Page 1

SOOVITAME

Palju h채id raamatuid! 01.2011

08.2009

1

d a e H stat! a a t u u

Ostes korraga tut, a m a a r i 2 klub se saad tei GA! www.serk.ee

INNA

POOLE H


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 2

Tervise kokaraamat

01.2011 08.2009

Aive Luigela

Armastatud autori ja tervisliku toitumise eeskõneleja Aive Luigela kuues raamat sündis ideest pakkuda enam levinud tervisehädade ja haiguste leevendamiseks sobivaid retsepte ning toitumissoovitusi. Raamatus käsitletakse nii immuunsüsteemi tugevdamist, toiduallergia ohjamist, südamele, neerudele ja teistele organitele meelepäraseid toite, ning ka lihtsalt nõuandeid ja nippe, kuidas organismi puhtana hoida ja turgutada.

KLUBIH

IND

€ 14.50 €16.50 TAVA H I N D

Autor tõdeb, et me oleme saanud küll teadlikumaks värvilistes pakendites sisalduvate lisaainete osas, küll aga on meie igapäevased toitumisharjumused endiselt kaubanduse poolt liialt mõjutatavad. Mürkide ja jääkainete kogunemine kehas tekitab viletsa enesetunde ja väsimuse. Paljudel on probleeme seedimisega, oleme allergilised ja immuunsüsteem ei suuda meid kaitsta ei lihtsamate ega tõsisemate tervisehäirete eest. (226.88 eek) (258.17 eek)

Kirjastus Varrak 343 lk, kõva köide 168 × 240 mm KOOD 21966

umine!

eripakk Uusaasta

www.serk.ee

aks k a g a r r Ostes ko atut, m a a r i b klu e saad teis A! AG N N I H E L POO

id innaks va h u t a m Teise raa .44 eek) € 7,25 (113

SISUKORD: • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Immuunsüsteem on meie kaitsja Sitked liigesed kogu eluks Langeta kaalu mõistlikult Seedeelundeid säästab tasakaalustatud toitumine Gastriidist, mao- ja kaksteistsõrmikuhaavandist vabaks söögi ja joogiga Stress närib südant ja nõrgestab närvisüsteemi Skleroosi võidab õige toiduvalikuga Toiduallergiast võib pääseda Nahk armastab tervislikku toitu Südamele head kõhu kaudu Maksa maksab hoida Neeru miljon filtrit vajavad erilist tähelepanu Kõhunääre mitmes rollis Põievaevused on välditavad Vabaks piinavast peavalust Tsöliaakia kui müsteerium Naised on haiged teisiti kui mehed Ka mees tahab olla terve


Viimane äraütlemise päev

22. jaanuar

SOOVITAME

Mustika-energiajook 2 kl Helluse keefirit 1 kl mustikaid 2 sl mett 2 sl kamajahu 1 sl purustatud (röstitud) lina

seemneid

Tõsta kõik ained kaussi ja sega saumikseriga korralikult läbi. Joo hommikuti, kui kõhula htisus on juba taandunud.

Kartulipüreesupp

Söö hapukoore või jogurt iga. Samamoodi valmista riisi - või kaerahelbeputru.

Kodujuust pirniga 200 g kodujuustu või rico tta kohupiima 3 sl maitsestamata jogurt it (või keefirit) pirnikompotti või -püree d Sega kodujuustule või koh upiimale juurde veidi jogurtit. Söö pirnipüree või -komp otiga hommiku- ja õhtusöögiks.

90 tervise kokaraamat

6 keskmist kartulit 1 porgand 1 sl nisujahu 1 sl võid 1,5 kl piima 1 munarebu 0,5 l vett või puljongit 0,5 tl majoraanipulbrit soola Keeda kartulid ja porgan ditükid vees või puljongis pehmeks ja pür eesta. Keeda piim. Valmista jahust, võist ja osast piimast valge kaste, sega kuumalt kartuli püreega. Katkesta supi keetmine. Valmista munast ja teisest osast piim ast segu ning lisa püreesupile. Kuumuta suppi keemiseni, maitsesta soola ja majora aniga. Söömisel lisa tükike võid ja söö kuivikutega.

Kanasupp 300 g kanaliha (nahata) 0,5 kl riisi 0,5 kl maisi (külmutatud)

R

õõmsat ja tervet uut aastat ja ikka palju head lugemist!

Suure Eesti Raamatuklubi toimetaja

www.serk.ee

Mõistlikku isu ja tugevat tervist!

asta 2010 on minevikuks saanud ja uus ning põnev euroaasta alanud. Ehkki algul on euro kindlasti harjumatu, võime õige pea veenduda, et muutunud pole tegelikult ju midagi peale turvatunde lisandumise. Esimene ost uue raha eest – selles on midagi tähenduslikku ja meeldejäävat. Äkki peaks see olema just raamat? Jaanuari klubiraamatu autor Aive Luigela ei vaja ilmselt enam tutvustamist. Ometi on tema tarkuste varasalvest välja koorunud taas uus ja põnev vaatenurk toidule ja toitumisele. Söömata ei saa keegi läbi ja terviseta pole elu ka suurem asi. Võtkem ometi kord vastutus oma tervise eest iseenda kätesse ja tehkem sellega endale suurim võimalik heategu! Teadmisi ja maitsvaid ideid selleks pakub kuhjaga „Tervise kokaraamat”. Ja kui tervislikum elu oli kellegi uusaastalubaduste seas, siis on sellest raamatust päris kindlasti abi, et need lubadused aasta edenedes ununema ei kipuks. Iseenesest mõista leidub selle ajakirja kaante vahel palju muidki pakkumisi: värsket ilukirjandust, menukaid põnevikke ja aastaalguse suur sooduspakkumine. Nagu juba traditsiooniks saanud, kuulutame aasta alguses välja ka Raamatuklubi 2011. aasta pikemad reisid. Tutvuge ja tehke plaanid, sest aasta läheb ju nii kiiresti!

08.2009

A

Selle raamatu retseptides on lähtutud tasakaalustatud toitumise põhimõtetest, tervendavaid toiduaineid on siin kombineeritud värsketes ja nauditavates kombinatsioonides. Ja need sobivad igas eas inimestele, ka lastele.

Puista hästi läbi pestud hirs s ja kõrvitsatükid maitsestatud keevas se vette. Keeda vaiksel tulel puder valmis.

3


KLUBIRAAMAT SOOVITAME 4

01.2011 08.2009

4

Küsimustele vastab Aive Luigela Kuidas see raamat sündis? Mõte kirjutada „Tervise kokaraamat” hakkas idanema juba aastaid tagasi. Arvan, et sedalaadi retseptide kogum on kingitus paljudele ning loodetavasti on mul tulevikus palju mõttekaaslasi, kes teavad, et toit on tervis, ja veel rohkem neid, kes usuvad, et paljusid haigusi saab ennetada ja ravida teadlikult toitudes. Vähemalt selle raamatu omanikel on võimalik sellise veendumuseni jõuda. Tervislikud eluviisid pole enam väheste privileeg või veidrus! Milliste tervisliku toitumise põhitõdede vastu inimesed kõige sagedamini eksivad? Meie probleemid on tegelikult üldteada: me liigume vähem, kui peaks; sööme toitu, mille väärtuseks on vaid välimus või kiirus; tarbime liigselt rasvu ja süsivesikuid ning vähe ja juhuslikult puu- ja köögivilju. Pidev ajapuudus, hõivatus ja pinged ei lasegi meil midagi nautida, rääkimata söögitegemisest. Oleme tihti ise süüdi, kui keha väsimise märke hakkab saatma. Millega saame ennast ise aidata? Väga hea oleks tunda toidu tervistavaid omadusi, sest teadlik eneseabi on alati tulemuslik. Ükski arst ei suuda vastuvõtu loetud minutite jooksul toitumise tervendavaid põhimõtteid patsiendi teadvusse kinnistada. Seda tuleb igaühel endal teha. Paljud eelistavad juba teadlikult ja veendunult eestimaist. Pole päris õige väita, et mõned toiduained oleksid tervislikumad või teised kahjulikumad, on vaid halvad toitumisharjumused.

www.serk.ee

Milline on selle raamatu peamine sõnum lugejale? Selle raamatu sõnum on lihtne: on võimalik end sõna otseses mõttes kas haigeks süüa või enda eest teadlikult hoolitsedes mitmesuguseid tervisehädasid vältida, haigestumise korral aga ravida. Kui hoolitseme teadlikumalt enda eest, saame hea enesetunde. Särav välimus, normaalne kehakaal ning tervis on omavahel seotud. Söögitegemine ja söömine peaks ideaalis olema eelkõige positiivne ja tore tegevus, mille kaudu me keha vajadusi kuulda võtame. Kui saavutame rahulolu ja kindlustunde, olemegi asunud enda eest teadlikult hoolitsema.

N e õ jä kü hi m ko

38 t


KLUBIRAAMAT SOOVITAME

kehavõõraid smi võime tõrjuda ni ga or on us ns uu Imm nsüsteem on salt töötav immuu rakke ja aineid. Tõhu d kaitsta võti. See aitab mei ise m ta ili sä ise rv te hea lmetusest kkuuunnnii uste eest alates kü kõikvõimalike haig hoiaab idumürgistustega ja to eb itl võ , ni ve tõ vähk ta b aks aeglusta onid kontrolli all, lis io ts ak re d se ili rg le al idullauud ja essi. Ühekülgne to ts ro isp m ne na va i organism üsteemi, jjääättttteess rgestavad immuuns nõ iis uv el k sli vi er ebat s ees. ljude tervisehädade meid kaitsetuks pa

0 01 108.2009 .201 .2 011 1 01.2011

5 5

Liigesehaigusi leeve

ndavad sõstrad, vaarikad, kir sid, maasikad, ploomid, astelpajuma rjad, pohlad, mustikad, jõhvikad, kaer, hirss, riis, mesi ja õietolm.

• rasvarikkad kalad : lõhe, stauriid, sku mbria, heeringas, sardii n, räim; • piim (kasulikuma d on hapendatud pii mad) ja piimatooted : jogurt, pett, keefir, kohupiim, kodujuu st, toorjuust jt; • rasvad, kus taims eid rasvu oleks 2/ 3 ja loomseid 1/3 üldise st rasva hulgast (ra sva osakaal päevasest toiduenergiast on kuni 30%);

– näiteks juua ain ult ravimteed või juurviljamahlu. Reum ahaigetele ei soovit ata isegi mitte koorm usvabapäeva.

Podagrat taltsutab

range dieet

• oomega-3- ja oo mega-6-rasvhappe d (külmpressitud lin aseemne- või oliiviõ li, rasvane kala, kalam aksaõli jt); • kõikvõimalikud see mned: lina-, päeva lille-, kõrvitsaseemn ed jt; • pähklid (kui pole allergiat); • mesi ja õietolm (la hjendatult veega võ i toidus);

Podagra on aineva hetuslik haigus, mi s nõuab teiste liigese haigustega võrrelde s hoopis teistsugust toitumist. Arstide väitel aitab podagra vastu kõige paremini range die edi pidamine, kaalulangetamine ja liik umine. Arstide seitse olulist soovitust podagra ärahoidmiseks: 1. Pea dieeti iga pä ev – see aitab ära hoida podagraatakke.

• õunaäädikajook hommikuti (1–2 tl 1 kl vee kohta);

2. Söö toite, mille st organism saab väh e kusihapet.

• ravimteed maitse

- ja ravimtaimedest.

NB! Paastumist, mi da kunagi soovitati , ei peeta paljude liig esehaiguste korra l õigeks. Kui paastud a, siis ainult arsti ärelevalve all. Paa stumine leevenda b üll mõneks ajaks liigestevalu, kuid iljem võivad ilmne da kahjulikud kõrva lõjud. Organismi võ ib puhastada ka üh e oormusvaba päeva ga (1–2 korda kuus)

tervise kokaraam

at

3. Söö vähese kalori sisaldusega toitu. 4. Ära tarvita üldse alkoholi, sest see tak istab kusihappe väljum ist neerude kaudu ja muudab koed hap peliseks, mis on kus ihappe sadestumise eelduseks. 5. Tarvita vähemalt 2 l vedelikku päeva s. 6. Alanda ülekaalu pikkamisi, sest kiir e kaalulangus soodu stab podagraatakke . 7. Liigu rohkesti.

Kõ õiige ge ohtlik tliku um m on suu su re puriinisisald usega toiduainete tarvit kaltsiumi m alli a ika all k d on kad on mu amine igapäeva toi muid i ugi idu g pii gi piim p m ja j piiimaduks. Puriin laguneb org tooted, kui kuid id d sed sedaa vajalik anismis kusiha a kku ali k minerraal ku h pp p aa ainet pe eks ks ja kui saab mujalt u me seda endast lt ltk k ki. i i. Kalt Ka ltsi tssiumi peab inim ei väljuta, sadestub ini nim meene en ne saa saa-see happekristallidena ma igaa päev, kuna see vahetub luude liigestesse. Kusihapp s pid e deeväljutamine eeldab valt. Et organism kal aga neerud tsi tsiu s um mii ise ise ei de ideaalei sün süntee teessi si set tööd, nende aeg ega tekita i it a ka varusid, d, peab iga llassee toimimise kor la iggapä ap päeeva vattoi toitt ral ei välju kusiha sisaldama kes k km ih pe normaalselt. k ise i lt l 1000 mg kaltsiu Pod agr at mi. esineb tihti südam Paraku näitavad uu e- ja suhkruhaiget rimused, et täiskasva el, sanud muti ülekaaluliste saa vad tihti kätte ainult po l ja inimestel, kelle ole vajalikust vere kolesteroolitase on kogusest. Kaltsium i vajakajäämisest ann kõrge. avad aga peagi märku Ettevaatlik tuleb oll lihaste krampitõma puriini sisaldavate bu mine, käte-jalgade toiduainete kasuta „suremine” ja naha misega, soovitatav kihelemine. Kaltsium on: aitab tugevdada ka • ära jätta: rasvane organismi immuun liha ja liha-kondip sust ja südametegev uljongid, toidud subpro ust. duktidest, sült, sar dellid/viinerid, grillvo rst, puljongikuubik utega valmistatud toidu d ja pakisupid (sisald avad kondijahu, milles ole v puriin vallandab podagra), pardiliha, bro ilerinahk, naha ja luu dega söödavad kal ad, sprotid ja anšoo vis; • mõõdukalt tarvit ada: konserveeritu d toiduained, lahja lih a ja kala (100–125 g päevas), pastatooted , oad, tomatid, roh elised herned, lillkap sas, spinat, kuivatatu d puuviljad (v.a ploom id) ja sojatooted; • vabalt süüa ja juu a: piim ja piimatoo ted (ka juust), muna, kar tul, tatar, riis, pähklid (kui pole allergiat) , täisteraviljatooted , värsked aedviljad ja metsasaadused, mesi ja mahlad.

Kaltsiumi puudus

on ohtlik

Paljude liigesehaigus te, eriti luuhõrenem ise ehk osteoporoosi üheks riskiteguriks on kaltsiumi ja D-vita miini vaegus organi smis. Luumassi korrasho idmiseks on vajalik süüa eeskätt kaltsiumija D-vitamiini rikkai d toiduaineid. Tänu D-vitamiinile imendub kaltsium luustik ku, seepärast on see vitamiin organism ile ülioluline. Parim ad

www.serk.ee

Punapeet, porgand, kapsas, kartul, mädarõigas, mustrõig as ja -juur, kõrvits, redis, aedub a, karulauk, sibul, küüslauk, pähk lid, sidrun, õunad, mustad aroon iad, mustad

sitked liigesed kog

u eluks 39


Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida. Iga valikraamat annab boonuspunkti ja vabastab postikulust.

VALIKRAAMAT

6

Kuidas olla vallaline 01.2011

Liz Tuccillo

KLUBIH

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kaisa Kaer 384 lk, kõva köide 143 × 200 mm KOOD 21935

(242.52 eek) (272.08 eek)

IND

€ 15.50

TAVA H I N D

€ 17.39

Ühel kargel oktoobrikuu hommikul New Yorgis on Julie Jenson – vallaline 38-aastane kirjastuse PR-töötaja – parajasti teel tööle, kui ta saab oma sõbrannalt Georgialt hüsteerilise telefonikõne. Georgia on vapustatud oma mehe teadaandest, et ta jätab naise sambaõpetaja pärast maha. Georgia käib Juliele peale, et ta korraldaks koos kõigi oma vallaliste sõbrannadega lõbusa õhtu ja tuletaks kõigile meelde, miks on nii tore vaba olla. See õhtu saab aga Juliele äratuseks, sest ühelgi tema sõbrannal ei paista hetkel eriti lõbus olevat... Nii panebki Julie, kellel on Manhattanil vallalisena elamise hädadest ja pettumustest kõrini, ameti maha ning asub teele, et uurida, kuidas naised mujal maailmas vallalisusega toime tulevad. Julie rändab Pariisist Riosse, Sydneyst Balile, Pekingisse, Mumbaisse ja Reykjavikki ning reisi käigus ta armub, näeb oma südant murdumas, uudistab maailma ja õpib rohkem, kui ta oleks eales osanud ette kujutada. New Yorgis näevad aga tema sõbrannad vaeva oma probleemidega – kohutavad pimekohtingud, armastuseta kihlused, lahingud hooldusõiguse üle ja üksikemaks olemine. Nende teekondade kaudu peavad kõik need naised endale uuesti selgeks tegema, mida tähendab nende jaoks armastus, õnn ja täit rahuldust pakkuv elu.

Liz Tuccillo ülivaimukalt kirjutatud „Kuidas olla vallaline” on suurepärane lugemine kõigile, kes vaimustusid Elizabeth Gilberti menuraamatust „Söö, palveta, armasta”.

Kõigi vahel, kes ostavad või tellivad jaanuari valikraamatu „Kuidas olla vallaline”, loosime välja 10 DVD-d filmiga „INTERVJUU” Intervjuu

www.serk.ee

Interview, USA / Holland 2007 Pierre Peters (Steve Buscemi) on mahakäinud rindereporter, kes on poliitikute asemel sunnitud intervjueerima seebistaari Katjat (Siena Miller) – pigem kopsaka rinnapartii kui näitlemisoskuse poolest tuntud meedialemmikut.

Konarlikult alanud intervjuu muutub pärast mõningaid äpardusi ja pudelit viskit üha avameelsemaks ning kui jõutakse saladusteni, vahetuvad rollid. Kes selles sõna-pingpongis kelle üle mängib? Film on inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.


RIIGID JA RAHVAD SOOVITAME 7 7 (219.05 eek) (242.99 eek) KLUBIH

KLUBIH

IND

€ 16.50

IND

TAVA H I N D

€ 14.00

€ 18.02

TAVA H I N D

€ 15.53

01.2011

(258.17 eek) (281.95 eek)

Kirjastus Varrak 264 lk, kõva köide 145 × 203 mm KOOD 21898

Kirjastus Varrak 240 lk, kõva köide 130 × 200 mm KOOD 21911

Venemaa: valguses ja varjus

Eesti ajaloo kümme käänukohta üheksa kirjaniku ja ühe ajaloolase pilgu läbi Lauri Vahtre Lauri Vahtre uus raamat on nagu ajalooline jalutuskäik, kus on tegemist ilukirjanduse ja populaarse ajalookirjutuse nauditava sünteesiga. Kümnest Eesti ajaloo saatusehetkest jutustab kõigepealt mõni ilukirjanduslik tekst (enamasti on tegemist katkenditega romaanidest, jutustustest ja näidendeist), millele järgnevad Vahtre vahedad kommentaarid. Lugemisrõõmu ja mõtlemisainet peaks jaguma igaühele.

Marko Mihkelson Raamat annab ülevaate viimase kolmekümne aasta pöördelistest sündmustest Venemaal. Mõistmaks paremini tänaseid sündmusi, leiab lugeja ka viiteid poliitiliste traditsioonide kujunemisloole Venemaal. Autor oli aastatel 1994–1997 Postimehe Moskva korrespondent ning hiljem Balti Venemaa Uurimise Keskuse juht. Ta on raamatusse sulandanud oma vaatenurga Venemaa mõistmiseks. Raamatule on kirjutanud eessõna Vene dokumentalist Andrei Nekrassov, Vene-Gruusia sõjast rääkiva filmi „Vene õppetunnid” režissöör.

(594.57 eek) (652.93 eek) KLUBIH

(242.52 eek) (263.96 eek)

IND

€ 38.00

KLUBIH

TAVA H I N D

€ 15.50

€ 41.73

€ 16.87

Kirjastus Varrak Tõlkinud Marek Laane 960 lk, kõva köide 160 × 240 mm KOOD 20969

Jumala sõda

IND

TAVA H I N D

Kirjastus Varrak 232 lk, kõva köide 145 × 203 mm KOOD 21461

Aserbaidžaani kirjad

Christopher Tyerman

Andres Herkel

Vägivalda, julmust ja kirge täis sündmused, mida me nimetame ristisõdadeks, kujundasid Euroopa ja Lähis-Ida inimeste elusid terveid sajandeid. „Jumala sõda” annab jõulise ja erutava ülevaate nendest möödaniku erakordsetest sündmustest, kirjeldades, kuidas ristisõjad kujundasid Euroopat – alates muslimivastastest ristisõdadest, millest sündisid Portugal ja Hispaania, kuni paganatevastaste ristisõdadeni, millega rajati Preisimaa ja kristlik Kesk-Euroopa, ja jõhkrate hereetikutevastaste ristisõdadeni, mis laastasid Provence'i.

Andres Herkel oli kuus aastat Euroopa Nõukogu raportöör Aserbaidžaani küsimuses ning selles raamatus vahendab ta muljeid ja mõtteid, mis ametlikesse raportitesse ei mahtunud. Andes ülevaate Aserbaidžaani riigi ja rahva kujunemisest, tutvustab Herkel lugejale ka maa kontraste, rahva eneseuhkust ja kibestumisi, poliitvange ja kõrgeid võimukandjaid, nagu ta neid oma reisidel tundma õppis. Selle kõrval avaneb terav sissevaade rahvusvahelise demokraatia-abi köögipoolele. Raamat on rikastatud pildi- ja kaardimaterjaliga.

www.serk.ee

Eesti saatusehetked.


ILUKIRJANDUS SOOVITAME 8 8

Valge emalõvi

01.2011 08.2009

Henning Mankell

(273.82 eek) (301.04 eek) KLUBIH

IND

€ 17.50

TAVA H I N D

€ 19.24

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kadri Papp 416 lk, pehme köide, 145 × 203 mm KOOD 21508

Tuntud Rootsi krimikirjaniku Henning Mankelli romaan saab alguse ühel 1992. aasta aprilli pärastlõunal, kui Rootsi väikelinnas Ystadis kaob jäljetult kinnisvaramaakler Louise Åkerblom – pealtnäha õnnelikus abielus olev kahe lapse ema. Samal ajal kavandab fanaatiliste buuride rühm teisel pool maakera Lõuna-Aafrikas juhtiva poliitiku atentaati, et sellega peatada riigi demokratiseerimisprotsess. Naise kadumist uuriv kriminaalkomissar Kurt Wallander mõistab üsna pea, et tegemist pole tavalise juurdlusega. Asi muutub veelgi keerulisemaks, kui Louise leitakse jõhkralt tapetuna ning kuriteopaigalt avastatakse must maharaiutud sõrm. Kurt Wallander seisab silmitsi oma senise karjääri kõige keerukama ülesandega. Pärast seoste avastamist Lõuna-Aafrikas ette valmistatava vandenõuga kasvab tema abitustunne veelgi. Mõrvaloo kiirest lahendamisest ei sõltu seekord vaid mõne üksiku inimese heaolu – nüüd on Ystadi politseiniku kätes sadade tuhandete inimeste saatus...

Kobra

Saladuslik reisija

Frederick Forsyth

KLUBIHIND

(250.35 eek)

€ 16.00

Agatha Christie

Aastaid CIA vastuluure juhina töötanud, nüüd aga pensionipõlve pidav Paul Devereaux, hüüdnimega Kobra, saab ülesande kokaiiniärile Ameerikas lõpp teha ning talle antakse selleks volitused, mida ainult vähestele ajaloo jooksul antud. Mõne aja pärast on Colombia kokaiinikartelli ninamehed hämmingus: nende meelemürgisaadetised hakkavad kas jäljetult kaduma või langevad üha rohkem võimude kätte. Mis lahti?

KLUBIHIND

(117.35 eek)

www.serk.ee

Kirjastus Varrak Tõlkinud Tõnis Värnik 272 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 21928

KLUBIHIND

(195.58 eek)

€ 12.50

€ 7.50

Sir Stafford Nye tuleb uimasena teadvusele ja avastab, et tema pass on varastatud. Ka pole jälgegi võluvast naisest, keda ta Frankfurdis kohtas ja kes oli Sir Staffordi palunud tema elu päästa. Kuid siin mehe mured alles algavad. Teda üritatakse kaks korda mõrvata ja nüüd otsib ta ise abi võõralt, kes enne temalt abi palus. Ta leiab eest naise, kel on hulk identiteete ja veelgi enam saladusi. Kirjastus Varrak Tõlkinud Vello Lään 232 lk, pehme köide, 107 × 165 mm KOOD 21324

Koletu

Lase sisse see õige

Alex Flinn

John Ajvide Lindqvist

Kyle Kingsbury on New Yorgi keskkooliõpilane, keda kadestavad kõik – ta on rikas, sportlik, ilus... seni, kuni üks nõid paneb talle peale needuse, mis muudab ta väljastpoolt sama koledaks, nagu ta on sisemiselt. Kyle’il on aega kaks aastat, et needus murda, pärast seda muutub ta igaveseks ajaks koletiseks. Ainus võimalus saada tagasi normaalne elu, oleks Kyle’i jaoks see, kui temasse armuks tõeliselt mõni tüdruk...

Kui õudus Blackebergi jõuab, ei saa alguses keegi midagi aru. On 1981. aasta hilissügis ja Stockholmi eeslinnaelu kulgeb oma tavalist rada. Kuid kui kõrvallinnaosast leitakse teismelise poisi verest tühjaks lastud keha, saavad alguse kuulujutud rituaalmõrva kohta ning need jõuavad ka ajalehtede esikaantele. Veel ei aima keegi, milles tegelikult asi on...

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kret Kaasik 304 lk, kõva köide, 130 × 200 mm KOOD 21430

KLUBIHIND

(265.99 eek)

€ 17.00

Kirjastus Varrak Tõlkinud Kadi-Riin Haasma 428 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 21478


ILUKIRJANDUS SOOVITAME 9 9

Hüvasti, Hamilton Maisie’l on seljataga üksildane ja mitte eriti õnnelik lapsepõlv ning õnnetu abielu. Ta on lõpuks leidnud endale lähedase inimese ja tegevuse, mis talle naudingut pakub. Oma lapsepõlve peamisest toest ja lohutusest, kujuteldavast hobusest Hamiltonist on ta kirjutanud raamatu, mida on saatnud suur menu. Siis aga selgub, et minevikust vabanemine ei olegi nii lihtne, nagu ta on arvanud. Keegi soovib talle halba ja tahab, et Maisie kaotaks kõik selle, mis teda õnnelikuks teeb. Järg raamatule „Hamilton”, mis ilmus Varrakult 2010. aasta juulis. IND

€ 14.00

TAVA H I N D

(219.05 eek) (242.71 eek)

€ 15.51

Kirjastus Varrak Tõlkinud Urve Liivamägi 208 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 21492

(265.99 eek)

€ 17.00

€ 16.50

Catherine Cookson

Tarmo Teder

Ühtaegu teravalt ühiskonnakriitiline ja ülimalt stiilne meistriteos, kujutab 1932. aastal ilmunud „Reis öö lõppu” endast läinud sajandi prantsuse kirjanduse üht kõige eredamat saavutust. Vaimukas romaan jutustab meditsiiniüliõpilase Ferdinand Bardamu seiklustest Esimese maailmasõja keeristes, Aafrikas, Ameerikas ja ühes Prantsuse provintsilinnas. KLUBIHIND

(164.29 eek)

€ 10.50

Tarmo Tederi uue romaani tegevus leiab aset Eesti põhjaranniku põlises kalurikülas ja seda hõlmavas jõukas vallas. Sinna on 2009. aasta sügiseks kanda kinnitanud mitmed inimesed, peategelaseks on aga töötuks ja pensioni ootele jäänud 60-aastane küla põliselanik Eerik Lauter. Põnevas raamatus on rohkem küsimusi kui vastuseid ja kirjanik jätab otsad 2010. aasta augustiöö musta merevette. Kirjastus Varrak 224 lk, kõva köide, 130 × 200 mm KOOD 21669

Shikasta

Kodanlase pihtimused

Doris Lessing

Sándor Marai

Doris Lessing üllatas oma ulmeraamatuga lugejaid siis, kui ta oli juba väga tunnustatud realistlik proosakirjanik. Ulme on talle siiski vaid vahend, et näidata teravamalt ja selgemini seda, mis toimub meie koduplaneedi arengus. Lessing põimib oma raamatus ühte erinevad stiilid ja nagu tema raamatutes ikka, huvitavad teda inimese ja ühiskonna suhted, inimese valikud ja vastutus.

See on lugu ühe ungari noormehe lapsepõlvest, noorusest ja õpinguaastatest Saksamaal ja Prantsusmaal. Oma firmamärgiks kujunenud lakoonilise stiiliga, mida vürtsitab soe huumor, kirjeldab Sándor Marai Kaschaus veedetud lapsepõlve, Austria-Ungari impeeriumi langemisaegu ja „metsikuid” 1920. aastaid, mil boheemlasest peategelane ajakirjanikuna Euroopas rändas.

KLUBIHIND

KLUBIHIND

(258.17 eek)

Hamilton

Vanaisa tuletorn

Louis-Férdinand Céline

Kirjastus Varrak Tõlkinud Heli Allik 240 lk, kõva köide, 140 × 210 mm KOOD 21942

(219.05 eek)

Kirjastus Varrak Tõlkinud Urve Liivamägi 240 lk, kõva köide, 145 × 203 mm KOOD 20594

Reis öö lõppu

KLUBIHIND

€ 14.00

Kirjastus Varrak Tõlkinud Krista Kaer 400 lk, kõva köide, 140 × 210 mm KOOD 21485

(289.46 eek)

€ 18.50

Kirjastus Varrak Tõlkinud Edvin Hiedel 376 lk, kõva köide, 140 × 203 mm KOOD 21423

www.serk.ee

KLUBIH

KLUBIHIND

01.2011 08.2009

Catherine Cookson


MITMESUGUST SOOVITAME 10 10

Koerte käitumine

Aasta aias

Tuire Kaimio

01.2011 08.2009

Märkmik-kalender 2011 Signe Siim Kasutajasõbralikus spiraalköites märkmikkalender on üles ehitatud nädala kaupa. Eraldi on märgitud vilja-, juure-, õie- ja lehepäevad ning istutusperiood, samuti tutvustatakse kuu faaside ja sodiaagimärkide kasutamist aianduses. Igas kuus leiate just selle kalendri jaoks kirjutatud artikli huvitavatel teemadel. KLUBIHIND

(148.64 eek)

€ 9.50

Kirjastus Varrak 240 lk, pehme köide, 145 × 203 mm KOOD 21447

(248.78 eek)

€ 15.90

(289.46 eek)

€ 18.50

Pitsa

Pille Petersoo

Pitsa valmistamine on üllatavalt lihtne ja ka loominguline. Lisaks ahvatlevatele retseptidele ja iga retsepti kaunistavale suurele fotole on see raamat eriline ka vormilt – sama ümmargune nagu pitsa ise, on see suurepärane kingitus külla kaasa võtta. KLUBIHIND

(228.44 eek)

€ 14.60

Kirjastus Varrak 400 lk, kõva köide, 180 × 250 mm KOOD 21409

B. K. S. Iyengar

Anni Arro Selles raamatus kokkab Anni Arro kolmes erinevas kohas. Ta alustab kulinaarset rännakut Itaaliast, tuleb sealt tagasi Eestisse, oma Pelgulinna kööki, kust liigub maale, põldude ja peenarde vahele. Iga koht mõjutab autorit erinevalt, kuid road jäävad ikka lihtsaks ja ausaks. (284.77 eek)

€ 18.20

KLUBIHIND

(248.78 eek)

€ 15.90

Kirjastus Menu 270 lk, kõva köide, 202 × 262 mm KOOD 470105

www.serk.ee

Digifoto käsiraamat

€ 12.70

Legendaarne joogaguru Iyengar põimib muistsete joogide tekstidest ammutatud tarkuse omaenese elukogemuse ja nägemusega ning jagab lugejaga mõtteid joogast kui vaimse ja füüsilise täiustumise teekonnast. Raamatus on üle 60 harjutuse, mille juurde on lisatud Iyengari õpetused ja selgitused. Kirjastus Varrak Tõlkinud Marju Algvere 256 lk, kõva köide, 200 x 243 mm KOOD 21034

Illustreeritud teejuht baasteadmistest professionaalsete pilditöötlemisoskusteni Doug Harman

Eesti kroonil kroonitud

Selle Suurbritannia populaarseima digifotokäsiraamatu abil saad palju kasulikke nõuandeid baasteadmistest professionaalsete pilditöötlemisoskusteni ning hulga näpunäiteid, kuidas kasutada oma kaamera võimalusi. Lihtsa ja kompaktse ülesehituse tõttu sobib raamat hästi igas eas kasutajale.

Miks näevad kroonid välja just sellised, nagu need on? Millega saab siduda krooni vaimset väärtust? Milline on olnud oma raha sõnum? Millest jutustavad pildid rahatähtedel ja kes on nende autorid? Raamat on illustreeritud rohke foto- ja pildimaterjaliga, mis tutvustab Eesti krooni läbi aegade.

Meie krooni ilu ja sisu Loone Ots

KLUBIHIND

(198.71 eek)

Kirjastus Varrak Tõlkinud Piret Raudsepp 128 lk, kõva köide, 290 × 290 mm KOOD 20822

Jooga tarkus ja praktika

Itaalias, Pelgulinnas ja Sepamaal...

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Sirje Volmre, Marko Tiidelepp 384 lk, kõva köide, 180 × 225 mm KOOD 20761

Nami-Nami kokaraamat Populaarse kokandusportaali ja toidublogi Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo esimene kokaraamat koondab valiku maitsvaimatest roogadest, mida Pille viimaste aastate jooksul oma headele sõpradele ja kallitele külalistele on pakkunud. „Nami-Nami kokaraamatu” retseptide ja nutikate näpunäidete valik on kirev, mitmekülgne ja põnev. KLUBIHIND

KLUBIHIND

Põhjamaade ühe tuntuima loomakoolitaja Tuire Kaimio uues raamatus seletatakse lahti koerte võimalikud probleemsed käitumised ning mitte üksnes ei õpetata, kuidas neid probleeme lahendada, vaid antakse koerte reaktsioonidele ka põhjendused. Põhjalik käsiraamat sobib nii koerakoolitajatele kui ka lemmikloomapidajatele.

Kirjastus Varrak Tõlkinud Andrus Laansalu, Piret Frey 223 lk, pehme köide, 148 × 207 mm KOOD 21287

KLUBIHIND

(273.82 eek)

€ 17.50

Kirjastus Menu 76 lk, kõva köide, 210 × 280 mm KOOD 470310


LASTELE SOOVITAME 365 eksperimenti lastele igaks päevaks

Koostaja Margaret Malone

KLUBIHIND

(298.85 eek)

€ 19.10

KLUBIHIND

(219.05 eek)

€ 14.00

Kirjastus Varrak Tõlkinud Marju Algvere, Maria Pais, Lia Tammes, Anne Tihaste 510 lk, kõva köide, 175 × 226 mm KOOD 18928

Kirjastus Varrak Tõlkinud Eha Kattai 256 lk, kõva köide, 210 × 240 mm KOOD 21331

Õpilase entsüklopeedia

Kristina Jaan Martinson, Kristina Šmigun-Vähi Raamat annab Kristinast pildi kui tavalisest Eestimaa tüdrukust, kel on oma pahed ja nõrkused, kuid kes julges mõelda suurelt ja täitis oma unistused. Ent unistustemaale jõudmise eest tuleb maksta ränka hinda. Kristina kirjeldab avameelselt oma rõõme ja läbielamisi. KLUBIHIND

(273.82 eek)

€ 17.50

Sellest põnevast raamatust saab teadmisi alates galaktikatest ja inimkeha rakkudest kuni muistsete tsivilisatsioonideni. Teemasid käsitletakse värskes ja köitvas vormis. Entsüklopeedias on üle 9000 märksõna, fakti ja arvu ning 2500 värvilist illustratsiooni. KLUBIHIND

(289.46 eek)

Kirjastus Menu 288 lk, kõva köide, 177 × 246 mm KOOD 470327

€ 18.50

Markus Saksatamm

Mart Soidro

KLUBIHIND

(259.73 eek)

€ 16.60

Poiss jõudis koopasuule. Sealt õhkus talle vastu kanget väävlilehka, jubeda lohemao pelutavat hingust. Tasapisi harjusid silmad pimedusega ja nüüd märkas ta koopa peremeest. Üüratut kolmepäist peletist, kes koopasügavuses kerratõmbunult magas. Sellega algavad väikese rüütlipoisi seiklused. KLUBIHIND

(209.66 eek)

Kirjastus Go Group, 156 × 221 mm KOOD 909704

€ 13.40

Õrnad kõrvad

Tõnu Aav

Kärt Hellerma

„Mulle on meesnäitlejad ikka tundunud mitte eriti tõsiseltvõetavad, eneseimetlejad ja kehkadiveid, aga kui seda tööd tehakse niisugusel tasemel ja nii kaua ühtejärge, siis on see küll üks tõsine meestetöö.”

Kaks linnalast kannatavad omalaadse tõve käes: Kairiin ei talu lärmi, Teodor aga vaikust. Tundlike kõrvade pärast sõidutataksegi tüdruk maale. Ühel päeval satub maale ka Teodor. See on soe lugu kuulamisest ja kuulmisest, milles on sõnum nii väikestele kui suurtele.

KLUBIHIND

(198.71 eek)

€ 12.70

Kirjastus Tänapäev Illustreerinud Anni Mäger 160 lk, kõva köide, 175 × 237 mm KOOD 629741

Aplaus teile

Enn Vetemaa

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak Tõlkinud Virgo Siil, Helje Heinoja 304 lk, kõva köide, 285 × 220 mm KOOD 21294

Ruubert, lohe ja laevapoisid

Mürka. Pea jagu üle Raju elulooraamat meie läbi aegade ühe parima korvpalluri Martin Müürsepa värvikast elust. Ausa otsekohesusega on kirjeldatud esimese eestlasena NBA-sse jõudnud tippkorvpalluri karjääri. Autoril õnnestus ettevalmistusperioodil vestelda pea kõigi Müürsepa jaoks oluliste inimestega.

Tänu sellele raamatule oskad varsti selgitada, kuidas kasvavad taimed ning tekivad tuul, rahe, välk ja müristamine ning õpid, kuidas teha nähtamatut tinti, karamellkomme või hoopis jäätist – sügavkülmiku abita. Vahendid eksperimentide läbiviimiseks on enamasti igas majapidamises olemas.

Kirjastus NyNorden 248 lk, kõva köide, 150 × 221 mm KOOD 909315

(176.81 eek)

€ 11.30

Ajakirjade Kirjastus 68 lk, kõva köide, 190 × 225 mm KOOD 476121

www.serk.ee www.serk.ee

Rohkem kui tuhande nõuande, vihje ja kasuliku nipi abil on kerge oma kodu kujundada ja hooldada. Raamatust leiate infot heade majapidamisvahendite valimisest kuni värvi ja tekstiilide kasutamiseni ideaalse eluruumi loomiseks ning üle 1750 töövõtteid illustreeriva foto.

11 11

01.2011 08.2009

1001 nippi ja nõuannet


SUUR SOODUSPAKKUMINE SOOVITAME

Pakkumine kehtib, kuni kaupa jätkub!

12

01.2011

€ 17.19

(31.29 eek) (269.00 eek)

Maharaiutud pea

Mister Pip

Joonase sõnum

Iris Murdoch

Lloyd Jones

Vardo Rumessen

Tõlkinud Riina Jesmin 232 lk, kõva köide KOOD 18164

Tõlkinud Triinu Pakk 224 lk, kõva köide KOOD 19208

320 lk, kõva köide KOOD 17587

(78.23 eek) (264.00 eek)

Kahekõne Leo Normeti päevaraamatuga Sirje Vihma-Normet 296 lk, kõva köide KOOD 19772

€ 7.00

€ 7.00

€ 7.00

€ 18.53

€ 18.53

(109.53 eek) (255.00 eek)

€ 16.87

(78.23 eek) (382.00 eek)

(93.88 eek) (274.00 eek)

€ 7.00

€ 5.00

€ 24.41

€ 17.51

€ 16.30

€ 16.30

(109.53 eek) (290.00 eek)

(109.53 eek) (290.00 eek)

(109.53 eek) (255.00 eek)

Kas seal on kedagi?

Süda ja hing

Maja Rivertonis

Noore ema pihtimused

Marian Keyes

Maeve Binchy

Kate Morton

Fiona Neill

Tõlkinud Tiina Randviir 432 lk, kõva köide KOOD 19123

Tõlkinud Ivi Heinlaan 400 lk, kõva köide KOOD 19840

Tõlkinud Tiina Tiiman 448 lk, kõva köide KOOD 19277

Tõlkinud Elo Jakobson 320 lk, kõva köide KOOD 18232

€ 7.00

€ 3.00

€ 3.00

€ 18.79

€ 5.00

€ 12.53

€ 12.65

(109.53 eek) (294.00 eek)

€ 14.38

(46.94 eek) (196.00 eek)

(46.94 eek) (198.00 eek)

(78.23 eek) (225.00 eek)

Maiuspala

Pöörane

Ingveripräänik

Kiilivõrendik

Kate Jacobs

Cathy Cassidy

Cathy Cassidy

Eva Ibbotson

Tõlkinud Kai Vaarandi 320 lk, kõva köide KOOD 19253

Tõlkinud Maia Boltovsky 160 lk, pehme köide KOOD 17747

Tõlkinud Maia Boltovsky 240 lk, pehme köide KOOD 18089

Tõlkinud Johanna Ross 400 lk, kõva köide KOOD 20044

€ 5.00

€ 6.00

€ 5.00

€ 17.19 www.serk.ee

€ 5.00

€ 6.00

€ 2.00

(78.23 eek) (269.00 eek)

€ 6.00

€ 15.59

€ 18.15

€ 28.70

(93.88 eek) (244.00 eek)

(78.23 eek) (284.00 eek)

(93.88 eek) (449.00 eek)

Kommunismi kadunud maailm

Laulev revolutsioon

Rallimaailma kuulsused KLUBIHIND

Legendiloomad

Harri Rinne

Rein Luik

Jaak Põder, Urmas Tartes

Peter Molloy

344 lk, kõva köide KOOD 17167

Kirjastus Varrak 104 lk, kõva köide KOOD 19604

244 lk, kõva köide KOOD 17822

Tõlkinud Helen Rohtmets 240 lk, kõva köide KOOD 20426


Meid ootavad: Nice, Ferrat’ neem, Eze, Monaco, Monte Carlo, Cannes, Biot, Antibes, St Paul de Vence, Grasse, Gourdon, St Raphael, Les Arcs. Meie saatjaks on kohalik elukutseline giid-reisisaatja Sirje Lefebvre. Reis algab ja lõpeb mugava lennureisiga, ööbimised kõik samas hotellis Nice’is (Nizzas). 1. päev 3.09 Otselend Tallinn–Nice (Nizza) 07.00–09.15 (kohalikud ajad). Nice’i linnaekskursioon bussiga: kuulus rannapromenaad oma luksuslike hotellide ja villadega, 92 m kõrgusel paiknev kindlus, venelaste linnaosa ja uhke Nikolai katedraal, 19. saj kunstnike Matisse’i ja Chagalli muuseumid ning vana klooster. Järgneb meeleolukas sõit piki Vahemere rannikut kuni Ferrat’ neemeni, kus külastame paruness Ephrussi de Rothschildi villat ja võime imetleda tema kuulsat portselanikogu. 2. päev 4.09 Sõit Monacosse piki Vahemere rannikut. Teeme peatuse Eze mägikülas ja külastame Galimardi parfüümitehast. Monacos teeme jalutuskäigu vanalinnas ning külastame vürsti paleed. Vaba aeg lõunatamiseks Monacos. Edasi sõidame Monte Carlosse, et näha rikkuse ja kuulsuse kontsentratsiooni, imetleme luksuslikke paleesid ja jahte, aga ka vormel I ringrada ja ooperiteatrit, mille ühes tiivas asub kuulus kasiino, kus igaühel on võimalik õnne proovida (15 EUR). 3. päev 5.09 Jalutuskäik Nice’i vanalinnas ja maalilisel lilleturul Saleyal. Astume sisse ka mõnesse barokk-kirikusse ja põikame kalaturule. Kel jaksu, võib ronida vanalinna kohal kõrguvale 92 m kõrgusele mäele, kus asus kindlus ja kust avaneb kaunis vaade linnale ning Vahemerele. Lõunatame vanalinnas. Pärastlõuna vaba. 4. päev 6.09 Sõit St Paul de Vence’i, oliivisaludesse uppunud kunstnikekülasse, kus on elanud Modigliani, Soutine, Bonnard jt. Tänapâeval on siin kümned kunstigaleriid ning butiigid. Edasi sõidame serpentiinsel teel läbi kaunite mägikülade nagu Le Bar Sur Loup ja Gorges du Loup (Hundikuristik). Lõunatame 758 m kõrgusel Gourdonis. Tagasiteel põikame Grasse’i, rohelusse uppuvasse linnakesse, mis on tuntud parfüümide pealinnana. 5. päev 7.09 Sõit Cannes’i, tuntud filmifestivalide linna. Teeme jalutuskäigu kuulsal Boulevard de la Croisette’il. Kuulsuste alleel võime võrrelda oma käejälgi kuulsate näitlejate omadega. Soovijad võivad ronida Cannes’i vanalinnas paikneva kindluslinnuseni (11.–

Tuntud feng shui spetsialistid Siret ja Janno Seeder kutsuvad Suure Eesti Raamatuklubi liikmeid feng shui SUHETE, SÕPRUSE JA ARMASTUSE tsooni praktilisele loengule. Loeng toimub Eesti Rahvusraamatukogu Väikeses Konverentsiruumis 21. jaanuaril algusega kl. 18.00. Loeng on raamatuklubi liikmetele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine klienditeeninduse telefonil 6460218. Kuidas kasutada sarja Feng shui ja bagua kolmandat raamatut „Suhete, sõpruse ja armastuse feng shui” oma suhete analüüsimisel ja tasakaalustamisel? Mida see bagua tsoon sisaldab? Mis on eduka suhte valem? Kas keegi teine saab meid õnnelikuks teha või on see vaid meie enda kätes? Milliseid suhteid me ligi tõmbame? Kuidas

6. päev 8.09 Sõit Antibes’i. Jalutame hästi säilinud vanalinnas ja tüüpilisel provanssaali turul. Teeme peatuse veinimajas Les Arcs Le Muy külas (80 km Nice’ist), kus on võimalus degusteerida kolme erinevat Cotes de Provence’i veini (lisatasu eest). Väike peatus kaunis suvituslinnas. St Raphaelis. Tagasiteel lâbime hingematvalt kauni Estereli mäekuru.

13 13

01.2011

3.–10. septembrini 2011

12. saj) ja imetleda ka Notre Dame d’Esperance’i kirikut (16.–17. saj). Võib kasutada minirongi, mis teeb tunniga tiiru peale kogu linnale. Lõunatame Cannes’is. Tagasiteel sõidame läbi looduskauni Antibes’i neeme, kus asuvad mitmed luksusvillad-lossid, sh kuulus Eden-Roc. Teeme peatuse lillekasvatajate linnakeses Biot’s, kus külastame ajaloolist klaasitehast.

7. päev 9.09 Vaba aeg ostudeks või muuseumide külastamiseks, teid ootavad Chagalli, Matisse’i, Moodsa Kunsti muuseum (tasuta), Kaunite Kunstide muuseum (tasuta) ja paljud teised. Soovijaile õhtul kabaree-show koos söögiga Cabaret Ruhlis (lisatasu eest). 8. päev 10.09 Varajane sõit lennujaama. Otselend Nice (Nizza)– Tallinn 10.05–14.20 (kohalikud ajad). KLUBILIIKME HIND 725 EUR/11344 EEK sisaldab: • lennupiletid koos maksudega, • majutused korralikus 2* hotellis kahekohalises toas hommikusöökidega, • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel, • väljasõidud mugavustega bussiga. KOKKUHOIUVÕIMALUS: kolmese seltskonnaga majutudes on paketi hinnaks 690 EUR/10796 EEK Tavahind 825 EUR/12 908 EEK. Soodushind kehtib ka klubiliikme kaaslastele. Lisatasu eest: Reisikindlustus, sissepääsupiletid muuseumidesse ja teistesse tasulistesse kohtadesse, ühekohaline majutus (7 ööd 125 EUR)

Registreerumine ja info kõigis GO Traveli büroodes kuni 22. veebruarini või kuni kohti jätkub. TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam tel 6 310 126, 6 310 131, Kristiine Keskus tel 6 310 147, 6 310 149, 6 310 150. TARTU: Tartu Kaubamaja tel 6 310 222, 6 310 223, 6310 224. PÄRNU: Hommiku 4 (De Lange maja), tel 6 310 217. VILJANDI: Arkaadia aed 5, tel 6 310 227. RAKVERE: Tallinna tn 21, tel 6 310 219, 6 310 220. JÕGEVA: Aia 1, tel 6 310 213. HAAPSALU: Posti 42, tel 6 310 210. Rohkem infot: www.serk.ee/yritused

kaasata suhete tasakaalustamisse mõtteid, hobisid, ruumi jne? Kõigest sellest ja paljust muustki kuulete loengus lähemalt. Võimalus konsulteerida ja küsimusi esitada.

www.seeder.ee Kõigi novembrikuu valikraamatu „Abielutõotus” ostjate ja tellijate vahel loosisime välja neli Kenzo parfüümi KENZO AMOUR. Fortuuna soosikud on seekord: Lehti Kravets Rakverest Katrin Randoja Jõelähtmest

Palju õnne!

Sirje Orusalu Tallinnast Annika Timpka Võrust

www.serk.ee

TULE SUURE EESTI RAAMATUKLUBIGA RINGREISILE PRANTSUSE RIVIERASSE


SOOVITAME

TULE SUURE EESTI RAAMATUKLUBIGA ROMANTILISELE BAIERIMAALE JA AUSTRIASSE

Reis toimub 4.–11. juunini 2011 Sellel reisil sulab ühtseks tervikuks romantika ja muinasjutt, looduse jõud ja ilu, Alpi mäed ja aasad, suurlinnad ja väikesed imekaunid Baierimaa külad. Austrias, kus iga linn on seotud muusika ja keisritega, tunneb veel tänagi Habsburgide aegset õhustikku.

AUHINNARAAMATUD Iga kord, kui oled kogunud viis boonuspunkti, võid endale valida tasuta raamatu! Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega!

Meie lugu

Saaremaa 1944

Prillitoosi kirjad Hille Tarto

Eesti laskukorpuse kannatuste rada Mart Laar

203 lk, kõva köide KOOD 20747

328 lk, kõva köide KOOD 20211

Aiapidamine kuukalendri järgi Regina Engelke 204 lk, kõva köide KOOD 20327

1. päev Väljasõit Tartust kl 14.00 Vanemuise alumisest parklast, tallinlastega kohtume sadamas kl 17.00 D-terminali ees parklas meie bussi juures. Tallinki luksuslaev väljub Stockholmi kl 18.00. 2. päev Kl 10.00 saabume Stockholmi, sõit läbi Rootsi, Taani. Praamiga Saksamaale. Öömaja Lübeckis ETAP hotellis. 3. päev Sõit läbi Saksamaa. Jõuame Rothenburgi, kõrgel kaljul asuvasse maalilisse keskaegsesse linnakesse, kus teeme jalutuskäigu: turuväljak, raekoda, Georgi purskkaev ja jahiseltsimaja, Herrengasse, keskaegsed kirikud, linnaväravad jpm. Öömaja **hotellis. 4. päev Sõit Münchenisse. Jalutuskäik linnas: Stachus-Karli väravad, Jumalaema kirik, Marienplatz, uus raekoda, Peetri kirik, Frauenkirche, Residentsteater ja Rahvusteater. Edasi sõidame Baierimaale, et imetleda maalilisi külakesi, millele on iseloomulikud tüüpilised lillerõdude ning omapäraste seinamaalingutega majakesed. Ööbime Baieri Alpides Oberammergau romantilises linnakeses Krüni hotellis.

Tagasitulek Dick Francis

Tundmatu mehe elu

328 lk, pehme köide KOOD 18256

Andrei Makine

101 Eesti popmuusika albumit

Värvid sinu kodus

Mart Juur

267 lk, kõva köide KOOD 17990

128 lk, kõva köide KOOD 20440

Pühakud Püh k d Kunst, ajalugu, ilmutused Michael McMahon 430 lk, kõva köide KOOD 17358

5. päev Hommikul imetleme ürgse looduse ilu Partnachklammi mäekurus. Edasi sõidame baieri muinasjutukuninga Ludwig II Linderhofi lossi. Külastame Ettali kloostrit – baieri rokokoo juveeli. Edasi sõidame Austriasse. Jalutame Mozarti sünnilinnas Salzburgis: imekauni aiaga Mirabelli loss, piiskopiresidents, raekoda, toomkirik ja palju muud. Öömaja **hotellis. 6. päev Sõidame Viini, kus taaselustub Euroopa keisrikodade mineviku hiilgus. Linnaekskursioon: Hundertwasseri majad, Viini Ring, M. Theresia väljak, Volksgarten, Hofburg, Stephani kirik. Öömaja Viini metsas ***hotellis. Soovijatele õhtusöök hotelli veiniaias (lisatasu eest). 7. päev Alustame sõitu läbi Tšehhi ja Poola. Öömaja Lomza **hotellis.

224 lk, kõva köide KOOD 20280

Suzi Chiazzari

www.serk.ee

Heegeldamine Mustrid ja ideed Melody Griffiths 160 lk, pehme köide KOOD 15644

Teistsugust LõunaPrantsusmaad avastamas Martin Calder 216 lk, kõva köide KOOD 18683

8. päev Sõit läbi Baltimaade. Hilisõhtuks kodus. KLUBILIIKME HIND: 447 EUR / 6994 EEK sisaldab: Käibemaks, laeva- ja praamipiletid ja koht B4 kajutis (neljased kajutid), kõik majutused hotellides kahekohalistes tubades koos hommikusöökidega, mugavustega buss (WC, video, soojad joogid), giid-grupijuht, eestikeelsed ekskursioonid. Soodushind kehtib ka klubiliikme ühele kaaslasele. Tavahind 469 EUR/7338.26 EEK. LISATASU EEST: tervise- ja reisitõrkekindlustus, hommikusöök ja/või õhtusöök laevas, sissepääsupiletid muuseumidesse ja teistesse tasulistesse kohtadesse. Registreerumine ja lisainfo Tensi-Reisides kuni 22. veebruarini või kuni kohti jätkub. Tel/faks 7 344 207, 7 344 208, 7 344 209 Ülikooli 4, Tartu. Tel 6 703 333, 6 703 000 Estonia pst 5a, Tallinn. Tel 44 26 305, 44 26 300 Ringi 10, Pärnu. e-mail: tensi@tensireisid.ee

Suvi Gascogne’is

366 unejuttu väikesest punasest päkapikust

Loodussõbralik majapidamine

Jana Pohankova

192 lk, kõva köide KOOD 17976

200 lk, kõva köide KOOD 17600

Christina Strutt


KLUBIREEGLID

2. Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle hind on eriti soodne. Iga klubiraamatu ost annab ühe boonuspunkti ja vabastab paki postikulust.

9. Klubiraamat ja teised antud kuu pakkumises olevad raamatud on klubiliikmele soodushinnaga saadaval ka raamatuklubi teeninduspunktides Tallinnas – Rävala pst. 6, Kristiine Keskuses, Rocca al Mare kaubanduskeskuses; Tartus – Ülikooli Raamatupoes Ülikooli 11; Rakveres – Tammeri Raamatuäris Turu plats 5.

äraütlemise viimane päev on

22. jaanuar MAKSTUD VASTUS EESTI

TASUB

POSTIKULU

SAAJA

Luba nr. 1066

se nõuda klubiliikmelt tasumisega viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Tähtaegselt tasumata võlgnevuste sissenõudmisega seotud kulud 120 kr on Klubiliige kohustatud täiendavalt tasuma.

JAANUARI KLUBIRAAMATUST

VARRAK AS PÄRNU MNT 67A 10134 TALLINN

5. Klubi ajakirjas tutvustatakse 12. Tellimuste täitmise aeg on keskpõhjalikumalt ka valikraamatut. miselt 2 nädalat. Raamatupaki Iga valikraamatu ost annab saabumisel saadetakse Teile samuti ühe boonuspunkti ning koju teade. vabastab postikulust. Valikraamatust ei pea ära ütlema, kui Te seda ei soovi. Ostetud raamatuid saab tagastada ainult praakeksemplari või 6. Kui pakis on klubiraamat või eksliku saadetise korral. Selleks valikraamat või kui saadetise võtke ühendust meie klienditeeväärtus on vähemalt 800 krooni, nindusega numbril 646 0218. saate paki ilma postimaksuta. Raamatuklubi jätab endale õiguMuudel juhtudel on postimaks se esitada postikulu arveid 60 kr 49 krooni ühe tellimuse kohta. korra eest neile klubiliikmetele, Kui olete valinud paki kättekes on korduvalt jätnud saamiskohaks mõne meie teeraamatupaki välja ostmata. ninduspunktidest, ei lisandu postimaksu ühelgi juhul. Raamatuklubi jätab endale õigu-

8. Iga viie boonuspunkti eest võite endale valida tasuta auhinnaraamatu. Auhinnaraamatuid

15

väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule tekib pärast seda, kui viienda klubiraamatu eest on arve Raamatuklubile laekunud. Boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse vormistamisel (1 punkt = 10 kr. Kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta). Punktide kasutamise soovist tuleb teatada kohe tellimust tehes.

3. Kui Te klubiraamatut ei soovi, tuleb sellest kindlasti teatada enne viimast äraütlemispäeva, milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest viisidest. klubi kodulehel: www.serk.ee e-kirjaga: raamatuklubi@serk. 10. Juhul, kui olete andnud meile ee, lisage kindlasti oma nimi ja oma e-maili aadressi, saadame klubiliikme number või telefon Teile iga kuu alguses klubi- ja telefonil 6460 218 (tööpäeviti valikraamatu pakkumise ning 9.00–17.00) enne 22. kuupäeva meeldetuleSMS-sõnumiga: numbrile 1311: tuse äraütlemistähtaja saabuSERK (tühik) klubiliikme number mise kohta. Raamatuklubi ei (tühik) klubiraamatu kood. SMSi väljasta oma klubiliikmete hind on 5 krooni kontaktandmeid kolmandatele Täites ja postitades kupongi, osapooltele turundustegevumis on ajakirja tagakaanel või seks. faksides selle numbrile 6161040 (faksi number on muutunud). 11. Klubiliikmena tunnustatakse vähemalt 18-aastasi isikuid 4. Teatamata jätmist käsitleme Eestis asuva aadressiga. Ühelt tellimusena ning klubiraamat aadressilt võib klubisse kuuluda saadetakse välja. üks inimene.

7. Paki eest saab tasuda arve alusel, mis on pakiga kaasas. Tasuda saab ka SERKi kodulehel kohe tellimust tehes.

SOOVITAME

08.2009

1. Kõik klubiliikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubiajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt Eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida. Pakkumised kehtivad kuu lõikes.

Ä

u s n t u a ! ra


OTSEPOST

N U M B E R

IND

€ 6.50

TAVA H I N D

ALLKIRI

€ 17.19

Kirjastus Varrak Tõlkinud Mari Pukkonen 208 lk, kõva köide 185 x 265 mm KOOD 20464

Atentaadid Maailma vapustanud poliitilised mõrvad Julius Caesarist kuni Benazir Bhutoni Steven Parissien Kõrgel ametikohal olijate tapmine poliitilisel või ideoloogilisel põhjusel on sama vana nähtus kui võimupoliitikagi. Raamatus „Atentaadid” on käsitletud kahekümne sajandi jooksul toime pandud süngeid ja laineid löönud poliitilisi mõrvu vanast Roomast kuni nüüdisajani. Kajastamist on leidnud ka kogu mõrvameetodite ja -motivatsioonide diapasoon. Kohati šokeeriv, kuid põnev ja informeeriv raamat vaatleb kahte tuhandet aastat maailma ajaloost dramaatilise ja omalaadse vaatenurga alt.

raamatu pealkiri

KLUBILIIKME NR

J A E E S -

tellin tk

KLUBIH

Kontod: Swedbank 221023684813 SEB 10220076013011

KOOD

6 9 1 2

(101.70 eek) (269.00 eek)

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134 Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 616 1040 Koduleht: www.serk.ee E-post: raamatuklubi@serk.ee

6

Tervise kokaraamat

EI SOOVI tehke rist klubiraamatu pealkiri KOOD

Klienditeeninduse telefon: 646 0218

Tellimiskupong

M O B I I L T E L E F O N I

P E R E K O N N A N I M I

P E A L K I R I R A A M A T U K O O D

Olen kogunud vähemalt 5 boonuspunkti ja valin auhinnaraamatuks (vt lk 14) tellin tk

01.2011

ERIPAKKUMINE

Raamatuklubi teeninduspunktid: Tallinnas: Kristiine Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rocca al Mare Kaubanduskeskus E–P 10.00–21.00 Rävala maja, Rävala pst 6 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–15.00

Rakveres: Tammeri raamatuäri, Turu plats 5 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–15.00 Tartus: Tartu Ülikooli Raamatupood Ülikooli 11 E–R 10.00–18.00 ja L 10.00–16.00

/2011_01_B  

http://www.serk.ee/files/2011_01_B.pdf