Page 1

SOOVITAME 1

Palju häid raamatuid! 01.2013

Jaanuarikuu klubiraamat: „Unenägude seletaja”

Klubiraamatu ostjate vahel läheb loosi 3 teki ja padja komplekti!


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 2

UNENÄGUDE SELETAJA

01.2013 08.2009

Gustavus Hindman Miller

Inimesi on läbi aegade erutanud unenäod. Kuidas neisse suhtuda? Mida tulevikult oodata? Kuidas oma eluga edasi minna? Paljud meist teavad, et mõned unenäod on ülimalt kõnekad. Unenäod on meie hinge peegel: ükskõik keda või mida me unes kohtame, kohtame alati neis iseennast. Nad räägivad meie vaimsest ja füüsilisest tervisest, aga nad on ka nagu kõiksuse tänulikud või häirivad külalised, mis meie argipäeva kergendavad või selle üle mõtlema panevad. Nad on sama reaalsed ja ebareaalsed kui elu isegi. Gustavus Hindman Milleri „Unenägude seletajast” (esmatrükk 1901) – kõige tuntumast omataoliste hulgast – on olnud huvitatud mitmed põlvkonnad ja seda on läbi aastakümnete avaldatud kokku üle 40 korra. See on huvitav ja kohati ka lõbus kirjavara juba ajastu hõngu pärast. Raamatus on kokku üle 10 000 unesümboli tõlgenduse ning teemad on esitatud tähestikulises järjekorras.

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Marju Algvere 424 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 26770

€ 13.50 € 18.00 TAVA H I N D

K Klubi teenindusp punktides veel 10% 1 soodsam

€ 12.15

www.serk.ee

G

Sofi Oksaneni uusim romaan „Kui tuvid kadusid” on saanud kodulehe, mis asub aadressil www.tuvid.ee. Lehel kajastatakse romaani loomisja saamislugu, jagatakse infot romaani tegelaste prototüüpide, ajastute ja ka Oksaneni Eesti-külastuse kohta. Eestis pole väga tavaline, et üks romaan saab endale ka kodulehe. Antud juhul avab koduleht paljuski romaani tausta ja tagamaid. Nii romaani lugenud kui ka alles lugemist plaaniv huviline saab sealt vastuse mitmetele küsimustele. Kes olid romaani prototüübid, kui palju on romaani sisu seotud tõsielu ja just Eestiga, mida arvavad romaanist seda lugenud inimesed.

ustavus Hindman Milleri „Unenägude seletajat” on eri kümnendeil ikka ja jälle uuesti avaldatud. Ehkki nii mõnegi unesümboli tõlgendus võib tunduda oma ajastu väärtushinnangutes kinni olevat ja vananenud, on tema unenägude tõlgendused huvitavad, universaalsed ja ka lõbusad kas või just selle arhailise hõngu poolest, mis on igati sobilik sellisele iidsele kunstile, nagu seda on unenägude seletamine.

E

hkki hilisemad kuulsad psühhiaatrid alates Freudist, Jungist ja Frommist kuni nüüdisaegseteni on küll teaduslikult uurinud inimese alateadvust, unenägemise fenomeni kui sellist ning ka selgitanud arhetüüpseid unesümboleid, on Milleri unenäoseletaja endiselt populaarne, ning ilmselt on populaarsuse põhjus just tähenduste paljususes: üks ja sama unemärk võib avalduda eri inimestele eri olukordades ja kanda


Viimane äraütlemise päev

22.SOOVITAME jaanuar

erinevaid tähendusi. See annab lugejale suurema vabaduse tõlgendada ja selgitada oma unenäo tähenduslikke või ennustuslikke tagamaid. Ka kõige kurvemad unenäod, nagu ähvardav haigus või surm, võivad siin leksikonis olla sageli selgitatud lootuse endena, ja kõige süütumad tuletada meelde meie kõlbelisi kohustusi. Miller räägib vaid kõrgetes kategooriates, olgu nendeks reputatsioon, armu- ja rahaasjad, rivaalid, süütud tütarlapsed, kuri saatus, vaenlased või eemalviibivad sõbrad. Unenägude saladustega looritatud keel meelitab end tundma õppima, eriti kui ollakse jõudnud oma elus keerukasse perioodi ja vajatakse juhatust. Endassevaatamise kunsti ja unenägude tõlgendamise oskust on võimalik arendada, eriti kui uskuda, et unenäod on sõnumid mis tulevad meie endi teadvusest.

Uus aasta on alanud ja kõik inimesed loodetavasti täis optimismi, uusi plaane ja pealehakkamist. Küllap on aasta algus üsna tegus aeg. Ent loodus on talveunes ja nii mõnigi meist tunneb, et tahaks ka ise külmal talveajal rohkem sooja teki alla pugeda ja hoopis mõnusaid unenägusid näha. Kindlasti on igal inimesel unenägudega oma suhe – kes näeb neid rohkem, kes vähem, kes igapäevasemaid, kes müstilisemaid. Aga kindlasti on igaühel kogemusi ka vägagi kummaliste ja tähendusrikaste unenägudega. Nad tulevad päevaks kaasa, neist tekkinud meeleolu ei lähe enam meelest ja painama jääb mõte, mis see kõik küll tähendada võiks. Toredaks abimeheks on siin meie jaanuari klubiraamat „Unenägude seletaja” – mõnusalt vanaaegne raamat, mida võib kasutada vastavalt soovile kas otsese tõlgendajana või lõbusa lugemisena. Muidugi pakub Raamatuklubi ka rikkalikult raamatuid hoopis teistest valdkondadest – ikka igaühele midagi. Samuti kuulutame välja klubi kaugemad reisid alanud aastal.

Kõigi uusaastasoovide täitumist teile! Palju häid raamatuid ja toredaid kohtumisi!

K

indlasti tuleb meeles pidada seda, et üks unesümbol võib erinevate inimeste jaoks tähendada erinevaid ennustusi. Selle mõistmiseks peab inimene usaldama rohkem oma sisetunnet, jälgima unenägusid ja nende täideminekut. Olenemata sellest, kui palju välist abi ja tarkust on võimalik hankida, on tõde ja vastus alati käeulatuses – see on peidus meis endas, meie isiksusetüübis, hingeseisundis ja väärtushinnangutes. Saksa psühhoanalüütik Erich Fromm on öelnud, et unenägude keele mõistmine on kunst, mis nõuab nagu iga teine kunstiala teadmisi, annet, tööd ja kannatlikkust. Kuidas me unenäo ennetesse ka ei suhtuks, Milleri unenäoleksikon peaks huvi pakkuma kõigile: ühtedele tuge ja mõtlemisainet, teistele kerget ja lõbusat ajaviidet. Ja just selles peitub tema pikaealisuse saladus.

Suure Eesti Raamatuklubi toimetaja

01.2013 08.2009

3 3


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 4

12.2012 01.2013 08.2009

4

Küsimustele vastab psühholoog Tõnu Ots Kuidas Teie psühholoogina unenägudesse suhtute? Mis see unenägu on, seda on püüdnud seletada nii muinasaja oraaklid, keskaja ilmutustekuulutajad, kaasaja esoteerikud, nüüd ka psühhoneuroloogid. Kõiki neid seletusi võib uskuda, kuid neis võib ka kahelda. Ka minu kogemuslikud või loetu põhjal kujunenud arusaamad ei pruugi olla õiged. Kuid mina usun, et unenäos segunevad kunagised mälupildid hiljutiste juhtumistega. Usun, et unenäod on mäluoperatsioonide „hulkuvad failid“, mis operatiivmälu ja püsimälu vahel kohta ei leia. Milliseid puutepunkte võiks leida Teie töö ja unenägude vahel? Kas olete saanud kedagi nõustades tema unenägudest abi? Inimesed pärivad sageli unenägude kohta – mida see tähendab või mida

Tõnu Ots. Foto Virge Viertek

see ennustab. Ennustusi võib uskuda sedavõrd, kui palju me usume alateadvusse programmeeritud analüüsivõimet ja sellele tuginevat prepaatiat (oletuslikult juhtuvat). Unenäod kuuluvad koos valudega, eelaimustega ja tunnetega alateadvuse sisetajude hulka ja annavad endast märku unenägudes. Nii annavad unenäod psühholoogile vihjeid patsiendi foobiatest, haigustest, sisepingetest, süümekatest, armumisest, libiidost.

Kuidas Teil endil unenägudega suhe on – kas näete neid tihti ja kas need on teid mõjutanud. Unenägusid näevad kõik, kuid vaid selles pealiskaudses koorealuses REM unes nähtud unenäod on ärgates meeles. Minu uni ei ole sügav ja seetõttu mäletan neid ärgates. Kuid ma tean unenäo ajal alati, et see on uni ja vaatan seda nagu filmi. Minul korduvad unenäod, et autol pole pidureid või ei tule meelde, kuhu ma auto parkisin. Milliseid raamatuid võib Teie lugemislaualt leida? Enamasti loen psühholoogia- või meditsiinialast kirjandust. Praegu loen, pliiats käes, Arvo Sirendi monograafiat binaarsetest opositsioonidest ja dihhotoomiatest „Kaheharuline inimaru ja mõtte hargnemine“. Vaimustav.

Abielusõrmus

Hooplemine

Kui naine näeb unes, et ta abielusõrmus on hele ja särav, siis on ta murede ja truudusetuse eest kaitstud. Kui sõrmus ära kaob või katki läheb, tuleb tal kellegi surma või erimeelsuste tõttu elus palju kurvastada. Kui näed unes, et sõbral või kellelgi teisel on sõrmes abielusõrmus, tähendab see, et suhtud oma tõotustesse kergelt ja ajad taga keelatud lõbu.

Kui kuuled unes hooplemist, kahetsed mingit impulsiivset tegu, mis su sõpradele ebameeldivusi põhjustab. Kui hoopled rivaali ees, ennustab see, et käitud ebaõiglaselt ja kasutad võitmiseks ebaausaid võtteid.

Aevastus Kui näed unes, et aevastad, siis sunnivad ootamatud sõnumid sind plaane muutma. Kui näed või kuuled teisi aevastamas, siis on oodata tüütuid külalisi.

Hoor Kui näed unes, et viibid hoora seltskonnas, ennustab see valesti valitud lõbu ja seltskondlikke muresid, äri läheb allamäge. Kui abiellud unes hooraga, kipub vaenlane su elu kallale.

Kraav

www.serk.ee

Hooned Kui näed unes suuri ja uhkeid hooneid, mille ees laiub roheline muru,ennustab see pikka ja külluslikku elu ning reise kaugetesse maadesse.Väikesed ja hiljuti ehitatud hooned viitavad õnnelikule kodule ja kasulikele ettevõtmistele. Vanad ja lagunevad hooned ennustavad haigusi, millele järgneb armastuse ja ärielu lagunemine.

Kui näed unes, et kukud kraavi, ennustab see allakäiku ja isiklikku kaotust. Kui sa aga üle kraavi suudad hüpata, pääsed väärtegutsemise kahtlusest.

Kruusatee Kui näed või rändad unes mööda kruusateed, tähendab see meeldivaid teekondi, mis sulle palju kasu toovad. Noorte inimeste puhul ennustab see unenägu üllaid eesmärke.


Krüsanteem Kui näed unes, et korjad valgeid krüsanteeme, ennustab see kaotusi ja nõutust. Kirjud krüsanteemid viitavad meeldivatele kohtumistele. Krüsanteemikimp ennustab, et loobud armastusest uhkuse tõttu.

Kukk Kui näed unes kukke, ennustab see sulle suurt edu ja tõusu väljapaistvale kohale, ent see muudab sind upsakaks. Kui näed kukevõitlust, tähendab see sõnelemist ja rivaale või perekonna hülgamist tülide ja truudusetuse tõttu.

Omlett Kui näed unes, et sulle serveeritakse omletti, siis on see hoiatav märk: sinu suhtes kavatsetakse kasutada meelitusi ja pettust. Kui sööd omletti, siis hakkab sulle meeldima keegi, kes ei vääri su usaldust.

Org

5 5

Kui nõjatud unes siidpatjadele, osutab see teiste arvel eneseupitamisele. Kui aga näed unes patju, tähendab see, et äris ja armastuses läheb sul hästi. Kui noor naine näeb end unes siidpatju õmblemas, saab ta mõne kuu pärast pruudiseisusesse.

Pasknäär Kui näed unes pasknääri, kuulutab see meeldivate sõprade külaskäike ja põnevaid kuulujutte. Kui püüad pasknääri kinni, ennustab see meeldivaid, kuid tulutuid ettevõtmisi. Kui näed unes surnud pasknääri, ole valmis elumuutusteks.

Vilepill Kui näed unes, et kuuled vilepillimängu, ennustab see ootamatut vajadust kaitsta kas sinu enda või sulle lähedase isiku au. Kui näed unes, et puhud ise vilepilli, tähendab see, et ükskõik mida sinust ka räägitakse, ei halvenda see su mainet. Kui naine seda und näeb, siis läheb ta sõjaväelasele mehele.

Võru Kui näed unes võru, ennustab see mõjukaid sõprussuhteid; paljud tulevad su käest nõu küsima. Kui hüppad ise või näed teisi hüppamas läbi võru, on see märk, et jõuad hoolimata viletsatest väljavaadetest võidukalt sihile.

www.serk.ee

Kui näed end unes jalutamas kaunis rohelises orus, ennustab see suuri edusamme ärialal ning armastajatele vastastikust õnne. Kui org on unes viljatu, siis on oodata vastupidist. Soine org tähendab aga haigust või meelehärmi.

Padi

01.2013 08.2009

KLUBIRAAMAT SOOVITAME

Loosimine toimub 25. veebruaril.


VALIKRAAMAT SOOVITAME

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida. Iga valikraamat annab boonuspunkti ja vabastab postikulust.

6 6

ANDROPOV

01.2013 08.2009

Leonid Mletšin

Tuntud teleajakirjaniku ja kirjaniku Leonid Mletšini raamat annab võib-olla et tänapäeva Venemaa ajaloo ühe kõige mõistatuslikuma tegelase, Juri Vladimirovitš Andropovi täieliku eluloo. Viisteist aastat juhtis ta KGBd ja viisteist kuud kogu riiki. Vaidlused Andropovi üle pole vaibunud tänini. Kes ta oli? Kas reformaator, kes ei jõudnud Venemaa saatust muuta, või julm diktaator, kelle ravimatu haigus päästis riigi tema võimu alt? Raamatus, mis tugineb dokumentidele ja Andropovit hästi tundnud inimeste ütlustele, jutustatakse sellest, mis oli teada väga vähestele ja mida ehk ka Andropov ise oleks soovinud unustada…

Kirjastus Varrak Vene keelest tõlkinud Margus Leemets 376 lk, kõva köide 145 × 225 mm KOOD 26442

www.serk.ee

uus!

JURI ANDROPOV oli sünge kuulsusega mees, KGB boss, kellest sai Nõukogude Liidu juht vähem kui pooleteiseks aastaks. Eestlased meenutavad tema põgusat valitsemisaega kui üht episoodi impeeriumi lagunemise perioodist, eredaimaks muljeks ehk Tallinna kinodes, kauplustes ja kohvikutes korraldatud haarangud, et tabada töölt puudujaid. Andropovis kehastunud nõukogude absurd oli nõnda totter, et Andropovi isik kadus selle varju täiesti. Tuntud ajaloolase Leonid Mletšini (eesti keeles on varem ilmunud mitu Mletšini sovetiajaloo-teost, muu hulgas ka Leonid Brežnevi rokkiv biograafia) raamat näitab Andropovit, keda tundsid vähesed: võimuahnet ja agressiivset tegelast, kellel siiski ei puudunud inimlikud jooned. Mletšin jutustab Andropovi elulugu haaravalt ja värvikalt, ajastutruult ning loomulikult paraja huumoriga, andes lugejale võimaluse teha ajarännak aastatesse, milles elada polnud kaugeltki nii mõnus. Mart Juur kirjandusminister

KLUBIHIND

€ 21.90 € 25.60 TAVA H I N D


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME 7 7

01.2013 08.2009

KOOTUD SALLID KOGU MAAILMAST Sellest raamatust leiad endale kindlasti sobiva uudse sallimustri, mis kannab endas mõnest maailmanurgast pärit kudumistraditsioone. Raamatus on 23 eri stiilis ja tehnikas mustrit, mille autoriteks on mitmed suurte kogemustega ja uudishimulikud disainerid. Mustrid on pärit sellistest rikkalike kudumistraditsioonidega maadest nagu Norra, Rootsi, Island, Šotimaa ja Eesti. Leidub ka Baieri, Prantsuse, Põja-Ameerika ja koguni idamaade salle. Raamat sisaldab keeruliste pitsrätikute, kahekordses värvikoes ja palmikutega sallide mustreid, lisatud on värvilised koeskeemide näidised ja fotod.

€ 17.90 € 20.50 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Ülle Suvi 144 lk, kõva köide 216 × 254 mm KOOD 25490

uus! PÕHJA-AMEE rIKA ÕLASALL DIS A I N I N U D LO N DO N N EL SO N

Puhtad värvid ja õhul ine kude muudavad jämeda käsitsikorrutatud lõnga oota matult elegantseks. Seda salli saab kasutada mitmel viisil – hooletult ümber kaela krousituna, dramaatiliselt õlgad ele tõmmatuna või mõn usa kapuutsina. Käsitööinimesi, kes tegelevad lõnga korr utamisega, võib kohata käsitööla atadel, lõngapoodide kaudu ja ka internetifoorumites. Nende lõngakogused on tavaliselt väikesed ja ka seetõ ttu on iga soetatud käsitsikorrutatud lõng ainukordne.

Valmismõõdud Venitamata ja ilma narmasteta Ümbermõõt: 76 cm

 Abiringvarras  Väga suur heegelnõe l  Sukanõel

Pikkus: 61 cm Vahendid  Jäme käsitsikorru 320 m

tatud villane lõng

 Nr 13 [9 mm] ringv

ardad

(8 mähkimist = 2,5

cm):

www.serk.ee

KLUBIHIND

Koetihedus 10 silmust ja 18 rida = 10 cm ripskoes (veni tamata). Õige koetiheduse saavu tamiseks kasuta vajad usel teise suurusega vardaid.

125


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME 8

01.2013 08.2009

8

EESTI PARGID II Koostajad Olev Abner, Silja Konsa, Kersti Lootus ja Urve Sinijärv

„Eesti pargid” on Keskkonnaministeeriumi ja Muinsuskaitseameti koostöös ette valmistatud teatmeteos, mille 1. köide ilmus 2007. aastal ning 2. köide nüüd. See sisaldab süstematiseeritult koondatud andmetele tuginevaid kirjeldusi Eesti kaitsealuste parkide kohta. Need on esitatud maakondade kaupa ning ühistel alustel on käsitletud nii muinsus- kui looduskaitsealuseid parke. 1. köite juhatas sisse ajaloolase Ants Heina põhjalik artikkel, mis andis ülevaate Eesti parkide kujunemise ajaloost ning aitas omavahel siduda nii ajaliselt kui ruumiliselt järgnevaid üksikkirjeldusi. 1. köites käsitleti Tallinna, Harjumaa, Hiiumaa, IdaVirumaa, Jõgevamaa ja Järvamaa parke, 2. köide sisaldab tähestiku järjekorras kõiki ülejäänud maakondi. Iga pargi ajalugu, kujundust, hetkeolukorda ning taimestikku käsitletakse eraldi. Kirjeldused tuginevad varemavaldatud kirjalikele allikatele, arhiivimaterjalidele, koostamise käigus tehtud välitöödele ja taimestiku osas Tallinna Botaanikaaia andmetele ning on rikkalikult illustreeritud ajalooliste ja tänapäevaste plaanide ning fotodega.

www.serk.ee

uus!

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 640 lk, kõva köide 210 × 297 mm KOOD 26206

€ 32.90 € 37.00 TAVA H I N D


ILUKIRJANDUS SOOVITAME Maja salapärase järve ääres

Elu, kasutusjuhend Georges Perec

€ 26.90 € 30.75 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Prantsuse keelest tõlkinud Anti Saar Sari „20. sajandi klassika“ 672 lk, kõva köide, 140 × 210 mm KOOD 26312

€ 16.90 € 19.45

KLUBIHIND

€ 16.90 € 19.45 TAVA H I N D

KLUBIHIND

€ 17.90 € 20.50 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Tiia Krass Sari „Varraku ajaviiteromaan“ 320 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 26527

Õnnemäng

Jo Nesbø

Felix Francis

Andekas, ent enesehävitajalik inspektor Harry Hole uurib kadunud naise juhtumit, mis muutub veelgi keerukamaks, kui selgub muster: viimase kümne aasta jooksul on kadunud üksteist naist – kõik päeval, mil on sadanud esimene lumi. Tegemist on mõrvariga, kes teeb ise oma reeglid... ja ta ka muudab neid käigu pealt, et Harry oma keerukasse saladustevõrku mässida...

Kui Nicki sõber vahetult enne võiduajamist maha lastakse, ei oska ta politseid millegagi aidata. Leidnud aga Herbi taskust ähvarduskirja, saab ta aru, et ei teadnud sõbra elust nii palju, kui ta arvas. Ja kui veel selgub, et Herb on teinud ta testamendis enda pärijaks, peab Nick hoolitsema selle eest, et temast ei saaks järgmist ohvrit. KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Norra keelest tõlkinud Sigrid Tooming 424 lk, pehme köide, 130 × 200 mm KOOD 26749

€ 17.90 € 20.50 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Toomas Taul 352 lk, pehme köide, 130 × 200 mm KOOD 26350

Igavesti Sinu

Kuidas on elada

Daniel Glattauer

Tõnu Õnnepalu

Judith kohtub Hannesega. Esialgu naudib Judith seda, et too sihikindel mees, kellel peale tema enam muud vist peas polegi, ta lausa troonile tõstab. Kuid pikkamisi hakkavad mehe pidevad armutõotused koormavaks muutuma, intensiivne andumus kipub lämmatama. Judith tunneb, et on nurka surutud, ahistatud ja pideva kontrolli all. Kõik katsed meest oma elust välja tõrjuda nurjuvad...

Kuidas on elada keset metsi, keset saart, keset vaikust…? Tõnu Õnnepalu uus luulekogu, arvult seitsmes, koosneb väikestest piltidest, äratundmistest, mõtetest, mis kerkivad esile päevade tasasest voolust kusagil üksildases paigas, kus „tänapäeva elu” on nii kaugel, aga elu ja täna seda lähemal.

Kirjastus Varrak Saksa keelest tõlkinud Piret Pääsuke 176 lk, kõva köide KOOD 26336

KLUBIHIND

€ 11.50 € 13.25 TAVA H I N D

01.2013 08.2009

Annie Colwater on püüdnud olla ideaalne naine ja ema. Kui tema tütar Euroopasse õppima sõidab ja abikaasa teatab, et armastab teist, nooremat naist, kaob Annie’l pind jalge alt. Ta otsib pelgupaika isakodus, kus kohtab hiljuti lesestunud koolipõlve armsamat. Aga just siis, kui Annie mõistab, et tal on tekkinud uus võimalus õnneks, purustab ootamatu elupööre kõik ta lootused.

Lumememm

KLUBIHIND

TAVA H I N D

Kristin Hannah

Kirjastus Varrak 96 lk, kõva köide 120 × 200 mm KOOD 26305

www.serk.ee www.serk.ee

KLUBIHIND

Mitmekülgse Prantsuse kirjaniku Georges Pereci (1936–1982) olulisim teos koondab kõik autori varasemad kirjanduslikud otsingud, teemad ja tehnikad. Leheküljepikkused kirjeldused vahelduvad seikluslike ja vaimukate jutustustega ning kiretud loetelud hingeminevate draamadega. Omavahel põimudes moodustuvad süžeeliinid terve hulga lühemaid ja pikemaid romaane.

9 9


NOORTELE SOOVITAME

LASTELE

10 10

Nöbinina

01.2013 08.2009

Lastelavastuse raamat Kristiina Kass, Elo Selirand

Kirjastus Varrak Rootsi keelest tõlkinud Kadi-Riin Haasma 496 lk, pehme köide 140 × 200 mm KOOD 26398 KLUBIHIND

€ 19.90 € 23.25 TAVA H I N D

KLUBIHIND

€ 14.50 € 15.95 TAVA H I N D

Tuli. II osa

Kirjastus Tänapäev 124 lk, kõva köide, 170 × 235 mm KOOD 272617

Lotte reis lõunamaale

Mats Strandberg ja Sara B. Elfgren Engelsforsis muutub olukord üha kuumemaks. Väljavalitud alustavad oma teist gümnaasiumiaastat. Suvi otsa on nad deemonite järgmise sammu ootuses hinge kinni hoidnud. Ent oht ähvardab neid hoopis teisest, täiesti ootamatust suunast. Üha selgemaks saab, et midagi on Engelsforsis tõeliselt valesti. Minevik põimub tänapäevaga, elavad kohtuvad surnutega. Väljavalitud saavad üksteisega üha lähedasemaks ja neile tuletatakse taas kord meelde, et maagia ei leevenda õnnetu armastuse piinu ega paika purunenud südant. „Tuli” on kogu maailmas laineid lööva noorte fantaasiatriloogia teine osa. Esimene raamat, „Ring” ilmus eesti keeles 2012.

Möödunud talvel linastus Kristiina Kassi populaarse lasteraamatu „Nõianeiu Nöbinina” põhjal laste telesari. Raamat on illustreeritud kaadritega sellest sarjast, lisatud on joonistusi ja laule. Kuna telesari ja algne raamat on pisut erinevad, kirjutas Elo Selirand selle raamatu jaoks teksti pildiga sobivamaks.

Andrus Kivirähk Väike väsinud linnupoeg Pippo jääb lõunamaale lendavast linnuparvest maha. Lotte otsustab Pippo lõunamaale viia. Koos isa Oskari ja vana rännukoer Klausiga asutakse Oskari leiutatud lennumasinaga teele. Reisilisi ootavad ees mitmed põnevad seiklused. KLUBIHIND

€ 16.50 € 17.95 TAVA H I N D

Kirjastaja Eesti Joonisfilm 152 lk, kõva köide, 212 × 288 mm KOOD 937707

Jänku-Jussi numbritoodete komplekt

Engelsforsi triloogia II osa „Tuli” ostjale I osa „Ring” eriti hea hinnaga – € 4.90

Janika Leoste, Jaanus Leoste Jänku-Jussi numbritoodete komplekt sisaldab Jänku-Jussi numbriraamatu, Jänku-Jussi numbrivihiku ja kingitusena kilepakendis Jänku-Jussi numbrilugude DVD.

Kirjastus Varrak Rootsi keelest tõlkinud Kadi-Riin Haasma 472 lk, pehme köide 140 × 200 mm KOOD 24639

KLUBIHIND

€ 7.50 € 7.95

TAVA H I N D

SOODUSHIND

Tädi hakkab tuuleloheks

€ 4.90 € 20.50

Vahvaid jutte lastele Markus Saksatamm

TAVA H I N D

Ring. I osa

www.serk.ee

Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren Engelsfors. Kaunis nimi, mõttetu linn. Selle ümber sügavad laaned, kuhu inimesed tihti ära eksivad ja jäljetult kaovad. Ühel ööl, kui kuu on värvunud salapäraselt punaseks, satuvad kuus teismelist tüdrukut vanasse linnaparki. Neil pole midagi ühist. Nad ei tea, kuidas nad sinna jõudsid või miks nad seal on, kuid üksteiseta nad ellu ei jää.

Kirjastus Lasteveeb Raamat: 48 lk, kõva köide, 202 × 202 mm Vihik: 48 lk, pehme köide, 195 × 195 mm KOOD 931392

KLUBIHIND

€ 13.50 € 14.95 TAVA H I N D

Selle raamatu lehekülgedelt leiad 30 lühikest juttu tädilinskitest ja onulinskitest. Võtta lemmikloomaks vanapagan, võita kõrvahargiga koertenäitusel kuldmedal või siis moodustada oma varvastest laulukoor – tädilinskite ja onulinskite jaoks ei ole mitte midagi võimatut! Kirjastus Tänapäev 104 lk, kõva köide, 170 × 235 mm KOOD 272716


MITMESUGUST SOOVITAME 11 11

MERI JA KUKED S/Y Nordea ilmareis 2. oktoober 2010 – 17. juuni 2012 Ligi kaks aastat seilas Marko Matvere koos sõpradega katamaraanil „Nordea” ümber maailma. Nüüd on kaante vahele saanud Marko reisikiri, kus lisaks jutule ka palju fotosid. Ja üllatuseks ka mõned Marko joonistused. Teos on kirjutatud autorile omases humoorikas ja otsekoheses stiilis.

€ 20.60 € 22.65 TAVA H I N D

Kirjastus Go Grupp 235 lk, kõva köide, 190 × 230 mm KOOD 926770

Mustrimosaiik

Kuidas küpsetada leiba

80 motiivi loodusest rist- ja madalpistes

Emmanuel Hadjiandreou

Irina Tammis

KLUBIHIND

€ 18.90 € 21.90 TAVA H I N D

Selles raamatus on 80 fotot üksikute motiividega. Neile, kellele meeldib tikkida vaid rist- või madalpistet, on fotod muudetud mustriteks vastavalt tehnikale. Kes aga arvavad, et nad ise üksikuid motiive kokku panna ei oska, leiavad raamatus ka 20 kompositsiooni. Kirjastus Varrak 200 lk, kõva köide, kaasas CD mustrilehtedega 220 × 265 mm KOOD 26497

KLUBIHIND

€ 18.90 € 21.90 TAVA H I N D

Moemaja

Mees parima ninaga

Maimu Berg Töö omaaegse Eesti ainsa ja kogu Nõukogude Liidu ühe populaarsema ajakirja Siluett toimetuses on Maimu Bergile südamesse jäänud ja seetõttu jõuavad meienigi absurdi ja nalja pakkunud lood moest Moskvas ja teistes suure kodumaa linnades ning eelkõige inimestest omas ajas.

Lisaks mälestustele ja arhiivifotodele leiab raamatust liigutavaid dokumente Tartu teadlase andeka poja lapsepõlvest, haaravaid sissepõikeid teaduse ajalukku, vaimukaid kirjeldusi oludest, milles Lippmaa ehitas üles oma instituudi ja koolkonna.

€ 18.00 € 19.55 TAVA H I N D

Ajakirjade Kirjastus 336 lk, kõva köide, 171 × 247 mm KOOD 502424

KLUBIHIND

€ 13.50 € 15.10 TAVA H I N D

Lood unustatud Tallinnast

500 taime koduseks tervendamiseks

Jaak Juske

Rohkem kui 70 eluaasta jooksul on Sass kogenud nii mõndagi ja kogetust omajagu järeldusi teinud. Tõenäoliselt läheb osa õpitust temaga kaasa, kui ta kord lahkub. Kuni ta aga siin on ja oma teadmisi jagama soostub, pillab üksnes narr käest võimaluse temalt õppida. KLUBIHIND

€ 17.80 € 19.30

Petrone Print 198 lk, kõva köide, 168 × 245 mm KOOD 511099

Vigala Sassi taimeravi Aleksander Heintalu

TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Ulrika Jõemägi 176 lk, kõva köide, 215 × 252 mm KOOD 25445

Endel Lippmaa Tiit Kändler

KLUBIHIND

Selles raamatus on 60 üksikasjaliku juhendiga retsepti laiast maailmast, kõik need pakuvad loomingulist väljakutset ja koolitust tõelise meistri käe all. Raamatu autor on teinud koostööd Gordon Ramsay restoraniga ja võitnud mitmeid mainekaid auhindu.

Kirjastus Pegasus 325 lk, kõva köide, 140 × 210 mm KOOD 505289

See raamat kasvas välja Jaak Juske poolt internetis avaldatud lugudest ja fotodest, soovist tutvustada laiemale lugejaskonnale vanalinna ümbritsevate asumite kujunemislugu, muutumist ajas. Iga loo juures on fotod, mis aitavad saada parema ettekujutuse kadunud linnaruumist. KLUBIHIND

€ 20.50 € 22.60 TAVA H I N D

Kirjastus Pegasus 207 lk, kõva köide, 155 × 216 mm KOOD 505128

www.serk.ee www.serk.ee

KLUBIHIND

01.2013

Marko Matvere


TULE SUURE EESTI RAAMATUKLUBIGA AVASTAMA LÄÄNE – INGLISMAA KIRJANDUSLIKKE PAIKU koos ühe meie parima ingliskeelse kirjanduse tundja ja SOOVITAME tõlkija KRISTA KAERAGA. 12

01.2013 08.2009

12 Mugav lennureis toimub 3.–10. septembrini 2013 Käime vana hea Inglismaa läänepoolsetes krahvkondades. Cornwalli rikkumata rannajoon ja viktoriaanlikud mereäärsed kuurordid, Devoni rabad ja omanäolised kalurikülad on inspireerinud paljusid inglise kirjanikke ja stsenariste. 1. PÄEV Lend Tallinn–London. Liigume teel peatusi tehes mööda maailmapärandi hulka arvatud Inglismaa lõunarannikut Dorseti uhkeimasse rannikulinna Bournemouthi. 2. PÄEV Sõidame Thomas Hardyle koduks ja inspiratsiooniallikaks olnud idüllilisse Dorchesteri, käime Lyme Regises, kus elas kirjanik John Fowles. Edasi liigume Torquaysse, mis oli koduks Agatha Christie’le. 3. PÄEV Dartmoor, salapärane rabaderohke Devoni rahvuspark, on sünnitanud legendi Baskerville’ide koerast (Sir Arthur Conan Doyle). Maaliline Fowey on andnud Inglismaale Daphne de Maurier’, Sir Arthur Quiller-Couchi ja Kenneth Grahame’i. 4.– 6. PÄEV Kolm päeva naudime Cornwalli poolsaart. Külastame Minacki vabaõhuteatrit, Püha Miikaeli mäge, Inglismaa läänepoolseimat tippu Land’s Endi, Tintageli lossi, mille maa-alustes koobastes tegutses võlur Merlin. Virginia Woolf, Rosamunde Pilcher, George Eliot, Lorna Doone on vaid mõned nimed, kelle teostega seotud paigad Cornwallis meie teele jäävad. 7. PÄEV Külastame kuningas Arthuri ja Püha Graali legendide maagilist maailma Glastonburyt ja Stonehenge’i – Euroopa kuulsaimat esiajaloolist monumenti. Ööbimine Londonis.

8. PÄEV Vaatame üle Londoni peamised vaatamisväärsused. Korduvreisijad Londonis võivad võtta vaba aja. Lend London–Tallinn Klubiliikme hind 865 eurot sisaldab: • lennupiletid koos maksudega, • majutused korralikes ** või ***hotellides (kahestes tubades) hommikusöökidega, • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel, • väljasõidud mugavustega bussiga. Soodushind kehtib ka klubiliikme ühele kaaslasele. Tavahind 915 € Lisatasu eest: reisikindlustus, sissepääsupiletid Info ja registreerumine GO Traveli büroodes kuni 22. veebruarini või kuni kohti jätkub. TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam tel. 6 310 126, Kristiine Keskus tel. 6 310 147, TARTU: Tartu Kaubamaja tel. 6 310 222, PÄRNU: Hommiku 4, tel. 6 310 217. VILJANDI: Arkaadia aed 5, tel. 6 310 227, RAKVERE: Tallinna tn 21, tel. 6 310 219, JÕGEVA: Aia 1, tel. 6 310 213 Täpsem programm: www.serk.ee/yritused

Tule Raamatuklubiga KARJALA imelist maailma avastama Reis toimub 04.–09. juunini 2013

Karjala on ürgse looduse, igavikulise ajaloo ja kaunite laulude maa. Õigeusust mõjutatud kultuuripärand, kulinaaria ja võrratu loodus teevad sellest kandist tõelise pärli.

jala lauludega. 5. PÄEV Külastame unikaalset Uspenski puukirikut. Kivatši looduskaitsealal külastame loodusmuuseumi ja dendroparki. Alustame sõitu Peterburi. Ööbimine ***hotellis (kahesed toad). 6. PÄEV Vaba aeg Peterburis. Soovijatele linnaekskursioon bussiga. Kojusõitu alustame kell 14.00. Eestisse jõuame hilisõhtul.

www.serk.ee

Klubiliikme hind 579 eurot sisaldab: 1. PÄEV Buss väljub Tartust, Tallinnast jätkame kiirlaevaga Helsingisse. Külastame Lappeenrantat, Imatras näeme kuulsat koske ja jätkame teekonda Põhja-Karjala maakonda. Teeme peatuse Punkaharju seljandikul, mis on selle kandi looduse kroon. Käime Kitees ja õhtuks jõuame Joensuusse.

• laevapiletid Tallinn-Helsingi • ööbimine ***hotellides (kahesed toad) koos hommikusöögiga • laevasõit Valamo saarele (ekskursioon + lõunasöök kloostri sööklas) • laevasõit Kiži saarele • mugavustega buss • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid

2. PÄEV Joensuus külastame kultuuri- ja turismikeskust Carelicum ja Põhja-Karjala muuseumi. Teeme jalutuskäigu imekaunis Koli rahvuspargis. Piiriületus Värtsilä piiripunktis, sõit jätkub Karjala Vabariigis. Näeme Ruskeala marmorikarjääre. Sõit Sortavalasse.

Soodushind kehtib ka klubiliikme ühele kaaslasele. Tavahind 609 € Lisatasu eest: • Vene viisa koos kohustusliku tervisekindlustusega 69 € • tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltub vanusest) • õhtusöök karjala lauludega u 30 € ettetellimisega Eestis • tasulised sissepääsud Reisiks on vajalik Vene viisa ja Eesti Vabariigi pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu!

3. PÄEV Valamo saarestik Ladoga järves on unikaalne looduskaitseala. Teeme laevasõidu saarestikus, külastame Valamo kloostrit ja sööme lõunat kloostri sööklas. Teel külastame Karjala ühte vanimat küla Kinermat, kus saab tutvuda sealse eluoluga ning maitsta karjala pirukaid. Õhtuks jõuame Karjala pealinna Petroskoisse. 4. PÄEV Laevasõit Kiži saarele Onega järvel. UNESCO Kultuuripärandi nimekirja kantud muuseum-reservaat koosneb u 70 puitarhitektuuri meistriteosest, sealhulgas kuulus 22-kupliline Preobraženski kirik. Pärast lõunat pöördume tagasi Petroskoisse. Soovi korral õhtusöök kar-

Info ja registreerumine Tensi Reiside büroodes kuni 22. veebruarini või kuni kohti jätkub. Tallinnas Estonia pst 5a, tel. 6703333, Tartus Ülikooli 4, tel. 7344207, Pärnus Ringi 10, tel. 4426305, e-post tensi@tensireisid.ee Täpsem programm www.serk.ee/yritused


TELLITUD PAKI KÄTTESAAMISEKS TEENINDUSPUNKTI VALIMISE JA MUUTMISE VÕIMALUSED:   www.serk.ee kodulehelt Minu andmed alt   Saates meili aadressile raamatuklubi@serk.ee   Helistades klienditeeninduse telefonil 6460218   Külastades olemasolevaid teeninduspunkte

RAAMATUKLUBI TULEB LÄHEMALE! SOOVITAME

• 10% soodustust niigi soodsast klubiraamatu hinnast • Tavahinnast kuni 53% soodsamad igakuised eripakkumised vaid teeninduspunktidesse tulnutele • Postikulu ei tule ühegi tellitud raamatu eest maksta • Võimalus raamatutega enne ostmist lähemalt tutvuda

Nüüd saad 10% soodustust klubiraamatu hinnast ka siis, kui tellid raamatu(d) klienditeenindusest ja valid lähetusviisiks teeninduspunkti.

JAANUARI eripakkumised KÕIGIS TEENINDUSPUNKTIDES*:

KLUBIHIND

€ 12.50 € 23.50 Looduse radadel. Maailma looduse teejuht. Chris Packham

KLUBIHIND

KLUBIHIND

€ 9.90 € 20.00

€ 12.50 € 23.50

TAVA H I N D

TAVA H I N D

TAVA H I N D

Aasia köök Linda Doeser

UUS!

08.2009

13

Miks eelistada Raamatuklubi teeninduspunktis käimist?

Lohetätoveeringuga tüdruk Stieg Larsson

* Neid raamatuid saab osta ainult teeninduspunktides kohapeal.

Meenutame, et detsembris avasime uue teeninduspunkti VILJANDIS. Kõiki teeninduspunkte vaata ajakirja tagakaanelt.

2. JAANUARIL ALUSTAB TÖÖD RAAMATUKLUBI TEENINDUSPUNKT PÄRNUS, PORT ARTUR 2, Anu Foto kaupluses! Ootame teid E–R 10–20; L 10–18 ja P 10–16

Kehahoolduse käsiraamat Susan Elisabeth Davis, Mona Behan

1 €*

1 €*

Samba, sake ja tšillikaun

Mürgised taimed õues ja toas

Juta Raudnask

Krista Kaur, Urmas Laansoo, Taimi Puusepp

Raamatuklubi Kristiine Keskuse teeninduspunkt muudab asukohta. Kuna Kristiine Keskuses algavad 3. jaanuaril põhjalikud renoveerimistööd, muutub ajutiselt Raamatuklubi teeninduspunkti asukoht. Jääme tegutsema keskuse 1. korrusele (Endla tn. poolne sissekäik) . Ootame teid endiselt keskuse lahtioleku aegadel. Tere tulemast!

www.serk.ee www.serk.ee

1 €*

* Avamispakkumine kehtib neile, kes valivad oma tellitud pakkide lähetusviisiks klubi uue teeninduspunkti. Hinnaga 1 euro saadaval üks raamat klubiliikme kohta.

Jaanuari AVAMISPAKKUMISED PÄRNU PORT ARTUR 2 TEENINDUSPUNKTIS*:


AUHINNARAAMATUD

KLUBI SOOVITAB SOOVITAME

Iga kord, kui oled kogunud viis boonuspunkti, võid endale valida tasuta raamatu!

01.2013

14

Loomult loom

Minu teekond paradiisi

K d üh d Kevadpühade piduroad

203 lk, kõva köide KOOD 23359

Isabel Losada

Maire Suitsu

251 lk, kõva köide KOOD 25704

239 lk, kõva köide KOOD 22451

Minevike müüja

Jooga tarkus ja praktika.

Hukatus, häving ja mõrv

136 lk, kõva köide KOOD 22680

B. K. S. Iyengar

Ann Granger

256 lk, kõva köide KOOD 21034

280 lk, pehme köide KOOD 24202

Leskede kadunud maailm

Lillede keel Vanessa Diffenbaugh

Vanad armsad muinasjutud

Andrus Kasemaa

322 lk, kõva köide KOOD 24653

160 lk, kõva köide KOOD 21386

Treeni terviseks koos minuga

Kiusatus

Reet Pool

315 lk, kõva köide KOOD 23953

Aleksei Turovski

KLUBIHIND

€ 15.90 € 17.60 TAVA H I N D

Maagilised loitsud Igapäevane nõiakunst Silja

José Eduardo Agualusa

Keldi wicca ülempreestrinna Silja on sellesse raamatusse kirja pannud loitsud, mis tema enda praktikas on edukalt mõjunud: tema näpunäidete abil suudab iga huviline nõiakunstis edusamme teha, et oma ellu rohkem armastust, raha ja õnne tuua. Silja on Suurbritannia ajakirja Spirit & Destiny praktilise nõiakunsti veeru väga populaarne autor. Wicca ülempreestrinnana juhib ta keldi nõidade õpikogu oma kodumaal Iirimaal. • • •

Sisaldab loitse kõigi eluvaldkondade kohta, sealhulgas armastus, raha, õnn, töö ja suhted. Õpetab, kuidas loitse enda jaoks sobivaks muuta ja ise loitse luua. Tutvustab maagilisi rituaale ja tavasid, mis aitavad nõiakunstiga süvitsi tegeleda.

173 lk, kõva köide KOOD 25094

Kirjastus Varrak Inglise keelest tõlkinud Helena Niidla 144 lk, kõva köide, 188 × 234 mm KOOD 25483

Hamilton Catherine Cookson 238 lk, kõva köide KOOD 20594

255 lk, kõva köide KOOD 23373

Douglas Kennedy


KLUBIREEGLID

SOOVITAME

1.

Kõik klubiliikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubiajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt Eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida. Pakkumised kehtivad kuu lõikes.

2.

Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle hind on eriti soodne. Iga klubiraamatu ost annab ühe boonuspunkti ja vabastab paki postikulust.

3.

Kui Te klubiraamatut ei soovi, tuleb sellest kindlasti teatada enne viimast äraütlemispäeva, milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest viisidest: • klubi kodulehel: www.serk.ee • e-kirjaga: raamatuklubi@serk. ee, lisage kindlasti oma nimi ja klubiliikme number või telefon • telefonil 646 0218 (tööpäeviti 9.00–17.00)

4.

Teatamata jätmist käsitleme tellimusena ning klubiraamat saadetakse välja.

5.

Klubi ajakirjas tutvustatakse põhjalikumalt ka valikraamatut. Iga valikraamatu ost annab samuti ühe boonuspunkti ning vabastab postikulust. Valikraamatust ei pea ära ütlema, kui Te seda ei soovi.

6.

10. Kui olete andnud meile oma e-posti aadressi ja avaldanud soovi saada Raamatuklubi infot, informeerime teid meili teel jooksva kuu raamatuklubi pakkumistest ja tuletame meelde klubiraamatust äraütlemise tähtaega. Juhul, kui soovite e-kirjadest loobuda, saate seda teha kirja lõpus oleval meiliaadressil. Raamatuklubi ei väljasta oma klubiliikmete kontaktandmeid kolmandatele osapooltele turundustegevuseks. 11. Klubiliikmena tunnustatakse vähemalt 18-aastasi isikuid Eestis asuva aadressiga. Ühelt aadressilt võib klubisse kuuluda üks inimene. 12. Tellimuste täitmise aeg on keskmiselt 2 nädalat. Ostetud raamatuid saab tagastada ainult praakeksemplari või eksliku saadetise korral. Selleks võtke ühendust meie klienditeenindusega numbril 646 0218.

JAANUARI KLUBIRAAMATUST äraütlemise viimane päev on

22. jaanuar

SAAJA

Raamatuklubi jätab endale õiguse nõuda klubiliikmelt tasumisega viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Tähtaegselt tasumata võlgnevuste sissenõudmisega seotud kulud 7.67 eurot on klubiliige kohustatud täiendavalt tasuma.

TASUB

Raamatuklubi jätab endale õiguse esitada postikulu arveid 3.83 eurot korra eest neile klubiliikmetele, kes on korduvalt jätnud raamatupaki välja ostmata. POSTIKULU

Paki eest saab tasuda arve alusel, mis on pakiga kaasas. Tasuda saab ka SERKi kodulehel kohe tellimust tehes.

Klubiraamat ja teised antud kuu pakkumises olevad raamatud on klubiliikmele soodushinnaga saadaval ka raamatuklubi teeninduspunktides. Teeninduspunktidest ostes või sinna tellides on klubiraamat pakkumises toodud klubihinnast 10% soodsam.

Luba nr. 1066

7.

Kui pakis on klubiraamat või valikraamat või kui saadetise väärtus on vähemalt 51.13 eurot, saate paki ilma postikuluta. Muudel juhtudel on postikulu 3.13 eurot ühe tellimuse kohta. Kui olete valinud paki kättesaamiskohaks mõne meie teeninduspunktidest, ei lisandu postimaksu ühelgi juhul.

9.

VARRAK AS PÄRNU MNT 67A 10134 TALLINN

• täites ja postitades kupongi, mis on ajakirja tagakaanel

Iga viie boonuspunkti eest võite endale valida tasuta auhinnaraamatu. Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule tekib pärast seda, kui viienda klubiraamatu eest on arve Raamatuklubile laekunud. Boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse vormistamisel (1 punkt = 0.64 eurot. Kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta). Punktide kasutamise soovist tuleb teatada kohe tellimust tehes.

MAKSTUD VASTUS EESTI

• SMS-sõnumiga: numbrile 1311: SERK (tühik) klubiliikme number (tühik) klubiraamatu kood. SMSi hind on 0.32 eurot

8.

08.2009

15


OTSEPOST

ERIPAKKUMINE

Inglise keelest tõlkinud Ülla Jürviste Kirjastus Varrak 191 lk, pehme köide 143 × 200 mm KOOD 23694

tellin tk

Koerapidaja käsiraamat Sophie Collins Iga koeraomanik peaks koerte käitumise aluseid lähemalt tundma õppima – vähemalt niipalju, et mõista kõige tähtsamaid märke, mida koer saadab: kas ta on õnnelik, kartlik, ebakindel või vihane. Raamatu esimeses peatükis koerte käitumisest käsitletaksegi koerte kehakeelt. Teine peatükk annab nõuandeid, et oskaksite valida just teile sobivaima koera. Kolmandas peatükis käsitletakse küsimusi, kuidas uut pereliiget alates tema saabumise esimesest päevast kohelda, sõltuvalt sellest, kas olete koju toonud väikese kutsika või täiskasvanud varjupaigakoera. Neljandas peatükis võetakse läbi kogu koera koolitamise algõpetus ning sellega seonduvad küsimused alates põhialustest trikkide õpetamiseni. Raamatu viimases peatükis võetakse vaatluse alla lemmiklooma tervise alused.

raamatu pealkiri

Unenägude seletaja

KOOD

7 7 6 2

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134 Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 616 1040 Koduleht: www.serk.ee E-post: raamatuklubi@serk.ee Kontod: Swedbank 221023684813 SEB 10220076013011

Raamatuklubi teeninduspunktid: Tallinnas: Kristiine Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rävala maja, Rävala pst 6 E–R 10.00–19.00 ja L 11.00–16.00

0

klubiraamatu pealkiri KOOD

Klienditeeninduse telefon: 646 0218

Tellimiskupong

EI SOOVI tehke rist

KLUBILIIKME NR

E E S -

J A

ALLKIRI

P E R E K O N N A N I M I

P E A L K I R I R A A M A T U K O O D

Olen kogunud vähemalt 5 boonuspunkti ja valin auhinnaraamatuks (vt lk 14)

€ 7.90 € 16.35 TAVA H I N D

tellin tk

01.2013

KLUBIHIND

Rakveres: Matsoni Raamatud, Turu plats 5 E–R 9.00–18.00 ja L 9.00–15.00 Raplas: Rapla Raamatupood, Tallinna mnt 42 E–R 9.30–18.00 ja L 9.30–15.00

Tartus: Tartu Ülikooli Raamatupood Raekoja plats 11 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–16.00 Lõunakeskus, Kingituste kiirabi, Ringtee 75 E–P 10.00–21.00 Viljandis: Viljandi Centrum, Tallinna 24 E–R 9.00–19.00, L 9.00–17.00 ja P 9.00–15.00 Pärnus: Port Artur 2, Lai 11 E-R 10–20, L 10–18, P 10–16

2013_01_B  

http://www.serk.ee/files/2013_01_B.pdf

2013_01_B  

http://www.serk.ee/files/2013_01_B.pdf

Advertisement