Page 1

SOOVITAME 1

Palju häid raamatuid! 10.2011

Oktoobri klubiraamat: Reet Pool

„TREENI TERVISEKS KOOS MINUGA” Seenioride koduvõimlemise käsiraamat


KLUBIRAAMAT SOOVITAME Treeni terviseks koos minuga

2

Seenioride koduvõimlemise käsiraamat 10.2011 08.2009

Reet Pool

Kõik me soovime, et elu kuldsed aastad poleks täidetud valu ja haigustega, vaid oleksid rõõmsad ja nauditavad. Staažikal võimlemistreeneril Reet Poolil on võimlemise alal väga põhjalikud teadmised ning kogemused. Ta oli üks esimesi, kes hakkas treeningu ülesehituses arvestama vanuselisi nõudeid ja eripärasid. Lähtudes oma tõekspidamistest ja praktilise töö kogemustest ning tundes põhjalikult treenitavate probleeme ja soove, on kirjutatud ka käesolev raamat. Käsiraamatu peamine sihtgrupp on kodudes võimlejad – paljudel inimestel ei ole võimalust või soovi ühistreeningutel osaleda. Samuti on see raamat heaks abimaterjaliks seeniorvõimlemise

KLUBIH

Kirjastus Varrak 260 lk, kõva köide KOOD 23373

€ 13.90 € 16.90 TAVA H I N D

KOHTUMINE AUTORIGA! Milleks liikuda vanemas eas? Kõik huvilised on oodatud kohtumisele Reet Pooliga

13. oktoobril kell 15.00 Rahvusraamatukogu nurgasaalis.

www.serk.ee

IND

Tulijatel palume end registreerida meie klienditeenindustelefonil 646 0218.

Olete oodatud!


Viimane äraütlemise päev

22. oktoober

SOOVITAME

Autor on kirjutanud raamatu suure hoolivusega ja arvestanud, et see peab olema lihtne kasutada kõigile. Harjutustele on lisatud asjatundlikud kommentaarid, mida üks või teine füüsiline tegevus meie organismis toetab. REET POOL on Tartu Ülikooli haridusega psühholoog ja võimlemistreener. Oma sihikindla ja aktiivse tegevusega on ta nii treeneri kui lektorina koolitanud sadu inimesi. Ta on olnud paljude terviseedenduslike projektide läbiviija, välja andnud nii trüki-, heli- kui videomaterjale tervisest, esineb raadios ja televisioonis.

Selle raamatu autor kõneleb meiega sõbra ja eakaaslase positsioonilt, kuid suurte kogemuste ja teadmiste pinnalt. Tema harjutused on tõhusad ja üsna lihtsad (suur osa neist mõeldud ka istudes ja lamades sooritamiseks). Juhised on igaühele kergesti mõistetavad ja – mis peamine – ära on seletatud kõigi harjutuste toimed. Selline lähenemine aitab tekitada ja säilitada motivatsiooni harjutusi pidevalt teha. Ja just motivatsioon on peamine, mida siinsete õpetuste järgimiseks vajame. Kõik muu on lihtne – ei abivahendeid, ei kulusid, ei palju ruumi. Julget pealehakkamist ja tugevat tervist!

Suure Eesti Raamatuklubi toimetaja

3 3

10.2011 08.2009

juhendajatele ja hooldekodude töötajatele, aga ka liikumispuudega inimestele, kelle jaoks on lisatud eraldi harjutused.

Oktoobri klubiraamat „Treeni terviseks koos minuga” on esimene omalaadne. On küll ilmunud kõikvõimalikke põnevaid trenniraamatuid, kuid suurele osale inimestest jääb tõsine sporditegemine siiski kättesaamatuks. Mõned meist ei olegi kunagi suured sportlased olnud, mõned aga ei saa väga suuri koormusi endale ea lisandudes või mõne haiguse järel enam lubada. Samas teame ju kõik, et liigutamine on tervise jaoks täiesti asendamatu. Juba neljakümnendatest eluaastatest alates ei püsi meie tervis suurepärane enam päris iseenesest. Midagi tuleb ka ise teha ja oma tervise eest pisut vastutust võtta.


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 4

10.2011 08.2009

4

VETRUV

KÕNNA

K

Raamatust leiad peatükid: • Ise treenimise põhimõtted ja reeglid • Kena hommik • Liikuv ja nõtke keha • Väsimatud käed ehk kohvilaua võimlemine • Randmed painduvaks • Küünarliiges toimima • Tublid õlad • Osavad jalad • Painduvad hüppeliigesed • Tugevad põlved • Vastupidavad puusad www.serk.ee

• Graatsiline kael • Terve selg • Rahulik öö

SÕRM

EDE V E N I TA M

INE – PA I N U TA M I N

E VÄL JAP

OOLE

SUUN

AS


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 5 5

NB!

08.2011 10.2011 08.2009

KLUBIRAAMATU OSTJALE SUPERPAKKUMISED! vt lk 6

SEL

JA P AIN

UTU

S KÜ LJEL E

6QQLSlHYDNDPSDDQLD

‡6QQLSlHYDNDPSDDQLD‡6QQLSlHYDNDPSDDQLD‡6QQLSlHYDNDPSDDQLD

7RVLQDDVWDW(OXNLUMD

.}LJLRNWRREULV(OXNLUMDWHOOLQXWH YDKHOORRVLWDNVHYlOMD

+,,1$ .8/7885,5(,6

 "    

͕͖Ǥ͕͔Ǥ͖͔͕͕

    DDVWDWHOOLMDWVDDYDGNLQJLWXVHNV SUDNWLOLVHNRWL .RWLGVDDENlWWH(OXNLUMDNRQWRULVW7DOOLQQDV 9lLNH.DUMDNXQLQRYHPEULQL

˜Ù‹–  

NLLUHPDW

Ƒ ͕͖——†͕͝Ǥ͔͝ ͗͘Ψȋ‘•–‡•͔͗ǤǦȌ

Ƒ͚——†͕͔Ǥ͔͝ ͖˜Ù͛‹–Ψ ȋ‘•–‡•͕͙ǤǦȌ ͕͙͚͝

‡‹Ž‡•ƒƒ†‡–ƒ•‡ƒ”˜‡Ǥ ƒ•—†ƒ•ƒƒ„ƒ”˜‡ƒŽ—•‡Ž’ƒ‰ƒ•ǡ •‹†‡Œƒ‘•‘ƒ•˜Ù‹–‘‹‡–—•‡•Ǥ ‡ŽŽ‹†ƒ•ƒƒ„ƒ–‡Ž‡ˆ‘‹Ž ͚͖͔͕͙͛͛Ǣ ‹–‡”‡–‹•‘†—Ž‡Š‡Ž– ™™™Ǥ‡Ž—‹”‹Ǥ‡‡˜Ù‹ ‡Ǧ’‘•–’‹‹ƒ̷‡Ž—‹”‹Ǥ‡‡

  

 

 Ȁ ǧ ȋ–”ò‹–¡Š–‡†‡‰ƒȌ

 o ¡‹‡Ǧƒ”Œƒ͕͖ ͕͔͕͔͘ƒŽŽ‹

www.serk.ee

‹ƒ˜Ù‹–‘ƒ”˜‡•–ƒ–—†ƒƒ‡Š‹ƒ•–Ǥ


SOODUSPAKKUMINE

KUNI

KLUBIRAAMATU OSTJATELE –70% SOOVITAME Pakkumine kehtib, kuni raamatuid jätkub. 6 6 10.2011 08.2009

Uus ajalugu Michael Burleigh

KLUBIH

IND

€ 14.90

TAVA H I N D

€ 24.73

KLUBIH

IND

€ 4.90

TAVA H I N D

€ 18.60

KLUBIH

IND

€ 6.50

TAVA H I N D

Autor toob efektselt lugeja silme ette natsionaalsotsialismi olemuse, kirjeldades jõuliselt Hitleri režiimi põhjuseid ja tagajärgi. Tegemist on viimase aja kõige hinnatuma Kolmandast Reichist kõneleva teosega, mis võitis 2001. aastal Samuel Johnsoni auhinna. Kirjastus Varrak Tõlkinud Rein Turu, Jaanus Õunpuu 840 lk, kõva köide, 160 × 240 mm KOOD 19345

Pommitamise ajalugu

Maailma ajalugu

Sven Lindqvist

John B. Teeple

Rikkalikule materjalile tuginev teos analüüsib õhupommitamise ajalugu selle algusest (1911) kuni tänapäevani. Autori esmane huvi on analüüsida pommitamise taga olnud inimesi, nende huve ja motiive, samuti pöörata tähelepanu pommitamise ohvritele.

Täielik maailma ajalugu inimese tekkimisest kuni 21. sajandi alguseni kajastab kõiki olulisi isikuid, tähtsamaid poliitilisi ja sõjalisi sündmusi ning saavutusi kunsti, teaduse, tehnoloogia, maadeavastuste, filosoofia ja religiooni vallas.

Kirjastus Varrak Tõlkinud Ivar Rüütli 304 lk, kõva köide, 143 × 210 mm KOOD 21249

KLUBIH

IND

€ 9.90

TAVA H I N D

€ 18.45

KLUBIH

IND

€ 14.90

TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 666 lk, kõva köide, 200 × 260 mm KOOD 8891

€ 30.61

Astroloogia

Pariis. Salajane ajalugu

Julia ja Derek Parker

Andrew Hussey

See põnev raamat annab põhjaliku ülevaate astroloogia ajaloost antiikajast tänapäevani, aitab koostada ja lugeda sünnikaarti ning tõlgendab astroloogilistele tähemärkidele omistatud isikuomadusi.

Pariis on valguse ja pimeduse linn, mis on kahe tuhande aasta vältel meelitanud oma kihavatele tänavatele kõige kõrgemate ideaalide ja kõige madalama moraaliga inimesi. Raamatus kohtame tervet müriaadi kodanikke, kelle lood on vorminud Pariisi.

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kullo Remme 352 lk, pehme köide, 145 × 245 mm KOOD 17303

KLUBIH

IND

€ 9.90

TAVA H I N D

€ 18.53

€ 21.41

www.serk.ee

kumise k a p e l l e S tivad h e k d a n hin atu klubiraam eks ervis „Treeni t ga” u koos min atele j i l l e t a j ostjatele

Kolmas Reich

Kirjastus Varrak Tõlkinud Jaanus Õunpuu 528 lk, kõva köide, 145 × 215 mm KOOD 19369

Lõuna kuninganna

Usundid

Arturo Pérez-Reverte

Philip Wilkinson

Mitmekihiline romaan jutustab loo mehhiklannast, kes teeb ilma uimastivedajate maailmas. Ajakirjanikukogemusest ainest ammutav autor kujutab teoses nüansirikkalt kahte piiriala: Põhja-Mehhiko ja Gibraltari väina narkomaailma.

Teatmikus käsitletakse nii maailma peamisi religioone kui ka Aafrika ja Ameerika vähem tuntud põlisusundeid. Antakse põhjalik ülevaade erinevate usundite võtmeisikute kohta ning uuritakse eri ususüsteemide kombeid ja traditsioone.

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kai Aareleid 424 lk, kõva köide, 210 × 153 mm KOOD 22109

KLUBIH

IND

€ 6.50

TAVA H I N D

€ 18.85

Kirjastus Varrak Tõlkinud Julika Laulik 352 lk, pehme köide, 145 × 240 mm KOOD 19543


Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida. Iga valikraamat annab boonuspunkti ja vabastab postikulust.

VALIKRAAMAT SOOVITAME 7 7 Liza Marklund Ajakirjanik Annika Bengtzon uurib parajasti üht ammust terroriakti, kui ta kuuleb, et sama juhtumiga tegelnud teine ajakirjanik on tapetud, autoga alla aetud. See surm ei jää ainsaks ning igale uuele mõrvale eelnevad kirjad, mis saadetakse tapetu sugulastele. Annika saab vähehaaval aru, et jõhkratel mõrvadel on otsene seos looga, mida ta ise parajasti uurib. Kuid ta mõistab ka, et taganeda pole enam võimalik – ta peab teada saama, mis või kes on mõrvade taga, isegi kui ohtu satub tema enda elu.

10.2011 08.2009

Punane hunt

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kadi-Riin Haasma 327 lk, pehme köide 130 × 200 mm KOOD 23656

KLUBIH

IND

€ 17.00 € 18.45 TAVA H I N D

Liza Marklund (täisnimega Eva Elizabeth Marklund) on sündinud 9. septembril 1962. Ta on rootsi kirjanik, ajakirjanik ja kolumnist. 2004. aastal oli ta UNICEFi hea tahte saadik ning on kirjastuse PiratfÖrlaget asutaja ja kaasomanik. Alates oma debüüdist 1995. aastal on ta avaldanud kümme raamatut. Tema kriminaalromaanid, mille peategelaseks on Õhtulehe toimetuse kriminaaluudiste osakonna juhataja Annika Bengtzon, tõusid otsekohe rahvusvahelise bestselleri staatusesse. Marklundi raamatuid on tõlgitud kolmekümnesse keelde ja müüdud üle 9 miljoni eksemplari. Eesti keeles on varem ilmunud tema romaanid „Pommuudis” (1998), „Studio Sex” (1999) ning „Paradiis” (2000 ja 2011). Praegu elab Liza Marklund koos perega LõunaHispaanias Marbellas ja töötab juba järgmise Annika Bengtzoni raamatu kallal.

Liza Marklund

FOTO: Lars Moeller/SCANPIX

www.serk.ee

Autorist:


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME 8 8 10.2011 08.2009

Kirjastus Varrak Tõlkinud Aet Terasmaa 144 lk, kõva köide 228 × 250 mm KOOD 22895

KLUBIH

€ 15.20 € 16.49 TAVA H I N D

VAHVAD SOKIMUSTRID 25 õpetust värvi- ja koemustriliste sokkide kudumiseks Madeline Weston

Sellest rikkalikult fotodega illustreeritud raamatust leiate 25 õpetust sokkide ja põlvikute kudumiseks. Mõnusaid omakootud sokke saab kanda nii looduses jalutades kui diivanil lesides, need näevad ühtmoodi head välja nii matkasaabastes kui ka kaunite kleitide ja kõrgekontsaliste kingadega. Siin on kõike alates kaunitest palmikutest ja värviküllastest mustritest kuni elegantsete pitskudedeni. Valikus on sokke nii meestele kui naistele, nii lühikese sääreosaga kui ka ülepõlve põlvikuid. Raamatus leiduvad traditsioonilised koekirjad ja mustrid on pärit Britanniast ja teistest maailma kohtadest. Mõnele on antud tänapäevane varjund, teised on esitletud originaalvormis, nii et saate endale või oma sõpradele kududa lausa algallikail põhinevaid sokke.

www.serk.ee

IND


KLUBI SOOVITAB SOOVITAME Mänge ja trikke koertele

9 9

200 mängu, trikki ja harjutust Koeraomanikud leiavad siit suurel hulgal ideid, kuidas oma koera treenida. Selle raamatu idee on anda tõuge uute käskluste õpetamiseks ja õppimiseks ning heita pilk koera olemusse, kes on üks lõputult õpihimuline olevus.

KLUBIH

10.2011

Celina del Amo

Raamatus on 200 mänguideed, harjutust ja trikki sooritamiseks toas ja õues. Inimese ja koera koostöösse peab suhtuma kui partnerlusse, mille toimimiseks tuleb rangelt jälgida, et partneri vajadustega piisaval määral arvestataks. Koera treenimine peab pakkuma lõbu, kuid tuleb märgata ka seda, mis koerale rõõmu teeb. Nii nagu ei ole õige kogu saavutatud edu enda arvele kirjutada, ei tohi ka ebaõnnestumise põhjusi otsida koera juurest.

IND

€ 17.00 € 18.45 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kersti Kaljuvee 320 lk, kõva köide 130 × 190 mm KOOD 23410

Raamatu autor CELINA DEL AMO töötab koertekoolis loomaarsti ja käitumisterapeudina. Tema sulest on ilmunud ka mitmeid teisi koerakasvatusraamatuid.

Koduköide

KLUBIH

IND

€ 14.20

TAVA H I N D

€ 15.30

Ühel tõelisel raamatusõbral on alati kodus raamatuid, mida on juba nii palju loetud või mis on lihtsalt juba nii vanad, et kipuvad lagunema. Siis ei aita muu, kui käesolevast raamatust näpuga järge vedades nad uuesti ära köita. Ja miks mitte köita kokku oma vanad lemmikud Loomingu Raamatukogud või kapsaks loetud ajakirjad. „Koduköide” on praktiline raamat, mis kirjeldab eri köitetüüpe, annab näpunäiteid, milliseid tööriistu ja materjale koduseks köitmiseks vaja läheb ning mida tuleb silmas pidada, et raamatule kasu asemel mitte kahju teha. Üksikasjalike õpetuste juures on ka pildid. Autor Peep Gorinov on palju aastaid köitmisega tegelnud, õppinud sellistelt tunnustatud meistritelt nagu Endel Falk-Valk ning töötanud Tartu Ülikooli Raamatukogu restaureerimisosakonnas ja Kanuti Ennistuskojas. Kirjastus Varrak 150 lk, pehme köide, 145 × 203 mm KOOD 11363

www.serk.ee www.serk.ee

Peep Gorinov


ILUKIRJANDUS SOOVITAME 10

10.2011 08.2009

10

KLUBIHIND

€ 17.80

KLUBIHIND

€ 17.80

www.serk.ee

KLUBIHIND

€ 19.50

Mõõkade maru

Eric

2. osa: Veri ja kuld George R. R. Martin

Terry Pratchett

Kauaoodatud järg eepilisele sarjale, mis räägib eri suguvõsade konfliktidest ja heitlustest karmis ja kõledas fantaasiamaailmas, mis on juba üle 8000 aasta lahingutes ja katastroofides kannatanud. Mõõk ja mürk teevad hoolega oma tööd. Kõrgeid isandaid langeb nagu loogu, mitme eluga pääsenu saatus võtab aga täiesti uue suuna. Kirjastus Varrak Tõlkinud Mario Kivistik 600 lk, kõva köide 143 × 200 mm KOOD 23595

KLUBIHIND

€ 14.90

Kordustrükk 2002. aastal ilmunud tõlkest. Kettamaailma ainus demonoloogiahäkker Eric üritab välja kutsuda deemonit. Tal on üksnes kolm tagasihoidlikku soovi: saada surematuks, valitseda maailma ja panna maailma kõige ilusam naine endasse pööraselt armuma. Paraku ei ole ta kuigi osav häkker ning deemoni asemel kutsub ta välja Rincewindi koos Pagasiga. Kirjastus Varrak 144 lk, kõva köide 143 × 200 mm KOOD 23663

Polo

Räpane äri

2. osa Jilly Cooper

Milvi Lembe

„Polo” teises köites jätkuvad kaunite naiste ja mehiste polomängijate seiklused. Daisy õuduseks selgub, kes on Perdita isa. Perdita, kellel on valida armastuse ja raha vahel, teeb vähemalt esialgu valikul saatusliku vea. Ricky heitleb oma deemonitega. Suhted tekivad ja purunevad, polos ringleb raha ja möllavad kired ning lõpuks sõlmib Jilly Cooper kõik otsad osavalt kokku. Kirjastus Varrak Tõlkinud Krista Kaer 446 lk, kõva köide 145 × 203 mm KOOD 22710

Viisteist aastat tagasi satuvad toona üsna noorukesed klassiõed hääletades reisides ohtlikuvõitu, ent neile õnnelikult lõppenud seiklusse, mis palju hiljem koos mõne vana tuttavaga nende ellu ootamatul kombel tagasi tuleb.

KLUBIHIND

€ 11.20

Kirjastus Tänapäev 167 lk, kõva köide 221 × 148 mm KOOD 270842

Lõputuse piirid

Vampiiripäevikud: võitlus

Lois McMaster Bujold

L. J. Smith

Raamat koosneb kolmest jutustusest: „Leinamäed”, „Labürint” ja „Lõputuse piirid”. Raamatu alguses on Miles pärast järjekordset luudevahetamist haiglavoodis ning teda külastab Keiserliku Julgeolekuteenistuse ülem Simon Illyan, kes tahab teada kahe Milesi läbiviidud operatsiooni tagamaid. Haigevoodis lebav Miles asub meenutama...

Sajandeid tagasi armusid kaks venda – Stefan ja Damon – imekaunisse neidu, kes osutus vampiiriks. Ja kelle tõttu sai vampiir ka mõlemast vennast. Nüüd võitlevad nad taas: ilusa ja populaarse keskkoolitüdruku Elena pärast. Kuid pimeduse prints Damon ahvatleb Elenat ning oma armastatu Damoni käest päästmiseks peab Stefan vande murdma ja taas inimverd maitsma...

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Allan Eichenbaum 262 lk, kõva köide 143 × 200 mm KOOD 23496

€ 11.50

Kirjastus Varrak Tõlkinud Mari Pööning 224 lk, pehme köide 130 × 200 mm KOOD 23298


LASTELE SOOVITAME IND

€ 14.80 € 16.09 TAVA H I N D

Kirjastus Varrak Tõlkinud Eha Kattai 256 lk, kõva köide 240 × 210 mm KOOD 23427

11 11

10.2011 08.2009

KLUBIH

365 meisterdamist lastele igaks päevaks Tõeline varakamber kõikide suurte ja väikeste meistrimeeste jaoks! Populaarse sarja kolmas raamat pakub 365 toredat meisterdamisnippi igas eas lastele – nii vihmasteks suvepäevadeks kui ka külmadeks talvedeks. Enamikuga nendest meisterdamisnippidest saavad lapsed alates kaheksandast eluaastast ise hakkama, kuid teatud töövõtete (näiteks lakkimine, pihustamine, triikimine, küpsetamine) puhul on täiskasvanu abi kindlasti vajalik. Lõbusat lõikamist, õmblemist, kleepimist, värvimist ja voolimist!

Kirjastus Varrak Tõlkinud Eha Kattai 248 lk, kõva köide 240 × 210 mm KOOD 21331

KLUBIHIND

KLUBIHIND

€ 14.00

€ 14.00

365 mängu lastele igaks päevaks

365 eksperimenti lastele igaks päevaks

Mida me täna mängime? „365 mängu lastele” ei jäta igavlemiseks mingit võimalust. Kõik mängud on jagatud ülevaatlikult nii aastaaegade kui ka teemade kaupa ning sisaldavad täpseid juhiseid mänguks sobiva vanuse ja mängijate arvu kohta.

Raamat tutvustab loodusnähtuste põhialuseid lausa mängleva kergusega. Tänu sellele raamatule oskad varsti selgitada, kuidas kasvavad taimed ning tekivad tuul, rahe, välk ja müristamine. Selgub, kuidas teha nähtamatut tinti, karamellkomme või hoopis jäätist – sügavkülmiku abita. Vahendid eksperimentide läbiviimiseks on enamasti igas majapidamises olemas.

www.serk.ee www.serk.ee

Kirjastus Varrak Tõlkinud Eha Kattai 253 lk, kõva köide 240 × 210 mm KOOD 19468


MITMESUGUST SOOVITAME 12

10.2011 08.2009

12

Minu Moskva

Koduveini aabits

Kõigi vimkade kiuste Manona Paris

Tiina Kuuler

Ma läksin Moskvasse, et väliskorrespondendiks valitud elukaaslasega hüvasti jätta, ja sain ootamatult täiesti uue alguse. Tänu Moskvale leidsin uuesti iseend, täiesti uues rollis ja uutmoodi probleemide keskelt. Moskva on müstiline koht, mis ühtaegu tõmbab ja tõukab. KLUBIHIND

€ 12.30

Kirjastus Petrone Print 261 lk, pehme köide, 190 × 130 mm KOOD 479603

www.serk.ee

€ 13.20

Ööbikut ei tohi reeta Rein Marani elu filmides Alo Lõhmus

Kirjastus Petrone Print 248 lk, pehme köide, 190 × 130 mm KOOD 479559

KLUBIHIND

€ 14.45

€ 14.45

Rohkem kui poolsada filmi 40 aasta jooksul – ühe mehe elutööks on seda arvatavasti küll ja küll. Raamatu lehekülgedelt saame lugeda, kuidas need filmid on sündinud. Raamatuga kaasasoleval DVD-l on neli värskelt restaureeritud filmi: „Rabade vaikuses”, „Tutkad”, „Tavaline rästik” ja „Nõialoom”. Kirjastus Eesti Ajalehed 208 kõva köide, 250 × 175 mm KOOD 78743

Aja jälg kivis

Küpsus

Inglismaa Helgi Erilaid

Vastutus olla sina ise Osho

Inglismaal on hulk põnevaid paiku, millest Helgi Erilaid raadiosaates „Aja jälg kivis” juttu on teinud. Rändame müstilisse Stonehenge’i, kus seisab iidne hiigelkividest ring. Lisaks Londoni vaatamisväärsustele külastame ka Windsori lossi, Canterbury katedraali ja muudki.

Raamat tõstatab küsimuse, miks on hea leppida vananemise kui loomuliku protsessiga, klammerdumata surmani nooruse ja selle naudingute külge? Nii suhete kui ka isiklike soovide täitmisega seoses tuletab OSHO meile meelde naudinguid, mida võib anda vaid tõeline küpsus. KLUBIHIND

Kirjastus Menu 207 lk, pehme köide, 210 × 150 mm KOOD 470761

€ 11.00

Kirjastus Pilgrim Tõlkinud Tiina Kanarbik 232 lk, pehme köide, 185 × 130 mm KOOD 469413

Ehh, uhhuduur!

Pantvangis

Ratastel Teheranist Addis Abebasse

21. sajandi kümme vapustavat pantvangidraamat Allan Espenberg

Uhhuduurlaste teisest raamatust saab lugeda, kuidas eesti mehest saab ühe Iraani linna üle 40 aastaste usklike meeste kiirkäimistšempion; kuidas käepäraste vahenditega kodukeemiat valmistada; kuidas suhtutakse valgetesse seal, kus nad aastasadu omakasupüüdlikult käitunud on, ja veel paljust muust. KLUBIHIND

Kirjastus Eesti Ajalehed 103 lk, kõva köide, 207 × 170 mm KOOD 644294

Ühe isepäise giidi sekeldused hellenite maal Ester Laansalu

KLUBIHIND

KLUBIHIND

€ 11.20

Minu Kreeka

Kas kreeklased on tõesti laisad ja vahetpidamata streikivad muiduleivasööjad? Aasta otsa lagipähe paistvat päikest nautivad ja veiniklaasi keerutavad logardid? Tõde ei saa vist teada enne, kui õppida rääkima kreeka keeles ja saavutada oodatud külalise staatuse kreeka peres.

€ 12.10

KLUBIHIND

Arvatakse, et koduvein on väga magus, käärib kaua ja tekitab hirmsat peavalu. Tegelikult saab õigete töövõtete ja uuemate vahenditega puhta, klaari ning soovi korral ka täiesti kuiva veini. Käesolev raamat ongi lühike õpetus kõigest sellest, mida algajad koduveinitegijad teadma peaksid.

Kirjastus Eesti Ajalehed 391 lk, pehme köide, 230 × 166 mm 478705 KOOD

KLUBIHIND

€ 13.20

Selles kogumikus on lisaks Bekaa orus pantvangistatud eestlaste loole veel kümme sel sajandil enim tähelepanu äratanud pantvangide lugu. Lood näitavad, kui palju vastakaid teateid, kummalisi spekulatsioone ja kirglikke versioone kaasneb alati ja paratamatult iga pantvangistusega. Kirjastus Tammerraamat 287 lk, pehme köide, 222 × 148 mm KOOD 482177


AINULT OKTOOBRIS KLUBILIIKMETELE

SUPERHIND! II MAAILMASÕDA

13 13

KLUBIH

IND

€ 14.90

TAVA H I N D

€ 28.05 SÄÄSTAD ENAM KUI

13 EUROT!

Selles mõjukas ja pilku püüdvas teatmeteoses on toodud lugeja ette kõigi aegade kõige vapustavam konflikt, jälgitud selle käiku, strateegiat ja poliitilisi sündmusi ning kirjeldatud sõdurite ja tsiviilelanike läbielamisi. Käesoleva raamatu suur voorus on, et siin käsitletakse ühest küljest lugusid lahingutest ja operatsioonidest, teisest küljest aga võimaldab kujundus lugejal näha, kuidas need seonduvad eelmiste ja järgmiste sündmustega. Raamat hõlmab sündmusi, mis toimusid maal, merel ja õhus, ning räägib mitte ainult suurmeeste tegudest, vaid ka selles kõige koletumas sõjas osalenud tuhandete meeste ja naiste saavutustest ja vastupidavusest. Raamat on varustatud kaartide ja illustratsioonidega.

10.2011

Täpne ja näitlik teejuht välksõjast Hiroshimani

Kirjastus Varrak Tõlkinud Rein Turu 360 lk, kõva köide 307 × 255 mm KOOD 20921

www.serk.ee

Ainult oktoobris klubiliikmetele superhind!


INFO SOOVITAME

10.2011

14

AUHINNARAAMATUD Iga kord, kui oled kogunud viis boonuspunkti, võid endale valida tasuta raamatu! Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega!

Kõigi vahel, kes ostsid või tellisid augusti klubiraamatu „101 Eesti kirjandusteost”, loosisime välja e-lugeri. Loosiõnn naeratas seekord Kalev-August Parksepale Tallinnast.

Lindude rände atlas Aiad, väravad Malcolm Ogilvie ja müürid 176 lk, kõva köide KOOD 16726

Meie lugu Prillitoosi kirjad Hille Tarto

158 lk, kõva köide KOOD 18027

203 lk, kõva köide KOOD 20747

Lootusetu igatsuse atlas

M di Madisoni i maakonna sillad

Palju õnne! Meie reisid:

Raamatuklubiga Prantsuse Rivieras, september 2011 Tagasitulek Dick Francis

www.serk.ee

Klubireis Austriasse ja Baierimaale, juuni 2011

Tuhat külateed

328 lk, pehme köide KOOD 18256

Anuradha Roy

101 Eesti popmuusika albumit

Karupoeg Oskari jutud. Söögiaeg

Puudutusravi sinu lapsele

Mart Juur

Pappraamat kõige pisematele

Massaaž, refleksoloogia ja punktimassaaž

224 lk, kõva köide KOOD 20280

KOOD 15101

Mary Atkinson 144 lk, pehme köide KOOD 19499

Kariibi mõistatus

Saaremaa 1944

Agatha Christie

Eesti laskurkorpuse kannatuste rada Mart Laar

94 lk, pehme köide KOOD 20655

344 lk, kõva köide KOOD 20563

328 lk, kõva köide KOOD 20211

Robert James Waller 256 lk, kõva köide KOOD 21157

101 Eesti ajaloo sündmust Mart Laar 221 lk, kõva köide KOOD 20105


KLUBIREEGLID

SOOVITAME 15

2. Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle hind on eriti soodne. Iga klubiraamatu ost annab ühe boonuspunkti ja vabastab paki postikulust.

10. Juhul, kui olete andnud meile oma e-maili aadressi, saadame Teile iga kuu alguses klubi- ja valikraamatu pakkumise ning enne 22. kuupäeva meeldetuletuse äraütlemistähtaja saabumise kohta. Raamatuklubi ei väljasta oma klubiliikmete kontaktandmeid kolmandatele osapooltele turundustegevuseks. 11. Klubiliikmena tunnustatakse vähemalt 18-aastasi isikuid Eestis asuva aadressiga. Ühelt aadressilt võib klubisse kuuluda üks inimene.

äraütlemise viimane päev on

22. oktoober

TASUB

POSTIKULU

SAAJA

Luba nr. 1066

5. Klubi ajakirjas tutvustatakse põhjalikumalt ka valikraamatut. 12. Tellimuste täitmise aeg on keskIga valikraamatu ost annab miselt 2 nädalat. samuti ühe boonuspunkti ning vabastab postikulust. Valikraamatust ei pea ära ütlema, Ostetud raamatuid saab tagastakui Te seda ei soovi. da ainult praakeksemplari või eksliku saadetise korral. Selleks 6. Kui pakis on klubiraamat või võtke ühendust meie kliendivalikraamat või kui saadetise teenindusega numbril 646 0218. väärtus on vähemalt 51.13 Raamatuklubi jätab endale õiguse eurot, saate paki ilma postiesitada postikulu arveid 3.83 kuluta. Muudel juhtudel on eurot korra eest neile klubipostikulu 3.13 eurot ühe telliliikmetele, kes on korduvalt jätnud muse kohta. Kui olete valinud raamatupaki välja ostmata. paki kättesaamiskohaks mõne meie teeninduspunktidest, ei Raamatuklubi jätab endale õigulisandu postimaksu ühelgi se nõuda klubiliikmelt tasumisejuhul. ga viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Täht7. Paki eest saab tasuda arve aluaegselt tasumata võlgnevuste sel, mis on pakiga kaasas. sissenõudmisega seotud kulud Tasuda saab ka SERKi kodulehel 7.67 eurot on klubiliige kohustakohe tellimust tehes. tud täiendavalt tasuma. 8. Iga viie boonuspunkti eest võite endale valida tasuta auhinna-

OKTOOBRI KLUBIRAAMATUST

VARRAK AS PÄRNU MNT 67A 10134 TALLINN

4. Teatamata jätmist käsitleme tellimusena ning klubiraamat saadetakse välja.

9. Klubiraamat ja teised antud kuu pakkumises olevad raamatud on klubiliikmele soodushinnaga saadaval ka raamatuklubi teeninduspunktides Tallinnas – Rävala pst. 6, Kristiine Keskuses, Rocca al Mare kaubanduskeskuses; Tartus – Ülikooli Raamatupoes Ülikooli 11; Rakveres – Matsoni Raamatupoes Turu plats 5.

MAKSTUD VASTUS EESTI

3. Kui Te klubiraamatut ei soovi, tuleb sellest kindlasti teatada enne viimast äraütlemispäeva, milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest viisidest. klubi kodulehel: www.serk.ee e-kirjaga: raamatuklubi@serk. ee, lisage kindlasti oma nimi ja klubiliikme number või telefon telefonil 6460 218 (tööpäeviti 9.00–17.00) SMS-sõnumiga: numbrile 1311: SERK (tühik) klubiliikme number (tühik) klubiraamatu kood. SMSi hind on 0.32 eurot Täites ja postitades kupongi, mis on ajakirja tagakaanel või faksides selle numbrile 6161040 (faksi number on muutunud).

raamatu. Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule tekib pärast seda, kui viienda klubiraamatu eest on arve Raamatuklubile laekunud. Boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse vormistamisel (1 punkt = 0.64 eurot. Kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta). Punktide kasutamise soovist tuleb teatada kohe tellimust tehes.

08.2009

1. Kõik klubiliikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubiajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt Eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida. Pakkumised kehtivad kuu lõikes.


OTSEPOST

ERIPAKKUMINE

KLUBIH

IND

€ 9.90

TAVA H I N D

ALLKIRI

P E R E K O N N A N I M I

R A A M A T U

Susan Elisabeth Davis, Mona Behan

KLUBILIIKME NR

K O O D

E E S -

J A

Kehahoolduse käsiraamat Koostöös tuntud naha-, juukse- ja kehahooldustoodete tootja The Body Shopiga sündinud raamat pakub naistele sadu viise oma tervise, välimuse ja vaimse heaolu parandamiseks – energia kogumisest mürkainetest vabanemiseni. Rahvusvaheliselt tunnustatud oma ala asjatundjad jagavad lugejatega lihtsaid raviviise ja tegevusi, mis tuginevad jooga, taiji, aroomteraapia, refleksoloogia, Pilatese, massaaži, toitumise, meditatsiooni, nahahoolduse ja teiste kosutusviiside parimatele traditsioonidele.

raamatu pealkiri

Treeni terviseks koos minuga

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134 Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 616 1040 Koduleht: www.serk.ee E-post: raamatuklubi@serk.ee Kontod: Swedbank 221023684813 SEB 10220076013011

2

KOOD

3

3

7

3

klubiraamatu pealkiri KOOD

Klienditeeninduse telefon: 646 0218

Kirjastus Varrak Tõlkinud Meri-Liis Laherand 320, lk, pehme köide, 240 × 195 mm KOOD 19987

Tellimiskupong

EI SOOVI tehke rist

tellin tk

tellin tk

Olen kogunud vähemalt 5 boonuspunkti ja valin auhinnaraamatuks (vt lk 14)

10.2011

P E A L K I R I

€ 18.54

Raamatuklubi teeninduspunktid: Tallinnas: Kristiine Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rocca al Mare Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rävala maja, Rävala pst 6 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–15.00

Rakveres: Matsoni Raamatud, Turu plats 5 E–R 9.00–18.00 ja L 9.00–15.00 Tartus: Tartu Ülikooli Raamatupood Ülikooli 11 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–16.00

/2011_10_B  
/2011_10_B  

http://www.serk.ee/files/2011_10_B.pdf

Advertisement