Page 1

SOOVITAME 1

Palju häid raamatuid! 02.2012

Vaata sõbrapäeva pakkumisi lk 12–13!

Veebruari klubiraamat – Tiit Karuksi „101 Eesti spordilugu”


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 2

101 Eesti spordilugu

02.2012 08.2009

Tiit Karuks „Sport on mõnus mängumaa, millel paremusjärjestus tavaliselt mustvalgelt ja ajalookindlalt kirjas seisab. Ent Eesti spordi 101 sündmust tähtsuse järjekorras kirja panna või ülepea jäägitu erapooletusega välja valida pole võimalik. Kes ütleks, kas Ernst Idla loodud üleeestiline võimlemisvaimustus oli rohkem või vähem tähtis kui Kristjan Palusalu kaks olümpiakulda? Või malegeenius Paul Kerese kogu maailmas hinnatud härrasmehelik käitumine tähtsam kui tema tööd jäädvustanud Valter Heueri meistrisulg? Kas Heino Lipp tõstis meie rahva pead rohkem punavõimudest aheldatuna või tõstnuks olümpiavõitjana? Kas laitmatu Gerd Kanter on väärtuslikum kui ürgsed hambad-ristimehed Aavo Pikkuus, Jüri Jaanson ja Erki Nool? Siinne on Tiit Karuksi valik. Igal teisel olnuks oma eelistused ja teine stiil, aga üks on kindel: Karuks on isikupärases stiilis võtnud kokku Eesti Spordi Loo.” Gunnar Press, raamatu toimetaja KLUBIHIND

€ 13.30 € 16.40

222 lk, kõva köide, 160 × 210 mm Kirjastus Varrak KOOD 23984

TAVA H I N D

www.serk.ee

M CD zWe X sgktd

NB!

k

Raamatuga kaasas CD-plaat suurvõistluste reportaažidega!


Viimane äraütlemise päev

22. veebruar

SOOVITAME

Tiit Karuks on töötanud ajakirjanikuna 41 aastat, sellest 21 sporditoimetustes (Spordilehes, Eesti Raadios). Ta on püüdnud sporti vaadelda ja näha laiemas kontekstis kui pelgalt sekundid ja sentimeetrid. Ühest küljest äri ja meelelahutusena, kus tihti rikutakse ausa mängu reegleid, ent ühtaegu ka kultuuri osana. Karuks on kommentaatorina viibinud kaheksal olümpial, koostanud kolm olümpiaraamatut ja olnud nelja puhul üks autoreist.

Tiit Karuks raamatu eessõnas: „Olen püüdnud Eesti spordiloo „101” järjestada enam-vähem kronoloogiliselt, mitte tähtsuse ega olulisuse järjekorras. Ühest küljest oli seda valikut koostada väga lihtne, sest Eesti saavutuste- ja sündmusterohke spordilugu pakub rohkelt materjali. Teisalt polnud sugugi kerge otsustada, mida võtta ja mida jätta. Mõistagi on oma jälje jätnud autori eelistused. Tunnistan ausalt, et tehnikaalad on mulle suhteliselt kauged, nõnda olen nende suhtes olnud tõenäoliselt ülekohtune. Samas julgen loota, et Eesti spordis vähegi olulised sündmused ja saavutused on leidnud äramärkimist. Ja veel: kui me minevikku ei mäleta, elame tulevikuta. Sellised mastimännid nagu Georg Lurich, Kristjan Palusalu ja Paul Keres jäävad meie jaoks püsima läbi aegade. Kuni kestab eesti rahvas. Niisiis on see Tiit Karuksi valik. Koostanuks raamatu Paavo Kivine, Erik Lillo, Jaan Martinson, Vaapo Vaher või Indrek Schwede, olnuks valik kindlasti teistsugune. Põhiline on muus. Pole võimalik kirjutada millestki, mida pole olemas või mis on väga kootuke. Eesti spordilugu annab kirjutamiseks ohtralt ainet. Eesti sport on olnud, on ja jääb. Läbielatud aegade, režiimide, kõigi tahtlike ja tahtmatute lolluste kiuste.”

CD

Hea meel on teile seekord tutvustada niivõrd kokkuvõtlikku ja samas nii mitmekülgset klubiraamatut, nagu seda on „101 Eesti spordilugu”. On ju sport see, mis läbi aegade kõige rohkem Eesti rahvast ühte liitnud – laulupidudega võrreldavaid emotsioone tekitanud, meile meie kangelased ja eeskujud andnud, aga ka valu toonud. Raamatu autor Tiit Karuks on sporti vaadanud väga avara pilguga – sentimeetrid ja sekundid ei tundugi kõige olulisematena, põhiline on võistlusvaim ja tähenduslikkus. Eesti spordilugude peategelasteks on persoonide – armastatud sportlaste ja spordielu suunajate – kõrval ka näiteks Kadrioru staadion, Spordiselts Kalev, esimesed spordireportaažid raadios, saatesari „10 olümpiastarti”. Sport on ikka olnud kultuuri osa. Kas teadsite, et juba aastal 1878 loodi Eesti Kirjameeste Seltsi juurde Turnimise Komitee ning järgmisel aastal ilmus „Turnimise raamat”? Massilisest võimlemisharrastusest alguse saanud organiseeritud sporditegemine Eestis läks üle raskejõustiku kultuseks esimesel iseseisvusajal. Edasi liigume raamatu juhatusel läbi aja, mil Eesti sportlased punalipu all võisteldes meie kõigi teadvuses ikkagi Eestit esindasid kuni tänaste kangelasteni välja. Kõik need lood on huvitava nurga alt nähtud, annavad põnevat taustainfot, meenutavad suuri hetki. Ühesõnaga – pakuvad mõnusat lugemist. Valikraamat aga laseb meil sisse kiigata 1975. aastal „nõukogude paradiisist” põgenenud eesti laululoojate ellu. Kristi Tammik kirjutab mitte ainult pere põgenemisteest ja oma tööst Vabadusraadios, vaid eelkõige sellest, kuidas saavutada hingerahu, toeks muusika ja elu põhiväärtused. Ilusat talve ja häid raamatuid!

Suure Eesti Raamatuklubi toimetaja

3 3

02.2012 08.2009

Autorist


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 4 4 02.2012 08.2009

2009. aastal pälvis Tiit Karuks raadio- ja teleajakirjanike auhinna Kuldmikrofoni. Foto: Mati Hiis, Õhtuleht. Millised on Teile kõige südamelähedasemad spordialad ja kas olete ka ise spordiga tegelenud? Kõige südamelähedasemad on kergejõustik, jalgpall ja jäähoki. Ühtegi neist teisele ei eelistaks, aga see on raudselt esikolmik. Olen ka ise koolieas spordiga tegelenud. Lühemat aega käisin ujumis- ja tennisetrennis, pikemalt jäin pidama kergejõustiku juurde. Tegin legendaarse Aleksander Tšikini käe all keskmaajooksu. Erilist annet ei ilmutanud, pealegi pidin 17aastaselt kõrgenenud vererõhu tõttu aktiivsest sporditegemisest loobuma. Hiljem olen oma lõbuks mänginud jalg- ja korvpalli, vaikselt sörkimas käinud. Paraku olen olnud selles plaanis juba aastaid väga laisk.

Intervjuu „101 Eesti spordilugu” autori Tiit Karuksiga

www.serk.ee

Raamatus „101 Eesti spordilugu” toote välja kogu Eesti spordile märgilise tähtsusega sündmused, kas oskate aga välja tuua mõned tähtsündmused Eesti spordis, mis on Teid ennast kõige rohkem liiigutanud ja Teile korda läinud? Raamatus pole ainult märgilise tähendusega sündmused, on ka persoonilood ja sellised lood nagu „Kadrioru staadion”, „Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada” jne. Mis on kõige rohkem korda läinud? Kindlasti Erika Salumäe kullavõit 1992. aasta suveolümpial Barcelonas, Andrus Veerpalu ja Kristina Šmigun-Vähi olümpiavõidud, Eesti jalgpallikoondise esinemine 2012. aasta EMi valiktsüklis... Seda nimistut võiks veel pikalt jätkata. Elasin väga sügavalt sisse selliste isiksuste nagu Georg Lurich, Georg Hackenschmidt, Alfred Neuland, Voldemar Väli, Kristjan Palusalu, Leopold Tõnson, Ernst Idla lugudesse. Ülimat naudingut pakkus Paul Kerese loo kirjutamine. Püüdsin välja tuua Kerese erakordse rolli maletaja ja inimesena, seda iseäranis totral nõukogude ajal. Males Igavene Teine, eestlaste jaoks Igavene Esimene. Ei saanud üle ega ümber ka Andrus Veerpalu saagast, milles tänase seisuga lõpplahendust pole... Armsad on kõik 101 lugu. Heameelt teeb ka raamatu juures olev CD-plaat, kuhu on talletatud Eesti Raadios eetrisse läinud reportaažikilde ja usutlusi 1936. aastast kuni tänaseni.

Millised on Teie meelest Eesti spordis n-ö maha magatud võimalused või sellised sportlaseteed, mis nõukogude korra tõttu täies mahus ei realiseerunud? Sportlasel oli annet ja tahtmist – NHL, NBA (või midagi muud) oleks võinud olla, aga... Palju võinuks teisiti olla. Usun, et proffide hulgas löönuks läbi Aavo Pikkuus. Heino Lipp oli omal ajal maailma parim kümnevõistleja, Euroopa parim kuulitõukaja, Nõukogude Liidu piirest


KLUBIRAAMATU OSTJALE SUPERHINNAD! Selle pakkumise hinnad kehtivad raamatu „101 Eesti spordilugu” ostjale. SOOVITAME Valik esseid Tõnu Õnnepalu

väljapoole teda aga võistlema ei lastud. Eesti jalgpall ja jäähoki suretati punavõimu ajal praktiliselt välja. Jäähoki pole sellest tänaseni toibunud, jalgpall on end õnneks leidnud. Teistsugune võinuks olla nii mõnegi korvpalluri sportlasetee. Ja nii edasi. Ja nii edasi.

Olen alustanud uut raamatut, aga räägiks sellest täpsemalt siis, kui see on ilmumas. Pärast Londoni suveolümpiat tahaks igapäevasest raadiotööst tagasi tõmbuda, midagi aga siiski edasi nokitseda. 2008. aastal tegin viieosalise saatesarja Vabadussõjast „Iseseisvuse sünd”, kus mul oli au koostööd teha selliste näitlejatega nagu Aarne Üksküla ja Ain Lutsepp. Üksküla kehastas Jaan Poskat, Lutsepp kindral Aleksander Tõnissoni. On plaan teha samuti viieosaline sari Kalevlaste Malevast ning Tallinna Reaalkooli poistest ja õpetajatest Vabadussõjas. Olen ka ise Reaali vilistlane, saatesari oleks kummardus oma vanale koolile, sellest kiirgavale vaimsusele. Plaane on – kui Jumal tervist annab.

KLUBIHIND

€ 5.90 € 12.58 TAVA H I N D

360 lk, kõva köide, 127 × 206 mm Kirjastus Varrak KOOD 23328

Rehepapp Andrus Kivirähk

Romaan eesti rahva raskest elust mõisahärrade rõhumise all. Rängas olukorras ei jää rahval muud üle, kui krabada endale kõike, mida kätte saab, olgu siis naabri sahvrist või vanakurja enda käest.

KLUBIHIND

€ 6.90 € 11.06 TAVA H I N D

200 lk, kõva köide, 135 × 205 mm Kirjastus Varrak KOOD 2481

Aasta aias Märkmik-kalender 2012 Koostanud Signe Siim

Igale aiapidajale asendamatus märkmikus on eraldi märgitud ka vilja-, juure-, õie- ja lehepäevad ning istutusperiood. Lisaks tutvustus Kuu faaside ja sodiaagimärkide kasutamisest aianduses. KLUBIHIND

€ 7.90 € 11.72 TAVA H I N D

224 lk, spiraalköide, 148 × 203 mm Kirjastus Varrak KOOD 24110

1001 päeva, mis muutsid maailma Peter Furtado

See laiahaardeline, põnevate fotodega illustreeritud raamat kajastab maailmaajaloo erakordseid sündmusi, otsustavaid kokkupõrkeid, mälestusväärseid juhtumusi ning looduskatastroofe. KLUBIHIND

€ 14.90 € 26.33 TAVA H I N D

Inglise keelest tõlkinud Mari Pukkonen, Virge Pihel ja Tiina Kanarbik 960 lk, kõva köide, 165 × 216 mm Kirjastus Varrak KOOD 19482

www.serk.ee www.serk.ee

Suur töö on „101 spordiloo” kujul nüüd tehtud, mis järgmiseks – kas uued raamatud või saated on juba tegemisel ja silmapiiril? Lisaks spordile on teada ka Teie ajaloohuvi – kas selles vallas on uusi saateid, raamatuid tulemas?

Tõnu Õnnepalu raamat koondab valiku kirjandusele pühendatud esseedest, sisaldades teiste seas käsitlusi Betti Alveri, Viivi Luige ja Peeter Sauteri loomingust.

5 5

08.2011 02.2012 08.2009

Ainus armastus


VALIKRAAMAT SOOVITAME

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida. Iga valikraamat annab boonuspunkti ja vabastab postikulust.

6

02.2012 08.2009

6

Piirilkõndija tee Nõukogude Eestist vabasse Euroopasse Kristi Tammik 1975. aastal said toonased tuntud laululoojad Kristi ja Raivo Tammik pärast mitut äraütlemist KGB-st lõpuks viisa, et sõita kolmeks nädalaks külaskäigule Saksa Föderatiivsesse Vabariiki. Nad ei tulnud tagasi. Nende pikalt ja põhjalikult ette valmistatud põgenemisteekond õnnestus, mis oli toona äärmiselt harv juhus. Nii harv, et äratas väliseestlastes koguni umbusaldust – kuidas neil kahel ikkagi läks korda „ära hüpata”, nagu siis nimetati lõplikku lahkumist „nõukogude paradiisist”. Tammikute kui „kodumaa reetjate” muusikalooming läks Nõukogude Liidus paljudeks aastateks keelu alla, ent nende laule pole unustatud. Nii sai näiteks Raivo ja Kristi Tammiku „Öölaulu” neidudekoori esituses kuulata noorte laulu- ja tantsupeol 2011. aastal. Raivo Tammik jätkas Saksamaal tegutsemist muusikuna. Kristi Tammik asus tööle Vabadusraadio eesti osakonda. Algus oli raske – Münchenist eetrisse läkitatud eestikeelsetele saadetele polnud mingit tagasisidet. Seda suurem oli hiljem tegijate rõõm, kui saadi teada, et nii mõnigi kuulaja Eestis oli võtnud vaevaks end läbi eetriräga tuttavate häälteni kruttida. Kristi Tammiku „Piirilkõndija tee. Nõukogude Eestist vabasse Euroopasse” on siiras pihtimus sellest, kuidas keerulisel eluteel – nii kodumaal kui pagulasena – saavutada hingerahu, abiks muusika, töö, raamatud ja kalliks peetud inimesed.

uus!

KLUBIHIND

€ 16.90 € 18.60 TAVA H I N D

192 lk, kõva köide, 168 × 240 mm Kirjastus Varrak KOOD 23304

Autorist

www.serk.ee

See raamat, üks neist saatuselugudest, millel lasub Teise maailmasõja pitsat, dokumenteerib üht pikka eluteed – tänaseks seitsetkümmet aastat. KRISTI TAMMIK lõpetas Tallinna reaalkooli 1959. aastal ning õppis aasta aega eesti keelt ja kirjandust Tartu ülikoolis. Olulist osa mängis nooruses nii tegelemine peotantsuga (tantsupaar Peep ja Kristi Kerd oli omal ajal tuntud ja edukas) kui ka koostegutsemine muusik Raivo Tammikuga (laulusõnade kirjutamine). 1975. aastal põgenesid Kristi ja Raivo Nõukogude Liidust Läände. Sellele järgnes 20 aastat Vaba Euroopa raadio eesti toimetuses, ühtekokku 37 aastat Münchenis, omaloodud „mini-Eestis”.

Kristi Tammik XI noorte laulu- ja tantsupeol Tallinnas 2011. aasta suvel.


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME

Üle 300 juhendiga koekirja: uhiuued mustrid ja ajatu klassika Lesley Stanfield ja Melody Griffiths

Suurepärane kudumismustrite valik igal tasemel kudujale! 300 koekirja hulgast leiab nii klassikalisi kui ka uhiuusi algupäraseid kirju, mis on kahe andeka käsitöödisaineri pikaajalise töö tulemus. Mustrite juurde on märgitud raskusaste ning need on jagatud soonikuteks, vikliteks, palmikuteks, pitskoelisteks mustriteks, nuppudeks, intarsiaks ning tähtedeks ja numbriteks. Iga mustri juures on värvifoto, mustrite skeemid on aga trükitud mustvalgelt, nii et neid saab kopeerida või skaneerida ja siis suurendada. KLUBIHIND

€ 15.90 € 17.63 TAVA H I N D

7 7

02.2012 08.2009

Kuduja mustrikogu

uus!

Inglise keelest tõlkinud Tiina Viil 208 lk, kõva köide, 250 × 195 mm Kirjastus Varrak KOOD 23915

Koduõue abihooned Garaažid, lehtlad, verandad, varjualused ja muud ehitised

uus!

KLUBIHIND

€ 18.90 € 20.57 TAVA H I N D

Inglise keelest tõlkinud Georgi Samuel 448 lk, pehme köide, 160 × 216 mm Kirjastus Varrak KOOD 23861

www.serk.ee www.serk.ee

Uue kuuri, varjualuse, lehtla või garaaži rajamine oma kätega on isetegijale suur väljakutse, kuid see pingutus tasub vaeva. Peale praktilise külje lisab iga koduõue rajatav ehitis teie kinnisvarale väärtust. Selle asjaliku raamatu lehekülgedel on joonised, fotod ja detailsed juhendid 27 erineva ehitise rajamiseks. Millist funktsiooni ka ei peaks täitma uus ehitis – kas olema ette nähtud koduloomade pidamiseks, lõõgastumisvõimaluste pakkumiseks suveõhtutel, aiatööriistade panipaigaks või taimede kasvatamiseks – võtke ette see raamat ja te leiate lahendusi!


LEMMIKLOOMAD SOOVITAME 8

02.2012 08.2009

8

Kassipidaja käsiraamat Juhiseid terve, õnneliku ja hästi kasvatatud kassi eest hoolitsemiseks Catherine Davidson Kasside käitumine „Kassipidaja käsiraamat” selgitab, miks kassid käituvad just nii, nagu nad käituvad ning kuidas kassi kehakeele järgi aru saada, mida ta tunneb. Mida peab teadma enne kassi võtmist Enne kassi võtmist peaksite hoolikalt järele mõtlema. See raamat annab teile kõik vajalikud teadmised enne, kui toote kassi koju. Kuidas kassi eest hoolitseda Siit raamatust leiate põhjalikud selgitused selle kohta, mida kass vajab, et end tubastes tingimustes hästi tunda. Kuidas kassi õpetada Küllalt levinud on valearusaam, nagu poleks kasse võimalik õpetada ja et nad on rumalamad kui koerad. Tegelikkuses on kassile võimalik õpetada mitmeid asju, mis muudavad teie elu lihtsamaks: näiteks liivakasti ja kassiluugi kasutamist ning isegi rihma otsas jalutamist. Kassi tervis Palju olulisi soovitusi, kuidas tulla toime parasiitidega ja kuidas aidata kassil taluda selliseid protseduure nagu näiteks kastreerimine ja vaktsineerimine. Lisaks õpetused, kuidas võimalikult vara ära tunda haiguste ja vigastuste sümptomeid.

KLUBIHIND

€ 14.40 € 15.66 TAVA H I N D

Inglise keelest tõlkinud Piret Frey 192 lk, pehme köide, 140 × 200 mm Kirjastus Varrak KOOD 23687

Koerapidaja käsiraamat Juhiseid terve, õnneliku ja hästi kasvatatud koera eest hoolitsemiseks

www.serk.ee

Sophie Collins Koerte käitumine Iga koeraomanik peaks koerte käitumise aluseid lähemalt tundma õppima – vähemalt niipalju, et mõista kõige tähtsamaid märke, mida koer saadab: kas ta on õnnelik, kartlik, ebakindel või vihane. Kuidas valida just teile sobiv koer Teine peatükk annab õpetusi, et oskaksite valida just teile sobivaima koera. Kuidas koera eest hoolitseda Kolmandas peatükis käsitletakse küsimusi, kuidas uut pereliiget alates tema saabumise esimesest päevast kohelda, sõltuvalt sellest, kas olete koju toonud väikese kutsika või täiskasvanud varjupaigakoera. Koolituse põhialused Neljandas peatükis võetakse läbi kogu koera koolitamise algõpetus ning sellega seonduvad küsimused alates põhialustest (kõrval käimise ja paigale jäämise õpetamisest) trikkide õpetamiseni. Koera tervis Raamatu viiendast peatükist saate soovitusi nii parima veterinaari leidmiseks, parasiitide kontrolliks kui ka infot alternatiivsete hooldus- ja teraapiameetodite kohta.

KLUBIHIND

€ 14.40 € 15.66 TAVA H I N D

Inglise keelest tõlkinud Ülla Jürviste 192 lk, pehme köide, 140 × 200 mm Kirjastus Varrak KOOD 23694


ILUKIRJANDUS

KLUBIHIND

€ 13.50

„Ajalaulud” on Liisi Ojamaa uus ja oodatud luulekogu. Liisi luule on endiselt lummavalt kujundlik ja meloodiline, kuid üsna tumedatooniline. Luuletustega on kaasas ka lühike proosapala.

Saksa keelest tõlkinud Mari Eerme 29 lk, kõva köide, 220 × 220 mm Kirjastus Varrak KOOD 15590

72 lk, pehme köide, 130 × 210 mm Kirjastus Varrak KOOD 23823

Hambaraamat

Jaanimardika tee Kristin Hannah Hõlmates rohkem kui kolme aastakümmet, on „Jaanimardika tee” väga haarav ja südantliigutav lugu kahe naise sõprusest. Nad usuvad, et suudavad kõigega toime tulla, kuni üks reeturlik tegu nad lahku viib ning nende meelekindluse ja sõpruse tõelisele proovile paneb.

KLUBIHIND

€ 17.90

€ 6.90

Kõik sinu piimahammastest Iwona Radünz ja Thomas Röhner Miks piimahambad loksuma hakkavad? Mis siis juhtub, kui piimahambad ära tulevad? Millest hammas koosneb? Miks hambad haigeks jäävad? Kuidas hoida hambaid tervetena? Kõikidele nendele küsimustele saavad lapsed vastuse sellest vahvast humoorikate piltidega raamatust. Raamatuga on kaasas hambakarp, kuhu saab panna oma äratulnud piimahambad.

Inglise keelest tõlkinud Tiia Krass Sari „Varraku ajaviiteromaan” 468 lk, kõva köide, 145 × 200 mm Kirjastus Varrak KOOD 24356

Nõianeiu Nöbinina Kristiina Kass Illustreerinud Heiki Ernits

Hea põhjatuule vastu

Nõianeiu Nöbinina on pesuehtne nõid. Aga ta pole õudne nõiamoor, vaid armas sajaaastane nõiaplika, keda teised nõiad võõristavad. Laia ilma minnes valib Nöbinina endale elukohaks perekond Puravike suvila. Kui sinna jõuavad Puravikud ise, on nende üllatus suur – nõiaga koos elades juba igav ei hakka.

Daniel Glattauer Leo postkasti jõuavad eksikombel kellegi tundmatu Emmi e-kirjad. Mees vastab viisakusest. Tekib kirjavahetus. Algul püütakse vastastikku vaimukusi pilduda, ent aja möödudes läheb suhtlemine isiklikumaks ning virtuaalne lähedus muutub kummalegi järjest vajalikumaks. KLUBIHIND

€ 17.90

Saksa keelest tõlkinud Piret Pääsuke Sari „Moodne aeg” 208 lk, kõva köide, 143 × 200 mm Kirjastus Varrak KOOD 22437

KLUBIHIND

€ 12.20

Tekst August Kitzbergi ainetel, pildid joonistanud Richard Kivit

Daniel Glattauer

Öö läbi, õhtust hommikuni, oli valanud vihma nagu oavarrest. Väike piibeleheneitsi, veel pisem kui kõik pöialpoisid ja päkapikumehed, põlvitas suurel kivil märjas rohus ja nuttis. Mispärast ta vaeseke nuttis? Vihm oli tema maja üle ujutanud. Nüüd kükitas ta siin külmal kivil ega teadnud, kuhu öömajale minna…

Tavatu armastuslugu kahest inimesest, kes teineteist nägemata meili teel lootusetult armuvad. Järg raamatule „Hea põhjatuule vastu” näitab lugejale, kui ehtsad võivad olla kahe inimese suhted, olgugi et oma tunnete väljendamiseks kasutatakse vaid e-kirju.

€ 17.90

Saksa keelest tõlkinud Piret Pääsuke Sari „Moodne aeg” 196 lk, kõva köide, 143 × 200 mm Kirjastus Varrak KOOD 24493

93 lk, kõva köide, 175 × 236 mm Kirjastus Tänapäev KOOD 629703

Piibeleheneitsi

Kõik seitse lainet

KLUBIHIND

02.2012

Liisi Ojamaa

9 9

KLUBIHIND

KLUBIHIND

€ 4.70

32 lk, pehme köide, 135 × 160 mm Sari „Minu väike raamat” Kirjastus Tammerraamat KOOD 482283

www.serk.ee www.serk.ee

Ajalaulud

LASTELE SOOVITAME


PÕNEVUS JA ULME SOOVITAME 10 10

Theodore Boone: lapserööv

02.2012 08.2009

John Grisham Theodore Boone’i parim sõber April kaob keset ööd jäljetult oma magamistoast. Kuni hirm väikelinna oma võimusesse võtab ja politsei pimeduses kobab, on 13-aastane Theo see, kes peab võtma appi kõik oma juriidilised teadmised ja nutikuse, et tõele jälile jõuda ja April päästa.

KLUBIHIND

€ 15.30

Inglise keelest tõlkinud Anne Kahk 172 lk, kõva köide, 145 × 203 mm Kirjastus Varrak KOOD 24509

Theodore Boone: lapsadvokaat John Grisham Põnevusromaanide suurmeistri John Grishami raamatu peategelane on seekord 13-aastane Theodore Boone, kes kistakse sensatsioonilise mõrvaprotsessi lahendamisse. Külmavereline mõrvar on pääsemas õiglasest karistusest ja Theo on ainus, kes teab tõde...

KLUBIHIND

€ 13.30

Inglise keelest tõlkinud Anne Kahk 208 lk, kõva köide, 145 × 203 mm Kirjastus Varrak KOOD 22956

uus! Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk John le Carré

Džanga varjudega Siala kroonikad Aleksei Pehhov Siala on fantaasiamaailm, mida asustavad lisaks inimestele J. R. R. Tolkieni lugudest tuttavad haldjad, orkid, paharetid ja härjapõlvlased. „Siala kroonikate” triloogia avaosa „Varjus hiilija” (e.k. Varrak 2010) tõi Moskvas elavale Aleksei Pehhovile Nimetu Mõõga kirjandusauhinna. KLUBIHIND

€ 22.50

Vene ja inglise keelest tõlkinud Veronika Einberg „F-sari“, 357 lk, kõva köide, 143 × 200 mm Kirjastus Varrak KOOD 24349

Targa mehe hirm

www.serk.ee

Triloogia „Kuningatapja kroonika” teine osa. 1. raamat Patrick Rothfuss „Kuningatapja kroonika” triloogia on viimaste aastate tugevaim debüüt fantaasiakirjanduses. Maailm, milles triloogia sündmused aset leiavad, on võrreldav Tolkieni Keskmaaga. Nüüd saavad triloogia esimest osa – „Tuule nimi” – nautinud lugejad asuda ka raamatusarja teise osa kallale. KLUBIHIND

€ 22.50

Inglise keelest tõlkinud Juhan Habicht 568 lk, kõva köide, 160 × 210 mm Kirjastus Varrak KOOD 24516

John le Carré spiooniromaani tegevus toimub külma sõja ajal. Briti salaluure agent Ricky Tarr lendab Hongkongi, et värvata kergeks saagiks peetud Vene kaubandusdelegatsiooniliige, kuid satub ootamatult informatsioonile, mille kohaselt tegutseb Briti luures kaval ja võimekas Vene spioon. George Smiley, kes on pärast oma ülemuse äpardunud salaoperatsiooni pensionile saadetud, on seda juba varemgi kahtlustanud, kuid teda pole usutud. Nüüd antakse talle ülesanne asja uurida. Smiley valib endale abilised ning lahti läheb mäng, kus valeotsused tähendavad agentide ja vaevaga üles ehitatud agentuuride hävingut. Ja mitte ainult seda – kaalul on kogu Briti luureteenistuse maine ja usaldusväärsus.

Äsja linastus Eesti kinodes ka selle John le Carré menuromaani kauaoodatud ekraniseering. Põneviku lavastas Tomas Alfredson („Luba sisse see õige”), osades mitu filmimaailma säravaimat tähte. Teiste seas mängivad filmis Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, John Hurt ja Benedict Cumberbatch. KLUBIHIND

€ 16.50

Inglise keelest tõlkinud Rein Saluri 392 lk, kõva köide, 130 × 210 mm Kirjastus Varrak KOOD 24318


VARIA SOOVITAME 11 11

€ 17.90

€ 18.30

Inglise keelest tõlkinud Kalle Klein 376 lk, kõva köide 130 × 200 mm Kirjastus Varrak KOOD 24059

240 lk, kõva köide 165 × 240 mm Kirjastus Varrak KOOD 24615

Jäähoki Eestis ja maailmas

Valede jahil

Tõnu Tuulas, Tiit Lääne

Kuidas ära tunda pettust äris, poliitikas ja suhetes

KLUBIHIND

€ 6.50

Paul Ekman Miks ja kuidas inimesed valetavad? Miks see mõnedel õnnestub ja mõnedel mitte? Kuidas mõned inimesed oskavad pettust ära tunda, teised aga seda ei suuda? Selles raamatus vaadeldakse kaasahaaravalt, kuidas inimese kehakeel, hääl ja näoilme võivad reeta valesid, kuid ka meisterlikult eksitada isegi professionaalseid valekütte – politseinikke ja luureagente. Raamatu põhjal on vändatud ülipopulaarne telesari Lie to Me, mis linastus 2010. aastal ka TV3-s.

Horoskoop 2012

Iga sinu tunne loob sind ennast

Igor Mang

Mai-Agate Väljataga ja Kreet Rosin

Igor Mangi ennustusi võib uskuda või mitte, neid võib kiita või kiruda, ent ajalugu on näidanud, et tulevikku näeb ta tihti selgemini kui nii mõnigi ekspert. Mis ootab maailma aastal 2012? Kuidas läheb Eestil? Kes on edukad? Vastused leiate just sellest raamatust.

Kuna iga sinu tunne loob sind ennast, siis tasub oma tunnetega tegeleda. Negatiivsed tunded on lõhkuva ja lagundava toimega, positiivsetel tunnetel on ülesehitav ja tervendav mõju. Sellest raamatust omandadki vajalikke teadmisi, et teha ümber negatiivsetena näivaid tundeid.

Illustreerinud Valdek Alber 96 lk, pehme köide, 145 × 210 mm Kirjastus Hea Lugu KOOD 644331

KLUBIHIND

€ 13.60

Pendliraamat P

Aastaga haigustest priiks

SSig Lonegren

Tervenduskalender 2012

K Komplekt sisaldab kõike, mida pildamiseks vvajad, sealhulgas nööriga pendlit ning käsirraamatut harjutuste, pildamiskaartide, astrolo loogiliste kaartide ning joonistega, mis õpetavvad muu hulgas, kuidas tõlgendada pendli li liigutusi, ennustada ning avastada energiakeskusi ja jõujooni.

Juba vanaaja targad teadsid, et see, kes arvestab kuu rütme, suudab oma elu paremini juhtida: kõik õnnestub justkui iseenesest, pingete ja raskusteta. Tasub ehk järele proovida! Ühe võimaluse pakub see Kuu liikumist jälgiv kalender koos rahvaraviretseptidega. KLUBIHIND

€ 5.30

143 lk, pehme köide, 145 × 205 mm Kirjastus Hiiler KOOD 478067

270 lk, pehme köide, 129 × 196 mm Kirjastus Mekaks OÜ KOOD 920600

KLUBIHIND

€ 13.90

Komplekt raamatust ja nööriga pendlist kenas kinkekarbis Raamat 128 lk, pehme köide, 205 × 205 mm Kirjastus Koolibri KOOD 27400

www.serk.ee www.serk.ee

Jäähoki kui maailma kiireim sportmäng, mida enne Teist maailmasõda Eesti ajalehes kirjeldati koguni kui „mängu surmaga”, ei jäta külmaks ühtegi tõelist spordisõpra. Ka Eestis on seda spordiala harrastatud nüüd juba kaheksakümmend aastat. Suurtest hetkedest ja säravatest mängijatest maailma ning Eesti senises jäähokiloos jutustabki käesolev raamat. Pakkudes uusi fakte, möödunu meenutamist ning olles teenäitajaks neile, kes seda mängu enda jaoks alles avastavad.

02.2012 08.2009

KLUBIHIND

KLUBIHIND


SÕBRAPÄEVA PUHUL SÕBRALIKUD HINNAD! SOOVITAME 12

02.2012 08.2009

12

Stieg Larssoni menusarjal nüüd soodne komplektihind! Stieg Larsson (1954–2004) oli ajalehe EXPO ajakirjanik ja peatoimetaja. 2005. aastal ilmus tema esimene romaan „Lohetätoveeringuga tüdruk”, mis pälvis kohe suure tähelepanu. 2006. aastal järgnes „Tüdruk, kes mängis tulega” ning 2007. aastal triloogia kolmas osa „Purustatud õhuloss”. Need kolm pärast autori surma ilmunud romaani on kujunenud lühikese ajaga ka rahvusvaheliselt tõeliseks fenomeniks. Praeguseks on Larssoni raamatuid müüdud terves maailmas kümneid miljoneid eksemplare ning nendest on tehtud menukad filmid nii Rootsis kui ka Hollywoodis. Lohetätoveeringuga tüdruk Rootsi keelest tõlkinud Tõnis Arnover 535 lk, kõva köide TAVAHIND 145 × 203 mm Kirjastus Varrak KOOD 18669

€ 18.15

Tüdruk, kes mängis tulega Rootsi keelest tõlkinud Kadri Papp 608 lk, kõva köide 145 × 203 mm TAVAHIND Kirjastus Varrak KOOD 19291

€ 18.15

Kolm raamatut komplektis, hind vaid

39 eurot! Tavahind poes

u 54.- € 3 raamatut komplektis

Purustatud õhuloss Rootsi keelest tõlkinud Kadri Papp 680 lk, kõva köide 145 × 203 mm TAVAHIND Kirjastus Varrak KOOD 20174

€ 18.53

KLUBIHIND

€ 39.00 KOOD 334490

Rokk-kitarristiks 6 nädalaga Owen Edwards

KLUBIHIND

€ 4.90 € 15.59 TAVA H I N D

KLUBIHIND

Kogenud kitarriõpetajana on selle raamatu autor välja töötanud kuuenädalase laheda õppeprogrammi. Olulised mängutehnikad saavad selgeks Eric Claptoni, Rolling Stonesi, Metallica, Nirvana jt loomingu varal. Raamatuga on kaasas CD nii klassikaliste kui ka moodsate rokk-hittidega.

€ 14.90 € 26.71 TAVA H I N D

Inglise keelest tõlkinud Toomas Taul 1000 lk, kõva köide 170 × 250 mm Kirjastus Varrak KOOD 21416

Inglise keelest tõlkinud Kaido Haavandi 192 lk, kõva köide + CD, 219 × 240 mm Kirjastus Varrak KOOD 20884

Märgid & sümbolid

www.serk.ee

Selles põnevas raamatus seletatakse lahti üle 2000 märgi ja sümboli, alates lihtsatest kujunditest ja värvidest kuni jumalate, müütiliste loomade, pühade rituaalide ja kuulsate kaubamärkideni, kasutades selleks autentseid tekste ja erakordselt põnevaid pilte ning fotosid.

KLUBIHIND

€ 11.90 € 18.15 TAVA H I N D

Inglise keelest tõlkinud Kullo Remme ja Rein Turu 352 lk, kõva köide, 240 × 200 mm Kirjastus Varrak KOOD 19055

The Beatles. Ansambli lugu Bob Spitz Peaaegu kümme aastat väldanud uurimistöö tulemusena, tänu sadadele vapustavatele intervjuudele ja paljude varem avaldamata dokumentide avastamisele on Bob Spitz kirjutanud ansambli „The Beatles” niisuguse ajaloo, mida fännid on pikiKLUBIHIND silmi oodanud – see on ülimahukas ja kõikehõlmav ning sama sädelev ja rõõmus ning üllatusi pakkuv nagu mõni biitlite plaat.


Pakkumine kehtib, kuni kaupa jätkub!

SÕBRAPÄEVA PUHUL SÕBRALIKUD HINNAD! Eesti pargid

Ilma Adamson, Anneli Ammas, LilleAstra Arraste, Kristin Kuutma, Juris Žigurs ja Kadri Valner

Olev Abner, Silja Konsa, Kersti Lootus ja Urve Sinijärv

Täpne ülevaade tantsupidude arengust alates I Eesti mängudest 1934. aastal. Lisaks rohkem kui 400 fotole on raamat illustreeritud ka rohke arhiivimaterjaliga. Raamat on eesti, saksa, vene ja inglise keeles.

€ 4.90

KLUBIHIND

348 lk, kõva köide, 250 × 305 mm Kirjastus Varrak KOOD 16870

€ 12.90 € 24.73 TAVA H I N D

Kolmas Reich. Uus ajalugu

KLUBIHIND

€ 11.90 € 24.73 TAVA H I N D

Michael Burleigh

Prantsusmaa avastamine

Tegemist on viimase aja kõige hinnatuma Kolmandast Reichist kõneleva teosega, kus analüüs on ühendatud suurepärase jutustamisoskusega. Autor toob efektselt lugeja silme ette natsionaalsotsialismi olemuse, kirjeldades jõuliselt Hitleri režiimi põhjuseid ja tagajärgi.

Graham Robb See raamat viib meid haaravale retkele läbi Prantsusmaa vähem tuntud ajaloo. Lugeja avastab tillukesed külad, mis üksteise vastu sõdu peavad; lapsed, kes rändavad omapead tuhandeid miile, et Pariisi korstnaid pühkida. See on maa, kus prantsuse keel oli kuni 19. sajandi lõpuni vähemuskeel.

Inglise keelest tõlkinud Rein Turu ja Jaanus Õunpuu 840 lk, kõva köide, 160 × 240 mm Kirjastus Varrak KOOD 19345

KLUBIHIND

€ 9.90 € 20.64 TAVA H I N D

Massaaž ja aroomteraapia

KLUBIHIND

€ 14.90 € 20.64 TAVA H I N D

400 lk, kõva köide, 210 × 310 mm Kirjastus Varrak KOOD 12964

Inglise keelest tõlkinud Triinu Pakk 400 lk, kõva köide, 155 × 220 mm Kirjastus Varrak KOOD 20709

Catherine Stuart

501 pilti joonistamiseks

Praktiline käsiraamat pea-, näo-, keha- ja jalamassaažiks, lisaks on raamatus suur valik aroomteraapia ravivõtteid. 150 tehnilist võtet tutvustavad erinevaid massaažimeetodeid ning rohkem kui 1500 värvifotot illustreerivad sammhaaval, kuidas massaaži iseseisvalt kodus praktiseerida.

Vahva ideederaamat lastele, mille abil saab õppida joonistama loomi ja inimesi, multikategelasi, masinaid, võlutegelasi, koletisi ja superkangelasi. Ette antud piltide põhjal kriipshaaval harjutades on joonistama õppimine lihtne ja tulemuses ei pea pettuma.

Inglise keelest tõlkinud Marika Makarova ja Linda Poots 512 lk, kõva köide, 165 × 220 mm Kirjastus Varrak KOOD 18898

KLUBIHIND

€ 4.90 € 12.27 TAVA H I N D

Pühakud Kunst, ajalugu, ilmutused Michael McMahon See rikkalikult illustreeritud teos on soe, inimlik ja tasakaalukas sissevaade maailma kõige erakordsemate inimeste – kristlike pühakute – elusse. Inglise keelest tõlkinud Maarja Kaaristo 430 lk, kõva köide 140 × 180 mm Kirjastus Varrak

Spiraalköide, 217 × 285 mm Kirjastus Varrak KOOD 20518

Inglid Komplekt „Pühakud” ja „Inglid” – hind vaid

9.50! KLUBIHIND

€ 9.50 € 13.60 TAVA H I N D

Komplekti KOOD 19512

Kunst, ajalugu, ilmutused Margaret Barker Kaunilt illustreeritud raamat räägib juudi ja kristlikus pärimuses esinevatest inglitest. Üle 100 tsitaadi ning ülevaade kaitseinglitest ja inglite liigitus. Inglise keelest tõlkinud Tiina Kanarbik 432 lk, kõva köide 140 × 180 mm Kirjastus Varrak

www.serk.ee www.serk.ee

KLUBIHIND

See mahukas teatmeteos sisaldab kirjeldusi kõigi Eesti muinsus- ja looduskaitsealuste parkide kohta. Käsitletakse iga kaitsealuse pargi ajalugu, kujundust, hetkeolukorda ning taimestikku. Raamat on rikkalikult illustreeritud ajalooliste ja tänapäevaste plaanide ning fotodega.

13 13

02.2012

75 aastat Eesti tantsupidusid


INFO SOOVITAME

AUHINNARAAMATUD Iga kord, kui oled kogunud viis boonuspunkti, võid endale valida tasuta raamatu! Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega!

02.2012

14

KOHTUMINE AUTORIGA!

Idamaised raviviisid Aiad, väravad Jaqueline Young ja müürid

A k lt kujundatud Arukalt k j d t d eluruumid

176 lk, kõva köide KOOD 17457

Terence Conran 158 lk, kõva köide KOOD 18027

224 lk, kõva köide KOOD 19536

Lootusetu igatsuse atlas

M di Madisoni i maakonna sillad

Head klubiliikmed! Ootame teid kohtuma jaanuari klubiraamatu „Paastuga terveks” autori dr Natalia Trofimovaga Tallinnasse, Rahvusraamatukokku reedel, 17. veebruaril kell 17.00. Kuulame dr Trofimova loengut ja huvilised saavad autorile esitada küsimusi ning paluda raamatusse autogrammi. Kuna kohti on piiratud arvul, palume tulijatel registreeruda meie klienditeeninduse telefonil 646 0218. Üritus on klubiliikmetele tasuta.

Toataimed Katarina Steinman, Anders Wennström ja Lucia Röed 240 lk, kõva köide KOOD 15774

Anuradha Roy 344 lk, kõva köide KOOD 20563

Tuhat külateed Robert James Waller 256 lk, kõva köide KOOD 21157

Boonuspunktide kasutusvõimalustest Meie klubiliikmete seas on päris palju neid, kes on ostnud läbi aegade hulgaliselt klubiraamatuid, kuid pole seni ära kasutanud nende eest kogunenud boonuspunkte. Seetõttu tuletame meelde boonuspunktide kasutamisvõimalusi: * iga viie boonuspunkti eest on võimalik saada tasuta auhinnaraamat;

Karupoeg Oskari jutud. Söögiaeg

Sinu lapse areng esimesel eluaastal

Pappraamat kõige pisematele

Hille Maas

Maeve Binchy 136 lk, kõva köide KOOD 17648

Kood 15101

Kui Teil ei ole interneti kasutamise võimalust, saate punktide arvu küsida ka klienditeenindusest, numbril 646 0218 või Varraku kauplustest.

Meie lugu

Saaremaa 1944

Prillitoosi kirjad

Tuletame meelde, et boonuspunkti annavad nii välja ostetud klubiraamat kui ka valikraamat.

203 lk, kõva köide KOOD 20747

Eesti laskurkorpuse kannatuste rada Mart Laar

* kogutud boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse eest maksmisel, kus 1 punkt = 0.64 eurot. Kasutada saab kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta. Punktide kasutamise soovist tuleb teatada tellimuse vormistamise ajal.

Tänavu läheb teisiti ja teisi jutte

192 lk, kõva köide KOOD 19888

Palun kontrollige üle oma boonuspunktide arv meie kodulehelt:

www.serk.ee

www.serk.ee Minu konto Minu andmed.

Hille Tarto

328 lk, kõva köide KOOD 20211

Moskva 1941: linn ja tema rahvas sõjas Rodric Braithwaite 432 lk, kõva köide KOOD 20006


KLUBIREEGLID

SOOVITAME 15

2. Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle hind on eriti soodne. Iga klubiraamatu ost annab ühe boonuspunkti ja vabastab paki postikulust.

jastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule tekib pärast seda, kui viienda klubiraamatu eest on arve Raamatuklubile laekunud. Boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse vormistamisel (1 punkt = 0.64 eurot. Kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta). Punktide kasutamise soovist tuleb teatada kohe tellimust tehes. 9. Klubiraamat ja teised antud kuu pakkumises olevad raamatud on klubiliikmele soodushinnaga saadaval ka raamatuklubi teeninduspunktides Tallinnas – Rävala pst. 6, Kristiine Keskuses, Rocca al Mare kaubanduskeskuses; Tartus – Ülikooli Raamatupoes Ülikooli 11; Rakveres – Matsoni Raamatupoes Turu plats 5.

äraütlemise viimane päev on

22. veebruar MAKSTUD VASTUS EESTI

TASUB

POSTIKULU

SAAJA

Luba nr. 1066

5. Klubi ajakirjas tutvustatakse 12. Tellimuste täitmise aeg on keskpõhjalikumalt ka valikraamatut. miselt 2 nädalat. Iga valikraamatu ost annab samuti ühe boonuspunkti ning vabastab postikulust. Valikraamatust ei Ostetud raamatuid saab tagastapea ära ütlema, kui Te seda ei da ainult praakeksemplari või soovi. eksliku saadetise korral. Selleks võtke ühendust meie kliendi6. Kui pakis on klubiraamat või teenindusega numbril 646 0218. valikraamat või kui saadetise Raamatuklubi jätab endale õiguse väärtus on vähemalt 51.13 eurot, esitada postikulu arveid 3.83 saate paki ilma postikuluta. eurot korra eest neile klubiMuudel juhtudel on postikulu liikmetele, kes on korduvalt jätnud 3.13 eurot ühe tellimuse kohta. raamatupaki välja ostmata. Kui olete valinud paki kättesaamiskohaks mõne meie teeninRaamatuklubi jätab endale õiguduspunktidest, ei lisandu postise nõuda klubiliikmelt tasumisemaksu ühelgi juhul. ga viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Täht7. Paki eest saab tasuda arve alusel, aegselt tasumata võlgnevuste mis on pakiga kaasas. Tasuda sissenõudmisega seotud kulud saab ka SERKi kodulehel kohe tel7.67 eurot on klubiliige kohustalimust tehes. tud täiendavalt tasuma. 8. Iga viie boonuspunkti eest võite endale valida tasuta auhinnaraamatu. Auhinnaraamatuid väl-

VEEBRUARI KLUBIRAAMATUST

VARRAK AS PÄRNU MNT 67A 10134 TALLINN

3. Kui Te klubiraamatut ei soovi, tuleb sellest kindlasti teatada enne viimast äraütlemispäeva, milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest viisidest. klubi kodulehel: www.serk.ee e-kirjaga: raamatuklubi@serk.ee, 10. Juhul, kui olete andnud meile oma lisage kindlasti oma nimi ja klubie-maili aadressi, saadame Teile iga liikme number või telefon kuu alguses klubi- ja valikraamatu telefonil 6460 218 (tööpäeviti pakkumise ning enne 22. kuu9.00–17.00) päeva meeldetuletuse äraütlemisSMS-sõnumiga: numbrile 1311: tähtaja saabumise kohta. SERK (tühik) klubiliikme number (tühik) klubiraamatu kood. SMSi Raamatuklubi ei väljasta oma hind on 0.32 eurot klubiliikmete kontaktandmeid kolTäites ja postitades kupongi, mandatele osapooltele turundusmis on ajakirja tagakaanel või tegevuseks. faksides selle numbrile 6161040 (faksi number on muutunud). 11. Klubiliikmena tunnustatakse vähemalt 18-aastasi isikuid Eestis 4. Teatamata jätmist käsitleme asuva aadressiga. Ühelt aadressilt tellimusena ning klubiraamat võib klubisse kuuluda üks inimesaadetakse välja. ne.

08.2009

1. Kõik klubiliikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubiajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt Eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida. Pakkumised kehtivad kuu lõikes.


OTSEPOST

ALLKIRI

P E R E K O N N A N I M I

KLUBILIIKME NR

E E S -

Robert Service Robert Service, Venemaa ajaloo professor Oxfordi ülikoolis, uurib selles raamatus kommunismi ajalugu kõikjal maailmas. Ammutades materjali väga rikkalikest allikatest, sealhulgas alles hiljuti uurijatele kättesaadavaks muutunud dokumentidest, alustab ta Marxist ja jõuab välja Lenini ja Maoni ning kaugemalegi, pakkudes värvikaid kirjeldusi olulistest tegelastest ja kommunismi ajaloo otsustava tähtsusega sündmustest. KLUBIHIND

EI SOOVI tehke rist

€ 9.90 € 27.93

Inglise keelest tõlkinud Ehte Puhang 664 lk, kõva köide 170 × 246 mm Kirjastus Varrak KOOD 20242

raamatu pealkiri

TAVA H I N D

101 Eesti spordilugu

klubiraamatu pealkiri

Maailma kommunismi ajalugu

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134 Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 616 1040 Koduleht: www.serk.ee E-post: raamatuklubi@serk.ee Kontod: Swedbank 221023684813

2

KOOD

3

9

8

4

SEB 10220076013011

KOOD

Klienditeeninduse telefon: 646 0218

Tellimiskupong

Seltsimehed

J A

R A A M A T U K O O D

tellin tk

tellin tk

Olen kogunud vähemalt 5 boonuspunkti ja valin auhinnaraamatuks (vt lk 14)

02.2012

P E A L K I R I

ERIPAKKUMINE

Raamatuklubi teeninduspunktid: Tallinnas: Kristiine Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rocca al Mare Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rävala maja, Rävala pst 6 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–15.00

Rakveres: Matsoni Raamatud, Turu plats 5 E–R 9.00–18.00 ja L 9.00–15.00 Tartus: Tartu Ülikooli Raamatupood Ülikooli 11 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–16.00

/2012_02_A  
/2012_02_A  

http://www.serk.ee/files/2012_02_A.pdf

Advertisement