Page 1


KLUBIRAAMAT 2

05.2009 03.2009

PUHASTUS Sofi Oksanen PUHASTUS KLUBIH

IND

199.239.TAVA H I N D

„Puhastus” on Eesti juurtega Soome kirjaniku Sofi Oksaneni kolmas romaan. Raamat räägib mitu põnevat, valusat, omavahel põimuvat lugu. Romaan kinnitab pilgu Eesti lähiajaloole, ühe rahvakillu ja üksikisikute valikutele või valikute puudumisele repressiivses ühiskonnas. Samuti on see lugu vaimsest ja füüsilisest vägivallast, ühtaegu nii nõrkadest kui vapratest naistest meeste agressiivses maailmas. See on lugu olevikku kummitavast minevikust, lugu kadedusest, kättemaksust ja lunastusest. Psühholoogiliselt kihiline, sotsiaalselt tundlik, süžeeliselt hoogne, põhjamaiselt poeetiline. Kõrvalpilk meie rahvuslikule traagikale ajaloo alasi ja haamri vahel. Tõlkinud Jan Kaus Kirjastus Varrak 318 lk, kõva köide KOOD 18584

Sofi Oksanen

on sündinud 1977. aastal Jyväskyläs, eestlannast ema ja soomlasest isa peres.

Romaanid:

www.serk.ee

„Stalinin lehmät” 2003, eesti keeles „Stalini lehmad”, kirjastus Tänapäev 2004. „Baby Jane” 2005, eesti keeles „Baby Jane”, kirjastus Tänapäev 2006. „Puhdistus” 2008, eesti keeles „Puhastus”, kirjastus Varrak 2009. Näidendid: „Puhdistus” 2007 „High Heels Society” 2008

Oksanen on õppinud Helsingi Ülikoolis kirjandusteadust ning Helsingi teatrikõrgkoolis dramaturgiat, ta on tegutsenud mitme lehe kolumnistina ning avaldanud ajakirjanduses arvamust ühiskondlikel ja poliitilistel teemadel. Sofi Oksanen on võitnud mitmeid prestiižseid Soome kirjanduspreemiaid, nende seas Finlandia, Runebergi ja Waltari auhinna. Märtsis 2009 andis WSOY kirjastus välja Sofi Oksaneni ja Imbi Paju toimetatud soomekeelse kogumiku „Kõige taga oli hirm” („Kaiken takana oli pelko”),

mille läbivaks teemaks on Eesti ühiskonna saatus nõukogude ajal.


Katkend raamatust: „Murumunake, sa peaksid midagi nägema.” Aliide pühkis ülahuule uuesti kuivaks ja põimis jalad ümber toolijalgade. Martin laskis Aliide rinna lahti, ta hingeõhk tõmbus Aliide kõrva juurest eemale ja ta tõi laualt mingid paberid. Ühe nendest ulatas ta Aliidele, paber tundus Aliide kätele liiga raske. Ta jõllitas otse enda ette. Martin seisis ta kõrval. Paber kukkus Aliide sülle, reied hakkasid paberi all kuumama, kuigi jätkuv külm oli muutnud naha tundetuks ja sõrmeotsad valgeks. Martini hingamine läbis tuuletõmbusena ruumi. Sülg kogunes suhu, kuid Aliide ei julgenud neelata. Neelatus paljastaks närvilisuse. „Vaata seda.” Aliide suunas pilgu paberile. See oli nimekiri. Ridamisi nimesid. „Loe see läbi.” Martin uuris pinevalt Aliidet. Aliide hakkas tähti sõnadeks seadma. Ühelt realt leidis ta Ingli ja Linda nimed. Aliide pilk peatus. Martin märkas seda. „Nad viiakse ära.” „Millal?” „Kuupäev on lehekülje ülaosas.” „Miks sa seda mulle näitad?” „Sest mul pole oma murumunakese ees saladusi.” Selge, et Martin tahtis teda ja tema usaldusväärsust proovile panna. Kui Ingel ja Linda nüüd ära põgeneksid või kui neid poleks kindlaksmääratud ööl kodus, teaks Martin kohe, kes selle eest vastutaks. Aliide hammaste lõgin tugevnes ja siirdus lõualuudeese. Ingel ja Linda viiakse ära. Mitte teda. Ega Hansu. Ta pidi selgelt mõtlema, mõtlema selgelt Hansust. Aliide peab nõudma Martinilt, et pärast seda, kui Ingel on ära viidud, organiseeriks mees nende kolimise Ingli majja, miski muu maja Aliidele ei sobi, ei ilusam, ei suurem, ei väiksem, mitte miski muu. Aliide peab lähipäevadel õhkuma ja õitsema ning kaisutama Martinit öösel voodis nii, et mees annaks kõik, et maja kätte saada. Ning loomad peavad jääma tallu! Ta ei tahtnud teiste elukaid. Maasi oli tema lehm! Kui ta leiab eest tühja lauda, peab Martin oma mehed tööle panema ja kõik vargad Siberisse saatma. Aliidet ehmatas vimm, mis lõi lõkkele hetkel, mil ta mõistis, et keegi võib puutuda tema loomi. Sest loomad kuuluvad nüüd temale, Ingel lihtsalt lüpsab neid veel väheke aega. Ühe lehma võib viia rajatava kolhoosi lauta, et kõik oleks normide piires. Kuid Martin peab selle lehma hiljem tagasi tooma. Kellelgi ei tuleks pähe hakata partorgi laudas loomi üle lugema.

Maikuu klubiraamat on ilmselt üks erilisemaid romaane, mida viimasel ajal lugenud olete. Ühtaegu haarav ja hõlpsasti loetav ning samas valusalt mõtlemapanev. Lihtsaid lahendusi ei ole, tegusid ei saa hinnata must-valge skaala järgi. Ka andestamatuid tegusid nähakse kujunemises, ajaloo kontekstis. Päris kummaline, et eestlasi nii lähedalt puudutav lugu on algselt kirja pandud hoopis soome keeles. Sofi Oksaneni teoseid tõlgitakse eriti nüüd, peale Finlandia kirjanduspreemia saamist, agaralt paljudesse keeltesse ja sageli reklaamitakse teda kogemata hoopis kui Eesti autorit. Või kas see nii vale ongi... Paljud inimesed piiri taga on öelnud, et tegelikult alles peale selle raamatu läbilugemist on nad mõistnud, mis Eestis tegelikult toimus. Ehkki teada oli see kõik ju ka varem. Võibolla oli selle edastamiseks vaja just kõrvaltvaataja pilku, kes siiski südames Eestit oma vaimseks koduks peab. Aga lugege parem ise!

3

05.2009 03.2009

22. mai

Valikraamatuks on seekord samuti teos, millel eeldusi klubiliikmete suureks lemmikuks saada. Taimeraamatud on meie rahvale ikka meeldinud ja Urmas Laansood ning tema pajatusi teatakse ning armastatakse. Kutsume teid ka temaga koos Tallinna Botaanikaaeda ekskursioonile. Veel kuulutame selles ajakirjas välja klubireisid suvisele Hiiumaale. Kevad on käes ja ega suvigi enam mägede taga ole! Rõõmsate kohtumisteni ja seniks ikka toredaid lugemiselamusi!

Suure Eesti Raamatuklubi juht www.serk.ee

Viimane äraütlemise päev

Kui Sa pole selleks ajaks klubiraamatust loobumisest teada andnud, saadetakse raamat Sulle välja.


KLUBIRAAMAT SOOVITAME

05.2009 03.2009

4

I

gal raamatul on lugu. Ja mitte ainult see, mis on kaante vahel. Selle raamatu lugu on minu jaoks ainulaadne.

Küllap õnnestub vaid kord elus seista lumises polaaröös ühe Põhja-Soome pisikese küla raamatuäris ja hoida aupaklikult käes teost, mis on äsja võitnud kohaliku riigi suurima kirjanduspreemia ja mida sirvides vilksatavad silme eest mööda tuttavad koha- ja isikunimed. Sinu/minu kodumaast rääkivat raamatut, mille avalehekülgedel tsiteeritakse sinu/minu riigi poliitikust luuletajat. Raamatut, mis on sinu/minu emakeelde alles tõlkimata.

M

a neelasin selle teose sealsamas polaaröös. Unustades minna suusamäele ja sauna. Ja imetledes üha, et selle raamatu autor on minu eakaaslane, minu generatsioonist. Et keegi meist oskab panna kirja säärase loo, mille juured ulatuvad vanavanaemadeni ja latv on meie lastes...

KINGITUSEKS KLUBIRAAMATU OSTJALE! Klubiraamatu ostuga saate kingituseks kaasa plaadisarja „Meelerahu” tutvustus CD. Selle sarja plaadid sisaldavad loodushääli ja muusikat, mis mõeldud lõõgastumiseks, hinge ja meeleolu tasakaalustamiseks,

www.serk.ee

stressi vastu võitlemiseks. Sarja on edaspidi võimalik raamatuklubist tellida.

Et keegi oskab selle loo Läänemaal elavast vanatädi Aliidest ja põgenemisteekonnal piinajate eest ime läbi oma esivanemate tallu jõudnud noorest Zarast, kelle elud on omavahel tihedalt põimunud, kirja panna nõnda puhtalt ja värvikalt, ja ometi vaoshoitult, tiheda lakoonilisusega, milles detailidel on suurem tähtsus, kui esmapilgul tundub. Just nagu elus eneseski. See ei ole vaid nende kahe lugu, see on perekonna lugu, naissoo lugu, ühiskonna lugu, eesti lugu. Elu lugu, kus käänakud on ette määratud ja ei ole ka. Kus kõigil on omad valikud ja keegi ei ütle, milline tee on õige ning kuhu see viib. Elust, kus saatust määravad juhused. Elust, kus kõik teed viivad... käsuni „rooma!”. „Puhastus” kisub eestlaste hinge sügavamad sopid armutult alasti ja mälestustes on alati valu. Oksanen teab, et tähelepanu püüab tänapäeval skandaalne tragöödia. Armastus, alkohol, vägivald. Ja ta on keeranud selle enda kasuks, eestlaste kasuks. 1930-ndate Eestist 1990-ndate Eestini kulgev teos kirjeldab muu hulgas reaalselt vabariigi taastõusmist, maaelu soikumist ja eestlaste välismaaihalust. See on raamat, millest igaüks peaks leidma midagi tuttavat. Olgu või ainult välist – Singeri õmblusmasinast ja ravimtaimede kuivatamisest välismaiste läikivate sukkpükste ja nahktagides vene ärikateni.


KLUBIRAAMAT SOOVITAME

uigi tegu ei ole kaugeltki helge hällilaulu, vaid mõru meenutusega, kirgastub lugedes ka mõni kurvameelne kild kodumaisest kirjandusest: läbi tähtede vanaema silmadesse vaatamine toob meelde Marie Underi „Jõuluõhtu 1941”, Aliide õe Ingeli rinnanõela leidmise lugu aga „Tuulepealse maa”.

erihind klubiraamatu ostjale

149.-

05.2009 03.2009

K

5

289.-

Algselt näidendina kirjutatud draama süžee ei ole dokumentaalne. Samas tõdeb eesti päritolu autor, et igas loos on terake tõtt – ka tema suguvõsas varjati haavatud sõdurit ning maksti selle eest kallilt. Ja just sealt hakkas see lugu hargnema.

Vastakaid tundeid tekitab see lugu kindlasti. Ja nihutab piiri hea ja halva, õige ja kurja vahel. Ning paneb mõtlema ja mõistma, miks sõnad „hirm” ja „arm” on eesti keeles nii sarnased.

S

ee raamat võitis põhjanaabrite suurima kirjanduspreemia, Finlandia auhinna. Soomes, kus meie lähiajalugu on viimasel ajal tekitanud väga vastakaid arvamusi. Soomes, kus ollakse seisukohavõttude osas üsna ettevaatlikud. Just seal on seda raamatut müüdud üle saja tuhande eksemplari... Seda on palju, isegi Soome kohta. Aga kas keegi kujutab päriselt ette, mida see eesti ajaloo laiemale teadvustamisele annab? See on omal moel hingeline puhastus, mis annab lootust ja usku. Seni, kuni on noori, kes sellistest asjadest peavad, neist hoolivad ja kirjutavad, ei ole Eesti ainult ajalugu, vaid ka tulevik. Andku Jumal, et mitte selline.

Mari Klein ajakirjanik

Laulev revolutsioon Harri Rinne

Veretu vabadusvõitluse lugu on kirja pandud muusikute seisukohalt, sest just muusikal on olnud ainulaadne roll eestlaste uue vabaduse teel. Autor on teinud ära märkimisväärse töö, pannes kirja Eesti tuntumate muusikute jutustused sellest, kuidas uus põlvkond tõusis lavale, et nõuda nõukogude okupatsiooni lõpetamist. Samal ajal on tegu ka huvitava dokumentaalteosega kunstnike elust Nõukogude bürokraatia haardes. Raamatus räägivadki Ivo Linna, Anne Veski, Tõnis Mägi, Villu Tamme ja paljud teised Eesti tähed meile sellest, kuidas siis õieti sündis laulva revolutsiooni soundtrack. Kirjastus Varrak 344 lk, kõva köide KOOD 17167

www.serk.ee

Mul on hea meel, et nüüd on see raamat jõudnud ka meie lugemislauale ja raamatupoodidesse. Raamat, mille ridade vahel on eestlase jaoks rohkem kui enamikus teistes. Killukesi meie ajaloost ja kannatustest, kõhklustest ja kahtlustest, õigetest ja valedest otsustest, vanavanemate sosinal räägitud lookatketest. Ja neist, millest kunagi ei räägitud... kõik põimitud kokku voolavaks ja haaravaks jutustuseks.

e kehtib ! n i m u k k Pa a jätkub p u a k i n ku


VALIKRAAMAT

05.2009 03.2009

6

a! t u l u k i t s o p Ilma ! i t k n u p s u n o Annab bo URMAS LAANSOO

TAIMERAAMAT Tuntud botaaniku, Tallinna Botaanikaaia teaduri Urmas Laansoo põnev raamat on nagu jalutuskäik taimede maailmas asjatundjast teejuhi saatel. Hõlbustamaks teose kasutamist, on raamat jagatud kahte ossa: esimeses osas räägib autor meie aedades kasvavatest taimedest. Näiteks sibullilledest, maitsetaimedest , aedviljadest ja puudest-põõsastest. Teises osas pööratakse tähelepanu meie rohelistele sõpradele aknalaudadel. Näiteks saab lugeda aaloedest, orhideedest, fuksiatest, liiliatest ja kaktustest. Kõik sordid ja liigid on varustatud ladinakeelsete nimetustega, räägitakse taime päritolust, väljanägemisest ning liigi iseärasustest. Raamat on rikkalikult fotodega illustreeritud.

KLUBIH

199.229.TAVA H I N D

www.serk.ee

IND

Kirjastus Varrak 208 lk, kõva köide Kood 18782


Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saad soovi korral tellida. Iga valikraamat annab boonuspunkti ja vabastab postikulust.

VALIKRAAMAT 7

05.2009 03.2009

Olen lapsepõlvest saati taimedega koos kasvanud. Juba nelja-aastasena külvasin esimesed kurgiseemned talvel potimulda. Põnev oli oodata seemnete idanemist ja jälgida kurgitaimede arengut õitest viljadeni. Minu esimesed toataimed, mida mäletan, olid kunagi kingituseks saadud ameerika agaav ja kolmevöödiline havisaba. Vähenõudlikud ja lummavad havisabad meeldivad mulle praegugi. Nii nagu ka umbrohud – kui teised külvasid peenrale hernest ja redist, siis mulle tundus põnev aeda ümber istutada tavalisi üheaastaseid umbrohtusid põllult ja prügihunnikul kasvavaid taimi. Raamatuid lugedes tundusid ladinakeelsed teaduslikud taimenimetused esialgu arusaamatud, kuid nende salapära ja võlu lummavad mind senini. Nüüd ütlen vahel naljatamisi, et kaugetel reisidel on oluline toidus just ladinakeelsed taimenimetused. Need annavad jõudu ja hoiavad meeled virgena. Seepärast on ladinakeelseid nimetusi üsna palju selleski raamatus, mida praegu käes hoiate, ehkki see pole ei teatmeteos ega ka teaduslik käsiraamat. Pigem on see vestlus lugejatega või jalutuskäik taimede maailmas – ja nagu jalutuskäik ikka, paiguti peatuv, siis edasi kiirustav, mõnikord kõrvale põikav. Enamik lugusid on saanud alguse sellest, et inimesed on erinevate küsimuste ja muredega autori poole pöördunud. Leiate siit nõuandeid taimede kasvatamise asjus, aga ka lihtsalt huvitavat teavet mitmekesise taimeriigi ja selle esindajate kasutamise kohta.

Tuhkur enelas (S. × cinerea)

Bugenvillea (Bougainvillea)

Heleenium ehk säralill (Helenium)

www.serk.ee

Urmas Laansoo


SOOVITAME

05.2009

8

AIAD, VÄRAVAD JA MÜÜRID Sellest praktilisest käsiraamatust leiate terve hulga erinevaid aiamüüride ja piirdeaedade kavandeid. Lihtsad kirjeldused ja tööetappe sammhaaval illustreerivad fotod aitavad Teil valmis ehitada just sellise aia ja värava, nagu soovite. Raamat sisaldab kümneid praktilisi kujundusideid, muu hugas: • traditsioonilised puidust lipp- ja plankaiad • ökonoomsed võrkaiad • elegantsed aiamüürid • nii klassikalised kui ka unikaalsed väravad Tõlkinud Helje Heinoja Kirjastus Varrak 158 lk, kõva köide KOOD 18027

www.serk.ee

KLUBIH

IND

209.248.TAVA H I N D


SOOVITAME 9

05.2009

PUITMAJAD Judith Miller ja James Merrell See rikkalikult illustreeritud raamat on puidu kui praktilise ja kauni ehitusmaterjali ülistus nii välisarhitektuuris kui sisekujunduses, andes ülevaate puidu kasutamisest ehitamisel ja interjööris läbi ajaloo kuni tänapäevase disainini välja. Puitu on läbi aegade väärtustatud just selle praktiliste omaduste tõttu; näiteks tegi puidu isoleerimisvõime sellest endastmõistetava valiku Põhjamaade hoonete jaoks, mis peavad vastu pidama äärmuslikes temperatuuri- ja kliimatingimustes. Koduseinte vahel võib puit meid ümbritseda õige mitmel erineval moel. Struktuurielemendid, nagu näiteks iidsed tammised talad või kõrged võlvlaed, määravad õhustiku ja neist saavad omaette kujunduselemendid.

Tõlkinud Marju Algvere Kirjastus Varrak 144 lk, kõva köide KOOD 18003

KLUBIH

IND

199.248.TAVA H I N D

www.serk.ee

Raamatu autor Judith Miller on sisekujunduse ja arhitektuuri vallas rahvusvaheliselt tunnustatud asjatundja ja enam kui 80 raamatu autor. James Merrell on Briti tuntumaid interjööridele spetsialiseerunud fotograafe.


SOOVITAME 10

PUUDE JA PÕÕSASTE LÕIKAMINE 05.2009

Väino Eskla ja Sulev Järve

Puude ja põõsaste üheks oluliseks hooldustööks on nende okste lõikamine ja võra kujundamine. Sellega saab reguleerida taimede kasvu ja kuju, õitsemist ja viljakandvust, tervist ja vastupidavust. Kuna lõikamine on tõsine sekkumine taimede arengusse, tuleks seda teha nii, et kasu saaksid nii nemad kui ka meie. Käesolev raamat on täiendatud kordustrükk, kus praktikutest autorid püüavad anda edasi olulisema tänapäevastest tarkustest puude ja põõsaste lõikamise kohta, tuginedes asjatundjate kogemustele ja teadlaste uurimustele. Kirjastus Varrak 184 lk, kõva köide KOOD 18812 KLUBIH

IND

149.178.TAVA H I N D

SINU KOERA SELETAJA David Alterton

www.serk.ee

Et aru saada, miks koer ajab taga autosid, hüppab, haugub või kakleb teiste koertega, peab oskama oma koera kuulata. Sellest raamatust leiab iga koerahuviline vastused enamikule probleemidest, mis kutsika kojutoomisega tekivad. Nõu antakse sobiva tõu valimisel; õpetatakse, kuidas saavad kassid ja koerad õnnelikult ühises kodus elada; kuidas saab otsustada saba ja kõrvade järgi, kas koer on vihane või kardab, ning milline on erinevus niutsumise ja vingumise vahel. Tõlkinud Marju Algvere 192 lk, pehme köide KOOD 18034

uus!

KLUBIH

IND

199.238.TAVA H I N D


SOOVITAME

KALLILE EMALE Koostaja Peep Ilmet

Kaunil kevadajal tähistatav emadepäev annab korraga kõigile võimaluse oma emale rõõmu valmistada. Sellepärast on sellest kogumikust kõrvale jäetud kurtmine ja hala ning tikutulega üles otsitud need luuletused, mis oleksid rõõmsad nagu emadepäeva lilled, mis paneksid muigama või ajaksid naerma, mis annaksid jõudu edasiseks.

M

u ema... Sädelevast juustekroonist nüüd jäänud väike hõbedane pärg. Su käsi katnud võrgud sinisoonist – ma suudlen neid, sest olen laulu järg, mis lõi su veres ükskord helisema. Sa endast andsid selle mulle, ema!

05.2009

11

Helgi Kauber

Kirjastus Varrak 192 lk, kõva köide KOOD 18539

KLUBIH

uus!

IND

169.199.TAVA H I N D

WABARIIGIST VABARIIGINI. Mälestused Raul Kuutma sündis 1924. aastal Virumaal. Lõpetas Rakvere reaalkooli ja asus õppima elektrotehnikat Tallinna Tehnikumis. Sakslaste 1943. aasta märtsimobilisatsiooni eest põgenes ta Soome, astudes vabatahtlikult Soome sõjaväkke. 1944. a. augustis tuli vabatahtlikult tagasi kodumaale ja võitles Relva-SS mundris Tartu all. Pärast sõda lõpetas Kuutma Tallinna Polütehnilise Instituudi, mille järel töötas kakskümmend aastat Eesti paberitööstuses, olles ka juhtivatel ametikohtadel. Tegemist on sõjajärgse põlvkonna inseneride ühe silmapaistvama isikuga. Saatuse soosikuga, nagu ta end ise on nimetanud, sest vaatamata saatuse keerdkäikudele õnnestus tal pääseda küüditamistest ja vangistamisest.

KLUBIH

Kirjastus Varrak 336 lk, kõva köide KOOD 18416

IND

249.285.TAVA H I N D

uus!

www.serk.ee

Raul Kuutma


ILUKIRJANDUS

05.2009 02.2009

12

KLUBIHIND

179.-

Kevad ja suvi ja

Tapja vihmas

Tõnu Õnnepalu

Raymond Chandler

Tõnu Õnnepalu luulevormis päevik on kirjutatud 2008. aastal, peamiselt Järvamaal Esnas. „Üks aasta! See on ju nii pikk aeg. Teha midagi järjekindlalt iga päev, minu jaoks oli see põnev ülesanne. Tõsi, mõni päev ikka jäi viimaks vahele ka. Ja tagantjärgi ma täitma ei hakanud. Sest päevik on päevik, mitte mälestused.”

Ameerika klassiku kaheksa novelli, mille tegevus toimub LõunaCalifornias, on täis pinget, vägivalda ja tragöödiat. Igas loos mängivad rolli nii alkohol, tulevahetused kui ka detektiiv Philip Marlowe, kel on silma naiste jaoks ja terav õiglustunne. Chandler oskab kirjutada nii, et see haarab kaasa juba esimesest lausest, proosa on napp ja viimistletud.

KLUBIHIND

Kirjastus Varrak 192 lk, kõva köide KOOD 18454

269.-

Klassiväline lektüür

Ruunimärgid

KLUBIHIND

279.-

Joanne Harris

Boriss Akunin

Maddy Smith, kes sündis käel roostekarva ruunikujuline märk, on oma külas terve elu tõrjutud olnud. Rahvas usub, et rusumärk on vanade jumalate sümbol, võluväe märk. Ja see, nagu kõik teavad, viib otse kaosesse. Ükssilm aga tahab, et Maddy avaks Punase Hobuse mäe ning Allmaale laskuks, et leida vanade jumalate kadunud reliikvia.

Romaani tegevus areneb paralleelselt Katariina II viimasel valitsusaastal ja meie päevil. Seitsmeaastane imelaps Mithridates satub juhuslikult lihahimulise keisrinna vastase vandenõu tunnistajaks. Kaasaegne süžee on kaasahaarav kriminaalromaan: populaarne plastikakirurg on valmis miljarditesse ulatuva kasumi nimel ohverdama oma lihase tütre.

KLUBIHIND

279.-

Tõlkinud Veronika Einberg Kirjastus Tänapäev 480 lk, pehme köide KOOD 627648

Tõlkinud Bibi Raid Kirjastus Pegasus 548 lk, kõva köide KOOD 442829

Postiteenistus

Üksteist minutit

Terry Pratchett

KLUBIHIND

www.serk.ee

259.-

Tõlkinud Lauri Saaber Kirjastus Varrak 344 lk, kõva köide KOOD 18270

Paulo Coelho

Sedapuhku tutvustab Terry Pratchett kõiki huvilisi Ankh-Morporki postiteenistusega. Et lood posti kättetoimetamisega olid kaksiklinnas leebelt öeldes kehvad, pakkus isand Vetinari postiülema kohta mehele, kelle nimi oli Niiske von Lipwig. Pakkus, on samuti leebelt öeldud, sest Niiskel keeldumise võimalust ei jäänud. KLUBIHIND Tõlkinud Allan Eichenbaum Kirjastus Varrak 376 lk, kõva köide KOOD 18614

189.-

Lugu noorest Brasiilia tüdrukust, kelle esimene süütu kokkupuude armastusega murrab tema südame. Maria on veendunud, et armastus võib põhjustada ainult kannatusi. Juhuslik kohtumine viib tüdruku Euroopasse, kus ta unistab õnnest, aga lõpetab hoopis prostituudina. Pöördepunkt saabub, kui Maria kohtub noore kunstnikuga. Tõlkinud Anneli Tuulik Kirjastus Pilgrim 256 lk, pehme köide KOOD 953259


ILUKIRJANDUS

KLUBIHIND

129.-

Meilmail

Stalini lehmad

Peep Ilmet

Sofi Oksanen

„Mu meel on heitlik.” Just sellepärast ei kuulu ma nende luuletajate hulka, kes suudavad korraga terve luulekogu valmis kirjutada. Sellegi luulekogu kaante vahel on luuletusi mitmest ajast, mitmest kohast ja ka mitmetel teemadel. Kooskõlas minu kuuekümneaastase rännukestusega on kogumikus vähem õhinat ja trotsi ning rohkem rahulikku vaatlust ja mõtisklust.

Tallinn, 1971. Katariina kohtub restorani tantsuõhtul soomlasega, kes tulnud Eestisse Viru hotelli ehitama. Kolm aastat hiljem noored abielluvad. Perre sünnib tütar Anna. Omapärase mõttemaailmaga laps, keda hakatakse soomlaseks kasvatama. Kuid Annat tõmbab rohkem Eesti poole, seda peab ta oma maailmapilti sobivamaks paigaks.

Peep Ilmet Kirjastus Varrak 104 lk, kõva köide KOOD 18546

KLUBIHIND

189.-

Armastuse sõda

KLUBIHIND

179.-

Tõlkinud Tauno Vahter Kirjastus Tänapäev 296 lk, pehme köide KOOD 622179

Riiki tappev kuumalaine

Amélie Nothomb Autor on pärit diplomaatide perest ja seetõttu juba varasest noorusest peale elanud väga erinevais maailma paigus. Autobiograafilise romaani tegevus toimub Hiinas, diplomaatide geto müüride vahel. Seal peavad kõikvõimalike riikide diplomaatide lapsed omavahel halastamatut sõda, samal ajal kui nende vanemad saatkondades rahu nimel kurja vaeva näevad.

05.2009 02.2009

13

Tiit Madisson

KLUBIHIND

149.-

Tõlkinud Helle Michelson Kirjastus Varrak 120 lk, kõva köide KOOD 18119

Eluline ja ladusalt kirjutatud romaan käsitleb aktuaalseid teemasid ja rahvusküsimusi pronksiööjärgses Eestis. Kõrvuti tegutsevad eesti ja vene rahvusest tegelased, kelle mõttemaailmad on lugeja jaoks avatud. Ilukirjanduslikku vormi on valatud reaalseid sündmusi ja mõnedel tegelastel on kindlasti ka äratuntavad prototüübid. Kirjastus Matrix 304 lk, pehme köide KOOD 978436

Kuus jalutuskäiku kirjandusmetsades

Ema ja tütar David Herbert Lawrence

KLUBIHIND

219.-

Maailmakuulus semiootik ja kirjanik kutsub lugejat endaga uitama kirjandusteoste kujuteldavates maailmades. Asjatundliku teejuhina kõneleb ta autori ja lugeja rollidest, näitab, kuidas selliseid maailmasid luuakse ning kuidas need suhestuvad tegelikkusega. Haaravaid selgitusi saadavad arvukad värvikad näited, mis ulatuvad klassikast seiklusjuttudeni. Tõlkinud Ene-Reet Soovik Kirjastus Varrak 184 lk, kõva köide KOOD 17815

KLUBIHIND

169.-

David Herbert Lawrence (1885-1930) on eesti lugejale tuntud ennekõike romaanikirjanikuna. Samavõrd tunnustatud on ta aga ka lühiproosameistrina, kelle looming on oluliselt mõjutanud 20. sajandi kirjandust. Valik D. H. Lawrence’i lühijutte on koondatud kogumikku „Ema ja tütar”, mis ilmub sarjas „Klassikalised lood”. Kirjastus Eesti Raamat 256 lk, kõva köide, väike formaat KOOD 657157

www.serk.ee

Umberto Eco


KÄSIRAAMATUD

05.2009

14

KLUBIHIND

279.-

KLUBIHIND

179.-

Rekordid.

Heegeldamine.

Huvitavaid fakte meilt ja mujalt. Eesti rekordite raamat 6

Mustrid ja ideed Melody Griffiths

Heino Kees Käesolev teatmeteos on täienduseks viiele eelmisele väljaandele. Uus kogumik on eelmisega võrreldes mahukam ja faktirikkam. Raamatus leidub Eesti rekordsaavutusi, mis on tõestatud, nagu esimene, ainus, suurim jne. Taoline teatmeteos ei saa kunagi lõplikult valmis, sest leidub elunähtusi, mis pidevalt muutuvad.

KLUBIHIND

199.-

Kirjastaja Heino Kees 462 lk, kõva köide KOOD 429202

Kirjastus Varrak Tõlkinud Marin Pärtel 160 lk, pehme köide KOOD 15644

101 nädalavahetust Euroopas

Ilu ja tervis loodusest

Robin Barton

See rikkalikult illustreeritud põhjalik ja mahukas käsiraamat sisaldab nippe ja nõuandeid ning protseduuride kirjeldusi kõigist tervise ja ilu valdkondadest, alates nahahoolduse saladustest ning lõpetades kehalise treeninguga. Lisatud on retseptid näomaskide ja kehakoorijate valmistamiseks, õpetatakse massaažitehnikaid ja mürkainetest vabanemise meetodeid.

Euroopa klassikaliste linnade veetlus on ajatu, olgu teie huviks kultuur, šoppamine, kohalik ööelu ja toit või päikese käes lõõgastumine. Tutvustatakse puhkamisvõimalusi 31 riigis, nii Lääne- kui ka IdaEuroopas, nii Baltikumis kui Venemaal. Lisatud on rohkesti fotosid ja vajalikku infot, sealhulgas soovitusi parimaks külastusajaks.

Helena Sunnydale

KLUBIHIND

299.-

Tõlkinud Marju Algvere, Ilme Rääk Kirjastus Varrak 512 lk, kõva köide KOOD 16559

Tõlkinud Evelin Benhard Kirjastus Valgus 160 lk, pehme köide KOOD 682272

Disain.

Eesti kokkade kokaraamat

KLUBIHIND

www.serk.ee

149.-

Sellest vahvast kollektsioonist leiate salle, rätte ja mütse, heegeldatud ehteid, jakke, kampsuneid ja toppe. Lisaks peatükk „Väikelastele”, kust leiate rohkesti kõige armsamaid ideid. Peatükist „Kodu” leiate pleede ja katteid, äärepitsidega laudlina ja patju, mis lisavad ilu ja soojust igasse ruumi. Kõik mudelid on lihtsalt valmivad.

Raamatusse on kokku kogutud 26 Eesti peakoka tarkused. Ja mitte ainult retseptid. Iga kokk on esile toodud kui isiksus, raamat tutvustab peakokki nii läbi retseptide kui ka intervjuude. Lugeja saab teada, kelleks nad oleksid hakanud siis, kui neist poleks saanud peakokki, millist maitseainet või ürti nad ise kõige meelsamini toidule lisavad ja palju muud. Kirjastus Suur Eesti Raamatuklubi 350 lk, kõva köide KOOD 135087

Kuju saanud mõte Stephen Bayley, Terence Conran

KLUBIHIND

249.-

Teos algab sissejuhatusega disaini kohast tänapäeva kultuuriloos. Raamatu põhiosa moodustab tähestikuline ülevaade kultustegelastest ja -toodetest, alates 20. sajandi algusest kuni tänapäevani, kaasa arvatud mineviku ja praeguste juhtivate disainerite elulood, firmade ajalugu, tootekirjeldused ning kultuuri- ja ühiskonnateooriate vaimukad tõlgendused. Tõlkinud Kai Vaarandi, Kalle Klein Kirjastus Varrak 338 lk, kõva köide KOOD 16580


LOODUS

425.-

Lahemaa.

Remo Savisaar

Meri, metsad, sood

Raamatus on kümmekond huvitavat lugu ning ohtralt haruldasi fotosid autori põnevamatest kohtumistest kakkude ja kullidega, karude ja põtradega, rebaste ja tüllidega. Kõik raamatus olevad fotod on pildistatud Eestis, vabadest loomadest. Remo pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aasta loomafotode kategoorias maailma parimaks.

Arne Kaasik

KLUBIHIND

269.-

Kirjastus Varrak 240 lk, kõva köide KOOD 17839

Kirjastus Varrak 160 lk, kõva köide KOOD 0667

Legendiloomad

Maailma loomaradadel

Jaak Põder, Urmas Tartes

KLUBIHIND

409.-

Kaunis ja humoorikas loodusfotoraamat putukate elust, inimeste suhtumisest putukatesse ning nende osast rahvapärimuses ja legendides. Putukatel, mutukatel, matikatel, sitikatel, ussikestel ja teistel väikestel loomadel on meie pärimustes ja ilmaennustustes sama auväärne koht nagu lindudel, imetajatel ja taimedel. Kirjastus Varrak 244 lk, kõva köide KOOD 17822

James Parry, Charlotte Uhlenbroe

KLUBIHIND

319.-

Lindude rände atlas

Retk Alam-Pedjal

Maailma lindude suurte reiside jälgimine

Jaanus Järva

KLUBIHIND

389.-

Kirjastus Varrak 248 lk, kõva köide KOOD 17501

See on fotoretk 50 maailma populaarseimasse looduspaika, nähtuna parimate loodusfotograafide silmade läbi. Saame jälgida näiteks gnuude rännet Serengetis, jääkarude sügisest kogunemist Kanada rannikul Hudsoni lahe ääres, ohustatud mägigorilla karju Ugandas, üle 400 miljoni monarhliblika talvist kogunemist KeskMehhiko mägismaal. Kirjastus Varrak Tõlkinud Olav Renno, Bertil Tüvi 257 lk, kõva köide, suur formaat KOOD 16337

Looduse aasta. Loodusfotograaf Jaanus Järva eriline armastus kuulub Alam-Pedja looduskaitsealale, mida peetakse üheks Eesti looduslikult mitmekesisemaks ja puutumatumaks piirkonnaks. Sealsed lammimetsad, rabad ja laaned on koduks paljudele haruldastele olenditele, kes mujal Euroopas on praktiliselt kadunud.

Lahemaa inimasustuse, maa ja mere piirialana on üks tähelepanuväärsemaid loodusmaastikke Põhja-Eestis. Sageli seostub Lahemaa esinduslike mõisakeskuste, kaptenite küla Käsmu või puhkekoha Võsuga. Selles fotoalbumis on pildid vähem tuntud Lahemaast - merest ja rannikust, metsadest, soodest, jõgedest, taimedest ja loomadest.

Malcolm Ogilvie

KLUBIHIND

269.-

Miljardite lindude iga-aastane ränne on üks looduse suuremaid mõistatusi ja aukartust äratavamaid vaatemänge. Rikkalikult fotodega illustreeritud „Lindude rände atlas” kasutab novaatorlikke arvutiga loodud kaarte rohkem kui saja linnuliigi rändeteekondade jälgimiseks nii põhja- kui ka lõunapoolkeral. Kirjastus Varrak Tõlkinud Olav Renno 176 lk, kõva köide, suur formaat KOOD 16726

www.serk.ee

KLUBIHIND

Loodus kutsub

05.2009 02.2009

15


PAIGAD JA INIMESED

05.2009

16 KLUBIHIND

Jaipur – Delhi – Himaalaja: reisikohvrist leitud lood

249.-

Aime Hansen Need kolmteist lugu on inspireeritud autori elu- ja rännukogemustest võõrastes maades Indiast ja Kashmirist Suurbritannia ja Põhjamaadeni, kokkupuutest teiste kultuuridega, aga ka tema pikaajalisest huvist idareligioonide, müstika ja psühholoogia vastu. Lugude temaatika on mitmesugune: erinevatest kultuuridest inimeste kohtumine, naise roll erinevates kultuurides, reaalsuse piirid jne. Kirjastus Varrak 464 lk, kõva köide KOOD 18515

Õnne 13. Õnnerahva lood

Esimene üles.

KLUBIHIND

229.-

Kuum suvi 1968

Hille Karm

Kulle Raig

Sadade haruldaste fotodega illustreeritud raamatus räägivad Eesti tippnäitlejad seriaalist, iseloomustavad oma tegelasi ning meenutavad, kuidas nad seriaali kutsuti. Mõnelgi näitlejal on rääkida ka naljakaid lugusid, kuidas inimesed on elu ja teleseriaali segamini ajanud.

Teos räägib võrkpallist ja 1968. aasta kuumast suvest. See on lugu meeskonnast, kes otsusekindlalt loobus teistele omasest ükskaks-kolm-mängust ja lõi täiesti oma stiili, kelle mäng ühendas meid ja muutus spordi mõõtmeid ületavaks sündmuseks. Kaasas CD 1971. aasta filmiga „Mäng”.

KLUBIHIND

229.-

Kirjastus K & K 336 lk, kõva köide KOOD 915240

Kummalised seosed

Minu Pariis.

Agu Sisask

KLUBIHIND

279.-

Jaapani keele ja kultuuri asjatundja, tõlkija ja literaat Agu Sisask on oma elulooraamatusse kogunud hämmastava galerii „külalistest sellel ikka veel kestval aastate aiapeol”. Nagu kõik head elulood, pole see üksnes lugu inimese kujunemisest, vaid ka lugu meie lähiminevikust, mida me alles hakkame lahti mõtestama. Kirjastus Tänapäev 232 lk, kõva köide KOOD 627587

Kuidas moepealinnas ellu jääda Urmas Väljaots

KLUBIHIND

189.-

KOOD 993149

Jäälõhkuja

Kirill Teiter

www.serk.ee

279.-

Kuidas toimus liiklemine Eestimaal ilma autota? Millal jõudsid esimesed autod Eestisse? Kuidas on edenenud liiklemine kuldsetest kolmekümnendatest tänapäevani? Kõik see on fotoalbumis koos Kirill Teiteri mahlaka teksti ning ajalooliste autopiltidega. Kirjastus Tammerraamat 156 lk, kõva köide KOOD 449149

See on lõbus antropoloogiline vaatlus, kus absurdsed situatsioonid vahelduvad konkreetsete ellujäämisnäpunäidetega ning kus autor räägib oma tähelepanekutest Prantsusmaa ja prantslaste ning Pariisi ja pariislaste kohta. Teie ees on väike sissevaade prantslaste igapäevaellu. Kirjastus Petrone Print 304 lk, pehme köide

Autoaeg KLUBIHIND

Ajakirjade Kirjastus 184 lk, kõva köide KOOD 443826

Viktor Suvorov

KLUBIHIND

209.-

1978. aastal Läände põgenenud Nõukogude Liidu luureohvitseri esimene raamat. Autor analüüsib Stalini plaane ja tegevust Teise maailmasõja eel ja selle alguses. Jäälõhkujaks nimetas Stalin Hitlerit, kes pidi oma sõjategevusega Läänes talle vallutusretkeks tee lahti tegema. Kirjastus Olion 352 lk, kõva köide KOOD 665909


ENESEABI

Väsimusest väsinud

Tiibeti meditsiin

Jesse Lynn Hanley, Nancy Deville

KLUBIHIND

239.-

KLUBIHIND

219.-

Autorid on selle raamatu kirjutanud, et aidata inimesi, kes on segaduses, tunnevad end abituna ja kelle elu on kontrolli alt väljas. Autorid näitavad, et on võimalik taas olla energiline, kaalus alla võtta, sügavalt magada – oma elu tagasi saada. Selleks pakuvad nad välja kõigest Kümme Lihtsat Lahendust. Tõlkinud Eve Rütel Kirjastus Tänapäev 416 lk, pehme köide KOOD 627631

Ralph Quinlan Forde

KLUBIHIND

169.-

Tiibeti meditsiin on iidne ravisüsteem, mida on praktiseeritud üle tuhande aasta. Olles holistlik lähenemisviis, mis kombineerib dieeti, taimeravi, massaaži ja meditatsiooni, kasutab see ainulaadne viis tervenemiseks tiibeti meistrite iidset tarkust. Autor näitab veenvalt, kuidas tiibeti ravikunsti saab rakendada ka tänapäeval. Tõlkinud Maie Kark Kirjastus Varrak 176 lk, pehme köide KOOD 17389

Silmitsi maailma kriisiga

Elu südamehaigusega

Jiddu Krishnamurti

Usaldusväärse ja sisutihedana valgustab see raamat südamehaiguste kõiki tahke: selle põhjuseid, mis sageli on ennetatavad, hirmuäratavaid tüsistusi ning ka lootust, et teadus ja meditsiin ulatavad abistava käe. Te leiate siit ka suurel hulgal praktilisi nõuandeid, kuidas südamehaigusega igapäevaelus toime tulla.

Krishnamurti, 20. sajandi armastatumaid ja ¬nimekamaid religioosseid õpetajaid, räägib, kuidas elada ja toimida rahututel ning heitlikel aegadel. Tema sõnum isiklikust vastutusest ja maailmaga lävimise tähtsusest on esitatud apoliitiliselt ega ole sektantlik. Otsekohese ja kokkuvõttes elujaatavana leiab raamat vastukaja tänases lugejas.

05.2009 02.2009

17

Larry Katzenstein, Ileana Pina

KLUBIHIND

229.-

Tõlkinud O. Kangur, L. Liiders, A. Suitsmart Kirjastus Pilgrim 240 lk, pehme köide KOOD 995761

Tõlkinud Liina Kasesalu Kirjastus Tänapäev 280 lk, pehme köide KOOD 627709

Harjutusi luustiku tugevdamiseks

Idamaised raviviisid Jacqueline Young

KLUBIHIND

229.-

Tõlkinud Marju Algvere Kirjastus Varrak 176 lk, kõva köide KOOD 17457

KLUBIHIND

149.-

Igas eas naistele mõeldud treeningukava aitab ära hoida osteoporoosi teket, tugevdada lihaseid, vormida keha ning saavutada paremat rühti ja tasakaalu. Üks autoritest on ravivõimlemise vanemarst ning teadur ning teine osteoporoosihaigete treeningu spetsialist ja Suurbritannia rahvusliku osteoporoosiühingu teadusnõukogu liige. Kirjastus Koolibri 96 lk, pehme köide KOOD 022917

www.serk.ee

Joan Bassey, Susie Dinan Raamat annab usaldusväärset teavet Läänes tavapäraselt praktiseeritavate idamaiste distsipliinide kohta, kaasa arvatud jooga, Hiina taimravi, nõelravi, meditatsioon, qigong, do-in, taiji, shiatsu ja kumnje. Raamatu autor Jaqueline Young on õppinud ja praktiseerinud idamaist tervendamist Jaapanis, Hiinas, Indias ja Euroopas.


LASTELE

05.2009

18

Vaata, siin elab karupoeg Hartmut Bieber Karupoja kodus on palju põnevaid asju, mida avastada. Saad jalutada koos karupojaga toast tuppa ja õppida tundma kõiki asju, mis tema majas leidub. Kuid kaduma on läinud väike kollane pardike! Kes leiab selle igalt leheküljelt üles? Väike piltsõnastik maja kohta, kus avanevad otsimisaknakesed, mis aitavad tundma õppida uusi asju ja sõnu. Tõlkinud Mari Eerme Kirjastus Varrak 16 lk, papiraamat KOOD 18041

KLUBIHIND

89.Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist

Jõemehike Tiia Soasepp

Astrid Lindgren

KLUBIHIND

169.-

Astrid Lindgreni närvekõditavad lood „Meisterdetektiiv Blomkvist”, „Meisterdetektiiv Blomkvisti ohtlik elu” ja „Kalle Blomkvist ja Rasmus” on nüüd koos ühiste kaante vahel. Juveelivaraste jälitamine, tööstusspionaaž, vägikaikavedu lapseröövlitega – kohe ei usukski, et kõik see toimub Rootsimaa väikeses vaikses linnakeses, mitte Metsikus Läänes...

KLUBIHIND

189.-

Kirjastus Koolibri 64 lk, kõva köide KOOD 023341

Tõlkinud Vladimir Beekman Kirjastus Sinisukk 450 lk, kõva köide KOOD 146185

Toomas Linnupoeg ja Maia

Aabets Külli Laos, Reene Leas, Evi Vesik

Heljo Mänd

KLUBIHIND

www.serk.ee

99.-

Raamat ilmus esimest korda 1978. aastal. Autor lubab poistele lahelõbusat lugemist ja tüdrukutele sosistab kõrva, et see on Toomas Linnupoja armastuse humoorikas lugu. Toomas Linnupoja lood on kui ootamatute äparduste ja nendest väljarabelemise jada, sest Toomas Linnupoja lustiline meel ei lase tal kurvastusse uppuda. TEA Kirjastus 136 lk, kõva köide KOOD 718230

Ühe jõe ääres elas väike laps, kes tahtis saada kalameheks. Unistus täitus. Ootamatult leidis ta ka Jõemehikese, hea sõbra kogu eluks. Jõemehike oli väike veider sell, lõbus ja lahke südamega. Oskas tembutada, aidata ja üllatada. Mõnikord oli lihtsalt hea vestluskaaslane. Kõige tähtsam – ta tundis ja armastas loodust, õpetas kalameestki looduseimesid märkama.

KLUBIHIND

179.-

Maailma esimene kihnukeelne aabits on ühtlasi väikeste kihnlaste esimene kunstiraamat. Maalikunstnik Uno Roosvalt on viimase poolsajandi jooksul jäädvustanud Kihnu mehi ja naisi küll meretööl, küll maatööl. Kihnukeelsed jutud aitavad kaasa, et mudilastele mõeldud raamat muutuks suuremaks kui seda on üks tavaline kooliõpik. Kirjastaja Kihnu Kultuuri Instituut 80 lk, kõva köide KOOD 183456


Õnn, et keelati ja kästi, õpetati, tehti pai... Õnn, et kasvatati hästi – nõnda lastest asja sai!

19

05.2009

SELLELT LEHEKÜLJELT LEIAD SOODSALT TOREDA KINGITUSE KOOLI VÕI KLASSI LÕPETAMISE PUHUKS

249.487.-

149.-

342.-

Mees, kes teadis ussisõnu. Audioraamat

Film

Juhan Maiste

Ronald Bergan

Andrus Kivirähk

See mahukas ja põhjalik teatmeteos viib meid teekonnale läbi filmikunsti ajaloo ja tutvustab erinevaid filmižanreid avangardist kuni animatsioonini ning paljude maailma tipprežissööride töid ja tähelepanuväärseimaid filme läbi aegade.

Viimane mees, kes mõistab ussisõnu, mõtiskleb oma elu üle. Vanast ja vägevast metsarahvast on saanud abitud külaelanikud; muistsete aegade teadmiste asemele on tulnud uued ahvatlevad asjad. Eelmise aasta enimmüüdud eesti romaan nüüd ka 12 CDplaadil! Loeb Tiit Sukk.

Kirjastus Varrak 520 lk, kõva köide KOOD 15545

349.-

495.-

Eesti kunsti lugu Teos annab ülevaate tähtsamate Eesti linnade ja piirkondade kunsti- ja arhitektuurialasest kujunemisloost. Rohkete fotode ja reproduktsioonidega illustreeritud raamat on ühtaegu nii faktirohke monograafia kui ka ladus ja kaasakiskuv sissevaade Eesti ala kunsti- ja kultuuriellu.

199.-

249.-

175.-

Kirjastus Varrak 510 lk, pehme köide KOOD 17334

Kirjastus Varrak KOOD 17938

227.-

Rehepapp. Audioraamat. Andrus Kivirähk

Mis? Millal? Kuidas?

„Rehepapp” räägib eesti rahva raskest elust mõisahärrade rõhumise all. Rängas olukorras ei jää rahval muud üle, kui krabada endale kõike, mida kätte saab, olgu siis naabri sahvrist, mõisaaiast või teede ristmikul vanakurja käest. Populaarne romaan nüüd ka 6 CD plaadil! Loeb Aarne Üksküla

Palju põnevat infot väikesele raamatusõbrale – küsimus ja vastus, kohati vürtsitatud mõnusa huumoriga. Juttu tehakse nii ajaloost kui muistsetest tsivilisatsioonidest, universumist, taimedest ja loomadest ning paljust muust. Kirjastus Varrak 320 lk, kõva köide KOOD 14616

Kirjastus Varrak KOOD 15668

249.149.-

199.-

149.-

149.-

199.-

300.-

300.-

248.-

264.-

433.-

Maag

Raamat ei paku mitte üksnes olulisi detaile rohkem kui 50 võimsa monarhi elust ja saavutustest, vaid ka köitvat ajaloolist ülevaadet kuningavõimu arenemisest, mis hõlmab umbes 3000 aastat inimkonna ajaloos.

Clive Gifford

Kirjastus Varrak Tõlkinud Sash Uusjärv, Kaja Riikoja 256 lk, kõva köide, suur formaat KOOD 16696

Kirjastus Varrak Tõlkinud Lauri Laanisto ja Tõnis Värnik 320 lk, kõva köide KOOD 14531

Fowlesi loomingus on korduvaks motiiviks kangelase konflikt eneseteostuse ning ühiskonnas eksisteerivate reeglite vahel. Tihti juhatab kangelast vabaduse poole saladuslik kuju ning teetähisteks pole mitte keelud ja käsud, vaid üha uued mõistatused.

Võimsad valitsejad.

Selles raamatus on põhjalik ülevaade kogu maailma rahvaste müütidest. Lood armastusest, seiklustest ja kangelaslikkusest ning loomislood on kõik elavalt jutustatud ja kaunilt illustreeritud.

Hywel Williams

Kirjastus Varrak Tõlkinud Tiina Kanarbik 352 lk, pehme köide KOOD 16306

Ülevaatlik entsüklopeedia sisaldab maade ja kontinentide kaupa põhjalikke kaarte ja geograafiaalaseid andmeid. Rikkalikult illustreeritud teavet on lastel lihtne leida, mõista ja kasutada.

John Fowles

Kirjastus Varrak Tõlkinud Henno Rajandi 728 lk, kõva köide KOOD 1485

Relvad Relvade ja turviste ajalugu piltides See rikkalikult illustreeritud mahukas teatmeteos kajastab 4000 aastat relvade ajalugu ürgajast kuni tänapäevani. Raamat kirjeldab relvade ja turviste tehnilist arengut, nende kasutamist sõjas, jahil ja ka kuritegevuses. Kirjastus Varrak Tõlkinud Jaak Mäll 360 lk, kõva köide, suur formaat KOOD 16610

www.serk.ee

Õpilase geograafiaentsüklopeedia

Mütoloogia


KLUBIREIS

05.2009

20

TULE RAAMATUKLUBIGA SUVISELE HIIUMAALE! Kavas on kaks reisi 11.-12. ja 25.-26. juulil Raske on leida Eestis looduslikult mitmekesisemat paika kui Hiiumaa ehk Dagö ning muhedamaid ja kirjuma kultuurilooga inimesi kui hiidlased. Hiiumaa reisi juhib ja tema aarded laotab meie ette Hiiumaa muuseumi peavarahoidja, tunnustatud giid ja aktiivne raamatuklubi liige HELGI PÕLLO.

REISIKAVA MEREPÄEV Madal karide- ning laiduderohke meri ümber Hiiumaa on lõppematu jututeema iga hiidlase kodus ja iga külastaja huulil. Ei pääse meiegi sest üle ega ümber, pistame varbad jahutavasse merevette ning külastame merega seotud paiku ning rannikut lainemüha, merikapsa, kalurikodade ja luidetega.

www.serk.ee

8:00 Väljasõit Balti Jaama parklast 10:30 – 12:10 praam Rohuküla–Heltermaa. Tutvume Hiiumaa ainsa linna Kärdlaga ja saame Hiiumaa ajaloost ülevaate muuseumis Pikk Maja. Jalutuskäik Kärdla randa, lõuna mereäärses kohvikus „Rannapaargu”. Peale lõunat ringsõit Põhja-Hiiumaal: tutvume populaarse Ristimäe ja Mihkli muuseumiga, uudistame Tahkuna sõja-aegseid kindlustusi ja teeme peatuse „Estonia” mälestusmärgi juures. Külastame kuulsat Reigi kirikut, vaatame alla Kõpu tuletornist. Meie teele jääb ka salapärane Vanajõe org. Õhtusöök Emmastes Sõru Sadama Kõrtsis. Ööbimine Käinas Lõokese hotellis kahekohalistes tubades. LOODUSPÄEV Põnevad lainjad mereäärsed vormid, kõverad skulptuuridena mõjuvad rannamännid, mõnusad hõredad mustikametsad. Hiiumaa vahelduv loodus on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele kunsti- ja kultuuriinimestele, kes siinkandis elanud ja suvitanud läbi aegade.

8:00 Hommikusöök hotellis. Täna jäävad teele Käina kiriku varemed, Orjaku linnuvaatlustorn ja pilliroorada, Sääretirp, ainulaadne Kassari rookatusega kabel, Vaemla villavabrik ning rohkelt meie armastatud kirjanike ja kultuuriinimestega seotud paiku. Tutvume Soera Talumuuseumiga, sööme hilise lõuna sealses rahvuslikus söögimajas. Teekonda jätkame marsruudil Suursadam, Pühalepa kirik ja kaunis Suuremõisa loss. 16:30 praam Heltermaa–Rohuküla (18:10 Rohukülas) Kell 20:30 saabumine Tallinna KLUBILIIKME HIND 1800.- sisaldab: • Praamipiletid Rohuküla–Heltermaa– Rohuküla • Majutus Lõokese hotellis. Hommikusöök rootsi lauas. • 2 lõunasööki ja 1 õhtusöök • Kirjeldatud ekskursioonid ja giiditeenused Hiiumaal • Sissepääsupiletid kolmes paigas • Mugavustega reisibuss Tavahind 2000.Soodushind kehtib ka klubiliikme ühele kaaslasele Registreeruda saab kõigis GO Traveli büroodes kuni 12. juunini või kuni kohti jätkub. TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam tel. 6 310 131, Kristiine Keskus tel. 6 310 147, 6 310 148, 6 310 150, TARTU: Tartu Kaubamaja tel. 6 310 222, 6 310 223. PÄRNU: Rüütli ärikeskus tel. 6 310 127, 6 310 217. VILJANDI: Tartu tn 4b, tel. 6 310 228, 6 310 227. RAKVERE: Tallinna tn 21, tel. 6 310 219, 6 310 220. JÕGEVA: Aia 1, tel. 6 310 213, 6 310 214, HAAPSALU: Posti 42. tel. 6 310 210, 6 310 211

Kohti on piiratud hulgal, kiirusta registreerumisega!


Tule raamatuklubiga ekskursioonile Tallinna Botaanikaaeda!

Meie giidiks on maikuu valikraamatu autor URMAS LAANSOO Ekskursioonid toimuvad 23. ja 30. mail algusega kl 12.00

21

05.2009 02.2009

INFO JA TEATED

Vajalik on EELREGISTREERUMINE Raamatuklubi klienditeeninduse telefonil 6460218 kuni 19 maini. Pileti saab osta kohapeal sularahas ja see maksab klubiliikmele 45 kr. Giidi saatel on võimalik tutvuda palmide põneva maailmaga, jalutada Ameerika ja Aafrika kõrbetes, nautida vihmametsa lopsakust, heita pilk Austraalia ja Uus-Meremaa omapärastele taimedele. Ekskursioonil kohtame mitmeid troopilisi ja lähistroopilisi tarbetaimi, põnevaid toataimi ning arvatavasti ei jäta kedagi ükskõikseks orhideede lummav ilu. Ka avamaa kollektsioonides on juba näha kevadisi pilgupüüdjaid.

Botaanikaaeda saab bussidega nr 34A ja 38, mis väljuvad Viru keskuse terminalist. Peatus Kloostrimetsa.

NB! Kui olete varem oma raamatupakid kätte saanud meie kauplustest Kristiine Keskuses, Rävala puiesteel, Rocca al Mare keskuses, Rakveres või Tartu Ülikooli Raamatupoes, jääb pakkide kättesaamiskoht endiseks.

KODULEHEL SAAB NÜÜD KA RAAMATUTE SISSE VAADATA! Nagu paljud teist on kindlasti juba tähele pannud, on meie uuenenud kodulehel nüüd võimalik vaadata raamatute sisulehekülgi ja lugeda ajakirja. Raamatute tellimine kodulehe vahendusel on kõige kiirem ja mugavam. Kui soovite paberajakirjast üldse loobuda, andke sellest meie klienditeenindusele teada.

BOONUSPUNKTIDE KASUTAMISE VÕIMALUSED LAIENENUD Hiljuti andsime teada, et klubiraamatuid ja valikraamatuid ostes kogutud boonuspunkte saab nüüd lisaks auhinnaraamatute valimisele kasutada ka tellimuse eest tasumisel. 1 punkt = 10 kr ja kasutada saab kuni 10 punkti ühe arve kohta. Palun pange tähele, et punktide kasutamise soovist tuleb teada anda kohe tellimuse tegemisel (see kehtib ka kodulehelt tellides). Kui arve on juba esitatud, siis tuleb see tasuda täpselt näidatud summas.

www.serk.ee

RAAMATUPAKID KOJU KÄTTE! Selle kevade rõõmustav uudis on, et raamatupakid hakkavad Suure Eesti Raamatuklubi liikmeteni jõudma kulleri vahendusel. Seetõttu on eriti oluline, et edastaksite Raamatuklubile oma telefoninumbri, kui te seda veel teinud ei ole või kui see on muutunud. Kuller helistab teile, et leppida kokku sobiv aeg raamatupaki üleandmiseks. Kui teil ei ole telefoni, teeb kuller siiski katse pakk teile ära tuua ning kui te kodus ei juhtu olema, jätab postkasti teate raamatupaki hoiustamiskoha, kontaktide ja tingimustega. Teil on võimalus ka kokku leppida uus kättetoimetamise aeg, helistades teatel olevale kontaktnumbrile.


A

KINGITUSE ui

dv

Klassikalised kudumid kaasaegsele kudujale

Neid ühendab kuritegu

Lise-Lotte Lystrup

Jaan Tangsoo

1930.-1950. aastate kudumitele elegantsed mudelid on tänapäeva kudumishuviliste jaoks pisut ümber kujundatud. 96 lk, kõva köide

Tommy ja Tuppence Beresford ihkavad seiklusi ning kui neil palutakse üle võtta Blunti Rahvusvaheline Detektiivibüroo, ei mõtle nad pikalt. 256 lk, pehme köide

KOOD 16658

KOOD 333X

KOOD 13886

Kes teisele auku kaevab

Nüüd ja igavesti

Ann Granger

Mida teha, kui usute, et teie eksarmuke on oma naise mõrvanud? Markby lükkab Ursula kahtlustused tagasi, kuni leitakse naise laip. 278 lk, pehme köide

Tänapäeva Iirimaal toimuva tegevusega romaanis seisavad kolm eri vanuses naist silmitsi probleemidega, millega nad hästi hakkama ei saa. 392 lk, kõva köide

TEA Rahvasõnaraamat. Eesti-inglise

KOOD 15064

KOOD 3313

Tiibeti lõdvestus

September 1944.

Ametisõidu lõpp

Söögiaeg.

Autor on raamatusse valinud üle 70 lihtsa ja tõhusa istumis-, hingamis-, enesemassaaži- ja liikumisharjutuse, mida võib julgelt teha ilma õpetajata. 144 lk, pehme köide

Otto Tiefi valitsus

Nobeli auhinna laureaadi lühiromaan peidab naljatamise taha asju, mille peale peaks meil naeruisu kindlasti kaduma. 165 lk, kõva köide

Karupoeg Oskari jutud Toredate piltide ja luuletustega raamat kõige pisematele. Karupoeg Oskar korjab metsas marju, et ema saaks maitsva koogi küpsetada. 10 lk, papiraamat

KOOD 14470

KOOD 13909

Agatha Christie

Cathy Kelly

Otto Tiefi valitsuse liikmed teadsid 1944 aastal, et tegemist on lootusetu ettevõtmisega. Ometi täitsid nad vabariigile antud vannet lõpuni. 390 lk, kõva köide

Kotermann Juko imeline reis läbi Eestimaa Selles raamatus seikleb väike kotermann oma laeva otsides muistseid veeteid pidi ümber Eestimaa. 151 lk, kõva köide

Lihtne ja ülevaatlik inglise keele sõnaraamat igapäevaseks kasutamiseks sisaldab üle 15 000 mahuka sõnaartikli. 464 lk, kõva köide KOOD 715697

l li m

u s e ga

at

te

am

www.serk.ee

ar a

05.2009

A u hin n

Iga kord, kui oled kogunud VIIS BOONUSPUNKTI, võid endale valida siit leheküljelt os

22

S

UD KLUBI LII G

E!

AUHINNARAAMATUD

U

T TA

älja

sta m e

lt ain u

ko

Märkige oma valik tellimiskupongi vastavasse lahtrisse.

Lapitööd

Taskutäis rukist

Džäss

Ruth Van Haeff, Janine Flew

Agatha Christie

Toni Morrison

See kaunilt illustreeritud raamat annab üksikasjalikud juhendid 15 erineva lapitöö jaoks klassikalistest moodsateni. 112 lk, pehme köide

Jõukas ärimees mürgitatakse. Selgub, et terve tema kodu on kahtlusaluseid täis ja miss Marple asub asja uurima. 224 lk, pehme köide

KOOD 13473

KOOD 15248

Nobeli laureaadi romaanis on neegerorjadest saanud linnainimesed. Põimuvate lugude peamotiiviks on armastus. Džäss aga on vabaduse sümbol. 192 lk, kõva köide KOOD 13251

KOOD 16849

KOOD 15101

Inka. Machu Pichu valgus

Ühtekuuluvuse teel.

Inka-Triloogia kolmas osa. Konkistadoor Gabriel ja inkaprintsess Anamaya armuvad ja inkade saatus on nüüd nende kätes. 402 lk, kõva köide

Johann Laidoneri kirjad abikaasa Mariale Laidoneri kirjad abikaasale on ühtaegu nii isiklik dokument kui ka kommentaarium Eesti päevapoliitikale. 152 lk, kõva köide

KOOD 16283

KOOD 16023


KLUBIREEGLID

1. Kõik klubiliikmed saavad 12 korda aastas tasuta klubiajakirja, kus tutvustatakse antud kuu klubiraamatut ja uudiskirjandust kõikidelt eesti kirjastustelt. Ajakirjast saab soodushinnaga raamatuid tellida.

www.serk.ee

2. Klubiraamatuks valitud raamatut on ajakirja esimestel lehekülgedel põhjalikumalt tutvustatud ja selle hind on eriti soodne. Iga klubiraamatu ost annab ühe boonuspunkti ja vabastab paki postikulust.

Ä

u s n t u a ! a r

duspunktidest, ei lisandu postimaksu ühelgi juhul. 7. Paki eest saab tasuda arve alusel, mis on pakiga kaasas. Tasuda saab ka SERKi kodulehel kohe tellimust tehes. 8. Iga viie boonuspunkti eest võite endale valida tasuta auhinnaraamatu. Auhinnaraamatuid väljastame ainult koos tellimusega. Õigus auhinnaraamatule tekib pärast seda, kui viienda klubiraamatu eest on arve Raamatuklubile laekunud. Boonuspunkte saab kasutada ka tellimuse vormistamisel (1 punkt = 10 kr. Kuni 10 punkti ühe tellimuse kohta). Punktide kasutamise soovist tuleb teatada kohe tellimust tehes.

3. Kui Te klubiraamatut ei soovi, tuleb sellest kindlasti teatada enne viimast äraütlemispäeva, milleks on iga kuu 22. kuupäev. Teatage sellest ühel järgnevatest viisidest. klubi kodulehel: www.serk.ee e-kirjaga: raamatuklubi@serk.ee, 9. Klubiraamat ja teised antud kuu Lisage kindlasti oma nimi ja klubipakkumises olevad raamatud on liikme number või telefon klubiliikmele soodushinnaga saatelefonil 6460 218 (tööpäeviti daval ka raamatuklubi teenin9.00–17.00) duspunktides Tallinnas – Rävala SMS-sõnumiga: numbrile 1311: pst. 6, Kristiine Keskuses, Rocca SERK (tühik) klubiliikme number al Mare kaubanduskeskuses; (tühik) klubiraamatu kood. SMSi Tartus – Ülikooli Raamatupoes hind on 5 krooni Ülikooli 11; Rakveres – Tammeri Täites ja postitades kupongi, mis Raamatuäris Turu plats 5. on ajakirja tagakaanel või faksides selle numbrile 6460 149 10. Juhul, kui olete andnud meile oma e-maili aadressi, saadame 4. Teatamata jätmist käsitleme Teile iga kuu alguses klubi- ja tellimusena ning klubiraamat valikraamatu pakkumise ning saadetakse välja. enne 22. kuupäeva meeldetuletuse äraütlemistähtaja saabumi5. Klubi ajakirjas tutvustatakse se kohta. Raamatuklubi ei väljaspõhjalikumalt ka valikraamatut. ta oma klubiliikmete kontaktIga valikraamatu ost annab andmeid kolmandatele osasamuti ühe boonuspunkti ning pooltele turundustegevuseks. vabastab postikulust. Valikraamatust ei pea ära ütle11. Klubiliikmena tunnustatakse ma, kui Te seda ei soovi. vähemalt 18-aastasi isikuid Eestis asuva aadressiga. Ühelt 6. Kui pakis on klubiraamat või aadressilt võib klubisse kuuluda valikraamat või kui saadetise üks inimene. väärtus on vähemalt 800 krooni, saate paki ilma postimaksuta. 12. Tellimuste täitmise aeg on keskMuudel juhtudel on postimaks miselt 2 nädalat. Raamatupaki 49 krooni ühe tellimuse kohta. saabumisel saadetakse Teile koju Kui olete valinud paki kättesaateade. miskohaks mõne meie teenin-

SAAJA

Raamatuklubi jätab endale õiguse nõuda klubiliikmelt tasumisega viivitamise korral viivist vastavalt Võlaõigusseadusele. Tähtaegselt tasumata võlgnevuste sissenõudmisega seotud kulud 118 kr on Klubiliige kohustatud täiendavalt tasuma.

22. mai

TASUB POSTIKULU

Raamatuklubi jätab endale õiguse esitada postikulu arveid 60 kr korra eest neile klubiliikmetele, kes on korduvalt jätnud raamatupaki välja ostmata

viimane äraütlemise päev on

Luba nr. 1066

Ostetud raamatuid saab tagastada ainult praakeksemplari või eksliku saadetise korral. Selleks võtke ühendust meie klienditeenindusega numbril 646 0218

MAI KLUBIRAAMATUST


ALLKIRI

KLUBILIIKME NR

E E S -

J A

P E R E K O N N A N I M I

P E A L K I R I R A A M A T U K O O D

EI SOOVI

Juhul kui olen kogunud vähemalt 5 boonuspunkti, valin auhinnaraamatuks (vt. lk 22):

Seekordset klubiraamatut „PUHASTUS”

05.2009

TEHKE RIST SIIS, KUI TE KLUBIRAAMATUT EI SOOVI!

OTSEPOST

ERIPAKKUMINE

KLUBIH

Vanakreeka muistendid ja pärimused Eduard Petiška

Kirjastus Varrak Tõlkinud Leo Metsar 548 lk, kõva köide KOOD 16641

Klubiliikmena tellin:

Tellimiskupong

Vanakreeka muistendid on olnud inimkultuuri lahutamatuks osaks aastatuhandete vältel kuni meie ajani. Neid tundmata jääks meile maailmakultuuris paljugi arusaamatuks. Ladusalt kirja pandud ja kaunilt illustreeritud jutustused Kreeka jumalatest, kuningatest ja kangelastest teevad need iidsed lood noorele lugejale inimlikult lähedaseks.

Klienditeeninduse telefon: 646 0218

IND

99. 259.- TAVA H I N D

Aadress: Pärnu mnt 67A, 10134, Tallinn Telefon: 646 0218 Faks: 646 0149 Koduleht: www.serk.ee E-post: raamatuklubi@serk.ee Kontod: Swedbank 221023684813 SEB 10220076013011

http://www.serk.ee/files/2009_05_A  
http://www.serk.ee/files/2009_05_A  

KLU B IH IN D Oksanen on õppinud Helsingi Ülikoolis kirjandusteadust ning Helsingi teatrikõrgkoolis dramaturgiat, ta on tegutsenud mitme leh...

Advertisement