti imelapsele Elgie Branchile lennukas, andekas ja probleemne abikaasa. Disainiasjatundjatele on ta revolutsiooniline arhitekt. 15-aastasele Beele on ta parim sõbranna ja ühtlasi lihtsalt emps. Äkitselt Bernadette kaob. See on haarav, vaimukas ja väga liigutav lugu ekslevast geeniusest aga ka ema ja tütre suhetest.

Ja tee lõpus on ookean

KLUBIHIND

€ 17.50 € 19.90

Maria Semple

€ 21.90 € 24.90

Noorte fantaasiasarja „Surmav arsenal” kolmanda raamatu tegevus leiab aset varjuküttide iidsel kodumaal, pastoraalses Idrises ja selle kaunis pealinnas Alicantes, kus aeg näikse olevat peatunud: hõbedaselt hiilgavate deemonitornide mõju ei lase seal kasutada telefoni ega mootorsõidukeid. Esimestes raamatutes põimitud suhete kangasse lisandub uusi mustreid.

TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Krista Suits 480 lk, pehme köide, 143 × 200 mm KOOD 29207

www.serk.ee www.serk.ee

KLUBIHIND

Kunstnik Boriss Rebrov lahkub seitsmeteistaastaselt koos Judenitši armeega Venemaalt, kaotab teel Revelisse perekonna, otsib võõras riigis endale kohta, töötab fotoateljees, peab päevikut, maalib ja laseb märkamatult end kaasa kiskuda Vene fašistliku partei tegevusse. Autor on öelnud, et 1920.–1940. aastate Eesti meenutab talle uppunud laevas tekkivat õhupatja – see on nagu lühiajaline ime.

11 11


MITMESUGUST SOOVITAME 12 12

Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamat

12.2013 08.2009

Koostaja Eve Leete

Eesti naljajuttude ja -salmide

KULDRAAMAT

KLUBIHIND

€ 22.40 € 26.40 TAVA H I N D

TEA Kirjastuse kuldraamatute sarja üheteistkümnes raamat toob lugejateni teema, mis pakub huvi nii suurtele kui ka väikestele lugejatele – eesti naljajutud ja -salmid. Uues kuldraamatus on naljalugusid alates eesti rahvaluulest kuni tänapäeva autorite loominguni. Kõigile lastele meeldib nalja teha ning lugeda-kuulata naljajutte ja -salme, olgu siis nende tegelasteks loomad või lapsed ise. Naljakaid olukordi tuleb ette ka meie igapäevaelus ning kirjanikel on jätkunud annet neid lustakaid seiku ja laste üllatavaid mõttekäike paberile panna. Eesti kirjanike fantaasia on piiritu, nad on loonud nii sõnamängulisi, humoorikad ja vaimukad luuletusi kui ka vigurlikke jutte – kõike seda saame lugeda uuest kuldraamatust. See raamat on täis nalja ja naeru, lusti ja lõbu, rõõmu ja vallatust, aga ka kavalust, ulakust, väikesi äpardusi ja üleannetust. Lustakat lugemist! Kirjastus TEA Raamatule on pildid joonistanud Valdek Alber, Karel Korp, Elina Sildre ja Silvi Väljal. 236 lk, kõva köide, 245 × 225 mm KOOD 242078

Härra sportlane Viljar Loor

Vana hõbe Hardi Tiidus ja inimesed tema ümber

Gunnar Press

KLUBIHIND

€ 17.10 € 19.00 TAVA H I N D

Kõikide sporditiitlitega Loor jõudis pallurina täiusele küllap lähemale kui ükski teine eestlane. Ta oli raudne mees nii rutiinses trennis, pikkades laagrites, rasketes matšilõppudes kui ka viinavõtul. Spordikõrvases ja -järgses elus Looril nii hästi ei läinud. Ometi, ta oli lummav natuur ja tõeline härrasmees. Kirjastus Menu 240 lk, kõva köide, 170 × 245 mm KOOD 495665

Toivo Tootsen

KLUBIHIND

€ 17.30 € 19.60 TAVA H I N D

www.serk.ee

€ 16.80 € 19.15 TAVA H I N D

Kirjastus Maagiline Ruum 320 lk, kõva köide, 165 × 245 mm KOOD 940219

Kaika Laine inimesed.

Aastaga haigustest priiks

Naisest, kes suutis lugeda eluraamatuid

Tervenduskalender 2014 Tervenduskalender kajastab Kuu rütmide mõju inimese tervisele, maailmatajule ja tunnetele. Iga kuutsükkel sisaldab nii häid kui halbu aegu. Lisaks kuutsüklipäevadest lähtuvatele elu korraldamise soovitustele on raamatus hulganisti enesetervendamise lugusid. Seega võib kalendrit kasutada ka rahvameditsiini retseptide koguna.

Inge Pitsner, Einar Ellermaa

KLUBIHIND

Kes oli see mees, keda kutsuti elavaks entsüklopeediaks – kellel olid silmapaistvad teadmised, aga ka muusikuvõimed, suurepärane keelevaist, särav jutustamisoskus ja artistlik natuur? Raamatusse talletatu on suurel määral Tiiduse suust kuuldud või sulest sündinud. Meenutusi jagavad ka inimesed tema ümbert.

Laine vaatas inimesele otsa ja nägi tema haiguslugu ning tervendas aastaid põetud haigusest mõne päeva või nädalaga. Raamatu 30 peatükis on hulk lugusid imelisest tervenemisest ja Laine läbinägemisvõimest. Need kõlaks uskumatutena, kui ei oleks juhtunud reaalsete inimestega meie lähedalt ja paljude silme all. Kirjastus Pilgrim 225 lk, kõva köide, 192 × 230 mm KOOD 529049

KLUBIHIND

€ 5.90 € 6.30

TAVA H I N D

Kirjastus Hiiler 144 lk, pehme köide, 144 × 204 mm KOOD 478067


KLUBIRAAMATUD 2013 SOOVITAME

KLU BIHIN D

KLU BIHIN D

€ 13.50 € 17.25

€ 13.90 € 17.60

TAVA H I N D

Varasema klubiraamatu ost ei anna boonuspunkte ega vabasta postikulust.

TAVA H I N D

Unenägude seletaja

Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter

Gustavus Hindman Miller

Marju Kõivupuu

12.2013 08.2009

13 13

Pakume veel kord võimalust osta soodsa klubihinnaga varasemaid klubiraamatuid.

KOOD 26459

KOOD 26770

KLU BIHIN D

Rolling Stones

€ 13.85 € 19.10

TAVA H I N D

Philip Norman

2012. aastal tähistas Rolling Stones oma viiekümnendat sünnipäeva. Bändi lugu – komeedina kiire tipputõus, Jaggeri-Richardsi kohtuasjad, Marianne Faithfulli ja Brian Jonesi ümber lahvatanud skandaalid, kurikuulus Altamonti kontsert, teedrajavad hitid – kujutab endast üht popkultuuri suurimat legendi ja kandvaimat nurgakivi. Ent sellinegi lugu – selline lugu iseäranis – vajab täpset ja kindlat biograafikätt. Tänu Philip Normani põhjalikule uurimistööle ning muusikute usaldusele ja koostööle on see täiendatud väljaanne vaieldamatult parim Rolling Stonesist kirjutatud raamat. See on lugu kuulsusest ja rahast, narkootikumidest ja seksist, pummeldamisest ja pillerkaarist ja ehk kõigi aegade suurimast rokkbändist. KLUBIHIND

€ 20.15 € 22.90 TAVA H I N D

J. Bassey, S. Dinan, F. Hunter, E. L. Gow KOOD 27159

KLU BIHIN D

€ 16.90 € 24.50

€ 14.90 € 18.60

TAVA H I N D

TAVA H I N D

Aia kujundamine mõtetes ja praktikas

Retseptisahtel käsitöökapis

Merilen Mentaal

KOOD 27630

Ragne Värk, Andra Kalda

KOOD 27265

KLU BIHIN D

€ 13.90 € 18.60

TAVA H I N D

KLU BIHIN D

€ 13.50 € 17.60

TAVA H I N D

KLU BIHIN D

€ 14.90 € 18.65

TAVA H I N D

Ootamatu võimalus

Ravimine taimedega

Eesti allikad

J. K. Rowling

Jade Britton

KOOD 27562

KOOD 27500

KOOD 27203

Kristel Vilbaste

KLUBIHIND

€ 15.75 € 17.90 TAVA H I N D

KLU BIHIN D

KLU BIHIN D

KLU BIHIN D

€ 17.90 TAVA H I N D € 24.20

€ 13.90 TAVA H I N D € 19.90

€ 14.00 TAVA H I N D € 19.90

Õpilase entsüklopeedia KOOD 21294

Minu tee reanimatoloogiast homöopaatiani

Nami-Nami

Zoja Gabovitš

KOOD 29320

KOOD 26503

Maailma maitsed 1 Pille Petersoo

www.serk.ee www.serk.ee

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Kalev Lattik 432 lk, kõva köide, 160 × 240 mm KOOD 29276

Tugevad luud kogu eluks

KLU BIHIN D


Aita koos Juhani Puukooliga Maarja Küla jõulud SOOVITAME kauniks muuta!

AUHINNARAAMATUD Iga kord, kui oled kogunud viis boonuspunkti, võid endale valida tasuta raamatu! Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega.

Igalt Juhani Puukoolist ostetud jõulupuult läheb 1€ Maarja Küla toetuseks! Suure Eesti Raamatuklubi liikmetele kehtib Juhani Puukoolis klubi liikmekaardi esitamisel soodustus 5% tavahinnaga kaupadest. Lisaks laienevad SERKi liikmekaardi omanikule samad soodustused ja kampaaniapakkumised mis Juhani Puukooli kliendikaardi omanikele. Juhani Puukooli istikuärid ja aiandid asuvad Tartus, Tallinnas, Harkus, Lagedil ja Jõhvis.

Vaata lähemalt www.juhanipuukool.ee

Mustrimosaiik Irina Tammis 200 lk, kõva köide, kaasas CD KOOD 26497

U Urmas LLaansoo taimeraamat

K d üh d Kevadpühade piduroad

206 lk, kõva köide KOOD 18782

Maire Suitsu 239 lk, kõva köide KOOD 22451

Kõigi vahel, kes ostsid või tellisid septembri klubiraamatu „Õpilase entsüklopeedia”, loosisime välja 30 kooli-, kunsti- ja kontoritarvete kaupluste KNOPKA kinkekaarti väärtusega 10 eurot. Õnnitleme võitjaid:

E. Viirg Sõmerult K. Zirk Väike-Maarjast V. Nõmmik Tallinnast B. Jõhvik Tallinnast H. Iste Otepäält E. Karik Tallinnast H. Tasuja Emmastest A. Kasepalu Haapsalust U. Haller Elvast H. Nõmmik Suure-Jaanist A. Vahtra Võrust M. Pank Pihtlast A. Kuusekänd Pärnust T. Loss Kiltsist A. Kallis Pukast

H. Kruusimägi Sindist M. Kurvits Põlvast P. Neeme Pärnust M. Metsma Põdralast H. Leon Väike-Maarjast L. Rannamäe Saardest L. Liik Tallinnast Õ. Kõva Tarvastust H. Luhaorg Juurust S. Rumm Tartust I. Harmipaik Sakust H. Arike Tallinnast M. Luugimaa Pühalepast S. Truu Tapalt T.-A. Pärtel Lehmjast

ENSV KGB tegevuse Treeni terviseks lõpetamine koos minuga Harri Mägi

Reet Pool

197 lk, kõva köide KOOD 251555

255 lk, kõva köide KOOD 23373

Nii meil jõulud tuppa toodi

Suvemaja

Eesti tikand 2 Elo Lutsepp, Irina Tammis 144 lk, pehme köide 64 mustrilehte KOOD 22864

DETSEMBRI ERIPAKKUMISED KÕIGIS RAAMATUKLUBI TEENINDUSPUNKTIDES Neid raamatuid saab osta ainult teeninduspunktides kohapeal. Asukohti vt tagakaanelt

KLUBIHIND

KLUBIHIND

€ 9.90 € 19.42

€ 8.90 € 13.70

CD Limpa ja mereröövlid. Audioraamat Andrus Kivirähk (3 CD-d)

Ivan Orava mälestused ehk minevik kui helesinised mäed

KOOD 22796

Andrus Kivirähk

TAVA H I N D

TAVA H I N D

KOOD 27661

Liina Karron, Piret Õunapuu 232 lk, kõva köide KOOD 26466

Marcia Willett 230 lk, kõva köide KOOD 25681

Väike loomaaiapäevik Terry Jennings 120 lk, pehme köide lukuga kileümbris KOOD 24837

KLUBIHIND

€ 7.90 € 12.53 TAVA H I N D

Lohetätoveeringuga Purustatud tüdruk õhuloss

Oxfordi romaan

Tõnu Õnnepalu KOOD 18454

Stieg Larsson

Stieg Larsson

534 lk, kõva köide KOOD 18669

680 lk, kõva köide KOOD 20174

212 lk, kõva köide KOOD 24646

Kevad ja suvi ja

Javier Marias


KLUBIREEGLID

SOOVITAME

Kõik klubiliikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubiajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt Eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida. Pakkumised kehtivad kuu lõikes.

2.

Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle hind on eriti soodne. Iga klubiraamatu ost annab ühe boonuspunkti ja vabastab paki postikulust.

3.

Kui Te klubiraamatut ei soovi, tuleb sellest kindlasti teatada enne viimast äraütlemispäeva, milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest viisidest: • klubi kodulehel: www.serk.ee • e-kirjaga: raamatuklubi@serk. ee, lisage kindlasti oma nimi ja klubiliikme number või telefon • telefonil 646 0218 (tööpäeviti 9.00–17.00)

4.

Teatamata jätmist käsitleme tellimusena ning klubiraamat saadetakse välja.

5.

Klubi ajakirjas tutvustatakse põhjalikumalt ka valikraamatut. Iga valikraamatu ost annab samuti ühe boonuspunkti ning vabastab postikulust. Valikraamatust ei pea ära ütlema, kui Te seda ei soovi.

6.

10. Kui olete andnud meile oma e-posti aadressi ja avaldanud soovi saada Raamatuklubi infot, informeerime teid meili teel jooksva kuu raamatuklubi pakkumistest ja tuletame meelde klubiraamatust äraütlemise tähtaega. Juhul, kui soovite e-kirjadest loobuda, saate seda teha kirja lõpus oleval meiliaadressil. Raamatuklubi ei väljasta oma klubiliikmete kontaktandmeid kolmandatele osapooltele turundustegevuseks. 11. Klubiliikmena tunnustatakse vähemalt 18-aastasi isikuid Eestis asuva aadressiga. Ühelt aadressilt võib klubisse kuuluda üks inimene. 12. Tellimuste täitmise aeg on keskmiselt 2 nädalat. Ostetud raamatuid saab tagastada ainult praakeksemplari või eksliku saadetise korral. Selleks võtke ühendust meie klienditeenindusega numbril 646 0218.

DETSEMBRI KLUBIRAAMATUST äraütlemise viimane päev on

22. detsember

SAAJA

Raamatuklubi jätab endale õiguse nõuda klubiliikmelt tasumisega viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Tähtaegselt tasumata võlgnevuste sissenõudmisega seotud kulud 7.67 eurot on klubiliige kohustatud täiendavalt tasuma.

TASUB

Raamatuklubi jätab endale õiguse esitada postikulu arveid 3.83 eurot korra eest neile klubiliikmetele, kes on korduvalt jätnud raamatupaki välja ostmata. POSTIKULU

Paki eest saab tasuda arve alusel, mis on pakiga kaasas. Tasuda saab ka SERKi kodulehel kohe tellimust tehes.

Klubiraamat ja teised antud kuu pakkumises olevad raamatud on klubiliikmele soodushinnaga saadaval ka raamatuklubi teeninduspunktides. Teeninduspunktidest ostes või sinna tellides on klubiraamat pakkumises toodud klubihinnast 10% soodsam.

Luba nr. 1066

7.

Kui pakis on klubiraamat või valikraamat või kui saadetise väärtus on vähemalt 51.13 eurot, saate paki ilma postikuluta. Muudel juhtudel on postikulu 3.13 eurot ühe tellimuse kohta. Kui olete valinud paki kättesaamiskohaks mõne meie teeninduspunktidest, ei lisandu postimaksu ühelgi juhul.

9.

VARRAK AS PÄRNU MNT 67A 10134 TALLINN

• täites ja postitades kupongi, mis on ajakirja tagakaanel

Iga viie boonuspunkti eest võite endale valida tasuta auhinnaraamatu. Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule tekib pärast seda, kui viienda klubiraamatu eest on arve Raamatuklubile laekunud. Boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse vormistamisel (1 punkt = 0.64 eurot. Kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta). Punktide kasutamise soovist tuleb teatada kohe tellimust tehes.

MAKSTUD VASTUS EESTI

• SMS-sõnumiga: numbrile 1311: SERK (tühik) klubiliikme number (tühik) klubiraamatu kood. SMSi hind on 0.32 eurot

8.

08.2009

15 1.


OTSEPOST

ERIPAKKUMINE Pakkumine kehtib, kuni raamatuid jätkub!

KLUBIHIND

€ 9.90 € 17.65

Hämmastav kass. Fakte ja vahepalu Ükskõik kas tahate oma kohevakarvalist sõpra paremini mõista või võlub teid lihtsalt kasside salapärane maailm – see raamat on just teie jaoks. See praktilisi näpunäiteid, lustakaid fakte ja toredaid lugusid täis raamat on suurepärane täiendus iga kassifänni raamaturiiulis. Muu hulgas saate teada, kui hästi kassid tegelikult pimedas näevad ja kuidas on lood kasside üheksa eluga, aga ka seda, mille Isaac Newton leiutas oma kasside jaoks. Sellest ülevaatlikust raamatust leiate nii teadusest, ajaloost, mütoloogiast ja loodusest tuntud fakte kasside kohta kui ka asjalikku infot nende hooldamisest, treenimisest ja tervisest.

E E S -

J A

ALLKIRI

Kirjastus Varrak Tõlkinud Helje Heinoja 192 lk, küva köide 170 × 228 mm KOOD 26176

KLUBILIIKME NR

P E R E K O N N A N I M I

P E A L K I R I R A A M A T U K O O D

Olen kogunud vähemalt 5 boonuspunkti ja valin auhinnaraamatuks (vt lk 14)

Tammy Gagne

EI SOOVI tehke rist

tellin tk

tellin tk

12.2013

TAVA H I N D

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134 Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 616 1040 Koduleht: www.serk.ee E-post: raamatuklubi@serk.ee

raamatu pealkiri

Hiina horoskoop

Rakveres: Matsoni Raamatud, Turu plats 5 E–R 9.00–18.00 ja L 9.00–15.00

Haapsalus: Haapsalu kaubamaja, kauplus Fotomeened, Tallinna mnt 1 E–R 10.00–18.00 (lõuna 13–14), L 10.00–15.00

KOOD

7 7 7 2

Raamatuklubi teeninduspunktid: Tallinnas: Kristiine Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rävala maja, Rävala pst 6 E–R 10.00–19.00 ja L 11.00–16.00

Raplas: Rapla Raamatupood, Tallinna mnt 42 E–R 9.30–18.00 ja L 9.30–15.00

7

klubiraamatu pealkiri KOOD

Klienditeeninduse telefon: 646 0218

Tellimiskupong

Kontod: Swedbank 221023684813 • SEB 10220076013011

Tartus: Tartu Ülikooli Raamatupood Raekoja plats 11 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–16.00 Tartu Lõunakeskus, Ringtee 75 Kauplus Knopka, E–P 10.00–21.00

Viljandis: Viljandi Centrum, Tallinna 24 Brigitta Äri E–R 9.00–19.00, L 9.00–17.00 ja P 9.00–15.00 Pärnus: Port Artur 2, Lai 11 Anu Foto kauplus E–R 10.00–20.00, L 10.00–18.00 P 10.00–16.00 Kärdlas: Hiiu Konsum, Keskväljak 1, Magnuse Äri E–R10.00–18.00, L 10.00–15.00 Kuressaares: Kauplus Knopka, Saare Selver. Tallinna mnt 67, E – R 8.30 – 20.00, L 10.00 – 19.00 P 10.00 – 17.00 Võrus: Kauplus Knopka, Jüri tn 35 E–R 9.00–18.00 Valgas: Kauplus Knopka, Vabaduse 23 E–R 9.00–18.00

2014 01 b  

http://www.serk.ee/files/2014_01_B.pdf

2014 01 b  

http://www.serk.ee/files/2014_01_B.pdf

Advertisement